לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-09-2011, 09:27
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
כפייה אנטי-דתית: סרבו לשמוע שירה של חיילות, והודחו מקורס קצינים

לאחר שסירבו לדרישה להתנצל על החלטתם לצאת מהאולם בו שרו חיילות, הודחו ארבעה צוערי קורס קצינים.
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/225628

ביום שלישי התקיים בירור לחבורה מול המח"ט, אל"מ ערן ניב, שנועץ עם מספר גורמים בכירים בצבא ועם רבנים צבאיים בכירים כיצד לנהוג בצוערים. בסופו של הליך הבירור הובהר להם כי אם לא יתנצלו על המעשה שבו סירבו לפקודת מפקדם להישאר באולם יודחו מהקורס.

בבוקר יום רביעי הגישו חמישה מתשעת הצוערים, אחד מהם חייל הנח"ל החרדי, מכתב התנצלות למפקד הבסיס, ובו כתבו שהם מבינים את חומרת המעשה שעשו, ומדובר במעידה חד פעמית.

לעומת החמישה ארבעה סירבו להצטרף למכתב ההתנצלות, ובהתאם להחלטת מפקד הקורס הוחלט להדיחם ממנו.

לכתבה בשלימותה:
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/225628

-----------------------------------------
באיזו זכות אפשר אחר כך לדרוש למה דפני ליף לא התגייסה לצה"ל!

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 08-09-2011 בשעה 09:31.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-09-2011, 14:07
  ספאמר101 ספאמר101 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.08.11
צר לי לאכזב אותך, אבל כנראה שתצטרך להמשיך לחפש
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "אהה, זה א-ת-ה שניתנה לך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שפני
אהה, זה א-ת-ה שניתנה לך הסמכות אלוהית לפירושים ושימושים, חיפשתי אותך.

1. הביטוי הזה ממש לא קשור למצב ואני ממש לא מבין למה לא אמרתי זאת עוד בהודעה הראשונה, אלא אם כן אתה חושב שאותם דתיים שנאו את הבנות ששרו?
לדתיים שיצאו (וכנראה לעוד חלק שנשארו) אין שנאה כולשהי כלפי אותם הבנות ששרו, מה שכן אסור להם לשמוע בת ששרה וזה לא משנה מי היא ומה היא ומאיפה היא, במיוחד שלא מדובר במקרה אישי - אז איך זה קשור?
2. לא צריך להיות חכם כדי להבין את הביטוי בלי עזרת רבנים, אז חסוך ממני את השטויות האלו...
כמו שאני אגיד תרים את הכיסא ואתה תפרש את זה כרצונך ותוריד את הכיסא, יש דברים שלא צריך לפרש כי הם מובנים מאליהם.
ישן 08-09-2011, 20:01
  ספאמר101 ספאמר101 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.08.11
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "אין צורך לחפש עוד, כבר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שפני
אין צורך לחפש עוד, כבר מצאתי...

גם אני לא שונא מפקדים דתיים - רק לא רוצה לראות אותם או לשמוע אותם - מעכשיו שיעבירו את הפקודות במייל - לא אישי.
זה נוגד את האמונה שלי ונוגד את מה שהרב שלי אומר (הרב נח מתאימלי).

מעכשיו, לא חייב להקשיב לקולם או למראם של מפקדים שלא נראים לי - שום דבר אישי.

פה אתה עושה הבדלה ברורה בין מי שדתי ומי שלא, מי שדתי שילך לעזלזל, מי שלא ברוך הבא.

בעוד שהמקרה הזה ובכלל "האיסור" נובע מטעמי צניעות בלבד - לא בגלל שלא נראה לך, לא בגלל שלא מוצא חן בעינייך ולא בגלל לנסות "לדפוק" את הצבא.
בניגוד לרב שלך, הם לא התחילו עם זה רק כדי לעשות דווקא לצבא, הם התגייסו לצבא למרות הקושי שיש להם בכך, ואם אי אפשר לוותר על שטויות כאלו מדובר בבעיה, הרי מדובר באנשים שמכבדים את התורה (והרבנים) כול חייהם ומבחינתם התורה זה ערך עליון, אז אם אי אפשר לעשות מאמץ קטנטן בשביל לא להעמיד אותם בסיטואציה שהם יצטרכו לבגוד בעריכהם והשקפת עולמם, מדובר בבעיה חמורה.

ולהזכירך, הצבא מנסה לעודד חרידים להתגייס ומבטיח להם שזה לא יפגע באומנתם, אז נשאר על זה?

http://www.aka.idf.il/rights/asp/in...2735&moduleid=6
ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'ומפי
  1. חל איסור מוחלט על פגיעה בכבוד וברגשות על רקע של אמונה דתית. (מסמך מפקד מז"י למפקדים בנושא "פקודות השילוב הראוי").
  2. המפקדים יעשו ככל הנדרש כדי שהשירות הצבאי לא יעמוד בניגוד או יתנגש עם ערכיהם, אמונתם ואורח חייהם של המשרתים בו ויתחשב ברגשות החיילים\ות המקיימים\ות אורח חיים דתי בעת קיום פעילות לחיילי היחידה. (מסמך מפקד מז"י למפקדים בנושא "פקודת השילוב הראוי"). השילוב הראוי (פ"מ 33.0207 ומסמך מז"י למפקדים בנושא "השילוב הראוי") :
  3. בכל הכשרה או קורס המשותפים לשני המינים ובהם ישנו חשש למגע פיזי או ייחוד או פעילות בלבוש חשוף ישובץ החייל\ת הדתי\ה במסגרת הומוגנית (בנים או בנות) בגודל מחלקה לפחות.
  4. אין לחייב חייל\ת דתי\ה לשרת ביחידה לוחמת מעורבת בהן משרתים לוחמים ולוחמות.
  5. חייל\ת דתי\ה זכאי/ת להימנע מביצוע משימה המביאה לידי מצב של ייחוד עם בן המין השני, כולל שמירה, ניווטים, נסיעה ברכב וכד'.
  6. חייל\ת דתי\ה זכאי/ת להשתחרר מפעילות פנאי או נופש הנוגדת את אורח חייו ואמונתו.
ישן 08-09-2011, 09:59

זה כן מעניין אותי. בהתחלה נבהלתי, עכשיו נרגעתי קצת (אם זה אכן כמו שכתבת)
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אני יודע שאותך זה לא מעניין,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי High_Hopes
אני יודע שאותך זה לא מעניין, אבל לפחות לחברים בפורום נכתוב את הסיפור האמיתי:
הבעיה עם הצוערים היא לא העובדה שלא רצו לשמוע אשה שרה, אלא שידעו מראש שהולכת להיות הופעה וחיכו לרגע הזה כדי שיוכלו לקום בהפגנתיות ולצאת מהאולם.
.

האם יש לך קישור שאכן כככה היה הסיפור, ועל זה הם פוטרו, ולא בגלל שלא רצו לשמוע שירה של חיילת?

אם יש את הקישור, אנא שתף אותנו.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 08-09-2011 בשעה 10:07.
ישן 08-09-2011, 11:36

הערבים יש להם כבוד עצמי ולא מפקירים את בנותיהם. הלואי ונלמד מהם.
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מהיום והלאה הנשק הסודי נגד צה"ל יהיה שירת בנות."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
בראש הכוח ( למשל זה האומרים עליו, שמתכונן לפלוש להתנחלויות), תצעדנה שורות נשים, בתופים ובמצילתיים ותזמרנה "אללה אכבר" בשלושה קולות. אולי אפילו תהיינה ביניהן מספר רקדניות בטן מעורטלות עקוז.

יש להם חסרונות אחרים מאוד גדולים, אבל בנושא הזה הם בסדר גמור.

ישן 08-09-2011, 11:57

לא יכולה להיות פקודה שנוגדת את האמונה והמצפון של בן אדם כשאין סכנה בטחונית
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "החלק הראשון של הכותרת שלך..."

אני לא חושב שהייתה פקודה כזאת שחיילים דתיים חייבים לשמוע שירים של חיילות.

ואם המפקד היה פוקד על חיילת להתפשט או לנשק אותו, האם גם זה היה סירוב פקודה?

מבחינת חייל דתי - לחלק מהם לפחות - זה מתקרב לאותו משקל.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 08-09-2011 בשעה 12:15.
ישן 08-09-2011, 12:31
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "לא יכולה להיות פקודה שנוגדת את האמונה והמצפון של בן אדם כשאין סכנה בטחונית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamedinai
אני לא חושב שהייתה פקודה כזאת שחיילים דתיים חייבים לשמוע שירים של חיילות.

ואם המפקד היה פוקד על חיילת להתפשט או לנשק אותו, האם גם זה היה סירוב פקודה?

מבחינת חייל דתי - לחלק מהם לפחות - זה מתקרב לאותו משקל.

על דבר אחד אין לי ויכוח איתך, אנחנו לא יודעים מה היה כי אי אפשר להאמין לעיתון..תמיד מעוותים ומגזימים...אבל זה תקף לשני הצדדים..
בכל מקרה החלק השני של דבריך לא קרוב לחצי נכון..זה מתקרב/ נראה לי/ סיפורי סבתא, או שהם חיילים בצבא הגנה לישראל ומבצעים כל פקודה שאינה בלתי חוקית בעליל או שלא.
כאן אין ויכוח שזו פקודה שאינה בלתי חוקית בעליל אז היו צריכים קודם לבצע ואח"כ להתלונן.
הסברי ה"זה כמעט אותו דבר " שלך אינם תקפים כי כאמור זה רק "כמעט" אותו דבר..
ובכלל, ראה את הדיון בנושא בצו"ב..

ישן 09-09-2011, 05:47
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
שאין סכנה בטחונית
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "לא יכולה להיות פקודה שנוגדת את האמונה והמצפון של בן אדם כשאין סכנה בטחונית"

החברותא הוא הבסיס לפעולה משולבת, משותפת ןיעילה. קיום ההווי והחוויה הוא חלק בלתי נפרד מהגיבוש הקבוצתי. חוסר גיבוש הוא סכנה בטחונית מספר אחד.
הדבר אינו נגמר בשירת נשים. בכלל שילוב נשים בצה"ל, במיוחד ביחידות הלוחמות, הוא כצנינים בעיני חובשי הכיפות. יש והחיילת עולה על החייל במיומנויותה וביכולת תפקודה .

ישנו סיפור על רב הצועד עם תלמידו. כאשר הגיעו לחצות את הנהר, עמדה על גדתו נערת חן ובקשה עזרתם. הכומר ניגש לנערה העמיס אותה על גבו והעביר אותה לגדה השניה של הנהר. לאחר שבוע שאל התלמיד את הכומר - הכיצד הוא עשה מעשה כזה. ענה לו הכומר אני עשיתי מעשה שנמשך מספר דקות ושכחתי ממנו אתה נושא את הנערה בלבך/מחשתך זה שבוע ימים. לא יכול להיות סיפור כזה על רב או על כל חרדי מן המנין.
חייל חרדי הפועל או נמצא באירוע הכולל נשים (עם שירה או בלעדיה), חייב לבצע את המשימה ועם סיומה לשכוח מהמפגש. מה שקורה בפועל, שדמות החיילת נותר בראשו הקודח לאורך זמן ומעסיקה אותו במקום לפנות את ראשו לנושאים החשובים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:35

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר