לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-03-2012, 10:46
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי TrunksTM שמתחילה ב "אני לא מנסה למחוק את המייל"

בהחלט ייתכן שאם הותקן סוס טרוייאני, הוא מאזין לכל הקלדה שאתה עושה על המחשב, כך שתהיינה לפורץ כל הסיסמאות שלך בכל האתרים שאליהם נכנסת ממחשב נגוע.

הפתרון - להיכנס ממחשב שהוא בטוח לא נגוע (אני ממליץ על מחשב שהרגע פורמט, ולא השתמשו בו בתוכנות מזיקות כגון אקספלורר ואאוטלוק) - ולהחליף את הסיסמאות בכל האתרים (ואל תשתמש באותה סיסמא באתרים שונים. קשה לך לזכור סיסמאות? הצץ בחתימה שלי). כמו כן, באתרים המאפשרים זאת (כמו ג'ימייל, ונדמה לי שאמרו שגם פייסבוק), להפעיל אפשרות של זיהוי כפול - שכולל שליחת/הקראת קוד חד פעמי לסלולרי שלך בכל כניסה ממחשב לא ידוע.

אשר לפרמט או לא, שיקול שלך להחליט מה נכנס אלייך למחשב, אם בכלל. אם ראית סימנים להתנהגות חשודה, אז כן, אני בעד... על הדרך אתה מרוויח: חלונות הרי נעשית איטית יותר כל יום שהיא מותקנת. פירמוט "מאיץ" את המחשב...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-03-2012, 11:13
  TrunksTM TrunksTM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל TrunksTM שלח הודעה דרך MSN אל TrunksTM
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "בהחלט ייתכן שאם הותקן סוס..."

הבנתי, אני אשמח אם תאמר לי איך מפעילים אפשרות של זיהוי כפול.
באם אני עושה פרמוט, המחשב נקי לגמרי מגישה שלו למחשב?

לפי מה שהבנתי ממך, אחרי הפרמוט אני עדיין צריך לשנות את כל הסיסמאות שנכנסתי דרכן בעוד המחשב היה נגוע - משמע, סיסמאות שלא נכנסו דרכן בעוד המחשב היה נגוע, לא תהיה גישה לפורץ אליהן. (אני מבין שאם הוא מתוחכם מספיק גם את זה את הסיסמאות הללו הוא יוכל להשיג?)

במידה ואני נכנס דרך מחשב כרגע ומשנה סיסמא, אין לפורץ גישה דרך רשת האינטרנט שלי גם למחשב הזה? ומשם הוא יוכל להשיג גם את הסיסמאות?

נערך לאחרונה ע"י TrunksTM בתאריך 15-03-2012 בשעה 11:16.
ישן 16-03-2012, 11:16

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי TrunksTM שמתחילה ב "הבנתי, אני אשמח אם תאמר לי..."

גוגל: https://accounts.google.com/b/0/SmsAuthConfig
פייסבוק: נדמה לי שכאן: https://www.facebook.com/settings?t...=approvals&view

לגבי הפרמוט - אם, כאמור, הוא לא שתל הפתעות גם בתוכנת ה BIOS, ואם לא תגרום להדבקה חוזרת בעתיד, אפשר לומר שכן...

סיסמאות שלא הכנסת, לא תהיה גישה אליהן - אבל - אם היה ניתן לאפס אותן באמצעות סיסמאות שכן היה ניתן להגיע אליהן (לדוגמא - הסיסמא של המייל שלך) - אזי אפשר להניח שגם הן compromised...

כניסה ממחשב אחר - כל עוד שהפורץ לא גורם לך להדבק בסוס הטרוייאני גם במחשב האחר - לא. שים לב שאם זה לא מחשב שהרגע פורמט, בהחלט ייתכן שגם בו יש סוס טרוייאני. בכל זאת, מדובר בחלונות, לא?

ישן 16-03-2012, 11:25

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי YoSi_D שמתחילה ב "אף פעם לא הבנתי איך בכניסה..."

אתה נכנס לאתר עם תוכנה: הדפדפן שלך. הדפדפן עושה כל מיני דברים. אם מפתחי הדפדפן עשו טעות בקוד התוכנה, וקלט מסויים לתוכנה גורם לפעולה שהמשתמש לא מעוניין בה (לצורך העניין - אתר אינטרנט אקראי שגלשת בו - הוא קלט של התוכנה) - הפעולה תתבצע. יש דפדפנים אשר אפילו מאפשרים לתוכנות, כחלק מהתכנון שלהם (!) להריץ תוכנות מאתרים - כגון אינטרנט אקספלורר עם מנגנון ה ActiveX הארור. כלומר זה אפילו לא בטעות.

א. דוגמאות שאינן מזיקות:
דף שגורם לאקספלורר לקרוס: http://shimi.net/archive/ie.html
דף שגורם לאקספלורר להוציא את דלת כונן התקליטורים: http://shimi.net/archive/ie2.html

(הבאגים תוקנו מאז שהם הוכרזו בפומבי, אבל אם תמצא דפדפן מקורי + מערכת הפעלה מספיק ישנים, לפני התקנת עדכונים, הם יעבדו מצויין...)

ב. אנטי וירוס הוא לא קוסם. הוא מחפש דברים על פי מה שלימדו אותו. תמיד מתגלים באגים חדשים, וכל עוד שהאנטי וירוס לא למד (כלומר - לא לימדו אותו) לזהות את הבאג המסויים שבו משתמש אתר זדוני, הבאג פשוט ישפיע על הדפדפן שעבורו הוא תוכנן. לרוב (חובבי מיקרוסופט: אמרתי "לרוב", לא אמרתי "כל") הדפדפן הוא אינטרנט אקספלורר של מיקרוסופט... ולפעמים אתרים זדוניים מכוונים דווקא לכיוון מערכת ההפעלה (ואז לדפדפן אין מה לעשות, יהיה הכי מאובטח בעולם, לא יעזור לו) - כגון באג ה GDI+ הידוע לשמצה...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:34

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר