לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-02-2012, 20:47
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Raiden שמתחילה ב "אני רגיל עוד מימיי הביניים..."

א)תפסיק להגיד על דברים שעונים לך "שטויות" קאפיש?
ב)התשובה שענו לך כן קשורה, היא מסבירה לך איך לחלק מחיצות נכון.
ג)לגבי השאלה שלך, אז אין כאן תשובה חד משמעית- מצד אחד כונן גדול(באותה טכנלוגיה כמו כונן קטן יותר), יהיה מהיר יותר, כי לשלוף מידע מדיסק בגודל חצי טרה על פלטה אחת יהיה במקרים מסוימים מהר יותר מלשלוף מלשלוף אותו מדיסק של טרה, מצד שני העתקה מדיסק אחד לשני, מאשר העתקה מאותה מחיצה באותו דיסק, לאותה מחיצה תחת שם אחר יתבצע מהר לאין שעור במקרה של דיסק יחיד, ויש עוד הרבה סנריו, כך שאין תשובה חד-משמעית, הכל תלוי איזה פעולות אתה מבצע בדיוק, בגדול למשתמש ממוצע זה לא משנה יותר מדי 2*500 או טרה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-02-2012, 23:30
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "אפשר לעשות שטויות גם על כונן פיזי אחד"

אז אם היית טורח לקרוא את הקישור, היית מגלה שחלוקת הכונן כך שהמידע שנקרא הכי הרבה יהיה תמיד בתחילת הפלטה (למשל על ידי שימת כל מערכת ההפעלה והתוכנות על מחיצה קטנה יחסית לשטח הדיסק) - והמידע שנקרא לעתים רחוקות מאוד יימצא בהמשך הדיסק - או בכלל על דיסק אחר - תגרום לראש לנוע הרבה פחות כשהוא עושה seek בין הקבצים השונים (והחלקים שלהם, אם הם fragmented) - ומטבע הדברים - אכן תאיץ את המהירות. מכיר את הנוסחה דרך = מהירות * זמן? אם מהירות התנועה של הראש קבועה, ואנחנו מקצרים את הדרך, רוצה לנחש מה יקרה לזמן?

זו אחת הסיבות שכונני SSD הרבה יותר מהירים מכוננים מגנטיים - זה לא רק ה throughput, אלא העובדה שזמן ה seek יורד מממוצע של בערך 15 מילישניות, לאיזור המילישניה... בכל נקודה ב"דיסק".

ישן 12-02-2012, 00:49
  תפוחים תפוחים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.04
לא משנה מה תשים בתחילת הדיסק, מספיק
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אז אם היית טורח לקרוא את..."

שיהיה משהו בקצה שצריך לגשת לקרוא ולא עזר לך מה שריכזת בתחילת הדיסק (דרך * ....)

אגב, לא הבנתי מה זה משנה אם זה בקצה, באמצע, או בסוף העיקר כאן הרצף והקבצים האלה מן הסתם נמצאים ברצף.

בנוסף, חלונות 7 מבצעת כברירת מחדל דהפרגמנטציה על בסיס יומי כך שהקבצים בכונן נמצאים ברצף.

אם ראית/ערכת מבחן ביצועים שמאשש את טענותיך אנא שים קישור.

אם אתה רוצה יותר ביצועים תקנה הרבה זכרון ו/או הרבה כוננים, רק כך יש לך שליטה וודאית/אמיתית מה נקרא ומאיפה ולכן שיפור ביצועים וודאי/אמיתי.

לרוב רובם של משתמשי המחשב התקלה היא חוסר זכרון וזאת התרופה העיקרית לשיפור ביצועים,
החדשות הטובות הן שמחיר הזכרון היום מתת לריצפה - זה הזמן לקנות הרבה זכרון.
ישן 12-02-2012, 02:05

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "לא משנה מה תשים בתחילת הדיסק, מספיק"

כמה קשקושים בהודעה אחת...

מה זאת אומרת שיהיה משהו בקצה? הרי כל המטרה בזה ששמים את כל הקבצים של מערכת ההפעלה והתוכנות שהיא מפעילה, בתחילת הדיסק, היא כדי שלא יהיו דברים בקצה השני של הדיסק! זה בדיוק מה שמנסים להסביר לך כאן! אם רק מסמכים, שירים, וכו', יושבים בקצה השני של הדיסק, זה לא משנה לפעילות הרגילה של המערכת. כשתפתח מסמך אחד, תבזבז פעם אחת שני seek-ים - לסוף הדיסק וחזרה - בשביל לקרוא את הקובץ הזה. אבל כלל הפעילות של המערכת, תהיה באותו איזור. בשיטת הפרטישן הענק כל קובץ יכול להיות במקום אחר על הפלטה, אפילו אם הוא ללא fragments, עדיין אחד יכול להיות בצד אחד, והשני בצד שני. זה עדיין ללכת בין שני הצדדים של הדיסק בשביל לקרוא קבצים נפוצים. משהו שיכול להמנע כשכל המע"ה והתוכנות שלה נמצאות ב 5% הראשונים של שטח הפלטה.

אין לי כוח למצוא את הבנצ'מארקים (אני לא עובד בשבילך, ההרד דיסקים שלי עובדים מהר, ולא איכפת לי ממש אם שלך איטיים - זו בעייה שלך - לא שלי) - תמצא לבד. חיפוש מהיר בגוגל מצא פירוט גדול יותר שאומר בדיוק מה שאני אמרתי: http://partition.radified.com/partitioning_2.htm ומדגים את זה עם בנצ'מארק של HDTach על ה GB-ים הראשונים של הדיסק מול כל נפח הדיסק, שאתה יכול לבצע בעצמך.

לא שאני מבין למה צריך בנצ'מרקים כדי להוכיח טענה שלומדים בתחילת התיכון, ש S=VT ... טענה שעוד לא סתרת (ואינך יכול לסתור, המציאות די מוכיחה שטענה זו נכונה, ויש לכך אלפי דוגמאות...)

בכל אופן, אתה ומר ריידן מוזמנים למצוא לעצמכם חדר שבו תוכלו לעצום את העיניים בפני המציאות, ואם תרצו, נוכל לתת לכם עוד המלצות - כיצד להאיט את המחשב.

אין ספק שלטעון שיש משהו שחלונות 7 עושה שמשפר מהירות, הוא בהחלט אחת הבדיחות היותר משעשעות באשכול הזה :-)

מזמן לא דיברת על הרחבת זיכרון במחשב. אולי אם נוסיף 16TB RAM למחשב, זה יאיץ לנו את מהירות הנסיעה של ראש הקריאה של הכונן הקשיח. אה רגע, זה בעצם לא קשור. מה דחפת את זה לפה? ואם זה לא קשור, איך יעזור לשים יותר מהממוצע שמתקינים היום - בסביבות ה 4GB? הרי המחשב לא מנצל כבר היום את הכמות הזו, ברוב השימושים, של רוב המשתמשים. איך תוספת של עוד מקום לא מנוצל עוזרת במשהו?

ישן 11-02-2012, 23:42

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "מצד אחד מחיצה נפרדת לסוואפ זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_Equivocator
מצד שני העתקה מדיסק קשיח פיסי אחד לאותו הדיסק, אבל למחיצות שונות זו פעולה מאוד יקרה, שלוקחת הרבה מאוד זמן
קראתי שוב ושוב את ההמלצה שלי, ולא כל כך הצלחתי להבין היכן המלצתי לעשות העתקות בין המחיצות, ולא רק שלא מצאתי, גם לא עולה בעיני שום מחשבה מדוע שמישהו ירצה להעתיק משהו בין המחיצה של מערכת ההפעלה והתוכנות, למחיצת המידע, או להפך.

האר את עיני?

או שסתם רצית לציין שפעולה שאף אחד לא עושה היא מאוד יקרה (אבל אם זה מה שרצית, למה זה מעניין אותנו?)

נ.ב. באידאל בכלל צריך שלא יהיה Swap. לא שאמורה להיות בעיה עם זה... עם כל הטרה-בייטים RAM שתפוחים ממליץ לכל גולש באשר הוא לקנות, אתה לא באמת צריך Swap. (אבל ת'אכלס, גם עם 4GB זיכרון, בשימוש סביר, אין סיבה שתצטרך...)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:34

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר