לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-09-2011, 02:08
  rom10 rom10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.03
התייעצות לפני קנייה

אהלן חבר'ה,
אני טס לארה"ב בקרוב ואני מתכנן רכישה של מצלמת DSLR ראשונה (הייתי צריך לעשות זאת לפני שנים מספר, אך לצערי הרב זה לא יצא לפועל...)

נתחיל בזה שהתקציב הוא גמיש מאד, ונע בין 1300$ לבין 1800$ (כולל תיק, כ.זיכרון ופילטר). אין לי בעיה לנצל את כל התקציב, אבל אני לא מעוניין לעשות זאת סתם. לכן אני בא להתייעץ.

בגדול חשבתי על העדשה Tamron 17-50 לא מיוצבת, שנראה לי שתשמש אותי ללמידה ואח"כ תיהיה מצוינת כעדשה כללית חזקה. מחירה הוא כ 460$.

ועכשיו לחלק המעניין. יש ברשותי מצלמה ישנה של ניקון (F-801) במצב סביר מינוס. בנוסף יש לה גם פלאש Nikon SB-24 במצב מצוין. העניין הוא שנלווית לה עדשת Nikon AF Nikkor 35-105mm 1:3.5-4.5 שיש לה גם מצב מאקרו. עליה יש פילטר UV. שני הפריטים במצב מצוין, לפחות מבדיקה בעין. לי נראה שעדשה כזו, תמשיך לי את טווח הזום באופן דיי מושלם (35mm ל FF זה בערך כמו 50mm על APS-C, לא?)

בלי קשר, אני נוטה לכיוון של ניקון מכמה סיבות אבל בעיקר בגלל איכות חיישן טובה יותר ורעש נמוך יותר ב ISO גבוה - מה שמאפשר "לוותר" על הייצוב בעדשה (של טמרון) ולהנות מאיכות התמונה הטובה שלה (ממה שהבנתי, הגרסה המיוצבת נחשבת לפחות איכותית מבחינה אופטית). מה גם שבאורך המוקד הנ"ל, אני מאמין שייצוב באמת פחות קריטי. מכיוון שאני כבר בכיוון של ניקון, ויש לי את העדשה הישנה, שלוש אפשרויות צדו את עיניי: D5100, D90, D7000. אני יודע שמדובר בגופים בטווח מחירים שונה ורמה שונה, אבל אני אסביר.

D5100 - באופן כללי עושה רושם של גוף מצוין מהדור האחרון. מבחינה טכנולוגית לא חסר לו כמעט כלום, איכות התמונה נחשבת למעולה ומאובזר בשלל פיצ'רים מגניבים. "הבעיה" עם הגוף הזה, זה חוסר התמיכה ב Autofocus ולכן חוסר יכולת לעבוד עם העדשה הישנה שברשותי. מחירו הוא 675$.

D90 - למול ה D5100, מדובר בגוף "מקצועי" יותר (דבר שאני ממש לא מזלזל בו) אבל נחות ממנו מבחינה טכנולוגית. מבחינתי, היתרון הבולט שלו על ה D5100 הוא מנוע Autofocus המובנה, מה שמאפשר לו לעבוד עם העדשה הישנה. מחירו הוא 730$.

D7000 - למעשה שילוב של השניים בתוספת מחיר לא קטנה. גם מתקדם טכנולוגית, גם גוף ברמה גבוהה יותר מבחינת בנייה (מבנה, 2 גלגלות, חלקי מגנזיום וכו' וכו') וגם מכיל מנוע Autofocus פנימי. מחירו הוא 1200$.

השאלה היא כזו: האם כדאי לתמוך בעדשה הישנה/להשקיע באיכות הבניה או לקנות גוף טוב מבחינה טכנולוגית? או אולי שני הדברים? ללכת על ה D5100 וללכת על עדשה נוספת בהפרש? (בערך 500$). אולי לא לקנות כלום עם ה 500$, לצבור עוד ואז לקנות בהמשך עדשה חזקה אף יותר? האם הגוף יוכל לנצל אותה? בקיצור, אני מאד מתלבט כאן גם לגבי הטכנולוגיה שמיושמת בגוף, גם בסוג הבנייה וגם מה לעשות עם הציוד הישן - אני רואה ייתרונות וחסרונות בכל כיוון וקשה לי מאד להחליט מה עדיף.

תודה רבה לכל מי שהשקיע וקרא עד לכאן,
אשמח לעצה!
רום.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-09-2011, 23:12
  rom10 rom10 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי dany5311 שמתחילה ב "למה"

לא רוצה אל תעזור, לא צריך טובות. כפי שאתה יכול לקרוא בהודעה הראשונה, עדיין לא קניתי, ואני באמת מחפש עצה איכותית - לא אמרתי שאני נעול על משהו.

ולעניין, מבירור מול כמה חבר'ה שמצלמים כבר תקופה ומשופשפים בשוק, אכן שכנעו אותי ש D7000 היא קנייה מיותרת. אני מאד נוטה להסכים. בכל זאת נראה לי שלא שווה לוותר על גוף איכותי, כזה שגם יידע לתפעל את העדשה הישנה (לא מזיק...) ולכן אני שוקל ללכת על ה D90. נראה לי שהגוף הזה, בנוסף לעדשה של טמרון ייתן תוצאות לא רעות, וייאפשר לי לקנות דיי מהר עדשה חזקה נוספת או ציוד נוסף כמו פלאש וכו'.

מה אתם אומרים?

עריכה: אני מודע לעובדה שאני לא מנצל את התקציב - כפי שאמרתי זה לא מטריד אותי. דברים להשקיע בהם לא חסר, וכמובן שאני אשמח להשקיע עוד בתחום בהמשך

נערך לאחרונה ע"י rom10 בתאריך 04-09-2011 בשעה 23:14.
ישן 06-09-2011, 01:10
  rom10 rom10 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי dany5311 שמתחילה ב "רוצה לעזור"

אני לא בטוח שאתה לגמרי מכיר את העדשה... שמע, קראתי עליה קצת באינטרנט (היו לה כמה גרסאות, לי יש את הטובה מביניהן) והיא דווקא לא רעה. עזוב את הגיל שלה, מה שחשוב הוא כמה היא טובה אופטית. אז נכון, היא ממש ממש לא top notch, אבל אל תשכח שאחרי הכל אני בסה"כ טירון בתחום ואני לא בהכרח מחפש את הטוב ביותר. כשאני ארגיש שהיא מגבילה אותי, אני אוכל לקנות אחת אחרת

בקיצור, אני כנראה אלך על ה D90 עם 17-50 לא מיוצבת. לדעתי זה איזון טוב בין חדשנות טכנולוגית, טיב הבניה ואיכות האופטיקה. הגוף הזה יאפשר לי גם לשחק עם העדשה הישנה - בונוס. בנוסף, יש מספיק כסף לכל העזרים - תיק, זיכרון ופילטר.

לפני שאני סוגר סופית, למישהו יש הצעה אחרת? משהו שפיספסתי ואתם חושבים ששווה לשקול שנית?

המון תודה לכולם,
רום.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:46

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר