לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-08-2012, 03:11
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
משטרת ישראל נגד האזרח: האישה חנתה לא כחוק - השוטר איים עליה באקדח

גדרה: האישה חנתה לא כחוק - השוטר איים עליה באקדח
אישה שביקרה את משפחתה בגדרה, החנתה את רכבה במקום לא מסומן. כשיצאה, חיכתה לה ניידת משטרה. לאחר שהזיזה את הרכב ביקש ממנה השוטר את תעודת הזהות וכשסירבה, התבקשה לטענתה להיכנס לניידת באיומי אקדח מצד השוטר. "חשבתי שהוא מסוגל להשאיר את הבן שלי בלי אמא", סיפרה. המחלקה לחקירות שוטרים פתחה בבדיקה

דין ודברים בין אבני לשוטר, הסתיים לטענתה בכך שהשוטר כיוון את נשקו לעברה.
מזועזעת ומפוחדת, פנתה אבני לרשת הפייסבוק, שם פרסמה את סיפורה וזכתה למאות שיתופים. לדבריה, לאחר שהזיזה את רכבה היא התבקשה על ידי השוטר להציג לו תעודת זהות ולהיכנס לניידת. "אני לא נכנסת לשום ניידת", אמרה לשוטר. "יש לי פה ילד בן 4 ומשפחה, נראה לך שאני נעלמת ככה? מה עשיתי?". לאחר שסירבה להיכנס לניידת, השוטר לטענתה איים עליה באקדח. "חשבתי לעצמי שהוא מסוגל לירות לי עכשיו בגב ולהשאיר את הילד שלי בלי אמא".

בסופו של דבר, שבה על עקבותיה ומסרה לשוטר את מספר תעודת הזהות שלה. "מי שהזעיק את השוטר לדעתי היה השכן שהוא גם חבר לדעתי של השוטרים כי לא הגיוני שביום שבת בצהריים זה מה שמפריע להם"

http://www.mako.co.il/news-law/crim...0&pId=786102762
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-08-2012, 07:40
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
הנוהל של 'פלוני כתב בפייסבוק' ומאקו ציטטה יכול להביא אותך רחוק אם כך תגדיר עובדות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "משטרת ישראל נגד האזרח: האישה חנתה לא כחוק - השוטר איים עליה באקדח"

ברגעים אלו יש לפחות 10 סאטמריסטים משועממים שכותבים במקום כלשהו ברשת שצה"ל ניסה לעצור אותם אמש כעריקים, תלה אותם הפוך עם הרגלים מהתיקרה האכיל אותם פיגולים ואילץ אותם לשמוע את אחינועם ניני שרה אווה מריה.

אפילו בפוסט המטופש כפי שהוא מצוטט כאן יש חורים כמו באבו ג'יהאד.

כשבני אדם חשים מאוימים ע"י אקדח הם בד"כ לא מתחכמים מילולית. אני לא יודע אם היית נוכח פעם בשוד או תקיפה אבל אומרים שהרצון לחיות אוחז את הבן אדם כשהוא מול אקדח ולא הרצון לרוץ ולכתוב סטאטוס

בסוף היא מתרצה ושבה על עקבותיה - כלומר היא הלכה. אבל היה שם הרי שוטר רשע שתקף אותה ואיים באקדח. אז אולי האיום לא ממש הרשים כאיום והיה פרי דמיונה או פרי דמונה? הסייר המסכן שנראה כי נתקע לסכסוך ששכנים ששנינו לא יודעים מה חלקה בו אפילו לא שלח יד לאחוז בה ופתאום הוא מצטייר כיורה באמהות?
אולי המעשה הזה של לשפוך את דמו של שוטר עמל הנאבק ב'שמי קצוץ' הממלאים את רחובותינו הוא אלימות גדולה יותר?

הבעיה הגדולה יותר היא העובדה שמח"ש 'בודקת' רק בגלל ש'כתבו במאקו' ותוקעת לבן אדם עובד את הקידום והפרנסה. מאקו שלחו כתב לשטח? חיפשו את השכן המושמץ לצורך תגובה או תהו האם יש הדים לארוע ועבר של שכנות טובה לגברת?

הגברת גיבורה בכדי להתעלם מאקדחים - בטח שיש לה יכולת לגשת למח"ש להגיש תלונה רשמית בלי מאקו.

ואם יתברר כי כל הסיפור הוא עורבא פרח - השוטר יפוצה והיא תקנס? קדחת. ועוד לא התחלנו לדון בשאלה למה חנתה לדבריה במקום ממנו נתבקשה להזיז את רכבה.

דבר אחד ברור - מקצועה של הגברת. היא ללא ספק מורה. איך אני יודע?
כי עפ"י עדותה חלקים מהארוע היא ללא ספק ראתה דרך העיניים שיש לה בגב.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי גברת שחנתה במקום אסור, הפריעה למי שאמור היה לחנות שם וחשבה לחמוק על ידי אי הזדהות
"חשבתי לעצמי שהוא מסוגל לירות לי עכשיו בגב ולהשאיר את הילד שלי בלי אמא".

http://www.mako.co.il/news-law/crim...0&pId=786102762

וכשאני או אתה נתדלק לתומנו בחצות הלילה ונקלע לסיטואציה בה בבונים אמיתיים מהסוג ששובר חלונות ראווה וחונה איפה שבא לו אבל חושב שהוא זה המדינה שמחזיקים מעצמם יחליטו להציק למוכר בילו ולבדוק מה יש לו בקופה - השוטר הזה יהסס להתערב במהירות ולהשליט סדר כי הוא יחשוש ממח"ש ומהפייסבוק.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 02-08-2012 בשעה 07:50.
ישן 02-08-2012, 15:22
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
מה זה משנה בכלל?... מישהו יאמין לזה?...מבחינת האזרח....
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "היו עדים נוספים או צילומי פלאפון? [אני שואל ברצינות]"

איך ומה שלא תעשה במקרה שכזה...המשטרה היא האשמה!

אגב - אני מבטיח לך שאם עוד חודש חדשיים יתברר שהשוטרים פעלו כשורה, לא תשמע על כך מילה, לא במאקו ובוודאי שלא בפייסבוק... את מי זה בכלל יעניין...

כמו אותו שוטר שזוכה זיכוי מלא לאחר שנתיים של תלאות משפטיות לאחר שנאשם שנשך אזרח "תמים" בפניו....
מי בכלל שמע על כך?..
אבל לפני שנתים, כשהמקרה פורסם בעיתונות, לא רק שכל טוקבק מתחיל ידע לקלל ולגדף.... גם הפרסום בעצמו היה כזה שנותן לך להבין שהשוטר הוא האשם...

שטויות...
כשמערך הדוברות של משטרת ישראל נאלם דום במקום להשמיע את קולו "ולתת פייט" כשצריך...כך זה נראה!

ישן 02-08-2012, 16:32

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אפשר לחשוב שבתקשורת אתה שומע..."

מה, אתה לא יודע? ככה זה במשטרת-אכלולי-שתולי-עשולי-ישראל.
אם מישהו מדווח על תקרית עם שוטר אז קודם כל לא מבחינתם האירוע לא היה ולא נברא ובכלל האזרח מוכר להם ו"בעל עבר".
אח"כ כשמביאים תיעוד מלא, אז טוענים שזה עבר עריכה (כאילו ש-slow motion להבהרת תקרית של 3 שניות זה מניפולציה).
אח"כ מביאים תיעוד מזווית אחרת לגמרי וגם זה לא מספיק טוב.
אח"כ טוענים שבכלל השוטרים הם אלו שהותקפו, כמובן שללא כל הוכחה ורק אחרי שבמשטרה הבינו שבמקרה הנ"ל הם נתפסו עם המכנסיים למטה (בוקר טוב אליהו...)
למרות כל אמצעי המעקב הטכנולוגיים שכללו רכב ריגול ללא לוחית רישוי!!! (אריך מילקה ולברנטי בריה מוסרים ד"ש), שוטרים סמויים ומלא צלמים - אין הוכחה למשטרה.

אני מדבר על המקרה של סנ"צ יוסי-אני אוהב לחנוק בחורות-שפרלינג:
צילום 1:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

צילום 2:
ישן 02-08-2012, 17:36
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

לא, אפשר לחשוב שבתקשורת אתה שומע את כל המקרים שמצדיקים ציון לשבח של שוטרים....
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אפשר לחשוב שבתקשורת אתה שומע..."

אז נכון, יש כדבריך מקרים בהם אזרח נתקל בשוטר אדיוט/ערס או איך שלא תקרא לזה והעניין נגמר בשקט מהסיבה שציינת, זה גרוע שזה כך, שוטרים כאלה לא צריכים לשרת אזרחים (ולא רק כשוטרים כנראה), צריך לבעוט אותם מהמשטרה...הכל נכון!
עם זאת, מה לעשות שדווקא אירועים כאלה יזכו להבלטה בתקשורת (כשגם יוטיוב וגם פייסבוק זו תקשורת מבחינתי) ולא אותם אירועים (והאמן לי שיש לא מעט כאלה) של שוטר שמשלם עבור אזרח חשבון חשמל, שוטרים/יחידות משטרה שמתנדבים לסייע לניצולי שואה ועוד לא מעט מעשים שמבחינתי הם לא פחות מאציליים! כן, ממש כך!
אבל על זה לא יכתבו כלום, על זה לא תראה אזרחים שמעלים הודעות בפייסבוק ועל זה לא תשמע בחדשות (וגם אם כן, אז באופן מינורי לחלוטין)...
תסכים איתי שיותר כיף לצאת בידיעה על שוטר מתעלל מאשר על שוטר שלאחר שעות העבודה שלו מתנדב לסייד דירה של קשישה ניצולת שואה !...את מי זה מעניין בכלל?...
זה הרי נוגד את הטרנד הלאומי העכשווי....
לו היה לי שקל על כל פעם שקראתי בעיתון /שמעתי דווח על מקרה בו כביכל שוטרים היכו אזרח "תמים" (כשלרוב ולו בכדי להעצים את האייטם האזרח התמים הזה גם מרואיין וניתן לו חופש ביטוי מלא בתקשורת שלא כמו לאנשי המשטרה המעורבים שאילו רק אם היו מעזים להתראיין היו מוצאים עצמם מחוץ למערכת)...כשבפועל ידעתי את השתלשלות האירוע כפי שהתרחשה בפועל ולפרטי פרטים והרגשתי שהדם רותח בעקבות חוסר ההגינות/הוגנות...אולי לא הייתי מליונר...אבל הייתי בהחלט יכל אולי לממן את האספרסו היומי שלי....

ואתה יודע יפה מאוד שיש כתבים/מגישי/ות תכניות אקטואליה שרק כדי ליצור יותר דרמה ישאלו שוב ושוב בתדהמה שאלות בסגנון ..."אז אתה אומר שהם פשוט היכו אותך ללא סיבה"????......

ותגובת המשטרה במקרה הטוב תהייה...הנושא נמצא בבדיקה ....

ישן 02-08-2012, 18:19
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "לא, אפשר לחשוב שבתקשורת אתה שומע את כל המקרים שמצדיקים ציון לשבח של שוטרים...."

ציטוט:
עם זאת, מה לעשות שדווקא אירועים כאלה יזכו להבלטה בתקשורת (כשגם יוטיוב וגם פייסבוק זו תקשורת מבחינתי) ולא אותם אירועים (והאמן לי שיש לא מעט כאלה) של שוטר שמשלם עבור אזרח חשבון חשמל, שוטרים/יחידות משטרה שמתנדבים לסייע לניצולי שואה ועוד לא מעט מעשים שמבחינתי הם לא פחות מאציליים! כן, ממש כך! אבל על זה לא יכתבו כלום, על זה לא תראה אזרחים שמעלים הודעות בפייסבוק ועל זה לא תשמע בחדשות (וגם אם כן, אז באופן מינורי לחלוטין)...

חבל, גם זה צריך להיות בתקשורת, אפשר ללמוד משהו גם מהסינים.. אני באופן אישי הייתי שמח לראות כתבה חיובית על שוטר.

ציטוט:
לו היה לי שקל על כל פעם שקראתי בעיתון /שמעתי דווח על מקרה בו כביכל שוטרים היכו אזרח "תמים" (כשלרוב ולו בכדי להעצים את האייטם האזרח התמים הזה גם מרואיין וניתן לו חופש ביטוי מלא בתקשורת שלא כמו לאנשי המשטרה המעורבים שאילו רק אם היו מעזים להתראיין היו מוצאים עצמם מחוץ למערכת)...כשבפועל ידעתי את השתלשלות האירוע כפי שהתרחשה בפועל ולפרטי פרטים והרגשתי שהדם רותח בעקבות חוסר ההגינות/הוגנות...אולי לא הייתי מליונר...אבל הייתי בהחלט יכל אולי לממן את האספרסו היומי שלי....
ואתה יודע יפה מאוד שיש כתבים/מגישי/ות תכניות אקטואליה שרק כדי ליצור יותר דרמה ישאלו שוב ושוב בתדהמה שאלות בסגנון ..."אז אתה אומר שהם פשוט היכו אותך ללא סיבה"????......
ותגובת המשטרה במקרה הטוב תהייה...הנושא נמצא בבדיקה ...

כן, אני בהחלט מכיר במצב הזה, וזה לא רק בהקשר של משטרה,לצערי זו הדרך של התקשורת היום להרוויח.
יחד עם זאת, אני גם מתקשה לראות קולגות שבצורה אוטומטית מגנים על חבריהם למקצוע, כאילו שהכל מושלם.
ישן 02-08-2012, 18:49
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חיפוי על קולגות לא נולד במשטרה ובא לא ניתמם, הוא קיים כמעט בכל מקום אם לא..בכל מקום!
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "[QUOTE]עם זאת, מה לעשות..."

נכון, הוא פסול, הוא לא ראוי אבל מה לעשות...כנראה שזה טבעו של האדם.....
ולגבי המשפט הזה : ..."לצערי זו הדרך של התקשורת היום להרוויח" - כן, גם לצערי! ומה שמצער לא פחות הוא שזה גם תמיד בא על חשבון מישהו גם אם הוא כלל לא אשם...והמחיר יכל להיות כבד!
אני מניח שאם פעם או פעמיים היתה מוגשת תביעה כנגד עיתון או אזרח בגין עלילת שוא (או אולי יש לזה איזה מינוח משפטי אחר) התופעה או ליתר דיוק...השיטה הזו של גריפת רייטינג או פרסום היתה קצת פחות נפוצה....
שאזרח או עורך ידע שעל תלונת שווא הוא יכל גם לשלם ביוקר, הוא יחשוב פעמיים...

אבל למה שזה יקרה?...

ישן 03-08-2012, 04:41

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "לא, אפשר לחשוב שבתקשורת אתה שומע את כל המקרים שמצדיקים ציון לשבח של שוטרים...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
עם זאת, מה לעשות שדווקא אירועים כאלה יזכו להבלטה בתקשורת (כשגם יוטיוב וגם פייסבוק זו תקשורת מבחינתי) ולא אותם אירועים (והאמן לי שיש לא מעט כאלה) של שוטר שמשלם עבור אזרח חשבון חשמל, שוטרים/יחידות משטרה שמתנדבים לסייע לניצולי שואה ועוד לא מעט מעשים שמבחינתי הם לא פחות מאציליים! כן, ממש כך!
אבל על זה לא יכתבו כלום, על זה לא תראה אזרחים שמעלים הודעות בפייסבוק ועל זה לא תשמע בחדשות (וגם אם כן, אז באופן מינורי לחלוטין)...
תסכים איתי שיותר כיף לצאת בידיעה על שוטר מתעלל מאשר על שוטר שלאחר שעות העבודה שלו מתנדב לסייד דירה של קשישה ניצולת שואה !...את מי זה מעניין בכלל?...

סלח לי, אבל מה זה קשור?
כאילו שמגזרים אחרים לא מתנדבים ותורמים מזמנם לחברה.

ולצורך העניין, שוטר מתעלל יוצר נזק שמאה שוטרים מתנדבים לא יוכלו לתקן אותו.
ישן 03-08-2012, 14:21
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

שוטר שמתעלל יוצר נזק שמאה שטורים מתנדבים לא יוכלו לתקן...זה נכון...
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "[QUOTE=לבני]עם זאת, מה לעשות..."

אבל משום מה, דווקא את המקרים הללו התקשורת בוחרת להבליט באופן משמעותי...
למה?...
יש לך תשובה לכך?....

למה לא שמעתי בתקשורת שום כלום דווקא על יחידת שוטרי סיור שאימצו בעירם מספר ניצולי שואה ודואגים עד כמה שאפשר לשפר את תנאי מחיתם?...
כמה פעמים שמעת בתקשורת על אזרח שהוכה על ידי שוטר וכמה פעמים לעומת זאת שמעת על שוטר שהותקף ע"י אזרח?...כן?... כמה?... (למרות שאני בטוח שיש כאן כאלה שיטענו שדבר שכזה לא יכל לקרות בכלל)....
מה יש?.. שוטר שהותקף ע"י אזרח זה לא אייטם מספיק חזק?...

אתה יודע למה?...
אשמח לשמוע את התשובה שלך לכך!
לדעתי הסיבה היחידה היא כי זו הדרך ההכי פשוטה להגדיל רייטינג (שהרי גם אם העורך יגלה שהוא טעה, אפילו הודעת התנצלות לא יהיה עליו לפרסם שלא לדבר על סכנה מפני תביעה)...

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 03-08-2012 בשעה 14:32.
ישן 03-08-2012, 15:37

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "שוטר שמתעלל יוצר נזק שמאה שטורים מתנדבים לא יוכלו לתקן...זה נכון..."

שאלת שאלות שיש להן תשובות לא קצרות:

1. לעניין המתנדבים מקרב השוטרים,
קודם כל אני רואה שחוסר ההכרה בזה בוער בך וכנראה שיש סיבה טובה לכך ואני ממליץ לך להרים את הכפפה בנושא ולנסות להוציא את זה החוצה בצורה יותר מסודרת ומפורטת בתקווה שזה יגיע לקהלים גדולים יותר. בתור התחלה אני חושב שחברי הפורום המכובד ישמחו לשמוע ולתת פירגון לכל מפעל ההתנדבות של השוטרים (מהקצת שרשמת ניכר שמדובר במשהו לא קטן ואף "חצי-ממוסד").
שנית, אני חושב שכל אדם או גורם, מהאדם הפרטי (אני ואתה) ועד גוף גדול (תקשורת וכו'), הדבר הראשון שהוא מסתכל עליו כאשר הוא בוחן גוף ציבורי\פרטי, שאמון על מתן שירות או תפקוד מסויים, הוא האם הוא ממלא את תפקידו כפי שהוגדר לו וברמה שנקבעה. בין אם מדובר ברופא, מורה, פקיד מכס או שוטר - המשקפיים הראשונות לבחון את הגורם הן המשקפיים המקצועיות של אותו תחום. לכן טבעי שיתעסקו ברמת האיבחון והטיפול הרפואי של הרופא, ברמת הלימוד והידע של המורה וברמת ואופן הטיפול של השוטר באירועים אליהם הוא נקלע\מוזעק.
זה אך טבעי שיתעסקו הרבה יותר ברמת השירות של חברת החשמל בנושאי חשמל, מאשר כמה, איפה ואם בכלל העובדים שלהם מתנדבים. לך, בתור צרכן שהפקיד את מונופול ייצור החשמל בידיהם ומשלם להם תשלומים דו-חודשיים - חשוב בראש ובראשונה שיהיה לך חשמל זמין, בטיחותי וללא תקלות - התוספות של תערוכות אומנות ברידינג פחות מעניינות אותך ובצדק.

לסיום החלק הראשון, אני חושב שכבר מזמן עבר מהעולם המונופול על המידע מידי התקשורת הממוסדת (הפרטית והציבורית) - ובמקום לבקש או לדרוש "מהם" יש צורך לדרוש זאת מאיתנו. פשוט לקחת את היוזמה אלינו (אלו שלא מחוברים לתקשורת). אני יכול לתת לך כדוגמא מס' אתרים כלכליים לא ממוסדים אשר הם בעלי תפוצה לא קטנה שפרצו גם לתקשורת "הממוסדת" (אתר בועת נדל"ן , אתר הכלכלה האמיתית , אקונובלוג של אבי זליגר ) - צריך לדרוש קודם כל מעצמנו ובגלל זה מה שכתבתי לך ברישא של דברי.

עד כאן החלק הראשון של תשובתי.

(עובד על המשך)

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 03-08-2012 בשעה 15:40.
ישן 03-08-2012, 16:21

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "שוטר שמתעלל יוצר נזק שמאה שטורים מתנדבים לא יוכלו לתקן...זה נכון..."

חלק שני:

לגבי אזרח שתקף שוטר:
אתה מבין שברמת יחסי הכוחות אין כאן שום סימטריה (לא מהבחינה האישית של שני אנשים, אלא מבחינת התפקידים) - כששוטר מפעיל כוח הוא נציג השלטון, הגורם שבידיו הופקדה הסמכות להפעיל כוח - בגדול "מותר לו" בתחום הסביר ובהתאם ל-א', ב' ו-ג', יש לו את האפשרות לקרוא לתגבורת, לעצור, לעכב, לרשום תלונה ועוד. הבעיה מתחילה שזה חורג מתחום הסביר.
ושלא תבין אותי לא נכון, זה כולל גם התערבות יתר וגם התערבות חסר (וכאן נכנס תחום הסבירות).

אגב, זה נכון גם לגבי אזרח שמפעיל כוח שלא בסמכות וזה לגיטמי וסביר לגמרי (השתלטות על מחבל וכו') - התערבות יתר, או שלחילופין "עומד על דם רעהו" ולא מגיש עזרה לפצוע\קורא לעזרה - התערבות חסר.

כשאזרח תוקף שוטר זו אופרה אחרת לגמרי, אין מאחורי האזרח אפשרות לקרוא לתגבורת ממוסדת, אין לו סמכויות מעצר - הכוח הוא לעולם אצל השוטר בעת האירוע. לאזרח אין אפשרות חוקית להפעיל כוח על אחרים, שוטרים או אזרחים - תקיפה מצידו היא ברוב המוחלט של המקרים לא לגיטימית, קל וחומר תקיפה של שוטר, לא ציבורית ולא משפטית.

מה יותר קל לדעתך "לתרץ":
שוטר שתוקף אזרח בטענה של הפעלת כוח עקב התנגדות למעצר, או אזרח שתוקף שוטר בטענה של הגנה עצמית מפאת הפעלת כוח מוגזם ע"י השוטר\תקיפה?
- באחוזים, כמה טענות מסוג א' מתקבלות וכמה טענות מסוג ב' מתקבלות?

בעוד הפעלת כוח ע"י שוטר נתונה לדיון האם מדובר בתיקפה או לא, אני לא ראיתי אף פעם לגיטימציה ציבורית או תקשורתית לתקיפת שוטר ע"י אזרח.
לכן במקום לדרוש שהתקשורת תדווח על שוטרים מותקפים, יש לדרוש מיצוי מלוא חומרת הדין עם התוקפים. במקרה הזה הכתובת היא הפרקליטות ובתי המשפט ולא התקשורת (ואני ממש לא חסיד שלה).

לדעתי הסיבה היחידה היא כי זו הדרך ההכי פשוטה להגדיל רייטינג (שהרי גם אם העורך יגלה שהוא טעה, אפילו הודעת התנצלות לא יהיה עליו לפרסם שלא לדבר על סכנה מפני תביעה)...

התקשורת ברובה היא לא גוף מקצועי, אבל בהרבה מקרים הצילומים והדברים שמובאים מאנשים "רגילים" (בניגוד למתלוננים מקצועיים) מדברים בעד עצם והתקשורת היא מתווך. מתווך שמשחק עם עצימות הדברים, אבל עדיין הסיפור גם ככה קשה בלעדיה.
ישן 04-08-2012, 06:59

אתה צודק בתאור הכח התאורטי של השוטר אך שוכח את הסיבה בגינה ניתן לו כח זה
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "חלק שני: לגבי אזרח שתקף..."

השוטר אינו משוטט לו סתם כך וכשנתקל במישהו אקראי מחליט לפעול או שלא לפעול

השוטר 'עובד' בלהגיע לארועים אלימים וב'לפגוש אנשים אלימים'. כמעט תמיד יוזעק הסייר למקום הארוע ע"י צד הנפגע מאלימות. 8-10 פעמים ביום יתקל הסייר באנשים שאורח חייהם הינו רמיסת אזרחים לא אלימים וששירת חייהם הינה גזל, חבלה וצפצוף על כל מה שלא יותר חזק מהם. 'השקר' הינו רק הדובדבן שמונח על הערימה המהבילה והמריחה המרכיבה 90% מהאנשים הללו [ללא כל קשר לארוע הנידון שאין לי מושג באמת מה קרה במהלכו].

החברה בנתה את הזרוע החוקית האלימה שלה בכדי להתמודד עם האנשים האלימים המאיימים על קיומה. כששוטר מגיע לארוע אז נכון ש[1] בד"כ יתרון הכח התאורטי עימו (עקרון זה לא תמיד תופס בימינו כשלמשל סייר פוגש טיפשעשרה שיכור עם סכין שאינו סבלן להמתין לתגבורת ושולף את הסכין בזמן שמתאים לו ולא לשח"מיסטית 'המגבה' את הסייר) ונכון ש[2] הוא דמות מייצגת

אבל כמעט תמיד יתקיים גם [3] הוא צפוי לפגוש בארוע צד אלים שאלמלא הכח התאורטי היה חובל בשוטר וחובל עוד יותר בקורבנו [4] העדות שיתן הצד השני אודות הארוע תשען על אותן אמות מידה מוסריות שדחפו את הצד השני לפגוע באזרח חסר אונים

אני פוגש מאיים 'רך' פעם בחודש וחומק ממנו [לא עונה, מזיז הרכב הצידה, מפנה את התור היכן שלא יהיה וכו']. אתה גדל גוף אז אתה חווה אפילו פחות איומים שכאלה. שוטר פוגש איום שכזה אחת לשעה לכל הפחות. בכל יום הוא יראה 10 אנשים שאין להם בעיה לחבוט בסבתות שלנו כדי להשיג מקום חניה של 'גבר גבר' אשר מוקפים במצטבר בעוד 10-20 מעריצים מחבורתם. עבריינים מבינים רק כח והם ופרקליטיהם למדו את הכח שכנגד השוטר הטמון בתלונת שווא למח"ש. אוטוטו הם גם ילמדו את הכח הטמון בהפצת דיבת השוטר בפייסבוק ומשרדי עורכי דין יעסיקו מתמחים במלאכה זו כחלק ממסך העשן שנועד לשבש את הרשעת לקוחם.

אם רופא או מהנדס צריכים להתרשל ולפגוע בלקוח שלהם כדי להחשף לתביעת נזיקין - שוטר דווקא אם יעשה מלאכתו נאמנה יחשף להליך תביעה שכזה.

עד כאן - תאור כללי.

לגבי המקרה הנידון באשכול זה - אתה מסכים כי התקשורת הינה צינור מידע לא משובח בלשון המעטה אבל מקבל את העדות ואת פסק הדין שעיבדה למעננו אותה תקשורת בדיוק. אין עדויות של שכנים או עוברי אורח. אין שום נסיון לנגח את הבקיעים הברורים בדברי גברת 'חניתי בחניה שלך תכף זזה' [היא רק אורחת מחד אבל יודעת בדיוק מי השכן שהוא בטח חבר של השוטר מאידך / חנתה בתום לב אבל יודעת של מי החניה / חשה מאויימת מאקדח אבל העדיפה להסתכן בירי בגב ממנו ראתה את 'האקדח' רק לא למסור ת.ז וכו'] רק דיווח פייסבוק נטול מחוייבות של מישהי שניידת הוקפצה לעברה מלווה בתמונת חניה ובתמונתה ובראיון חד צדדי עם כותרת שקרית ומגמתית. אם התקשורת לא עושה עבודתה נאמנה - מדוע שאתייחס אל עבודת התקשורת כנאמנה ואקיש מסקנות כלפי אדם שנחשב לא פחות אדם ראוי ואולי אפילו יותר מהגברת שבחניה שאינה שלה?

אולי כלל לא נשלף טיזר? אולי הוצא מהחגורה או שוחרר כשהגברת סגרה מרחק תוך צעקות כלפי השוטר והוחזר לחגורה כשצפצפה על החוק ועזבה את המקום מבלי להזדהות וזהו הנפנוף שתארה? אולי לסיירים יש סיבה טובה להחזיק נשק אל הרג בידם כאשר אזרח מתלהם המסרב להזדהות מתקרב אליהם ברחוב בדרך שנראית להם מאיימת גם אם מדובר באשה שאופרה היטב באולפני נענע או מה שזה לא יהיה?

חד הצדדיות של התקשורת והפימפום השקרי החוזר של 'האקדח' עם מצג שווא של נשק חם - מאלצים אותי לנקוט עמדה כנגד המדיה וכנגד הגברת שהיא מריצה לתפקיד 'קורבן נולד'.

באשר לשאלתך במעלה האשכול - אם אני או אתה היינו שולפים טיזר היינו נעצרים כי אנו לא מורשים להחזיק בו. אנו גם לא מורשים לחנות בחניה שאינה שלנו ולא מורשים להתעלם מעיכוב ע"י שוטר או מדרישת הזדהות לאחר ביצוע עבירה אבל מצד שני גם לא צריכים לפגוש 3 בעלים אלימים, שני ערסים עם קרשים, סוטה אלים ונרקומן חולה נפש בכל יום כשתאורטית הסכין יכולה להשלף עלינו דווקא מבת זוגו העדינה למראה של אחד מאלה המגיחה מאחרינו. אם שוטר שלף טיזר - יתכן וחש מאויים או שחשב שנכון יותר כי מול התנהלות האדם שמולו יחזיק את אמצעי ההגנה והנטרול בידו וסיבותיו עימו. אם אני או אתה היינו בוחרים לעבוד בללכת כשליחי החוק והאזרח חסר המגן ולפגוש בכל יום 10 אנשים לא נחמדים ואלימים בפוטנציה - סביר להניח כי גם אנו היינו מקבלים את הזכות להחזיק בטיזר או בתרסיס פלפל. נזכור גם כי אמצעי אל הרג אלו נועדו לצמצם את סכנת הפגיעה בעבריינים עימם בא במגע השוטר.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 04-08-2012 בשעה 07:12.
ישן 06-08-2012, 13:18

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אתה צודק בתאור הכח התאורטי של השוטר אך שוכח את הסיבה בגינה ניתן לו כח זה"

תגובה זו היא גם ללבני,

תראה, בכל המקרים שאני פתחתי אשכולות והחוויתי את דעתי לגביהם, השוטרים היו ביתרון הן מספרי והן מבחינת הכוח הפיזי (במקרה דנן, בחורה 1.60 מ׳ לא חמושה מול ניידת עם 2 שוטרים לפחות שהיו חמושים) - כך שליתרון הכוח התיאורטי היה גם יתרון כמותי/פיזי.

מעבר לכך, התשובה הכי טובה שלי היא התגובה שאליה הגבת, שהקוראים יקראו וישפטו.

לגבי מפגשים מאיימים, זה מאוד תלוי איפה כל אחד גר או עובד, דווקא לי היה אתמול תקרית ״מאיימת״ באחת מהשכונות היותר מהוגנות בעיר מגוריי ועוד בצהריי היום, רק כשיצאתי מהרכב התקרית הפכה מאיימת לכיוון השני מבלי שהספקתי עוד להוציא מילה - ודי לחכימא.

בברכה

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 06-08-2012 בשעה 13:21.
ישן 02-08-2012, 16:52
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אם לצטט את שופטי בג"ץ: "אני מסכים"
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "הנוהל של 'פלוני כתב בפייסבוק' ומאקו ציטטה יכול להביא אותך רחוק אם כך תגדיר עובדות"

ובכל זאת אוסיף דבר קטן אחד:
מין הראוי באמת שייקבע בחוק (או ייושם אם כבר קיים חוק) קנס משמעותי על תלונה שיקרית נגד שוטרים. אני לא מדבר על מצב אפור שבו קובעים לבסוף שהשוטר נהג כשורה אלא על מקרים ברורים של תלונה שיקרית לחלוטין. בנוסף, הגיע הזמן שהשוטרים יפעלו עם תיעוד וידאו מתמיד. בארה"ב מקובלת מצלמת וידאו על חלון הרכב, ובימינו אין בעיה להוסיף, לדעתי, מצלמת וידאו קטנה על הכובע או דש הבגד. לכל הפחות זה יקליט את חילופי הדברים גם אם האירועים יוצאים מטווח המצלמה. זאת לא השקעה עצומה-אין יותר מדי שוטרים במשמרת. זה יחסוך הרבה מאוד משאבים בתחום חקירת התלונות ולכן יוכל אולי אפילו להביא לחיסכון כספי בטווח הארוך.
ישן 02-08-2012, 08:30
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "משטרת ישראל נגד האזרח: האישה חנתה לא כחוק - השוטר איים עליה באקדח"

אני יודע שציפיתם לתגובה שלי אז ככה.
הגברת החנתה את מכוניתה בחניה השייכת לאזרח אחר (יש נוסח טאבו המאשר זאת - אין חובת סימון החניה) העבירה - השגת גבול.
הגברת נתבקשה להזדהות בפני השוטרים שהוזעקו למקום, אולם לא היה לה כל אמצעי זיהוי.
הגברת נתבקשה להתלוות לשוטר, לתחנת המשטרה לצורך זיהוי (פעולת עיכוב חוקית) אולם היא סרבה.
לגברת נמסר כי "היא עצורה בגין סירוב לעיכוב" וגם כאן העדיפה לקחת את כלבה להתעלם מהוראת השוטר.
מאחר והייתה התנגדות למעצר, קמה לשוטר האופציה של שימוש בכוח לצורך ביצוע המעצר.

כל הסיפור של האקדח נראה לי מצוץ מהאצבע ומנופח מעבר לכל פרופורציה.

לגבי "מי שהזעיק את השוטר לדעתי היה השכן שהוא גם חבר לדעתי של השוטרים כי לא הגיוני שביום שבת בצהריים זה מה שמפריע להם" נו....... באמת....... קישקוש חסר כל טעם,
הרי בפני בעל מקום החניה הייתה אפשרות אחרת, לצאת עם אלת ביסבול, לרסק את הרכב של הבחורה ואז כל יפי הנפש היו שואלים "למה הוא לא הזעיק משטרה?"
אבל הוא בחר באפשרות הנורמלית של טלפון למוקד 100, ולמקום הוזעקה ניידת

ישן 02-08-2012, 08:37

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמולביץ אשר
הגברת נתבקשה להזדהות בפני השוטרים שהוזעקו למקום, אולם לא היה לה כל אמצעי זיהוי.
הגברת נתבקשה להתלוות לשוטר, לתחנת המשטרה לצורך זיהוי (פעולת עיכוב חוקית) אולם היא סרבה.
לגברת נמסר כי "היא עצורה בגין סירוב לעיכוב" וגם כאן העדיפה לקחת את כלבה להתעלם מהוראת השוטר.
מאחר והייתה התנגדות למעצר, קמה לשוטר האופציה של שימוש בכוח לצורך ביצוע המעצר.

היי אשר,

בית המשפט: אין חובה להציג תעודת זהות לדרישת שוטר
הפסיקה, שנחשבת לפרשנות חדשה לחוק מ-82 המחייב אזרחים לשאת תעודת זהות, ניתנה לאחר שאדם נעצר בשל סירובו להראותה לשוטר

http://www.haaretz.co.il/news/law/1.1583041

טיול עם הכלב של שבת בצהריים מחייב החזקת ת.ז?
וכשאני יוצא לרוץ בלילה?

בית המשפט ישאל "האם זה חוקי?" אולי.
בית המשפט ימשיך וישאל "האם דרישה זו הינה בתחום הסבירות?" ממש לא.

שוטר שרוצה למלות מכסות מעצר שימתין לי ברחוב כשאני יוצא לריצת ערב נטול ת.ז (בהנחה שיצליח להשיג אותי )

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 02-08-2012 בשעה 08:41.
ישן 02-08-2012, 08:49
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "[QUOTE=שמולביץ אשר]הגברת..."

להזכירך, פסיקה של בית משפט השלום אינה נחשבת לתקדים.תקדים מהווה פסיקה של בית משפט מחוזי ומעלה.
כמו כן הפסיקה דנה כאשר אין חשד כנגם האדם שנדרש להזדהות. במקרה שלנו כן יש חשד לעבירה מסוג "הסגת גבול".
אל תשכח את השתלשלות האירוע בהמשך (התנגדות למעכב והתנגדות למעצר).

אני לא מבין את המושג "מיכסת מעצר".
ההבנה המוגבלת שלי לא מפענחת מושג כאלה........ אתה יכול לפרט?

אגב..... מה דעתך שנשנה את הכותרת של הפוסט ל-"השוטר ביקש מהגברת להזדהות והיא סירבה"

נראה לי יותר מתאים.

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 02-08-2012 בשעה 08:55.
ישן 02-08-2012, 12:02
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "[QUOTE=שמולביץ אשר]הגברת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שפני
היי אשר,

בית המשפט: אין חובה להציג תעודת זהות לדרישת שוטר
הפסיקה, שנחשבת לפרשנות חדשה לחוק מ-82 המחייב אזרחים לשאת תעודת זהות, ניתנה לאחר שאדם נעצר בשל סירובו להראותה לשוטר

http://www.haaretz.co.il/news/law/1.1583041

טיול עם הכלב של שבת בצהריים מחייב החזקת ת.ז?
וכשאני יוצא לרוץ בלילה?

בית המשפט ישאל "האם זה חוקי?" אולי.
בית המשפט ימשיך וישאל "האם דרישה זו הינה בתחום הסבירות?" ממש לא.

שוטר שרוצה למלות מכסות מעצר שימתין לי ברחוב כשאני יוצא לריצת ערב נטול ת.ז (בהנחה שיצליח להשיג אותי )

מי שנוהג אמור שיהיה לו רשיון נהיגה או לפחות אמצאי זיהוי.
נהיגה היא לא ריצת לילה
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 02-08-2012, 13:30

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

"הגברת נתבקשה להזדהות בפני השוטרים שהוזעקו למקום, אולם לא היה לה כל אמצעי זיהוי."
ומה השוטרים באו ברגל? יש חוק לשאת תעודה מזהה, מצד שני בכל מיידת משטרה יש גם מחשב, בדיקה קצרה ע"פ תעודת זהות+קנס, או אזהרה, זה מה שעושה כל שוטר שפוי, שיש לו טיפה שכל(נראה לי שבכדי לעבוד במשטרה צריך לכל הפחות לסיים תיכון), אבל משום מה החליטו לעקב.. לא מבין.

אבל אז אני רואה את זה..
"מי שהזעיק את השוטר לדעתי היה השכן שהוא גם חבר לדעתי של השוטרים כי לא הגיוני שביום שבת בצהריים זה מה שמפריע להם""

ועכשיו אני יותר ממבין. בקיצור אתה יכול להגן על חבריך כמה שתרצה, מהצד זה נראה מסריח.
בדיוק כמו מקרים אחרים שיצא לי להתקל בהם אישית.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 02-08-2012 בשעה 13:42.
ישן 02-08-2012, 18:34
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מה שאתה שומע. החוק מחייב אותך לשאת תעודה מזהה, ורשיון נהיגה בפרט כשאתה נוהג
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב ""לשוטר אין כל דרך לדעת דרך..."

זה נועד למנוע מצב שבו קשה לדעת (הבעיה איננה עם המקרים שקל לדעת...) או לכך שהשוטר יצטרך לבזבז זמנו על תישאול קצר או ארוך. לא מסובך לשאת תעודה. בחיי שלא. ובכל זאת פעם בחיי שכחתי את הארנק בבית ואיתרע מזלי שדווקא אז עצרה אותי שוטרת לבדיקה שיגרתית. היות ולא היה עליי רשיון נהיגה חטפתי קנס לא גדול וניצרכתי לגשת לתחנת משטרה (לא באותו רגע אלא בזמני החופשי) כדי להציג אותו. מעצבן (אפילו מאוד, ובייחוד כשהשוטרת גסת רוח-אבל זה כבר סיפור אחר...) אבל זהו החוק. אם הייתי מתעלם מדרישת השוטרת ומנסה להסתלק סביר להניח שהייתי גומר לא טוב, ובצדק.ואגב, האישה הזו, לפי הכתבה, נהגה באותו ולו לצורך הזזתו ממקום החניה המדובר. רק אחרי שנסעה ביקש מימנה השוטר תעודת זהות.
ישן 02-08-2012, 18:57

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מה שאתה שומע. החוק מחייב אותך לשאת תעודה מזהה, ורשיון נהיגה בפרט כשאתה נוהג"

ציטוט:
היות ולא היה עליי רשיון נהיגה חטפתי קנס לא גדול וניצרכתי לגשת לתחנת משטרה (לא באותו רגע אלא בזמני החופשי) כדי להציג אותו.

כן, זה המקרה הגרוע, לרוב לא מקבלים קנס, אולי אזהרה, ראית מה זה? גם אתה "העזת" לשכוח תעודה מזהה ולנהוג(למרות "שלא קשה", קורה.. היום בכל הניידות תנועה( לדעתי) יש כבר מסוף, ולכן הקטע של להגיעה לתחנת משטרה כבר לא נדרש.(יודע שזה היה המצב לפני יותר מעשור), הקנס עדיין נשאר, אם כי בדרך כלל לא מקבלים(ממה שאני יודע, באופן אישי מעולם לא נתפסתי נוהג ללא רשיון נהיגה, בכלל בכל חיי עצרו אותי לבדיקה אולי כמה פעמים בודדות..)

ציטוט:
האישה הזו, לפי הכתבה, נהגה באותו ולו לצורך הזזתו ממקום החניה המדובר. רק אחרי שנסעה ביקש מימנה השוטר תעודת זהות.

אתה לא רוצה לחשוב, מה דעתי על זה, אם זה המצב נכון?...
ישן 02-08-2012, 17:11
צלמית המשתמש של סוכן שקט

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "1)אם משהו מתעקש לא להזדהות,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_Equivocator
1)אם משהו מתעקש לא להזדהות, אז הוא נעצר.. בלי יותר מדי משחקים, זה ממש לא נראה המקרה כאן, תסלח לי.
2)אם עדיין לא בכל ניידת יש מחשב, זו ממש תעודת עניות למדינת ישראל. (וגם לזה יש פתרון, אפשר ליצור קשר עם המוקד).
3)הטענות של האשה נשמעות מאוד הגיוניות, שכן שוטרים לא באים לשטח סתם כך, עקב תלונות של חניה במקום פרטי, אולי אתה נאיבי.. בכל מקרה שיבדקו את התלונה.

1. זה לא מדויק הוא מעוכב, ואם הוא מסרב להתעכב ולבא לתחנה, הוא עלול להיות מאויים ע"י השוטר שעלול אפילו לממש את איומיו כל זה על פי החוק היבש.
2.למדינת ישראל ישנם מספיק תעודות עניות שזה לא בדיוק מה שישנה, ולפי מה בדיוק השוטר יבדוק על המחשב/או בקשר עם המוקד?
קוראים לי רינה מצליח או לא מצליח מס ת.ז. 0123456790 תאריך לידה 01.01.1912

3. הטענות של הגברת נשמעות לך הגיוניות משום שלא שמעת את טענות המשטרה.
ואני לא נאיבי בדיוק בגלל זה אני לא מתלהב מגברת שאיכשהו הצליחה להשתרבב לכותרות בmaco.
במקור נכתב על ידי יחזקאל

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 02-08-2012, 17:17

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי סוכן שקט שמתחילה ב "[QUOTE=The_Equivocator]1)אם..."

כן בדיוק כך.
ציטוט:
2.למדינת ישראל ישנם מספיק תעודות עניות שזה לא בדיוק מה שישנה, ולפי מה בדיוק השוטר יבדוק על המחשב/או בקשר עם המוקד?
קוראים לי רינה מצליח או לא מצליח מס ת.ז. 0123456790 תאריך לידה 01.01.1912

אפשר לחשוב שזה לא נעשה מדי פעם.. כמובן שעדיף שבכל רכב משטרתי ב2012 יהיה מסופון, אבל אם אין, אז זו הדרך..
ציטוט:
ואני לא נאיבי בדיוק בגלל זה אני לא מתלהב מגברת שאיכשהו הצליחה להשתרבב לכותרות בmaco.

מאוד פשוט למעשה, העתונאים היום מחפשים בכוח כותרות למלא את האתר במלל,חלקם אף בעצמם מחפשים כל מני שטויות בפייסבוק, יתר מזה, אם אתה בתור אזרח שנפגע משוטר שלא בצדק, תפנה ביזמתך לאחד האתרים הללו, הם יותר מאשר ישמחו שיש עוד משהו לכתוב על המשטרה, כל זה לא אומר כלום(לגבי אף אחד מהצדדים), רק על ה"עתונאים" בארצנו, מצד שני אני בטוח, שבצרפת המצב זהה.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 02-08-2012 בשעה 17:32.
ישן 03-08-2012, 07:50
צלמית המשתמש של סוכן שקט

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "הנה החנייה הפרטית - לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שפני
הנה החנייה הפרטית - לא מגודרת, לא מסומנת או משולטת כפרטית או כחנייה שמורה.
מילא מדובר בבעל החנייה שחמום מוח (כאילו שהיא חנתה לו שם 10 פעמים רצוף),

לדעתי נראה שהיא חונה לו שם קבוע אע"פ שהוא הסביר לה ברחל בתה הקטנה כבר500 פעמים שזה שטח פרטי שלו
ציטוט:
במקור נכתב על ידי שפני
אלא ש"שוטר" לא פחות חמום מוח לא יודע להסתכל על תמונת המציאות ולהבין במה בסה"כ מדובר פה.

הפעלת הגיון ורמת סבירות זה כנראה יותר מדי לכמה חמומי מוח במדים שקוראים לעצמם שוטרים (ובכלל לא אמורים לבוא במגע עם אף אדם או אזרח) - חבל לי שהם מקבלי גיבוי מהקולגות שלהם ומהממונים עליהם...

לדעתי שוטר שמבקב מנהג להזדהות והלה מסברת ומדברת ממש לא יפה, לשוטר לא ממש בה לתת לה שרות 5 כוכבים אלא הוא חושש שיש כאן חשש לפעילות אסורה או אפילו קרימינלת
במקור נכתב על ידי יחזקאל

ישן 03-08-2012, 11:33

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי סוכן שקט שמתחילה ב "[QUOTE=שפני]הנה החנייה הפרטית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סוכן שקט
לדעתי נראה שהיא חונה לו שם קבוע אע"פ שהוא הסביר לה ברחל בתה הקטנה כבר500 פעמים שזה שטח פרטי שלו.
קרא שוב את מה שכתוב - היא לא גרה שם, זו פעם ראשונה שהיא שם לבקר את חמה וחמותה שעברו לגור שם זה לא מכבר. איך הגעת בכלל ל-500 פעם?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סוכן שקט
לדעתי שוטר שמבקב מנהג להזדהות והלה מסברת ומדברת ממש לא יפה, לשוטר לא ממש בה לתת לה שרות 5 כוכבים אלא הוא חושש שיש כאן חשש לפעילות אסורה או אפילו קרימינלת
מה זה פעילות קרימינלית..., כולה חנתה במקום לא מסומן. בשביל שתהיה השגת גבול מן הראוי שיהיה גבול או משהו שיעיד עליו (שלט, סימון, משהו).
ישן 03-08-2012, 08:47

מה אנחנו אמורים ללמוד מהתמונה הזאת?
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "הנה, כך נראית "אוייבת הציבור"..."

איך אמור להראות אדם שאומר אמת ואיך אמור להראות אדם שאינו אומר אמת? איך אמור להראות מפר סדר ואיך נראה שומר חוק?

ואם לשוטר יש שפם לא מטופח וכרס אז זה אומר שהוא לא בסדר ושגרסתה אמת?
והיכן הראיון עם השכן שהחניה שלו? אולי יהיו לו כמה פרטים להוסיף לנו מעבר לתמונת הגברת...

זאת לו עיתונות. זו צהבת והדפוס של שאיבת ידיעות מהפייסבוק ע,י האתרים השייכים לעיתונים רק מדרדר את המצב עוד יותר.

שים לב לכיתוב שלמטה השב על ההטעיה המכוונות ומציין כי כוון כלפי האשה 'אקדח' כשמילה זו מצטיירת אצל כל אדם כנשק חם וכמשמעותו וכשברור לכותבי הותרת שמדובר בטייזר [ללא קשר לסכנות שבטייזר, להעדר המשמעות של כיוון טייזר מרחוק לאדם להבדיל מכיוונו של אקדח, להעדר היכולת של אדם לראות אם מכוונים אליו משמהו מהגב או לשאלה אם הגברת פשוט לא נצמדת לאמת במלואה].

רק על הלוגו של נענע הייתי מוריד נקודות אם הייתה כאן תחרות 'אזרח נולד'

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 03-08-2012 בשעה 08:54.
ישן 03-08-2012, 11:46

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "מה אנחנו אמורים ללמוד מהתמונה הזאת?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
איך אמור להראות אדם שאומר אמת ואיך אמור להראות אדם שאינו אומר אמת? איך אמור להראות מפר סדר ואיך נראה שומר חוק?
אותי אתה שואל את זה
אתה צריך לשאול את זה את המשטרה שעוסקת בפרופיילינג ובוחרת את מי להטריד ואל מי להיטפל סתם כך ברחוב רגיל או במרכזה של עיר אך ורק על פי מראה חיצוני.

מזל שחזותי איננה נופלת לתוך הקטגוריות המסומנות ושמימדי גופי ורוחב הכתפיים לא יביישו את מיודענו ליבני ובכך המשטרה נמנעת מלהיטפל אליי. אחרת מזמן הייתי צריך להחזיק בחיוג מקוצר את אחד מהעו"ד "החביבים" על מ"י .

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
שים לב לכיתוב שלמטה השב על ההטעיה המכוונות ומציין כי כוון כלפי האשה 'אקדח' כשמילה זו מצטיירת אצל כל אדם כנשק חם וכמשמעותו וכשברור לכותבי הותרת שמדובר בטייזר [ללא קשר לסכנות שבטייזר, להעדר המשמעות של כיוון טייזר מרחוק לאדם להבדיל מכיוונו של אקדח, להעדר היכולת של אדם לראות אם מכוונים אליו משמהו מהגב או לשאלה אם הגברת פשוט לא נצמדת לאמת במלואה].
מעניין איך יגיב שוטר שכן מכיר מה זה טייזר (בניגוד לגברת אבני) אם אני או אתה ננפנף בטייזר במרכזה של עיר (סתם לנפנף בו, בלי לאיים).
ישן 03-08-2012, 12:46

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "[QUOTE]אתה צריך לשאול את זה..."

1)אתה מעוות את הפיסקה, אפשר לדרוש להזדהות במקרה ויש חשד לעברה, מה הטעם לדרוש זיהוי כאשר אין חשד?
2)במקום לבוא ולעזור לחברים שכנים לפטור בעיות חניה, עדיף שישקיעו אנרגיה במקום אחר, לי יש ניסיון מר עם משטרת ישראל עוד מגיל 9, כאשר ביום כיפור רכבתי עם האופניים(חדשות), וערבי רכוב על האופניים ישנות התנגש בי, הפיל אותי, נתן סטירה, וכמובן עשה את שלשמו הגיע(גנב את האופניים).
כאשר באתי עם אבא להגיש תלונה, השוטרים אפילו לא טרחו לרשום, הם פשוט אמרו, חבל על הזמן, יש לנו מספיק דברים חשובים יותר, כאשר בתור ילד זה הדבר הראשון שאתה שומע משוטר, לא פלא שאין יותר מדי כבוד למקצוע שוטר..
ישן 03-08-2012, 13:44

בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אתה באמת חושב ששוטרים הולכים..."

אני לא צריך לחשוב כלום, זו מה שקובעת הפסיקה, ולא כפי שאתה עוות אותה.
מי שדואג לחניה שלו, אז במקום להזמין שוטרים, עדיף לו היה מסמן את שטח החניה באופן ברור, ובמקרה הספציפי המדובר, מאוד פשוט ואפקטיבי היה לשים עמוד נעול בחניה, חוקי, פשוט, ופותר את הבעיה. אכן יש מקרים בהם שוטרים מגעים בעקבות קריאה למקום על חניה(ובמקרים מסוימים מחלקים קנסות), ויש מקרים אחרים, של אדם ששכנו תופס לו חניה באופן קבוע, הנ"ל הגיש תלונה במשטרה מספר פעמים, ועדיין העולם כמנהגו נוהג.

לעניין אחר.
חבל ששוטר כאן בפורום(שלומוביץ אשר), מדבר על עברה "השגת גבול"(עברה פלילית), באופן כה נחרץ, ויותר מפעם אחת, מדובר בעברה אחרת לגמרי: אחיזת מקרקעין בכוח לפי סעיף 190 לחוק העונשין.
אני מודע לכך, שמדובר בטעות רווחת, אבל עדיין חשוב לדייק.
ישן 04-08-2012, 19:28

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמולביץ אשר
אתה טועה ומטעה. העבירה היא הסגת גבול (שלא למטרה פלילית) אולם העבירה היא עדין פלילית.

ציטוט:
הסגת גבול, כשלעצמה, אינה עבירה פלילית ואינה עילה לתביעת פיצויים.

הסגת גבול היא עבירה רק אם נעשתה במטרה להפחיד מחזיק בנכס, להעליבו, להקניטו או לעבור עבירה (סעיף 447 לחוק העונשין); והיא עילה לתביעת פיצויים רק אם גרמה נזק כספי (סעיף 29 לפקודת הנזיקין).

נכון שזו עברה, אבל מדובר בעברה אחרת, כמו שכבר ציינתי מקדום. מה לעשות שהמינוח המשפטי של "עברה של הסגת גבול" מתייחס לעברה ספציפית מאוד, ומדובר בעברה פלילית, חשוב להדגיש שמדובר בעברה אחרת.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 04-08-2012 בשעה 19:42.
ישן 04-08-2012, 22:56
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
ישראלה ישראלה ישראלה, במקרים כמו הנ"ל - אל תמתין למשטרה
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "שאלה: אם תאורטית יש לי חניה פרטית ותאורטית מישהו חונה בה"

יש דברים אותם ניתן לעשות בעצמך כדי ללמד את בן הבליעל שחנה בחניה שלך לקח, והם - כפי שנראה לי לפחות - חוקיים בהחלט. כמו למשל לרדת לרכב שלו ולמרוח לו כמות מכובדת של וזלין על השמשה הקדמית.
עם המגבים והמים הוא בוודאי לא יוכל להוריד את זה, ובזמן שהוא יקלל כהוגן וינסה להסיר את כל ה-וזלין, הוא בוודאי יוכל להרהר ולהבין מדוע הוא זכה לטיפול שכזה. בכל מקרה, אני מבטיח לך שמירב הסיכויים הם שהוא לא יחנה שם שוב

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:54

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר