לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-05-2012, 20:10
  asafn88 asafn88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל asafn88
שתי צעירות מהצפון הותקפו ונאנסו אחרי בילוי לילי, רכבן נגנב והן הופקרו בחורשה

שוב אונס אחרי בילוי לילי: שתי צעירות מהצפון נאנסו בחורשה באזור רמת ישי, לאחר שהחשודים - תושבי אחד הכפרים באזור - איימו על בני זוגן והבריחו אותם. הצעירות הועברו לטיפול בבית החולים. אחד החשודים נעצר, מעצרו הוארך בחמישה ימים. המקרה דווח לראשונה בערוץ 10

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4231763,00.html

שוב, אונס אלים בידי זר (+תקיפה +גניבת רכב +הפקרה בחורשה). הפעם, בידי בני דודינו שככל הנראה אוחזים בתעודות זהות כחולות.
לטעון שלנורמות אתניות, למנטליות ("תאוות הפיגיון של המזרח" לדברי כצנלסון) ולאנטישמיות מזן אנטיציונות-נאצוערבית יש חלק בעניין זו גזענות בעיני חלק המקוראים.
גם אחרי שאנחנו מבינים שמדובר בתרגיל בהסתברות מותנית.

באמת שאין לי מושג מה ניתן לעשות עם יושבי ה"כפרים". מקרים שכאלה ימשיכו לקרות והתדירות שלהם תתגבר ככל שיתחזק הנרטיב של מדינת כל אזרחיה שהשמאל מקדם באגרסיביות. הצעות יתקבלו בברכה.
“I lived in countries that had no democracy... so I don't find myself in the same luxury as you do. You grew up in freedom, and you can spit on freedom because you don't know what it is not to have freedom.”
Ayaan Hirsi Ali

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-05-2012, 20:39
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "שתי צעירות מהצפון הותקפו ונאנסו אחרי בילוי לילי, רכבן נגנב והן הופקרו בחורשה"

בתור התחלה להחיל את החוק הישראלי בכפרים.
מדינת ישראל הריבון, אז שתתנהג ככזאת.
מודל החלונות השבורים צריך לתפוס כאן, בתור התחלה בירי בחתונות.
צריכה להיות נוכחות קבועה של משטרה כחולה, לא אכפת לי אם בפועל יהיה מדובר במגבניקים ששמו עליהם מדים כחולים, אבל המסר צריך להיות שהחוק בכפרים הוא בדיוק כמו החוק בכרמיאל.
צריך לאכוף את הבניה הלא חוקית, החשמל הלא חוקי והתשתיות המאולתרות.
נשק לא חוקי צריך להיאסף.
ובסוף צריך לשאוף למינימום של שירות לאומי, אבל לעניות דעתי אם הם אזרחי מדינת ישראל הם צריכים ללכת לצבא. זה תהליך ארוך אבל לשם צריך לכוון.
הבנת את העיקרון

הצד השני, והכואב, מבחינת לא מעט מאזרחי ישראל, גם חלוקת המשאבים צריכה להיות זהה. בתור התחלה בהקצאת קרקעות,

נערך לאחרונה ע"י eshely77 בתאריך 20-05-2012 בשעה 20:40. סיבה: צריך פסיק לפני ואחרי פסוקית לוואי
ישן 20-05-2012, 22:00

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אלה ערבים, לא עובדים זרים...."

אדון שיפ יוצר אלוזיה לא מתוחכמת במיוחד בחתימתו ובהודעה שלו כאן לחלק הזה בפרק של סאות' פארק:

בפרק הזה מגיעים מהעתיד (באמצעות מכונת זמן) "עובדים זרים" שהם הכלאה של כל מיני גזעים.
הם עובדים בזול (כי בעתיד אין ביקוש לעובדים) ולוקחים עבודות מ-red necks שמתאגדים ומוחים.

מאחר והכוונה בביטוי "אונס בידי זר" היא אונס בידי אדם לא מוכר, ולא אונס בידי גורם אקסוגני, אני לא רואה כאן את הפואנטה של מר שיפ.
לא במקרה הזה ולא במקרה שהוא מתייחס אליו בחתימה שלו, שכן התלונות כנגד האפריקאים עד כה נסובו סביב אלימות ופשיעה ולא סביב העובדה שהם עובדים בזול.
“I lived in countries that had no democracy... so I don't find myself in the same luxury as you do. You grew up in freedom, and you can spit on freedom because you don't know what it is not to have freedom.”
Ayaan Hirsi Ali

ישן 21-05-2012, 10:18
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "אדון שיפ יוצר אלוזיה לא..."

למיטב זכרוני, מהגרי העבודה מהעתיד היו מין יצורים קרחים וחסרי גזע.

בגלל ההתייחסות המפורשת והספציפית דווקא לאינדיאנים, אני נוטה לפרש את דברי הרב שלא הובנו כהלכה כטענה לדמיון בין היחס בין האינדיאנים שהם התושבים המקוריים של אמריקה לאמריקאים שמכנים אותם "זרים" לבין היחס בין הערבים שהם יעני התושבים המקוריים של ארץ ישראל (כלומר, פלסטין) והקולוניאליסטים היהודים שמכנים אותם "זרים".

אלי ישי מוזמן להסביר את דברי הרב.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 20-05-2012, 21:16
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מה הם לא היו אריתראים או סודנים?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "שתי צעירות מהצפון הותקפו ונאנסו אחרי בילוי לילי, רכבן נגנב והן הופקרו בחורשה"

חשבתי שאונס בידי זר לא היה קיים לפני שהגיעו האפריקאים ושבנות ישראל יכלו להסתובב ברחובות בלי חשש. אני חושב שאתה צריך להכיר באחריותך למעשה אונס זה ואחרים משום שנטלת חלק פעיל בהעברת המסר לפיו הבנות יכולות לחוש בטוחות כשאין שחורים בסביבה...
וברצינות: לדבר על מנטליות, אתניות וכו' כסיבה ומתוך כך (באופן הכרחי) לראות בבני קבוצות מסוימות כאנסים בפוטנציה זה קצת בעייתי. על כל אונס/תקיפה מינית של יהודיה בידי ערבי בישראל אפשר למצוא שני מקרים של אונס/תקיפה מינית של יהודי/ה על ידי חרדי. מה יש במנטליות החרדית שמקדם אונס? איזה מסקנות אנחנו צריכים להסיק לגבי הטיפול באוכלוסיה החרדית כולה על בסיס זה? ואגב, לפי נתוני משטרת ישראל מ-2007 שיעור עבירות המין בקרב ערבים בישראל קרוב מאוד לאחוזם באולוסיה (אם אני זוכר נכון-כ-27 אחוז מכלל עברייני המין).
ומה לגבי זה שלפי ש"ס (בתעמולת הבחירות שלה בזמנו) יש בישראל ייצוג יתר משמעותי ביותר של יוצאי צפון אפריקה (יהודים כמובן, ואפילו מאובזרים פעמים רבות בכיפה) בבתי הכלא? האם זה אומר שצריך איזה טיפול מיוחד באוכלוסית יוצאי מרוקו בישראל? או שמא שוטרים צריכים לבדוק במיוחד אזרח שמסתובב ברחוב בלילה כי קוראים לו בן לולו ולא גולדין או שחרזאדה? הרי סטטיסטית, יש יותר סיכוי שבן לולו יפרוץ לבית ולא גולדין, נכון?
הטיפול בבעיה צריך להיות כללי ולא פר מגזר (אם כי בהכרח זה דורש התאמות מיוחדות לסיטואציות במגזרים מסוימים):
-ענישה מרתיעה
-חינוך והסברה
-נוכחות משטרתית משמעותית, עניין שכפי שאשלי כתב לא קיים כמעט ביישובים הערביים.
ישן 20-05-2012, 21:26
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מה הם לא היו אריתראים או סודנים?"

אל תהיה שוטר PC..
כן, אחוז עבירות המין בקרב יהודים וערבים דומה, רק שיהודים אונסים יהודיות וערבים אונסים.. יהודיות.
שנית- כן, יש מוטיב לאומני באונס יהודיה על ידי ערבי, כמו בכנופיות ביר אל מכסור
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/196/096.html

וחוץ מזה שנינו יודעים שאונס משמש ככלי השפלה במאבק בין לאומים. זה נכון לרוסים בברלין, לעמי יוגוסלביה לשעבר, לערביי הארץ נגד היהודים בתקופת המנדט וגם באפריקה. אתה יכול לנסות להגחיך את הטענה כפי שעשית פה, זה לא הופך אותה ללא נכונה.

אגב- כן, שוטרים עוצרים לבדיקה יהודים מזרחיים כהי עור יותר מאשר בלונדיניים. אתה יכול לומר שזה גזעני, אבל זה מה שקורה בפועל. אבל, וזה אבל משמעותי, אונס הוא לא פשע של עוני, בשונה משוד/פריצה/גניבה. והיות ויש יותר עוני בקרב מזרחיים אני לא חושב שמישהו יופתע לשמוע שיש יותר מהם באופן יחסי בקרב הפושעים הפליליים (שוד, פריצה וכו').

חינוך והסברה? אם הם בטוחים שנשים לא מוסלמיות הן שלל שמותר לקחת בכוח, ושאישה שהולכת ללא מלווה היא זונה שמותר להתעלל בה, מה אתה יכול לעשות נגד זה? מחנה חינוך מחדש?
ישן 20-05-2012, 22:11
מנהל

מה הקשר ל-PC? ובכל מקרה אי אפשר להחזיק את המקל בשני קצוותיו
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אל תהיה שוטר PC.. כן, אחוז..."

ממתי זה PC להעדיף ניתוח רציונאלי על בסיס נתונים סטטיסטיים על פני תחושות, נדמה לי ו"כולם יודעים ש..."?
וכאמור, אי אפשר להחזיק במקל משני קצוותיו. מצד אחד מדגישים כאן (וביותר מאשכול אחד) שלערבים שיעור גבוה בהרבה משאר האוכלוסיה בביצוע מעשי רצח ומתעלמים מכך שרוב קורבונותיהם הם ערבים (בעיקר סכסוכי חמולות וכנופיות כמו גם "כבוד המשפחה") ומצד שני עכשיו כן מדגישים את זהות הקורבנות. מעבר לכך, אתה מתייחס רק ל"אונס בידי זר" שהוא מיעוט מהמקרים. בכל מה שקשור לעבירות מין בתוך המשפחה (וזה למרבה הצער שיעור גבוה מהמקרים) הרי שהקורבנות הן מן הסתם ערביות.
ייתכן ולשיקולי כמה מהאנסים נכנס גם מרכיב לאומני, אבל ספק שזה שיקול דומיננטי של הרוב. מה שיותר נראה הגיוני הוא שאלת הזמינות. ערביות בדרך כלל לא תופסות טרמפים ובאופן כללי לא מסתובבות לבד. שלא לדבר על כך שמי שיאנוס בת למשפחה ערבית אחרת עלול למצוא במצב שבו המשטרה ובית הסוהר הם צרתו הקטנה ביותר. ואחרי הכל, ערבים גם מטרידים אונסים תיירות (וכאן אני מתקשה למצוא מרכיב לאומני) יותר מאשר ערביות (בכל מה שנוגע בתקיפה כלפי זר).
ש"ס לא סברה שהפשיעה המוגברת אצל יוצאי צפון אפריקה נובעת מסיבות כלכליות אלא מעניין תרבותי ובכל מקרה זאת לא הנקודה כי אם שאלת תקפותה ובעיתיותה של ההכללה.
ולבסוף: אם הצליחו לחנך את תושבי אלבאמה שבעלי גוון עור שחור אינם נחותים שאפשר וצריך לשעבדם, הרי שאפשר לחנך כמעט כל אחד לכמעט כל דבר.
ישן 20-05-2012, 21:49

סילופים סילופים
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מה הם לא היו אריתראים או סודנים?"

על מצפונך רובצת האחריות להגנה על המסר לפיו אונס בידי זר אינו תופעה שונה מהותית מאונס בידי קרוב.
כלומר, אין להתייחס לעובדה שהמקרים הללו נובעים מסיבה שונה לחלוטין שהיא נורמת התנהגות של ציבור. זו גזענות להכיר בעובדה הזו ולכן זו גם גזענות לפעול מתוך נקודת המוצא הזו.

ואצטט את "יו"ר ועד הפליטים", שמודה בזה בעצמו:
ציטוט:
"בשבועות האחרונים שמענו מלים קשות שהפחידו את הציבור. כינו אותנו פושעים ומסתננים", טוען גבריאל טקלה, יו"ר ועד הפליטים האריתריאים בישראל. "חשוב לומר שאונס זה לא בתרבות שלנו, וזה עדיין נדיר בתוך הקהילה. למה אפשר לצפות מהקהילה האריתריאית, שמונה 35 אלף איש - כמעט עיר גדולה - שכל האנשים בה מדוכאים, חסרי עבודה וחסרי מעמד שחייהם קשים? אנשים שסבלו עינויים קשים בסיני, ונאלצו לברוח מארצותיהם, מגיעים לכאן פגועי נפש ולא זוכים לטיפול". לדבריו, רבים מהמסתננים וממבקשי המקלט אינם מבינים את הבדלי הנורמות בין אפריקה לישראל.

http://www.haaretz.co.il/news/education/1.1711661

לגבי הערבים - ישנם הרבה ערבים ישראלים ש"התמערבו" במידה כזו או אחרת בישראל.
זה לא שולל ולא גורע מהעובדה שלערבים שחיים בחמולות לא מפותחות בכפרים יש הבנה לא-מערבית של יחסי גברים-נשים ושבתרבות המזרחית אונס הוא גם אמצעי להשפלה ומספק את יצר המין, יצר האלימות ויצר הנקמה בצורה סינרגטית.

ואני לא אחזור על כל פסקות ההגבלה מהאשכול הקודם, אבל רק על מנת שדברי לא יפורשו כראוי: כאשר מדובר באוכלוסיות גדולות והומוגניות, בהחלט ניתן לדבר על הבדלי מנטליות ועל הבדלים בסיכוי לבצע אונס מהטיפוס הזה.
זה לא אומר שניתן להפלות אדם בודד (מדגם חסר משמעות סטטיסטית) או אוכלוסיה שלמה מבחינה חוקית.
זה כן אומר שיש לטפל באותה אוכלוסיה בצורה מיוחדת (ע"י הקצאת משאבים ואכיפת החוק בצורה מוגברת) על מנת לדכא את התופעה.

כאשר אתה בוחר לעצום עיניים ולהתעלם מהמציאות אתה אחראי להשלכות, גם אם הן בלתי מיידיות.
העובדה שקיימת בעיה כזו גם בציבור הערבי אינה גורעת אלא מוסיפה לטיעון לגבי אוכלוסיית הפליטים.

ולהיות פחות פורמלי - יש כאן פיגוע אונס ואתה בוחר לעצום עיניים. (1) תתביש (2) אתה לוקח על עצמך אחריות כשאתה מטשטש את התופעה. וזה לא חדש אצלך.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 20-05-2012, 22:27
מנהל

אין ספק שאני מסלף כשאני מעיז להתייחס לנתונים העובדתיים ולא לפנטזיות שלי...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "סילופים סילופים"

ברגע שמעשה האונס ביד זר הוא עדיין נדיר מאוד מאוד, גם בקרב ערביי ישראל, הרי שאין משמעות לכל בילבול המוח בדבר הבדלים תרבותיים וכו' וכו'. אם ההבדלים האלו היו כה משמעותיים בהקשר זה הרי היינו רואים הרבה הרבה יותר מעשי אונס.
מכל בחינה שהיא, אונס ביד זר הוא תופעה שתמיד הייתה וכניראה תמיד תהיה. תמיד יהיו טיפוסים מעוותים שיעשו זאת, ומכל המגזרים (בילדותי היו כל מיני יהודים כשרים שביצעו מעשי אונס ברחובות ערי ישראל וזכו לכינויים כמו האנס האתלטי, האנס הבכיין וכו'. שלא לדבר על בני סלע-גדול אנסי ישראל). המשמעות היא שצריך להיות ערוכים לכך הן מבחינת אמצעי זהירות (למשל לבנות שלי לא הייתי מרשה ליסוע בטרמפים בשום מקום בעולם), והן מבחינת הרתעה ואכיפה. אתה זה שמעביר מסר מסוכן לפיו אישה תהיה בטוחה אם רק תתרחק מבני קבוצות מסוימות ובכך אתה נושא באחריות למי שתיפול קורבן מסיבה זאת ("חשבתי שזה בסדר לעלות איתו בטרמפ, זה היה ברור שהוא לא ערבי").
העולם הוא מקום מסוכן גם בלי ערבים וסודנים. מה שמזכיר לי את תשדירי הבחירות הפתטיים של "מולדת", עם תמונות הנוף השלוות והמוארות אחרי שנפטרים מהערבים...
ומעניין, "בתרבות המזרחית" אונס הוא אמצעי השפלה וכו', ובתרבויות אחרות לא? האונס ההמוני של הרוסים בגרמניה בוצע על ידי בני "תרבות מזרחית"? ושוב, אם המרכיב התרבותי הזה כל כך דומיננטי וחשוב, מדוע יש לך רק ערבים מעטים מאוד שאונסים?
את זה שצריך אכיפה מוגברת ביישובים הערביים נידמה לי שכתבתי...כרגע יש שם תת אכיפה. ואתה אולי לא רוצה להפלות על בסיס אישי, אבל המשמעות של דבריך היא אישית מאוד כלפי הערבי הממוצע בישראל שלא אנס ולא חושב לאנוס אף אחת. ממש כשם שעבורי זה מאוד אישי כשמדברים על זה שבגלל ה"מנטליות" או ה"תרבות" שלהם, יהודים מועלים וגונבים יותר מלא יהודים. עובדה, ליהודים ייצוג יתר בקרב המורשעים בעבירות כאלו בארה"ב, או לפחות כך נידמה (...).
ישן 20-05-2012, 23:09

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אין ספק שאני מסלף כשאני מעיז להתייחס לנתונים העובדתיים ולא לפנטזיות שלי..."

ציטוט:
ברגע שמעשה האונס ביד זר הוא עדיין נדיר מאוד מאוד, גם בקרב ערביי ישראל, הרי שאין משמעות לכל בילבול המוח בדבר הבדלים תרבותיים וכו' וכו'. אם ההבדלים האלו היו כה משמעותיים בהקשר זה הרי היינו רואים הרבה הרבה יותר מעשי אונס.

אתה מציג את זה כך: אם זו תכונה שמאפיינת את הציבור הזה, אזי היא צריכה לבוא לידי ביטוי באחוז מסוים של האוכלוסיה.
ואני אומר: מדובר בתרגיל בהסתברות מותנית. ברגע שאחוז גבוה מתוך המקרים הללו מבוצע ע"י אנשים שמשתייכם לקבוצה מסויימת, הדבר מעיד בהכרח משהו על הקבוצה.
ומאחר וניתן לנטרל גורמים כמו רקע סוציו-אקונומי, מצב כלכלי וכו' ע"י השוואה ליהודים, הפער מוסבר ע"י רקע תרבותי.
כי מספר המקרים בהם יהודים ביצעו "אונס בידי זר" שואף לאפס, הגם שהם רבים הרבה יותר.

ציטוט:
ומעניין, "בתרבות המזרחית" אונס הוא אמצעי השפלה וכו', ובתרבויות אחרות לא?

מה הקשר? יתכן שזה המצב גם בתרבויות אחרות. הדברים בלתי-תלויים.

ציטוט:
תמיד יהיו טיפוסים מעוותים שיעשו זאת, ומכל המגזרים

זה תמיד נכון ולא קשור לעניין.
אם יש כאן דפוס חוזר, על הממסד להסיק מסקנות ולטפל בבעיה. למשוך את האוכלוסיה הזו מעלה ע"י אכיפת חוק מוגברת, השקעה בחינוך, "פרופגנדה מערבית"\"מרקסיזם תרבותי" בבתי הספר וכו'
אם יש ילד בעייתי בגן שמרביץ לכולם, התירוץ שגם ילדים אחרים מרביצים מידי פעם יעמוד לגננת בפני ההורים הזועמים? די לעיצמת העיניים. ואני אפילו לא מבין מה האינטרס שלך לעצום אותן, שכן אתה לא המשטרה או גורם אחר שאשכרה יצטרך להזיז את התחת שלו כתוצאה מכך. אתה פשוט עוצם עיניים כדי להרגיש טוב עם עצמך, כנראה. אין לי הסבר אחר.

את המסקנות צריך לגזור הממסד, לא האדם הקטן שיאמר לעצמו "הוא ערבי, לכן הוא בטח אנס או לפחות יש סיכוי טוב".
כפי שאמרתי, מדגם של אדם אחד לא אומר דבר.

ואני אדגיש שוב - בהכחשת המציאות אדם לוקח על עצמו אחריות, אם יש לכך השלכות לא-מיידיות.
בדיוק כמו באירופה. אני בטוח שיום אחד, שאולי הוא לא רחוק, אחרי שהאיחוד האירופי יקרוס ותהיה חזרה ללאומיות שפויה, כל המעללים של המהגרים ייחשפו וייעשה משפט ציבורי לכל השרשרת שידה הייתה במעל.
הם יישפטו כאייכמנים קטנים.
ייצטרכו למצוא ביטוי חדש שמשמעותו "נכבת אונס".
Ayaan Hirsi Ali

נערך לאחרונה ע"י asafn88 בתאריך 20-05-2012 בשעה 23:17.
ישן 21-05-2012, 00:20
מנהל

מי לעזאזל קבע שאונס בידי זר לא מבוצע על ידי יהודים???
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "[QUOTE]ברגע שמעשה האונס ביד..."

נתתי 3 דוגמאות מוכרות. יש רבות אחרות. סתם דוגמאות-אחד יוסי ואנונו-אוחיון שאנס טרמפיסטית בת 14, אותו קטין ורצח נערה שעברה ברחוב, השחקן שרגא הרפז שתקף מינית אישה ברחוב, ליאון כבסה, גבריאל תורגמן ("הפדופיל החמקן"), האנס המתוחכם אדריאן שוורץ, וכמובן, האנס הסידרתי (של טרמפיסטיות) מאיר אסור שקיבל 21 שנה אבל מסתובב חופשי היום אחרי שמישהו חשב שדחוף לתת לו חופש מהכלא. וזה ממשיך וממשיך. אם יש לך ססטיסטיקה שמשווה ספציפית אונס בידי זר בין יהודים וערבים, אנא הצג אותה. אני לא מקבל "ניראה" לי בתור תימוכין לכלום. הסטטיסטיקה היחידה שיש היא של העדר הבדל משמעותי בין יהודים וערבים מבחינת שיעור עבירות מין.
מי שעוצם עיניים, זה אתה. נוח יותר לראות את הבעיה כמתמקדת במגזרים ספציפיים וכך להסיר מעצמך את הצורך לטפל בבעיה באופן מקיף. זה גם משרת כניראה צרכים אחרים. מעניין שביחס לחרדים (אוכלוסיה שלגביה מתפרסמות מקרי עבירות מין חדשות לבקרים) אתה בוחר לא להתייחס.
האינטרס שלי הוא להבין את המציאות כמות שהיא ולנגד עובדות מול היסטריה שניזקה רב מתועלתה.
ישן 21-05-2012, 00:50
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מי לעזאזל קבע שאונס בידי זר לא מבוצע על ידי יהודים???"

האמת שאונס בידי זר הוא דווקא הנפוץ יותר, תחת ההנחה שסוגים שונים של אונס מתפלגים בקרב היהודים בקירוב כמו בקרב שאר העולם, וכאשר מנרמלים בהתאם לכמות המפגשים עם הזר.

כלומר, אונס בידי מכר אמנם נפוץ יותר מספרית, אבל זה לא חוכמה, כי המכר האנס והקורבן נמצאים ביחד 80% או 10% או 1% מהזמן, ואילו האנס הזר והקורבן נמצאים ביחס 0.000000000000713% ממשך חייו של הקורבן. כאשר מנרמלים ביחס להזדמנות, מסתבר שאונס בידי זר הוא הנפוץ יותר. כנ"ל לגבי "רצח במשפחה". (יכול להיות שגם לגבי פשיעה אחרת, אבל אני לא מכיר.)

שוב, אם לא נניח שבאוכלוסיה היהודית קורה משהו מיוחד, אונס בידי זר הוא הנפוץ יותר.
זה בלי קשר לכך ששכיחות האונס בכלל יכולה להיות שונה בין קבוצות שונות (לדוגמה: יהודים ותיקים, עולים חדשים, ערבים, זרים וכו').

ישן 21-05-2012, 01:50

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מי לעזאזל קבע שאונס בידי זר לא מבוצע על ידי יהודים???"

ציטוט:
משטרת ישראל היא המקור הראשי לנתונים על הפשיעה בקרב האזרחים הערבים, כמו על כלל הפשיעה‬
‫בישראל. לצורך הכנת המסמך ביקשנו מלשכת השר לביטחון הפנים, הממונה על המשטרה, נתונים על‬
‫הפשיעה במגזר הערבי בחלוקה לסוגי עבירות ובהשוואה לפשיעה בכלל האוכלוסייה. לדאבוננו בחר‬
‫המשרד לביטחון הפנים שלא לחשוף את הפילוח המלא של נתוני הפשיעה, והנימוק שנמסר להחלטה זו‬
‫הוא רגישות הנושא והעובדה שמדובר בחומר מסווג
.3 בהקשר זה ראוי להעיר כי המשטרה אינה‬
‫מתייחסת לפשיעה על-פי מגזרים, והנתונים על פשיעה של ערבים הוצאו מנתוני הפשיעה הכללית לפי‬
‫בקשתנו ולצורך הדיון בוועדה.‬

http://www.knesset.gov.il/mmm/data/pdf/m02469.pdf

מעניין, מה יש למשרד לביטחון פנים להסתיר? רגישות הנושא? חומר מסווג?
אני מניח שבהעדר נתונים, נסתפק בהתרשמויות

מה שכן ניתן לומר הוא, שאצל ערבים יש יותר אלימות במשפחה.
אזי בעקרון הבדלים תרבותיים יכולים להשפיע על פשיעה.

ציטוט:
‫בראשית נובמבר 9222 שהו במתקנים של שירות בתי-הסוהר 838,0 אסירים ו-927 עצורים בגין עבירות‬
‫של אלימות במשפחה. כ-%06 מכלל האסירים והעצורים הללו הם יהודים, והשאר בני דתות אחרות‬
‫(רובם ערבים).9 יצוין כי שיעור הערבים בקרב עברייני אלימות במשפחה גבוה משיעורם באוכלוסייה.‬
‫עובדה זו בולטת במיוחד לנוכח העובדה ששיעור התלונות על אלימות במשפחה במגזר הערבי נמוך‬
‫מאוד בהשוואה לחלקם של הערבים בכלל האוכלוסייה.‬

בכל מקרה, אם דבריך נכונים, המקרים הבאים של "אונס בידי זר" צריכים להתפלג ע"פ יחסי אוכלוסיות.

אם יהיה לי כח, אאסוף מקרי אונס שדווחו ב-YNET בשנה האחרונה ואחשב עבורך את ההסתברות לפיה החריגה של מגזרים מסוימים היא מקרית.
או שמא מבחינתך YNET זה לא מקור מייצג ואז אני סתם עובד לחינם?
Ayaan Hirsi Ali

נערך לאחרונה ע"י asafn88 בתאריך 21-05-2012 בשעה 01:55.
ישן 21-05-2012, 11:35
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אין ספק שהזדעקות כנגד טענה המבוססת על מציאות, היא קלישאת PC
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אין ספק שדרישה לנתונים היא "קלישאת PC". אין ספק."

נתונים לא מעניינים אותך. הרי לו שחררו נתונים והם היו מוכיחים מה שאתה יודע שנכון - היית מסביר שהפילוח אינו מדוייק, והסטטיסטיקאי מוטה, וכן הלאה וכן הלאה.

כל הטענות שלך פה נועדו להראות שאתה "מתעלה מעל לרגשות לאומניים". אני למדתי בחוג שהשתייך לפקולטה מהסוג הזה - וראיתי כאלה את הפאסאדה הזו עשרות פעמים, אלה שלא יתנו לעובדות לבלבל אותם, אבל יטענו שכל מה שהם רוצים זה נתונים (ואם הנתונים לא מתאימים, אזי יתאימו אותם עד שיהלמו את המטרה המקורית של הטיעון, לקבוע שיש קיפוח, עושק, הדרה ושאר ירקות עבשים).

עובדתית, אם יהודיה הולכת ברחוב בלילה, מוטב לה שהגבר הזר שהולך אחריה, יהיה לא-ערבי.
אם ערביה הולכת ברחוב בלילה, אין גבר זר שיתקוף אותה.

מה לעשות - זו המציאות.
ישן 21-05-2012, 22:27
מנהל

כן, דרישה שטענה דבר "מציאות" משוערת תגובה בנתונים היא קלישאת PC...אין ספק
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אין ספק שהזדעקות כנגד טענה המבוססת על מציאות, היא קלישאת PC"

חשבתי שכבר דקארט הפריך את זה אבל מילא.
תסלח לי שאני אזהיר את ביתי מכל גבר שהולך בלילה מאחוריה, גם אם הוא מפזם בעיברית צחה. הייתי מציע לך בחום להזהיר את ביתך שלך באופן דומה.
ולגבי ההחלטה מראש מה אעשה עם הנתונים וכו', אין ספק שאתה עושה לעצמך חיים קלים: היות ואתה תתוכח איתי על הנתונים, לא אשתמש בכלל בנתונים אלא רק בנידמה לי...
לא יודע איך זה אצלך בפקולטה אבל אני איש מדע ומשתמש בקריטוריונים מדעיים. אני קיבלתי ללא כל ערעור את הסטטיסטיקה לפיה ערבים מעורבים בפשיעה אלימה יותר משיעורם באוכלוסיה. לגבי עבירות מין-כתבתי בהתאם לנתונים שיש. ובאשר ל"אונס בידי זר"-אין נתונים ולכן אין לי למה להתייחס!!!
ישן 22-05-2012, 01:47

איש מדע לא יוצא מנקודת הנחה שמסקנות מסוימות הן פסולות
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כן, דרישה שטענה דבר "מציאות" משוערת תגובה בנתונים היא קלישאת PC...אין ספק"

איש מדע היה מזהה שתאוריות מקרסיסטיות הזויות מהמאה ה-17, שאינן מכוונות "מדע" ו"אמת" אלא מכוונות "רגש" ו"צדק" הן שעומדות בבסיס השקפת העולם המערבית של ימנו.
התקינות הפוליטית היא אנטי-תזה למדע ואנשים עם EQ גבוה ו-IQ נמוך כופים אותה על אנשים עם IQ גבוה ו-EQ נמוך באמצעות "אלימות חברתית", דה-לגיטימציה ומילות הכישוף "נאצי", "פאשיסט" ו-"גזען".

* אין להסיק מדברי ש-IQ ו-EQ הם מונחים לגיטימיים בעלי משמעות כלשהי. השימוש בהם הוא רטורי בלבד.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 22-05-2012, 03:35
מנהל

אה? מה?!
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "איש מדע לא יוצא מנקודת הנחה שמסקנות מסוימות הן פסולות"

מעבר לכך שלדבר על תיאוריות מרקסיסטיות מהמאה ה-17 זה קצת הזוי בהתחשב בכך שמרקס נולד 200 שנה אחר כך, מי לעזאזל מדבר על תקינות פוליטית מעבר לכך שאתם זורקים את זה לעברי כל הזמן יחד עם הביטוי "נאור", שכניראה אמור מאוד להעליב? אני מדבר על הגעה למסקנות לפי נתונים אמפירים מסודרים ולא לפי תחושות. שמעת פעם על איזה ישראלי שזכה בפרס נובל בכלכלה על מחקר שהתמקד במידה רבה בהיוריסטיקות? הוא זיהה בין השאר תהליכים נפוצים שבהם התחושה שלנו לגבי הסתברויות ושכיחות יחסית מוטה על ידי שלל גורמים. הוא ושותפו ז"ל עשו שלל ניסויים מאוד מעניינים שממחישים את זה. הבעיה היא שאתה מייחס לי בדיוק את תהליכי המחשבה שלך-קרי, אתה מחליט מהי המציאות על סמך התרשמויות סלקטיביות והשקפת עולם מסוימת ובז לכל נסיון להדגים לך שאולי אתה טועה.
ישן 22-05-2012, 11:25

התפלקו שתי מאות, אל תהיה קטנוני :P
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אה? מה?!"

אתה טענת (בעיקר באשכול הקודם) שעצם ייחוס התופעה למגזרים מסויימים הוא גזעני.
וזאת משום שבהלכות ה-PC של ימינו זה "לא נאור" לייחס תכונות לקבוצות אוכלוסיה. גזענות!

אתה לוקח את העניין של "תחושות" ולוקח אותו עד לכדי אבסורד.
כי מספיק חיפוש קצר בגוגל על מנת להווכח בכיוון הוקטור, גם אם הגודל המדוייק שלו אינו ברור.
האם אתה צריך אישוש סטטיסטי לקביעה לפיה פיגועיים לאומניים הם תופעה חד צדדית כמעט באופן מוחלט? (ערבים כלפי יהודים).
הספק הוא בריא ותמיד יש לשאוף לבסס מסקנות על נתונים ולא על תחושות. במיוחד אם הנתונים קיימים וזמינים. במקרה כזה אף יש חובה מסוימת לדרוש בנתונים, אם אתה רציני.
ובכל זאת, כולנו יודעים מה תהיה המגמה במחקר שיבחן את ההבדלים ברמות ההכנסה בין צפון ת"א לדרום ת"א.
התופעה קיימת במציאות ויש לה שלל עדויות. לא צריך נתונים על מנת להבין שהיא קיימת, אלא על מנת לאמוד את ההיקף המדויק.
במקרה דנן המשטרה מסתירה את הנתונים וכנראה יש לה סיבה טובה לעשות כן. לכן בהיעדר נתונים, אין לנו ברירה אלא להסתמך על תדירות הדיווחים בעיתון.

כמובן שיש מקומות בהם הסתמכות על נתונים מגלה לנו פתאום שהנחנו הנחות שגויות. אבל הנתונים גלויים באופן עקיף לכל מי שקורא חדשות בזהירות.
ואכן, למוח האנושי יש יכולת מופלאה לסובב את המציאות ונטיה ל- false positives בזיהוי תבניות.
זה לא אומר ש*בהכרח* זה המקרה בתופעה שאנו דנים בה. זה לא אומר שלא יכולות להיות תבניות במציאות. כמובן שיש, אחרת לא היינו מפתחים את הנטיה הזו.
זה רק אומר שאתה צריך להיות זהיר. עד כמה? אין ולא יכולים להיות לזה כללים ברורים.
Ayaan Hirsi Ali

נערך לאחרונה ע"י asafn88 בתאריך 22-05-2012 בשעה 11:47.
ישן 22-05-2012, 20:47
מנהל

הכללת תכונות שליליות לאוכלוסיה שלמה היא אכן גזענות
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "התפלקו שתי מאות, אל תהיה קטנוני :P"

כמובן שלא מדובר במדע מדויק ויש כל מיני מקרי קיצון וכו', אבל ככלל זאת בדיוק המשמעות של מושג הגיזענות.
יש תופעות שלגביהן אין חולק, גם משום שההבדל מובנה. כגון מספר הפיגועים הלאומנים של יהודים מול ערבים, או רמת ההכנסה בין דרום וצפון תל אביב. מקרה האונס בידי זר איננו זהה לכך. המשטרה פירסמה נתונים על הרבה תופעות פליליות מבחינת פילוח בין יהודים וערבים, כולל עבירות מין. תת פילוח של "אונס בידי זר" לא נעשה. אתה יכול לשער שהייתה איזו קונספירציה מאחורי זה, אבל אני בספק. אם לא הייתה בעיה אז לפרסם נתונים ביחס לרצח, לא אמורה להיות בעיה עם פירסום נתונים ביחס לאונס.
הפירסומים בעיתונים במקרה זה אינם מדד מספיק שכן מקריאה בהם כלל לא עולה תמונה חדה כמו ביחס לפיגועים. אני תדירות כן קורא על אנסים יהודים, מה לעשות. כן, כולל כאלו שאנסו באופן ה"קלאסי". לכן, התופעה דורשת ביסוס סטטיסטי. אני מסכים איתך לגמרי לגבי יכולת המוח האנושי לראות תבניות היכן שאין כאלו וממליץ לכולם לקרוא את כהנמן וטברסקי (זה רלוונטי לכל תחומי החיים). אני חושב שהמשמעות היא שגם כאן צריך להסתמך על מחקר מסודר. והאמת שזה לא מאוד מסובך. אנחנו פחות או יותר יודעים מה הקודים בעיתונות לערבים (החל ממקום מגורים) ובפרסומי פסקי דין גם יש שמות. אפשר פשוט לבחור את השנה האחרונה ולעבור על כל הידיעות העיתונאיות בנושא או כל פסקי הדין ולהגיע למסקנות. זה דורש זמן ומאמץ אבל לגמרי אפשרי.
השאלה כמובן היא מה זה ייתן, אפילו אם תמצא "יתרון" מובהק לערבים בסוג עבירות מין אלו. אתה לא באמת יכול להסיק את הסיבה (לא ברור לי איך אתה יכול להבחין בין אנס ערבי מטעמים "אידיאולוגים" ואנס מטעמי "חולשה אנושית", אם להשתמש בלשון שלך) וגרוע מזה-אין במידע הזה שום דבר שיאפשר לך לשפר את הסיכוי למניעת מקרי אונס כאלו.
אני יודע שיש לה חיבה מיוחדת למקרה השבדי, אבל שם יש משהו מאוד מאוד ספציפי שאפשר לעשות אם באמת כל,או כמעט כל מקרי האונס שם הם בידי מהגרים-לעצור את ההגירה, לסלק שוהים לא חוקיים וכו'. אתה לא יכול לעשות את זה ביחס לערבים בישראל. ואילו ביחס לאפריקאים בישראל-אני ממילא בעד גירושם לכל הרוחות בהקדם האפשרי...וזאת בלי קשר לשאלה (המוגזמת מאוד לדעתי) של הסיכון שהם מהווים מבחינת אונס. עד כדי כך שאני מוכן להצביע בבחירות לש"ס (קרי-לאלי ישי) אם יובטח לי שבהיותה מובילת ההמשלה היא תשמור על הסטטוס קוו הדתי כפי שהוא.
ישן 23-05-2012, 02:10

ההגדרה שלך לגזענות היא לא מדוייקת בלשון המעטה
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הכללת תכונות שליליות לאוכלוסיה שלמה היא אכן גזענות"

ואף סותרת את האמונה האדוקה שלך באמפיריציזם!
לפי ההגדרה שלך, אפליה מתקנת היא גזענות, שכן היא קובעת בהכללה שאוכלוסיה מסויימת היא חלשה יותר (תכונה שלילית).
ההגדרה המקובלת אינה מדברת על "קבוצות" באשר הן אלא על קבוצות שהשייכות אליהן היא אינהרנטית ולא ניתנת לשינוי, לא תוצר של בחירה. עבור ערבי ישראלי, להשתייך ללאום הפלסטיני, זו בחירה. בחירה פוליטית. להיות פרימיטיבי ביחס לנשים, זו בחירה.
וכמובן שהכללה כלשהי לגבי קבוצה היא עניין של נתונים ומציאות. האפליה לרעה של אותה קבוצה גזעית או הדדוקציה לגבי אדם בודד היא גזענות.
ציטוט:
Racism is generally understood as either belief that different racial groups are characterized by intrinsic characteristics or abilities and that some such groups are therefore naturally superior to others, [1][2] or as practices that discriminate against members of particular racial groups,[1] for example by perpetuating unequal access to resources between groups.[3]

גזענות מוגדרת כאמונה לפיה גזע אחד נעלה באופן טבעי על גזעים אחרים, או אפליה של אדם בשל גזעו (או אפלית הקבוצה כולה).
"אחמד ערבי, ערבים מבצעים אונס בידי זר ולכן לא נקבל אותו למקום העבודה" <-- גזענות
"אחמד הוא ערבי ולכן לא יכול להיות רופא או מהנדס מוצלח" <-- גזענות
"אחמד הוא ערבי ולכן יש להיזהר ממנו יותר" <-- גזענות, אם כי ההרוג הראשון של מלחמת תש"ח כנראה היה אומר לך בדיעבד (אם היה יכול) שעדיף להיות גזען חי מאשר מתחסד מת.
"מבין האנשים שמבצעים אונס בידי זר הרוב המוחלט הם זרים או ערבים" <-- אמירה לגבי המציאות שיכולה להיות נכונה או לא נכונה
"הסיבה שבגללה הם מבצעים זאת היא תפישה לא-מערבית של האשה כחפץ ולעיתים אמצעי השפלה ואובססיה לזיין את היהודים בחזרה" <-- פרשנות, שיתכן והיא נכונה או לא נכונה לגבי מקרה בודד, אבל כשמסתכלים על המקרים ככלל, על עדויות של מתלוננות ועל הדברים שחלק מהערבים ומזרחנים אומרים בעצמם, עולה שבסבירות גבוה ישנו מניע לאומני או לכל הפחות תפישה של האשה כחפץ בחלק גדול מהמקרים.

בתור בני אדם יש לנו mirror neurons והבנה אינהרנטית של אנשים אחרים. יש לנו גם חולשה מסויימת לבצע אינדוקציות של תכונות על בסיס השתייכות גזעית או מראה.
אבל יש רמות מסוימות של סבירות, כפי שיש טיעונים מבוססים יותר או פחות.
גם ההכללה לפיה השמש תזרח מחר או אפילו חפץ ייפול אם תעזוב אותו היא אינדוקציה פסולה, אבל אנחנו בוחרים להאמין שזה יקרה.

"הדרישה לנתונים" במקרה הזה היא בדיוק כמו "הדרישה לנתונים" באמצעותה משתיקים את כל מי שפוצה פיו בשבדיה לגבי האונס האתני המסיבי שמתרחש שם.
כי איזו אינדוקציה סבירה ולגיטימית ואיזו לא, זה עניין של תפישה חברתית. במעבדת פיזיקה מחמירים יותר, עד כדי חישובי שגיאות באמצעות נגזרות חלקיות והתחשבות ברזולוצית מכשיר. במעבדת ביולוגיה אין מונח כזה "רזולוצית מכשיר" או "נגזרות חלקיות" ושגיאות, הזנחות ועיגול תוצאות עד 5% זה מקובל.

ואני אומר - ה"החמרה" בסטנדרטים לאור העובדה שהנתונים חסויים ובהכל מקרה אינם מפולחים (כמה מפתיע) נועדה למסמס את העניין. מדוע? ניתן רק לספקלץ.

בעניינים שקרובים לליבי ויש להם משקל עבורי, אאלץ לקבל החלטה גם בהעדר נתונים מדוייקים. מחשש שתופעה כזו קיימות, כי עצם החשש הוא חמור מספיק עבורי.
ובמקרה של שבדיה - האמת תצא לאור במוקדם או במאוחר.
עכשיו, בוא נבחן מה יטענו להגנתם האייכמנים הקטנים בשבדיה, אלה שקיבלו את ההחלטה לייבא פליטים בכמויות מסחריות ולהמשיך לייבא אותם גם לאחר שמימדי תופעת האונס התבררו.
הם יטענו: אנחנו לא גזענים. לא הייתה לנו שום סיבה להניח מראש שתופעה כזו תיתכן. וגם לאחר שהחלה, המשטרה אינה מפרסמת סטטיסטיקות אונס בפילוח תוקפים ומותקפים. לכן לא היתה לנו כל סיבה לחשוד במהגרים התמימים על סמך תחושות, מבלי שיש לנו סטטיסטיקה קשה להסתמך עליה.

את אותו הדבר יטענו

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן., שהגישו עתירות לבג"ץ על מנת לאפשר למסתננים לקבל היתר עבודה גורף באופן זמני והכרה זמנית כפליטים. מסתבר שעד לא מזמן, ניתן היה להעסיק אותם באופן חוקי לחלוטין, בשכר מינימום עם ביטוחים וכו'.
את אותו הדברים יטענו האייכמנים הקטנים שניצלו אותם ככח עבודה זול והיו חלק מהאבן השואבת אליה מהגרי עבודה (ומי יודע מה עוד?).

מי שמשלם את המחיר הכבד באמת אינם האייכמנים הקטנים (שבד"כ מרווחים הרבה באופן אישי, לכל הפחות משדרגים את היופי הנפשי שלהם), אלא האוכלוסיה ממעמד סוציו-אקונומי בינוני-נמוך, שרבים ממנה הופכים לפליטים במדינתם. העובדים בעבודות המינימום שמפוטרים לטבות מהגרים צעירים יותר. האוכלוסיה הכללית שמשלמת תקציבי רווחה, שיטור, טיפול בנאנסות וכו'. ומעבר לכך, הגרוע מכל - הכאב שלהם מודחק ואף לועגים להם ומשתיקים אותם במילת הקסם "גזענים" שכידוע, למרות היותה הגדרה אנושית טהורה ושרירותית, יש לה כח מאגי כמעט בחיסול המוניטין של אדם.

הגנת "איש מדע" לא תעמוד לך במבחן התוצאה ובמשפט ההיסטוריה, בשום נושא. היא לא תמנע מהמציאות להתרחש. איזו רמה של ודאות או הצדקה אתה דורש בעבור משהו - החלטה שרירותית שלך שתצטרך לשאת באחריות עבורה.

ולגבי "מה זה ייתן" - ראשית הכרה בתופעה ולקיחת אחריות, גם אם בוחרים לא לטפל בה. לחץ גלוי על הפוליטיקאים לפעול, כי בלי זה הם לא יפעלו. השמאל האנטישמי משתיק את התופעה ומנסה להכניס לכאן עוד ערבים וסודנים בכל הכח כדי להגיע לשלטון.
שנית, יש להבין שהלאום היהודי הוא "בעל הבית" במדינה הזו. ויש להחליט בשאלת ערביי ישראל - הם נשארים פה? חלקם? כולם? כל האופציות על השולחן. "חוקי החירום" עדיין נמצאים בתוקף.

הימין צריך לגדל ביצים ולהפנים שהוא בשלטון. להפסיק להתחבא מאחורי תירוצים כמו בג"ץ.
אם ערביי ישראל נשארים פה, חלקם או כולם, יש לאכוף את החוק במגזר הערבי. נוכחות משטרה היא אינטרס של הערבים עצמם וחלקם אף מלינים על כך שהמשטרה מפקירה אותם.
בניה בלתי חוקית, אלימות בכל מקום, התפרעות בכבישים, גניבות ופריצות, אי-תשלום מס, העובדה שרק 10% בוחרים לשרת שירות לאומי - המגזר הערבי הוא הפקר.
יש לדרוש מהם נאמנות למדינה ולמצוא את הדרך לשלול הטבות ממי שאינו משרת בשירות לאומי או אינו מוכן להצהיר על נאמנות למדינה כמדינה יהודית ודמוקרטית (מקובל במדינות רבות).

יש להבין את המצב כפי שהוא במלוא חומרתו. להבין שההיצמדות להגדרות שונות היא לא ברירת מחדל. אף בחירה אינה טריוויאלית. כל האופציות על השולחן.
יש הרבה איומים קיומיים על המדינה הזו וחבל שנאבד אותה כי לא היה נעים לנו להצטייר כגזענים בעיני מישהו. "לא היתה סטטיסטיקה ברורה" לא יהיה טיעון קביל הפוטר מישהו מאחריות.
Ayaan Hirsi Ali

נערך לאחרונה ע"י asafn88 בתאריך 23-05-2012 בשעה 02:17.
ישן 23-05-2012, 18:02
מנהל

ההגדרה שלי בהחלט עולה בקנה אחד עם ההגדרה המקובלת
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "ההגדרה שלך לגזענות היא לא מדוייקת בלשון המעטה"

קודם כל, זה שאוכלוסיה חלשה ממש לא אומר שיש בה משהו אינהרנטי פגום.
שנית, הטענה כאן היא כלפי "ערבים" באופן כללי. מתוך כך גם באה ההשלכה לערבי הספציפי. הבה לא ניתמם. האמירה שאחמד הוא ערבי ולכן הוא מסוכן, מקבילה לאמירה, משה הוא יהודי ולכן הוא רמאי תאב בצע מסוכן.
ת'כלס, מספר הערבים המבצעים אונס בידי זר בישראל הוא אפסי. משהו כמו פרומיל של פרומיל של פרומיל של אחוז מהאוכלוסיה הערבית. מספר מעשי האונס בידי זר בישראל אף הוא נמוך מאוד, וגם העקשנים הגדולים פה, אלו שמסרבים לצורך בנתונים בכל מיני תירוצים, יאלצו להודות שביניהם גם לא מעט יהודים (במקרה הטוב). מכאן שלצאת בכל מיני מסקנות ביחס לערבים כולם, וזאת בדיוק משמעות דבריך (ובוודאי כשאתה שוקל גירוש של כולם), מהווה משהו שבהחלט יכול להיות מכונה הכללה גיזענית. אם המילה "גזעני" כל כך מפריעה לך, אתה יכול לקרוא לזה אחרת, אבל המשמעות תישאר זהה. אתה לא היית רוצה שכיהודי יכלילו עלייך באותו אופן-מן הסתם היית מדבר אז על אנטישמיות (מילה שאתה משתמש בה רבות), ובצדק.
לגבי הצד היישומי, כאן לא פעם כשיש עבירה חמורה מאוד ו/או נפוצה והיא מתרחשת בוודאות רק או בעיקר על ידי אנשים מקבוצה מסוימת, יש טעם בהתייחסות סלקטיבית. כך למשל במקרה של פרופיילינג בשדות תעופה, עניין שאני לגמרי בעדו. כך גם ביחס להפצת איידס-יש בהחלט קבוצות סיכון שכלפיהם צריך להיזהר יותר. כנ"ל גם לגבי פיגועי תופת בישראל-אני בהחלט רואה טעם לבדוק את תיקו של זה שניראה ערבי ולא זה שניראה יהודי (למרות שבמקרה של אנשים בעלי חזות כמו של אחי זה אומר שיהיו גם יהודים שייבדקו..). אבל כשזה מגיע לאונס? מה בדיוק תעשה חוץ מלגרש את הערבים, לבצע משהו בסיגנון "כל הזכר הנולד ללינוקס הלישכהו", או איסור כניסה של ערבים ליישובים יהודיים-במין גירסה משודרגת של המימשל הצבאי?
צעדים אפקטיביים למנוע מקרי אונס הם כאלו שלגביהם אין משמעות לנכונות או אי נכונות הטענה ש"לערבים יש מונופול על מעשי אונס בידי זר". וכבר ציינתי מה הם.
ההתרשמות שלי מרוח הודעה זו שלך, והודעות אחרות, שאתה פשוט רואה באוכלוסיה הערבית בישראל קודם כל כאויב (ולא כאזרחים לגימטימיים במדינתך) ומכאן נגזר כל דבר אחר. המגזר החרדי איננו אויב לדידך (וטוב שכך) ולכן אין לך עניין בעבירות המין המתרחשות שם, ולהן בולטות מאוד גדולה (ושם גם זה הרבה יותר מסובך כי במקרים רבים מדובר בעבירות הכרוכות בניצול סמכות מול קטינים). כנ"ל לגבי אוכלוסיות אחרות בישראל שלהן ייצוג יתר בכל מה שנוגע לפשיעה זו או אחרת, או פשיעה בכלל. אבל, כאמור, זו בסך הכל ההתרשמות שלי ולמען האמת אני לא שופט אותך. זה תוצר טיבעי של העימות בכללותו ושל התנהלות ההנהגה הפוליטית של הערבים בישראל.
ומשהו לגבי גזענות: אני מרגיש שאני עושה רושם מתנשא כשאני משתמש במושג הזה ולכן הייתי רוצה להבהיר לך (משום שכמה שאני לא מסכים איתך, אני כן מחבב את הסיגנון שלך, כפי שאני מחבב את "מדינאי") שאני מאמין, גם על סמך מחקרים רבים שנערכו, שבסופו של דבר רובנו, אם לא כולנו, גזענים ברמה זו או אחרת. זה תוצר של תהליכים קוגניטיביים נורמאלים שנועדו לעזור לנו לחסוך במשאבי חשיבה. אוי ואבוי אם היינו צריכים להתייחס לכל דבר מסביבנו כעומד בפני עצמו. במקום זה, המוח מסדר לנו דברים בקטגוריות עם תכונות משותפות, וזה כולל קבוצות בני אדם. נוסיף לזה נטיה טבעית להעדיף את הקבוצה שלנו על קבוצות אחרות, וקיבלנו נטיה טבעית לגזענות, או לפחות לאפליה וסטריאוטיפים. בעיני, מה שמבדיל את הגזען מהלא גזען זו היכולת להכיר בכך ולשלוט בזה.
יש נסוי מאוד נחמד שפותח בהרווארד (נידמה לי) ושבו אתה צריך להצמיד תכונות לאדם שחור או לבן. כשרוב האנשים נדרשים להתמיד תכונות חיוביות ללבן, זה לוקח להם יותר זמן מאשר להצמיד אותן לשחור. מה שמעניין זה, שלא משנה כמה פעמים תחזור על המבחן תוך ידיעה מה משמעותו, בכל זאת זה ימשיך לקחת לך יותר זמן. זה טסט שזמין אונליין ופעם היה לי הקישור. אם זה מעניין אותך או מישהו אחר פה אשתדל למצוא.
ועוד משהו-המגבלה הכמעט יחידה בפורום הזה על חופש הביטוי היא השוואת יהודים לנאצים. אורי אוסר זאת בתכלית האיסור. אני מניח שהוא לא שם לב הפעם, אבל אני ממליץ לך להימנע מכינויים כמו "אייכמנים" ליהודים.
ישן 24-05-2012, 00:02

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ההגדרה שלי בהחלט עולה בקנה אחד עם ההגדרה המקובלת"

ציטוט:
קודם כל, זה שאוכלוסיה חלשה ממש לא אומר שיש בה משהו אינהרנטי פגום.

להכליל על אוכלוסיה שהיא חלשה זה פשוטו כמשמעו לייחס תכונה שלילית לקבוצה כלשהי ולכן גזענות לפי הגדרתך. הנקודה שלי היא שתרבות היא דבר נרכש, לא אינהרנטי. אם אתה לא מניח את ההנחה הזו, אגב, אתה בצרות גדולות. לתרבות יש נורמות התנהגות וזה מה שזה. כשאנחנו מכנים את זה "שלילי" אנחנו אומרים שע"פ הקריטריונים של תרבות Y (התרבות המערבית במקרה הזה) אותה נורמה היא פסולה כי היא מוגדרת כעבירה על החוק בתרבות המערבית.
זהירות - ספויילר!

ציטוט:
שנית, הטענה כאן היא כלפי "ערבים" באופן כללי. מתוך כך גם באה ההשלכה לערבי הספציפי. הבה לא ניתמם. האמירה שאחמד הוא ערבי ולכן הוא מסוכן, מקבילה לאמירה, משה הוא יהודי ולכן הוא רמאי תאב בצע מסוכן.

אתה הופך במכוון או שלא במכוון את כיוון הגרירה הלוגי. A גורר B זה לא אותו הדבר כמו B גורר A.
כמו "רוב המוסלמים טרוריסטים" למול "רוב הטרוריסטים מוסלמים".
האמירה שאחמד הוא ערבי ולכן הוא מסוכן היא אכן אמירה גזענית. אבל אתה מסלף את הדברים מאחר ולא זו האמירה שנאמרה. האמירה היא שלאחמד יש סיכוי גדול יותר להיות מסוכן משום שהוא ערבי. הסיכוי יכול להיות קטן מאוד כמספר מוחלט. אבל זו אמת סטטיסטית! אתה מתנגד לקביעה הזו? ניתן להוכיח אותה מתמטית בקלות.

ציטוט:
אבל כשזה מגיע לאונס? מה בדיוק תעשה חוץ מלגרש את הערבים, לבצע משהו בסיגנון "כל הזכר הנולד ללינוקס הלישכהו", או איסור כניסה של ערבים ליישובים יהודיים-במין גירסה משודרגת של המימשל הצבאי?

תראה, למרות שאתה מנסה לכרוך בין הדברים, השיקול העיקרי ביחס לערביי ישראל לא נוגע לתופעת האונס. הוא נוגע לשאלת הנאמנות למדינה.
ונדמה לי שכתבתי יותר מפעם אחת מה ניתן לעשות.

ציטוט:
ההתרשמות שלי מרוח הודעה זו שלך, והודעות אחרות, שאתה פשוט רואה באוכלוסיה הערבית בישראל קודם כל כאויב (ולא כאזרחים לגימטימיים במדינתך) ומכאן נגזר כל דבר אחר

אתה מציג את זה כאילו הבעיה שלי עם חלקם הגדול היא היותם ערבים מוסלמים ולא, נניח, לאומנים פלסטינים שהיו שוחטים את כל היהודים ואונסים את בנותהים אם הדבר היה עולה בידם.
כמובן שעם ה"מתמערבים", הבלתי מזוהים פוליטית, או החלק שמזדהה עם המדינה ורוצה לחיות בה כאזרחים שווי זכויות אין לי ולא צריכה להיות לאיש בעיה. אבל מי שרואה את עצמו כחלק מה"לאום" הפלסטיני? הוא הגדיר את המדינה היהודית כאויב ולכן מקומו לא איתנו. אין סיבה שנכפה עליו ריבונות יהודית.

ציטוט:
החרדי איננו אויב לדידך (וטוב שכך) ולכן אין לך עניין בעבירות המין המתרחשות שם, ולהן בולטות מאוד גדולה (ושם גם זה הרבה יותר מסובך כי במקרים רבים מדובר בעבירות הכרוכות בניצול סמכות מול קטינים).

הקבלה פסולה. אם מחר יהיה רוב פלסטיני בכנסת, אני משער בנפשי הגזענית שתופעת ה"אונס בידי זר" תהפוך להיות טיפה נפוצה יותר. וזאת בניגוד, נניח, למצב בו יהיה מחר רוב חרדי בכנסת. אני לא רואה את תופעת האונס בידי מכר מתרחבת כתוצאה מכך.

ציטוט:
במקום זה, המוח מסדר לנו דברים בקטגוריות עם תכונות משותפות, וזה כולל קבוצות בני אדם. נוסיף לזה נטיה טבעית להעדיף את הקבוצה שלנו על קבוצות אחרות, וקיבלנו נטיה טבעית לגזענות, או לפחות לאפליה וסטריאוטיפים. בעיני, מה שמבדיל את הגזען מהלא גזען זו היכולת להכיר בכך ולשלוט בזה.

תראה, זה בדיוק סלע המחלוקת. אני לא מתנצל על כך שאני מעדיף את הקבוצה שלי (לא במובן הנפוטיסטי). אני לא רואה תכלית לקיום האדם הבודד במצב צבירה של גז. לתפישתי, אדם חייב להיות חלק ממשפחה, ורצוי קהילה, בשביל להיות שלם מבחינה נפשית.
את החיים חווים מנקודת מבט של גוף ראשון. לטעמי ה"בריחה" אל נקודת המבט של גוף שלישי מעידה על פתולוגיה. ובאופן אירוני, אותה פתולוגיה היא שמזינה את האינטלקטואליזם.
אדם שאין לו שורשים במשפחה או בקהילה הוא כלום ושום דבר. מת מהלך שכל תכלית קיומו היא Amour-propre. איזה אנרכיסט, שמאלן קיצוני ציני במיוחד או פעיל PETA ששם לעצמו למטרה להרוס משהו.
אני חושב ששיכות לקהילה אינה חייבת להזין שנאה לקבוצות אחרות. נהפוך הוא. שנאה לקבוצות אחרות בד"כ נובעת מחוסר הבנה בסיסי של דילמת האסיר.
וקהילה לא חייבת להיות על בסיס לאום. היא יכולה להיות על בסיס קווי דימיון אחרים.

ציטוט:
יש נסוי מאוד נחמד שפותח בהרווארד (נידמה לי) ושבו אתה צריך להצמיד תכונות לאדם שחור או לבן. כשרוב האנשים נדרשים להתמיד תכונות חיוביות ללבן, זה לוקח להם יותר זמן מאשר להצמיד אותן לשחור. מה שמעניין זה, שלא משנה כמה פעמים תחזור על המבחן תוך ידיעה מה משמעותו, בכל זאת זה ימשיך לקחת לך יותר זמן. זה טסט שזמין אונליין ופעם היה לי הקישור. אם זה מעניין אותך או מישהו אחר פה אשתדל למצוא.

אני מכיר מספר ניסויים שכאלה ולא מדובר רק בהטיה קוגניטיבית. יש ניסוי שמודד כמה זמן אדם מחזיק את הנשימה מתחת למים "בשביל" אנשים שונים. ככל שרמת הקרבה גבוהה יותר, הזמן גבוה יותר.
או ניסוי בזיהוי הבעות פנים. הניסויים הללו רק משקפים את הנטיה הביולוגית להעדיף דומים וקרובים.

ציטוט:
ועוד משהו-המגבלה הכמעט יחידה בפורום הזה על חופש הביטוי היא השוואת יהודים לנאצים. אורי אוסר זאת בתכלית האיסור. אני מניח שהוא לא שם לב הפעם, אבל אני ממליץ לך להימנע מכינויים כמו "אייכמנים" ליהודים.

לא בכדי קישרתי את הביטוי "אייכמנים קטנים" לדף הויקיפדיה שמסביר את משמעותו. חבל שלא קראת.
אין כאן השוואה לאייכמן. יש כאן מטאפורה העוסקת ברעיון של אחריות למעשים.
"אייכמנים קטנים" הם אנשים שמבצעים פעולות בלתי-מזיקות לכאורה לכשעצמן, אך מנקודת מבט הוליסטית יותר הם מהווים חלק ממכלול שמוביל לתוצאות הרסניות.
לדוגמה - עורכת דין שמגישה עתירה לבג"ץ על מנת למנוע גירוש מסתננים ועל מנת לאפשר למסתננים לקבל היתר עבודה גורף. מטעמים הומניטריים לכאורה. בפועל מטעמי "אני הגשתי בג"ץ בעניין הומניטרי וזכיתי! אני עורכת דין כלה וגם מלכת היופי של הנפש!".
התוצאה היא שמסתננים יכולים לעבוד כאן, הם שולחים כסף ומעבירים את המידע הזה הלאה וכתוצאה מכך זרם המסתננים גובר. ואת המחיר, מישהו אחר צריך לשלם.

אם יש לך מטאפורה טובה יותר שאינה כוללת את המילה "אייכמן" אתה מוזמן להציע אותה.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 24-05-2012, 02:30
מנהל

ממש, אבל ממש לא
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "[QUOTE]קודם כל, זה שאוכלוסיה..."

"אוכלוסיה חלשה" זה לא אומר אוכלוסיה של מפגרים או חסרי יכולת. זה אומר אוכלוסיה ענייה ולא משכילה. כל הרעיון של אפליה מתקנת הוא שאין הבדל אינהרנטי בין האוכלוסיות אלא הוא נובע מסיבות היסטוריות של קיפוח ואפליה,ולכן דרך אותה אפליה מתקנת ניתן להביא ליישור קו.
כל הכללה גיזענית משמעה ל-X יש יותר סיכוי להיות זה וזה. גם אם זה נכון מבחינה סטטיסטית טהורה, אזי בעיוות שכן אם בשתי אוכלוסיות של מליון איש,באחת יש 2 נפחנים, ובשניה 4, ניתן לומר שלאנשי האוכלוסיה השניה יש יותר סיכוי להיות נפחנים. זה אולי נכון מתמטית אך אין לזה שום משמעות מעבר לזה. בטח שזה לא מצדיק לצאת באמירות שמהן בהחלט מתפרש שאוכלוסיה ב' היא פלצנית ואף להיכנס לתיאוריות על הרגלי האכילה שלה שגורמים לזה.
-שאלת נאמנות למדינה וכו' לא קשורה לעניין האונס.
לגבי היפותזת הכנסת והחרדים מול ערבים-אתה טועה לדעתי. אם חרדים היו עומדים בראשות המדינה אתה חושב שהיו מאפשרים פיקוח על מוסדות הלימוד או חקירה חופשית של רבנים וכו'? ספק רב. לא כי מעודדים שם עבירות מין אלא משום שלא רוצים שהעולם החיצוני יתערב להם.
לגבי ניסוי הרווארד זה הרבה יותר מורכב מזה. למשל, גם שחורים נוטים לייחס תכונות שליליות ביתר מהירות מאשר חיוביות לשחורים בטסט הזה...מה שמלמד על הפנמת הסטריאוטיפים (מקביל ליהודי האוטואנטישמי). ובנושא הזה, חוקר אמריקאי שהכרתי סיפר לי על נסוי מעניין. בנסוי הזה (אפרופו תורת המשחקים) אתה משחק מול אדם אחר (אמיתי או מדומה) וצריך לתת בו אמון. עשו את זה לא רק בארה"ב אלא בעוד מקומות בעולם. לדבריו, כשעשו את זה בישראל הסתבר שלא רק שיהודים לא נטו לתת אמון כשחשבו שמשחק מולם ערבי, אלא גם ערבים לא נטו לתת אמון כשחשבו שמשחק מולם ערבי ולא יהודי...
תיראה אני לא במקצוע של איתור מטאפורות...אבל ההסבר שלך לא מספק. לקרוא ליהודים "אייכמנים" לא עובר בפורום יותר מאשר לרמוז למישהו שהוא נוהג כמו גרמני מסוים שטען שככל שהשקר יותר גדול כך יותר יאמינו לו. למרות שזה לא ממש השוואה לנאצים אלא לסיגנון מסוים, מי שכתב זאת הוזהר. אבל, כמו שאני לא בעיסקי המטפורות אני גם לא בעיסקי ניהול הפורום אז אם ההסבר שלך משכנע את מי שכן באותם עסקים-סבבה.
ישן 24-05-2012, 14:07

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ממש, אבל ממש לא"

ציטוט:
"אוכלוסיה חלשה" זה לא אומר אוכלוסיה של מפגרים או חסרי יכולת. זה אומר אוכלוסיה ענייה ולא משכילה. כל הרעיון של אפליה מתקנת הוא שאין הבדל אינהרנטי בין האוכלוסיות אלא הוא נובע מסיבות היסטוריות של קיפוח ואפליה,ולכן דרך אותה אפליה מתקנת ניתן להביא ליישור קו.

אתה חוזר על הדברים שכתבתי לך :|
כמובן שאפליה מתקנת אינה גזענית. אתה ניסית להחיל עלינו את התואר "גזענים" וזאת ללא כל בסיס, שכן איש לא טען שהערבים אונסים בגלל שיש להם מוטציה בגן כלשהו שגורמת לתת-ייצור של אוקסיטוצין או משהו כזה. הטענה כאן היא שהפער נובע מכך שרוב הערבים חיים במציאות שונה לחלוטין מזו שהיהודים חיים בה. הם מקבלים מהוריהם מטען תרבותי שונה עוד מגיל ינקות. הם גדלים סביב נרטיב אחר בו הם קורבנות ואנחנו התקופן\המקפח.

ציטוט:
כל הכללה גיזענית משמעה ל-X יש יותר סיכוי להיות זה וזה. גם אם זה נכון מבחינה סטטיסטית טהורה, אזי בעיוות שכן אם בשתי אוכלוסיות של מליון איש,באחת יש 2 נפחנים, ובשניה 4, ניתן לומר שלאנשי האוכלוסיה השניה יש יותר סיכוי להיות נפחנים. זה אולי נכון מתמטית אך אין לזה שום משמעות מעבר לזה. בטח שזה לא מצדיק לצאת באמירות שמהן בהחלט מתפרש שאוכלוסיה ב' היא פלצנית ואף להיכנס לתיאוריות על הרגלי האכילה שלה שגורמים לזה.

זו לא גזענות, זו עובדה סטטיסטית. מדוע מבצעים בדיקות גנטיות למחלות שונות (G6PD, טייזקס וכו') רק בקרב עדות מסוימות? גזענות? די כבר לזעוק חמס! גזענות! בכל מקום. לא יאה לאיש מדע להתלונן על עובדות. אם ישנה תופעה ייחודית לאוכלוסיה מסויימת, כמו למשל מריבה בין חמולות, בהחלט יש מקום לתהות על הסיבה לכך. האופן שבו הדבר נעשה הוא לב העיניין.
אם הדבר נעשה על מנת לנסות לטעון שקבוצה א' טובה יותר מקבוצה ב', זו גזענות.
ובמקרה זו אנחנו לא נכנסים לשיפוטיות - כפי שטענתי קודם לכן, אונס הוא נורמה חברתית במקומות מסויימים בעולם ואני מניח שזהו חלק אינטגרלי מהמארג החברתי שם. כלומר, ללא תופעות אלימות החברה הזו לא תתקים. זוהי שאלה אנתרופולוגית נטו.
אתה יכול להכחיש זאת עד מחר, אבל בחברות מוסלמיות\עולם שלישי אונס נתפס באופן שונה לחלוטין מהדרך בה הוא נתפס בתרבות המערבית. זהו לב העניין ולכן הייחוס של רקע לאומני לתקיפות הללו.
כמו כן, כמובן שאם תחלק את האוכלוסיה ע"פ קריטריון לא רלוונטי או בצורה אקראית, הנתונים שלך לא שווים כלום כי האוכלוסיה לא הומוגנית מספיק.
אבל החלוקה יהודים-ערביי-ישראל היא בהחלט חלוקה ע"פ קריטריון רלוונטי. כמו שמן ומים, האוכלוסיות הללו מופרדות ברובן לשתי פאזות. בהחלט יש טעם בדיון אודות ההבדלים התרבותיים וזה נעשה באקדמיה ובמקומות אחרים. מסכים?

ציטוט:
-שאלת נאמנות למדינה וכו' לא קשורה לעניין האונס.

היא לא קשורה לשאלת האונס, אבל אתה הגבת לדברי כלפי ערביי ישראל. וזו הסיבה שבגללה העלתי את הנושא. יש סיבות נוספות מעבר לשאלת האונס, כמו שאלת הנאמנות ושאלת הזהות, שמחייבות טיפול באוכלוסיה הזו.

ציטוט:
לגבי היפותזת הכנסת והחרדים מול ערבים-אתה טועה לדעתי. אם חרדים היו עומדים בראשות המדינה אתה חושב שהיו מאפשרים פיקוח על מוסדות הלימוד או חקירה חופשית של רבנים וכו'? ספק רב. לא כי מעודדים שם עבירות מין אלא משום שלא רוצים שהעולם החיצוני יתערב להם.

מה הקשר? כל שאני אומר הוא שאם היינו חיים ב"מדינת כל אזרחיה" בה פוליטיקאים והתקשורת מטשטשים את המציאות על חשבון קורבנות אונס "למען השקט", וכן המשטרה באזור הצפון היתה ערבית, יהודיות היו נאנסות כאן מידי יום, כי לא היה לכך מחיר.
עיין ערך שבדיה, דרום אפריקה וכו'.
אתה מוכן להגיע למצב הזה כדי לבדוק (כי אין נתונים) או טוען שאין בסיס להניח זאת מראש?

ציטוט:
לגבי ניסוי הרווארד זה הרבה יותר מורכב מזה. למשל, גם שחורים נוטים לייחס תכונות שליליות ביתר מהירות מאשר חיוביות לשחורים בטסט הזה...מה שמלמד על הפנמת הסטריאוטיפים (מקביל ליהודי האוטואנטישמי). ובנושא הזה, חוקר אמריקאי שהכרתי סיפר לי על נסוי מעניין. בנסוי הזה (אפרופו תורת המשחקים) אתה משחק מול אדם אחר (אמיתי או מדומה) וצריך לתת בו אמון. עשו את זה לא רק בארה"ב אלא בעוד מקומות בעולם. לדבריו, כשעשו את זה בישראל הסתבר שלא רק שיהודים לא נטו לתת אמון כשחשבו שמשחק מולם ערבי, אלא גם ערבים לא נטו לתת אמון כשחשבו שמשחק מולם ערבי ולא יהודי...

מאחר וקראתי בצורה שטחית שיערתי שמדובר בניסוי המראה הטיה לייחוס תכונות חיוביות לקרובים.
שים לב שאתה מפרש את הסיבה להבדלים כ"הפנמת סטריאוטיפים".
כלומר, אתה מניח שמדובר בסטראוטיפים שאדם קיבל "מן המוכן" ממקור חיצוני כמו התקשורת או סביבה חברתית ולא, נניח, גיבש כתוצאה ממפגש עם פרטים מאותה אוכלוסיה או תוצאה של דעה קדומה גזענית או משהו אחר.
ואני חושב שזו סינתזה של הדברים, ב"אחוזים" שמשתנים מאדם לאדם.
אבל איך אתה כורך זאת לנושא המדובר?

ציטוט:
תיראה אני לא במקצוע של איתור מטאפורות...אבל ההסבר שלך לא מספק. לקרוא ליהודים "אייכמנים" לא עובר בפורום יותר מאשר לרמוז למישהו שהוא נוהג כמו גרמני מסוים שטען שככל שהשקר יותר גדול כך יותר יאמינו לו. למרות שזה לא ממש השוואה לנאצים אלא לסיגנון מסוים, מי שכתב זאת הוזהר. אבל, כמו שאני לא בעיסקי המטפורות אני גם לא בעיסקי ניהול הפורום אז אם ההסבר שלך משכנע את מי שכן באותם עסקים-סבבה.

אני רואה הרבה יותר תוכן, עומק, רלוונטיות וטעם בביטוי "אייכמנים קטנים" וזאת בניגוד לדוגמה שהבאת, של ביטוי גנרי שנועד להשמיץ ללא בסיס. ואני לא רואה כל סיבה להפסיק להשתמש בו.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 24-05-2012, 18:50
מנהל

במחשבה נוספת, יש בזה משהו
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "[QUOTE]"אוכלוסיה חלשה" זה לא..."

בכל הכללה יש משהו פוגעני, גם כשמדובר באפליה מתקנת (שהיא עניין בעייתי בפני עצמו). אני חושב שזה קצת מעליב עבור שחור לתת שהוא נדרש לרף ציונים נמוך יותר לקבלה בהשוואה ללבן, גם אם בפועל ציוניו גבוהים יותר. על אותו מישור, אני לא אוהב שבגלל שאני יהודי יניחו שאני בטח מוכשר או, גרוע מזה, "טוב עם כסף". כל אחד רוצה שיתייחסו אליו כאינדיבידואל (גם אם כלפי בני קבוצה אחרת הוא ייטה לראות מיקשה אחת). אבל, לפעמים ההכללה הכרחית. כשמדובר באפליה מתקנת, הרעיון הוא ליצור שינוי חברתי מתוך אמונה שכקבוצה, השחורים (למשל) נהנו מפחות הזדמנויות חינוכיות ולכן הם צריכים פוש כי מבחינת יכולת היסוד אין הבדל בינם ללבנים. אני סבור שזה מאוד שונה מלומר שהשחורים נוטים יותר לפשע ולכן צריך להרחיק שחור שמגיע לשכונה לבנה או לשלוח שוטרים להטריד אותו. זה גם מאוד שונה מלא לקבל שחור לעבודה כי רמת ההישג של שחורים רבים היא נמוכה יותר (ואתה חייב להודות שהרבה אנשים פשוט מפרשים זאת כנטיה לעצלנות או טיפשות ולא כמשהו שנובע ישירות מקיפוח).
עכשיו, ההכללה שאתה עושה, מעבר לבעיית רמת הדיוק שבה, דומה יותר למקרה השני מאשר לראשון. אין בה תועלת למניעת הפשיעה ויש בה הרבה נזק לערבים מבחינת יצירתם ושימורם של סטריאוטיפים ודיעות קדומות.
עם בעיות גנטיות אופייניות לאשכנזים אין לי בעיה. זו עובדה מדעית. עם הכללה ביחס לריב חמולות ורציחות "כבוד משפחה" אין לי בעיה (מבחינת הכרה בייחודיות התופעה למגזר הערבי) משום שפה אין ספק כלל שבאמת יש מונופול לערבים על הבעיה, היא נפוצה יחסית ונובעת באופן ישיר וברור מנסיבות תרבותית וחברתיות. לא כן הדבר לגבי נטיה ל"אונס על ידי זר". ממש ממש לא. שמת לב למחקרון שעשיתי ושהוספתי לאשכול? הוא ממש לא תומך בהשוואה לריב חמולות או רצח על "כבוד המשפחה". עניינים שלגביהם למרות על נאורתי הידועה אין לי שום בעיה לשייך למגזר הערבי.
העניין הלאומני ביחס למעשי האונס מבוסס על כרעי תרנגולת. אין לך עדות ישירה לכך ביחס לרוב מעשי האונס על ידי ערבים, דפוס פעולתם של אנסי הטרמפים היהודים והערבים דומה למדי, למשל. אני מוכן לקבל אולי שיהודיות מותקפות על פני ערביות מסיבות תרבותיות-שהן, למשל ניתפסות מיתרניות יותר. מאותה סיבה ערבים אונסים תיירות (מה לאומני בזה?) ולא ערביות. יש גם את גורם החשש מנקמה בחברה הערבית-קרי לאו דווקא לתקוף יהודיות כפשע שינאה נגד יהודים אלא מתוך פחד שתקיפת ערביות תביא לנקמה חמורה יותר מזו של המשטרה. והכל ספקולציות. לא אתה יודע ולא אני יודע.
ובכל מקרה, אשמח להתייחסותך למחקרון שלי. בכל זאת, השקעתי בו מידה מסוימת של מאמץ..
ישן 25-05-2012, 00:03

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "במחשבה נוספת, יש בזה משהו"

ציטוט:
בכל הכללה יש משהו פוגעני, גם כשמדובר באפליה מתקנת (שהיא עניין בעייתי בפני עצמו). אני חושב שזה קצת מעליב עבור שחור לתת שהוא נדרש לרף ציונים נמוך יותר לקבלה בהשוואה ללבן, גם אם בפועל ציוניו גבוהים יותר. על אותו מישור, אני לא אוהב שבגלל שאני יהודי יניחו שאני בטח מוכשר או, גרוע מזה, "טוב עם כסף". כל אחד רוצה שיתייחסו אליו כאינדיבידואל (גם אם כלפי בני קבוצה אחרת הוא ייטה לראות מיקשה אחת).

למרות שזה לא קשור לנושא הדיון, אני באופן אישי מאמין שעצם המונח "אפליה מתקנת" או "הנחה" כלשהי בתנאי קבלה היא גושפנקא ממסדית לאדם להתבוסס בתחושת "אכלו לי שתו לי" ו"מגיע לי".
גם אם הוריו של אדם סבלו מקיפוח וכתוצאה מכך תנאי ההתחלה שלו לא היו שווים, אם ברצונו להגיע למשהו בחיים עליו לצאת מתוך הנחה שהוא צריך להרוויח את זה בעצמו. בעידן המידע איש אינו מונע ממך מלהכנס ל-Youtube ולראות הרצאות משודרות של מיטב האוניברסיטאות בעולם, או רחמנא ליצלן לקנות ספר מתמטיקה\פיזיקה וללמוד בזמנך הפנוי.
תחושת ה"מגיע לי" ובאופן כללי, תחושות חוסר צדק, הן הכלי העיקרי באמצעותו משיחיים-בעיני-עצמם מתעמרים בשכבת האוכלוסיה שאשכרה סוחבת את כולם על גבה.

ציטוט:
כשמדובר באפליה מתקנת, הרעיון הוא ליצור שינוי חברתי מתוך אמונה שכקבוצה, השחורים (למשל) נהנו מפחות הזדמנויות חינוכיות ולכן הם צריכים פוש כי מבחינת יכולת היסוד אין הבדל בינם ללבנים.

אני חושב שאם החברה האמריקאית מחוייבת לאפרו-אמריקאים (והיא מחוייבת להם, אין כאן דרך חזרה), אין לה ברירה אלא לנסות לקדם אותם.
כי כמובן עדיף שיהיו אזרחים טובים שעובדים בעבודה מכובדת, כמו שרוב האנשים רוצים להיות, מאשר עבריינים שפועלים מתוך יצר הישרדותי, הורסים חיים של אזרחים תמימים, עולים הרבה כסף בהרחקתם מהחברה וגם בד"כ עושים כמות לא-פרופורציונלית של ילדים שנמצאים גם הם בסכנה להיות פושעים, מתוך חוסר אחריות או מחויבות לשום דבר, let alone העתיד שלהם, של בת זוגתם או של הילדים.

אז עקרונית, יש היגיון אנושי וכלכלי צרוף בקידום אוכלוסיות חלשות. השאלה היא, באיזו דרך ועל חשבון מי. בדרך כלל בשם רעיונות שכאלה מוציאים כסף בצורה לא אחראית ולא אפקטיבית במקרה הטוב, או מוכרים מכרזים במקרה הרע.
ואם הדבר נעשה באפליה בקבלה לעבודה, כמובן שהפוליטיקאי ירוויח קצת Amour-propre על חשבון מישהו שלמרות שמגיע לו, לא יתקבל לעבודה...
ה"נזק" שנגרם כתוצאה מאפליה מתקנת צריך להתפזר ולהיספג ע"י האוכלוסיה הכללית. אסור שיתנקז לקורבנות ארעים. זו עוולה חמורה ברמה של יהרג ובל יעבור. חוסר צדק לכאורה בשם הצדק. תועבה.
שים לב שהמניע לאפליה המתקנת אינו חמלה אנושית, אלא בהיגיון פשוט של win-win כאשר חושבים בצורה ארוכת טווח.
אני חושב שכאשר חזיר אדום (בד"כ ילד שמנת מפונק) מקבל החלטות כאלה מתוך רגש של התנשאות, תחושת "שליחות מוסרית" או בקיצור Amour-propre שלא מדעת (ולא מתוך הבנה שכך ייטב לכל הצדדים) זה בד"כ בא על חשבון מי שאותו חזיר אדום סימן כקורבן לגיטימי "ללא משפט" (בד"כ הוא עושה השלכה פסיכולוגית ומכנה אותו "חזיר קפיטליסטי" למרות שהרוויח את כספו ביושר), הוא מתפקד כאייכמן קטן.
כך שיש לדון בדברים הללו בזהירות. השטן נמצא בפרטי היישום.

ציטוט:
אני סבור שזה מאוד שונה מלומר שהשחורים נוטים יותר לפשע ולכן צריך להרחיק שחור שמגיע לשכונה לבנה או לשלוח שוטרים להטריד אותו. זה גם מאוד שונה מלא לקבל שחור לעבודה כי רמת ההישג של שחורים רבים היא נמוכה יותר (ואתה חייב להודות שהרבה אנשים פשוט מפרשים זאת כנטיה לעצלנות או טיפשות ולא כמשהו שנובע ישירות מקיפוח).

אנחנו נכנסים לפרשנות לסיבות, שלא מתחייבת מהנתונים.
תראה, אתה מציג את הדברים כ-Flat Probability. כלומר, אם נחשוב על ערבים, אותו אדם יכול להיות לשיטתך אנס או לא אנס.
ואם הוא לא אנס, הוא לכאורה לחלוטין לא מסוכן (או לכל הפחות מסוכן "כמו כולם"). והאמת היא, שזה לא עובד ככה. זה לא clear cut.
כי במציאות, זה ספקטרום רציף. מקרי האונס הם נתון מאקרו. אבל יש לכך גורמי מיקרו שאנחנו לא יכולים לדעת מהנתונים. צריך "להלביש" תיאוריה על הנתונים, שמנבאת דברים וגם תהיה ניתנת להפרכה. זו המתודה המדעית.
אלא אם כן, החלטת מסיבה כלשהי להמשיך להחזיק בתמונה הקרטזית לפיה התנהגות של בני אדם היא טאבו, הנפש היא דואלית ושלכל אדם יש חופש בחירה מוחלט בכל רגע נתון.
אני חושב שהמדע ומדע המוח בפרט מצייר תמונה הרבה יותר דטרמיניסטית בנוגע להתנהגות.
אם יש יותר אנסים שממש עושים מעשה, סביר להניח שיש הרבה יותר כאלה שסתם יטרידו וירצו לעשות מעשה, אבל יפחדו. או שיאנסו אם ה"מחיר" יהיה נמוך יותר.
באוכלוסיה מערבית, להיות אנס זו מחלת נפש. איש לא שואף לכך. האישה אינה נתפסת ככלי לסיפוק מיני אלא כאדם שיש לו זכות על גופו. לכן אונס הוא בראש ובראשונה תקיפה.
בחברה הערבית, אונס הוא בעיקר פגיעה בכבוד המשפחה של הנפגעת ויוביל למעגל רציחות בין חמולות. אבל ברור לכולם שאם היה אפשר, היו אונסים. יוצאים מנקודת הנחה שהאשה תמיד רוצה שישכבו איתה. שהיא פתיינית. בגלל זה שומרים אותן מכוסות עמוק בבית. אונס הוא יותר פגיעה ברכוש מאשר תקיפה.
ההתנהגות הזו היא לא תוצר של אפליה, שכן אפליה לא גורמת לאדם לאנוס. היא תוצר של היותו של אדם במצב קרוב יותר למצב של "פרא אציל". ההנחה היא שאם תסייע לאנשים להשתלב לתוך הקבוצה השלטת, הם ישנו את עורם בחלוף הזמן וישתלבו. יש כאן הנחה סמויה ומתנשאת לפיה הם צריכים להשתנות ולהשתלב, ומכאן נובע הכח המאגי של המילה "גזענות". לטעון שמישהו אינו רוצה להשתלב אלא לשמור על תרבותו, זו גזענות.
מדוע ה"פרא האציל" הוא כזה מלכתחילה? כי בני אדם יכולים להרשות לעצמם להיות אינדבידואלים רק אם יש להם ביטחון בהגנת החוק. במצב כזה יש "מאזן אימה" ואתה לא תתקוף אדם כי אתה יודע שאתה תיענש על כך. זה לא משתלם.
יש אנרכיסטים שמאמינים שצריכה להיות אנרכיה וכתוצאה מכך יהיה סדר ספונטני. אבל אני חושב שזו לא שאלה תיאורטית, אלא יש לנו דוגמאות במציאות: בני אדם חייבים להתאגד בחמולות ובמבנים דמויי-מאפיה. כי אם הם לא יעשו זאת, אנשים אחרים יעשו זאת וישדדו את רכושם\יאנסו את בנותיהם\יהפכו אותם לעבדים והחוק לא יהיה שם להגן עליהם. לכן בסביבה כזו להיות מוגן ע"י החמולה או להיות אלים ו"אבו עלי" זה צורך קיומי. לגיטימי, רצוי ואף חובה לשאוף להיות דמות כזו.
עכשיו, בכל אוכלוסיה יש אנשים עם אינטיליגנציה\א. רגשית\תכונות אחרות ברמה גבוהה יותר או פחות. המוצלחים יותר ישתלבו בכל חברה ויאמצו מהר מאוד את מנהגי המקום. עבור הרוב, זה תהליך ארוך במהלכו הם והאוכלוסיה המקומית שתבוא איתם במגע, יסבלו קשות.

ציטוט:
זה גם מאוד שונה מלא לקבל שחור לעבודה כי רמת ההישג של שחורים רבים היא נמוכה יותר (ואתה חייב להודות שהרבה אנשים פשוט מפרשים זאת כנטיה לעצלנות או טיפשות ולא כמשהו שנובע ישירות מקיפוח).

אתה מניח שהתנהגות יכולה לנבוע מקיפוח. זה חוסר רצון לעסוק בשאלת גורמי המיקרו.

ציטוט:
עכשיו, ההכללה שאתה עושה, מעבר לבעיית רמת הדיוק שבה, דומה יותר למקרה השני מאשר לראשון. אין בה תועלת למניעת הפשיעה ויש בה הרבה נזק לערבים מבחינת יצירתם ושימורם של סטריאוטיפים ודיעות קדומות.

אני לא מסכים איתך. אני חושב שבניגוד ל"לבנים" בארה"ב אנחנו לא מחוייבים לערביי ישראל. מפאת העובדה שהם לא רואים בעצמם מחוייבים לנו. אנחנו לא התחתנו איתם מרצון, אנחנו נמצאים בסכסוך קיומי עם האחים שלהם, והם מזדהים יותר עם האחרונים מאשר איתנו.
אני חושב שמבחינה מוסרית, אנחנו מחוייבים להם עוד פחות מלסודנים. פשוט מאוד, לדעתי האישית השמאל ששלט במדינה בתש"ח רצה אותם כאן.
לאור העובדה הזו, אני לא רואה מניעה להתגרש מהם. לא רק בגלל שהם "פראים אצילים" והקליטה והאינטרגציה שלהם תבוא על חשבון של הרבה קורבנות קטנים ושקופים, בד"כ ממצב סוציו-אקונומי לא גבוה (לא שמאלנים מצפון ת"א, בכל מקרה), אלא בעיקר בגלל שהם לא נאמנים למדינה.
כמובן שלא מדובר בכולם, אבל כשאנחנו מדברים בהכללה, אין ספק שהם לא ציונים. אין על כך ויכוח.

ציטוט:
לא כן הדבר לגבי נטיה ל"אונס על ידי זר". ממש ממש לא. שמת לב למחקרון שעשיתי ושהוספתי לאשכול? הוא ממש לא תומך בהשוואה לריב חמולות או רצח על "כבוד המשפחה". עניינים שלגביהם למרות על נאורתי הידועה אין לי שום בעיה לשייך למגזר הערבי.

אני טוען שתופעת האונס בידי זר קשורה לסכסוכי החמולות ולרעיון "כבוד המשפחה", ושלא ניתן להפריד בין הדברים.
לגבי ה"מחקרון" - קבל ח"ח. התחלתי לעשות כזה בעצמי אבל התייאשתי מהר מאוד.
עולה התמונה לפיה ערבים מבצעים את העבירה הזו בתדירות גבוהה פי 4 מיהודים. וכמו כן כל הנאנסות הן יהודיות.
לגבי ההחלטה שלך לא לכלול שב"חים, אני חושב שאתה טועה. הם נמצאים בגבולות המדינה לכן יש לספור אותם. וזאת ללא קשר לאנשים שאינם נמצאים פה - הם לא יכולים לאנוס יהודיות כי הם לא פה.

ציטוט:
העניין הלאומני ביחס למעשי האונס מבוסס על כרעי תרנגולת. אין לך עדות ישירה לכך ביחס לרוב מעשי האונס על ידי ערבים, דפוס פעולתם של אנסי הטרמפים היהודים והערבים דומה למדי, למשל. אני מוכן לקבל אולי שיהודיות מותקפות על פני ערביות מסיבות תרבותיות-שהן, למשל ניתפסות מיתרניות יותר. מאותה סיבה ערבים אונסים תיירות (מה לאומני בזה?) ולא ערביות. יש גם את גורם החשש מנקמה בחברה הערבית-קרי לאו דווקא לתקוף יהודיות כפשע שינאה נגד יהודים אלא מתוך פחד שתקיפת ערביות תביא לנקמה חמורה יותר מזו של המשטרה. והכל ספקולציות. לא אתה יודע ולא אני יודע.
ובכל מקרה, אשמח להתייחסותך למחקרון שלי. בכל זאת, השקעתי בו מידה מסוימת של מאמץ..

המקרה הבא לא נכנס למחקרון שלך:
http://www.haaretz.co.il/misc/1.1551801
אני לא יודע איך ניתן להכחיש כאן את ההיבט הלאומני, שהוא ייחודי למגזר הזה.
כמובן שזה לא מעיד על הכלל, אבל התופעה קיימת.
כאמור, אני מוכן להתבסס על עשרות סרטוני YouTube, על ד"ר מרדכי קידר ועל ההיגיון הבריא. הרבה עדויות קטנות ולא-מייצגות-בהכרח, בעיקר מהעולם, מציירות תמונה שעלולה לכאורה להיות מאוד מכוערת. ואני חושב שצריך להתעלם אקטיבית מהעדויות בשביל לא לראות זאת.
ואני לא חושב שזו נאורות, אני חושב שזו אטימות בלתי מוצדקת.
להוכיח כוונה זה לעולם לא קל ואני חושב שתיתקל בלא מעט בעיות אם תנסה להוכיח שהנאצים רצו כולם להשמיד את היהודים. אני לא חושב שאפשרי להוכיח את זה אמפירית ואני בעיקר לא רואה מדוע צריך לנסות.
Ayaan Hirsi Ali

נערך לאחרונה ע"י asafn88 בתאריך 25-05-2012 בשעה 00:08.
ישן 25-05-2012, 03:04
מנהל

מחוסר זמן אתייחס רק למקצת מהדברים בשלב זה
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "[QUOTE]בכל הכללה יש משהו..."

ראשית לאפליה המתקנת-שלא תחשוב לרגע שאני בעד זה באופן גורף או חושב שזה פשוט. רחוק רחוק מזה. יש כל מיני אספקטים שבהם זה הופך בעייתי ואחד המקוממים שבהם הוא יצירת קריטריונים סלקטיבים שפוגעים בפרטים הפחות חזקים באוכלוסיה החזקה. ובאופן יותר קונקרטי-באוניברסיטאות רבות בארה"ב, כולל ציבוריות, יש מדיניות חצי פורמאלית (ויש אומרים-פורמאלית בחלק מהמקרים) של מיכסות עבור סטודנטים ממוצא אסייאתי. היות וההישגים של האסיאתים בממוצע עולים בהרבה על אלו של רוב שאר הקבוצות, מקבלים רק מספר מוגבל וכך, סטודנט אסייאתי עם אותו ממוצע כמו סטודנט לבן, שלא לדבר על שחור או היספני פשוט לא יתקבל לאותה אוניברסיטה. כששמעתי את זה מסטודנטיות אסיאתיות התפלצתי. לקדם את האוכלוסיות החלשות זה הכרחי גם משום שזה צודק וגם משום שזה מועיל לחברה בטווח הארוך, אבל אסור שזה יבוא על חשבון קבוצות אחרות באורך כל כך ברוטאלי (זה בהכרח יבוא במידה מסוימת על חשבון אחרות כי העוגה מוגבלת ואם קבוצה אחת נחשלת האחרות חוגגות על חשבונה). עניין מאוד מאוד לא פשוט.
לגבי המקרה שמצאת-לא אשמתי שמעריב וגוגל לא העלו את המקרה הזה . האמת שנכנסתי ללינק שלך באמת נזכרתי שנתקלתי באמת בסיפור הנורא הזה.
לגבי שב"חים-זאת בעיה כי עניין השב"חים מאוד נזיל ובעייתי-אנחנו לא באמת יודעים כמה שב"חים יש בתוך ישראל ברגע נתון, השב"חים מתחלפים (לשב"חים של היום צריך להוסיף את אלו שהיו שנה שעברה ועכשיו הם לא פה), בין השב"חים יש, סביר להניח, הרבה עבריינים שבאים במיוחד לתוך ישראל. לאו דווקא כדי דווקא לאנוס, אבל כאוכלוסיה עבריינית הם יהיו יותר מועדים לכך) וכו' וכו'. בקיצור, זה כאב ראש גדול מספיק גם להכניס את הגורם הזה לקלחת...
כן הכנסתי את תושבי מזרח ירושליים, שאומנם האזרחות שלהם חלקית אבל הם לפחות קבועים במקומם. ומתוכם יוצאים לא מעט עברייני מין, יש לומר.
מבטיח להתייחס (בעיקר בשלילה ) לשאר דבריך בהמשך
ישן 25-05-2012, 13:24

תשמע קנגס, אנחנו עדים עכשיו לתופעה מעניינת
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מחוסר זמן אתייחס רק למקצת מהדברים בשלב זה"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4231669,00.html
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4234173,00.html
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4233445,00.html

התקשורת מציפה אותנו במסרים "אנטי גזעניים" של "אהבת את הגר" ו-"גם אנחנו היינו פליטים".
וזאת ללא כל התייחסות לעובדות היבשות: המסתתנים אחראים למספר לא קטן של מקרי אונס קשים ואין-ספור מקרי תקיפה ושוד שרובם לא הגיעו לתקשורת.
על גבם של מי מתקיימת החגיגה הזו? ניחשת נכון. המסכנים בדרום ת"א ובמקומות אחרים שהפכו לפליטים במדינתם. ובעבור מה? גם ניחשת נכון - ההתמכרות החולנית ל-Amour Propre.
אם הציבור לא יתאושש מהאגרופים המילוליים של התקשורת, יתעשת ויתחיל להפגין, כולנו נשלם את המחיר של הפיכת מדינת היהודים למדינת מהגרים רב-תרבותית.
ילדינו ישלמו את מחיר ה"אינטגרציה".
וילדיהם? יתכן שיהיו מיעוט במדינה שאבותיהם נלחמו לייסד.
וזאת בחסות תרגום קו מחשבה דומה לזה שהצגת באשכול הזה ובאשכול הקודם לאייטמים תקשורתיים.

אתה עדיין לא רואה את הבעיתיות בהנחות שלך? בבסיס תפישת המציאות הרקובה הזו?
Ayaan Hirsi Ali

ישן 25-05-2012, 23:10
מנהל

אני רואה עוד תופעה מעניינת: חוסר יכולת או מוכנות שלך להבין את העמדה שלי
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "תשמע קנגס, אנחנו עדים עכשיו לתופעה מעניינת"

נכון, אני חושב שההיטריה סביב האפריקאים והאונס מוגזמת לחלוטין. נכון, אני מתנגד בחריפות לרטוריקה הגזענית בנושא זה ולהשלכות המעשיות הכמעט מיידיות שלה. מאוד לא נראה לי זה שמכים אנשים ברחוב רק בגלל צבע עורם (בספק הפגנהספק התפרעות) או מכים ושודדים אותם (אותה כנופיה שנתפסה).
נראה לי "מחשיד" שאותה היסטריה שעוררו המקרים עם הסודנים, לא התעוררה ביחס לפועלים זרים מרומניה או מתאילנד (ותאילנדים ביצעו כמה מעשי אונס ורצח אכזריים מאוד בישראל).
כל זה לא אומר שאני תומך במתן זכויות שהיה כלשהן למסתננים. נהפוך הוא, כפי שאמור היה להיות ברור לך גם מאשכול זה וגם מהקודם, אני תומך נלהב בהחזרת כל המסתננים לארצותיהם, ויפה שעה אחת קודם. אני תומך מאוד באלי ישי מבחינה זו, גם בגלל שבאופן כללי הגישה שלו ענינית והוא מקדם את העניין הרבה יותר מהרבה פוליטיקאים אחרים שמצטיינים ברטוריקה שגובלת לעיתים במבחיל.
אני חושב שקבלת אוכלוסיה גדולה של יוצאי עולם שלישי בישראל היא מתכון לאסון, וזאת ממספר סיבות (לאו דווקא לפי סדר חשיבות):
1. מדובר באופן כללי באוכלוסיה חלשה מבחינת כישורי עבודה ולכן בהכרח עלולה להיות נטל על מערכת הרווחה בישראל (שגם ככה לא מתפקדת כפי שהיינו רוצים-ע"ע קיצבאות הזיקנה) ו/או להגביר את הפשיעה שכן עוני ופשיעה הולכים יד ביד. נכון שלעיתים דיבורים על "הזרים שלוקחים לנו את העבודות" הם סיסמאות דמגוגיות כי אף ישראלי לא מסוגל או מוכן לעבוד בחקלאות או בסיעוד ישישים, אבל העניין הוא שהמסתננים האפריקאים אינם תאילנדים או פיליפינים. הם גם כן לא מוכנים לעבוד בכאלו עבודות ומה שהם כן מוכנים לעשות נמצא בטווח התעסוקה של הישראלים (נקיון, שירות בסיסי וכו') אבל מעדיפים מתוך קמצנות להעסיק אותם.
2. בארצות המוצא של המסתננים יש שיעור גבוה של תחלואה מסוגים נדירים בישראל. גם זה מקור לבעיות.
3. יש פער גדול מבחינה תרבותית וחברתית ותודעתית (בעיקר תודעה לאומית) בין המסתננים והאוכלוסיה בישראל.
נכון, 3 הגורמים האלו תקפים באותה מידה גם ליהודים שעלו לישראל מארצות העולם השלישי (לא רק האתיופים, אך הם הדוגמא העכשווית הקרובה ביותר) אבל לגבי זה יש 2 סוגיות חשובות:
א. מדינת ישראל היא מדינת לאום שנועדה להיות בית לאומי ליהודים. מטרה זו נפגעת קשות מהכנסתה של אוכלוסיה לא יהודית.
ב. אכן ישראל קלטה הרבה מאוד פליטים מהעולם המתפתח. וזה עניין חשוב: בשנות קיומה ישראל קלטה יותר פליטים, יחסית לגודל האוכלוסיה, מאשר כל מדינה מפותחת אחרת. לפני שמישהו בא בדרישות לישראל, ששאר מדינות העולם המפותח יתנו את חלקם ויקלטו פליטים לפחות באותה מידה יחסית שישראל קלטה. העובדה שהפליטים שישראל קלטה היו יהודים לא צריכה לשנות או להוריד. הם עדיין פליטים מאזורי מצוקה שהייתה מדינה אחת שהייתה מוכנה לקלוט אותם בהמוניהם.

וטרם נכנסתי כלל לסוגיה של למי מהמסתננים מגיע בכלל מעמד "פליט". לגבי אריתריאה יש ככל הניראה גיבוי לטענה ממוסדות האו"ם הרלוונטיים. לגבי דרום סודן-את המסתננים משם אפשר לגרש ויש לעשות זאת לפני שהמצב שם מדרדר. ולמען האמת, יש לעשות את המקסימום לסלק בכל מקרה.

להשתמש באלימות וברטוריקה ההיסטרית (שלא פעם גובלת בגיזענות ואף עוברת את הגבול) לא מועיל. זה רק נותן נשק בידי אלה שאתה כל כך מתעב ואשר מנסים להשאיר את האפריקאים בישראל. וזה גם מגביר את הלחץ בינלאומי על ישראל אל לגרש אותם. מה שצריך פה זאת פעולה ממשלתית קרה, שקטה, קשוחה ויעילה של גירוש, עצירת כניסה על הגבול וייבוש מקורות תעסוקה. ההתמרמרות הציבורית דוחפת את הממשלה לפעולה וטוב שכך. חבל שההתמרמרות תקבל ביטוי שייתן לממשלה תירוץ למסמס את העניין ו/או לייצר לחץ בינלאומי על ישראל שיגרום לממשלה להתקפל ממהלך כזה.
ישן 25-05-2012, 23:39

הזיכרון שלך קצר
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני רואה עוד תופעה מעניינת: חוסר יכולת או מוכנות שלך להבין את העמדה שלי"

הדברים הבאים נכתבו לפני שבועיים:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי asafn88
אתה נשמע היסטרי שלא לצורך. כל שצריך הוא לקבל החלטה ולהוציא אותם מכאן חזרה למקומות מהם באו בצורה מסודרת שלא תייצר לנו עוד "אייזנרים" מיותרים.
זה, ולתגבר את המשטרה באזורים מועדים לפורענות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי asafn88
מה אתה רוצה להגיד בזה? שאתה רוצה לייצר תמונות יפות של אפריקאים מוכים שיפלו כפירות בשלים לידיים של כתבים שיעשו מהם מטעמים, בסגנון העליהום על אייזנר?
אתה רוצה לראות כותרות בעיתוני העולם שמשוות את ישראל לגרמניה הנאצית?
וכל זה בגלל שחם לך?

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...303#post4230106

אני בסך הכל טוען שאמירה שלך לפיה:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי קנגס
לדבר על מנטליות, אתניות וכו' כסיבה ומתוך כך (באופן הכרחי) לראות בבני קבוצות מסוימות כאנסים בפוטנציה זה קצת בעייתי.

היא ההנחה שעומדת בבסיס שטיפת המוח של התקשורת.
ואם יחליטו לשכן את המסתננים מחדש בדרום, במחנות, לא נשמע מהתקשורת ש"הדבר הכרחי, משום שמדובר באוכלוסיה עם נורמות התנהגות של מדינת עולם שלישי שמטילה טרור, אימה, אונס וביזה על אזרחים ישראלים" אלא נשמע הרבה מאוד בולשיט PC שישווה אותנו לגרמניה 1938 או אפילו 1942 ואת ההחלטה להפריד את אותם המסתננים מהאוכלוסיה האזרחית - גזענות!

זה המחיר של חוסר הרצון להודות באמת.
אתה באמת מסוגל להאמין במה שכתבת? אם היו מביאים לכאן 60,000 זרים מדרום אפריקה, שם רבע מהגברים הודו שאנסו ושליש מהנשים נאנסו, אזי אין להניח מראש שתהיה להם נטיה לאנוס, לשדוד, להטריד מינית וכו'?
מה צריך לכתוב כדי שתקח בחזרה את הקביעה האומללה הזו, שלא יכולה באופן עקרוני להיות נכונה כאשר מדברים על ערבוב של אוכלוסיה ממדינת עולם שלישית עם אוכלוסיה של מדינה מערבית?
Ayaan Hirsi Ali

נערך לאחרונה ע"י asafn88 בתאריך 25-05-2012 בשעה 23:54.
ישן 26-05-2012, 01:35
מנהל

סליחה, אבל כל זה לחלוטין לא רלוונטי
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "הזיכרון שלך קצר"

קודם כל,את הדברים האלה לא כתבת לי, וגם אם כן, לא ממש ברור לי מה אתה רוצה להגיד בזה.
שנית, אני עומד מאחורי מה שכתבתי משום שזה נכון! וזה לא סותר בכלום גירוש מהסיבות שציינתי. ואם לצורך גירוש צריך קודם לרכז במחנות מעצר (מה עוד שהמסתננים הם עבריינים מעצם הכניסה לא כחוק ולכן ראויים לשבת בכלא-ממש כמו שיקרה לך אם תכנס לארה"ב לא כחוק ותיתפס) אז כך צריך להיות. אני ממש לא אחראי למה שיכתוב מישהו בעיתון. אני כן יודע שיש הבדל גדול בין רטוריקה ופרקטיקה גיזעניים ובין הצעדים שתיארתי.
אתה מתעקש להכניס לדיון אלמנטים שנוגעים-לא נוגעים בגזענות, שהם לא רק שמהימנות קיומם בספק, ולא רק שאינם רלבנטים למדיניות כלפי המסתננים (צריך לגרש אותם לאלתר, מסיבות שהם בוודאות נכונות ומסוכנות מספיק) אלא מזיקים למאמץ להגיע לאותו גירוש כי אף אחד לא רוצה להיות מזוהה עם גזענות. ומה לעשות, אתה יכול להתפלסף מפה ועד צאת סוכות ועדיין הרטוריקה הזו תמשיך להצטייר כגזענית (לכל הפחות). תעשה לעצמך טובה ואל תחבל במאמץ. בסוף תצטרך להאשים את עצמך באחריות לאותו מצב שבו ניסית להאשים אותי. והנה, כבר עכשיו בעקבות ההפגנה בעולם מתחילים עם הביקורת וההשוואות המטומטמות. ואתה יכול לזלזל בהשפעת לחצים מהעולם אבל ראש הממשלה שלך לא מזלזל בזה וזה יגרום לו לעוד היסוסים לפני שסוף סוף ייצא בפעולה של ממש, אם בכלל.
ישן 26-05-2012, 02:38

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "סליחה, אבל כל זה לחלוטין לא רלוונטי"

ציטוט:
אלא מזיקים למאמץ להגיע לאותו גירוש כי אף אחד לא רוצה להיות מזוהה עם גזענות.

אני מצטער, אבל זו הודעה ברמה של ה-"טוב ביי" של לפיד.
נראה לי שכתבתי מספיק שורות על מנת לנסות להסביר לך את ההבדל בין גזענות להבדלים תרבותיים בין קבוצות שונות של Dasein שהתפתחו בבידוד יחסי אחת מהשניה.

לא מדובר כאן בשאלה של הגירוש - על זה אנחנו מסכימים. הדיון האינטלקטואלי עוסק במה שאתה מכנה "גזענות" (למרות שהבהרתי יותר מפעם אחת שלא מדובר כאן בעניין של גזע או גנטיקה).
אבל אתה רומז (באופן בלתי מרומז במיוחד) שאני גזען, כמו אותם אנשים שחילקו בעבר את האנושות לגזעים באירופה.

לשנות את נקודת המבט של חברה שלי בנושאים מסויימים זה בלתי אפשרי עקרונית.
אתה חושב שאפשרי לשנות נורמות התנהגותיות של אנשים שברחו ממציאות של רצח עם ומאבקים שבטיים באפריקה? של 60,000 כאלה? וכל זאת לפני שהרבה מאוד אנשים ייפגעו? להשלים להם את הילדות שלא הייתה להם בישראל? למחוק את הילדות שהיתה להם באפריקה?
אתה מכחיש שיש הבדלי נורמות שגורמים להבדלים בשיעורי הפשיעה ובחומרת הפשיעה? מרגע שהם חוצים את הגבול הם הופכים להיות אנשים אחרים?
הרי הם ממשיכים לחיות יחד עם עשרות מסתננים אחרים. הם לא נחשפים להתנהגות אחרת.

אתה לא מסוגל, אפילו ברמה של דיון אינטלקטואלי לא מחייב, להפריד בין הלכות ה-PC (אף אחד לא רוצה להיות מזוהה עם...) לבין האמת כפי שהיא.
הדבר הגרוע ביותר שאדם יכול לעשות הוא לראות את המציאות ולשקר, כי אין לו אומץ להודות בה.
ואתה מתיימר להיות איש מדע. אז דע לך שגלילאו גליליי הלך עם האמת שלו נגד כנסייה חזקה בהרבה מכנסיית המרקסיזם התרבותי.
אני לא שופט את הידע שלך בתחומים מדעיים, אבל "איש מדע" הוא קודם כל פילוסוף. ופילוסוף הוא מי שחותר לאמת.

בשורה התחתונה? מה שקורה באירופה ממשיך לקרות רק בגלל אנשים שמחזיקים בקו המחשבה שלך, לפיו רק דעות מסוימות מותרות. אסור להיות גזען ולכן אסור למחות כנגד הרס חייהם של הקורבות השקופים של האינטגרציה.
ומה שיקרה אצלנו הוא ניסיון משמאל לשכנע את הציבור שלא ניתן לגרש, שצריך לפזר את המהגרים ברחבי הארץ ולהתיר להם לעבוד על מנת שלא יתדרדרו לפשע. ואם זה יקרה, זה רק עניין של מספר שנים עד שהם יקבלו אזרחות מלאה.
מה יעשה הימין? אינני יודע. אבל אני יודע שהשמאל ינסה להלחם בכל הכח בפוליטיקאים מהימין על מנת למנוע מהם לגרש, באמצעות פניה ללב היהודי שלנו וחזרה על מנטרות של "אל-גזענות" כפי שאתה עשית באשכול זה ובאשכולות אחרים.

אתה יודע, קונצנזוס זה דבר נזיל ואת האמת לא ניתן להסתיר לנצח. אני מניח שאת האשכול הזה ניתן יהיה לשפוט בפרספקטיבה נכונה רק בעוד 10 שנים לפחות מהיום, אולי יותר. ואולי לפני, מי יודע.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 26-05-2012, 03:15
מנהל

לפני שאתה מחלק לי ציונים, תנסה לפחות להבין מה אתה רוצה
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "[QUOTE]אלא מזיקים למאמץ להגיע..."

אני אכתוב בפעם האלף: אפשר להתנגד לתופעת המסתננים ולשאוף לגירושם גם בלי להשתמש ברטוריקה ומעש גזעניים. ואני מזכיר לך שלטעמי כל או רוב בני האדם נגועים ברמה זו או אחרת של גזענות. לא רק שזה אפשרי, זה גם רצוי ויותר יעיל. ההבדל ביני ובינך הוא שהשיטה שלי מובילה לגירוש מסודר על ידי המדינה. השיטה שלך מובילה להיסטריה, ומעשי אלימות נגד מסתננים אקראים כפי שאנחנו רואים כבר עכשיו. זה לא רק לא מוסרי, אלא גם, כמו שניסיתי להבהיר לך-לא מועיל. היות ואתה לא מוכן לקבל שיש בעיתיות מוסרית, שלא לדבר על הבסיס הסטטיסטי הקלוש, של אותה האשמה קולקטיבית שבסב טקסט שלה ראיה של המסתנן כאנס פוטנציאלי (איכשהו זה מתלבש טוב על הסטריאוטיפ שהיה לגבי שחורים בארה"ב דורות רבים אחרי שהגיעו לאמריקה), אז אני מנסה להבהיר לך שגם מבחינת ריאל-פוליטיק זה לא נבון. אתה יכול לרדת על PC עד קץ הדורות אבל הרבה אנשים בישראל ובעולם מגיבים רע מאוד לרטוריקה הזאת ולמעשים שהיא מובילה אליהם. אתה יכול לחשוב שזה מזויף, שזה מגוחך, מה שאתה רוצה. זה לא ישנה את העובדה שככה אנשים היום מגיבים לזה. אז אתה יכול ללכת נגד המציאות, או להיות חכם ולהפעיל טיעונים אחרים, שהם ממילא חשובים יותר.
ולגבי הכללות: עובדתית, כמה מסתננים אפריקאים אשכרה תקפו מינית? 1, 2, 5, 10? יחסית לאוכלוסיה של עשרות אלפי בוגרים לא מדובר במספרים שיבססו הכללה ברמה שאתה מנסה לעשות פה, אם הכבוד להבדלים תרבותיים. אתה נמנעת מהכללות כאלה כשמדובר בחרדים, רוסים ופועלים זרים מרומניה-ולגבי האחרונים אנחנו מדברים על שיעור השתתפות לא מבוטל בסוגי פשיעה שונים. יותר מהאפריקאים.
בשורה התחתונה, אני לא מטיל ספק בחששות של תושבי דרום תל אביב אבל אני גם לא חושב שאוביקטיבית, מבחינת מעשי אונס בפועל, יש מצב שמצדיק את הטענות המכלילות שאתה משמיע. יש סיבות אוביקטיביות, מהותיות ביותר, שמצדיקות גירוש. אפשר לוותר על מה שבמקרה הטוב אפשר לכנותו "שנוי במחלוקת".
אני לא יודע עם השמאל באמת חותר להפיכת המהגרים לאזרחים וכו' תוך שיתוק התנגדות על ידי תיאורה כגזענית. אני כן בטוח שהרטוריקה שלך תסייע להם בזה. אתה לא חייב להכיר בכך שהכללה משיבעה מקרים (נגיד) ביחס לחמישים אלף איש בוגרים שמקורם במדינות שונות ורקעים שונים (פרט ליבשת מוצא וצבע עור) נוגעת בגיזענות. כדאי לך להכיר בכך ששימוש באותה הכללה יגרום לך בעיקר נזק ולא יועיל בשיט לשום דבר.
ישן 26-05-2012, 03:37

לצטט את עצמי שוב?
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לפני שאתה מחלק לי ציונים, תנסה לפחות להבין מה אתה רוצה"

הרי ברור שאני לא קורא לאיש להסתובב בדרום ת"א ולפזר פמפלטים מסיתים, גם אם זו האמת.
יש הבדל בין האמת לכשעצמה לבין הפסאדה ומה שאנשים אומרים על מנת לגרום לתוצאות מסוימות לקרות. אם אתה לא מסוגל להבחין בהבדל ומאמץ את הפסאדה כאמת, אין לנו כל בסיס לדיון.
את דעתי על הטיפול במצב כבר אמרתי לך - הכחשת המצב, ההתעמרות המילולית וחוסר המעש רק יובילו את תושבי דרום ת"א למעשים.
במקום לחבק את האוכלוסיה הזו, רמסו את כבודה. זה מתכון לאסון ואני חושב שזה בלתי נמנע שנראה מעשי אלימות אקראיים כנגד מסתננים חפים מפשע (מעבר להסתננות עצמה) ואולי אפילו סתם פגיעה בשחורים באופן כללי ללא שום סיבה.
אני חלילה לא מקווה לכך, להיפך - ברור לי שכולנו נאכל אותה כתוצאה מכך. אבל לדעתי זה מה שיקרה.
בגלל השיח המתעלם. זכור את דברי. אם אנחנו ממשיכים בקו שלך אתה אחראי (תיאורטית, כן?) באופן חלקי לתוצאות הללו.

עכשיו, עבור הנאנסות שחייהן נגמרו, המוטרדות, הנשים שמפחדות לצאת מהבית למכולת וכו' אחוז האנשים שהשתתפו במעשים הללו לא משנה. מדובר במעשי אונס אכזריים במיוחד, בד"כ של כנופיות.
ביחס לפרק הזמן הקצר שבו בוצעו הדברים וביחס לאחוז המזערי שלהם באוכלוסיה, הסטטיסטיקה ה"מכובדת" שלהם בהחלט מצביעה על איום מוחשי. הרבה מהם הם מוסלמים, אגב.
ואני מעריך שככל שיחלוף הזמן תדירות המעשים הללו תתגבר. המסתננים חוששים כעת בגלל ההפגנה. אחרי שהם ילמדו שהיא נגמרה בלא יותר מרעש וצילצולים, תדירות המעשים הללו תעלה פלאים.

אני חושב שסיימנו את הדיון הזה. אין טעם שתתיחס לאחת ההודעות הקודמות שלי שטרם התייחסת אליה, שכן לא מדובר בדיון שמטרתו להגיע לאמת אלא בדיון שמטרתך בו הייתה להטיף מתחילת הדרך.
אתה לא פתוח לקבלה של עובדות או השקפות חדשות ולכן אני עוצר כאן ופורש.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 26-05-2012, 06:39
מנהל

אתה ממילא עושה זאת שוב ושוב ומתעקש שלא להבין מה שאני כותב
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "לצטט את עצמי שוב?"

אני מסביר לך מזווית האמת וגם מזווית התועלתנות (אם אתה לא מקבל את אותה אמת לפיה ההכללה הגסה פסולה) כדי להסביר לך שהגישה לא רצויה בכל מקרה, ואתה כותב שוב ושוב שאני לא מבחין בין השניים...מול רמה כזו באמת שחבל על הזמן. ואני בהחלט מקווה שתאמץ את מה שאתה מתלונן שאני חסר ושלפחות תנסה להבין מה שאני כותב גם אם לא להסכים.
ועוד משהו לסיום, המחשה שלא ניתן לוותר עליה:
נאמר שאי שם באוסטריה של שנות השלושים חי לו איש בשם סטפן. סטפן חושב שהמיעוט היהודי מסוכן. הוא לא גיזען/אנטישמי חס וחלילה. אם יאמרו לו שהוא כזה הוא יכעס מאוד. הוא פשוט ער למציאות שברורה לכל אחד שלא בולע את שטיפת המוח הליברלית. זה הרי ברור לחלוטין שיהודים מעורבים במעילות ופשיעה כלכלית הרבה יותר מכל קבוצה אחרת. מי שבשם ליברליזם זה או אחר מעדיף להתעלם מכך יהיה אחראי מוסרית לכל אוסטרי הגון שיאבד את כל רכושו ממעילה שיבצע יהודי או מרמאות אחרת שלו. זה לא עניין גזעני בקשר ליהודים (ולכן הוא כמובן לא גיזען). זה עניין תרבותי-חברתי. הדת היהודית (וסטפן שלנו ראה ציטוטים נבחרים מהתלמוד) מתירה לגנוב מגויים. יהודים היו תמיד צריכים לרמות ולגנוב כדי לשרוד ולכן זה בתרבות שלהם. בסוף אם ימישכו להפנות את הגב לציבור האוסטרי ההגון זה יגמר באלימות כמו שקרה בפולין לפני כמה מאות שנים.
בעצם, למה ללכת לאיזה סטפן היפוטתי? דיוויד דיוק מתבטא באופן לא שונה במיוחד.
ועל כך אמר הילל הזקן-מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך.ואידך זיל גמור.
ישן 26-05-2012, 07:10
מנהל

אני לא משווה את ישראל...אני משווה גישה מסוימת שהיא אוניברסלית, לצערי
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אבל הבטחת שבפעם הבאה תשתמש בצלמית של 'ישראלה אני לא מתכוון ברצינות'!"

המדיניות של ישראל מאוד לא דומה למדיניות של מדינות אירופה בשנות השלושים. להיפך. ובתוך ישראל יש לשימחתי רבים, גם כאן () שסולדים מהגישה הזאת. אם זה היה המצב בגרמניה, היטלר מעולם לא היה מגיע לשילטון. ולא שיצא שאיכשהו אני חלילה משווה את אסף להיטלר או למישהו מתומכיו...אני משתמש בדוגמא קיצונית.
ועדיין, יש התבטאויות ודרכי חשיבה של אינדבדואלים כאן שדומות מאוד לאלו של חמודים כמו דיוויד דיוק ומקביליו לאורך ההיסטוריה. כמו שכתבתי כבר באשכול הזה-זה לא הכי מפתיע לאור מבנה הפסיכולוגיה האנושית.
ישן 26-05-2012, 13:52

שוב, אתה זורק את החץ ולאחר מכן מצייר את לוח המטרה
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני לא משווה את ישראל...אני משווה גישה מסוימת שהיא אוניברסלית, לצערי"

אם אתה רוצה להתכחש למציאות בגלל העבר, אל תתחבא מאחורי טיעוני "איש מדע" ו"סטטיסטיקה". פשוט תאמר שיש מסקנות שאתה לא מוכן להסיק ותחסוך לכולנו הרבה הקלדה.
בשורה התחתונה - אתה לא מביא לשולחן דבר מעבר לטיעוני שואה וספקולציות "מה היה קורה ברגמניה אם..."
אז אם כבר העלת את הנושא, אם יותר אנשים היו מאמינים בדת ה-PC באותו הזמן, אפשר שהקומונוסיטים היו עולים לשלטון במקום הנאצים (כן כן, אותם קומוניסטים שהאמינו בשיוויון מלא בכל תחום).
ובהתחשב בתוצאות של המשטר הזה ברוסיה ובדיבורים של אנשי שמאל באותה תקופה לגבי חיסול ה"טפילים" של החברה באמצעות גז הומני, אני לא בטוח שזה היה מסתיים הרבה יותר טוב.
הרוסים השמידו בהרעבה 7 מיליון אוקראינים בהולודומור, וזה רחוק מלהיות הפשע הגדול ביותר שלהם.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 26-05-2012, 14:37

ואני אוסיף ואומר
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני לא משווה את ישראל...אני משווה גישה מסוימת שהיא אוניברסלית, לצערי"

מאחר והשוות אותי או אחרים כאן לדמגוג הנאצי דיוויד דיוק,
ערבוב גזעי (Racial mixing) בין אוכלוסיות שיש להן שוני גנטי הוא תהליך שיש לו יתרונות מבחינה ביולוגית.
ערבוב בין תרבויות הוא תהליך שתלוי בשאלה האם תרבות אחת טובה יותר מתרבות אחרת.
ואת דעתי על החברה המערבית כבר כתבתי.
אני לא בטוח שאתה עוזר להודי או לטיבטי בכך שאתה נותן לו כרטיס טיסה ומענק קליטה ושולח אותו למדינה מערבית. להיפך - אני חושב שאתה עושה לו שירות גרוע ביותר.

בכל מקרה, ערבוב בין תרבויות צריך להיעשות בצורה חופשית (מיוזמת הפרט) ובצורה איזותרמית (כלומר, מבלי לערער על ההגמוניה התרבותית בחברה הקולטת ע"י הזרמת כמות גדולה מידי של פליטים שישפיעו על התרבות הקולטת). ממש כמו בתרמודינמיקה.
אדם צריך להיקלט יחד עם משפחתו הגרעינית, לכל היותר, בסביבה חדשה.
אידאלית - ללא "שכנים" שדומים לו מהמקום ממנו הוא בא. כי הם ייעכבו את תהליך ההטמעות שלו ובמידה והוא לא ייקלט, הם יחזקו את תחושת התסכול שלו.

לדעתי, אינטגרציה בכפיה או במחדל של אוכלוסיות שונות היא פשע נגד האנושות.
קרא לי גזען, אני אקרא לך אטום לעובדות בחזרה.
ואני לא אתפלא אם הדברים שכתבתי תואמים תאוריה כלשהי שכבר קיימת.
ועכשיו סיימתי לשחרר קיטור ואני משאיר לך את זכות המילה האחרונה.
כאן ובאשכול השני, פשוט כי נמאס לי.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 22-05-2012, 06:30
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא יודע, אבל שיטת ה"חרדים הם שני איקס ביחס לפושעים ערבים" זו נוסחה לא הכי מדעית...
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כן, דרישה שטענה דבר "מציאות" משוערת תגובה בנתונים היא קלישאת PC...אין ספק"

צר לי, אבל כל ההתנהלות שלך כאן היא פקולטה למדעי הדשא, מתחילתה ועד הסוף. אין ספק שאתה מודע למציאות, ואין ספק לגבי הסיבות להתעלמות שלך מהמציאות.

אפשר לצייר איזה תמונה שרוצים, אבל בשורה התחתונה, אונס בידי זרים בכל מה שנוגע ליהודים ולערבים, זה כמו עיסוק בגניבות רכב בידי יהודים וערבים, או טרור בידי יהודים וערבים - יש יהודים שעוסקים בזה, אך הם כה חריגים שאנחנו אשכרה מכירים שמות שלהם. כשמדובר בערבים זו תופעה של ממש, והדבר נובע מסיבות תרבותיות: רבים אצלם אשכרה חושבים שזה מגיע ליהודיות/מערביות, מטבע היותן "מופקרות".

אי אפשר להתעלם מהמימד הלאומני, שכן בניגוד לבני סלע וסוטים מסוגו - האנסים הערבים איכשהו מצליחים להתאפק ולשלוט בעצמם כל זמן שהם בכפר. אני לא טוען שהבסיס הוא לאומני, אבל שלא יהיו טעויות, המרכיב הזה קיים, ומצטרף לאותו מטען תרבותי שהופך אונס בידי זר לבעייה שמאפייניה כ"כ ידועים מראש (זהות האנס וזהות הקרבן).

אסור להתעלם מזה - שכן התעלמות מזה לא הופכת את המתעלם לנאור יותר, אבל בהחלט מגדילה את פגיעות הקרבנות.
ישן 22-05-2012, 17:21
מנהל

ברור שלא, וזו בדיוק הייתה הנקודה
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא יודע, אבל שיטת ה"חרדים הם שני איקס ביחס לפושעים ערבים" זו נוסחה לא הכי מדעית..."

שאם מתבססים רק על התרשמויות מהקריאת מדורי פלילים, אזי אמורים קודם כל לדאוג ממה שקורה במגזר הזה. חשבתי שכבר הבהרתי זאת.
ואתה ממשיך לחזור על אותם טיעונים חסרי בסיס סטטיסטי ועל אותן האשמות.
לגבי גניבות רכב (או לפחות עבירות רכוש בכלל-לא זוכר) אין שום ספק סטטסיטי לגבי חוסר הפורפורציה הבולט של האוכלוסיה הערבית. כך גם לגבי תאונות דרכים. לעניינים אלו התפרסמו נתונים חד משמעיים. אפשר לדון בסיבות וכו' אבל לגבי תמונת המציאות אין ספיקות. לא כן לגבי "אונס בידי זר". אתה יכול לכתוב על 201 פעמים שאני מתעלם מהמציאות אבל העובדה היא שאתה לא באמת יודע מה המציאות. אתה לא יכול להגיד לי אפילו בקירוב, מה האחוז של מורשעים בעבירה זו לגבי ערבים לעומת יהודים. מספר היהודים שמורשעים בעבירה זו איננו אפסי, הבאתי שורה של מקרים ורובם אינם ידועים כלל בשמותיהם-נקבתי בשמות כי איתרתי את המקרים בחיפוש קצר. אני מתערב שפרט לבני סלע ואדריאן שוורץ את שאר השמות לא הכרת.
ולא הבנתי, אתה טוען שלאונס אין בסיס לאומני אבל בעצם כן יש? מה פירוש "המרכיב הזה קיים"? אין לי ספק שיש מקרי אונס בידי ערבים שיש להם, אפילו חלקית, מניע לאומני. אין לי גם ספק שיש הרבה מאוד מקרים שבהם המרכיב הזה לא רלוונטי או משני לחלוטין. אונס בידי זר הוא במקרים רבים בישראל אונס של טרמפיסטיות. אתה באמת חושב שהאנס הערבי שעוצר בכביש מבקש מהטרמפיסטית תעודת זהות? אם זאת שתעלה על הרכב תהיה ערביה אז הוא לא יאנוס אותה? מה שמוביל שוב לאותה נקודה-אין יותר מדי ערביות שתופסות טרמפים לבד.
ואגב, מהמקרים שאני מכיר, גם אנסים יהודים לא כל כך אונסים זרות ביישובים שלהם. כאמור, מקרים רבים הם בכלל בטרמפים.
ואני שוב כותב, התעלמות מתופעה שמימדיה, או עצם קיומה, כלל לא ברורים, מזיקה פחות מהתמקדות בה על חשבון דברים אחרים-כמו נקיטת אמצעי זהירות כלליים. אחד הדברים הראשונים שמלמדים בחורות בכל מה שנוגע להיזהרות מסוטים הוא שזה יכול להיות כל אחד ולכן אסור לסמוך על אף אחד שמציע לך להכנס לסיטואציה שעלולה להתגלות כבעייתית. מה שאתה מציע בעצם זה להגיד להן-"כן, אבל אם זה יהודי אז זה בסדר". זאת אחריות שאני לא מוכן לקחת ואני לא מאמין שאתה כן מוכן.
ישן 22-05-2012, 21:03
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא, אם מתבססים על עיתונים ועוברים ניתוח כריתת אונה, אפשר לחשווב שהחרדים הם הבעייה...
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ברור שלא, וזו בדיוק הייתה הנקודה"

בפועל, גם בתקשורת רואים היכן מצוייה הבעייה - אלא שהתקשורת פשוט בנתה בי"ס מפואר להמצאת 1,001 שמות לערבים, בכדי לא להשתמש בשם המפורש...
לגבי גניבות רכב אין מניעה לפרסם נתונים - שכן ההשלכות הפוליטיות הן הרבה פחות דרמטיות. מה לעשות, אין נפגעים בגוף - ושוחרי הדו-קיום צריכים לתת הרבה פחות הסברים.

אונס של יהודיה אינו אקט לאומני גרידא, אבל אין ספק שיש בו מרכיבים אתנים מובהקים - כניגוד לאנס אקראי בידי יהודי, שנובע מסטייה אישיותית. אנס ערבי בהחלט יכול להיחשב כנורמטיבי בחברה שלו, מכיוון ששם יש שכיחות לא מבוטלת להנחה שיהודיות מחפשות את זה - עובדה שהן לא צנועות ויוצאות עם גברים.

שוב, אני לא מחדש כלום לאף אחד, בטח לא לך. אתה נשאר בויכוח הזה מתוך חוסר רצון לרדת מעץ נורא גבוה ותמוה שטיפסת עליו בשם הפסאודו-נאורות. לא יעזור בית דין, תופעת האונס בידי זר היא קרוב למונופול של המגזר הערבי, והניסיונות הנואשים להסתיר את העובדה הזו - רק מסכנים חייהן של קרבנות בפוטנציה, שלא מודעות לסכנה הזו.

חובת הזהירות הכללית היא תמיד נכונה - ההבדל הוא בכמות. מה לעשות שצריך להזהר יותר היכן שהסכנה היא גדולה יותר. כל ניסיונות ה-PC לא יועילו - לאישה פחות בטוח מינית להתקל בערבי אקראי מאשר ביהודי אקרי (ולא רק הסכנה הגדולה יותר לדקירה/ירי...).
ישן 22-05-2012, 21:15
מנהל

צריך כריתת אונה בשביל לחשוב שהתכוונתי שהחרדים "הם הבעיה"
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא, אם מתבססים על עיתונים ועוברים ניתוח כריתת אונה, אפשר לחשווב שהחרדים הם הבעייה..."

כתבתי בפירוש שלפי העיתונים בעיית עבירות מין במגזר החרדי חמורה יותר מבחינת נפיצות מאשר עבירות "אונס בידי זר" של ערבים. ואני לחלוטין עומד מאחורי דברי ומזכיר לך את האתגר שהצעתי וסירבת לקחת. על על מקרה אונס בידי זר שבוצע בידי ערבי (ולא משנה מה שם הקוד-כניראה שאתה רואה מבעד לשמות הקוד אם אתה חושב שהתופעה נפוצה כל כך אצלם) אתן לך 2 מקרי תקיפה מינית של חרדים. והסברתי כבר לישראלה בתגובתי אליו מה מטרת ההשוואה. בקיצור, המטרה היא להדגיש את הצורכת בהסתכמות על נתונים יבשים ולא על התרשמויות.
אני לא חושב שבחברה הערבית זה נתפס נורמטיבי לאנוס טרמפיסטית, אבל יכול להיות שאני טועה.
לא יעזור כלום, טיפסת על עץ גבוה מבחינת המונופול שאתה מייחס לערבים בעבירה זו (לעץ ענפים רבים ומקום מסתבר למגיבים נוספים באשכול) ומסרב להכיר בכך שבעצם אין לך ביסוס לטענה זו. אני מציע לך אתגר קשה יותר מהקודם, אך אפשרי-עבור על פסקי הדין מהשנה האחרונה שאפשר לכנותם "אונס בידי זר" ואתר כמה מהם בוצעו על ידי ערבים וכמה על ידי יהודים. לא מסובך במיוחד.
ושוב, השורה התחתונה שלך חסרת כל משמעות מעשית. מה משמעות "צריך להיזהר יותר"? אם יהודי הולך מאחורי הבת שלי אז היא צריכה להיות 60% דרוכה ואם ערבי אז 90%? בפועל, אותם צעדי זהירות צריכים להינקט תמיד.
ישן 22-05-2012, 21:46
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לאל, לא צריך לעבור כריתת אונה. צריך סתם לקרוא מה כתבת...
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "צריך כריתת אונה בשביל לחשוב שהתכוונתי שהחרדים "הם הבעיה""

אני מאוד רוצה להאמין שאכן הדברים נכתבו על ידיך כפרובוקציה שנונה בזמן אמת (ברוח ההסבר בדיעבד שכתבת לישראלה, שגם הוא כנראה קרבן של אותה כריתת אונה...). הלוואי. כפי שהדברים נקראו, וכאמור, לא רק על ידי מתלהם נמוך מצח שכמוני, אלא גם ע"י כל שאר המתלהמים נמוכי המצח האחרים פה, הדברים נראו כאילו נכתבו כקביעה (אפילו ניסית לחזקם בהמשך).

התקשורת בישראל עושה מאמץ נואש להסתיר זהות אתנית של פושעים ערבים. אתה יכול לנסות להתווכח עם העובדה הזו ככל שתחפוץ, אבל זה יהיה שקול לויכוח עם תיאוריית הגרוויטציה. מתוך אותם כלי תקשורת (שכאמור, ממש לא מחפשים את הערבים - בניגוד לדוגמא הגרועה שהבאת לגבי היתלות בכתבות כדי להפיץ עלילות על יהודים) עולה הבולטות של הערבים בקרב האנסים האקראיים, וןבניגבוד למה שכתבת לגל - רוב מי שהייתה לו אינטראקציה עם ערבים, יכול היה להיחשף למוסר הכפול שלהם בנוגע לערביות וליהודיות.

השןרה התחתונה שלי היא בעלת משמעות מובהקת בנוגע לזהירות המתבקשת בקרב גורמי האכיפה. מה לעשות, ערבים במוקדי בילוי צריכים להיבדק בצורה קפדנית יותר. הסיכוי שבליין ערבי יסיים את הערב כאנס אקראי, גדול בסדרי גודל מהסיכוי שהדבר שזה יקרה לבליין יהודי. הקרבן, בכל מקרה, תהיה יהודיה - והעובדה שאתה מצליח לא למצוא משמעות בעניין הזה, רק מראה כמה חלש ותלוש הטיעון משלך, אם מסירים ממנו את הכסות הדקיקה של פסאודו-נאורות.
ישן 22-05-2012, 23:16
מנהל

אכן, רק צריך לקרוא מה שכתבתי ואחר כך להבין מזה מה שרוצים
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לאל, לא צריך לעבור כריתת אונה. צריך סתם לקרוא מה כתבת..."

אני כתבתי במקור לאסף "מעניין שביחס לחרדים (אוכלוסיה שלגביה מתפרסמות מקרי עבירות מין חדשות לבקרים) אתה בוחר לא להתייחס." שמת לב? עבירות מין. לא "אונס בידי זר". לא בחירת מלים מקרית.
ואחר כך, בתגובה לך שהתייחסת לנידון כתבתי:
" אני מוכן להתערב. מצא לי מקרי אונס על ידי זר שביצעו ערבים ב-2012 ואני מתחייב למצוא 2 מקרים של עבירות מין במגזר החרדי על כל מקרה כזה באותה שנה". שמת לב? לגבי אונס בידי זר התייחסתי לערבים ולגבי חרדים לעבירות מין בכלל. בהודעה בהמשך גם הסברתי מדוע אני מדבר על 2 סוגי עבירות שונות.
אבל אותך זה לא מעניין שהרי אתה החלטת או "התרשמת" או היית רוצה שאחרים יתרשמו שטענתי שחרדים אונסים "אונס בידי זר" יותר מערבים. מילא ישראלה, לגביו ניתן לומר שניסוח שלי הטעה אותו. אבל במקרה שלך אני הרי הבהרתי את טענתי מספר פעמים ואף ציינתי שההתערבות בעינה עומדת (והיא בעיה עומדת) ולכן ברור למדי שאתה מנסה לעשות בו לעוות דברים במודע. ואתה מצפה שאאמין למסקנותיך מקריאה אקראית בעיתונים? בשביל קיימים מחקרים מסודרים, כאלה שדרישה להם גורמת לך לצאת בצווחות PC, PC!!! במקום להודות שאין לך מושג בדבר היקף התופעה האמיתי.
ולבסוף, איך בדיוק תבדוק ב"יתר קפדנות" בליין ערבי? תעשה לו MRI באשכים? תתחקר אותו אם הוא מתכוון לאנוס הערב? שלא לדבר על כך שבקרב בליינים לא תמצא כל כך אונס "בידי זר" אלא מעשי אונס לאחר הכרות מסוימת.
ככה זה כשמנסים בכח להשוות אחת לאחת לתופעה שבה באמת יש רלוונטיות לprofiling כי אפשר אשכרה דרך בדיקה בכליו וגופו של נוסע למנוע פיגוע במטוס. שלא לדבר על זה שהסיכוי שאמריקאי לא מוסלמי או ערבי יפוצץ מטוס הוא אפס (שכן לא היה מקרה של נסיון כזה) ולכן כל ערבי או מוסלמי הוא באמת סיכון גדול ברמה אינסופית. בנוגע לאנסים בישראל, יש בוודאות אנסים יהודים מכל הסוגים, ושיעורם ביחס לאלו הערבים לא ברור. כלומר הוא ברור לך, אבל למרבה הצער הוא ברור פחות לאנסים היהודים וקורבונותיהן.
ישן 22-05-2012, 23:36
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אין ספק שבקריאה אחורה נוכל למצוא שפע משמעויות למה שכתבת. ממש שירה חדשה...:)
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אכן, רק צריך לקרוא מה שכתבתי ואחר כך להבין מזה מה שרוצים"

צווחות ה"זה מזכיר לי מה שעושים ליהודים", אכן מפעילות את גלאי הPC שקיים אצל רוב האנשים שחיים פה, ומאסו בהטפות מוסר מתחסדות מצד כאלה שיודעים אמת, אבל מוכנים להתעלם ממנה רק כדי לקבל איזו תחושה מזוייפת של עליונות מוסרית...

MRI לאשכים זה פתרון מעניין, ואין לי ספק שהיית מקבל 7 נקודות אצל אנ"ש על היציאה הנועזת הזו - אבל לעכב טיפוסים חשודים רק כדי שירגישו נוכחות "שלטונית" במקומות בילוי מעורבים, זה קלי-קלות. כן, אין ספק שזה מזעזע שכן רובם לא אנסים. מצד שני, גם רוב הנוסעים הערבים בנתב"ג הם לא מאל-קאעדה, ואני מבטיח לך שבדיקתם היותר-קפדנית עושה פלאות כדי לשפר את רמת הביטחון של משפחות שטסות מכאן ולכאן...
מצטער חבשר לך, אבל מתאסלמים שנראים לא מסלמים, ועלולים לבצע פיגועי התאבדות, היו וישנם. קרא על ספטן סמירק, למשל. אני מבטיח לך שהוא מקרה קלאסי של אחד שעלול היה לעבור פרופיילינג. אלא מה? בסטטיסטיקות עוסקים במספרים גדולים - והרוב אכן נראים בהתאם לתיאור מאוד אופייני. הדבר נכון גם לגבי האורבים לאונס - שרובם ערבים צעירים.

שיעורם של היהודים בקרב אנסים שלא מכירים את תוקפיהם, הוא נמוך בהרבה משל הערבים - ואין לי בדל של ספק שאתה יודע זאת, וידעת זאת עוד לפני תחילת האשכול. אתה לא באמת חושב שהתקשורת מנסה להעלים חלקם של מקרי אונס ברוטאלי של תוקף זר, כאשר מדובר ביהודי, נכון? והנה, למרות היותה של התקשורת מגוייסת להגנת הערבים הרבה יותר ממך, מסתבר שאפילו שם הבולטות של הערבים במקרים של אונס בידי זר, היא חד משמעית.
ישן 23-05-2012, 01:39
מנהל

אחורה או קדימה, המשמעות ברורה למי שלא מחפש לעשות ספינים סוג ז'
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אין ספק שבקריאה אחורה נוכל למצוא שפע משמעויות למה שכתבת. ממש שירה חדשה...:)"

אבל סחה על נסיון נוסף להסיט את הדיון לעבר האשמות כאלו ואחרות כלפי. אולי פעם זה אפילו יעבוד.
"זה שעושים ליהודים" מפעיל את גלאי ההגינות והאמפתיה אצל אלו שתכונות אלו עוד קיימות אצלם. לעומת זאת, את גלאי ה"PC PC!" וה-"נאור"! "נאור" מפעיל כל נסיון כאן לקבל עובדות במקום שטף של קלישאות, דיעות קדומות ו"התרשמויות".
"עיכוב" טיפוסים חשודים זה רעיון מבריק רק שהוא כבר מיושם מזמן. איך אני יודע? כי בעצמי הייתי חלק מזה כשלבשתי מדים כחולים. ובכלל, אם אתה חושב שמשטרת תל אביב לא נותנת "תשומת לב מיוחדת" לערבים שמסתובבים בה, בייחוד בלילה, אז יש לך טעות גדולה (אלא אם כן השתנה משהו בשנים האחרונות). ואת מי תעכב ואיפה כדי למנוע אונס של טרמפיסטיות? ואת מי תעכב כדי למנוע אונס דרך פריצה או מארב בסימטה חשוכה? בקיצור, זה די שטויות.
מניעת אונס היא דרך צעדים שלא קשורים הרבה לערבים לא ערבים. נוכחות משטרתית מוגברת ברחובות, עידוד אמצעי מנע (עד כדי איסור לקיחת טרמפיסטים כנהוג בכבישים מסויימים בארה"ב ומעצר מונע של בחורות שתויות ברחובות) ופיקוח על עברייני מין ידועים (יותר מכל עבריין אחר, סוטה המין נוטה לחזור לסורו). וכמובן, ענישה מרתיעה.
סמירק (הידוע גם בכינויו זה בלי הידיים) הוא מקרה חריג. רוב אלו שנתפסו מנסים לפוצץ או לחטוף מטוסים היו בעלי רקע מאוד ברור. וחוץ מזה, יש רמות של פרופילינג (לא רק ערבים ומוסלמים ברורים) ועל מישהו כמו סמירק היה צריך לעלות.
אתה שוב חוזר על זה ש"זה ברור" ו"אתה יודע". ובכן, זה לא ברור ואני לא יודע. גם אתה לא יודע. בלי נתונים בדוקים אי אפשר לדעת.
ישן 23-05-2012, 06:12
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא נכון (תשובה כללית, אבל כ"כ הרבה דברים שכתבת אינם נכונים, שקשה להתייחס ספציפית...)
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אחורה או קדימה, המשמעות ברורה למי שלא מחפש לעשות ספינים סוג ז'"

נתעלם מהטפיחה העצמית על השכם בעניין ההגינות והמוסר (בסה"כ, כל האשכול הוא סוג של ניסיון כזה, ובהחלט הוכחת שאתה בהחלט רואה עצמך כסוג של נקודת אור בעולם קודר של גזענים מתלהמים שסתם מחפשים להתעמר בערבים...).
אני גאה בך שלבשת מדים כחולים במסגרת הית"מ - זה עושה אותך למומחה לפעילות מ"י בערך כמו מתנדב ב"שר-לב שמנקה בסיסים של גולני...
מ"י מוגבלת בכל הנוגע בטיפולה במגזר ע"י 300 אלף נהלים, תקנות וחיקוקים. ערבי שמעוכב באזורי בילוי בלא סיבה מוצקה, יכול כיום לרוץ למח"ש ולהפוך את חייו של השוטר הערני לסוג של סיוט.
עניין סוטי המין יסייע בהפחתת עברות המין בידי סוטים יהודיים. אצל ערבים, כאמור, חלק עצום ממקרי האונס מתבצעי בידי כאלה שאינם סוטים - תראה איך הם מצליחים להתאפק יופי כשהם בכפר...
ואחרון, סטיפן סמירק נשאר בעל שתי ידיים פעילות. אתה התבלבלת עם מיקדאד מיקדאד - שנראה לחלוטין כמו אדם שראוי לעבור פרופיילינג, אבל היה לו דרכון מצויין, וזכה להנות ממחדל אבטחתי מדהים בכנסה לארץ (הוא פחות נהנה כשטיפל במטען ופוצץ עצמו...).

בקיצור, לא נכון
ישן 23-05-2012, 06:40
מנהל

כן נכון, תשובה כללית שמתייחסת לחוסר יכולתך להפריך שום דבר פרט לעניין הגרמני
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא נכון (תשובה כללית, אבל כ"כ הרבה דברים שכתבת אינם נכונים, שקשה להתייחס ספציפית...)"

קודם כל, אני לא נקודת אור ולא שום דבר. היות ובאשכול הזה (ואחרים) קראתי, למשל, לגירוש מיידי וטוטאלי של כל המסתננים אני מניח שחוץ מאשר המגיבים פה, בשום מקום לא היו מכנים אותי "נאור" וכו' וכד'. אבל אני אקבל את המחמאות בכל זאת. האמת? הן לא מי יודע מה מגיעות לי שכן כל שביקשתי זה לבסס את הטענה המכלילה על נתונים או לא לבצע אותה. אין ספק שדרישה לעיגון טענות בנתונים אמפיריים זה נורא איכסה, פיכסה, "נאור", PC, ומה לא. אני מקבל את כל הרפש המגוחך הזה בהכנעה ובדחילו וברחימו מוסיף לדרוש נתונים סטטיסטיים שיגבו את הטענה.
במקום להחמיא לי כך ואחרת, אתה יכול פשוט לספק נתונים כאלה. רק שאו שאין כאלה או שאין לך היכולת, האומץ או הנכונות להשקיע מאמץ להוכיח את עמדתך. באמת שצר לי.
הזילזול שלך בכך שהתנדבתי למשטרת ישראל (לא יודע מה זה ית"ם, בזמני קראו לזה אחרת-מדובר במתנדבי משטרת הסיור של תל אביב) הוא אופייני. הנקודה, היא שבמשך שנים הייתי עד לאופן הפעולה של משטרת ישראל וראיתי שבהחלט יש "יחס מיוחד" לערבים. בדיוק מהסוג שאתה מייחל לו. אם אתה לא מאמין לי, תעשה פעם משהו למען הקהילה ותתנדב גם.
לידיעתך, אין שום מניעה לשוטר לבקש תעודת זהות מאזרח ולתשאל אותו. עשיתי זאת עשרות פעמים בעצמי (לפחות). לא פעם תחת תירוץ זה או אחר זה מגיע גם לעיכוב. אבל ככלל אתה לא יכול לעכב אדם (מבחינת עיכוב שמקביל למעצר זוטא, אם לזה אתה מתכוון) ללא הצדקה וגם אין בזה שום טעם. נגיד ושוטרים יגיעו למקום בילוי ויראו פרצוף שניראה להם אינטואטיבית חשוד. מה הם יוכלו לעשות? הם יכולים לקחת מימנו תעודת זהות, לחפש בכליו, לתשאל אותו וכו'. במידה ויש אינדיקציה מחשידה (האיש חצוף, נושא סכין, דרוש לחקירה, ניטען על ידי נוכח שהוא התנהג באופן מפריע וכו') אתה יכול לעכב אותו. אתה מציע שהשוטרים יקחו איתם לתחנת המשטרה כל ערבי שנמצא במקום בילוי? זה ניראה לך הגיוני? זה יפטור את בעיית האונס דרך לקיחת טרמפיסטיות, התפרצות לבתים או מארבים בסימטאות חשודות (הנסיבות הנפוצות לאונס מסוג זה)?
בלי להעליב, נשמע לי שלא חשבת על העניין עד הסוף. בינתיים, ממש לא תיארת דרך הגיונית שבה "מודעות לכך שאונס בידי זר הוא מונופול של ערבים" תסייע במשהו.
לגבי פיקוח על עברייני מין: אני לא יודע מה מקור הידיעה שלך על עברייני מין, אבל בדרך כלל זה לא שהם צריכים לבצע את העבירה כאן ועכשיו. הם בדרך כלל מתכננים היטב את הפעולות שלהם ויבצעו את זה במקום המתאים להם. אותם אנסי טרמפים סידרתיים, יהודים כערבים, הם דוגמא לכך. פיקוח על עברייני מין יהיה מועיל בכל מקום. מספיק זה שעבריין המין יודע שהוא נמצא תחת מעקב בשביל להוריד משהו מהאמביציה שלו.
לגבי הגרמני המתפוצץ-אני התכוונתי לאותו איש חיזבאללה שהתפוצץ לו המטען בידיים בירושליים. אתה צודק שסמירק הוא מקרה אחר. רק מה? הפרופילינג עבד דווקא במקרה שלו. הוא נעצר כבר בשדה התעופה ונחקר עד שהודה בשייכות לחיזבאללה ותוכניות הפיגוע. מזל שאפילו בנתב"ג לא מסתפקים רק בזהות ערבית...
ושוב, כל הדיון הסוער רק בגלל שביקשתי נתונים...משהו משהו.
ישן 22-05-2012, 04:00
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אין ספק שדרישה לנתונים אוביקטיבים זה משהו לא מציאותי. וודאי בדיון שהתפתח פה"

קנגס, יש עשרות סעיפים בהם יש נתונים רשמיים, וע"פ נתונים אלה העבריינות בקרב הערבים גדולה עשרות אחזים מאשר בקרב שאר אזרחי המדינה(לדוגמה עברות תנועה, זה משהו שמתועד היטב), השאלה היא אחרת, אם משהו יציג לך את המספרים(שמובנים לכל הדיוט), האם תשכנע? או כמו במקרה של נתונים רשמיים של משטרת ישראל לגבי פשיעה בקרב האפריקאים, גם כאן תמשיך לסייג "אם הנתונים אכן נכונים"?

הנה לך כמה נתונים רשמיים(2008), 43% ממקרי הרצח לדוגמה הם תודות למגזר הערבי.
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/029/072.html

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 22-05-2012 בשעה 04:03.
ישן 21-05-2012, 01:53
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

על כל מקרה אונס יהודי בידי נערבי ניתן למצוא שני מקרים של אונס בידי חרדי? אין צ'אנס

עכאמור, אונס בידי זר (מישהו שהנאנס לא הכיר קודם) הוא תחום שבו הערבים הם לא רוב יחסי, אלא רוב מוחלט (בדומה לרציחות, לאירועי ירי ולעוד שלל סוגי פשיעה). נכון שהמסתננים מאיימים על המונופול הזה, אבל מה לעשות - אלה שתי הקבוצות היחידות שבמובהק ניתן לטעון לגביהן שביעור התופעה בקרבן, יביא לצמצום דראסטי של התופעה.
אין ספק שהבון-טון בקרב שוחרי ה-PC הוא להגיד ש"יש אונס אצל כולם", אבל מה לעשות שזה פשוט שקר מטופש. ביום שבו ערביות יפחדו לצאת מהכפר עקב מארבים של טורפים יהודיים, ניתן יהיה לספר על כך. ביום שבו נערות סודאניות יותקפו בשדרות הר-ציון בידי אורגבים יהודיים, ניתן יהיה לספר על כך. בפועל זה לא קורה - לא כאן, ולא בשום מקום אחר בעולם.

התופעה של "אונס בידי זר" היא תופעה מובדלת ושונה מ"אונס" בידי מכר (ואין מה לעשות - היא מפחידה בהרבה, בעיקר בשל האקראיות שלה). אתה יכול לתת 700 דוגמאות בודדות ולהגיד ש"אין סטטיסטיקה סותרת" - אבל האמת היא שישנה סטטיסטיקה כזו, והמאמץ האדיר של התקשורת לטשטש זהות אתנית של אנסים בכל פעם, הייתה אמורה לשכנע גם אותך. להביא דוגמאות ספציפיות כהוכחה לכך שהתופעה דומה בשני המגזרים, מקביל לטענה שטרור יהודי וערבי הם זהים, כי "הנה עמי פופר עשה פיגוע, ודוד בן שימול עשה פיגוע ומחתרת בת עין עשו פיגוע". מעבר לכך, לא מצאתי גם בדוגמאות שלך, אפילו מקרה אחד של אונס ערביה בידי יהודיה. ייתכן שזה בגלל הגזענות הנוראה שלנו - או פשוט בגלל שאם מקרי אונס יהודיות בידי יהודים, הוא נדיר בהרבה מאונס יהודיות מאונס יהודיות בידי ערבים, הרי שאונס ערביות בידי יהודים, הוא פשוט תופעה ברמה של אדם נשך כלב.

נאורות לא נמדדת ביכולת לעמוד מול מציאות ולהזדעק נגדה, רק כדי להראות שלא הולכים בעקבות ה"תלם הגזעני". נאורות יכולה להימדד גם בנכונות להגן על אוכלוסיה מותקתפת (במקרה זה נשים יהודיות) מפני אוכלוסיה שמתוכה יוצאים רוב מוחץ של התוקפים (אוכלוסיות עולם שלישי - ערבים ומסתננים אפריקנים).
ישן 21-05-2012, 02:14
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "על כל מקרה אונס יהודי בידי נערבי ניתן למצוא שני מקרים של אונס בידי חרדי? אין צ'אנס"

אבל זה באמת בגלל הגזענות הנורא "שלנו" (ליתר דיוק "שלכם": אולי כדי לא להיות גזען עלי להודיע שאם הייתי חייל בצבא הכיבוש הייתי מוכן לאנוס ערביות?...). או שאתה מנסה לטעון שפרופ' אייל בן ארי וד"ר עדנה לומסקי-פדר (מפתיע. יש לה שני שמות משפחה...) מזיינים ת'שכל?

אגב, אותו פרופ' אייל בן ארי הושעה בסופו של דבר מהאוניברסיטה העברית בעקבות תלונות של סטודנטיות על אונס ומעשים מגונים. על כך אמר פרופ' סטיבן פלאוט מהאוניברסיטה הערבית המובילה במזרח התיכון, שבחיפא הכבושה:
אף אחת מהמתלוננות לא הייתה ערבייה, מה שמכניס את הפרופסור הלא מכובד הזה - לפי עצם התזה של תלמידתו - לקטגוריה של גזען.
האמת שעבודות דוקטורט כאלה ממלאות אותי באופטימיות. תמיד כשאני חושב שאין גבול לכושר ההמצאה האנושי אני נזכר בעבודה הזו (או בכל כתבה שניה ב'הארץ')...

ישן 22-05-2012, 10:18
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
יש המון הגיון ב"מחקרים" כאלה
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אבל זה באמת בגלל הגזענות..."

תופעה שחוזרת על עצמה היא שקיצוניים הטוענים טענות מופרכות עד גיחוך לגבי אחרים, למעשה נסמכים על הרקע שלהם עצמם. לדוגמא: אמריקאי שמאמין בצורה אדוקה בקונספירציות ובכך שלממשלים אין מה לעשות בחיים חוץ מאשר לתכנן כוח משיממה שיחרים לו את השוטגאן, יהיה לרוב זה שיטען שדיילות באל על הן מרגלות של המוסד, ולא לדוגמא... בחורות שמוכנות לעבוד בשכר רעב בשביל פעם בחודש לעשות חצי יום שופינג בקאנל סטריט...

חלק נכבד מההאשמות שמוטחות בידי אנשי שמאל קיצוני יש להן שורשים עמוקים מאוד בעולם המיזנטרופי בו חיים "הוגי" הדעות האלה עצמם. כל מיני אורי אבנרי, טניה ריינהארט, יונתן שפירא או שולמית אלוני: כולם/רובם אנשים שמבחינות מסויימות חיים על גבול של נורמטיביות (ואני לא משתמש פה במונח מתחום הפסיכיאטריה כדי לא להצית ויכוח), באופן עקבי מאשימים שכבות או גופים שלמים של אלפי אנשים, בתכונות קולקטיביות שכמו נלקחו מה"רזומה" שלהם עצמם.

הפרופסור ההוא, או ההוא שעורך איזה מוסף ב"הארץ", מביטים בתת המודע על עצמם ואומרים "ביום רגיל אני לא אנסה לפתות סטונדטית ערביה ולבצע בה סוג של מין בכפיה תוך ניצול יחסי מרות מאחר ואני לא נמשך אליה מספיק כדי להסתכן" ומכאן הוא מקיש שכל ה"כלל" הישראלי לא ינסה לאנוס ערביה מאותן סיבות.

השגיאה היא לא במחקר עצמו, אלא בסיווג/מדף עליו הוא מונח. זו לא סוציולוגיה של החברה הישראלית, אלא סוציולוגיה של אייטולות השמאל הקיצוני... אם תשים מחקרים אלה על המדף הנכון הם פתאום יראו תקפים מאוד...
ישן 21-05-2012, 06:21
מנהל

ועל מה אדוני מתבסס?
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "על כל מקרה אונס יהודי בידי נערבי ניתן למצוא שני מקרים של אונס בידי חרדי? אין צ'אנס"

יש לך נתונים על שיעורי עבירות מין במגזר החרדי? יש לך נתונים על אונס בידי זר עם התפלגות לפי לאום או דת? אם כן, תביא אותם ונגמור את הויכוח. אם לא, אתה שוב מסתמך על התרשמויות בלבד ולכן סלח לי שאני מתרשם ממדורי הפשיעה שבהחלט יש צ'אנס. אני מוכן להתערב. מצא לי מקרי אונס על ידי זר שביצעו ערבים ב-2012 ואני מתחייב למצוא 2 מקרים של עבירות מין במגזר החרדי על כל מקרה כזה באותה שנה. וכן, אני מודע לכך שאני קצת מהמר כי לכותרות יש נטיה פסיכולוגית להטעות, אבל זה קרב "התרשמויות".
ואה כן, ראית יותר מדי נערות ערביות שתופסות טרמפים (אתר האונס בידי זר המקובל ביותר)? ביום שתיראה את זה, תיראה גם כאלו בקירבן שמפחדות לעשות זאת מחשש של אנסים, ערבים או יהודים.
ומי לעזאזל מדבר על אונס ערביות בידי יהודים לעומת ההיפך? אני התחלתי פה באיזה נסיון למצוא מקבילות? הנקודה שלי בפשטות היא שהנסיון לתאר כאילו בעית האונס בישראל היא בעיה "ערבית" היא מוטעית ומטעה. אונס בידי זר איננו נפוץ. נקודה. במידה שהוא קיים, הוא קיים בצורה משמעותית גם במגזר היהודי. בוודאי שאי אפשר לטעון שאונס בידי זר הוא "אפסי" או "קרוב לאפס" במגזר היהודי-וזאת הטענה שאליה הגבתי אם שמת לב.
לא יודע מה זה נאורות. אני יודע מה זו חשיבה מדעית לעומת חשיבה אינטואטיבית, או במקרה הרע, היסטרית. ובחשיבה מדעית קודם כל בוחנים את הנתונים באופן שיטתי ורק אחר כך מגיעים לכל מיני מסקנות ולהשלכות יישומיות. בתחום האונס בידי זר טרם ראיתי נתונים מסודרים.
ועוד משהו-אונס בידי מכר עשוי להיות חמור בהרבה מאונס בידי זר-ה"מכר" הוא פעמים רבות בן משפחה ואפילו הורה. אני מתקשה לחשוב על משהו גרוע מזה. גם כשמדובר באדם קרוב שאיננו בן משפחה הנזק הפסיכולוגי מבחינת היכולת לתת אמון בעתיד וכו' הוא עצום.
ומשהו לא קשור-דרכך לפסטן שהוא ברשימת ההתעלמויות שלי ולכן אני לא יכול לקרוא את הודעותיו או להגיב לו.
ושלא נשכח-מוכן לקחת על עצמך את אתגר ההתערבות שציינתי? כל שאתה צריך לעשות הוא לאסוף את מירב מקרי האונס בידי זר שבוצעו על ידי ערבים ב2012 (כולל סימוכין לכל מקרה, כמובן) ואני אעשה אותו דבר ביחס לעבירות מין במגזר החרדי.
ישן 21-05-2012, 08:43
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אדוני מתבסס על המציאות (להבדיל מתמונת ראי מלאת רצון טוב של כבודו...)
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ועל מה אדוני מתבסס?"

הנתונים שיש לך, יש גם לי - ושנינו יודעים שכשיש פושע חרדי, אנחנו נשמע עליו ובוגדול. כשיש פושע ערבי, אפילו את מוצאו ינסו להסתיר...

אין מה לעשות, המציאות לא נעימה, בטח לא למי שמנסה להחשיב עצמו נאור ומתקדם, שלא נכנע לדיעות הקדומות שבהן מחזיקים נמוכי המצח המתלהמים וההיסטריים...
למרבה הצער, המציאות הזו היא עובדת חיים בכל מדינה בעולם שבה יש אוכלוסייה משמעותית של עולם שלישי (והערבים, לפחות תרבותית, הם עולם שלישי).

התופעה הזו כ"כ חד משמעית, שאפילו נשים שבאות לעזור להם, עלולות למצוא עצמן מותקפות מינית - תופעה ששכיחה עד כדי כך שבאתר הISM (הארגון שמביא את רוב החארות האלה לאזורנו), נאלצו להקדיש לה סעיף באתר שלהם...

עובדתית, התעלמות ממאפייניה הבולטים של תופעת האונס בידי זר (למשל העובדה המעניינת שכמעט כל הקרבנות הן יהודיות, או תיירות), היא-היא המזיקה. כדי להילחם בתופעה, צריך להשקיע את יותר משאבים במקומות שבהם היא בולטת יותר, ולא היכן שהיא פחות משמעותית. מה לעשות שבעיני רבים שגדלו בתרבויות העולם השלישי, נתפשת האישה המערבית כמותרת לכל? זו הסיבה לשכיחות המדהימה של אונס בידי זר במדינות מערב אירופה וישראל - ולדמיון העצום במאפיינים (הן בזהות האנסים והן בזהות הקרבנות).

ככל שיימשכו הניסיונות להסתיר התופעה, כך יקטנו הסיכויים להתמודד עימה. זה אולי נשמע נאור - אבל זה זה מאוד מאוד מזיק.
ישן 21-05-2012, 09:21
מנהל

אז אין לך נתונים?
בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אדוני מתבסס על המציאות (להבדיל מתמונת ראי מלאת רצון טוב של כבודו...)"

חזרת על עצמך וכלל לא התייחסת לשאלת הנתונים. אם אתה כל כך בטוח בעצמך, מדוע אינך מרים את הכפפה לאתגר שהצעתי?
הנתון היחיד שיש לי מדבר על כך ששיעור האנסים הערבים גבוה רק במעט משיעורם באוכלוסיה. לגבי אונס בידי זר, כל מה שאני יודע שזה בוצע מספיק פעמים על ידי יהודים על מנת שאני ארצה לטפל בתופעה באופן כולל.

ולגבי אי היות הקורבנות ערביות הרי שכפי שכתבתי כבר באשכול הזה, יש עניין די מובן מאליו של זמינות. בחורות ערביות בדרך כלל לא תופסות טרמפים ולא מסתובבות לבד בחוץ. לכן כל הסיכוי שהאונס שלהם יהיה בתוך המשפחה...
אבל בסדר, אתה ואסף יכולים יחדיו ללכת לאינטרפול ולהוציא נגדי צו מעצר בינלאומי על קשירת קשר לאונס או משהו כזה
ישן 21-05-2012, 09:33
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ודאי שיש לי נתונים - אלה שאתה מתעלם מהם (כי כנראה זיהית ש"צעיר" זה לא ערבי...)
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אז אין לך נתונים?"

הנתון היחיד שיש לך הוא לא רלוונטי עד כדי כך, שעצם העלאתו מעידה על חולשת הטיעון.

אתה קורא עיתונות ישראלית כמו כל אחד אחר פה, וכמה שלא תנסה, גם אתה יודע שהיא מהצד שלך ולא שלי. העיתונות הזו היא שמביאה את המציאות הלא-נעימה שמלמדת אותנו שאם יהודיה/תיירת נאנסה ע"י מישהו שאינה מכירה, רבים הסיכויים שהוא "צעיר"/"תושב הצפון"/"אזרח ישראלי" ושאר כינויים שתכליתם היא הימנעות ממילת ה-ע' הידועה לשמצה.

שוב, אני מלא אמפתטיה לניסיון הנואש להרגיש נאור בתוך ים המתלהמים ההיסטריים - אבל האמת היא נורא פשוטה: אם איתרע גורלה של אישה ללכת לבד ברחוב בישראל, סיכוייה להיות מותקת בידי גבר זר, יגדלו במאות אחוזים, במידה ואותו גבר זר מדבר ערבית כשפת אם...

תיאוריית הזמינות של יהודיות בהשוואה לערביות, היא כ"כ מופרכת, שאני מלא פליאה על עצם העלאתה בכלל: נשים ערביות הן ה-ר-ב-ה יותר זמינות לגברים ערביים ממש מתחת לבית, בכפר/בשכונה. איכשהו, הן לא נאנסות שם. כדי להיתקל בקרבן יהודי, האנס צריך לצאת מהיישוב ולחפש אותה.

ושוב, העובדה שכל הטענה שלך היא "לי אין נתונים סטטיסטיים, ולכם גם אין", לא ממש מחזיקה מים, בטח לא כשרוב מוחץ של דיווחים בתקשורת (שוב, החבר'ה שלך, לא שלי) בענייני אונס בידי זר, מלאים בסיפורים אודות החבר'ה מהמגזר (כמובן, תוך ניסיון נואש להסוות זהותם בשלל כינויים).

לו היה בדל של סיכוי שהתיאוריה ההזוייה אודות האנסים החרדים הייתה נכונה - היינו רואים סיקור ענקי בנושא (ועובדה שמעט המקרים שישנם זוכים להבלטה מפוארת - כולל ציון מפורש של חרדיוּת האנס...).

איש לא יוציא נגדך על קשירת קשר לאונס. אפשר רק להביע צער על הנכונות שלך להתנגד לטיפול בתופעה של אונס, שביסודה תרבות פרימיטיבית ושביניסטיות, בשם מראית עין של נאורות.
ישן 21-05-2012, 09:51
מנהל

וואלה? עשית סטטיסטיקה מסודרת מהעיתונים? כל הכבוד
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ודאי שיש לי נתונים - אלה שאתה מתעלם מהם (כי כנראה זיהית ש"צעיר" זה לא ערבי...)"

אתה מוכן בבקשה לפרט?
וכן, אני קורא ידיעות מישראל.ולצערי אני נתקל בהרבה מאוד ידיעות על אונס ותקיפות מיניות שלא קשורים כלל לערבים. נכון, לפעמים יש איזה בדל היכרות מוקדמת בין הצדדים, וזה בטח מקל מאוד על הנאנסת או תורם לתחושת הביטחון של בנות ישראל וילדי ישראל. נכון גם שאני נתקל גם במספיק מקרים של אונס ללא שמץ היכרות מוקדמת בכיכובם של יהודים. אתה מדבר על סיכויים של מאות אחוזים יותר להאנס בידי זר ערבי? תוכיח.
והלו, להזכיר לך שהתעקשת על אונס בידי זר? נשים ערביות בעראבה פוגשות הרבה זרים מתחת לבית? הן תופסות טרמפים לכפר קנא? הן הולכות לבד למועדון בכפר הסמוך?
הקורבנות של אנסים ערבים בכפר שלהם יהיו כמעט בהכרח כאלו שהם מכירים וזה כבר לא אונס בידי זר. גם תושב מושב נווה מושיקו לא יאנוס תושבת "זרה" בכפר אלא ינסה לתפוס מישהי שלוקחת טרמפים ינסה לחטוף מישהי בעיר הסמוכה.
אתה ממשיך להתחמק מהנקודה שכל מה שיש לך זו התרשמות מהעיתונים, וללא ניתוח סטטיסטי זה עניין מאוד סובייקטיבי ומוטה. ואני רואה בולטות גבוהה בהרבה של פירסומים בדבר עברייני מין חרדים (ולא, לא תמיד מציינים שמדובר בחרדים) מאשר של "אנסים ערבים בידי זר".
אני מאוד בעד טיפול בבעיית האונס. רק שכדי שהטיפול יהיה ממוקד נכון ויעיל, צריך קודם כל להבין את הבעיה לאשורה מתוך כל ההתרשמויות והדיעות הקדומות.
ולבסוף, אני רואה שלמרות כל ביטחונך אתה מעלם מהאתגר הפשוט שהצעתי ביחס להשוואה בין עברייני מין חרדים ואנסים ערבים בנסיבות אונס בידי זר. נו טוף.
ישן 21-05-2012, 09:58
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

וואלה וואלה. אנחנו יכולים להמשיך בזה עד אין קץ. אתה תכחיש ת'מצאיות, ואני אעסוק בה...
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "וואלה? עשית סטטיסטיקה מסודרת מהעיתונים? כל הכבוד"

אתה תספר לנו על כך ש"אין נתונים", תוך התעלמות מהמציאות - ואני אמשיך לציין שמה לעשות, זו המציאות, למרות שאין ספק שהיא לא-PCית בעליל...

אתה טענת שחרדים אונסים פי שניים מערבים ומדבר על "הוכחות"? נו באמת...

איש לא צריך להוכיח לך כלום, שכן מי שמחפש לצאת נאור בכל מחיר - לא יודה בשום מקרה במציאות. היא לא מעניינת אותך, אחרת היית מצליח להכיר בכך שיש בעייה תרבותית (עובדה, זה לא קורה רק אצלמנו...).

קרבנות של אנסים ערביים בכפרים שלהם לא יהיו "קרבנות של אונס בידי זר"? ראשית, זו טענה חסרת שחר (באום אל פאחם גרים רבבות, בנצרת גרים רבבות, ובכפר הערבי הממוצע גרים אלפים רבים) - אבל גם במקרים של מכרים, אנא ספר לי אודות התופעה של אונס בידי מכר שאינו בן משפחה במגזר הערבי, שכנראה מוכרת לך, בעוד שאני מטיל ספק בעצם קיומה...
לא יעזור לך, הסיבה שהם אונסים יהודיות היא לא בגלל זמינות, ואתה יודע זאת.

אתה מאוד טיפול בבעיית האונס, אבל שיהיה ממוקד בכל דבר, מלבד מה שגורם לה. זה מצער - אין דבר שמבטיח הנצחה של תופעה, יותר מאשר טמינת ראש בחול לנוכח קיומה, וזה מה שאתה עושה - ומהסיבות הכי לא נכונות (העיקר לצאת נאור).
ישן 21-05-2012, 10:41
מנהל

כןף אתה תמשיך במציאות שבראש שלך ואני אמשיך לדרוש עיגון שלה במימצאים אובייקטיביים
בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "וואלה וואלה. אנחנו יכולים להמשיך בזה עד אין קץ. אתה תכחיש ת'מצאיות, ואני אעסוק בה..."

ומיצידי שזה יימשך עד קץ הדורות.
אני טענתי במקור ואני מוסיף לטעון שעל כל מקרה שאסף (וזה ממשיך אליך אחרי שהתערבת בדיון) יביא לי של אונס בידי ערבי אני יכול להביא שני מקרים של עבירות מין במגזר החרדי. זה לא בדיוק אותו סוג עבירה והנקודה הייתה להמחיש שיש כאן אג'נדה מעבר לחשש לגורל הנשים. אסף לא בכדי מאוד מודאג מסודנים וערבים אך מתעלם מכך שלפי מה שניתן להתרשם מהפירסומים השוטפים, הסיכון לילדים במגזר החרדי גדול בהרבה. ואני עומד על זה. אתה מוזמן לנסות ולעמוד באתגר הפשוט להפליא. זה שאתה מעדיף לחזור שוב ושוב על כך שאתה יודע את המציאות אבל נירתע מלנסות להוכיח זאת בהחלט אומר משהו.
ואתה יכול להוסיף להתעלם מכך שבחברות שמרניות וסגורות הסיכוי לאונס בידי זר הוא קלוש ביותר. גם בתוך החברה החרדית זה כמעט לא קורה.
רוב מקרי האונס בישראל (80-90 אחוז) מתבצעים בידי מכרים ובני משפחה. היות וכאן רוב הסיכון ורוב הבעיה, אני בעד להשקיע קודם כל במניעת מקרי אונס בנסיבות הלוונטיות. מי שחושב שיותר דחוף לטפל בערבים ("סיבת האונס" אצלך) הוא זה שמבטיח הנצחה של התופעה מתוך רצון עז לצאת לא "נאור" חלילה. בקרב אותו מיעוט מקרים של אונס בידי זר, לא רק שהוא לא מתבצע רק בידי ערבים, ומידת הדומיננטיות שלהם בעבירה לא ברורה למרות ביטחונך הרב, אלא גם כל זה רלוונטי בקושי לטיפול ומניעה. מה תעשה? סולם ענישה מיוחד לערבים? עוצר נסיעות על ערבים? איסור על ערבי לקחת טרמפיסטיות? מה שכתבתי למעלה הוא שכן צריכה להיות אכיפה חזקה יותר במגזר הערבי משום שיש שם כיום תת אכיפה. בכל מה שנוגע בחינוך, דווקא מקרי האונס בידי מכר (למשל, בדייטים וסיטואציות חברתיות מסוימות) יותר רלוונטיים. איך תחנך ערבי או כל אחד אחר לא לאנוס טרמפיסטית? ובאופן כללי, צריכה להיות הגברת ענישה לכולם והגברת נוכחות משטרתית ברחובות הערים. גם אם אני אקבל שכל או רוב מעשי האונס בידי זר נעשים על ידי ערבים, סודנים, חבשים ורומנים מבולגריה, לא ברור לי איך זה ישפיע על צעדי מניע וענישה אלה.
ישן 21-05-2012, 11:34
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אתה תמשיך במלחמתך נגד המציאות בשם הPC, ואני אמשיך לציין עובדות עצובות
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כןף אתה תמשיך במציאות שבראש שלך ואני אמשיך לדרוש עיגון שלה במימצאים אובייקטיביים"

...שלא נוח למי שחושב עצמו נאור, להודות בהן - הגם שהוא מודע להן היטב, מתוקף היותו יודע קרוא וכתוב...

אתה יכול לטעון שעל כל מקרה של אונס בידי ערבי, אתה תביא 870 מקרים של אונס בידי ערבים, וזה יהיה שווה בדיוק כמו הטענות המוזרה שלך שיהודיות נאנסות כי הן "זמינות יותר" לאנסים הערבים, מאשר ערביות...

מצד שני, אם מה שעומד מאחורי הטענות שלך זו העובדה שלא מצאת את המילה את המילה "ערבי" באף דיווח על אונס בשנים האחרונות, אזי אתה צודק, ולמעשה כלל לא קיימים אנסים ערביים, אלא רק "צעירים", "תושבי הצפון", "אזרחים ישראלים" ושאר אנשים שגזענים היסטריים מייחסים להם מוצא ערבי...

העובדה שרוב מקרי האונס הם לא בידי זר, ממש לא צריכה לנחם קרבן שהלכה ברחוב והותקפה בידי בן לתרבות שרואה בה טרף לגיטימי. העובדה שצבר המקרים הללו הוא כאמור תופעה גלובאלית, הייתה משכנעת כל מי שבאמת מתעניין בעובדות, ולא בהפגנת פסאודו-נאורות, על גבן של הקרבנות.

אם תקבל שיש תופעה מגזרית של אונס, אזי כן, יש דרכים לטפל בזה - שאל את מאבטחי התעופה הישראלים שמצליחים לסכל טרור הרבה יותר ביעילות מאשר בודקי הTSA שבהשראת מדיניות הPC המטומטמת, מוציאים ת'נשמה לאזרחים שברור שאין טעם לבדוק אותם. מה לעשות, פרופיל של התוקף הוא הצעד הראשון בהקטנת מספר התקיפות שבאות מאותו כיוון - ומכיוון שאותו כיוון הוא המקור לרוב מוחלט של התקיפות בידי זר, לפחות העניין של תקיפה אקראית ברחוב, יצטמצם משמעותית.
ישן 22-05-2012, 03:54
מנהל

אני מציע לא ללכת לבזבז מאמצים על כיוונים לא נכונים על חשבון איפה שהם יכולים לעזור
בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אתה מציע להתעלם מהמציאות. אין דרך טובה יותר להגדיל תופעה שלילית"

מעבר לכך שבאמת אין לך יכולת להוכיח לי סטטיסטית שיש רוב משמעותית של עברייני מין ערבים מכל סוג שהוא בהשוואה ליהודים, אסביר לך מה הבעיה מבחינתי:
אונס בידי זר הוא סוג נדיר יחסית. עד כמה שהוא בולט לעין שקוראת עיתונים, הוא משני לסוגי אונס אחרים שהם, מסתבר, נפוצים בכל המגזרים (דיברתי על המגזר החרדי רק מכיוון שגם לגביו יש בולטות בכל הנוגע לתקיפה וניצול של קטינים). ודווקא סוג עבריינות מין זו היא היותר קשורה לנסיבות תרבותיות-חוסר התחשבות בזכותה של אישה להגיד "לא", חוסר הכרה בכך שאישה אמורה להסכים למין באופן מלא ולא רק לא להתנגד באופן אקטיבי, ראייה של האישה כאובייקט וכו'. לכן, כאן יש אפקט לחינוך והסברה. אונס "קלאסי" ("בידי זר"), שלא בעת מלחמה, הוא אקט שהוא יותר עברייני פרופר, של אנשים עם אישיות מאוד מסוימת. כאן הסיכוי להשיג משהו באמצעים חינוכיים או הסברתיים שואף לאפס.
מול אונס בידי זר אין הרבה מה לעשות מלבד הרתעה שבענישה, נוכחות משטרתית (עניין חלש בישראל), פיקוח על עברייני מין מוכרים (כמקובל בארה"ב, למשל) ואימוץ כללי זהירות מצד קורבנות פוונטציאלים (למשל, הימנעות מטרמפים למען השם).
אפילו אם כל מעשי האונס בידי זר בישראל הוא מעשי ידיהם של ערבים, אין לזה כל השפעה על אותם אמצעים שציינתי. אתה יכול לעשות עוצר לילה ביישובים הערביים, לסרס (איפה לינוקס כשצריך אותו?) מי שמסתכל על יהודיות, למנוע מערבים כניסה ליישובים יהודיים וכו', אבל אני בספק אם היית עושה זאת.
גרוע מכך, גם אתה תסכים שוודאי לא כל מעשי האונס בידי זר בישראל נעשים על ידי ערבים. לגבי מידת הדומיננטיות שלהם בעבירה-נשאיר את זה רגע פתוח. מה שוודאי הוא שיש מספיק אנסים מסוג זה בקרב היהודים, כולל כמה מהגרועים ביותר מבחינת מספר מעשי האונס שביצעו (בני סלע כמובן, ולא רק הוא). המשמעות היא שאם תהפוך את הבעיה מבחינה תודעתית ל"בעיה ערבית", לא רק שזה לא יועיל (מהסיבות שציינתי) אלא שזה גם עלול להזיק כי זה יוריד מהעירנות בדבר סכנה מלא ערבים. ואם היה לי שקל על כל בחורה שהותקפה מינית על ידי מישהו ש"לא נראה כזה" (מה ש"כזה" לא יהיה) ולכן לא ברחה מימנו בזמן, הייתי יכול לפרוש בכבוד כבר היום.
ישן 22-05-2012, 16:44
מנהל

באופן יחסי, הוא בהחלט תופעה מישנית
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אונס בידי זר הוא תופעה לא משנית - בטח לא כשמדובר באימה שהוא מטיל, בגלל האקראיות שבו"

הבולטות שלו מטעה שכן מדובר במשהו שבין 12 לעשרים אחוז ממקרי האונס המדווחים. אם כוללים את הלא מדווחים-אז הוא מצומצם עוד יותר שכן מן הסתם יש פחות נטיה לדווח על אונס כשמדובר בידיד או בן משפחה. בסופו של דבר, אם אתה משקיע משאבים לתחום הזה בגלל הבולטות שלו, אתה משול למי שמשקיע בבטיחות תנועת מטוסים על חשבון בטיחות בכביש. ואין מה לעשות, לפחות בתחום המשאבים החומריים המשחק הוא משחק סכום אפס.
מעבר לכך, גם אם באמת רוב מוחץ של התוקפים היו ערבים, ואני כאמור מאוד מטיל ספק בזה עד שאני לא רואה נתונים מגבים, אין לכך בעצם שום משמעות מבחינת עירנות וכו'. מי שלוקחת טרמפים לוקחת על עצמה סיכון בין אם מדובר ביהודי או ערבי שכן היא לא יכולה לדעת בוודאות מה זהותו של הנהג ומספיק פעמים מי שאנס טרמפיסטית היה לגמרי יהודי. אפילו אם היא תצליח לזהות תמיד נהג ערבי ולסרב באדיבות להצעת הטרמפ שלו, היא עדיין משחקת ברולטה רוסית עם אקדח אוטומטי כשהיא עולה לרכב של נהג יהודי. כנ"ל לגבי הסתובבות לבד בלילה או במקומות מועדים לפורענות-אם גבר הולך אחריה מוטב שלא תהמר על כך שהיות והוא לא ערבי, אז היא בטוחה. מאוד לא הייתי ממליץ לך לייעץ כך לביתך (אם וכאשר בעזרת השם...).
למען גילוי נאות: עבדתי כסטודנט בין השאר גם עם אוכלוסיה מאוד לא נורמטיבית, יהודית ברובה, ואין לי אשליות.
ישן 22-05-2012, 17:01

שוב, פיגועים ותאונות דרכים
בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "באופן יחסי, הוא בהחלט תופעה מישנית"

הבעיה בתופעה הזו היא שזו תופעה אנטי-ממסדית מיסודה. היא מכוונת, בתפישתו של מבצע העבירה, לא רק כנגד הקורבן אלא כנגד יהודיות ויהודים באופן כללי, כאמצעי השפלה.
וכאן אנחנו מגיעים לשאלה של זהות.
אם אתה אינדבידואל עם השקפת עולם קוסמופוליטית שזנח את לאומיותו (ואני יכול להעיד על עצמי שהייתי כזה בעבר) ואינו רואה את עצמו כחלק ממהות גדולה יותר, התופעה הזו לא צריכה להדאיג אותך יותר מידי.
היא צריכה אולי להדאיג אותך כאזרח המדינה שחשוף לאותם פשעים, אבל אם זה המצב אתה יכול לעשות שיקולי עלות-תועלת ושיקולי תכיפות מבלי להתייחס לאופי המכוער והלאומני של הבעיה (שכן הוא אינו מטריד אותך. לפחות עד שהוא יעשה יותר ויותר מוקצן, מודגש ונפוץ והדיסוננס ייעשה קשה מנשוא).

וכאן נכנסת הפרשנות האינדבידואלית לתופעה: לטעמי, הבעיה היא שורשית וקמאית ונובעת מהבנת המציאות של אוכלוסיה מסוימת.
אוכלוסיה שבניגוד לאוכלוסיות אחרות שאונסות מתוך חולשה אנושית, אונסת מתוך "אידאולוגיה" (או המקבילה האמוציונלית שלה, שיש ל"פראים אצילים" בצורה כזו או אחרת) ותפישת עולם מעוותת.
זהו פשע מתריס כנגד המסגרת מעבר להיותו פשע כנגד הנאנסת. וזה צריך להטריד את כל מי שרואה מעבר לקצה אפו ואינו מוכן לשתוק על כך, או אף למנף זאת בשביל עוד קצת Amour-propre.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 22-05-2012, 21:08
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הבולטות שלו לא מטעה. מה לעשות, הוא תופעה הרבה יותר מפחידה
בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "באופן יחסי, הוא בהחלט תופעה מישנית"

אם יש לך נשק, יש יותר סיכוי שתיהרג מתאונת נשק מאשר ברצח אקראי, ובכ"ז מומלץ לך להזהר מרצח, בהנחה שאתה לא נוהג לשחק בנשק שלך מדי יום...

העובדה שהקרבן היא טרף מקרי לגמרי שפשוט נקרתה לדרכו של הטורף, מצדיקה כל בולטות שישנה. העובדה היא, שוב, שהתופעה הזו היא נחלתו הכמעט מוחלט של מיעוט שמסיבות תרבותיות רבים בתוכו מתקשים לזהות כאן את הבעייתיות שבעניין.

לא יעזור כלום, המלחמה שלך מיותרת - אונס בידי זר, זה תופעה שבה הדומיננטיות של הערבים מקבילה לדומיננטיות של היהודים ברישום כוזב במסמכי תאגיד...

כמה שלא תנסה, לא תצליח למצוא אנסים יהודים שנתקלים בערביות ואנסים אותן. נכון, אנחנו כובשים וגזענים, אבל היית מצפה שלפחות באוניברסיטאות, שם יש קבוצות לא קטנות של סטודנטיות ערביות, תשמע על מקרה כזה או אחר. לא קורה. אולי בכ"ז יש הבדל בין הקבוצות...
ישן 22-05-2012, 21:25
מנהל

היא מפחידה מי שלא ער למציאות
בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הבולטות שלו לא מטעה. מה לעשות, הוא תופעה הרבה יותר מפחידה"

מי שמכיר את המציאות יודע שהוא צריך לחשוש הרבה יותר מזה שהבת שלו תסתובב עם "חברים" מפוקפקים או תקבל תשומת לב מוגזמת מהדוד מאשר מזה שמישהו יתנפל עליה כך סתם ברחוב. דווקא מהאונס "מידי זר" קל יותר להישמר. מי שלא לוקחת טרמפים כבר מורידה הרבה מהסיכון. כשמקור הסיכון הוא בבית, בבית הספר או מקרב השכנים, קשה מאוד להיזהר. אני רק חושב על ההורים לאותה ילדה שאנסו אותה נערים בבניין שלה לפי הפירסומים היום..בררר... כאבא אני הרבה הרבה יותר חושש מזה.
רק מי שאונס נתפס אצלו כזהה לאונס בידי זר ולא מודע לסטטיסטיקות יפחד יותר מהאחרון.
לגבי נשקברוב העולם המערבי, ובייחוד בארה"ב, יש הרבה יותר מקרי מוות ממקרי תאונות נשק ושימוש בו למטרות שליליות (התאבדות, רצח בת/בן הזוג וכו') מאשר מקרים שבהם שימוש בנשק פרטי הציל חיים (בישראל המצב קצת שונה בגלל האלמנט החבלני). לכן, אני לא מחזיק ולא אחזיק נשק בבית.
ועוד פעם, אתה יכול לכתוב את זה עוד 198 פעם (כתבת את זה נידמה לי 3 פעמים מאז שאמרתי שאתה יכול לכתוב את זה עוד 201 פעמים...) ועדיין הטענה שלך לפיה יש מונופול ערבי על אונס בידי זר לא תהיה נכונה.
לגבי אונס ערביות בידי יהודים-לא זוכר שטענתי שזה נפוץ באותה מידה כמו ההיפך ואני גם לא רואה איך זה כל כך קשור לעניין. האם זה מעלה או מוריד מהסיכון של האישה היהודיה?
ישן 22-05-2012, 21:52
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

היא מפחידה מי שיוצא מהבית ולא טומן ראשו בחול
בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "היא מפחידה מי שלא ער למציאות"

ככל שתתאמץ לחבר את שני הסוגים השונים-לגמרי של עבירות - הדבר לא יועיל לך. ערבים הוא קרוב למונופול בתחום של אונס אקראי. אתה פשוט מנסה לטשטש את זה ע"י שילוב העניין בתוך המסגרת הרחבה יותר של כלל מקרי האונס.

מה לעשות שמדובר בעבירות שונות בכל מה שנוגע להתמודדות עימן? אונס בתוך הבית מצריך סוג אחר לגמרי של התמודדות מאשר אונס אקראי ברחוב חשוך.

כמה שלא תתאמץ להתכחש למציאות, בשם אותה תפישה אווילית שגורמת לTSA להתעמר בקשישות לבנות שדות תעופה בארה"ב, המציאות מלמדת שערבים מסוכנים ליהודים יתר מאשר יהודים - ואף קבוצה לא מסוכנת לערביות. אם אתה לא מזהה מאפיין תרבותי לאונס בכך שקבוצה שלמה של נשים לא מותקפת באופן אקראי, אזי רמת ההתכחשות שלך למציאות בשם הPC, מגיעה לספירות הגבוהות ויש לברך אותך על כך
ישן 22-05-2012, 22:59
מנהל

היא מפחידה מי שיותר חשוב לו להשליך כל רע על הערבים מאשר לשמור על הילדים שלו
בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "היא מפחידה מי שיוצא מהבית ולא טומן ראשו בחול"

אני לא מטשטש שום דבר ולא אני המצאתי את ההגדרה של אונס ככוללת משהו קצת יותר רחב מ"אונס בידי זר" שהוא נדיר למדי. וכמה שלא תחזור על זה לא יהפוך את זה לאמת. אין לך שום הוכחה לזה שלערבים יש "מונופול" על סוג עבירה זה. אם הייתה לך, או היו לך האומץ לנסות לעשות את העבודה הכרוכה בהשגת הוכחה כזו (וכבר הסברתי איך) היית עבר עושה זאת.
סוג ההתמודדות עם אונס הוא שונה, רק שלגבי אונס מחוץ לבית יש הרבה פחות מה לעשות. ההבדל בינינו הוא שבהעדר נתונים של ממש, אני לא מזהה שום "מאפיינים תרבותיים". ובאשר לרמת סיכון לנשים ערביות-אני מניח שמבין הטרמפיסטיות הערביות הסיכוי להאנס דומה לזה של יהודיות. לדבר על הבדלים תרבותיים בין קבוצות תוך התייחסות רק להרגלי האנסים ולא להרגלי הקורבנות הפוטנציאלים, זה די פתטי. נשים ערביות, בגלל השמרנות של המגזר והאופן שבו נשים באופן כללי מדוכאות בו ומהוות כמעט רכוש משפחתי, נמצאות פחות בסיטואציות שבהן יכול להתרחש אונס "בידי זר".
לא ייאמן כמה מלל אתה מסוגל לשפוך על תופעה שאין לך שום הוכחה לקיומה
ישן 22-05-2012, 23:25
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מי שמדבר:) אתה נלחם כאן בכולם בשביל להגן על משהו שגם אתה יודע שאינו נכון
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "היא מפחידה מי שיותר חשוב לו להשליך כל רע על הערבים מאשר לשמור על הילדים שלו"

מסתבר שאתה אמיץ ואני פחדן; אתה נאור ואני גזען ש"יותר חשוב לו להשליך כל רע על הערבים מאשר לשמור על הילדים שלו". מעבר לנלעגות ולתת-רמה של הביטוי (דמיין לך שמישהו כאן היה כותב לך שאתה מפקיר לאונס את את בנות משפחתך רק כדי להרגיש קצת יותר נאור...), הרי שהוא מעיד, שוב, על כך שכל מה שחשוב לך פה, זה ההרגשה של הנאור האמיץ הלוחם בעדרי המתלהמים הפחדנים.

לא יעזור כלום, "עצרים" יותר מועדים לאנוס נשים מערביות. זה נכון פה, באוסלו, בסטוקהולם, בלונדון ובכל מקום שבו יש אוכלוסיית עולם שלישי ואוכלוסייה מערבית.

הקביעה המזעזעת שלך לגבי "הרגלי הקרבנות", היא קרובה להטלת חלק מאשמה באונס על הקרבן - מסתבר שערביות לא נאנסות כי מתנהגות כמו שצריך. אם תתקן אותה, אולי היא תהיה פחות נוראית ותגיע למעמד של "די פתטית"...

נשים ערביות לא נאנסות בכל מקום שבו יש להן אינטראקציה עם גברים יהודיים ועם גברים ערביים (וכאמור יש לא מעט כאלה מקומות - בעיקר עם גברים ערביים). אתה יכול להפריח כמה בלונים שלא תרצה, אבל הסיבה לכך שהן לא נאנסות באופן אקראי, היא שאונס אצל ערבים הוא גם עניין תרבותי. כמה שלא תנסה להגן על הערבים כאן - זה לא יהפוך אותך לנאור יותר בהשוואה אלינו, שכן איש לא מאשים אותם בבעלות על קרוב למונופול בתחום עקב היותם ערבים, אלא עקב היותם בעלי קרוב למונופול בתחום...
ישן 23-05-2012, 01:55
מנהל

מעניין על בסיס מה אתה קובע שאני יודע מה נכון ומה לא נכון
בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מי שמדבר:) אתה נלחם כאן בכולם בשביל להגן על משהו שגם אתה יודע שאינו נכון"

אולי תיתן לי בהשאלה את כדור הבדולח שלך. אני אוכל למצוא לו כמה שימושים לא רעים.
אולי לא שמת לב, אבל זה כבר אשכול שני שמאשימים אותי בזה שאני מאפשר מעשי אונס בגלל ה-PC שלי. אתה לקחת בכך חלק פאסיבי לכל הפחות אז אני לא מתרשם מההעלבות. וזה שאנשים מעדיפים למקד את הבעיה בערבים ולכתוב שיש להם "מונופול" על העבירה מעביר מסר מאוד פשוט-אין לחשוש מיהודים זרים שיאנסו. בעיני זה חמור שכן זה מעודד לקיחת סיכון במדינה שבה יש מספיק מקרים שבהם יהודים אונסים נשים זרות להם, וכבר נתתי כמה וכמה דוגמאות.
ולא יעזור כלום. אתה יכול לכתוב "לא יעזור כלום" כמה שתירצה ועדיין זה לא יהפוך מה שאתה מתאר כעובדה לכזו בהעדר נתונים מסודרים. אני יודע שלא יעזור כלום ואתה תמשיך עם זה. זכותך.
אתה יכול (יענו) להזעזע מדברי על "הרגלי הקורבנות" אבל למרות הגלישה המשעשת שלך ל-PC, העובדה היא שנשים שיהיו כל היום בבית, לא יאנסו על ידי זר אלא אם כן יפרוץ לביתם. זו כמובן דוגמא קיצונית. דוגמא פחות קיצונית היא שנשים שלא ייקחו טרמפים לא ייאנסו על ידי נהגים שאונסים טרמפיסטיות וכו' וכו'. בעולם אידיאלי אישה צריכה לעשות מה שהיא רוצה ולהרגיש בטוחה. במציאות, יש סיטואציות שבהן נשים נמצאות בסיכון מוגבר כי הן זמינות יותר לאנס. ערביות פחות זמינות לאנסים ולו משום שהן לוקחת טרמפים בדרך כלל, שזו אחת הסיטואציות הנפוצות ב"אונס על ידי זר".
לסיום-אם אתה כל כך בטוח בעצמך לגבי ה"מונופול", אתה מוזמן לנסות להוכיח זאת. הסיבה שאינך עושה זאת היא כבר לשיפוטו של כל אחד.
ישן 23-05-2012, 06:21
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

כדור הבדולח שלי הוא ההערכה הכנה שאני מסוגל לחוש גם למי שאני לא מסכים איתו
בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מעניין על בסיס מה אתה קובע שאני יודע מה נכון ומה לא נכון"

אני התרשמתי ממך כאדם רציונלי, שערני למתרחש סביבו. די קשה לי לראות ברצינות מצב שבו אתה מצליח לא לזהות את הפער העצום בין בין ניסיונות ההסתצרה של זהות אנסים אקראיים, לבין חלקם הזעיר של אלה מהאנסים האקראיים שיש הבלטה למוצאם.

בעיני חמור בהרבה לקרוא להתעלם מרוב מוחץ של אנסים אקראיים בשם הרצון ,לא להתעלם" מאותם יהודים שעושים זאת, שמספרם מועט עד כדי כך שאתה יכול דוגמאות שלהם. זה בערך כמו שאבא ערבי יזהיר את בנו מטרוריסטיטים יהודים, ויחשוב שאם הוא יכול "לתת דוגמאות" לשמות של כאלה,
אזי זה מנוכיח שהתופעה מסוכנת כמו הטרור הערבי (בעוד שבמציאות יותר ערבים נרצחו בטעות כ"נזק סביבתי" בפיגועי טרור שביצעו ערבים אחרים, מאשר ערבים שנרצחו בכוונה בידי יהודים...).

הקביעה שלך שנשים ערביות לא נאנסות כי הן נשארות בבית, מעידה שאין לך הרבה מושג על אורח חייהן. נשים ערביות לא מסתובבות הרבה מחוןץ לכפר/עי/שכונה, אבל בתוכה הן מסתובבות בחופשיות ובביטחון מוחלטים. אידשה יהודיה יכולה להיות מותקפת בחצר מתחת לבית, וממש לא צריכה לעלות לטרמפ כדי שזה יקרה לה. לערביה זה לא קורה, וכמה שלא תתאמץ לא להסביר למה זה קורה, לא תצליח לטשטש זאת.
ישן 23-05-2012, 06:55
מנהל

מודה להערכה אבל כניראה היא מוגזמת
בתגובה להודעה מספר 113 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כדור הבדולח שלי הוא ההערכה הכנה שאני מסוגל לחוש גם למי שאני לא מסכים איתו"

סתום שכמוני, אני רוצה לראות נתונים סטטיסטיים לפני שאני מקבל הערכה על מעורבות קבוצה מסוימת בתופעה שבה אני יודע שמעורבת קבוצה נוספת.
לגבי כל שאר המלל החוזר על עצמו, כבר כתבתי כמה וכמה וכמה פעמים. גם אם יש רוב מוחץ (לפחות ירדנו מהביטוי "מונופול...), לערבים מקרב האנסים "בידי זר", ואני לא אקבל שיש עד שאראה נתונים, אין שום תועלת מעשית בהכרה בכך, כפי שאני חושב שהוכחתי באשכול הזה. יש בכך יותר עניין אינטלקטואלי, רצון לדעת את המציאות באופן מיטבי או (במקרה הפחות טוב אך הטיבעי) צורך לראות בשלילה אוכלוסיה שנתפסת כעוינת. מצד שני, החזקה בעמדה לפיה אנסים כאלה הם תמיד ערבים יכולה להוביל לנזק מתוך הפחתת מודעות לסיכון שהוא בהחלט בהחלט קיים. שוב, לא הייתי רוצה שהבת שלי תיסע בטרמפים בכלל, ולא ירגיע אותי אם היא תגיד לי שזה בסדר, היא עולה לרכב רק אם הנהג יהודי.., .
ישן 23-05-2012, 12:58
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אענה כאן לשני הענפים...
בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מודה להערכה אבל כניראה היא מוגזמת"

אולי אתה לא נאור אבסולוטית (כזה שדורש שנירה לעצמנו בראש באופן מיידי כדי לתקן את עוולות הכיבוש), אבל בוודאי שאתה נאור מחבורת הגזענים המתלהמת שמתעקשת למצוא חשיבות לכך שיש קבוצה שבאופן עקבי מפגינה קרוב למונופול (בכל מקום השתדלתי לכתוב קרוב למונופול, ובשום מקום לא טענתי שאין בכלל אנסים יהודים מהסוג הזה. פשוט יש הרבה הרבה פחות מהערבים...) בתקיפה מינית אקראית של נשים יהודיות ותיירות - בכל רחבי הגלובוס, כאמור.
אני מודה לך על תרומתך לקהילה במסגרת יחידות המתנדבים, ואני חייב לציין שאני מכיר לא מעט שוטרים שפחות מודים, אגב. הם סבורים שלהתנדבות אספקטים מזיקים הן לעבודת המשטרה והן לסיכוייהם של שוטרים להשיג תנאי העסקה משופרים - אבל ניחא... עובדתית, היכולת של ערבי שחש שעוכב ללא הצדקה, להזיק לקריירה של סייר ממוצע (להבדיל ממתנדב שלא מקבל שכר) - היא עצומה.
סמירק זוהה למרות שלא ענה על הפרופיל של מחבל - בדיוק כמו שסוטה מין יהודי יכול להיות מטופל חרף העובדה שפרופיל האנס הזר הוא ערבי. לזה קוראים עבודת מודיעין משובחה, ובשום פנים היא לא צריכה לבוא ע"ח פעילות שגרתית במקרב האוכלוסיות שמהן יבואו רוב המחבלים/אנסים.

אתה לא סתום. אתה רוצה נתונים סטטיסטיים רק אחרי שידוע לך מראש שאפילו מהכנסת הם נמנעים, וכך לא יוכלו להפריך את מה שגם אתה יודע שנכון: שהתופעה היא קרוב למונופול ערבי. אני לא ממליץ לאף אחת/ד לנסוע בטרמפים בלי קשר לזהות הנהג. במידה ואין ברירה - אין ספק שנהג ערבי הוא מסוכן יותר לנוסע שלו, וגם אם זה לא מרגיע, כשהנהג אינו ערבי - והורה לא אמורה להיות רגוע בכזה מצב - הרי שסטטיסטית זה מצב עדיף בהרבה.

וכל הדיון הסוער רק בגלל שמרוב רצון לצאת נאור - אתה מסרב לקבל מציאות שאתה מודע לה בדיוק כמו כל אחד אחר כאן.
ישן 23-05-2012, 19:05
מנהל

קטעים תענה לעץ שלם, רק תן נתונים למען השם!
בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אענה כאן לשני הענפים..."

עכשיו אני באמת גולש לשירה, או לפחות לחריזה...
אני שמח שאתה מוכן לסייג את מידת הנאורות שלי. זה באמת עושה לי טוב לראות שחור דרך דימעה שקופה.
לא רוצה להיות קטנוני, אבל בפעם הראשונה שעשית שימוש במושג, כתבת שהמסתננים הם היחידים שמאיימים על "המונופול" של הערבים בתחום זה. לא על "כמעט מונופול". אבל לא חשוב, המסר החוזר הוא שכמעט כל האנסים בידי-זר הם ערבים. כאמור, יש לי עם זה 3 בעיות:
1. אני בכלל לא בטוח שזה נכון. הדרך היחידה לגלות את היקף התופעה היא דרך נתונים סטטיסטיים. לא מדובר במשהו שניתן להסתיר.כל אחד יכול לעשות המלאכה ולבדוק. זה יכול לקחת זמן ומאמץ אבל לגמרי אפשרי. איך אפשר להתנגד לדרישה זו שלי-עד עכשיו לא ברור לי. יודע מה? כשיהיה לי הזמן אעשה זאת בעצמי דרך פסקי דין.
2. נובע מהמסר הזה שיהודים הם בטוחים מאונס בידי זר ,כפי שיהודי יכול לחוש בטוח מפיגוע בידי יהודי. כפי שאתה כותב בעצמך, לא היית רוצה שהבת שלך תיסע בטרמפים, גם אם היא תבטיח שתעלה רק על רכב של יהודי. וזה גם הצעד האחראי מבחינתך כהורה, כמובן (צריך מבחינתי לקנוס הורה שמאפשר לביתו ליסוע לבד בטרמפים) ומשמעותו הכרה בכך שתופעת אונס בידי יהודי היא מספיק מוחשית על מנת שלפערי הסיכון, ככל שהם קיימים, לא תהיה משמעות מעשית.
3. אין פעילות ייחודית לערבים שאפשר לעשות ושתצמצם את הבעיה של אונס בידי זר. אין זה מקרה שגם אתה, חריף ככל שאתה, לא הצלחת לחשוב על פעילות ממשית כזו, שיש בה פוטנציאל יעיל.
יש חבורות מסוימות של ערבים שאני שומע שמטרידות בנות במקומות בילוי. הם למיטב הבנתי לא אלו שמגיעים לאונס אבל הם מהווים מטרד מבחינת הטרדה מינית. את אלו צריך להטריד עד שידירו רגליהם מאותם מקומות. מנסיוני המשטרה אכן עושה זאת, אך לא מספיק-פשוט בגלל בעיה כרונית של העדר כח אדם.
לכן הצעתי בזמנו לתת למאבטחים בקניונים תעודות שוטר (ואולי גם מדי שוטר-עם סמכויות ומעמד דומים לאלו של המתנדבים) על מנת שיטפלו בבעיות מסוג זה שם.
כמובן, זה ממש לא בעיה ייחודית לערבים אלא לערסים בכלל, אבל אני לא מוצא סיבה שחבורה מחוץ לעיר תבוא לתוך העיר שלי להטריד. אבל אני גולש.
לגבי המתנדבים למשטרה-אני מכיר את הטענות והייתי מחלק אותן לשתיים:
1. המתנדבים אינם יעילים בשל יכולת גופנית ירודה של חלקם, וחוסר מקצועיות של רובם. לגבי מקצועיות אני יכול לומר שלעבודת סיור זה בדרך כלל לא מאוד רלבנטי. תפקיד מרכזי של הסיור הוא להפגין נוכחות והרתעה, ולטפל בבעיות שיכולות להחשב כזוטות (כגון הפרעות מנוחה). לגבי יכולת גופנית ירודה (והייתי מוסיף יכולת התעמתות פיזית ירודה) זאת באמת בעיה. לא אצלי שכן הייתי צעיר בשיא הכושר ועם רקע בקרב מגע ושימוש בנשק אבל הרבה מהמתנדבים הם מבוגרים למדי ו/או נשים שברגע אמת יכולים להתגלות כחסרי תועלת, ואכן התגלו ככאלה. לפחות במקרה אחד זה הסתיים ברצח של שוטר בתל אביב. במקרה אחר שוטר סיור הותקף בחוף והמתנדבת פשוט התאדתה. מי שהציל אותו היה אזרח שנכנס לניידת והזעיק עזרה בקשר. המשמעות היא שצריך להיות יותר סלקטיבים בקבלת המתנדבים ולשפר את ההכשרה-שבזמני הייתה מאוד מאוד בסיסית וברובה תיאורתית.
2. היות ויש מתנדבים, יש פחות לחץ לגייס שוטרי קבע. זה טיעון מורכב. האם באמת היו מגייסים יותר שוטרים אם לא היו מתנדבים, או שמא היו פשוט מסתפקים בפחות שוטרים? לי אין תשובה לזה. לאור המדיניות והנכונות לטחון את השוטרים במה שכונה בזמנו "שלדי", הכל יכול להיות.

ושוב, כל מה שאני רוצה הוא לדעת מה היקף התופעה במציאות, לעומת הדימוי. זאת דרישה סופר לגיטימית בעיני, אבל מה אני כבר יודע.
ישן 23-05-2012, 18:30
מנהל

אתה באמת חושב שהדת המוסלמית מתירה אונס?
בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "המוסלמים בשוודיה חלקם ערבים,..."

אני מדבר על הזרם המרכזי של היום, לא כל מיני פתוות הזויות של גורמי שוליים. אם זה נכון (ואני לא יודע-אולי זה נכון) הייתי מצפה שמוסלמים בכל מדינה יאנסו בתדירות גבוהה מאוד. בארה"ב, למשל,לא ידועה תופעה כזו. במדינות ערב שבהן חיו יהודים רבים, לא ידוע לי על תופעה רחבת היקף של אונס יהודיות (למרות שמן הסתם היו מקרים פה ושם). זה נשמע לי כמו הטענות לפיהן הדת היהודית מתירה להרוג לא יהודים או לא לטפל בחולים גויים בשבת-יש גרעין של אמת, יש כאלו שדוגלים בכך, יש כאלו שאומרים שזה נכון אך מסייגים בפועל (למשל עובדיה יוסף ביחס לטיפול בחולים גויים בשבת) ויש כאלו, הרבה מאוד, שדוחים זאת מכל וכל.
זה שיש בעיה תרבותית רצינית שם-אין לי ספק לאור אותם נתונים שכן יש. אני לא יודע עד כמה ניתן להכליל למקומות אחרים. סתם דוגמא, ייתכן שבשבדיה היחס לאנסים הוא כל כך מקל (רבאק, אפילו היחס לרוצחים שם הוא מקל להחריד) ו/או שיעור הלכידה של האנסים הוא כל כך נמוך, שאין הרתעה ולאותן נטיות כל בסיס תרבותי ניתן דרור. האמת זה הסבר די הגיוני על אותו משקל של האינדיאנים באמריקה שלא היו מחוסנים בפני החידקים שהביאו האירופאים ולכן נספו בהמוניהם. אם באמת אונס בידי זר היה עניין כמעט לא קיים בשבדיה לפני גלי ההגירה, הרי שהמערכת לא פיתחה אמצעי הרתעה וטיפול משטרתי. לכן הם נותרו חסרי אונים מול גל מקרי האונס בידי המהגרים ולא הייתה להם דרך להתמודד-מה שכמובן עודד התגברות התופעה שכן אין מה שיעצור אותה. זה אולי מסביר חלק מהעניין.
ישן 23-05-2012, 19:00
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה באמת חושב שהדת המוסלמית מתירה אונס?"

הבדל מהותי הוא שמדינת היהודים אינה מדינה דתית, בעוד הדת המוסלמית היא הדת השלטת במדינות ערב, פרט אולי לטורקיה או עוד מדינה אחת או שתיים. במדינות אחרות האיסלאם שולט בצורתו הפנאטית. מהגרים ממדינות אלו יישמו את העקרונות הללו יותר מאשר יהודי חרדי אדוק שילך ויסקול נשים נואפות.

http://benhateva.wordpress.com/2011/06/12/70529/

הבאתי את זה פעם.
http://benhateva.wordpress.com/2011/11/06/71448/

ונתרגם את זה
http://www.nrk.no/nyheter/norge/1.7854754

עם גוגל

יודיע על מרכזי קליטה
עכשיו המשטרה יודיע למרכזי קליטה, ללמוד על מבקשי מקלט בנורבגיה על עמדות מנורבגית אונס.

Stavanger עקף את הסטטיסטיקה לתקיפה ואונס בשנים 2008 ו -2009. יש יותר אור ברחובות, מאמצים סמויים של המשטרה, מידע ומסעות היו בין הצלחה מודד בשנה שעברה, מספר תקיפות ואונס עד אפס.

ההגירה כבר פועלות עם הסרט 2 דקות אנימציה, שם את המילה "אונס לא בסדר" מועבר בטקסט רגיל.

Kadra יוסוף חושב שזה יכול להיות חדש לרבים המבקשים מקלט מדיני בנורווגיה.

- אנו יודעים כי מבקשי מקלט רבים מגיעים ממדינות בהן נשים כאל אזרחים מדרגה שנייה, שם אונס נתפס כחלק של שליטה חברתית, שבה לנשים יש זכויות, וכך הוא סוג של נכס.

- זה חל בין אם אתם מעיראק או סומליה, זה סוג אחר של נשים יכול לומר, אמר יוסוף.

אם אני הולך לבד בלילה, אני הולך לעתים קרובות עם גז מדמיע בכיס, גם אם זה לא חוקי, אני אעשה את בסדר אם אני נכנס לבית את זה, אומרת אישה אחת.

- אני אף פעם לא הולך הארמון המלכותי אחרי 10:00. אני מקבל אזהרות של אחותי, אשר אומר כי אסור לי, חד וחלק. היא גרה כאן שנים רבות, ואומר כי אין זה בטוח ללכת דרך הפארק, אומר אחר.

- שמעתי על מעשי האונס, ואני חושב שזה נורא. לעולם לא תצעדי לבד, אומר 3.

- אתה חייב לוודא שאנשים יודעים מתי אתה הולך ומתי צפוי כי אתה צריך לחזור הביתה. יש לי את הציוד כל הזמן ולהעמיד פנים שאתה מדבר עם מישהו, אני עושה, אומר 4.

- עצוב מאוד
המלון שלו על המים Holmenkollen Hurdal ב Akershus היו מעבר למרכז החדש הגיעו מבקשי המקלט.

- אני מצטער מאוד לשמוע את הסיפורים של אונס והתעללות של הבנות, אומר עומר מסומליה, שהגיע נורבגיה לפני שלושה שבועות.

עצתו של עומר לנשים אוסלו הם להישאר בבית עד שהדברים התבהרו.

- ראיתי פעמים רבות בצפון נורבגיה שהם (. הנשים, journ.anm) לשתות הרבה, אומר Shukrulla מאפגניסטן, שחי שלוש שנים בצפון נורבגיה.

הוא מזהיר את הנשים נורווגית ללכת לבד, כי זה יכול להיות מובן עידוד להתקדמות המין.

- אם הילדה הולכת לבד, אנשים חושבים על דברים אחרים, "הם מלאים", וכדומה.

עבדי מסומליה קורא לנשים נורווגית לשתות קצת, ונוחות, ההתקפות לא יכול להימשך לנצח.

- אל תדאג, אתה חופשי, אתה יכול לעשות את זה בקרוב תרצו שוב, אומר עבדי, אשר טוען כי יש תמיכה מלאה של תושבי מרכז אחרים שלו לקפוץ מעבר.

הלילה הוא תהלוכת לפידים באוסלו נגד גל אונס. מצעד לפיד מתחיל ב הרכבת בכיכר בשעה 21:00.

כמו כן הוכנס 20 שוטרים נוספים כדי לסייר ברחובות הבירה בסוף השבוע. צעד זה יימשך עד חג המולד.
ישן 23-05-2012, 21:26
מנהל

זאת בהחלט תיאוריה שמתקבלת על הדעת
בתגובה להודעה מספר 129 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "גם על זה יש לי תיאוריה- רב..."

אם כי חשוב לציין שבארה"ב יש גם כן נטיה חזקה ומסוכנת לתת אוטונומיה לקבוצות תרבותיות ולאפשר חופש ביטוי מוגזם (וזה כבר הוביל לתוצאות חמורות עם מוסלמים וערבים-חייתי את זה).
לגבי התיקון השני-לצערי מעשי אונס כן נפוצים בארה"ב. מה שכן-יש מה ללמוד מבחינת מערכת הענישה והפיקוח. הענישה קשה מאוד יחסית לזו שבישראל ובאירופה, העבריין הרבה פעמים משוחרר על תנאי כך שיחזור לכלא אם יחזור לסורו ועל עברייני מין משוחררים יש פיקוח מתמיד. בין השאר חובה עליהם לידע את השכונה שבה הם עוברים לגור, סור להם להתגורר בקירבת בתי ספר, יש מאגרי מידע פתוחים על עברייני מין משוחררים בקהילה וכו'. כאנקדוטה, יש שדר רדיו בתחנה מקומית באיזור מגורי שמדי יום שישי מקדיש איזה רבע שעה להקראת רשימה של עברייני מין בעיקר, כולל שם, תיאור פיזי (גובה ומשקל) וכתובת המגורים. הוא כמובן מזהיר שזו לא קריאה לעשות להם שום דבר...
אני כבר לא מדבר על תוכניות שיקום לעברייני מין שעשויות לכלול טיפול תרופתי עד כדי סירוס כימי.
ישן 23-05-2012, 22:55
מנהל

גורם מרתיע לכולם. אם כי בסופו של דבר רק במידה מוגבלת לצערי
בתגובה להודעה מספר 131 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "יכול להיות שמה שתיארת לכשלעצמו מהווה גורם מרתיע מספיק למוסלמים"

זה לא שאין מקרי אונס בארה"ב. היכן שגרתי בעבר, קהילה מבוססת ושלווה להפליא, שכללה בעיקר סטודנטים ואנשי מעמד בינוני עד גבוה מאוד, זאת הייתה העבירה הפלילית המובילה. המשטרה נלחמה בזה דרך נוכחות עצומה של שוטרים, בעיקר בלילה וברחובות מועדים לפורענות (היכן שהרבה סטודנטים מסתובבים, ובאיזורים שיש בהם מסיבות) ואף בפעולות לא שיגרתיות כמו מעצר מונע של צעירות שנראו מסתובבות ברחוב בלילה כשהן שתויות. זה כאמור לא חיסל לגמרי את תופעת האונס, אבל קרוב לוודאי שמר אותה על רמה נמוכה יחסית לפוטנציאל. אני בהחלט חושב שיש לנו מה ללמוד מהאמריקאים בנושא זה, כמו בעוד נושאים שקשורים באכיפת חוק והרתעה. יש כמובן גם נושאים בתחום זה שעדיף לא ללמוד מהם (כמו מדיניות המלחמה בסמים המגוחכת ועליבות הטיפול במסתננים) אבל זה כבר נושא אחר.
ישן 23-05-2012, 23:01
מנהל

זה בתיאוריה. בפועל, זה בהחלט מוביל לתופעות מסוכנות
בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "בארה,ב אכן יש חופש דומה, אבל..."

חופש הביטוי וההתארגנות המוגזמים מובילים לכך שמוסלמים קיצונים יכולים להסית באופן חופשי כמעט ולהתארגן לביצוע פיגועים או "סתם" להפצת שינאה שיכולה להתרגם להתנכלות והפחדה של אזרחים אחרים וגרוע מזה-כך למשל פעילות האחים המוסלמים בארה"ב וכל מיני ארגונים קיצונים להחריד שפעילים בקמפוסים ואף במקומות מסויימים מגיעים לכדי הטרדה והטלת טירור על סטודנטים יהודים ו/או פרו ישראלים תוך קבלת עידוד ותמיכה מאנשי סגל אקדמי (והכל בשם "החופש האקדמי", כמובן).
בניגוד למגמה במקומות מסויימים באירופה, אי אפשר גם להגביל חוקית את האופן שבו מוסלמים קיצונים מתלבשים וכו'. כשמדובר במהגרים אז זה פחות בעיה. בעיר מגוריי הקודמת היה איזה מטיף מוסלמי שביתו הלכה לגן עם בת של ידידה שלי והייתה חברה שלה. כך יצא לי לפגוש את האימא, או יותר נכון רק את העיניים של האימא אם אתה מבין למה אני מתכוון מבחינת לבוש. ויום אחד פשוט כל המשפחה נעלמה-גורשה מארה"ב, כך נאמר לי. ככל הניראה על רקע הפעילות הדתית-פוליטית של האב שלא היה אזרח. אבל אם מדובר באזרחים, יש מעט מאוד שאפשר לעשות.
ישן 21-05-2012, 13:36
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אני יודע שהעובדות כואבות לך..
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כןף אתה תמשיך במציאות שבראש שלך ואני אמשיך לדרוש עיגון שלה במימצאים אובייקטיביים"

אבל להבדיל בין מקרי אונס בידי אחרים, אלו שמבוצעים בידי השכנים הנפלאים שלנו, זה נטו על רקע לאומני. אונס היה מאז ומעולם כלי לגיטימי אצלם במסגרת מלחמה באחר, פגיעה במוראל ובכבוד.

כן - "כבוד", שבעבורו הם מוכנים למכור את האמא שלהם ושבעבורו הם רוצחים אחד את השני כמו שאני שותה את קפה הבוקר שלי......

ישן 22-05-2012, 09:47
צלמית המשתמש של רועי AZ

בודאי שלא.. ממרום מגדל השן שאתה חי בו, אני משער שגם לא בארץ
בתגובה להודעה מספר 138 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אז מתוך מה כל עבריין עושה מעשים פליליים?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
אני לא מתיימר לדעת מה עובר לכל עבריין בראש, ולכן גם לא צריך להוכיח דבר.
ה
אינך מתיימר לכלום... למעט אותה הפגנת נאורות שבגינה האזרח הממוצע סובל

ישן 22-05-2012, 17:11
צלמית המשתמש של רועי AZ

בניגוד אלייך אני לא מתחמק וממש לא מתחבא מאחורי תירוצים
בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "בקיצור, תשובה לעניין אין לך אז אתה עובר לפסים אישיים"

קלושים..ובניגוד אלייך תודעת האוייב שלי זה לא רק בכלי נשק אלא בכוונות הרצחניות ובשנאה התהומית שאתה בוחר להתעלם ממנה...ת

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 22-05-2012 בשעה 17:14.
ישן 22-05-2012, 10:31

"לזיין יהודיה" זה סוג של אקט בעל מאפיינים לאומניים, גם אם לא כאונס
בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "יש לך בילבול בסיסי בין המונחים "דיעה" ו"עובדה""

ואני מכיר את ה"חולשה" אצל בני דודים אפילו מהסביבה של מגוייסי צה"ל מהמגזר, סטודנטים וכו'. זה סוג של אקט של שליטה שמזכיר מאוד "דיבורים" של חלק מהגברים לגבי התאווה לבצע באשה (רצוי לא זו שהם יבחרו להיות אם ילדיהם) אקטים מיניים כואבים/משפילים שבהם הסיפוק המיני הפיסי הוא רק חלק מהעניין (ולא אפרט דברים שכולנו מכירים מהחל מ"שיחות גברים" ועד לפורנו). דחף מיני יכול להוציא מאנשים התנהגויות שלא יעזו לבצע אחרת - מאחר ודחף מיני "עוקף" בקלות המון מחסומים של ריסון, בושה או פחד.

זה להבדיל מכל מיני תאוות מיניות של "מין עם השונה" שאולי מצויות במוח של הרבה גברים כסוג של פנטזיה. הרבה מאוד מספקות מין בתשלום (מה שאתה יכול בקלות לגלות ע"י חיפוש פשוט באינטרנט) אינן מוכנות "לקבל" לקוחות ערביים מאחר ואלה, מסתבר, באופן עקבי מממשים התנהגויות ברוטאליות מבחינה פיסית ומילולית ואשר קשורות (ותבין לבד איך יודעים את זה) בגישה לאומנית כלפי היהודיה.

תופעת האונס בידי זר ע"י המגזר (או... נגדי זאת כ"אונס ע"י המגזר... ) אינה חמורה רק בגלל ההיקף, אלא בגלל הקלילות שבה היא מבוצעת. בשנות התשעים, אחרי מבצע ארוך של המשטרה בצפון, נעצרה כנופיה של נערים מכפר מנדא שבאופן עקבי אנסו נערות יהודיות שאספו בטרמפים. כשנחקרו הם כלל לא הבינו שהם ביצעו אונס, אלא חשבו שהם "לקחו מה ששלהם". הייתה בהם אדישות מופגנת לעולמן של הקורבנות: וזה ממגזר שנאמר עליו, די בצדק, שה"כבוד" שלו נמצא בין הרגליים של אחותו...

לפעמים אני שואל שאלת תם: לו איש יקר לך כאח, מנטור של ממש, היה יושב אתך על חוף פסטוראלי וברוח טובה אומר "אתה יודע? אחרי המון מחקרים אין לי ספק כי לקבוצה X יש באופן חוזר ונשנה נטיה לעשות Y" - האם גם אז היית מתכחש? סתם מעניין אותי... אני יודע שאני מסוגל לתמוך בתעמולה מסויימת הלי להאמין בה ממש (אם אני חושב שהיא הרע במיעוטו) אבל לגבי אחרים לפעמים נראה לי שלהגיד "המדע לא הוכיח שככה וככה נכון" זה בסך הכל קו הגנה מאוד נוח, מה שלא שולל את האפשרות שהם יסוגו לקו הגנה שני, ויעמדו על שלהם, אפילו אם יסתבר שהמדע לא תומך בטענתם...
ישן 22-05-2012, 17:04
מנהל

קטעים אני תוהה מי החברים שלך...
בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב ""לזיין יהודיה" זה סוג של אקט בעל מאפיינים לאומניים, גם אם לא כאונס"

ואני מקווה מאוד שאתה לא מבטא פה פשוט את תהליך ההשלכה שתיארת יפה קודם...
לא ממש נוכחתי בשיחות גברים שהגיעו לפינות שאתה מתאר. גם לא הכרתי ערבים (והכרתי הרבה ערבים, כולל כאלו שחלקתי איתם דירה במעונות) שהתבטאו באופן כזה לגבי מין עם יהודיות.
אני לא ממש יודע מה הפסיכולוגיה של הערבי ביחס ליהודיות, ובלי לפגוע, אני בספק אם גם אתה יודע.
ולו משום שכמו אצל היהודים, גם אצל הערבים יש מן הסתם שלל גישות ולו משום שבקרב המגזר יש רמות שונות של השתלבות עם המודרנה ועם ערכים שדומים לערכים שלך ושלי.
ולגבי הניתוח לגבי, עניין שמשום מה מעסיק מסתבר כמה וכמה כותבים פה, תרשה לי לשלול אותו מכל וכל. אני כן יכול לספר לך שיש לי 2 מניעים מרכזיים: 1. אני באמת באמת לא אוהב טענות לא מבוססות או שמבוססות על כל מיני היוריסטיקות והשערות. זה מתקשר לזה שיש לי אלרגיה קשה לתיאוריות קונספירציה. לכן גם אני היום בתחום מדעי הטבע ולא במדעי החברה. 2. אני גם מאוד לא אוהב הכללות על אוכלוסיות שלמות על סמך מקרים בולטים. וזאת בעיקר משום שזה ישר גורם לי לחשוב על האופן שהכללות כאלה פוגעות בי. אם תשוטט קצת באינטרנט, תמצא בקלות סרטונים שבהם כל מיני נשמות טובות יפרטו לך מקרים ידועים שבהם יהודים נתפסו מועלים (מיידוף כדוגמא) וגונבים מגויים ובכלל. הם גם ידברו על זה שיש שיעור לא פורפורציונאלי של יהודים בקרב פושעים כאלה וידברו על כך שזה נובע מ"תרבות" ו"מנטליות" ואפילו ייתנו לך ציטוטים מלומדים מהתלמוד בשביל "להוכיח" את זה. גם הם יגידו שמי שמתעלם מכך הוא "PC" ואחראי לכך שהיהודים ממשיכים להשתולל. אפילו שזה לא אישי כלפי (לכאורה) ולא רלבנטי כלפי משום שאינני עוסק בכספים, אני מוצא את זה מאוד פוגע ומרגיז, מלבד העובדה שזה לא ממש מבוסס על מחקר מסודר. אז זה שאני קצת מבקש זהירות מתוך "מה ששנוא עליך " וגו', לא צריך למשוך כל כך הרבה אמוציות כאן.
וכמובן, ברגע שאתה מתייחס לבעיה כלשהי באופן שמבוסס על התרשמויות ולא על ניתוח נתונים של ממש, הרי אתה קודם כל חוטא לעצמך בכך שאתה שם לעצמך רגליים בטיפול בבעיה. גם זה בעייתי בעיני כי נושא התקיפות המיניות (שהגיע גם למשפחה שלי, לצערי) חשוב עבורי.
ישן 23-05-2012, 11:23

נראה לך שאני מביא דוגמאות מאיזה מיליה מצומצם של "חברים"?
בתגובה להודעה מספר 144 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני תוהה מי החברים שלך..."

אם זה מעניין אותך כ"כ אז ה"ערבים" עליהם דיברתי הם החל מהטירונים שלי בסדיר (גששים+מוסלמים שהתגייסו לצה"ל) ודרך שלל אנשים שנקלעו לדרכי. כנ"ל הדוגמאות ל"מה חושב יהודי". אם מעניין אותך לשמוע, ולא ממש נראה לי..., הכרתי כמה ערביות (נוצריות+מוסלמית אחת) שכולן, בדרך זו או אחרת, אמרו לי שהרבה ערביות מהשכבה שלהן (משפחות משכילות, "מערביות" וכו') רואות בגברים יהודיים משהו "טמא". אמרו שזה עניין של חינוך שתמיד נמצא ברקע - משהו שמטופטף לראש.

כנ"ל גם מקרה נוסף, דווקא מהשנים האחרונות קשור בהיכרות שלי עם חסרת מזל שהתדרדרה ל.... אתה יודע מה? בעצם "מדעי הטבע" כבר מראש פסלו את מה שאני אגיד. אתה צודק, אני טועה. סיכמנו. אני נזכר עכשיו שבעצם את הבעיטה המוחלטת בעולם המושגים החברתי הנגזר מהמדע ביצעתי אחרי יותר מדי חשיפה ל-2 דברים:

הסברים מלומדים מן הסוג שאתה נותן (במתינות אמנם, אבל בשורה התחתונה דומים לשל הקיצוניים יותר).

המציאות.
ישן 23-05-2012, 18:20
מנהל

אני מתייחס ל"חברים" שמדברים על מעשים קשים שהם היו רוצים לבצע בנשים
בתגובה להודעה מספר 147 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "נראה לך שאני מביא דוגמאות מאיזה מיליה מצומצם של "חברים"?"

מה לעשות, שלא לא היו אף פעם פנטזיות אונס ואין לי חברים שמדברים ברוח זו? היחידים ששמעתי מדברים באופן שמתקרב לזה היו חוסים שעבדתי איתם ושהיו במתקן בשל בעיות אלימות...
יכול להיות שלא הבנתי אותך נכון בעניין הזה של "שיחות גברים" אבל ככה זה נשמע לי.
שנית, בדרך כלל כן מעניין אותי לשמוע מה שיש לך לומר. זה לא קשור. יש פה עניין עקרוני-חוויות אישיות זה חוויות אישיות ולכל אחד יכולות להיות חוויות אחרות. גם חוויות אישיות יכולות להתפרש ולקבל משמעות שונה ,בהתאם לנטיות שיש לך באותה עת או אחר כך. ראה, הכרתי הרבה ערבים. עבדתי שנה במפעל אחרי הצבא ורוב העובדים בו היו ערבים. באוניברסיטה גרתי שנתיים עם ערבים במעונות (זו לא הייתה בחירה שלי אלא מדיניות של האוניברסיטה אז) ולמדתי עם ערבים. בתיכון גם יצא לי (שוב, לא ממש מבחירה) להיות מעורב בפעילות חברתית מעורבת יהודית-ערבית. היו לי גם מעט ערבים שלמדו איתי בבית הספר. מה אעשה שמעולם לא שמעתי מהם דבר בנוסח מה שאתה מתאר, וגם לא ראיתי משהו בהתנהגותם בפועל שהתאים לכך? כאנקדוטה לגבי היהודים כ"טמאים" וכו', אני זוכר את התנהגות של הבנות מטירה באותה פעילות חברתית...בוא נאמר שלפחות בעיני אחת מהן לא הייתי "טמא"...
כפי שאימא שלי פירשה נכונה, ברגע שהם התרחקו מהכפר, אפילו לזמן מוגבל, לפחות כמה מהן הרשו לעצמן להשתחרר ולתת ביטוי לנטיות שיש לכל אחת.
ועדיין, ככלל, הייתי אומר שמבחינה מינית/רומנטית ערבים ויהודים הם טמאים זה לזה. אין זה מקרה שערבים הרבה פעמים מסתירים את זהותם כשהם מתחילים עם יהודיות. אין ספק ששני הצדדים רגישים בעיקר לנשים שלהם ואילו ביחס לגברים אין עניין גדול. יהודי לא יהסס במיוחד להתחיל עם ערביה (וממה שיצא לי לראות זה תלוי בעיקר בעד כמה היא תהיה "מערבית" או "משוכנזת") ואילו ערבי לא יהסס להתחיל עם יהודיה. אני גם משער שעבור הערבי זה ייתפס דומה לאופן שבו נתפסו בעינינו בזמנו המתנדבות מסקנדינביה-צעירות בעלות מראה שונה ו"קלאסי" יחסית למה שהיינו מורגלים אליו, ובעלות רמת מתירנות ממוצעת גבוהה יותר. אני לא יכול לשלול שעבור מי מהם זה סוג של "ניצחון לאומני". על כאלו אני יכול בעיקר לרחם.
ואם החלטת להתעלם מהמדע לטובת מה שנוח לך לראות כ"מציאות"-חבל. אני מקוה בכנות שאתה מייחד את זה לתחום מדעי החברה שהוא ספק-מדע בעיני (במקרה הטוב). אל תהיה כמו אלה שמזלזלים באזהרות ביחס לעישון כי הם מאמינים רק ל"מציאות" ("סבא שלי וסבתא של גוגו עישנו 70 שנה 6 קופסאות ליום ומתו בגיל 105 מעודף פעילות מינית").
ישן 21-05-2012, 23:30

תראה קנגס, יש כאן כמה סוגיות

השאלה של שכיחות התופעה של אונס ע"י זר היא שאלה אמפירית.
למעשה, זה בלתי סביר ששיעור הפשיעה בין אוכלוסיות שמגיעות מרקע כ"כ שונה יהיה דומה.
אם זה המצב, הוא היוצא מהכלל, ולא הכלל.
הנקודה היא שאתה בוחר להאמין, ואני מדגיש - בוחר להאמין, שבסוגיה הזו תדירות המקרים צריכה להיות זהה. זאת למרות שאתה יודע, כמו כולנו, שלפי תדירות הדיווחים בתקשורת לא זה המצב.
ההתעקשות שלך להכחיש את המציאות נלעגת בערך כמו הכינוי "צעיר מהצפון" או ההתחמקות של המשטרה מלספק סטטיסטיקה ברורה בנושא. "חומר רגיש ומסווג", רחמנא ליצלן.

השאלות: האם יש לעסוק בשאלה הזו מלכתחילה? האם ההשפעה של העיסוק הזה על המציאות היא חיובית? מה יש לעשות לנוכח המידע הזה? איך יש לפרש ולהסביר אותו? הן שאלות נפרדות. אין להן קשר למציאות ולשאלה האמפירית.

לדעתי, בשביל לטפל בבעיה יש קודם כל להכיר בה.
אני חושש שהתופעה הזו היא חלק מתופעה רחבה יותר לפיה ערביי ישראל, ככלל, אינם מזדהים עם המדינה, סמליה ומוסדותיה כפי שהדרוזים מזדהים, למשל.
מעבר לכך, הלך הרוח באקדמיה ובתקשורת הוא שלא "הוגן" לדרוש מהם נאמנות למדינה (פועל יוצא של היותנו הצד הרע והמדכא, לפי הנרטיב השמאלני-פלסטיני).

שאלת ערביי ישראל היא שאלה בוערת, שכן על מנת להשפיע על ציבור לכאן או לכאן בשאלת זהות, אתה צריך להשפיע על הדור הצעיר שלו.
המדינה צריכה שתהיה לה מדיניות ברורה בנושא הזה. כמו בנושא הפליטים ובנושא ההסברה, המדינה נעדרת מהזירה כמעט לחלוטין ומשאירה אותה פרוצה ל"חסדי" השמאל האנטי-ציוני.
השמאל האנטי-ציוני נותן לערביי ישראל לגיטימציה להתפלש בתחושת ה"אכלו לי שתו לי" שאפפה אותם מאז ומעולם.

בשביל לפעול בנושא הזה, אי-אלו משרדים יצטרכו לעבוד קשה ולהסתכן בטילטול ההויה היום-יומית של שחיתות והישרדות פוליטית. זה לא מינימום אנרגיה. כפוליטיקאי אתה קונה לך אויבים, באופן אישי, כשאתה מפעיל לחץ על ציבור מסוים.
מעבר לכך, התקשורת, שאינה מצטיינת באחריות או בציונות (אבל בציניות וב-PC היא אלופה) עלולה להתחיל לנבוח עליך. למה שתיקח סיכון?
ופוליטיקאים לא אוהבים לעשות את זה. פוליטיקאים לא נוקטים יוזמה, אלא פועלים רק כאשר הציבור זועק והם מזהים את הפוטנציאל להון פוליטי.

הציבור צריך להחליט - ערביי ישראל נשארים פה? כן או לא. אם הם נשארים פה, צריך להשקיע בתשתיות הרעועות שלהם, בחינוך הקלוקל, בפשיעה? בהחלט כן. כי הימנעות מלעשות כן תעלה לנו הרבה יותר אחר כך. כמו הטיפול בבעית הפליטים.

להשאיר את המצב כפי שהוא ולחכות שהוא יתפוצץ לנו בפנים, זו האופציה הגרועה ביותר.
Ayaan Hirsi Ali

נערך לאחרונה ע"י asafn88 בתאריך 21-05-2012 בשעה 23:48.
ישן 22-05-2012, 07:34
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
. על כל אונס/תקיפה מינית של יהודיה בידי ערבי בישראל אפשר למצוא שני מקרים של אונס/תקיפה מינית של יהודי/ה על ידי חרדי. .

כולי תקוה שזה סתם 'התפלק' לך בלהט הויכוח. זה משפט שקשה מאוד לשכנע בו כל מי שחשוף לכותרות העיתונים גם במצב בו המערכות מבליטות כל מקרה במגזר החרדי ועושות פליקלקים להסתיר מקרים בהם מעורבים ערבים.

זה כל כך תלוש לכתוב את זה כשמשוחחים עם אנשים שחשופים לאותה עיתונות לה אתה חשוף.

חרדים יש פחות ממחצית מערבים. במקרה הטוב - שיעור הדיווח זהה בשתי האוכלוסיות. למעשה מה שאתה טוען שעל כל אונס בידי ערבים יש 4 מקרי אונס בידי חרדים. יש לך גישה למאגר פסקי דין או אפילו סקירת כותרות עיתונים שאין לכלל הציבור?

אם נמשיך לדיון בהבט אונס בידי זרים - למעשה מה שאתה טוען הוא שחרדים אונסים פי 4 חילוניות יהודיות מערבים. אני אסתפק בכך שתעלה כאן את ארבעת המקרים האחרונים הידועים לך של אונס חילוניות יהודיות בידי חרדים ואטול על עצמי לחפש במרשתת האם היו יותר או פחות מקרים של אונס יהודיות בידי ערבים בתקופה המקבילה. [לפי האומדן שלך - די בכך שאמצא יותר ממקרה אחד בכדי שתהיה לך סיבה לחשוב שהתזה שגויה]

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 22-05-2012 בשעה 07:48.
ישן 22-05-2012, 20:20
מנהל

לא התפלקות כי אם פרובוקציה מכוונת
בתגובה להודעה מספר 151 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "[QUOTE=קגנס] . על כל..."

המטרה שלי הייתה להראות שאם נכנסים להכללות לפי בולטות במדורי הפלילים, אזי אסף (ואחרים-פשוט זה היה בתגובה אליו) היה צריך להיות הרבה יותר מודאג מעבירות מין במגזר החרדי. ושים לב שלא השוויתי ישירות בין אונס מצד זר בשני הצדדים אלא בין אונס בידי זר אצל ערבים, ועבירות מין בכלל אצל חרדים. הנקודה היא לא לטעון שהחרדים גרועים מהערבים, אלא שהדאגה היא סלקטיבית ונובעת מאג'נדה מסוימת. שוב, אני עומד על כך שעל כל אונס בידי זר של ערבי אני אמצע 2 מקרים של עבירות מין של חרדים, בעיקר כאלו הכרוכות בניצול סמכות.
וזה לא שאני חושב שהחרדים סוטי מין או שיש אצלהם תרבות של ניצול מיני וכו'. כל הנקודה היא שלא הייתי ממהר לצאת בהכרזות רק על סמך הידיעות שאני קורא בעיתון. עם זאת, כן הייתי מציין שכמו בכל קהילה שמרנית וסגורה (כולל הקיבוצים בעבר-ועם זה יש לי הכרות קרובה) יש שם פחות נטיה לדווח לרשויות ולטפל בבעיה ויותר נטיה להאשמת הקורבן שמתלונן. העובדה שמערכת החינוך החרדית כרוכה במגע רב בין דמויות סמכות ונוער גם יוצרת זמינות גבוהה עבור אותם סוטי מין ששיעורם (כמו שיעור ההומוסקסואלים-להבדיל אלפי הבדלות) סביר להניח דומה באוכלוסיות שונות. לכן, ייתכן בקרב החרדים יש בעיה יותר מאשר בכלל האוכלוסיה. היות ואני לא חשוף לנתונים סטטיסטיים אני לא בטוח שכך אומנם הדבר.
ישן 22-05-2012, 10:41

איזו בעיה?
בתגובה להודעה מספר 155 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "מעבר למעשי האונס המזויעים..."

שאנחנו לא "כיתת כוננות" עם רובה בבגאז' וכובע זיהוי זוהר בכיס? עדיף שרוב האזרחים לא יהיו "כיתת כוננות" שישנה עם נעליים ונבוט כשהיא מוכנה "לכסח" את האנס האקראי התורן... עדיף שהאנסים ה"זרים" והברוטאליים ילכדו במהירות, יזוהו במסדר+DNA+תוצאות ערבת אונס, יובאו למשפט בזק וישתלשלו עם לשון כחולה ופס טיפטוף קליל של נוזל צהוב במורד המכנס, עוד אותו הערב, מגשר הצ'ק פוסט. עשרה אנסים תלויים כאלה ויום אחרי התליה העשירית נערי המגזר, המסדר, הסודאנים, העארסים וכל אלה שאינם בני סלע מבחינה פסיכיאטרית ישמרו את הז*ן במכנסיים.

את רוח הקרב אני שומר לקו במילואים ולמלחמת לבנון השלישית. נגד אלה שאיני יכול להרתיעם באמצעים פשוטים, זמינים וזולים מאוד (הגשר כבר שם, חבל פלסטיק זה 30-40 ש"ח למטר, רופא שיבדוק דופק אפשר לארגן ב 1000 ש"ח לשעתיים ויש עוד המון משאבים שהם אוצרות טבע בלתי נדלים שישראל התברכה בהם: קהל, עורבים וכמובן אנסים מהמגזר).
ישן 24-05-2012, 02:11
מנהל

או קיי, אז ערכתי מחקרון קטן על בסיס גוגל ומעריב

הסקירה בוצעה על פי
1. חיפוש באינטרנט על ביטויי המפתח "אונס", "אונס בידי זר" ו-"אונס טרמפיסטיות". לגבי כל תוצאות חיפוש בחנתי את עשרים הדפים הראשונים של תוצאות (וזה הרבה מאוד).
2. חיפוש במעריב בעזרת התגית "אונס". עם זה הגעתי עד סוף 2010 והתעייפתי.
3. המקרים שמצאתי (והתאריכים הנלווים) מתייחסים או להודעה/פס"ד בדבר הרשעה או עירעור, או שהם מתייחסים לחשוד של ממש (ובישראל רוב רובם של החשודים הופכים בסוף למורשעים...).
4. המקרים מתייחסים או לאונס, או לנסיון אונס או לתקיפה מינית חמורה.
5. נכללים רק מקרים שיכולים להחשב "אונס בידי זר". מסתבר שלא תמיד ההבחנה כל חד משמעית כי לא ברור איזו רמת הכרות תחשב "זר". על כל פנים, לגבי אותם מקרים שלא הייתי בטוח במאה אחוז אבל נראה לי נכון להוסיף אותם, צירפתי הערה.
6. ברוב המקרים כן ניתן לדעת את מוצא המורשע או הנאשם על בסיס שמו או מקום מגורים שאופייני לאוכלוסיה מסוג מסוים. במיעוט מהמקרים או שאין שום מידע מכוון או שהוא יותר מדי כללי ("תושב המרכז"). מקרים מעטים אלו, (שדווקא ניראו לי יותר מתייחסים ליהודים) לא הוספתי.
7. בסקירה נכללים רק אזרחים ישראלים, כולל מזרח ירושליים. לא מכליל ערבים מהשטחים מכל מיני סיבות שניראות לי די ברורות. לכל הפחות עלינו להסכים שאם מוסיפים אותם אז עלינו להתייחס מבחינת הפורפורציות לערביי ארץ ישראל כולם, גם מעבר לקו הירוק. במקרה כזה השיעור היחסי של הערבים בביצוע העבירות השונות יורד פלאים.
8. ברור מאליו שזו סקירה שרחוקה מלהיות מושלמת. אבל אני סבור שהיא בהחלט משקפת.
מסקנות ראשונות
1. בתהליך הוברר לי שאכן אונס "על ידי זר" הוא מיעוט קטן מכלל מקרי האונס. רבים ממקרי האונס האחרים נושקים למה שיכול להכלל "בידי זר" משום שהם מבוצעים לאחר היכרות שיטחית ביותר.
2. עלו לי בעיקר מקרים משלהי שנות האלפיים. לכן אינני מכליל מקרים ידועים כמו בני סלע, פשוט משום שלא עלו בסריקה. הרעיון היה לשמור על מקסימום אוביקטיביות בשיטת הדגימה.
3. שיעור מקרי האונס מסוג זה היה פחות או יותר מקביל מספרית בין יהודים וערבים. המשמעות היא שלערבים שיעור השתתפות בעבירות אלו שעולה על שיעורם באוכלוסיה. מאידך גיסא, הוא רחוק מלהיות רוב מוחלט וברור ואין ספק ששיעור המעורבות של יהודים בעבירות אלו הוא כזה שזו תהיה טעות מסוכנת לראות באונס על ידי זר "בעיה ערבית".
ולהלן הנתונים:
יהודים:

1. 2005. מקרה מעיין ספיר (נאנסה ונרצחה) http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3099543,00.html

3. 2008. איתן פרחי. אנס סידרתי.-http://www.haaretz.co.il/misc/1.1322683

4. 2008. אנס טרמפיסטיות. http://www.news1.co.il/ArticlePrint...354&subjectID=1

5. 2008. אנס טרמפיסטיות. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3538145,00.html

6. 2009. ניסיון לאונס טרמפיסטית. לא מצוין שם העבריין אך נידמה לי שבכרמיאל גרים בעיקר יהודים. http://www.mako.co.il/news-law/lega...9ae5ef11004.htm

10. 2011. אונס טרמפיסטית. http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=778944

11. 2011. מקרה ארז אפרתי מגיע לסיומו המשפטי.

12. 2011. "האנס מפתח תקווה". http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4146685,00.html

13. 2011. הזמין עובדת נקיון לביתו ואנס אותה. דומני שזה ייחשב "בידי זר". http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4073810,00.html

14. 2011. -http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4055830,00.htm

15. 2011. עוד אנס סידרתי. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4038294,00.html

16. 2011. אונס הילדה בשירותי סניף ארומה. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4036942,00.html

17. 2011. אנס תושב פתח תקווה. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4029238,00.html

18. 2012. אונס טרמפיסטית. http://www.globes.co.il/news/articl...?did=1000741413. זהות הנאשם חסויה אך בפסק הדין עצמו מצוין שהוא ממושב תירוש. ערבים בדרך כלל לא גרים במושבים.

19. 2. 2012 יהודים מעורבים באונס תלמידת התיכון-http://www.mako.co.il/news-law/crim...b0b80731018.htm. המקרה ייכלל גם בסטטיסטיקת הערבים.

20. המשך סאגה לא ברורה, אבל ברור שתקיפה מינית הייתה גם הייתה. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4210693,00.html

ערבים

2007. http://www.dacho.co.il/showthread.php/78080-10-%D7%A9%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%90%D7%A1%D7%A8-%D7%9C%D7%A6%D7%A2%D7%99%D7%A8-%D7%9E%D7%A2%D7%9B%D7%95-%D7%A9%D7%90%D7%A0%D7%A1-%D7%98%D7%A8%D7%9E%D7%A4%D7%99%D7%A1%D7%98%D7%99%D 7%AA

3. 2009. חבורת ביר מכסור הידועה לשימצה. http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/560/470.html

5. 2009. המקרה הנורא של דנה בנט. http://www.96fm.co.il/article.asp?newsid=4602

6. 2010. אונס טרמפיסטית.

9. 2011. הזמין ל"ראיון עבודה" ואנס. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4037573,00.html

11. 2011. glz.co.il/newsArticle.aspx?newsid=102695

12. מקרה שיכול להחשב גבולית "ע"י זר". http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4026775,00.html

13. 2012. מקרה אונס תלמידת התיכון במסיבה. http://www.mako.co.il/news-law/crime/Article-80f9785b0b80731018.htm

14. 2012. האונס ברמת ישי שבבסיס האשכול.

15. 2012. היות ומדובר בתושב לוד, אני מניח שמדובר בערבי. http://news.walla.co.il/?w=/10/2520962.

18. 2012. אפשר להתווכח אם זה נחשב "בידי זר"- http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4178152,00.html

הערה: ברור לי שניתן לבקר את המחקרון הזה מפה ועד להודעה החדשה. זה לא מחקר אקדמי ולא מתיימר להיות כזה. אבל לפני שמישהו חושב לקטול או ללעוג, שישאל עצמו האם הוא היה מוכן לקחת על עצמו מאמץ דומה, ואם כן, שאכן יעשה זאת ויציג תוצאות אחרות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:20

הדף נוצר ב 0.45 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר