לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-12-2011, 15:17
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "דווקא הציטוט שהבאת די מדוייק...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אנטישמי כלשהו
דווקא הציטוט שהבאת די מדוייק. היהודים אכן משתלבים בעמדות מפתח, אכן משפיעים על הנעשה במדינה באופן לא פרופרוציונלי לחלקם היחסי באוכלוסיה...

אדון יהודי-כלשהו קלע בדבריו, כאמור, אך הסיבה להתקוממות היא בדיוק מה שהוא טוען שהיא לא: הדאגה.
נוצר מצב שאין מילים אחרות לתאר אותו פרט למדאיג. קנאה לא משחקת תפקיד כאן...
באמת מדאיג המצב עם היהודים האלה...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-12-2011, 16:52
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "השוואה דמגוגית... כשהיהודים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Shai
השוואה דמגוגית...
אתה מכיר עוד מילים?
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Shai
כשהיהודים באירופה השתלבו בעמדות מפתח, הם לא נצלו תפקידיהם כדי להעניק הטבות או יחס מועדף לטובה לציבור היהודי במדינה.
לא קשור לעניין.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Shai
במקרה שלנו, לא כך הדבר. החרדים נהנים מהטבות שייעודיות רק להם, מהשפעה גדולה שמשרתת את האינטרסים שלהם בלבד.
לא קשור לעניין.

טענת ש"נוצר מצב שאין מילים אחרות לתאר אותו פרט למדאיג", וגם במדינות אחרות, בזמנים אחרים, אנשים ראו מצבים מדאיגים מאוד. זה שיש אנשים שכל פעם שמשהו מדאיג אותם הם מנסים להעלים אותו - זה מדאיג אותי מאוד.

היה פעם בחור שהודאג מאוד מהאינטלקטואלים יושבי הערים. רק חקלאים לא הדאיגו אותו. צא ולמד מה הוא עשה...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Shai
בבקשה אמור לי שזה לא הולך להיות שרשור אינסופי...
תלוי כמה זמן ייקח לך להבין את הנקודה.

ישן 25-12-2011, 17:09
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "מה כל כך קשה להבין בזה..."

לא קשה בכלל להבין. יש כאלה שהיהודים מפחידים אותם. יש כאלה שהשחורים מפחידים אותם. יש כאלה שהאלגי'ראים והמרוקאים מפחידים אותם (קוראים להם צרפתים). יש כאלה שהטורקים מפחידים אותם (קוראים להם גרמנים). יש כאלה שהחרדים מפחידים אותם. אנשים מפחדים מכל מיני דברים. יש כאלה שמפחדים מג'וקים. יש כאלה שמפחדים מעכבישים. יש כאלה שמפחדים מנחשים. יש כאלה שמפחדים מגבהים. אנשים מפחדים מכל מיני דברים. קל מאוד להבין את זה.

לעומת זאת, הטענה שאין מדובר כאן בשנאה - בעוד שגם היא איננה קשה להבנה - היא פשוט שקר. וגם זה לא קשה להבנה...

ישן 25-12-2011, 18:44
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "שאלה חצי אישית, אתה מתווכח רק..."

אומר או דורש?

יש לה שלוש אפשרויות: לעבור מקום, להתחיל לצעוק על האדם שפנה אליה - לריב, או להגיד לו "אני נשארת לשבת כאן [כי...], ואם יש'ך בעיה עם זה, זו בעיה שלך", ולסיים בזה. לא ריב. לא כלום. פשוט להישאר במקום וזהו.

אם הוא מבקש בנימוס, ואין לה סיבה מיוחדת לשבת דווקא איפה שהיא יושבת (לדוגמה, שומרת מקום לחברה שתעלה בתחנה הבאה; מוכרחה לשבת ליד הדלת, וכו'), לדעתי ראוי להענות לבקשה. וזו לא דרישה.

ולשאלתך, אני מתווכח כי השנאה הזאת מגעילה אותי. שנאה בכללי לא נעימה לי, וכמה שהיא פחות מבוססת, כך היא מגעילה אותי יותר.

ישן 25-12-2011, 18:55
  eshely77 eshely77 מחובר עכשיו  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אומר או דורש? יש לה שלוש..."

אני יכול להבטיח לך שבמקרה של הבחורה הזאת (לא יכול להתחייב לגבי החברות שלה עם חוויה דומה) התיאור הוא מהימן, קרי הבקשה הייתה כזאת שהמסר בה היה או שתשתפי פעולה או שתתעורר מהומה.
חלק מהאנשים, רק תן להם סיבה לריב. לחלק אחר, בד"כ בריא בנפשו, אין רצון להפוך את הנסיעה השבועית הביתה למאבק.

והבקשה עצמה, אני לא יודע עד כמה היא לגיטימית. בן אדם מתיישב במקום שנוח לו ביותר באטובוס. צריכה להיות סיבה די טובה שהוא יתפשר.
ואם הבקשה הזאת לגיטימית, קרי זה לגיטימי לצפות שהדרך שלנו להתחשב בזולת באטובוס ציבורי היא להושיב את הנשים מאחור. אז זה מטריד מבאס ומפחיד.
צעקות השנאה והאנטישמיות הם בסך הכל כלי נוח להבטיח לחרדים את הצורך להימנע מדיון ענייני לגבי איך הם משלבים את אורח החיים שלהם, עם הזכויות והרצונות של החילוניים במדינת ישראל.
ישן 25-12-2011, 19:01
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אני יכול להבטיח לך שבמקרה של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
והבקשה עצמה, אני לא יודע עד כמה היא לגיטימית. בן אדם מתיישב במקום שנוח לו ביותר באטובוס. צריכה להיות סיבה די טובה שהוא יתפשר.
ואם הבקשה הזאת לגיטימית, קרי זה לגיטימי לצפות שהדרך שלנו להתחשב בזולת באטובוס ציבורי היא להושיב את הנשים מאחור. אז זה מטריד מבאס ומפחיד.
צעקות השנאה והאנטישמיות הם בסך הכל כלי נוח להבטיח לחרדים את הצורך להימנע מדיון ענייני לגבי איך הם משלבים את אורח החיים שלהם, עם הזכויות והרצונות של החילוניים במדינת ישראל.

לא כל החרדים רוצים לשלב את אורח חייהם עם אלה של החילוניים, כמו שיש גם כאלה בצד ההפוך. אם יש חרדי שאומר שישראל בין אם נרצה או לא תהפוך למדינת הלכה, אין לי על מה לדבר איתו, והוא בשבילי לא אובייקט ליחס שיוויוני.

ישן 25-12-2011, 19:12
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77]והבקשה עצמה,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי student1
לא כל החרדים רוצים לשלב את אורח חייהם עם אלה של החילוניים, כמו שיש גם כאלה בצד ההפוך. אם יש חרדי שאומר שישראל בין אם נרצה או לא תהפוך למדינת הלכה, אין לי על מה לדבר איתו, והוא בשבילי לא אובייקט ליחס שיוויוני.
ואם יש חילונים שאומרים שאסור להורים חרדים לבחור לאיזה בית-ספר פרטי ישלחו את ילדיהן, ואילו לשאר ההורים מותר, אין מקום לדבר איתו. טוב, כנראה שהולכים למלחמה...

ישן 25-12-2011, 19:09
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אני יכול להבטיח לך שבמקרה של..."

ציטוט:
אני יכול להבטיח לך שבמקרה של הבחורה הזאת (לא יכול להתחייב לגבי החברות שלה עם חוויה דומה) התיאור הוא מהימן, קרי הבקשה הייתה כזאת שהמסר בה היה או שתשתפי פעולה או שתתעורר מהומה.
"תתעורר" המהומה באופן פאסיבי? כמו הרקטות שנורו והפיצוצים שהתרחשו?
בעצם, לטענתך המסר היה "תעברי מקום אני שאני אעורר מהומה". אתה צודק שאם לבחורה אין כח למהומה, היא תיכנע לאיום הזה, אבל אם היא לא תיכנע, זו עדיין לא היא שמעוררת את המהומה (בוודאי שלא היה בלבד).
התשובה צריכה להיות "הלו חבר. קודם כל אל תאיים עלי. יש לך פרצוף יפה וחבל שיקרה לו משהו. עכשיו תנסה לבקש שוב יפה, ואולי אני אשקול לעבור מקום."
אם הבחורה לא ישבה שם בכוונה כדי לעצבן את הנוסעים בקו, שמי שמתחיל לבוא באיומים הוא אשם.

ציטוט:
על לגיטימיות של בקשות כבר כתבתי פה, כך שקודם כל קרא את התייחסותי פה: http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...268#post4153507
אם יש לך טיעון שלא נידון שם, אשמח להתייחס אליו בהמשך.

ציטוט:
ואם כבר הזכירו את זה - זו דווקא הדמגוגיה. קודם כל, לא מדובר ב"זולת" הכללי, אלא רק היכן שיש רוב חרדי. כשהחרדי בא אליך הבייתה, הוא ישמע שירת נשים, ויראה גיליונות בלייזר על שולחן הקפה, וכשאתה בא אליו הבייתה, אתה (אילו היית אישה) היית מוותר על השירה, ומתמודד עם הכאב שבראיית מדפים על גבי מדפים של ספרי דת...

אם נושיב את הגברים מאחור ואת הנשים מקדימה, תפסיקו לבכות?

ציטוט:
צעקות השנאה והאנטישמיות באות בתגובה לשנאה ולאנטישמיות. אם היה דיון ענייני בנושא לפשרה הראויה במרחב הציבורי בין החרדים לחילונים, זה היה דבר אחר.
אבל יש התנפלות, ולא דיון.
והיא לא על החרדים, אלא על כלל הדתיים, ואפילו על אלה שמזכירים דתיים בטעות.
ומסרבים לפשרה.
זו אנטישמיות והיא מונעת (בין השאר) משנאה.

ישן 25-12-2011, 19:44
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77]אני יכול..."

אם 52 קילו של אישה יגידו למשהו שחבל על הפרצוף היפה שלו זה יישמע מטופש.
זה לא משנה מי עורר את המהומה, לרובנו אין חשק להיות חלק ממנה.

משפט מעט דמגוגי אבל נכון, כשלבחור חרדי מתחשק לעורר מהומה בגלל בחורה שיושבת בקדימה של האטובוס, זה לא בגלל יראת שמים או דאגה לצניעות. זה כי הבטלה מביאה לידי חטא.
במילים אחרות, רובנו עסוקים מדי כדי להלחם על עקרונות קטנים כאלו ואנחנו מעדיפים להבליג כדי להמשיך בשגרת חיינו העמוסה לעייפה.

האשכול שהפנתה אותי אליו הוא מהארוכים והמתישים, צר לי אני אוותר.
(אחרי כל שתי שאלות שאני כותב אני נכנס לפורום, זה יגזול יותר מדי זמן)

ואתה צודק , הכל קורה איפה שיש רוב חרדי. פעם היה רוב חרדי במאה שערים ובבני ברק, בנוסף הקימו להם ערים כדי שיכולו לשמור על אורח החיים שלהם. קרי, אלעד, קריית ספר, עמנואל. אחרי זה נהיה רוב חרדי בירושלים. זה המשיך לבית שמש ולצפת.
בכל מקום בו הם הגיעו הם גרמו לשינוי הסטאטוס קוו. הרוב שלהם אגב, לא חייב להיות מספרי, יש להם יותר אנרגיה וזמן לריב על המון דברים קטנים שגורמים לחילוני הממוצע להגיד העיר מתחרדת, בו נלך לגור במקום אחר. יכול להיות שהוא היה צריך להלחם על הדברים הקטנים ממזמן, אבל הוא עסוק, סבלן, אדיש או עצלן והוא מוותר.
ופתאום מעיר עתיקה ציורית מלאה באמנים נשאר רק סלאם.

ובוא נהיה ברורים, זה לגיטימי. הם מביאים 8 ילדים, אנחנו מביאים שלושה. אנחנו רוצים 2 מכוניות למשפחה. החרדים מסתפקים במיניבוס לכול השכונה.
לנו הוצאה על גינון וטיסה לחול נראית חלק בלתי נפרד מהחיים, הם חיים בלי זה ומאושרים.
אבל בחשבון הסופי, לגיטימי או לא. הם הופכים חלקים שלמים בארץ הזאת למקומות שאנחנו מרגישים בהם זרים במקרה הטוב ולא רצויים במקרה הרע.
אז איך לא נדאג, לא נוטרד. לא נכעס?
ישן 25-12-2011, 19:57
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אם 52 קילו של אישה יגידו..."

ציטוט:
אם 52 קילו של אישה יגידו למשהו שחבל על הפרצוף היפה שלו זה יישמע מטופש.
זה לא משנה מי עורר את המהומה, לרובנו אין חשק להיות חלק ממנה.
ככה נותנים לטרור לנצח.
הבחורה הנ"ל אולי מעדיפה לא לריב ולעבור מקום, אבל בזה היא רק מעודדת אותם לפעם הבאה. ואם היא מוכנה לקום כשמאיימים ולא כשמבקשים בנימוס, היא מלמדת (או מתנה) אותם להפסיק לבקש ולהתחיל לאיים. היא צריכה לסרב לאיום הזה לא כי חשוב לה לשבת דווקא באותו מקום, אלא כדי ללמד את אותו בחור חרדי שאיומים זה לא לעניין.

ציטוט:
משפט מעט דמגוגי אבל נכון, כשלבחור חרדי מתחשק לעורר מהומה בגלל בחורה שיושבת בקדימה של האטובוס, זה לא בגלל יראת שמים או דאגה לצניעות. זה כי הבטלה מביאה לידי חטא.
במילים אחרות, רובנו עסוקים מדי כדי להלחם על עקרונות קטנים כאלו ואנחנו מעדיפים להבליג כדי להמשיך בשגרת חיינו העמוסה לעייפה.
או שכן או שלא.
אתה כותב את זה על סמך הנחה שאותו בחור לא עושה כלום ויש לו הרבה זמן פנוי. האם זה נכון?
אולי. אולי לא. על סמך הנחות שאינן מגובות בעובדות אפשר להוכיח כל דבר. (זו תוצאה בסיסית בלוגיקה, אגב.)

ציטוט:
האשכול שהפנתה אותי אליו הוא מהארוכים והמתישים, צר לי אני אוותר.
(אחרי כל שתי שאלות שאני כותב אני נכנס לפורום, זה יגזול יותר מדי זמן)
אתה לא צריך לקרוא את כל האשכול. רק את ההודעה באשכול שאליה הפניתי אותך ול-5 תגובות שיוצאות ממנה. לא צריך את כל ה-200 ומשהו תגובות חופרות שיש שם.

ציטוט:
ואתה צודק , הכל קורה איפה שיש רוב חרדי. פעם היה רוב חרדי במאה שערים ובבני ברק, בנוסף הקימו להם ערים כדי שיכולו לשמור על אורח החיים שלהם. קרי, אלעד, קריית ספר, עמנואל. אחרי זה נהיה רוב חרדי בירושלים. זה המשיך לבית שמש ולצפת.
בכל מקום בו הם הגיעו הם גרמו לשינוי הסטאטוס קוו. הרוב שלהם אגב, לא חייב להיות מספרי, יש להם יותר אנרגיה וזמן לריב על המון דברים קטנים שגורמים לחילוני הממוצע להגיד העיר מתחרדת, בו נלך לגור במקום אחר. יכול להיות שהוא היה צריך להלחם על הדברים הקטנים ממזמן, אבל הוא עסוק, סבלן, אדיש או עצלן והוא מוותר.
ופתאום מעיר עתיקה ציורית מלאה באמנים נשאר רק סלאם.

ובוא נהיה ברורים, זה לגיטימי. הם מביאים 8 ילדים, אנחנו מביאים שלושה. אנחנו רוצים 2 מכוניות למשפחה. החרדים מסתפקים במיניבוס לכול השכונה.
לנו הוצאה על גינון וטיסה לחול נראית חלק בלתי נפרד מהחיים, הם חיים בלי זה ומאושרים.
אבל בחשבון הסופי, לגיטימי או לא. הם הופכים חלקים שלמים בארץ הזאת למקומות שאנחנו מרגישים בהם זרים במקרה הטוב ולא רצויים במקרה הרע.
אז איך לא נדאג, לא נוטרד. לא נכעס?

אם הייתם מוטרדים רק מזה, ניחא. אולי הייתי לצדכם. חסר לי חרדים בחיים?
הבעיה היא שזה גם חיוב לעבור על הלכה בת מאות שנים הנוגעת לשירת נשים.
וזו גם סלקציה של מפגינים חובשי כיפה מבין כלל המפגינים.
וזה גם מהלך מתוקשר עצום נגד "מינוי דתיים על ידי ראש הממשלה", שכולל חששות ש"ראש המועצה לביטחון לאומי לא יענה לטלפון בשבת".

עם המוניטין האלה, אי-אפשר להאמין לטוהר הכוונות של אלה שעכשיו בוכים על החרדים הרעים האלה...

ישן 25-12-2011, 20:56
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אז הוויכוח הוא על המניעים...."

רוב המתלוננים הם המון טיפש. כך כאן וכך היה תמיד.

כשמגיעים לשאלת מניעי הבמאים של תאטרון הבובות הזה, המצב אחר.
התעלמת מכל מה שכתבתי, ולכן אני נאלץ לחזור על הדברים.
עובדה שכן אכפת להם מה החרד"לניק שומע, כי מחייבים אותו לשמוע משהו שההלכה אוסרת. אם לא היה אכפת להם, לא היו מחייבים.
ראש המועצה לביטחון לאומי בעל איזושהי השפעה על עניינים חברתיים? איך הוא ישפיע על האופי של המדינה? מה עניין הטלפון שלו בשבת לאופי של המדינה?
כשהאן-קה-וה-דה או המחבאראת מחפשים רק יהודים ברור שזו אנטישמיות, אבל אם האן-קה-וה-דה הישראלי מוציא מקרב המפגינים אך ורק את אלו שחובשים כיפה, בטח זה נובע מ"חשש לאופי של המדינה". על מי אתה מנסה לעבוד עם הטיעון הזה?

ישן 25-12-2011, 21:11
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "רוב המתלוננים הם המון טיפש...."

לא התעלמתי אלא ירדתי לשורש הוויכוח
. אתה טוען שמה שעומד מאחורי ההתנגדות אנטישמיות ואני טוען שמדובר בפחד שלנו מפני שינוי אופי המדינה.
והדוגמאות שנתת רק ממחישות את זה.
שינוי האופי הוא לגיטימי, לפחות לדעתי.
זה נראה שלא עוד הרבה שנים הרוב הגדול במדינה יהיה בין מסורתי לחרדי. ותפיסת עולמו הפוליטית תהיה בין ליכוד לבן ארי (לא זוכר את השם של המפלגה)
ואלו הם כללי המשחק, וזה מה שהרוב רוצה ולכן זה מה שיהיה.

הרי ברור לשנינו שלפני עשור אף צוער בקורס קצינים לא היה חושב לסרב פקודה בגלל שירת נשים, למרות שיש כאן הלכה בת מאות שנים.יש כאן איתות ברור מי מנהיג את הצבא. ואגב, החילוניים יכולים לצעוק עד מחר שהם רוצים שהצבא יראה כך או אחרת. כאשר אחוז מסיימי גפן הדתיים הוא כמו שהוא, ברור מי מוביל את הצבא. ומאחר וזה לא הולך להשתנות בעתיד הנראה לעין אז שהבנות יכינו את עצמן לזה שגם קפה הן עוד מעט לא יכינו. (גם לפקידות בצבא אני יכול למצוא בעיות הלכתיות לא מעטות).

בעיניי הקרב על אופיה של המדינה כבר הוכרע. הזעקות שלנו כנגד יריקות על ילדה בת 8 שמתלבשת כמו פרוצה הם יבבות של מפסידים.
לגמרי לא בטוח, שאפילו אתה תהיה שמח על הניצחון שאתם תשיגו.
ישן 25-12-2011, 18:58
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אומר או דורש? יש לה שלוש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
אם הוא מבקש בנימוס, ואין לה סיבה מיוחדת לשבת דווקא איפה שהיא יושבת (לדוגמה, שומרת מקום לחברה שתעלה בתחנה הבאה; מוכרחה לשבת ליד הדלת, וכו'), לדעתי ראוי להענות לבקשה. וזו לא דרישה.

אז הוא מבקש בנימוס. והיא יכולה להמשיך לשבת גם אם אין לה סיבה מיוחדת בעיניך להמשיך לשבת שם. אני, למשל, יכול להמשיך לשבת במושב שלי ולא לעבור על אף בקשות של אנשים רק כי שילמתי 15 שקל על נסיעה, ואם כבר היה לי המזל לתפוס מקום ריק ליד החלון, אמשיך לשבת שם עד הסוף, בלי קשר לבקשות ולנימוסין.

כמובן שזו לא דרישה. אין לאף אחד ספק שזו לא דרישה.

ישן 25-12-2011, 17:40
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "הציטוט, שכאילו היה יכול להאמר..."

"כוח פוליטי". ממש...
ציבור רחב? תעמולה?

זה שהצלחת להוציא 3 מילים מהקשרן מתוך ההגדרה לא כל-כך מרשים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Shai
החרדים אכן משתלבים בעמדות מפתח, אכן משפיעים על הנעשה במדינה באופן לא פרופרוציונלי לחלקם היחסי באוכלוסיה...
הסיבה להתקוממות היא בדיוק מה שהוא טוען שהיא לא: הדאגה.
נוצר מצב שאין מילים אחרות לתאר אותו פרט למדאיג.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Shai
דמגוגיה היא שיטה לשכנוע והשגת כוח פוליטי המתבססת על פנייה לדעות קדומות, פחדים, אמונות תפלות וציפיות הציבור הרחב - לרוב באמצעות שימוש ברטוריקה ותעמולה מתלהמות ורגשניות, ולעתים קרובות תוך שימוש במוטיבים לאומיים.

מפתיע כמה קלעתי..
אכן קלעת - כהגדרה למה שאתה כתבת. "אוי אוי אוי. תראו איך הם מתשלבים בעמדות מפתח. זה מפחיד. בווווו."

נראה אם תצא שימי או לא...

ישן 25-12-2011, 18:23
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "ולי לא נעים לראות ילדות בנות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
ולי לא נעים לראות ילדות בנות 8 לבושות כמו יצאניות. כל אחד ומה שלא נעים לו.
לך אולי כן נעים. לא'דע...

היום להורים עדיין יש זכות לשלוט על הלבוש של הילדים שלה.
אולי אתה מעדיף שכולם יחיו בבתי-ילדים של המדינה. לא'דע...

כמו יצאניות? ראית איך היתה לבושה ילדה זו?

לי לא נעים לראות חזיר בדמות אדם, שיורק על נשים. אם על כל יריקה היה מקבל חצי משיניים על הריצפה, הוא היה מתנהג ביתר חוכמה.

להורים יש זכות, נכון. לא לדוד מרחוב, שטוען שהוא גבר בריא ולכן לא יכול לראות אישה בלבוש "לא צנוע".

ישן 25-12-2011, 19:03
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב ""ילדה זו" הייתה בת 42... אם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
"ילדה זו" הייתה בת 42...

אם אתה מגיב על יריקה בשבירת שיניים, למה שמישהו אחר לא יגיב לשבירת שיניים בירי? ואז למה שמישהו אחר לא יגיב ליורה עם פצצה מתחת לרכב? ולמה שמישהו אחר לא יגיב לבחור עם הפצצה עם טיל נ"ט שהוא קנה בשוק השחור?

אם על הבת הפוטנציאלית שלי איזה דוס יירק, ובמיוחד לא בגלל התנהגותה הגסה, אלא כי היא לא מתלבשת לפי עקרונות הצניעות המצוצים מהתחת, יש סיכוי טוב שהוא ייפגע.
דרך אגב, אתה טוב בדמגוגיה.

ישן 26-12-2011, 07:17
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
אם היו משקיעים את אותם כוחות ב...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "ראש עיריית בית שמש מגיב: "מקנאים בנו""

משקיעים המון כוחות על זה שכל אשה תוכל לשבת היכן שהיא רוצה באוטובוס.

בלי לזלזל בגודל נחיצות הדבר, אבל אם היו משקיעים את אותם כוחות ב...

מאבק נגד הפשע המאורגן. זה פי כמה יותר חשוב ונחוץ.

יש עסקים שלא יכולים לעשות עסקים כמו שצריך לפי החוק עם תחרות חופשית אך ורק בגלל הפשע המאורגן התובע דמי פרוטקשן, ויש עוד המון אנשים שלוקחים הלוואות בשוק האפור, עם סיכון עצום לעצמם ולבני משפחותיהם.

התקשורת יודעת את כל זה, רק מטבעה של תקשורת שצריכים לשים את הזרקורים על משהו ספציפי ואי אפשר לעשו בו זמנית על הרבה דברים בו-זמנית. ככה זה עובד בשביל תעמולה יעילה או איך שיש קוראים לזה שטיפת מוח.

משום מה התקשורת אינה טורחת לשים את הזרקורים על תופעת הפשע המארגן, ואם כבר שמים את הזרקורים זה רק במקרה נדיר בכדי להעניש ולהתנקם במישהו או מישהי שלא רקד לפי החליל שלהם, ולא לתחקר ולהפסיק את התופעה באופן יסודי.

למה צריכים לזה את התקשורת? כי זה מקרה קלאסי שהפשע חדר (קצת או אולי אפילו הרבה) לתוך מנגנוני הממשל, כולל גם משטרה ובתי משפט (בחלקם על ידי איומים, וייתכן שחלקם לא רק על ידי מקל אלא גם על ידי גזר). ולזה צריכים שהתקשרות יפעיל את כל כוחו בנושא הזה.

אבל הם מוצאים לעצמם תעסוקות קלות...

ייתכן שמאחורי זה עומד גם הרצון לקדם פוליטיקאים מסויימים שלא מסוגלים להצביע על שום דבר ממשי מועיל שעשו בעבר או שמסוגלים לבצע בעתיד...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/13062011/3632566/IMG_5137&91;1&93;_Wa.jpg]

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 26-12-2011 בשעה 07:31.
ישן 26-12-2011, 09:29
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
תראה לי איפה
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "שוב הבכיינות הזו?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
והתקשורת עוסקת הרבה מאוד בפשע המאורגן. הרבה יותר מנושאי "הדרת הנשים" למעט בשבועות האחרונים.

נא הראה לי קישורים לכותרות מפוצצות, ולחצים על ראשי המשטרה למה לא סוגרים את הפשע המאורגן אחת ולתמיד. התחושה היא שהפשע המאורגן חדר גם לתוך התקשורת ויקיריהם בעסקי התרבות החילונית ראה מקרה דודו טופז ומרגול.
http://www.nrg.co.il/online/47/ART2...&cat=309&loc=64

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
ויש לי הצעה: מדוע שהחרדים לא יפנו את המשאבים היקרים למלחמה בפשע

הם עושים את זה בלי שיזדקקו לעצותיך. הליכה בדרך התורה והמצוות מקטינה את התופעה בלי בתי כלא ובלי משטרה. מתי בפעם האחרונה שמעת על חיסולים בעולם התחתון שמעורבים בהם חרדים? הנה לדוגמה: נתפסו עשרות סוחרי סמים, וזה היה רק קצה המזלג, אחרת לא היו ממשיכים לסחור. תמצא לי ביניהם אחד חרדי. (אולי תמצא לי איזה נער צעיר שהסתבך בנסיעה ליפן, שזה כלל וכלל ללא פרופורציה למה שקורה בהיקפים עצומים במדינה).

ומתי שמעת אי פעם על חרדי שמכר נשק לשונאי ציון? אהה, בטח תענה לי שהם לא משרתים בצבא ואין להם נשק (רק קצת רוק בפה..), אז איך יש את הסיפור עם הקצינים שלא הגיעו לשמוע שירים של חיילות, והדאגה על התחרדות בצבא.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 26-12-2011 בשעה 09:42.
ישן 26-12-2011, 09:52
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
למה אני צריך לעשות עבורך את העבודה?
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "תראה לי איפה"

יודע מה? אני אעשה לך מערוף
בדוק כמה כתבות אילנה דיין (ימנית פרו-חרדית ידועה) פירסמה ב"עובדה" בנושאים הקשורים בפשע המאורגן וכמה על הדרת נשים. ובנושא הפשע המאורגן היו ביקורות נוקבות ביותר על המשטרה (פרשת פריניאן) וגם, כן כן, על הקשר בין הפשע המאורגן ו"עולם הזוהר" והאומנים (ע"ע בוסקילה והאמרגן שלה, כמו גם בני אלבז). צא ולמד.
ומה הקשר בין כל הפשע שחרדים לא עושים ובין ענייננו? אתה טענת שהמשטרה מקדישה משאבים רבים מדי לעניין "הדרת הנשים" על חשבון מלחמה בפשע המאורגן. זוהי טענה מקבילה לכך שגנב יתלונן שהמשטרה מקדישה מאמצים ללכוד אותו על חשבון המשאבים ללכידת רוצחים מסוכנים.רוצה לומר, אם אתה כל כך דואג למשאביה היקרים של המשטרה-אל תיקח חלק באותם מעשים שמושכים מימנה משאבים. ואני לא מדבר עליך אישית, אם אין זה ברור.
ולידיעתך-יש סוגי פשיעה פלילית שנפוצות במגזר החרדי לפחות כמו בשאר האוכלוסיה. עבירות מין למשל. ויש עבירות נפוצות יותר וייחודיות למגזר-בעיקר בתחום הפרות הסדר.הפרות סדר שכמובן גוזלות לא מעט משאבי שיטור יקרים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:36

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר