לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-01-2013, 08:05
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
לפי דעתי אם החרדים ילכו לאופוזיציה ייפסקו המתקפות האנטי-חרדיות.

הם יכולים לפעול המון גם מהכנסת בלי להיות שותפים בקואליציה ובממשלה. הם צריכים להגיד אנחנו רק עם ה' ותורתו, כל שאר הדברים לא מעניינים אותנו.

לפני שהתחילה הברית שלהם עם הימין, לא היו כאלו מתקפות אנטי-חרדיות קשות.

מי שמתבונן היטב בפוליטיקאים יכול להבחין שרובם לא מסוגלים לא לאהוב ולא לשנוא. הכול אצלם הצגה מתוך איטרסים. אלו שמציגים את עצמם כשונאי דת וחרדיים זה בגלל שהם חומדים את מקומותיהם בממשלה. כשהם לא יהיו בממשלה, כבר לא יהיה מעניין להתעסק איתם.

(מי שיכול, נא להעביר את זה לנציגים של החרדים בכנסת).

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 24-01-2013 בשעה 08:11.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-01-2013, 10:31
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "לפי דעתי אם החרדים ילכו לאופוזיציה ייפסקו המתקפות האנטי-חרדיות."

לא יאומן. פעם ראשונה שאני מסכים איתך (שהחרדים ישבו באופוזיציה...)

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 24-01-2013, 10:32
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אני לא יודע אם אתה רציני או מקיים סוג של פרודיה[כמו קירש ברוטר אבל ידידותי יותר]
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "לפי דעתי אם החרדים ילכו לאופוזיציה ייפסקו המתקפות האנטי-חרדיות."

אני גם לא סגור עם עצמי אם אתה מהצד שחפץ בטובת החרדים או להפך אבל אני בהחלט בטוח שאתה משקיע, לעיתים משעשע ולעיתים מענין. אז אענה ברצינות:

אם החרדים ישבו באופוזיציה - יהיה להם רע יותר. הם לא חוטפים אש רק בגלל הברית עם הימין [ברית? אני סבור שא"י באמת חשובה להם ולא רק משמשת כקלף מיקוח להשגת תקציבים]. הם חוטפים אש גם כי הם 'שונים' מיצרני התקשורת. הם לבושים שונה, גרים שונה, מדברים שונה וחושבים שונה משי גולדן/ברנע/פלוצקר וכו'. הם ימשיכו להיות 'שונים' גם באופוזיציה וישמשו כשעיר לעזאזל בכל מחלוקת כלכלית חברתית.

אף אחד לא יכול לגייס אף אחד בכח אבל אף אחד גם לא יכול להכריח מדינה לממן מוסדות חינוך יחודיים ואת הלומדים בהם, לסבסד מעונות וצי של רכבי הסעות לגנים ובתי ספר, להמנע מלבקר התנהלות עמותות רוויות כספים ותרומות הרשומות כארגוני חסד, להשלים חסרים של רשויות מקומיות המעניקות פטורים סיטונאיים מארנונה, ליצור מכרזים לבניה המתעדפים צד כלשהו וכן הלאה. אני כלל לא נכנס לסיבות שהדברים הללו נוצרו ולמה טוב ולמה לא אלא לכך שכל הדברים הללו ניתנים לשנוי באבחת החלטה מנהלית/תקציבית פזיזה.

הדברים הללו נוצרו במשך השנים ע"י מערכת איזונים והעלמות עין שהתאפשרו מעצם ישיבת החרדים בכל קואליציה. אם הקואליציה הבאה תהיה בעל קורחה בעלת אורינטציה כלכלית ובתקופה של לחצים כלכליים והממונים על המערכות לא יהיו בחלקם חרדים - חלק גדול מההטבות הללו יעלם. לאדם הפשוט במחנה החרדי זו עלולה להיות פגיעה כלכלית חדה מדי והרסנית. כעס גדול יופנה כלפי מנהיגים שיבחרו בבדלנות ובעקיפין יופנה כלפי עולם התורה. מי שלומד 5-6 שעות ביום בפועל אבל מצליח לאזן בית עם קצבאות המעט שלו - יהיה בבעיה שתדחוף אותו לשוק העבודה אם פתאום יאלץ לרשום את בנו לגן הקרוב לבית ללא קשר להשתייכות או לחילופין לממן במלואה את הסעתו לצד השני של העיר. לא אכנס לענין המורכב של 'מי בעיקר עובד בשביל הקמח' אלא רק אזכיר כי 'אם אין קמח אין תורה' וקל לומר לאברכים 'תהיו גיבורים, תלמדו תורה ותחיו בלי כסף והטבות' אבל יהיה מאוד לא הוגן ונבון מצד מובילי הקהילה לעשות זאת.

לדעתי אם לפיד ובנט כבכירים בקואליציה או ליברמן כשר אוצר יפגעו ללא כל הדרגתיות ומתוך עיוורון של רצון לרצות את הציבור שלהם בחברה החרדתית - זו תהיה טעות. הם אמורים לתת לאנשים חכות. לא לחלק להם דגים אבל גם לא לדחוף אותם למים. מהלך הדרגתי ושקול יוכל להעשות רק אם מפלגה חרדית תהיה בקואליציה.

שתי הערות:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamedinai
. הם צריכים להגיד אנחנו רק עם ה' ותורתו, כל שאר הדברים לא מעניינים אותנו.

).

נסה להכנס למכולת הקרובה בקרית ספר או בבית"ר ולומר את זה לחנווני. אם הוא ימכור לך יותר מחודשיים ברצף רק בגלל האמירה הזאת - ספר לנו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamedinai
זה בגלל שהם חומדים את מקומותיהם בממשלה. ).

'מקומותיהם'? דחילאק מדינאי. זה לא כסא שמור...

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 24-01-2013 בשעה 10:39.
ישן 24-01-2013, 10:41
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אני לא יודע אם אתה רציני או מקיים סוג של פרודיה[כמו קירש ברוטר אבל ידידותי יותר]"

אתה יודע טוב כמוני שהסיכוי שהחרדים ישבו מחוץ לקואליציה לפרק זמן בו ניתן יהיה לתת להם חכות הוא אפס. אתה גם יודע טוב כמוני שהעסקנים החרדים לעולם לא יתנו ידם להקניית עצמאות לקהלים שלהם, שאחרת הם יפסיקו להיות שבויים של העסקנים. לדעתי השאלה היא לא האם החרדים ידחפו אלא מתי ובגלל מה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 24-01-2013, 10:58
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אני לא יודע אם אתה רציני או מקיים סוג של פרודיה[כמו קירש ברוטר אבל ידידותי יותר]"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
אף אחד לא יכול לגייס אף אחד בכח

באמת? אני לא זוכר שהייתה לי האופציה לא להתגייס. אתה אומר שכל מה שהייתי צריך לעשות זה לומר בבקו"ם שלא מתחשק לי והיו משחררים אותי? שיט. אני כזה חילוני מטומטם.

כולם (חוץ מהערבים אבל בוא לא ניכנס לזה) צרכים להיות מועמדים לגיוס וצה"ל צריך לבחור את מי שמתאים לו לבחור. המצב הזה שבו חרדים לא מגויסים לצבא הוא בר שינוי. אם ישויות מדיניות יכולות לקום וליפול לאורך השנים אז תסכים איתי שגיוס החרדים זו אפילו לא מכה קלה בכנף ההיסטוריה.

צריך לפעול מול החרדים שהתמכרו להטבות כמו שפועלים מול נרקומנים שהתמכרו לסמים. מורידים אותם מהסמים לאט ובנחישות ומי שמתגלה כאחד שמתפרע במיוחד כי הוא חייב את מנת הסם שלו קושרים אותו למיטה (תרגום: כלא). אם אתה אזרח טוב כמוני שדואג מפיצוץ אוכלוסין בבתי הכלא אז נוכל לחשוב על פתרון חלופי כמו למשל להטיל גזרות על מי שלא מתגייס סתם כי ככה כמו למשל: ביטול קצבאות ילדים, ביטול זכאות להנחות מהרשות המקומית (ארנונה), חבות מס מטורפת החל מהשקל הראשון ועוד כל מיני דברים מהז'אנר הזה.

בהתחלה זה יהיה קשה, כמו להתמודד עם ילד קטן שנשכב על רצפת החנות וצורח שהוא רוצה צעצוע, ובסוף יהיה בסדר ואף אחד לא יבין איך פעם נתנו לשטות הזו להימשך כ"כ הרבה זמן.
ישן 24-01-2013, 11:21
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "[QUOTE=.ישראלה היפהפיה]אף אחד..."

ברור לשנינו שלזרוק אותך לכלא שש זה לא בדיוק כמו לזרוק 50 אלף לכלא שש, נכון?
מס מיוחד? מס אינו אמצעי ענישה.
ביטול קצבאות ילדים? צריך לבטל את כולן בכל מקרה.

ובו נשאל שאלה כזאת- האם צה"ל באמת צריך או רוצה כמה עשרות מתגייסים חדשים כל שנה, עם הדרישות המיוחדות שלהם, והתקציבים הרבים שיש להעניק להם? לא. הוא צריך את זה כמו שאני צריך טחורים. שירות אזרחי בכפייה גם הוא פסול בעיני, כי הוא למעשה עבדות.

מה הפיתרון? אין פיתרון. לפעמים אלף חכמים לא יכולים להוציא אבן שזרק טיפש אחד, גם אם הטיפש הזה הוא בן גוריון/בגין, שלא באמת היו טיפשים. התמקד בלטפל במה שמפריד את החרדים מהחברה הישראלית, כלומר שתף אותם בשוק העבודה, תכניס אותם לאקדמיה. קח מהם את המימון המיוחד לישיבות, בטל קצבאות ילדים (ושאר תשלומי העברה שמקבעים עוני), פתח והגמש את שוק העבודה. אתה כאזרח תרוויח הרבה יותר מכך מאשר אם יגייסו אותם לצבא בצורה כזאת או אחרת.

ישן 24-01-2013, 11:47
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ברור לשנינו שלזרוק אותך לכלא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
ובו נשאל שאלה כזאת- האם צה"ל באמת צריך או רוצה כמה עשרות מתגייסים חדשים כל שנה, עם הדרישות המיוחדות שלהם, והתקציבים הרבים שיש להעניק להם? לא. הוא צריך את זה כמו שאני צריך טחורים. שירות אזרחי בכפייה גם הוא פסול בעיני, כי הוא למעשה עבדות.

וחילוני שהולך לצבא בניגוד לרצונו זו לא כפייה? זו לא עבדות? זה חלק מהמחיר שמשלמים בשביל לחיות כאן. אתה פשוט מקבל את זה שתפקידו של אדם שנולד למשפחה חילונית הוא להיות החמור כי זה הדבר שאתה רגיל אליו. אם היית עבד שחור בארה"ב שנת 1800 אתה בטח היית מאלה שאומרים "אין מה לעשות - ככה זה. חבל לנסות להילחם בזה כי זה אף פעם לא ישתנה". לך תספר את זה לברק אובמה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
התמקד בלטפל במה שמפריד את החרדים מהחברה הישראלית, כלומר שתף אותם בשוק העבודה, תכניס אותם לאקדמיה. קח מהם את המימון המיוחד לישיבות, בטל קצבאות ילדים (ושאר תשלומי העברה שמקבעים עוני), פתח והגמש את שוק העבודה. אתה כאזרח תרוויח הרבה יותר מכך מאשר אם יגייסו אותם לצבא בצורה כזאת או אחרת.

אני חותם על הכל חוץ מעניין אי הגיוס. כל ישראלי וישראלית יהודים אזרחי מדינת ישראל צרכים להיות מועמדים לגיוס והצבא יכריע מי יגויס, לא הרב עובדיה.
ישן 25-01-2013, 11:05

אני לא חושב שצריך לממן מאה עציצים עם טוסטוס של ארגון חסד חרומי כלשהו
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ilane שמתחילה ב "השאלה למה אתה קורא שירות..."

בכל שכונה חרדית רק בשביל להגיד ש'הנה כולנו נושאים בעול'.

כנ"ל לא לגבי להציף את תחנותמכבי האש בטעבנים שבטוחים שהם עושים טובה.

שרות אזרחי צריך להיות 'שרות' עם עשיה שלא תפחת מזו של מישהו בעל כישורים דומים במסגרת המקבילה.

בשביל זה צריך גם הפעלת משמעת ובנית הררכיה ודרכי ענישה [כדי שסמי הכבאי המשרת אזרחית בתחנת טייבה לא יעדר מהתחנה חודשיים וישכח כרונית לבדוק כוננות הכבאית]. הענין הוא שיש כבר מסגרת צבאית הררכית עם מנגנון משמעת המכונה צה"ל

בקיצור: שרות אזרחי זה פתרון אפשרי אבל הוא צריך להיות בידיים של המדינהואחרי מחשבה רבה [שזו כבר סתירה פנימית במשפט] ועם אמצעי אכיפה ולא בסגנון של נזרוק 300 אברכים לשמש כסניטרים בלניאדו.
ישן 24-01-2013, 11:50

בן גוריון ראה את הדברים קצת אחרת
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ברור לשנינו שלזרוק אותך לכלא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אלף חכמים לא יכולים להוציא אבן שזרק טיפש אחד, גם אם הטיפש הזה הוא בן גוריון/בגין, שלא באמת היו טיפשים. .

הוא שאל את עצמו מה זו ציונות? באים אנשים שהם קצת על רמה יותר מאשר שאר האוכלוסיה שהם באים מתוכה, מכל העולם כולו להקים מדינה משלהם. מה המשותף ביניהם? לא שפה ואפילו לא צבע עור. המשותף ביניהם שכולם יהודים. כן, אבל במה הם יהודים. זה שהיטלר ימח שמו וזכרו רצה לרצוח אותם? האם זה הדבר היחיד שעושה אותם לעם? ומה יהיה כשיעברו 70 שנה מאז השואה, מה יעשה אותם ליהודים אז. ובמה יש להם זכאות בארץ הזו יותר מאשר אלו שהסבים שלהם היו כאן ב48 ואז ישובים במחנות פליטים לחזור חזרה.

בנוסף לזה, איך להמשיך לשמור על המורשת היהודית. הנה עד עכשיו העם היהודי היה אמור להיות כבר מינימום 18 מיליון ברחבי העולם. כי אחרי השואה היינו 12 מיליון ומאז העולם כולו הכפיל את עצמו ואף יותר. היהודים נשארו בסביבת 12-14 מיליון. לאן נעלמו שאר היהודים? שואה שנייה? לא, זה היה התבוללות. וזה פשוט מאוד: אם יש מתירנות מינית, אז יהודי/ה יכולים גם לצאת עם גוי/ה בהתחלה רק לבלות, ובסוף זה יגיע גם לידי נישואין, ואיך יישמר העם היהודי....

בקיצור: בלי יהדות אין יהודים ובלי יהודים אין גם ציונות.

ובשביל להמשיך לקיים את עם ישראל זקוקים גם להכי קיצוניים שבהם וגם לאלו שמקיימים מצוות רק בגלל שהתרגלו, וכן הלאה. אפשר להאריך בזה, אבל אני נתתי את החומר למחשבה, כל השאר כל אחד יוכל להבין לבד.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 24-01-2013 בשעה 11:54.
ישן 24-01-2013, 12:10
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "בן גוריון ראה את הדברים קצת אחרת"

אני מאוד שמח שאתה מכבד את ראיתו של בן גוריון - אולי זה ידחף אותך יותר מהר לבקו"מ...

http://www.haaretz.co.il/hasite/ima...elArchives1.pdf
http://hiddush.org.il/%D7%9E%D7%90%...7%91%D7%94.aspx

ישן 24-01-2013, 16:40
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אתה טוען שהמסמכים האלה..."

לא. אני גם לא טוען שה"קונטרסים" של ירון ידען מזויפים או שהדוקטורט של אבו-מאזן מזויף. (אילו קנה קונה עבודה מהאינטרנט, כנראה שהיה בוחר נושא פחות פרובוקטיבי, אני מעריך.)
אני טוען שזה לא אמין ולא מייצג. התעמולה הפתטית של חדו"ש אמינה בעיני כמו זו של חד"ש וכמו זו של תא"ל הרב פרופ' ד"ר ירון ידען שליט"א במיל'.

נו. אז בן גוריון כתב מכתב. סו פאקינג וואט?
גם ליברמן כתב ל"חברי היקר, אריה דרעי" מכתב. אפילו שם אותו בפייסבוק. אז מה? זה מייצג?
לא עברו שבועיים וכבר הם מסתחבקים-למחצה אחרי הבחירות.
כול'ה עוד מכתבון. מי ישמע.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 25-01-2013, 10:04
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "לא. אני גם לא טוען..."

אז הוא כתב בשתי הזדמנויות נפרדות שהוא מצר על ההחלטה לתת פטור לבני ישיבות והוא חושב שטוב היה לבטל אותו - אם אתה לא מערער על כך, לא ברורה לי הטענה שלך.

ישן 25-01-2013, 13:05
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אז הוא כתב בשתי הזדמנויות..."

הטענות שלי הן:

1. המדינאי לא כתב ולא טען שהוא חרדי בגלל בן גוריון. הוא רק טען שאפילו בן-גוריון ראה חשיבות מסוימת ביהדות בכלל ובקיום הישיבות והמשך לימוד התורה בפרט. אפילו אם יתברר שזה לא נכון בכלל, זה לא הבסיס עליו עומדת עמדתו של המדינאי. קו"ח ששינויים קלים יותר בעמדתו הם חסרי משמעות.

1א. ספציפית, זה שבן גוריון שינה את דעתו לא ידחוף את המדינאי לבקו"ם, ואני נותן לך את הקרדיט ובטוח למדי שגם אתה לא באמת חושב כך.

2. אני בטוח שבן גוריון הצר על הרבה דברים. אז מה?
האם חוץ מלכתוב מכתבים פרטיים (שלא פורסמו בפייסבוק...) הוא הוביל מהלכי חקיקה ו/או פעילויות אחרות בספירה הפוליטית כדי לבטל את הפטור? לא? כנראה שהיה לו רק קצת צר. כמו שלברק צר בדירה החדשה אליה הוא עבר ממגדלי אקירוב. הוא בקושי יכול לארח 150 איש...

ישן 26-01-2013, 13:54
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "הטענות שלי הן: 1. המדינאי לא..."

ואני מראה שבן גוריון הצר על כך והיה משנה זאת לו היה יכול - ולא משנה היכן הדבר מפורסם. ברור לי שזה לא ישלח את הבחור לבקו"מ, אבל המטרה שלי היתה לקצץ את הענף עליו הוא נתלה.

ישן 24-01-2013, 11:29

השאלה היא - עד כמה היית מוכן להרחיק לכת כדי שלא יגייסו אותך.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "[QUOTE=.ישראלה היפהפיה]אף אחד..."

מי שמוכן להשתטות, להיות חסר תועלת מתוחכם, למלא את העתיד שלו בחוות דעת פסיכיאטריות ולשלם דמי חבר לרע"ם-תע"ל בין גיל 16 לגיל 18 ולהעצר פעמיים במקביל על פעילות גרפיטי במסגרת נוער הגבעות ימצא עצמו משוחרר או אפילו לא מגויס.

אם תארגן לך קבוצה של טעוני שחרור ותציקו לצבא כקולקטיב - זה יכול אפילו להיות פשוט יותר.

קל להשתחרר מחובת הגיוס, קל עוד יותר להשתחרר מחובת הגיוס כשיש לך גבוי של קהילה גדולה מאוד. לא אמרתי שזה צודק או נכון. זה פשוט קורה.

מה כבר גולני המ"מ יכול לעשות לך? לשלוח אותך למעצר שם תשכב על המדרכה ביבבות כשהרס"ר ישלח אותך לסייד מדרכות ותגיד שיש לך אלרגיה לחומרים לבנים? כמו שמערכות גדולות נענות לגחמה של הלקוח גם כשהן יודעות שהוא מרמה אותן מתוך הבנה שנסיון להוכיח רמיה יהיה יקר יותר - כך הצבא יעדיף לפלוט אותך ברגע שיתברר לו שאתה כאב ראש חסר תועלת ליותר מדי פקידים.
ישן 24-01-2013, 13:04
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "אם ככה אז בוא נעשה שההתגייסות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
אם ככה אז בוא נעשה שההתגייסות לצבא היא דבר התנדבותי. הרי אתה טוען שכל אחד שמתחשק לו משתחרר בקלות אז זה מיותר לעשות גיוס חילונים בכפייה. בוא ניתן לכולם פטור וזהו. מי שרוצה - שיתנדב.

הרי גם אם רק בודדים יתנדבו לשרת זה חסר חשיבות כי כוח המגן האמיתי שלנו מול החיזבאללה, סוריה, הפלסטינים ומצרים זה בחורות עם תחת ענק שמסתיר את השמש בטייטס ותודות להם נשים יהודיות לא נאנסות וילדים וגברים יהודים לא נשחטים כמו תרנגולות ע"י בני דודינו היקרים.
FTFY.

ישן 24-01-2013, 11:02
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
יש המון דברים שיכולים לעשות לחרדים טוב - לשיטתי כמובן.

יציאה (מנטלית) מהחומות. הפסקת העיסוק האובססיבי והחולני בעניינים כמון הדרת נשים (שרוב החרדים, אין לי ספק, לא בעדה אבל זה מין טרנד שה"סלפים" של העולם החרדי מקדמים אותו) ופתיחת התודעה לקבלה של פשרות משום שאלו פשרות.

אבל... כל הנ"ל, בדיוק כמו הישיבה בקואליציה בכל מחיר (או סוג של קומבינה של חצי ישיבה בקואליציה), יותר מדי מוטמע ב DNA של העסקונה החרדית. בשביל העסקנים החרדיים לוותר על היותם כבולים לקואליציה זה כמו בשביל חיילי גדוד 51 להפסיק לנטוש מוצבים בגלל שכופים על הפז"מניקים להסתפק במקלחות של 3 דקות: זה פשוט לא אפשרי. זר לא יבין זאת, אבל זה לא אפשרי. זה פשוט יותר מדי בגנים שלהם.

ישן 24-01-2013, 11:23

ברור שכך
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "ובכן,ברור שאתה רוצה שהחרדים..."

אתה רואה בשמירה על הקיים - הכרח בכל מחיר.

אני (חילוני) חושב שעל ציר הזמן שינויים הם הכרח.

אבל בוא נהיה מעשיים כי... הרי אתה דתי, ואני חילוני, ולא על זה הוויכוח פה (אני בהחלט מכבד דתיים, כולל חרדים, ויש המוני הודעות שלי שמעדיות על כך: אני לא מפקפק בכך שאתה אישית מעריך חילוניים, או לפחות שופט אותם בצורה מאוזנת).

אתה: חושב שמי שכופף מעט את החוקים נסחף ונמחק, ומי שעמד זקוף שרד.

אני: טוען שלאורך ציר הזמן מי שלא מתכופף: נשבר.

אני לא מטיף לחרדים "להפתח" מהסיבות שמאפיינות את רוב החילוניים האחרים פה (=כי הם בעצם רוצים בהעלמות צורת החיים החברתית החרדית). האמת היא שאני מבין את ההסתגרות החרדית ועקרונית אין לי בעיה אתה (לא תשמע ממני קריאה לגיוס חרדים, לדוגמא). אני בכנות חושב שבמידה ולא יתגמשו: מתישהו, בטווח של 2-3 עשורים, יפקוד את העולם החרדי משבר אדיר מימדים בקנה המידה של מה שעבר על היהדות הרבנית של מזרח אירופה במחצית השניה של המאה ה-19. אני פשוט לא רואה איך העולם החרדי הנוכחי שורד בצורה שהוא היה חפץ בה. אני רואה את הסופה. הדתיים לא. כמובן ש... דתיים מאמינים ש"האמונה באלוקים תשמור עלינו" בעוד שמבחינתי צורת החיים החרדית היא מנגנון חברתי שאין לו שום הגנה שמימית, אלא מערכת חיסונית אבולוציונית רגילה. ולדעתי המערכת החיסונית הזאת לא תעמוד בזעזועים שיתקפו את העולם החרדי.

ישן 24-01-2013, 12:57
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "ברור שכך"

"עברנו את פרעה, נעבור גם את המשבר אדיר המימדים שחוזה לנו ג'יש." (ציטוט מפי חרדי ארכיטיפי)
אתה רוצה שהחרדים ישתנו? אחלה בחלה דוד של גבר. גם אני.
אבל בלי הפחדות ואיומים, ואלא אם כן הבר-מצווה שלך מתקרבת או שעברת ניתוח לשינוי דשאקי, אתה יודע למי ניתנה הנבואה...

"מתישהו, בטווח של 2-3 עשורים, יפקוד את העולם החרדי משבר אדיר מימדים בקנה המידה של מה שעבר על היהדות הרבנית של מזרח אירופה במחצית השניה של המאה ה-19. אני פשוט לא רואה איך העולם החרדי הנוכחי שורד בצורה שהוא היה חפץ בה. אני רואה את הסופה."
טוב אחי. בינתיים החרדים פה, ואיפה תנועת ההשכלה הדתית? נכון. בדיוק. "הוכחתי לחלוטין" כמו שיש כאלה שאומרים...

ישן 24-01-2013, 12:53
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "יש המון דברים שיכולים לעשות לחרדים טוב - לשיטתי כמובן."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
יציאה (מנטלית) מהחומות. הפסקת העיסוק האובססיבי והחולני בעניינים כמון הדרת נשים (שרוב החרדים, אין לי ספק, לא בעדה אבל זה מין טרנד שה"סלפים" של העולם החרדי מקדמים אותו) ופתיחת התודעה לקבלה של פשרות משום שאלו פשרות.
העיסוק החולני והאובססיבי הוא לא של החרדים בשירת נשים, אלא של יצורים מטונפים בחרדים. לא טרנד ולא סלפים ולא כלום. הלכה בת אלפי שנים, שפתאום מישהו החליט להמציא עבורה מונח מקושקש כדי להכניס לחרדים עוד קצת.

די להדרת הגזרים!!!!!!!!
למה פסטן החרדי החרא הזה מדיר גזר גמדי מהסלט שלו?!!?!?!?!?!?!?@?#@R?FC#?@X$?TV?

ישן 24-01-2013, 11:15

מוזר...
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "עבור החרדים ההימצאות..."

דווקא אני זוכר את ישי, או ליצמן, כמי שבפועל פועלים למען כלל הציבור. טיפולי שיניים לילדים חינם תחת גיל 10? נחש מי? דווקא לשר החרדי הממוצע יש יותר "חמלה" ואינטיליגנציה רגשית מאשר לאחד מחדלי האישים החילוניים הממוצעים ששוטפים את הכנסת ל 3-4 שנים, ואז מתחפפים (לדוגמא: הכלומניקית ציפי לבני שלולא הייתה לבנה ואשכנזיה למהדרין (ועם כריזמה וחתימה חברתית של כוסברה), אלא מרוקאית עם ח' וע', כבר היו מורצות אלפי דאחקות על ה"אגו" המרוקאי שלה וההתמכרות שלה לסיפוק עצמי של תשומי על חשבון תיפקודה כנציגת ציבור).

המפלגות החרדיות הן יציבות, עקביות ומאיישות משרדים באנשים מקצועיים ומנוסים שלומדים את התפקיד שלהם. מי שבוחר למפלגה חרדית יודע המון על היכולת של לפחות 75% מהמועמדים הריאליים. ומה יודע מי שהצביע ליאיר לפיד? הכי רחוק ברשימה שהוא מכיר זה איך נראה הטוסיק של מספר אחד ברשימה.

הפוליטיקאי החרדי, לשיטתך, בא בשביל ה $ $ $ - אבל את ה $ $ $ האלה (לכאורה) הוא מעביר לציבור, כולל לחילוניים שנהנים מכך. מה עשו הבטלנים של שינוי, או הגמלאים? (האבות הרוחניים של יאל"פ) כלום בריבוע. בזבזו זמן: שלהם, שלנו וכמובן שזמן=כסף. וזה עוד בלי שנכנסנו לשרי קדימה שכולנו זוכרים מה הקשר בינם ובין $ $ $ ($ $ $ תרתי משמע! "מזומן שטרות" כמו שאומרים ב"אייבורי").

ישן 24-01-2013, 12:04

הכול עניין של הרגל. הנה הנטורי קרתה וויתרו על הכול

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
עבור החרדים ההימצאות באופוזיציה היא טרגדיה על גבול הבלתי ניתנת לעיכול. התכלית היחידה של המפלגות החרדיות היא לדאוג שיהיה תזרים מזומנים לחרדים ולתפוס עמדות השפעה שבאמצעותן הם ידאגו להטבות לחרדים. אלי ישי ואריה דרעי לא הולכים לכנסת כדי להעביר חוקים לשימור קו החוף, הם לא שם כדי לדאוג לחינוך טוב יותר לילדי ישראל, הם לא שם כדי לעזור לתכנן את אסטרטגיית הפעולה מול איראן - הם שם בשביל ה$$$

הנטורי קרתה וויתרו על הכול, גם על זכות הבחירה לכנסת.

אבל יש להם דרך טפשית שהם רוצים להשפיע על המדינה על ידי יריקות וזריקת אבנים.

כמובן שאני לא מסכים עם הדרך שלהם. אבל אפשר ללמוד מהם איך הם וויתרו על כל הטבות מהמדינה.

אפשר לנהוג בעדינות ובדרך ארץ, לא כמו הנטרי קרתא, וביחד עם זה לוותר על התענוג להיות מחובר לעתיני הממשלה. צריכים קבל קצת אומץ ולהגיד, תודה, מוותרים על כל התענוג הזה.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 24-01-2013 בשעה 12:08.
ישן 24-01-2013, 13:11
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
עבור החרדים ההימצאות באופוזיציה היא טרגדיה על גבול הבלתי ניתנת לעיכול. התכלית היחידה של המפלגות החרדיות היא לדאוג שיהיה תזרים מזומנים לחרדים ולתפוס עמדות השפעה שבאמצעותן הם ידאגו להטבות לחרדים. אלי ישי ואריה דרעי לא הולכים לכנסת כדי להעביר חוקים לשימור קו החוף, הם לא שם כדי לדאוג לחינוך טוב יותר לילדי ישראל, הם לא שם כדי לעזור לתכנן את אסטרטגיית הפעולה מול איראן - הם שם בשביל ה$$$
יש שם לתופעה הזאת. נדמה לי שזה מכונה "פתטיות".
ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
בדר"כ אלה שמתלהמים הם אלה שמונעים ע"י אמוציות והתרשמויות כלליות, לא אלה שבדקו על מה הם בכלל מדברים

http://shtieble.net/2013/01/13/%D7%A1%D7%92%D7%9F-%D7%A9%D7%A8-%D7%94%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%90%D7%95%D7%AA-%D7%99%D7%A2%D7%A7%D7%91-%D7%9C%D7%99%D7%A6%D7%9E%D7%9F-%D7%97%D7%A0%D7%9A-%D7%9E%D7%A8%D7%9B%D7%96-%D7%A8%D7%A4%D7%95%D7%90/

http://www.calcalist.co.il/local/articles/1,7340,L-3592420,00.html

http://megafon-news.co.il/asys/archives/112483

אפילו הייזאתשלי בעדו: http://www.shelly.org.il/taxonomy/term/861

ישן 24-01-2013, 12:40
  jefferson82 jefferson82 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.11
תשמע
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אז אתה בעצם מיישר קו עם הטענה..."

רק בתוך המוח שלהם החרדים הם בני אדם נעלים שראו את האור ויודעים יותר טוב משאר העולם מה טוב ומה נכון ואיך צריך לחיות. הרבנים שלהם יודעים שהם בסך הכל בני אדם כמו כולם, ושכמו כל בני האדם יש להם יצרים ודחפים ורגשות שצריך לספק. לכן חצי מהאנרגיה של החרדים מופנית לשימור העולם שלהם כגטו - שלא יצטרכו להתגייס, שלא יצאו לעבוד, שלא ילכו ללמוד, כל זה כדי שלא יבואו במגע עם העולם החופשי. החצי השני לשטיפת מוח כדי שאם וכאשר יקרה המצב הזה, המוח שלהם כבר יהיה מתוכנת ולא ישאל שאלות מיותרות.

שים לב, לא מדובר פה על מחנות ריכוז או השמדה, בסה"כ על קיום חובה אזרחית שחלה על כולם - גיוס. הרבנים מבינים שיש פה פוטנציאל להרבה שאלות מסוכנות עבור החרדי בן ה-18, ברגע שיבוא במגע עם אנשים חופשיים, רחוק מהבית, בלי שיהיה מי שיגיד לו מה לחשוב, מה להרגיש ואיך להגיב...

אבל זאת כבר בעיה שלהם וישמצאו דרך להתמודד איתה, אולי שישתילו שבב במוח של כל תינוק, לא אכפת לי, אני רק מעוניין שהחרדים יבצעו את החובה האזרחית שגם אני מילאתי.
ישן 24-01-2013, 12:16

לא יקרה שום דבר רע
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי jefferson82 שמתחילה ב "אולי תציע להם להתאבד ?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jefferson82
אם החרדים לא יהיו בקואליציה ויבטלו את חוק טל, את מימון הישיבות, הארנונה, ושאר החוקים המפלים העולם החרדי יהרס - חרדים יאלצו להתגייס ולצאת לעבוד .

הנה הנטורי קרתה לא מצביעים כלל לכנסת, וחלק הולך אפילו ללא תעודת זהות, בכדי שלא ליהנות מהציונים - כדבריהם.

כל המריבות וההסתות נגד החרדים באים אך ורק בגלל שהישיבה של החרדים בקואליציה יצרה מצב עבור פוליטקאים מסויימים לעשות כסף קל על ידי הסתה נגד החרדים. הרי אותם פוליטקאים עצמם פעם היו בקואליציה עם החרדים, ואז החרדים כן היו בסדר, בכל אופן לא היה נגדם ציד מכשפות.

אפיל עכשיו, אותם פוליטקאים עצמם מוכנים שיקשרו אותם באותו צד של המפלגות המקבלות פקודת מדמשק ואיראן, למרות שהם לא רק שלא משרתים בצבא, אלא חלקם גם לא מזדהים עם המטרות של הצבא וגם מצטרפים לזורקי אבנים על החיילים.

ישן 24-01-2013, 21:43

נטורי קרתא בהחלט חוטפים אש [ובמקרה שלהם די בצדק]. הם חוטפים [ומחטיפים] גם ל/מ-החרדים
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "לא יקרה שום דבר רע"

נטורי קרתא ושאר הקבוצות הקיצוניות מתבססים על תרומות מחו"ל של גופים עוינים למדינה ועוינים עוד יותר לשאר הקבוצות החרדיות. חלק מהקטטות היזומות של הקבוצות הללו נערכות לקראת מסעות התרמה.

א-ב-ל הקבוצות המנותקות מהמדינה חיות ברמת חיים נמוכה משמעותית מזו של הציבור החרדי הכללי. צפיפות, דלות ומשמעת ברזל. נראה לך שתצליח לכנס 400,000 אנשים שרגילים לחנויות האופנה של רבי עקיבא לתוך קיבוצים פוריטנים כמו החצרות הירושלמיות?

לא קל להיות 'זברה' ובקריאת 'הכל או לא כלום' שלך אתה תוליך אלפי חרדים בדיוק בנתיב ממנו חוששים כל כך הרבנים.
ישן 24-01-2013, 12:20

אפשר למחות נגד כל זה גם מתוך הישיבה באופוזיצה
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "חבל שאתה טועה ובגדול"

הישיבה בקואליציה כמוה כהסכמה.

בנוסף לזה, כיום אין כבר כמעט שונאי דת אידאולוגיים כמו שהיה בזמן קום המדינה. אלו שמסיתים נגד החרדים עושים עושים את זה אך ורק מתוך אינטרסים מפלגתיים להשיג תומכים.

מישהו מאמין בכנות שמופז כזה שונא חרדים?

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 24-01-2013 בשעה 12:29.
ישן 26-01-2013, 19:11
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
ולפי דעתי, אם ילכו לשרת בנצח יהודה אז בכלל ייפסקו ההתקפות...

הטינה כלפי החרדים נובעת בראש ובראשונה מהמציאות הקיימת של אי שוויון בנטל. החרדים יכולים לפתור זאת בקלות יחסית אבל לפעמים דומה שרוב מנהיגיהם פשוט חפצים באיבה כלפיהם בכך שהם מתנגדים מכל וכל לשירות בצבא, ועוד בטיעונים ואיומים שמקוממים חלק ניכר משאר הציבור. האמן לי, אם החרדים היו מחליטים במשותף להציע שירות צבאי של בניהם ביחידות כמו נצח יהודה, תוך הקפדה על קריטריונים ברורים ופיקוח עליהם, ותוך מתן פטור למספר מוסכם של לומדי תורה אמיתיים, אזי אותה איבה שאתה מדבר עליה הייתה ברובה עוברת מהעולם במהירות. במצב הקיים, החילוני בישראל היה צריך להיות מזוכיסט מוחלט בשביל לא להרגיש איבה ברמה כלשהי כלפי החרדים.
ישן 27-01-2013, 00:23
מנהל

גם אם זה היה לגמרי מדויק, זה לא ממש רלוונטי
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "זה בכלל לא מצב..."

הצבא, כמו כל גוף גדול אחר אינו חף מבעיות. גם לי כמו להרבה אחרים לא ממש עמדו בכל הבטחה. אז מה? זה מצדיק אי גיוס?
ממה שאני זוכר הבעיות ככל שהיו בעיות נבעו בעיקר ממצבים שלא היו צפויים (דאגו להפרדה מנשים בנצח יהודה, לא חשבו עד הסוף מה יקרה עם חיילים מהגדוד שיגיעו לקורס קצינים מהבחינה הזו). ממקרים כאלה מפיקים לקחים כשבונים הסדר. מעבר לכך, אפשר בהחלט במסגרת הסדר ליצור מסגרות שיהוו כתובת מוסכמת למצבים כאלה ויפתרו בעיות. בסיכומו של דבר, הטענה ש״ישקרו לנו, יעבדו עלינו, וכו״ היא תירוץ ותו לא. עובדתית, ניראה שעבור משרתי נצח יהודה הצבא בהחלט עומד בהבטחות בשיעור מקסימלי. מושלם זה אף פעם לא יהיה ומי שיתנה שירותו בזה שלא יהיו בכלל ואף פעם בעיות הרי שהוא בעצם מחפש לא להתגייס.
ישן 27-01-2013, 08:12

ברור, וגם ביום שבו
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ולפי דעתי, אם ילכו לשרת בנצח יהודה אז בכלל ייפסקו ההתקפות..."

לא הקיבוצניקים יהיו המיוצגים ביותר באוכלוסיית הטייסים, אנשי סיירת וקצינים קרביים, אז הקבוצה שתחליף אותם תחשב בשיח הכללי ל"מלח הארץ".

אופססס... בעצם הם לא! הם מתכננים פוטש דרך הקידום בצבא, נשמעים לרבנים ולא לקוד הצה"לי (או לחילופין למזכיר התנועה הקיבוצית) ומטמיעים את תפישת העולם הפאשיסטית שלהם לתוך צה"ל, במקום לשנות עורם.

נראה לי שאתה מאוד מאוד ממעיט ביכולת של החילוני-צבר הממוצע להיות מאוד מאוד לא ענייני. החרדים שנואים כי:

א. הם שונים
ב. הם שונים ונראים כאלה מצחיקים, או עלובים, אבל אשכרה מסתכלים לנו (לחילוניים) בגובה העיניים במקום ללכת עם הפנים באדמה
ג. הם עומדים על שלהם מבחינה פוליטית ולא מתנהגים כמו ההאוס ניגר שלנו.
ד. הם מסרבים לאמץ את הערכים שלנו.
ה. הם אשכרה שונים! וגם לא תמיד מריחים טוב בקיץ
ו. כי יונתן גפן וגורי אלפי מעבירים עליהם דאחקות ממש ממש מצחיקות
ז. כי ברור שהגרמנים הנאורים הללו לא התחרפנו סתם ככה ("אני? שיש לי עיניים ירוקות ושרירים? אחד כמוני הם היו שונאים?"). זה אשמת החרדים
ח. הם ממש שונים, אבל בניגוד לערבים, זה מאוד פוליטיקלי קורקט לשנוא אותם בלי התנצלות
ט. המניאקים אשכרה עדיין לא מוכנים להודות שאני צודק! אפילו אלו שהתגייסו לצ"ל נשארו חרדים! הייתי בטוח שאחרי שיראו בנות עם טוסיק בן 19 + מכנס צה"לי שעבר עיבוד מחדש אצל חייט, הם בטוח יהיו חילוניים כמוני.
י. "קיבינימט! לפחות אם הם היו יותר אסטתיים! מה זה החוסר פרופורציה הזה בין שיער הצדעיים ובין שיער הבלורית? ולמה הילדים שלהם כאלה בלונדיים? הם עוד קוראים לנו גויים? הם בטוח מרמים".
י"א. הם כאלה שונים שאפילו אני, שכל אחד יגיד לך שאני לא גזען ויש לי המון כבוד לדת (הרפורמית), התחלתי מתישהו (לפני 39 שנה) לשנוא אותם.
י"ב. ניחא אם הם היו כיפות סרוגות, הייתי אוהב אותם כמו אחים שלי (אבל אחים דפוקים, ורק למחצה) אבל הם מתעקשים להתלבש בבגדים של מזרח אירופה במאה ה -18 (או ככה לפחות היה כתוב באיזה טור ב"ווינט יהדות") ולא כמונו החילוניים שמתלבשים יפה".
י"ג. הם מתפללים במעבר בטיסות אל על לניו יורק, המניאקים, שבטוח טסו לשם בשביל להבריח אייפונים ויהלומים".
י"ד. הם שונים.
י"ה - או שזה אמור להיות ט"ו? לא זוכר... בכל מקרה אפשר להמשיך ולהמשיך, אם ממש רוצים.

(עריכה: אני לא טוען שלא אמור להיות גיוס יותר נרחב של חרדים, אלא שזה ממש לא מה שיעזור להם...)

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 27-01-2013 בשעה 08:20.
ישן 27-01-2013, 17:15
מנהל

חבל שאתה משחק את המשחק שלהם
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "ברור, וגם ביום שבו"

החרדים הרי אוהבים לבטל את הוענות כלפיהם בנושא הצבא ב״שינאת עם הארץ לתלמידי חכמים״ ושאר ירקות.
אני סבור שאם החרדים ישרתו בצבא זה יוריד מאוד את מפלס האיבה כלפיהם. איבה כלפי השונה תמיד תהיה אצל חלק מהאנשים, אפילו כאלו שאין להם באמת שום דבר ענייני נגד אותם שונים ובכל זאת מתעקשים לכנות אותם בכינויים ששנואים עליהם, אבל כשמבטאים גורם ענייני ואמרתי לאיבה עושים צעד גדול מאוד לעבר הצימצום שלה. ויותר מכך, אילו החרדים היו משרתים עם חילונים באותן יחידות אז אדרבה האיבה הייתה מאוד יורדת. אני לא פגשתי אף אדם דתי עד הצבא, והיה לי קשר מועט מאוד עם חרדים עד המילואים הראשונים (אחד החברה הטובים מהסדיר חזר בתשובה לגמרי אבל המשיך במילואים). קשה להמשיך להחזיק בסטראוטיפים ודיעות קדומות כשאתה אשכרה מכיר את האנשים, ועוד בתנאים ההדוקים של שירות צבאי. אבל אני מודע לכך שגם אם החרדים אי פעם ישרתו זה לא יהיה ביחידות מעורבות עם חילונים.
על כל פנים, בעיני זה קריטי לבטל את מקור האיבה המהותי ביותר מבחינה עובדתית והמקומם ביותר מבחינה עובדתית טהורה. שישארו מקורות איבה בלתי ענייניים וקטנוניים. עם זה אפשר להתמודד.
ישן 27-01-2013, 17:15
מנהל

חבל שאתה משחק את המשחק שלהם
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "ברור, וגם ביום שבו"

החרדים הרי אוהבים לבטל את הוענות כלפיהם בנושא הצבא ב״שינאת עם הארץ לתלמידי חכמים״ ושאר ירקות.
אני סבור שאם החרדים ישרתו בצבא זה יוריד מאוד את מפלס האיבה כלפיהם. איבה כלפי השונה תמיד תהיה אצל חלק מהאנשים, אפילו כאלו שאין להם באמת שום דבר ענייני נגד אותם שונים ובכל זאת מתעקשים לכנות אותם בכינויים ששנואים עליהם, אבל כשמבטאים גורם ענייני ואמיתי לאיבה עושים צעד גדול מאוד לעבר הצימצום שלה. ויותר מכך, אילו החרדים היו משרתים עם חילונים באותן יחידות אז אדרבה האיבה הייתה מאוד יורדת. אני לא פגשתי אף אדם דתי עד הצבא, והיה לי קשר מועט מאוד עם חרדים עד המילואים הראשונים (אחד החברה הטובים מהסדיר חזר בתשובה לגמרי אבל המשיך במילואים). קשה להמשיך להחזיק בסטראוטיפים ודיעות קדומות כשאתה אשכרה מכיר את האנשים, ועוד בתנאים ההדוקים של שירות צבאי. אבל אני מודע לכך שגם אם החרדים אי פעם ישרתו זה לא יהיה ביחידות מעורבות עם חילונים.
על כל פנים, בעיני זה קריטי לבטל את מקור האיבה המהותי ביותר מבחינה עובדתית והמקומם ביותר מבחינה עובדתית טהורה. שישארו מקורות איבה בלתי ענייניים וקטנוניים. עם זה אפשר להתמודד.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:22

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר