לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-03-2012, 20:55
צלמית המשתמש של MCGP
  MCGP MCGP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.06.05
פסיכומטרי - אני בבעיה

רקע עלי: אני כבר שנתיים שמשוחרר מהצבא = 5 שנים לא נגעתי בשום דבר שקשור ללימודים
אוקי, אז ככה, אני לומד בקורס של HIGH Q, והגעתי למצב שאני בפיגור דיי רציני אחרי הקבוצה, לא תרגלתי איזה 5-6 נושאים שעברנו בקורס ונתנו לנו לתרגל [ויש עוד כמה נושאים שילמדו אותנו בשבוע הבא שגם עליהם יהיו שיעורי בית]

במבחנים האחרונים אני הולך לאיבוד ומאוד מתקשה לענות על שאלות שלמעשה כבר הייתי אמור לדעת (וגם תרגלתי לא מאט) כיצד לפתור אותם (בייחוד בנושא הכמותי)

אני משתדל גם לקרוא כתבות באנגלית בנוסף כדי לשפר לעצמי את השפה שגם בה אני מתקשה.

אני כרגע עומד על ציון 500
אבל אני מרגיש שאיבדתי את זה ושאני מאוד מפוזר ואיני מתמצא / יודע להשתמש בחומר (בייחוד של הכמותי) ואני מאבד מלא זמן על שאלות שאני לא מצליח לפתור ויש מלא

המועד שנרשמתי הוא בעוד פחות מ 19 ימים.

מה לעשות?

נערך לאחרונה ע"י MCGP בתאריך 17-03-2012 בשעה 20:57.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-03-2012, 21:23
  Scattered mind Scattered mind אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.06.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MCGP שמתחילה ב "פסיכומטרי - אני בבעיה"

אם אתה אכן במצב לא טוב והמטרה שלך היא להוציא ציון כמה שיותר גבוה במועד הקרב, אז לדעתי עליך לוותר על חלק מהנושאים.

תוותר על האנגלית כי ההשפעה של האנגלית על הציון פחותה משל שאר הפרקים. כמו כן תוותר על ללמוד מילים שכן זו מסה אדירה של מידע שבפועל סיכוי קלוש שמשהו ממידע זה יהיה רלוונטי לבחינה.
תעשה כמה בחינות ותראה באילו שאלות אתה חזק יותר ובאילו חלש יותר. תתרגל את השאלות בהן אתה חלש יותר ותתחיל מאלה שמופיעות יותר בבחינות. לדוגמא במילולי יש יותר שאלות על אנלוגיות מאשר החלפת אותיות, אז לדעתי כדאי להתחיל מאנלוגיות.

זה מה שאני הייתי עושה במקומך, אני לא יודע עד כמה עצות אלה טובות בשבילך.
ישן 17-03-2012, 22:05
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
לאן אתה שואף להגיע מבחינת הציון?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MCGP שמתחילה ב "פסיכומטרי - אני בבעיה"

קודם כל, אני ממש לא חושב שקריאה באנגלית בזמן הקורס באמת עוזרת לשיפור האנגלית. מי שהועילה
לו קריאה באנגלית הם אנשים שתמיד קראו באנגלית או לפחות לתקופה יחסית ארוכה, ולא כאלה שחושבים
שקריאה של כמה עמודים בחודשיים של קורס תהפוך אותם לתותחי אנגלית. זה קודם כל. יש כאלה שיחלקו
איתי, אבל הם טועים.

אם לא תרגלת את הנושאים אז מה בדיוק אתה חושב שתשיג בעשרים יום? שתשתפר מ-500 ל-600? אני
לא חושב שאפשר לעשות שיפור כזה גדול תוך למידת נושאים ותרגול הנושאים האחרים - ויש המון נושאים
בכלל החלקים. לא ברור לי למה זרקת כסף (והיי קיו איננו קורס זול במיוחד) בלי להיות מוכן ללמוד טיפה. חבל.

מה אתה יכול לעשות? תבדוק את האפשרות לדחות את מועד הבחינה. אם זה לא אפשרי אז לפחות תעשה
את הבחינה, כי אין לך הרבה מה להפסיד. לגבי הרשמה לקורס נוסף (כי לא למדת הרבה נושאים, אז אתה
לא יכול סתם לתרגל בבית עם הספרים)- אם אתה חוזר להיי קיו, עושים לך שם לדעתי הנחה של 50% על
הקורס השני.

ראיתי שהתייחסו פה למילים. המילים הן מאוד חשובות לבחינה, אך בגלל שאכן אין לך הרבה זמן, אני הייתי
ממליץ לך לוותר לגמרי על המילים באנגלית ולרפרף טיפה במילים בעברית.

בהצלחה.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 17-03-2012 בשעה 22:07.
ישן 18-03-2012, 01:14
צלמית המשתמש של MCGP
  MCGP MCGP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.06.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "כן, חבל שתצטרך להמתין שני..."

תחלס, חבל כבר למדתי הרבה, הורדתי איזה 2000 מילים בעיברית, 1600 באנגלית {וזה עדיין לא נחשב הרבה}
הלמידה שלי היא יחסית באצלתיים (לא יכול ללמוד מהר יותר)
אני מרגיש שבקורס רצים מאוד מהר.
ואני ממש לא עומד בזמני הבחינה ובקצב הדוהר שלה.

ד"א: גם קראתי בטונות, בשפה האנגלית (לדעתי לקרוא בשפה זרה חוסך גם את הקריאה בעיברית) והבטחתי לעצמי שאני אמשיך לקרוא גם אחרי הבחינה כי זה ממש מעניין

יש לי ביום שני את סימולצייה מספר 8
יש המלצות מה אני יכול לעשות יום לפניה
כי לפיה אני יחליט אם לדחות או לא
ד"א: אמרת 90% שזה כבר גבוהה אז אין לי סיבה שלא לנסות ואולי לקבל את ה 600
*עשיתי כבר איזה חישוב לא רישמי של הציון, אם בכל המבחנים אני עונה על 50% נכון אני מקבל 500 אם אני עונה על 2/3 או 67% אני אקבל 600
המצב העכשיווי הוא, על כל 6 שאלות אני עונה נכון 3 והרצוי הוא על כל 6 שאלות לענות נכון על 4
בינתיים בגלל הקצב האיטי שלי לא הספקתיי להגיע לחלק של הטקסטים והגראפים (בכמותי) ואם כן הספקתי אז אני מצליח בהם רק 2/6 השאלות שיש בכל אחד מהם.
****תיקון: עכשיו קראתי שוב ורשמת ש 600 זה ב 90% לא מתאים ): , עוד סיבה למה אני עונה לא נכון על שאלות בבחינה, למה המילה "לא" בשפה העברית היא כל כך קצרה ?!

בקיצר, מחרותיים אני יקבל ציון ואחליט האם לדחות או לא (דיי מאיצים בי כבר ללכת לאוניברסיטה וקצת קשה להסביר לבני המשפחה שהעניינים עובדים אחרת )

נערך לאחרונה ע"י MCGP בתאריך 18-03-2012 בשעה 01:17.
ישן 18-03-2012, 13:29
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי MCGP שמתחילה ב "אני רוצה להיות מהנדס אז..."

אממממ....

אני מצטערת להיות זאת שתבשר לך את החדשות המאד רעות - אבל אם כ"כ קשה לך ללמוד לפסיכומטרי ואתה לא מסוגל לקליטה מהירה של החומר, קצת קשה לי לראות אותך בלימודי הנדסה. יכול להיות שתשרוד, אבל גם אם תשרוד יהיה לך מאד מאד מאד קשה.

לימודי הנדסה הם המון מתמטיקה, וברמה הרבה יותר גבוהה מהפסיכומטרי.
אני יכולה להגיד על עצמי - אני מכירה ביכולותי, או יותר נכון במגבלות שלי. הנדסה כנראה לא הייתי מסוגלת ללמוד, וזה בסדר. לא כולם צריכים להיות מהנדסים.

תחשוב טוב טוב מה תחום הלימודים ש-מ-ת-א-י-ם לך (ולאו דוקא זה שכביכול יביא לך הכנסה גבוהה). אם תשתרך אחרי כל המחזור שלך באוניברסיטה/טכניון או אפילו במכללה, הסיכוי שלך למצוא אח"כ עבודה כ"כ מכניסה גם הוא לא יהיה עד כדי כך גבוה.

אז נכון שאתה חלוד, ואולי כמה חודשי תרגול נוספים יורידו את החלודה. מצד שני, אולי גם לא. תשב עם עצמך ותחשוב אם אתה רוצה הנדסה באמת ומאיזה סיבה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 19-03-2012, 12:27
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Benor2005 שמתחילה ב "אמירה כזו, גם אם היא עשויה..."

הרעיון היה לא להפיל אותו לקרשים, ולכן גם מאד נזהרתי בניסוח. אין לי מושג מה ואיפה אתה לומד. אני ראיתי אנשים מתמודדים עם לימודי הנדסה בטכניון, ואפילו לא באחת הפקולטות ה"מפחידות" אלא בהנדסה סביבתית.
אני יכולה לומר בלב שלם - אני לא הייתי עומדת בלימודים האלה. זה אומר שאני פחות טובה ממישהו? לא! להיפך, אני טובה מהרבה אחרים, אבל שונה. הנה, אני בקו הסיום של הדוקטורט שלי, מצאתי עבודה שאני אוהבת טובה בה ומכניסה לי משכורת סבירה, ועדיין לא הייתי עומדת בלימודי הנדסה. לא בעומס ולא בתוכן.

כשבאים לבחור תחום לימודים חייבים להיות ריאליים. חבל לשרוף את הזמן והכסף על משהו שלא מתאים לך ואתה לא מתאים אליו. ידיעה ברורה של היכולות ותחומי העניין של כל אחד ואחד מאיתנו יחסוך המון תסכול וכאבי לב בשנים שאמורות סה"כ להיות כיפיות ומהנות.

אז אולי הנדסה היא לאו דוקא התחום שלו, אבל משפטים או ריפוי בעיסוק כן? מי קבע שכולם צריכים להיות מהנדסים?

אני לא באה לשפוט, אלא לתת נקודת מבט שאולי קשה לעיכול, אבל מסתכלת על הדברים כמו שהם. הרעיון הוא לא להפיל אדם לקרשים, אלא להוריד אותו לקרקע ואולי לגרום לו לא לעשות טעות שתעשה לו רע בנשמה למשך שנים קדימה.

ורומק - אין שום סיכוי שהייתי שורדת לימודי הנדסה. יותר מדי מתמטיקה, פחות מדי עניין והמון תסכול שהיה מוביל אותי לפרוש אחרי סימסטר.... לגבי הקשר בין הפסיכומטרי לבין הלימודים - הכוונה היא לא רק לרמת החומר, אלא ליכולת לקלוט ולהפנים במהירות חומר מסוג מסויים. יכולת לשבת ולתרגל (שמעולם לא הייתה לי) פסיכומטרי לא בוחן על חומר הלימוד, אלא מנבא יכולת של עמידה בעומס ולחץ, יכולת קליטה בתחומים מתמטיים/הומניים ואיזושהי אינדיקציה לרמת האנגלית של הסטודנט לעתיד.

לפותח האשכול - ממש לא התכוונתי להפיל אותך. קח אותי כדוגמה מצויינת לאיך אפשר להצליח גם בלי ללמוד הנדסה, בלי לתרגל יותר מדי (יש דברים שאין ברירה) אבל לומדים מה שאוהבים ומשהו שבאמת טובים בו (וזה רוב הזמן הולך ביחד)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:21

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר