לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-01-2013, 18:44
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "זה של מצביעי לבני-לפיד-יחימוביץ-מרצ-חד"ש"

אני לא קונה את זה.
כשאומרים לך שיוזמה פוליטית היא לא של מפלגה ספציפית - זה בד"כ חצי אמת.

דוגמא:
לפני כמה חודשים הייתה יוזמה של "מתפקדים" -
יוזמה שמשכנעת אנשים להתפקד למפלגות כדי להשפיע עליהן מבפנים.
כביכול יוזמה שלא קשורה לאף מפלגה.
אלא שכשבודקים מי הרוב המכריע של החברים בה - מגלים שהם אנשי קדימה.

בקבוצה הנוכחית:
נכנסתי לעמוד של "ביבי טוב רק לעשירים" - ובדקתי פה ושם מי מגיב לתמונות שמועלות ולפוסטים.
מההתרשמות שלי, רובם המכריע עם עדויות בפרופיל לכך שהם מהשומר הצעיר והם תומכים בד"כ ב"העבודה".

מה גם שהסיסמא "ביבי טוב לעשירים" זו סיסמא של העבודה.
הם רק הוסיפו "רק" לסיסמא.

1. עמוד "דוברות השומר הצעיר" מציע חולצות "ביבי טוב רק לעשירים":

לצפייה במקור באתר Facebook, לחצו כאן.

2. עמוד הטוויטר של השומר הצעיר:
"כבר הצטרפתם? ביבי טוב רק לעשירים."

לצפייה בציוץ המקורי באתר Twitter, לחצו כאן.

3. עמוד האינטרנט של "השומר הצעיר"
"ביבי טוב רק לעשירים - הבחירות האלה לא בכיס של ביבי!"
http://www.hashomer-hatzair.org/pag...cle.aspx?id=229

נערך לאחרונה ע"י sheep בתאריך 19-01-2013 בשעה 18:49.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-01-2013, 15:22
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
עלה ירוק - הרשימה הליברלית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "אז, למי תצביעו בבחירות - ולמה?"

כבר כתבתי פה ושם למה אני מצביע להם. בכל זאת אסכם בקצרה.

*הם נוקטים בגישה ליברלית, ולמרות שיש הרבה מפלגות שטוענות לכתר הליברליות, אף אחת לא באמת כזו.
*יש להם תוכנית כלכלית מעולה. הם לא מתיימרים להגיד איך לחלק את עוגת התקציב אלא איך להגדיל אותה, ובאמת יש להם תוכנית שתגדיל אותה.
*מאוד עקביים בדעות שלהם ולא מתביישים לנקוט עמדה, להבדיל מהשאר שרק מחפשים למשוך מצביעים שלא בהכרח תואמים אליהם אידיאולוגית.
*לא מתכוונים לדרוש ג'ובים בממשלה אלא רק את תפקיד יו"ר ועדת הכספים, שהתפקיד הזה תפור על אנשיהם.
*הם נקיים מאינטרסים ולא מחפשים לחזק אוכלסיות מסויימות בדרכים עקומות על חשבון אוכלסיות אחרות. הם רק רוצים לשפר את רווחת כלל האוכלסיה על כל גוונייה. מטרה קדושה מבחינתי.
*רוצים לסגור משרדי ממשלה מיותרים, שרק מבזבזים כספי ציבור.

אפשר להמשיך להתקטנן ולהיכנס לכל פרט שאני מסכים איתו במצע ובאידיאולוגיה שלהם, אבל הבעיה היא שאני מסכים עם 99% ממה שהם אומרים. אז למה שאני שאני לא אצביע להם?

פעם ראשונה שאני מרגיש כל כך מחובר לאידיאולוגיה של מפלגה.
ישן 20-01-2013, 02:59
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "בנוגע לסעיף 4. איך הוא היחיד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
בנוגע לסעיף 4.

איך הוא היחיד שיכול להוביל אותנו, אם הוא כבר הוכיח שהוא רפיסה פוליטית, והוא אפילו לא מסוגל לעמוד מאחורי האידיאולוגיה שלו? רפיסות לא יכולות להנהיג...
ניתן לו הכוח לשנות והוא ביזבז אותו. הצבעתי לא פעם שעברה. לא אחזור על הטעות העגומה הזאת.
ביבי הוא שם פעולה? זה לא הגיוני בשום צורה.
ברור ששמות פעולה אינם יכולים להנהיג.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 19-01-2013, 16:11
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "אז, למי תצביעו בבחירות - ולמה?"

הייתי בטוח שכבר כתבתי לך על האיוולת הזאת של ביבי טוב לעשירים. טייקוני הסלולר והגז לא יסכימו איתך. אלו שנפגעים מוועדת הריכוזיות לא יסכימו איתך. אלו שנפגעים מההמלצות לשיטוח הפירמידות במשק לא יסכימו איתך.

ומצד שני- מי שמפמפם את המסרים הללו, יחימוביץ, ידועה כמגנת בעלי ההון, אלו שמסתמכים על מכסים ומכסות מגן כדי להכריח את כולנו לקנות את תוצרתם.

ואם אתה בא מהכיוון של לבני, אז אני יודע שכתבתי לך כבר שהיא היתה הזרוע הביצועית שלו ברשות החברות הממשלתיות בזמן ההפרטות בקדנציה הראשונה שלו, וחברה בכירה בממשלת אולמרט שמבחינה כלכלית המשיכה פחות או יותר את מדיניות נתניהו כשר אוצר.

אז האם אתה באמת יודע מה אתה מעלה לחתימה שלך?

ישן 19-01-2013, 16:59
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
יצא לי לשבת לא מזמן עם מישהו חביב ששרת שרות מילואים סמלי במערך הגיוס של פקוד העורף
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הוא לא באמת הספיק לעשות משהו..."

וסביר שצבר פחות מחודש כולל של חד יומיים חלקיים מאז שחרורו לפני עשרים שנות. הבחור מובטל לסרוגין מאז שסיים את תוארו לקראת גיל שלושים ומדלג בין עבודה זמנית/קורס הכשרה/דמי אבטלה ליוזמה כלכלית מ-ד-ה-י-מ-ה שמסתיימת תמיד במפח נפש ואף פעם לא כרוכה בתכנון ראוי כלשהו.

חמד של בחור. באמת.

הוא נשא נאומי לפיד חוצבי להבות על החרדים/שלא עושים צבא/מקבלים קצבאות וכו'. דיבר באנחת רווחה על כך שסוף סוף סיים 'עם שרות המילואים הזה' ופינטז על האקזיט הבלתי אפשרי הבא שלו שרק ביבי הלוחם במעמד הביניים מפריע להצלחתו.

נזכרתי באותה פעם בה סביב ויכוח סוער בענין ההתנתקות הנ"ל הצהיר כי יש לו חשבון אישי עם אנשי קטיף המפריעים לו לעבודה ומשבשים בישיבה שלהם בעזה את האקלים העסקי באירופה. אז עכשיו הם לא בחממות שלהם כדי להפריע והמצב שלו כמו שאמרה לבני -נ-פ-ל-א! טוב שיש קצבאות.
ישן 19-01-2013, 17:07
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "יצא לי לשבת לא מזמן עם מישהו חביב ששרת שרות מילואים סמלי במערך הגיוס של פקוד העורף"

יש לי בדיוק חבר כזה. אחד שכל השירות שלו חיפש איך להפלט יותר החוצה. הוא הגיע לרמת בוהה בתקרה שעתיים ביום ועוד פסל מקצוע כדי שחלילה לא יאלץ לעשות יום מילואים בשנה (וכדי שיזכה לשחרור מוקדם ב45 יום).
הוא ניצל את הזכות של חייל משוחרר לחתום אבטלה במלואה, ללא כוונה לעבוד (ואכן לא עבד מעולם עד לאחרונה).

גם הוא יודע לספר על כמה לפיד יביא לשוויון בנטל שכולנו קורסים תחתיו. כשאני מספר לו שעשיתי 32 ימי מילואים השנה ושואל כמה הוא עשה, או לחילופין איפה הוא היה כשירו עליי בכל מיני חורים התשובה הרפלקסיבית שלו היא "זה לא עניין של לוחמים מול ג'ובניקים"....טפו.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 19-01-2013, 18:47
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
ג' כי אני מחפש מישהו לא חדש, שעשה משהו בקדנציה שלו, הסתכלות נטולת התקשורת

ואובייקטיבית בלבד,
ג', בגלל מה שליצמן עשה לבריאות כבר אמרו עליו הפוליטיקאים שהוא שר הבריאות הטוב ביותר שהיה במדינת ישראל(אתה מוזמן לראות כתבה של ערוץ 2 עליו בחתימה שלי)
וגפני שצריך לראות וועדות בשביל לראות את התפקוד שלו, חלק מהחוקים שעליהם עמל: אחוז מס אצל זוגות צעירים(זוג שאחוזי המס שלו שונים אחד מול השני, החוק אומר שהולכים אחר אחוז המס הגבוהה מבין שניהם שזו שערעוריה), טרפד ניסיון לקצץ בביטחון בלי שהיה ידוע במה הקיצוץ, דחה עליית המע"מ, וכו'....

ישן 19-01-2013, 19:26
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
כח להשפיע

כי אני חושב שהרב אמנון יצחק הוא גם דמות מופת בחברה הישראלית וגם בדרן בחסד. התוכנית הכלכלית שלו יותר טובה מהתוכנית הכלכלית של העבודה. אין ספק שלחם בשקל והעלאת מהירות הנסיעה יתנו תמריץ לענפים חשובים במשק כמו ענפי המאפיות והביטוח.

מלבד זאת, חשוב להגן על חופש הביטוי והדמוקרטיה ולתת במה גם לדעות חריגות. ש"ס תוקפים את הרב אמנון הצדיק בכל הזדמנות, לפעמים גם באלימות. אם הם לא יפסיקו תכף ומיד, הרב אמנון יטיל עליהם את הלחשים שלו, יהפוך אותם לחילזון אשכנזי ויכה בהם בעזרת ג'חנון קפוא. אפילו כוכבית גיור לא תעזור להם.

ישן 20-01-2013, 11:42
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
תקרא סקרים אחרים - בהם הם עוברים בעקביות את אחוז החסימה.
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "עד השבוע הייתי בטוח שאני הולך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Eli173
עד השבוע הייתי בטוח שאני הולך להצביע בנט אבל בימים האחרונים אני מתלבט בינו לבין בן-ארי. הסיבה העיקרית שאני לא רוצה להצביע לבן-ארי זה בגלל שהוא לא עובר את אחוז החסימה. כנראה שאני אצביע בנט וזהו.

אם כולם יחשבו כמוך - אז הם בסוף באמת לא יעברו את אחוז החסימה.. ולא הבנתי את הטיעון הקלוש הזה - "לא עובר את אחוז החסימה" - המפלגה והחברים, מייצגים את מה שאתה חושב שראוי לייצוג? אתה אוהב את מה שהם עושים ואת דעותיהם ואת ניקיון כפיהם? שים את הפתק שלהם בקלפי!

אתה לא מצביע לאחוז החסימה - אתה מצביע עבור אידאולוגיה.

ישן 20-01-2013, 01:29
  tomer_g123 tomer_g123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.05
נושא

הרשימה הליברלית [עלה ירוק].
אני בוחר בהם מכוון שהדרך הכלכלית שלהם נראית לי מאוד נכונה. כמעט אינטואיבטיבית.
בנוסף, אני חושב שחשוב מאוד שתהיה קונטרה ליברלית בכנסת שמעלה על נס את ערך החירות בניגוד לערך השוויון שמועלה פחות או יותר על ידי כמעט כל מפלגה בכנסת, גם אם אני לא מסכים לגמרי עם הגישה הליברטראנית משהו שמצטיירת מהמצע שלהם [אני מגדיר את עצמי יותר סוציאל דמוקרטי במובן הסקנדינבי של המילה. על פי דעתי, בשביל שהממשלה תתן שירותים היא צריכה עוגת תקציב גדולה יותר ושוק גמיש ופתוח המאפשר להגדיל את העוגה הזו. כמובן, שמשרדים מיותרים צריכים להיסגר ועובדים עם תפוקה נמוכה צריכים ללכת הביתה, ללא קביעות שתגן עליהם.].

בינתיים, אני עושה את מה שאני יכול בחלקת האלוהים הקטנה שלי על מנת להביא את הבשורה של עלה ירוק לאנשים מהמעגל הקרוב שלי, בעיקר למתלבטים שבינהם שהאלטרנטיבה שלהם היא יאיר לפיד.
אם היה לי זמן רב יותר, הייתי משתדל להיות מעט פעיל יותר בלעזור למפלגה לצבור יותר תומכים, אך תקופת המבחנים בעיצומה ומתמטיקה של שנה א' בכלכלה מכאיבה קשות למוח שלי.

נערך לאחרונה ע"י tomer_g123 בתאריך 20-01-2013 בשעה 01:32.
ישן 20-01-2013, 09:28
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "אז בטל את אזרחותם.. אם אתה..."

תיאורטית זה נכון.
כל פעם שאני שומע על "קהילת הישראלים בלוס אנג'לס" אני מבולבל. כי אותי לימדו שלוס אנג'לס זה ארה"ב, או מקסימום מקסיקו, אבל אף אחד לא תזכר אותי שהכיבוש הישראלי הגיע כ"כ רחוק.

אבל בסופו של יום יש פה התנגשות עם חוק השבות, עם המעמד שישראל רוצה לשמר כבית הלאומי של העם היהודי ועם הרצון של מדינת ישראל לאפשר אזרחות כפולה ממספר סיבות.

הפשרה שנמצאה- שאזרח ישראלי, אלא אם נמצא בשליחות המדינה, יכול להצביע רק אם הוא נמצא בישראל היא פשרה מצוינת לדעתי.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-01-2013, 09:31
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
לא צריך להגזים ולבטל להם את האזרחות,
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "אז בטל את אזרחותם.. אם אתה..."

אבל כן אפשר לומר להם שיתעסקו בעיניינים שלהם בחו"ל ולא בבחירות בישראל, כי אם באמת היה אכפת להם מהמדינה הם היו עוברים לגור בישראל וחווים על בשרם את תוצאות הבחירות. אם הם אפילו לא מסוגלים להגיע לארץ בשביל לבחור, אז חבל...
תאר לך גם מה יהיה אם יופעל עליהם לחץ כלשהוא (אפילו שכנוע רגיל) להצביע למועמד זה או אחר - כמות בעלי האזרחות הישראלית בחו"ל בהחלט יכולה להטות תוצאות בחירות לכאן או לכאן, ושוב - מדובר על אנשים שכנראה ניתקו עצמם מגורל המדינה...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 20-01-2013 בשעה 09:34.
ישן 21-01-2013, 22:13
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "המושג "אזרח" כולל בחובו חובות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
המושג "אזרח" כולל בחובו חובות וגם זכויות. אחת הזכויות היא אפשרות הבחירה איך המדינה תתנהל.
אם אתה חושב שאנשים ניתקו את עצמם מגורל המדינה, אז מדוע זה מוגזם לדעתך לשלול את אזרחותם?
או שהם מנותקים או שאינם.

אצל ילדים קטנים יש דיכוטומיות של ילדים קטנים. ילדים גדולים יודעים שלא לכולם מעניקים את כל הזכויות ולא מכולם דורשים את כל החובות.
מה עם הזכות לחופש התנועה, חופש העיסוק, וכמעט כל חופש שהוא לגבי אסירים? או שיש להם זכויות או שלא.

ישן 20-01-2013, 09:43
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "למדינה יש את השיקולים שלה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
למדינה יש את השיקולים שלה מדוע היא מאפשרת אזרחות כפולה, זה הבעיה שלה, שתישא בתוצאות. מי שלא ראוי מבחינתה להצביע הוא גם לא ראוי לאזרחות.

זה לא עובד ככה, עובדתית.
ציטוט:
זה עניין של חוסר הסכמה בסיסי. אני באופן אישי חושב שהבחירות לכנסת ישראל משפיעות גם על יורדים מהארץ, לכן צריכה להישאר להם הזכות לבחור, אלא אם כן אזרחותם נשללה מסיבה כלשהי.

מה זה קשור? הבחירות לנשיאות ארה"ב משפיעה גם עליי, זה אומר שמגיע לי זכות הצבעה בבחירות האמריקאיות?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-01-2013, 10:58
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]זה לא עובד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
אם כבר מדברים על עובדות, עובדתית כל אזרח רשאי להצביע. מה שעושים פה זה רק להקשות על אזרחים מסויימים ביכולת ההצבעה שלהם.

נכון וכמה יורדים או אזרחים שלא חיים בארץ כבר כמה שנים טסים ארצה רק בשביל להצביע?
זה אומר שהמטרה מושגת בפחות אמצעים, בדיוק הדרך שבה צריך לפתור בעיות כאלה.
ציטוט:
אבל רק על זה שהוא משלם מס מאוד בסיסי מגיעה לו הזכות לבחור.

לא, זה לא. אם לא טוב לא לשלם את המס הוא יכול לוותר על האזרחות שלא.

אתה חושב שמספיק לשלם מס בשביל הזכות להצביע, אני חושב שרק מי שמשלם מסים, גר בארץ, עשה שירות צבאי מלא ועושה שירות מילואים פעיל זכאי להצביע.

המדינה חושבת אחרת והמדינה היא זאת שקובעת בסופו של דבר.
ציטוט:
זה לא אותו הדבר ואתה יודע את זה.
מה גם שאתה לא אזרח ארה"ב. אם הייתה לך אזרחות אמריקאית, אדרבא.

לא דיברת על אזרחות, דיברת על "השפעה".
ציטוט:
כך שההשוואה לא ראויה מלכתחילה.

זאת השוואה שאתה יזמת להזכירך.

דין ישראל אינו כדין שום מדינה אחרת בעולם, שכן פוטנציאלית למדינת ישראל יכולים להיות יותר אזרחים זכאים להצביע שגרים מחוצה לה מאשר בתוכה (עד כפי שתיים) וזה אם כל המצבים האבסורדים.

בכל מדינה אחרת כמות האזרחים שגרים באופן קבוע מחוץ לגבולות המדינה היא זעירה ביחס לכמות האזרחים שגרים במדינה עצמה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-01-2013, 11:19

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Vladin]אם כבר מדברים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
נכון וכמה יורדים או אזרחים שלא חיים בארץ כבר כמה שנים טסים ארצה רק בשביל להצביע?
זה אומר שהמטרה מושגת בפחות אמצעים, בדיוק הדרך שבה צריך לפתור בעיות כאלה.

מלכתחילה לא היתה אמורה להיווצר בעיה. או שאתה נותן למישהו זכות בחירה, או שאתה שולל אותה מימנו. אתה לא יכול לתת לאנשים זכות, אבל להקשות באופן בוטה על סקטור מסויים באוכלסיה לממש את הזכות הזו. זו אפליה (לא שאני נגד אפליות, אבל לא כאשר זה בא מהמדינה. כל האזרחים אמורים להיות שווים בפני המדינה).
ציטוט:
לא, זה לא. אם לא טוב לא לשלם את המס הוא יכול לוותר על האזרחות שלא.

אם למדינה לא מתאים שהוא יצביע, שתשלול את האזרחות שלו.
הבעיה היא שהמדינה יודעת לקחת כשצריך, אבל לתת בחזרה זכויות בסיסיות... זה משהו שמבחינתה אפשר להתחכם איתו.
ציטוט:
אתה חושב שמספיק לשלם מס בשביל הזכות להצביע, אני חושב שרק מי שמשלם מסים, גר בארץ, עשה שירות צבאי מלא ועושה שירות מילואים פעיל זכאי להצביע.

אני לא עושה שירות מילואים פעיל. צה"ל החליט ככה. האם אני לא זכאי להצביע לשיטתך?
ציטוט:
המדינה חושבת אחרת והמדינה היא זאת שקובעת בסופו של דבר.

נכון, המדינה קובעת בסופו של דבר, אבל גם למדינה יש רסנים. לשלול זכות הצבעה של אזרח זו החלטה לא תחוקתית, אז המדינה החליטה להתחכם ופשוט להקשות על סקטור מסויים בזכות ההצבעה שלו. זה מה שקרה פה. לדעתי אם אזרח ישראלי שגר בחו"ל, יחליט לעתור לבג"ץ בנושא, הוא ישיג את המטרה שלו בסופו של דבר. העניין הוא שאני חיי בארץ ולא מתכוון לרדת, אז הנושא לא מטריד אותי עד כדי כך, אחרת הייתי עושה את זה.

אני באופן אישי חושב שגם ערבים ישראלים לא צריכים להיות זכאים להצביע, אבל מה שאני חושב ומה שאתה חושב לא מעניין כל כך. מה שמעניין זה זכויות אזרח. ברגע שנתת למישהו אזרחות, אתה חייב לתת זכות הצבעה, שכן זו זכות בסיסית של אזרח.
ציטוט:
לא דיברת על אזרחות, דיברת על "השפעה".

זאת השוואה שאתה יזמת להזכירך.

אני דיברתי על אזרחי ישראל בחו"ל שהבחירות לכנסת משפיעות עליהם. לא דיברתי על כל אדם שהוא שהבחירות משפיעות עליו.

ציטוט:
דין ישראל אינו כדין שום מדינה אחרת בעולם, שכן פוטנציאלית למדינת ישראל יכולים להיות יותר אזרחים זכאים להצביע שגרים מחוצה לה מאשר בתוכה (עד כפי שתיים) וזה אם כל המצבים האבסורדים.

בכל מדינה אחרת כמות האזרחים שגרים באופן קבוע מחוץ לגבולות המדינה היא זעירה ביחס לכמות האזרחים שגרים במדינה עצמה.

ולכן לדעתי, אם אתה רוצה לשנות את המצב, צריך לשנות את אופן מתן/שלילת אזרחויות ישראליות. אם אתה חושב שכל יהודי זכאי לאזרחות, ראוי שתיתן לו את זכות ההצבעה (כאמור, במצב היום הזכות לא נשללת מימנו, אבל מחפשים איך להקשות עליו).
ישן 21-01-2013, 22:19

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הוא אולי משלם לביטוח לאומי..."

אני יודע שהוא לא משלם מס הכנסה, לכן לא אמרתי את זה.
בקשר לביטוח לאומי נראה לי שכולם חייבים לשלם. אין דבר כזה משלם-רק-אם-רוצה-להינות-מחסדיו, אחרת גם אני ואתה היינו יכולים להימנע מלשלם להם.

גם אם זה מצב ביניים, אני חושב שעדיין לכל אזרח צריכה להיות זכות בחירה והזכות להצביע בקלפי שקרוב לביתו.

בעיקרון אני מסכים עם גולני שאנשים שירדו מהארץ לא צריכים בכלל להצביע, אבל צריך לפתור את הבעיה הזאת בדרך תקינה ולא באמצעות פגיעה בזכויות אזרח או אפליה מצד המדינה. אני לא תומך בבירוקרטיה חריפה, אבל קבלת זכאות לאזרחות זה משהו שצריך להיות קצת יותר מסובך. אני לא אומר שצריך חלילה למנוע אזרחות מיהודי התפוצות, אבל בהחלט אפשר לעשות רגולציה שתמנע מכל יהודי התפוצות להצביע, וכך לא לדפוק סתם אזרחים שעברו לחו"ל דווקא בגלל סיבות ענייניות לכמה שנים בלבד.
ישן 21-01-2013, 22:27

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "אני יודע שהוא לא משלם מס..."

אני יודע שלא אמרת את זה, כתבתי את זה כדי להראות שהם גם ככה לא נחשבים ככל אזרח, החייב במס במדינתו. כלומר- זה לא שמצב האפס שלהם הוא זכויות מלאות וחובות מלאים. ומכיוון שכך, אין בעיה מבחינתי שגם במקרה של הצבעה הזכות שלהם לא תהיה מלאה- יכולים להצביע אבל צריכים לבוא לפה, לעומת ההצעות שלכם, שנעות בין "שיצביעו בכל מקום בעולם" לבין "שלא יצביעו כלל". אתה מדבר על אפליה ופגיעה בזכויות אזרח אבל אני שוב חוזר לדוגמא של מס הכנסה.

ולגבי ביטוח לאומי- מסתבר שצדקתי- אדם שעוזב לתקופה ארוכה מאבד את התושבות שלו, גם אם הוא עדיין אזרח. וככזה הוא פטור מביטול לאומי (ושירות מילואים), אבל עדיין אזרח ועדיין יכול להצביע.

http://www.leaveisrael.com/blog/emigration-guide

http://www.btl.gov.il/Insurance/Liv...es/default.aspx

ישן 21-01-2013, 23:04

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "למה ההחלטה על פטור ממס היא לא מגעילה?"

כי בן אדם שגר בחו"ל לא משתמש בשרותי המדינה ולא מקבל משכורת במדינה. מה גם שהוא צריך לשלם מס במדינה בה הוא חי, אין צורך להעמיס עליו כפליים. מספיק שהוא משלם ביטוח לאומי לפחות תקופה מסויימת.

זכות ההצבעה היא לא תלויית מיקום גיאוגרפי, כלומר הזכות הזאת ניתנת לך אפילו שאתה כרגע לא במדינה. אם היו שוללים לך את הזכות בגלל המיקום הגיאוגרפי שלך, ניחא, אבל לא שללו אותה. כרגע פשוט מונעים ממך להצביע סתם כי אתה לא יכול או לא רוצה להגיע לארץ.

חוקי מס חלים עלייך רק כאשר אתה עובד בארץ. זכות ההצבעה חלה עלייך גם כשאתה בחו"ל, אבל מונעים ממך לממש אותה, וזה בדיוק ההבדל.

עזוב אותך, זה לא כל כך עקרוני בשבילי... אם אתם בסדר עם זה, שאו ברכה.
ישן 21-01-2013, 23:16
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "כי בן אדם שגר בחו"ל לא משתמש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
כי בן אדם שגר בחו"ל לא משתמש בשרותי המדינה ולא מקבל משכורת במדינה. מה גם שהוא צריך לשלם מס במדינה בה הוא חי, אין צורך להעמיס עליו כפליים. מספיק שהוא משלם ביטוח לאומי לפחות תקופה מסויימת.
גם אין צורך להעמיס עליו בבחירות למדינה אחרת מזו בה הוא נמצא.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
זכות ההצבעה היא לא תלויית מיקום גיאוגרפי, כלומר הזכות הזאת ניתנת לך אפילו שאתה כרגע לא במדינה. אם היו שוללים לך את הזכות בגלל המיקום הגיאוגרפי שלך, ניחא, אבל לא שללו אותה. כרגע פשוט מונעים ממך להצביע סתם כי אתה לא יכול או לא רוצה להגיע לארץ.
מסתבר שדה-פקטו - לא.

ישן 21-01-2013, 22:29

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "אני יודע שהוא לא משלם מס..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
אני יודע שהוא לא משלם מס הכנסה, לכן לא אמרתי את זה.
בקשר לביטוח לאומי נראה לי שכולם חייבים לשלם. אין דבר כזה משלם-רק-אם-רוצה-להינות-מחסדיו, אחרת גם אני ואתה היינו יכולים להימנע מלשלם להם.

גם אם זה מצב ביניים, אני חושב שעדיין לכל אזרח צריכה להיות זכות בחירה והזכות להצביע בקלפי שקרוב לביתו.

בעיקרון אני מסכים עם גולני שאנשים שירדו מהארץ לא צריכים בכלל להצביע, אבל צריך לפתור את הבעיה הזאת בדרך תקינה ולא באמצעות פגיעה בזכויות אזרח או אפליה מצד המדינה. אני לא תומך בבירוקרטיה חריפה, אבל קבלת זכאות לאזרחות זה משהו שצריך להיות קצת יותר מסובך. אני לא אומר שצריך חלילה למנוע אזרחות מיהודי התפוצות, אבל בהחלט אפשר לעשות רגולציה שתמנע מכל יהודי התפוצות להצביע, וכך לא לדפוק סתם אזרחים שעברו לחו"ל דווקא בגלל סיבות ענייניות לכמה שנים בלבד.

ישן 21-01-2013, 22:31

אני יודע שלא אמרת את זה, כתבתי את זה כדי להראות שהם גם ככה לא נחשבים ככל אזרח, החייב במס במדינתו. כלומר- זה לא שמצב האפס שלהם הוא זכויות מלאות וחובות מלאים. ומכיוון שכך, אין בעיה מבחינתי שגם במקרה של הצבעה הזכות שלהם לא תהיה מלאה- יכולים להצביע אבל צריכים לבוא לפה, לעומת ההצעות שלכם, שנעות בין "שיצביעו בכל מקום בעולם" לבין "שלא יצביעו כלל". אתה מדבר על אפליה ופגיעה בזכויות אזרח אבל אני שוב חוזר לדוגמא של מס הכנסה.

ולגבי ביטוח לאומי- מסתבר שצדקתי- אדם שעוזב לתקופה ארוכה מאבד את התושבות שלו, גם אם הוא עדיין אזרח. וככזה הוא פטור מביטול לאומי (ושירות מילואים), אבל עדיין אזרח ועדיין יכול להצביע.

http://www.leaveisrael.com/blog/emigration-guide

http://www.btl.gov.il/Insurance/Liv...es/default.aspx

ישן 21-01-2013, 12:28
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "שטו? לא הבנתי מה כתבת ומאיפה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD

אתה אולי מתכוון לקולות העודפים של המפלגות שלא עברו את אחוז החסימה, שמתחלקים בין המפלגות העולות לפי חישוב מסוים.

לא כך אני מבין מאתר ועדת הבחירות: http://www.bechirot.gov.il/elections19/heb/about/MandatesSystem.aspx

עד כמה שאני מצליח להבין - הקולות של המפלגות שלא עברו את אחוז החסימה יוצאים מהמשחק.
הדבר היחיד המתרחש בהצבעה למפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה - הינו העלאת מספר הקולות הנדרשים בפועל למעבר של אחוז החסימה.

a1.קביעת הרשימות המשתתפות בחלוקת המנדטים
א.מסכמים את סך הקולות הכשרים שקיבלה כל אחת מרשימות המועמדים.
ב.קובעים את מס' הקולות המהווה את אחוז החסימה.
אחוז החסימה = 2% מכלל הקולות הכשרים.
ג.רשימות המועמדים שלא זכו במספר הקולות הדרוש – לא משתתפות בחלוקת המנדטים.
ד.קובעים את מספר הקולות הכשרים של הרשימות המשתתפות בחלוקת המנדטים. המספר הכולל של הקולות הכשרים של כל הרשימות פחות מספר הקולות הכשרים של רשימות שלא עברו את אחוז החסימה ולא משתתפות בחלוקה שווה לסה"כ הקולות הכשרים של הרשימות המשתתפות בחלוקת המנדטים.

2.שיטת חלוקת המנדטים
חלוקה ראשונהא.מחלקים את סה"כ הקולות הכשרים של הרשימות המשתתפות בחלוקת המנדטים ל-120 (מספר המקומות העומדים לחלוקה), והתוצאה היא המודד הכללי.
ב.מחלקים את סה"כ הקולות של כל רשימה המשתתפת בחלוקה למודד הכללי ומקבלים את מספר המנדטים שקיבלה הרשימה.
ג.בדרך זו, מחלקים את הקולות של כל הרשימות שעברו את אחוז החסימה ומשתתפות בחלוקה.
ד.המספרים השלמים היוצאים מהחלוקה הם מספר המנדטים.

חלוקה שניהה.מחברים את כל המנדטים, והמנדטים הנותרים עד להשלמת מספר המנדטים ל-120, אותם מחלקים על פי שיטת מודד הרשימה הגדול ביותר.
למשל, בבחירות לכנסת ה-18 נותרו 5 מנדטים לחלוקה.
ו.לצורך חלוקת המנדטים הנותרים, רואים 2 רשימות שהתקשרו ביניהן כרשימה אחת –מחברים את הקולות הכשרים שקיבלו 2 הרשימות ואת מספר המנדטים שקיבלו 2 הרשימות בחלוקה הראשונה, ומתייחסים אליהם בשלב זה כאל רשימת מועמדים אחת.
זאת בתנאי שכל אחת מהרשימות עברה את אחוז החסימה.
יש לציין כי רשימות מועמדים שמתקשרות ביניהן לצורך חלוקת המנדטים חייבות להודיע על כך מראש לוועדת הבחירות הודעה על כך מתפרסמת בעיתונים וכי ההתקשרות יכולה להיות רק בין שתי רשימות.

ז.את המנדטים הנותרים מחלקים לפי מודד לכל רשימה לפי הנוסחה: מודד רשימה= מספר הקולות שקיבלה הרשימהלחלק ל- מספר המנדטים שקיבלה בחלוקה הראשונה + 1קובעים כך על פי הנוסחה האמורה את המודד לכל רשימה. רשימה שלה המודד הגדול ביותר מקבלת את המנדט.

ח.לרשימה שקיבלה מנדט בחלוקת המקומות הנותרים נקבע מודד רשימה חדש בהתאם למספר המנדטים שיש לה.
ט.כך קובעים מודדים עד לחלוקת כל המנדטים הנותרים.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 21-01-2013 בשעה 12:30.
ישן 21-01-2013, 16:56
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
לא מצביע מפאת מיקומי הגאוגרפי

לו הייתי גר בישראל הייתי מתלבט אם ללכת להצביע. כמו שאני מכיר את עצמי הייתי משכנע את עצמי לחלוטין שאין כל סיבה רציונאלית להצביע, אבל בסוף תחושת האחריות האזרחית היתה מביאה אותי לקלפי ושם הייתי משלשל פתק 'מחל'.

אגב, ShoobyD , אני חושב שזה בסדר גמור שאזרח ישראלי שגר בחו"ל לא יוכל להצביע, ואני לא חושב שאפשר או צריך לכרוך את שאלת האזרחות במקום המגורים. ראשית, לאזרחים ישראלים רבים מאד שגרים בחו"ל אין אזרחות אחרת וחלקם נמצאים שם לתקופה מוגבלת, גם אם ממושכת (לימודים, עסקים). שנית, יש אינטרס למדינה להשאיר ליורדים דרך חזרה קלה ופשוטה ולשמר את הזיקה שלהם לישראל. לעומת זאת, ברור שמחיר הבחירה נופל על תושבי ישראל, ואין הצדקה שמי שגר בלוס אנג'לס, לונדון או טורונטו יכריע עבור אחרים. כמו כן, בגלל חוק השבות אתה עלול לפתוח פתח להטיה סקטוריאלית של ההצבעה שאינה משקפת את הלכי הרוח בישראל עצמה. למשל, אתה עשוי להגדיל את היצוג של אגו"י, בשעה שברור שקהל בוחריה הפוטנציאליים בישראל נוטש בעקביות את המפלגה לטובת מפלגות אחרות.
ישן 22-01-2013, 02:04
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "מבחינה מדינית לבני ומרצ הן באותו מקום"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sam Weller
לבני (התנועה) וקדימה הן בעיניי תעלומת הבחירות הגדולה ביותר. אני מבין איך אנשים מצביעים לכל מפלגה אחרת, אפילו ליאיר לפיד, אבל לא לשתי המפלגות הללו. מופז הוא פשוט בדיחה, ולבני אפילו לא מצחיקה. פוליטיקאית שכל כישורה הוא להצמד לסינר של מישהו אחר. ברגע שקיבלה אחריות לידיה, הכל התמוסס. אין לה שום עשיה משמעותית ברזומה, רק דקלום של מה שמוכתב לה על ידי אחרים, וכל תפישתה המדינית תלויה באבו-מאזן וברצונו הטוב.
אז מה לא ברור לך? לצערם של טיפוסים מסוימים, עבאס אינו מתמודד בבחירות לכנסת ישראל, והם נאלצים להצביע ל-next best thing...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:39

הדף נוצר ב 0.37 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר