לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-06-2011, 22:36
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
שאלה האם לדעתכם אפשר ללמוד לפסיכומטרי ולעבוד באותה עת?

אני ככל הנראה יתחיל פסיכומטרי שקיבלתי מתנה מארגון "אחריי" בשיתוף עם קידום, בתחילת יולי הקרוב.
העניין הוא כזה, שכמה שחשוב לי לעשות פסיכומטרי ואני שמח על המתנה הזו שניתנה לי, אני עובד כרגע, במשרה מלאה, מתוך כוונה לחסוך ל"טיול הגדול" שאני מתכנן לצאת אליו בסביבות דצמבר-ינואר הקרובים.
אני לא יכול להרשות לעצמי כרגע לצמצם עבודה ומעבר לעניין הטיול, העבודה שאני נמצא בה כרגע פשוט טובה מדי וחשובה מדי בשביל לפגוע במעמד שלי בה כרגע.

אני עובד מא' עד ו' מ9 בבוקר עד 18 בערב. כתשע שעות ביום, כל יום. אני סך הכל חושב ומאמין שאני אסתדר עם הפסיכומטרי.
כל יום בתקופת הקורס שאחזור ב18 הביתה, אני יתן את ה4-5 שעות ללמוד. כל יום. ואם נוסיף את יום שבת שבו אני לא עובד, יהיו לי מספיק שעות שבועיות ללמידה מבלי לפגוע בעבודה. מקסימום אם זה לא יספיק, אני יבקש ללכת שעה - שעתיים מוקדם יותר כל יום אבל אני לא רואה למה אני חייב לצמצם ימי עבודה ואף להפסיק לעבוד כמו שהרבה מחבריי עשו.

מה דעתכם בתור אנשים שעברו פסיכומטרי?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-06-2011, 00:41
  משתמש זכר talaus talaus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.03.02
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "האם לדעתכם אפשר ללמוד לפסיכומטרי ולעבוד באותה עת?"

תשמע זה בדיוק כמו ששי אמר...
תעשה שתי סימולציות בבית בשביל להבין את הרעיון, סימולציה שלישית לראות איזה ציון אתה מוציא. אם הציון מספק - אחלה (קח בחשבון מינוס 10-20 נק' מרווח בטחון), אפילו לא צריך קורס. אם דרוש שיפור מינורי אז קורס עם עבודה יילך. אחרת - אין סיכוי.
אני למזלי לא נזדקקתי לקורס, ניגשתי בלי למידה והוצאתי אחלה ציון. אבל אם הייתי רוצה ללכת לרפואה (כמו שאתה רוצה) הייתי קורע את התחת בקורס, לא יוצא מהבית ועוד ועוד. 700 זה ממש ממש נמוך לרפואה. העובדה שזה רף תחתון לא אומרת שתתקבל עם זה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.yarntomato.com/percentbarmaker/button.php?barPosition=90&leftFill=BBC7CE]

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 17-06-2011, 11:56
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "האם לדעתכם אפשר ללמוד לפסיכומטרי ולעבוד באותה עת?"

אף אחד לא מכיר את עצמך יותר טוב מעצמך.

אישית- לא הייתי מצליח לשלב קורס ועבודה, פחות בגלל כמות השעות שאני יכול להשקיע (גם ככה לא השקעתי הרבה) אלא בגלל עניינים של חלוקת קשב, עירנות ובוא נודה על האמת- עצלנות כלפי משהו שלא מעניין אותי, כנראה שהייתי לומד עוד הרבה, הרבה פחות אם הייתי עובד במקביל.

אתה מסוגל להשקיע 15 שעות ביום, נטו, לעבודה וללימודים?

בדקת בכלל שיש קורסים שמתאימים ללו"ז העבודה שלך? (לא עשיתי קורס ערב, אבל אני לא חושב שיש כאלה שמתחילים אחרי 18:00)

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 17-06-2011, 12:30
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09

כמו שכבר אמרו לך כאן, הכל תלוי במה היעד שלך, וכמה אתה רחוק ממנו.
הפער בין קבלה לרוקחות לקבלה לרפואה הוא עצום. אם אתה רוצה להשאיר לעצמך את אופציית הרפואה פתוחה, כנראה תצטרך להשקיע יותר, אבל אם אתה מוכן להחליט כבר עכשיו שאתה הולך על רוקחות, זה סיפור אחר לגמרי.

בנוסף, אתה צריך להכיר את נקודת המוצא שלך.
אני אנסה לתת לך שיטה שתעזור לך לקבל החלטות אופרטיביות לגבי דרך הפעולה המומלצת בשבילך:
קח בחינה לדוגמה, עוד לפני שהתחלת ללמוד, ופתור אותה מההתחלה עד הסוף (כולל הקפדה על זמנים, וכל שאר המגבלות שיהיו בבחינה עצמה), ותראה איזה ציון אתה מקבל.
אם הציון מספיק למה שאתה צריך (בשילוב עם ממוצע הבגרויות שלך, כמובן) אז אתה יכול להירגע, להמשיך בעבודה שלך כרגיל, לעשות עוד כמה בחינות לדוגמה, רק ליתר בטחון, ולגשת לבחינה בראש שקט.
אם חסרות לך עד 40-50 נקודות, אתה גם לא צריך להילחץ יותר מדי. 15-20 שעות לימוד רציני יביאו לך את הנקודות האלה. לך לקורס, ואם אתה באמת מצליח לשלב אותו עם העבודה, וגם לתת כמה שעות בשבוע לשיעורי בית, אתה תהיה בסדר.
אם חסרות לך 50-100 נקודות, כבר תצטרך לעשות שינויים באורח החיים כדי ללמוד כמו שצריך לבחינה. אולי לא לעזוב לגמרי את העבודה, אבל בהחלט לצמצם את השעות, כדי שתוכל להקדיש יותר זמן ללימודים.
לסגור פער של מעל 100-150 נקודות, זה לא עניין של מה בכך, אפילו אם תקדיש את כל מרצך ללימודים.

המספרים האלה לא מבוססים על נתונים מדויקים, אלא על תחושות אישיות שלי על סמך הניסיון שלי ושל חבריי, אבל אני מאמין שהעיקרון הכללי נכון.

בהצלחה.

ישן 13-07-2011, 20:28

טוב.. לצערי זה לא יילך ביחד כמו שרובכם טענתם

אני עוד לפני ההתחלה הרשמית של הקורס. היה לנו מפגש אחד וקיבלנו מטלה לסיים חוברת של 200 ע"מ של מה שנקרא - "הסרת חלודה" + נתנו לנו ללמוד מס' אותיות.
היה לנו 10 ימים עכשיו נשאר שבוע ובקושי התחלתי... הסרת חלודה חומר די קליל ולמרות זאת אני מוצא את עצמי חוזר ב18:00-19:00 מהעבודה גמור מעייפות.. ופשוט אין לי חשק וקשה לי ללמוד אחרי שעבדתי כל היום..

החלטתי שמחר אשב עם הבוס ואציב בפניו שני אופציות -
או שהוא יקבל עכשיו התראה של שבועיים ואני אסיים את העבודה בסוף יולי, או שהוא יבטיח שאני יעבוד עד 14:00 כל יום ולא דקה יותר. כחמש שעות בלבד ביום .
האופציה השניה אפילו תהייה יותר טובה מלא לעבוד כלל, כי יהייה לי שגרה מסודרת עם קימה מסודרת ומס' מאוזן של שעות עבודה ביום שלא ייצור עומס מנטלי ופיזי, אלא רק יגרום לי להיות חד יותר שאחזור הביתה ללמוד.

העתיד יותר מדי חשוב לי מכדי לחרבש אותו בגלל כמה אלפי שקלים יותר או פחות שארויח..
ישן 14-07-2011, 23:03

טוב.. חזרתי עכשיו העבודה . הלכתי במיוחד לדבר עם הבוס
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "טוב.. לצערי זה לא יילך ביחד כמו שרובכם טענתם"

אמרתי לו שאני עוזב סוף החודש.. יש לו התראה מכובדת של שבועיים.
לא קל לי לעזוב.. הן מבחינת כסף לטיול לניו זילנד שמתוכנן לתחילת ינואר וכל שקל נחוץ לי בשבילו, והן מבחינת אכפתיות למקום עבודה ובעיקר אכפתיות לבוס שלי. סך הכל עבדתי עם כמה וכמה בוסים פוצים במהלך חיי והוא פשוט בנאדם. במלוא משמעות המילה. הוא קיבל את זה באכזבה אך בהבנה מלאה.

לבסוף גם החלטתי לרדת מלהציע לו חמש שעות ביום. מקווה שעשיתי נכון..

הפסיכומטרי פשוט שינה לי את כל התכניות.. התכנון היה לעבוד בעבודה הזאת עד סוף דצמבר ואפילו תכננתי לקחת עבודה נוספת, ובתחילת ינואר לטוס לניו זילנד 3-4 חודשים ורק אז לחזור ועשות קורס פסיכומטרי . אבל שהבנתי שיש לי אפשרות בתור בוגר ארגון "אחריי" לפסיכומטרי חינם שיחסוך לי כמה אלפי שקלים, החלטתי לא לפספס. ולא רק מהבחינה הכספית, אלא גם מהרצון לטוס בראש שקט לטיול ובעיקר בגלל ההבנה שלעשות קורס יהייה בעייתי שאחזור בסביבות אפריל-מאי אם אני רוצה להתחיל לימודים מס' חודשים אחר כך בסמסטר של אוק 12.
ישן 21-07-2011, 09:27
  Spawn Spawn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "יש למישהו שיטה טובה לזכור את כל המילים שאני לומד?"

תמצא את המשמעות של המילים וביטויים ההזויים ביותר. נגיד מה הסיפור של הביטוי "עלה לקנוסה" וכאלה.. וברגע שאתה יודע את הסיפור מאחורי זה אתה גם זוכר את הביטוי. יש אתרים ישראליים עם משמעות ביטויים עבריים, לדוגמא http://www.safa-ivrit.org/ , יש אתרים באנגלית (אין לי קישור אבל לא בעיה למצוא תוך שנייה בגוגל) וויקיפדיה כמובן.
דבר נוסף, יש מילים שמתארות חפצים (למשל אבני חושן, זה משהו שחוזר במילוני הפסיכו). שווה להריץ חיפוש בגוגל ולראות איך זה נראה, שתהיה לך תמונה ויזואלית של המילה.

נשמע טרחני אבל זה באמת עזר לי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:54

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר