לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-03-2013, 14:14
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
גבר נמלט מבית הדין הרבני אחרי שהיה עצור משנת 2007

שימו לב שאתם לא קוראים על משהו שהתרחש באיראן או באיזושהי מדינה בעלת משטר דיקטטורי דתי וחשוך. זו ישראל 2013...

ynet: "סרבן גט בן 40 מחולון שעצור מ-2007, ביקש לצאת לשירותים במהלך שהותו בבית הדין. הוא ניצל את ההזדמנות, קפץ מחלון הקומה השנייה ונמלט. המשטרה פתחה בסריקות נרחבות אחר האסיר"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4353161,00.html

למי שלא יודע, כאשר בני זוג מתגרשים הגבר צריך לקיים טקס מפגר לחלוטין שבמסגרתו הוא למעשה מרשה לאישה להפסיק להיות האישה שלו. אם הוא לא מרשה לה אז היא לא יכולה להתחתן עם גבר אחר. זה מה שנהוג אצל העם שנבחר ע"י אלוהים על פני כל שאר העמים

איכשהו, במקום שיחליטו לבטל את הטקס המפגר הזה של מתן גט או במקום שבית הדין יכריז על גט במקום הבעל החליטו לזרום עם השיגעון הזה עד הסוף ולהכניס למאסר כל מיני אידיוטים שלא מוכנים לתת את הגט. זה כאילו הממסד הדתי אומר שלגבר נשוי יש כוחות כישוף מיוחדים על אשתו ורק הוא יכול להסיר ממנה את הכישוף ובכך לשחרר אותה

זה כמו שאנשים בוגרים יתחילו להעמיד פנים שהם חיים בתוך ספר של הארי פוטר וכולם מסביב יתנהגו כאילו זה נורמלי ושפוי לחלוטין
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-03-2013, 15:04
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "/הגנה חסרת בסיס וחסרת הגיון..."

/תקיפה חסרת בסיס וחסרת הגיון על כל דבר דתי באשר הוא, רק כי הוא דתי.

מה שאתם עושים זה בדיוק מה שהמדינאי עושה שגורם לכם לצחוק עליו.

האשכול הזה הוא בדיוק כמו שהמדינאי יבוא לפה, יפתח אשכול עם two girls one cup ושאר זוועות אחרות ויגיד שזה מה שהחילוניות יוצרת, זה הקו המנחה מאחוריה וזוהי מערכת הערכים שלה.

אתם מתעסקים באותו לבל בדיוק רק מהצד השני של המתרס. מחפשים כל עיוות, לא משנה גודלו ומסיקים ממנו תורות אנתרופולוגיות שלמות על כמה שהדת עקומה ויוצרת רבנים פסיכופטיים אנסים פדופיליים.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 06-03-2013, 15:04
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "תפסיק להיות טרול. מערכת בית..."

לא צריך להיות קיים דבר כזה "סרבן גט" או "מסורבת גט". אחד הצדדים רוצה להתגרש? הוא פונה לבית משפט ומבקש שיוציאו צו שאומר שהוא משנה סטטוס מנשוי ללא נשוי.

אני לא אתפלא אם לפני הרבה מאוד שנים היה לנו היהודים איזה אבא קדמון עם בעיות בתחום הזקפה שהיה גם בעל עמדה בכירה בממסד הדתי של פעם ואותו אדם חשש מאפשרות שאשתו תרצה לעזוב אותו בשביל להיות עם מנקה הבריכה שלהם אז הוא החליט לתת מכת מנע. מה עשה אותו בכיר? דחף לספר דברים כ"ד א' את הפסוק "כִּי יִקַּח אִישׁ אִשָּׁה וּבְעָלָהּ, וְהָיָה אִם לֹא תִמְצָא חֵן בְּעֵינָיו - כִּי מָצָא בָהּ עֶרְוַת דָּבָר, וְכָתַב לָהּ סֵפֶר כְּרִיתֻת וְנָתַן בְּיָדָהּ וְשִׁלְּחָהּ מִבֵּיתוֹ."

כלומר כדי שאשתו לא תוכל להשתרלל עם מנקה הבריכה שלהם הוא יזם פסוק שימנע מכל הנשים להיות מסוגלות לעזוב את הבעל בצורה מסודרת.
ישן 06-03-2013, 15:10
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "לא צריך להיות קיים דבר כזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
לא צריך להיות קיים דבר כזה "סרבן גט" או "מסורבת גט". אחד הצדדים רוצה להתגרש? הוא פונה לבית משפט ומבקש שיוציאו צו שאומר שהוא משנה סטטוס מנשוי ללא נשוי.

ברור לך שהמונח קיים גם במערכת האזרחית כן? איפה הקטע שבו אתה תוקף אותה?
ציטוט:
אני לא אתפלא אם לפני הרבה מאוד שנים היה לנו היהודים איזה אבא קדמון עם בעיות בתחום הזקפה שהיה גם בעל עמדה בכירה בממסד הדתי של פעם ואותו אדם חשש מאפשרות שאשתו תרצה לעזוב אותו בשביל להיות עם מנקה הבריכה שלהם אז הוא החליט לתת מכת מנע. מה עשה אותו בכיר? דחף לספר דברים כ"ד א' את הפסוק "כִּי יִקַּח אִישׁ אִשָּׁה וּבְעָלָהּ, וְהָיָה אִם לֹא תִמְצָא חֵן בְּעֵינָיו - כִּי מָצָא בָהּ עֶרְוַת דָּבָר, וְכָתַב לָהּ סֵפֶר כְּרִיתֻת וְנָתַן בְּיָדָהּ וְשִׁלְּחָהּ מִבֵּיתוֹ."

כלומר כדי שאשתו לא תוכל להשתרלל עם מנקה הבריכה שלהם הוא יזם פסוק שימנע מכל הנשים להיות מסוגלות לעזוב את הבעל בצורה מסודרת.

חוץ מזה שהקטע הזה לא מוסיף לך הרבה כבוד והופך אותך, כמו שאמרתי קודם, למדינאי של החילוניים- דווקא מצחיק שאתה מזכיר בעיות זקפה.

בקשר לדיון האינסופי שיש לנו פה על "ברית מילה- דבר טוב או בגלל שאנס את אבא שלך דוב", לאחרונה שמעתי (תודות לספר של אורי) שאחד הצארים של רוסיה חלה בוירוס נפוץ מאוד באותה תקופה, שיצר פצע מוגלתי על העורלה ובכך הפך את הזקפה לכאב בלתי נסבל ובעקבות כך הוביל לאימפוטנציה. "האוריינטלים" היו פותרים בעיה זאת בעזרת ברית מילה.

1-0 לברברים אני מניח.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 06-03-2013, 15:08
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "גבר נמלט מבית הדין הרבני אחרי שהיה עצור משנת 2007"

אתה מודע לעובדה שגם אישה יכולה להיות סרבנית גט? גט צריך להינתן בהסכמת שני הצדדים.
ההבדל היחיד (והמאוד מאוד קשה ובעייתי) בין נשים לגברים בנושא הזה הוא שאם אישה שוכבת עם גבר כאשר היא עדיין נשואה (למשל כי היא מסורבת גט) ונולד לה ילד - הילד ממזר ואסור לו להתחתן עם יהודיה. אם יתחתן עם יהודיה - ילדיו יהיו ממזרים, וכן הלאה לנצח.
(זה לא בעייתי אם אתה חילוני וזה לא מעניין אותך, וגם לא את דורות העתיד שלך. זה כן בעייתי ברגע שאיפשהו בשרשרת הדורות יש בנאדם דתי, או לפחות אחד שהמסורת מספיק חשובה לו כדי שירצה להתחתן כדת משה וישראל. וכממזר הוא לא יוכל לעשות את זה.)

לעומת זאת אם גבר נשוי שוכב עם אישה אחרת (למשל כי הוא מסורב גט) ונולד לו ילד - הילד לא ממזר.
בפועל זה גם לא ממש אסור לו (האיסור הוא הרבה פחות חמור) בניגוד לאישה הנשואה שלה ממש ממש אסור לשכב עם גבר אחר. (זה הרבה יותר חמור מאשר אם אישה רווקה תשכב עם גבר אחר, וכידוע גם את זה רוב הדתיות לא עושות.)
שוב, אם הם חילונים זה לא יעניין אותם, אבל למרבה הצער יש המוני מסורבות גט דתיות, שאותן זה כן מעניין.
ישן 06-03-2013, 15:36
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "אתה מודע לעובדה שגם אישה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שחף דרור
גט צריך להינתן בהסכמת שני הצדדים.

לא יכול להיות שמערכת משפט הגונה תאמר למישהו או למישהי שהם לא יכולים להיפרד באופן רשמי מהבן זוג מבלי שהצד השני ייתן אישור לפרידה. את לא רואה את הטיפשות המובנית במנגנון פרידה שכזה? זה כמו שאת תסכימי להשאיל לי איזשהו חפץ ואת לא תוכלי לקבל אותו בחזרה עד שאני לא אסכים לכך שתקבלי אותו בחזרה. מדובר בחוסר צדק שזועק לשמים.

אין היגיון בלהמשיך מסורת מסוימת רק בגלל שהיא נמשכת הרבה שנים. במשך הרבה שנים היה אסור לנשים ולשחורים להצביע. האם זה שהדבר המטופש הזה נמשך הרבה זמן הייתה סיבה סבירה והגיונית להמשיך את האיסור המטופש והלא צודק הזה? ברור שלא. גם להמשיך את השטות הזו של "צד א' צריך לאשר לצד ב' להיפרד ממנו" לא צריך להמשיך רק בגלל שככה זה היה מאז הימים בהם לא היו מטוסים בשמים.
ישן 06-03-2013, 17:22
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "[QUOTE=שחף דרור] גט צריך..."

על הנושא של גירוסין באופן כללי לא דיברתי, רק על הצגת הנושא כחד צדדי לרעת האישה (כן יש בעייתיות גדולה יותר כשהאישה היא המסורבת, אבל השיוויון פה גדול יותר ממה שנהוג לחשוב).
באופן כללי התשובה שלי לא תמצא חן בעיניך: אילו חוקי היהדות, אין מה לעשות.
אם אתה תוהה למה זה ככה, אז הסיבה היא הרצון להקשות על הפרידה, כי בית יהודי זה דבר שאסור שיהיה קל לפרק. משפחה היא ערך מאוד חזק ביהדות, והמצוות מנסות לעזור לנו לשמור על ערכי המשפחה. אם אין ברירה והפרידה בלתי נמנעת - יש מנגנון לפרידה (גירושין), ויש גם דרך לגרום לבנאדם לרצות לתת גט. אמנם אסור לכפות על בנאדם לתת גט, אלא צריך שהוא ירצה, אבל בגמרא (נדמה לי) כתוב משהו בסגנון: "תולים אותו הפוך מעץ עד שירצה". כלומר, אתה צריך לרצות. אבל אל דאגה, אנחנו נגרום לך לרצות. למרבה הצער בתי הדין משתמשים בכוח הזה לעיתים רחוקות מדי, ואחרי שיותר מדי עצבים נמרטו. (כמובן לא תולים מעץ, אבל מעקלים חשבונות וכדו', ובמקרים חריגים אפילו מכניסים לכלא. למרבה הצער #2 - יש חולים בראש שאפילו זה לא גורם להם לתת גט.)
ישן 06-03-2013, 20:11
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "[QUOTE=שחף דרור] גט צריך..."

מה שצועק לשמיים זה שאתה או בור או טרול.

"לא יכול להיות שמערכת משפט הגונה תאמר למישהו או למישהי שהם לא יכולים להיפרד באופן רשמי מהבן זוג מבלי שהצד השני ייתן אישור לפרידה. את לא רואה את הטיפשות המובנית במנגנון פרידה שכזה? זה כמו שאת תסכימי להשאיל לי איזשהו חפץ ואת לא תוכלי לקבל אותו בחזרה עד שאני לא אסכים לכך שתקבלי אותו בחזרה. מדובר בחוסר צדק שזועק לשמים."

למעשה, דוגמא טובה יותר מהדוגמא שנתת היא כריתת חוזה על ידי שני צדדים, כשאחד רוצה להפר אותו באופן חד צדדי. האם נראה לך הגיוני שניתן להפר חוזה בצורה חד צדדית סתם כך? נישואים הם חוזה. אם מישהו רוצה להפר אותו, לא נראה לך שצריך את ההסכמה של הצד השני?

ישן 06-03-2013, 16:43
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "גבר נמלט מבית הדין הרבני אחרי שהיה עצור משנת 2007"

אני עם גולני בעניין, זה נראה כמו תקיפה חסרת בסיס וחסרת הגיון על כל דבר דתי באשר הוא, רק כי הוא דתי.

יש פה עניין פורמלי לחלוטין. נישואים הם חוזה, וכל חוזה הוא מחייב. זה לא הגיוני שצד אחד יוכל לבחור לעצמו להפר את החוזה בניגוד להסכמת הצד השני (בהנחה שהאפשרות לא מעוגנת מלכתחילה*)
זה כמו שתחתום חוזה התחייבות לעבודה/מגורים/שקרכלשהואחר ואז תתלונן שהם לא נותנים לך לברוח באמצע. זו הרי ישראל של שנת 2013..

*מה שאתה כן יכול להתלונן, זה שהמדינה לא תחשיב אותך כ־"נשוי" לעניינים כאלו ואחרים, אם כן תנסח חוזה אחר כזה משלך
ובכל זאת, גם אם תוכל, קשה לי לראות בחורה כלשהי שתסכים להיכנס אתך למבנה משפחתי שנותן לך מראש את האפשרות לברוח בלי שום הגבלות.

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 06-03-2013 בשעה 17:05.
ישן 08-03-2013, 14:05
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי ilane שמתחילה ב "עד גיל 6 לרוב החזקה המלאה היא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilane
הבאתי דוגמא לחוסר צדק והשאלות שלכם הן כאילו אתם חושבים שזה מוצדק
אין מה להיות . השאלות אינן כאילו אני חושב שזה מוצדק, אלא כאילו שזה לא אי-צדק מקרי ובודד, אלא מקרה פרטי של תופעה רחבה יותר. אני מציע לך להרים את הראש ולהסתכל על הבעיה הרחבה, כי לרדוף אחרי כל מקרה פרטי יעייף אותך מהר מאוד. יש הרבה יותר מקרים פרטיים מאשר זמן שיש לך להתעסק בהם...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 08-03-2013, 14:02
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי ilane שמתחילה ב "באופן אישי?P: תפסיק להיות..."

אני רוצה להאמין שלמרות ההתחכמות אתה לא מטומטם והבנת את הפואנטה.
מזונות בדרך-כלל יוצאים מהכיס של הגבר, אפילו במקרים בהם האישה הרוויחה יותר. (מסתבר שהגבר הוא "המפרנס העיקרי" גם אם הוא מרוויח גרושים...)
"חזקת הגיל הרך" תקפה בדרך כלל, וגם לאחר הגיל הזה, המשמורת לאם היא ברירת המחדל, והאב צריך לעבוד קשה כדי להגיע למשמרות משותפת, במקרה הטוב. בדרך כלל.
נשים משרתות פחות בצבא, אבל יוצאות לפנסיה מוקדם יותר.
אם אישה טוענת שהוטרדה מינית או נאנסה, הגבר קודם ייאסר, ואחר-כך יבררו מה קרה; אם גבר טוען שהוטרד מינית יצחקו עליו. אם יטען שנאנס יטענו שזה בלתי אפשרי...

מפתיע שסרבן גט יושב בכלא ללא הגבלה (באמצעות המנגנון המתועב של "ביזיון בית משפט" שמתועב בכל מקרה, ולא דווקא בענייני מעמד אישי) ואילו סרבנית גט אפילו לא הייתה יודעת איך נראה תא מעצר?

חוסר צדק? בהחלט.
מפתיע? בהחלט לא.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 06-03-2013, 20:40
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "תראה לי בבקשה היכן ניתן לבצע..."

ראשית, לדעתי זה לא משנה אם במקומות אחרים בעולם אין אפשרות כזו,
זה לא הופך את המצב בישראל/ביהדות לסביר באיזושהי צורה.

מצב בו לא ניתן להתגרש בלי הסכמת הצד השני אחרי פירוד של 12 שנים הוא רע.
הוא רע אם המקור לחוק יהודי, הוא רע אם המקור נוצרי והוא רע אם המקור אחר.

שנית, למיטב הבנתי באנגליה אם אתה חי בנפרד מאשתך 5 שנים, אתה רשאי להתגרש ללא הסכמת הצד השני,
ובשבדיה אם אתה חי בנפרד מאשתך שנתיים, אתה רשאי להתגרש ללא הסכמת הצד השני.
כל מיני מדינות מציבות כל מיני תנאים לגירושין, מכל מיני סיבות.

הגיוני שבישראל הפרלמנט יקבע את התנאים לגירושין, ולא רבנים.

If you have lived apart for more than two years you can have a divorce directly, even if you ... do not agree on getting divorced.
http://www.domstol.se/Funktioner/En...Family/Divorce/

If a marriage has irretrievably broken down and the parties have lived apart for a continuous period of five years then either party may seek to obtain a divorce regardless of whether the other party consents or not
http://www.terry.co.uk/five_years_separation.html

ישן 07-03-2013, 20:20

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]הפרה חד צדדית..."

נישואין הם בדיוק חוזה. זה חוזה שמדבר על זכויות שמוקנות על ידי אדם אחד לאחר (למשל זכות להיות אפוטרופוס במקרה של קומה, להיות היורש אם אין צוואה מפורשת אחרת), זכות ברכוש ובממון של השני, וכך הלאה. עצם זה שאתה דורש אסדרה של הנושא, זאת הבעיה. לטעמי נישואים צריכים להיות בין אנשים ולא בין המדינה לאנשים. אז אם אני ומישהי כלשהי לא רוצים יותר לגור ביחד, אנחנו לא גרים ביחד. ואם עשיתי טעות וחתמתי על חוזה בנוסח הנישואים היהודיים, אז אני צריך לשלם לה אם אני לא רוצה לחיות איתה ביחד ואם אני רוצה להתחתן עם מישהי אחרת בנישואים יהודיים. זה הפיצוי על הפרת החוזה.

ישן 08-03-2013, 05:48
צלמית המשתמש של MiRi_GrEEn
  MiRi_GrEEn MiRi_GrEEn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.03

נתפסתם על הקטע הזה שנישואין זה חוזה וחוזים יש לקיים...

נכון, נישואין הם באמת סוג של חוזה, אבל-

1. כן, כל בנאדם שחתם על כל חוזה שהוא, יכול להפסיק את החוזה בכל רגע נתון באופן חד צדדי. בידיעה שהצד השני שנפגע מההפרה, זכאי על פי הדין, לתרופות. אם זה השבה, אם זה פיצויים, אם זאת אכיפה. תלוי בחוזה... עזבו את זה, אני גם יכולה לרצוח בכל רגע שאני רוצה. אני עושה חישוב של עלות תועלת, ואני מחליטה שאני מעדיפה להכנס לכלא ל25 שנים מאשר שאיקס ימשיך להיות חי. זה היופי שבחוקים... אתה אמור ללכת לפיהם, ואם לא בא לך, אתה אמור לדעת בוודאות מסויימת מה תהיינה ההשלכות.

2. יש חוזים, שכאשר מפרים אותם- בית משפט יכול לפסוק פיצויים, אבל לא יכול לפסוק אכיפה. כמו חוזים למתן שירותים לדוגמא. אם חוזה הופר, ושני הצדדים הסתכסכו, אי אפשר לחייב אותם לחזור ולנהל מערכת יחסים.

3. בדיוק בקטע הזה, בין היתר, נישואין שונים מחוזה אחר. אנשים שמתחתנים משנים את הסטטוס שלהם כלפי כל העולם. להגיד שנישואין זה סתם חוזה וזהו זה לא נכון.

4. לפי מה שאני יודעת, מצב של עגינות או סרבנות גט קיים רק ביהדות. בנישואין אזרחיים המדינה מוסמכת לבטל נישואין. אני אשמח להווכח שאני טועה

ישן 08-03-2013, 08:06

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "נתפסתם על הקטע הזה שנישואין..."

את מתבלבלת. הנישואים אינן חוזה לקיום מערכת יחסים, אלא יש להם תוקף משפטי במיוחד בעניין של רכוש, של החלטות חיים ומוות, וכיו"ב. אי אפשר לחייב זוג להמשיך מערכת יחסים, ואכן הם יכולים להפסיק את מערכת היחסים בלי קשר לקיום הנישואים או לא. אבל עניין הגירושין חשוב יותר מהבחינה הממונית. ואם לא מגיעים להסכם על חלוקת הרכוש, זכויות הביקור וכדומה, אזי החוזה עדיין קיים. ייתכן שאישה למשל לא תרצה להתגרש כי בעלה הוא סוחר עשיר והיא יודעת שייתכן שיחתום על חוזה עתק עוד חצי שנה. אז היא לא מתגרשת כי היא רוצה לקבל חלק מהרכוש העתידי. אם היא תתגרש או תגורש בכוח על ידי בית המשפט היא עשויה לא לקבל שקל מהתקבולים העתידיים. לגבי ביטול נישואים אזרחיים בכוח- שיפ הדגים על בריטניה ושוודיה, כנראה שלא מצא אחרים. אבל כמובן שיש אנשים שמתחתנים חתונה כפולה, אזרחית ודתית, ובמקרה הזה אי אפשר לגרש בכוח.. מה עושים? סרבנות עדיין קיימת.

ישן 08-03-2013, 08:37
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "את מתבלבלת. הנישואים אינן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
לגבי ביטול נישואים אזרחיים בכוח- שיפ הדגים על בריטניה ושוודיה, כנראה שלא מצא אחרים.

מצאתי עוד מדינות אחרי פרסום ההודעה, ואם הייתי ממשיך לחפש, הייתי מוצא עוד.
אני לא רואה סיבה שאתה וגולני תטענו שדברים לא אפשריים בנישואים אזרחיים, באופן מכליל, בלי שתצאו ותבדקו את המצב במדינות נאורות (כלומר מתוך בורות).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
הנישואים אינן חוזה לקיום מערכת יחסים

הם בעיקרם כן, בפרט ביהדות (אלה הנישואים שאנחנו מדברים עליהם), לאישה ולבעל יש חובות זו כלפי זה, בין היתר לספק יחסי מין באופן בלעדי ומזונות אישה (הרי את מיוחדת לי + שאר כסות ועונה).
זה שיש דברים נלווים להסכמה הבסיסית הזו זה ליד העניין.
בגלל זה העילות לגירושין קשורות בדיוק באי קיום החובות האלה במערכת היחסים, בגלל שאלה הפרות חוזה,
ואם מערכת היחסים לא מתפקדת, גם בחו"ל, זו יכולה להיות עילה לגירושין.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
ואם לא מגיעים להסכם על חלוקת הרכוש, זכויות הביקור וכדומה, אזי החוזה עדיין קיים.

אלה שני נושאים שונים. רכוש ואפשרות להתחתן מחדש.
לעניין הרכוש במצב הרגיל לא צריך הסכמה, מחלקים את הרכוש לפי חוק (למשל).
וגם אם נניח שזה מצב מיוחד, שיתנו לשופט להחליט.
זה יותר הגיוני מלמשוך אותה כשהיא מעוגנת 17 שנים.

ישן 08-03-2013, 08:57
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]לגבי ביטול..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
מצאתי עוד מדינות אחרי פרסום ההודעה, ואם הייתי ממשיך לחפש, הייתי מוצא עוד.
אני לא רואה סיבה שאתה וגולני תטענו שדברים לא אפשריים בנישואים אזרחיים, באופן מכליל, בלי שתצאו ותבדקו את המצב במדינות נאורות (כלומר מתוך בורות).

זה נכון לפחות לחלק מהמדינות בארה"ב. ממש אין לי כוח או רצון להתחיל לחקור את הנושא לעומקו- אם היה לי, כנראה שהייתי מפנה אותו לטובת הלימודים שלי לא לטובת ויכוח עקר באינטרנט....
ציטוט:
הם בעיקרם כן, בפרט ביהדות (אלה הנישואים שאנחנו מדברים עליהם), לאישה ולבעל יש חובות זו כלפי זה, בין היתר לספק יחסי מין באופן בלעדי ומזונות אישה (הרי את מיוחדת לי + שאר כסות ועונה).
זה שיש דברים נלווים להסכמה הבסיסית הזו זה ליד העניין.
בגלל זה העילות לגירושין קשורות בדיוק באי קיום החובות האלה במערכת היחסים, בגלל שאלה הפרות חוזה,
ואם מערכת היחסים לא מתפקדת, גם בחו"ל, זו יכולה להיות עילה לגירושין.

אלו הן הסיבות להפרת נישואין ע"פ היהדות:
http://www.getup.co.il/article.asp?id=406
היות ועל סמך סעיפים אלה נחתם החוזה, הרי שאם אף צד אינו מפר את אחד הסעיפים (קרי אם "סתם" נגמר לאחד מבני הזוג מהנישואין) אין שום עילה לבטל את החוזה באופן חד צדדי, אלא רק בהסכמת שני הצדדים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 08-03-2013, 09:16
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "1. אין שום דבר הגיוני בלבסס..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
1. אין שום דבר הגיוני בלבסס את הדעה שלך על ארה"ב בלבד (וגם זה על סמך מידע חלקי),
לכן טענתי בתחילת הדיון שמה שאתה כותב חסר בסיס וחסר הגיון, ואני שמח לגלות שצדקתי.

נכון, כי בארה"ב אין חתונה אזרחית. בכלל אין הפרדה של דת ומדינה.
ציטוט:
2. יש הבדל בין להפר את חוזה הנישואין לבין גירושין.
ההפרה היא עילה לגירושין.
בכל מקרה צריך הסכמה של שני הצדדים (כיום).
ההפרה היא חד צדדית.

נכון וזה מה שמוצדק.

אתה ומירי טוענים שצד אחד יהיה זכאי להפר את החוזה בכל רגע ללא עילה וללא הצדקה פרט לכך ש"הוא רוצה".

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 08-03-2013, 09:48
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "1. זה לא רלוונטי: א. לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
1.
א. לא מבססים טיעון על מצב משפטי בכל העולם על ארה"ב בלבד, וזה מה שעשית.

אם ככה לא מבססים טיעון על מצב משפטי בכל העולם בכלל. לכל מדינה יש את החוקים והמסורות שלה. אין חוק בינ"ל בנושא נישואין אזרחיים. להביא דוגמא מארה"ב לגיטימי באותה מידה של להביא דוגמא מסקנדינביה.
ציטוט:
ג. ארה"ב לא נאורה, ובדיוני אינטרנט מקובל להצדיק את המצב בישראל במצב בארה"ב ובהתנהגות ארה"ב בדיוק כי יודעים שהיא לא נאורה.

אז מישהו צריך לשלוח מזכר לכל העולם, היות וארה"ב נחשבת למנהיגת העולם המערבי "הנאור".
ציטוט:
2. אני ומירי אומרים מה שנכון. אני חוזר - הפרה יכולה להיות חד צדדית. הפרה אינה גירושין, היא עילה לגירושין.

שזה בדיוק מה שאמרתי.
ציטוט:
אנחנו טוענים בנוסף לזה ובנפרד לחלוטין מזה שצריך לאפשר, בניגוד ליהדות, להתגרש חד צדדית, כפי שאפשר לעשות בחלק מהמדינות.

זכותכם, אבל דבר כזה אפשר לעשות רק בהנחה והנישואין עצמם היו לא יהודיים.
אתה לא יכול לכפות דיעה או רצון חיצוני על מערכת החוקים היהודית.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 08-03-2013, 10:19
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "אבל מציגים לך בצורה הכי ברורה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MiRi_GrEEn
ואתה מצד אחד אומר שאסור למתוח עליה ביקורת

מתי אמרתי את זה?
ציטוט:
מצד שני אתה מתנגד להוציא את הנישואין מהמונופול של הדת.

נכון, לא רק הנישואין אגב, אני מתנגד להפרדת דת ומדינה באופן מוחלט (כלומר, לא מתנגד מוחלט להפרדה אלא מתנגד להפרדה מוחלטת)
ציטוט:
לא קצת דיקטטורה?

אז כל חוק שלא מוצא חן בעייניך הוא דיקטטורה? כל חוק שמוצאים בו פגם הוא דיקטטורה?

זה חוסר צדק כלפי קבוצות מסוימות, אני מסכים ועל כך אין ויכוח אבל מכאן ועד דיקטטורה רחוקה מאוד הדרך...

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 08-03-2013, 09:42

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=sheep]1. אין שום דבר..."

מזה זכאי?

אני טוענת שאין דבר כזה ״זכאי״ בהקשר הזה. לבני אדם אמורה להיות זכות בחירה, יכולת, להפר חוזה. בכפוף לסנקציות שהדין מטיל... כלומר, אם כרתתי חוזה ואני לא רוצה לקיים אותו, אני אשקול מה כדאי *לי* יותר. להמשיך לקיימו, או להפרו ולהתמודד עם העונשים. בנישואין דתיים זה לא עובד, כי אם בא לי להפסיק את החוזה, להפסיק להיות נשואה (כלפי כל העולם), אני לא יכולה וזהו. אני כבולה, עגונה. לנצח נצחים עד שהצד השני לחוזה יסכים. זה פשוט סותר לדעתי את חופש הבחירה.

לא דיברתי לרגע מה ראוי, או טוב, או מוסרי. אלו מושגים לא אבסולוטיים. הם תלויי תרבות והשקפת עולם. יכול להיות שלדעתך זה לא מוסרי לרצות להפרד מבן זוג סתם כי נגמר לי. וזה בסדר... לדעתי זה כן מוצדק.

ישן 08-03-2013, 21:01

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]לגבי ביטול..."

איפה טענתי שזה לא ניתן? ביקשתי שיראו לי. ואני בטוח שצ'אקי לא בדק לפני שכתב פה. אתה הצלחת למצוא כמה דוגמאות. ואגב, כל מדינה בה הנישואים הם עניינה של המדינה, אינה מדינה נאורה אלא מדינה שמתערבת בהסכם שנעשה בין אנשים בוגרים ובהסכמה. נשמע לך נאור? ייתכן שכן, בתור מי שמקדש את התערבות הפקיד המושלם בבני האדם הנחותים.

בנוסף- דיברתי על הנישואים במשפט הישראלי- יש להם מעמד שנוגע לענייני רכוש. אין חוק לגבי מערכת היחסים עצמה, אין חוק שמדבר על בגידות, על כמות יחסי המין וכו'. החוק לא עוסק במערכת היחסים אלא בממון, החלטות חיים ומוות וכיו"ב.

מה שאתה ומירי רוצים זה להכריח אדם להסכים להפרת החוזה החד צדדית על ידי הצד השני. למה? מי שחתם על חוזה (נישואים יהודיים דתיים) יעמוד בחוזה, גם אם זה אומר שאחד הסעיפים בו הוא להשתחרר מהחוזה רק בהסכמת הצד השני.

ישן 08-03-2013, 21:12

בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "איפה טענתי שזה לא ניתן?..."

אתה טועה.

1. ההבדל בין חוזה לבין הסכם, הוא שחוזה, לעומת הסכם, הוא אכיף. כלומר, אם אחד הצדדים לא עומד בהסכם, בית המשפט יכול להפעיל סנקציות על הצד שהפר. אף אחד לא מכריח אותך לחתום על חוזים, אתה יכול לחתום על הסכמים מרצון, וזה טוב ויפה כל עוד יש רצון, הבעיה מתחילה כשהרצון נגמר...

2. אין חוק בנוגע ליחסים עצמם, אבל יש הלכה מחייבת. בני זוג שאינם נשואים, אלא ידועים בציבור - חלה עליהם הלכת השיתוף. זה כמובן תלוי בכל מיני גורמים, אבל זה ההסדר.

פעם שניה, מה שמסדיר את ענייני הממון הוא חוק יחסי הממון בין בני זוג, או הלכת השיתוף, או הסכם ממון שנחתם - לא הנישואין עצמם.

לגבי החלטות של חיים ומוות - נראה לך הגיוני שמערכת היחסים שלי עם בעלי תגמר, לא נגור ביחד ולא נסבול אחד את השני, ובגלל שאני מסורבת גט הוא יחליט מתי לנתק אותי מהמכונות הנשמה כשאהיה צמח? לי לא.

3. להכריח מישהו להסכים להפרת חוזה חד צדדית? ברור שלא. אף אחד לא יסכים מרצונו שיפרו את החוזה מולו... בשביל זה החוזה אכיף, ולא סתם הסכם. כדי לא להגיע למצב שסומכים על טוב ליבו והגינותו של הצד השני. בשביל זה יש תרופות... בשביל זה מי שהפרו מולו חוזה זכאי לפיצוי/השבה/אכיפה...

נערך לאחרונה ע"י MiRi_GrEEn בתאריך 08-03-2013 בשעה 21:31.
ישן 08-03-2013, 21:33

בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "אתה טועה. 1. ההבדל בין חוזה..."

אני לא. את טועה. ככה בערך נראה הטיעון שלך.

הו, אני שמח שדיברת על כך שאף אחד לא מכריח לחתום. אז למה מתחילים להתבכיין אם בנישואים יהודיים אין אפשרות לצאת מהם ללא הסכמת הצד השני? מי שנכנס לזה בהתחלה צריך לדעת, ולא לבכות. מה את רוצה בדיוק? שבית המשפט יכריח את כל הדתיים בעולם להתייחס לאישה שהתחתנה בנישואים יהודיים והתגרשה אזרחית כאילו התגרשה גם מבחינת הדת? או שבית המשפט יכריח את הרבנות לרשום אותה כנשואה בפעם השניה גם אם מבחינת הדת לא התגרשה? או שאת כמו כלב שנובח על מכוניות אבל אין לו מושג מה יעשה כשיתפוס אותן? (קרדיט לאביר האפל )

"פעם שניה, מה שמסדיר את ענייני הממון הוא חוק יחסי הממון בין בני זוג, או הלכת השיתוף, או הסכם ממון שנחתם - לא הנישואין עצמם"

את שמה לב לסתירות שלך? ומה בדיוק מגדיר בני זוג לעניין חוק יחסי הממון? הנישואין...(או ההמצאה של הדיקטטורה המשפטית- ידועים בציבור).

לגבי החלטות של חיים ומוות- זה מה שחתמת כשהסכמת להתחתן בנישואים יהודיים. ואת תמיד יכולה להכין צוואה או מכתבי אי הנשמה וכו'. לא עשית? באסה לך. ההסכם שחתמת עליו, הנישואים, מקנים לאדם אחר את הזכות להחליט. למרות שכפי שראינו בפרשת טרי צ'יאבו, גם ההורים תמיד יכולים לדבר.

ישן 08-03-2013, 22:17

בתגובה להודעה מספר 113 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני לא. את טועה. ככה בערך..."

1. זה לא שאף אחד לא מכריח לחתום. אל תתייחס לחצאי משפטים. אף אחד לא מכריח לחתום על *חוזה*. אתה יכול לחתום גם על הסכם. לא אכיף. מרצון. אתה יכול להשכיר את הדירה שלך למישהו, לחתום איתו על הסכם שאינו חוזה, שאינו אכיף, שהמדינה לא תתערב לך.

2. מי שנכנס לכל הסכם שהוא, יכול להפר אותו חד צדדית, אלא אם קושרים לו את הידיים ונועלים אותו בכלוב.
לדוגמא- אני ואתה כורתים חוזה, בו כתוב שאני מתחייבת לשטוף לך את הרצפה בכל יום שישי, ובתמורה אתה מנקה לי את השמשות. כאן אפצל את הסיפור לשני תרחישים:
א. הוספנו סעיף בחוזה בו אנחנו כותבים שמי שמפר את החוזה ישלם לצד השני 30 שח.
ב. לא הוספנו כלום.

בוקר שישי אחד אני מתעוררת ולא בא לי לשטוף לך. אז אם אנחנו בתרחיש א, אני אעדיף לשלם לך 30 שח ולצאת מהחוזה. אם אנחנו בתרחיש ב, אתה תתבע אותי והשופט יחליט לפי שיקוליו כמה אני אשלם לך (הוא לא יכריח אותי לשטוף, או להחזיר לך את כל השטיפות שנתת לי). הפואנטה היא, שלא משנה מה, אני את הבית שלך לא אשטוף! וזה לא משנה כמה תכעס ותגיד שזה בעיה שלי שחתמתי, ואף אחד לא הכריח, ואני רעה, ולא מוסרית. לא שוטפת.

3. אני רוצה בדיוק להתחתן (לחתום חוזה נישואין אכיף נורמלי. אזרחי. כזה שלא נועל אותי בכלוב) בלי קשר לדת. אני לא כלב.

4. ענית לעצמך, נישואין או ידועים בציבור. שזה בעצם זוג אנשים שלא נשואים. שזה בעצם אומר שההלכה חלה על מי שנשוי ועל מי שלא נשוי. שזה בעצם אומר על כל מי שבמערכת יחסים רצינית עם כוונת שיתוף.

נערך לאחרונה ע"י MiRi_GrEEn בתאריך 08-03-2013 בשעה 22:42.
ישן 09-03-2013, 18:03

בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "1. זה לא שאף אחד לא מכריח..."

ציטוט:
1. זה לא שאף אחד לא מכריח לחתום. אל תתייחס לחצאי משפטים. אף אחד לא מכריח לחתום על *חוזה*. אתה יכול לחתום גם על הסכם. לא אכיף. מרצון. אתה יכול להשכיר את הדירה שלך למישהו, לחתום איתו על הסכם שאינו חוזה, שאינו אכיף, שהמדינה לא תתערב לך.

בוודאי שהמדינה מתערבת, אם יש לנו סכסוך לגבי אותו הסכם, בית המשפט מכריע (זרוע של המדינה)

2. מי שנכנס לכל הסכם שהוא, יכול להפר אותו חד צדדית, אלא אם קושרים לו את הידיים ונועלים אותו בכלוב.
לדוגמא- אני ואתה כורתים חוזה, בו כתוב שאני מתחייבת לשטוף לך את הרצפה בכל יום שישי, ובתמורה אתה מנקה לי את השמשות. כאן אפצל את הסיפור לשני תרחישים:
א. הוספנו סעיף בחוזה בו אנחנו כותבים שמי שמפר את החוזה ישלם לצד השני 30 שח.
ב. לא הוספנו כלום.

בוקר שישי אחד אני מתעוררת ולא בא לי לשטוף לך. אז אם אנחנו בתרחיש א, אני אעדיף לשלם לך 30 שח ולצאת מהחוזה. אם אנחנו בתרחיש ב, אתה תתבע אותי והשופט יחליט לפי שיקוליו כמה אני אשלם לך (הוא לא יכריח אותי לשטוף, או להחזיר לך את כל השטיפות שנתת לי). הפואנטה היא, שלא משנה מה, אני את הבית שלך לא אשטוף! וזה לא משנה כמה תכעס ותגיד שזה בעיה שלי שחתמתי, ואף אחד לא הכריח, ואני רעה, ולא מוסרית. לא שוטפת.

הבדל מהותי, שהופך את הדוגמא שלך ללא רצינית ולא רלוונטית. את מדברת על מעשה- לקום פיזית ולשטוף את הבית. נישואים אינם מעשה פיזי אלא מצב בו את נמצאת. אי אפשר לחייב אדם לעשות משהו פיזי מבלי לגרור אותו בשלשלאות, אבל פה דובר על המצב החוקי.

3. אני רוצה בדיוק להתחתן (לחתום חוזה נישואין אכיף נורמלי. אזרחי. כזה שלא נועל אותי בכלוב) בלי קשר לדת. אני לא כלב.

לכי לעורך דין, ותחתמי על חוזה זוגיות והסכם ממון. מה הבעיה?
אבל התרעומת פה היא לא על אי קיומם של נישואים אזרחיים, אלא על כך שנישואים דתיים הם דתיים. זה לא נשמע לך מגוחך?

4. ענית לעצמך, נישואין או ידועים בציבור. שזה בעצם זוג אנשים שלא נשואים. שזה בעצם אומר שההלכה חלה על מי שנשוי ועל מי שלא נשוי. שזה בעצם אומר על כל מי שבמערכת יחסים רצינית עם כוונת שיתוף.

כמו שהגדרתי את זה, דיקטטורה משפטית.

ישן 09-03-2013, 18:19

בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "[QUOTE=MiRi_GrEEn]1. זה לא..."

בוודאי שהמדינה מתערבת, אם יש לנו סכסוך לגבי אותו הסכם, בית המשפט מכריע (זרוע של המדינה)

אתה שוב טועה שרוק. חוזה = הסכם אכיף. זו ההגדרה. הסכם שאינו חוזה = הסכם שאינו אכיף. למה אנשים חותמים על חוזים, ולא על הסכמים שאינם אכיפים? כי הם רוצים שהמדינה תתערב.

הבדל מהותי, שהופך את הדוגמא שלך ללא רצינית ולא רלוונטית. את מדברת על מעשה- לקום פיזית ולשטוף את הבית. נישואים אינם מעשה פיזי אלא מצב בו את נמצאת. אי אפשר לחייב אדם לעשות משהו פיזי מבלי לגרור אותו בשלשלאות, אבל פה דובר על המצב החוקי.

יפה, על אחת כמה וכמה. כשמדובר על מעשה פיזי, מדובר על משהו שאני מבצעת מולך (כלומר, החוזה משפיע עליי ועליך בלבד). סטטוס כמו "נשואה" זה מול כל העולם! (משפיע עליי ועל כל העולם. כל אוכלוסיית הגברים בעולם לא יכולה להתחתן איתי) זה יותר חמור. אם אי אפשר לחייב אותי לשטוף לך את הבית, על אחת כמה וכמה לא צריך לחייב אותי להשאר בסטטוס, כלפי כל העולם, ללא רצוני.

לכי לעורך דין, ותחתמי על חוזה זוגיות והסכם ממון. מה הבעיה?
אבל התרעומת פה היא לא על אי קיומם של נישואים אזרחיים, אלא על כך שנישואים דתיים הם דתיים. זה לא נשמע לך מגוחך?

אני אחלק את ההתייחסות לשני חלקים:

1. אתה מציע בעצם שנהיה ידועים בציבור. לא אמרת שזו המצאה של הדיקטטורה המשפטית? אני לא מבינה מזה אומר ולמה הכוונה שלך, אבל זה נשמע כמשהו שלילי. למה אתה מציע לי את החלופה הלא טובה הזאת?
זוג ידועים בציבור הם לא זוג נשוי. זה נחשב פחות חזק. סתם דוגמא, קשה לקבל משכנתא כידועים בציבור.

2. אני לא יודעת על סמך מה קבעת על מה התרעומת, התרעומת שלי היא בדיוק על זה. באמת שאין לי שום עניין לשנות את הדת.

כמו שהגדרתי את זה, דיקטטורה משפטית.

כמו שכבר אמרתי למעלה, אני לא מבינה למה אתה מתכוון ואני אשמח אם תסביר לי.

נערך לאחרונה ע"י MiRi_GrEEn בתאריך 09-03-2013 בשעה 18:31.
ישן 09-03-2013, 18:30

בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "[b]בוודאי שהמדינה מתערבת, אם..."

איפה הטעות? אנחנו מדברים על נישואים, מצב בו יש משמעויות משפטיות. מן הסתם שבית המשפט יתערב כשיש מחלוקת, ממונית למשל.

איך הצלחת להגיד שעל אחת כמה וכמה? לא ניתן, פיזית, להכריח אותך לשטוף את הבית, אולי בעינויים. אבל מצב משפטי/רישום במשרד הפנים? זה לא רק קל מאוד, זה גם מה שחתמת עליו כשהתחתנת בנישואים יהודיים.

לגבי ההצעה שלי- לא בדיוק. כשבני הזוג רוצים להיות זוג עם כל המשמעויות הנלוות, זה בסדר. אבל לעיתים הם סתם חיים ביחד, ואחרי שהגבר מחליט שנמאס לו האישה הולכת וטוענת בדיעבד שהם היו ידועים בציבור והוא צריך לשלם לה. זה משהו שהדיקטטורה קבעה. אבל אם הם מצהירים מראש אצל עורך דין? אחלה בחלה, שיהיה בהצלחה.

בכל מקרה- כתבתי פה ובמקומות אחרים שהנישואים בכלל לא צריכים להיות עניין של המדינה, פרט לבוררות במקרה סכסוך. לא אמור להיות שום מצב חוקי שהנישואים רלוונטיים אליו. זה ליברטריאניזם.

ומי אמר שהם פחות נחשבים? משכנתא קל לקבל אם החשבון משותף, לא צריך להיות נשואים בשביל לאחד חשבון.

ישן 09-03-2013, 18:49

בתגובה להודעה מספר 117 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "איפה הטעות? אנחנו מדברים על..."

התחלתי להתייחס לנושא של הסכם אכיף או לא אכיף, אחרי שכתבת "כל מדינה בה הנישואים הם עניינה של המדינה, אינה מדינה נאורה אלא מדינה שמתערבת בהסכם שנעשה בין אנשים בוגרים ובהסכמה. נשמע לך נאור? ייתכן שכן, בתור מי שמקדש את התערבות הפקיד המושלם בבני האדם הנחותים."

ההתייחסות היא נטו לשורה הזאת. הבנתי את השורה הזאת כך:
מדינה מתערבת בהסכם שנעשה בין אנשים בוגרים בהסכמה = מדינה לא נאורה = לא טוב = מדינה נאורה לא צריכה להתערב בהסכם שנעשה בין שני אנשים בוגרים בהסכמה (לאו דווקא נישואין).

טעיתי בהבנת הנקרא ובהסקת המסקנות? אם כן, אוקיי. אם לא - אני טוענת שאתה לא חייב לחתום על חוזה אכיף, אתה יכול לבחור לחתום על הסכם לא אכיף. אבל זה לא משתלם לך, כי אתה לא יכול להיות בטוח שההסכמה והבגרות של הצד השני תמשך לנצח, ואתה כנראה רוצה שהמדינה תתערב. הכוונה לכל מיני הסכמים, לא רק לנישואין, אבל בין היתר גם נישואין.

לגבי המצב המשפטי/רישום - נכון, זה המצב. אבל אני טוענת שזה לא צריך להיות ככה. אני מקבלת את זה שאת המצב (=החוק הדתי) אני לא יכולה לשנות, אבל אני כן הייתי רוצה שתהיה לי אלטרנטיבה בדמות נישואין אזרחיים.

ההתייחסות לזוגות נשואים שונה מההתייחסות לזוגות ידועים בציבור. החוק מתייחס אליהם אחרת. כל עוד זה ככה (ובכלל, כל עוד הנישואין הם עניינה של המדינה) אני רוצה שתהיה לי אפשרות להתחתן אזרחית. זה הכל.

נערך לאחרונה ע"י MiRi_GrEEn בתאריך 09-03-2013 בשעה 18:52.
ישן 09-03-2013, 19:32

בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "התחלתי להתייחס לנושא של הסכם..."

מה שכתבתי מגיע מהצד הליברטריאני שלי- שגולני לא אוהב- לא אמור להיות שום הבדל מבחינת המדינה האם אני נשוי או לא. המדינה לא צריכה להכניס אותי לכלא אם אני מתחתן עם שתי נשים, המדינה לא צריכה לרשום אצלה האם אני נחשב נשוי או לא, וכך הלאה. ולמה? כי המדינה לא צריכה להתערב לי בחיים כלל.

כשאני כותב "מדינה נאורה לא צריכה להתערב בהסכם שנעשה בין שני אנשים בוגרים בהסכמה", אנ לא מדבר על מקרה של סכסוך בין הצדדים, רצון לאכיפת חוזה וכו', אלא על מצב שהמדינה מכתיבה לי מה לעשות עם הצד השני בחוזה גם אם החלטנו אחרת. למשל- המדינה יכולה להתערב בהסכם הממון שלנו ולהחליט שהוא מבוטל, המדינה יכולה להחליט לחייב אותי לממן ילד שלא רציתי, המדינה יכולה להחליט למי לתת את הילד במקרה של פרידה גם אם זה סותר את מה שהחלטנו עליו כזוג. על זה אני מתרעם.

לגבי חלופה- את רוצה שיינתן לך לבחור שתי רעות במקום אחת. כי אם את רוצה נישואים אזרחיים שגם בהם המדינה עדיין מתערבת, אז לא עשית פה כלום.

לגבי זה
"ההתייחסות לזוגות נשואים שונה מההתייחסות לזוגות ידועים בציבור. החוק מתייחס אליהם אחרת.".

איפה ההתייחסות השונה? משכנתא היא עניין של הבנק ולא של הממשלה, אבל גם שם לא מסתכלים על זה שונה. איפה כן?

ישן 09-03-2013, 20:50

בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "אני אהיה האדם הבוגר ואפסיק..."

ציטוט:
אני אהיה האדם הבוגר ואפסיק כאן ועדיין כתבת...

רק אומר שהמטרה של הפסיקות המהפכניות היא כן להנחות את הכנסת לשנות את החוקים. דיקטטורה או לא דיקטטורה? אי כיבוד הצבעת הרוב...

ושממחלות כרוניות גם ככה מתים, אין להן תרופה, בגלל זה הן כרוניות. אז לוקחים משהו שיכול להקל על המצב, אבל לא לרפא.

אבל זה לא כרוני, יש טיפול- הוצאת הממשלה מהחיים שלנו. אני מקווה שכל זה לימד אותך שאת צריכה להיו ליברטריאנית. אם כי בתור עורכת דין את הולכת להתפרנס מכך שיש חוקים מיותרים.

ישן 08-03-2013, 21:45
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "איפה טענתי שזה לא ניתן?..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
בנוסף- דיברתי על הנישואים במשפט הישראלי- יש להם מעמד שנוגע לענייני רכוש. אין חוק לגבי מערכת היחסים עצמה, אין חוק שמדבר על בגידות, על כמות יחסי המין וכו'. החוק לא עוסק במערכת היחסים אלא בממון, החלטות חיים ומוות וכיו"ב.

לטעון שאין חוק ישראלי שמציין ברחל בתך הקטנה את החובה לקיים יחסי מין בנישואים זה נכון, אבל זה מטעה לטעון את זה.

החוק הישראלי קובע שבנישואים וגירושים ההלכה קובעת (דין תורה),
וההלכה קובעת מה שאמרתי שהיא קובעת.
זו הדרך בה המשפט הישראלי רואה נישואים של יהודים, ואלה החובות בנישואים על פי המשפט הישראלי.

נערך לאחרונה ע"י sheep בתאריך 08-03-2013 בשעה 21:47.
ישן 09-03-2013, 09:45
צלמית המשתמש של Samantha
  משתמשת נקבה Samantha Samantha אינו מחובר  
מנהלת פורום קולנוע וטלוויזיה ...•*•●✩●•*•... המקסימה של הפורום =^◡^= ♡

חבר מתאריך: 03.10.06

ואו, איזה אשכול התגלגל פה ביומיים...
מה שקצת עצוב לי זה שאני רואה כאן אנשים שאני מחשיבה לחכמים ונאורים, שרושמים דברים שמפתיע אותי שהם תומכים בהם- כי הדברים עצמם חשוכים ומיושנים.
אני חילונית לגמרי, אבל כמו הרבה כאן- מכבדת את הדת והאנשים שמאמינים בה. אבל איך יכול להיות שאנשים כאן תומכים במשהו
כמו להכריח אדם להשאר עם אדם אחר, רק כי "ככה זה וככה זה כבר מאות שנים"?
אני בטוחה שהדת היהודית לא תומכת בלגרום סבל מיותר לבן אדם ולהשאיר אותו בן ערובה.

אף אחד לא משלה את עצמו במחשבה שהוא יוכל לשנות את הדת.
החוקים היו מקובלים פעם לפני מאות שנים- אז באמת בכיף- שישארו ככה, אבל זה לא מתאים לתקופה של ימינו כבר עשרות שנים. אז למה לא ליצור אלטרנטיבה?

למה נשים שמתעללים בהן צריכות להשאר עם אדם כי לא "מרשים" לה לצאת ממערכת היחסים הזו? (אני לא מדברת בהכרח על אלימות פיזית אם לשם חתרתם.
גם אלימות מילולית כגון לשמוע 50 פעם ביום "יא בטטה תראי איך הבית נראה, את דוחה ומי ירצה אותך בכלל, איזה ידיים דפוקות יש לך תראי איך השניצל שרוף,
את מטומטמת שלא הכנת אוכל לאורחים וכד', ואיומים "אם רק תחשבי להתגרש ממני אני אקח את הילדים ולא תראי אותם יותר לעולם" ; "אם תתגרשי ממני אני אגיד לכולם כמה זונה את
שהולכת עם כולם ואכתים את השם שלך", זו אלימות. והיא לפעמים נוראית יותר מהפיזית, כי אותה אתם מקבלים מהאדם שאמור לאהוב אתכם יותר מהכל- ולה גם לרוב אין הוכחות)

מדוע אישה שהאהבה אצלה נגמרה לבעלה (קורה, מה לעשות), לא יכולה לעשות את הצעד ההגיוני ביותר- וזה פשוט לסגור את השאלטר
על מערכת יחסים שהייתה מוצלחת ועכשיו כבר לא בתוקף ולסיים את הנישואים?
לפי דעתכם זה מצב נורמלי שהיא תשאר נשואה כי "למה לפרק נישואים "רק" כי היא לא אוהבת אותו. יש לה חובה להשאר" ?

בואו תקחו אקסית מהעבר שלכם- מומלץ אפילו אקסית קצת טרלללה.
לא ראיתם את השגעון בהתחלה, נכון? ומה היה קורה אם היה נכנס לכם ג'וק לראש שאתם חייבים להתחתן איתה ויהי מה?
איך הייתם מרגישים אם כיום הייתם מחוייבים להשאר איתה כי אסור לכם לעזוב אותה?
אני בטוחה שאין אחד מבניכם שהיה אומר כרגע "ואללה סבבה". אנשים משתנים ורגשות משתנים ולהכריח אנשים זה לא הפתרון.

ובתכלס זה משגע- איך אתם בכלל משווים חוזה דירה לחוזה נישואים? זה אפילו לא בסקאלה!
חוזה לדירה הוא חוזה זמני, וגם אם נחיה בעולם בו חוזה דירה זה חוזה נצחי- איך אתם יכולים לשים תג מחיר על רגשות?
זה לא הסכם של דירה ושל עציצים ורהיטים. זה הסכם על איך אנשים יחיו, עם מי מותר להם לשכב ועל ההסכמים במערכת הזוגית.
וגם אם אתם ממשיכים להתעקש שחוזה של דירה ונישואים זה הינו הך- גם כשנמאס לך מדירה והמשכיר לא רוצה לתת לך ללכת אתה יכול לתבוע אותו ולהגיע להסכם סופי.
אם אתה רוצה להתגרש והצד השני לא, אתה יכול לעשות בדיוק כלום (גם לאיים על הבעל או להכניסו לכלא זה בתכלס כוסות רוח למת- כי הוא עדיין מסרב, ואתם עדיין כלואים במערכת יחסית לא רצונית)

ובוא נקח סנריו נוסף- (אני פונה בכוונה בלשון זכר, לנסות להראות מה היה קורה בעולם הפוך)
אתם רוצים שיהיו לכם ילדים בעתיד? ומה אם לא יצא לכם לדבר על זה עם האישה לפני הנישואים או שהיא הסכימה, ואחרי הנישואים היא שינתה את דעתה?
אתם מתים לילד. מישהו שיקרא לכם אבא ויעריץ אתכם, ולאט לאט אתם גם רואים שהיא כבר לא אותה אישה שהתחתנתם איתה.
במצב הנוכחי כיום- אין לכם מה לעשות. אתם תחיו כמה שנים ועשרות שנים עם אדם שאתם שונאים ושמחזיק אתכם בן ערובה.
"נדפקתם" זו הגדרה טובה גם לכם וגם לה:

ציטוט:
שלום, שמי עירית רון, אני בת 43 ויש לי בת בת 11. אני מספרת את הסיפור שלי לא כדי שתרחמו עליי,
אלא כדי למנוע מנשים אחרות לעבור את הסבל שאני עוברת. נשים, אל תגידו 'לי זה לא יקרה'. בעלי מסרב לתת לי גט כבר 8 שנים!
יש דרך למנוע מצב של סרבנות גט: אם את חותמת לפני החתונה על הסכם קדם-נישואים שנקרא הסכם לכבוד הדדי, לא יקרה לך מה שקרה לי.
אני רוצה להעניק לבת שלי אח או אחות, אני שנים מבקשת זאת אבל הזמן עובר ואני מאבדת את ההזדמנות הזו כי אני ב"שבי" ובית הדין הרבני
מסרב לכפות על בן זוגי את הגט. הרבנים ניסו לרמוז לי שאני צריכה לשלם כסף כדי לקבל את הגט ולוותר על מזונות הילדה.
יום האישה בשנת 2013 במדינת ישראל הוא לא יום חג. כי גם במדינה כביכול מודרנית מי שמחליט עבורי אם אלד ילד נוסף הוא הרכב הדיינים בבית הדין הרבני ולא אני.
נשים יקרות, קחו אחריות על חייכן! אל תיכנסו לנישואים בלי הסכם לכבוד הדדי. עכשיו מתברר שיש רבנים שמרתיעים זוגות מלחתום
על ההסכם ויש כאלה שמסרבים לרשום נישואים עם ההסכם. איך זה יתכן?!
הדיינים ברבנות לקחו את רחמי בגיל 35 ואני לא יודעת מתי יחזירו לי אותו, היום אני בת 43.

לצפייה במקור באתר Facebook, לחצו כאן.

עצוב לי שנראה לכם הגיוני להכריח אדם לחיות עם אדם אחר שאותו הוא במקרה הטוב "רק" לא סובל, רק כי זה המצב.
מצב נתון שהוא מצב רע, לרוב גם ניתן לשינוי. ופה זה אפילו בצורה קלה יחסית- כי לא צריך לשנות את הדת, רק להוסיף אופציה לאנשים
שכן רוצים להתחתן אבל לא רוצים להיות כבולים לנצח (נראה שמבחינתכם כנראה כרגע זה "או הדרך שלנו או לכו @$# ואל תתחתנו"...)

ואו זה ארוך. אל תתנו לי מקלדת בפעם הבאה שאני עייפה.
אני הייתי סמנתה

09.07.00-16.07.12

ישן 09-03-2013, 19:15
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 130 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "אני מעדיפה שלא לציין שמות,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Samantha
אני מעדיפה שלא לציין שמות, אבל זה נאמר למעלה בצורה מרומזת. אני שמה הכל על השולחן.

בינתיים רק אני ושרוקי דיברנו נגד. היות ואף אחד מאתנו לא אמר משהו דומה בכלל למה שאת אמרת, אני לא רואה את זה.
ציטוט:
בסופו של דבר מי שמבחינתו המצב כרגע הוא מצב מעולה, מעוניין להשאיר מסורת של מאות שנים על כנה, לא כך?

לא, לא כך בכלל. כנראה שלא באמת קראת את דברי האופוזיציה.

מה שגם שרוקי וגם אנוכי אמרנו זה שהשיטה דווקא מקלה בהרבה על נשים שרוצות לצאת מקשר ללא "עילה" מתאימה. שהדת היהודית היא היחידה שבה אוסרים אנשים שמסרבים לתת גט. שזאת מערכת נאורה מאוד ביחס למערכות מקבילות, דתיות ואזרחיות.

הרצון שלי- החשוך והאונס כלבלבים או מה שזה לא יהיה שהוכרז שאני אונס כאן באשכול, לא לאפשר נישואין אזרחיים במדינת ישראל (יש לציין שדעתו של שרוקי בנושא הזה הפוכה לחלוטין משלי) נשענת על שלושה דברים עיקריים-
1) הרצון לשמר את אופיה היהודי של מדינת ישראל.
2) העובדה שהמערכת היהודית "נאורה" בתחום הזה יותר ממערכות מקבילות במדינות אחרות או לא נופלת מ"נאורותן" של אחרות בהרבה.
3) ההנחה כי הסטטוס קוו עונה על הצרכים ובדפ"א המסוכנת יש לאפשר "איחוד" אזרחי, כי חתונה זה מונח דתי. אבל זה ויכוח אחר לחלוטין.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 09-03-2013, 19:33
צלמית המשתמש של Samantha

בתגובה להודעה מספר 131 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Samantha]אני מעדיפה..."

אבל גולני, עיניים לבלב שלי- מי אתה או כל אדם אחר שתחליטו אם הסיבה שלי בתור אישה נשואה מוצדקת או לא?
למעלה הבאתי את כל מקרי הקיצון- כמובן שלא כולם מתרחשים כל הזמן או אף בחלק מהמקרים. אז למה אהבה שהסתיימה זה לא "תירוץ" מספיק טוב בשבילך
בשביל לאשר גט?

האם מישהו באמת רוצה להיות בקשר שבו הצד השני לא אוהב אותו יותר? כמובן שלא. הגברים שמחזיקים בנשים שלהם ככה עושים זאת לשם השליטה ולא לשם האהבה.
אישית לא שמעתי על אף מקרה שבו אדם היה סרבן גט במשך 6 שנים ומירר לאישתו את החיים ופתאום היא החליטה שהיא דווקא חולה לו על התחת וכל השנים האחרונות היו כיפיות.
בוא תחשוב על אקסית שנפרדת ממנה- בטוח שהיא לקחה את זה קשה, לא משנה כמה זמן הייתם ביחד. אבל אם לצד אחד זה לא מתאים אז לא בכוח.
מה אם היו מכריחים אותך להשאר לצידה ולא היית יכול להקים בית עם אהבת חייך האמיתית?

אני כן מסכימה שיש מקרים בהם שווה להלחם על זוגיות, אבל במקרה כזה למה שלא יָתנו את הגירושים בלמשל 5 מפגשים אצל יועץ זוגי או בחצי שנה של "הקפאה" לפני נתינת הגט? יש הרבה דרכים יצירתיות.
להחזיק אדם בשבי זה לא הפתרון.

אני לא מתייחסת כלל לכל היהדות שרשמת בהודעתך כי זה לא רלוונטי. היהדות במדינת ישראל לא נשענת על דבר אחד בלבד כמו גירושים או נישואים.
ובמקרה הכי גרוע- גם אם לא רוצים לשנות את המצב, תמיד ניתן להוסיף עוד אופציה ולהשאיר את הבחירה לאנשים.

09.07.00-16.07.12

ישן 09-03-2013, 19:41
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 132 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "אבל גולני, עיניים לבלב שלי-..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Samantha
אבל גולני, עיניים לבלב שלי- מי אתה או כל אדם אחר שתחליטו אם הסיבה שלי בתור אישה נשואה מוצדקת או לא?

אני אף אחד. בגלל זה אני לא דיין בבית הדין הרבני.
ציטוט:
למעלה הבאתי את כל מקרי הקיצון- כמובן שלא כולם מתרחשים כל הזמן או אף בחלק מהמקרים. אז למה אהבה שהסתיימה זה לא "תירוץ" מספיק טוב בשבילך
בשביל לאשר גט?

זה לא "תירוץ" מספיק טוב בשביל להכריז על החוזה כבטל ומבוטל אפילו אם אחד מהצדדים לא מסכים.
ללא ספק ועובדתית ע"פ הידיעה החדשותית שפותחת את האשכול זה מספיק כדי להכריח צד אחד לתת גט ואפילו לשים אותו מאחורי סורג ובריח עד אשר יסכים לתת גט.
ציטוט:
האם מישהו באמת רוצה להיות בקשר שבו הצד השני לא אוהב אותו יותר? כמובן שלא. הגברים שמחזיקים בנשים שלהם ככה עושים זאת לשם השליטה ולא לשם האהבה.

והנשים עושות את זה בשביל המה..?
ציטוט:
אישית לא שמעתי על אף מקרה שבו אדם היה סרבן גט במשך 6 שנים ומירר לאישתו את החיים ופתאום היא החליטה שהיא דווקא חולה לו על התחת וכל השנים האחרונות היו כיפיות.
בוא תחשוב על אקסית שנפרדת ממנה- בטוח שהיא לקחה את זה קשה, לא משנה כמה זמן הייתם ביחד. אבל אם לצד אחד זה לא מתאים אז לא בכוח.
מה אם היו מכריחים אותך להשאר לצידה ולא היית יכול להקים בית עם אהבת חייך האמיתית?

אני כן מסכימה שיש מקרים בהם שווה להלחם על זוגיות, אבל במקרה כזה למה שלא יָתנו את הגירושים בלמשל 5 מפגשים אצל יועץ זוגי או בחצי שנה של "הקפאה" לפני נתינת הגט? יש הרבה דרכים יצירתיות.
להחזיק אדם בשבי זה לא הפתרון.

כל הדברים הללו לא רלוונטים היות והם לא קשורים בכלל למשהו שאמרתי פה אי פעם.

ציטוט:
ובמקרה הכי גרוע- גם אם לא רוצים לשנות את המצב, תמיד ניתן להוסיף עוד אופציה ולהשאיר את הבחירה לאנשים.

שזה בדיוק מה שאני נגדו.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 09-03-2013, 19:04
צלמית המשתמש של Samantha

בתגובה להודעה מספר 134 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הציטוט הוא שקרי לחלוטין...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
הציטוט הוא שקרי לחלוטין. להורה אין אפשרות לוותר על מזונות הילד, כי הם מזונות ילד... ולא מזונות להורה.

אתה טוען שאני משקרת? זה מה שהגברת רשמה, לא אני.
ולא חסרות עדויות להתנהלויות פישיות שם, גם אם במקרה הזה זה לא נכון שאפשר לוותר על מזונות.

ואי שרוקי, באמת הלוואי ובמציאות זה היה כל כך פשוט כמו שאתה מתאר.
בימינו נשים מוחזקות בנות ערובה בידי מיעוט גברים שנהנה להרגיש את הכוח בידיים שלו, והן לא יכולות לעשות כמעט כלום בנידון.
כל מה שאנשים רוצים זו אלטרנטיבה להסדר מיושן.

09.07.00-16.07.12

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:44

הדף נוצר ב 0.25 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר