לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-07-2012, 23:51
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
בין החרדים לערבים,נשכח לו מגזר מסויים מאד כשמדברים על "גיוס לכולם"-ה"פציפיסטים"

אז כן,הם נכנסים לכלא לשבוע,משתחררים על אי התאמה ומתחילים לקבל דמי כיס מהNIF ושאר גרורותיה כדי לחבל במדינה מבפנים ומבחוץ
ואיש לא יעצור אותם
גילוי נאות-אני ממש לא רוצה לראות אותם מחזיקים נשק ביד ולובשים מדים
אני ממש גם לא רוצה לראות אותם מתנדבים בבתי חולים (אלא אם מדובר על לסייע לחבריהם מבילעין וכו' לקבל הנשמה ממכונת חמצן או להחליף חיתולים לשייח קשיש)
אבל כשמדברים על סנקציות נגד חרדים משתמטים,עדיף להתחיל עם סנקציות עבור כאלה שיותר מסכנים את קיום המדינה מהסיבה שהם פועלים נגדה מאשר עם אלו שמסכנים את קיום המדינה מפאת אי נשיאה בנטל בגלל תפילות.
לכן ההצעה שלי לשיוויון בנטל:
ערבים לשירות אזרחי בלבד. תהיה להם האפשרות להתנדב לשירות צבאי לאחר בחינת קריטריונים של משפחת המלש"ב (האם נורמטיבית או קשורה לטרור)
חרדים יגוייסו בהדרגה כי בואו נודה על האמת,הצבא לא ממש ערוך לקבל אותם בכמויות
במקרה הזה ההצעה שלי תתחיל קודם כל מתקצוב ישיבות באופן זהה לבתי ספר תיכונים.
ישיבות שיעודדו גיוס יקבלו תקציב נוסף ואולי אף יהפכו אותן לישיבות הסדר
ה"שבאב" (אלו שלא לומדים) יגוייסו למסלול שירות רגיל
כדאי לביבי לחשוב על זה למרות איומי החרדים לפרוש מהקואליציה.
אין סיבה שהם יפרשו. גם הם מבינים שרק בקואליציה מצבם יהיה טוב יותר מאשר באופוזיציה
בייחוד כשד לגיטימציה נגד חרדים מכניס לכנסת מפלגות אנטי חרדיות עם כוח
אז עבורם פרישה,אופוזיציה זמנית ובחירות זה צעד התאבדותי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-07-2012, 07:10
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
'שבאב' אמיתי זה לא 'אלה שלא לומדים'. חוץ מ'לא ללמוד' יש להם עוד מאפיינים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "בין החרדים לערבים,נשכח לו מגזר מסויים מאד כשמדברים על "גיוס לכולם"-ה"פציפיסטים""

ואתה ממש ממש לא רוצה אותם בצבא. מוטב כבר שתגייס אותם ל3 שנים כעצירים בכלא 6 ותחסוך את הקטע הפרוצדורלי של לוכדי עריקים, מכות למ"כ, סמים, גניבה משפט וכו'.

'פצפיזם' ו'אנרכיזם' הם דברים שונים ו'פצפיזם' ו'שמאל קיצון' הם דברים הופכיים שהרי שופכי הדמים גדולים הם מושא הערצתו והלפיד לאורו הולך השמאל הקיצון בעולם.

אני מניח שיש שניים שלושה פצפיסטים אמיתיים בארץ ובהחלט ניתן להציע להם לבצע שרות אזרחי בבי"ח.

לגבי אלה שאומרים פצפיזם אבל לובשים חולצות של המרצח צ'ה - ניתן לתת להם את ההזדמנות לשרת ללא מדים, ללא נשק וללא גבוי של אלים כלשהו בתפקידי תחזוקה והדרכה באגפי בתי סוהר המאכלסים מקרים קשים במיוחד. אם יגיעו בשלב מסויים למסקנה ששהיה במחיצת של עדיני פנים צחורי מוסר נטולי הגנה כמותם למשך 8 שעות עבודה כל יום יחד עם רוצחים, פסיכופטים וסתם מחבלים היא דבר המצריך גיבוי של כח אלים כלשהו - יוכלו תמיד להשלים את שרותם בצבא.
ישן 08-07-2012, 06:02
  משתמש זכר teddy002 teddy002 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "בין החרדים לערבים,נשכח לו מגזר מסויים מאד כשמדברים על "גיוס לכולם"-ה"פציפיסטים""

קודם כל הרמטכ"ל הצהיר שהצבא מסוגל לקלוט את החרדים, מי שמצהיר את ההצהרות האלה הם משרדי הממשלה, אלה תירוצים של המפלגות החרדיות למה לא ניתן לגייס חרדים כעת.
נמשיך בעניין הפוליטי ומדוע אי אפשר להסתדר בלי החרדים גם אם יש לך קואליציה מספיק גדולה בשביל להוות רוב. מה שטוב בחרדים זה שהם נאמנים להסכם הקואליציוני ושהם אינם מתמודדים על ראשות הממשלה - כלומר הם לא סיכון גדול עבור ביבי . אם הם ירגישו מאויימים בעניין הגיוס הם כן מסוגלים לפרוש ואז ביבי יוכל להעביר את כל השינויים שהוא רוצה עם קדימה והעצמאות וישראל ביתנו... הם יעבירו את השינויים האלה, כל אחד יזקוף זאת לזכותו, הוא נמצא בקואליציה של אנשים שמתיימרים להיות ראש הממשלה הבא ועלולים לגרום אחרי כל התהליך הזה (או אפילו לפניו) להפלת הקואליציה ולבחירות חדשות - ובבחירות האלה ביבי יהיה חלש יותר כי מעמדו ירד בעקבות כל נושא השיוויון בנטל.
החרדים הכי נאמנים קואליציונים ולכן ראש הממשלה מנסה למצוא פתרון שיביא ליציבות עד הבחירות, באופן אישי אני די בטוח שביבי מעדיף קואליציה מהעבודה ועד ישראל ביתנו ללא החרדים, הם בעיה גם עבורו.
בתקופת שרון החרדים לא היססו להיות באופוזיציה ולאבד את כל כספם, שרון גזר את משרד הדתות ואת כל תקציבי החרדים והם היו במשבר כספי גדול החרדים ושרדו רק בזכות תרומות רבות... זו הייתה ההתחלה של שרון לשנות את פני המדינה הזו...

"זה לא מספיק שאנחנו עושים כמיטב יכולתנו, לפעמים עלינו לעשות את מה שנדרש"
- וינסטון צ'רצ'יל

ישן 08-07-2012, 14:36
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08

המאבק הוא לא על הגיוס אלא על החוק במדינת ישראל.
היום אנחנו מורכבים מאוסף של קבוצות שלכל אחד יש חוק משלו.
לחרדים יש חוק משלהם, לערבים יש חוק משלהם ולחילוני ממוצע יש חוק משלו.
וזה נוגע לגיוס, למס הכנסה, לעבודה לקבלת שירותים מהמדינה וכו'.

הפתרון הוא פשוט, במדינת ישראל צריך להיות חוק, כולם הולכים לצבא בגיל 18, זאת צריכה להיות ברירת המחדל. חריגים צריכים להיות באמת חריגים, קרי שאין הרבה מהם. אותו הדבר צריך להיות ביחס ללימודים גבוהים, לעבודה, לתשלום מסים.
כל השאר זה קקי של ציפורים.
הבעיה שלי זה שכמו במאבקים הקודמים זה לא שיש אנשים שתופסים טרמפ על המאבק, אלא תופסי הטרמפים מובילים אותו, ולכן אני לא אדרוך בהפגנות הללו.

ישן 08-07-2012, 17:51
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02

אני לא מסכים איתך מכמה סיבות, מקווה שזה לא יצא מבולגן מידיי:
א."פצפיסטים" הם לא הייחידים שלא מתגייסים מהמגזר החילוני והדתי - אין נתונים מדוייקים על כמה אנשים מדובר, אבל אבל במחזור גיוס אני מאמין שמדובר בכמה עשרות בודדות. אני לא בטוח שיש יותר פצפיסטים מימנים קיצוניים שלא מתגייסים "כי לא בראש שלהם להתגייס" או שמתגייסים אבל דואגים לרמות את המערכת כדי להיות ממשקי ממטרות שעושים שבוע שבוע יומיות (אישית, יצא לי לפגוש הרבה יותר מהסוג השני).

ב. בתוך כל קבוצה עם דעות קיצוניות יש את אלו שבאמת פועלים על פי צו מצפונם ועושים זאת בצורה מכובדת ויש את המיעוט הרועש שמנסה לעשות בלאגן - אלו שבאמת קשה להם אידיאולוגית להחזיק נשק הולכים בשקט למפקד ואומרים שהם לא מסוגלים, הקב"ן בודק וקובע אם מדובר בהצגה או בחייל שבאמת לא מסוגל - ואז הוא יפלט לתפקיד אחר. גם כמובן שמהצד הימני של המפה זה קיים, חייל שיבוא ויגיד בשקט שהוא לא מסוגל ככל הנראה שבשקט יורידו אותו מהמשימות. לעומת זאת תמיד יהיו את אלו שמראש רצו לעשות פרובוקציה וידאגו שאירגוני ימין ידעו מראש על הסירוב הספונטני - כמובן שמטרת הקיצוניים היא לגרום למצג שווא שיש הרבה מהם.

ג. נחזור לעיניין החרדים - מדובר בקבוצה גדולה (רישמית גדולה, לא "נדמה לי גדולה") שכ80% ממנה לפחות מקבל פטור משירות צבאי - למה לפחות? כי מדובר רק באלו שלא מתגייסים בגלל "תורתו אמונתו", כל האחרים שלא מתגייסים נספרים דווקא באחוזון של "החילונים" (אין בדיקה של אחוז מתגייסים על פי מגזר, המספרים מחושבים על פי סיבת אי הגיוס - זאת אומרת חרדי נכה לא נספר בנתונים של אחוז חרדים שלא מתגייס).

ד. מה שמביא אותי לנקודה הבאה - אם מחר יוצא חוק גיוס לחרדים זה לא שהציפייה היא ל100% גיוס, כמו שבמגזר החילוני ובמגזר הדתי לא כולם מתגייסים, ברור שגם במגזר החרדי לא כולם יתגייסו - מצב משפחתי מסובך, בעיות בריאותיות, נפשיות, תיקים פליליים וכו.. ועדיין מדובר במגזר שגם מי שכשיר בו מקבל פטור מהצבא - זה מצב שיש לשנות. בעיות נקודתיות של סירוב מצפוני זה דבר שתמיד יהיה קיים בכל המגזרים והטיפול בזה הוא לא בעייתי (מי שפועל בשקט מתחשבים בו, מי שפועל ברעש נכנסים בו למען יראו ויראו)

ה. מצחיק אותי שהמגזר המתגייס הוא זה שצריך "להתגונן" ולהצדיק את הרצון שלו לחלוקה שווה בנטל. משעשע סיפורי ה"זוועה" של אתרי החדשות החרדיים על כמה הצבא פוגע בחייל, הם רק מוכיחים את הנקודה - צבא זה לא גן ילדים, וככל שיהיו יותר מתגייסים יהיה יותר קל לחלוק את הנטל.

ולכל התחכמים שיגידו ששירות זה זכות ולא נטל - שירות הוא גם זכות וגם נטל, אין קשר בין העובדה שאני מגיע בכל פעם שקוראים לי לבין העובדה שזה מקשה אלי מאוד בחיי האישיים, במילואים האחרונים הפסדתי חתונה של חבר טוב אחרי שנאמר לי שאין את הסד"כ המתאים (גם על המיעוט שכן התגייס למילואים המדינה עושה הכל כדי לחסוך בכסף ולנצל כמה שיותר ולהשקיע כמה שפחות - תודה לשיטת הפיצול ה"נפלאה")

חשוב לי להדגיש שאין לי משהו נגד חרדי א' או חרדי ב', גם לא נגד "הציבור החרדי" (כאילו יש חיה כזאת ציבור שלם) - הטענות שלי הן כלפי המדינה וכלפי הממשלה, אני מסכים עם אשלי, לא יכול להיות מצב כזה שלכל קבוצה יהיו החוקים שלה, אני מצפה גם שמי שמסוגל יתגייס לצבא, המושג "שירות ציבורי" כפתרון לבעיה הוא מכבסת מילים שנועדה למנוע שינוי אמיתי ולדאוג בעצם שלא יכול שום שינויי.

ישן 10-07-2012, 00:26
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "א. פציפיזם/סרבנות שטחים זה..."

ציפיתי לתגובה כזאת, לכן גם כתבתי "רישמית גבוהה ולא רק "נדמה לי גבוהה"".

הנה הודעה שפתחתי פה לפני כמה ימים ציטוט מ"ישראל היום" (הכתבה פורסמה שביבי היה לחולטין נגד הועדה, סביר להניח שהיום כתבה כזאת לא הייתה מתפרסמת), הכתבה מלאה בהצגת נתונים באופן מגמתי, אבל ניתן להסיק שהמספרים עצמם לא הומצאו:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=565552

8500 מלש"בים מקבלים פטור בגלל תורתו אמונתו, כ2000 חרדים מתגייסים - כל מאוד לעשות את החישוב הזה של מה אחוז הגיוס בקרב החרדים.

בקשר לנח"ל החרדי - אין לי מושג מה האחוזים, אך לא מדובר ב100% גדוד חרדי: חלק לא קטן מהמשרתים בו הם דתיים לאומיים ומתנדבים מחו"ל שביקשו לשרת בגדוד מתוך העדפה להחמרה מאשר להסתכן ביותר מתירנות.

בקשר לתל אביב, הלעג שדבק בה שווה בידיוק ללעג של נתיבות כעיר הבאבות (בתור מי שנמצא שם לעיתים, מדובר באחת הערים היותר מושקעות באזור הנגב המערבי, רחוקה שנות אור מהדימוי שדבק בה) ולבת ים נכנסים כדי להידקר.

בוא אגלה לך סוד קטן, כשנופלים קאסמים בשדרות לאף אחד בתל אביב לא איכפת, זה נכון - אבל גם בחיפה, ירושלים, ראשון לציון, כפר סבא, ראש העין, בני ברק, חולון, הוד השרון, פרדס חנה, לוד, מטולה... לאף אחד לא איכפת - יותר מזה, אפילו בבאר שבע ואשקלון לא מתרגשים יותר מידיי.
אבל תל אביב נתפסת כמקום אליטיסטי, אז מאוד יפה להגיד את המשפט "קאסמים נופלים בשדרות ובתל אביב אנשים ממשיכים לשתות קפה". כאילו בירוחם שומעים שהיה קאסם אז כולם נעלמים ישר מהרכז המסחרי המאובק כדי להזדהות עם התושבים.

בקשר למספרים, אתה מוזמן לקרוא את הכתבה הבאה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4073393,00.html
אחד הנתונים בכתבה - אחוז הגיוס הגבוה ביותר בתל אביב הוא בצפון העיר, במקומות האחרונים נמצאים בתי ספר שהם "הזדמנות אחרונה", בהם אחוזי הגיוס הם נמוכים בכל הארץ.

בקשר להשתמטות תוך שימוש ב"בעיות רפואיות" - הטענה כאילו מדובר בתופעה שמאלנית היא מגוחכת לחלוטין תופעת ה"יש לי דעה על הכל אבל אישית אני לא מוכן להיות יותר ממשק ממטרות" היא תופעה שחוצה מגזרים, דעות פוליטיות, עדות ומה שלא תרצה (אישית בחיים האמיתיים כל מי שאני מכיר שהוריד פרופיל כדי לא להתגייס או כדי כן להתגייס אבל לדאוג שהתפקיד יהיה מאוד מאוד נוח הוא ימני)

השורה התחתונה שלי נשארה אותו דבר - תמיד יהיה כאלו שלא יתגייסו, ברור שלא יהיה 100% גיוס חרדי, בשורה התחתונה הם הייחידים שמקבלים פטור חוקי לא להתגייס וזה חוסר שיוויון.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:08

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר