לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-07-2011, 18:01
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
אהרונוביץ': אני אשבור את הכלים

כך דווח היום ב"ישראל היום" ע"י זאב קליין.
דברים אלה נאמרו תוך דיון בוועדת הכספים שנגע לשכר השוטרים. אהרונוביץ'
דרש כי שכרו של שוטר מתחיל יעמוד על 7000 ש"ח - תוספת של 2000 ש"ח
מהקיים היום.
דבריו של השר עוררו סערה בדיון שהגיע לצעקות בינו לבין הממונה על השכר
באוצר, אילן לוין. לוין התנגד להעלאה זו, וטען כי לפני שמעלים את שכר השוטרים
ב-40%, יש לדאוג למי שהפנסיה שלו היא מתחת לשכר המינימום.
אמירה זו עוררה סערה, והשר לבט"פ איים כי אם לא תתקבל דרישתו להעלאת
שכר השוטרים, יקים ועד עובדים למשטרה ולשב"ס. הממונה על השכר: "זו סחיטה,
זו סחיטת דמי חסות. אני לא מוכן לשמוע את הדברים האלה, אני לא אסכים
לכלום".

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-07-2011, 15:39
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כפי שכתבתי - מוסד של בוררות חובה מוסדרת בחקיקה, הוא תחליף שביתות במקרה של סכסוך עבודה"

אז למה צריך ועד עובדים?

בעצם, למה שתהיה בכלל בוררות? אני לא מבין את ההצדקה לכל הקונספט של "סכסוך עבודה" ו"זכות השביתה". מי שלא אוהב את התנאים שמציע לו מעסיק מסוים, שילך לעבוד אצל מעסיק אחר. אם המעסיק מפר חד-צדדית הסכם סנחתם מול המועסק, שיפנה המועסק לבית המשפט. מעבר לכך, המדינה אפילו מחוקקות חוקים שמגדירים סף תחתון לחוזים חוקיים, כך שאין מצב בו כל המעסיקים יתאגדו כדי לתת תנאים פחות מנאותים (שהרי המדינה קובעת בחוק ובתקנות שכר מינימום, אחוזי הפרשה לפנסיה, וכד').

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 14-07-2011, 15:49
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אז למה צריך ועד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
אז למה צריך ועד עובדים?

בעצם, למה שתהיה בכלל בוררות? אני לא מבין את ההצדקה לכל הקונספט של "סכסוך עבודה" ו"זכות השביתה". מי שלא אוהב את התנאים שמציע לו מעסיק מסוים, שילך לעבוד אצל מעסיק אחר. אם המעסיק מפר חד-צדדית הסכם סנחתם מול המועסק, שיפנה המועסק לבית המשפט. מעבר לכך, המדינה אפילו מחוקקות חוקים שמגדירים סף תחתון לחוזים חוקיים, כך שאין מצב בו כל המעסיקים יתאגדו כדי לתת תנאים פחות מנאותים (שהרי המדינה קובעת בחוק ובתקנות שכר מינימום, אחוזי הפרשה לפנסיה, וכד').

אתה מודע לכך שכל החקיקה הסוציאלית בענייני עבודה מקורה בהתאגדות העובדים, נכון? סלק את אלה, ותראה איך החקיקה משתנה בן-לילה.

ומה שקורה במ"י זה בדיוק מה שאתה מתאר: מי שלא אוהב את התנאים, הולך למעסיקים אחרים... ואז מתבכיינים כאן שהמשטרה לא תופסת פושעים - באמת מפתיע, כשחסרים שוטרים וכשאלה שנשארים הם אלה שלא מצאו מעסיק אחר...

צריך ועד עובדים למשטרה כי החלופה ההגיונית - לפיה הפיקוד דואג לתנאי השירות של השוטרים (כמו בצה"ל או בשב"כ, למשל) - לא מתבצעת כיום ולא התבצעה כמעט מעולם (למעט חריג בולט בדמותו של טרנר).

http://www.baking.co.il

ישן 14-07-2011, 15:58
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן]אז למה צריך ועד..."

אתה עושה פה סלט בין שני מרכיבים שלא באים טוב ביחד:

אנחנו לא מדברים בכלל על איך שבציבור "מתבכיינים כאן שהמשטרה לא תופסת פושעים" מאחר והמשכורות נמוכות. מבחינה ציבורית, הגיוני להפוך את השירות במשטרה לאטרקטיבי יותר (וכן להעלות את תנאי הסף לקבלה).

אנחנו מדברים על "זכותם" של השוטרים למשהו מוזר שנקרא "סכסוך עבודה" כקבוצה. אני אדגיש, לא הציבור, כן השוטרים. לא הציבור, כן השוטרים. אפשר להבין למה שתהיה לקבוצת עובדים הזכות להסתכסך עם המעביד, באופן כזה שלמעביד אסור לפטר את העובדים המסוכסכים?

ישן 14-07-2011, 16:22
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן] אנחנו מדברים על..."

קודם כל, אנחנו רואים שלא. הדרך החלופית הראשונה היא ששר שמשום מה אכפת לו מזה ידחף לכך.
הדרך החלופית השנייה היא לחץ ציבורי לטובת שיפור תנאי השוטרים. זה שהציבור לא מתעניין בזה, לא אומר שהוא לא יכול להתעניין בזה. דעתו של הציבור משתנה. השוטרים (שכידוע הם חכמים מהעשירון העליון באוכלוסיה) פשוט לא שיכנעו את הציבור להתעניין בזה.

השוטרים כבר מובאים בחשבון בכל הנוגע לתנאי העסקתם - לא מגייסים אותם בכפייה למשטרה.
אם תנאי ההעסקה אינם מספקים אותם, שלא יתגייסו. פשוט מאוד.

ישן 14-07-2011, 16:28
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אין ספק - זה הביא אותנו למצב הנוכחי המצויין..."

או האפשרות השלישית - תציע משכורת נמוכה, בלי תנאי סף, ואז תקבל את המובחרים שבמובחרים...

אם האינטרס הוא של מדינת ישראל - סמוך על מדינת ישראל שתעשה מה שצריך.
הרצון לאגד את השוטרים נובע מדאגה לאינטרס של השוטרים ולא של מדינת ישראל.
מספיק שכבר עכשיו בפועל אין אפשרות להתיר חוזה של שוטר לאחר השנתיים הראשונות, ובטח שלא לאחר ה-5 הראשונות. אם יהיה להם איגוד, ישמור אותנו האל ממה שיקרה פה...

ישן 14-07-2011, 17:14
צלמית המשתמש של trionax
  trionax trionax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.02
שלח הודעה דרך ICQ אל trionax
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אין ספק - זה הביא אותנו למצב הנוכחי המצויין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
תציע משכורת נמוכה - יהיה ביקוש נמוך, ורק בקרב אלה שבהם אינך מעוניין.

תציע משכורת גבוהה יותר - הביקוש יגדל, ועימו אפשרות הבחירה שלך מבין המועמדים לגיוס.

יש משהו דמגוגי בלהגיד " צריך להעלות את שכר השוטרים" בידיוק כמו שאומרים "צריך שלום".
הוויכוח פה הוא לא אם כן או לא, כי ברור שהתשובה היא כן. השאלה היא מה המחיר שצריך לשלם?

מאיפה יגיע השכר המוגדל? "המדינה"? "הממשלה?"... השכר יגיע מהשלטון שיחליט להקצות יותר תקציב למשטרה בשביל שכר, ואז בשביל להשיג את הכסף יעלו המיסים, או יגדלו הדוחות וכו'. מה שמוזר זה שבמקרים כאלה לעולם לא תשמע שמבקשים בו זמנית גם העלאה של השכר, אבל גם התייעלות במשטרה (אני לא יודע, אבל יש לי הרגשה שבמשטרה כמו בצבא, יש ביזבוז מטורף).

מה גם שצריך לזכור ששכר לא מבטא את קושי העבודה - אני בטוח שעבודתו של שוטר קשה הרבה יותר מכל הבחינות מעבודה של רואה חשבון נגיד. שכר כן מבטא את טיב העבודה, זאת אומרת כמה אנשים יש היום בשוק שיכולים לבצע בידיוק את אותה עבודה. תאלץ להסכים שיש הרבה מאוד עבודות במשטרה (ולאו דווקא התפקידים הרומנטיים של שוטרים שתופסים באד גייז) שכל אחד יכול לעשות אותם, ועל כן הם מקבלים שכר נמוך.
ישן 14-07-2011, 17:33
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
וואלה, זה בדיוק מה שכתבתי, נכון?...
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "..."

לא, יש עבודות שהשוק יכול לשערך, ויש כאלה שהשוק לא יכול לשערך.

מה לעשות שיש דברים שאי אפשר להפריט, ולכן השוק לא יכול לקבוע את מחירם. לא התיימרתי לעשות את זה
בעצמי, אבל אני כן יכול לקבוע עכשיו, שמה שמשלמים עכשיו, יקנה בדיוק את הרמה של ביטחון שאתה היית
אמור לצפות שזה יקנה.

מי שרוצה חינוך איכותי, ומי שרוצה ביטחון-פנים איכותי, ומי שרוצה מגזר ציבורי איכותי - צריך לדעת שהדברים
הללו מחייבים תשלום שכר הוגן. לא רוצה לתת הערכה מה זה הוגן - אבל 5000 ברוטו במשך 5 שנים לשוטר
מתחיל - זה לא שכר הוגן.

ולשאלתו של טריונקס מאיפה ניקח את הכסף: מאיפה שתמיד לוקחים - משינוי סדרי עדיפויות. נניח שאתמול
החליטו באוצר שהדבר הכי חשוב במשטרה זה בניית עוד תחנות ורכישת עוד ניידות? אז שממחר יחליטו
ששיפור כוח האדם, הוא חשוב יותר, וצי הניידות יוחלף רק בעוד כמה שנים.
ישן 14-07-2011, 18:16
צלמית המשתמש של trionax
  trionax trionax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.02
שלח הודעה דרך ICQ אל trionax
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "וואלה, זה בדיוק מה שכתבתי, נכון?..."

השוק כן יכול לשערך מה טיב עבודה, אבל כאשר המדינה קובעת את השכר של עובדי הציבור הרגישות צריכה להיות מאוד גבוהה. מצד אחד המדינה צריכה שכר שימשוך מספיק כוח אדם, ושהכוח הזה יהיה איכותי, אבל מצד שני המדינה צריכה כמה שפחות להתחרות בשוק הפרטי שממנו מגיעה התרומה והצמיחה האמיתית.
אם נלך לקיצון, שהמדינה תציע 10,000 לכל שוטר, כולם ירוצו להיות שוטרים, יהיו פחות אנשים בתחום היצרני, והרמת חיים של כולם תרד עם הזמן (ואפילו רחוק יותר, יהיו פחות הכנסות ממסים והשכר של אותר שוטרים ירד). או לחילופין השכר יהיה מינימום, ואז לא יהיו כמעט שוטרים, ואז יהיה הרבה פשע שיפגע בכלל האזרחים.

הבעיה עם ההצעות הפופוליסטיות האלה, היא שאף פעם לא שומעים איזון בבקשה. "צריך להביא למשטרה יותר כסף" (לא משנה אם זה לאנשים או ציוד) אבל לא שומעים "צריך לעשות ייעול וקיצוצים במשטרה" או "צריך לעשות סינון קפדני יותר". תמיד יוצאים מנקודת הנחה שהמשטרה/החינוך הן מערכות שפועלות בצורה מושלמת, רק חסר כסף...

אם בשוק הפרטי יש רעיון נכשל, אז מפסיקים להביא לו כסף לטובת רעיון אחר מצליח. כאשר בשוק הציבורי יש רעיון נכשל, אז הוא מקבל יותר כסף בשביל להצליח. זה לא אבסורד?
ישן 13-07-2011, 19:13
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ככה אני אוהב לראות דאגה לעובדים: התנגדות להקמת ארגון עובדים עבורם..."

אוי אורי אורי כרגיל אתה מגיב בלי לקרוא. ההודעה מעל לזו שלך התגובה לאחותה של טלי הסבירה את הטיעון שלי,אבל היי תרגיש חופשי לכתוב בלי לקרוא.
בגלל שאין לך כוח להביט למעלה בבקשה:
ציטוט:
ברור שצריך להעלות את שכר השוטרים אין כאן ויכוח chatulim,אבל צריך לעשות רפורמה במשטרה בו זמנית עם שכר נוסף לשוטרים ולתת לה עוד רכבים וכלים ולהוציא עוד שוטרים החוצה לשטח.

מי שלא ישרוד את הרפורמה לתת לו פנסיה מוקדמת ולהכניס במקומו אנשים צעירים ממשמר הגבול. אני מכיר הרבה מאוד שוטרים שישמחו לחזור לשורות המשטרה, אם יתנו להם תוספת בשכר החודשי ויעשו רפורמה כזאת.
אתה אמור להכיר אותי ואת התמיכה שלי באנשי מערכת הביטחון חיילים ושוטרים וכאחד,אבל ועד כזה מיותר ולא נכון לגוף כמו המשטרה שאמור לשרת את האזרחים ולעשות מה שהמדינה אומרת לו לעשות,אם זה הממשלה,בית המשפט או הכנסת.

ואהבת הסירוס עברה לפסטן,אם לא ידעת.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 13-07-2011, 19:46

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "עם תמיכה כמו שלך, מוטב לשוטרים להסתמך על האוצר..."

עכשיו אתה יורד לפסים אישיים,שאינם מתאימים לדיון,ולכן אני לא ממשיך בדיון הזה איתך.

אני אגיד דבר אחד אחרון בנושא. השוטרים זכאים לתוספת של 2000 ש"ח כהתחלה ותקנים נוספים כולל ציוד חדש,אבל המשטרה היא גוף שצריך לעבור רפורמה לטובת כל אזרחי ישראל ולהוציא משם שוטרים שלא עושים את העבודה לטובת שוטרים צעירים שכן יכולים ומוכנים לעבוד בשעות לא הוגנות ובלי לקבל תודה מהאזרח הקטן או מהדרג הפוליטי ולכן אסור להם כמו שלחיילים אסור להיות בועד.

הם מוזמנים לפתוח גוף חיצוני בלי זכות להתערב בניהול המשטרה כמו אגודה חיצונית,אבל לא משהו פנימי בשום מקרה. קיים גוף כזה,אבל הוא לא עושה את העבודה שלו. קרוב משפחה שלי לא קיבל ממנו עזרה ויצא זכאי אחרי שנים של עיקוב בדרגה על תלונת שקר בסוף לפי בית המשפט ובלי העזרה של המשטרה או של אותו אירגון, כאשר היה צריך לקבל ממנו עזרה משפטית. יש לך תלונות על היחס לשוטרים? האירגון הזה הוא הכתובת או משטרת ישראל לפני כולם אשמים.
אם אשר מנהל הפורום יוכל לרשום את השם של האירגון המדובר אשמח מאוד.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 13-07-2011 בשעה 19:49.
ישן 13-07-2011, 20:07
  shlomz shlomz אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "עכשיו אתה יורד לפסים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
אני אגיד דבר אחד אחרון בנושא. השוטרים זכאים לתוספת של 2000 ש"ח כהתחלה ותקנים נוספים כולל ציוד חדש,אבל המשטרה היא גוף שצריך לעבור רפורמה לטובת כל אזרחי ישראל ולהוציא משם שוטרים שלא עושים את העבודה לטובת שוטרים צעירים שכן יכולים ומוכנים לעבוד בשעות לא הוגנות ובלי לקבל תודה מהאזרח הקטן או מהדרג הפוליטי ולכן אסור להם כמו שלחיילים אסור להיות בועד.

אתה מודע לזה שלשוטרים בארה"ב מותר להתאגד? ולא זכור לי ששם עובדים רק בין 9 ל-5, או מקבלים יותר מדי תודה מהאזרח הקטן. ולפרקליטי המדינה מותר להתאגד? עובדה שכן - וזו זכות שאף אחד לא שוקל לקחת מהם. אז למה לתובעים המשטרתיים, שעושים את אותה העבודה בדיוק, אסור?

אתה פשוט מקדש את המצב הקיים, בלי לבחון לעומק מהם יתרונותיו ואת חסרונותיו. אם אנחנו רוצים משטרה מקצועית ואיכותית, אנחנו חייבים שהיא תהיה גוף שמתייחס לעובדיו בהגינות ותספק להם תנאים נאותים. והדרך היחידה, ככל הנראה, להגיע לכך היא להקים ועד - 63 שנות ניסיון להסתדר אחרת מראות שזה לא עובד.

ישן 13-07-2011, 21:18
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מה גיל הסף שבו תתחיל לזרוק שוטרים ל"פנסיה מלאה"? 24? 25? 29?
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "עכשיו אתה יורד לפסים..."

אתה מבין, אתה לא יכול לדרוש שירות, ואז לתת חרא של יחס למי שאתה מבקש מהם שירות זה. זה לא עובד.

במקרה הטוב, תקבל כוח משטרה צעיר ומתוסכל, שיקטין ראש, בהתאם ליחס שהוא מקבל. במקרה הרע, תקבל
כוח מצומק, שלא מצליח למלא שורותיו, לא בצעירים, לא בפחות-צעירים, ולא בבריוני-מג"ב המסוקסים שאתה
כ"כ מתלהב מהם...

משטרת ישראל סובלת ממחסור בכוח אדם, ואתה רץ לפטר אלפים, מתוך הנחה שתצליח למצוא להם תחליפים,
וזאת בשעה שאתה מתנגד להקמת ארגון יציג מטעמם, שיגן על זכויותיהם. זה כ"כ לא הגיוני, שאני שואל עצמי
איך בדיוק מתחילים לצייר לך את הסתירה הלוגית המפלצתית-בגודלה, שעולה מהדברים שלך. לצערי אין לי
דף גדול מספיק, ולכן אסתפק בלכתוב לך שלו היה לנו גז טבעי בכמות שמקבילה לגודל של הסתירה הלוגית
שלך - לא היינו צריכים לשלם על חשמל...
ישן 13-07-2011, 20:04

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "[QUOTE=linuxsboot]זה באמת מה..."

שאלה אליך.
כיצד שוטר כחול ממוצע (לא בילוש ולא מושאל ממג"ב) יכול לתפוס נערים בני 14-15 שזורקים אבנים ובורחים? התשובה היא שהוא לא יכול. מדובר כאן בסיפור אמיתי לא שקר. שכנה שלי היו סוקלים לה את הבית כל פעמיים בשבוע. (כמו שזה כתוב.)
כל פעם הגיעו שוטרים כחולים רגילים אחרי כמה שיחות למוקד של המשטרה ועד שהם זזו הנערים כבר ברחו עד שראש העיר הביא בילוש ושוטרים ממשמר הגבול בלחץ על המשטרה ותפסו אותם. שוטר כחול רגיל שאינו בכושר ולא בתפקיד פיקודי צריך לפנות את המקום שלו עם כל הכאב בזה עם פנסיה מלאה לפני שאורי יגיד שאני בעד לפגוע בתנאים של השוטרים שוב.

ועד כזה יגן על אותם שוטרים שלא מסוגלים להיות יותר בשטח ואין להם מקום בתפקיד ניהולי ואותם צריך להוציא לפנסיה מוקדמת עם כל הזכויות במקום להחזיק במערכת או שעל הבעיה הזאת לא חשבת?

ישן 13-07-2011, 20:18
  shlomz shlomz אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "שאלה אליך. כיצד שוטר כחול..."

טוב, זה נכון לגבי כל ארגון עובדים. "נכון שהיא עובדת 30 שנה במפעל, אבל ההספק שלה היום כבר לא כמו פעם... אולי נפטר אותה?" רק שמשום מה, שוטרים בעיניך לא ראויים להגנה... יודע מה? אני מציע שנשלול מכל עובדי המדינה את הזכות להתאגד. ככה גם נוכל להיפטר מכל הפקידות העצלניות שמחממות כיסאות בביטוח הלאומי, למשל.

ולגבי שוטרי הסיור: אתה מכיר את כל הסיירים? את רובם? אני יכול להרגיע אותך - יש מספיק שוטרים כחולים רגילים לחלוטין שיכולים לתפוס זורקי אבנים כפי שתארת - אם זו המשימה היחידה שתהיה להם באותו היום... היום אין בתחנות יתירות כ"א בסיור, מה שאומר שאין שום כוח סיור שיכול להיות מוקדש לטיפול בעניין מסוים למשך זמן. אני יכול לספר לך על הרבה מבצעים למניעת פריצות, למשל, שנפלו רק כי השוטרים שהיו אמורים להשתתף בהם נשלחו להגיב לקריאות מוקד (רובן, כמובן, על הפרעת מנוחה וחניה במקום פרטי).

ישן 13-07-2011, 20:35

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "טוב, זה נכון לגבי כל ארגון..."

פנסיה מוקדמת זאת בעיה? ואמרתי תן להם פנסיה מלאה מוקדמת ולהגן על השכר הזה כל חודש ממס הכנסה,אם הם מוצאים עבודה אחרת.

מי שלא התקדם בתפקידים עם השנים בסופו של דבר לעבודה במשרד ובדרגות צריך לפנות את המקום שלו או שיש לך מקום אחר להציב את אותם שוטרים שאינם תורמים דיו בשטח כיום? (אני אשמח לדעת) עבודה במשטרה שהם כן יכולים לבצע בזכות ולא להחזיק אותם בשירות בגלל כל השנים שלהם במשטרה.

מה תגיד לאותה שכנה שלי? סליחה גברת x,אבל אין לנו תקן לשוטרים מהירים וטובים יותר בגלל שצריך להחזיק את שוטר y ו z במשטרה עקב השנים שלהם במשטרה אפילו שאינם יכולים לעבוד יותר בסיור? זה לא נשמע מקצועי.

ישן 14-07-2011, 21:24

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "[QUOTE=linuxsboot] מה תגיד..."

יוצא שאתה צודק.
אפשר להעביר את אותם אנשים לשמירה במוסדות המדינה כמו ביטוח לאומי ובתי ספר ומוסדות ללימוד גבוהים במקום שומרים חדשים שישמרו שם בעתיד. יש להם הכי הרבה ניסיון ואין להם בעיה לטפל באנשים שינסו לשבש את סדר היום הציבורי על ידי הוספה של תקנים של שמירה של המשטרה במוסדות ופינוי תקנים לאנשים צעירים לסיור בעלי כושר גבוה צעירים. (המשטרה למעשה תחליף את רוב השומרים במוסדות למעשה והם יהיו שייכים למשטרה.) בכל מקרה שיש בעיה במוסדות האלה קוראים למשטרה ורוב השומרים באותם מקומות לא בכושר גבוה ולא באמת יכולים לעצור משהו,ולכן אותם שוטרים עדיפים על אותם שומרים.

ול HFIRE את אפילו לא שווה תגובה,אם ככה את מגיבה ולא תקבלי יותר מזה תגובה.

ישן 13-07-2011, 19:27
  shlomz shlomz אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "לא רק המשכורת, אלא כי אין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ArmouredDov_D9
לא רק המשכורת, אלא כי אין מספיק תקנים לשוטרים, ולכן אין מספיק שוטרים במדינה.

אין כ"כ בעיה של תקנים כמו של יכולת לאייש אותם. אגב, זו בעיה היסטורית: מאז שב-1947 הובטחו למשטרה העתידה לקום 1200 אנשי "הגנה" - שלא הועברו - לא הועמדו לרשות המשטרה האמצעים המספיקים לאיוש כל התקנים שהוגדרו עבורה.
תוסיף לזה את השכר המעליב שניתן לאלה שכן מתגייסים (עד לדרגה מסוימת, כמובן. לא סתם השכר הממוצע במשטרה עומד על 13000 ש"ח...) ותאוריית הקונספריציה הרווחת בקרב שוטרים, לפיה יש כוונה מפורשת להשאיר את המשטרה חלשה, מתחילה להישמע משכנעת...

ישן 14-07-2011, 15:31
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הסיבות לזה מגוונות
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "ובן כמה הוא שוטר מתחיל..."

1. נגד במשטרה מבוגר מנגד מתחיל בצה"ל (25 לעומת 21). המשמעות היא מרחיקת לכת: נגד מתחיל
בצבא עדיין גר עם הורים או בבסיס, והוצאותיו זניחות בהשוואה לאדם שכבר גר בגפו או עם בת/בן זוג.
2. נגד בצה"ל נהנה מארוחות מסודרות. במשטרה זה ממש לא ככה, בעיקר במגזרי הסיור, התנועה והבילוש.
3. נגד בצה"ל משמש לרוב בתפקידים תומכי לחימה מסוגים שונים, ואין לוחם (לא תמיד, כמובן). במשטרה
רוב מוחלט של הנגדים משמשים בתפקידים ייעודיים שיש בהם סכנה (סיור, בילוש, מודיעין, חקירות ותנועה).

אגב, התופעה היא קיצונית עוד יותר כשמדובר בקצינים זוטרים (עד דרגת סרן/פקד כולל). סרן בצה"ל הוא
בן 24-5, בעוד שמקבילו הפקד מבוגר בעשר שנים - במצב משפחתי אחר לגמרי, עם רמת הוצאות אחרת
לגמרי.

רמת השכר של המשטרה משפיעה ישירות על איכות כוח האדם שם. אתה אולי לא חושב כך, אבל משטרה
איכותית זה אינטרס גם שלך. בשביל איכות צריך לשלם, מה לעשות.
ישן 14-07-2011, 16:46
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן]אפשר להעלות אפילו..."

את סף הקבלה כולנו רואים כשאנחנו פוגשים ב-Israel's finest ברחוב או בתחנת המשטרה. עולה ויורד, אבל נע סביב אותה נקודה שאינה גבוהה במיוחד.

היחס ל"מעשים לא ראויים" מצד שוטרים קשור מאוד לשכר.
עבודה בתפקידים מבצעיים במשטרה (אני מניח) היא קשה, שוחקת, ומעצבנת. על זה ראוי לתגמל בהתאם. עם זאת, לשוטר - זוטר ככל שיהיה - נתונות סמכויות מפחידות ומרחיקות לכת. לכן, צריך לדאוג שאת התגמול הזה יקבל רק מי שמגיע לו. שוטר רשאי לטעות, זה ברור. אף אדם אינו מושלם. אבל שוטר שעושה מעשה פסול בבירור (לדוגמה - מטריד או מאיים) צריך להיות מורחק מהכוח. חד וחלק. לכל היותר, אני מוכן לתת הזדמנות שנייה, לפנים משורת הדין.

אלימות מעבר לנחוץ (+מרווח טעות קטן) נגד קיצוניים והזויים ככל שיהיו - מימין או משמאל - ביי ביי.
מעקב, הטרדה ואיומים (אולי שמעת על בחור בשם משה הלוי...) - שלום ולא להתראות.

העלאת השכר ושיפור התנאים נחוצים כדי להביא כח אדם איכותי יותר, אבל לא מונעים את הגעתה של הבררה. העלאת השכר ושיפור התנאים יגרמו לחלק מאלה שעד עתה לא הסכימו לשרת במשטרה להסכים לכך, וגם תעלה את המוטיבציה של אלה שעד עכשיו פנו לשירות במשטרה בלית ברירה לפנות לשירות לשם. מאחר וכל ארגון כמו המשטרה מצוי תמיד ב"מצוקת כוח אדם", זה לא ימנע מאותם מובחרים להגיע לשורות המשטרה. לכן דרושה גם העלאת הסף התחתון לקבלה.

ישן 14-07-2011, 20:37
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא יודע מה סיפרו לך, אבל לא התנגדתי מעולם להעלאת שכר מינימום...
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "מעניין, שכר מינימום, כאשר..."

שכר שוטרים של 5000 הוא נמוך משכר מינימום, שכן שוטר עובד במינימום 47.5 שעות שבועיות, ויש לו הרבה
תגבורים בחודש ממוצע (שלא לדבר על משמרות שלדיות, של 12 שעות), שאין עליהם שקל תשלום עבור שעות
נוספות.

העובדה שהטיעון שלך למצוקת שכר השוטרים היא "גם לאחרים גרוע", מלמדת שלא הבנת את ההבדל
הבסיסי: לאחרים יש מי שמדבר בשמם, ויש להם אופציה לנהל מאבק על השכר (שגורם לכך שהשכר מועלה
בדר"כ). לשוטרים אין.

אתה חושב שמגיע לשוטרים לסבול, ואני חושב שהסבל של השוטרים רע למדינה, כי הוא מביא לכך שרמת כוח
האדם לא יכולה לעלות. אתה כנראה מעדיף את המצב שבו אתה יכול לקטר על המשטרה.
זו נקודת מבט שאין דרך להתווכח איתה, בדיוק כמו ההגיון ההפוך שהביא אותך להניח שאם נשלח מצויין
לשוטר רק אחרי שנים רבות - עדיין תמצא אנשים איכותיים שיהיו מוכנים להמתין תקופה זו, כשכל הזמן מאיים
מעליהם איום של פיטורין. זו תפישה שאין טעם להתווכח עליה.

אני חושב שלציבור ירווח אם לשוטרים ירווח. אתה חושב אחרת. זכותך.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:58

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר