לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-09-2012, 14:03
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "לפי התמונות, לא נראה שיש ממש מקום ל-3 לוחמים במושב האחורי..."

אם הרכיבו שם מושב אחורי דוגמת זה שבפז'ו פרטנר, יש גם יש, כולל עם אפוד, אך נוגעים אחד בשני. אני יודע שבסופה המקורית מושב כזה נכנס יופי לרוחב מעל בתי הגלגלים אם מורידים את הספסלים ומשענותיהם.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-09-2012, 15:25
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
מספר שאלות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "רכב סיור ללחימה מדברית ע"ב סופה 3"

א. אני מניח שאת מכשירי הקשר מתקינים בקונספט הזה על המדף בתא המטען האחורי - אם כך, כיצד (מהיכן) מפעילים אותם ואת מתגיהם השונים מבחינה ארגונומית בזמן נסיעה?

ב. היכן ממוקם נישקו האישי של הנהג ?

ג. תוך התקדמות בפנייה ימנית או שמאלית בשלוליות, ברפש או בבוץ - האם אחד הצמיגים הקדמיים לא יעיף "זבלה" על הנוסעים ?

ד. כיצד והיכן תונח אלונקה לפינוי נפגעים בתיכנון הזה ?

ה. האם ה"מיתרים" הקדמיים אינם מפריעים להוצאת והכנסת מיכלי הדלק (ג'ריקאנים) ?

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 24-09-2012 בשעה 15:35.
ישן 24-09-2012, 17:19
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
תשובות
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "מספר שאלות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מיקיטל
א. אני מניח שאת מכשירי הקשר מתקינים בקונספט הזה על המדף בתא המטען האחורי - אם כך, כיצד (מהיכן) מפעילים אותם ואת מתגיהם השונים מבחינה ארגונומית בזמן נסיעה?
משתמשים בקופסת פיקוד.
ב. היכן ממוקם נישקו האישי של הנהג ?
ייתכן ויש תפס לצד המושב, קשה לראות.
ג. תוך התקדמות בפנייה ימנית או שמאלית בשלוליות, ברפש או בבוץ - האם אחד הצמיגים הקדמיים לא יעיף "זבלה" על הנוסעים ?
המגיני בוץ דוקא נראים בסדר מבחינה זו.
ד. כיצד והיכן תונח אלונקה לפינוי נפגעים בתיכנון הזה ?
שאלה טובה, אולי במרכז ולאורך קשת התהפכות במקום הנוסע האמצעי מאחור (פטנט קיים בכלים אחרים).
ה. האם ה"מיתרים" הקדמיים אינם מפריעים להוצאת והכנסת מיכלי הדלק (ג'ריקאנים)?
גם אם כן, נראה שההפרעה היא די מינימלית - זה כבל עם מעט חופש תנועה, לא ברזל קשיח.

ישן 24-09-2012, 19:41
  asafk.asafk asafk.asafk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "רכב סיור ללחימה מדברית ע"ב סופה 3"

יום חמישי, ביקרתי בנצרת במסגרת העבודה הרגילה. חבר מתקשר. הוא היה אמור לקחת את הסופה3 סיור לכיול מחדש (חיוני ביותר) של המתלים (מחליפים קפיצים ובולמים כדי לקבל איכות נסיעה טוב היותר באופן משמעותי) ועל הדרך להציג אותו במפגש ביום שישי. הוא לא מספיק ואין לו זמן והוא לא יביא את הג'יפ.
אני בטעות פולט שאני נמצא כרגע בנצרת וחבל שהוא לא אמר קודם... יש לי עוד מלא עבודה בצפון היום ואני אוכל לקחת אותו, אם בכלל, רק בסוף היום, וזה לא מתאים. ואין לי עלי משקפי אבק רק משקפי שמש... אז שישכח מזה.

ערב, כמה שעות מאוחר יותר. מרכז הארץ. במקום שעה וחצי זה לקח לי שלוש שעות. אין לי אופי.

כללים לנסיעה בג'יפ פתוח. משקפיים. אטמי אזניים. ולא לפתוח את הפה לא משנה מה.

משקפי שמש יעילים רק עד 90 קמ"ש בכביש, אז ניסע מהשטח.
משקפי שמש יעילים רק עד 90 קמ"ש גם בשטח.

כן, אני מוכר, בטח. יש לך מזומן עליך? 400 אלף ואני נוסע מכאן באוטובוס. אה, לא?

ג'יפ פתוח זה הדבר הכי כיפי שיש. תמיד היה ותמיד יהיה.

שורה תחתונה, חבל שגרסת הייצור הסדרתי תהיה קצת פחות "קרבית" מהאבטיפוס שזכיתי לדגום. מהעבודה של עידו לא נשאר הרבה, הצמיגים מעט קטנים יותר ונוספה נעילה אחורית מלאה וסט קפיצים-בולמים משופר. אבל כן, זה ג'יפ אדיר. ג'יפ אמיתי כמו שג'יפים צריכים להיות. איזה יופי.

אסף.

ישן 24-09-2012, 22:12
  אודי עציון אודי עציון אינו מחובר  
כתב הרכב של ידיעות אחרונות. עיתונאי ועורך ותיק את שירותו הצבאי עשה ככתב בביטאון חיל האוויר

חבר מתאריך: 31.10.07
המנוע גודש, למה לא?
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "ג'יפ אמיתי עם מנוע דיזל וגיר..."

טורבו דיזל איטלקי של VM, עם 195 כ"ס.

למה דיזל? מוסיף טווח, מוסיף מומנט שמקל על טיפוס ומעבר מכשולים, פשוט יותר לוגיסטית כי מראש ראב הצבא צועד על סולר.

אפשר להחליף לדיזל אחר או לבנזין - ואני עונה כאן גם לשאלת עבר של יוסיפון של ראיתי עד היום - אבל הרבה מהעניין של צה"ל בכלי היה שהוא מבוסס על רכב סדרתי, שאפשר לתחזק בכל מוסך של יבואן קרייזלר, מכשירי תנועה.

יכול שאפשר טכנית להתקין מנועים אחרים, אבל זה מחייב עבודה הנדסית שכנראה שלא מז"י ולא תע"ר להוטים לבצע, לממן, וגם לחיות עם הסרבול הלוגיסטי שאח"כ. זאת הסיבה, או לפחות כך נטען בפני, שלא רוכשים עוד זיבארים מעידו, כי צריך להשקיע יותר אנרגיה וכסף באחזקה השוטפת שלהם, אפילו שכמעט כל החלקים הם מוצרי מדף של יצרנים שונים.
ישן 24-09-2012, 21:01
  משתמש זכר nabato nabato אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.11
אכן נראה נפלא!

חלום דורות של ממש,אין כיף גדול יותר מגיפ פתוח וחשבון דלק פתוח לסיור במדבר.

אישית הייתי משנה כמה דברים,מתקין קשת מרכזית מאסיבית לאמצעי תצפית יום ולילה,מתקין מיכל דלק נוסף רזרבי תחתי ולא ג'ריקנים, למעט מבודדים למים,גם הייתי משנה את הכנה ובטח את הכבלים,שנראה לי כי יקטפו יותר אזניים מענפים במדבר.
אבל.......וזה אבל גדול...!
כלי מרדף וסיור שכזה,עודנו רלוונטי לגזרה הדרומית?
האיומים היום הם כבר לא בדואים מבריחים חמושים בכאפייה,אלה צוותי טרור כבדים מחומשים באמצעי נט ,מטענים ומקלעים.בגלל מאפיני הגזרה ,סביר להניח שהם ינסו בעיקר לארוב לסיורים עצמם.
אם כי ככלי עומק ,למניעת הגעת אנשים משטחנו,לגבול הוא יכול להיות מעולה.
ג'יפ הוא לא כלי לחימה אלא סיור והרעיון הוא ניתוק מגע בהתקלות.
המוטו אצלנו היה "ידידו הטוב ביותר של הג'יפ,הוא הרוורס...".

עמי
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:57

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר