לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-11-2012, 14:45
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
הכנסת הענישה את החרדי העובד שקם מוקדם בבוקר, עם הארכת שעון הקיץ לעוד 10 ימים

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4301399,00.html
לאחר ויכוחים, הפגנות ועימותים בין חילונים לדתיים, ימין לשמאל - אישרה הכנסת בצהריים (יום ב') כי שעון הקיץ יתארך לתקופה של 193 ימים בממוצע, בין 30 במרס ל-1 באוקטובר. עד כה ארכה תקופת שעון הקיץ 183 יום בממוצע.

19 חברי כנסת תמכו בהצעה, התנגדו לה שבעה ואחד נמנע.

ציטוט:

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...682#post3816423
הסבר: מי שמתחיל לעבוד ב7 או 7:30 בוקר, ונוסע נסיעה ארוכה לעבודה, יוצא מהבית ב6:30, או עוד לפני זה.

היהודי הזה צריך להתפלל לפני שיוצא לעבודתו, ובחורף אם עושים אז שעון קיץ, עדייו מוקדם להתפלל. אפשר להתחיל להתפלל רק אחרי שמאיר אור היום.

מספר יהודי שגר אי-שם בדרום שהיה צריך לנסוע לאזור תל-אביב לעבודה:

הייתי יוצא בשעה 6 לעבודה, עם הסעה. בימים שהיה מעבר בין הקיץ לחורף, ועדיין היה שעון קיץ, היה ממש סיוט: בשעה 6 היה עדיין חושך, ואי אפשר היה להתפלל. בלית ברירה הייתי לוקח איתי את התפילין לתוך ההסעה ומתפלל בעת הנסיעה. אבא שלי עליו השלום, שהיה עדיין אז בחים היה מודאג עד עמקי נשמתו. כנראה שדאגתו נבעה מה יהיה אחרי 120 שנה שלו, הוא דאג שלא אוכל להגיד קדיש בציבור לעילוי נשמתו.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 05-11-2012 בשעה 15:00.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-11-2012, 15:07

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "אני מקווה שאתה ער לכך"

אולי זו תוצאה של חנופה. הם מנסים להציג כאילו ש"ס היא מפלגה של כל יוצאי המזרח ללא הבדל אם זה דתי או חילוני.

יוצאי מזרח הלא דתיים גם הם אוהבים דתיים, אולי יש ביניהם מיעוט קן שמושפע מההסתה האנטי-דתית.

הצעד זה יעלה לו ביוקר מאוד, כי את שונאי הדת הוא לא ישיג, הם שונאים אותו ככה כו ככה, מה שלא יעשה. אבל הוא יפסיד - בגלל החנופה - המון יהודים דתיים.

-----------------------
את זה כתבתי כתגובה למה שאתה כתבת, אבל אחרי שראיתי במעריב, ראיתי שם תמונה אחרת ממה שאתה הצגת:

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...&cat=404&loc=49
בשבועות האחרונים הפעילו גורמים בש"ס לחצים כבדים כדי למנוע את ההצבעה היום, אולם ראש הממשלה, שהתחייב להביא המהלך לאישור הכנסת עוד לפני הבחירות, ביקש לכנס את הכנסת לישיבת פגרה מיוחדת ולהעלות את החוק להצבעה

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 05-11-2012 בשעה 15:20.
ישן 05-11-2012, 15:23

אתה טועה ומטעה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "שיעבוד במקום מ-7:30 עד 16:00..."

ציטוט:
שיעבוד במקום מ-7:30 עד 16:00 מ-9:00 עד 17:30.

איפה אפשר לבחור את זמני עבודה?. אולי רק בעבודות הסתדרותיות.

לכל המדינה יהיה כייף?

מי שקם מוקדם בבוקר לעבודתו, בין אם זה דתי או חילוני לכולם זה מאוד קשה. אבל לחרדים ודתיים זה עוד יותר קשה.

אבל הדרך איך שאתה כתבת, זה מראה ששונאי הדת שמחפשים דברים שליליים אצל הדתיים הם שקרנים. כי שונאים את כולם, בין אם זה חרדי עובד, גם אם הוא כזה שקם מוקדם בבוקר לעבודתו עוד לפני זריחת השמש.

ישן 05-11-2012, 15:27
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "אתה טועה ומטעה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamedinai
איפה אפשר לבחור את זמני עבודה?. אולי רק בעבודות הסתדרותיות.
בהרבה עבודות. אבל אם הוא לא מצליח, כמו שאמרתי שימצא עבודה בשחור - ירוויח שלוש פעמים: גם יעבוד קרוב לבית במקום לנסוע עד לתל אביב, גם לא תהיה לו בעיה עם זמני תפילות, וגם ירוויח את המס.
ממילא אומרים בתקשורת שכל החרדים המנייאקים האלה עובדים בשחור (ואם אומרים בתקשורת ברור שזה נכון), אז מה זה משנה עוד אחד?

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 05-11-2012, 15:36
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "אני כבר לא יודע האם אתה כותב בציניות או ברצינות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamedinai
ראם תוגובה 71 בYNET:

71.בשביל 10 ימים כל הבלאגן והשנאה הזאת כלפי הדתיים!?
מדינה של אנשי מדון....
אני רציני לגמרי, וזה כי אני מסכים איתך ועם התגובה.
בנאדם רוצה להתפלל בציבור וגם לעבוד באופן חוקי. אבל מכריחים אותו לבחור. אם הוא ייכנע, לא תהיה סיבה לאלו שמכריחים אותו לשנות את התנהגותם. הוא צריך לבחור באופציה הפחות נוחה להם (שבמקרה היא גם זו שנוחה יותר עבורו), וככה אולי הם ישתכנעו.

ישן 05-11-2012, 15:40
  Harmonic Oscillator Harmonic Oscillator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "הכנסת הענישה את החרדי העובד שקם מוקדם בבוקר, עם הארכת שעון הקיץ לעוד 10 ימים"

כשאני קורא את מה שאתה כותב, אני לא רק מבין איך מוסדות הדת התנגדו לתפיסה שכדור הארץ מסתובב סביב השמש, אלא גם מתפלא שהם לא הכריזו שכדור הארץ מסתובב סביבם.

נגד חרדים? שכחת באגוצנטריות שלך שאולי רוב תושבי המדינה הם לא חרדים. ושבידיוק כמו החרדים גם להם יש העדפות שנובעות מאורח החיים שלהם עצמם. לא יודע למה החלטת שכל מה שהחילונים עושים מונע משנאת חרדים ולא מנסיון להיטיב את חייהם אבל אני מקווה שתתעורר מהפנטזיות שלך.

לי אישית החוק הזה טוב, לא בגלל שזה פוגע באיזה חרדי שעובד מוקדם וגם מעדיף עוד שעות אור דווקא בבוקר (לא חייב להתקיים). אלא בגלל שאני אוהב לעשות פעילויות בחוץ אחרי הצוהריים- בערב, ואני מעדיף אור אז. תתפלא.

אבל אם נצא מהפן האישי, משהו שכנראה אתה לא מסוגל לעשות, אני לא יודע אם החוק הזה טוב. כמו שאולי יש חרדים שזה בעצם טוב להם, בטח יש חילונים שמרגישים נפגעים ע"י החוק. לדעתי זאת סוגיה מצויינת למשאל עם.

לסיכום, הוועדה שהביאה את החוק הזה מונתה ע"י אלי ישי, מהתוצאות ומחברי המוועדה ניתן לראות שמטרתה הייתה למסמס את הארכת שעון הקיץ עד ה- 01.11 כמו שביקשו, ובכך הוא אכן הצליח כי בפועל הצעת החוק הוארכה רק ב 0.25 מהזמן שביקשו.

עריכה: בנוסף אני סבור שכותרת האשכול אינה מתאימה.

נערך לאחרונה ע"י Harmonic Oscillator בתאריך 05-11-2012 בשעה 15:44.
ישן 05-11-2012, 16:08

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אז זה בסדר לדפוק אנשים אחרים,..."

א. גם אי הארכה של שעון הקיץ היא דפיקה של חלק (אולי רוב) האנשים. זה סוג של משחק סכום אפס.

ב. הסברתי את המוטיב כי על פי מדינאי החילוני הממוצע מחליט מה לעשות בחייו על סמך השאלה האם זה יפגע בחרדי.

3. כפי שאמרתי אני לא חושב שההחלטה הנכונה היא מה מתאים לי או למגזר שלי. אלא מה טוב לרוב אזרחי המדינה. כלומר דופק פחות אנשים.

ד. הדוגמא שלך אינה מקבילה. כשרכב נוסע בכביש ליד בית של חרדי הוא אינו מבצע פעולה (בגדול) על החרדי. הפגיעה אינה פיזית אלא ברגשות, אדם בוגר יכול פשוט להתעלם. כמו שאני מסוגל להתעלם מהפגנה של שמאל קיצוני ולא להתחיל לזרוק אבנים. עם זאת אני מאמין שיש מקום להתחשב ברגשות למשל במקומות בהם יש ריכוזי חרדים. הפתעה, זה אפילו קורה...
לעומת זאת אם אני, רק לדוגמא, רוצה לרוץ/ לנסוע באופניים אחרי הצהרים בשביל לא מואר אני פיזית לא מסוגל.

נערך לאחרונה ע"י Harmonic Oscillator בתאריך 05-11-2012 בשעה 16:22.
ישן 05-11-2012, 18:38
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Harmonic Oscillator שמתחילה ב "א. גם אי הארכה של שעון הקיץ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Harmonic Oscillator
א. גם אי הארכה של שעון הקיץ היא דפיקה של חלק (אולי רוב) האנשים. זה סוג של משחק סכום אפס.
א1. לא. אי-הארכה של שעון קיץ היא הסטטוס-קוו. נזק היפותטי במחדל זה משהו שונה מאוד מנזק ממש במעשה. בגישה הזאת אפשר גם להגיד שזה שגורמים נזק בכך שהמדינה לא מממנת טיפולים רפואיים לחיות מחמד. אפילו אם זה נכון, זה שונא מאשר אם המדינה תחליט עכשיו להטיל מס נוסף על טיפולים רפואיים לחיות מחמד.

א2. לא. כי אין שום בסיס להנחה שקבוצות האנשים נפגעות במידה שווה. זה לא שמחלקים פה כמת מסוימת של דולרים.

ציטוט:
ב. הסברתי את המוטיב כי על פי מדינאי החילוני הממוצע מחליט מה לעשות בחייו על במך השאלה האם זה יפגע בחרדי.
ב. זה המוטיב על פי המתנד ההרמוני, לא על פי המדינאי. הוא רק טען שפוגעים בחרדי, לא שזו מטרת-העל של קבוצה סודית כלשהי שמפעילה קנוניה רחבת היקף נגד החרדים.

ציטוט:
3. כפי שאמרתי אני לא חושב שההחלטה הנכונה היא מה מתאים לי או למגזר שלי. אלא מה טוב לרוב אזרחי המדינה. כלומר דופק פחות אנשים.
3א. אה, עריצות הרוב יעני? חיחי.
3ב. לא. אתה הצעת "משאל עם". אפילו אם אנשים יודעים מה טוב להם ומה ההשפעות של האופציות השונות, כידוע, סדרת הצבעות (מתוכננת היטב, אבל לא רק) יכולה להביא למצב שרוב המצביעים דווקא מעדיפים מצב אחר עליו.

ציטוט:
ד. הדוגמא שלך אינה מקבילה. כשרכב נוסע בכביש ליד בית של חרדי הוא אינו מבצע פעולה (בגדול) על החרדי. הפגיעה אינה פיזית אלא ברגשות, אדם בוגר יכול פשוט להתעלם. כמו שאני מסוגל להתעלם מהפגנה של שמאל קיצוני ולא להתחיל לזרוק אבנים. עם זאת אני מאמין שיש מקום להתחשב ברגשות למשל במקומות בהם יש ריכוזי חרדים. הפתעה, זה אפילו קורה...
לעומת זאת אם אני, רק לדוגמא, רוצה לרוץ/ לנסוע באופניים אחרי הצהרים בשביל לא מואר אני פיזית לא מסוגל.
ד1. נכון. רעש זה לא "פעולה". אבל זה כן מפריע ומזיק.
ד2. הוא מפריע לחרדי לחצות את הכביש בשבת.
ד3. היחיד שמפריע לך לרוץ אחרי הצהריים הוא המעסיק שלך, שמחליט להעסיק אותך אחרי הצהריים. מישהו הכריח את המעסיק לך להתיישר לפי שעון שרירותי כלשהו ולא לפי זמני היום? צהריים, לדוגמה, הוא הרגע שבו השמש נמצאת בנקודה הגבוהה ביותר בשמיים במהלך היום, וזה ממש לא משנה מה המדינה תקבע שצריך להיות מוצג בשעון.

ישן 05-11-2012, 19:05

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=Harmonic Oscillator]א...."

ציטוט:
א1. לא. אי-הארכה של שעון קיץ היא הסטטוס-קוו. נזק היפותטי במחדל זה משהו שונה מאוד מנזק ממש במעשה. בגישה הזאת אפשר גם להגיד שזה שגורמים נזק בכך שהמדינה לא מממנת טיפולים רפואיים לחיות מחמד. אפילו אם זה נכון, זה שונא מאשר אם המדינה תחליט עכשיו להטיל מס נוסף על טיפולים רפואיים לחיות מחמד.

לפני יש בחירה בין שני מצבים א' ו-ב'. אין שום קדושה בסטטוס-קוו.

ציטוט:
"א2. לא. כי אין שום בסיס להנחה שקבוצות האנשים נפגעות במידה שווה. זה לא שמחלקים פה כמת מסוימת של דולרים."

גם לא טענתי כך. ובאותו אופן: אין גם שום בסיס להנחה שחרדים נפגעים יותר.

ציטוט:
ב. זה המוטיב על פי המתנד ההרמוני, לא על פי המדינאי. הוא רק טען שפוגעים בחרדי, לא שזו מטרת-העל של קבוצה סודית כלשהי שמפעילה קנוניה רחבת היקף נגד החרדים.

נכתב במקור ע"י מדינאי:

"אבל הדרך איך שאתה כתבת, זה מראה ששונאי הדת שמחפשים דברים שליליים אצל הדתיים הם שקרנים. כי שונאים את כולם, בין אם זה חרדי עובד, גם אם הוא כזה שקם מוקדם בבוקר לעבודתו עוד לפני זריחת השמש."

"
71.בשביל 10 ימים כל הבלאגן והשנאה הזאת כלפי הדתיים!?

מדינה
של אנשי מדון...."

רמיזה לכך שהמדינה והמנהיגה אותה הכנסת עושה דווקא לחרדים, עושים את זה כדי לעורר ריב, לפגוע. בניגוד למשל לניסוח "מדינה של אינטרסנטים/לא מתחשבים"

3. שאלה פשוטה: יש לך הצעה טובה יותר ממשאל עם.
איזה יופי, כל פעם שדעת הרוב מתנגשת עם דעת המיעוט אפשר פשוט לצעוק בקול רם: עריצות הרוב!!!11, לוותר על הכל למיעוט ולסגור עניין. אז יופי, אני מיעוט שאוהב לרוץ אחר הצהריים באור, בואו נעביר חוק שחובה על כווולם לרוץ בשעות האלו. לא מתאים לכם? עריצות הרוב!!!!11 (למען האמת חרא של טיעון, אבל זאת הקבלה לרמת הטיעונים שלך...)

ציטוט:
ד1. נכון. רעש זה לא "פעולה". אבל זה כן מפריע ומזיק.
ד2. הוא מפריע לחרדי לחצות את הכביש בשבת.
ד3. היחיד שמפריע לך לרוץ אחרי הצהריים הוא המעסיק שלך, שמחליט להעסיק אותך אחרי הצהריים. מישהו הכריח את המעסיק לך להתיישר לפי שעון שרירותי כלשהו ולא לפי זמני היום? צהריים, לדוגמה, הוא הרגע שבו השמש נמצאת בנקודה הגבוהה ביותר בשמיים במהלך היום, וזה ממש לא משנה מה המדינה תקבע שצריך להיות מוצג בשעון.

1+2 מפריע, אבל לא רק בשבת אלא בכל יום. יש תקנות רעש למדינת ישראל, אתה מוזמן להתלונן נגדם.

3. רגע, אבל כל ההתנגדות פה לשעון הקיץ היא בגלל ששעות העבודה מתנגשות לחרדים עם הפעילות שהם מעדיפים לעשות בשעות האלו. כלומר היחידי שמפריע להם הוא בעצם המעסיק ובכלל לא המדינה שמחליטה על שעון הקיץ. יאללה שמח שתצביע בעד שעון קיץ במשאל עם, או לפחות תמנע.

5. אתה מנסה להטביע את העיקר בהשוואות שמשראש אני בטוח שאתה יודע שאינן טובות פה ועם כל מיני פלפולי עורך-דין במקום להתיחס לעיקר.
ישן 05-11-2012, 16:28
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "צריך לתקן את הכותרת. במקום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
צריך לתקן את הכותרת.
במקום "הכנסת הענישה את החרדי העובד שקם מוקדם בבוקר, עם הארכת שעון הקיץ לעוד 10 ימים" צריך להיות "הכנסת הענישה את החילוני שחוזר הביתה מהעבודה בחושך, עם הארכת שעון הקיץ ב-10 ימים בלבד".

עכשיו 17:15 ובחוץ חושך מצרים. אם לא היו משחקים עם השעון אז השעה עכשיו הייתה 18:15 וכולנו היינו מרוויחים עוד שעה של אור לאורך יום העבודה. אם בדקות הקרובות מכונית תדרוס ילד בגלל שהנהג יחזור הביתה מהעבודה בחושך אני מקווה שההורים של אותו ילד יתנחמו בזה שמחר בבוקר יהיה חרדי עובד שיהיה לו נוח להתפלל...
או שתתחיל לעבוד מוקדם יותר? מאיפה הרעיון המטומטם שאתה צריך לעבוד בשעות שמספרן קבוע, במקום לעבוד בשעות המוארות, בלי קשר לאיך שהן נקראות?
ואם עכשיו נזיז את השעון ב-12 שעות, כך שהזריחה תהיה ב-17:35 במקום ב-5:35, אתה תעבוד בלילה ותישן ביום?

ישן 05-11-2012, 16:52
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
קשה לקום מוקדם בבוקר לעבודת הבורא? יש אלטרנטיבה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "הכנסת הענישה את החרדי העובד שקם מוקדם בבוקר, עם הארכת שעון הקיץ לעוד 10 ימים"

אני כבר עשרות שנים לא קם לסליחות ולא לתפילה. אם קשה לקום מוקדם בבוקר בשביל להתפלל, ממש לא חייבים. מיליארדים של אנשים מסתדרים בלי זה. אבל אם בכל זאת מתעקשים, אז לא צריך להתבכיין, אלא לעשות זאת בהבנה שאנשים "משלמים מחיר" עבור הבחירות שהם עושים. כשהייתי קם בבוקר לפני זריחה לריצה, לא חשבתי שמישהו צריך להזיז את השעון לכבודי. היום, כשאני רץ בלילה, אחרי שהילדים הלכו לישון, אני עדיין לא סבור שכל העולם צריך להתיישר לפי סדר היום שלי. כן, אני ישן פחות, אבל אני לא בא לאף אחד בטענות. זאת הבחירה שלי.
ישן 05-11-2012, 17:22
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "קשה לקום מוקדם בבוקר לעבודת הבורא? יש אלטרנטיבה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sam Weller
אני כבר עשרות שנים לא קם לסליחות ולא לתפילה. אם קשה לקום מוקדם בבוקר בשביל להתפלל, ממש לא חייבים. מיליארדים של אנשים מסתדרים בלי זה. אבל אם בכל זאת מתעקשים, אז לא צריך להתבכיין, אלא לעשות זאת בהבנה שאנשים "משלמים מחיר" עבור הבחירות שהם עושים. כשהייתי קם בבוקר לפני זריחה לריצה, לא חשבתי שמישהו צריך להזיז את השעון לכבודי. היום, כשאני רץ בלילה, אחרי שהילדים הלכו לישון, אני עדיין לא סבור שכל העולם צריך להתיישר לפי סדר היום שלי. כן, אני ישן פחות, אבל אני לא בא לאף אחד בטענות. זאת הבחירה שלי.

עברית קשה שפה, סאם? לא מתאים לך.
הבעיה איננה שקשה לקום מוקדם בבוקר, אלא שאפילו אם הוא קם ב-4 לפנות בוקר, זמן התפילה הוא משעה 6:01 (היום, לפי קלוח), עד 8:43 (היום, לפי קלוח). הסף העליון הוא מה שאחשלג'יש77 התייחס אליו (אפילו אם שגה), והסף התחתון הוא מה שחבר של המדינאי דיבר עליו. אם הוא צריך לצאת מהבית ב-6 כדי להספיק לעבודה, זה לא משנה עד כמה מוקדם יותר הוא קם. אולי הוא קם בעשרה לשש ומתארגן תוך "7 דקות מטכליות", ואולי הוא קם שעתיים לפני, אבל הוא לא אמור להתפלל עדיין בכל מקרה.
עכשיו אם הוא ממש חייב, הוא יכול להתפלל לפני: http://www.yeshiva.org.il/midrash/s...=513&id=2547&q=
אבל זה לא פותר את בעיית התפילה בציבור, וחוץ מזה, זה מוזר לראות אנשים לבושים מצחיק מתנועעים לכאן ולכאן באוטובוס או ברכבת, לא?

אני קורא מספיק שטויות שנכתבות סתם מאחרים פה. למה גם אתה עושה לי את זה?

ישן 05-11-2012, 17:55
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "ביננו, אם זה היה דיון רציני...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
ביננו, אם זה היה דיון רציני.
ובוא נגיד שהציבור החרדי העובד היה באמת ציבור משמעותי, שנינו יודעים שזה היה פתיר.
כי בוא ניקח את חברת ההיטק שיודעת שיש לה עובד שבמשך חודש אחד בשנה מתחיל את יום העבודה שלו בשעה שונה מסיבה של תפילה.
מה הסיכויים שעל החודש האחד הזה היו בוחרים שלא להעסיק אותו?
אבל זה הכל קשקוש, בדיוק כמו שאף ילד לא נדרס בגלל שעון חורף ככה גם אף חרדי לא בוחר שלא לעבוד בגלל שעון קיץ.
טעות בשרשור.
כאן רק הסברתי לסאם מה זה זמני תפילות. החרדים שלא עובדים והילדים הנדרסים זה למעלה אצל צ'אקי והמתנד.

אבל אם כבר דחפת את זה לפה:
ראשית, לא היו מעסיקים אותו על הרבה פחות מזה. אם יש לך שני מועמדים זהים בכל, ואחד רוצה לעבוד בשעות שונות, אפילו חודש
בשנה ואפילו שבוע בשנה, אתה תעדיף את השני. מספיק שיהיו לך שני מועמדים זהים בכל, שאחד חרדי ואחד לא, והחרדי אפילו לא
רוצה שעות עבודה מיוחדות, אתה תעדיף את הלא-חרדי. למה? ככה. מאותה סיבה שתעדיף את הלא-ערבי, את זה שאין לו תספורת
מוהוק עצבנית, ואת זה שלא לובש בגדי ליצן. קרא לזה גזענות. קרא לזה איך שבא לך. ככה זה. (כשכתוב במשפט "יהיו לך" ו"אתה" הכוונה אינה
אליך אישית, כמובן.)

שנית, בחלק גדול ממשרות ההייטק אתה ממילא מגיע ב-9:00 (אם לא אחרי) ועוזב ב-19:00-20:00 (אם לא אחרי). שם אין ממש בעיה
(יחסית) לארגן שעות עבודה איך שבא לך. בחברות הגדולות זה פחות ככה, ושם הרבה יותר קטנוניים בעניינים כאלה. רוב החרדים שכן
נמצאים בהייטק, נמצאים בחברות האלה (הערכה שלי). אבל את מי זה מעניין בכלל? רוב החרדים הם עילויי הייטק לדעתך? בעבודות
שיש להם, שאינן עסקים פרטיים (חנויות כלי קודש או וואטבר) סביר להניח ששעות העבודה עוד פחות גמישות.

ישן 05-11-2012, 18:13
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "הרוב נכון חוץ מהעיקר. הסיבה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
הרוב נכון חוץ מהעיקר.
הסיבה שחרדים עובדים או לא עובדים היא לא נגזרת של שעון חורף או שעון קיץ.
אין חרדי שקם בבוקר ואומר לעצמו הגיע הזמן לעבוד כמו בן אדם בעבודה של גדולים ולהתפרנס מיגיע כפי בכבוד, ואז הוא אומר לעצמו שיט (איך אומרים שיט באידיש?) אני לא יכול לעבוד כי עוד עשרה חודשים תהיה לי בעיה גדולה כשיזיזו את השעון קיץ לשעון חורף או משהו כזה.
הכל נכון, חוץ מהנושא.
הנושא הוא שעון קיץ ולא השתתפות החרדים בכוח העבודה בישראל. יש מספיק אשכולות הסתה נגד חרדים, ואם חסר לך אתה מוזמן לפתוח עוד אחד.
אין גם פרפר משי קם בבוקר ואומר לעצמו הגיע הזמן לעבוד כמו בן אדם בעבודה של גדולים ולהתפרנס מיגיע כפי בכבוד, ואז הוא אומר לעצמו שיט (איך אומרים שיט בפרפרית?) אני לא יכול לעבוד כי עוד עשרה חודשים תהיה לי בעיה גדולה כשיזיזו את השעון קיץ לשעון חורף או משהו כזה.

ישן 05-11-2012, 18:10
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

ודאי שלא, אפילו אם תמשיך לדמיין דמיונות במקום לקרוא את מה שהמדינאי כתב
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "בוודאי שהבעיה היא שעת ההשכמה"

ציטוט:
הרי רוב האנשים אינם מתחילים לעבוד ב-6 בבוקר.
לא דובר על מי שמתחיל לעבוד ב-6 בבוקר, אלא על מי שצריך לצאת מהבית לעבודה ב-6 בבוקר.
ציטוט:
אם אי אפשר להגיע להבנה עם המעסיק (מה שסביר להניח שאפשר בהרבה מקרים)
בהרבה מקרים, אבל לא ברוב המקרים. סביר להניח שחרדים מועסקים (כלומר, אלה שאינם עצמאים) מועסקים בעבודות שבהן אי-אפשר להגיע להבנה כזאת.

ישן 06-11-2012, 00:05
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...

כמו שכתבתי אינספור פעמים, אין שום היגיון בקביעת זמני שעון הקיץ לפי הלוח העברי.
שעון הקיץ נוגע לשעות השמש, וחודשי הלוח העברי תלויים בירח.

מה שמעניין זה שאילו חוק שעון הקיץ היה נשאר במתכונתו הקודמת, אזי בעוד 4 שנים, ב־2016, הוא היה אמור להסתיים רק ב־9 באוקטובר (מוצאי־שבת שלפני כיפור), שבוע לאחר מה שהחוק החדש קובע (2 באוקטובר).
כך גם היה ב־2005, השנה שבה נחקק החוק הקודם.
אבל משום מה זה כבר לא מפריע לך, רק כי ההתאמה שם היא ללוח העברי, וכשהלוח העברי הוא זה שדופק אותך, זה בסדר..

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:54

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר