לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-05-2012, 16:34
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "ללמוד לפסיכומטרי בבית בלי קורס,תוך כמה פעמיים בממוצע מגיעים לציון אותו שרוצים?"

זה תלוי כמובן בעיקר בשני פרמטרים:
1. מה היכולות שלך (גם יכולות קוגניטיביות וגם יכולות לשבת על התחת וללמוד).
2. מה הציון שאתה רוצה.

לגבי הממוצע - קודם כל אני לא חושב שנתונים כאלה קיימים. מעבר לזה, נתון כזה גם אם היה קיים הוא לא מעניין ולא רלוונטי לגביך - אם אתה אשף פסיכומטרי, שיכול להוציא 750 אם יעירו אותך ב-3 בבוקר וידחפו לך את הבחינה, אבל אתה מכוון בסך הכל ל-520 כדי שתוכל להתקבל ל-BA כללי במכללת ירוחם, מה אכפת לך כמה ניסיונות לקח ליוסי בובליל עד שהוא הוציא את ה-780 שהוא היה צריך בשביל להתקבל ללימודי רפואה באוניברסיטה העברית?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-05-2012, 23:17

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "א,אני רוצה הנדסת מכונות..."

אתה מוזמן לקרוא את השרשור הזה
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...008#post3906853
וספציפית התגובה הבאה די ממצאת את מה שאני חושב על הנושא:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
אני חייב להעיר הערה על האשכול הזה ועל נושא הלימוד לפסיכומטרי באופן כללי.
המצב היום שכמעט כל אחד רץ להוציא אלפי שקלים על קורס כזה או אחר, כמעט באופן אוטומטי, הוא מגוחך בעייני.
אני לא אומר שהקורסים הנ"ל לא עוזרים לאף אחד. מה שאני כן אומר זה שיש הרבה אנשים שלוקחים קורס בלי לחשוב אפילו, כשבעצם הם יכלו להסתדר יופי בלעדיו.
לדעתי פותח האשכול (וכמהו כל אדם אחר שצריך לקבל החלטה דומה) צריך לשאול את עצמו שלוש שאלות:
א. מה ציון הבסיס שלך? - הבדיקה די פשוטה. עוד לפני שהתחלת ללמוד, קח בחינה פסיכומטרית שלמה (לא קשה להשיג אחת) ופתור אותה מתחילתה ועד סופה, כולל הקפדה על זמנים ועל כל יתר החוקים. הציון שתקבל הוא ציון הבסיס שלך.
ב. מה ציון היעד שלך? - ציון היעד נקבע לפי דרישות הקבלה של החוג בו אתה רוצה ללמוד. לא בטוח מה אתה רוצה ללמוד? נסה לצמצם את האפשרויות כמה שתוכל, וכוון לציון הקבלה הגבוה בין החוגים הרלוונטיים.
ג. מה רמת המשמעת העצמית שלך? - אתה אמור להכיר את עצמך ולדעת האם גם ללא מסגרת חיצונית תוכל לשבת כל יום 4-5 שעות עם ספר וללמוד.

אם ההפרש בין התשובה לסעיף א' ל-ב' הוא פחות מ-40 נקודות, ויש לך לפחות רמה מינימלית של משמעת עצמית אתה ממש לא צריך קורס.
אם יש לך רמה גבוהה מאוד של משמעת עצמית, לא משנה מה ההפרש בין ציון הבסיס שלך לציון היעד שלך, קורס כמעט ולא יתרום לך כלום, שכן כל מה שקורס נותן זה מסגרת. את כל מה שמלמדים שם אפשר לקרוא לבד בספר, אם יושבים בבית על התחת. גם במקרה כזה חבל שתבזבז כסף על קורס.
אם, לעומת זאת, אתה שואף להתקבל לרפואה, ציון הבסיס שלך הוא 600, ואין לך משמעת עצמית גבוהה - לך לקורס, זה ייתן לך את המסגרת שאתה צריך, ויגביר את הסיכויים שלך להגיע ליעד שלך.

בהצלחה.

ישן 24-05-2012, 23:04

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "לא ממליץ"

תשמע חביבי, הבאת פה הכללה קיצונית ולא נכונה בעליל.
אני למדתי לפסיכומטרי בלי שום קורס, והוצאתי ציון שהספיק לי להתקבל למה שרציתי ועוד 80 נקודות מיותרות. שלושה חברים מהשכבה שלי הוציאו כולם מעל 760 בלי קורס ובלי נעליים, כשהם למדו לפסיכומטרי במקביל ללימודים לבגרויות. כל זה בניסיון הראשון.

יש המון אנשים שמצליחים להוציא ציון מספיק בלי קורס, בין אם זה בגלל שהדרישות למה שהם מעוניינים בו לא גבוהות במיוחד, או שיש להם כישורי למידה גבוהים, או יכולות חשיבה שתואמות את דרישות הפסיכומטרי.

בסופו של דבר לא מלמדים שום דבר בקורסים שאי אפשר לקרוא בספר לימוד, ולכן התרומה המרכזית של הקורסים האלה הוא בכך שהם מקנים מסגרת לאנשים שצריכים את זה. אני לא אומר שלאף אחד לא כדאי לקחת קורס. להפך, יש הרבה אנשים שקורס יכול לעשות את ההבדל בשבילם בין להתקבל ולא להתקבל, אבל זה ממש לא משהו גורף לכל המקרים, והאפשרות של ללמוד לבד היא בכלל לא משהו שכדאי לפסול על הסף.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:59

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר