לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-02-2013, 22:52
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
מגעיל מה לעשות.. מדינה אחוזת טירוף..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "הפרטה של מוסד חינוכי"

ממדינה של סוציאליזם חברתי, הפכנו למדינת קפיטליזים חזירי.

חכה, תיכף יבואו כלבלבי בעלי ההון, יחשפו שיניים ובצייתנות ינבחו כמה סוציאליזם זה רע (שלוש נביחות) וקפיטלזים זה נאור (שתי נביחות)...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-02-2013, 09:19
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני כלב השמירה של קצת סוציאליזם בים הטירוף הקפיטליסטי!
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אם מישהו היה קורא לך כלב..."

והעובדה, שהמוסד אף פעם לא היה בידי המדינה - אין בזה כדי לא להוכיח את אימי הידיים הפרטיות והסכנות הטמונות בהם!

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 03-02-2013 בשעה 09:22.
ישן 03-02-2013, 12:19
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אתם צריכים להבין שהפרטה, במושגים של מדינת ישראל בייחוד בכל מה שקשור למנטליות"

אני מסכים איתך, הפרטה היא לא נוסחת קסם ותמיד קיים סיכוי שהיא לא תצליח. מצד שני הפרטה בד"כ באה להחליף שירות ציבורי שלא עובד, או לא עובד טוב, בוודאות ולכן גם אם יש סיכוי קטן שההפרטה תעבוד צריך לקחת אותו. אתה גם צריך להבין שבמנטליות החזירית של המגיע לי שפושה בחלק מהמגזר הציבורי לתת לאנשים האלה עוד גופים לנהל זה גרוע יותר מהפרטה. אנחנו לא צריכים עוד מנופאים שמרוויחים 40 אש"ח, אנחנו לא צריכים עוד נהגים שמרוויחים 30 אש"ח וכו' וכו' וכו'.

ישן 03-02-2013, 13:02
צלמית המשתמש של רועי AZ

מצויין.. הנה שנינו מסכימים. רק שעושה רושם שמצדדי ההפרטה
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני מסכים איתך, הפרטה היא לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
אני מסכים איתך, הפרטה היא לא נוסחת קסם ותמיד קיים סיכוי שהיא לא תצליח. מצד שני הפרטה בד"כ באה להחליף שירות ציבורי שלא עובד, או לא עובד טוב, בוודאות ולכן גם אם יש סיכוי קטן שההפרטה תעבוד צריך לקחת אותו. אתה גם צריך להבין שבמנטליות החזירית של המגיע לי שפושה בחלק מהמגזר הציבורי לתת לאנשים האלה עוד גופים לנהל זה גרוע יותר מהפרטה. אנחנו לא צריכים עוד מנופאים שמרוויחים 40 אש"ח, אנחנו לא צריכים עוד נהגים שמרוויחים 30 אש"ח וכו' וכו' וכו'.

מעוניינים להפריט גם גופים שמתפקדים!

אם יש גוף שלא עובד טוב - אז אכן - צריך לנער קצת את המערכת. לבדוק מה לא תקין ולתקן ואם ממש צריך - אז לבדוק אפשרויות מיקור חוץ.

וכן - יש צורך דחוף, לבדוק לעומק את עניין חריגות השכר בנמלים ובמקומות אחרים. סטנלי פישר דאג להוריד שכר עובדים לרמות המגיעות להם ורבים החזירו כספים.

ישן 03-02-2013, 15:39
צלמית המשתמש של רועי AZ

הגורו שלכם פה באתר, מדבר על הפרטה כללית של כל המגזר הציבורי..
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אתה יכול לתת דוגמה לגוף..."

ציטוט:
אתה יכול לתת דוגמה לגוף שמתפקד טוב ורוצים להפריט אותו? אני לא מכיר דבר כזה. ועוד שאלה: איך אתה יכול לנער גוף שיש לו ועד שלא מוכן לשינויים?

באמצעות מו"מ אפשר להגיע להסכמות על הכל. כולל על קיצוצים בשכר.

ישן 03-02-2013, 19:28
צלמית המשתמש של רועי AZ

היו רוצים להפריט את רש"ת.. (במקרה איפה שאני עובד)
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "מי זה הגורו שלכם? לי אין גורו..."

ציטוט:
מי זה הגורו שלכם? לי אין גורו בשום מקום, לא פה ולא במציאות. ועם כל הכבוד לגורו הזה, מי שהוא לא יהיה, הוא עדיין רק מביע את דעתו בפורום, זה לא אומר שמחר זה הולך לקרות. יש לך דוגמה מהעולם האמיתי לניסיון הפרטה של גוף שעושה את העבודה שלו כמו שצריך? ולגבי קיצוצים בשכר במו"מ, אני לא מכיר מקרה כזה (אבל זה כמובן לא אומר שאין). אתה מכיר ועד שהסכים לקיצוצים בשכר של העובדים?

שדה תעופה בין המובילים בעולם (באותה קטגוריה) שמקבל כל שנה מחדש פרסים. הנמלים.. שעושים עבודתם כראוי, הבעיה היא בעצם חריגות השכר שם והחשדות החמורים שיש כנגד הועד. חברת החשמל שמישהו צריך לתת את הדין איך הלך החוב ותפח לו למימדים כאלה ומשכורות העובדים הם רק חלק מסוים של הבעיה..)

כולם עושים את עבודתם כמו שצריך. אם יש בעיות כאלו ואחרות, צריך להפנות אצבע מאשימה כלפי מי שלאורך כל השנים יצר אותן/לא דאג לבעוט במי שיצר אותן ולא לרוץ ולהפריט כל דבר כאילו זו נוסחת קסם וכאילו העובדים הם אנשים שקופים. זה הכל.

ישן 06-02-2013, 19:01
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני מנסה להבין משורותיכם את מה שאתם מכוונים אליו..
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אם לדעתך ינתן נמל התעופה בתמנע לידיים פרטיות"

אתם בטח חושבים שאם יוקם שדה תעופה בבעלות אחרת, אז תהיה תחרות כי מחירים יירדו?

אז יש לי חדשות בשבילכם, המחירים ישארו אותו דבר. החברות יצטרכו לשלם את אותם מחירים (אם לא יותר) גם לבעלים הפרטי של שדה התעופה ומכאן שהמחירים לצרכן ישארו באותה רמה (אם לא ייוקרו) כמו בנתב"ג..

אז בשביל הרצון של הקפיטליזם החזירי למנוע זכות בסיסית של עובד - תצטרכו לסבול שגם בתמנע המקצוענים של רש"ת מתפעלים עניינים - עם הועד החזק שלהם.

ישן 06-02-2013, 20:05
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אני מנסה להבין משורותיכם את מה שאתם מכוונים אליו.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ
אתם בטח חושבים שאם יוקם שדה תעופה בבעלות אחרת, אז תהיה תחרות כי מחירים יירדו?

אז יש לי חדשות בשבילכם, המחירים ישארו אותו דבר. החברות יצטרכו לשלם את אותם מחירים (אם לא יותר) גם לבעלים הפרטי של שדה התעופה ומכאן שהמחירים לצרכן ישארו באותה רמה (אם לא ייוקרו) כמו בנתב"ג..

אז בשביל הרצון של הקפיטליזם החזירי למנוע זכות בסיסית של עובד - תצטרכו לסבול שגם בתמנע המקצוענים של רש"ת מתפעלים עניינים - עם הועד החזק שלהם.

רועי AZ, אי שם לפני הרפורמה בשוק הסלולר-
"אתם בטח חושבים שאם תוקם חברת סלולר בבעלות אחרת, אז תהיה תחרות כי מחירים יירדו?"

רוצה דוגמה טובה? נמל הים הפרטי בחיפה.
http://www.themarker.com/markerweek/1.1909755

""הם נותנים שירות יעיל, מהיר, נוח וזול בהשוואה לנמל חיפה ולנמל אשדוד", אומר שלום חתוקה, מנכ"ל חברת היבוא שינטרקו. "כגוף פרטי הם תחרותיים בשירות, באיכות ובמחיר. כתוצאה מכך הם נהפכו למעצמה, לנמל מבוקש מאוד. כל הברזל שבעבר היה מגיע לחיפה ולאשדוד מטופל אצלם. היבואנים והספקים שסבלו מסחבת קשה בתחום הזה נהנים כעת מחיים קלים. מבחינת השירות, האיכות והמחיר אין מה להשוות אותם לאחרים. לדוגמה, כמעט אין אצלם פחת""

התחרות מצד הנמל הפרטי מתחילה לתת את אותותיה: יבואנים ואנשי עסקים הופתעו באחרונה לקבל פניות מצד בכירים בנמלים הוותיקים בבקשה שישלחו את אניותיהם לנמל חיפה או לנמל אשדוד, ולא לנמל הפרטי.

ישן 07-02-2013, 13:48
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אתה לא באמת משווה בין השקעה של 12 מיליון דולר"

אף אחד לא יכול להבטיח לך שבמקרה הפרטי הזה המחירים יהיו יותר זולים. יכול להיות שחברה מתחרה לא תצליח להוזיל מחירים, או לחילופין לתת שירות יותר איכותי. במקרה כזה החברה לא תחזיק מעמד ותיסגר, או תימכר לחברה יותר גדולה. דרך אגב, גם אם הם לא מוזילים מחירים זה יכול להיות בסדר. יכול להיות שהם פשוט נותנים שירות שונה באותו מחיר, וזה מצויין כי זה מגדיל את המגוון בשוק. כמו שכתבתי בהודעה אחרת, מגוון זה טוב עבור הצרכנים, כי יש להם יכולת בחירה והם יכולים להתאים את סל הצריכה לצרכים שלהם. לעומת זאת, כאשר יש מונופול בשוק, הצרכנים מחוייבים לרכוש מוצר או להשתמש בשירות שלא בהכרח מתאים ונוח להם. מונופוליה זה התעללות בצרכנים.

בגדול, תחרות מוזילה מחירים ברוב המקרים. כאמור, גם במקרים שהיא לא מוזילה, זה בסדר. לאף אחד לא מזיק מגוון.
ישן 07-02-2013, 20:40
צלמית המשתמש של רועי AZ

מגעיל אני מעדיף שישראלים "ישדדו" את הקופה הציבורית
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "טהשקעה של 647 מיליון..."

"זה כמו מדינה אחרת כאן", אומר תנסיס קויניס, סגן מנהל ברשות הנמלים של פיראוס. קויניס ואחרים ביוון מאשימים את קוסקו בכך שהיא נעזרת בחברות קבלן המעסיקות עובדים זמניים, חסרי הכשרה ולא מאוגדים שנואשים למצוא עבודה, ומנצלת את מצבם כדי לשלם להם שכר נמוך. באביס גיאקוימלוס, חבר מועצת איגוד עובדי הרציפים, טוען כי קוסקו גם חוסכת כסף באמצעות "עיגול פינות" בכל הנוגע לבטיחות העובדים. "הם מביאים לאירופה סטנדרטים של עולם שלישי", אומר גיאקוימלוס.

ישן 04-02-2013, 06:47
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "היו רוצים להפריט את רש"ת.. (במקרה איפה שאני עובד)"

רועי AZ: "הנמלים.. שעושים עבודתם כראוי"

הפורום הכלכלי העולמי (WEF): נמלי ישראל מדורגים במקום ה־87 (מתוך 144 מדינות) מבחינת יעילות.
[דו״ח התחרותיות הגלובאלי ל־2012–2013]

דו״ח ועדת טרכטנברג (בחלק על יוקר המחיה):
"המשק הישראלי תלוי באופן משמעותי באפשרות סחר החוץ דרך נמלי הים... בחינה שנעשתה על ידי גורמי המקצוע במשרדי התחבורה והאוצר עולה כי התפוקות בתחום המכולות לצוות עבודה בנמלי ישראל נמוכות ביחס לנמלים אחרים בעולם: בין 15%-25% נמוכות ביחס לנמלים במזרח התיכון ואף נמוך מכך ביחס לנמלים מתקדמים בעולם. העלות הנגזרת מכך למשק הלאומי נאמדת במאות מיליוני ₪ בשנה[."
הקטע המלא:
זהירות - ספויילר!

ובהמשך:
"ענף נמלי הים
תלותו של המשק הישראלי בנמלי הים היא גבוהה וכמעט מוחלטת. תפקודם הלא יעיל של נמלי ישראל משית על סוחרי החוץ עלויות כלכליות גבוהות מאוד, הבאות לידי ביטוי בשלושה מובנים עיקריים - עלויות זמני השהייה של אוניות ומטען, אמינותם סוחרי החוץ בסחר הבין-לאומי ותעריפים גבוהים יותר למשתמשים, הנובעים ממערך עלויות גבוה, במיוחד בתחום השכר. לכל אלו אין פתרון מהיר בטווח הקצר."

אם אלו הגופים שמתפקדים כראוי לדעתך..
ישן 03-02-2013, 14:58
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "חוץ מלהאריך את גלילת האשכול ולהספים.."

אני מבין שבתור סוציאליסט אתה חושב שרק לך צריך להיות מונופול על הספמה וכו'. אבל אני מתנגד לרודנות שלך.

אתה מפריח סיסמאות לאוויר שמשוחזרות מפי אנשים שלצערי אינטיליגנציה לא הצד החזק שלהם. אתה משתמש במונחים כמו קפיטליזם במקום שבכלל לא רלוונטי לקפיטליזם ואז עוד מאשים אותו שהוא חזירי. מדבר על איימי הידיים הפרטיות ושוכח שקפיטליזם לא מדבר רק על להפריט, אלא גם ליצור תחרות. זה שחברת חשמל מופרטת לא עוזר לאף אחד אם היא עדיין מונפול. כנ"ל בזק, הדואר ושאר מריעין.
באותה נשימה אתה גם שוכח שלא משנה כמה המצב גרוע כשהחברה מופרטת ללא תחרות (והוא גרוע) הוא היה לפחות גרוע באותה מידה, אם לא יותר, כשהוא היה בבעלות ממשלתית וללא תחרות.

נו שויין.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 03-02-2013, 15:17
צלמית המשתמש של רועי AZ

יפה.. ליצור תחרות. אהבתי!
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני מבין שבתור סוציאליסט אתה..."

ומי מבטיח לך שכשתהיה תחרות, תקבל את אותה רמת השירות לה אתה מצפה? בד"כ כשאתה מעביר לידיים פרטיות, הנטיה של בעל החברה (מנטליות כבר אמרתי?) הוא לחסוך כסף בכל פרמטר. ואם היית רגיל לקבל X דברים תקבל הרבה פחות. אז מה עשינו?

ישן 03-02-2013, 15:22
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "יפה.. ליצור תחרות. אהבתי!"

ציטוט:
ומי מבטיח לך שכשתהיה תחרות, תקבל את אותה רמת השירות לה אתה מצפה?

בוא נודה על האמת, לעולם לא נקבל את רמת השירות לה אנחנו מצפים כי ע"פ רוב זה יהיה מנוגד ללפחות חוק אחד.

אני יכול לדבר אתך על למה אקבל רמת שירות טובה יותר, אני יכול לדבר אתך על היכולת שלי כלקוח לעבור בין חברות או על האפשרות של חברות להתמקצע בתת-תחום מסוים ועוד, אבל התשובה לזה אפילו פשוטה יותר.
כל חברה פרטית מספקת שירות טוב ויעיל יותר מחברה ממשלתית. אפילו החברות הפרטיות הכי מונופוליסטיות עם התודעת שירות הנמוכה ביותר והכי מעט להפסיד (כאמור- חברת חשמל, הדואר, בזק וכו') מספקות שירות פחות גרוע בתור חברות פרטיות מאשר בתור מונופוליים ממשלתיים.
ציטוט:
בד"כ כשאתה מעביר לידיים פרטיות, הנטיה של בעל החברה (מנטליות כבר אמרתי?) הוא לחסוך כסף בכל פרמטר. ואם היית רגיל לקבל X דברים תקבל הרבה פחות. אז מה עשינו?

אז איך תסביר את העובדה ששוק הסלולר (עד לא מזמן קרטל, לאחרונה שוק חופשי יחסית. שים לב- אנחנו לא מדברים רק הפרטה אלא גם על תחרות) פתאום גובה ממני מחירים נמוכים עד פי 4 ממה שהיה לפני שהוא נפתח?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 03-02-2013, 19:59
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני לא יודע על איזה חוקים אתה מדבר.. אבל בהכרח שמה שקיבלת עכשיו במצב מסוים, תקבל אחרת
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ]ומי מבטיח לך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
בוא נודה על האמת, לעולם לא נקבל את רמת השירות לה אנחנו מצפים כי ע"פ רוב זה יהיה מנוגד ללפחות חוק אחד.

אצל ידיים פרטיות..

אני יכול לדבר אתך על למה אקבל רמת שירות טובה יותר, אני יכול לדבר אתך על היכולת שלי כלקוח לעבור בין חברות או על האפשרות של חברות להתמקצע בתת-תחום מסוים ועוד, אבל התשובה לזה אפילו פשוטה יותר.

כל חברה פרטית מספקת שירות טוב ויעיל יותר מחברה ממשלתית. אפילו החברות הפרטיות הכי מונופוליסטיות עם התודעת שירות הנמוכה ביותר והכי מעט להפסיד (כאמור- חברת חשמל, הדואר, בזק וכו') מספקות שירות פחות גרוע בתור חברות פרטיות מאשר בתור מונופוליים ממשלתיים.

יש לך הוכחות מוצקות לטיעון?

אז איך תסביר את העובדה ששוק הסלולר (עד לא מזמן קרטל, לאחרונה שוק חופשי יחסית. שים לב- אנחנו לא מדברים רק הפרטה אלא גם על תחרות) פתאום גובה ממני מחירים נמוכים עד פי 4 ממה שהיה לפני שהוא נפתח?

יש פה הפרטה? או שהכניסו עוד חברות לתחום, שהוכיחו יכולת פיננסית ועמדו בקריטריונים מסוימים? אבל את מה שהם באמת נותנים, זה יצטרך לעמוד במבחן המציאות לאורך זמן..

נכון שפוטרו עובדים, אבל אני מקבל את הטענה שלא הכל ורוד ולא לכולם ניתן יהיה לספק עבודה (מה גם שהמפוטרים יכולים למצוא עבודה אחרת)

אתה יודע מה, בוא ואתן לך דוגמא נוספת לכמה שתחרות לא בהכרח טובה.. קח לדוגמא את עולם התעופה. יש לך את חברת איזיג'ט הזולה מאוד... אז אתה מקבל כרטיס מוזל ביותר, אבל אתה מבין שבתמורה, השירות שלהם בהתאם ואתה תופס איזה מושב שיוצא לך לתפוס וגם אין לך משרדים שלהם בארץ (פספסת טיסה, אין לך עם מי לדבר כי אין עובדים ועלייך לכרטס מחדש דרך האינטרנט.. זה נשמע לך סבבה ופשוט - אבל תאמין לי שאתה לא רוצה להיות במצב הזה ואני מדבר מידע אישי)

ישן 03-02-2013, 21:02
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אני לא יודע על איזה חוקים אתה מדבר.. אבל בהכרח שמה שקיבלת עכשיו במצב מסוים, תקבל אחרת"

די פשוט, לא דיברתי על חוקים בגלל זה אתה לא מבין על איזה חוק אני מדבר.
ציטוט:
יש פה הפרטה? או שהכניסו עוד חברות לתחום, שהוכיחו יכולת פיננסית ועמדו בקריטריונים מסוימים? אבל את מה שהם באמת נותנים,

נתתי את זה כדוגמא ליצירת תחרות, לא להפרטה.
סבבה, אז שירות הלקוחות שהם מקבלים לא טוב. אז או שאנשים יעזבו את החברה, החברה תבין את הלקח- תעלה במקצת את המחירים ותשפר את שירות הלקוחות, או שהלקוחות יהיו מוכנים לסבול שירות לקוחות מחורבן תמורת חצי מחיר מחברות אחרות. מה הבעיה?

וגם, יש לך משהו רע להגיד על שאר חברות הסלולר שמספקות עכשיו שירות טוב יותר מאשר לפני התחרות בפחות מחצי המחיר?
ציטוט:

אתה יודע מה, בוא ואתן לך דוגמא נוספת לכמה שתחרות לא בהכרח טובה.. קח לדוגמא את עולם התעופה. יש לך את חברת איזיג'ט הזולה מאוד... אז אתה מקבל כרטיס מוזל ביותר, אבל אתה מבין שבתמורה, השירות שלהם בהתאם ואתה תופס איזה מושב שיוצא לך לתפוס וגם אין לך משרדים שלהם בארץ (פספסת טיסה, אין לך עם מי לדבר כי אין עובדים ועלייך לכרטס מחדש דרך האינטרנט.. זה נשמע לך סבבה ופשוט - אבל תאמין לי שאתה לא רוצה להיות במצב הזה ואני מדבר מידע אישי)

מצוין, אבל עובדה שאיזי-ג'ט ממשיכה להתקיים. אז כנראה שאתה לא תקנה שם כרטיס אבל אנשים אחרים כן, אחרת החברה תקרוס.

בכל מקרה הבחירה בידיי, לא בידיי מישהו אחר שטוען שהוא יודע מה טוב בשבילי אבל בעצם מונע מאינטרסים אחרים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 03-02-2013, 21:46
צלמית המשתמש של רועי AZ

נו נפלא.. אז יהיה שירות בינוני בכל וגולני ישלם פחות.
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "די פשוט, לא דיברתי על חוקים..."

יהיו מאות אלפי מובטלים, כי הרבה יפוטרו לפי השיטה החולה הזו - אבל גולני ישלם פחות!

אנשים לא יקבלו את מה שמגיע להם בשכר ובתנאים - אבל גולני ישלם פחות..

או בעברית מקומית... למה מי מת?!?!

ישן 06-02-2013, 13:53
צלמית המשתמש של רועי AZ

נשאלת השאלה אם יהיה לי מה לקנות..
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא רק גולני, כולנו נשלם פחות...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
לא רק גולני, כולנו נשלם פחות. אתה תוכל לרכוש דירה, הקניות בסופר יעלו לך חצי. אתה לא רוצה?

כי לפי מה שאתה מציע, לאנשים לא יהיה בכלל כסף לקנות ומי שכן יהיה לו - יקנה מעט. אם אין קניה - איך תהיה כלכלה?

ישן 07-02-2013, 13:48
צלמית המשתמש של רועי AZ

מגעיל לא אני אגיד לך למה זה קורה.. כי מי שמייצר את המוצרים הללו
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "זה קורה כי בחו"ל יש יותר..."

עובד תמורת 1 דולר מצאת החמה עד צאת הנשמה.. ואין לו ועדי עובדים שמגנים עליו. הוא עובד אצל ואסלים שמנצלים אותו ואפילו לא דואגים למינימום ההכרחי, כדי להגן על חייו (המפעל בפקיסטן שבו מצאו את מותם עשרות עובדים - בשריפה).

וכל זה למה? כי יש כמוך שמדברים על "תחרותיות" ועל "התייעלות" ורוצים להנהיג את אותה צורת עבודה גם כאן..ועל הדרך מאיימים עלינו שמפעלים יסגרו בארץ ויועברו לסין או ירדן.

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 07-02-2013 בשעה 13:50.
ישן 07-02-2013, 14:11
צלמית המשתמש של רועי AZ

מוזר.. הרבה פעמים רכשתי פיליפס וסוני ועוד שאר שמות..
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "רואים שאתה לא מבין שום דבר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
רואים שאתה לא מבין שום דבר במסחר ואין לך מושג איך מתנהל מסחר מקצועי בעולם, לכן אתה מרשה לעצמך לכתוב שטויות על ניצול והתעללות בעובדים. יש מספיק מוצרים של חברות איכותיות, שהמפעלים שלהן נמצאים במערב. המוצרים שלהן נמכרים במחירים זולים בעולם, אבל בארץ הם עולים פי 5. והחברות האלה לא מנצלות את העובדים שלהם כמו בפקיסטן. הסיבה שבארץ המוצרים נמכרים ביוקר, היא שבארץ המסחר לא מקצועי כמו במדינות מערביות בעולם.

האבסורד הוא שדווקא אצלנו המסחר מתנהל כמו במדינת עולם שלישי.

ותמיד תמיד רשום מייד אין טאיוואן או צ'יינה או מלזיה..

אתה מבין? נותנים גרושים לעובדים וחברת ההובלה ועדיין תוקעים מחירים לא היגיוניים - כדי להרוויח כסף.

מה לא עושים בשביל בצע כסף.. קפיטליזם חזירי...

ולמה המסחר בארץ לא מקצועי? גם בזה תאשים ועדים?

ישן 07-02-2013, 14:43

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "מוזר.. הרבה פעמים רכשתי פיליפס וסוני ועוד שאר שמות.."

כשאתה קונה מוצר "מייד אין צ'יינה" בחו"ל הוא זול בהתאם לעלויות הייצור שלו. רק במדינות עולם שלישי וישראל (שהיא צריכה הגדרה מיוחדת משלה) המוצר עולה יותר מאשר בשאר העולם, כי כאמור, המסחר כאן שווה לתחת.

חוסר המקצועיות במסחר נובע מרגולציות שמגבילות סחר. וכן, אני בהחלט מאשים את הועדים בזה, בין היתר, כי הם הלוביסטים שמשפיעים על החקיקה והרגולציה במסחר.

רגולציה מייקרת את המוצרים מכל מיני סיבות. למשל מכסי מגן שמונעים מאיתנו לרכוש מוצרים יותר זולים. רגולציה גם מסבכת את מערכת החוקים והמשפט, מה שמכריח עסקים להעסיק עורכי דין סוג ד', ואת המשכורת של העו"ד משלמים באמצעות ייקור המוצר. רגולציה מעודדת קשרי הון שלטון, דבר המעלה את הריכוזיות במשק, וריכוזיות מונעת תחרות שעשויה להוזיל מוצרים.

אתה צריך להבין שהתייעלות זה לא בהכרח פגיעה בשכר עובדים. התייעלות יכולה לבוא לידי ביטוי בהרבה מאוד פרמטרים אחרים: העסקת עובדים יותר מקצועיים, או מתן הכשרה מקצועית יותר לעובדים, רכישת מיכון יותר איכותי. יש כמובן עוד הרבה דברים שאפשר לעשות בשביל להשתפר.
ישן 07-02-2013, 16:09
צלמית המשתמש של רועי AZ

נוח לך לכנות אותי קפיטליסט חזירי - שיהיה. מי אני שאתווכח איתך..
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אם אתה קנית סוני ופיליפס..."

ציטוט:
אם אתה קנית סוני ופיליפס למרות שאתה חושב שהמפעלים האלה משלמים שכר לא הוגן לעובדים שלהן ולחברות ההובלה אז לשיטתך אתה קפיטיליסט חזיר לפחות כמו החברות שמייצרות את המוצרים, אולי יותר. אתה רוצה לדעת למה יש מוצרים שיקרים בארץ יותר מבחו"ל? אחת התשובות, שאני מניח שתפתיע אותך, נמצאת בדוגמה שעליה מדברים פה: http://www.haoona.com/article_i.asp?id=1104 (הקטע הראשון הוא הרלוונטי).

אותי לא צריך לעניין מה קורה במדינות עולם שלישי. זה הם שבוחרים לא להעלות את המפעל באש על מנהליו. זו בחירה שלהם להיות עלובי נפש. אני רק נותן את הדוגמא ל -

מה מביא הקפיטליזם באמצעות הפרטות (עבדות)

ושעל אף העובדה שמוצרים מיוצרים בחו"ל, עדיין נמכרים בארץ במחירים מופקעים. ז"א - שגם אם בארץ ישלמו לעובדים מחירים נמוכים יותר ממה שבפועל משלמים - עדיין המחירים יהיו לא שפויים - כי היצרנים ירצו להמשיך ולהרוויח בכל מחיר!

ישן 07-02-2013, 19:05
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני מדגים מה עושות חברות פרטיות
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מה הקשר להפרטות? כי סוני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
מה הקשר להפרטות? כי סוני ופיליפס היו חברות ממשלתיות שהופרטו?

ולמרות שמוצרים מיוצרים במדינות עולם שלישי ועלות כה"א זעומה, עדיין המחירים בשמיים..

ישן 07-02-2013, 19:18

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אני מדגים מה עושות חברות פרטיות"

מה עם מכס? ועלות שינוע? ושיווק? ותקינה? מכס ותקינה הם תשלומים שנכפים על יבואן בגלל הרגולציה, תוריד אותם ומה יקרה למחירים? הורדת המכס על פסטה מיובאת למשל הביאה לכך שהיום אני קונה פסטה איטלקית יותר זולה משל אוסם. ייתכן שאוסם פיטרה כמה אנשים בגלל זה. אבל כולנו יכולים לאכול פסטה זולה יותר. מה יקרה כשיורידו מכס ומיסים על מכוניות? כל מכונית תעלה בערך חצי, לך יישאר הרבה יותר כסף ביד. תבין, מחיר מוצרים עולה ככל שיש יותר ידיים שבוחשות. לעיתים הבחישה הכרחית, כמו למשל העובדה שצריך להעמיס את המוצר בארץ אחד ולהוריד אותו בשניה (עלות שינוע) ולעיתים זה כי הממשלה החליטה לקחת חלק מהכסף- בחישה לא הכרחית.

ישן 06-02-2013, 20:09

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "נשאלת השאלה אם יהיה לי מה לקנות.."

בעת מהלך כלכלי נרחב כזה, יחול גידול זמני באבטלה, זה נכון.
אבל- מכיוון שלא כל עם ישראל יפוטר באותו יום, אלו שישמרו על עבודתם יגדילו את הכנסתם הפנויה, משמע יהיה להם יותר כסף לצרוך או להשקיע. גידול בצריכה ובהשקעה מוביל ליצירת משרות חדשות. תחשוב על זה כך- אני מוריד את המס על הרכבים, מה שכיום מכפיל את מחירם. אתה קונה רכב משפחתי חדש ב-60 אלף במקום ב-120. יש לך עוד 60 אלף לא מתוכננים. מה אתה עושה איתם? יוצא לחופשה? משפץ מטבח? ברכותי, יצרת מקומות עבודה נוספים.

ישן 04-02-2013, 07:57
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "נו נפלא.. אז יהיה שירות בינוני בכל וגולני ישלם פחות."

אני לא מבין את הטענה שלך- אתה יכול לנסח מחדש?

האם אתה טוען שבגלל שחברות אשכרה יצטרכו לעבוד בשביל הכסף שלהן זה יוביל לפיטורי עובדים?

אם כן, אז לא כואב לי הלב. זה פשוט אומר שהעובדים האלה היו אוכלי חינם. שומן עודף. אל תדאג, לא תהיה אבטלה של מיליארדי אנשים, העובדים שלא יעילים בתור שירות לקוחות בחברות הסלולר ינותבו באופן טבעי למגזר שבו, שוב בגלל ההתייעלות, יש צורך בעובדים וישתלבו שם (נגיד, מנופאים בנמלים. ככה סופסוף התפוקה של הנמלים תעלה והשכר האבסורדי של העובדים שם ירד).

האבטלה תישאר פחות או יותר אותו דבר, אני אקבל מוצרים ושירותים שמתאימים לי באמת ואשלם עליהם פחות ויהיו פחות אוכלי חינם. מה הבעיה?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 06-02-2013, 18:09
צלמית המשתמש של רועי AZ

יש לי שאלה אלייך..
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני לא מבין את הטענה שלך- אתה..."

אז פיטרת אנשים בני 30+ וגם 40+.. מי בדיוק לוקח אנשים בגילאים הללו לעבודה?

שלא לדבר על ניסיון מסוים שאדם צבר במישור מסוים והוא חסר ניסיון בדברים אחרים.

אתה מבין?!? אתם סתם זורקים הצעות באוויר, בלי לבדוק ישימות ועל הדרך דופקים מגזרים שלמים כי חשוב לכם שבודדים יהיו עשירים..

ישן 06-02-2013, 19:11
צלמית המשתמש של רועי AZ

מה נדבקת לחברות הסלולאריות כדוגמא?
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ]אז פיטרת אנשים..."

חסר דברים הרבה יותר מורכבים? אתה כנראה ממרומי מגדל השן שאתה עובד בו - לא מודע למה הולך היום בחוץ..

שאלה לי:

למה חבר שלי, שמתחזק את כל המערך הממוחשב של בנק הפועלים ברחבי הארץ , (יחד עם עוד חמישה חבר'ה)עובד בשעות לא שעות ונוסע לכל פינה בארץ - צריך להרוויח משכורת רעב של 6000 שקל בחודש במקרה הטוב?!?

למה עובדים בבנקים צריכים להרוויח 4500 בקושי בלי לקבל שעות נוספות?!

ישן 06-02-2013, 20:01
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "מה נדבקת לחברות הסלולאריות כדוגמא?"

ציטוט:
חסר דברים הרבה יותר מורכבים? אתה כנראה ממרומי מגדל השן שאתה עובד בו - לא מודע למה הולך היום בחוץ..

תגיד, אתה רציני אתה?
ציטוט:
למה חבר שלי, שמתחזק את כל המערך הממוחשב של בנק הפועלים ברחבי הארץ , (יחד עם עוד חמישה חבר'ה)עובד בשעות לא שעות ונוסע לכל פינה בארץ - צריך להרוויח משכורת רעב של 6000 שקל בחודש במקרה הטוב?!?

לא יודע. יש לך פחות פרטים שאני אוכל לנסח סביבם תשובה חסרת טעם ותכלית?

אגב- 6,000 ש"ח נטו זה לא משכורת גבוהה, אבל גם בהחלט לא משכורת רעב.
ציטוט:
למה עובדים בבנקים צריכים להרוויח 4500 בקושי בלי לקבל שעות נוספות?!

ולמה מנופאי בנמל אשדוד צריך להרוויח נטו חודשי שיכול לקנות מכונית חדשה ויכול לסגור את השאלטר על המדינה אם בא לו?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 06-02-2013 בשעה 20:03.
ישן 06-02-2013, 22:15
צלמית המשתמש של רועי AZ

כי יש לו ועד חזק, שמוודא שהמעסיק לא עושה שטויות כמו שהזכרתי לעיל.
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ]חסר דברים הרבה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
ולמה מנופאי בנמל אשדוד צריך להרוויח נטו חודשי שיכול לקנות מכונית חדשה ויכול לסגור את השאלטר על המדינה אם בא לו?

לצערי יש כאן שני קיצונויות (שהקפיטליזם יצר) מצד אחד - עובדים עשוקים שלא מקבלים את מה שמגיע להם, מצד שני - עובדים שמקבלים יותר מדי. אבל עשוקים יש יותר לצערי.. הכל בגלל קפיטליזם חזירי!

ישן 07-02-2013, 07:42
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "כי יש לו ועד חזק, שמוודא שהמעסיק לא עושה שטויות כמו שהזכרתי לעיל."

תפסיק שנייה עם סיסמאות ובוא נדבר לעניין.

אתה אומר ש"יש לו ועד חזק שדואג שהמעסיק לא יעשה שטויות", כלומר אתה תומך בכך שאנשים נטולי הכשרה, השכלה ויכולות מיוחדות, שיכולים להיות מוחלפים בקלות אם הם לא עומדים באמות המידה הנדרשות יחזיקו תפקידים שאמורים להיות זמניים לכל החיים, ימנעו מהמעסיקים שלהם לפתוח עוד תפקידים כאלה כדי להגביר את הפרודקטיביות של החברה ועל כן החברה לעד תשאר בתפוקה נמוכה, יקבלו משכורת עתק שלא תבייש את ה"טייקונים" שאתה כ"כ שונא ויוכלו להשבית את כל המשק רק בגלל שמישהו העיז להעיר להם שאולי היום כדאי לעבוד שעה שלמה ולא רק חצי שעה כפי שהם נוהגים בד"כ?

במילים אחרות- אתה מעדיף שאיזה ערס שלא רואה אותך ואף אחד אחר ממטר יתעשר על חשבון כולנו- מאשר לקבל את השירות שמגיע לך במחיר סביר?

ברור לך שהדבר היחיד שמבדיל בינם לבין נניח, משפחת פשע זה הגושפנקה של החוק, נכון?

נ.ב
שוב, די עם הסיסמאות. בוא נדבר נתונים. ההסתדרות היא שהכניסה את נושא עובדי הקבלן וההסתדרות היא שיצרה את הועדים עם הכוח המוגזם לכל הדעות. איך לעזאזל זה קשור לקפיטליזם?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 07-02-2013, 07:55
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "מה נדבקת לחברות הסלולאריות כדוגמא?"

החבר הזה שלך, מה הוא למד? זו המשרה הראשונה שלו אחרי שסיים את הלימודים? יש לו ניסיון? כמה זמן הוא עובד באותו מקום עבודה? אם הוא מגיע לכל פינה בארץ בשעות לא שעות אז כנראה שיש לו גם רכב מהעבודה לא (ד"א, סוג הרכב יכול להשפיע על הנטו לפעמים)? ומה עם פלאפון? ואולי גם לאפטופ? כל הדברים האלה הם הטבות ששוות לא מעט כסף. זה לא נדיר בהייטק שמשרות ראשונות לאנשים בלי ניסיון הן בד"כ בשכר נמוך יחסית, אחרי שהעובד צובר ניסיון השכר עולה בצורה יפה. בקיצור להביא דוגמה כזו בלי לתת את כל הפרטים זה לא רציני. חוץ מזה שאם 6,000 ש"ח נטו זה משכורת רעב (וזה קצת מצחיק ש - 6000 ש"ח נטו זו משכורת רעב מבחינתך אבל אתה כל הזמן טוען שאחרים חיים במגדל השן) למה שלא ימצא לעצמו עבודה אחרת שבה השכר גבוהה יותר? זה לא שחסר עבודות לאנשים שמתעסקים בנושאים כאלה.

ישן 07-02-2013, 10:21
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "החבר הזה שלך, מה הוא למד? זו..."

ציטוט:
החבר הזה שלך, מה הוא למד? הנדסאי אלקטרוניקה

זו המשרה הראשונה שלו אחרי שסיים את הלימודים? יש לו ניסיון? שלוש שנים בחה"א. (לאחר מכן בסלקום וחתם בחברת ביטוח... הניסיון הרב שצבר בחה"א לא איפשר לו להתקבל לתעשיה אווירית כדי שלא יואשם בנפוטיזם (אביו עדיין עובד שם)

כמה זמן הוא עובד באותו מקום עבודה? ארבע שנים

אם הוא מגיע לכל פינה בארץ בשעות לא שעות אז כנראה שיש לו גם רכב מהעבודה לא (ד"א, סוג הרכב יכול להשפיע על הנטו לפעמים)? ומה עם פלאפון? ואולי גם לאפטופ? כל הדברים האלה הם הטבות ששוות לא מעט כסף.

יש לו יונדאי 30CW שממנים לו דלק חלקית ובהקצבה ופלאפון שמצלצלים אליו גם אחרי העבודה או בהפסקות כדי לזבל לו במוח..

זה לא נדיר בהייטק שמשרות ראשונות לאנשים בלי ניסיון הן בד"כ בשכר נמוך יחסית, אחרי שהעובד צובר ניסיון השכר עולה בצורה יפה. בקיצור להביא דוגמה כזו בלי לתת את כל הפרטים זה לא רציני. חוץ מזה שאם 6,000 ש"ח נטו זה משכורת רעב (וזה קצת מצחיק ש - 6000 ש"ח נטו זו משכורת רעב מבחינתך אבל אתה כל הזמן טוען שאחרים חיים במגדל השן) למה שלא ימצא לעצמו עבודה אחרת שבה השכר גבוהה יותר? זה לא שחסר עבודות לאנשים שמתעסקים בנושאים כאלה.

6000 שקל זה בחודשים יפים. יש חודשים שבהם הוא מרוויח פחות. אז נכון שהוא חסר ניסיון (מה זה הנדסאי היום)... אבל הוא צבר אותו ובינתיים אין שני לו ולצוות שאיתו, המתפרסים על פני כל הארץ... ירוחם עפולה ק"ש יירושלים ערד ולפעמים גם אילת. קם מוקדם וחוזר מאוחר..

בלי העבודה שלו - אין לא כספומטים ולא שירות בנקאי. אז אחרי ארבע שנים קדחתניות - העלאה במשכורת? לא נראית אפילו מתישהו בעתיד. ועם שני ילדים אין מה לדבר אפילו על משכנתא..

ישן 07-02-2013, 16:29
צלמית המשתמש של רועי AZ

ככה זה בשוק האזרחי.. אחלה תשובה
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני לא מתיימר להיות מבין גדול..."

ציטוט:
אני לא מתיימר להיות מבין גדול בהייטק, אבל לדעתי בהתחשב בעובדה שלבחור אין השכלה רלוונטית וניסיון יחסית מועט המשכורת והתנאים שהוא מקבל הם סבירים פלוס. ככה זה בשוק האזרחי, אתה מקבל מה שאתה שווה ולא מה שביריוני הוועד חושבים שאתה שווה. אם כל כך רע לו שם והוא לא רואה העלאה באופק למה הוא נשאר שם? שימצא מקום אחר שמשלמים בו יותר טוב.

ואחרי זה אתה מתפלא למה בועדים בריונים...

הצעתי לו להקים ועד ולתפוס את ההנהלה שלהם בביצים. יומיים של שבושים בכל הבנקים וההנהלה תתיישר. לצערי, הם כנראה שיחדו אחד או שניים ככה שאין אחדות פעולה בינהם.

למה הוא עובד שם? כפי שציינתי הוא צריך לפרנס שני ילדים קטנים. אם ימצא משהו יותר טוב - בתנאי עבדות קצת יותר היגיוניים - הוא יעבור לשם.

ישן 07-02-2013, 16:42

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "ככה זה בשוק האזרחי.. אחלה תשובה"

האמת, כשקראתי את הסיפור הזה, רציתי להגיד לך שתציע לו להקים ועד. הרי אף אחד לא מונע להקים ועדים גם בחברות פרטיות.

אתה אומר שאין אחדות פעולה ביניהם, וישר קובע "לצערי כנראה שיחדו אחד מהם". אתה פשוט מאשים אנשים בפשע שאין לך הוכחה לו.

לדעתי לא כולם משתפים פעולה, כי חלק גדול פשוט מבין שהוא מקבל את השכר המגיע לו ועם הזמן השכר יעלה. יכול להיות שהם גם מקבלים משכורת יותר טובה משלו, וזה אומר שני דברים: הם עובדים יותר מוכשרים, או יותר ותיקים, או יודעים להתמקח על השכר שלהם יותר טוב, ואולי הכל ביחד. זה שהקולגות שלו לא מוכנים לשתף פעולה, רק מוכיח שהרוב מרוצים מתנאי ההעסקה שלהם, ולא מוכנים לסכן את מקום העבודה שלהם בשביל להתאגד למען מטרה, שלא בהכרח תשפר את התנאים שלהם באופן משמעותי.

אני מבטיח לך שאם כל העובדים היו רואים בהתאגדות פוטנציאל גדול, הם היו מתאגדים.
ישן 07-02-2013, 17:17
צלמית המשתמש של רועי AZ

למה אתה חושב שאנשים מטומטמים..??
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "האמת, כשקראתי את הסיפור הזה,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
האמת, כשקראתי את הסיפור הזה, רציתי להגיד לך שתציע לו להקים ועד. הרי אף אחד לא מונע להקים ועדים גם בחברות פרטיות.

אתה אומר שאין אחדות פעולה ביניהם, וישר קובע "לצערי כנראה שיחדו אחד מהם". אתה פשוט מאשים אנשים בפשע שאין לך הוכחה לו.

לא, אין לי הוכחה - אני פשוט מכיר את המטריה יותר טוב ממך, תאמין לי.. או שאתה כנראה מנסה להתכחש למציאות המאוד לא נעימה שיוצרות חברות הקבלן הפרטיות.

אבל החבר עצמו יודע יותר טוב ממני!

לדעתי לא כולם משתפים פעולה, כי חלק גדול פשוט מבין שהוא מקבל את השכר המגיע לו ועם הזמן השכר יעלה. יכול להיות שהם גם מקבלים משכורת יותר טובה משלו, וזה אומר שני דברים: הם עובדים יותר מוכשרים, או יותר ותיקים, או יודעים להתמקח על השכר שלהם יותר טוב, ואולי הכל ביחד. זה שהקולגות שלו לא מוכנים לשתף פעולה, רק מוכיח שהרוב מרוצים מתנאי ההעסקה שלהם, ולא מוכנים לסכן את מקום העבודה שלהם בשביל להתאגד למען מטרה, שלא בהכרח תשפר את התנאים שלהם באופן משמעותי.

אני מבטיח לך שאם כל העובדים היו רואים בהתאגדות פוטנציאל גדול, הם היו מתאגדים.

לא חבריקו - אנשים פשוט מפחדים על מקום העבודה שלהם, ויש שהם בכלל חסרי עמוד שדרה. (ויש כאלה שימכרו אותך, גם אם תהיה נציג הועד הכי טוב בעולם ולא משנה כמה דאגת להם בעבר - אני מכיר מקרוב מאוד סיפור כזה.. ) או פשוט נאלצים לקבל את רוע הגזירה - כי הם מסורים לעבודתם וכנועים לתכתיבים ואין להם זמן לריצות אחרי הזנב כי יש להם משפחות לפרנס.

ישן 07-02-2013, 18:05

בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "למה אתה חושב שאנשים מטומטמים..??"

ציטוט:
לא, אין לי הוכחה - אני פשוט מכיר את המטריה יותר טוב ממך, תאמין לי.. או שאתה כנראה מנסה להתכחש למציאות המאוד לא נעימה שיוצרות חברות הקבלן הפרטיות.

אבל החבר עצמו יודע יותר טוב ממני!

דווקא נראה לי שאתה מתכחש למציאות. יותר חמור - אתה מתכחש ללוגיקה. אתה מוכן להסביר לי איך אפשר לשחד עובד בשביל שלא ישתף פעולה? הדרך היחידה שאני יכול לחשוב עליה היא להציע לעובד שכר גבוה יותר ממה שהוא יוכל להשיג אם יתאגד עם הקולגות שלו. זה אפילו לא שוחד. זו דרך פוליטית להתמקח על שכר. כמו שאמרתי, כנראה לחברים שלו בעבודה יש כושר מיקוח יותר טוב, אם הם הגיעו למצב שבו המעסיק "משחד" אותם.
ציטוט:
לא חבריקו - אנשים פשוט מפחדים על מקום העבודה שלהם, ויש שהם בכלל חסרי עמוד שדרה. (ויש כאלה שימכרו אותך, גם אם תהיה נציג הועד הכי טוב בעולם ולא משנה כמה דאגת להם בעבר - אני מכיר מקרוב מאוד סיפור כזה.. ) או פשוט נאלצים לקבל את רוע הגזירה - כי הם מסורים לעבודתם וכנועים לתכתיבים ואין להם זמן לריצות אחרי הזנב כי יש להם משפחות לפרנס.

כל מה שאתה מתאר אלה שיקולי "עלות-תועלת" של עובדים. הם עושים לעצמם חישובים בראש: "האם כדאי לי לסכן את מקום העבודה שלי בשביל להעלות את השכר שלי ב-2 ש"ח לשעה?". הם הגיעו למסקנה שלא, ועדיף להם להישאר באותו מקום העבודה בלי לקחת סיכונים מיותרים. אני לא רואה פה שום בעיה.

אם החבר שלך מקבל סכום שלא מספק אותו, למה הוא לא טרח להמשיך ללמוד לתואר שני או לצבור הכשרות לא אקדמאיות בשביל לשדרג את מקום העבודה או השכר שלו?
ישן 07-02-2013, 19:29
צלמית המשתמש של רועי AZ

אוקיי.. כל אחד מפרש אחרת את המציאות. זכותך. לא מתכוון להכנס איתך לויכוח.
בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ]לא, אין לי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
כל מה שאתה מתאר אלה שיקולי "עלות-תועלת" של עובדים. הם עושים לעצמם חישובים בראש: "האם כדאי לי לסכן את מקום העבודה שלי בשביל להעלות את השכר שלי ב-2 ש"ח לשעה?". הם הגיעו למסקנה שלא, ועדיף להם להישאר באותו מקום העבודה בלי לקחת סיכונים מיותרים. אני לא רואה פה שום בעיה.

לא, זה המצב שבו אנשים נכנעים ללחץ ולתכתיבים. אנשים עסוקים בלשרוד ובלהתפרנס ואין להם זמן לרוץ לבתי משפט או להתאגד ולהקים ועד.. ואפשר לחשוב שהמצב בחוץ בכלל מעולה, כי למעשה הכל אותו זבלה! והחברות יודעות את זה ומנצלות עד תום. ולחשוב שאת הזבלה הזה, אתם רוצים להחיל גם על 13 הועדים הגדולים. ובכן צר לי לאכזב אתכם..לא יקום ולא יהיה!!

אם החבר שלך מקבל סכום שלא מספק אותו, למה הוא לא טרח להמשיך ללמוד לתואר שני או לצבור הכשרות לא אקדמאיות בשביל לשדרג את מקום העבודה או השכר שלו?

שאלה טובה.. אף פעם לא שאלתי אותו. אבל הקטע הוא, שאתה חושב שזה עובד כמו שאתה מתאר בכל מקום. ובכן, אין כך הדבר כלל וכלל.

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 07-02-2013 בשעה 19:46.
ישן 07-02-2013, 19:53

בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אוקיי.. כל אחד מפרש אחרת את המציאות. זכותך. לא מתכוון להכנס איתך לויכוח."

אני לא חושב שזה עובד בכל מקום בדיוק איך שאני מתאר. נהפוכו, אתה חושב שהכל עובד כמו שזה עובד אצלך ואצל החברים שלך, לכן אני מוסיף לך פרספקטיבות נוספות כדי שתיכנס לפרופורציה ולא תחשוב שכולם זבלים ("המעסיק זבל", "הקולגות פושעים חארות שמקבלים שוחד כדי לא להתאגד", "רק חבר שלי מסכן שלא מצליח להתפרנס בכבוד").

6000 ש"ח נטו בשביל בוגר תואר ראשון זה אחלה. מעניין כמה הוא מרוויח ברוטו. יכול להיות שדווקא המיסוי דופק אותו, ואז צריך להאשים את הסוציאליזם

הוא רוצה יותר? שימשיך ללמוד. עם כל הכבוד הוא לא אמור להרוויח יותר בלי להתקדם מבחינה מקצועית. ותק לא מבטיח העלאה בשכר, כי בוגרי תואר ראשון יש כמו זבל ידידי. היום אתה יכול לקשור חמור לגדר האוניברסיטה והוא יצא אחרי 4 שנים עם תואר. האינפלציה במשכורות נובעת בין היתר בגלל ביקוש גבוה ביחס להיצע. יכול להיות שהיחס בשנים הקרובות ירד, ואז המשכורת שלו תעלה. בינתיים יצטרך להסתפק בזה, אלא אם כן ימשיך ללמוד.
ישן 07-02-2013, 19:39
צלמית המשתמש של רועי AZ

חבל.. אבל אתה צודק. לא נגיע להבנה והויכוחים המיותרים הללו מתישים אותי
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "כתבתי תגובה ומחקתי אותה,..."

ציטוט:
כתבתי תגובה ומחקתי אותה, הסיכוי שנגיע להבנה לא קיים. אני רק מאחל לך מכל הלב שיום אחד יהיה לך מספיק כסף, אומץ ומעוף ותוכל לפתוח עסק בעצמך. רק אז תבין למה כשגורמים למעסיק לשלם לעובד שהעבודה שלו שווה X ש"ח יותר כסף בלי הצדקה ממשית זו סחיטה לכל דבר.

אני מסתפק במה שיש לי. לא צריך יותר. ואני מאחל את זה גם לכולם. אבל אם אזכה אי פעם להיות מעסיק - תאמין לי שהעובדים שלי יקבלו את מה שמגיע להם משכורת נורמלית, ביטוחי מנהלים קרן פנסיה ומתנות נאות לחג (ולא מגבות מטבח ב יורו אחד נקודה עשרים וחמש - כך היה רשום בכל אופן על תווית המחיר שלא טרחו להוריד - שקיבלתי פעם מאיזו חברת קבלן).

גם אם כל זה אומר שאסתפק בדירת חמישה חדרים בודדת ב 2.5 מיליון שקל ואיזו פורד פוקוס ST ( ) חמודה בחניה.

ישן 04-02-2013, 08:21

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "נו נפלא.. אז יהיה שירות בינוני בכל וגולני ישלם פחות."

לשיטתך אנחנו צריכים לשלם יותר על מוצרים או שירותים שונים רק כי זה פותח אפשרויות תעסוקה לתפקידים מאוד מסויימים. אתה בוחר להגן על מגזרים מסויימים במקום לדאוג לרווחת הכלל. אין שום סיבה שזה יתנהל ככה. לשיטתך אפשר לטעון שאנחנו צריכים לשלם יותר על פירות וירקות כדי שלאמני ג'אגלינג תהיה תעסוקה (הם יעמדו ברשתות המזון ויעשו ג'אגלינג עם פירות וירקות. השכר שלהם יגולם במחיר של הפירות והירקות). אף אחד לא חייב לשלם מחיר יותר יקר רק כי בעלי מקצועות לא יעילים שלא בהכרח נחוצים יאבדו את העבודה שלהם.

ככה עובד השוק ואין מה לעשות עם זה. במסגרת תהליכי התייעלות מעסיקים נאלצים לפטר עובדים מסויימים, אבל זה לא מגדיל את האבטלה, כי תמיד זה פותח אפשרויות תעסוקה אחרות. בוא ניקח לדוגמא את המהפכה שעשה האינטרנט בשוק העבודה. מאז שנפתחה האפשרות לסחור דרך האינטרנט (חנויות וירטואליות), הרבה אנשי שטח איבדו את העבודה שלהם בחנויות בשטח, אבל זה פתח אפשרויות תעסוקה באתרי האינטרנט (מזיני תוכן, מנהלי אתרים, מקדמי אתרים, אנשי שיווק, אנשי הייטק ועוד הרבה תפקידים). כמו כן, האינטרנט גרם לאינפלציה במחירי הפרסום בטלוויזיה וברדיו, מה שגרם לצמצומים בשוק הספציפי הזה, אבל מצד שני זה פתח אפשרויות תעסוקה רבות בפרסום באינטרנט (ויש סביב זה תעשיה שלמה - כותבי תוכן שיווקי, מעצבים וגרפיקאים, עורכי סרטים, מנהלי קמפיינים, רעיונאים ועוד).

תזכור כלל חשוב - צמצומים לא מגדילים את האבטלה, אלא גורמים לאנשים לעשות הסבה למקצועות או תפקידים אחרים. אין בזה שום דבר רע. להפך, זה ברוב המקרים פותח אפשרויות תעסוקה יותר משתלמות עבור עובדים, וגם מעודד אנשים ללמוד ולהתקדם בחיים.

נערך לאחרונה ע"י Vladin בתאריך 04-02-2013 בשעה 08:24.
ישן 03-02-2013, 15:22
צלמית המשתמש של רועי AZ

עיתון הארץ טעה. הוא התכוון להוכיח ע"י המקרה הספציפי הזה
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אבל עד כמה שאני יודע במקרה..."

ציטוט:
אבל עד כמה שאני יודע במקרה הזה השירות לא מסופק במקום המדינה, אלא בנוסף לאותו השירות שמספקת גם המדינה. אפילו לפי ההגדרה המקלה שלך לא מדובר פה בהפרטה.

את חוליי השיטה של ניהול בידיים פרטיות. המקום הנ"ל - אף שהוא לא היה ברשות המדינה, ולא היה תהליך של הפרטה, זה עדיין יכול להוות כמודל לסכנה של ידיים פרטיות. אתה לא יכול לשלול את טענתם בגלל שלא היה תהליך של העברה לידיים פרטיות מהמדינה..

ישן 03-02-2013, 22:01
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
בלי להבין בזה יותר מדי
בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "זה לא רק לדעתך. על שיקול..."

יכול להיות שכשמדובר במוסדות עבור אוכלוסיה חלשה, חלשה גם כלכלית, מה שאפשר לשלם באופן פרטי בהכרח מצוצמצם, אם הוא בכלל קיים. במצב היפותטי כזה (אינני יודע אם המקרה הנוכחי ופל בקטגוריה כזו) תחרות לא כלכך רלוונטית כי אין על מה. במצב כזה או שהמדינה לוקחת תחת חסותה מוסד כזה אופן ישיר,או מוסרת האחריות לחברה פרטית שזוכה במכרז. כדי לזכות במכרז החברה הפרטית עלולה לעגל פינות ולנגוס באופן גלוי או סמוי באיכות הטיפול. לחילופין,אלא כן יש ביקורת ופיקוח הדוקים (ובינינו, בדרך כלל אין), השירות בפועל עלול להיות הרבה פחות מוצלח ממה שמתיימרים לו במכרז. שוב, אני רחוק מלהבין בעניין אבל זה ניראה לי הגיוני.
ישן 04-02-2013, 18:59

בתגובה להודעה מספר 113 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "נכון. בהנחה שיש להם הכלים ומשאבי הזמן לכך, ואני לא בטוח שזה תמיד המצב"

אני בטוח שתורמים פרטיים יכולים לפקח על עמותות יותר טוב מהמדינה מכמה סיבות:
1. אתה צודק, למדינה יש יותר משאבים, אבל המשאבים לא מנוצלים לביקורת אמיתית, אלא לביקורת עלובה ומזוייפת בסגנון רוב הביקורות שהיו לנו בשירות הסדיר בצבא. כל מיני אנשים, שלא מבינים כלום בנושא שעליו מפקחים, באים ועושים ביקורת למראית עין.
2. תורם פרטי אמנם לא מגיע פיזית בשביל לעשות ביקורת לעמותה, אבל הוא בודק אותה (אפילו באופן לא מודע) לפני שהוא תורם לה כסף. שלא נדבר על אנשים שתורמים בכל פעם מאות שקלים. אנשים כאלה עושים את זה רק לאחר שיש להם מידע מקיף על העמותה. ומה עם האנשים שתורמים אלפי שקלים? הם לא פראיירים. כל אחד רוצה לדעת לאן הכסף שלו הולך, במיוחד בסכומים כאלה, לכן הוא עושה בדיקה מקיפה על העמותה לפני כן. לשם ההשוואה, מה שווים 2-5 פקידים ממשלתיים שמגיעים לביקורת פעם בשנה-שנתיים? הם לא באמת מסכנים את הכסף שלהם על העמותות. נהפוכו, הם מקבלים על זה כסף גם אם הם רק ישתו קפה במשרד המנכ"ל. אז למה לדעתך הפיקוח של הפקידים הבודדים האלה פעם בשנתיים שווה יותר מפיקוח של אלפי עיניים שמאיימות להפסיק את התרומה שלהם?
3. גם כאשר המדינה עולה על כשלים כלשהם, זמן התגובה שלה מאוד ארוך בגלל חוסר יעילות ורגולציה. כאשר הציבור עולה על כשלים (פרסומים שליליים בתקשורת, או אפילו פרסום שלילי של קורבן בפייסבוק), התורמים מיד מפסיקים לתרום. הרי הכסף שלהם עומד על הפרק לכן הם עם היד על הדופק, להבדיל מהמדינה.
ישן 04-02-2013, 21:49
מנהל

אני באמת לא מספיק יודע
בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "אני בטוח שתורמים פרטיים..."

אבל מהחוויות האישיות המאוד מצומצמות שלי אני יכול לומר ש
1. יש ביקורות של המדינה שדווקא כן אפקטיביות. אני עבדתי זמן מסוים כסטודנט עבור חברה שפעלה (כך הסתבר) באופן לא ראוי. אחרי כמה ביקורות לא מוצלחות סגרו להם את הפעילות.
2. בהקשר של התורמים זה מזכיר לי ישר 2 דוגמאות קיצונית:
דוגמא אמיתית: התורמים שלא אוניברסיטת באר שבע שלא היו מודעים להטיות הפוליטיות בה, ולא הייתה סיבה שיהיו מודעים עד שלא קם אירגון ולכך את הפיקוח על הפקולטות הרלוונטיות על עצמו.
דוגמת בדיחה: בסרט "סלאח שבתי" כשמביאים את התורמים לראות איך שמים את השלט על שמם ליד החורשה שנוטעים, ומייד אחרי שהם הולכים שמים שלט אחר על שם תורם אחר שעומד להגיע...
אני באמת לא יודע עד כמה זה מייצג.
3. אני לא כל כך בטוח שהפער כזה גדול, או אפילו קיים כשמדובר במוסדות של ציבור חלש.
ישן 04-02-2013, 23:16

בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני באמת לא מספיק יודע"

כל אחד והניסיון שלו. לי אמנם אין ניסיון רחב, אני בסך הכל בחור צעיר, אבל יצא לי להיחשף לעמותות פרטיות, ויצא לי להיחשף לביקורות ופיקוח ממשלתי. אחד הדברים שלמדתי הוא שעמותות פרטיות לרוב מאוד יעילות ומקצועיות בלי פיקוח מדיני וגם בלי פיקוח מהתורמים. כמו כן, למדתי שכאשר המדינה מחליטה להתערב בפעילות של עמותות פרטיות, זה פוגע בהן וזה פוגע באנשים הנזקקים שמקבלים עזרה מהעמותות.

אני אתן שתי דוגמאות. האחת דוגמא ליעילות מופתית שעושה בית ספר למשרד הרווחה הממשלתי. והשניה דוגמא להתערבות ממשלתית שפגעה באופן חמור באוכלסיה שאמורה לקבל עזרה.

בעוונותי יצא לי להתנדב בעמותה שנקראת "באר שובע", שמספקת חבילות מזון לנזקקים. תאמין או לא, בעמותה יש שני עובדים בלבד: מנכ"ל והמזכירה שלו. כל הפעילות שלה מבוססת על תרומות ומתנדבים. יעילות כזאת לא ראיתי בשום עמותה אחרת. כמו כן, אני מניח שאין יותר מידי פיקוח על המקום, אבל כשהתנדבתי שם, שמתי לב ששהמקום מתנהל באופן די מקצועי.

לעומת זאת, המדינה החליטה לפני כמה זמן לפקח על מקלטים לנשים מוכות מכיוון שהיא נותנת להם מימון. כמיטב המסורת הסוציאליסטית המדינה הכניסה רגולציה לניהול המקלטים (הרי צריך לפרנס חבורה של בטלנים מקורבים). איזה רגולציות? לדוגמא הקצאת תקנים ומכסות למספר הנשים שרשאיות לשהות במקלט. זה הביא לתוצאה עגומה של נשים שהגיעו למקלטים וסורבו להיכנס בגלל רגולציה ממשלתית. עכשיו תחשוב על המשמעות של זה. אישה שמגיעה למקום כזה, זו אישה שחווה אלימות יויומית קשה, וברוב המקרים הן מגיעות למקלטים כשהן מרגישות סכנת חיים מיידית. הנשים האלה חוזרות הביתה בגלל רגולציה ממשלתית (אני מפמפם את הביטוי שוב ושוב בכוונה), ומעמידות את עצמן בסכנה. הן צריכות להסביר לבעלים האלימים שלהן מדוע הן נעלמו מהבית לכמה שעות טובות.

מקלטי הנשים המוכות אמרו חד משמעית שאם לא היו ההגבלות של המדינה, הם היו דואגים לשכן את הנשים האלה במקלט למרות שאין מקום. הם היו מוציאים איזשהו מזרן מהמחסן ו"דוחסים" אותן לחדרים מלאים. זה עדיף על לחזור הביתה לבעל אלים.

אבל היי, העיקר שמשרד הרווחה יודע לעשות פרסומות מרגשות על נשים מוכות ופונה אל ליבם של גברים מכים. זה בטח יפתור את הבעיה. אה, סליחה, גם רגולציה ממשלתית ידועה כ"פרובלם סולבר".

אפשר להמשיך לחפור עם דוגמאות וכל אחד ייתן את הדוגמא הלגנדרית שלו. זה לא יגמר לעולם. בשורה התחתונה אני חושב שרגולטור מדיני ברוב המוחלט של המקרים לא יודע יותר טוב מאחרים, והוא לא יכול להיות זה שקובע מי לחיים ומי למוות.

בכל אופן, אתייחס לדוגמא שנתת על אוניברסיטת בן גוריון. אני מבין מהדוגמא שקם אירגון מטעם עצמו ולא פיקוח ממשלתי. זה רק מוכיח שהפיקוח הממשלתי שווה לתחת, כי משרד החינוך צריך לדאוג שפוליטיקה תישאר מחוץ למוסדות החינוך. באיזשהו מקום חיזקת את העמדה שלי. הציבור הפרטי מפקח יותר טוב על מה שקורה שם.
ישן 05-02-2013, 16:47

בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אירגון לא ממשלתי, בהחלט"

אני לא יודע אם משרד החינוך לקח על עצמו את הפיקוח, אבל עד כמה שאני יודע (מקווה שאני לא טועה) אסור עפ"י חוק להכניס פוליטיקה למוסדות חינוך ציבוריים (אוניברסיטה זה מוסד ציבורי בארץ). אם נחקק חוק ע"י המדינה והוא לא נאכף, זה מגוחך. זו הסיבה העיקרית שבגללה אנחנו הליברטריאנים מתנגדים לחקיקת חוקים לא הכרחיים. מישהו צריך לאכוף אותם, וזה דורש אקסטרה כסף שאין, ולא תמיד אפשרי לאכוף אותם גם כאשר יש את הכסף הנחוץ. החוק שאנחנו מדברים עליו הוא דוגמא מעולה לחוק לא הכרחי שאין בו שום תועלת לטובת הציבור.

כאמור, קבוצת לחץ מטעם עצמה הוכיחה שהיא אוכפת א-פוליטיקה באוניברסיטת בן גוריון, לכן אין טעם בפיקוח מטעם המדינה. באידאל שלי ככה זה אמור לעבוד בכל מוסד. אם יש מוסד שאין עליו שום קבוצת לחץ, זה גם בסדר. כנראה לציבור שמקבל מימנו שירות, לתורמים ולמפעילים שלו לא כל כך אכפת מהנושא, וזה תקין לחלוטין.

אם אתה שואל אותי, אני מעדיף שהיו מבטלים את החוק שמונע הטייה פוליטית במוסדות חינוך. כל מוסד רשאי להחזיק בעמדה פוליטית ולהתאים את התכנים בהתאם לאמונות שלו. לצורך העניין כל מוסד רשאי גם להיות א-פוליטי ולאכוף את זה בעצמו. הציבור בסופו של דבר ישפוט איזה מוסד הוא מעדיף. לפחות כך ההתפלגות הפוליטית בין המוסדות תהיה יותר טבעית. כיום, כאשר לכאורה אין הטייה, ההתפלגות פחות טבעית, כי ההטייה יותר מחתרתית ופחות גלויה לציבור.
ישן 04-02-2013, 19:07

בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כנסיה קתולית לי הפדפוליה זה כמו קגנס בלי ניג'וס..."

למרות הבעיות, כשהגיעו המוני מהגרים קתולים, מאירלנד ואיטליה, לארה"ב בגלי הגירה מסיביים, מי קיבל אותם? הסוכנות? משרד הקליטה? לא. עמותות, הכנסיה דאגה לבתי חולים, בתי יתומים, בתי ספר ועוד. וממה היא מתקיימת?

ממש למטה אתה יכול לראות את איכות הפיקוח על מוסדות פסיכיאטריים, פרטיים וממשלתיים כאחד. לא נשמע כמו להיט גדול, הפיקוח הממשלתי.. למה אתה חושב שמפקח מטעם הממשלה יעיל יותר ממפקח מטעם העמותה? או מטעם רואה החשבון שמעניק תעודת "כשרות" לעמותה?
בהשאלה, שוב- בית השקעות עשוי לעיתים לשכור שמאי חיצוני להערכות שווי שונות לגבי בטוחה שמשועבדת להלוואה. אחרת הוא לא משקיע או מוריד דירוג או משנה המלצה.

ישן 04-02-2013, 21:56
מנהל

לכנסיה יש הרבה מאוד נכסים...ואתה יודע שהיא מגובות המיסים הבולטות...
בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "למרות הבעיות, כשהגיעו המוני..."

הכנסיה הקתולית טובעת בכסף כי המאמינים היותר אדוקים תורמים לה "מרצון" אחוז מהשכר. זה מס לכל דבר, והוא לא ממש מרצון (במקום עונש גשמי העונש הוא בעולם הבא-ומזה הם מפחדים לא פחות).
ואגב, בתי הספר הקתולים הם לא זולים...
אני לא יודע עד כמה הכנסיה הקתולית הייתה מרכזית בקליטה של המהגרים האירים או האיטלקים. יכול להיות שהיה לה תפקיד מסוים בכל מה שנוגע לחינוך או צדקה למסכנים ממש, אבל ממש לא בהיקף שהמדינה היום נותנת בארה"ב. ומאז ומתמיד לשירותים של הכנסיה היה מחיר. והמחיר כלל אלפים רבים של מקרי ניצול והתעללות למיניהם בחסרי ישע. אי אפשר להשוות את מקרי הניצול המיני במוסדות הקתוליים לאלו שבמוסדות הציבוריים. בין השאר משום שבמוסדות הציבורים לא ניסו בדרך כלל לטייח באותה מידה כמו במוסדות הקתולים. שוב, אני חושב שפיקוח של המדינה הוא עניין רצוי.
לגבי מוסדות פסיכיאטרים-אלו שאני עבדתי או התנדבתי בהם, או אלו שאישתי התנדבה בהם, פעלו בסדר גמור ויותר מכך.
ישן 05-02-2013, 17:14

בתגובה להודעה מספר 128 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני בהחלט מאמין"

דרך אגב, גם ביהדות יש חוקים סוציאליסטים. לדוגמא, חוקי מעשר והחוק שמוחק חובות לאחר 7 שנים. במובנים מסויימים החוקים האלה חדרו למערכת המשפט במדינה. למשל, חוק ההתיישנות של מס הכנסה (רשויות המס יכולות לדרוש חובות בני 7 שנים ומטה, לכן נהוג לשמור דו"חות מס עד 7 שנים בלבד. כל דו"ח ישן יותר סוכני מס לא בודקים בכלל בביקורות שלהם). לגבי חוקי מעשר אני לא יודע אם הם חדרו למערכת החוקים במדינה, אבל אני יודע שחקלאים שומרים על המסורת הזאת במסגרת העסקים שלהם, כלומר משאירים שאריות מהיבול כדי שאוכלסיות חלשות יוכלו ללקט.

דווקא שני החוקים האלה די טובים. חוק המס הוא די הגיוני לטעמי, ולחקלאים המודרנים מסורת המעשר מאוד נוחה, כי גם ככה המיכון הכבד שלהם לא יכול לאסוף 100% מהתוצרת, ואיסוף שאריות דורש עבודת נמלים שעדיף לוותר עליה מבחינת עלות תועלת. ככה חקלאים נמנעים מעבודת איסוף שלא כל כך רווחית, ואנשים נזקקים זוכים לתוצרת חקלאית בחינם.

ועכשיו לנושא, יש משהו במה שאתה אומר. גם חוק הלכתי שדורש כסף הוא סוג של מס אבל זה שונה. קשה להסביר מדוע. התנועה בין זרמים דתיים היא מאוד דינמית, ואנשים שנוטשים זרם מסויים, מכיוון שהם לא מסכימים עם החוקים של הקהילה, זה לא תופעה נדירה. לדעתי הדינמיקה בזרמים עושה סדר טבעי שמתאים את עצמו לאמונות של האדם, לכן קשה לי להסכים עם העובדה שאנשים תורמים מתוך פחד. אם זה היה מתוך פחד, לא היתה דינמיקה כזו ענפה בין זרמים דתיים. מאמינים פשוט היו נשארים בתוך הזרם שלהם מתוך פחד.
ישן 03-02-2013, 19:34
צלמית המשתמש של רועי AZ

יכול להיות! אני לא פוסל את זה..
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "ואתה חושב שבמוסדות ממשלתיים..."

ציטוט:
ואתה חושב שבמוסדות ממשלתיים דברים כאלה, ונוראיים יותר, לא קורים? איזה יתרון יש מבחינתך למוסד ממשלתי על פני מוסד פרטי?

הבעיה היא, שבידיים פרטיות המעביד עושה מה שמתאים לו, כי אין ועד שמגן על העובדים.. אז אתה תבוא ותגיד לי שיש ועדים מושחתים ושלא דואגים לכולם אלא למקורבים.. אז אומר לך נכון, חלקית.. אבל תאר לך מה היה קורה ללא הועדים.

ניתן להמשיל ועדים לטיפול כימותרפי.. זה אמנם פוגע בגוף האדם, אבל נלחם במשהו מסוכן וחמור!!

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 03-02-2013 בשעה 19:38.
ישן 03-02-2013, 09:23
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
וזה בניגוד לגן העדן הסוציאליסטי שהיה פה 1950 ועד סוף שנות השמונים...

ואשר את שרידי הזוועות שלו מכירים, גם מכירים, כל עובדי הסקטורים הפרטיים (AKA "אלו שבאים לעבוד ולא רק באים לעבודה") בכל פעם שהם צריכים לעבוד מול כל מ ו ס ד ש ה ו א ש א י נ ו פ ר ט י. הדרך הטובה ביותר לגמול אנשים מההזיות הסוציאליסטיות היא לשים אותם לכמה ימים במקום עבודה פרטי ויצרני שאמור לעבוד כל הזמן מול מוסד "ציבורי"...

נסו למצוא פועל יצור בתע"ש שלא עושה שלאפשטונדרה אחרי ארוחת הצהריים (יש להם , האגדה מספרת, אפילו מיטות וחדרי שינה שאירגנו לעצמם...)

נסו לשכנע את משרד הפנים לזרז הנפקת ויזות תייר לאנשים מאוד מאוד חשובים להכנסות המשק הישראלי.

נסו לשכנע את עובדי הנציגויות המנופחות של משרד התיירות הישראלי בשלל בירות בעולם לעשות.... משהו? כל דבר?

נסו לשכנע את ועד העובדים באל על לאשר "קביעות א'" לאנשים שהם לא דור שמיני באל על.

נסו למצוא מודעת "דרושים" של חברת חשמל שבה לא מוצהר בגלוי שהעבודה היא זמנית.

נסו נסו נסו...

אבל.... לא תמיד תצמצאו כי.... אתם צריכים אותם: הם מונופול של הכוח. ויושבים שם אנשים שהדבר האחרון שבא להם לעשות זה לעבוד במקום עבודה שבו מקפידים על הפסקת אוכל של חצי שעה. לפעמים אני גולש לאיזה חלום בהקיץ שבו ניתנת לי הסמכות הדיקטטורית, רק לחצי שנה, להעביר אנשים מקומות עבודה. בחלומות אלו אני אכזרי הרבה יותר ממה שאני במציאות... אני שולף עובדי סקטור ציבורי/הסתדרותי, ושם אותם במקום עבודה פרטי עם בוס מקסים - אבל בכ"ז בעל מוסר עבודה של מקום פרטי... אבל אז אני תופס את עצמי ואומר "אל תהיה כזה רע - לא מגיע להם למות מייאוש: תן להם את הכיף שבמקום ציבורי". ואז אני מתעורר.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 03-02-2013 בשעה 09:30.
ישן 03-02-2013, 13:13
צלמית המשתמש של רועי AZ

כרגיל.. דמגוגיה בשקל..
בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "וזה בניגוד לגן העדן הסוציאליסטי שהיה פה 1950 ועד סוף שנות השמונים..."

מה הבעיה לכתוב שזה אגדה אמנם, אבל עדיין לכתוב. איפה שהוא בדרך, השקר יהפוך לאמת וככה מקדמים אג'נדה שטנית.

אני עדיין מחכה ממך לתגובה על ההשתלחות שלך בי. או להוכחתה או להתנצלות.

ישן 03-02-2013, 15:34
צלמית המשתמש של רועי AZ

הטחת רפש? תוכיח שזה נכון
בתגובה להודעה מספר 142 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אין לי מושג על איזו התנצלות: אם אמרתי משהו שנתפס כמשתלח"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
זה בגלל שבעיני הוא נכון. או עובדתית, או בצורה קרובה לכך.

כי אני לא זוכר דבר כזה. אשמח אם תוכיח לי הפוך (קישרתי למשפט הזה את המקרה המדובר)

וכל הדוגמאות שהבאתי הן מנסיון חיים - לא מעט שנות חיים כאדם עובד. אתה מכנה אחרים כ"דמגוגים בשקל" ("כרגיל") ועוד תארים אחרים למעלה, שכוונו במקור לאנשים אחרים. מעניין מה הסיפור שמאחורי הסיפור... לי אין ממש מה להסתיר: יש פה אנשים שמכירים אותי - יודעים מה אני עושה ובאיזו יעילות (וכן כמה כיסוי יש למה שאני מספר). יש לך השגות על הדוגמאות שהבאתי? תמצא איך לשלול אותן.

יש לי ועוד איך..

עובד איתי בחור שדחה פעמיים הצעה לקביעות והוא היה "דור ראשון" באל על.

לא הבנתי, מה רע בעבודה זמנית בחברת חשמל?

משרד הפנים - מה לעשות, זו בירוקרטיה. כמו שהשמש זורחת כל יום. וכמו בכל מקום בעולם.

לגבי התיירות - האמת שאין לי מושג.

ולגבי המיטות בתע"ש.. ובכן - אתה כבר אמרת..

ישן 03-02-2013, 18:36

ראוי לציין:

"במשך שנים היה המקום שייך לרשת על”ה, שנוהלה על ידי מארג סבוך של עמותות המזוהות עם תנועת בית”ר והליכוד. תחקיר שפורסם ב”הארץ” באוקטובר 2010 העלה שורה של כשלים ניהוליים, ובהם העברות תמוהות של מיליוני שקלים בין העמותות, פגיעה בזכויות עובדים ותשלומים נדיבים ביותר לאחד ממגייסי התרומות המרכזיים של הליכוד בארצות הברית. כעבור זמן קצר הכריזה רשת העמותות על פשיטת רגל, והבעלות על המוסדות שהפעילה, ובהם כפר הנוער בהרצליה, הועברה לידי רשת החינוך "עתיד"".

הנה, גם בימין יש מקורביזם, עצוב אבל זה נכון.

הלאה- אתה יודע מתי אתה יכול לשפוט הפרטה? כשאתה לא מפריט ומשאיר את השוק סגור. הדגימו את זה יפה על חברת חשמל. אם חברת חשמל תעבור לידיים פרטיות, האם היא תתייעל? כן, בוודאות, כדי לא להפסיד. האם היא תהיה באמת יעילה? לא, כי לא תהיה לה תחרות. במקביל להעברת השליטה בה, יש להתיר הקמת תחנות פרטיות שתעניקנה זכות בחירה ללקוחות (בישראל לפחות זה רלוונטי בעיקר למפעלים, מוסדות ומתקנים, אבל הנקודה אותה נקודה). אז אם אותו זכיין לא היה עובד כשורה בענף חופשי באמת, ההורים היו לוקחים את הילדים משם ושמים אותם בפנימיה אחרת. המקום היה מאבד את הקופונים מהילדים ופושט רגל. ראוי לציין גם כי מדובר ברשת חינוך ענפה עם לא מעט מוסדות לנערים ולמבוגרים. יש גם מקום לתגובת הרשת שמציינת דברים אחרים, אבל זה ניחא.

ולבסוף- שאלה מעצבנת כמו הכותרת שלך- למה אתה תומך התעללות במוגבלים וחסרי אונים במסגרת התמיכה שלך במוסדות ממשלתיים?

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E...0.D7.95.D7.A A

ישן 03-02-2013, 18:45

בתגובה להודעה מספר 149 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "טוב, הכי קל לענות לשאלה..."

לו היית עונה לכל מה שכתבתי, היית מגלה את התשובה לבדך- לו לאמא היתה זכות בחירה איפה לשים את הבן שלה (היות והוא לא שפוי, היא האפוטרופוסית שלו ולכן החופש הצרכני שלה ולא שלו), היא היתה מעבירה אותו למוסד אחר, טוב יותר, שהיה מקבל את הכסף עבורו (ממנה או מחברת הביטוח) בשמחה.

וסתם כדרך אגב-זאת דווקא הוכחה לכישלון הרגולטור... הרי אתה וחבריך מהללים את הפיקוח הממשלתי, ההתערבות הממשלתית, את הפקידות הנאורה. והנה- הם לא שווים כלום. לא עדיף שהפיקוח ייעשה על ידי 7 מיליון איש במקום 2 מפקחים?

ישן 03-02-2013, 18:55
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 150 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לו היית עונה לכל מה שכתבתי,..."

האמת שהתגובה היא ארוכה, בזמן האחרון אני הופך לא מעט במהו ההבדל המהותי בין תפיסות העולם שלנו.
ברגע שיהיה זמן אנסה לפתח את הדיון.
בכל מקרה, במקרה של בית חולים אין שום בעיה להעביר את החולה לבית חולים אחר. (בין אם מדובר בבית חולים פסיכאטרי ובית חולים רגיל)
בלי להיכנס כרגע למהות, כאשר מנהל של מוסד שבמהותו הוא ללא כוונת רווח רואה את הדברים קודם כל ומעל לכל כעסק שמטרתו להרוויח הסיכוי לתופעות לא סבירות גדל.
נכון, יש שבעה מליון רגולטורים. ויכול להיות שבסוף הוא יצטרך לסגור. אבל הידיעה שהוא יכול לגזור קופון מהיר ואחר כך לנוע לעסק הבא מתעל סוג מסוים של עוסקים.
הרבה מאוד דברים צריך להפריט, אפילו את רוב הדברים.
יש כמה דברים, בעיקר כאלו שנוגעים לחופש של בני אדם ולחסרי ישע. שלפני שבוחרים להפריט אותם היד צריכה לרעוד. לפעמים גם חלקים מהם אפשר להפריט בצורה טובה. אבל ההפרטה לא צריכה לבוא מאנשי האוצר אלא מאנשי המקצוע.

דוגמה להפרטה מוצלחת בתחום זה העמותות הפועלות בתחום של שיקום בבריאות הנפש.
כולן בידיים פרטיות וחלק לא קטן מהם עושה עבודה מצוינת.

ישן 06-02-2013, 19:41
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
ביטוח לאומי הוא שקר. הוא לא ממש ביטוח.
בתגובה להודעה מספר 153 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "ביטוח לאומי הוא לא מלך..."

הפתרון לביטוח לאומי הוא שהציבור ימשיך להפריש מהמשכורת שלו בדיוק את מה שהוא מפריש היום.

החלק הקטן שכבר היום משמש כביטוח יועבר, בדיוק כמו הפנסיה , הישר לחברות הביטוח כאשר העובד נותן הוראות לקנות עבורו ביטוח מוות ואובדן כושר עבודה או להגדיל את הפנסיה שלו.

החלק הגדול שהוא מס לכל דבר (אלא שהוא זורם לרזרבות הביטוח הלאומי) יעבור ישירות לקופת המדינה ויהווה מס הכנסה.

המדינה תרוויח יותר, האזרחים יהנו, היחידים שיפסידו יהיו עובדי הביטוח הלאומי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:03

הדף נוצר ב 0.26 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר