לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
צפה בתוצאות הסקר: מה עמדתך בנוגע למדינה פלשתינית
מתנגד מדינה פלשתינית בין הים לירדן 15 71.43%
תומך רק בתנאי שמתנחלים יוכלו להמשיך לגור בה בביטחון 2 9.52%
תומך אבל לא מוכן לפשרות בירושלים 2 9.52%
תומך ומוכן גם לפשרה בירושלים 2 9.52%
מצביעים: 21. אינך רשאי להצביע בסקר זה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-08-2012, 00:44
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "סקר:מה דעתכם על האפשרות של הקמת מדינה פלשתינית"

אילו הפלסטינים היו אוכלוסייה של אנשים שכל מה שהם רוצים זה בית לאומי שבו הם יוכלו לחיות בשקט ובשלווה אז לא הייתי מתנגד להקמה של מדינה פלסטינית. מכיוון שהמציאות היא לא כזו אני חושב שצריך להעמיד פנים כאילו אנחנו כן מוכנים לזה ובמקביל להתעקש על שורה של דרישות שהפלסטינים בחיים לא יסכימו להן והכל במטרה למשוך זמן לנצח*.

*לנצח = עד שלערבים יגמר הנפט ואז, כשלעולם לא יהיה אכפת מהם כמו שלאף אחד לא אכפת מאפריקה, נתחיל לכסח להם את הצורה בלי הפרעות.

לפי ויקיפדיה אוכלוסיית העולם מנתה כ3 מיליארד איש בשנת 1960 והיום היא מונה כ7 מילארד איש. בקצב גידול כזה האנושות בטוח תצרוך את כל הנפט של הערבים בתוך כמה עשרות שנים. כמה נפט כבר יכול להיות להם? ל50 שנים? ל100 שנים??? צריך להחזיק מעמד עד אז.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-09-2012, 11:56
  כינוי שקר כלשהו כינוי שקר כלשהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.10
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "או בקיצור:אתה כן תומך בפינוי..."

אני מסכים איתו על חלקיות הרעיון כל עוד אנחנו שומרים על גושי ההתיישבות הגדולים:
אריאל (אפשר לבנות מובלעת).
גוש עציון ובית"ר עילית (קל וחומר שמדובר במקום שהיה אדמה יהודית במהלך 48 ונחרב).
ירושלים ומעלה אדומים (אזרחות מלאה לכלל המזרח ירושלמים, כולל חובות)
ישובים שהם צמודי גדר במידת האפשר (כמו נגיד סנסנה ואשכולות)

כמובן, כל זה לא מתייחס לשאלת הבקעה ולשאלת מקומות מורכבים אחרים כמו חברון.

ואם אני כבר שוקע בפנטזיה - אז אני גם אשמח לראות את UNRWA מפורקת ומתאחדת לתוך הUNHCR ולדעת שסוגית "הפליטים" תיעלם וכל החבר'ה שעסוקים כבר 60 שנה בלהנציח את המסכנות של עצמם יתחילו לחיות במדינות שבהם הם חיים עכשיו.
אגב, זה נורא ישמח אותי לדעת שהפליטים הפלסטינים בסוריה שבורחים ממלחמת האזרחים יאבדו את מעמד "הפליט הפלסטיני" שלהם.

נערך לאחרונה ע"י כינוי שקר כלשהו בתאריך 09-09-2012 בשעה 12:02.
ישן 09-09-2012, 21:43
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "זה קצת מצחיק לומר למישהו שהוא..."

לא,אני רק קורא את האפשרות שאליה הצבעת בסקר...
"תומך בתנאי שהמתנחלים יוכלו להמשיך לגור בה בביטחון" - אז אם לא הייתי מובן אני אסביר עכשיו-כשכתבתי "בה" התכוונתי למדינה הפלשתינית,לא למדינת ישראל...

אגב,את הסכסוך אפשר היה לפתור אם ב1929 היינו אומרים לבריטים "אוקיי,אוקיי,החבר'ה כאן ממש לא אוהבים אותנו,אנחנו בעצם כן הולכים על אוגנדה" הבריטים היו קופצים על המציאה ונותנים לנו חלקת קרקע יפה ובלי יותר מיד ברברים רצחניים מסביב.
למרבה הצער, העם היהודי נאחז במולדתו בשיניים ובכך מנע את הסיכוי לחיסול הסכסוך בשלביו הראשונים.ללמדך שאבות הציונות שעליהם השמאל מתרפק בגעגועים - היו מוכנים להקריב חיי אדם בשביל משהו ערטילאי ומופשט כמו "לאומיות" ו"מולדת".
ועכשיו תסביר לי,אם בשביל עמק יזראל ותל אביב שווה להילחם, אז בשביל המקומות הקדושים ביותר לעם היהודי,בשביל המקומות שהיוו את לב ליבה של ארץ ישראל ההיסטורית,בשביל המקומות שהם מרכז המולדת האמיתי שלנו - לא שווה להילחם?

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 09-09-2012 בשעה 21:52.
ישן 10-09-2012, 22:52
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "שלטו פה,יפה,לא חיו פה,לא ראו..."

לא, אתה מכניס לי מילים לפה. לא אמרתי שיש אותו הקשר (וההאשמה על אנטישמיות בכלל איננה במקומה). הטענה איננה איזה קשר יש אלא האם יש קשר... ואם יש, מדוע קשר אחד חזק יותר מקשר אחר?

אתה מבין, המשקל של הטיעונים שלך כולו, אבל כולו, מבוסס על פרספקטיבה אמוציונלית. במראה המשפט הישראלי כמו הבינלאומי, הוא לא באמת היה מחזיק מים.
העולם מכיר בפרספקטיבה שלך (וזו הסיבה שיש לך מדינה) אבל בדיוק אותו העולם הכיר גם בפרספקטיבה שאתה מסרב להכיר בה - הפרספקטיבה הערבית. אתה לא יכול לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה - או שאתה מקבל את כל תכנית החלוקה (כפי שעשתה ממשלת ישראל הראשונה בראשות בן-גוריון) או שאתה לא מקבל אף חלק ממנה, כולל מדינת ישראל...

אז מה אתה בוחר?

ישן 11-09-2012, 07:19

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "לא, אתה מכניס לי מילים לפה...."

פרספקטיבה אמוציונאלית?הטיעונים שהבאתי לך מראים במפורשת שאין עוד קבוצה אתנית שיכולה לטעון על קשר למקום הזה כמונו=אנחנו הבעלים,פשוט מאוד.
אני לא מוכן לוותר על המולדת בשם סעיפים עבשים בחוקים אירופאיים,הצדק הוא זה שמעניין כאן ועל פיו הארץ הזאת כולה שייכת לנו.
גם הצעת האו"ם לא היתה יותר מאמצעי טקטי,אם היא היתה דוחה את תכונית החלוקה היישוב היהודי היה מעיף את כל ההסמאות שהבאת לעזאזאל וממשיך להילחם על הארץ בגלל שכאמור,היא היתה רק אמצעי טקטי לבעוט מכאן את הבריטים.הלגיטמציה המוסרית למפעל הציוני מגיע מהתנ"ך/מההיסטוריה והתרבות שלנו,לא מהחלטת האומות האנטישמיות המאוחדות.
ישן 11-09-2012, 08:33
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
יש בעיה בסיסית בשאלה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "סקר:מה דעתכם על האפשרות של הקמת מדינה פלשתינית"

שואל השאלה מניח הרבה הנחות, שמכיוון שהן לא מובנות מאליהן הסקר הופך לחסר משמעות.

- התמורה: מה יהיה טיב היחסים עם אותה מדינה. האם מדובר על ויתור מלא על תביעות (כולל מצד האופוזיציה העיקרית - החמאס), הפסקת החרם ממדינות ערב, והסרת האיום במלחמה.
- השטח: האם מדובר על נסיגה מלאה, כולל העיר העתיקה, מודיעין, וקטעים מכביש 1? האם מדובר על החלפת שטחים והאם הם יהיו מיושבים?
- היחס למתיישבים: האם הם יוכלו לחיות כמיעוט בשטח? האם הם יגורשו - מה שגורר גם קריסה כלכלית,או רק יסבלו מהכבדה בתנאי המחיה.
- היחס לפלסטינים: האם הפיתרון המוצע יגרום אכן לשיפור חייהם או שיגרום להרעה, תסיסה פנימית והתלקחות מאוחר יותר? האם המדינה הפלסטינית תהיה ברת-קיימה מבחינה כלכלית או שתמשיך להסתמך על קבצנות? האם המדינה הפלסטינית תהווה פיתרון לפלסטינים מחוץ ליהודה ושומרון, ואם לא איך בעייתם תיפתר?
- צרכי הביטחון: האם ינתנו ערובות מסויימות כדי לענות על צרכי הביטחון (התחייבות על פירוז, פיצוי על לקיחת הסיכון הבטחוני, הסכמה על מנגנון פיצויים על חריגות בטחוניות משמעותיות, הסכמי הסגרה על פעילי טרור ופושעים)
- צרכי הדת: מה יהיה הסטטוס של המקומות הקדושים? האם תובטח גישה אליהם גם במצב עימות חלקי? ואם כן - איך?

כנראה יהיה רוב שיסכים לנסיגה לא מלאה שתיתן יחס הוגן למתיישבים, הערבים והפליטים, תבטיח שלום אמת עם העולם הערבי והפלסטינים, ותענה על צרכי הביטחון והדת
אלא מה, הסיכוי לפיתרון כזה נראה היום קלוש.חלק מאיתנו אמרו זאת מראש - כשהסכמי אוסלו רק נחתמו.

ומצד שני - רק מיעוט קיצוני יסכים לנסיגה מלאה, ללא הבטחת צרכי הביטחון והדת, שתתעלל במתיישבים והפלסטינים ולא תהיה פיתרון מוסכם עם העולם הערבי ואפילו לא עם האופוזיציה הפלסטינית,
והרי זה ההסכם היחיד שמוצע לנו היום...

אשר לשאלה על זכויות הפלסטינים על ישראל - היא לא רלוונטית.
מדובר באנשים, שכבני אדם צריך למצוא להם פיתרון סביר - גם אם רואים בהם מהגרים מרושעים.
אבל האם לחיות במשטר אלים וכוחני עם כלכלה קורסת שאינה ברת-קיימה, פילוג פנימי עמוק, וסכסוכים עם שכניה היא פיתרון סביר?
ישן 11-09-2012, 15:43

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "יש בעיה בסיסית בשאלה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
שואל השאלה מניח הרבה הנחות, שמכיוון שהן לא מובנות מאליהן הסקר הופך לחסר משמעות.

- התמורה: מה יהיה טיב היחסים עם אותה מדינה. האם מדובר על ויתור מלא על תביעות (כולל מצד האופוזיציה העיקרית - החמאס), הפסקת החרם ממדינות ערב, והסרת האיום במלחמה.
- השטח: האם מדובר על נסיגה מלאה, כולל העיר העתיקה, מודיעין, וקטעים מכביש 1? האם מדובר על החלפת שטחים והאם הם יהיו מיושבים?
- היחס למתיישבים: האם הם יוכלו לחיות כמיעוט בשטח? האם הם יגורשו - מה שגורר גם קריסה כלכלית,או רק יסבלו מהכבדה בתנאי המחיה.
- היחס לפלסטינים: האם הפיתרון המוצע יגרום אכן לשיפור חייהם או שיגרום להרעה, תסיסה פנימית והתלקחות מאוחר יותר? האם המדינה הפלסטינית תהיה ברת-קיימה מבחינה כלכלית או שתמשיך להסתמך על קבצנות? האם המדינה הפלסטינית תהווה פיתרון לפלסטינים מחוץ ליהודה ושומרון, ואם לא איך בעייתם תיפתר?
- צרכי הביטחון: האם ינתנו ערובות מסויימות כדי לענות על צרכי הביטחון (התחייבות על פירוז, פיצוי על לקיחת הסיכון הבטחוני, הסכמה על מנגנון פיצויים על חריגות בטחוניות משמעותיות, הסכמי הסגרה על פעילי טרור ופושעים)
- צרכי הדת: מה יהיה הסטטוס של המקומות הקדושים? האם תובטח גישה אליהם גם במצב עימות חלקי? ואם כן - איך?

כנראה יהיה רוב שיסכים לנסיגה לא מלאה שתיתן יחס הוגן למתיישבים, הערבים והפליטים, תבטיח שלום אמת עם העולם הערבי והפלסטינים, ותענה על צרכי הביטחון והדת
אלא מה, הסיכוי לפיתרון כזה נראה היום קלוש.חלק מאיתנו אמרו זאת מראש - כשהסכמי אוסלו רק נחתמו.

ומצד שני - רק מיעוט קיצוני יסכים לנסיגה מלאה, ללא הבטחת צרכי הביטחון והדת, שתתעלל במתיישבים והפלסטינים ולא תהיה פיתרון מוסכם עם העולם הערבי ואפילו לא עם האופוזיציה הפלסטינית,
והרי זה ההסכם היחיד שמוצע לנו היום...

אשר לשאלה על זכויות הפלסטינים על ישראל - היא לא רלוונטית.
מדובר באנשים, שכבני אדם צריך למצוא להם פיתרון סביר - גם אם רואים בהם מהגרים מרושעים.
אבל האם לחיות במשטר אלים וכוחני עם כלכלה קורסת שאינה ברת-קיימה, פילוג פנימי עמוק, וסכסוכים עם שכניה היא פיתרון סביר?

הסקר בא לבדוק את עמדתם העקרונית של הגולשים על עצם האפשרויות של הקמת מדינה פלשתינית,חלוקת ירושלים,החרבת היישובים היהודיים בגדה וגירוש יושביהם.לא להציע פיתרון מלא לבעיות המזרח התיכון,ככה שלא ברור לי מה הבעייה.
אגב,הסקר מכיל בתוכו אפשרות "תומך|במדינה פלשתינית| בתנאי שהמתנחלים יוכלו להמשיך לחיות בה בביטחון".
ישן 12-09-2012, 14:07
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
הסקר לא בודק זאת
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "לא יודע מה איתך,אני לא חושב שזאת שאלה טכנית."

אם אתה שואל באופן עקרוני - תנסח את העניין באופן ברור.

אם תשאל אנשים - תגלה שלרוב ההתנגדות של האנשים פרקטית - אין להם שום אמון בהתרחשות כזו.
אם תציג את הדברים באופן ברור, תגלה שב"הסכם שלום האידיאלי" יש תמיכה מסויימת,
אבל לא ברור לאנשים למה צריך להתעלל במתיישבים, בפלסטינים, בתושבי ירושליים, ולתת "הכל" תמורת פיקציה לא יציבה - לא פוליטית ולא כלכלית.
כדי לאכול חומוס פלסטיני?

הרי אם מצפים לאחוות עמים, לא צריך גירוש, אין סיבה להתעלם מהדת, לא צריך חרמות כלכליות, ואין מניעה מפירוז.
ומצד שני, התומכים בהסכם אומרים במפורש מה שהימין אמר ב1993 - אין סיכוי להסכם כזה.
אז יש הסכמה שאין סיכוי לשלום, השאלה היא רק איך מתמודדים עם זה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:25

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר