לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-11-2011, 16:50
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "מצטער, אני לא מסכים. על אף..."

איזו קבוצה חברתית הם? העשיר מהבינתחומי שלומד ממשל באותה קבוצה עם הערבי הלאומן מאוני' חיפה שלומד מדעי המדינה ויחד עם הרוסי מהטכניון שלומד חשמל בטכניון? מהמ מאחד ביניהם פרט לכך שהם כרגע לומדים משהו שונה לחלוטין במקום שונה לחלוטין?
ולמה לא נשליך את זה על דברים חשובים לא פחות אך לא לרוונטיים באותה המידה? איכות הסביבה? תהליך השלום? הצטרפות לגוש האירו? לנאטו? הסטודנטים הם גם חלק מציבור הרוכבים, אז למה לא להשבית בגלל מחירי הביטוח? או התאונות המרובות? אולי כדי ליצור שבילי אופניים? אין בזה היגיון כלל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-11-2011, 16:36
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי chicken שמתחילה ב "א: זה מאוד יפה שהאגודה מזדהה..."

א. כמו שכתבתי לסרוקי - אם זה כל כך מפריע לך אתה מוזמן להראות את זה בבחירות לאגודה.
ב. טענת ה"חברות יפטרו עובדים" היא טענה דמגוגית לחלוטין, אם החברות לא היו צריכים את העובדים האלו הם פשוט לא היו מעסיקים אותם. אף אחד לא טוען שאסור להעסיק עובדי קבלן, יש מקרים שזה הגיוני לחלוטין - הדוגמא הכי טובה היא עובדים זמניים. אבל חברות רבות ולמירב הבושה גם המדינה והרשויות המקומיות גילו את השיטה איך להעסיק עובדים קבועים ולתת להם תנאים של זמניים - ללכת עם ולהרגיש בלי.

אני אתן לך דוגמא - כשהייתי סטודנט עבדתי במכללה בתור עובד קבלן וזה היה בסדר גמור, ברור שאני עובד שם רק לצורך הלימודים ואני אעזוב את העבודה בתום הלימודים - אז הגיוני שכל שנה יקחו צוות אחר לעבודה הזאת. לעומת זאת המנקות במכללה, שאין להן אפשרויות אחרת (חוץ מלהיות עובדות קבלן במקום אחר) מנוצלות לרעה על ידי המכללה - הן עובדות שם שנים ולא מקבלות שום תנאים סוציאליים בסיסיים, העובדה שהן תחת אחריות של מעסיק חיצוני מאפשר להעסיק אותם בתנאים לא הוגנים (מגבילים אותן בזמן לא הגיוני לנקות כל ביניין, אם הן לא עומדות בזמן הזה הן נאלצות להישאר שעות נוספות בלי שום תוספת למשכורת)

ומה יהיה עוד 30 שנה כשהן יצאו לפנסיה ויגלו שאין להן כלום? כמה המדינה תצטרך להשקיע על עשרות אלפי עובדי קבלן לשעבר ויותר שיצאו לפנסיה ועכשיו אין להם כסף אפילו ללחם?

ישן 06-11-2011, 16:45

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "א. כמו שכתבתי לסרוקי - אם זה..."

זה שרוקי

לגבי זכויות פנסיוניות- משנת 2008 יש פנסיה חובה במשק, אותם אלו שיוצאים עכשיו לפנסיה חיו את רוב זמנם לפני 2008. מי שייצא בעתיד כן זכאי לפנסיה, והמעסיק ישלם לו אותה, ולא משנה אם זה המעסיק בחברת כ"א או המעסיק חברת שקר כלשהו ששכרה אותו מכוח האדם.

אז פיצויי פיטורין ופנסיה- יש. מה עוד אתה טוען שאין? ימי חופש? גם כן חובה בחוק. הבראה- חובה בחוק. על איזה זכויות פנסיוניות שלא מקוימות אתה מדבר?
שים לב שאני לא מדבר על מה החברה לא נותנת כתוצאה מעבירה פלילית, אלא על מה היא מחויבת לתת. עבירות על החוק אינן רלוונטיות לדיון.

וכל זה עדיין לא רלוונטי לעובדה שאין קשר בין הסטודנטים לבין עובדי הקבלן. לו אני סטודנט, אני מגיע ללימודים ושיקפצו לי כל אנשי האגודה. לא יחסמו אותי בכוח מלהיכנס לכיתה, נכון?

ישן 06-11-2011, 16:55

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "זה שרוקי :( לגבי זכויות..."

הם כן רלוונטיות כאשר זה חלק מהשיטה.

אני יכול להראות לך תלוש משכורת שהיה לי, איך החופשות, דמי ההבראה וכל הדברים האחרים הוכנסו לתוך השכר - הובטח לי סכום מסויים לשעה ורק כשקיבלתי משכורות גיליתי שאני מקבל מינימום וכל התוספות האלו הם מה שמשלימות לשכר שהובטח.

אותן עובדות ניקיון, תחשוב על זה שאת פיצויי הפרישה שאתה תקבל, הן לא יקבלו לעולם, זאת אומרת שהן לא יצאו לפנסיה עם נקודת הפתיחה הטובה שלך. בנוסף הפנסיה שלהם תחושב על בסיס שכר מינימום במקרה הטוב. אם לפני 20 שנה עובדת ניקיון יכלה לדאוג לילדים שלה לפחות להשכלה נאותה באוניברסיטה, היום היא בקושי מסוגלת לממן להם את הלימודים בתיכון וכשתגיע לגיל פרישה היא תהיה בלי חסכונות ובלי כלום.

ישן 06-11-2011, 22:39

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "יקירי, מעסיק רמאי יהיה רמאי..."

זה ממש לא נכון.

ל"א. א. א. א. ד. ניקיון ושמירה בע"מ" אין שום מוניטין שהיא צריכה להגן עליו, ועם כבר תובעים אותה אז אחרי יום אתה מגלה שיש חברה בשם "א. א. א. א. ה. ניקיון ושמירה בע"מ", לעומת זאת, אם יתבעו את שטראוס, או אוניבריסטת תל אביב או את משרד הפנים - זה כבר סיפור אחר לגמריי (כמובן שסתם זרקתי שמות של חברות, אין להתייחס לזה כאילו אני מאשים מישהו ספציפי) ולכן בהעסקה ישירה הסיכויי לרמאות הרבה יותר קטן.

בנוסף בהעסקה ישירה העובדים יהנו מהתנאים הנהוגים במקום העבודה וכבר זה ישפר את תנאי העסקה שלהם, גם אם יהיו על מינימום.

אני חייב להודות שההערה של " העובד חסר כל השכלה פיננסית או השכלה לגבי זכויותיו" קצת הרגיזה אותי. היא גם מראה לי למה אתה חושב שהסטודנטים לא צריכים להתערב במאבק למען השכבות החלשות.
אתה חושב שלעובדי הקבלן יש את הפריווילגיה הגדולה לבדוק את תנאי ההעסקה שלהם והתווכח על הזכויות שמגיעות? שיש להם את הזמן והיכולת לגשת לבית הדין לעבודה?
כשיש לך 5 מפעלים שמעסיקים 1000 עובדים, ויש לך 1200 שזקוקים לעבודה - אף אחד לא פונה לבעל המפעל לדרוש את מה שמגיע לו לפי חוק, מי שעושה בעיות מוצא את עצמו מהר מאוד בחוץ.

נקח מנקה לדוגמא - יש לה שתי ילדים, היא עובדת מ8 בבוקר (אני צוחק, היא עובדת מ7 בבוקר) ואמורה לעבוד עד 5, כמו שאמרתי מקודם, היא מחוייבת לנקות הכל גם אם היא לא הספיקה (והיא לעולם לא תספיק) ולא מקבלת שום שעות נוספות - כי המעסיק הגדיר לה זמנים ובעיה שלה שהיא לא עומדת בהם.

היא חוזרת ב6,7 לפעמים אפילו 8 הביתה, צריכה עוד לבצע את כל המטלות בבית - מתי יש לה זמן לצאת להפגנות? להיאבק על התנאים שלה? מתי יש לה בכלל זמן לחשוב על זה?

ישן 07-11-2011, 06:30

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "זה ממש לא נכון. ל"א. א. א...."

אני לא יודע על מה אתה מדבר, ראשית למעסיק שוכר השירות יש אחריות לבדוק את התנאים הסוציאלים של העובד בחברת כוח אדם. שנית- להחליף חברה זה נחמד, זה לא פוטר אף אחד מלקיים את החוק.
לגבי ההערה שהרגיזה אותך- אני מציין את העובדות כפי שהן- אנשים לא בקיאים בזכויותיהם, לא נראה לי שמישהו יחלוק עלי.

לבסוף, אני חושב שעיקר המחלוקת בינינו הוא שאתה חושב שאגודת הסטודנטים צריכה להיות מגנת המדוכאים באשר הם, אני לא. אני חושב שלפגוע בסטודנטים בשם עיקרון שאינו קשור אליהם כלל וכלל זאת חריגה בוטה מהמנדט של האגודה, וכולי תקווה שאותם עסקנים יודחו מתפקידם ויוחלפו במי שדואג לסטודנטים ולא לקריירה הפוליטית שלו.
אגב, איך ההרגשה לדעת שאתה מממן את קמפיין הבחירות של איציק שמולי (+רכב, + תנאים)? אתה לא חושב שתפקידו לדאוג לך אישית?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:48

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר