לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-12-2011, 12:17
צלמית המשתמש של Itamar_s
  Itamar_s Itamar_s אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.11.05
נוסעי האוטובוס: "הנוסעת איימה לשיר ולהוריד בגדים"

'כיכר השבת' חושף את הסיפור המלא מהפרוקובציה שחוללה הסטודנטית בקו 451 שזכתה לכותרות ללא פורפורציה במדיה החילונית. נוסעים חרדים טוענים כי טניה רוזנבליט, איימה לשיר ואף להוריד את בגדיה לעיני החרדים. רוזנבליט ל'כיכר השבת': "יכול להיות שבשעת כעס אמרתי מילים לא במקום"

"הוא היה ממש אדיב וניסה גם לדבר איתה", העידו הנוסעים, "אבל היא צעקה באוטובוס שהיא תשיר בנסיעה, איימה כי תתפשט ואף התחילה לנגוע בכפתורי חולצתה". הנוסעים החרדים מיהרו לרדת מהאוטובוס "אני לא אפגע ברוחניות שלי בשום מחיר",

הנה כל הויכוח הוסבר, היא עלתה במטרה לעורר פרובוקציה.

ולא כי זכותה לשבת איפה שבא לה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-12-2011, 01:39
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Dunbar שמתחילה ב "1. ראמאללה זה בחו"ל. 2. אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dunbar
1. ראמאללה זה בחו"ל.

תחזור אלי כשתסיים לקרוא...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dunbar
2. אני שמח שאתה מגיע לתובנה שההבדל בין ערבים לחרדים הוא סמנטי בלבד.
כנ"ל.

או שאתה לא יודע מה זה חרדים, או שאתה לא יודע מה זה ערבים, או שאתה לא יודע מה זה סמנטיקה, או שכל התשובות נכונות.

אבל זה בסדר, יש פה עוד בחור שכל פעם שאין לו מה להגיב הוא מתחיל לבכות "סמנטיקה! סמנטיקה!!!!"

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 20-12-2011, 01:57
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Dunbar שמתחילה ב "1. מבחינה פראקטית משתמשים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dunbar
1. מבחינה פראקטית משתמשים במושג "חו"ל" בישביל לתאר דברים מחוץ למדינת ישראל אז כן, רמאללה זה בחו"ל, בפרט ברשות הפלסטינית שאיננה שייכת\מסופחת למדינת ישראל.
אז באיזו מדינה היא? אה, נכון. במדינת פלסטין בטח. זו שהכריזו עליה כבר 80 טריליון פעם...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dunbar
2. מה ה"א הידיעה קשורה?
חוץ לָאָרֶץ. מתחבאת פה ה"א הידיעה בפנים. מדובר על הארץ - ארץ ישראל, ולא על אֶרֶץ אקראית כלשהי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dunbar
3. כן ההבדל בין חרדים לערבים הוא סמנטי בלבד. כולנו בני אדם.
בטח. http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=556307#post4153947

ישן 20-12-2011, 02:10
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Dunbar שמתחילה ב "1. רמאללה אינה בשטח של מדינת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dunbar
1. רמאללה אינה בשטח של מדינת ישראל. אני לא חושב שיש עוררין על זה. היא גם לא חייבת להיות במדינה אחרת בשביל להיות לא להיות במדינת ישראל. כשם שמאדים גם בחו"ל וגם לא שייך לאף מדינה.
אז רמאללה נמצאת על כוכב לכת אחר? עכשיו הכל ברור.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dunbar
3. לא הבנתי. אתה יכול לאפיין את ההבדל בין ערבים לחרדים?
ערבים לובשים כאפיות וחרדים לובשים חליפות מצחיקות.

ישן 18-12-2011, 17:22
צלמית המשתמש של Itamar_s

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "מדינת ישראל ברובה חילונית,..."

אמממ.... אתם ממש לא רוב.
אם תהיה הצבעה, הדתיים יצטרפו לחרדים, המסורתיים לדתיים.
ואתם תישארו אולי 40 אחוז, ופינקתי.
אם זה לא היה כך החוקים היו שונים מזמן.
וגם הדמוקרטיה פה היא בסימן שאלה גדול, גדול מאוד!

ברגע שהרוב יהיה ערבי במדינה וזה לא רחוק במיוחד בלי החרדים.
ייבחר ראש ממשלה ערבי, דמוקרטיה וחוקים ובלה בלה בלה.
יחוקקו חוקים נגד יהודים ונגד נשים והפעם באמת.
ונראה מי פה יתנגד לדמוקרטיה ולשלטון.
הערבים פשוט יגידו:
ציטוט:
אם למיעוט לא נוח - שיקום וילך.

כן?

את לא נוח לך לראות גבר ערום ברחוב, לי לא נוח לראות בחורה עם הציצים בחוץ.
אני לא מבקש שאלים ורעלות כמו שכל הטמבלים פה ישר קופצים.
לסגור המחשוף ולהאריך חצאית קצת. לא ביקשנו שתכסו את הפנים.
מבחינתי אין הבדל בין טייטס לעירום, שניהם מזעזעים.
ובחורה שלובשת בגדים חשופים לא מבינה שכל גבר שעובד ברחוב כמו חלק גדול פה מהחולים בפורום חוזרים הביתה נכנסים לשרותים ומתחילים לעבוד, עם התמונה שלה בראש.
הצניעות של היהודיה הוא בשבילה, בשביל הכבוד שלה.
הגבר החילוני מבחינתו טוב לו כמה שיותר נשים ילכו לא צנוע.

ציטוט:
תן לי לנחש. אתה הולך להאשים לבוש לא צנוע בתור סיבה לאונס.

ממש לא אבל אם אמרת, אני מניח שעלתה אצלך המחשבה בעבר.

ישן 18-12-2011, 17:38
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Itamar_s שמתחילה ב "אמממ.... אתם ממש לא רוב. אם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Itamar_s
אמממ.... אתם ממש לא רוב.
אם תהיה הצבעה, הדתיים יצטרפו לחרדים, המסורתיים לדתיים.
ואתם תישארו אולי 40 אחוז, ופינקתי.

חחחחחחח!!!! ענק
בדיוק אני מדברת עם דתי שאומר כמה הוא נגד העניין הזה וכמה כל הדתיים מתנגדים לזה.
בחיים לא יהיה רוב שיחליט שתהיה הדרת נשים.
המקסימום שאולי תגיעו אליו, זה 30 אחוז, ופינקתי.

ושוב אני אומרת - גם לי לא יהיה נוח לראות בחורה עם ציצים בחוץ, אבל ה"ציצים בחוץ" שלך זה בחורה עם סחבה שרואים לה את הסנטר ו"ציצים בחוץ" שלי זה פשוט ללא חזיה.

אף אחד לא יסגור מחשוף ולא יאריך חצאיות כי אתה לא יודע לשלוט על היצרים שלך.
אם לא נעים לך - תעצום עיניים/תעבור לערב הסעודית/אל תצא מהבית - לבחירתך.

אני חושבת שהכובעים שלכם מזעזעים - מישהו ביקש ממך לעשות משהו עם זה?
חיה ותן לחיות. כל עוד לא עוברים פה על החוק - אין לך זכות להגיד מילה על זה.
זו תיהיה בעיה פרטית שלך ותשאר כך.

"ובחורה שלובשת בגדים חשופים לא מבינה שכל גבר שעובד ברחוב כמו חלק גדול פה מהחולים בפורום חוזרים הביתה נכנסים לשרותים ומתחילים לעבוד, עם התמונה שלה בראש."
אתה יודע מה זה מעניין לי? לא מזיז לי את קצה הציפורן של הזרת שלי.
אמרתי לך - קח סדנא לשלוט על היצרים שלך. זו לא אשמתי.

תן לי לשמור על הכבוד שלי ואתה תשמור על שלך. אל תדבר עליו, בתודה מראש.

ישן 18-12-2011, 17:59
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Itamar_s שמתחילה ב "אני לא דיברתי על הדרת נשים..."

ציטוט:
אם דתי יאלץ לבחור בין מדינה דתית לחילונית הוא ייבחר בדתית, וכך גם המון מסורתיים.

התשובה היא - לא נכון.
אין פה בחירה לכל כיוון, כל המצב שאתה נותן פה קיצוני מדי לשני הכיוונים.
אתה כרגע בחרת בשביל כל הדתיים שהם יבחרו בקיצוניות של איראן.
כששאלתי את הדתי - הוא לא היה מוכן לקבל שום דבר כזה, ולכן הוא בעד האמצע - מדינת ישראל.
ואני, כמסורתית - מחליטה גם את האמצע. אז מי אתה שהחלטת בשבילי ובשבילו שאנחנו נבחר באיראן?
בחיים אני לא אבחר באיראן.
אז תפסיק לדבר בשם כל הדתיים, המסורתיים, החילונים, ובעצם כולנו. כי אתה לא יודע כלום.

ושאר ההודעה היא לא פסים אישיים, פשוט תגיד שאין לך מה לכתוב.

ישן 18-12-2011, 14:46
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "ודווקא אתה מכולם עסוק בלחזק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיו
ודווקא אתה מכולם עסוק בלחזק את גרסתו המפוקפקת של "ככרהשבת"? בטח. עלתה על המושב הקדמי, הפעילה אוזניות בפול ווליום תוך כדי שהיא שרה בעוז, ואז נעמדה בין שתי שורות המושבים ופתחה בסטרפטיז סוער! והראיה; התמנות שלה כשהיא לבושה אינן מופיעות בצילומים!!
אני עסוק בלהתנגד לגרסתה המפוקפקת של טניה והגרופיז שלה פה. כיכר השבת מעניינת לי ת'סבתא, וזה ניסוח עדין.

ישן 18-12-2011, 16:17
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "נהדר. אז מה הגרסה האלטרנטיבית..."

אני עומד פה למשפט? אני צריך להעלות גרסה אלטרנטיבית? עוד מעט תבקש ממני אליבי כדי לוודא שאני לא הייתה מהחרדים התוקפים המרושעים...

הנה שלד לתרחיש אלטרנטיבי (לא קראתי את 30 הידיעות על הנושא):
הטניה הזאת עולה לאוטובוס מלא בחרדים ומתיישבת בהפגנתיות בשורה השנייה של המושבים.
שאר המקומות מקדימה מלאים.
עולה בחור חרדי ומבקש ממנה לעבור מקום ולשבת ליד אישה אחרת, כדי שהוא יוכל לשבת ליד הגברים ולא ליד הנשים.
היא אומרת לו משהו בסגנון "פויה! חרדי מסריח! אני לא חייבת לך כלום! איכסה! פויה! קקי! פיפי! פרימיטיבי! די להדרת הנשים! ויוה לה רזיסטאנס!"
החרדים מסביב אומרים בתגובה משהו בסגנון "איכסה! רוסיה מסריחה אוכלת חזיר! תחזרי למוסקבה! טפו! בלאט!"
הם ממשיכים לצעוק אחד על השני עד ששמונה חרדים יורדים מהאוטובוס והוא ממשיך בנסיעתו.

כאמור, אני ראיתי בקווים הללו אתיופיות מסריחות ורוסיות זונות אוכלות חזיר יושבת בשורה הראשונה, מקדימה, בארבעת המושבים שמסודרים כשני זוגות שפונים זה לזה, ובכל מקום אחר באוטובוס ולא אמרו להן מילה. לא פעם ולא פעמיים.

ישן 18-12-2011, 16:26
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "יענו [QUOTE]עלתה על המושב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיו
יענו
ציטוט:
עלתה על המושב הקדמי, הפעילה אוזניות בפול ווליום תוך כדי שהיא שרה בעוז, ואז נעמדה בין שתי שורות המושבים ופתחה בסטרפטיז סוער!
יענו לא.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
עולה בחור חרדי ומבקש ממנה לעבור מקום ולשבת ליד אישה אחרת, כדי שהוא יוכל לשבת ליד הגברים ולא ליד הנשים.
היא אומרת לו משהו בסגנון "פויה! חרדי מסריח! אני לא חייבת לך כלום! איכסה! פויה! קקי! פיפי! פרימיטיבי! די להדרת הנשים! ויוה לה רזיסטאנס!"
החרדים מסביב אומרים בתגובה משהו בסגנון "איכסה! רוסיה מסריחה אוכלת חזיר! תחזרי למוסקבה! טפו! בלאט!"
הם ממשיכים לצעוק אחד על השני עד ששמונה חרדים יורדים מהאוטובוס והוא ממשיך בנסיעתו.
אגב, לך יש אליבי לזמן התקיפה?...

ישן 18-12-2011, 14:27
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "אך מכיוון שמדובר על קומץ של..."

א. בקווים השונים יש הרכב שונה של האוכלוסיה, כך שמה שאמרת עדיין לא משנה את המצב - לגבי שני הקווים האלה, הטענה חסרת אמינות. אני לא יכול לשלול באופן מוחלט את זה שעשו לגברת טניה משהו, אבל אני יכול לשלול עוד פחות את הטענה שהיא זו שביצעה פרובוקציות כאלה ואחרות.

ב. גם לא אמורים לרצוח, ולא אמורים לגנוב, ולא אמורים ולא אמורים ולא אמורים. השאלה היא האם המקרה האחד לעשרת אלפים (ולא אחד לעשר) מצדיק יבבנות על "תופעת הדרת הנשים", או שמדובר בפרופוגנדה אנטי-חרדית ואנטי-דתית של גורמים בעלי אינטרסים אחרים מדיווח החדשות?

ג. כדי לחדד - אתה טוען שקיבלת צעקות ושפיכת נוזלים -10% מהנסיעות שלך באותם קווים פנימיים בירושלים?

ישן 18-12-2011, 14:36
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "את מה שהיה לי להגיד לעניין..."

הקשר הוא שלא רק שאני חזק בהבנת הנקראף אני גם יודע לכתוב:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
זה לא אצלם, מדובר באוטובוס ציבורי שלא שייך למגזר החרדי. באוטובוס שמשרת רק
את השכונות שלהם אני יכול להבין בקשה כזו, באוטובוס שמשתמשים בו גם לא דתיים אין
להם שום זכות לדרוש, רק לבקש ובטח שלא להתנהג באלימות.
לידיעתך, הניסוח "באוטובוס [tex]X[/tex] המצב הוא A, ואילו באוטובוס [tex]\complement X[/tex] המצב הוא B" בא לתאר ניגוד או לפחות הבדל בין שני סוגי האוטובוסים.
להגיד "בכלי-רכב מונעים במנוע דיזל חשוב להדליק אורות בחורף, וגם בכלי-רכב שאינם מונעים במנוע דיזל חשוב להדליק אורות בחורף" הוא ניסוח אומלל, שכן הוא שקול לחלוטין לאמירה "בכלל כלי-הרכב חשוב להדליק אורות בחורף".

ישן 19-12-2011, 20:34
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
קטעים חשיפה פאסיבית לנשים גורמת לסרטן? זה חדש לי...
בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אין לאף אחד זכות לבקש ממני לא..."

כלומר, על התקף לב כתוצאה מחשיפה אקטיבית לנשים שמעתי, אבל על הקשר בין סרטן וחשיפה פאסבית לנשים טרם קראתי.
וברצינות, זו כמובן דוגמא בעייתית. ועדיין, אם מישהו יבקש ממני להפסיק לעשן במקום שחוקית זה מותר אנ אראה בזה חוצפה. ולא מדובר כאן במקרה היפוטטתי. כמעשן לשעבר הייתי בסרט הזה. כמובן, אם מישהו מבקש מאוד בנימוס הייתי מן הסתם נענה. אבל מההכרות עם החברה הישראלית, אני מנחש שלא מדובר בבקשה אדיבה ומנומסת אלא יותר מסוג ה"בקשות" שהייתי שומע כשעבדתי בשער של חוף בכינרת בנעוריי.
דוגמא טובה יותר לענייננו היא אם מישהו באוטובוס בצרפת היה מבקש שתעבור מקום כי לא מתאים לו לשבת ליד יהודים. אני מניח שהיית רואה בכך חוצפה גם אם הוא היה מבקש נורא יפה. אני לפחות לא הייתי מגיב בנינוחות נוסח "לבקש תמיד אפשר" אלא הייתי מעט יותר בוטה.
ישן 19-12-2011, 21:24
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 144 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "חשיפה פאסיבית לנשים גורמת לסרטן? זה חדש לי..."

נתחיל מהמעשנים: אם אני יושב בתחנת אוטובוס, או עומד לידה, ולידי יושב או עומד בחור שודחף את עשן הסיגריה שלו לפרצוף שלי, מי כאן החוצפן? משיקולי "אל תהיה צודק, תהיה חכם" אולי עדיף לבקש בנימוס (וזה תקף לכל עניין), אבל לדעתי במקרה כזה המעשן הוא החוצפן. זה שפורמאלית מדובר באוויר הפתוח, במקום ציבורי, וכו' לא עוזר ולא משנה. המעשן הוא החוצפן.

לגבי היהודים: יכול להיות שהייתי מעדיף לא לשבת ליד מישהו שלא רוצה לשבת ליד יהודים. לך תדע מה יקרה אם הוא 'יאלץ' לשבת לידי? אולי המרפק שלו ייתקע בי כל הנסיעה? אולי תהיה לו בחילה והוא יקיא עלי במקרה? אולי הוא פשוט ידקור אותי? למען בטחוני שלי אולי הייתי מעדיף לעבור מקום...
אבל זה תרחיש היפותטי מאוד. אין מקומות ישיבה נוספים? בכל צמד מושבים צמודים שאחד מהם פנוי יושבים רק יהודים?

אז אם מישהו היה מבקש ממני דבר כזה, אולי הייתי רואה בזה חוצפה, אבל זה לא אומר שלא הייתי נעתר לבקשה.אם מישהו מבקש ממני להנמיך את המוזיקה בשעות היום, זו די חוצפה, אבל אני נעתר לבקשה. אם מישהו מבקש ממני לא לשבת במקום מסוים כי "הוא שמור לפלוני" זה נשמע לי די כמו חוצפה, אבל בדרך-כלל אני נעתר לבקשה (אם זה לא המקום הפנוי האחרון עלי אדמות).

העולם שלי איננו בינארי, ויש מדרג בבקשות שמבקשים ממני. בתוך המדרג הזה יש בקשות שנראות לי לא לעניין, אבל לא להעתר להן נראה לי עוד יותר לא לעניין.

ישן 19-12-2011, 23:09
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
לגבי העישון, הכל תמיד הוא בתוך גבולות מסויימים
בתגובה להודעה מספר 145 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "נתחיל מהמעשנים: אם אני יושב..."

רוצה לומר, ברור שאם אני מתעקש לנשוף עשן סיגריה לתוך פרצופך אז אני הוא החצוף ומגיעה לי כאפה לפנים, אבל לא למקרה קיצוני כזה התכוונתי. רוב המעשנים לא יעשו זאת אלא יעשנו בקירבתך. היות והדבר חוקי (עדיין...) אתה יכול להתרחק מעט. היות ומדובר באוויר הפתוח (כהגדרתך מקודם) לא תינזק.
לגבי מקרה האנטישמי-זוהי דוגמא מצוינת. גם לאישה עדיף לא לשבת ליד חרדי עוין, ועדיין, זה לא אומר שדרישה מימנו שתשב במקום אחר איננה חוצפה. אבל אני התכוונתי לא בהכרח שהוא ידרוש שלא תישב לצידו אלא שבכלל לא תשב בסביבתו אלא תעבור בטובך לאחורי האוטובוס, כך שלא יצטרך לראות אותך. שוב, הכוונה לתרחיש מקביל לזה של אישה על אטובוס שיושבים בו חרדים ולשאלה האם בקשה של חרדי מימנה שתעבור אחורה ישבה משום עזות הפנים או לא.
וכאמור, הרבה תלוי באיך מבקשים. אם חרדי ייגש לאישה ויאמר לה בחביבות-"ראי גבירתי, האוטובוס הזה משרת בעיקר את האוכלוסיה החרדית ואצלנו מקובל משיקולי צניעות שהנשים ישבו מאחורה. נודה לך מאוד אם תסכימי לכבד את מנהגינו ולשבת שם" אזי עדיין מדובר לדעתי בחוצפה, אבל כזאת שאפשר להתמודד איתה. הבעיה היא ששנינו יכולים לנחש שלא זו היתה צורת הפניה. ולא משום שמדובר בחרדים אלא משום שמדובר בתרבות הישראלית.
ישן 20-12-2011, 00:10
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 146 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לגבי העישון, הכל תמיד הוא בתוך גבולות מסויימים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
רוצה לומר, ברור שאם אני מתעקש לנשוף עשן סיגריה לתוך פרצופך אז אני הוא החצוף ומגיעה לי כאפה לפנים, אבל לא למקרה קיצוני כזה התכוונתי. רוב המעשנים לא יעשו זאת אלא יעשנו בקירבתך. היות והדבר חוקי (עדיין...) אתה יכול להתרחק מעט. היות ומדובר באוויר הפתוח (כהגדרתך מקודם) לא תינזק.
לא, אני לא יכול להתרחק, כי הספסל בתחנת האוטובוס קצר למדי...
אתה מציע לי לעמוד? שמפיץ הסירחון יעמוד, ועדיף בכלוב זכוכית סגור.

רוב המעשנים כן עושים זאת, כי הם חסרי מודעות או אכפתיות לנזק ולצער שהם גורמים לאחרים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
לגבי מקרה האנטישמי-זוהי דוגמא מצוינת. גם לאישה עדיף לא לשבת ליד חרדי עוין, ועדיין, זה לא אומר שדרישה מימנו שתשב במקום אחר איננה חוצפה.
אולי, אבל כאמור:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
העולם שלי איננו בינארי, ויש מדרג בבקשות שמבקשים ממני. בתוך המדרג הזה יש בקשות שנראות לי לא לעניין, אבל לא להעתר להן נראה לי עוד יותר לא לעניין.
מי שלא מוכן לוותר אף פעם, כי הוא בטוח שכל מה שנתפש בעיניו כחוצפה הוא גם בלתי-מוצדק באופן מוחלט, הוא החוצפן בעיני, וטיפוס שהייתי מרחיק מכל חברה שאינה מורכבת משכפולים זהים בהשראת האקסלי...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
אבל אני התכוונתי לא בהכרח שהוא ידרוש שלא תישב לצידו אלא שבכלל לא תשב בסביבתו אלא תעבור בטובך לאחורי האוטובוס, כך שלא יצטרך לראות אותך.
נפלא, אבל לא על זה דובר. מדובר על מקומות ישיבה ולא על מראות וחזיונות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
שוב, הכוונה לתרחיש מקביל לזה של אישה על אטובוס שיושבים בו חרדים ולשאלה האם בקשה של חרדי מימנה שתעבור אחורה ישבה משום עזות הפנים או לא.
כן, אבל כאמור - לא על כך דובר. לא ביקשו (עדיין) לתלות וילון כדי שהגברים לא יראו את הנשים, אלא לאפשר לבני מין מסוים לשבת ליד בני מינם, כאשר יש מקומות פנויים שאינם מסודרים באופן מתאים.
עזות פנים תהיה אם יעלו על אוטובוס 40 נשים ושלושה גברים, שיבקשו מהנשים לעמוד באחורי האוטובוס ולא לשבת במקומות הפנויים בקדמתו, "כי זה החצי של הגברים". זו עזות פנים, וזה לא המצב שעליו מדובר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
וכאמור, הרבה תלוי באיך מבקשים. אם חרדי ייגש לאישה ויאמר לה בחביבות-"ראי גבירתי, האוטובוס הזה משרת בעיקר את האוכלוסיה החרדית ואצלנו מקובל משיקולי צניעות שהנשים ישבו מאחורה. נודה לך מאוד אם תסכימי לכבד את מנהגינו ולשבת שם" אזי עדיין מדובר לדעתי בחוצפה, אבל כזאת שאפשר להתמודד איתה. הבעיה היא ששנינו יכולים לנחש שלא זו היתה צורת הפניה. ולא משום שמדובר בחרדים אלא משום שמדובר בתרבות הישראלית.
צודק. הניחוש שלי הוא שלא זו הייתה צורת הפנייה, אלא זו:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
אתה אוטומטית מקבל גרסה אחת. זכותך. להגיד זאת בשם שנינו - זו חוצפה.
מהיכרותי עם לוחמי החופש מהסוג הזה ועם הקווים המדוברים, שלושתנו (כלומר, אני, עצמי ואנוכי) יכולים לנחש מי דיבר בנימוס ומי לא.

ישן 18-12-2011, 14:39
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 155 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "בוודאי. וגם לא מדובר על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיו
בוודאי. וגם לא מדובר על אוטובוס בצבע ירוק, עם נהג ערבי בעניבה כחולה שיוצא ביום חמישי בשעה 1:35 ומאחר בשתי דקות. מה אתה נטפל לקטנות? היום אוטו כזה, מחר אחד אחר.
אני נטפל לזה שאולי זה יכול לקרות באוטובוס אחר ביום אחר, אבל אני בספק האם זה קרה היום באוטובוס הזה. אולי לשיטתך המטרה מקדשת את האמצעים, וכדי להילחם בשפיכת הנוזלים בקו 96X מותר להעליל עלילות שווא. אני לא כל-כך מתחבר לגישה הזו.

ישן 18-12-2011, 15:10
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 159 שנכתבה על ידי Dunbar שמתחילה ב "1. כמובן שאתה צודק. 2...."

השאלה היא האם חסידי גור היא הקבוצה המייצגת הקטנה ביותר שרלבנטית לצורך העניין.
לדוגמה, אפשר להגיד שאמפירית יש המון מחבלים בקרב בני הדתות האברהמיות, אבל להגיד את זה לגבי המוסלמים במקום לגבי כלל בני הדתות האברהמיות כנראה יהיה נכון יותר.
ובכל-אופן, הטענה שלי זיתוני נרצחה בפיגוע שבוצע על-ידי מחבלים מוסלמים, לדוגמה, תהיה שקר, בלי קשר לכמות הפיגועים שאכן בוצעו על-ידי מחבלים מוסלמים.

ישן 18-12-2011, 15:21
  Dunbar Dunbar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.11
בתגובה להודעה מספר 160 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "השאלה היא האם חסידי גור היא..."

תראה, אין לי שום עניין ספציפי בחסידי גור, אבל אני חושב שאפשר לאפיין את כלל החברה החרדית, כאנשים שמתלבשים בשחור, מנהלים מערכת יחסים רצינית מידיי עם חברים דמיוניים, הולכים כעדר אחרי מוצא פיהם של בני תמותה, ומנסים לכפות את השקפת עולם על קבוצה הרבה יותר גדולה מתוך שכנוע עצמי שזה מה שהחבר הדימיוני שלהם רוצה.

עכשיו הבעיה המרכזית פה היא "מנסים לכפות" ואני לא מתייחס רק למקרה הספציפי של הדרת נשים. וה"מסים לכפות" זה ממש לא רק דרך מניפולציות על המערכת הדמוקרטית בישראל, להזכיר לך את ההפגנות בירושלים וכמה אנשים השתתפו בהן?

אתה יודע, אם מתרחשת כפייה דתית בישראל, אז כנראה דתיים קשורים בזה, בין אם היא אלימה או לא.

אגב אני מסכים שאת המשפט :"הולכים כעדר אחרי מוצא פיהם של בני תמותה" אפשר להגיד על הרבה קבוצות.

אה, כמו שטענת למעלה, כמובן שיש גם כפייה דתית ומידיי פעם אפילו הפרת הסטטוס קוו, מצד החברה החילונית (הרוב החילוני) בישראל. זה דבר טוב ומבורך.
ישן 18-12-2011, 15:50
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 161 שנכתבה על ידי Dunbar שמתחילה ב "תראה, אין לי שום עניין ספציפי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dunbar
אתה יודע, אם מתרחשת כפייה דתית בישראל, אז כנראה דתיים קשורים בזה, בין אם היא אלימה או לא.

אה, כמו שטענת למעלה, כמובן שיש גם כפייה דתית ומידיי פעם אפילו הפרת הסטטוס קוו, מצד החברה החילונית (הרוב החילוני) בישראל. זה דבר טוב ומבורך.

בקיצור: כפייה של הדת שלי על בני דתות אחרות הוא דבר חיובי ומבורך (מבורך על-ידי היישות הדימיונית לה אני סוגד), אבל כפייה
דתית של בני דתות אחרות עלי הוא דבר איום ונורא, כי היישות הדימיונית של הם סוגדים פחות טובה.

נשמע כמו ויכוח בין חובבי האחים גרים לתומכי האנס כריסטיאן אנדרסן או ביג-אנדיאנס מול ליטל-אנדיאנס.
אחרי שהדת המגוכחת שלכם תנצח, תוכלו להתווכח על דברים חשובים אחרים, כמו האם לקרוא לכם Allied Atheist Alliance,
או United Atheist Alliance, או אולי Unified Atheist League.

Go God Go!‎

ישן 18-12-2011, 16:53
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 169 שנכתבה על ידי Dunbar שמתחילה ב "אני אסביר שוב: *כפייה דתית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dunbar
אני אסביר שוב:

*כפייה דתית זה רע.(נקודה)
*חוץ מכפייה של תפיסת העולם הליבראלית-חילונית-מערבית. שזה טוב ומביא לקידמה ונאורות.

אתה חייב לקרוא את האותיות הקטנות
אני אגיב שוב:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
בקיצור: כפייה של הדת שלי על בני דתות אחרות הוא דבר חיובי ומבורך (מבורך על-ידי היישות הדימיונית לה אני סוגד), אבל כפייה
דתית של בני דתות אחרות עלי הוא דבר איום ונורא, כי היישות הדימיונית של הם סוגדים פחות טובה.

נשמע כמו ויכוח בין חובבי האחים גרים לתומכי האנס כריסטיאן אנדרסן או ביג-אנדיאנס מול ליטל-אנדיאנס.
אחרי שהדת המגוכחת שלכם תנצח, תוכלו להתווכח על דברים חשובים אחרים, כמו האם לקרוא לכם Allied Atheist Alliance,
או United Atheist Alliance, או אולי Unified Atheist League.

Go God Go!‎

אתה חייב לקרוא...

ישן 18-12-2011, 21:46
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי The_Merlin שמתחילה ב ""כיכר השבת" זה ... מה?"

בכל מקרה, צהובון או לא, בוואינט פרסמו תגובה של חרדי שהיה באוטובוס, והוא מעלה תמנ"צ שונה

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

"הייתי שם. עשרות הנוסעים שעלו על האוטובוס ישבו בשקט במהלך עשר הדקות הראשונות. בפנייה לאחד הרחובות, עלה אחד שמחה את מחאתו ושוחח עם הנהג. לאחר שאחד אחר סירב לנהל איתך דיאלוג מסיבותיו שלו, איימת עליו שתתחילי לשיר שירים "כדי שכולם יוכלו לשמוע". לאחר מכן שלפת מצלמה וצילמת את כולם: את היושבים באוטובוס, את שני המוחים, את עשרת האנשים שהתגודדו בחוץ, ביניהם אותי (גילוי נאות, אני גר בבניין הסמוך). סיפרת לציבור על "הפגנה ספונטנית קטנה של דוברי יידיש""

ישן 18-12-2011, 14:47
  Dunbar Dunbar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.11
בתגובה להודעה מספר 183 שנכתבה על ידי Dunbar שמתחילה ב "באמת שאחרי 10,000 (או..."

בסופו של דבר מדינית ישראל חייבת לחסל את החבר'ה החרדית... ע"י הטמעה...

חייבים להכריח אותם ללמוד לימודי יסוד, ממתמטיקה ועד אזרחות, מפיזיקה ועד ביולוגיה, חייבים ללמד אותם את הערכים של חברה דמוקרטית, ואת החשיבות של ערך החרות.
חייבים לגייס את כולם לצבא, עד האחרון שבהם, ולערבבם בצורה הטרוגנית ככל הניתן.
חייבים לדחוף אותם לצאת לעבוד, ולהשתלב בחברה, ולא להתעלק עליה.

זה לא לא סביר ולא הגיוני ש 8%-10% מהחברה, היהודית בישראל, יחיו בהפרדה כמעט מוחלטת משאר החברה, יתעלקו עליה, ינסו לכפות את השקפת עולם התמוהה עליה.
אי אפשר לחיות במדינה מודרנית בתור שריד ליהדות האירופאית הגלותית מלפני 500 שנה, או בתור סטראוטיפ מאחד הסיפורים של שלום עליכם.

הם אנשים שפויים, הם יבינו שזה לא הגיוני ללכת אחרי אדם שטוען שהצו האלוהי בפיו.
ישן 18-12-2011, 16:09
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 186 שנכתבה על ידי Dunbar שמתחילה ב "בסופו של דבר מדינית ישראל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dunbar
בסופו של דבר מדינית ישראל חייבת לחסל את החבר'ה החרדית... ע"י הטמעה...

חייבים להכריח אותם ללמוד לימודי יסוד, ממתמטיקה ועד אזרחות, מפיזיקה ועד ביולוגיה, חייבים ללמד אותם את הערכים של חברה דמוקרטית, ואת החשיבות של ערך החרות.
חייבים לגייס את כולם לצבא, עד האחרון שבהם, ולערבבם בצורה הטרוגנית ככל הניתן.
חייבים לדחוף אותם לצאת לעבוד, ולהשתלב בחברה, ולא להתעלק עליה.

זה לא לא סביר ולא הגיוני ש 8%-10% מהחברה, היהודית בישראל, יחיו בהפרדה כמעט מוחלטת משאר החברה, יתעלקו עליה, ינסו לכפות את השקפת עולם התמוהה עליה.
אי אפשר לחיות במדינה מודרנית בתור שריד ליהדות האירופאית הגלותית מלפני 500 שנה, או בתור סטראוטיפ מאחד הסיפורים של שלום עליכם.

הם אנשים שפויים, הם יבינו שזה לא הגיוני ללכת אחרי אדם שטוען שהצו האלוהי בפיו.

אז ממה נתחיל? נאסור על החרדים ללבוש בגדים שחורים? או שאולי נאסור בניית בתי-כנסת?
http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=556268#post4153043
אז ממה נתחיל?

ישן 19-12-2011, 00:16
צלמית המשתמש של Itamar_s

בתגובה להודעה מספר 186 שנכתבה על ידי Dunbar שמתחילה ב "בסופו של דבר מדינית ישראל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dunbar
בסופו של דבר מדינית ישראל חייבת לחסל את החבר'ה החילונית... ע"י הטמעה...

חייבים להכריח אותם ללמוד לימודי תורה, גמרא ועד רמב"ם, תנ"ך ועד הלכות, חייבים ללמד אותם את הערכים של חברה יהודית, ואת החשיבות של ערך התורה.
חייבים לגייס את כולם ללימוד, עד האחרון שבהם, ולערבבם בצורה הטרוגנית ככל הניתן.
חייבים לדחוף אותם לצאת ללמוד, ולהשתלב בחברה, ולא להתעלק עליה.

אי אפשר לחיות במדינה מודרנית בתור שריד ליהדות האירופאית הגלותית מלפני 60 שנה, או בתור סטראוטיפ מאחד הסיפורים של הציונות החילונית.

הם אנשים שפויים, הם יבינו שזה לא הגיוני ללכת אחרי אדם שטוען שהצו החילוני בפיו.

הייתי חייב
עכשיו זה נשמע הרבה יותר טוב והגיוני.
ועכשיו אני יכול לישון בשקט

ישן 18-12-2011, 23:09
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Itamar_s שמתחילה ב "נוסעי האוטובוס: "הנוסעת איימה לשיר ולהוריד בגדים""

מבט מזוית אחרת:

בית המשפט העליון בארה"ב אישר הפרדת מהדרין חרדית:

Supreme Court allows voluntary 'mehadrin' bus lines

ביפן רכבות לנשים בלבד:

ולמי שמסתפק ישנם גם אוטובוסים כאלו ביפן.

כנ"ל בגואטמאלה

http://ipsnews.net/news.asp?idnews=56227

מלזיה

http://ipsnews.net/news.asp?idnews=56227

חיפוש קצר נוסף מעלה את המדינות הבאות (ואני מתנצל בפני המושמטים)

מקסיקו, נפאל, סרי-לנקה, הודו וכמובן כמעט בכל מדינות ערב.

ולמי שטוען שאנחנו לא מדינה אסיאתית (ככה זה מופיע אצלי במפה) הייתי מציע להיזכר בשיח המסתודדים אודות המשוררות הלאומיות, ברשימת המורשעים והכמעט מורשעים, באלו שזכו להגנה מן הצדק ואלו שלא. אולי בכל אופן יצר לב האדם לא פס גם מהמחנה הנאור, וניתן בכל אופן להבין את מי שקצת נזהר.
ישן 19-12-2011, 00:32
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 197 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "[font="]מבט מזוית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
מבט מזוית אחרת:

בית המשפט העליון בארה"ב אישר הפרדת מהדרין חרדית:

אני לא יודע אם אתה שקרן או סתם לא טרחת לקרוא את הכתבה שהבאת. אני מצטט ומתרגם (ההדגשות שלי):
ציטוט:
According to the Court, everyone may sit wherever they want on the bus, even in "mehadrin" lines, and drivers must work to prevent passengers from being forced, through violence and other means, to sit elsewhere. However, should passengers decide to voluntarily sit according to gender, it will be permissible

והתרגום:

לפי בית המשפט, כל אדם רשאי לשבת היכן שהוא רוצה על האוטובוס, אפילו בקווי "מהדרין", ועל הנהגים לדאוג להגן על הנוסעים מפני אילוץ, באלימות או אמצעים אחרים, לשבת במקום אחר. עם זאת, במידה ונוסעים יחליטו בעצמם לשבת לפי מין, זה מותר.

בנוסף קריאה של הכתבה על הרכבות ביפן מגלה שגם שם או ששיקרת או שלא קראת. הכתבה שם מדברת במפורש על קרון לנשים בלבד כדי למנוע הטרדה מינית על ידי "מששנים" (סוטי מין שמנצלים את הצפיפות ברכבות כדי לגעת בנשים), תופעה שהיא רווחת מאוד.

גואטמלה - אותו הסיפור.

מאלזיה - מדינה מוסלמית. רוצה להיות מוסלמי?

מקסיקו? תביא תימוכין.

נפאל, סרי-לנקה והודו? - תביא תימוכין.

מדינות ערב - יופי של דוגמא ללמוד ממנה.

אז או ששיקרת או שבגלל שלא קראת הוכחת את הטענה של המתנגדים לקווי מהדרין. כך או כך, עשית לעצמך שירות דוב

נערך לאחרונה ע"י MS_Rogue בתאריך 19-12-2011 בשעה 00:36.
ישן 19-12-2011, 00:56

בתגובה להודעה מספר 199 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=channb][font="]מבט..."

בודאי שקראתי, אתה מתעלם מטיעוני העותרים ומהשלכות הפסיקה. בשורה התחתונה קווי המהדרין ממשיכים ובאם תעלה מישהי שתאיים להתפשט בקו היא תחשב למי שמפרה את הסדר הציבורי. (אתה יכול לנסות אם אתה רוצה).
גם בארץ הישיבה הנ"ל היא וולנטרית (גם במישור הרשמי וגם במישור המעשי למרות ההתלהמות באשכול הזה).

מקסיקו קבל לינק (יכולת ב30 שניות החיפוש שהשקעתי להגיע לאותה תוצאה).
http://www.springwise.com/transport...ervice_in_mexi/

העובדה שמדובר באוטובוסים לנשים בלבד נכונה למיטב ידיעתי לגבי כל המקומות הנ"ל. הבאתי אותם כדוגמה לכך שיש בעיה, שיש נשים שזה מפריע להן ושיש ניסיון לפתור אותה. (המהות לדעתי היא ההפרדה).
במלזיה למיטב ידיעתי לא שולטת השריעה כנ"ל במרבית מדינות ערב (לפחות עד לאחרונה).
לגבי נפאל הודו וסרילנקה אשאיר לך את התענוג לחפש אם לא תמצא בתוך 60 שניות אעזור לך.

קבל לינק ויקפדיה
http://en.wikipedia.org/wiki/Women-only_passenger_car

Women-only passenger cars are railway or subway cars intended for women only. They are offered on some trains in Japan, Egypt, India, Iran, Taiwan, Brazil, Mexico, Indonesia, the Philippines and Dubai,[1] while passengers in some other countries have demanded their introduction.

אגב מצוין שם שגם בממלכה המאוחדת היה נהוג קרון נפרד לנשים עד 1977 אני משאיר לך לבדוק את הסיבה. (טוב כנראה שאנחנו לא כל כך מיושנים לא 2000 שנה רק 34).

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 19-12-2011 בשעה 01:24.
ישן 19-12-2011, 14:29
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 219 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "כתבתי זאת על סמך דבריך שתופעת..."

לפי הכתבה שאתה עצמך הבאת השימוש בקרונות המוגבלים לנשים בלבד הוא רק בשעות הלחץ. אישה שלא יכולה להגיע אל קרון הנשים (בשל הצפיפות) לא תמתין עד לרכבת הבאה.

תשמע, המצב נורא פשוט - בכל מדינה מערבית אין הפרדה בין המינים בשל ענייני דת. הרשה לי לסובב אליך את מה שאתה בעצם אתה ניסית לעשות.

בארה"ב הפרדה בכפייה בין המינים על רקע דתי (או כל הפרדה שהיא על רק דתי) אסורה לפי התיקון הראשון לחוקה. הכתבה שאתה עצמך הבאת מציגה זאת היטב - בית המשפט העליון קבע שאם אנשים רוצים, הם יכולים לשבת לפי מין אך אין לכפות זאת על מי שלא מעוניין.

בבריטניה אין הפרדה בין המינים, והקולות שקוראים ליישם הפרדה כזו עולים מאוכלוסייתה המוסלמית הגדלה במהירות של בריטניה. אני מניח שאנחנו יכולים להסכים על כך שאנחנו לא רוצים להעתיק את דרכיה של אוכלוסייה שמעוניינת בהחלת חוקי השריע'ה.

בצרפת אין הפרדה בין המינים.

גם בגרמניה אין הפרדה בין המינים.

למרבה ההפתעה, גם בהולנד אין הפרדה.

בלגיה? כנ"ל.

איטליה, ארצו של האפיפיור? אין הפרדה, אפילו לא בתוך הוותיקן עצמה. בכל דרשה שנושא האפיפיור מול ההמונים בפיאצה סן פיאטרו אפשר למצוא גברים ונשים זה לצד זה...

אני באמת לא חושב שיש צורך שאמשיך. אני בטוח שבנקודה זו אתה תשנה את הטקטיקה ותטען שזה שהגויים עושים את זה לא עושה את זה בסדר (ובכך תבטל את טיעונך הקודם בלא משים)...

נערך לאחרונה ע"י MS_Rogue בתאריך 19-12-2011 בשעה 14:33.
ישן 19-12-2011, 15:01

בתגובה להודעה מספר 220 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "לפי הכתבה שאתה עצמך הבאת..."

ברור שאנחנו שונים, ועל זאת תפארתינו הן עם לבדד ישכון וכו' ומזאת התפעל בלעם הגוי באומרו מה טובו אהליך יעקב משכנותיך ישראל. בסה"כ הבאתי דוגמאות לכך שרעיון ההפרדה מהווה פיתרון מקובל במספר מדינות (לאו דוקא מוסלמיות) לבעיה קיימת, והיא בהחלט קיימת. לא התכוונתי לכך שההפרדה היכן שהיא היא מטעמי דת וקראתי את הכתבה לגבי יפן.

לגבי פסיקתו של ביהמ"ש העליון: ברור שהעותרים פעלו מאותם מניעים של מי שמוביל את הקמפיין נגד "ההדרה", שהם נאלצו בעתירתם להשתמש בטיעון חוקתי, ושבית המשפט דחה את העתירה בטיעון קונסטיטיציוני קורקט (אני רגיש מאוד לדקויות משפטיות אבל אני חשוב שהתפלפלות משפטית היא מעבר למסגרת זו). דה פקטו בית המשפט שם הכשיר מצב מקביל - וזו השורה התחתונה שעליה הצבעתי.

אני מקווה שאתה מבין (גם אם אינך מסכים) את כוונתי שעד כמה שאכן תקבל את הנ"ל, יש מקום גם לציבור הגברים לדאוג לכך שלא יחשף ללבוש הפרובוקטיבי המקובל וכו' (גם מנקודת מבט חילונית). ובנוסף עד כמה שאכן משיכה לאשה זרה אסורה מטעמי דת תוכל גם להבין את הצורך הדתי בהפרדה זו.

מעבר לכך אין לי מה להוסיף עוד ואני פורש בשלב זה.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 19-12-2011 בשעה 15:06.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:50

הדף נוצר ב 0.45 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר