לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-06-2011, 11:15
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
תחבורה ציבורית בשבת,מדוע לא בעצם?

אתמול (ראשון) היה אמור להיות דיון בסוגיה הנ"ל בועדת השרים לענייני חקיקה
לא מצאתי ברשת החלטות בסוגייה אז אני מעלה כאן הצעה
אף אחד לא מצפה לתחבורה במתכונת מלאה כמו בימי חול
אבל כצעד ראשון אפשר להפעיל קווים בין הערים הגדולות (ת"א-י"ם, ת"א-חיפה, ת"א-בא"ש, חיפה-בא"ש,י"ם-בא"ש) בתדירות של פעם בחצי שעה (כל הערים הנ"ל הן ערים מעורבות כך שמלבד חילונים יהודים יש גם אזרחים ערביים שזקוקים לשירותים הנ"ל)
בנוסף-הפעלת קווים עירוניים באזורים הנ"ל ובערים אחרות המגיעים לאזורי בילוי,בתי חולים ואתרי תיירות.
אמנם זה מצומצם מאד ומוגבל מאד אבל גם זאת התחלה שלא צריכה לפגוע בחרדים כי מצד אחד אין להם מה לחפש באזורי בילוי ומצד שני פיקוח נפש דוחה שבת כי החיכוך היחיד שיכול להיות עם חרדים זה בבתי החולים.
והרי ביקור חולים זאת מצווה גדולה.
לגבי תנאי העסקת הנהגים-במילא הנהגים עובדים במשמרות אז ניתן למצוא פתרון שיקבלו יום חופשי באמצע השבוע

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-06-2011, 15:07
  reason reason אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.02.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "תחבורה ציבורית בשבת,מדוע לא בעצם?"

החרדים לא יתנו לזה לקרות, גם אם הנהג יהיה "גוי שבת".
למה? כי זה יפגע בסטטוס קוו, כל בר דעת מבין שלחרדים לא אמור להיות חשוב מה עושים החילונים, אבל מבחינת החרדים זה מאוד חשוב, כי כח=כסף.
לכן הם לא מוכנים לשום מהלך שיכול לגרום להורדת הכח שלהם.
זה גם מה שהיה עם בית החולים והקברים הפגניים, הם בוחרים את המאבקים שלהם לפי איך שהם יוכלו לגרום ליותר אנשים לסבול כי ככה מקבלים יותר כסף.
בגלל זה רק לפני שבוע אנשים עמדו שעות בפקקים החיפה כדי שחס וחלילה ערבי לא ישקה מלט אחרי כניסת שבת.

וכל עוד זה המצב, אתה לא תראה שום שיפור בחיי החילונים בארץ, אלא הפוך,
כי החילונים לא יוצאים למאבק על כל פגיעה בטטוס קוו מצד החרדים.

לכן לפעמים אני בעד הפרדת ארץ ישראל לשתי מדינות כמו בתקופת התנך יהודה וישראל, יהודה תהיה של החרדים וישראל של החילוניים, אני רוצה לראות אותם מסתדרים בלי המיסים שיוצאים לנו מהכיס כל חודש.
ישן 20-06-2011, 19:24
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי reason שמתחילה ב "רק שיש הבדל בין הפרה של..."

זה לא נכון, אולי למניפי דגל החילונות כ"כ מלאים בחשיבות עצמית שהם לא מצליחים להבין שהם דורשים אבל לא מקיימים.

עיר חילונית? מה זה עיר חילונית? המקום היחיד שאני מכיר שמאוכלס כולו בחילונים זה קיבוצים מסוימים, אולי כמה מושבים.

גויים של שבת? אני מבין שנסב 20,000 עובדים זרים מתאילנד להיות נהגי אוטובוס או שפשוט ננפק אישורי עבודה חדשים?

מה נגיד בקשר לתשלום לנהג, או לכפתור העצירה?

לדרוש שינוי זה יפה מאוד, להסתיר אותו מאחורי שקרים זה פחות.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 20-06-2011, 19:45
  reason reason אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.02.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "זה לא נכון, אולי למניפי דגל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
זה לא נכון, אולי למניפי דגל החילונות כ"כ מלאים בחשיבות עצמית שהם לא מצליחים להבין שהם דורשים אבל לא מקיימים.

עיר חילונית? מה זה עיר חילונית? המקום היחיד שאני מכיר שמאוכלס כולו בחילונים זה קיבוצים מסוימים, אולי כמה מושבים.

גויים של שבת? אני מבין שנסב 20,000 עובדים זרים מתאילנד להיות נהגי אוטובוס או שפשוט ננפק אישורי עבודה חדשים?

מה נגיד בקשר לתשלום לנהג, או לכפתור העצירה?

לדרוש שינוי זה יפה מאוד, להסתיר אותו מאחורי שקרים זה פחות.

יש ערים עם רוב חילוני גדול כמו תא , רמת השרון, הרצליה וכו
וגם ברוב הערים הגדולות החרדים והחילוניים לאוב לא גרים באותם השכונות.
למה צריך 20000 עובדים תאילנדים? יש לך אוכלוסיה ערבית גדולה שהייתה קופצת על ההזדמנות לעבוד, עכשיו תתחכם ותשאל איך אני יודע א תזה? התשובה היא שבנתניה נהגי האוטובוסים והרבה מנהגי מוניות השרות ערבים, ואני בטוח שמבחינתם זאת משכורת טובה.
ומה עם התשלום? אין לחילוני בעיה לשלם או ללחוץ על כפתור עצירה, החרדים לא צריכים לסוע באוטובוסים בשבת, וזה לא גורם ליהודים לעבוד בשבת (השם ישמור).
אני לא יודע על איזה שקרים אתה מדבר.
ישן 22-06-2011, 15:20
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "למונח "יהודי" הייתה משמעות..."

במבחן התוצאה ישנן מספר הגדרות ל"יהודי",
מבחינתי, זה לא משנה אם אתה נותן להגדרות של אחרים לגיטמציה
(כלומר, אתה יכול להגיד שההגדרות שגויות, זה לא ישנה את העובדה שההגדרות קיימות, והן נכונות לדעת אנשים שאינם אתה).

בהגדרה שכולם מסכימים עליה,
כמו האם לסבית היא סוג של סטרייטית וכד' - אם כולם מסכימים, שיהיה להם בכיף.
אם מישהו חולק - והוא אדם אחד - תהיה לו בעיה לשכנע את האחרים.
אבל מה - כשזה כבר שני אנשים, או מליון אנשים - ואתה עדיין לא מקבל את ההגדרה שלהם ליהודי,
או ההגדרה שלהם לטרור,
או ההגדרה המינית שלהם, תהא אשר תהא,
הלגיטימציה שאתה מוכן לתת לא באמת מעניינת. עם כל הכבוד.
השפה אינה שלך.

ישן 22-06-2011, 15:43
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "במבחן התוצאה ישנן מספר הגדרות..."

ברגע שאתה נותן לכל אחד (או לכל מיליון) אפשרות לקרוא לכל דבר איך שבא לו, אתה מרוקן את השפה מתוכן והופך אותה לחסרת תועלת. המטרה של השפה היא תקשורת. כשאני אומר למישהו "תביא לי את הדבר הזה מהשולחן" אני צריך לסמוך על זה שהוא יבין מההקשר (מאינטראקציה קודמת שלנו) על מה אני מדבר. אם לא, אני מתנהג מצורה מטופשת. ברגע שאתה שם את כל ההגדרות לכל מילה באותה רמה (גם אם "ההגדרות שגויות", כדבריך), אתה הופך את התקשורת המילולית לבלתי-אפשרית בכך שהיא חסרת תועלת מעשית.

הם המחוקק קובע חוק שאומר "אסור לרצוח", וכולם מסכימים לו, יכול לבוא שיפ פתאום, ולהפוך אותו על פניו. הוא לא ישנה את החוק. הוא פשוט יגיד ש"אסור" זה מותר ו"מותר" זה אסור. או שהוא יגיד שאם אני עורף למישהו את הראש זה לא נחשוב "לרצוח", אלא בכלל "הוצאת דיבה"...

אגב, אתה יודע מה קורה כשאין תקשורת מילולית בין בני-אדם?
ישן 20-06-2011, 19:56
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "תחבורה ציבורית בשבת,מדוע לא בעצם?"

תשמע, למה גם לכפות את השבת על חילונים בירושלים? אם לא ייתנו להם לראות סרט, אז יורידו אותו באימיול.
זה לא כאילו שהשבת תישמר ככה יותר. אותו העיקרון עם התחבורה הציבורית. אז מישהו לא ישתמש בתחבורה ציבורית, בחלק מהמקרים הוא יכול למצוא דרך תחבורתית אחרת או פשוט לעשות "קצת" ספורט, ואז שוב לא נשמרת יותר השבת.

אותם החרדים לא מבינים שככל שהכפייה גדלה הדת בישראל רק נחלשת? להיפך, תסתכלו על ארה"ב- המדינה החופשית בעולם מבחינת דת, אך גם המדינה הדתית ביותר בעולם המערבי והקיצונית ביותר מבחינת האמונה שלה. רק אם באמת יהיה חופש כזה בישראל ייתכנו קירוב ושיתוף של אנשים עם הדת היהודית, הרבה יותר מאשר אם ייכפו אותה ויהפכו אותה למונופול של עדה חרדית קיצונית ממאה שערים.

נערך לאחרונה ע"י infected aviad בתאריך 20-06-2011 בשעה 19:58.
ישן 20-06-2011, 21:21
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "שים לב שלא רשמתי שום דבר..."

החלק הזה בתגובתי לתבור לא דיבר דווקא עליך, ואתה אכן לא טענת שום דב כזה.

לענייננו, כל מה שכתבת התייחס לשמירת שבת של תושבי המדינה. אני מזכיר לך:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי infected aviad
תשמע, למה גם לכפות את השבת על חילונים בירושלים? אם לא ייתנו להם לראות סרט, אז יורידו אותו באימיול.
זה לא כאילו שהשבת תישמר ככה יותר. אותו העיקרון עם התחבורה הציבורית. אז מישהו לא ישתמש בתחבורה ציבורית, בחלק מהמקרים הוא יכול למצוא דרך תחבורתית אחרת או פשוט לעשות "קצת" ספורט, ואז שוב לא נשמרת יותר השבת.

אנשים יורידו סרט באימיול, אנשים יסעו ברכב הפרטי שלהם לים, ושם ידליקו מנגל, ישמו מוזיקה, יעשו ספורט, יטלטלו חפצים מעבר לתחום שבת, ישמעו מוזיקה באייפוד בעודם עושים ספורט, ויחללו שבת בעוד מיליון דרכים.
אז אתה צודק לחלוטין! בעניין הזה הדרישה של החרדים לא עוזרת בכלל. מה שאני מנסה להסביר לך הוא שזו בכלל לא המטרה שלהם.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי infected aviad
אותם החרדים לא מבינים שככל שהכפייה גדלה הדת בישראל רק נחלשת? להיפך, תסתכלו על ארה"ב- המדינה החופשית בעולם מבחינת דת, אך גם המדינה הדתית ביותר בעולם המערבי והקיצונית ביותר מבחינת האמונה שלה. רק אם באמת יהיה חופש כזה בישראל ייתכנו קירוב ושיתוף של אנשים עם הדת היהודית, הרבה יותר מאשר אם ייכפו אותה ויהפכו אותה למונופול של עדה חרדית קיצונית ממאה שערים.

שוב, אתה חושב שהמטרה שלהם היא לגרום לזה שיותר אנשים יביאו לבית-כנסת בשבת כמו שהרבה אנשים הולכים לכנסיה ביום ראשון באמריקה, ואני מסביר שוב: מי אמר שזו המטרה שלהם?

מה זה משנה? זה משנה הכל. כל הטיעון שלך היה, בפרפראזה "החרדים האלה לא הגיוניים - הכפייה שלהם לא גורמת לאנשים לשמור שבת יותר", ואני מסביר לך, שאולי זו בכלל לא המטרה שלהם...
ישן 20-06-2011, 21:54
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "סבבה, אני רק לא מבין למה..."

יותר קל לך להבין למה שהם ירצו שאנשים כפרטים ישמרו שבת?
אולי כי משתמשים הרבה בטיעון של "כל ישראל ערבים זה לזה" זה פשוט מוכר יותר, אבל הסיבה
לרצות שהמדינה תשמור שבת דווקא פשוט הרבה יותר, והוא הסימבוליקה שבזה. זו הסיבה שישראל
הרשמית לא עושה הרבה דברים בשבת ככל שזה נוגע ליחצי-חוץ (פגישות עם שגרירים, וכו'), וזו
הסיבה בגללה אסור לפתוח בתי-קפה ביום הזיכרון. אין כוונה למנוע מאנשים לראות קומדיות של בן
סטילר, אדם סנדלר, או מומחה אחר להומור עמוק, אבל לא רוצים לראות את זה.

למה בכלל חשוב שיום המנוחה בארץ יהיה שבת ולא ראשון?, אנחנו מפספסים יום של מסחר בבורסה
בגלל זה! לא מספיק שביום ראשון העולם נח, אנחנו נותנים רק 5 ימים למסחר?!
ישן 21-06-2011, 23:32
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "צר לי אז לאכזב אותך, כי לא..."

נתתי את הפירוש היחיד שקיים למשפט:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי hwarang
נשמע כאילו אתה מנסה להסביר את הלוגיקה הרציונאלית הלא קיימת שבנושא.
נפרק את המשפט לחתיכות, כמו בבית-ספר יסודי.
אתה טוען שנשמע כאילו משהו:
ציטוט:
נשמע כאילו [אתה מנסה להסביר את הלוגיקה הרציונאלית הלא קיימת שבנושא].
כאילו מה?
ציטוט:
... כאילו אתה מנסה להסביר [את הלוגיקה הרציונאלית הלא קיימת שבנושא].
כאילו אני (כי האדם שאליו אתה מתכוון כשאתה אומר "אתה" בפניי אלי נקרא "אני" בפי) מנסה להסביר משהו.
מה אני מנסה להסביר?
ציטוט:
... להסביר את הלוגיקה [הרציונאלית הלא קיימת שבנושא].
מסתבר שאני מנסה להסביר איזושהי לוגיקה (לפי טענתך).
איזו לוגיקה?
ציטוט:
... הלוגיקה הרציונאלית הלא קיימת שבנושא.
הלוגיקה הרציונאלית (בניגוד ללוגיקה בלתי-רציונאלית, שהיא פיתוח חדשני שלך) שלא קיימת בנושא.
נחזור על זה שוב: אתה טוען שלא קיימת "לוגיקה רציונאלית [...] בנושא", כשהנושא הוא פעולתם של "החרדים" למניעת תחבורה ציבורית בשבת.

מצער שאני צריך להסביר לאדם את המשמעות של משפט שלו עצמו.
בפעם הבאה נבצע ניתוח לקסיקאלי מלא של המשפט...
ישן 23-06-2011, 04:52
  op9090 op9090 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.07
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "המדינה הזו הוקמה בשביל להיות..."

ואני תמיד חשבתי שהמדינה הוקמה כדי להיות בית לעם היהודי...

עריכה:
עכשיו אני רואה שאפילו אתה רשמת את זה.
אבל משום מה אתה חושב שהעם היהודי אמור לקיים את כל המצוות של הדת היהודית, כנראה שאתה לא מודע לעובדה שרוב החלוצים בארץ היו חילונים גמורים.

חכה ותראה, כמו שפעם לא היו שידורי טלוויזיה והיום אפילו הערוץ הממלכתי משדר בשבת, ככה גם ננצח את הכפיה הדתית.
לא ניתן להמשיך לחיות לפי חוקים של ימי הבניים, גם הדתיים יבינו את זה וישנו את החוקים שלהם עם הזמן, עוד יבוא היום שהדתים יבינו שלנסוע ברכב בשבת זה לא עבודה, זה חופש.
עוד יבוא היום שיבינו שלהדליק מתג חשמל בשבת זה לא עבודה.

אתה עוד תראה איך הפיגור הדתי יחלוף מהעולם.

נערך לאחרונה ע"י op9090 בתאריך 23-06-2011 בשעה 05:02.
ישן 23-06-2011, 06:46
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "ואני תמיד חשבתי שהמדינה הוקמה..."

ומה מבדיל "עם" מ"דיירי בניין מספר חמש"? התשובה היא פשוטה: מוקדי הזדהות. כמו דת למשל.
אתה לא יכול לנתק את הדת היהודית מהעם היהודי, כמה שתנסה לא תצליח, בזכותה שרד העם היהודי בכל הדורות והיא המאפיין העיקרי שלנו.
ובקשר לתחזיות שלך על העברת הדת מהעולם: נו, היה גם איזה מלך במצרים שכתב על מצבה:"ישראל הושם, אין לו זרע" (רמז:זה לא מה שקרה) היה גם איזה עם באיטליה שכתב על מטבעות "יודיאה קאפטה" (רמז: כנ"ל) בימיה הראשונים של המדינה היו אנשים שחשבו שאו טו טו הדת היהודית נעלמת ו... אופס, היא לא נעלמה.
אז גם אתה מדבר בביטחון על ה"פיגור הדתי שיעבור מהעולם" לא נורא, התרגלנו.
ישן 23-06-2011, 12:24
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי y.e.f שמתחילה ב "מבחינה דתית. וזה לא קשור..."

אתה קובע דברים שהיו נוחים לך אם היו אמיתיים, אבל זה לא הופך אותם לכאלה, wishful thinking זה שטיק של אלון גל והוא בד"כ לא עובד.

איך אתה יכול להגיד בנשימה אחת שזה לא קשור למגילת העצמאות ולדבר על "המטרה", מה מגלם טוב ופשוט יותר את המטרה של הקמת מדינת ישראל מאשר....מגילת העצמאות?

ומה תגיד על כך שמדינת ישראל בהגדרתה היא מדינה יהודית ודמוקרטית? גם זה לא קשור או שאת זה המצאתי?

מה תגיד על כך שאחד מהעמודים עליו נבנה המשפט הישראלי המודרני הוא המשפט העברי?

מה זה "בית לעם היהודי" אם לא מדינה יהודית?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 24-06-2011, 12:32
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 139 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]"אנחנו"..."

ממש לא טענתי לתשובות מלאות תבונה, אני רחוק מזה שנות אור, אני גם בטח לא זה שצריך לנסח מהי יהדותה של המדינה (למזלי ולמזלם של אינספור אחרים).

הטיעון שלי היה כנגד הטיעון המאוד משכיל של "יועיל לכולנו אם אתה והדת המפגרת שלך (יהדות) תהגרו לקנדה".

מדינת ישראל קמה כמדינה יהודית ודמוקרטית, שמטרתה לספק בית לאומי לעם היהודי, מכך משתמע שישמר בה ציוויון יהודי, מה זה אומר- האם חוק ברית הנישואין סותר את זה? בעייני כן, בעייני אחרים לא האם תחבורה ציבורית בשבת סותרת את זה? (על שבת כיום מנוחה יש המון סימוכין חילוניים נטו קרא את הרצל), אבל הטענה שהמצוטטת מעל ללא ספק סותרת את ייסוד קיומה של מדינת ישראל.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 22-06-2011, 14:54
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 154 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "אילו זה מה שרוב העם היה רוצה.."

ואם הרוב היה רוצה להרוג את החרדים?
אתה יודע, עזוב. למה להרוג? ואם הרוב היה רוצה לאסור מילה, לימוד תורה, וטבילה במקווה? ואת כל אלה שלצערנו כבר נימולו או למדו פסוק וחצי לשלוח למחנות עבודה (בהם הם ישחקו WoW וימכרו את הדמויות לאמריקאים שמנים ועצלנים)?

הבעיה בטיעון הרוב הוא שאתה (וגם האחרים פה) עדיין טוענים שיש ערכים שהם עליונים על הכרעת הרוב, ויש החלטות שאין לתת לרוב לקבל. אלא מה? יש מחלוקת בשאלה מהם הערכים האלה. אתה אולי טוען שאופיה היהודי של המדינה הא דבר שנתון להחלטת רוב, אבל רצח-עם לא, ואילו אדם אחר יכול לטעון ששניהם נתונים להכרעת רוב, ואדם שלישי יטען ששניהם עליונים וקודמים להכרעת רוב. ברגע שאתה מנסה לפתור בהכרעת רוב את שאלת הערכים העליונים על הכרעת רוב, אתה בעצם קובע שאין ערכים שהם עליונים על הכרעת רוב, ומכאן שהרוב רשאי גם להחליט שאפשר לכרות את גפיהם של כל הישראלים הכותבים באינטרנט תחת הכינוי ShoobyD, לסרס אותם, לשלול את אזרחותם, ולשלוח אותם למאסר בו הם יצפו בכפייה בסרטי תעמולה של ליברמן ומשיחו סיטרואן BX, 'וזה בסדר גמור'...
ישן 23-06-2011, 05:02
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
..
בתגובה להודעה מספר 163 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "פתאום יש לך טיעון שונה לגמרי..."

למען האמת אני בכלליות בעד חופש הפרט, באופן שתיארתי, ללא קשר לרוב
פשוט כאן מתקבל מצב אבסורדי שהרוב מבקש את החופש שלו.

לגבי ה־"תח"צ בשבת פוגעת בי", אני לא מייחס הרבה חשיבות ל־"פגיעה ברגשות" ולא רואה בה דבר של ממש.
אם אדם "ייפגע" מכך שתשתמש בפונט סגול מודגש אתה יכול להאשים בכך רק אותו.
"פגיעה ברגש האישי" זה שם אחר לאגואיסטיות, ויש גבול למה שאתה יכול לדרוש מהאחר בשם האגואיזם. הגבול הוא למעשה כלום, אתה לא יכול לדרוש כלום.
זה מזכיר לי את הויכוחים לגבי העמידה בצפירה.. [דוגמא]

האמור לעיל הוא להבדיל מ־"פגיעה ברגש הציבור", שהוא דבר שצריך להימנע ממנו ללא קשר לסיבת הפגיעה האגואיסטית של הציבור (כמו הסברתי באותו אשכול)
וגם אז קיים גבול לדרישה, הוא נמצא בגבולות המחיה של אותו ציבור וביחסו הכמותי לשאר האוכלוסיה באותו מקום, ולא רק זאת, אלא שאפילו במקרים כאלה לא צריך להיות לדעתי ביסוס חוקי לדרישה.

ישן 22-06-2011, 14:18
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 174 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "אני לא מסכימה איתך. בדיוק כמו..."

את סותרת את עצמך לחלוטין, מצד אחד את אומר שאת נגד הפרדת דת־מדינה, ובעד "מדינה יהודית", ומצד שני את רוצה לנטרל את הזהות היהודית הדתית שלה.

לדעתי המושג "מדינה יהודית" הוא אנכרוניסטי ואנשים עדיין מחזיקים בו, מנסים לשמור על "צביון יהודי במדינה", למרות שהוא מנוגד לדעותיהם, רק כי הוא נשמע טוב.
והכי מצחיק הוא השילוב הפרדוקסלי "מדינה יהודית ודמוקרטית"..
כבר כתבתי בעבר שרוב האנשים אינם רוצים "מדינה יהודית", הם רוצים "מדינת יהודים", ממש כשם ספרו של הרצל, כלומר שהזהות היהודית לא תתבטא במדינה, אלא באזרחיה. (למעשה רוצים "מדינת עברים", כמו שאפרט למטה).
זאת בדיוק הסיבה שאני מסכים עם החילונים לגבי ביטול חוקים של, לדוגמא, איסור מכירת חמץ, איסור פתיחת בתי עסק בתשעה באב, איסור תח״צ בשבתות וחגים וכו׳
וזו הפרדת דת ומדינה.

דרך אגב, הבעיה בהפרדה הנ״ל היא שהתומכים בה לרוב לא קולטים שהיא צריכה להיות דו־צדדית, כלומר לא רק להפריד את הדת מהמדינה, אלא גם את המדינה מהדת.
לא לתת למדינה אפשרות להכריע בסוגיות דתיות, וזה דבר שהרבה מהדוגלים בהפרדה דורשים.
לדוגמא ההכרעה של "מיהו יהודי?", היהדות היא זו שקובעת מיהו יהודי - מי שנולד לאם יהודיה או עבר גיור כשר. אם המדינה רוצה הגדרה אתנית גרידא - הצעתי כבר למעלה את המונח "עברי".
או לדוגמא אנשים שחושבים שיש להם את הזכות לקבוע מה צריכים להיות הקריטריונים לכשרות מזון.

ישן 22-06-2011, 15:11
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 179 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "ושוב-כשכל המדינה תהיה מנותקת בשבת אז באמת זה לא צורך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רומק
המציאות נכון לעכשיו זה שיש בתי עסק (גם של יהודים) שפתוחים בשבת,בתי קולנוע וקניונים.
אם לא יהיה אף בית עסק שיהיה פתוח בשבת אז באמת יהיה אפשר להגיד שזה לא צורך

זה שיש בתי עסק שפתוחים בשבת לא הופך את הביקור בהם לצורך כמו שזה שיש מכולות שמוכרות קוטג' לא הופך את קנייתו לצורך.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רומק
חוץ מזה גם תחנות דלק פועלות בשבת. מדוע אף אחד לא רוצה לסגור אותם ובכך להשבית גם רכבים פרטיים בשבת?

עוד DOUBLE FAIL: שוב ושוב ושוב - המטרה איננה למנוע מאנשים פרטיים לחלל שבת; אתה יכול לתת עוד מיליון דוגמאות לזה, וזה עדיין לא יהיה קשור לעניין. חוץ מזה, אם תחנות דלק לא יפעלו בשבת זה לא ישבית רכבים פרטיים בשבת. אני נאלץ לפזר המון רעיונות מפתיעים באשכול הזה, והנה עוד אחד - אפשר למלא את המיכל ביום שישי...
ישן 24-06-2011, 15:08
צלמית המשתמש של ashoichet
  ashoichet ashoichet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07
בתגובה להודעה מספר 192 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "אתה מערבב פה בשר וחלב, אתה..."

ציטוט:
אתה סתם מחפש להוציא קיטור כנגד השמאל, למרות שאין פה שום קשר לזה.

מי שלקח את הנושא של הפעלת תחבורה ציבורית בשבת זה מר"צ וחד"ש, ולא הליכוד, קדימה וישראל ביתנו. וזה לא במקרה. אז מותר לבקר את השמאל בהקשר הזה, גם אם זה במסגרת "הוצאת קיטור".

ציטוט:
למי אכפת מי ישבו אז בממשלה

לכמה מגיבים פה אכפת (או אמור להיות אכפת), כי הם מנסים לצייר את הוויכוח הזה כ"חרדים VS הציונות". הציונים החילונים דאז, כמו חלק גדול מהציונים החילונים היום, רואים חשיבות עליונה בצביון היהודי של מדינת ישראל, ואת חוק שעות העבודה והמנוחה כצעד חיוני לקביעת הצביון הזה בחקיקה.

ציטוט:
ובנוגע לדבר השני שכתבת- מאיפה לך שאין הסכמה כזאת?

התשובה הפשוטה ביותר לשאלה זו היא שאם הייתה הסכמה, היינו רואים ביטוי לזה בפוליטיקה. ככל שידוע לי מכל המפלגות היהודיות יש רק אחת שמקדמת הפעלת תחבורה ציבורית בשבת, וזאת מפלגה שמייצגת קומץ קטן של הציבור החילוני. גם אם החרדים היו "מחזיקים את הממשלה הזאת בביצים" (ומה עם הממשלה הקודמת? וזאת שהייתה לפניה?) ולא היה ניתן לשנות את החוק, היינו שומעים על הנושא הזה מפוליטיקאים ממפלגות השלטון ולא רק ממר"צ. במילים אחרות, אם הפוליטיקאי הממוצע חסר עקרונות ואידאולוגיה (ציפי לבני, לדוגמא) היה חושב שהוא יכול להרוויח קול אחד אם הוא יצהיר שהוא בעד הפעלת תח"צ בשבת, הוא היה עושה את זה. לי אין סקרים על דעת הקהל בנושא הזה, אבל תהיה בטוח שלציפי לבני יש.
ישן 24-06-2011, 18:03
צלמית המשתמש של ashoichet
  ashoichet ashoichet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07
בתגובה להודעה מספר 194 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "הבעיה של הציבור הישראלי היא..."

זה לא אדישות, פשוט המפלגות הגדולות יודעות שחלק גדול מהמצביעים שלהם מתנגדים להפעלת תח"צ בשבת. אני לא מצפה מאף אחד לעלות על בריקדות, אבל אני כן מצפה שמישהו חוץ מהח"כים ממר"צ יעלה את הנושא בכנסת, אם אכן יש הסכמה בציבור החילוני בעניין זה (ואין הסכמה). הרבה אנשים חילוניים רוצים יום מנוחה ללא כל הרעש וזיהום האוויר שקשורים לתחבורה ציבורית, וחשוב מזה הם רוצים לכבד את המסורת היהודית ולחיות באחווה עם שכניהם הדתיים. למה זה כל כך קשה להבין?

ציטוט:
ואי אפשר להאשים את מי שעושה השוואות בין החרדים לבין הציונים, כי הם עורכים את ההשוואה בפן שהוא אולי הכי חשוב- מי תורם משהו למדינה?

אנחנו עדיין מדברים על תחבורה ציבורית בשבת? מה שאני אומר זה שמי שטוען שרק החרדים לא רוצים תח"צ בשבת ושבזכותם האיסור הזה מתקיים מעוות את פני המציאות.
ישן 25-06-2011, 11:34
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 202 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אתה תצטרך לנמק איפה נתקלת..."

העניין המרכזי פה, לדעתי, שזה פותח פרצה, אותו דבר כמו מכירת חמץ בחוצות ת"א בפסח או ממכר מזון ביום כיפור (שהם ע"פ רוב לא עניין של נוחות אלא להכעיס).

וההעניין המרכזי ללמה זה עוד לא יצא לפועל לא נעוצה בסקרי דעת קבל שלא ברור כמה הם משקפים, אלא בכח הצרכני הדתי שהציבור החילוני מחוויר לעומתו על אף גודלו היחסי באוכלוסיה.

אם אגד יפתחו את הקווים שלהם בשבת הציבור הדתי פשוט לא ייסע אגד והחברה תקמול, לעומת זאת החילונים- לא משנה מאיזה סיבה, לא יחרימו חברה בגלל שהיא לא נוסעת בשבת ולכן דעתם באמת לא משנה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 25-06-2011, 11:40
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 209 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "זה מצחיק, כי מדובר בחילוניים..."

ציטוט:
זה מצחיק, כי מדובר בחילוניים "מסורתיים" שמאמינים באלוהים מתי שזה נוח להם.
לנסוע באוטובוס בשבת נוח להם, אבל לראות אנשים עובדים בשבת זה לא נוח להם.

זה הכל תוצאה של דוגמטיות עיוורת, ערכים ינקותיים והליכה אחר ה"מסורת" שלמדת בבית.

הטענה השנייה שלך סותרת לחלוטין את הטענה הראשונה.

אם היה מדובר בדוגמטיות עיוורת הרי שאותם מסורתיים היו מקפידים על כלל החוקים והמצוות ולא במה שהם בוחרים.

ובכלל, מי אתה שתקבע מי הוא מאמין אמיתי ומי מאמין מתי שנוח לו ואיזה סט חוקים צריך לשמור כדי להיחשב דתי?

ציטוט:
המסורתיים יצרו אמונת כלאיים ולכן הדעה שלהם לא יכולה להצביע על כלום.

הדיעה שלהם שקולה לדיעה של כל אזרח ישראלי אחר, יהודי, מוסלמי, נוצרי או אתאיסט וכל מה שבדרך על הסקאלה.

גם מאמיניו של הרב קוק ייצרו אמונת כלאיים שלא היה לה תקדים, שילוב של הדת וציונות, האם גם דעתם לא מצביע על כלום?

ציטוט:
עוד דוגמה שתחזק את טענתי: כמה מכם נוסעים בשבת, משתמשים בחשמל בשבת..., אבל יש להם טאבו על הדלקת אש בשבת??

הדוגמא הזאת לא מחזקת כלום.
מצידי אתה יכול להגדיר את המסורתיים כזרם חדש ביהדות, כזה שמאמין שמותר ליסוע בשבת אבל אסור להדליק אש, הדיעה שלהם עדיין רלוונטית באותה מידה.

ולמען הסר ספק, אני מדליק אש.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 25-06-2011, 12:08
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
אוי, אני מרגיש שפגעתי פה בנק' רגישה?
בתגובה להודעה מספר 211 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=hwarang]זה מצחיק, כי..."

מסתבר שלא הבנת את כוונתי... אסביר שוב.

נתחיל בכך שאין סתירה במה שרשמתי, הדוגמטיות נובעת מהחינוך שהאדם גדל בו, הערכים שהמשפחה/הורים העניקו לו.
לא כל האנשים המאמינים מבצעים בדיוק את אותן ה"מצוות" ואת אותן הפעולות המעידות על אמונה.
עצם העובדה שאתה לא נוסע בשבת כי ככה חינכו אותך- דוגמטיות!

וחס וחלילה אני לא מתיימר לקבוע מי הוא אדם דתי ומי לא, אני רק אומר שיש הבדל (עצום) בן ה"יהדות" של החילוניים המסורתיים לבין זאת של החרדים והדתיים הלאומיים.
וכן, יש סט חוקים שאדם דתי צריך להישמע לו בשביל להיחשב אדם דתי, אם אתה לא מאמין לי תשאל בן אדם דתי.

בקשר לדיעה שלהם... לא אמרתי שצריך לשלול את זכויות האזרח שלהם או שאין להם זכות להביע דיעה, התכוונתי שהדיעה לא יכולה להיות רלוונטית לנושא הנ"ל, משום שמצד אחד הם רוצים לשמור שבת, ומצד שני רוצים לחלל אותה- רוצים תחבורה ציבורית בשבת, אבל לא רוצים שאנשים יעבדו בשבת (עפ"י הסקר שהועלה לעיל).

ואם מלחתחילה זה היה בסדר מבחינתך שאני אגדיר זרמים חדשים ביהדות, על מה כל המהומה על מאומה?

נערך לאחרונה ע"י hwarang בתאריך 25-06-2011 בשעה 12:11.
ישן 25-06-2011, 12:23
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 212 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "אוי, אני מרגיש שפגעתי פה בנק' רגישה?"

ציטוט:
אוי, אני מרגיש שפגעתי פה בנק' רגישה?

ממש לא, אני לא זקוק לחותמת ממישהו חילוני או דתי.
ציטוט:
נתחיל בכך שאין סתירה במה שרשמתי, הדוגמטיות נובעת מהחינוך שהאדם גדל בו, הערכים שהמשפחה/הורים העניקו לו.
לא כל האנשים המאמינים מבצעים בדיוק את אותן ה"מצוות" ואת אותן הפעולות המעידות על אמונה.
עצם העובדה שאתה לא נוסע בשבת כי ככה חינכו אותך- דוגמטיות!

ואם אני לא נוסע בשבת בגלל שאני מאמין שלא צריך לעשות את זה?
ציטוט:
וחס וחלילה אני לא מתיימר לקבוע מי הוא אדם דתי ומי לא, אני רק אומר שיש הבדל (עצום) בן ה"יהדות" של החילוניים המסורתיים לבין זאת של החרדים והדתיים הלאומיים.

ההבדל העצום קיים גם במרחב שבין החרדים לדתיים הלאומיים שאתה מזכיר בנשימה אחת, אז מי מהם היהודים האמיתיים?
ציטוט:
וכן, יש סט חוקים שאדם דתי צריך להישמע לו בשביל להיחשב אדם דתי, אם אתה לא מאמין לי תשאל בן אדם דתי.

איזה בנאדם דתי לשאול? אורתודוקסי, רפורמי או קונסרבטיבי? יהודי, נוצרי, מוסלמי, בודהיסט, סיינטולוג?
ציטוט:
בקשר לדיעה שלהם... לא אמרתי שצריך לשלול את זכויות האזרח שלהם או שאין להם זכות להביע דיעה, התכוונתי שהדיעה לא יכולה להיות רלוונטית לנושא הנ"ל, משום שמצד אחד הם רוצים לשמור שבת, ומצד שני רוצים לחלל אותה- רוצים תחבורה ציבורית בשבת, אבל לא רוצים שאנשים יעבדו בשבת (עפ"י הסקר שהועלה לעיל).

מה זה משנה מה המניע שלהם?

מפלגות אינספור פעמים מצביעות מתוך אילוצים קואליציונים ולא בגלל שהם מאמינים במשהו, זה אומר שההצבעה שלהם פסולה?

ועוד פעם, מה זה לשמור שבת? ע"פ רפורמי זה X וע"פ אורתודוקסי זה Y, אני לא מבין מה הבעיה.
ציטוט:
ואם מלחתחילה זה היה בסדר מבחינתך שאני אגדיר זרמים חדשים ביהדות, על מה כל המהומה על מאומה?

לא מבין.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 25-06-2011, 12:54
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
בתגובה להודעה מספר 213 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=hwarang]אוי, אני מרגיש..."

אם אני לא נוסע בשבת בגלל שאני מאמין שלא צריך לעשות את זה?

זאת כבר שאלה מאוד פילוסופית על בחירה שלא נפתח אותה כאן.

ההבדל העצום קיים גם במרחב שבין החרדים לדתיים הלאומיים שאתה מזכיר בנשימה אחת, אז מי מהם היהודים האמיתיים?

לא אמרתי שאין הבדל גם ביניהם, אבל לצורך העניין בחרתי הפעם להעמיד אותם בצד אחד ואילו את החילוניים בצד שני בשביל שתבין את השוני. מי היהודים האמיתיים? נראה לי שהם בעצמם לא יודעים, זה מה שיפה ביהדות, כל אחד חושב שהוא המשיח.

איזה בנאדם דתי לשאול? אורתודוקסי, רפורמי או קונסרבטיבי? יהודי, נוצרי, מוסלמי, בודהיסט, סיינטולוג?

אתה חכמולוג אה? תיסע לבני ברק ותשאל שם איזה יהודי חרדי אם אתה נחשב בעיניו "דתי" אם אתה נוסע בשבת, אח"כ תשאל דתי לאומי את אותה השאלה ואח"כ אפילו תשאל את החילוני ותגיד לי מה הם אמרו.

מה זה משנה מה המניע שלהם?

מפלגות אינספור פעמים מצביעות מתוך אילוצים קואליציונים ולא בגלל שהם מאמינים במשהו, זה אומר שההצבעה שלהם פסולה?

ועוד פעם, מה זה לשמור שבת? ע"פ רפורמי זה X וע"פ אורתודוקסי זה Y, אני לא מבין מה הבעיה.

אתה משתמש פה בדמגוגיה ובטיעונים לא רלוונטיים, אתה משווה פה את דפוס הפעולה של מפלגות פוליטיות לדפוס התנהגות של אזרחים אינדיבידואליים בחיי היום יום? זה אפילו לא דמגוגיה בעצם, כי דמגוגיה צריכה להעביר לי קונוטציה הגיונית למשהו.
ושוב, אני דוגל בגישה של איש באמונתו יחיה, פשוט נראה לי קצת מוזר שאם יש כל כך הרבה זרמים דתיים ביהדות, למה שהחילוניות לא תהיה זרם אחד כזה? אתה בטח חושב שזרם כזה קיים, אבל עובדה שלזרם הזה אין זכויות בחקיקות דתיות ושכל שאר הזרמים הדתיים עושים יד אחת כנגדו.
לפי ההגדרה שלך כולנו דתיים רק בעצם אם נחליט שאנחנו כאלה, מבלי שנצטרך להוכיח שום דרך חיים.
אז למה אני שירתתי בצבא? גם אני חייל בצבא השם, גם אני רוצה כסף מהמדינה כי אני מעיד על עצמי כבר אוריין- לא כל מי שמגדיר עצמו כיהודי דתי הוא באמת כזה!

נערך לאחרונה ע"י hwarang בתאריך 25-06-2011 בשעה 12:58.
ישן 25-06-2011, 15:33
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 214 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "[B]אם אני לא נוסע בשבת בגלל..."

ציטוט:
[B]
זאת כבר שאלה מאוד פילוסופית על בחירה שלא נפתח אותה כאן.

היא בכלל לא פילוסופית, אתה מנסה לייצג את כל האנשים שלא נוהגים בשבת ככאלה שנאנסו לכך ע"י החשיבה הפרימיטיבית של ההורים שליהם ומתעלם מהעובדה שחלק נכבד מאותם אנשים שלא נוהגים בשבת עושים זאת מתוך אמונה ולא מתוך רפלקס מותנה.
ציטוט:
אתה חכמולוג אה? תיסע לבני ברק ותשאל שם איזה יהודי חרדי אם אתה נחשב בעיניו "דתי" אם אתה נוסע בשבת, אח"כ תשאל דתי לאומי את אותה השאלה ואח"כ אפילו תשאל את החילוני ותגיד לי מה הם אמרו.

אחד החוכמולוגים אם לא "ה-".

ומי שם את אותו חרדי\דתי-לאומי/חילוני לקבוע מיהו באמת דתי?
כבר מאות שנים מתחבטים בסוגיה מיהו יהודי ואף אחד לא הצליח להגיע לפסיקה של קונצנזוס, אז איך תגדיר מיהו דתי?

היהדות מפולגת לכ"כ הרבה זרמים ותתי-זרמים שבתוך העדה החרדית תוכל למצוא זרם אחד שמגדיר זרם אחר כ"לא דתי מספיק".
ציטוט:
ושוב, אני דוגל בגישה של איש באמונתו יחיה, פשוט נראה לי קצת מוזר שאם יש כל כך הרבה זרמים דתיים ביהדות, למה שהחילוניות לא תהיה זרם אחד כזה? אתה בטח חושב שזרם כזה קיים, אבל עובדה שלזרם הזה אין זכויות בחקיקות דתיות ושכל שאר הזרמים הדתיים עושים יד אחת כנגדו.

מי אמר שהזרם הזה לא קיים? מדינת ישראל נהגתה ע"י אחד מאנשי הזרם הזה וחלק גדול מהחלוצים ומקימי מדינת ישראל בגאווה הגדירו עצמם ככאלה (ז'בוטינסקי, בגין ובן-גוריון סתם בשליפה, אני די בטוח שידם בעיצוב החקיקה והסטטוס-קוו גדול הרבה יותר מזה של אריה דרעי).
ציטוט:
לפי ההגדרה שלך כולנו דתיים רק בעצם אם נחליט שאנחנו כאלה, מבלי שנצטרך להוכיח שום דרך חיים.

זאת ממש לא ההגדרה שלי ואני גם לא מסכים אתה אבל זוהי העובדה.

קח את הזרם הרפורמי-יהודי-אמריקאי כמשל.
סתם כדוגמא טריה יחסית, בן-דוד אמריקאי שלי היה בחתונה של בני הזרם הזה- שהייתה בשבת אבל הייתה כל כולה הילולה של חילול שבת (הגעה ברכבים, מוזיקה, חשמל וכו') במהלכה הוגש אוכל לא כשר למהדרין (חזיר על גווניו ומיני שרצים) והרבי היה רבנית.

לא רק שהאנשים האלה מכירים בעצמם כדתיים (על סמך מה בדיוק) אלה המדינה מכירה בגיור שלהם.

ובכלל, אני לא מבין איך נגררתי לויכוח הזה על דתיות, ההערה שלי הייתה בסה"כ על אמונה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 25-06-2011, 17:44
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 216 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "אתה צודק, ביצענו סטייה חדה..."

1. אני עדיין בדיעה שהסיבה שלא מופעלת תחב"צ בשבת בישראל היא לחץ צרכני ו/או תחושות כיבוד מצד המפעילים ולא על כל דבר צריך לצרוח כפייה דתית.

2. מדינת ישראל היא דמוקרטיה פרלמנטרית ולכן יש לה בית מחוקקים שמתעסק בדברים כאלה, אין השפעה קלאסית של "רוב החברה אומרת X אז X יהיה" אם אין לזה ביטוי דומה בכנסת.
משאלי עם שמורים בד"כ לשאלות הרות גורל כמו "האם לוותר על רמה"ג?" ולא "האם צריך להפעיל אוטובוסים בשבת?".

3. אני עדיין סבור שישנם טיעונים חילוניים לחלוטין חזקים מספיק בעד שביתה מוחלטת בשבת, תקרא את הרצל.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 26-06-2011, 00:07
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 215 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=hwarang][B] זאת כבר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2

מי אמר שהזרם הזה לא קיים? מדינת ישראל נהגתה ע"י אחד מאנשי הזרם הזה וחלק גדול מהחלוצים ומקימי מדינת ישראל בגאווה הגדירו עצמם ככאלה (ז'בוטינסקי, בגין ובן-גוריון סתם בשליפה, אני די בטוח שידם בעיצוב החקיקה והסטטוס-קוו גדול הרבה יותר מזה של אריה דרעי).

בגין הגדיר את עצמו כחילוני? אבל הוא התעסק עם התנ"ך וכל מיני כאלה...

זאת ממש לא ההגדרה שלי ואני גם לא מסכים אתה אבל זוהי העובדה.

קח את הזרם הרפורמי-יהודי-אמריקאי כמשל.
סתם כדוגמא טריה יחסית, בן-דוד אמריקאי שלי היה בחתונה של בני הזרם הזה- שהייתה בשבת אבל הייתה כל כולה הילולה של חילול שבת (הגעה ברכבים, מוזיקה, חשמל וכו') במהלכה הוגש אוכל לא כשר למהדרין (חזיר על גווניו ומיני שרצים) והרבי היה רבנית.

לא רק שהאנשים האלה מכירים בעצמם כדתיים (על סמך מה בדיוק) אלה המדינה מכירה בגיור שלהם.

WTF?!
אני יכול להבין את כל הקטע של חילול השבת מבחינתם, אבל איך הם מצדיקים אכילת אוכל לא כשר?

ובכלל, אני לא מבין איך נגררתי לויכוח הזה על דתיות, ההערה שלי הייתה בסה"כ על אמונה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:24

הדף נוצר ב 0.41 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר