לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה בבקשה לא לפרסם לינקים לאתרים מיסיונריים של דתות כלשהן בפורום - - הפורום נועד לדיונים ענייניים, ולא להפצת חומר מסיונרי חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > אמונות ודעות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-05-2011, 20:20
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
א. כי אתה משאיר את הורייך מרוסקים..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "למה לא להתאבד?"

כאילו שאין מספיק סכנות למוות בחוץ, עברת שירות צבאי, העידן המטורף בו אנחנו חיים. אז עם כל זה ואתה עדיין חי, אין שום סיבה שהורייך יקבלו את ה"מתנה" הזו (וככל שההורים מבוגרים יותר, אתה מעריך שהם אכלו מספיק חרא בחייהם, אז ביישורת האחרונה שלהם, ואין סיבה לשבור אותם לחלוטין) ממך

ב. להתאבד זו דרך קלה, קלה מידי.. אתה צריך להיאבק או פשוט להשלים עם הגזירה והגיד תודה על מה שנשאר, כי יש אנשים עם סבל רב יותר..

חזרה לפורום
ישן 28-05-2011, 20:39
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06

עצם הידיעה שזה גל של מצב רוח שעובר אמור להיות אינדיקציה שאין מה לקחת ברצינות הרגשה אובדנית ולהתחיל לתכנן (הרגשה שלך, לא של אחרים. הרגשה אובדנית של אחרים צריך לקחת ברצינות).

קראתי איזה מאמר לפני שנה שבו נתנו דוגמאות ממכתבי התאבדות - הרבה מהסיבות להתאבדות היו דברים חולפים.
אהבה כושלת, גזענות ביחידה, כשלון מקצועי/אקדמי... רק לחשוב שאם היה לאנשים האלה אפשרות לראות מגבוה את הסיטואציה שלהם ולראות שזה רק פסיק בחיים שלהם שאפשר לפתור בקלות יחסית - הם אולי לא היו מתאבדים.
אבל להם זה נראה כאילו בפסיק הזה מתחיל ונגמר העולם.
אני מכיר גם סיפור התאבדות כושל שהשאיר אדם נכה ואז החיים פשוט המשיכו והלכו ונהיו טובים, יכל לחסוך את הנסיון הזה ולהיות אדם בריא עם חיים טובים יותר.

אם יש לך הוט VOD - יש שם סדרה תיעודית קצרה על התאבדות. בטח גם באתר שלהם.

אה אממ בתחום הנימוקים - העתיד מעניין ובלתי צפוי, אחרי החיים אני מאמין שאין כלום אז הכלום יכול לחכות.
מצד שני, יש נחמה כשמישהו מתאבד כי היה לו לא נעים בחיים, ועכשיו הוא במצב של כלום, אז זה שיפור משהו מבחינתו.

אל תתאבד

חזרה לפורום
ישן 05-06-2011, 00:28
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02

אני לא פוסל התאבדות.

אתן דיעה שונה מאלו שמופיעות מעליי, וסביר להניח שגם חורגת מהנורמה.
אינני סבור שהתאבדות איננה פתרון לכל המצבים.
אכן, סטטיסטית, אני מניח, שהתאבדות איננה פתרון. ככל הנראה, רוב המתאבדים שולחים יד בנפשם עקב בעיות זמניות או כאלו שלא מצדיקות מעשה זה (ולא ארחיב על כך, אחרים עשו זאת קודם).

עם זאת, יש מקרים בהם התאבדות היא בהחלט פתרון.
זהו קונספקט שקשה לתפוס ולעכל, אך קיימים מצבים בהם ניתן לשקול התאבדות בכובד ראש, תוך בחינת כל האופציות בצורה נינוחה - ולהגיע למסקנה שעבורך, כל רגע נוסף בחיים האלה הוא סבל בלתי נלאה.

הבעיה היא, כמובן, שסביר להניח שחלק ניכר מהמתאבדים רואה את הקונספט הנ"ל כמניע לשליחת יד בנפשם, על אף שהם אינם נתונים למצב הנ"ל (כלומר, אינם בחנו את כל האופציות ולמעשה לא הבינו את המצב על בוריו.
(במצבים כאלו, רבים נוטים לתפוס את המציאות בצורה שונה מכפי שהיא באמת - דבר הגורר החלטות שגויות מבלי להבין שהן כאלו).

רוצה לומר, קיימים מקרים, נדירים אמנם, בהם התאבדות יכולה להוות פתרון לא אימפולסיבי לבעיה נתונה.

כואב לכתוב את הדברים הנ"ל, כואב לחשוב עליהם - אך לצערינו, קיימים הם.

נערך לאחרונה ע"י Shai בתאריך 05-06-2011 בשעה 00:39.
חזרה לפורום
ישן 07-09-2011, 20:11
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yishain11
אני משער שרובינו עברנו את הפאזה הזאת- הרצון להתאבד. הן בגלל דיכאון נעורים או אובדן של אדם קרוב.
מעניין אותי לדעת מה הייתה התשובה שהשבתם לעצמכם בסופו של דבר לשאלה הגדולה הזאת.

מה דחוף עכשיו? הרי בסוף כולם מתים! למה לא לתת לזה קצת יותר זמן עד שזה מגיע?
ולמה לשבור ת'ראש איך להתאבד? למה לא לתת לגורל /אלןהים לקבוע איך נמות?

כאילו זה מה שאני חושב למה לא להתאבד.

יש לי גם כמה דעות למה כן אבל זה לא חוקי לפרסם אותן.
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

חזרה לפורום
ישן 09-09-2011, 01:57
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
כולנו נגיע לשם בסוף לאן אתה ממהר?

וברצינות בנאדם:
אני מניח שאתה עובר איזשהו משבר כרגע וכמו כל משבר, אני מניח שהמשבר שלך הוא זמני. כמו שארז אמר - "פסיק" מחייך.
אל ואני מדגיש - אל תיתן לרגשות להשתלט. אני גם עברתי משברים בחיי שלא היו קלים בכלל אבל התגברתי ולעולם לא חשבתי לחתוך את הורידים בגלל זה אם אתה מבין אותי. כי הכל זמני בחיים, גם החיים עצמם.

התאבדות בשבילי אישית, זו בריחה מהמציאות. וזה, פשוט מצב שאני לא מוכן לקבל. לברוח מהתמודדות במקום להתמודד איתה .
החיים מלאים הרפתקאות והפתעות ולא זאת לא קלישאה - זה באמת ככה. גם לאדם עם החיים הכי משעממים בעולם מצופים הפתעות מעניינות בדרך.
אז מה שזה לא יהייה אם : מוות לא צפוי של בן משפחה או חבר קרוב , פרידה מחברה , הפסד כספי, השפלה קשה בעבודה\צבא אל תיתן לפסיק הזה מחייך להשתלט עליך.
ההפך - תראה את זה כאתגר להתמודדות שבסופו תוכל לטפוח לעצמך בגאווה על השכם בידיעה שעמדת איתן עם ראש זקוף ויכלת למכשול. המשך החיים שלך לאחר מכן, יהיו הרבה יותר קלים ויועמדו אצלך בפרספקטיבה הנכונה.

בכל מקרה אני וארז כלא מאמינים יודעים שגם אם חרה בחיים, זה עדיף על הכלום המוחלט והסופי שמחכה לנו אחרי זה. אז לא משנה כמה חרה יהייה לנו (ולי אישית אין תלונות מיוחדות כן?) , אנחנו עדין נעריך את זה שאנחנו בחיים כי אנחנו יודעים (או מאמינים בשבילך), שזה עדיין טוב מאין ערוך ל0 המוחלט שנקבל שרמשים יכלו אותנו.

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 09-09-2011 בשעה 02:20.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:31

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר