לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-01-2012, 21:52
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
הצעת חוק של זהבה גלאון: הנשיא יוכל לסרב לחתום על חוק הנוגד את תפיסת עולמו

האם נשיא המדינה, שמעון פרס, יביא לביטול החוקים לשינוי הרכב בית המשפט העליון, או יורה על פסילת החוק להגדלת הפיצויים בתביעות דיבה? הצעת חוק חדשה קוראת להקנות לנשיא המדינה סמכות שלא לחתום ולאשרר חוקים שחוקקה הכנסת ואשר סותרים את תפיסת עולמו

http://www.haaretz.co.il/news/education/1.1608855

תודו שזו הצעת חוק מעניינת. לראשונה בעולם מישהי מציעה להגן על דמוקרטיה על ידי צמצום הפרלמנט שלה לכדי מועצה מייעצת שהחלטותיה אינן מחייבות והפיכת הנשיא שלה לדיקטטור בפועל.ואני שואל, העליון לא ממלא את הפונקציה הזאת מספיק טוב?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י looklook בתאריך 09-01-2012 בשעה 22:12.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-01-2012, 22:23
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

זו לא בדיוק דיקטטורה , זו דמוקרטיה תיאורטית.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "דיקקטורה מאבירי הדמוקרטיה?..."

ההחלטות שמתקבלות בשיטה הדמוקרטית המיושנת של רוב פרלמנטרי אינן תואמות לנורמות "דמוקרטיות" המקובלות על מיעוט השולט במוקדי כוח בחברה הישראלית . מכיוון שכך אותו מיעוט מרגיש שהוא מחויב לדאוג לכך שרק החלטות "דמוקרטיות" המקובלות על אותו מיעוט תתקבלנה, זה נעשה בדרך של וטו על החלטות הרוב. המסננת עובדת שעות נוספות ובזכותה רק החלטות שאותו מיעוט תופס כדמוקרטיות מתקבלות ונאכפות.

כלומר, זה לא שהרוב לא מחליט, נציגיו בהחלט מצביעים בפרלמנט ומגיעים להכרעה ברוב קולות . כך יוצאת נשכרת הדמוקרטיה הטכנית של "הרוב תמיד קובע" . מיד לאחר קבלת החלטה המיעוט מסרס אותה וכך יוצאת נשכרת הדמוקרטיה המהותית, שבמקרה תואמת באופן מלא להשקפותיו של אותו מיעוט. המנגנון יעיל עד כדי כך שלעיתים קרובות נמנע הרוב מראש מלהחליט בסוגיות העומדות לפתחו משום שהוא יודע שממילא אינו יכול להפעיל את סמכויותיו. שיטה זו של סירוס עצמי חוסכת בבירוקרטיה מיותרת . אנחנו מניחים שהרוב הכריע ומניחים שהמיעוט סינן החוצה את הכרעותיו וכל זאת בלי שמישהו היה צריך לעשות את כל זה במציאות!הבעייה היחידה בשיטה זו היא שהציבור איננו תופס מדוע יש לשלם לחברי הפרלמנט שלו שכר על עבודה אותה לא עשו.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 09-01-2012, 22:59
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "הצעת חוק של זהבה גלאון: הנשיא יוכל לסרב לחתום על חוק הנוגד את תפיסת עולמו"

כמקובל, הציטוט לא מדוייק, אם הנשיא יסרב החוק לא מת אלא מוחזר לכנסת שיכולה להעביר אותו ברוב של 61 חברים, והואיל ואין קואליציה נורמאלית שאין לה רוב כזה פוטנציאלית דווקא האופוזיציה תהיה פגיעה יותר.

כך או כך זו הצעה מוזרה, יש כבר ארכאה מקצועית שבסמכותה לשלול חוקים. חשוב יותר, ביה״מ העליון פועל בהרכבים, לא מצב מושלם אבל עדיין עדיף על שרירות הלב של מחליט יחיד.

הדוגמה האמריקאית לא רלוונטית כי בארה״ב הנשיא נבחר בבחירות אישיות כך שניתן להניח שלפחות זמנית תפיסת עולמו תואמת את תפיסת עולמו של רוב הציבור ומכאן ההבדל בין המנדט שלו למנדט של הנשיא הייצוגי בישראל.

ישן 09-01-2012, 23:09
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הצעה מוזרה? הצעה אנטי-דמוקרטית בעליל. נשיא שלא נבחר בידי העם, כערכאת ערעור נוספת...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]כמקובל, הציטוט לא..."

אני מבין את הצורך של השמאל במציאת גיבויים לא-נבחרים נוספים בכדי לסכל את רצון הבוחר, אבל הייתי אומר בעדינות שכאן קצת הגזימו...
לו אותה הצעה בדיוק הייתה מועלית בידי פוליטיקאי ימני בתקופת כהונה של נשיא ימני - התקשורת הייתה מרימה קול צווחה (בוצדק, לשם שינוי). משום-מה הצעת החוק הזו לא מוצגת כ"חקיקה אנטי-דמוקרטית"...

ביה"מ העליון פועל בהרכבים שנבחרים בידי הנשיא. הנשיא בעצם קובע את תוצאות הדיון עפ"י ההרכב שהוא משבץ אליו. ככה זה כשכל השופטים מזוהים פוליטית, ולמעט כמה עלי תאנה - כולם הם שכפולים האחד של השני. אי לכך, גם כאן יש אדם אחד שמחליט, ב99% מהמקרים. מצד שני, מדובר בעליונים, ולא בשר ודם, כך שזה בסדר. זה בכלל בכלל לא מטריד...
ישן 10-01-2012, 17:49
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

זהבה גלאון לא מציעה לנשיא מחסום נוסף. היא מציעה לתת לשמעון פרס מחסום נוסף...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right][right]יש גם משמעת..."

החקיקה הזו היא יותר פרסונלית מהחקיקה של לשכת עורכי הדין, ואתה יודע זאת...

פרס, האיש שלא הצליח לקבל את אמון הציבור בחמש מערכות בחירות, מיועד ע"י גלאון להיות האיש שיכריע בדבר אישור/אי-אישור של חוק.

זו הצעה שמסרסת את הדמוקרטיה עד לרמה של הגחכה. ביה"מ העליון אמור לפרש חוקים (הוא נטל לעצמו כמובן סמכויות מופלגות באמצעות פיראטיות משפטית, אבל העקרון הוא לא משהו מונפץ) - הנשיא בישראל הוא סמל. אם היא רוצה להעניק לנשיא המדינה סמכויות מעשיות, שתתכבד ותציע לשנות את חוק היסוד הנשיא, כך שבחירתו תבוצע בידי כלל הציבור. אני מניח שהיא תתנגד לכך, שכן ברגע שהנשיא ייבחר בבחירות ישירות בידי כלל הציבור, יקרה מה שבדר"כ קורה בבחירות כלליות, והמועמד של זהבה יפסיד...

הצעת החוק היא רודנית להפליא, ונלעגת להפליא: לא מספיק לגברת הזו מוסד לא-נבחר אחד שמש כערכאת ערעור על נבחרי העם, היא מציעה להוסיף עוד ערכאה-לא-נבחרת...
ישן 10-01-2012, 19:57
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ההצעה הזו לא יותר טובה ולא יותר גרועה מהצעות הימין? אם לצטטך, אזי זו שערורייה...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]שוב, אתה צודק אבל..."

הצעת החוק הזו שקולה להצעת חוק ימנית שקובעת שכל חוק שיעבור בממשלת שמאל, יחוייב אשרור במליאת מועצת יש"ע. אם מועצת יש"ע תפסול, יהיה צורך בדיון נוסף, ורק רוב מיוחס יוכל להעבירו בכ"ז.

ההצעה הזו היא אמנם מטומטמת, אבל לא מהסיבה שתיארת (אם ההצעה תעבור, ברגע שיהיה חשש להחלפת הנשיא, זהבה וגיבורינו מביה"מ העליון ימצאו את הדרך לוודא שהחוק לא יפגע באג'נדה). ההצעה מטומטמת מכיוון שהיא מהווה השתנה מהמקפצה. השמאל בישראל מתעב את הדמוקרטיה, שמכזיבה אותו כמעט בכל פעם מחדש ב35 שנים האחרונות, ועל כן מצא פתרונות עוקפים (אלה שאתה כ"כ אוהב, וכ"כ מזדעזע מהרצון לתקן, כך שאשכרה יהוו גוף שופט ולא ערכאת ערעור לא-נבחרת, על רצון הציבור...), אבל בשני העשורים האחרונים הוא מצא פתרון עוקף שמתחזה למשהו סביר: גוף שאמור להיות מקצועי ונטול פניות, שמעביר ביקורת שיפוטית, עניינית לכאורה.
הצעת החוק של גלאון באה ועושה קרקס אפילו מהפסאודו-שלטון-חוק שעובד כ"כ טוב עבור השמאל כרגע.

סה"כ לשמאל אין מה להתלונן: לימין אין גישה אין תקשורת חופשית (ובכ"ז דווקא מהשמאל צועקים שסותמים להם ת'פה), ויש מערכת משפט שמונהגת בידי חבורה שנראית כאילו יצאה מכרזת בחירות של מרצ (ובכ"ז הם צועקים על פגיעה בשלטון החוק).

די ברור למה היא רצה להעלות את הצעת החוק הבולשביקית הזו: היא כרגע מתמודדת על הנהגת המפלגה הקטנה והמאוסה שלה - ובמילייה שלה, מה שיותר רודני כלפי הימין - יותר טוב.

הצעת החוק הזו לא רק גרועה יותר מהצעות החוק מימין (שכאמור, ברובן הן הדמוקרטיה בהתגלמותה, וההתנגדות להן היא-היא ההתנגדות לדמוקרטיה - שלא מפתיעה, כאמור, בעקבות מפחי הנפש שהשמאל זוכה להן בקלפי פעם אחר פעם), אלא גרועה בהרבה מכל מה שעשו בהונגריה, שכ"כ מזעזע אותך...
ישן 10-01-2012, 20:33
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ההצעה הזו לא יותר טובה ולא יותר גרועה מהצעות הימין? אם לצטטך, אזי זו שערורייה..."

צודק, כי ביטול סייג שלוש השנים הוא ב-כ-ל-ל לא פרסונאלי נגד נאור. כפיית שנוי שיטת בחירת נציגי לשכת עו״ד בוועדה לבחירת שופטים זו הצעה רוחבית ל-ח-ל-ו-ט-י-ן. עצירת מימון ממשלות זרות לארגונים מבלי להכיל את הכלל על תרומות פרטיות זה מ-מ-ש לא מכרז תפור על פרופיל התמיכה בארגוני שמאל תוך שמירת מקורות המימון של ארגוני הימין.

תמיד אהבתי את חוש ההומור שלך, מסתבר שהוא רק הולך ומשתבח.

נ.ב.
גם השטויות של חברי הכנסת של הימין עוד לא מתקרבות לבזיון ההונגרי, על אחת כמה וכמה ההלצה הלא מוצלחת של גלאון.

ישן 10-01-2012, 21:23
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "יצירת סייג השלוש ב2007 הוא פרסונלי נגד גרוניס. הביטול הוא בסה"כ תיקון חוק פרסונלי..."

אם מימון גופים לא ממשלתיים ע״י גורמים זרים הוא דמוקרטי או לא אפשר להתווכח, על חוק שנתפר בברור כנגד צד אחד ומפלה אותו לעומת הצד השני לא! החוק הוא אנטי דמוקרטי (שלא לדבר על חוסר השקיפות של עמותות הימין).

לא סייג שלוש השנים ולא ביטולו נובעים מתודעה דמוקרטית מופלגת, למעשה בדיוק ההיפך.

החוקים שאני ״מזדעק״ כנגדם, מימין ומשמאל, הם אנטי דמוקרטים וציניים וההבדל בינך וביני זה שלי אין בעיה לראות את כשלי שני הצדדים, אתה לעומת זאת משוחד לחלוטין לצד אחד והדבר מעוור את כושר השיפוט שלך וחבל.

ישן 10-01-2012, 21:31
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא נתפר ולא נעליים. יש צד אחד בלבד שחושב שראוי לערב ממשלות זרות בפוליטיקה פנימית...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]אם מימון גופים לא..."

נסה לחשוב מהכיוון הזה.
בארה"ב הם נרשמים בסוכנים זרים, ובצדק. אצלנו, כל ניסיון לחייב זאת - מוצג כפאשיזם...

סייג השלוש השנים נועד למנוע מגרוניס להיות נשיא. הביטול שלו הוא החזרת הסיניוריטי הקדוש, שבזכותו חטפנו נשיאים כברק ובייניש. תיקון החוק מחזיר מצב קיים. אין דבר יותר נחעג מלראות את שונאי פרידמן ומעריצי בייניש, מקדשים את החוק שפרידמן העביר...

החוקים שאתה מזדעק נגדם, מימין ומימין, נועדו לשקם דמוקרטיה מפני גורמים עוקפי-בחירות. הצעת החוק של גלאון לא זכתה אצלך לקמצוץ מאותה התרעמות שזיכית בה את הצעות חוק עדינות בהרבה של הימין. לא מפתיע, כמובן, גלאון היא משלנו והצעת החוק, שאתה מסכים שהיא "מוזרה", נועדה לקדם אג'נדה חשובה (למנוע מימנים חצופים לנהל את המדינה רק בגלל ששוב ניצחו בבחירות ...).

אני אובייקטיבי לחלוטין. אני באמת חושב שהבחירות צריכות לקבוע מי ינהל את המדינה - גם אם יקרה הבלתי הצפוי והשמאל ינצח. כזה אני, משוחד לגמרי לטובת רצון הבוחר, ומשוחד לגמרי נגד רצונם של אנשים שאיש לא בחר אותם, אלא הם מינו זה את זה... כזה אני, מטריד יותר מטיבי, פאשיסט יותר מהגרמנים שאחרי מלה"ע הראשונה...
ישן 10-01-2012, 22:01
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא נתפר ולא נעליים. יש צד אחד בלבד שחושב שראוי לערב ממשלות זרות בפוליטיקה פנימית..."

לעניין תרומות לאירגונים לא ממשלתיים בישראל אני לא רואה שום הבדל עקרוני בין ממשלת בריטניה לארגון נוצרי בארה״ב, או ששניהם כשרים או שלא. כל השאר זה ספינים פוליטים צינים.

אל תתחכם, ראשית אני התלוננתי על סייג שלוש השנים משני הכיוונים (ואתה בעצמך מודה שפרידמן לא ממש היה אהוד בשמאל). לביטול הסייג עם זאת אין שום קשר לרצון לתקן את המערכת והוא פרסונלי פאר אקסלנס; לחסום את נאור ה״שמאלנית״ ולהכניס את גרוניס ה״ימני״. תפסיק כבר לספר לי על שיקום הדמוקרטיה, אתה הרי לא מסוגל אפילו לשמור על straight face כשאתה כותב את השטויות הללו.

הצאת החוק של גלאון לא זכתה לקמצוץ? אני באמת מתנצל שההסתייגויות שלי מהצעת גלאון לא עומדות בסטנדרטים המחמירים שלך. אם אני אכתוב שלצד סטאלין ומאו לא ראה השמאל העולמי מניפולטורית אכזרית כמו גלאון, שהצעת החוק שלה תגרום לנישול חמור יותר מנישולם של החוואים הלבנים ע״י משטר מוגבה ושהיא גם מכוערת (ולא מגלחת את הרגלים או מצחצחת שיניים) תהיה מרוצה?

הימין השמרני הגרמני אחרי מלה״ע הראשונה לא היה פאשיסטי.

ישן 10-01-2012, 22:12
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ודאי שאתה לא רואה הבדלים, אחרי הכל, ארגון הוא כמו מדינה (ביקום מקביל כלשהו....)
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]לעניין תרומות..."

מדינה היא יישות מוגרת בעלת ריבונות. התערבות של מדינה אחרת היא פגיעה בריבונות זו.

אתה התלוננת על הסייג משני הצדדים? לא באשכול זה, בכל אופן. אתה ציינת שפרידמן יזם את התיקון המקורי ולא זכור לי שזה היה בטון ביקורתי בהקשר זה (להיפך, נראה היה שאתה שוב משבח את השופטים שמוכנים לקבל תיקונים אפילו מפרידמן הרשע, כשהם תיקונים מעולים כ"כ...). אם טעיתי בהבנת דבריך, אז אני שמח.

כמובן שבאשכול זה גינית רק את התיקון לתיקון (זה שהחזיר את המצב למודל המקורי...).

חסימת גרוניס נועדה לחסום את הדמוקרטיה. החזרת המצב לקדמותו, באופן שמאפשר לו לשמש כנשיא, עוזרת במעט לשקם את הדמוקרטיה. הקטע הפתטי הוא שכל המזדעקים שוכחים שנאור בכל מקרה תהיה נשיאה בעוד 3 שנים, כך שאיש לא "חסם" את דרכה לנשיאות, אלא בסה"כ חזרו למצב הקיים קודם.

אתה לא צריך להתנצל על כך שאת הצעת החוק של גלאון זיכית בהרבה פחות "מחמאות" מאשר הצעות הרבה פחות בעייתיות בכל הנוגע לדמוקרטיה. על אותן הצעות לא כתבת שהן "מוזורת". למעשה, תמיכה באותן הצעות הוצגה על ידיך כ"שערורייה"...

תמשיך לספר את סיפורי הימין השמרני, אבל אתה ממש לא התכוונת ל"ימין השמרני". רצית לקרוא לי "טירום-נאצי", בלי להשתמש במלים מפורשות. יכולת למצוא מאה אלף דוגמאות אחרות, אבל הן לא היו מעבירות את הרמז בצורה ברורה מספיק (כמובן מבלי להגיד כלום במפורש...). בכל מקרה, כאמור, ההשוואות האלה הן בעייה שלך. המציאות היא שאתה עויין את הדמוקרטיה בעוד שאני בעדה. הסיבות ברורות: מימוש הדמוקרטיה תביא בהכרח לשלטון של פאשיסטים ימניים מתלהמים שרוצחים ראשי ממשלה ולא למדו את הלקח, בעוד שמניעת דמוקרטיה, מביאה לשלטון נאור של אנשים רציניים, שיודעים לבלום את "השמרנים מאחרי מלחמת העולם הראשונה"...
ישן 10-01-2012, 22:30
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ודאי שאתה לא רואה הבדלים, אחרי הכל, ארגון הוא כמו מדינה (ביקום מקביל כלשהו....)"

ישראל היא דמוקרטיה, אם גם לא למופת, הצעות החוק הימניות לא הופכות אותה לפאשיסטית אבל הן כן שוחקות עקרונות דמוקרטיים של הפרדת רשויות (בדמות הגברת שליטת הרשויות המחוקקת והמבצעת שממילא אינן מופרדות כראוי בישראל ברשות השופטת), שוויון (בצורת האפליה לטובת ארגוני הימין ונגד ארגוני השמאל) וחופש בטוי (בדמות הנסיונות להשתיק את התקשורת ואת ארגוני השמאל).

גם בלי החוק (המיותר) של הפורום אני לא משווה יהודים לפרה-נאצים, נאצים או פוסט-נאצים ואני כועס על הטענה השיקרית שהעלת פה. חשוב לא פחות, אני עומד לחלוטין מאחורי מה שכתבתי. בימין השמרני הגרמני היו אנשים מכובדים שמעולם לא ראו עצמם נאצים או חלמו לגרור את גרמניה לביב השופכין המוסרי אליו היא הגיעה בסופו של דבר. דווקא בגלל הנורמאטיביות של האנשים הללו הם דוגמה טובה כל כך למה קורה כשלא נזהרים גם אם לך עצמך אין כוונות ניבזיות. ״העולם הוא מקום מסוכן לא בגלל האנשים הרעים אלא בגלל האנשים הטובים שלא עוצרים את הרעים״.

ישן 12-01-2012, 05:24
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אזהרה: אל תקרא לגולשים בשמות גנאי ("מגיב לא נורמאטיבי")"

אתה צודק, הוא נורמאטיבי וכמו כל מגיב נורמאטיבי הוא עונה למגיבה ששואלת אותו למה הוא מגיב לה אישית שזה בגלל שיש לה ואגינה .

ואיפה היית, "אדמין", כשהחבר הנורמאטיבי שלך קרא לי אדיוט לא פעם אחת אלא פעמיים בדיאלוג שאתה היית שותף לו?

האמת, אני לא יודע למה אני בכלל טורח להתווכח איתך, אתה בטח תביא לי עוד איזו דמגוגיה בגרוש על זה שאני מגדף מגיבים אחרים - משווה יהודים לנאצים - חסר כל ידע בסיסי - כותב עברית קלוקלת - מעז להשתמש במילה "הדרה" (זו היתה אחת מהקטלניות שלך) - מסיט דיונים - שונא דמוקרטיה וכמובן, איך אפשר בלי גדול חטאי, מתפעל מהשפרצות הצבע של איזה הולנדי משוגע. LOL ולחשוב שאתה, מכל המגיבים פה, מתלונן על ירידה לגופו של גולש.

ישן 10-01-2012, 22:41
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ישראל היא לא ממש דמוקרטיה. רצון הרוב מטורפד פעם אחר פעם בידי מיעוט לא נבחר
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]ישראל היא דמוקרטיה, אם..."

הצעות החוק הימניות שוחקות עקרונות מונעי-דמוקרטיה, בניסיון לאפשר ביטוי של רצון הרוב. לך זה נראה מזעזע, מכיוון שאתה יודע שהאג'נדה שלך נתמכת בידי מיעוט קטן. אתה יכול לספר לעצמך שאתה מייצג דמוקרטיה ושאני ושכמותי מהווים את הפלטפ]ורמה שבאמצעותה יעלו לשלטון שונאי הדמוקרטיה המפלצתיים ביותר...

החוק לאיסור השוואת יהודים לנאצים, מוצדק להפליא, ואתה הוכחת זאת בכל הפעמים שרצית להשוות לנאצים באופן מפורש, ונאלצת להימנע מכך בזכותו. אתה יכול לספר עד מחרתיים על "הימין השמרני", אבל, כאמור, לא במקרה בחרת בגרמניה ובאותה תקופה.

לא יעזור כלום, אני אקבל ממשלה שמאלנית, כראוייה למשול, אם תיבחר. אתה בחיים לא תקבל ממשלה ימנית, ככזו שמותר לה למשול. לא יודע מה זה "שחיקה של עקרונות דמוקרטיים", אבל אם את העקרון של "הרוב קובע" אתה מתקשה לקבל - אז נראה לי שעברנו את ה"שחיקה" כבר מזמן...
ישן 11-01-2012, 06:39
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ישראל היא לא ממש דמוקרטיה. רצון הרוב מטורפד פעם אחר פעם בידי מיעוט לא נבחר"

לא, ישראל היא לא דמוקרטיה. ישראל היא דקטטורה שנשלטת בידי מאפיה שמאלנית של מר"צ והעליון.

השמאלנים הללו יישבו 600,000 יהודים ביו"ש, הלאימו את רמה"ג, פצחו בשורת רפורמות כלכליות שפרקו את מדינת הרווחה הישראלית ומכרו נכסי מדינה ברבע מחיר לטייקונים. הימנים לעומתם מזה אהבלים, הם 97% מהיהודים (לפי המספרים שלך), יש להם רוב בכנסת, הם מאיישים את משרדי הממשלה ובכל זאת הם לא מצליחים לשלוט, הלא יוצלחים.

ביקום המוזר בו אתה חי השטות של גלאון הופכת לאיזו מזימה דמונית להחריב את הדמוקרטיה בישראל בעוד מבול הצעות ציניות ומכוערות שזוכות לגנוי מכל מי שווה משהו בארץ, מהיועה"מ, דרך כל חברי הכנסת ההגונים בליכוד (אגב, זן נכחד) ועד לראש הממשלה (שלא מגנה אבל גם לא תומך בהן) הן "הגנה על הדמוקרטיה". רק היום קראנו מה הדמוקרט הדגול בני קצובר חושב באמת.

אני מניח שבעולם ההפוך שלך אני כניראה באמת השוואתי אותך לנאצי. בעולם ההפוך הזה זו כניראה גם מחמאה.

ישן 11-01-2012, 06:50
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

רגע של עברית: "לא ממש" אינו שווה ל"ממש לא". טוב, נו, עברית קשה שפה, נכון?:)
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "לא, ישראל היא לא דמוקרטיה...."

ביקום המוזר (היי, אתה מת על המילה הזו - ממש "הדרה 2- הנקמה"...) שלך - מותר למיעוט לחפש מסלולים עוקפי בחירות. אצלך, באותו עולם דיכוטומי מצחיק שבראת לעצמך אגב לימוד יסודי של כל כתבי הקודש של אטילה, הגעת למסקנה שיש או דמוקרטיה מושלמת או דיקטטורה טוטאלית...

אגב, אני לא באמת מאשים אותך בכלום. בסופו של דבר, הטקסטים שלך הם דקלומים של ווינט ודומיו - וזה בערך מה שכתוב שם (בצורה ערוכרה קצת יותר טוב...).

אני לא זוקף לחובתך את ההשוואות לנאצים. סה"כ אתה מצוי בסיטואציה נורא קשה: אין לך מושג על רוב הנושאים שאתה כותב לגביהם (למעט כמובן השפרצות צבע מרגשות...), ועל כן אתה מרגיש צורך לדרדר את הדיון כך שיגלוש מהעניין. אני מבין אותך, לא קל לך לנהל דיון שבו מותר גם למישהו שאינו מאנ"ש לדבר באופן חופשי....
ישן 10-01-2012, 21:51
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "נסחפת בגדול."

יכול להיות, אבל כאשר השמאל הקיצוני טוען שישראל יותר גרועה מאתם-יודעים-מי, שיהיהודים (סליחה, ישראל) שוחטים ילדים פלסטינים, שישראל מבצעת רצח עם, שלמתנחלים אין זכויות אדם, שמפלגות הימין לא לגיטימיות וכל פיפס של ח"כ ימני הוא סכנה לדמוקרטיה, כאשר הם מפגינים בקריאה למחוק את ישראל מהמפה, כאשר הם ניגשים לנחם משפחות של מחבלים מתאבדים ומהללים את הג'יהאד נגד היהודים, כאשר ארגוני שמאל מנסים למנוע את מעצרם של שוחטי המשפחה באיתמר, כאשר גיבור "פציפיסט" שלהם טוען שישראל זייפה את הפיגועים שביצעו הפלסטינים באינתיפאדה, כאשר עיתונאי שקיבל פרס זכויות אדם מצהיר שאם יראה מתנחל גוסס הוא יפקיר אותו למותו - אז אני בהחלט חושש. אני חושש מהיום שהשמאל הקיצוני ישתלט על הדמוקרטיה (כמובן שלא באמצעות בחירות אלא באמצעות בג"ץ, התקשורת וחוקים כמו של זהבה גלאון) ויהפוך אותה לדיקטטורה בה הוא יוכל לממש את השנאה שלו כלפי היהודים ולתת לערבים להשתולל כמו בתרפ"ט עד שדם יהודים ירווה את שדות הארץ הזאת.
דף ה-D9 של MathKnight

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:06

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר