לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום בעלי חיים בפרש- כרטיסי הזכייה בתחרות נשלחו לזוכים! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > בעלי חיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-01-2012, 14:32
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "זה הגזע שהנשיא אובמה אימץ..."

שרוקי זכר נכון. בּוֹ אובמה הוא כלב מים פורטוגזי ואתה זכרת נכון - מכיוון שהוא היפואלרגני. כלבי מים פורטוגזיים לא משירים שיער בכלל, והשיער שנושר הוא ב95% מהמקרים הסיבה לתגובות אלרגיות לכלב

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://graphics8.nytimes.com/images/2009/04/14/us/politics/14bo9.jpg]

בתצוגות, בדרך כלל הפורטים (Porties) מסופרים כך:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.patriotpwds.com/Chloe_on_stairs_072609_web.jpg]

וכך

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://dogbreedsinfo.org/images/Portugese_Water_Dog.jpg]

מאחר וצל הוא לא כלב לתצוגות אין לנו סיבה לספר אותו בצורה כל כך מכוערת (לטעמי) ובקיץ בארץ זו התעללות של ממש לא לגלח אותו...

והנה סתם בשביל הקטע - עשרה דברים שלא ידעתם על כלבי מים פורטוגזיים
http://www.telegraph.co.uk/news/wor...as-new-pet.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-01-2012, 16:25
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "גם לברדודלים לא משירים..."

אשתי קיבלה אותו כגור, זאת כיוון שאחת המגדלות הידועות בתחום (הבעלים של האלופה הכי מעוטרת בעשרים השנים האחרונות מתוך הגזע הזה) חברה של אבא של הגברת. צל היה גור "דפוק" - קטן פיזית, עם קמט בזנב ומבנה גוף לא פורטי. הסבר מדוע - למטה. בכל מקרה, בתור גור "דפוק" לא היה לו ערך מכירתי כך שהמגדלת המכובדת נתנה אותו לגברת כדי שיהיה חיית מחמד.

רק שהגברת לא ראתה גור "דפוק" אלא כלב עם אישיות מלבבת, מרץ רב ויכולת למידה מרשימה... והיא הפכה אותו לכלב שירות. אם לא ראית את האשכול בנושא, תגיד ואתן לינק (מותר להשוויץ קצת באשתי, לא? ). בעוד ארבעת אחיו לשגר גדלים ככלבים לתחרויות יופי, הוא גדל ככלב לתפארת.
כל ארבעת האחים, אגב, שלושה זכרים ונקבה, התבררו בסוף כ"פסולים" על בסיס פגמים גנטיים כאלה ואחרים ובדרך גם עם אופי מחורבן. יצא שהגור שהיה הכי "דפוק" מהשגר יצא מלך...

אגב, תגובות נזעמות לכך שאובמה לקח פורטי ולא כלב ממכלאה (וזה אכן רע לדעתי) תמצא לא מעט דווקא בקהילת מגדלי הפורטים... זו קהילה שרואה את עצמה די "אקסקלוסיבית" (מה שאומר הרבה סנוביזם, הרבה כסף, הרבה אנשים דפוקים) ומטריד אותם מאוד שכל אותם "מתלהבים" שרוצים כלב כמו ה-"אובמה-דוג" לא יקפידו על "בקרת איכות" ויאפשרו לכלבים לא ראויים להתרבות או גרוע מכך... ירבו אותם עם כלבים שאינם פורטים!

ובנקודה זו צריך להסביר שהפורטים, כגזע, נמצאים בנקודת שבר גנטית. בכל ארה"ב יש משהו כמו 10,000 פרטים, אולי פחות. הריבוי במשך ארבעים השנה האחרונות היה מאוד סלקטיבי, מה שהקטין מאוד את השונות הגנטית וצמצמם מאוד את מאגר הגנים. לפורטים כגזע יש היום הרבה מחלות גנטיות, נטייה לבעיות עצם (ביחוד באגן), מחלות דם, פגעים פיזיים (זנב עקום כמו במקרה של צל, רגליים עקומות, עמוד שדרה שקוע) ורמה גוברת והולכת של עקרות (תוצא קלאסי של ריבוי פנימי). לדעתי גישת הריבוי הרווחת היום על ידי מגדלים בארה"ב - שאם הכלב לא סביר שיזכה בתחרות של מועדון מגדלי הפורטים האמריקני צריך לסרס\לעקר - תמשיך להחמיר את המצב...

אישית, אגב, אני קיבוצניק, מעולם עד צל לא היה לי כלב גזעי (אם כי על כמה מהכלבים שלי ניתן היה לומר שיש בהם כל כך הרבה גזעים שהם בטוח גזעיים ) ואני מוכרח לציין... כלבים מעורבים שווים יותר

ישן 29-01-2012, 18:29
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אשתי קיבלה אותו כגור, זאת..."

זה תמיד כיף לראות כלב אהוב במשפחה אוהבת, אבל מאז שאני מגדל את הכלבה שלי (מעורבת, חצי מסוכנת לפי החוקים, עברה התעללות קשה=שרפו אותה כגורה והוחזקה בשבי הזוי) אני מנסה לקדם את BUY ONE KILLE ONE FREE
האשכול שפתחתי בשם הזה עם הסרטון בנושא היה מעוגן תקופה ארוכה כאן בפורום, ואם אתה לא מכיר את התשדיר של PETA אז גיגול קל ותראה אותו.
כל סיפורי הגזע, והמסורת וההסטוריה וכל התחרויות היופי ואקסקלוסיביות מעידים יותר על מה רוצים הבעלים של הכלב מאשר דאגה אמיתית ואהבה חסרת פשרות לחיה המתוקה הזו.
מה עוד שאני מחובר ליותר מדי אגודות בפייסבוק וכל יום אני רואה עשרות תמונות של כלבים מיועדי המתה, כי המספר 100 אלף בשנה הוא מספר אמיתי.
קשה לי להיות שותף לאהדת גזע מסוים ורכישה של גורים, קשה לי לראות חברים שלא מעקרים כי הם רוצים לעבר את הכלב/ה שלהם ולהוסיף עוד כלבים לרשימות ההמתה.
מקווה שאני לא משבית שמחות, כי לא זו הכוונה, או שמא כן ? אני מכיר מקרה מהמשפחה שלי של כלב שנרכש מבית גידול נחשב, כלב עם הייחוס הכי גבוה שניתן היה למצוא. בן לאלוף העולם ואלופת קנדה או משהו כזה, שכל השושלת היתה שושלת של אלופים.
הכלב יצא דפוק ואת זה גילו בגיל חצי שנה, לכלב היה משהו כמו איידס מולד, ללא מערכת חיסון, והוא חטף כל מה שעבר לידו, עד שהרדימו אותו בגיל שנה בערך.
ייחוס לא עושה לי כלום. את כל הכלבים הבאים שלי אקח אך ורק מעמותות וממכלאות, וגם עודף דפוק של הרבעה מיוחסת עדיין נחשב כתוצר תעשיית ההרבעות ולא בהכרח מאהבת כלבים ורצון להציל נשמה מסכנה.
ברור לי שללא גזעים יהיו כאוס בתחום הכלבים, אבל תמיד יהיו מספיק כאלה שיבדלו את הגזעים וישמרו עליהם.
בערך כמו שאני כיהודי לא תורם ליהדות כדת או לאום, אבל יש מספיק שכן.......

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 29-01-2012, 18:48
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "כל שאני יכול לומר זה שאתה..."

לשכנע משוכנעים זו עבודה מאד פשוטה...אבל !
מה עניין השושלתיות ?
המקרה העצוב האחרון שאני מכיר ממש מהימים האחרונים הוא על כלב שלא סורס ועל כלבה שלא עוקרה והתוצאה היא 13 גורים.
ש ל ו ש ה ע ש ר גורים !! שיש למצוא להם בית, בנוסף למאה אלף שהורגים בשנה.
וזה רק בישראל.
אני יכול למצוא כלב לכל אחד מהחברים באתר פרש ועדיין הבעייה תשאר גדולה וכואבת.
כאמור, אוהבי כלבים נחשבים אצלי יותר, אוהבי כלבים נכים נחשבים אצלי יותר יותר, ואנשי העמותות והאומנה שעושים מלאכת קודם נחשבים הכי יותר

john reese

ישן 30-01-2012, 09:31
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני מבין מה שאתה כותב, אבל יש..."

במקרה של אובמה זו בעיה.
מצד אחד יש אחד כזה בכל העולם, נשיא ארה"ב, שלא אמור לקחת סיכונים מיותרים.
בהנחה שהכל באמת נכון, אלרגיה, רק כלב כזה וכו'.
הבעיה שהוא מהווה דוגמה והוא הרס להמון כלבי מכלאות את הסיכוי לחופש.
אבל נעזוב רגע את אובמה.

כלבי עבודה למטרות X, אכן יש צורך בכלב גזעי, מדויק, שושלת ידועה וכו'.

לאף בן אדם פרטי אין שום צורך אמיתי אלא רק רצון.
כמו שאף רופא לא אומר לך שאתה חייב BMW בשביל הגב שלך, ככה אנשים בוחרים כלבים בשביל הרושם ומתרצים את זה בתכונות שהם חושבים שיהיו לכלב העתידי שלהם.
כל החרטוטים שהם רוצים כלב נח, מאוזן וכו' בטלים בשישים וגם בטלים בשלושים אפילו.
כל אוהב כלבים שמסתובב בגני כלבים מכיר את הגולדן (כלב רגוע למשפחה) המופרע והמסוכן.
את הג'ק ראסל (כלב חכם, נבון וכו') התוקפן
וכמובן את הפיטבול (כלב מסוכן !!) הנחמד והנעים הליכות
ואת הכלב רועים (ממושמע, חכם, נאמן) התוקפן, מופרע ומפחיד כלבים
ועוד דוגמאות רבות, שאני מכיר אישית.
הכל ביידים של הבעלים הבדרךכ לל לא מנוסים, ואין שום סיבה שבעולם, מלבד סיבות רפואיות לבחור בגזע X על פני גזע Y או תערובת הכלואה במכלאה.

אגב, יש כלבים גזעיים, מדהימים בכל המכלאות. מכל הסוגים והמינים, אלרגניים והיפו אלרגניים. הנשיא היה יכול לשלוח יחידה מיוחדת שתעשה בדיקות גנטיות ולהציל כלב מכלאות. זה פשוט לא באמת מעניין אותו כנראה.

john reese

ישן 30-01-2012, 10:06
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי הגרייי שמתחילה ב "דווקא באימון כלבי עבודה לא..."

זה בדיוק מה שאשתי אומרת

היא אימנה ביחד עם מטופל את הפינצ'ר של המשפחה (כלב קטן, שמן אבל האמת, מותק אמיתי) לעשות את התפקיד של כלב שירות פסיכולוגי ויצא מושלם (ואפילו קיבלנו מכתב תודה מהודר אותו מסגרתי ותליתי על הקיר, למרות מבוכתה של הגברת).

הנקודה שבה גזעים ספציפיים יותר טובים היא נקודת המוצא - כלומר, יש סיכוי טוב יותר שגזע מסויים יתאים לעבודה מסויימת - ובמקרים מסויימים, עבודות המתבססות על חוש הריח באמת מצריכות כלבים ספציפיים - אבל זה הכל. הגנים הם רק נקודת המוצא...

הכלב הכי חכם, הכי מבין, הכי אנושי שאני אי פעם פגשתי היה מעורב כל כך שהוא יצא מהצד השני של הגזעיות

ישן 30-01-2012, 11:04
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי הגרייי שמתחילה ב "הכשרתי כלבים לאיתור חומרי..."

אני לא בקיא עד כדי כך בתחוום כלבי העבודה, אבל מהכרות מועטה שלי עם התחום ועם חבר שבבעלותו חברה להכשרת כלבי איתור שעובדים בגבולות ישראל, אני יודע שרוכשים כלבים מבתי גידול ידועים (כמעט ולא בארץ אם בכלל) שהם גזעיים והשושלת שלהם ידועה.
אינני מזלזל חלילה בהכשרה ובנסיון שלך, אבל אני מכיר עובדות ומספרים אחרים.
גם צה"ל (הידיעה שלי נגמרת לפני מספר שנים) רכש את הכלבים שלו מבתי גידול מוכרים וידועים בחו"ל ורק גזעיים ורק משושלות מוכרות.
תמיד יש נפלים ו"דפוקים" אבל לא מחפשים כלבים בכלביות.

אם תחדשי לי שכל התחום הזה מיותר, אני אהיה יותר משמח, אבל לא כל כך נראה לי.

john reese

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 30-01-2012 בשעה 11:09.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:35

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר