לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-06-2011, 17:24
צלמית המשתמש של הנשר הקטן
  הנשר הקטן הנשר הקטן אינו מחובר  
מנהל "מה שבכיפה" בדימוס,מו"ס במיל',וסטודנטים בשוטף

חבר מתאריך: 10.06.05
בקרוב- 7 שעות שינה מטכ"ליות

מחקרים חדשים שכנעו את בכירי חיל הרפואה שהחיילים ישנים מעט מדי, והם המליצו לרמטכ"ל לשנות את הפקודה. המשמעות: שינויים בלו"ז

ליטל גרוסמן | 17/6/2011 7:44

אחת מהפקודות המיתולוגיות בצה"ל עומדת להשתנות: בקרוב יזכו חיילי צה"ל לשבע שעות שינה בלילה - במקום שש. את המהפך יוזם חיל הרפואה, וההמלצה, הדורשת את אישור הרמטכ"ל, נמצאת כעת בשלבי אישור סופיים

פקודת המטכ"ל "שעות שינה ומנוחה של חיילים", קובעת כי "יש להבטיח כי לכל חייל תינתן האפשרות לישון שש שעות ביממה לפחות, כדי שיוכל לתפקד בערנות וביעילות ביתר שעות היממה". אולם בכירים בחיל הרפואה מוטרדים מכמות שעות השינה שמקבלים החיילים.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...1&cat=875&loc=3
וקישור לאשכול בעניין מפורום צו"ב

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=544598

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-06-2011, 22:06
  משתמש זכר mt999 mt999 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי דניאלה20 שמתחילה ב "בעד השינוי"

עשי לי טובה, הייתי מתפקד עם 3 שעות בכיף, לעיתים לא הייתי ישן יומיים ברציפות, לא עניין של לצאת גבר או משהו, פשוט זה מה שנדרש מאיתנו (עקב אילוצים כאלה ואחרים של עומס משימות ומחסור בכח אדם) וזה מה שעשינו. ברור שאדם צריך שינה, ואם אפשר להקפיד על ה6 ואפילו לתת יותר, אז מצויין, אבל זה מצב אופטימאלי להכשרות ואימונים, שאגב היו אימונים שהייתי ישן בהם מצויין, אבל מה עם תע"מ? כמו ששמעתי פעם מפקד כלשהו אומר: מה אכפת לדודה ברכה מקיבוץ זיקים שלא ישנתי, זה אומר שאני לא אקפוץ לאירוע? חוץ מזה, התכוונתי בתגובה הקודמת שלי, שעל הנייר 6 שעות (שזה מה שהיה בזמני) זה טוב ויפה, אבל ת'כלס עם שמירה והקפצות באמצע זה מסתכם בפחות, אז אם יקפידו לתת נטו את ה6, אני מאמין שהמצב של החבר'ה אצלך ביחידה יהיה הרבה יותר טוב...
ישן 24-06-2011, 17:28
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "פעם נוספת- שורש התוספת בשעות..."

זה ברור..

אני מתייחסת לחלק הזה: "בעקבות זאת חוסר השינה ממנו סובלים החיילים רק מחמיר. "כשבן אדם לא ישן מספיק הוא סובל מחוסר שינה", אומר ד"ר פוקס. "במקרה של החיילים מדובר הרבה פעמים בחוסר שינה כרוני. בן אדם כזה הוא לא רק פחות ער - הוא פחות ערני, פחות יעיל ופחות פרודוקטיבי. יכולת הריכוז והתפקוד יורדת". "

אז למעט לוחמים, שלהם קריטי הפן הפיזיולוגי, גם התפקידים העורפיים, ותרשה לי לציין אנשי מודיעין ובקרים בפרט, נפגעים מחוסר בשעות השינה. אני מדברת על סוג הפעילות, לא על ת"ש. חייל במשמרת שישן 4 שעות בלילה (וזה קורה לא מעט, לי יצא לישון גם שעתיים..), גם אם הוא לא מתכוון לצאת לקלקיליה ביום למחרת, טיב התפקוד שלו נפגע..

במשרד אין את האדרנלין הזה לפני מבצע שאמור להשאיר אותך מהיר ופרודוקטיבי. אז החייל שאמור לקרוא, לכתוב או לשלוח מסמכים (ותסלח לי שאני רושמת באופן קצת מופשט) איטי יותר ופחות מרוכז (אם לא כבר התעפץ).

אין ספק בכלל שללוחמים זה אפילו עוד יותר חשוב, כי הבריאות קודמת לכל, אבל גם אם העצמות אולי לא זקוקות לשיקום, העבודה של "הג'ובניק" נפגעת ומתעכבת.
ישן 24-06-2011, 19:33
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי פאקטשלי שמתחילה ב "זה ברור.. אני מתייחסת לחלק..."

אין שום ספק שבנאדם שישן פחות סובל מחוסר בשעות שינה (משפט גאוני, אגב...) ואדם שסובל מחוסר בשעות שינה הוא פחות עירני (שוב, הגאונות...אולי גם אני יכול להיות ד"ר) ואין ספק שיש חשיבות לעירנות גבוהה בקרב כלל החיילים.

אבל

כאמור, הבעיה שהובילה לשינוי הדרסטי הזה היא הפיזיולוגיה של החיילים, הרמה הבלתי נתפסת של פציעות ספורט בכלל ושברי מאמץ בפרט, שעל-פי רוב מופיעים בשלבי ההכשרה ונתנים לטיפול יעיל יחסית ע"י הוספת שעת שינה.

כלומר- עניין העירנות של החיילים כנראה לא משחק פקטור בשיקולי הבכירים (החל מכך שאולי לא נצפתה בעיה ביכולות התפקוד ועד ההכרה בכך שזאת בעיה שתהיה קיימת לעד) ובאמת, בהסתכלות אובייקטיבית- אין לכך שום פתרון, כמות העבודה (בין אם משרדית לבין אם שטח) היא X, כמות החיילים הנושאים בעבודה היא Y ואיך שלא נהפוך את זה הם יתחלקו אחד בשני באותה צורה, הפתרון היחיד הוא צמצום העבודה (לא שיקול באמת) הגדלת הסד"כ או הוספת שעות ליממה.

לכן הבעיה היחידה שניתנת לטיפול היא המחסור בכ"א וזה לא קשור לשעות שינה אלא ביכולת של הבכירים לעצור את ההשתמטות הגלויה והסמויה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 26-06-2011, 16:45
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי פאקטשלי שמתחילה ב "קראתי את המאמר הזה בפעם..."

ד"ר פוקס הוא מרואיין חיצוני שלא לקח חלק בפרוייקט וחווה את דעתו כמתבונן מהצד וכאחד כזה הוא מדגיש את דעתו הרפואית-מקצועית, אבל לאו דווקא הרלוונטית.

בשום מקום בכתבה לא ראיתי שמופיעה הסיבה הרשמית של חיל הרפואה אלא המון דעות ואמרות כנף.

כאמור, לעניות דעתי הגורם שהוביל להחלטה הוא ריבוי פציעות הספורט בקרב טירוני חי"ר (בדגש כל שברי מאמץ) שבתקופתי כמפקד בבא"ח (לא כזה מזמן...) הייתה אחת הבעיות החמורות ביותר על שולחנו של המג"ד, אני לא חושב ש"חוסר עירנות" היה שם לצידו.

כמובן שיכול להיות שאני טועה, אבל אני מקווה שלא, לא בגלל שיש לי שגעון גדלות אלא בגלל שזה יצביע על נתק חמור מאוד בין אותה ועדה לבין הצבא האמיתי, אני לא רואה שום דרך לספק 7 שעות שינה רצופות יחסית לחייל שאיננו בהכשרה/קורס.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 03-07-2011, 13:31
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "שינה היא מקור לכל התפקוד..."

גם אם חברה שלי זרקה אותי בגלל שהמפקד שלי נתן לי שבת על הסופ"ש של היום הולדת שלה רמת הריכוז שלי תרד והסיכוי שאני לא אשים לב ואדרך לא נכון על אבן במסע וכתוצאה מכך אעקם את הקרסול גבוה.
אז מעכשיו נוציא חוק שאסור לבנות לזרוק חברים במסלול? (אחלה רעיון דווקא)

או במילים אחרות

אני לא מדבר על סיבות שיכולת לגרום בעקיפין לפציעות טראומתיות שנובעות מחוסר ריכוז (שגם הוא יכול לנבוע מכמה וכמה סיבות) אני מדבר על פציעות כתוצאה משחיקה אינטנסיבית ויומיומית, כאלה שדרך הטיפול היעילה ביותר בשבילן היא מנוחה.

תוספת של שעת שינה ללילה יכולה להוריד דראסטית את כמות שברי המאמץ, לעומת זאת סביר מאוד להניח שהיא לא תשפיע על עיקומי קרסול, נפילות וכו'.

עריכה:
אה כן, 6 שעות הן די והותר כדי שבנאדם יתפקד כראוי, גם פחות מכך, האידיאל הוא 8 שעות בגילאים המדוברים, אבל זה לא אומר ש6 שעות או שעתיים מביאות אותך למצב של חוסר תפקוד.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 26-06-2011, 11:16
  omer k omer k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הנשר הקטן שמתחילה ב "בקרוב- 7 שעות שינה מטכ"ליות"

לדעתי, אכן יש צורך בהגדלת שעות השינה, וחשוב יותר, הקפדה על כך(...).
הרי ידוע לרובנו שהחוקים המוגדרים לא בדיוק נאכפים ב"שטח" (בעיקר ביחידות הקרביות).

האם אפשר לתפקד עם 6? בוודאי. אפשר גם עם 3. השאלה היא איך נתפקד.
גם אם נרגיש שאנו יכולים לתפקד, כל היכולות שלנו צונחות, בין אם זה במהירות, בתגובה, בכוח וכו',
לכן חשוב מאוד להקפיד על מס' מספק של שעות שינה, על מנת לנצל את היכולות המקסימליות האפשריות של גופנו באימונים, קל וחומר בלחימה.

האם יש צורך "להרגיל" את הגוף לתפקוד בעייפות? לדעתי יש, אבל אפשר לענות על הצורך הזה בשבועות אימונים ספציפיים ולא בנורמה של שינה קצרה וקטועה. הגוף לא בדיוק יכול להתרגל לתפקד בחוסר שינה, הדגש כאן הוא הוא ההכרה של הגוף ותפקודו במאמצים לאחר חוסר שינה, ההרגשה הפיזית והמנטלית, כך שבעת הצורך האמיתי, נכיר את ההרגשה, את רמת התפקוד ולא ניהיה בשוק.

כמו כן, דגש גדול צריך להנתן על רציפות השינה. אצלנו למשל קרו פעמים רבות שאומנם קיבלנו 6 שעות שינה, אך הן הופסקו לצורך אימונים כאלו ואחרים, והושלמו לאחר מכן. ככה אולי קיבלנו את 6 שעות השינה שלנו, אבל כשהשינה לא רצופה, רמת האפקט הפיזי השיקומי של הגוף צונחת.

היבט נוסף הוא היבט הפציעות. מיעוט שינה מוביל לריבוי פציעות, משום שהגוף לא מקבל מספיק שעות שינה על מנת לשקם את עצמו. הדבר מתבטא (או לפחות כך התבטא אצלי בצוות) בעיקר בשברי מאמץ.

שינוי כזה הוא מבורך, אך הדגש הוא להקפיד שהוא באמת קורה ושהוא רציף. אחרת הוא הרבה פחות אפקטיבי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:11

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר