לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-09-2011, 13:52
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "לדרישת חיילים חרדים: הלוחמות הועברו ליציע"

אלוהים ישמור... מישהו חולה בטמטמת שהחליטו לשלב דווקא את שתי היחידות האלה?!

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-09-2011, 14:29
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "לדרישת חיילים חרדים: הלוחמות הועברו ליציע"

תגובת דובר צה"ל:
ציטוט:
במסגרת פעילויות החינוך המבוצעות בצה"ל מתקיימים ערבי תרבות המשלבים בין יחידות שונות. במקרה המדובר, חיילים שהגיעו לאירוע הושבו שלא בהתאם לסדר שתוכנן מלכתחילה והנושא הוסדר לאחר שהתבררה הטעות.

בקיצור - מישהו דווקא כן חשב מראש על העניין אבל הביצוע התפקשש. חבל שהיו צריכים להגיע להיעלבויות בגלל טימטום מקומי.

ובהמשך התגובה (ההדגשה שלי):
ציטוט:
בנוסף, לאחר תחילת האירוע חלק מהחיילים הביעו את הסתייגותם מהמשך השתתפות באירוע מטעמי דת. היות ומדובר במופע שאינו מקצועי אלא תרבותי, אושרה יציאתם של החיילים. ההתנהלות באירוע משקפת גילוי רגישות למגוון האוכלוסיות המשרתות בצה"ל ונוטלות חלק באירועים תרבותיים שונים

וזה כבר מאוד רלוונטי לשרשור המקביל בנושא הצוערים שיצאו מהופעת צוות הווי והודחו.
ישן 08-09-2011, 21:41
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "הרצון שלך לקחת את האיברים שלי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
הרצון שלך לקחת את האיברים שלי מטריד משהו...

אירועי התרבות והפנאי מאוגדים תחת מסגרת החינוך (וחלקם תחת הרבנות, תלוי איך אתה מגדיר כל דבר) את התרבות מרכזת קצינת חינוך (חטיבתית, גדודית או אוגדתית, תלוי ביחידה ובהקצאות) היא אמנם לא רס"ן אבל היא כן סגן וכן יש לה מש"קיות.

אני באמת מופתע מהרמה של גולש ותיק כמוך..
קודם כל נסוגתה עם הזנב בין הרגליים ואח"כ כתבת בדיוק את האמת רק מבלי להודות שטעית.
אין רס"ן- יש סגן או סרן.
אין לול חיילות, יש לה מש"קית אחת, לפעמים שתיים.
אין היא אחראית רק על פעילות התרבות והפנאי, יש לה עוד תחומי אחריות.
ולבסוף, האני עברתי את ההתערבות לתחום הכלכלי ואילו אתה ציינת כאילו אני רוצה בפגיעת איבריך כאשר גם בהודעה הראשונה לא התייחסתי אליהם.
שמע, רמה מאוד ירודה.

ישן 09-09-2011, 08:18
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]הרצון שלך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a
אני באמת מופתע מהרמה של גולש ותיק כמוך..

כמו שלמדתי בגולני- ותיקות לא בהכרח מעידה על איכות, אז אל תצפה ממני ליותר מדי.
ציטוט:
קודם כל נסוגת עם הזנב בין הרגליים ואח"כ כתבת בדיוק את האמת רק מבלי להודות שטעית.

נסוגתי למה? אני עדיין עומד מאוד מאחורי מה שנאמר, אפילו אם לא אני אמרתי אותו.

בצה"ל (הירוק לפחות) יש חוסר הגיון משווע בכל מה שקשור לשיבוץ והפעלת כ"א ככה שמקרים כאלו לא תלושים מהמציאות, מה גם שלא חסרים (בכלל...) אנשי קבע שתפקידם (על אחת כמה וכמה מה שהם עושים בפועל) יאפשר מנמ"ש של מארגן אירועים, בהנחה שיש מפקד שיהיה חכם מספיק לבזר להם את זה.
ציטוט:
אין רס"ן- יש סגן או סרן.
אין לול חיילות, יש לה מש"קית אחת, לפעמים שתיים.
אין היא אחראית רק על פעילות התרבות והפנאי, יש לה עוד תחומי אחריות.

כל אלה זוטות, דרגת הקצינה באמת לא כ"כ רלוונטי, כמות החיילות נגזרת מאופי היחידה וכו' וקצינת החינוך בפועל (לא יודע מה הגדרת תפקידה) מתעסקת בעיקר באירועי הווי, לוח מודעות וקורסי פסיכומטרי.

בנוסף והחלק הכי מהותי שלא נדון פה
מדובר באירוע גדול מאוד, ברמה צה"לית, לא מדובר בסיור שמפקד מקומי (אפילו עד רמת החטיבה או האוגדה) יזם אלא באירוע מקיף חילות וסביר מאוד שאף חובק זרועות (ולמי שלא מכיר את "מסע ישראלי" מספיק להבין מהכותרת שמציינת את שתי היחידות הדי רחוקות אחת מהשניה שהאירוע הוא מלבל גבוה יותר) לאירועים כאלה יש בד"כ (אני לא מכיר את דרך ההתנהלות הספציפית של המסע הישראלי) שרשרת פיקוד משל עצמם, בדומה ל"עדים במדים" ויחידת הקישור ל"תגלית", בד"כ בראש השרשרת יהיה רס"ן (ולו יהיו X קצינים וחיילים) שכל תפקידם להוציא את האירוע לפועל, הם גם אמורים לדעת שקרקרל והנח"ל החרדי לא מתערבבים טוב.
ציטוט:
ולבסוף, האני עברתי את ההתערבות לתחום הכלכלי ואילו אתה ציינת כאילו אני רוצה בפגיעת איבריך כאשר גם בהודעה הראשונה לא התייחסתי אליהם.
שמע, רמה מאוד ירודה.

אני מצטער, לא היה לי מושג שחוש ההומור שלי נשחק כ"כ עד שהגיע לרמה שאינו מובן.

להבא אני אשתדל להימנע מציניות....

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 09-09-2011, 20:30

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=emile-a]אני באמת מופתע..."

חברים חוסר ההגיון הוא מצוין..
ואולי הדרישה שלי נובעת מההבדל בין הירוקים לכחולים..אבל..זה שהעיקרון שלכם נכון לא מאפשר לטעות בצורה בוטה בנתונים שמביאים. הנתונים צריכים להיות מדויקים.
לא יכול להיות שבגלל שהטיעון נכון אתה תביא נתונים לא מדויקים וזה יהיה "בסדר".
אני מעולם לא התנגדתי לטיעון המקורי (חפש בהודעותי).
התנגדתי לאינפלציה השקרית שבנתונים.
אם אתה ויוסיפון חושבים שזה בסדר, שבגלל שX עושה לא בסדר אפשר לשקר על Y...אז קודם כל אני לא מאמין לכם, אתם סתם לא מוכנים עכשיו להודות בטעות שלכם.
ואם תשכנעו אותי שאתם מאמינים בזה כל שנותר לי לומר זה שאולי זה מסביר כמה דברים.
אין תירוץ לרמה נמוכה כזאת של מידע, יוסיפון אני בהלם מתגובתך מטה, אם זה מה שאתה חושב על רמה של נתונים ששואפים אליהם כאן בפורום אתה לא צריך להיות כאן מנהל.
נחזיר את גילגמש שיכתוב דברים לא מחוברים למציאות רק כי העיקרון שלו שצריך להתנתק מהסיוע האמריקאי נכון....

ישן 09-09-2011, 20:38
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "חברים חוסר ההגיון הוא..."

ממש צר לי- אבל אין לי מושג למה אתה מתכוון.

לא יודע באיזה נתונים שגיתי כ"כ ואיזה השפעה הרסנית הייתה לזה על האמינות שלי או של הטענה- אשמח אם תכוון אותי לשם.

בסופו של הדבר- הטענה נשארת במקומה-

אין לי את פרטי המידע המדויקים אז אני מתבסס על ידע ממקומות אחרים והנחות-

לאירוע שאיננו חד פעמי (כלומר מסגרת מובנת שמתרחשת כמה פעמים בשנה) ברמה כלל צה"לית (על כל זרועותיו וחיילותיו) לרוב יש שרשרת פיקוד נפרדת, קרי- קצינים וחיילים שכל תפקידם הצה"לי הוא להוציא את האירוע לפועל מס' פעמים בשנה. סביר, לאור גודלו של האירוע והמקבילות שלו שבראש שרשרת הפיקוד יש רס"ן, לפחות, סביר להניח שלאותו מפקד יש עוד לפחות 2 קצינים/ות וכמה חיילים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 09-09-2011, 21:03

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "ממש צר לי- אבל אין לי מושג..."

ציטוט:
ממש צר לי- אבל אין לי מושג למה אתה מתכוון.

לא יודע באיזה נתונים שגיתי כ"כ ואיזה השפעה הרסנית הייתה לזה על האמינות שלי או של הטענה- אשמח אם תכוון אותי לשם.

בסופו של הדבר- הטענה נשארת במקומה-

אין לי את פרטי המידע המדויקים אז אני מתבסס על ידע ממקומות אחרים והנחות-

לאירוע שאיננו חד פעמי (כלומר מסגרת מובנת שמתרחשת כמה פעמים בשנה) ברמה כלל צה"לית (על כל זרועותיו וחיילותיו) לרוב יש שרשרת פיקוד נפרדת, קרי- קצינים וחיילים שכל תפקידם הצה"לי הוא להוציא את האירוע לפועל מס' פעמים בשנה. סביר, לאור גודלו של האירוע והמקבילות שלו שבראש שרשרת הפיקוד יש רס"ן, לפחות, סביר להניח שלאותו מפקד יש עוד לפחות 2 קצינים/ות וכמה חיילים.

מאוד פשוט, נכתב שלחטיבה יש רס"ן ולול חיילות שכל תפקידו תרבות ופנאי, ואתה הסכמת אפילו להתערב על כמה איברי גוף רגישים שזה נכון.
זה הכל, אותי בכלל לא עניין עיקרון הדיון אלא רק הדיוק בנתונים )שלדעתי הינו עיקרון מאוד מאוד חשוב, שללא דיון בנתונים המסקנות בפעמים רבות, גם אם לא במקרה זה, שגויות).
רק על זה היה הויכוח.
אז שוב, אם אתה סבור עכשיו שיש רס"ן עם כמה חיילות שכל תפקידו הוא תרבות ופנאי אני מוכן לחזור לתחילת הדיון ולהתערב על כך.
אם אתה מבין שהנתון הזה לא מדויק אז יכולת לכתוב זאת מזמן ולא היה בכלל מתפתח ויכוח שהיה כאמור רק על הנתונים, לא על העיקרון.

ישן 09-09-2011, 13:17
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]אני דווקא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a
אין שום בעיה, אני שם עכשיו 10000 ש"ח שאין קצין בדרגת רס"ן ולול חילות שזה כל תפקידם.
אני מוכן אפילו להתפשר על לול החילות, נגביל את זה בשתי חיילות, איך אני איתך?
אם אתה עומד מאחורי המילים שלך, נקבע את יוסיפון או מנהל אחר כשופט שילך לברר את העניין ויכריע.
עומד מאחורי זה או לא?

קבעת אותי כמכריע?
אז כמי שישב לא מזמן על אירגון עצרת חטיבת XXX (לא משנה, תניח שזה קשור לאשכול, בינתיים כבר ישבתי על כמה עצרות של חטיבות, יחידות קטנות יותר וגם גדולות יותר!)...
אני מציע שתסגרו על 10,000 שקלים ישנים ותצא גבר!
יש קצין וקצינה (אם תרצה פירוט של הדרגות והשמות תקבל אותם ביום ראשון) ולול שכולל יותר משתי חיילות.
והמח"ט, והסמח"ט, כשיש אירועים (לא רק אירוע אחד!) יודעים לנגב את האבק מהמשקפת, לשבת בבתי קפה ובמשרדים ממוזגים ומסעדות, ךצפות במצגות ולהתעסק בדיוק עם עינייני סדר ישיבה ומי יקבל או לא יקבל כבוד ואיזה כיבוד יגישו ומה יהיה צבע הרקע של המצגת וסדר הנואמים וההוא פעם זרק לו איזה מילה אז לא מגיע לו וכו'...

בבקשה רק אל תגיד לי שבחיל האויר זה לא כך

ישן 10-09-2011, 19:44
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "ראה מעלה...כנראה אי הבנה...:)"

אתה אולי מתקשה להאמין, אני מדבר מנסיון.
אני נותן שירותים מסויימים לאירועים שמופקים בצה"ל.
אני מעורב ברקע של בהרבה מהאירועים היחידתיים הגדולים (וגם פחות).
תצטרך להחליט אם להאמין לי.

ביום חמישי האחרון ישבתי עם רס"ן שלצורך הפקת אירוע מסויים נשלף מתפקידו ובחודשים האחרונים מתעסק רק בהפקה הזו (יש לו גם מנמ"ש של סמג"ד של גדוד מילואים, אך קצין החיל הראשי וידא שגרף המילואים יותאם כך שהגדוד שלו לא יתאמן לארוך כל התקופה).
בהפקת האירוע מתעסקים עוד אי-אלו חיילים וקצינים, לרובם יש עוד תפקידים.
אותו מפקד חיל מתעסק בפכים קטנים של האירוע שאפילו כלות לקראת חתונתן לא מתעסקות בהם.
וכאן מדובר על אירוע חד-פעמי.

יש בצה"ל גופים שמתעסקים רק בהפקות אירועים.
לחלקם יש תפקידים רישמיים אחרים, אך בפועל הם עוברים מאירוע לאירוע.
בנוסף להם יש את אלו מתעסקים בתגלית ובמסע ישראלי, בעדים במדים וכו'.
האנשים הללו לא צריכים את מדפיסי החולצות ושירותי ההגברה בחיוג המהיר, המדפיסים והמגבירים מתקשרים אליהם כל יום לשאול אם הם צריכים אותם וכמה הנחה הם רוצים לקבל.

לא מדובר רק על הצבא הירוק, גם חיל האוויר וחיל הים נגועים

ישן 08-09-2011, 18:58
  משתמש זכר toben82 toben82 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.10
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "האם שילוב קרקל והנחל החרדי..."

ישנה אופציה נוספת:
יתכן ששילוב שתי היחידות נובע מהעובדה שצה"ל הוא צבא משולב שמערבב את כל גזרות ועדות העם ומהוה מאז ומתמיד סיר היתוך לאוכלוסיה הישראלית.
בנוסף לזה, חשוב לזכור שתלונות המגזר הדתי (מגזר אחד מתוך הרבה מגזרים בארץ) תמיד נובעות מפגיעה ברגשותיהם. אני רוצה לשאול שאלה פשוטה - מה לגבי רגשות המגזרים האחרים? האם למגזרים החילוניים, שכוללים בתוכם גם את הנשים (חצי מהאוכלוסיה, בואו לא נשכך), אין רגשות? או שרגשות כל יתר המגזרים לא צריכות להחשב ולא משתוות למגזר הדתי?
אם אני בתור חילוני צריך להיתמודד עם פגיעות יום יומיות ברגשותי, וצריך לשמוע מאנשים שרגשותי לא נחשבים, ואיך אני בכלל מעיז להגיד משהו שסותר אוזו הלכה דתית, ואיך אני לא מתבייש להראות חוסר רגישות למגזרים שבפעולותיהם פוגעים ברגשותי באופן יום יומי, למה צריך להיות כאן כזה חוסר שויון?
ישן 08-09-2011, 20:07
  ספאמר101 ספאמר101 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.08.11
והשאלה המתבקשת
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי toben82 שמתחילה ב "ישנה אופציה נוספת: יתכן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי toben82
ישנה אופציה נוספת:
יתכן ששילוב שתי היחידות נובע מהעובדה שצה"ל הוא צבא משולב שמערבב את כל גזרות ועדות העם ומהוה מאז ומתמיד סיר היתוך לאוכלוסיה הישראלית.
בנוסף לזה, חשוב לזכור שתלונות המגזר הדתי (מגזר אחד מתוך הרבה מגזרים בארץ) תמיד נובעות מפגיעה ברגשותיהם. אני רוצה לשאול שאלה פשוטה - מה לגבי רגשות המגזרים האחרים? האם למגזרים החילוניים, שכוללים בתוכם גם את הנשים (חצי מהאוכלוסיה, בואו לא נשכך), אין רגשות? או שרגשות כל יתר המגזרים לא צריכות להחשב ולא משתוות למגזר הדתי?
אם אני בתור חילוני צריך להיתמודד עם פגיעות יום יומיות ברגשותי, וצריך לשמוע מאנשים שרגשותי לא נחשבים, ואיך אני בכלל מעיז להגיד משהו שסותר אוזו הלכה דתית, ואיך אני לא מתבייש להראות חוסר רגישות למגזרים שבפעולותיהם פוגעים ברגשותי באופן יום יומי, למה צריך להיות כאן כזה חוסר שויון?

מה בידיוק פוגע ברגשותייך בצה''ל?
ישן 08-09-2011, 22:01

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אתה לא יכול להפעיל כפייה..."

לא הצעתי להפעיל כפיה חילונית. אבל ראוי שתשאל את עצמך למה זה בסדר להפעיל כפיה דתית אם זה לא בסדר להפעיל כפיה חילונית.
בסופו של דבר אין צבא שאין בו כפיה מסוג כזה או אחר, מכפיה של להישאר שבת בבסיס עד כפיה של להיסתער מול אויב. לא כל חייל וחייל רוצה לעשות כל דבר ודבר בכל זמן נתון אבל בכל צבא ישנם מקרים שחייל צריך לישר קו ולבצע גם דברים שלאו דוקא לטעמו (כל עוד הם לא עוברים על חוקי הצבא).
אותי תמיד חנכו לא להיות כל כך רגשי, לשנס מותניים, ולחרוק שיניים אם צריך, ולהתישר עם קוים צבאיים. אם אני יכול אז גם הדתיים יכולים. היו לי לא מעט חברים דתיים בצבא שהיו מבין האנשים הכי חזקים וטובים שהכרתי וששינסו מותניים וחרקו שיניים כמו כולם במקרה הצורך. אם אנחנו יכולנו ועדיין יכולים אז גם החיילים הנוכחיים יכולים.
התמודדות עם מצבים קשים ולא נעימים זה דבר שכולם צריכים להיסתגל אליו בצבא, כולם כולל כולם, בלי יוצאים מהכלל שכל פעם מחדש צריך לאוג לא לפגוע ברגשותיהם העדינות. בואו כולנו נגלה קצת יותר חוסן נפשי. אנחנו מדברים פה על חיילים בצבא, לא על ילדים רגישים בגן.
ישן 08-09-2011, 22:34
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
הלכה זה לא "רגשות".
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי toben82 שמתחילה ב "לא הצעתי להפעיל כפיה חילונית...."

הרבה יותר קרוב למצפון, אם כבר. נוח מאוד לדבר על 'פגיעה ברגשות', לשני הצדדים, מן הצד החילוני כי זה מאפשר משוואת 'גם אני נעלב' ומן הצד הדתי כי קל יותר להסביר את זה מכל-מיני דיונים הלכתיים מסובכים, רק שזה די בולשיט. מישהי ששרה לא פוגעת ברגשות שלי כהוא זה, אבל הלכתית אסור לי לשמוע אותה. ואם אתה תומך (ואתה תומך) בכך שיכריחו אותי לשמוע אותה שלא בגלל צורך מבצעי או משהו, אז זה לא פוגע ברגשות שלי, אבל זה מאלץ אותי לעשות משהו שאני משוכנע שאסור לי לעשות (וזו כפיה חילונית, אין אפס). וזה, אגב, בדיוק כמו להכריח אותי לאכול עוף בחלב (זה לא אסור מהתורה) או לטעון שכיוון שהרח"ה התיר להדליק חשמל בשבת, אז יאללה - תסתדר עם זה ותפסיק להתבכיין על רגשות.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 08-09-2011, 22:43
צלמית המשתמש של דוד שמואל
  דוד שמואל דוד שמואל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי toben82 שמתחילה ב "לא הצעתי להפעיל כפיה חילונית...."

תראה, אני לא רוצה להתנצח. לי אישית אין בעייה עם שירת נשים והיו הופעות כאלה שהלכתי אליהם מיוזמתי (הדיון ההלכתי יכול להתקיים בפורום אחר). כמו כן ביתי שירתה בצבא שלא כמו רוב חברותיה (ששרתו בשירות לאומי), כך שאין לי בעייה אישית עם נושא שירת הנשים. יכול להיות שחילוני הפורום צודקים בנושאי המשפט הצבאי. השאלה לדעתי היא לא האם צה"ל צודק אלא האם צה"ל חכם. הסתכלתי בשנתון הסטטיסטי והמספרים הם כאלה: בכיתות א במגזר היהודי הפילוג הו כלהלן :

55% חילונים 20% דתיים ו25% חרדים. אני מקווה שהחילונים והדתיים ימשיכו להתגייס למרות פגיעות כאלה ואחרות במוטיבציה שלהם (מלחמת לבנון, אינתיפאדה, התנתקות). המגזר החרדי שחלקו הולך וגדל אינו מתגייס ברובו. בשנים האחרונות נעשים מאמצים לשנות מגמה זאת ויש הצלחה מסויימת. הנח"ל החרדי הוא חלק חשוב מניסיון זה.

למרות שכאמור גישתי בנושא די ליבראלית אני די מבין את החרדים שגרתי ביניהם בבני ברק במשך שנים. הדבר החשוב ביותר מבחינתם הוא לקיים את אורח החיים שלהם ולהעביר אותו לדור הבא. השירות הצבאי נחשב מבחינתם לאיום על עתיד הדור הבא שלהם, וכמו שאני קורא פה בחלק מההודעות, במידה רבה של צדק. אם רוצים לעודד את גיוס החרדים, יש להתייחס אליהם כמו שהם ולא לנסות "לחנך" אותם (למרות שהם מזכירים למישהו את ימי הביניים).

בקרבת ביתי הישן בבני ברק היה קיים בית כנסת של יוצאי הנח"ל החרדי (היה דבר כזה בשנות השבעים). באיזשהוא שלב החליט מישהו שלא לאפשר להם אורח חיים חרדי בצבא. אני בספק אם מישהו מבניהם התגייס.

יכול להיות שצודק לשלב בין קרקל ונצח-יהודה, חכם זה בטח לא.

נ.ב לא עסקתי במגזר הערבי הדרוזי והצ'רקסי למרות שחלק ממגזרים אלה מתגייסים ותורמים, כרגע זה לא הדיון
ישן 09-09-2011, 02:58

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "איזה מאמץ והקרבה נדרשים מצד..."

לא דיברתי על הכרך כשמדובר בשירת נשים. דיברתי על כל מיני הכרכים שלכל מיני מגזרים מהוים חוסרי נוחיות. תשאל את עצמך לדוגמא כמה נוח ללוחמות הקרקל לצאת ליציא נפרד כדי לא לפגוע ברגישויות של החיילים הדתיים. מה לגבי רגישויותן של הלוחמות?
אני פשוט לא מבין למה אנחנו בכלל מבזבזים זמן על רגישויות מצפוניות של חיילים. כל עוד אין כאן פקודה בלתי חוקית, חייל פשוט צריך לבצע ולישר קו - לא נעים, לא נורא. החבר'ה האלה אמורים להגן על המולדת ולהילחם באוייבים. אם אני הייתי מתלונן על רגישויותי המצפוניות בזמן שאני הייתי חייל, היו מביאים לי צ'פחה הגונה ואומרים לי להפסיק להיתלונן. אני לא רוצה להישמע בוטה, אבל דחיל ראבק, קצת פרספקטיבה וחוסן נפשי - מדובר פה בחיילים, לא בילדים קטנים. שירת גברים, נשים, קוקסינלים או כל דבר אחר לא עומדת להרוג אף אחד. כן, אני מבין - זה לא נוח, זה מחוץ לגבולות הנוחיות - בסדר. די לבכות, אף אחד לא ימות מזה ושום דבר נורא לא יקרה.
או שיש לנו צבא חזק ומאוחד שמהוה כור היתוך או שיש לנו קבוצות ומגזרים שכל אחד ואחד צריך לקבל את כל מה שהוא רוצה בזמן שהוא רוצה כי מידי פעם לא נוח. די כבר.
ישן 09-09-2011, 04:36

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "מבחינת אדם דתי עבירה על ההלכה..."

ובגלל זה כבר ציינתי שהפקודה צריכה להייות פקודה צבאית חוקית. לא פקודה שלי, לא פקודה הלכתית - פקודה צבאית חוקית.
אני באמת לא מבין למה דבר כל כך אלמנטרי צריך להיות כל כך קשה להבנה. גם אני הייתי צריך למלות הרבה פקודות צבאיות לא נוחות ולהשתתף בכמה מצבים צבאיים לא נוחים, אבל מה לעשות - בתור חייל זאת לא היתה זכותי לסרב, או אפילו להיתלונן ברוב המיקרים.
איך זה שלחלק מהחיילים יש זכות לקבוע איזו פקודה צבאית חוקית לא מתאימה להם ואיזו פקודה צבאית חוקית הם לא עומדים למלות, ולכל יתר החיילים לא מגיע? איזה קריטריון מיוחד נותן לחיילים מסויימים את הזכות הזאת, ולמי מותר לקבוע את זה? אתה מבין איזה בלגן כל זה יוצר בצבא אחיד עם חוקים צבאיים שתופשים לגבי כל מי שמשרת?
או שיש צבא אחיד או שאין.
ישן 09-09-2011, 04:35

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי toben82 שמתחילה ב "אני יכול לשאול אותך מה בדיוק..."

ציטוט:
אני יכול לשאול אותך מה בדיוק פוגע ברגשות הדתיים כשנשים שרות בטקס צבאי או כשלוחמות משתתפות עם לוחמים בפעילות חברתית באותו אזור.
בהתאם לתשובה, אפשר יהיה לשאול למה רגשות הדתיים יותר חשובות מרגשות הלוחמות ומרגשות הלוחמים הלא דתיים שדוקא רוצים את חברת הלוחמות.

1. רוב הסיכוי שהחיילים אף יהנו לשמוע את אותם הזמרות ככה שזה לא פוגע בריגשותיהם, זה כן פוגע באומנתם - אותו אמונה שצה''ל התחייב לשמור עליה עד כמה שאפשר, אבל כנראה ששמיעת שירה מפי אישה (או יותר) זה ממעלה ראשונה.
2. ושוב, כמו שאמרתי אם (אני לא טועה) כול ההפרדה ממש לא התחילה מהדתיים וצפונה מכך, אלא כנראה למנוע מצב של חיכוך מיני בצבא למרות (ושוב, אני שמעתי על זה פעם אך אני לא בטוח, אני אחפש אחר כך) שיש לא מעט יחידות (וכנראה רובם) שאין הפרדה.
3. אתה הולך לצה''ל כדי לתרום(אם אתה רוצה ואם לא), לא להתחיל עם הבנות ששם, זה עדין לא לאב מי.
4. כול עיניין ההפרדה מטעם "הדת" נמצא בדגש על מקומות מאוד ספציפים, לכן אם אתה לא דתי אין לך מה לחפש שם ולפיכך - על מה אתה מתלונן?
5. יעליב את החיילות? אוי נו באמת, אם אישה הייתה יוצאת באמצע מטעמי צניעות (מכיוון ששירתך עלול לגרות אותה) היית נעלב מכך או מוחמא?
6. אותם דתיים לא התחילו להרוס את המקום, הם יצאו בשקט - איפה כפייה דתית? יש פה כפייה חילונית.

נערך לאחרונה ע"י ספאמר101 בתאריך 09-09-2011 בשעה 04:37.
ישן 09-09-2011, 05:00

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי ספאמר101 שמתחילה ב "[QUOTE=toben82]אני יכול לשאול..."

1. אני האמנתי שמגיע לי לצאת שבת כל סוף שבוא, והאמנתי שלא מגיע לחברים שלי למות בגיל 19, והאמנתי שאני לא רוצה לעלות לעמדת לילה באמצא היום בריחן כי אנחנו נחטוף סאגר איך שנגיע לשם, ומה לעשות, בכל אחד מהמקרים לא קבלתי את מה שרציתי והצבא לא אפשר לי לקבל את הדבר שבו האמנתי. אם אני יכול להיתמודד עם דברים שלא מתאימים לאמונה שלי אז גם הם. או שלכולם מגיע לבחור או שלאף אחד לא מגיע.
3. מתי דברתי על להתחיל עם מישהי? על מה אתה מדבר?
4. שוב פעם, עם כל הכבוד לדת ולמקומות מסויימים שרבנים אומרים לגביהם דברים מסויימים, כשחייל נמצא במסגרת צבאית, זאת המסגרת שאליה הוא שיך קודם כל ושלחוקיה הוא צריך להישמע קודם כל. מי שלא מסוגל לישר קו עם מסגרת צבאית ומי שאין לו חוסן נפשי חזק מספיק כדי להיתמודד עם מצבים לא נוחים, יכול להיות שלא מתאים למסגרת צבאית.
5. מה זה בכלל קשור? אתה מראה כאן חוסר הבנה וחוסר בגרות.
6. ושוב פעם, כמו שאני לא יצאתי מטקסים עם צביון דתי, כך הם יכולים להישאת בתוך מסגרת שמחוץ לגבולות הנוחיות הרגשית או המצפונית שלהם. כל אחד צריך לחרוק שיניים מידי פעם בצבא. למי שאין מספיק חוסן נפשי לישר קו ולהתמודד עם קשיים אולי לא מסוגל להיות בתוך המסגרת.
ישן 09-09-2011, 08:57
  YGH YGH אינו מחובר  

אני חושב שאלה פלפולים שבאים לכסות על כך שהעובדה הפשוטה היא,
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "זה שמקצוע הלוחמה פתוח לנשים..."

שההקצנה איננה נחלת צד אחד, ושבעבר שילוב הנשים בצה"ל היה בדרגה נמוכה יותר, ובמקביל ברור לגמרי שהרצון להפוך את נושא הנשים-מול-דתיים למלחמה לא מגיע רק מצד הדתיים, והוא גם תגובה של מי שמבחינתו דתי זה בסדר כל זמן שהוא יפה ושותק.

גלריית התמונות שלי

ישן 09-09-2011, 11:31
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "אני חושב שאלה פלפולים שבאים לכסות על כך שהעובדה הפשוטה היא,"

יש לי בעיה משמעותית עם ההגדרה שלך של שילוב נשים כהקצנה, ונראית כעמדה קיצונית בפני עצמה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 09-09-2011, 12:42
  YGH YGH אינו מחובר  

לו זאת הייתה ההגדרה שלי, אפשר והיית צודק.
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "יש לי בעיה משמעותית עם ההגדרה..."

אבל הנקודה פה איננה שילוב נשים בפני עצמו, אלא המהלך הלוגי המהולל החוזר על עצמו:

1. דרוש שילוב נשים במקום בו לא שולבו.
2. לצורך העניין הסכם לתנאים כאלה ואחרים כדי לא לפגוע במי שמשרת שם ממילא.
3. לאחר שהכנסת כמות מספקת של לוחמות, קבע כי התנאים שהוסכמו ב-2 הן פגיעה בשילובן.
4. העמד פנים כאילו המצב היה הפוך - הן היו שם מאז ומעולם ופתאום הגיעו קיצונים ודורשים כל מיני תנאים (להלן סעיף 2) המנשלים את הלוחמות (או כל חיילת) מאחוזתן.
5. דרוש לבטל את סעיף 2, מצא משהו שאפשר לריב עליו (שירת נשים, למשל) והמלץ להפוך אותו לנייר לקמוס הקובע כשירות של קצינים בצה"ל. במידה ומדובר בחיילים, בצע את ההתאמות הנדרשות.

גלריית התמונות שלי

ישן 09-09-2011, 12:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "לו זאת הייתה ההגדרה שלי, אפשר והיית צודק."

הבעיה היא לרוב בסעיף 2 מראש - יש שהסכמות שנעשו היו פסולות מראש, ויש שינויים בדרישות וחוסר סובלנות מהחיילים עצמם.

ישן 09-09-2011, 13:04
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "לו זאת הייתה ההגדרה שלי, אפשר והיית צודק."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
5. דרוש לבטל את סעיף 2, מצא משהו שאפשר לריב עליו (שירת נשים, למשל) והמלץ להפוך אותו לנייר לקמוס הקובע כשירות של קצינים בצה"ל. במידה ומדובר בחיילים, בצע את ההתאמות הנדרשות.
1. שירת נשים בצבא תמיד הייתה (בכל צוותי ההוי והלהקות הצבאיות) - לא דבר חדש.
2. שירות של בנות תמיד היה, ובהקשר של האירוע בתחילת האשכול, הוא היה מתפתח גם אם לא היה מדובר בגדוד של לוחמות אלא היה מדובר ב"סתם" גדוד של מש"קיות חוויה - כך ששוב, אין פה דבר חדש.
3. שירות של לוחמות עם לוחמים באותה יחידה - אכן חדש, אבל מה מותר המקרה הזה משירות של חיילים עם חיילות ב"סתם" יחידה עורפית - הרי זה לא חדש?

אין כאן מקרה של "המנוולים שינו את הכללים - ושכחו להודיע לי" ועכשיו מתחילים את אותו מהלך לוגי שתיארת - שלושת הסעיפים שרשמתי מבהירים זאת טוב.

נ.ב - שים לב מי "מחפש לריב", כדברייך, ומנסה להיות יותר קדוש מהאפיפיור כל הזמן .

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 09-09-2011 בשעה 13:10.
ישן 09-09-2011, 10:05

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "איך הן הודרו מפעילות תרבותית?..."

ציטוט:
איך הן הודרו מפעילות תרבותית?
הרי אמרו להן לזוז ממקומן, לא? מה זה אם לא הדרה - אולי שיפתחו באולם עזרת נשים וזהו.

ציטוט:
סה"כ ביקשו מהן לעלות ליציע, אני מניח שזה בגלל שלא רצו להגיד להן להפסיק לרקוד.
למה שהן תעשנה כן ברגע שכבר הן הושבו במקום מסויים? הרי לא היה עולה על הדעת שיגידו ללובש מדים בעיר מעורבת לשבת בסוף האוטובוס כי מדים פוגעים ברגשות של ערבים - הרי לא אומרים לו לא ליסוע, רק שיעבור אחורה.

ציטוט:
למה כשהדתיים ישבו ביציע לא קמה זעקה על כך שהם מודרים מפעילות תרבותית?
א. מצידי ששתי היחידות יחלקו בינהן את המקומות ה"טובים" באולם (חצי-חצי, בלי פרוטקציות).
ב. בהמשך לסעיף א', כנראה שקבוצה מסויימת דרשה לא לחלוק את אותם המקומות ה"טובים" עם הקבוצה השנייה ועל כן שמו אותם שם.
ג. מי שבא עם דרישות מקדימות בנוגע להעדפותיו לשבת בנפרד ונענה, שלא יבאו בטענות על שקבוצה אחרת גם צ'ופרה בצורה זו או אחרת (אם מישהו יצא לחג פסח הביתה, שלא יידרוש גם חופשה בפסחא)
ישן 09-09-2011, 10:51
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]איך הן הודרו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שפני
הרי אמרו להן לזוז ממקומן, לא? מה זה אם לא הדרה - אולי שיפתחו באולם עזרת נשים וזהו.

למיטב הבנתי ממה שקראתי, כי מן הסתם לא הייתי שם, התלונה מצד החיילים הגיע רק כשהחלו ריקודים של החיילות ולא בשום שלב לפני זה, אני לחלוטין יכול להבין איך זה פוגע להם ברגשות הצנעה.
ושוב- החיילים לא ביקשו פתרון בדרכי "הכבדה" על החיילות, אלא להיפך- על עצמם, לצאת מהאולם וכו' (בדומה לאירוע בה"ד 1), זה שמי שבחר מה לעשות בחר כך זה עניין שלו.
ציטוט:
למה שהן תעשנה כן ברגע שכבר הן הושבו במקום מסויים?

אז הטעות הייתה זאת מלכתחילה, שמי שהיה אחראי על שיבוץ שתי היחידות הספציפיות האלה ביחד לא חשב במהלך כל הדרך, החל מהשיבוץ, דרך סידורי ההושבה וכלה בהקפדה על רגשות שני הצדדים.
ציטוט:
א. מצידי ששתי היחידות יחלקו בינהן את המקומות ה"טובים" באולם (חצי-חצי, בלי פרוטקציות).

אני לא חושב שיש פה עניין של מקומות טובים ולא טובים.
ציטוט:
ב. בהמשך לסעיף א', כנראה שקבוצה מסויימת דרשה לא לחלוק את אותם המקומות ה"טובים" עם הקבוצה השנייה ועל כן שמו אותם שם.

אתה די זריז על אצבע האשמות, קשה לי לראות תרחיש שבו מפקדי וחיילי הגדוד באים בדרישות כאלה ואחרות על מנת "להרע" לחיילות, אני כן רואה תרחיש שבו הם מבקשים לצאת מהעולם וע"מ ל"פייס" אותם מחיליפים מקומות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 09-09-2011, 11:24
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "זו הבעיה של קודי התנהגות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שפני
זו הבעיה של קודי התנהגות שונים לקבוצות שונות, לדעתי אל מעבר להתחשבות לגיטימית, אשר מגיעה לנקודת רתיחה במקרים מעיין אלו ויוצרת בעיתיות רבה בצבא אחד שצריך להכיל בתוכו ולפעול עם אותם קונפליקטים.

אני ממש לא מבין את הטענה שלך.
ציטוט:
יש יותר התעסקות והתחשבות עם ת"ש של כל מיני קבוצות בהתאם ליחסי כוח פוליטיים ופחות פוליטיים ופחות התעסקות עם תכל'ס של צבא - זו ההתרשמות שלי.

צריך לצאת מהתפיסה של צבא ת"ש.

באופן עקרוני אני מסכים מאוד עם התפיסה הזאת, במקרה הספציפי הנ"ל אני לא חושב שהיא רלוונטית.

בשני הצדדים צריך להתחשב- ללא קשר לכוחם הפוליטי, הדתיים לא דרשו לכפר על גאוותם שנפגע ולהשפיל את החיילות, הם בסה"כ ביקשו שיתחשבו גם בהם.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 09-09-2011, 11:49

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=שפני]זו הבעיה של קודי..."

התחשבות בהוא התחשבות בהיא - די כבר, נמאס מזה, אנחנו לא צבא ת"ש.

אז פ-ע-ם בשירות של שלוש שנים (!) היה אירוע משותף ובחלקו והחיילות רקדו באותו אולם מול נפשותיהם העדינות של לוחמים מסוקסים, יאללה, סיבה למסיבה להפעיל את כל הנורות והמנגנונים ההלכתיים והפסאדו-הלכתיים הדקדקניים ולבוא עם בקשות ושידעו ש"גם אנחנו פה", במעיין איזה אקסביציוניזם של דתיות.

תראה על מה שופכים אנרגיה ועושים מהומות - לא ראיתי כזה פאטוס על נושאים מבצעיים וכשירות מקצועית של היחידה.

מתעסקים בקודי התנהגות של אלו, נהלי שירות של ההם ובכל התאמות הנילוות ולא בתכל'ס - זה צבא, לא מוסד לחינוך מיוחד (כנראה שמישהו בקודקודיה התבלבל וצריך לאפס את עצמו ואת כל מערכת הת"ש הזו).

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 09-09-2011 בשעה 11:54.
ישן 09-09-2011, 12:50

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "[QUOTE]מתעסקים בקודי התנהגות..."

לחיל חינוך יש אופי חילוני*? (ולא, ידיעת הארץ או היסטוריה מקומית\לאומית אלו לא תחומים "חילוניים")

זה חיל חינוך של כ-ל הצבא, באופן כללי הוא צריך להכיל תכנים ל-כ-ו-ל-ם והמחוייבים על כלל החיילים, באופן פרטני, החיל צריך לספק גם תכנים משלימים (משלימים, לא חליפיים) להעשרה נוספת מעבר, לפי בחירת היחידה, כל יחידה - הומונית או לא הומוגנית. לדוגמא ליחידות בעלות אוכלוסייה הומוגנית יותר: נח"ל חרדי, קרקל, גדס"ר בדואי, גדוד חרב ועוד.

אני לא חושב שנכון ליצור שני גופים "מחנכים" חיל חינוך ל"חילוניים" ורבנות צבאית ל"דתיים" - צריך להגדיר באופן ברור את תפקידה של הרבנות צבאית ואת המסגרת שלה ואותו כנ"ל לחיל החינוך.
אני חושב שבתחום העשרה דתית כתוכן משלים מהפסקה הקודמת , ליחידות שרוצות בכך, יש לרבנות הצבאית מה לתרום - אבל לא כגוף נפרד\מתחרה.

---
*לא כל מה ש"לא-דתי" הוא "חילוני" - זה שכסא אליהו הנביא בבית כנסת הוא אביזר\רהיט דתי, לא הופך "סתם" כיסא רגיל בבית לכיסא "חילוני".
ישן 09-09-2011, 15:32
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "אם הביאו בנות ליחידה כחיילות..."

נכון, וזו בדיוק הבעיה. מרגע שנכנסו למצב בו מישהו יפגע מבלי יכולת תיקון, הרי שצריך לשאוף לפגיעה המצמצמת ביותר - במקרה של בה"ד 1, היה נכון לאפשר להם לצאת. במקרה של האירוע התרבותי, היה נכון להחליף מקומות. בשני המקרים, היה נכון להשתמש בשכל דבר ראשון.
אותה זמרת לא אשמה, אז? ואגב, תיקון פשוט היה להעלות עוד בן או שניים לשיר איתה ביחד - עד כדי כך פשוט...
מה כדאי שתקרא מה שיגיל אמר - אף אחד מהדתיים לא נפגע אישית.הוא נפגע מצפונית, עקרונית - תקרא לזה איך שאתה רוצה.
צריך להתחשב בזה, ואפשר לעשות זאת מבלי לפגוע באף אחד מהצדדים - אם רק משתדלים.

ישן 09-09-2011, 15:53

בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "נכון, וזו בדיוק הבעיה. מרגע..."

קראתי, ועל כן אמרתי:
ציטוט:
זה לא עניין של הבנה מה השני מרגיש, זה עניין שיש חוסר סימטריה בין התחשבות בצד אחד להתחשבות בצד שני.

כמו שלמישהו מפריע שירת נשים או פעילות עם בנות המין השני, כך למישהו אחר מפריע מידור מגדרי, חוסר שיוויון והדרה - הבעיה שבעוד שהראשון זוכה להתחשבות מהמערכת תוך איצטלה דתית, האחרון לא זוכה כמעט לשום התחשבות מכיוון שאין לערכיו\אמונותיו אצטלה דתית לחסות בה - זה כל הסיפור.

עדיף היה, בכל המקרים, שכל הצדדים יגלו בגרות וינסו להתעלות על עצמם ויפסיקו לשחק ב"מי יותר מיוחד" ולמי יש צרכים יותר חשובים - מה שנקרא לחיות ולהתנהל בחברה - ולא כמו בבית ספר לחינוך מיוחד, בסופו של דבר יש משימה לבצע ונראה שאת זה קצת שכחו איפה שהוא.

לא על כל דבר צריך להגיב כמו שתיארתי:
ציטוט:
היה אירוע משותף ובחלקו והחיילות רקדו באותו אולם מול נפשותיהם העדינות של לוחמים מסוקסים, יאללה, סיבה למסיבה להפעיל את כל הנורות והמנגנונים ההלכתיים והפסאדו-הלכתיים הדקדקניים ולבוא עם בקשות ושידעו ש"גם אנחנו פה", במעיין איזה אקסביציוניזם של דתיות.
הרי לא השיבו את החיילות מולם *בכוונה*

לא אמרו להן לרקוד מולם בשביל לעשות להם *דווקא*

קרה, שכל הצדדים יגלו בגרות ולא יתחילו עם קמפיין מעין זה.

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 09-09-2011 בשעה 15:57.
ישן 09-09-2011, 15:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "קראתי, ועל כן..."

נכון, אף אחד לא עשה דווקא. אבל עדיין, המצב כפי שהוא בלי ניתן לקיום. אז מה עושים? מוצאים את האופציה שהכי פחות פוגעת. התאפקות לא רלוונטית במקרה הזה.

לגבי מכתב השמיניסטים... הוא יכול להכנס לאותו סל כמו מכתב מפורסם אחר...

ישן 09-09-2011, 16:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "[font=Verdana]לא דיברתי עליו,..."

עקרונית - כן. מעשית, אם זה פוגע במישהו, אז עדיף שלא.
אגב, אני לא חושב שרב יחידתי צריך להרצות בפני מי שלא מעוניין, אבל הוא חייב לאפשר את שירותיו למי שרוצה. בכל אחד מהמקרים יש מפקד שזהו בדיוק תפקידו - מאזנים ובלמים.*

ישן 08-09-2011, 21:07
  YGH YGH אינו מחובר  

למשל, כשהתלוננו על העברת חיילות מסוללה בגלל דתיים,
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי toben82 שמתחילה ב "ישנה אופציה נוספת: יתכן..."

זו הייתה תלונה של הדתיים או של החילונים?

ואם אתה מתכוון להעמיד את צה"ל בבחירה: או 0 לוחמות או 0 לוחמים דתיים, הפתרון של צה"ל יהיה שלישי: אתה תוגדר כ-0 המדובר.

אה, כן, וכדי להיות ישרים: באירוע ההוא בבה"ד 1, שיצאת חוצץ נגדו, החיילים *לא* דרשו למנוע מחיילים חילונים לשמוע שירת נשים; הם גם *לא* דרשו שלא תובא חיילת. הם כן הצהירו על כך ש*הם* לא יכולים לשמוע.

גלריית התמונות שלי

נערך לאחרונה ע"י YGH בתאריך 08-09-2011 בשעה 21:12.
ישן 09-09-2011, 14:30

בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי toben82 שמתחילה ב "אבל זאת בדיוק הנקודה. לכל..."

ציטוט:
אבל זאת בדיוק הנקודה. לכל חייל וחייל מתאים משהו אחר. בתוך מסגרת צבאית פשוט אין את האפשרות לתת לכל אחד בדיוק את מה שהוא רוצה - זה ילדותי ולא ריאלי. או שכולם מיישרים קו או שכל אחד עושה מה שהוא רוצה.

לא, זה ממש לא הנקודה שמדובר בסה''כ בשמיעת שירה. לא מדובר על כך שהחיילים הפסיקו את הטקס, מדובר בחיילים שביקשו לצאת מתי שהבנות שרו ולחזור מתי שהם יפסיקו, ועם כול הכבוד לשירי מולדת או עוד שטויות, אין צורך לחייב אותם לשמיעת שירה בעוד שהצבא עושה כול מה שאפשרי כדי לאפשר לחיילים כאלו לשרת, ומה שלא אפשרי יוצאים רבנים ומנסים לישר קוו - לכן במקרה הזה שני הגורמים צריכים לנסות וליישר קוו, ואם החיילים לא מנסים לכפות את הפסקת הטקס אלא מבקשים בנימוס לצאת החוצה כמה דקות עד שהשירה תופסק, מדובר לחלוטין באי התחשבות.

אני בטוח שקרו לא מעט מקרים כאלו בצבא והמפקד ידע לוותר, אבל אם המפקד מזלזל בהשקפת עולמך התוצאות יגיעו בהתאם.
ישן 09-09-2011, 16:04
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי toben82 שמתחילה ב "קודם כל, כולנו יודעים ששירה..."

בשבילך זה סה"כ שירה ובשביל ציבור גדול זה לא כ"כ פשוט. כדאי להצטייד בסובלנות, בעיקר.

ישן 09-09-2011, 16:30

בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "בשבילך זה סה"כ שירה ובשביל..."

לא אמרתי ששום דבר פשוט וקל לכולם. כן אמרתי שישנם המון קשיים והרבה חוסר נוחות בצבא לכולם, לא תמיד באותם המקומות ובאותו הזמן אבל קשה ומטורף זה לכולם בצבא. ומה שאני חוזר ואומר זה שלא מדובר פה בילדים בגן, מדובר בלוחמים שצריכים לגלות חוסן נפשי, לחרוק שיניים אם צריך, לבצע פקודות צה"ליות חוקיות, ולישר קו. לא נעים זה לא נעים, אבל אם לכל חייל תינתן הזכות להחליט מתי כן או לא מתאים לו לישר קו עם יתר הצבא אז לא יהיה טוב. כך אני הייתי צריך ללמוד כשהייתי חייל, כך חברי הדתיים היו צריכים ללמוד, וכך כולם צריכים ללמוד. זה שיעור קשה אך חשוב, ולמי שאין מספיק חוסן נפשי לעמוד בזה אז אולי הוא לא מתאים למסגרת. צבא זה יותר מרק קבוצה של אנשים אמיצים שיכולים להילחם, צבא זה מסגרת מאוחדת שצריכה להישמע קודם כל לפקודות צבאיות חוקיות ושכל חייליה - כולם כולל כולם - צריכים ליישר קו.
ישן 09-09-2011, 22:48
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי toben82 שמתחילה ב "לא אמרתי ששום דבר פשוט וקל..."

יש הבדל בין חוסר נוחות לפגיעה חמורה יותר. ברגע שתבין שקיים סף כזה, תבין את כל הסיפור. אתה לא אמור לדעת מה הסף - בשביל זה יש רב יחידתי בצבא.

ישן 09-09-2011, 11:44
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי ספאמר101 שמתחילה ב "אם א' וב' נקראים דתיים לאומיים"

המערכת לא יכולה להתאים את עצמה לכל פרט בנפרד. יש רב צבאי, מותחים קו ומתיישרים לפיו.

ישן 09-09-2011, 14:54
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי הובס שמתחילה ב "הרב המפקד..."

הרב הוא מפקד חיל. הסמכות הפיקודית שלו מוגבלת בדיוק כמו כל מפקד חיל אחר, וכנ"ל לגבי הסמכות המקצועית שלו.*

ישן 09-09-2011, 15:54
  הובס הובס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.06
אבל אין בצבא קצין עם סמכות דתית גדולה יותר
בתגובה להודעה מספר 117 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "הרב הוא מפקד חיל. הסמכות..."

והוא ממלא פונקציות שגם הרמטכ"ל לא יכול לעשות, מכיוון שאין לו את ההכשרה הראויה לכך.

אני ממש לא יודע, אבל הרמטכ"ל יכול להחליט מחר בבוקר שלא מורידים יותר פרופיל על נאמר, השתלת ברך, בניגוד לדעתו של קצין רפואה ראשי, רק גלל שהוא בדרגה יותר גבוהה?

לענייננו, הרבצ"ר הוא זה שאמור לקבוע מה הם הסטנדרטים ההלכתיים שהצבא אמור לעמוד בהם מבחינת כשרות, שבת, וגם מבחינת כל הקשור לאספקטים הדתיים של השילוב הראוי (כלומר: זה טוב ויפה שראש הישבה שלך אמר לך לעשות X, ואתה מוזמן לעשות את מה שבא לך כל עוד זה לא מתנגש עם שום דבר, אבל ברגע שכן, בצבא יש רב עם הכשרה וסמכות הלכתית ואתה תנהג כמותו, או שאין מקומך בצבא. הוא קובע את הסטנדרט).
ישן 09-09-2011, 16:02
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי הובס שמתחילה ב "אבל אין בצבא קצין עם סמכות דתית גדולה יותר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הובס
והוא ממלא פונקציות שגם הרמטכ"ל לא יכול לעשות, מכיוון שאין לו את ההכשרה הראויה לכך.
ובגלל זה הוא שם
אני ממש לא יודע, אבל הרמטכ"ל יכול להחליט מחר בבוקר שלא מורידים יותר פרופיל על נאמר, השתלת ברך, בניגוד לדעתו של קצין רפואה ראשי, רק גלל שהוא בדרגה יותר גבוהה?
הרמטכ"ל יכול להחליט שלוקחים סיכון גדול יותר. אם הוא חמור, הוא יכנס לפרטים.

לענייננו, הרבצ"ר הוא זה שאמור לקבוע מה הם הסטנדרטים ההלכתיים שהצבא אמור לעמוד בהם מבחינת כשרות, שבת, וגם מבחינת כל הקשור לאספקטים הדתיים של השילוב הראוי (כלומר: זה טוב ויפה שראש הישבה שלך אמר לך לעשות X, ואתה מוזמן לעשות את מה שבא לך כל עוד זה לא מתנגש עם שום דבר, אבל ברגע שכן, בצבא יש רב עם הכשרה וסמכות הלכתית ואתה תנהג כמותו, או שאין מקומך בצבא. הוא קובע את הסטנדרט).

נכון, רק שהרבצ"ר ממליץ מה כדאי לעשות, ואם יש לו נימוקים טובים, בד"כ זה יתקבל. אחרת הרב יכול להחליט לחייב את כולם ללכת עם כיפה, את הבנות עם חצאית ולהכניס תפילות לכלל החיילים בפקודה...

התפקיד שלו הוא לייצג את הדתיים ולהציג קווים אדומים.

ישן 09-09-2011, 16:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 120 שנכתבה על ידי הובס שמתחילה ב "נקודה טובה"

קובע המפקד או בא כוחו - מה לא ברור? עקרונית, יכול הרמטכ"ל לעשות בדיוק את זה.

ישן 09-09-2011, 16:49
  kipodon kipodon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.06.05
חיילים דתיים בצבאות זרים

קראתי בעניין רב את שני האשכולות הנוכחי והמקביל לו בקשר לחיילות וחיילים דתיים בצה"ל.
1. האם מישהו יודע איך מתנהלים הדברים כאשר מדובר בחייל יהודי דתי/מסורתי בצבא ארה"ב, אוסטרליה, בריטניה ואחרים בהם יהודים משרתים? האם הדתי מתקפל או מחייב את שאר היחידה שלא לנוע בשבת, לאכול לא כשר במקומות או ארועים שאינם מאפשרים אספקת מזון כזה, לסלק נשים מקירבתו בטקסים, מהיחידה או מפעילות מסויימת וכו' וכו'.
2. בקורסי הישרדות (לא מעודכן עד הסוף אם עדין מבוצע כיום) מלמדים להשיג ולאכול בע"ח ושרצים שאינם ממין הכשר. מה עושה הלוחם שהפרק הזה חיוני עבורו כמו לכל אחד אחר ומצד שני האימון אינו מהווה מצב של סכנת נפשות.
3. למה לעזאזל כ"כ קשה לנו במדינת היהודים לנקוט בשיטת "חייה ותן לחיות"?
שבת שלום לכולם.
ישן 10-09-2011, 03:58
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי kipodon שמתחילה ב "חיילים דתיים בצבאות זרים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי kipodon
קראתי בעניין רב את שני האשכולות הנוכחי והמקביל לו בקשר לחיילות וחיילים דתיים בצה"ל.
1. האם מישהו יודע איך מתנהלים הדברים כאשר מדובר בחייל יהודי דתי/מסורתי בצבא ארה"ב, אוסטרליה, בריטניה ואחרים בהם יהודים משרתים? האם הדתי מתקפל או מחייב את שאר היחידה שלא לנוע בשבת, לאכול לא כשר במקומות או ארועים שאינם מאפשרים אספקת מזון כזה, לסלק נשים מקירבתו בטקסים, מהיחידה או מפעילות מסויימת וכו' וכו'.

לפי מה שאני יודע, בסך הכל זה גם וגם. כלומר, ישנה התחשבות בחייל, אך הוא עדיין צריך לוותר על דברים מסוימים. אתה לא באמת מצפה מחייל לא לאכול במשך תקופה ארוכה כשהוא לא יכול להבטיח את כשרות האוכל שלו.

2. בקורסי הישרדות (לא מעודכן עד הסוף אם עדין מבוצע כיום) מלמדים להשיג ולאכול בע"ח ושרצים שאינם ממין הכשר. מה עושה הלוחם שהפרק הזה חיוני עבורו כמו לכל אחד אחר ומצד שני האימון אינו מהווה מצב של סכנת נפשות.

אבל הוא מאומן למצב של סכנת נפשות. מה יעשה בשטח אם ילמד?

3. למה לעזאזל כ"כ קשה לנו במדינת היהודים לנקוט בשיטת "חייה ותן לחיות"?
שבת שלום לכולם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:38

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר