לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-07-2012, 14:20
צלמית המשתמש של סגול טרי
  סגול טרי סגול טרי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "חבר הכנסת בן-ארי קרע ספר קודש נוצרי (Bible) והשליך אותו לפח"

ציטוט:
ח"כ מיכאל בן ארי לא הסתפק בהבעת מחאה על הפצת הספר בכנסת אלא אף עשה מעשה. הוא קרע את הספר לגזרים והשליך אותו לפח האשפה. וכך הסביר זאת: "הספר המתועב הזה, הניע רצח של מיליוני יהודים באינקווזציה ובמוקדי האוטו דה פה".

לטענתו, "מדובר בפרובוקציה מיסיונרית מכוערת של הכנסיה, אין ספק שמקומו של הספר ושולחיו בפח של ההיסטוריה".

תהיינה הנסיבות ההיסטוריות סביב ספר זה אשר יהיו, ספר זה עדיין נחשב קדוש בעיני מליארדים וביניהם עשרות מליוני אוונגליסטים הנחשבים לתומכים מאוד נאמנים של בן ארי וחבריו.

לא מצפה ממנו לאמץ את הספר ואת מסריו אבל יש דבר שנקרא 'טאקט' (מי ששלח אליו את הספר גם לוקה בו כנראה).

נערך לאחרונה ע"י סגול טרי בתאריך 17-07-2012 בשעה 14:50.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-07-2012, 14:49
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]1) הבייבל..."

כצפוי, הרב שרלו מספק את התגובה הנכונה.

נניח שהתנ"ך "שלנו" מאבד מחשיבותו כשהוא מצורף לברית החדשה (ואני מן הסתם קטונתי בתחום...) מתרחקים ולא מתעסקים.

גם אם יש מקום לשרוף ולהשמיד (כי בכ"ז, זה עבודת אלילים) לא צריך לעשות זאת בהפגנתיות. בטח לא בתור ח"כ.

שוב, אני רוצה להדגיש שאני נגד המהלך של הח"כ, אבל אין לדעתי מקום להשוות אותו לשריפת ספרי קודש יהודיים, שכן אלו מיועדים ל"שימוש עצמי", בעוד ספרי הברית החדשה שהודפסו ונשלחו כפרובוקציה או מטעמי אג'נדה אחרים, תכליתם מיסיונריים וגם אסורים למיטב ידיעתי בחוק הישראלי.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 17-07-2012, 14:47
צלמית המשתמש של Eli173
  משתמש זכר Eli173 Eli173 אינו מחובר  
בעל תואר שני ביהדות, בהתמחות בהיסטוריה של עם ישראל והגות יהודית.

חבר מתאריך: 15.02.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "חבר הכנסת בן-ארי קרע ספר קודש נוצרי (Bible) והשליך אותו לפח"

ע"פ ההלכה, מותר ליהודי (ואאל"ט זו אף מצווה) לקרוע ולהשמיד את הספר המכונה "בייבל" שיש בו את הברית החדשה למרות שהוא מכיל גם את התנ"ך המוכר לנו. מכאן ועד לעשות את זה בפרובקטיביות וכו' הדרך עוד ארוכה.

עריכה: גם להרוג עמלקי זו מצווה. וגם העונש בתורה על חילול שבת הוא סקילה. אבל שוב, ההבדל בין עצם ההלכה לבין הביצוע ע"י מאן דהוא...
ועוד משהו: בפרשת השבוע שעבר (פרשת פנחס), גיבור הסיפור הוא פנחס בעצמו שלוקח את החוק לידיים ומשפד את נשיא בני שמעון החוטא ועליו ה' אומר שיקבל ברית שלום לו ולזרעו אחריו. מפרשים רבים שאלו למה משה לא ביצע את גזר הדין. ואחד הפירושים הוא שמדובר ב"הלכה ואין מורין כן". ז"א שלמרות שזו ההלכה היבשה, לא צריך לעשות מזה עניין. וגם כאן, אומנם מצווה היא לאבד כל זכר לעבודה זרה ובכלל זה, שריפת "הברית החדשה" אבל כמו שאנחנו מצפים שהנוצרים (והמוסלמים) לא ישרפו את שפרי הקודש שלנו, כך אנחנו צריכים להיות מאופקים.
וזה שהמסיון הנוצרי שרף ספרי קודש יהודיים כבר 1000 שנה ויותר, (ע"ע שריפת התלמוד בפאריז) זה לא הופך אותנו ליותר טובים אם נרד לרמה שלהם...

נערך לאחרונה ע"י Eli173 בתאריך 17-07-2012 בשעה 15:14.
ישן 18-07-2012, 06:12
צלמית המשתמש של Eli173
  משתמש זכר Eli173 Eli173 אינו מחובר  
בעל תואר שני ביהדות, בהתמחות בהיסטוריה של עם ישראל והגות יהודית.

חבר מתאריך: 15.02.09
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי teddy002 שמתחילה ב "זה נרמז ממה שהוא כתב. על כך..."

לא זה לא מה שכתבתי. ע"פ ההלכה היבשה יש הלכות שחייבים לקיים מעיקר הדין אך לצערינו יש הרבה מצוות שתלויות בסנהדרין (כל נושא הוצאות להורג ביהדות, לדוגמא, תלויות בבית דין הגדול בירושלים, הסנהדרין). הסנהדרין תלוי ישירות בבית המקדש. אין היום בית מקדש, לצערינו (מישהו אמר שלשת השבועות?) ולכן מצוות רבות אינן בתוקף עד שיבנה בית מקדש. זה לא שההלכה משתנה, המציאות השתנתה ואנו בציפיה גדולה שהמציאות תשתנה בחזרה.

אסור לנסוע בשבת, ואם יש מישהו חולה אז מותר להסיע אותו לבית חולים בשבת. ההלכה השתנתה עבורו? לא. המציאות השתנתה? כן. ההלכה שותנתה בגלל המציאות? לא. הכל בתוך גדרי ההלכה.

ולעניינינו: דיני יחסי יהודים-גויים הם נושא מורכב. אומנם יש לנו מלחמת חורמה בדתות המוגדרות ע"ז, ובכללם הנצרות, אך כיום אנו חיים בעולם אחר מאשר שהיה כשההלכה נכתבה, ולכן, גזר דין, וביצוע בפועל של הלכות בנושא זה, אינן ביידים של מאן דהוא, אלא בידי גדולי התורה. אין סנהדרין.
ישן 17-07-2012, 15:53
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אני רק אשאיר את זה כאן..."

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97....A0.D7.A1.D7.AA

http://itonut.co.il/kol07.html

מה אם פלוני רואה בפרה חיה קדושה ולדעתו צריך לשכן אותה במקדש ולשרת אותה, ואילו אלמוני רואה בפרה חיה שנוצרה אך ורק על מנת להקריב אותה כקורבן? לא משנה מה תעשה, מישהו ייעלב...

בעצם, אם זה יגיע לבית המשפט,ובית המשפט יפסוק שאפשר להקריב את הפרה, בית המשפט מעליב את פלוני, ואז בית המשפט עובר עבירה. <<<דמיין כאן MEME של רקורסיה אינסופית>>>

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 17-07-2012, 17:08
צלמית המשתמש של one_man
  one_man one_man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.11
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "הבטחת גאולה נחשב שוחד?"

בבחירות כן:
ציטוט:
השבעות, ברכות וקמעות: בשנת 1969 האשימה המערך את המפד"ל שרבנים משביעים מתפללים בירושלים, על ספר תורה, להצביע עבור המפד"ל‏[2]. בשנת 1988 התגייסה תנועת חב"ד באופן פומבי לעזרת אגודת ישראל שהתמודדה מול יריבתה דגל התורה. במסגרת מסע התעמולה החתימו אנשי חב"ד אזרחים רבים שהם מתחייבים להצביע עבור אגודת ישראל ובתמורה יקבלו ברכה של הרבי מלובביץ. מפלגת ש"ס ניסתה להתמודד עם שיטת תעמולה זאת, שגייסה קולות ממצביעיה הפוטנציאליים, על ידי קיום טקס התרת נדרים בידי הרב עובדיה יוסף בשידורי התעמולה שלה בטלוויזיה. מסע הברכות זכה להצלחה גורפת והביא לחמישה מנדטים לאגודת ישראל. בבחירות 1992 החליטה ש"ס להשתמש בשיטה ולשכלל אותה, בחלוקת קמעות של הרב כדורי. בעקבות תופעה זו תוקן, בשנת 2000, סעיף 122 לחוק הבחירות לכנסת, ונקבע שהמשדל אדם להצביע או להימנע מלהצביע באמצעות השבעה, קללה, נידוי, חרם, נדר, התרת נדר, הבטחה להעניק ברכה, או מתן קמיע, עונשו מאסר חמש שנים או קנס.

מקור - ויקיפדיה: http://goo.gl/LwZhI (קיצרתי את הלינק כי הוא ארוך מאוד)

מעניין מה בית משפט יגיד על זה אם תהיה תביעה נגד המסיונרים

נערך לאחרונה ע"י one_man בתאריך 17-07-2012 בשעה 17:10.
ישן 18-07-2012, 17:43
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא, הגיון לפיו אסור לאפשר לאיים באופן אישי על אזרחים אם לא יצביעו כפי שאתה רוצה"

בטח שכן! אני יכול להוכיח בבית משפט במידה והבחור באמת ביצע ניתוח שחלות בבת שלי. אבל לך תוכיח בבית משפט שפשטת רגל כי מישהו ביקש מאלוהים את זה? מכיוון שהאיום ערטילאי, הוא לא איום.
שים לב להבדל מהותי- אם אני מאיים על הבת שלך בניתוח שחלות בכל תחום, לא רק בבחירות אלא גם למשל כדי לסחוט ממנה צ'ק, אני הולך לכלא. אבל הקללות והתפילות אסורות רק למקרה הבחירות! למה? הרי אם זה איום כה נוראי למה לא לאסור אותו בכלל? לאיים על אדם בתפילה לנזק בשביל כסף זה בסדר פתאום?

ישן 17-07-2012, 19:44
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "עם כל השנאה שיש לך לאיש הזה,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Eli173
עם כל השנאה שיש לך לאיש הזה, הוא עדיין ח"כ יהודי במדינה יהודית והמינימום שאני אבקש ממך הוא לקרוא לאיש בשמו ולא בכינוי גנאי.

אין לי שנאה אל האיש, אלא תיעוב. האיש הזה הוא בושה למדינת ישראל ולעם היהודי. פעם אחר פעם הוא מלבין את פניהם של חברינו (להביא תזכורות? אני מוכן בכיף). עצם היותו טיפש ובהמי לא היה בעייתי אלמלא היה דמות ציבורית. בתור דמות ציבורית הוא מייצג את המדינה שלי ומכעיס אותי שהוא בכוח מנסה לעשות לה רע.

עצם כך שהוא יהודי לא עושה אותו טוב יותר משאר הבהמות שבשולי הכנסת, ובדיוק כפי שהשוליים השמאלניים של הכנסת מקבלים "כינויי חיבה" גם לו מגיע - כן, אני במפורש חושב שהוא לא יותר טוב מתנין זועבי. אתה קצת צבוע שאתה מגן עליו כשחברי כנסת ודמויות ציבוריות אחרות שאינם קרובים לדיעותך הפוליטיות מקבלים פה כינויים הרבה יותר מגעילים ואתה יושב ושותק.

ישן 17-07-2012, 18:40
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
דפקט שמנסה להרחיק בכח את התומכים הלא יהודים הגדולים ביותר בדרכו

כמי שמקשיב מדי פעם בנהיגה לתחנת רדיו אוונגליסטית (יש להם לפעמים דיונים די מעניינים בכל מיני נושאים...) אני יכול לספר שהרגישות שלהם לפגיעה בכתבי הקודש שלהם ובפעילות המסיונרית בכלל היא עצומה. הם די מעלימים עין מהאופן שבו מצרים את ה"מסיון" בישראל אבל בן ארי כניראה החליט לדחוף אותם בכח לפינה.
וגם בלי קשר מדובר באקט נאלח ומפגר. במקום להשמיד את הספר בפומבי מוטב היה שיקרא בו בתורת ספר עיון ו"דע את האחר". ואני לא מבין את החרדה הזאת מהמסיון. מילא האיסלם, אבל מי שמכיר קצת את כתבי הקודש הנוצרים והתיאולוגיה הנוצרית בכלל הרי שרוב הסיכויים שימות מצחוק או יברח ת"ק פרסא. זאת הרי בדיחה שמשלבת עבודת אלילים, סתירות פנימיות ואמונות על גבול הקניבליזם. לישו היו דווקא כמה דברים חכמים לומר אבל היומרה לאלוהות שלו (ועוד יותר-של חסידיו) הופכת הכל למפגן ביזארי. בעיני, יהודי שמגיע לכדי התנצרות הוא כזה שיש לו בעיות רציניות מאוד. או שמדובר בסוג כלשהו של כפיה (הסיבה העיקרית להתנצרות יהודים לאורך הדורות) או שיש לו דיעות קדומות ושינאה עצמית בכל הקשור לזהותו היהודית. קשה לי מאוד מאוד להאמין שיהודי יתנצר מתוך אמונה בעיקרי הדת הנוצרית-בוודאי אם הוא ממש מכיר אותם.
ישן 17-07-2012, 21:33
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "דפקט שמנסה להרחיק בכח את התומכים הלא יהודים הגדולים ביותר בדרכו"

מצטער, אבל לא הבנתי:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
זאת הרי בדיחה שמשלבת עבודת אלילים, סתירות פנימיות ואמונות על גבול הקניבליזם.

אני מבין את החלק של הסתירות הפנימיות, אבל אמונות על גבול הקניבליזם? אפשר הסבר? עבודת אלילים? הכוונה לצורה שבה היהדות רואה אותה בגלל השילוש הקדוש?

ציטוט:
לישו היו דווקא כמה דברים חכמים לומר אבל היומרה לאלוהות שלו (ועוד יותר-של חסידיו) הופכת הכל למפגן ביזארי.

אפשר הסבר למה הופך את הדבר לביזארי בעיניך? הניסים שנטען שעשה? כל הנאומים שלו על איך שצריך להאמין בו?

ציטוט:
מילא האיסלם

למה מילא?

ישן 17-07-2012, 22:12
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
שרוקי ענה חלקית
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "מצטער, אבל לא..."

בעניין הקניבליזם הייתי מוסיף את הכפייתיות שלהם לדבר על "הדם על הצלב" שמירק עבור כל המאמינים את חטאיהם.
ובהחלט, כל עניין השילוש הקדוש די סותר מונותאיזם, שלא לדבר על הרעיון שלאלוהים יהיה בן בשר ודם שהוא בעצמו אלוהים ושלל מיתוסים פגאנים שיש בנצרות. בהקשר הזה, ליהדות הרבה יותר נוח עם האיסלם שתפיסתו בסופו של דבר קרובה ליהדות מבחינת מהות האלוהים וההגיון הפנימי של האמונה.
אפשר להתווכח האם ישו באמת ראה עצמו כבן אלוהים ממש או לא. זה לא כזה חד משמעי בברית החדשה, וזה שהוא צעק על הצלב "אלי מדוע עזבתני" די מוכיח מבחינתי שהוא לא ראה עצמו כאלוהים...
מה שבטוח זה שחסידיו הפכו אותו ל"אלוהים" תוך כדי שהם מבצעים פעלולים שונים ומשונים על מנת להתמודד עם הסתירה שבין היותו גם אלוהים, גם בן האלוהים וגם אדם בעת ובעונה אחת...שלא לדבר על פולחן המוות סביב הצלב (אין זה מקרי שסמל הנצרות הוא אמצעי הוצאה להורג...), ועל הרעיון המעוות לפיו מותו של אחד יכפר על החטאים של כולם ולתמיד. לפי הנוצרים (לפחות חלק מרכזי מאוד מהם) אתה תיזכה ב"ישועה" אם "קיבלת על עצמך את ישו" וכל חטאיך מייד נמחלים. מצד שני, גם אם עשית רק מעשים טובים כל ימיך ואפילו לא שמעת על ישו (ולכן גם לא יכולת לקבל אותו...) הרי שתלך לגיהנום. בעיני כל זה אידיוטי ומעוות באופן יוצא דופן.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:22

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר