לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-11-2011, 20:22
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "טוב מאוד"

העובדה שאתה קורא לזה גניבה מראה ששטיפת המוח עבדה, אתה לא גונב שיר, זה לא שלאומן היו 4 עותקים של דיסק ואחרי שהורדת יש לו 3 עותקים.

חברות התקליטים תמיד היו גורם שעיקב את ההתפתחות הטכנולוגית ואחרי זה נלחם בציבור שסך הכל חיפש דרך פשוטה יותר להיחשף למוסיקה (וזה נכון גם לסרטים כמובן) זה התחיל עוד בעידן התקליטים (כן, המילה פיראטיות בהקשר הזה קיימת כבר מתחילת המאה הקודמת שאנשים היו מזמינים תקליטים פיראטים במשלוח דרך הטלפון)
חברות התקליטים בארה"ב מפעילות לוביסטיים ונכנסים בכל הכוח בלקוחות שלפעמים בכלל לא היו מודעים לפעילות הלא חוקית שקורת באינרנט שלהם (כמו סבתות שהנכדים שלהן הורידו שירים מהמחשב שבבית הסבתא, שהיא אפילו לא יודעת להדליק אותו) מכניסים אזרחים תמימים למשפטים מול סוללת עורכי דין ושוחטים אותם - זאת לא התנהגות מוסרית.
עכשיו שסוף סוף אחרי שנים הם הבינו שהדיסקים מתו, הם מתחילים להיכנס לאינטרנט ומנסים להעיף את כל מי שהבין הרבה לפניהם מה העתיד.

בסופו של דבר האמן הוא לא זה שמפסיד מפיראטיות, ככל שידע לנצל טוב יותר את המדיה הוא יצליח להרוויח מהופעות, רינגטונים, השמעות ברדיו ומוצרים נלווים - שם הכסף היום ואמנים מבינים את זה.
מי שמפסיד זה כל התעשייה שמסביב לאמנים, שהם לא פחות מעלוקות שדואגות לקחת אחוזים רבים מהמחירות.

לא לחינם הרבה אמנים מצליחים עברו להפצה עצמאית וגם משחררים שירים ואפילו אלבומים בחינם.

רק הבהרה קטנה - אני לא מוריד מוסיקה/סדרות/סרטים ישראלים (סרטים וסדרות בעיקר כי זה לא מעניין אותי, סדרות אפשר לראות בחינם באתרים חוקיים), מוסיקה ישראלית אני קונה אבל לעיתים נדירות מאוד - הרוב בכל מקרה זבל ובטח שלא מצדיק את המחיר דווקא בגיזרה של האמנים העצמאיים יש גם דברים איכותיים והמחירים סבירים בהחלט (מה שמוכיח שאפשר)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-12-2011, 15:54

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=High_Hopes]העובדה שאתה..."

דבר ראשון אתה יכול להיות רגוע - את הרוב הכמעט מוחלט של המוסיקה שלי אני צורך דרך אתרים חוקיים, בעיקר תחנות רדיו והאמנים מתוגמלים על כל השמעה, אמנים ישראלים אני קונה (הדיסק האחרון שקניתי היה של ברי סחרוף, לא כל כך חדש, אבל באמת שהיצע המוסיקה הטובה בעברית הוא מאוד דליל) אני עוד יותר קפדן שזה נוגע לאמנים פחות מוכרים.

אבל, שdark side of the moon יוצא כבר פעם שלישית בערך במהדורה "מחודשת" אז קשה לי להסכים שאני צריך שוב לשלם 74 שקל על דיסק שכבר יש לי ורק עבר כמה שינויים קוסמטיים.

רוב החברות כבר הבינו היום שהם יכולים להמשיך להרוויח גם אם הם מספקים את המוסיקה בחינם - על ידי פרסומות, הופעות ומוצרים נילווים.
גם המודל של אייטונס (שאין מודל דומה לו בארץ, כי החברות "הנפלאות" בארץ לא מבינות ש99 סנט של אמריקאי לא שווים ל4-5 שקל של ישראלי) של לשלם מחיר שפוי על כל שיר, וגם לא לחייב את הלקוח לקנות אלבום שלם בשביל לשמוע שיר אחד מאפשר לאמנים להצליח בעולם שכבר לא קונים בו דיסקים.

בכל מקרה, בלי קשר למה שכתבתי - גניבה זה לא, לא משנה כמה תנסה לסובב את זה. אני לא אומר שזה חוקי, אבל בידיוק כמו שאם מחר אני שובר זכוכית של אוטו אתה לא יכול להגיד שאני גנב מכוניות, ככה לא ניתן להגיד שמי שמוריד מוסיקה הוא גנב של מוסיקה. (ואם הוא גונב דיסק מחנות הוא גונב את הדיסק, לא את המוסיקה)

ישן 01-12-2011, 16:22
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Scattered mind שמתחילה ב "אתה יוצא מנקודת ההנחה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Scattered mind
אתה יוצא מנקודת ההנחה שהאלטרנטיבה של הורדה היא צריכה, כשזה לא נכון ברוב הגדול של המקרים.

אז מה היא האלטרנטיבה?
אתה יוצא מנקודת הנחה (שמאה שנות מוזיקה מוקלטת מפריכות אותה) שאם אנשים לא יורידו בחינם הם בכלל לא ישיגו את המוזיקה וזה פשוט לא נכון. בימים שבהם הקלטה לא חוקית של שיר לא הייתה פשוטה כמו היום אנשים לא שמעו מוזיקה בבית? לאנשים לא היו ספריות של עשרות ואפילו מאות תקליטים? ההורים שלי, קיבוצניקים עם לא הרבה כסף ביד אזף הצליחו לבנות ספרייה של למעלה מ20 תקליטים...
אז בלי להיתמם. אם אתה לא רוצה לשלם על שירים, תשמע אותם ביוטיוב, דרך הערוץ של האמן או של חברת התקליטים, כדי שלפחות הפרסומות ישולמו להם.

ישן 01-12-2011, 16:35
  Scattered mind Scattered mind אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.06.08
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=Scattered mind]אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
אז מה היא האלטרנטיבה?
אתה יוצא מנקודת הנחה (שמאה שנות מוזיקה מוקלטת מפריכות אותה) שאם אנשים לא יורידו בחינם הם בכלל לא ישיגו את המוזיקה וזה פשוט לא נכון

אני לא אמרתי שאם אנשים יורידו בחינם אז הם בכלל לא ישיגו את המוזיקה, עובדה, גם כיום, עם האינטרנט וההורדות יש המון אנשים עם אוספי מוזיקה(אגב, אין לי מושג איך איך התגלגלנו מהורדות לא חוקיות כלליות אל הורדות של מוזיקה כשלדעתי מורידים לא פחות סרטים ומשחקים). אני רק אומר שאם לא ניתן היה להשיג משהו באמצעות הורדה, רוב הסיכויים שגם לא היו קונים את זה. אתה טוען שכל מה שהאדם הממוצע מוריד הוא היה קונה אם זה לא היה זמין באינטרוובז?

ופעם אחרונה אני אגיד את זה, אני לא משקר לעצמי. אני לא חושב שהורדות לא חוקיות זה בסדר, אבל זו בהחלט לא גניבה.
ישן 02-12-2011, 11:02
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
לדעתי זה רצח
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לדעתי זאת הפרה של זכויות..."

כתוב בספר בראשית "שופך דם האדם באדם דמו יישפך" . כוונת הפסוק היא שמי שפוגע רגשית במישהו אחר, הוא כמו מי ששופך את דמו ולכן דמו (הרגשי) ישפך גם הוא. זו כמובן מטאפורה - רגשותיו של אדם משולים לדם כדי להבהיר את חשיבותם.

העניין הוא שמהפסוק הזה לא גוזרים את החוק. ועובדתית - אם תקלל אדם אקראי ברחוב - אף אחד לא ישפוך את דמך בתגובה.

אבל כאשר לא מבינים את ההבדל בין מטאפורות לחוק, אפשר לומר שהעתקת קניין רוחני היא גניבה, אפשר גם לומר שהיא רצח - הרי כאשר ביצעתי העתקה של דיסק, הצטרפתי בכך למאות אלפי או מילוני מעתיקים וכאשר האמן שמע על כך , רגשותיו נפגעו והרי אמרנו שפגיעה ברגשות היא כמו שפיכות דמים.

מה לעשות, העתקת קניין רוחני, בין אם היא מוגדרת חוקית ובין אם לא, איננה גניבה, איננה רצח, איננה אונס. יש אנשים שקשה להם להתמודד עם העובדה הזאת.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 02-12-2011, 11:14
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
קרעת את ליבי ברגע זה!
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "לדעתי זה רצח"

ישנם שירים/אלבומים שהאומנים צריכים להגיד לנו תודה שאנו מורידים אותם, אחרת מי היה קונה את הזבל הזה.
אנו עושים טובה גדולה בהורדות שלנו.
תאר לעצמך שאני מוריד תקליטור עם מה שנקרא במחוזותינו "מוזיקה ים תיכונית" (אפשר לחשוב שאנו נמצאים בחוף של האוקיינוס השקט).
אני שם אותו בפול ווליום באוטו, אם חלון פתוח.
אלה שלידי שואלים בפליאה, מי הזמר הנפלא הזה? רצים מייד לקנות את התקליטור - אתה לא מצפה שהם ידעו להוריד מהורדות. נט.
אז הזמר לא צריך להגיד לי תודה על זה שאנו נותן לו פרסומת בחינם?

הוא צריך להודות לה' שיש אנשים בעלי תודעה כזו שמוכנים לעזור לזולת להתקיים.
כמו בפרסומת. מאיפה ייקח כסף לנסיעה לחו"ל, דלק לארבע על ארבע שלו, לפן שלו ולגורמטים?

זה לא בקטגוריה של שפיכת דם, זה בקטגוריה של "בני ישראל ערבים זה לזה"!
ישן 01-12-2011, 17:19
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "כלומר?"

כלומר - המשפט הזה איננו נכון, ומכאן שהטיעון מלא הפאתוס שלך נופל.

במקרה שבו חברה אחת (בין אם מדובר בחברת תוכנה או בחברת תרופות) מייצרת מוצר תוך שימוש בלתי-חוקי בפטנט (או קניין רוחני אחר) של חברה אחרת, הרווח של החברה המנצלת לא היה קיים (בסבירות מתקבלת על הדעת) אלמלא הקניין הרוחני של החברה המנוצלת. כאן אפשר לדבר על "גניבה". (לדוגמה כי אז רק החברה המנוצלת הייתה מייצרת את המוצר, ולא הייתה מתחרה בשוק עם החברה המנצלת - רווחיה היו גבוהים משמעותית, בסבירות מתקבלת על הדעת.)

במקרה שלנו, אם אנשים לא היו יכולים להוריד את התכנים המדוברים מהאינטרנט, הם לא היו קונים אותם. אין כאן הפסד של רווח ליוצר. כך או כך לא היו קונים, וכך או כל הוא לא היה מקבל את הרווחים הדמיוניים הללו.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 01-12-2011, 18:04
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
מתי המעט שקונים הם עלה התאנה שלך?
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "הרוב לא היו קונים, ואלה שהיו..."

אתן לך דוגמא פשוטה. כשהייתי בגיל העשרה ורציתי לרכוש תקליט (או דיסק בשנים המאוחרות יותר), הייתי צריך לחסוך את דמי הכיס והכסף שהייתי משתכר בעבודות מזדמנות בחופש הגדול. הייתי צריך להחליט איזה דיסק חשוב לי ואיזה לא, ושילמתי סכום מלא (שחלק קטן מדי ממנו הגיע לאומן) כדי לרכוש את הדיסק, ואיכשהו, באורח פלא הסתדרתי בלי דיסקים אחרים שלא יכולתי לממן. לו הייתי בגיל העשרה היום, הייתי נכנס לאשכול הזה, ועוד רבים דומים לו ומבין שאת הדיסק שאני מאד רוצה אני יכול להוריד בחינם ושזה בסדר - כולם עושים זאת ואחד, פסטן, גם הסביר למה זו לא גזלה. את הכסף שלי הייתי שומר לשווארמה ושתיה בסרט שאליו הייתי מתפלח (הרי הקולנוע היה מקרין אותו ממילא, ואני לא הייתי הולך לסרט אם היה עלי לשלם).
ישן 01-12-2011, 18:16
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "מתי המעט שקונים הם עלה התאנה שלך?"

זה אתה. מי אמר שכולם כמוך?

זה שהסתדרת בלי שאר הדיסקים רק מוכיח את הנקודה שלי - יכלת להסתדר גם בלי הדיסק הזה.

כשלי לא היה אינטרנט מהיר, ישבתי בפינה ובכיתי על מר גורלי, ובכל-זאת לא קניתי דיסקים ב-70 שקל בטאוור רקורדס. למען האמת, מאז שיש לי אינטרנט מהיר אני קונה יותר דיסקים מאשר לפני שהיה לי. כיום, אם אני שם לב (לבד, או כשמעירים לי) שאני מקשיב הרבה ליצירות של אמן מסוים, אני הולך וקונה את הדיסקים. יודע מה אני עושה איתם? זורק אותם לפינה שבה פעם ישבתי, כי ממילא יש לי הכל על המחשב...

ישן 01-12-2011, 17:28
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "סמנטיקה בגרוש"

ובוא לא נשכח - פיראטיות היא האקט של שוד כלי רכב (בדרך כלל ספינה) תוך שימוש באלימות או איום בשימוש באלימות

כל הסיפור הזה מזכיר לי חוויה מאירת עיניים שהייתה לי פעם בטיילת של טבריה. חבורת נערים התחילה ללכת מכות. בנקודה מסויימת, אחד נדחף אחורה, לעבר המקום בו עמדתי ותהיתי אם לנסות להפריד או לא. הוא הכניס יד לכיס, שלף סכין פרפר, ובנקודה זאת עצרתי אותו ואמרתי, "אחי, אתה ברצינות הולך לדקור אותו עכשיו?". "למה לדקור?" אמר לי העארס הקטן, "למה אתה ככה מדבר? אני רק יעשה לו פֶּנסביד או משהו".

לא דוקר, רק "עושה פנס (ויהיה פנס מה שיהיה)".

Same shit, more sanctimony

ישן 01-12-2011, 01:15
  Artemis Artemis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.11
[SIZE=5]קבלו מהיום: 'הפעם זה סופית' - אתר 'הורדות נט' ייסגר בשעות הקרובות סופית - גם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אתר "הורדות נט" הורד\הופל\נפרץ"

'הורדות נט' ניסו להיאבק ולשרוד תחת דומיין חלופי - אולם לבסוף נכנעו

'הפעם זה סופית' - אתר 'הורדות נט' ייסגר בשעות הקרובות סופית - גם בדומיין החדש. לעומת זאת, אתר Wnet מנסה עדיין להילחם במאבד נגד אתרי ההורדות.
| 30/11/2011 03:53

אחד מאתרי ההורדות הבלתי חוקיות המוביל בישראל, הורדות.נט, הוסר מהרשת השבוע על-ידי ארגון זיר"ה (זכויות יוצרים ברשת האינטרנט) ובכפוף לצו של בית המשפט המחוזי.

הגוף, שמאגד את חברות המדיה הוט, yes, קשת, רשת וחברת יונייטד קינג, הוקם לפני מספר חודשים לאחר שקיבל את אישור רשות ההגבלים העסקיים, ומטרתו להילחם באתרי אינטרנט שמפרים זכויות יוצרים של תוכן טלוויזיוני וקולנועי.

מנהלי האתר העבירו אותו לדומיין חלופי - אלא שכעת מתברר כי בשעות הקרובות הוא ייסגר לגמרי, גם בדומיין החלופי.

בהודעה לגולשים כתבו מנהלי האתר: "לצערנו הרב לא יכלנו להמשיך להחזיק את האתר במצב הנוכחי. אנו מודים לכולם ואולי עוד נפגש בזמן אחר ובמציאות אחרת"

יצויין כי באתר Wnet הועלתה אתמול ההודעה הנ"ל:

גולשי Wnet היקרים,

ביומיים האחרונים נתגלה לנו שספק הסלולר והאינטרנט אורנג' חסם את הגלישה לאתר באופן חד-צדדי, ללא התראה, ללא צו בית משפט,

ככל הנראה החסימה בוצעה כחלק מפנייה של איגוד זכויות יוצרים בישראל לכל ספקי האינטרנט אבל בניגוד לספקים אחרים באורנג' החליטו לא להלחם וביצעו חסימה בלי צו בית משפט אלא כצעד פחדני כדי לא להיכנס לעימותים משפטייםולעמוד על הזכויות שלהם כספק אינטרנט.

כדי שתוכלו להנות מהאתר ולגלוש בו תצטרכו לעבור לספק אינטרנט אחר, המלצתנו היא לעבור לנטויזיון או בזק ולא ל012סמייל מכיוון ש 012סמייל היא גם חלק מקבוצת אורנג' וסביר להניח שגם הם יפעלו בהתאם,

אם כל אחד מכם יביע את מחאתו ויעבור לספקי התקשורת האחרים אנחנו ננצח את הפחדנות הזו והם יאלצו להיכנע, כשיתבטלו להם אלפים ועשרות אלפים כבר יהיה להם כואב בכיס והם יעזו להלחם על הזכות להתגונן ולהלחם עבורנו בבית משפט.

חשוב לזכור שהחוקים החדשים במדינת ישראל מאפשרים לכם לעזוב את הספק שלכם ללא התחייבות, בשיחת טלפון אחת אתם מתנתקים ועוברים לאחר, בלי דמי יציאה באפס עלות.

ביחד נעשה צדק שיתופי!

תודה מראש,
א.ש.

לינק לכתבה:
http://www.imailim.co.il/NEWS/1853,...%91%D7%A7-.html
'הפעם זה סופית' - אתר 'הורדות נט' ייסגר בשעות הקרובות סופית - גם בדומיין החדש. לעומת זאת, אתר Wnet מנסה עדיין להילחם במאבד נגד אתרי ההורדות. 'הפעם זה סופית' - אתר 'הורדות נט' ייסגר בשעות הקרובות סופית - גם בדומיין החדש. לעומת זאת, אתר Wnet מנסה עדיין להילחם במאבד נגד אתרי ההורדות.
ישן 01-12-2011, 17:02
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "וואו... על זה מתבססת ההגנה?..."

ציטוט:
מאחר וחוק זכויות היוצרים מגדיר את הקניין הרוחני כקניין (ועל כן, פאסיבית, כדבר שיכול להיגנב) ואתה נוטל אותו ללא רשות בעליו (כפי שמוח מפוזר הביא למעלה) ושלא בתום לב... הרי זו גניבה.
ממש לא. החוק מגדיר בדיוק מהן הפעולות האסורות לגבי קניים רוחני. גניבה אינה אחת מהן. זה שבביטוי "קניין רוחני" מופיעה המילה "קניין" ממש לא אומרת שכל החקיקה שתקפה לגבי רכוש תקפה גם לגביו...

ישן 01-12-2011, 17:14

בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "וואו... על זה מתבססת ההגנה?..."

אבל זאת לא גניבה, ראה את ההגדרה בחוק שאתה הבאת.

אתה יוצא מנקודת הנחה שבגלל שאני מתעקש שזאת לא גניבה אז אני כאילו טוען שזה מוסרי יותר או פוגע פחות, אבל זאת לא הנקודה שלי.

קיניין רוחני לא שווה לקיניין פיסי, ואין בעיה למצוא דוגמא הפוכה: אם אני גונב מכונית ותובעים אותי למשפט אזרחי, התשלום יהיה על סך השווי החומרי (זה כמובן לא מדויק במקרה של מכונית, אך לצורך הדוגמא) גנבתי טון מתכת ואני אתבע על פי משקל של טון מתכת.
לעומת זאת, אם אני גונב תמונה של פיקאסו, אני לא אתבע על סכום הבד, המסגרת והצבעים, אלא על שווי הערך של הקניין הרוחני.

אני לא מזלזל בערך של קניין רוחני, ממש לא, בתור מישהו שקרוב לעולם הצילום אני יודע כמה מעצבן זה שפתאום תמונה שצילמת מופיעה באתר אחר.

ישן 01-12-2011, 17:00
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=Scattered mind]יש להם..."

הוא הצליח מאוד. אתה פשוט התעלמת ממה שהוא כתב:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...103#post4142353

אילו כל האנשים בעולם היו משלמים לי על קריאת ההודעות הנפלאות שלי בפרש, הייתי מקבל רווחים מדהימים. זה שהם לא משלמים לי על זה לא אומר שגונבים ממני.
אילו אנשים היו קונים את יצירות האמנים, הם היו מרוויחים כסף. אבל זה שהם מורידים, לא אומר שהם היו קונים אם הם לא היו מורידים. אפשרי באותה מידה שהם לא היו מורידים ולא היו קונים. ההפסד הזה דמיוני לגמרי.

ישן 02-12-2011, 14:05
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בשביל לא "לגנוב" קניין רוחני, צריך להיות חבר מעולם אחר.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אתר "הורדות נט" הורד\הופל\נפרץ"

על מנת שלא להחשב לגנב של קניין רוחני אתה צריך

א. לעולם לא להעתיק אף יצירה: ספר, דיסק מוזיקה, משחק מחשב, תוכנה, מאמר, תמונה וכו'.
ב. לעולם לא להשאיל אף יצירה (עיין לעיל)
ג. לעולם לא לקרוא בפרש (המילים שנכתבות הן קניין רוחני והגולשים לא נותני אישור להשתמש בהם)
ד. לעולם לא להגיב להודעות שקראת
ה. ללכת עם עיניים עצומות, פן תראה איזה קניין רוחני ותפיק ממנו הנאה ללא אישור האמן
ה. כשיקום כאן הצדיק שלא ביצע אף פעם אף אחת מהפעולות מעלה, שידון מוסרית את מי שמפר קניין רוחני.

ישן 02-12-2011, 14:19

בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "בשביל לא "לגנוב" קניין רוחני, צריך להיות חבר מעולם אחר."

רק כדי לתת דוגמאות שהן לא קיצונית אבל ממחישות את מה שרשמת: (ההפניות בשאלות הן כמובן למר רוג)
נניח אתה רואה תמונה יפה באינטרנט, אתה מחליט להוריד אותה ולשים אותה כרקע לשולחן העבודה - זה זהה בחומרתו להורדת שיר - האם זה נחשב בעיינך כגניבה?

נניח אתה נמצא בהופעה של שלמה ארצי ואתה יושב בשורה ה20, בשלב מסויים בהופעה אתה מוציא את המכשיר הנייד ומצלם דקה וחצי מהפזמון שאתה מאוד אוהב, זה גם נחשב בעיינך כגניבה?

נניח אתה נמצא במוזיאון של אומנות מודרנית, פתאום אתה רואה אדם זקן בוהה ביצירה ואתה מחליט לצלם אותו, כשאתה מגיע הביתה אתה מגלה שיצאה לך תמונה נהדרת של הזקן ושל היצירה שיוצרים שילוב מאוד מעניין, אתה מחליט להדפיס את התמונה שלך ולתלות בבית - זה גם נחשב בעיינך גניבה?

ישן 02-12-2011, 15:12

בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אם אתה צריך להתפלפל עד כדי כך..."

תסביר לי את הדבר הכי פשוט, האם עכשיו אם אני מדפיס תמונה מהאינרנט שאני אוהב ותולה אותה במשרד שלי - האם אני גנב?
אם אתה חושב שלא, אני בהחלט אשמח אם תסביר לי למה.

ואני לא מתפלפל בכלל, כל הטענה שלי היא שחברות התקליטים העבירו אותך ואת הציבור שטיפת מוח שהפרת זכויות יוצרים שלהם היא חמורה יותר מכל עבירת זכויות יוצרים אחרת והיא משולה לגניבה.
לעומת זאת, דווקא צלם, שלא שייך לחברות הענק האלו ואין לו את הכלים לאכוף את זכויות היוצרים שלו על יצירות שכל אחד מוריד ושם כרקע בשולחן עבודה בלי לשלם אפילו אגורה.

וכשאתה קונה פוסטר או תמונה לסלון, אתה מוודא שהוא הודפס באישור זה שמחזיק את זכויות היוצרים על התמונה?

נערך לאחרונה ע"י High_Hopes בתאריך 02-12-2011 בשעה 15:25.
ישן 02-12-2011, 16:01
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "תסביר לי את הדבר הכי פשוט,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי High_Hopes
תסביר לי את הדבר הכי פשוט, האם עכשיו אם אני מדפיס תמונה מהאינרנט שאני אוהב ותולה אותה במשרד שלי - האם אני גנב?
אם אתה חושב שלא, אני בהחלט אשמח אם תסביר לי למה.

אם התמונה מוגנת בזכויות יוצרים, כן.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי High_Hopes
וכשאתה קונה פוסטר או תמונה לסלון, אתה מוודא שהוא הודפס באישור זה שמחזיק את זכויות היוצרים על התמונה?

באופן כללי אני לא ממש קונה פוסטרים או תמונות (בדרך כלל רק מדפיס עותקים מוגדלים של תמונות של היקרים לי, יותר מזה אני לא צריך). אני יוצא מנקודת הנחה שכאשר אני קונה בחנות פוסטר או תמונה יש להם הזכות החוקית למכור. אם לא, הרי שהם הגנבים, לא אני, ולו אדע שקניתי עותק שנמכר שלא כחוק, אחזיר אותו ואדרוש את כספי בחזרה.

אתה טוען ששטפו לי את המוח אבל ממשיך להתעקש פה שלקיחה בלי רשות של משהו שבאופן חוקי היית צריך לשלם עליו איננו גניבה... ומשתמש במכבסת מילים בסגנון הNIF (פיראטיות - ומה היא פיראטיות אם לא שוד שהוא גניבה אלימה?)....

תבין, אני אפילו לא ממש מלין על הגניבה עצמה - כפי שאמרתי כאן באשכול, בעבר עשיתי את אותו הדבר ואני לא גאה בזה אבל לא מכחיש שעשיתי זאת. מה שמרתיח אותי זה כל תעשיית ההתעלמות הזו, חוסר הבושה שבביצוע פעולה לא חוקית ולהודות בה באופן פומבי...

ישן 02-12-2011, 17:28

בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=High_Hopes]תסביר לי את..."

ציטוט:

מה זה אם היא מוגנת בזכויות יוצרים? כל עוד לא צויין שמותר לך לעשות שימוש חופשי בתמונה, אתה מפר זכויות יוצרים וניתן לתבוע אותך.

אני לא מאמין שאתה כזה צדיק שאתה מוודא שכל שימוש שלך בקיניין רוחני הוא שימוש הגון.

ציטוט:
באופן כללי אני לא ממש קונה פוסטרים או תמונות (בדרך כלל רק מדפיס עותקים מוגדלים של תמונות של היקרים לי, יותר מזה אני לא צריך). אני יוצא מנקודת הנחה שכאשר אני קונה בחנות פוסטר או תמונה יש להם הזכות החוקית למכור. אם לא, הרי שהם הגנבים, לא אני, ולו אדע שקניתי עותק שנמכר שלא כחוק, אחזיר אותו ואדרוש את כספי בחזרה.

גם במקרה שעכשיו הזכרת החוק לא לצידך, אם תקנה מחשב עם ווינדוס ללא רישיון (כל המחשבים שברשותי הם עם רישיון של מייקרוסופט כדי להרגיע אותך) ותתפס אז אמנם זה שמכר לך גם יענש, אבל גם אתה עלול למצוא את עצמך תחת תביעה (יותר סביר שילכו לקרתך במידה ותסכים לרכוש רישיון, אבל החוק עדיין לא לטובתך) זה אותו מצב עם תמונות - זאת האחריות שלך לבדוק שאתה קונה תמונה שלא מפירה זכויות יוצרים בידיוק כמו שזאת אחריות המוכר.
ואני מבטיח לך שאם תחייה בארץ ואתה והגברת תביאו ילד לעולם - סביר להניח שבשלב מסויים תקנה לו בגדים שמפרים קניין רוחני, אני לא אתפלא אם תיגש כרגע לארון בבית תגלה שיש לך מספר חולצות שמפרות קיניין רוחני (adudas)

ציטוט:

אתה טוען ששטפו לי את המוח אבל ממשיך להתעקש פה שלקיחה בלי רשות של משהו שבאופן חוקי היית צריך לשלם עליו איננו גניבה... ומשתמש במכבסת מילים בסגנון הNIF (פיראטיות - ומה היא פיראטיות אם לא שוד שהוא גניבה אלימה?)....

ברור שאני טוען ששטפו לך את המוח כי כמו פאנט דתי אתה מסרב להבין לוגיקה פשוטה - כדי שאני אקח משהו בלי רשות אני צריך שהוא יהיה קיים ברשותו של אחר וברגע שאני אקח אותו הוא יהיה ברשותי ולא ברשות האחר - זאת הגדרה של גניבה, ואין אף הגדרה אחרת לגניבה. אתה יותר ממוזמן לבדוק את זה במילון (הייתי מצטט אבל זאת עבירה על זכויות יוצרים )
בוא נראה את זה בחשבון:
לדני יש 3 תפוחים, דנה גנבה לו תפוח אחד, כמה תפוחים נשארו לדני?
3-1=2
לעומת זאת, דני כתב שיר והוא פירסם את זה באלבום, דני הוציא 500 אלבומים, דנה הורידה שיר שלו מהאינטרנט, כמה אלבומים יש לדני עכשיו?
500-0=500
מה? מה קרה פה? דנה הורידה שיר מהאינרנט אבל לדני עדיין יש 500 אלבומים.

השימוש במונח פיראטיות הוא סלנג, אתה יכול לנחש לבד שלא המחוקק קבע את ההגדרה ואין לה שום תוקף משפטי, אין דבר כזה "חוק נגד פיראטיות" ואם יש הוא מדבר על פיראטים אמיתיים. הסלנג תפס ולכן הוא נמצא בשימוש יומיומי, אבל זה ממש לא נותן תוקף לדעה שלך שמדובר בגניבה אלימה.
לביניין שעומד בלי שימוש קוראים פיל ורוד, האם באמת במרכז בני ברק עומד ביניין ורוד בצורת פיל?

ציטוט:
תבין, אני אפילו לא ממש מלין על הגניבה עצמה - כפי שאמרתי כאן באשכול, בעבר עשיתי את אותו הדבר ואני לא גאה בזה אבל לא מכחיש שעשיתי זאת. מה שמרתיח אותי זה כל תעשיית ההתעלמות הזו, חוסר הבושה שבביצוע פעולה לא חוקית ולהודות בה באופן פומבי...

אז הגישה שלי הפוכה משלך, אין לי בעיה עם התנגדות להורדות פיראטיות, אני מבין טוב מאוד את הטענות למה צריך לשמור על קניין רוחני, אני לא מוכן אבל שהשיח בעיניין הזה יבוסס על שקרים שהואכלו על ידי חברות ענק - אם רוצים לנהל שיח אז אסור שהוא יבוסס על דמגוגיה זולה.

האם פגיעה בזכויות קיניין רוכני היא דבר שלילי -כן.
האם מדובר בעבירה על החוק - כן.
האם מדובר בגניבה - בהחלט לא.

ישן 03-12-2011, 02:51
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 127 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue] אם התמונה..."

התגובה שלך, ושל רבים אחרים פה, בעיתית. זה באמת לא משנה אם קוראים לזה גניבה, פירטיות או כל שם אחר, הבעיה האמיתית היא שהתמונה שמצטיירת מהטיעון שלכם היא של עבירה בלי קורבן וזה לא נכון.

אז בו ננסה את הדוגמה שלך שוב:

דני כתב שיר ופירסם אלבום. דני החליט לתמחר את האלבום שלו ב10$, הוא מקווה לעשות 5000$ כי הוא רוצה לקנות מכונית (פורד פוקוס בת עשר, יד שלישית).

חמש מאות אנשים הורידו את האלבום של דני אבל רק שישים אחוזים מהם שילמו, דני עשה רק 3000$ ולמרות שהוא בידר כמות אנשים שבמסחר הוגן היתה מאפשרת לו להגשים את החלום בגלל הגנבים/הפירטים הוא ממשיך לנסוע באוטובוסים.

לא חושב שגם לדני איכפת אם אתה קורא לזה "גנבים" או "פירטים" אבל הוא בטח מרגיש קצת שדוד כל יום כשהוא עולה לאוטובוס ולא מוצא מקום ישיבה.

נכון אמנם שיש סוגי פירטיות שלא מזיקים ואפילו מועילים לבעלי זכויות קניין. חברת תוכנה כמו אדובי למשל לא רק שלא מפסידה מכך שאלפי (קרוב לוודאי שהרבה יותר) ילדים ברחבי העולם משחקים על עותקי תוכנה לא חוקיים שממילא לא היו נרכשים (פשוט כי הם לא עושים מהן כסף) אלא שלטווח הארוך היא בעצם מרויחה דור שלם של משתמשים מיומנים שבעתיד, כשיגיעו לעולם המיקצועי, יהפכו למשתמשים לגיטימיים וללקוחות מכניסים.

אבל אם לחזור לסוג התוכן שנדון פה, כשמדובר בקניינים כמו סרטים או מוסיקה, אני לא מבין מאיפה הלגיטימציה שלא לשלם על עותק בו צפית.

ישן 03-12-2011, 17:24

בתגובה להודעה מספר 128 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "התגובה שלך, ושל רבים אחרים..."

א. לא הייתה לי שום כוונה לטעון שמדובר בעבירה על החוק ללא קורבן, אפילו הבאתי כמה דוגמאות שבהם שווי של יצירה גבוה מערך של רכוש גנוב.
ב. הדוגמאות שלך דווקא מאוד דומות לדברים שכתבתי במהלך האשכול - מקור ההכנסה של זמרים הוא לא רק ממכירת דיסקים, ככל שהזמר יותר פופלארי משמיעים אותו יותר ברדיו (דבר שמקנה לו תמלוגים על כל השמעה), יותר אנשים הולכים להופעות, מזמינים אותו ליותר ארועים ותוכניות טלוויזיה (גם כאן יש תשלום), הוא מוכר פוסטרים וחולצות, הוא מוציא יומן. בסופו של דבר הוא מרוויח הרבה יותר מזה שיותר אנשים נחשפים למוסיקה שלו. לכן לא ניתן להגיד שהעובדה שהוא מכר פחות תקליטים הביאה לכך שההכנסה שלו ירדה.

זה נכון גם לסרטים - תוריד לילדים שלך את "עידן הקרח" אבל אז תצטרך לקנות להם תיק, חולצה, פוסטר, בובה, ממתק עם תמונה של דמויות מהסרט וכו...
(למרות שכן, הורדת סרט מזיקה יותר לאולפנים מאשר הורדת שיר - לא לכל סרט יש יכולת להתקיים מהמרצ'נדייס)

בסופו של דבר, הנקודה שכן הייתה לי חשובה להעביר היא שזה לא הוגן להתייחס לתחומים מסויימים בהפרת זכויות יוצרים כ"חמורים יותר" רק בגלל שמאחוריהם עומד מנגנון חזק מאוד של הפצת שקרים.
לדעתי חשוב הרבה יותר לדבר על שמירה על זכויות יוצרים של יוצרים עצמאיים, שאותם חברות ענק לא סופרים ולא עושים כלום כדי להגן על זכויותיהם.

נערך לאחרונה ע"י High_Hopes בתאריך 03-12-2011 בשעה 17:27.
ישן 02-12-2011, 21:28
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=High_Hopes]תסביר לי את..."

ציטוט:
מה שמרתיח אותי זה כל תעשיית ההתעלמות הזו, חוסר הבושה שבביצוע פעולה לא חוקית ולהודות בה באופן פומבי...

well, you will just have to dill with it won't you?

ציטוט:
אני מקווה שאתה מבין שהתמונה מוגנת בזכויות יוצרים, כל עוד לא נאמר במפורש אחרת?

ציטוט:
הציון "כל הזכויות שמורות", היה נהוג בעבר מתוקף אמנת בונוס איירס משנת 1910. על-פי אמנה זו, יש לציין משפט זה על גבי יצירה, על מנת שזו תהא מוגנת. אולם, לפי תיקון ברלין משנת 1908 לאמנת ברן (שמחייבת גם את ישראל), אסור למדינות החברות באמנה להתנות את ההגנה המשפטית ליצירות בדרישות פורמליות כלשהן, ובכלל זה ברישום השורה הנ"ל, בהפקדה של היצירה או ברישומה במרשם ממלכתי וכדומה. לכן, כדי לזכות בהגנה משפטית ליצירות אין חובה לציין משפט זה על-גבי יצירה. עם זאת, אין מניעה לכך, והשימוש במשפט הנ"ל ובסימון (c) ממשיך במקרים רבים - כהבהרה או אף מחוסר ידיעה לגבי יתירותו. לרישום עשויים להיות יתרונות ראייתיים בהליך דיוני.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 02-12-2011 בשעה 21:33.
ישן 03-12-2011, 20:57
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "deal.. אז אתה מבין שאין שום..."

כבר היה עדיף הDill, לפחות אפשר להחמיץ אותו.

ראשית - יש שני דברים שמבדילים תמונות שאתה מוריד מן הרשת מגניבת סרטים או מוזיקה. לאחד קוראים Creative Commons License, לשני קוראים Fair Usage. מה לעשות, בניגוד לכמה בורים ועמי ארצות שחושבים שלעבור ברחוב עובר על חוק זכויות היוצרים, יש מי שקצת מכירים את העסק ולא צריכים להיסחף להפלצות כאלה ולצאת גם בורים וגם מגוחכים.

שנית - מראש לא התיימרתי להיות צדיק (והודיתי מראש שבעבר לא נתתי את הכבוד הראוי לזכויות יוצרים). עם זאת, אני, א) משתדל וב) לפחות יש לי הבושה שלא לצרוח את זה בקולי קולות ואז להתפלפל שזה לא גניבה אלא שוד ים....

שלישית - אם לא היה אמת במושג גניבה, לא היו קופצים פה כל אלה שעושים זאת בניסיון נואש להגן על "שמם הטוב".

ישן 04-12-2011, 09:15
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 141 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אההה אז בגלל שבשוויץ מותר,..."

אהה, שטתפו לך את המוח, ואתה חושב שהורדת סרט זו גנבה, למעשה כל כך שטפו לך תמוח שתגובתך הראשונית והאימפולסיבית הייתה, "זה זיבול מוח. בשוויץ מותר להפר זכויות יוצרים?", טוב שלא הזכרת את המילה לגנוב..

מדוע נראה לך שאתה יכול לזלזל במחקר שלם שבצעו בממשלת שוויץ?(בהתחשב בעובדה שמדובר במדינה חלוצית בכל הנוגע לזכיות יוצרים, ע"ע "אמנת ברן") כי אתה הכי "חכם"?, בשוויץ הבינו כבר מזמן שיש שתי צדדים לפרטיות, בעולם אחר לדוגמה, לגסטין ביבר, כלל לא הייתה זכות קיום, בניגוד לכך גסטין ביבר זמר מצליח ומאוד רווחי.

בקיצור, תעשה מה שטוב לך, תמשיך לקנות, כי אחרי הכל אתה עושה זאת בשביל המצפון השקט שלך, רק אל תטיף לאחרים, כל אחד חיי יש שהו חושב לנכון, לא כולם כמוך, תשלים עם העובדה הזו..

דבר אחרון, גנבה זו עברה פלילית, בניגוד לכך הורדת תוכן השמור בזכויות יוצרים לצורך שימוש אישי בבית, הוא בשום אופן לא עבירה פלילית, מכאן ברור שחומרת העברה בישראל בגין הורדת שיר מהאינטרנט אל מול גנבה, כלל לא ניתנת להשוואה, ההשוואות הללו קיימים רק בדמיונך הקודח.
ישן 03-12-2011, 01:04
  nitzan22kk nitzan22kk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.12.11

אני בן 15 וכמעט כל המוסיקה שיש לי על המחשב היא מהורדות.
אני מודע לזה שזה לא מוסרי ולא חוקי ואני לא אוהב לעשות את זה, אבל אין לי כסף לקנות אפילו עשירית מהמוסיקה שיש לי. כשיש אמן שאני אוהב במיוחד אני קונה דיסקים כדי להביע תמיכה באמן. אני חושב הטיעון של "אפשר להסתדר עם פחות מוסיקה" לא כל כך צודק, לפחות לגבי. אני מתעסק במוסיקה וכל דבר שיש בחיים שלי קשור למוסיקה, אני שומע את כל המוסיקה שיש לי ואני בטוח שהחיים שלי היו הרבה יותר נכשלים בלי המוסיקה (גם בבית ספר, אני נכשל בכל המקצועות חוץ מבמוסיקה).
אני ממש לא בעד הורדות לא חוקיות אבל אני חייב להגיד שכשאני מוריד שיר של להקה ענקית ששילמתי מאות שקלים כדי לראות אותה אני לא מרגיש עד כדי כך רע עם עצמי.
אני שמתי לי מטרה בחיים-ברגע שיהיה לי כסף, אני הולך לשלם בעבור כל דבר שאי פעם גנבתי (או איך שלא תרצו לקרוא לזה, זה נראה לי די מגוחך שהויכוח הוא באמת על איזה מילה להשתמש...) כשיהיה לי את הכסף אני הולך לקנות כל שיר וכל אלבום שהורדתי ואני הולך למחוק כל שיר שלא שילמתי עליו.
עוד הערה קצת פחות קשורה-אני חושב שלאמן צריך להיות איכפת מהמוסיקה שהוא יוצר ולא מהכסף שהיא מכניסה (שלא תבינו לא נכון, בן אדם יכול לבקש כסף בשביל היצירה שלו, אבל להתעקש על כל שקל קטן שבמילא הוא לא ירגיש את זה זה קצת מוגזם). אני בטוח, שאם אני אהיה מוסיקאי, אני אפרסם את השירים שלי להורדה בחינם, כדי שכל אחד יוכל להנות מהם ואם אני אהיה אמן כל כך טוב יהיו מספיק אנשים שיקנו גם דיסקים/חולצות/ילכו להופעות ועוד הרבה דברים אחרים, ככה שגם כסף יהיה. אם לא-כנראה שאני לא אמן כזה גדול.
ישן 03-12-2011, 18:15
  naordahan69 naordahan69 אינו מחובר  

נגעתם בתחום האפור ביותר שיש בחוק.

ואני אסביר:
גניבה הינה ליטול דבר אשר שייך כדין לאחר. (רכב , מחשב וכדו')

תכנים מוסיקליים וכדומה הינם בעיה בשביל החוק ומדוע?
נגיד ואני קונה היום דיסק חדש כדין , משלם 70 ש"ח על 10 שירים. מאותו הרגע הדיסק (פיזית) וכל תוכנו הופך להיות רכושי הפרטי.
אם מחר הדיסק נשרט טיפה (הרי אין דיסק עם ביטוח או משהו כזה) ואני מפחד שיפסיק לפעול , האם מותר לי לייצר ממנו העתק צרוב על מנת לשמור על תוכנו? , התשובה פשוטה - כן! (כנ"ל להעבירו לדיסק און קי)
ואם אין ברשותי דיסק ריק או דיסק און קי , האם מותר לי לשמור את תוכנו של הדיסק בשרת איחסון באינטרנט? (התשובה גם כאן - כן!) , היכן נוצרת בעיית הזכויות? בפרסום התוכן , על פי החוק במדינת ישראל אומנם הדיסק שרכשת כדין הוא שלך אך תוכנו הוא קניינו הרוחני של היוצר ככה שהפצתו (בארץ בלבד) תלוייה באישור האומן בלבד.
אבל מה בדבר העלאת התוכן לשרת בחו"ל (אשר כידוע לכולכם החוק הישראלי תופס בארץ בלבד) , בנושא הזה החוק הישראלי קצר מלהושיע (את האומן) שכן אדם המעלה תוכן (מוסיקלי , משחקים , סרטים) לשרת בחו"ל לא עובר על החוק הישראלי שכן העברה כביכול מבוצעת מחוץ לישראל.
אז מדוע נפל/נסגר האתר הורדות.נט , מהסיבה הפשוטה ביותר , האתר עצמו ישב על שרת ישראלי (שעליו חל החוק הישראלי) ומכאן שבית הדין מצא בזאת את המקור לעבירה בזכויות יוצרים.
אם האתר היה יושב על שרת בחו"ל (אפילו אם היה מפרסם יצירות ישראליות) הרי שבית המשפט אינו יכול להורות למדינת חוץ להוריד אתר אינטרנט.

לאלו מביניכם שחושבים על פתיחת אתרים כאלו ואחרים , הכי חשוב להיות זהירים , כל עוד כל התוכן וכל דפי האתר יושבים על שרת בחו"ל אתם פטורים מהחוק הישראלי.

בהצלחה
ישן 03-12-2011, 20:33
  naordahan69 naordahan69 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 166 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "האתר ישב על שרת בחו"ל - זה לא עזר לו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
הקהל שלו היה ישראלי, ובעלי זכויות היוצרים ושאר התובעים הצליחו בכל זאת לשכננע את בית
המשפט לסגור אותו. משמע, אפשר לנסות להתחכם עם החוק, לעיתים זה פועל - במקרה הזה
לא (וזה תקדים למקרים דומים אחרים, שיבואו).

לתיקונך חבר,
פורסם כי דפי האתר היו על שרת ישראלי (הרי הקבצים ישבו בשרתים בחו"ל כמו פיילפלייר וכדו' , אגב הקבצים עוד שם הקישורים אליהם לא) , כזה שבית המשפט יכול לחייב להוריד בצו.
אם שרתי האחסון של דפי האתר היו בחו"ל לבית המשפט לא היה דבר וחצי דבר להגיד שכן בית המשפט הישראלי דן בעבירות שנעשות בארץ בלבד.
הקהל הוא הרבה פחות חשוב (במיוחד כשאנחנו מדברים על אינטרנט שבעצם הקהל הוא כל העולם)
הטעות הגדולה היא לשים את דפי האתר על שרת ישראלי , כך דבר היפוטתי כמובן , אם היום יוצא מנהל האתר ומעביר את כל הדפים של האתר לשרת בחו"ל אין אף בית משפט בארץ אשר יכול לקנוס אותו שכן העבירה אינה מבוצעת במדינה אלא בחו"ל.
והפתרון היחידי למנוע גישה יהיה חסימה מוחלטת של שרת ( נשמע קצת כמו צנזורה מוגזמת , שכן אתרי פורנו וכדומה מחו"ל לא נחסמים ואסור שייחסמו אנחנו עדיין לא טהרן)

בוא ניקח את זה אפילו 2 שלבים הלאה להמחשת הנושא.
אם היום תסע לזימבבואה או משהו בסגנון ושם תבצע עבירת גניבה , האם תשפט בישראל? , התשובה היא חד משמעית לא.
מכמה סיבות:
- העבירה לא בוצעה בארץ
- לזימבבואה וישראל אין הסכם הסגרה

ככה שגם הגנב הגדול ביותר בחו"ל יכול לשמש כצדיק הגדול במדינה.

ולענייננו , אתרי הורדות הן דבר טוב ומבורך , חברות הדיסקים המשחקים והסרטים החליטו לעשוק את הצרכן הפשוט ואת זה רואים יום יום.
השכרת סרט ל-24 שעות יעלה היום בכל ווידאומט כ-20 שקלים
הזמנת סרט בהוט או יס יעלה באותו המחיר
משחק למחשב עולה קרוב ל250 ש"ח , לפלייסטיישן אף יותר (פלא שמנסים השכם וערב לפרוץ את הקונסולות)
נלך למשהו נגיש יותר - אייפון ( מי מאיתנו לא מכיר את אינסטלוס ואת סידייה) , אני מחזיק מכשיר אייפון פרוץ כמובן ובו מעל ל 100 אפליקציות שונות , בחישוב מהיר אם הייתי צרכן "הוגן" , עלות האפליקציות לבד הייתה מגיעה ל400 דולר(!!) שכידוע זוהי עלות המכשיר.
(אגב לידיעת אלה שעדיין לא יודעים , פריצת האייפון נעשתה חוקית לחלוטין בארצות הברית , שכן ברגע שהנך קונה מכשיר זכותך המלאה לשנות אותו כרצונך)

נערך לאחרונה ע"י naordahan69 בתאריך 03-12-2011 בשעה 20:48.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:37

הדף נוצר ב 0.28 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר