לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-02-2012, 07:28
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי zorg שמתחילה ב "נראה שיש לפחות שלוש גרסאות של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי zorg
נראה שיש לפחות שלוש גרסאות של מט"ל בשדרוג של T-55 בסוריה.

או שלוש גרסאות של מארז המט"ל.

ציטוט:
לא הצלחתי למצוא תמונות ברורות של T-55AMV סורי, כך שלא ניתן לדעת אם מדובר באותו המט"ל.

מט"ל מצא בתוך הקופסה הזאת, הוא נראה בערך ככה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

זהו KTD-2U, המט"ל עצמו באמצע [מקור].

כך נראה T-55 דגם 1975-77 (KTD-1):

כך נראה T-55AM, בשנות ה-80 המוקדמות (KTD-2):

לפי מה שפורסם, סורים שידרגו בעזרת אוקראינים 200 T-55 לרמת MV. השידרוג ככל הוספץ מיגון ריאקטיבי, פלטות בזוקה, מדוכות עשן וכו'. T-55MV סורי:

T-55MV בסומליה (כנראה דגם זהה):

מט"ל KTD-2 של T-55MV דגם 1985:

אותו מט"ל (כנראה):

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-02-2012, 12:19

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי bazz2701 שמתחילה ב "הגבתי בנושא הברד"מ עם הגלגל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי bazz2701
אבל בכל אופן בברד"מ הצמיג הוא לא בשביל מיגון.

אתה בטוח? לדעתי זה סוג נוסף של מיגון מאולתר, אחד מבין רבים שאפשר לראות על הרק"מ הסורי.

ציטוט:
אין לו מקום אחר.או על הצריח או מאחורה.לפי מה שידוע לי הכלים האלה(עד בי טי אר 70) לא סופקו עם גלגל ספייר.

רקמ"ים הם המערך הקרבי. בכל יחידה יש גם מערך תחזוקה. גלגלי ספר וכד' מובלים מן הסתם במשאיות של יחידות תחזוקה. ובטח שבפעילות מבצעית לא ישימו גלגל או צמיג על הגג.

אגב, נגמש"י BTR מסוגלים לנועה על שני גלגלים מכל צד, ויש להם משאבת אוויר שמאפשרת שמירה על לחץ אוויר גם בגלגל נקור. אם יהיה צורך להחליף גלגל - ספק האם צוות יכול עשות את זה באופן עצמאי בתנאי שטח, קל וחומר להחליף צמיג.

ציטוט:
והקשר הוא כמו שאמרתי שהנוהל של הצמיג בצריח(צמיג ללא ג'נט) בא מהרוסים

אני מאוד מתקשה להאמין שהסורים קיבלו את הרעיון הזה מהרוסים. כפי שהם לא קיבלו מהרוסים את הרעיון לשים שקי חול וצמיגי מכוניות על רקמ"ים.

ישן 18-02-2012, 13:37
צלמית המשתמש של bazz2701
  bazz2701 bazz2701 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.11
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=bazz2701]אבל בכל אופן..."

בכל אופן רק הסורים יגידו למה הם מתקינים גלגל על הצריח ואני רק אומר מה יכול להיות.המרחקים הם די גדולים גם בסוריה וגם באפגניסטן ומערך תחזוקה לא תמיד זמין.הגלגל ספייר לא סופק לכלים האלה(במתקדמים יותר הרוסים כבר מספקים גלגל או שהחיילים מתקינים אותו לבד) מהסיבה שרשמת.
ולגבי ברד"מ .הגלגל ספייר על אחד מהם בעל כיסוי (שכנראה משמר את הצמיג כמו בג'יפים) ובכלל הצמיג הוא של הכלי הזה ולא נראה משומש-שחוק-מחורר .וממה הוא בדיוק אמור להגן כשהוא על הגג?
והצמיגים על הבי אמ פי הם רק לצורך החזקת שקים.אפילו סורי יבין שגומי לא מספק שום מיגון )).ולמה שיקחו רעיונות מרוסים?זאת שאלה מוזרה.הלא כל הצבא שלהם בנוי על דוקטרינה צבאית סובייטית?
ישן 19-02-2012, 12:04

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי bazz2701 שמתחילה ב "בכל אופן רק הסורים יגידו למה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי bazz2701
ולגבי ברד"מ .הגלגל ספייר על אחד מהם בעל כיסוי (שכנראה משמר את הצמיג כמו בג'יפים) ובכלל הצמיג הוא של הכלי הזה ולא נראה משומש-שחוק-מחורר .וממה הוא בדיוק אמור להגן כשהוא על הגג?

אני לא יודע מה עובר בראשם של הסורים. הסבר הגיוני אני לא רואה. אם תשים לב, ה-BRDM שבאחת התמונות נמצא בעמדה במחסום מאולתר, עם חומת שקי חול לצידו, ולא בתנועה. אם הגלגל היה שם בתור ספר, הייתי מצפה שיורידו אותו בעמדה כדי לאפשר הפעלה תקינה של הצריחון ושימוש באמצעי התצפית שלו. מכל מקום, אני חושב שאפשר למצוא מקום טוב יותר לגלגל ספר (למשל כמו אצל הפולנים על הדופן האחורנית), שלא יפגע ביכולות ויהיה יותר נוח לפריקה.

ציטוט:
והצמיגים על הבי אמ פי הם רק לצורך החזקת שקים.אפילו סורי יבין שגומי לא מספק שום מיגון )).ולמה שיקחו רעיונות מרוסים?זאת שאלה מוזרה.הלא כל הצבא שלהם בנוי על דוקטרינה צבאית סובייטית?

אנחנו רואים הרבה תמונות עם אלתורים מקוריים ממדינות "האביב הערבי". הקשר שלהם לדוקטרינה סובייטית אני לא רואה.

ישן 20-02-2012, 11:40

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "במבט שני, זה מזכיר לי צמיגים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
במבט שני, זה מזכיר לי צמיגים על צד מזח, למניעת התנגשות עם יכטות. אולי זה אמור איכשהוא להגן על הגוף בעת תמרון בסמטאות? לא סביר במיוחד, כי זה גם מסרבל.

כפי שכבר נאמר לפני, ההסבר הסביר ביותר הוא שצמיגים על דופן ה-BMP-1 נועדו להחזיק שקי חול.

ציטוט:
ובכל מיקרה, זה לא מסביר את הצמיגים על צריחון ה- BRDM-2...

על זה כל הדיון, על תפקיד הצמיגים\הגלגלים על גגי צריחוני ה-BRDM-2. שני הסברים הסברים ביותר הם: מקום איחסון גלגל רזרבי ומין מיגון מאולתר לעמדת התצפיתן בצריחון. שני ההסברים האלה בעייתיים בעיני.

ישן 06-07-2012, 17:21
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
כמו ש-zorg ציין, הסיכוי להשחיל כדור לתוך התותח שיפגע בפגז הוא קלוש מאוד
בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "[QUOTE=Taurus84] ...צלף מנסה..."

הצלף צריך להיות ממש בקו ישר מול התותח, ובד"כ אם הוא שם - זה כבר מאוחר מדי בשבילו
בכל מקרה, נניח והצלף מצליח להשחיל כדור פנימה, גם הסיכוי שהפגז יתפוצץ הוא נמוך מאוד - אם בתותח יש פגז קינטי, הרי שאין בו חומר נפץ כלל מלכתחילה.
אם הפגז הוא מסוג נפיץ (מקביל לפגז ה"מעיך", שהוא לא פגז נ"ט אלא נועד נגד מטרות רכות עם רש"ק המורכב מחומר נפץ מרסק) - אז קיים סיכוי כלשהוא.
אם הפגז הוא חלול, אז הסיכוי אפסי שכן חומר הנפץ בפגז הנ"ל נמצא בחלקו האחורי, והכדור שהצלף ירה יצטרך לחדור הרבה בשביל לפגוע בו...

בכל מקרה, אני לא אוטוריטה בנושא - אבל לבני, מצד שני...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:45

הדף נוצר ב 1.01 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר