לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-01-2013, 07:15
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
אחי החרדי, אחותי החרדית, אתם הכי הכי קרביים, ואני גאה בכם!

קודם נביא הסבר פשוט מאוד למה לא מכריחים ערבים לשרת בצבא:

כי הצבא הוא לשמור על מדינה יהודית. אם זו לא הייתה מדינה יהודית, לא היה צורך בצבא.

והערבים לא בטוח האם שאיפתם שתהיה פה מדינה יהודית.

כל כך פשוט.

אבל בשביל שתהיה פה מדינה יהודית יש משהו עוד יותר חשוב מאשר השירות הצבאי, ולזה חייבים להתגייס:

הבעייה הדמוגרפית!

אם כן, אם כבר רוצים לסמן משתמטים, צריכים קודם כל לסמן את אלו שמשתמטים מהמאבק על הבעייה הדמוגרפית, במיוחד אלו שמחבלים בזה.

אפשר לנצח עם צבא יותר קטן ואיכותי, או עם הסכמי שלום טובים, אבל עם עם יותר קטן במספרו, אנחנו מפסידים גם אם תהיה עליונות צבאית עילאית.

לכן יוצא שהחרדים הם הכי הכי קרביים!

אחי החרדי, אחותי החרדית, אתם הכי הכי קרביים, ואני גאה בכם!

<B>
ציטוט:
גידול 6 ילדים יהודים בא"י תורם יותר משירות צבאי. ולמה?
  • כי המערכה על א"י תוכרע רק בדמוגראפיה פשוטה.
  • כי סבב לחימה רגעי יוכל להיות מוכרע על ידי צבא רק לזמן קצר.
  • כי בעולם המודרני, המנוהל ע"י אמצעי לחימה, שליטה, ובקרה מרחוק, מהבונקרים, מספיק רק 1% לוחמים/שוטרים מהאוכלוסיה כדי לשלוט בה. ולכן מספיק צבא קטן.
  • כי בעולם המודרני מי שאין לו רוב דמוקראטי מפסיד את הכל.
</B>

עוד...
https://www.fresh.co.il/vBulletin/s...ad.php?t=565879

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 29-01-2013 בשעה 07:34.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-01-2013, 07:35
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
יש פה כשל רעיוני
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "אחי החרדי, אחותי החרדית, אתם הכי הכי קרביים, ואני גאה בכם!"

תפקיד חשוב של הצבא הוא בהגברת הלכידות.
במובן הזה - יצירת מסגרות אזרחיות לערבים והכרה חיזוק והרחבת מסגרות החרדיות יסייעו לתחושת הלכידות - שהיא קריטית.

במגזר הערבי - מדובר במצב שיש התפרקות טוטאלית. הפשע חוגג והיחס למדינה בשפל. זה לא גזרה משמים.
במגזר החרדי - שהולך וגדל, ההתייחסות למדינה כמשהו "חיצוני" היא חמורה. מדובר במגזר הולך וגדל שחייב להשלים עם המצב שהוא כבר לא מיעוט זניח, אלא קבוצה גדולה וחזקה שבעתיד כנראה תידרש לקחת שליטה.

בנוסף - העלייה בילודה החרדית לא עוזרת כל עוד יש סירוב מוחלט לשרת ומגבלות קשות בדרך לפרנסה איכותית.
מנגנון של 50-50 (הסכם יששכר וזבולון) למשל יכול לפתור את הבעיה.
ישן 29-01-2013, 21:08
  ארצנו ארצנו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.13
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "בקישור שהבאתי עניתי גם על מה שאתה כותב עכשיו,"

אני באמת מנסה להבין מאיפה החוצפה לכתוב שהמלטה המונית תורמת למדינה יותר מהחיילים...
באמת שאני תופס מעצמי אחד שלא שונא חרדים, לדוגמא, ברוב המקרים שהתפרסמו בתקשורת על "הדרת נשים"(בכוונה במרכאות), התברר לי ברוב המקרים שמאחורי ההדרה מסתתרת שונאת חרדים ואוהבת כותרות מתגרה...

אתה מבין שאתה בעצם עושה השוואה בין חרדי שלא תרם כלום למדינה וחי על קצבאות לבין חייל שפותח את התחת שלו 3 שנים ומקבל שכר שהיה מבייש ילד סיני במפעל נצלני?!

תעזוב, הכעס שלי על המדינה הרבה יותר גדול מהכעס על החרדים... לא ברור לי איך דור אחרי דור של משרתי סדיר נולד ומסכים להכניס את עצמו למעגל העוני(לקבל 700 שקל בחודש זה נקרא להכנס למעגל העוני) בצורה כזאת, אני אפילו דיי כועס על עצמי שהתגייסתי...
ישן 02-02-2013, 00:28
  ארצנו ארצנו אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "אבל החרדית כן"

אתה אחד האנשים המגעילים אם אתה משווה "פתיחת תחת" של חייל ללידה
מצידי תכניס תזין שלך למכנס ותחכה 3 שנים עד שתכניס את אשתך להיריון, לא יקרה כלום אם יהיה לכם ילד ראשון בגיל 21-22...
"מחלקה דתית לטעמו", אולי גם אני אדרוש חדר אוכל לטעמי(בא לי אנטריקוט 300 גרם בארוחת צהריים), או משרד לטעמי(ושהפלזמה תהיה לפחות 40 אינץ') או צוות לטעמי(רק בלונדיניות עם חזה ענק)...
אין שום בעיה שדויסלעך ישרת עם "מזרון פלוגתי", היא לא אונסת אותו או מכריחה אותו ללקק לך תשדיים תוך כדי זה שהיא דוחפת אצבעות לכוס ומצלמת סרט פורנו...
כל מה שהוא צריך לעשות זה להזיז מבט כשהיא אוספת את השיער או לצאת מהאוהל כשהיא מזדיינת עם אחד הלוחמים...
ישן 06-02-2013, 16:51
  ארצנו ארצנו אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "היות וגם סרבני שירות כיום לא..."

אז לשנות את החוק...

כל העקרון הוא כשברגע שהחרדים כולם יחויבו להתגייס, החוק הדבילי הזה של מי שרוצה פטור משירות חייב להיות בישיבה כמה שנים ולהיות ממומן על ידי המדינה יבוטל... תקציב הישיבות ירד משמעותית כתוצאה מכך, חרדים יוכלו לקבל כסף מהמדינה אם הם יהיו מובטלים, אבל לא סתם כי הם חרדים.
כל הכסף שנחסך פה ילך להקמת מערך בתי כלא שלם לקליטת אלפי דויסעלך שחושבים שהעולם יתמוטט עליהם אם הם ירגישו שהם תורמים קצת למדינה...

אני מחלק את הגישה שלי כלפי הדוסים לשתי תקופות, התקופה שלפני שקראתי את התגובות האשכול הזה והתקופה של אחרי... בחיים לא ראיתי משהו משניא כל כך ומעורר אנטי ברמה כל כך חזקה, באמת בא לי לזרוק לצינוק חלק מהמגיבים פה...
ישן 06-02-2013, 19:45
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ארצנו שמתחילה ב "אז לשנות את החוק... כל..."

אתה באמת חושב שמי שלא רוצה להתגייס היום- מתגייס? באמת כל כך קשה ללכת לקב"ן, לעשות צרות, לזייף במבחני צו ראשון וכדומה? אתה פועל מהבטן ולא מהראש. במקום לנגוח בקיר, תעקוף אותו. תתחיל מהבסיס- לשלב את החרדים בחברה הישראלית. לגרום להם ללכת ללמוד ולעבוד. הצבא יבוא אחר כך, כחלק טבעי מההשתלבות בחברה, בין אם כדרך להתשלב או כדי לרכוש מקצוע בסביבה "בטוחה" להם. השילוב ייעשה על ידי הקטנת עד ביטול קצבאות הילדים, הקטנה עד ביטול מימון כוללים וישיבות שאינן תיכוניות, ויחד עם זאת לשפר את תנאי החיילים. זה עדיף הרבה יותר מבזבוז הכסף שאתה מציע.

ישן 07-02-2013, 13:45
צלמית המשתמש של ai22

כן, יש תקדימים היסטוריים
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ארצנו שמתחילה ב "הם יעדיפו לשבת בתוך תא מעצר 3..."

רבי עקיבא - הלך ללמוד 14 שנה בלי לראות את המשפחה
רבי שמעון בר יוחאי התחבא עם בנו במערה 12 שנה למד תורה - וחיבר את הזוהר.
רבי זושא ורבי אלימלך - נכלאו ללא יכולת ללמוד תורה ולהתפלל - ושיעשעו עצמם ע"י עשיית מצוות בשמחה גדולה
שליחי חב"ד - נשלחים לקצות תבל רחוקות כשברור הם לא יראו את משפחתם שנים רבות

ובכלא הישראלי - יש לימודי תורה, יש תפילות, יש ביקורי התייחדות, יש אוכל חינם (ואפילו בכשרויות המתאימות).
זה זכויות אדם בסיסיות - שהמדינה מחוייבת לספק בהתאם לחוק הבינלאומי.
בשביל החרדים - זה לוקסוס.

אם אתה רוצה שיבנו ישיבות ענק בנגב על חשבון המדינה - בבקשה,
רק אל תצפה שזה יגרום לחרדים לשרת בצבא.
ישן 29-01-2013, 17:08
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
קטעים ניראה לי שאני צריך לדבר קצת עם גיסך וגיסתך. הם כניראה עושים משהו מאוד לא נכון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "אחי החרדי, אחותי החרדית, אתם הכי הכי קרביים, ואני גאה בכם!"

אלא אם כן משהו בקיום יחסי אישות איתם הוא מאוד מאיים, אני לא ממש מבין איך אפשר להשוות את החוויה של אחיך ואחיותיך לזו של מישהו קרבי. אתה מבין שעיקר המשמעות שבקרביות היא הסיכון לחיים, נכון?
ברור לך גם שמסיבה זו ברגע שתשתמש בהגדרה הזו בהקשר הזה אתה רק תעורר יותר חרון אף?
אתה באופן אישי מי שאתה ואני מחבב אותך, אבל כטיעון זה מאוד מקומם.
מעבר לכך, אין תועלת רבה, אולי להיפך, בגידול מספרי על בסיס אוכלוסיה שאיננה נושאת ברובה בנטל הביטחוני והכלכלי. מה שכן, לאור שיעורי החזרה בשאלה (או לפחות התמתנות דתית) בקרב החרדים הרי שבסופו של דבר מדובר בגידול גם באוכלוסיה התורמת וזה מה שיציל אותנו.
ופעם נוספת: אתה באמת רוצה להוריד את האיבה? תגייס את החרדים לצבא באופן שמתקרב לשוויוני. כל שאר ההסברים והטריקים רק ישיגו את התוצאה ההפוכה.
ישן 01-02-2013, 03:08
צלמית המשתמש של ai22

זה השנים הכי קריטיות
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי yolama שמתחילה ב "איך 3 שנים פלוס כחודש פעם..."

חרדים מגדלים ילדים בשיטת "סרט נע".
זה אולי נשמע מצחיק - אבל זה עובד.
צריך הפסקה סבירה בין ילד לילד (ההמלצה ההלכתית והרפואית היא שנתיים בין הלידה לתחילת ההריון הבא)
ובנוסף, ככל שהילד הראשון כבר בוגר - הוא יסייע יותר בגידול הילדים הבאים
לכן, מי שמתחילה ללדת בגיל מוקדם - תלד יותר ילדים.
לכן הפרש של 6 שנים בגיל הילד הראשון (21 במקום 27) יתורגם לאפשרות ללדת 3 ילדים נוספים בנוחות.

38% מהחילוניות מתחתנות לפני גיל 24 ו8% מתחת לגיל 20
וכתוצאה מכך רק 20% יולדות מתחת לגיל 24, ו43% רק אחרי גיל 28
88% מהחרדיות מתחתנות לפני גיל 24.ו26% מתחת לגיל 20.
וכתוצאה מכך 73% מהחרדיות יולדות לפני גיל 24, 20% מתחת לגיל 20.

מי שמתחתן בגיל צעיר כל כך - צריך לגמור ללמוד ולרכוש מקצוע לפני כן. אפילו אם הם חרדים.
אז נכון - לא מדובר על כל החרדים אלא על רבע מהם.
תוסיפו לזה עוד רבע שהם ה"עילויים" - שבלעדיהם הגדרת הזהות של החרדים מתמוטטת, ולכן הם לא יוותרו עליהם,
והגעת לחצי מהחרדים.

אז הגדרת גיוס של חצי מהחרדים היא סבירה - ליותר מזה יהיו השלכות.
אם נסתכל על העולם הדתי-לאומי, רואים את זה בבירור.
ישן 02-02-2013, 00:39
  ארצנו ארצנו אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "זה השנים הכי קריטיות"

איזה שטויות אתה מדבר...
רבע מאוכלוסיית החרדים מוגדרים כעילויים?!?
אתה מבין בכלל שדברים בסגנון הזה("עילוי", "מחונן", "מצטיין") נקבעים לפי אחוזון ולא לפי ערך מוחלט?!?!
סתם דוגמא: אם במערכת החינוך יעשו מבחנים אחידים לקבוצת גיל מסויימת(נניח כיתה ח'), ויחליטו שהמאיון העליון(מבחינת תוצאות המבחן) מוגדר כ"עילויים", מה זה אומר? שאחוז אחד מכל האנשים שנבחנו הם "עילויים"... זה אומר שגם אם יהיו מאה תלמידים במבחן או מיליון תלמידים במבחן האחוז מהם שמוגדר כ"עילויים" ישאר אותו דבר, בדיוק אחוז אחד...
אם אתה אומר שרבע מהחרדים הם עילויים זה אומר שהרבעון העליון(שרק השם יודע איך תקבעו אותו אצלכם) הם עילויים...
ניראה לך הגיוני לתת שם כזה מפוצץ לרבע מהתלמידים?!
ישן 03-02-2013, 17:18
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "תבדוק את חומר הגלם"

דבר ראשון, כן, ניסיתי, זה לא כזה קשה.
דבר שני, בתור אחד שמכיר באופן אישי את המצב, אני יודע שהנתונים שלך מעוותים. לא כל היום לומדים גמרא, ובטח שלא רצוף מ־8 עד 8.
אפילו בישיבה קטנה, ששם הלימודים אינטנסיביים הרבה יותר משל בעלבוסים בכולל לדוגמא, לא לומדים בכזו מידה..

מהצד השני, בגלל זה דיברתי על לימודים ללא ביקורת. מבחני בגרות הם ביקורת. רוב האנשים יכולים "ללמוד" מתמטיקה ברמת 5יח״ל, אם לא תבחן אותם, ובייחוד אם תשלם להם.
אבל למה בכלל אתה משווה את הטופ שבלימודי מדעים עם הסטנדרט בלימודי קודש?
אני יכול להביא דוגמאות ולספר לך על מכר קרוב אליי, חוזר בתשובה, שכחילוני למד בבי״ס מקצועי. אתה מדבר על מתמטיקה 5יח״ל? הוא לא היה יכול לעבור 3.. אבל בתור תלמיד ישיבה הוא כאחד האדם. לא עילוי, לא נבעך, סתם תלמיד ישיבה סטנדרטי.

גם פה, אם אתה רוצה השוואה טובה יותר, השווה את מי שסיים תואר ראשון למי שעובר את מבחני ההסמכה לרבנות (למרות שהיקף הלימודים לתואר ראשון בדר״כ אף גדול יותר..)
איזה אחוז מתלמידי הישיבות מסוגל לעבור את המבחנים הללו? כמה מהאברכים ראויים לפסוק הלכה לדעתך?
כל זה בלי לגעת בכך שהמדינה לא מעניקה פטור כזה אפילו למדענים/מהנדסים/חוקרים, כך שניסיון ההשוואה שגוי מיסודו, שכן מדובר בתופעה ייחודית.

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 03-02-2013 בשעה 17:25.
ישן 05-02-2013, 06:09
צלמית המשתמש של ai22

אבל לא מדובר על בעלבוסים
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "דבר ראשון, כן, ניסיתי, זה לא..."

כשדיברתי על חומר גלם דיברתי על ישיבה קטנה ותיכונית - שבהם מגיעים לאינטנסיביות הזאת.
מי שהפגין שם רצינות - יכול טכנית ללמוד בישיבה שנים רבות - השאלה היא אם הוא רוצה הוא תהיה לו פרנסה.
וכן - מבחנים זאת דרך מקובלת בחלק מהזרמים, ובחלק אחר - לא.

דרך אגב - רובנו לא מסוגלים ללמוד בלי להבין. רוב מי שלומד 5 יחידות ולא מבין כלום - יורד הקבצה מרצונו החופשי (אפילו אם יש לחץ ותשלום)

אני משווה 5 יחידות מתימטיקה - כי לדעתי, הצבא צריך להפסיק להתעלל בעתודאים אלא להשתמש בהם ככוח אדם שמימן בעצמו את ההכשרה שלו.
חסר בישראל מהנדסים מוכשרים - וזה מתחיל בזה שחילוים לא לומדים את הבסיס - 5 יחיות מתימטיקה.

ובהחלט ניתן להשוות חרדים לסטודנטים למדעי הרוח - שבסוף לא תורמים דבר ומקבלים מימון גדול מהרבה מהחרדים, ואז גם דורשים העדפה במשרות ממשלתיות.
ישן 05-02-2013, 06:24
מנהל

מה זה הקשקוש הזה על סטודנטים למדעי הרוח?
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "אבל לא מדובר על בעלבוסים"

קודם כל,הרבה מאוד חבר'ה לומדים בפקולטה למדעי הרוח במסגרת חוג נוסף (דו חוגי) סתם בשביל ההעשרה והכיף.אחר כך הם יעבדו בתחום שלא קשור כלל לאותו חוג במדעי הרוח. כך גם בוגרים רבים של מדעי הרוח בכלל. הם לא הלכו ללמוד כדי לחפש מקצוע אלא כדי לרכוש השכלה ואת הפרנסה ימצאו בכיוונים אחרים לחלוטין. ובדרך כלל הם בהחלט יסתדרו בסדר גמור בסופו של דבר מבחינת תעסוקה. אתה משווה את זה למי שהלימודים שלו לא רק שלא מכוונים אותו לשום מקצוע או ידע רלוונטי מעבר לדת, אלא אף מכניסים אותו למסלול שנועד להרחיק אותו משוק העבודה? ויותר מזה, אתה משווה את הכסף שהולך לישיבות והתלמידים לזה שהולך לתלמידי הישיבות?
אז ככה:
סטודנטים משלמים שכר לימוד נכבד וזהה לזה של סטודנט להנדסה או מדעי החיים שצורך מעבדות יקרות. ההשלמה של המדינה למוסדות הלימוד הולכת בעיקר לאותן פקולטות יקרות. הפקולטות למדעי הרוח צריכות מעט מאוד משאבים שוטפים ולכן שכר הלימוד יכול היה להספיק.
עכשיו,תלמידי הישיבות החרדיות משלמים שכר לימוד? ואם כן, כמה? באיזה הם משתתפים אישית במימון ההשכלה שלהם? האם הם מקבלים מימון כלשהו למחייתם? כי אתה יודע, סטודנט לא זכאי לדמי אבטלה או ביטוח לאומי. וזה רק על קצה המזלג.
ישן 05-02-2013, 09:58
צלמית המשתמש של ai22

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מה זה הקשקוש הזה על סטודנטים למדעי הרוח?"

התירוץ "לומדים סתם בשביל ההעשרה והכיף" - לא מסביר למה המדינה צריכה לסבסד אותם בעלות כפולה מהסבסוד שניתן לישיבות.
חלק מהסטודנטים אכן משלמים - אבל חלק גדול מעורב במלגות שונות, ואז גם הם לא משלמים.
התגמול של הפקולטות היקרות נעשה במסגרת "תקציבי פיתוח ומחקר" - שלא מדובר עליו בכלל.
אבל המשכורת של המרצים והפרופסורים למדעי הרוח - מקבילה לחלוטין לזו של מרצים למחשבים או רפואה. הרי זה אותו תקן.
זאת לעומת השכר הזעום שניתן על משרות בישיבה.

לעומת הטענה שלך שבוגרי מדעי הרוח מוצאים עבודה בקלות. בהחלט רואים עלייה באבטלה בקרב הבוגרים.
מבחינת שוק העבודה - מדובר בכוח אדם צעיר שמכלה את זמנו לריק במקום לעבוד או לרכוש השכלה מקצועית רלוונטית.
כתוצאה מכך, יש לחץ משמעותי לשנות את התקנים במשרות ממשלתיות כך שיתנו העדפה לבוגרי "תואר ראשון לא רלוונטי".
למה צריך העדפה כזו? במה אותו בוגר עדיף ממי שהתעמק שנים בסוגיות של מוסר ומסורת יהודית?
הרי הלימודים במדעי הרוח חסרי רלוונטיות לחלוטין לשוק העבודה.
וזאת - כשקיימת שאפליה חוקית שמונעת מחרדים לעבוד, שמהווה את הסיבה העיקרית להרחקתם משוק העבודה.

כל מי שלקח כמה קורסי בחירה במדעי הרוח במסגרת התואר - מכיר את הרמה הירודה של הלימודים והמבחנים.
זה אומר - שצריך לבחור:
או שמסבסדים ומתגמלים את כל "לימודי הרוח והקודש" כמקשה אחת
או שנמנעים מכך לחלוטין.
ישן 05-02-2013, 15:24
מנהל

קישקוש על גבי קישקוש
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "התירוץ "לומדים סתם בשביל..."

״לומדים בשביל ההעשרה והכיף״ כעניין צדדי זה מתוך השוואה ללימודים של החרדים בישיבה שהם עיקר חייהם ולא מובילים אותם לשום מקצוע. את ההשוואה מהבחינה הזו אתה התחלת.
לא יודע מאיפה אתה מביא נתון לפיו מתקצבים פי שניים סטודנט למדעי הרוח בהשוואה לתלמיד ישיבה. זה נשמע לי מאוד לא נכון, וקרוב לוודאי שמתבסס על מניפולציה בנתונים. למשל, שימוש בתקציב שניתן לאוניברסיטה בכלל כולל החוגים היקרים (שהם לא החוגים למדעי הרוח), ולמשל התעלמות מכך שהמדינה לא מסבסדת את עצם הקיום של סטודנט לתואר ראשון, אבל כן את אלו של תלמיד הישיבה, ולו משום שהוא לא עובד ולכן מקבל תשלומי ביטוח לאומי למיניהם.
אפילו אם זה היה נכון ש״לךק גדול מהסטודנטים למדעי הרוח הם על מילגות״, זה לא משנה כלום. מקור המלגות הוא בדרך כלל לא בתקציב המדינה אלא מגופים פרטיים או מלכ״רים למיניהם. הרוב משלם,ומשלם הרבה, והכסף הזה מספיק בהחלט להוצאות הזניחות של חוג למדעי הרוח.
שכר המרצים, שלא לדבר על הסגל הזוטר, הוא בדיחה. והיום האוניברסיטאות בכלל חוסכות כסף על הוצאות תנאי העסקה ולוקחת הרבה מרצים מן החוץ.
הסיכויים של בוגר תואר ראשון, בתחום כלשהו, למצוא עבודה גבוהים מאלו של מי שאין לן השכלה אקדמאית. אלו נתונים ידועים. הרבה מעסיקים פרטיים יעדיפו לשכור מזכירה עם תואר ראשון בספרות בלגית ולא מישהו שבקושי סיימה תיכון. למה? כי לימודים אקדמאים כלשהם, בכל זאת נתונים לבנאדם יכולות מסוימות (למשל, שליטה בתוכנית מחשב מסוימות), כישורים בסיסיים (למשל יכולת קריאה באנגלית) וכו׳. יכולות עולם גדול שלא ממש מקבלים מופרעות בארמית (אם לשאול תיאור של מגיב אחר) במשך כך וכך שעות ביום. לכן הגיוני גם שהמדינה תרצה להעסיק בוגרי תארים על פני כאלו שהם לא.
לגבי אפליה חוקית, תיכף אני מוציא את הטישו. בוא ניראה, חרדים לא מתגייסים כי הם מכריזים ש״תורתם אומנותם״, יענו שכל מה שהם רוצים לעשות בחיים זה ללמוד תורה ורק ללמוד תורה. על בסיס זה פוטרים אותם משירות צבאי. עכשיו, מסתבר שהם מורא מסכנים כי הם בעצם לא ״תורתם אומנותם״ וכן רוצים לעבוד אבל המדינה הרשעה לא נותנת להם כי היא האמינה להם כשהתחייבו שהם לא רוצים לעבוד....ולא ששינוי דעתם יתבטא בכך שילכו לצבא חלילה (שהרי תורתו אומנותו לפי תיאורך תקף רק לצורך לא לעשות צבא).
בקיצור, מי שרוצה לעבוד כמו כולם, שיעשה צבא כמו כולם. מי שרוצה ללמוד תורה כל יום כל היום כי זה מה שמחזיק אותו ואת עם ישראל, שיעשה את זה, אבל שלא יבוא בטענות שלא מותנים לו לעבוד או שרטונים על הצורך למממן אותו.
החרדים צריכים להחליט אם האישיו מבחינתם הוא לימוד התורה או החשש שלהם שהצעירים שלהם יתקלקלו. אם הבעיה שלהם היא בעיקר השניה, אז זה פתיר לגמרי.כבר ביום יש מסגרת נח״ל חרדי שעובדת לא רע. כל חרדי שירצה בכך יכול להצטרף אליה ואחרי שישתחרר יוכל לעבוד כמו כולם.אדרבה, זאת מסגרת שחלק מתנאי השירות שלה היא תקופה של שמה או חצי שנה של לימודים אזרחיים ורכישת מקצוע. דיל תא נורמאלי. ובכל זאת, כדי למלא את השורות לוקחים לשם גם כאלו שהם לא בדיוק חרדים. אז אני חושב שאחזיר את הטישו לכיס עד מום הזיכרון לחללי צה״ל, שבו אספיד את הנופלים שבגלל האפליה החוקית כמעט כולם לא השתייכו לאותה קהילה מקופחת.
ישן 05-02-2013, 18:22
צלמית המשתמש של ai22

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "קישקוש על גבי קישקוש"

יש באינטרנט אתר מופלא - התקציב הפתוח, שמציג את הנתונים המלאים על התקציב.
למשל - גמלאות לאברכים עומדות על 100 מליון שקל בשנה,
וההשתתפות המדינה במלגות לסטודנטים - 200 מליון שקל בשנה.

לפי ועדת המשנה לקביעת שכר הלימוד
עלות ההוראה בפקולטות הזולות ביותר (נניח שמדובר במדעי הרוח) היא 21 אלף ש"ח בשנה.
שכר הלימוד - הוא 8.5 אלף ש"ח לשנה. גם אם משלמים אותו ללא מילגה.

לפי הלמ"ס:
הסטודנטים למדע הרוח הם בן רבע לחמישת מהסטודנטים(תלוי בשנה ובתואר).
השכר הממוצע של הבוגרים - הוא 6-5 אלף שקל בחודש.
אז בפועל - חלק לא מבוטל מהסטודנטים משחית כספי ציבור, כדי להיות עני.
זה אפילו יותר גרוע מהחרדים, שלא מצפים לשום גמול מלימודם.

אז צריך להחליט - או שלא מסבסים אף מקצוע לא חיוני,
או שמסבסדים לכולם.
ישן 06-02-2013, 02:04
מנהל

אני לא חושב שאתה צודק, אבל אתה גם לא מקשקש לגבי הסטודנטים אז קבל התנצלות
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "יש באינטרנט אתר מופלא -..."

מסתבר שהרבה השתנה מבחינת שכר לימוד ומילגות מאז שהייתי סטודנט-וטוב שכך. לגבי כמה עולה סטודנט למדעי הרוח למדינה, מה החלק שלו במימון וכו', קראתי בריפרוף ואני סבור שאתה טועה במידה רבה -יש שם כל מיני נתונים שייתכן ולא שמת לב אליהם וכאלה שאני לא חושב שאתה מפרש נכון, אבל אין לי זמן כרגע לקרוא ביתר עיון ולכן ההתנצחות יכולה לחכות. אבל סתם דוגמא, שים לב שבתוך הפקולטות למדעי הרוח הם מכניסים בלוח 1 את החינוך (למעשה יש שם רק חינוך ואומנות). היות ובוגרי חינוך רבים הולכים להיות מורים, הרי שיש לך כאן גם מקור למקצוע דרוש לחברה וגם שכר נמוך יחסית.
ישן 30-01-2013, 19:25
מנהל

אם תלך אחורה מספיק בהיסטוריה, גם היהודים פלשו לארץ ישראל
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "רק שהערבים פלשו לפה ומתכננים..."

וזאת אפילו אם תקבל את התיאור המקראי ביחס לאברהם אבינו העיראקי במוצאו.
ואם תלך להיסטוריה הקרובה יותר, לא נעים לומר אבל סביר להניח שהערבי המקרי בישראל יוכל להצביע על שושלת משפחתית של נוכחות בארץ יותר מאשר אתה יכול.
לא שזה אומר משהו על צידקת הציונות, אבל זה אומר משהו בהחלט לגבי החוצפה שבקריאה להשליך את הערבים החוצה מישראל בטענה שהם פולשים.
ולגבי סכנה שבהם-אם אתה חושב שהאמריקאים לא ראו סכנה גדולה מאוד בשחורים...ואם אתה חושב שהם לא רואים בהם סכנה היום על בסיס כל מיני סטטיסטיקות מהסוג שאוהבים להציג פה בהקשרים אחרים...
בקיצור, המשפט בחתימה של מדינאי זה לא משהו שהייתי ממהר להגן עליו.
ישן 30-01-2013, 19:35

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אם תלך אחורה מספיק בהיסטוריה, גם היהודים פלשו לארץ ישראל"

ממתי המקרא הוא היסטוריה? אם אתה הולך למקרא, לך גם להבטחה האלוהית לאברהם, והנה ניצחתי את האינטרנט.
ועדיין, הערבים פלשו לפה, בין אם במסעות השוד, בין אם כמהגרי עבודה, בין אם בדרכם לכבוש כמה שיותר מקומות ולהשליט עליהם את האיסלאם. וזה שהם פלשו לפה ברובם במאה וקצת שנים האחרונות ורוב היהודים היגרו לפה אחריהם, עדיין לא הופך את השטח לשלהם. ואני בכלל לא מדבר על ההבדל בין כמות הערבים לבין כמות השחורים, או ההזדהות עם האויב, או ההשתתפות בפועל בטרור, הבידול הדתי והלשוני (שאין למעשה בקרב השחורים הנוצרים דוברי האנגלית...). לכן לא רק שההשוואה בין אותם אתרי כוח לבן לבין מה שנכתב פה היא שגויה, החתימה הזאת נכונה, צודקת ובינינו, נראה לי שגם אתה היית שמח לו היא היתה מתקיימת.

נדמה לי שגם היה לנו דיון על הפרדה אתנית שנעשתה בכל נקודה כמעט על הגלובוס, לא?

ישן 03-02-2013, 21:50
מנהל

אה? זאת בדיוק אותה טענה לכל אורך הדיון.
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אתה הפכפף יותר מכל פוליטיקאי..."

לפי מה שאתה כתבת במקומות אחרים אני לא מחזיק ממך טיפש. להיפך. לכן אני לא מבין מה קורה לך כאן. אני חושד שאתה עושה את עצמך רק כדי לעצבן אותי....
אם לא הבנת שזה מה שאני מתכוון אליו לכל אורך הדרך אז או שלי יש בעיה בהבנת הנכתב או שלך יש לקוי מקומי בהבנת הניקרא.
ואני ארחיב ואכלול גם מה שכתבתי לאורי ומה שכתבתי במקומות אחרים בפורום:
מבחינה לאומית אני מאמין שארץ ישראל שייכת לעם היהודי. אני מבסס זאת על זיקה היסטורית וייחודית של עם ישראל לארץ, שהייתה קיימת גם במשך כל המאות שרובו המוחלט של העם שהה בגלות. זה לא אומר בהכרח. שהייתה המשכיות אישית משפחתית בין כל בני העם שחיו בארץ ישראל ובין כל אלו שהגיעו אליה בתקופת הציונות. היה הרבה גיור בתפוצות (כבר בתקופת האימפריה הרומית) והיו לא מעט יהודים שלא גלו והתמזגו עם אוכלוסיות אחרות שהיו בארץ. עדיין, אין ספק שיש גרעין של המשכיות פיזית בין העם היהודי שחי אז בארץ ישראל ובין זה שחי בה היום, וזאת המסקנה של רוב המחקרים הגנטיים שנערכו בנושא (ליתר דיוק,הם מוצאים דמיון גנטי בין תפוצות שונות, ובינן ובין הפרופיל הגנטי של אוכלוסיות רלוונטיות במזרח התיכון). האם הגרעין הזה משמעותו שכולנו יכולים ללכת אחורה מבחינת מורשת משפחתית ולאתר אבות ישירים שחיו בבית לחם לפני אלפיים שנה? סביר להניח שלא. אבל זה גם לא משנה כי מה שחשוב בהקשר הזה הוא לא הדם אלא ההמשכיות החברתית-תרבותית,
ועדיין, אין מה לעשות. במשך מאות שנים שבהן הארץ הייתה במידה רבה ריקה מיהודים הגיעו אליה מהגרים שונים ומשונים. הכיבוש האיסלמי גרם לכך שהגיעו אז ומאז אוכלוסיות ממוצא ערבי, בנוסף לאוכלוסיות איסלמיות לא ערביות ואלו התמזגו. זו עם זו ועם תושבים מוקדמים יותר שהתאסלמו. הערב רב הזה לא היה עם ייחודי ואפילו לא הגדיר עצמו כ״ערבי״. רק בתקופה מאוחרת מאוד, כשהחלה תנועה ערבית לאומית על בסיס דוברי השפה הערבית נוצרה זהות כזו (על זהות ״פלסטינית״ אני בכלל מדבר. זה הרבה יותר מאוחר).
בסופו של דבר, עד שלהי המאה תשע עשרה היהודים היו מיעוט קטן בארץ ישראל. הוא הפך קצת יותר גדול עם העליות של המאה תשע עשרה (אלו שקדמו לציונות ואלו הציוניות) ועדיין מדובר היה במיעוט קטן. נכון שהייתה גם הגירה ערבית לתוך הארץ אחרי שהתחילה הציונות אבל עדיין רוב הערבים שחיו בארץ ישראל עד הקמת מדינת ישראל ועד היום הם צאצאי כאלו שישבו בה הרבה לפני שהמשפחות של רובנו הגיעו לארץ.
האם זה מוריד משהו מצידקת הציונות? ממש לא בעיני. זה כן אומר לדעתי שלאותם תושבים ערבים יש זכויות שצריך לכבד. בראש ובראשונה את זכותם לחיות בארץ שבה נולדו. ובייחוד כשמדובר באזרחים ישראלים לכל דבר. יכול להיות שגירוש הוא עונש הולם למי שמפר את החוק בנסיון לפגוע במדינת ישראל (נוסח בשארה, ולא אולי אלא בטוח) אבל זה ניראה לי מאוד לא הוגן ואף חצוף לכנות את כולם, בהכללה, כפולשים (שוב, היות ורובם היו כאן לפני רובנו-ואני מדבר באופן מעשי ומוכח, לא על אלינו יוחסין תיאורתיים) שצריך לגרש משל היו מסתננים מאריתריאה. זאת דעתי העיקבית ואתה לא חייב להסכים איתה.
ישן 30-01-2013, 22:34
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כתבתי "אפילו" אם תלך לפי המיקרא"

עם או בלי הבטחה אלוהית, אנחנו היינו פה קודם. הארכאולוגיה לצידנו, והעובדה שהם כ"כ מתאמצים להשמיד שרידים על הר הבית, מלמדת שגם הם יודעים זאת.

הערבים ברובם הם אכן צאצאי הגירות חדשות למדי: חלק גדול הם מצרים, חלק גדול הם חוראנים. מספר הערבים שיכול ללכת כאן מאות שנים אחורה, הוא נמוך להחריד, בהשוואה למספר האנשים המכנים עצמם "פלסטינים" בלי להסמיק (חלקם חיו פה פחות מעשור, אחרי שהגיעו מסוריה, כשאימצו לעצמם את הכינוי הזה אחרי 1948).

אני חושב שהסוגיה מה הסיבה שאפשר לתת לרעיון לגרש מפה ערבים, בהנחה שזה בכלל ריאלי, היא חסרת משמעות. הערבים הם לא פולד במובן במילולי. הערבים היגרו הנה מסיבות שונות, בעיקר כלכליות - והקמת התנועה הציונית, יצרה בידול בינם לבין הערבים מסביב, והם אימצו לעצמם זהות נפרדת של פלסטינים. הזהות שלהם מומצאת, ועדיין, אחרי ששים של אינדוקטרינציה, אין ספק שהפכה להיות אותנטית לגמרי. הפלסטינים הם כיום עם ערבי בעל מאפיינים משל עצמו. זה לא משנה מאומה מהעובדה שהזכות שלנו לבעלות הארץ, חזקה לאין שיעור משלהם - כאמור, כל הקיום הלאומי שלהם, נובע מאיתנו, ואם לא אנחנו, אין שום הצדקה לקיומם (ואני מעריך שההבדלים בינם לבין סביבתם יימחקו דקה וחצי אחרי שיצליחו להשמיד אותנו).

ארץ ישראל ליהודים, העולם הערבי (ערב הסעודית זה כמובן רק אחת מ22...) לערבים - זה ממש לא פתטי וממש לא מגעיל. זו סתם שאיפה לא ריאלית של רבים, שמזמן הצליחו לשכנע אותם שגם כבשת הרש שלו, היא לא רק שלו...
הזכות שלנו על הארץ הזו, לא נופלת מזכותם של המצרים על קאהיר, לזכותם של הבריטים על לונדון ולזכותם של הצרפתים על פאריז.
ישן 30-01-2013, 23:06
מנהל

ברור לך שלגבי רוב זה אני לא חולק כלל
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "עם או בלי הבטחה אלוהית, אנחנו..."

ואת רוב זה כתבתי במקומות שונים כאן לאורך השנים. בסופו של דבר אתה מסכים איתי שלא נכון להתייחס לערבים כ"פולש".
ברמת הפרט, ולזה אני בעיקר מתייחס, רוב הערבים נמצאים כאן מבחינת הקשר המשפחתי הישיר (מבחינת היסטוריה לאומית-אני יכול להעיד שגדלתי סמוך לבית כנסת עתיק שהיה קיים הרבה לפני שמישהו בארץ ישראל שמע מילה בערבית) לפני רוב היהודים. רבים אכן הגיעו, למשל, בתקופת מוחמד עלי (אמצע המאה ה-19 לערך) מצד שני, הרבה יותר יהודים הגיעו אחרי 1948. אני מפרש את שורת החתימה של מדינאי לא כהתייחסות לבעלות לאומית נטו אלא כעניין שנוגע לפרטים. קרי, לזכות של ערבים שנולדו בארץ ישראל לחיות בה. בהקשר הזה לדעתי זו חוצפה וגזענות.
ישן 30-01-2013, 23:28
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ברור לך שלגבי רוב זה אני לא חולק כלל"

המילה גזענות נשלפת בקלות נורא גדולה. הארץ הזו היא שלנו וזכותנו (ולדעתי חובתנו, אם אנחנו רוצים איזשהו סיכוי לשרוד פה) לזעוק זאת. לגבי החלק השני: ברגע שהצד השני מערער על הזכות שלי לחיות (שלא יעזור כלום, היא גדולה לאין שיעור משלו - גם אם סבא שלו גנב את הגבול מהחוראן שלושה שבועות לפני סבא שלי ב1935) שלא יתפלא שאני נוטה לבטל את זכותו על הארץ.

הסיסמא של מדינאי היא נאיביות (וגם בורות, הקטע עם סעודיה, בעיקר) - אבל היא לא גזענית ובטח לא חוצפה. סיסמא מקבילה מהצד השני הייתה "פלסטין לפלסטינים - יהודים לים". אם אתה מחפש את מה שעושה אותנו למוסריים מהם, הרי שזו העובדה שהסמן הכי קיצוני אצלנו קורא לגרש אותם, בעוד שהמיינסטרים שלהם רוצה שנמות (עם אחוז עצום שישמח ליטול חלק במצווה באופן פעיל).

במקום כל הזמן לנסות לרקוד ריקודי "מה יפית" מוטב שנתחיל להסתכל במציאות בעיניים, ולהפסיק לחפש מה לא בסדר אצלנו. אנחנו, מה לעשות, זה הטובים. גם סיסמאות צולעות ולא רציניות, הן לא חוצפה, ובטח שאינן גזענות, כאשר מסתכלים עליהן במשקפת של המציאות פה. מי שרוצה לרשת אותי - מבחינתי שיילך לעזאזל...
ישן 01-02-2013, 08:28

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני לא אשם אם אתה כותב משה ומתכוון בכלל לחיים"

עכשיו אתה מתחכם. היו לנו כמה וכמה דיונים על "שתי מדינות לשני עמים" במשמעות שאני רוצה, ועל תוכנית לוזאן או גירוש הגרמנים באירופה לאחר מלה"ע 2. וכן, זאת הפרדה אתנית אבל היא לא אפרטהייד, שהרי מדובר בשתי ישויות מדיניות אחרות. מה גרוע כל כך בזה? יהודים בצד אחד, ערבים בצד אחר, לכל אחד שלטון משלו. זה העיקרון. איך היישום? לא יודע. אולי ירדן, שלמעשה היא באמת המדינה הפלסטינית, אולי חלק ברשות על בסיס חילופי שטחים, אולי להרחיב את רצועת עזה לכיוון סיני כך שהם ייהנו גם מרצועת חוף שתאפשר להם מסחר ותיירות (אם יפסיקו להיות כ"כ מטומטמים). בכל מקרה, אני ממש לא רוצה אותם בתוך המדינה שלי, אז דרא"פ זה לא פה.

ישן 31-01-2013, 08:31
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "שתי שלילות אינן יוצרות חיובי, למעט בארתימטיקה"

"יהודים לפלשתינה" זו האמירה הכי פחות בעייתית שאבותינו באירופה התמודדו עימה. הבעייה הייתה שאיש לא באמת התכוון שהיהודים יילכו לפלשתינה (שכן, תראה איזה קטע - באנו לפלשתינה, ועכשיו אותם אירופאים אומרים שאנחנו כובשים...), אלא "יהודים תמותו"...
אצלנו, מה לעשות, בגורמים הכי קיצוניים (אלה ששמאלנים חסרי בדל של אמינות, מנסים להשוות לארגוני הטרור), אין אפילו קמצוץ מאותן יוזמות.

השימוש בביטוי "גזענות" אמנם גורם למשתמש בו להרגיש נאור, מתקדם וליברל - אבל הוא לא תמיד מדוייק. אין כאן גזענות. מה לעשות, מרגע שערערו על זכותנו לחיות, מובן מאליו (כמעט מתבקש) שיהיו לנו השגות לגבי הזכות שלהם לגור בתוכנו...

הסיסמא הזו היא כאמור ריקה וחסרת משמעות - אבל אני מוטרד הרבה יותר מח"כים נאורים שלוחמים על הדמוקרטיה באמצעות מסעות לרודנים בארצות שכנות (ומתנערים מהם רק כשההמון משפד אותם), ובה בעת טוענים שאנחנו זו הבעייה.

שתי שלילות לא יוצרות חיובי - אבל איש כאן לא מחפש את החיובי. יש אבסורד בכך שכל פעם מרוב רצון לצאת נאורים, י שתהעלמות ממציאות. זה נוגע לפשיעה, וזה נוגע גם לשאיפות לאומיות.
ישן 31-01-2013, 17:14
מנהל

אתה יודע, היו יותר מקרים של גירוש יהודים מאשר השמדתם
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב ""יהודים לפלשתינה" זו האמירה..."

המטרה של סילוק יהודים בגלל שהם יהודים (וככאלה מסוכנים בגלל שלל סיבות ) היא גזענית גם אם יש ״פיתרונות״ יותר רצחניים. ולכן, שוב, זה ממש לא רלוונטי שאצלנו הולכים לכיווון הגירוש במקום לכיוון ההשמדה. זה לא הופך את הגירוש לפחות גזעני. ועם כל הכבוד לשלל הכינויים שאתה מרעיף עלי באופן ישיר או מרומז, לגרש ציבור שלם אל מחוץ למולדתו, לגרש פרטים על סמך שיוכם האתני או הלאומי בלבד, זה אצלי גזענות. הגזענות היא קודם כל בהכללה וביחס הכוללני. ואחת הגורמים שהם גם פועל יוצא של גזענות וגם מחזק שלה היא הנטייה לצאת בהכרזות כוללניות, שהן לעיתים קרובות לא בדוקות. איך נקרא למי שקורא לגירוש היהודים מאמריקה כי זו מדינה נוצרית ובגלל הלובי הישראלי (נאמנות כפולה) ובגלל שליהודים במציאות או לכאורה (הרי הם לא ממש בודקים נתונים אלא הולכים על נידמה לי) יש דומיננטיות על פשיעה כלכלית ועל אמצעי מדיה ששותלים מסרים אלימים שפוגעים בחברה האמריקאית (הכל לקוח מדוגמא של ראיון מצד איזה מועמד לשעבר לתפקיד מושל בארה״ב אבל כמוהו יש רבים)?
אבל בסדר אני ״נאור״ אם זה גורם לכמה חבר׳ה פה להרגיש טוב עם עצמם ועם עמדתם. לדעתי, אפשר להיות ציוני טוב גם בלי לתת גב לעמדה מהסוג שמובעת בחתימה הנ״ל.
ישן 31-01-2013, 20:11
  משתמש זכר בנג'ו בנג'ו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה יודע, היו יותר מקרים של גירוש יהודים מאשר השמדתם"

ציטוט:
איך נקרא למי שקורא לגירוש היהודים מאמריקה כי זו מדינה נוצרית ובגלל הלובי הישראלי (נאמנות כפולה) ובגלל שליהודים במציאות או לכאורה (הרי הם לא ממש בודקים נתונים אלא הולכים על נידמה לי) יש דומיננטיות על פשיעה כלכלית ועל אמצעי מדיה ששותלים מסרים אלימים שפוגעים בחברה האמריקאית (הכל לקוח מדוגמא של ראיון מצד איזה מועמד לשעבר לתפקיד מושל בארה״ב אבל כמוהו יש רבים)?

נקרא לו אידיוט. ולמי שלא רוצה לחיות ליד אוכלוסיה עם קורלציה פסיכית בינה ובין טרור, אלימות "פלילית"(שמשום מה היא חד צדדית לחלוטין), והיסטוריה ארוכה של שחיטת כופרים אין שום אין שום קשר אליו.

אתה חי במדינה שאלמלא גירוש המוני של ערבים לא הייתה יכולה להתקיים, אז אני לא מבין למה אתה מטיף לאחרים בזמן שאתה מגדיר עצמך ציוני טוב אבל חי במדינה שבעטה כבר החוצה מאות אלפי מוסלמים?
ישן 01-02-2013, 01:08
  משתמש זכר בנג'ו בנג'ו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הוא לא יותר אידיוט מהמקבילים אליו בישראל"

רק בקטע של "פינוי", שזה בידיוק אותו דבר רק שלזה אתה לא קורא גזענות בניגוד לגירוש של קבוצה אתנית אחרת שאליה אתה עושה השוואה לארה"ב בה היהודים והשחורים לא הביעו תמיכה בכמות עצומה לארגונים שקוראים לג'האד לכיבוש ארה"ב. הרי זה נורא גזעני לא למות על הרעיון שקבוצה שמקרבה אחוז התמיכה בחמאס ובפת"ח תחיה לצדך ואילו נורא מכובד יהיה לגרש ולטהר אתנית את איו"ש ועזה בשם איזה נייר שלא שווה כלום, AKA "הסכם שלום".

גירוש הוא לא התמצית של הציונות אבל גירושים היו פה, ההבנה שכשהערבים הם רוב מדינת ישראל תהיה בסכנה גם כן הייתה פה, אתה מנסה ליצור מצג כאילו הייתה מלחמה ורק בגגללה ברחו אבל מה לעשות שגם לידיעות השקריות על דיר יאסין ומה שכוחות הפלמ"ח עשו ברמלה לוד היה משקל לא קטן גם כן בהחלטה של ערבייי ישראל לברוח.
ישן 01-02-2013, 04:12
מנהל

אולי אם תתנסח קצת יותר טוב, גם אפשר יהיה להבין על מה אתה מדבר
בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "רק בקטע של "פינוי", שזה..."

איזה פינוי, מה פינוי, על מה אתה מברבר? אני בעד לגרש אזרח ישראלי כלשהו אל מחוץ לתחומי מדינת ישראל?
אתה לא חייב למות על אף אחד אבל אתה גם לא חייב להביע תמיכה בגירוש של אוכלוסיה שלמה, בעלת אזרחות, מהמדינה שאליה היא משתייכת. אם אתה בוחר לעשות זאת, אל תתפלא על תגובות בהתאם.
ולגבי ההסטוריה, הרי שהדברים די פשוטים. או שאתה תומך בעמדת חברינו בעולם שלפיה ישראל ביצעה טיהור אתני מתוכנן ומכוון במלחמת הקוממיות או שלא. אני לא. ויש לי חדשות בשבילך. מי שהפיץ אץ הידיעות השקריות על דיר יאסין היו בעיקר הערבים. יש תיעוד וידאו של ניצולים מהכפר שמתארים זאת בפירוש.המטרה של ההגזמה במה שאירע שם הייתה לזרז את הפלישה הערבית. ולגבי לוד ורמלה הרי שלא מדובר כאן במעשי זוועה שעודדו בריחה אלא בדוגמא נדירה יחסית של גירוש ממש. חלק גדול ממי שברח עשה זאת לפני מבצע דני.
ישן 03-02-2013, 17:33
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה יודע, היו יותר מקרים של גירוש יהודים מאשר השמדתם"

הגירוש האחרון של יהודים באירופה היה מזמן מזמן. ניסיון ההשמדה על ידיהם היה עד כדי לאחרונה, שעוד יש כאן מי זוכרים אותו...

אני לא מכנה בשמות עקיפים וישירים שום דבר. אני סבור שאתה כ"כ רוצה להרגיש נאור, שאתה מוכן להעלים עין מהמציאות פה, והמציאות פה היא מציאות די חד-משמעית: יש כאן רק עם אחד שרוצה בהשמדת העם השני, ולא, זה אל "הגזענים", אלא דווקא העם השני...

הימין הישראלי הוקם על בסיס עמדות כמו "בן נצרת, בן ערב ובני" במקביל ל"קיר הברזל" - שניסו למצוא דרך לדו קיום על אותה פיסת קרקע ע"י החזקה מעמד. האידיאליזציה הזו עלתה בעשן של שלל ניסיונות ערביים להשמיד אותנו. הם כשלו, וכיום מליון פלוס מהם זכו בפיס והם אזרחי ישראל, מדינה כ"כ נאיבית שגם כאשר הם משתינים עליה מהמקפצה, יימצא מי שיסביר ש"אין נתונים שהם באמת משתינים עליה, והטענה שהם משתינים עליה יותר מאחרים היא גזענית"...

ההשוואה בין גזענות כלפי יהודי ארה"ב (מדינה שלא מוקפת במיליארד וחצי יהודים שמדי בוקר מדברים על רצונם בהשמדת ארה"ב, ושאין בה סנאטורים יהודים המדגישים את היות ארה"ב מדינה גזענית שיש לשנות את אופיה למשהו שיעלה בקנה אחד עם אמונתם של חסידי סאטמר...), היא לא רצינית באופן מדהים.
ביום שבו תמצא מקבילה אחרת בעולם לתופעה של ההנהגה הנבחרת של ערביי הביטוחח הלאומי, תוכל לעשות הקבלות ולדבר על גזענות. חרדה מערבים ואמונה בחוסר יכולת לדו קיום עימם, היא לא גזענות. היא בסה"כ הודאה במציאות מחורבנת שאנחנו לחלוטין לא אשמים בה.

אפשר להיות ציוני נפלא ולהתעלם מהמציאות. הבעייה שככל שיהיו יותר ציוניים כאלה בדור הנוכחי, כך פוחת הסיכוי שיישארו ציונים כלשהם בדור הבא. זה שאתה נאיבי, לא הופך אחרים לגזענים...
ישן 02-02-2013, 16:14
מנהל

אני עדיין לא מבין איך כל זה הופך את האמירה לפחות גזענית
בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "זה בדיוק מה שאתה אומר גם אם..."

נניח שיש אמירות ומעשים גזענים פי מליון. זה הופך את האמירה הזו לפחות גזענית?
ולגבי הדוגמא של הפצצת ערי גרמניה, אז קודם כל מדובר היה במלחמה כוללת וכאן הכל או כמעט הכל כשר כדי להכניע את הצד השני. ישראל הפציצה קשות את ערי התעלה במלחמת ההתשה, ועם זה אין לי בעיה מיוחדת.
דבר שני, ההגיון בפעולות כאלו הוא שיוותר לחץ מלמטה על המנהיגות של הצד השני כדי לכפות עליה כניעה או הסכמה להסדר. לא רק שזה הגיון הזה שונה מהותית מטיהור אתני, אלא הוא גם הוכח דווקא במלחמת העולם השניה כחסר בסיס. הן ההפצצות חסרות ההבחנה של הגרמנים בבריטניה והן ההפצצות המקבילות על ירי גרמניה וערי יפן לא גרמו ללחץ כזה של האוכלוסיה. להיפך, הם רק עוררו יותר נחישות. בעלות הברית יכלו להפיק הרבה יותר ממיקוד ההפצצות במטרות צבאיות (טענה שעלתה כבר במהלך לישה לנורמנדי, בעלות הברית לא קיבלו מספיק סיוע אווירי בחלק מהקרבות בצרפת בגלל העדיפות שנתן האריס להפצצות ערי גרמניה). יפן אומנם נכנעה בגלל הירושימה ונגסקי, אבל גם זה רק בגלל שהם הבינו שלאמריקאים נשק שובר שוויון ושאפה התקווה לחלוטין. הם כמובן לא היו מודעים לכך שלאמריקאים היה מלאי מאוד מוגבל, אם בכלל, של פצצות.
ישן 31-01-2013, 09:08

יש פה בקטע הזה של הדיון ערבוב בין בן אדם פרטי לבין עם
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Xdeal שמתחילה ב "המשפט בחתימה שלך, מזכיר לי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Xdeal
המשפט בחתימה שלך, מזכיר לי במעט סיסמא-משהו שמתנוססת בלא מעט הודעות באתר סטרומפרונט:
"America to americans, Africa to africans"

כל בן אדם פרטי שיש לו בית או שטח שקנה אותו בכסף או בירושה, זה שלו בכל מקום.

הנקודה שבחתימה שלי היא על העם, המדינה.

לכל עם יש ארץ, העם נקרא על שם הארץ, והארץ נקראת על שם העם.

ערב (חצי האי ערב, ערב הסעודית) היא ארצם של הערבים, וארץ ישראל היא ארצם של היהודים.

אם ליהודי יש בית בערב הסעודית, אני מניח שלא יגרשו אותו משם, אם לא יחתור נגד קיומה של המדינה, ויסכים שזו ארץ ערבית בכללותה שנותנת מקום גם לעמים אחרים. על אותו דבר גם ערבי בארץ ישראל, אני לא טוען שצריך לגרשו, אבל צריכים לדעת למי שייכת הארץ הזו.

וכמו שבחוק השבות עשינו מאמצים - בדרכי נועם - שיותר יהודים יעלו לארץ ישראל, על ידי מתן הטבות ועזרה ליהודים שעלו לארץ ישראל. לא אילצנו אף יהודי מהתפוצות לעלות לארצנו. רק עזרנו למי שבין כה רצה והשתוקק לעלות לארצנו. ככה אפשר וצריך גם לעזור עם הטבות כספיות וכל עזרה אפשרית למי שמדינה יהודית אינה לרוחו, בגלל שאינו שייך לעם ישראל וזה גם מפריע לו קיומה של המדינה היהודית, לעזור לו ולעודד - בדרכי נועם - להגר לארצות אחרות.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 31-01-2013 בשעה 09:14.
ישן 31-01-2013, 09:26

עם ישראל הוא שונה משאר העמים. אי אפשר להתכחש לזה
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Xdeal שמתחילה ב "המשפט בחתימה שלך, מזכיר לי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Xdeal
המשפט בחתימה שלך, מזכיר לי במעט סיסמא-משהו שמתנוססת בלא מעט הודעות באתר סטרומפרונט:
"America to americans, Africa to africans"

אתה רוצה להגיד שלא מחזירים את הגלגל אחורנית למאות ואלפי שנים.

ככה נהוג בכל העמים. אבל עם ישראל שונה.

היהודים היו אלפי שנים בגולה, ובכל זאת לא נטמעו בין העמים, ולמרות ריחוקנו מארץ ישראל, התפללנו 3 פעמים ביום לחזור אליה. יתירה מזו גם העמים מסביב לא נתנו ליהודים להרגיש שהגולה זה מקום מבטחים עבורו. השואה הנוראית לימדה אותנו שאנחנו שונים, אנחנו עם שונה מכולם, וכמובן ובטח שיש לנו את ארצנו היחידה השייכת לעם ישראל.

ישן 04-02-2013, 15:44
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי משה מהמרכז שמתחילה ב "דמגוגיה בשקל. טיעון נורמלי היה עולה יותר יפה בדיון לדעתי."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי משה מהמרכז
לחרדים אין זיקה אמתית למדינת ישראל, והם מנצלים אותה בשביל מטרותיהם.

אם חס ושלום מדינת ישראל תעמוד בסכנה מול מדינה פלסטינית עתידית, והאחרונה תציע להם קצבאות גבוהות יותר מאשר המדינה הישראלית, סביר להניח שש"ס ויהדות התורה יעדיפו להרכיב קואליציה עם אבו מאזן מאשר עם יאיר לפיד וזהבה גלאון.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:50

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר