לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-12-2011, 13:56
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "למה לא? למה במשפט מביאים..."

חבר, יש הבדל בין נסיבות העבירה לצורך קביעת גודל העונש, לבין השאלה האם בכלל בוצעה עבירה.
כל הנסיבות המחמירות שבעולם לא יכולות להביא את העונש אל מעבר לעונש מקסימום שקבוע בחוק.
בטח שאינן יכולות להפוך משהו שאיננו עבירה לעבירה.

בנוסף, יש מושג של "נסיבות מחמירות" בעבירות ספציפיות.
לדוגמה, ההבדל בין "תקיפה" ל"תקיפה בנסיבות מחמירות" הוא לא במקרה שהתוקף הוא חרדי, אלא הנסיבות הספציפיות המפורטות בסעיף 382 בחוק העונשין.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-12-2011, 15:32
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "חבר, יש הבדל בין נסיבות..."

אתה מתרכז במהות העברה, במקום במהות הרעיון שהעליתי.
אם לדוגמא במהלך הפגנה צועקים לשוטרים "נאצים", הם כמובן מתעצבנים קצת ומרביצים, אך לא כל הצועקים נעצרים. מקסימום מדגם מייצג, וגם זה לא על עצם הצעקה. אך אם מישהו אומר לשוטר באחד על אחד "אתה נראה כמו נאצי", הוא כמובן יעצר ויחקר. אז מה? אפלייה על רקע פוליטי? חוסר יכולת של המשטרה לשמור על הסדר בהפגנות? סתם עצלנות? לא. הנסיבות שונות. כרגע המצב בין חרדים קיצונים לכאלה שאינם כך מאוד רגיש, ובימים כאלה חרדי שמקנח את אפו צריך לעשות את זה בעדינות, כדי שלא תעוף לו פיסה תועה, ויאשימו אותו בבזיון, העלבת שוטר, הפרת הסדר הציבורי וכו' (תלוי במי הפיסה פגעה כמובן)

ישן 28-12-2011, 11:56
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
החרדים חייבים להיות אלגנטיים ונעימים ולא כמו אנשי השוק המקללים ויורקים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 844 שמתחילה ב "נעצר חרדי שקילל חיילת "פרוצה"."

הם אמורים להיות אור לכל העם כולו.
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...664#post4157828

לכן יש החמרה איתם. זה רק יביא תועלת. כמה שהחרדים כבר עכשיו עדינים, הם יתרגלו להיות עוד יותר עדינים, שגם התקשורת תיעלץ להסכים איתם.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 28-12-2011 בשעה 12:04.
ישן 28-12-2011, 12:59
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "המשטרה עושה את העבודה שלה?..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
המשטרה עושה את העבודה שלה? רוצחי כבישים מתפרעים בכל חור המשטרה עושה את העבודה שלה,אבל הרשתות השופטת לא מטפלת בהם, בתים נפרצים על ימין ועל שמאל, מכוניות נגנבות ללא סוף שוב הרשות השופטת כאן אשמה ,כי היא לא נותנת לאותם גנבים עונש חמור וכל זה קשור ישירות למחסור באכיפה תן למשטרה עוד 20 אלף שוטרים ו 10 אלף ניידות ועדיין כל עוד הרשות השופטת לא מטפלת בפושעים ונותנת להם עונשים קלים מדי. . . אותם פושעים יצאו לחופשי מהר מאוד.
תבדוק כמה מקבל נהג שנוהג בלי רישיון בשלילה או גנב שגונב רכב או פורץ לבית ואז תראה שהרשות השופטת אשמה ולא מהמשטרה.

אבל בגלל שעצרו איזה חרד שקרא לחיילת "פרוצה" אתה אומר שהמשטרה עושה את העבודה שלה? תגיד, אתה צוחק או משהו? מה תגיד אם חרדי יגיד לאישתך או למשהי אחרת קרובה שלך מה שאותו חרדי אמר לאותה חיילת?

ואיך מערכת המשפט תחמיר עם אותו חרד? מה יתנו לו על שקילל? שלושה חודשי מאסר אולי? קנס כספי כבד? על שקילל??? אני מקווה שיתנו לו מאסר קצר וקנס כבד,אבל גם עבודות שירות בבית חולים יספיקו כל עוד אין חוק מהכנסת לחסל את הבעיה הזו. אנחנו חיים בשנות ה 2000 ולנשים יש את כל הזכויות שיש לגברים במדינת ישראל אף על פי מה שחלק מהמגזר החרדי והערבי חושבים על נשים ואיפה המקום שלהן.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 28-12-2011, 13:15
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue]המשטרה עושה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
המשטרה עושה את העבודה שלה,אבל הרשתות השופטת לא מטפלת בהם,

בלבול מוח. על כל אחד שנתפס עשרים לא נתפסים. איך הרשות השופטת תטפל במי שלא נעצר ולא הוגש נגדו כתב אישום?

ציטוט:
שוב הרשות השופטת כאן אשמה ,כי היא לא נותנת לאותם גנבים עונש חמור

תבדוק כמה מקרים של פריצה וגניבה מטופלים בכלל, בכמה מהם מוגש כתב אישום... ואז תבין שמלבד בעיית השיפוט, שהיא קיימת, יש בעיה קשה של אכיפה.

ציטוט:
תן למשטרה עוד 20 אלף שוטרים ו 10 אלף ניידות ועדיין כל עוד הרשות השופטת לא מטפלת בפושעים ונותנת להם עונשים קלים מדי. . . אותם פושעים יצאו לחופשי מהר מאוד.
תבדוק כמה מקבל נהג שנוהג בלי רישיון בשלילה או גנב שגונב רכב או פורץ לבית ואז תראה שהרשות השופטת אשמה ולא מהמשטרה.

זה שתחזור על נקודה ריקה מתוכן לא ימלא אותה בתוכן. פעם אחרונה, ואם זה לא יכנס לך לראש, אני לא אמשיך לחזור על עצמי, תבדוק כמה תלונות יש לעומת כמה מקרים שבהם נתפסים חשודים ומוגשים כתבי אישום ותבין על איזו בעיה של אכיפה אני מדבר.

ציטוט:
מה תגיד אם חרדי יגיד לאישתך או למשהי אחרת קרובה שלך מה שאותו חרדי אמר לאותה חיילת?

כבר קרה בעבר. ילדים חרדים צעקו על אשתי "שיקסע, טפו!" וזרקו עליה בקבוק זכוכית (שלמזלם החטיא). התגובה שלי הייתה לצעוק "ילד, יא חוטא בן עמלק" וללכת משם. לא הייתי מביא משטרה על קללה בחיים. אם הוא היה פוגע בה עם הבקבוק הייתי שובר לו את הצורה (ואז כל החרדים באיזור היו עושים בי לינץ', אבל ניחא).

ציטוט:
אני מקווה שיתנו לו מאסר קצר וקנס כבד,אבל גם עבודות שירות בבית חולים יספיקו כל עוד אין חוק מהכנסת לחסל את הבעיה הזו. אנחנו חיים בשנות ה 2000 ולנשים יש את כל הזכויות שיש לגברים במדינת ישראל אף על פי מה שחלק מהמגזר החרדי והערבי חושבים על נשים ואיפה המקום שלהן.

מאסר וקנס כבד? למה לא סירוס?
תגיד לי, אתה אמיתי? על קללה? שאמצע את כל המקומות שבהם דיברת סרה באנשים פה בפורום ואביא לך משטרה?

ישן 28-12-2011, 13:25
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "..."

חבל שלא ראית כיצד המשטרה עובדת או ראית איזה עונשים מצחיקים נהגים פרועים מקבלים.

הראו תוכנית שצוות חדשות הצטרך למשטרה ללילה אחד במרדף אחרי גנבי רכב. הראו שם שתפסו שם ערבי מהגדה 3 פעמיים וכל פעם השופט לא שלח אותו לכלא והיד הרכה של הרשות השופטת הוזכרה שם מספיק פעמיים עם מספ]יק דוגמאות.

נהגים שנוהגים בלי רישיון.
אני מכיר אדם שהמשטרה תפסה אותו 10 פעמיים נוהג בלי רישיון כמו האחים הערבים מעכו.
במשך עשר שנים השופטים היו נותנים לו קנס אומלל של כמה מאות שקלים כל פעם ובסוף גם איחדו לו גם 3 תיקים פתוחים נגדו ונתנו לו חודשיים שלילה וקנס עלוב של 2000 ש"ח.

ולכן עכשיו תסביר לי בבקשה מה יעזור כל השוטרים האלה בשטח אם השופטים לא עושים את העבודה שלהם?תעצור את הנהגים הפרועים והגנבים רובם ועדיין השופטים ישחררו אותם עם עונש קל מאוד ולכן הם לא לומדים מהפשעים שלהם. זו הנקודה שלי רוג.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 28-12-2011, 14:24
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כל מה שכתבת לא רלוונטי עד שלא..."

תלוי את מי. יש לדוגמה סעיף בחוק העונשין שקובע כי:
המפרסם ללא צידוק או הצדק שהיו מתקבלים במשפט בשל לשון הרע על אדם פרטי, פרסום העלול להשפיל, לחרף או לחשוף לשנאה או לבוז מלך, נשיא, שליט, שגריר או אחד מרמי המעלה האחרים של מדינת חוץ, דינו – קנס; ואם הפרסום עלול או מכוון להפריע את השלום והידידות בין ישראל למדינה אחרת – דינו מאסר שלוש שנים.
"בוז למלך" הוא עבירה.

בנוסף ישנן שתי העבירות האלה:
ההורס, מזיק או מחלל מקום פולחן, או כל עצם המוחזק מקודש לקהל אנשים, בכוונה לבזות דתם, או ביודעין שהם עשויים לראות במעשה זה עלבון לדתם, דינו – מאסר שלוש שנים.

העושה אחת מאלה, דינו – מאסר שנה אחת:
(1) מפרסם פרסום שיש בו כדי לפגוע פגיעה גסה באמונתם או ברגשותיהם הדתיים של אחרים;
(2) משמיע במקום ציבורי ובתחום שמיעתו של פלוני מלה או קול שיש בהם כדי לפגוע פגיעה גסה באמונתו או ברגשותיו הדתיים.
שתקפות רק כאשר נערות ממוצא רוסי מעליבות מוסלמים, ולעולם לא להפך...

ישנו הסעיף המרתק הזה:
המאיים על אדם בכל דרך שהיא בפגיעה שלא כדין בגופו, בחירותו, בנכסיו, בשמו הטוב או בפרנסתו, שלו או של אדם אחר, בכוונה להפחיד את האדם או להקניטו, דינו – מאסר שלוש שנים.
שאומר שאם אני מאיים לפגוע בשמך הטוב כדי להקניט אותך, זה אסור. מה שמעניין זה שאין איסור על פגיעה בשמך הטוב כדי להקניט אותך. רק האיום אסור.

משהו מעניין יותר הוא זה:
(א) המקים שאון או מהומה במקום ציבורי, בלי סיבה סבירה ובאופן העלול להפריע לתושבים או להביא להפרת השלום, דינו – מאסר שלושה חדשים.

(ב) המעליב אדם במקום ציבורי באופן העלול לעורר אדם הנוכח אותה שעה להפר את השלום, דינו – מאסר שלושה חדשים.
אסור להעליב אדם אחר, אבל רק אם זה ערס או חבר במשפחת פשע שעלול להתחיל לירות לכל הכיוונים. להעליב אנשים "נורמאטיביים" (באמת) מותר.

ישן 28-12-2011, 15:16
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כלומר פרט להקמת שאון, שלא..."

קודם כל, אל תתפוס ממני מומחה במשפט פלילי. זה שלא הבאתי סעיף רלבנטי לא אומר שאין.

ספציפית במקרה הזה, מאחר ומדובר בחיילת, ברור שיש עבירה רלבנטית:
המעליב בתנועות, במלים או במעשים, עובד הציבור, או דיין או פקיד של בית דין דתי או חבר ועדת חקירה לפי חוק ועדות חקירה, תשכ"ט-1968, כשהם ממלאים תפקידם או בנוגע למילוי תפקידם, דינו – מאסר ששה חדשים.
ועובד ציבור מוגדר בין השאר כ:
עובד המדינה, לרבות חייל כמשמעותו בחוק השיפוט הצבאי, תשט"ו-1955.
מה שאומר שלכאורה קריאה לחיילת "פרוצה" היא אכן העלבת עובד ציבור לפי החוק.

ישן 28-12-2011, 17:50
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
איזה קטע....
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי Itamar_s שמתחילה ב "כן! תן להם לגמור עם העבודה..."

גם היא יהודיה (מקווה שהתמונה מספיק צנועה עבורך)....

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img.mako.co.il/2011/12/23/222307.jpg]

מה שיותר משעשע (או עצוב, תלו בהשקפה), היא המהירות בה תמיד נשלפים הטיעונים והדימויים שקשורים לשואה...
אני מניח שידוע לכבודו המלומד שבשנות הארבעים גם הקצו ליהודים מדרכות משלהם, ירקו עליהם ברחוב ואפילו....קיללו...
אז לשיטתך/כם - לי דווקא ההתנהגות של אלו בהם אתה תומך ומצודד כל כך מזכירה לי את שנות הארבעים...מעניין...איך שגלגל מסתובב לו...
ומה השלב הבא?.. בגלל שהחילוניים הם בסופו של דבר זן די נחות בעיני חבריך אולי נשמיד אותם ?....
הרי בשנות הארבעים עסקינן, לא?....

ישן 29-12-2011, 00:11
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
נו, אין לנו את התמונה כולה
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "בחייך, זה באמת מקרה קיצון,..."

קראמה שדי ברור כאן הוא שיש עיניין עם אימא שמרשה או מעודדת את הילדה שלה לגדף או לכל הפחות להגיד לאדם מבוגר מה לעשות. אם הילדה שלי הייתה מתנהגת כך, אני הייתי צועק אליה. ואם הייתי נמנע מלעשות זאת, ואולי גם מחייך לי בסיפוק, אזי לגיטמי לגמרי שהוא היה צועק עליה.
ושים לב שאנחנו מדברים על "בחור" בשנות השישים המאוחרות שלו.
מי שטרח בפורום הזה להתרעם על כך שעוצרים על קללה, בוודאי צריך להתרעם על כך שדורשים לעצור אדם על צעקות...
אם יוכח שהוא אכן ירק, אזי צריך לטפל בו כמו שמטפלים בכל כלב שוטה ומעסיקיו צריכים לקחת בחשבון שכמו עוד כמה אנשים בגילו, הוא כבר איבד את הסבלנות הראויה.

אחרי שקראתי קצת על ליבק, עושה רושם שהוא חלאה לא קטנה ושקרן די גדול.

נערך לאחרונה ע"י קגנס בתאריך 29-12-2011 בשעה 00:17. סיבה: קראתי קצת על ליבק
ישן 28-12-2011, 19:58
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "ניראה לי שיש הבדל בין להגיד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי infected aviad
ניראה לי שיש הבדל בין להגיד למישהו בחדר מדרגות "לך קיבינימט אתה והסיגריה שלך" לבין לקרוא למישהי באוטובוס מלא אנשים פרוצה...
יש גם הבדל בין להגיד למישהו בחדר מדרגות "לך קיבינימט אתה והסיגריה שלך" לבין להגיד למישהו במדרגות "לך לעזאזל אתה והסיגריה שלך", ובין כל אחד מאלה לבין להגיד למישהו בחדר מדרגות "לך תזדיין אתה והסיגריה שלך". השאלה היא האם ההבדל הזה מצדיק את ההבדל שבין מעצר לבין אי-מעצר. התשובה היא לא, וכך גם לגבי ההבדל שאתה תיארת.

ישן 28-12-2011, 22:17
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני מציע שלא נתלהם ונזכור..."

אם הוא לא הגיש נגדך תלונה, וההתנהגות שלך לא הפריע לאף אחד אחר... אז לא צריך לעשות נגדך כלום.
אתה לא יכול להחליט בשמו או בשמה אם הם הרגישו מוטרדים, כשם שאדם שמטריד מינית הוא לא זה שיקבע עם מה שהוא עושה זאת הטרדה או לא. רק למוטרד יש את הזכות לקבוע זאת, ורק למערכת המשפט יש את הזכות לקבוע מה ההשלכות של זה.

מבחינתכם זאת רק קללה, מבחינתי, לתת לאנשים לצאת מזה ללא עונש וללא כל אזהרה זה כמו להגיד להם "תמשיך" .
אפשר לחשוב, הוא כולה נעצר לחקירה, וסיכוי די טוב שהוא ישוחרר לחופשי במהרה ללא כל עונש(אם עדין לא שוחרר) אבל אולי בפעם הבאה, אי הנעימות שבבילוי יום בחקירות ונזיפות יזכירו לו לחשוב פעמיים.

ישן 28-12-2011, 23:22
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "פה את טועה, כי החוק מגדיר מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
פה את טועה, כי החוק מגדיר מה זאת הטרדה מינית. אם אני אומר למישהי בוקר טוב והיא מחליטה שהיא מרגישה מוטרדת, היא באמת מוטרדת? לא. ההרגשה האישית לא ממש קשורה לעניין.

אל תיתמם. אף אחד לא ירגיש מוטרד מזה שרק תגיד לו "בוקר טוב". וכן.. החוק באמת קובע מה זאת הטרדה מינית.. כמו למשל "התייחסות מבזה או משפילה המופנית לאדם ביחס למינו או מיניותו." לבוא ולהציק להומוסקסואל ולקרוא לו בשמות גנאי זה עדין "רק קללות", אבל זה עדין נחשב בגדר ההטרדה המינית.

בכל אופן אתה מפספס את הנקודה שלי. התייחסתי לזה שכתבת "זאת רק קללה". בשבילה זאת לא הייתה רק קללה אם היא מתכוונת להגיש נגדו תלונה. אם מישהו היה מתחיל לקלל אותי באוטובוס לעיני כל הנוסעים, ללא כל התגרות מצידי, מבחינתי היה מדובר בהטרדה לכל דבר.

ישן 29-12-2011, 10:00
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "כי מי שלא היה נעלב... לא היה מגיש תלונה? \:"

אני חש מוטרד מינית מההודעות האחרונות שלך באשכול.
כדאי שהמשטרה תעצור אותך בחשד להטרדה מינית, ואם יתברר אחר-כך שלא הטרדת שישחררו אותך.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Seo
אתה לא יכול להחליט בשמו או בשמה אם הם הרגישו מוטרדים, כשם שאדם שמטריד מינית הוא לא זה שיקבע עם מה שהוא עושה זאת הטרדה או לא. רק למוטרד יש את הזכות לקבוע זאת, ורק למערכת המשפט יש את הזכות לקבוע מה ההשלכות של זה.

מבחינתכם זאת רק קללה, מבחינתי, לתת לאנשים לצאת מזה ללא עונש וללא כל אזהרה זה כמו להגיד להם "תמשיך" .
אפשר לחשוב, הוא כולה נעצר לחקירה, וסיכוי די טוב שהוא ישוחרר לחופשי במהרה ללא כל עונש(אם עדין לא שוחרר) אבל אולי בפעם הבאה, אי הנעימות שבבילוי יום בחקירות ונזיפות יזכירו לו לחשוב פעמיים.

ישן 28-12-2011, 15:38
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לקלל שופט כדורגל רק כי שרק..."

לפעמים כשמשהו הופך לתופעה שרוצים לעקור אותה מן השורש מבצעים אכיפה מוגברת וסלקטיבית. אם למשל (סתם דוגמא) יש התגברות של מכירת סמים בתא שטח מסוים אז מתלבשים על האזור הזה ומטרטרים גם כאלה שנחשבים דגי רקק שתמיד היו מודעים לקיומם (למשל יעצרו מישהו שידוע שהוא רק משתמש בטענה שהוא כאילו גם מוכר) אבל הם לא גדולים מספיק בשביל שישקיעו בהם משאבים ביום יום.

לא בטוח שאותו אדם נעצר רק נטו בגלל שקילל. יכול להיות שהלבישו עליו התנהגות שמפריעה להתנהלות תקינה במרחב הציבורי. זה כמו שאדם יתעקש לעמוד בכביש ולמנוע ממכוניות שימוש בנתיב. אני מאמין שאין חוק שאומר "אסור להולך רגל לעצור את התנועה באחד הנתיבים" אלא תמיד ימצאו עילה חוקית כללית שתספק הצדקה להרחקה שלו.

ישן 28-12-2011, 15:51
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "לפעמים כשמשהו הופך לתופעה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'נדלר בינג
זה כמו שאדם יתעקש לעמוד בכביש ולמנוע ממכוניות שימוש בנתיב. אני מאמין שאין חוק שאומר "אסור להולך רגל לעצור את התנועה באחד הנתיבים" אלא תמיד ימצאו עילה חוקית כללית שתספק הצדקה להרחקה שלו.
אבל יש חוק כזה...

בעריכה:
חציית כביש תק' (מס' 3) תש"ל-1970

110. (א) לא יחצה אדם כביש, אלא לאחר שבדק את מצב התנועה בו ונוכח שאפשר לחצותו בבטיחות.

(ב) אם יש בקרבת המקום מעבר חציה, מנהרה או גשר המיועדים למעבר הולכי רגל, לא יחצה הולך רגל את הכביש אלא בהם.

(ג) אם אין בקרבת המקום מעבר חציה, מנהרה או גשר כאמור אך יש בקרבת מקום צומת, יחצה הולך רגל את הכביש בקרבת צומת.

(ד) בכל מקרה יחצה הולך רגל כביש, במהירות סבירה ובקו ישר והקצר ביותר בין קצות הכביש, ולא יתעכב בכביש שלא לצורך.
http://www.nevo.co.il/law_html/law01/P230_011a.htm

http://www.rsa.gov.il/Pedestrians/Pages/WhatTheLawSays.aspx

התעקשות למען התעקשות נשמעת לי כמו התעכבות "שלא לצורך", אבל אתה מוזמן להתווכח עם השוטר ועם השופט...

נערך לאחרונה ע"י פסטן בתאריך 28-12-2011 בשעה 16:03.
ישן 28-12-2011, 16:40
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
רוג מזדקן. זה ברור... וההוכחה? איך הוא פספס את האירוניה שבמשפט:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 844 שמתחילה ב "נעצר חרדי שקילל חיילת "פרוצה"."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ניסו שחם

ניסו שחם ממונה במ"י על תחום נימוסים והליכות? איך הוא יגיב אם חלילה יעצר חרדי או חמור מכך 'מדיר נשים' שיתפס אומר: "חרא עליהם, שישרפו"?

ובמבט אחר לתוך חדר החקירות במחלק הדרה שבמדור נימוסים והליכות במ"י ['מפלג בבלי']:

חוקר - ואז באת הבייתה ומה ראית?
חרדי מתלונן - עזוב, תשכח מהתלונה שרציתי להגיש
חוקר - כאן אני קובע את הכללים. מה ראית בפתח הדירה?
חרדי - הדלת הייתה פתוחה
חוקר - פתוחה? מה זה פתוחה?
חרדי - תשכח מהכל, מוותר על הביטוח, 24 שעות של חקירה שכנעו אותי לוותר על התלונה
חוקר - הלילה עוד ארוך. הדלת מנחם מנדל, הדלת איך היא נראתה לך?
חרדי - פתוחה באלימות..
חוקר - לא מבין מנחם, פתוחה או אלימה
חרדי - שבורה.. הדלת הייתה שבורה..
חוקר - שבורה כמו אהבה נכזבת?
חרדי - לא, כבר אמרתי לך. שבורה כאילו הגנב שבר אותה
חוקר - כלומר? מנחם מנדל, שפוך, שפוך מהלב. תרגיש הרבה יתר טוב
חרדי - פ-ר-ו-צ-ה!! טוב, עכשיו אתה מרוצה? הדלת הייתה פרוצה!!! הגנב פרץ אותה והיא הייתה פ-ר-ו-צ-ה... [פורץ בבכי]
חוקר - וכל כך קשה היה לומר את זה? נפתלי, שימו עליו אזיקים ותכניס אותו בזינזנה. לא, לא לאולם המעצרים, במקרה הזה לא צריך משפט. שלח אותו ישר לכלא. 'פרוצה' הוא חושב שהוא יגיד במשטרה של ניסו. עוד מעט גם ידבר בזמן הארוחה החצוף הזה. מה זאת אומרת לאיזה כלא? 'כלא ה-ד-ר-ים' כמובן!
ישן 28-12-2011, 18:40

אסף. תעשה גוגל אודות מי ממליץ לפגוע למי בכיס במהלך ההסטוריה.
בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי asafdr שמתחילה ב "מקווה מאוד גם שהיא תגיש נגדו תביעה אזרחית"

אתה עלול לגלות שהמשפט הזה לא שם את מי שאומר אותו בחברה טובה.

זה די מוזר לחיות בחברה אלימה ולצאת בכזה גלגול עיניים במסע כה נמרץ כנגד אקט אלימות מילולית נקודתי שהוא פרומיל ממה שמתרחש באצטדיון כדורגל בינוני בשעה אחת.

כבודו מעולם לא קילל ולא נתקל במקללים?

בכל יום משליכים 5-10 פעמים אבנים על כלי רכב של יהודים, בכל יום מתמלאים יומני התחנות במאות תלונות על אלימות פיזית, איומים באלימות, אלימות מילולית קשה, עבירות רכוש וכו'. מיעוט שבמיעוט מהעבירות קשור לחרדים. כל עבריין חושש מפגיעה בכיסו. אבל אתה מתעורר ומנופף בנשק הפגיעה בכיס דווקא נגד ארוע נקודתי זה ועוד מכליל ב'להם' שלך מאות אלפי אנשים שרוב הסכויים שניבלו פיהם במהלך חייהם הרבה פחות ממך וממני. לא הוגן.
ישן 29-12-2011, 08:58
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "מה זה בדיחה? ממתי חייל הוא..."

זה לא נכלל ב"העלבת עובד ציבור", אך חייל הוא עובד ציבור.
ציטוט:
מהי העלבת עובד ציבור?

עבירת העלבת עובד ציבור מעוגנת בסע' 288 לחוק העונשין:

"המעליב בתנועות, במלים או במעשים, עובד הציבור, או דיין או פקיד של בית דין דתי או חבר ועדת חקירה... כשהם ממלאים תפקידם או בנוגע למילוי תפקידם, דינו – מאסר ששה חדשים".

1. מיהו "עובד הציבור"?- החוק מגדיר כ"עובד הציבור" את מי שעובד באחד מהמקומות הבאים: עובד המדינה (לרבות חייל); רשות מקומית או רשות חינוך מקומית; מועצה דתית; המוסד לביטוח לאומי; בנק ישראל; ההסתדרות הציונית העולמית, הסוכנות היהודית לארץ ישראל, קק"ל, קרן היסוד; לשכת שירות התעסוקה; מפעל, מוסד, קרן או גוף אחר שהממשלה משתתפת בהנהלתם; בורר; נושא משרה או תפקיד על פי חיקוק; דירקטור מטעם המדינה בחברה ממשלתית, בת ממשלתית או מעורבת.

2. מהי "העלבה"?- כאמור בסעיף, היסוד העובדתי של העבירה מורכב מהעלבה שאינה דווקא במילים, אלא גם בתנועות או במעשים. היסוד הנסיבתי מחייב שההעלבה תופנה כלפי עובד ציבור בעת שהוא ממלא את תפקידו, או בנוגע למילוי תפקידו. ביהמ"ש העליון (רע"פ 2660/05; דנ"פ 7383/08) קבע שמדובר בעבירה התנהגותית, כך שדי במעשה העלבה עצמו לצורך קיום העבירה, ואין צורך שעובד הציבור ייעלב בפועל. עוד ציין ביהמ"ש, כי היסוד הנפשי של העבירה מחייב קיום מחשבה פלילית רגילה מצד העושה, קרי: מודעות לטיב המעשה ולהתקיימות הנסיבות, ולא נדרשת כוונה מיוחדת להעליב את עובד הציבור או לפגוע בו.

3. האם עובד הציבור צריך לדעת על העלבתו?- על פי הנחיות היועמ"ש (4.1103), העמדה לדין בגין העלבת עובד צבור תהא רק אם ההעלבה נעשתה בפני עובד הציבור, או בנסיבות בהן סביר להניח שהדברים יגיעו לידיעתו והמעליב היה מודע לאפשרות זו.

מתי ייחשבו מעשים או דיבורים כהעלבת עובד ציבור?

לאור הצורך במתן הגנה לזכות של חופש הביטוי, קבע ביהמ"ש העליון כי יש לצמצם את גבולות העבירה למקרים חריגים וקיצוניים בלבד.

לכן הוא החיל מבחן הסתברותי, הדורש שתתקיים "ודאות קרובה" לכך שמעשה ההעלבה יפגע בתפקודו של עובד הציבור או בתפקודו של השירות הציבורי. הוא ציין, כי מבחן ה"וודאות הקרובה" בדרך-כלל יתקיים במקרה שדברי העלבון פוגעים "בליבה העמוקה של כבוד האדם במילוי תפקידו".

פגיעה שכזו צריכה לבוא לידי ביטוי גם במבחן תוכני, הבוחן את תוכן הדברים שנאמרו.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 29-12-2011 בשעה 09:00.
ישן 28-12-2011, 19:19

העלבת עובד ציבור נוגעת בד"כ לאינטרציה של 'עובד ציבור מול אזרח מקבל שרות'

יתכן שהכתבה בYNET [באמת שכחו להביא מקור http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4168116,00.html ] לוקה באופן חריג באי דיוקים. יתכן שהנ"ל עשה מעבר ל'לקלל' ונעצר בצדק בגין הפרת הסדר הציבורי, יתכן מנגד שכאות מחאה על האכיפה הסלקטיבית והחריגה כנגדו סרב הנ"ל להזדהות ועוכב. הכל יכול להיות כאשר אנו למדים על ארוע מכלי תקשורת שמתעלם ממאות ארועי ניאוץ ואלימות שהתרחשו ביממה המקבילה למקרה הטרגי, החריג והקיצוני המתואר שהפר את שלוות ארץ הטלטביז.

אכיפה סלקטיבית כמו גם דיווח סלקטיבי הם בעיני עדות לחבלה בחוק ולחבלה בעצמאות התקשורת שזה הרבה יותר גרוע ומסוכן לפרט בחברה אפילו מבריון שקורא לחיילת פרוצה.
ישן 30-12-2011, 15:51
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "...ועתה הוא מואשם ב"הטרדה מינית"..."

לא רק שמואשם בהטרדה מינית, הוא גם קיבל הרחקה מבית שמש. עכשיו- מי יכול להסביר למשטרה למה לכל הרוחות להרחיק אותו מבית שמש אם הוא ירושלמי?

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4168990,00.html

"הפרקליטים טוענים כי למרבה הצער, גם המשטרה הושפעה ככל הנראה מהרוחות המנשבות כאשר ביקשה את הרחקתו של פוקס , "לפוקס אין כל קשר לבית שמש והכנסתה של העיר בית שמש לבקשה היא פעולה לא נאותה שמהותה ועיקרה לנסות לקשור את עניינו של פוקס עם סיפורה הנוגע ללב של נעמה מרגוליס בת השמונה"</SPAN>

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:41

הדף נוצר ב 0.30 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר