לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
צפה בתוצאות הסקר: לו היו הבחירות מתקיימות היום, למי היית מצביע?
ליכוד 20 25.64%
ישראל ביתנו 5 6.41%
הבית היהודי 6 7.69%
האיחוד הלאומי 11 14.10%
ש"ס 0 0%
יהדות התורה 1 1.28%
קדימה 1 1.28%
עבודה 11 14.10%
מרצ 4 5.13%
רעמ-תעל 0 0%
חד"ש 2 2.56%
בל"ד 0 0%
עצמאות 2 2.56%
יאיר לפיד 0 0%
לא יודע/לא החלטתי 13 16.67%
לא מתכוון להצביע 2 2.56%
מצביעים: 78. אינך רשאי להצביע בסקר זה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-03-2012, 11:39
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
לא החלטתי סופית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "לו היו הבחירות נערכות כיום, למי היית מצביע?"

אבל אני נוטה למפלגת העבודה, כנראה...

הסיבה היא פשוטה: אני לא מסמפט את מופז. להערכתי הוא הולך לגרור את קדימה לתוך ממשלתו של נתניהו לאחר הבחירות, ממש כמו שעשה אהוד ברק למפלגת העבודה לאחר הבחירות הנוכחיות וזאת רק בשביל תפקיד בממשלה.

מבחינה חברתית וכלכלית, אני ממש לא אוהב את דרך התנהלות הממשלה הנוכחית, לכן - אין לי כוונה להצביע לנתניהו, למרות שיש נושאים שאני מסכים איתו בדרך ההתנהלות עם הפלסטינים.

לפיד מבחינתי הוא עוף מוזר - לא ברור בדיוק מה הוא מביא לפוליטיקה ולכן, אני לא ממש לוקח אותו בחשבון.

ההתלבטות היא משום שאני גם לא מזדהה עם אף פוליטיקאי במפלגת העבודה של היום. בסך הכל מדובר במפלגה שהיא כיום די מפוררת. זה מאוד תלוי מי יגויס לשירותיה ואם היא תוכל בכלל להיות מוצגת כאלטרנטיבה ראויה. אם זה יקרה, זאת תהיה הפעם הראשונה שאני אצביע אי פעם למפלגת העבודה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Segmany בתאריך 29-03-2012 בשעה 11:48.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-03-2012, 14:52
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
האמת היא שאני ממש לא יודע. אני בד"כ מצביע ליכוד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "לו היו הבחירות נערכות כיום, למי היית מצביע?"

אבל אני מרגיש שבזמן האחרון נתניהו שובר יותר מדי שמאלה, בצורה שאני ממש לא מסמפט. חוסר ההחלטיות של הממשלה, יחד גם עם הפשרה (העלובה לדעתי) עם הרכבת - גרמו לי להצביע "לא יודע" בסקר... אם כי לאור הסקרים האחרונים אני בטוח שאם תהיינה בחירות, ניתן יהיה ליצור קואליציה מוצקה ומבורכת ללא ש"ס בממשלה, מה שדווקא נותן נקודות לליכוד אצלי - אבל חוסר הוודאות הזה עדיין משאיר את ההצבעה שלי על "לא יודע"...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 30-03-2012, 17:41
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "כשאתה לא מצביע אתה עדיין..."

שזו אמירה חסרת טעם לחלוטין כשכל המפלגות נוגדות את האינטרסים שלך. אומרים שטירוף הוא לחזור על אותה הפעולה ולצפות לתוצאה שונה - והרי לך כל מיני אנשים, חכמים ושפויים בדעתם, המצביעים לליכוד פעם נוספת למרות שאט הנפש, למרות שהליכוד פעל, באופן ישיר, בניגוד לעקרונות, לערכים ולאינטרסים שלהם, אך ורק מכיוון שהליכוד הוא זה שלכאורה (וזה לא משנה אם אכן או לא) דפק אותם הכי פחות...

שתבין, אני לא אומר שלו הייתי בארץ לא הייתי מצביע. במפורש כן הייתי מצביע, ובסבירות גבוהה שזה היה הצבעה לאחת המפלגות החדשות (שלמרבה הצער לא עוברות את אחוז החסימה בגלל יותר מדי אנשים שרוצים להצביע "למי שינצח") אבל לא, אינני חושב שהייתי משלם למעלה מאלף דולר רק כדי להצביע למפלגה שאני יודע שאחרי זה תפעל בניגוד לאינטרסים שלי או למפלגה שלא תעבור את אחוז החסימה..

נערך לאחרונה ע"י MS_Rogue בתאריך 30-03-2012 בשעה 17:43.
ישן 29-03-2012, 18:48
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
הכרחתי את עצמי להצביע ליכוד, בחוסר חשק כמעט מוחלט

רק מכיוון שאני לא רואה אלטרנטיבה סבירה.

נתניהו הוא איש חכם ומוכשר, אך כלקח מהממשלות קצרות הימים שקדמו לו, הוא מנהל מדיניות המכוונת בראש ובראשונה לשרידות שלטונית. הבעייה היא שכדי להשיג את אותה שרידות הוא מחניף דרך קבע לשמאל הקיצוני, להלך הרוח בציבור, למערכת המשפטית השמאלנית וכו' וכו'

מכיוון שידוע לי שנתניהו יהיה המועמד, אני אשפוט אותו לפי תום כהונתו, אם הוא ישכיל לפתור ולו בעייה מרכזית אחת של מדינת ישראל - האיום הפלסטיני, המסתננים, הפעילות המזיקה של השמאל הקיצוני, התיקונים הנדרשים במערכת המשפטית - אצביע עבורו. אם לעומת זאת, הוא ימשיך להתכופף, כנראה שבפעם הראשונה בחיי הבוגרים לא אצביע . אולי אפשר היום, בעזרת הרשתות החברתיות , לייצר מסה של בוחרים הגיוניים שיצעקו נמאס לי ויסכנו את הרוב הימני עד כדי כך שהממשלה הנבחרת תאלץ אשכרה לעשות משהו.

ישן 29-03-2012, 19:19
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בגועל נפש מוחלט - שוב ליכוד.

ביבי נהנה מזה שהוא משחק במגרש ריק. זה עצוב לומר זאת, אבל מבחינתי אין בעצם מפלגה ששווה להצביע עבורה - ומכיוון ששיפ כבר ציין שהמנעות מהצבעה משמעה חיזוק המחנה שאתה מתנגד לו, נותרת כרגיל הבחירה ברע במיעוטו.
תקצר היריעה מלפרט את הביקורת שיש לי על ביבי בנוגע לטיפול בפלסטינים, באפריקנים, סוגיית שליט, "המחאה" ומעל לכל - מערכת המשפט. אלא מה? כשבוחנים את שאר האופציות ישנה בעייה גדולה לא פחות:
מיהן האופציות העומדות לרשותי לכאורה?
1. ליברמן - לא באמת אופציה, כיוון שאני די משוכנע שהאיש אינו צדיק גדול, ויש לי בעייה עם מפלגות של איש אחד. בנוסף לכך, אני פשוט לא מאמין לו, ולא ראיתי אותו מתעקש על דברים סופר-נכונים שהוא דורש (לגבי מערכת המשפט ולגבי ערביי הביטוח הלאומי).
2. הבית היהודי - מפלגה די חביבה, אבל מייצגת מפא"יניקיות מעיקה בכל הנוגע לשיטת הבחירות הפנימיות בה (שגורמות לוועדה מסודרת להיראות כמו תהליך דמוקרטי ונקי...) - וכמובן, מייצגת מגזר חביב ותורם להפליא - שאני פשוט לא משתייך אליו. זו מפלגה סקטוריאלית ויש לי בעייה עקרונית עם כאלה מפלגות.
3. האיחוד הלאומי - לכאורה מפלגה מתאימה יותר מאחרות. למעשה, מפלגה דתית לגמרי (למרות נוכחות אלדד) - הרבה יותר מהבית היהודי. כצל'ה מחזר בלהט אחרי כיפות שחורות, וכמובן שזה לא מסתדר עם הבעייה שלי של התנגדות לסקטוריאליות. בנוסף לכך, לא אוהב את הנוכחות של מרזל במפלגה.
4. ש"ס - נו, באמת.
5. יהדות התורה - כנ"ל.
6. העבודה - הם שמאל, ומעבר לכך, פרט ליחימוביץ' עצמה, כולם שם בלתי נסבלים להחריד...
7. מרצ - אני אצביע לש"ס לפני שאצביע להם.
8. חד"ש - אני אצביע למרצ לפני שאצביע להם (בעצם לא בטוח - גלאון היא יו"ר מרצ).
9. בל"ד - אופציה טובה, לולא הייתי בעדנו...
10. רע"ם - אם הם מבטיחים לזרוק את טיבי, יש על מה לדבר...
11. אט"ד - אני אצביע ל-כ-ל האחרות לפני שאצביע להם.
12. יאיר לפיד - אני משאיר לירון להצביע להם.
13. עצמאות - האיש בלתי נסבל מבחינתי. למעשה, הוא הWILD CARD שיכול לגרום לי לא להצביע ליכוד. באיזשהו מקום אני מייחל לכך שביבי ישריין אותו, כדי לגמור את הלבטים, ואז אצביע שרירותית לאחת משתי המפלגות הסרוגות, בלית ברירה.
ישן 29-03-2012, 21:18
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "באופן מסורתי אני מצביע עבור..."

בבחירות הקודמות הייתי על סף להצביע לליברמן, על אף הסייגים שאורי העלה.

ואז נזכרתי שחלק מרכזי במצע שלו היה עניין הנישואים האזרחיים ובנקודה הזאת נפל לי האסימון, אע"פ שהוא בהחלט לאומי- אני לא בטוח שהלאומיות שהוא מייצג היא הלאומיות שאני חש, כמו חלק לא קטן מהעולים הרוסים שמפגינים פטריוטיות חזקה- הדגש הוא על ישראל גרידא בהדחקה מוקצנת של היהודיות.
אני בכלל לא בטוח מה היחס של ליברמן ומפלגתו ללאום היהודי ועל כן- בנוסף לסייגים שאורי העלה, לא אצביע לו.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 30-03-2012, 09:53
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile

רק הליכוד!
הממשלה הנוכחית: ערב רב של הסכמים קואליציוניים עם שותפות מנוגדות אחת לשניה, ממשלה רחבה שמתקיימת על סף הבלתי אפשרי.
נתניהו ניסחט על ימין ועל שמאל מכל כיוון ואת התוצאות אנחנו מרגישים היטב - לא כך צריך ממשל תקין להתנהל.

בנימין נתניהו: ניראה שבקדנציה השניה שלו הוא פחות יהיר, יותר ממלכתי, יותר עושה בתחומים רבים (ביטחון והרבה ביטחון, כלכלה, חברה), יותר ממוקד ופעם ראשונה שאני רואה אצלו חזון (לפרק את איראן מהגרעין, לחזק את צה"ל ואת כוח ההרתעה, לשפר את הכלכלה והחברה).
הוא לא מושלם, עשה ועושה טעויות, ניסחט, אבל אני בטוח שבאקלים פוליטי פחות תובעני רוב הדברים האלה יתמוססו ויישאר רק העניין.
כשאני מסתכל על האלטרנטיבות, אני לא רואה אף אחד/אחת שמסוגל/ת להנהיג את המדינה - כולם קטנים/עלובים/אינטרסנטיים/חסרי אג'נדה שרחוקים ממנו שנות אור.
אם מי מהם במקום לנגח אותו על כל צעד ושעל היה חובר אליו על מנת לחזק אותו בשביל כולנו עוד הייתי רואה ניצוץ של תקווה, אבל את כולם מעניין רק הכיסא, אז מבחינתי שילכו לחפש!

הממשלה העתידית: אני מאד מקווה שרבים יחזקו את הליכוד (ולא יתנקמו בגלל כל מיני רגעי אכזבה כמו עליית מחירי הדלק), ליכוד גדול וחזק אומר פחות שותפות מטורפות בקואליציה.
קדימה בראשות מופז זזה ימינה, אני מקווה שהאיש ישכיל לא לנגח את נתניהו אלא יחזק אותו, אז קדימה יכולה להיות שותפה קואליציונית טובה ויחד עם האיחוד הלאומי ישיגו רוב מוחץ והרי לכם ממשלה צרה ועניינית שלא ניסחטת ע"י אף אחד אלא פועלת על מנת לקדם את האינטרסים של הכלל.
אף אחד לא מצפה לשירת מלאכים, אבל בודאי גם לא לברדק שיש עכשיו.

אהוד ברק: הגיע הזמן שיפרוש, היה חייל נהדר ופוליטיקאי זוועה!

כל השאר: לא ראויים, אין מה להרחיב עליהם.

מפלגות ערביות: אני נחרד מהעובדה שיש להם כבר 11 מנדטים ומי שמאיישים אותם הם טרוריסטים בתחפושת (לפעמים גם בלי תחפושת). צריך לשים לזה קץ - זה לא נורמלי!

שיטת הבחירות: חייבים להעלות בצורה משמעותית את אחוז החסימה.

ישן 30-03-2012, 13:58
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
לגבי שיטת הבחירות אני מסכים חלקית
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "רק הליכוד! [u]הממשלה..."

צריך להעלות את אחוז החסימה ל5% לדעתי
אבל צריכים למצוא דרך שלא תהיה נגועה בפוליטיקה בהרכבת הממשלה
כלומר,שיהיו שרים שימונו בגלל שיש להם נגיעה לתחום ולא בגלל דילים פוליטיים והסכמים קואליציונים
כי הנה מספר דוגמאות: מה לימור לבנת (שכמדומני היא עו"ד) קשורה לספורט חוץ מלהתחבק ולהביך אותה,את גל פרידמן ואותנו רז באולימפיאדה?
מה סילבן קשור למשרד לפיתוח הנגב והגליל? זה שהוא גדל בנגב זה לא אומר שעכשיו הוא גר שם ומבין את העניינים השגרתיים של אלו שכן גרים שם.
וכמובן ישראל כץ (החקלאי) מה הוא קשור למשרד התחבורה?
ולצערנו ראינו בדיוק את חוסר כשרונו בהסכם עם עובדי הרכבת ובבלגן התחבורתי בגוש דן (שלא לדבר על הרכבת תקלה בירושלים)

ישן 30-03-2012, 10:06
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08

האמת שאין לי שמץ.
בתכל'ס אצביע רק למפלגות ימין, אבל למי? האיחוד הלאומי קיצוניים מדי, אני לא מחבב את בן ארי. הבית היהודי הם למל"מים- הם הרי ייכנסו לממשלת ליכוד אבל לא תהיה להם השפעה על המדיניות שלה. ליברמן- אם לא היה בחשד לשחיתות אולי כן, אבל תקדים שרון והתנתקות מפחיד אותי. אם ליברמן מזוכה עכשיו מכל החשדות באופן מוחלט, סיכוי טוב שאצביע לו, כי לו כן יש השפעה על מדיניות הממשלה.
ולבסוף- הליכוד. אולי זה כי הוא קטן יחסית וצריך את האחרים, אבל הליכוד מפשל, בעיקר כלכלית מבחינתי. הוא די מחוייב לקחת את ש"ס ויהדות התורה איתו, ואני לא אוהב את ההשפעה הכלכלית שלהן. השאלה היא מה יקרה אם כל המתלבטים כמוני יצביעו ליכוד, ואז המפלגה תגדל, מה שיאפשר לה להיות בררנית יותר בבני הזוג שלה.

בעיה.

ישן 30-03-2012, 10:24
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
כרגיל - הצבעה טקטית

אין לי מושג כמה זה נכון לגבי ניהול "דמוקרטיה בירוקרטית" במדינות אחרות, אבל בישראל "ניהול המדינה", ובטח ככל שזה נוגע למעורבות האזרח, לא רק שאינו "מדע" אלא הוא בעצם ההיפך: משהו דומה לאיך שאדם (שפוי ויציב) מתייחס לבריאותו וגופו - אין דבר כזה "לחיות בצורה שתעשה אותך בריא" - יש "לא לעשות" שורה של דברים שידוע לגביהם שהמנעות מהם מעלה מאוד את סיכוייך לצלוח כמה שיותר שנות חיים בבריאות יחסית.

לישראל כמה בעיות שאני רואה כנמצאות בחזית ואשר דורשות טיפול והשגחה. ההצבעה שלי תנתן לפי החלטה (קרובה יותר למועד הבחירות) עבור מפלגה שביעי יש לה הסיכויים הטובים ביותר לתרום ל"תמהיל" של ממשלה אשר תוכל לטפל בבעיות אלה בצורה הטובה ביותר. מסיבות אלה סביר מאוד להניח שהקול שלי ינתן לליכוד, ישראל ביתינו או מפלגת ימין אחרת שלדעתי תוכל להיות גדולה מספיק, ופרגמטית מספיק, בשביל לייצב ממשלה לרוחי. בתאוריה בלבד - לו הייתי חושב שאדם כמו "אהוד ברק" נמצא בכיסו של נתניהו, ולפי כללי הריאל פוליטיק בפועל כל ממשלת ימין תזדקק לו כ"ענק שבור" או לחילופין "גמד מחוזק" + עוד כמה גורמים אחרים (לדוגמא שאין מפלגה קטנה אחרת שמשלבת פרגמטיזם עם אידאולוגיה רשמית) אני יכול להצביע עבורו (בלי לסתום את האף: פוליטיקה היא עסק מלוכלך וכולם שם מסריחים. זה חלק מהספורט). כנ"ל, אגב, הצבעה לש"ס שאני לא יכול לפסול מצב (בלתי סביר לפי הנתונים כרגע) שיתרחש.

אני חושב ברוגע, ולא מאתמול, שחמש עשרה השנה האחרונות לימדו את כולנו כי הרדיפה אחרי "פוליטיקה אחרת", על כל שלל הגרסאות השונות והמשונות של האגדה הזו, היא רדיפה אחרי משהו שלא קיים.
ישן 30-03-2012, 12:52
  cesium cesium אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.11

אפשר לעשות "העתק-הדבק" לכמה מההודעות כאן וזה כמעט יהיה מדויק לגבי, אז אני יכול לקצר:

אי הצבעה אינה אופציה. היא פשוט מחזקת יריבים פוליטיים.

ליכוד: אני מבין שלנתניהו יש כל מיני אילוצים, אבל אני מצפה למעט יותר מ'אי-עשיית טעויות גדולות מדי'. המבחן שלי דומה לזה של look-look - אני מצפה לשיפור לא-קטן באחת מבעיות היסוד של המדינה. אם לא אז...

הבית היהודי: למרבה האירוניה, הסיבה שאני שוקל להצביע להם היא בדיוק בגלל שהם למל"מים. אני יודע שמדובר בקול גנרי לימין, ושהם לא ידחפו שום דבר שמנוגד לדעותי יותר מדי (או בעצם שום דבר בכלל) ואפילו לא יסחטו ממש. זה דרך בטוחה יחסית להביע מחאה מבלי באמת להחליש את הליכוד. בנוסף, צריך לשים לב אם הם על גבול אחוז החסימה - אז הצבעה טקטית להם תהיה מאולצת ללא קשר לסעיף הקודם.

האיחוד הלאומי: חרדיים מעט יותר מדי לטעמי, אאל"ט אחת מהסיבות לפיצול המקורי היתה שהם התעקשו לתת לרבנים להחליט על הצבעות.

ישראל ביתנו [צריך לזכור שאנחנו מצביעים בעד מפלגות ולא בעד אישים!]: לא כל עוד אפשר להימנע מכך, גם אם נתעלם מהחשדות נגד ליברמן ומכך שמדובר בעצם במפלגת יחיד (מה יקרה אם יקרה לליברמן משהו? אני לא רוצה לחזור על מקרה 'צומת'...) יש לי אי-הסכמות עקרוניות איתו (משטר נשיאותי לא מתאים לנו, תוכנית ההיפרדות שלו בלתי ישימה וכד').

עבודה: היריב העיקרי בבחירות האלו למרות שהם רחוק מאחור כרגע. אני מצפה למבול של דמגוגיה כלכלית, בנוסף להתעלמות מכל נושא אחר. כמובן, אם העבודה היתה מקימה קואליציה, אז הם היו חוזרים על שיטת עמיר פרץ (ושאר רה"מים מאז רבין) ומתעלמים מכל ההבטחות 'למען השלום'.

כל השאר: משקל נוצה, אין טעם להרחיב.
ישן 31-03-2012, 18:25
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
פרש כמדגם מייצג

תוצאות לאחר 39 מצביעים (אחרי שמשמיטים 10 מצביעים שלא החליטו/לא יצביעו):

הליכוד - 46 מנדטים
האיחוד הלאומי - 16 מנדטים (בפרש - האיחוד הלאומי היא המפלגה השניה בגודלה בכנסת)
ישראל ביתנו - 13 מנדטים
מפלגת העבודה - 13 מנדטים
הבית היהודי - 8 מנדטים
מרצ - 8 מנדטים
עצמאות - 8 מנדטים
יאיר לפיד - 4 מנדטים
קדימה - 4 מנדטים

לא עברו את אחוז החסימה: ש"ס, דגל התורה, המפלגות הערביות

מסקנה: לפי פרש - הליכוד והאיחוד הלאומי מספיקים להקמת קואליציה - ממשלה משולמת כדי לצעוד לשלום בר קימא, לכלכלה מתקדמת ולרווחה בכל קני מידה. ממש ימות משיח.

ישן 02-04-2012, 09:04
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
נורא ואיום.לתלות את הנוכחים!איך הם מעזים לגלוש בפורום שאינו מהווה חתך מדויק של הכנסת?
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "פרש כמדגם מייצג"

בעצם למה לתלות אם אפשר לסרס? בעצם איפה לינוקס? מישהו יודע אם הכל בסדר עם הבחור? כבר הרבה זמן שהוא לא מבקר בסקופים

נ.ב

ירון - בפרש מלכתחילה לא גולשים כקבע ערבים וחרדים. קצץ אם כן 20% ממספר המנדטים של כל מפלגה. הוסף לכך את הסכוי שרוס הצביע מספר פעמים בסקר הזה והרי לך עוד סטיית תקן [אם כי סביר ששקלול קולותיו יביא אותנו לממוצע].

כעת נעמוד מול התהיה מדוע עדיין הרוב הימני-מרכזי בפרש גדול מהרוב הימני-מרכזי בצבור. מעצם העובדה שאתה כותב כאן כאיש הרוח המקומי כבר עלינו לשמוט את הדעה כי מדובר באתר ימני רדוד המשקף את עמדות הפרולטריון הנבער ואשר אין בו מקום להגיגים מעמיקים כבוואללה ובYNET.

אני סבור שהמחסור בשמאלנים בפרש נובע משתי סיבות:

[1] מחסור כללי של שמאלנים בטבע הארצישראלי. ככה זה כשהחברה להגנת הטבע נרדמת בשמירה וחיות הבר הנדירות נעלמות אט אט מהנוף. ציד בלתי חוקי, הגעה לקליימקס של 3% וצמצום מקורות קיום כגון משרות בוואללה בראנז'ה ובפרקליטות תורמים גם הם. רווייון בבניה בשטחי המחיה הטבעיים עקב ההרחבות בכפר שמריהו ובנית קניון רמת אביב תורמים גם הם את שלהם.

[2] אם כבר קרה מקרה בלתי נעים ואדם מחזיק בדעות שמאל - הרבה יותר נוח לבטאן בקבוצות תמיכה מובהקות כבאגף הטוקבקים של 'הארץ' או 'גלובס'. שם יש סביבה מכילה ומגנה בה לא מועלות תגובות ימין מלוטשות ומנומקות העלולות להפר את האיזון הפנימי של השמאלן [(מצוי גם כך במצב עקה - ראה סעיף 1) ולערער את בטחונו העצמי. שם אפשר לכתוב שטויות בלי שאדמין אלפא מסתער עליך עם מראי מקום מפורטים וציטוטים שלך ושל ברל כצנלסון ובעזרת דמיון מודרך ניתן אפילו להגיע למסקנה כי כל הימניים כותבים בשגיאות כתיב, מוכרים חמוצים וקוראים לילד שלהם 'שרה'. 'פרש' בשל העדר בקרה משפטית ורוחנית מתאימה הינו סביבה מאיימת המרחיקה את איש השמאל שאינו נועז ברוחו.

ואם לסכם את תשובתי בשתי מילים הרי שעל כולנו לומר בקול גדול: ל-י-נ-ו-ק-ס, שובה לסקופים!!
ישן 02-04-2012, 19:04
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08

מאז שהלכתי באמצע תרג"ד משהו כמו 2 ק"מ בעליה כדי להגיע לקלפי שהיה בבסיס של גדוד 77 (לא מאמין שהם שלו ברח לי מהראש), וכל זה כי המ"פ אמר שהוא מצפה מכל המפקדים להצביע. שמתי קהלני ולא הצלחתי לעבור את אחוז החסימה. אזי אני משתדל שלא להצביע, חבל על יום החופש.

פעם אחרונה שהצבעתי זה היה בשביל עוזי דיין וגם זה היה רק בגלל שהחברה שלי דאז אמרה שאם לא אלך לבחור אז אני יכול לעבור לישון בסלון. נסענו עד הבית של ההורים שלי רק כדי שאני לא אשן לבד בסלון ובלילה ראינו איך חצי מתל אביב בחרה בגימלאים...
אבל בזמן האחרון כל מי ששומע שאני חושב שאין טעם לבחור כי בסוף נשארים באותו המקום, כועס עלי וטוען שאני חרא של אזרח. אז אם מה שצריך כדי לא להיות חרא של אזרח זה ללכת לשים פתק בקלפי, הפעם אם לא יהיה איזה אירוע יוצא דופן אני אלך למלא את חובתי האזרחית.

נכון לעכשיו אני מתלבט בין שלי יחימוביץ, מימד-הירוקה במידה והיא תרוץ או הרב אמסלם במידה ויראה שיש סיכוי שהוא יעבור את אחוז החסימה. (זה כבר מרגיז שכל מי שאני בוחר בו לא מצליח להיכנס לכנסת, בעצם אם זה באמת עובד אז אולי כדאי שאני אבחר בליברמן?

ישן 08-04-2012, 04:59
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

למימד הירוקה יש מצע נפלא - פרק לכך שמימד הירוקה, היא גזל של תנועת מימד המקורית...
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "למימד הירוקה יש מצע שאני יכול..."

אם אתה לא מאמין לי, שאל את הרב יהודה גלעד מה הוא ושאר המייסדים חושבים על הרב מלכיאור, שעיקר יכולתו הציבורית היא בלשכנע את מפלגת העבודה שמשתלם אלקטוראלית לשריין אותו ברשימה (לא ייאמן שזה הצליח לו שלוש פעמים).
שותפיו למפלגה הם שכירי ניף אופייניים, מאלה שמתנגדים בחריפות לכל בנייה יהודית כ"פוגעת בנוף" - אבל מצליחים להחריש על כל רבבת בב"חים ערביים...

אין לי מושג מה סילבן עשה, ולכן אין לי דרך להגיב על כך.

עמיר פרץ הוא ממש לא פוליטיקאי שגרתי (וכך גם עיני, הפטרון של שלי). מדובר בשני עסקנים מהסוג הרע. קבלני קולות שמוכנים לעשות את כולנו בני ערובה בשביל אינטרסים אישיים צרים. שלי היא חיובית - ואך היא הדבר החיובי היחיד במפלגה שלה.

הרב אמסלם הוא צדיק וגיבור. למרבה הצער, אין לו צ'אנס לעבור (בדיוק כמו למלכיאור - שאני מאחל לו לרוץ בכל הכוח ולגזול מהשמאל כמה רבבות קולות...), וכמוך אני מייחל לכך שישוריין באחת ממפלגות הימין. מגיע - ומגיע לנו.
ישן 06-04-2012, 15:09
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לו היה היום, כנראה שגם אצלי הפתק לא היה מחל. הנכונות שלו להתבטל בפני ברק מצדיקה הדחה"

רק שאחת המפלגות היא דתית מוצהרת, ואילו האחרת רק הפכה לדתית דה-פקטו, אבל תמיד יש תקווה להשיב עטרה ליושנה; אחת מהן מתעסקת בכל המסביב, חוץ מבבעיה העיקרית שלנו, ואילו האחרת יודעת מה חשוב ומה לא; אחת מהן מוכנה להסתפק במס שפתיים (ולהחזיק קואליציה בעייתית) ואילו האחרת מחפשת מעשים. וזו אותה אחת בכל המקרים...

גם האחרת אינה רחוקה מלהיות מושלמת. יש בה יותר מדי זקנים לטעמי, לדוגמה, אבל למרבה הצער, זה מה יש...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 06-04-2012, 15:19
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

הרעיון הוא כזה : להקים מחנה גדול של תומכי ליכוד טבעיים שלא מוכנים להצביע
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לו היה היום, כנראה שגם אצלי הפתק לא היה מחל. הנכונות שלו להתבטל בפני ברק מצדיקה הדחה"

בגלל אזלת היד של נתניהו
אם הליכוד יחשוש מאובדן מנדטים (ועליית השמאל) יכול להיות שהוא יתקן דרכיו עד הבחירות. אם נתניהו מתכופף בפני לחצים משמאל ייתכן שיתכופף גם מפני לחצים מימין. אם השרידות השלטונית שלו היא הדבר הכי חשוב בעיניו הרי שכדאי לאיים עליה. אח"כ ביום הבוחר עצמו שכל אחד יעשה מה שהוא רוצה, אם כי יש לזכור שנשק שהצד השני יודע שלא תשתמש בו הוא חסר תועלת. כדי שזה יעבוד צריך להפעיל את השיטה לפחות במערכת בחירות אחת.

ישן 08-04-2012, 05:03
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

התארגנויות כאלה אף פעם לא מצליחות. אם יצלול בשבעה מנדטים מבלי שהמחנה יקטן - הוא יפנים
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "הרעיון הוא כזה : להקים מחנה גדול של תומכי ליכוד טבעיים שלא מוכנים להצביע"

כרגע אין משהו שיכול להפילו מתוך המפלגה, ולכן העקרון הוא לנצל את חולשתו ופחדיו מאובדן הכסא.
הבלוק שמימין לו צריך להיות חזק דיו בכדי אשכרה לאיים על מעמד הליכוד כמפלגה הגדולה בכנסת: אם ביבי מקבל 22 מנדטים ושלי מקבלת 19, למשל, פתאום ארבעים-פלוס המנדטים של הימין-חרדים הופכים קריטיים עבורו, הרבה יותר מאשר קודם.

ביבי הוכיח, שוב, שאותו יש לנהל רק באמצעות איומים. זה עצוב, אבל ככה השמאל הוכיח לגביו (ולשמאל אין אפילו במה לאיים עליו...), וככה הימין צריך ללמוד.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:45

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר