לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 29-07-2012, 00:38
  s1dror s1dror אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 23.07.07
הודעות: 119
מטוסי תדלוק לישראל: "אבן דרך היסטורית"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4261447,00.html

מטוסי תדלוק לישראל: "אבן דרך היסטורית"
לא הרבה חוקים זכו לחתימה מצולמת של הנשיא אובמה כמו החוק לשדרוג היחסים הביטחוניים עם ישראל, אבל זה לא רק צילום. ההחלטה תשדרג את יכולות ישראל, שתוכל להצטייד לראשונה במטוסי תדלוק מסוג KC-135 ובפצצות חודרות בונקר. "בחוק יש דברים חשובים מכסף", הבהיר גורם ישראלי
רון בן ישי ויצחק בן-חורין
פורסם: 28.07.12, 23:20


זה היה אירוע שאורגן בחופזה בחדר הסגלגל כדי לתת מענה לביקור של מיט רומני בירושלים. נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, ישב ביום שישי ליד שולחן העבודה שלו בחדר הסגלגל כשמאחוריו סנאטורית, חבר בית הנבחרים ועוד שלושה מנהיגים יהודים, וחתם על חוק לשדרוג היחסים הביטחוניים של ארצות הברית. זה היה היום האחרון שבו הנשיא יכול היה לחתום על החוק, והוא חיכה כמעט עד לצילום המשותף של רומני ונתניהו, כדי לסדר לעצמו צילום נגדי. אבל אל תטעו. זה לא רק צילום. "זו אבן דרך היסטורית ביחסים הביטחוניים בין ארה"ב לישראל", קובע היועץ המדיני במשרד הביטחון, האלוף (מיל') עמוס גלעד.


החוק הזה מעניק לישראל לראשונה את האפשרות לרכוש מטוסי תדלוק אווירי אמריקניים מדגם KC-135. עד כה סירבו ממשלי בוש ואובמה למכור לישראל מטוסים אלו, בעיקר כדי שישראל לא תוכל להנחית מכה אווירית מאסיבית על איראן. ניתן לשער כי במבצע כזה ישתתפו עשרות מטוסי "סופה" (F-16i) ו"רעם" (F-15i) ומסוקים שיצטרכו לתדלק בדרכם למטרותיהם באיראן ובדרכם חזרה. לכן מטוסי תדלוק חיוניים למשימה וישפרו מאוד את היכולות המבצעיות של הזרוע הארוכה של ישראל.

עד כה נאלצה ישראל לקנות בשוק האזרחי מטוסי נוסעים משומשים מדגם בואינג 707 ולהסב אותם למטוסי תדלוק. בין המטוסים שנקנו נמצא גם המטוס ששימש את נשיא מצרים המנוח, אנואר סאדאת. האילתור הזה אינו אידיאלי מפני שמטוסי הנוסעים האזרחיים לא תוכננו לשרת מתארי טיסה צבאיים-מבצעיים. רק בשבוע שעבר הייתה תאונה בעת תרגול תדלוק עם מטוס שכזה.

בין קביעה עקרונית זו בחוק לבין חתימה בפועל על עסקה למכירה או החכרה של מטוסי תדלוק אמריקניים לישראל יש עדיין מרחק רב. יעברו שנים עד שנראה מטוסים אלה אצלנו אם בכלל. אבל העיקרון נקבע, ועכשיו צריך למצוא מימון ולסגור את הפרטים הטכניים.

החוק החדש מדבר על "חימוש אווירי מיוחד", אך סביר להניח שהוא יאפשר לישראל גם להצטייד בפצצות חודרות בונקרים שממשל בוש סירב בשעתו לתת לישראל. ישראל ביקשה טילי שיוט, אך לא ברור אם תקבל. כמו כן לא מציינים במפורש טכנולוגיות לווייניות שביקשה ישראל לאיסוף מודיעין ולהתרעה בזמן אמיתי מפני טילים ועוד.

בכל חצי שנה יידרש הממשל לדווח לקונגרס מה עשה לממש את החוק. אם לא יתבצעו המהלכים שהתחייב, יוכלו חברי הקונגרס לבקש מהממשל הסברים לעיכובים. החוק מחייב את הממשל הנוכחי ואת הממשל הבא, אובמה או רומני, לתת לישראל עוד מערכות נשק, מידע מודיעיני וסיוע לוגיסטי.

החוק, שעבר ברוב נאה בשני בתי הקונגרס האמריקני בתמיכת שתי המפלגות, מאגד הצהרות של בוש ואובמה בדבר מחויבותה של ארה"ב לביטחונה של ישראל ומפרט אחד לאחד, סעיף אחר סעיף, במונחים קונקרטיים, מה צריכות זרועות הממשל לעשות כדי להעניק להצהרה זו תוכן. הוא קובע מפורשות שארה"ב צריכה לשמור על יתרונה האיכותי של ישראל בתחום הצבאי והטכנולוגי-צבאי.

קביעה זו חשובה לנוכח עסקאות הנשק הענקיות שחותמת כעת ארה"ב עם מדינות המפרץ הערביות במטרה לשפר את יכולתן להגן על עצמן מפני האיום האיראני. במסגרת עסקאות אלה, יקבלו סעודיה, איחוד האמירויות וכווית למשל מערכות נשק חדישות שעשויות לערער ולשבש את המאזן האסטרטגי לרעת ישראל (אם, למשל, המשטרים במדינות אלה יופלו).

צריך לומר ביושר שדווקא ממשל אובמה מגלה נכונות חסרת תקדים להיענות לבקשות הרכש של ישראל בכל התחומים. זה היה נכון לפני שאובמה חתם על החוק וזה נכון פי כמה עכשיו. הוא מוכן ללכת הרבה יותר רחוק לקראת ישראל בעיקר בכל מה שנוגע להגנה מפני טילים - אובמה אף אמר בטקס החגיגי בוושינגטון כי הוא מוסיף 70 מיליון דולר להצטיידות ב"כיפת ברזל".

זוהי פריווילגיה שיש לנשיא מכהן ערב בחירות. גם קודמו בוש ניצל אותה כהוגן לפני שמונה שנים. עד היום, חתם אובמה על כ-500 חוקים - מרביתם נחתמו במהירות, ללא מצלמות וטקסים. במקרים בודדים, כמו רפורמת הבריאות, הוא מקיים טקס. לשם השוואה, על "הצ'ופר" שהעניק לישראל, בדמות ויזה לעסקים קטנים, שמאפשר לכל עוסק ישראלי זעיר לפתוח עסק בארה"ב ולהביא אליה את משפחתו, הוא חתם בלי כל טקס. הפעם ניצל הנשיא האמריקני את כוחו כדי לקיים אירוע ומעין תזכורת שאי אפשר להתעלם ממנה לגבי מעשיו וכוונותיו למען ביטחון ישראל.

אי אפשר לטעות בעיתוי, ערב בחירות, אבל התוכן הוא אמיתי, ואובמה לא המציא דבר. החוק מבטא את מעשיו, גם העתידיים, ומעניק לישראל שדרוג ביטחוני ומדיני. אי אפשר להמעיט או לזלזל בחתימה. זהו חוק חסר תקדים שמעגן את כל שיתופי הפעולה הקיימים ומציב את ישראל במעמד של נכס אסטרטגי ובעלת ברית קרובה. בישראל אולי רגילים למחמאות ורבים מתייחסים אליהן כלאחר יד, אך בטהרן, ריאד וקהיר קוראים את החקיקה הזו בזכוכית מגדלת וקולטים את עומק הקשר.

"בחוק הזה יש דברים יותר חשובים מכסף", הבהיר גורם ישראלי. "ישראל יכולה, בעזרת ארה"ב, לשמור על יתרונה האיכותי להרתעה בפני תוקפנות של אוייבים פוטנציאלים. בשיתוף עם ישראל יש לארה"ב שותף אמין, דמוקרטי ומתקדם טכנולוגית לשמירה על האינטרסים האסטרטגים שלה", קובע החוק.

החתימה על החוק והתוספות שהבטיח אובמה בטקס החתימה משאירים את מיט רומני כמעט ללא "תחמושת ביטחונית" עם נחיתתו בארץ, אבל במערכת הביטחון בתל אביב מרוצים. שר הביטחון, אהוד ברק, הודה במילים חמות לאובמה ולשני בתי הקונגרס.

ברק ידע היטב שהרפובליקנים, ומיט רומני עצמו, יעקמו את האף על ההצהרה הפומבית בשבח הנשיא המכהן, שבוודאי תהדהד בקרב יהודי ארה"ב, אבל ברק, שעשה שעות רבות במחיצת אובמה במטרה לשכנע אותו לאשר את מה שעכשיו הפך לחוק, לא רצה להיחשב כפוי תודה. הוא גם עתיד לפגוש בעוד כמה ימים את שר ההגנה פאנטה ומותר להניח שהשניים ידונו לא רק בכן-או-לא-לתקוף באיראן אלא גם במימוש סעיפי החוק החדש. מי שאמור לפייס את רומני הוא נתניהו ידידו משכבר שיחסיו עם אובמה ממילא אינם חמים במיוחד. לפחות בעניין זה יש חלוקת עבודה לא רעה בין ראש הממשלה לשר הביטחון שלו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #13  
ישן 29-07-2012, 17:19
  emile-a emile-a אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 29.05.06
הודעות: 5,405
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "מטוסי בואינג 737 משומשים הם כעת זמינים בשוק העולמי."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DZZ
מה דעתך על מטוס כזה מוסב לתצורת תדלוק אווירי?
לא יותר "צעיר", זמין וזול, שלא לדבר יותר טוב למשק שלנו, מאשר KC-135 בעל שעות טיסה גבוהות מאד?

בהנחה שההסבה רלוונטית, שהטווחים שלו רלוונטים ושהמחירים רלוונטים (זה בטח לא בא מFMS..צריך לזכור זאת...מטוסים כאלה באים בסוף מהכסף של משלם המיסים והם יקרים..KC135 זה כספי סיוע..)אז זאת אופציה...
אבל וזה אבל גדול...כשקונים מטוס חדש בחיל האויר נבחנות החלופות הללו בידי אנשי התכנון והארגון וההשלכות של הזמנים, המחירים (קצרי הטווח וארוכי הטווח) והאספקטים המבצעיים מוצגים למקבלי ההחלטות אחרי עבודות מחקר רציניות.
ראיתי את זה קורה במו עיני כמה פעמים..אז אלא אם החליטו לוותר הפעם על עבודת המחקר (אין סיכוי..) אז הדברים הללו נלקחים בחשבון בצורה מעמיקה...
_____________________________________
!Ya Gotta Believe

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #14  
ישן 29-07-2012, 20:54
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו
 
חבר מתאריך: 17.10.04
הודעות: 8,699
ל-737 ול-707 נתונים דומים
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "מטוסי בואינג 737 משומשים הם כעת זמינים בשוק העולמי."

טווח טיסה, מימדים ונפח גוף (737-700).

האם ניתן להסב 737 לתדלוק? כנראה שכן, לפחות כך חושבים בחא"א (במקור בדקו אפשרויות לבניית צי מטוסי תדלוק שמבוסס על ה-737 וה-777 - לבסוף סיכמו אחרי תהפוכות שונות על ה-767).

לאחרונה הוצע למכירה באתר eBay מטוס 737 כשיר לטיסה (לא זוכר דגם מדוייק - אבל מדובר במטוס יסיב למטען עם דלת צד) ב-150 אלף דולאר!!!!!!

המטוס פופולארי מאד ונפוץ מאד בשוק ולמעשה עדיין נמצא בייצור (737NG) ולקראת ייצור משפחה חדשה - 737MAX.

אגב - יש גם דגם צבאי - C-40 Clipper.

האם אפשר להשוות בינו לבין ה-707 או ה-KC-135? לא יודע.
_____________________________________
ילדים: קל לייצר - קשה לתחזק


נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 29-07-2012 בשעה 20:57.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #28  
ישן 31-07-2012, 18:58
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 16.08.04
הודעות: 3,975
נכון
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "אני עושה הפרדה בין תעופה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי G_Zhukov
אני עושה הפרדה בין תעופה אזרחית לצבאית.
לגבי צבאית, יש סיכוי גבוה יותר לאבדן מנוע במהלך טיסה ולאו דוקא מתקלה אלא מפגיעה.
.


זה לא דיון בין F-15 לדגמיו מול F-16 לדגמיו שטסים במתארים בהם פגיעה במנוע היא בגדר סיכוי סביר. זה מטוסים שלא משנה אם הם תדלוק או מודיעין, סיכויי הפגיעה שלהם נמוכים מאוד מאוד ולכן הדיון הזה בין דו מנועי לארבעה מנועי נראה לי לא ממן העניין.
אגב, גם בויטנאם, המתדלקים היו טסים משמעותית מחוץ לאזורי האיום, והיה אסור להם להתקרב. היו מקרים של חריגות, באומץ, לטובת מטוסים בלי דלק, אבל בעיקרון הם היו רחוקים מאמ"ט או מטוסי אויב.

עריכה: בדקתי את מספר מטוסי המתדלקים שאבדו בויטנאם - מלחמה של שבע ! שנים. סה"כ אבדו שלושה, כולם בתאונות מבצעיות. שום מטוס לא הופל בקרב.
_____________________________________
מרקיע שחקים האתר למחקר ותיעוד ההיסטוריה של התעופה בארץ. www.sky-high.co.il

גלריה: www.pbase.com/amirsgv


נערך לאחרונה ע"י amirsgv בתאריך 31-07-2012 בשעה 19:05.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #37  
ישן 29-07-2012, 18:55
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו
 
חבר מתאריך: 17.10.04
הודעות: 8,699
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "זה לא מה שהיה עם הבזים....."

ציטוט:
שוב, אין עכשיו שום פיתרון אחר לקבלת מתדלקים שמישים ושיכולים לטוס עוד 15 שנה במהירות וביעילות.. זאת בהנחה שרוצים וצריכים עוד מתדלקים ואת זה איננו יודע...


אתה מתעלם בכוונה מגיל המטוסים שבסד"כ האמריקאי?

כפי שאמרתי - ההצטיידות במטוסים ה"חדשים" דורשת קליטת מנועים חדשים שיפוץ והתאמות לפני כניסה לשרות (כולל התמודדות עם תוצאות פרוק המערכות האמריקאיות מהמטוסים). כדי לעשות את זה כדאי - צריך לקלוט כמות משמעותית של מטוסים (3 פלוס).

כמה זמן לוקח לשפץ מטוס כזה ולהתאימו לשרות? כמה זמן עד שיגיע לכשירות מבצעית?

כל זה הופך את ההצטיידות ל"מהירה" פחות (נכון. זה יחסי - אבל ככל שזמן השיפוץ מתארך - אתה מתקרב לפתרון הטוב יותר החלופי).

ציטוט:
לכן כאמור, הצורך האובבסיבי שלך לתקוע עובדה היסטורית (לרוב לא לגמרי מדויקת..) לא משנה כלום גם במקרה הזה..


אם תרצה להתייחס להיסטוריה - הרי שהמנורים שהותקנו על מטוסי הראם - מקורם במנורים שפורקו ממטוסים שנרכשו בארה"ב רק בשל היותם מצויידים במנורים רק מבלי שלאלו אושר לצאת את גבולות ארה"ב. כך לגבי ההיסטוריה הרחוקה כאשר המנורים פורקו ממטוסי "ענק" ובימינו - כאשר המנורים פורקו ממטוסי KC-135 שהוצאו משרות.

בסיכומו של דבר - מדובר על רכש של מטוסים זקנים (ואתה יודע מה זמינות הראמים ה"צעירים" כיום) - וזה נשמע כמו יותר צרות מתועלת.

היתרון המשמעותי ביותר הוא שנפתחה כאן דלת לרכש מטוסי תדלוק. בכל מקרה החוק בכלל לא מזכיר את ה-KC-135 ואולי בכלל מדובר בפרשנות מקומית של עיתונאים...

ציטוט:
(1) Provide Israel such support as may be necessary to increase development and production of joint missile defense systems, particularly such systems that defend the urgent threat posed to Israel and United States forces in the region.
(2) Provide Israel defense articles and defense services through such mechanisms as appropriate, to include air refueling tankers, missile defense capabilities, and specialized munitions.
(3) Allocate additional weaponry and munitions for the forward-deployed United States stockpile in Israel.
(4) Provide Israel additional surplus defense articles and defense services, as appropriate, in the wake of the withdrawal of United States forces from Iraq.
(5) Strengthen efforts to prevent weapons smuggling into Gaza pursuant to the 2005 Agreement on Movement and Access following the Israeli withdrawal from Gaza and to protect against weapons smuggling and terrorist threats from the Sinai Peninsula.
(6) Offer the Israeli Air Force additional training and exercise opportunities in the United States to compensate for Israel's limited air space.
(7) Expand Israel's authority to make purchases under the Foreign Military Financing program on a commercial basis.
(8) Seek to enhance the capabilities of the United States and Israel to address emerging common threats, increase security cooperation, and expand joint military exercises.
(9) Encourage an expanded role for Israel within the North Atlantic Treaty Organization (NATO), including an enhanced presence at NATO headquarters and exercises.
(10) Support extension of the long-standing loan guarantee program for Israel, recognizing Israel's unbroken record of repaying its loans on time and in full.
(11) Expand already-close intelligence cooperation, including satellite intelligence, with Israel.


מקור
http://thomas.loc.gov/cgi-bin/query...p/~c112eMnf08::
_____________________________________
ילדים: קל לייצר - קשה לתחזק

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #54  
ישן 31-07-2012, 11:45
  strong1 strong1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 13.11.04
הודעות: 16,171
דיון קצת מוזר :-)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי s1dror שמתחילה ב "מטוסי תדלוק לישראל: "אבן דרך היסטורית""

חתימת אובמה על הצו המיוחל היא הרי קצה קצהו של תהליך ממושך שראשיתו בדרישה ישראלית למטוסי KC-135 אמריקנים. הרי לא אובמה, לא פנטה ואפילו לא מפקד חהא"א קמו יום אחד בבוקר והחליטו על דעת עצמם שזה מה שחה"א צריך. מן הסתם מי שאמון מקצועית על הנושא בחה"א בחן (ובוחן) את האפשרויות השונות ועל בסיס הנתונים המליץ מה שהמליץ למח"א (ולשר הבטחון) וזה קבע שהאפשרות של ה KC-135 היא הסבירה והזמינה ביותר. גם תע"א לא תשאר בחוץ, מן הסתם תעסוק באחזקת המטוסים אחרי קליטתם. סה"כ חדשות מצויינות לחיל האויר, חדשות רעות לאירנים ויתר חורשי זימתנו. רק שיגיעו מהר, גם ככה איתור המטוסים בארה"ב, התאמתם לחה"א, הקליטה בטייסות, מבצוע וכו' יקח כמה שנים טובות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #56  
ישן 31-07-2012, 20:34
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון
 
חבר מתאריך: 26.11.05
הודעות: 9,303
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "פרטי הבקשה הישראלית"

הבקשה תורגמה להחלטה S.2165 תחת הכותרת United States-Israel Enhanced Security Cooperation Act of 2012
קישור לקובץ PDF כאן
קישור למשמעות הכספית של ההחלטה הזאת כאן
שימו לב שמבחינת אמל"ח סיוע מוזכר רק ה F-35, השאר (כולל המימון לכיפת ברזל) מופיעים תחת סעיף כללי יותר, ראו בתחתית הטופס סעיף 6 ומטה.

ההחלטה עברה את אישור שני הבתים וחיכתה שהנשיא יממש אותה והוא אכן עשה זאת לאחרונה.
הרבה בזכות פעילות של שני חברי קונגרס יהודים:
- הגב' ברברה בוקסר-לוי, סנטורית מקליפורניה (מפלגת הדמוקרטיים)
- מר הווארד ברמן מקליפורניה, חבר בית הניבחרים (מפלגת הדמוקרטים)


אגב, יש אשכול (משום מה לא מצאתי) מהחודשים האחרונים המדבר על כך שארה"ב תעביר לישראל נשק מעודפי השימוש בעיראק, ביניהם ה KC-135


נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 31-07-2012 בשעה 20:53.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #58  
ישן 03-10-2012, 09:24
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון
 
חבר מתאריך: 04.05.02
הודעות: 21,527
קשקוש מוחלט
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "האם חיל האוויר ירכוש מטוסי תדלוק חדשים מדגם KC-46?"

אף אחד לא "צריך" לבחון שום דבר - הידיעה הזאת היא בסך הכל פרסומת במסווה ליכולת של התעשיה האווירית לבצע הסבת מטוסים למשימות תדלוק אוירי. אין בידיעה כל ציטוט של גורם רשמי, ו-"מקורות יודעי דבר" יכולים להיות כל אחד בין מח"א ועד מש"ק ממטרות בקריה שבמקרה שמע חצי משפט (מונפץ) בתור לארוחת צהריים... ובנוסף מחזקים את הפרסום ע"י ציון העובדה ש"התעשייה האווירית מתחרה על מכרז לאספקת שני מטוסי תדלוק לחיל האויר של פולין" - עובדה חסרת כל קשר ענייני להחלטות של ח"א הישראלי. סתם עוד "כתבה" מבית אריה אגוזי וישראל דפנס.
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
גם כשלא היה הרבה, היה לנו הכל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #59  
ישן 09-02-2016, 22:00
צלמית המשתמש של Roof Sniper
  Roof Sniper Roof Sniper אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 19.06.02
הודעות: 1,096
חיל האוויר (הישראלי) עומד לקבל את ה- KC-46
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי s1dror שמתחילה ב "מטוסי תדלוק לישראל: "אבן דרך היסטורית""

כך לפחות לפי walla!news:

ארה"ב אישרה למכור אותו לישראל, במסגרת חבילת הסיוע הביטחוני. העלות: כרבע מיליארד דולר.

במשך שנים ארוכות סירבו האמריקנים למכור מטוסים חדשים לישראל. בבית הלבן חששו שהם ישמשו לתקיפת מתקני הגרעין באיראן. לקראת החתימה על הסכם הגרעין בין טהראן למעצמות, התיר משרד ההגנה האמריקני למכור מטוסי תדלוק ישנים, אך ישראל סירבה. ואולם באחרונה, במסגרת דיונים על הסיוע הביטחוני, העביר משרד הביטחון בקשה רשמית לרכש מטוסי התדלוק החדשים מדגם KC-46 מתוצרת בואינג. לוואלה! NEWS נודע כי בחודש שעבר נענתה וושינגטון בחיוב עקרוני ובסבב השיחות האחרון עלתה האפשרות לרכישת המטוס, שפרטיה הכספיים טרם סוכמו.
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:36

הדף נוצר ב 0.42 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2020 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר