לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-05-2013, 12:17
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
מילה חמה ליאיר לפיד [כן, כן... ממני למרות העלאת המיסים והקיצוצים הצפויים]

אני מניח שזה לא ממש יפתיע אם אומר שמר לפיד מסמל בעיני הרבה דברים שבאופן טבעי אני די בז להם. רדידות בכתיבה [יש מספיק אתרים, קומיקסים ודפי פייסבוק כך שאין צורך להוסיף] , 'קריירה בחוג המשפחה' [דור שלישי] , יהירות[חלוקת הצהרות נטולות בסיס] , צביעות [האיש יושב על ברכי נוני מוזס ויחצ"ן את שרי אריסון מתיימר להיות מנהיג מרד עבדים] וכן הלאה.

הוא לוקה בהעדר יסודיות מקצועית - לקט שגיאותיו של לפיד בעבודתו כעיתונאי המביכות מאוד יש לומר וכאלה שנעשו בנחת מאחרי מכתבה ולא בעת ראיון לוחץ, העדר מידע על על הכנסה ממוצעת ועל ההבדל בינה לבין חציון בפרשת ריקי כהן או העדר בקיאות בתצורת גבייתמס בנאום בכנס כלכלי - יכלו להפיל קריירה של כל פוליטיקאי סביר. לפיד לא רק גובה ע"י הזרם השולט בתקשורת הישראלית [בית מוזס וערוץ 2] אלא הורץ על ידו וכידוע לך 'חברים יש רק באגד'.

התנהלות אישית - פרשת בר אילן הייתה קוברת ללא ספק כל שר וח"כ. כך גם רשימה מלטפת שנכתבה תחת נמרודי ולמענו בעת שרותו של ליד במעריב. בימינו ניתן להוסיף לכך את הכנסת איש עסקים מקורב לישיבות האוצר שזועקת ניגוד אינטרסים.

סתירה בין הצהרה למעשה היא שגרה בפוליטיקה אבל מוטו של 'מאבק בטייקונים' המובל ע"י אדם שכל כולו חנופה ועשיית קריירה מטייקונים ממוזס ועד אריסון היא קצת בעייתית כמעט כמו נפנוף ב'שיוויון בנטל' מפיו של אדם חסון פיזית שעשה בשרות הצבאי למען עתידו המקצועי ולא באמת נשא בנטל.

עמדתי כלפי חברי סיעתו בכנסת היא שונה. הם ברובם אנשים בעלי כישורים במגוון תחומים ואינם נופלים באיכותם שעל הנייר מחברי מסיעות אחרות. איני רואה הבדל בין בנט לפרי או בין קלדרון ללבנת. ראויים לא פחות מח"כים אחרים.סיעת יש עתיד מכילה הרכב מענין של אזרחים תורמים והצנטרליזם והתקנון הדרקוני של המפלגה ההופכים אותה לפיו של אדם בודד - הם הבעיתיים יותר בעיני.

עמדתי כלפי המצביעים למפלגתו היא אוהדת. כלומר סביר להניח שרבים יותר מחברי ומהאנשים שאני מסמפט הצביעו ללפיד מאשר למפלגות אחרות.

מצביעיו של לפיד מייצגים את מעמד הביניים התורם והיצרני. הם אומנם בחלקם מצביעי אופנה מהסוג שהצביע לקדימה/גמלאים/שנוי ויכול לנוע בכל מקום בין בנט לגלאון לטוב ולרע. מנגד נתח גדול מאוד, אולי אפילו רוב מצביעיו הינם אנשים שהניחו את הנושא המדיני-בטחוני בצד לטובת מה שנראה להם כצו שעה כלכלי שלהם אישית או של מדינתם וסברו כי אין מקום כי ישלמו במיסיהם לצורך תחזוקת קואליציות מימין או משמאל.

אם נסכם את הטחינה שלי עד כה: הפרובלמה העיקרית בעיני הינה בדמות העומדת בראש המפלגה ובמה שהיא מייצגת [שהוא קרוב לודאי ההפך ממי שמיצגים רוב הח"כים והמצביעים של מפלגה] ובדרכים הפופוליסטיות של מתן הבטחות שווא והשנאת 'השונה' בהן נקט [שהיו מעבר למינון בו אנו מורגלים מפוליטיקאים שגם זה לא מעט].

עד כאן ההקדמה הלא מחמיאה.

ולמילה החמה: משהגיע לפיד לתפקיד ונאלץ לבחור בין הרס כלכלת המדינה המעניק דיוידנד לו ולמפלגתו לבין מהלך כלכלי מתבקש המזיק לו ולמפלגתו - בחר בדרך הקשה. לפיד יכל ליזום משבר מלאכותי בסופו היה מתפטר מהממשלה וגורר בחירות חדשות בהן היה מגביר את כוחו. הוא יכל להקצין את קו השינאה ולדרוש סגירת ישיבות לחלוטין ואפילו לגזור קופון בשמאל ע"י קומבינה עם 'אחיו מהסיירת' לפיו היו מתנכלים לישובים החרדיים ביו"ש בלבד. הוא יכל להוסיף 2-3 דרישות לא ישימות כהפקעת מפעלי ים המלח ומאגרי הגז לאלתר, ביטול פנסיות תקציביות שכבר ניתנות, העלאת מס הכנסה מרבי ל85% לעשירון העשירי והפחתתו ל15% לעשירונים 6-8 והפשרת 100,000 דונם לבניה לשכירות תוך חודשיים + מלגת לימוד לתואר שני לכל חיל משוחרר + חינוך חינם מגיל אפס וסבסוד מזון תינוקות טיטולים ומגבונים לעשירונים 3-7 - ומשהיו מבהירים לו שהדבר לא ישים מבחינה חוקית או מבחינת תכנון כלכלי יכל לפרוש בטריקת דלת ולשבת רגל על רגל ולצפות באחרים מנסים לשווא להציל את התקציב כשהוא מחייך כל הדרך לקלפי ומטיף להם מהפייסבוק.

הוא לא עשה את זה. הוא פגע בכולם. הוא ויתר על תדמית שבנה במאמץ רב וגילה אחריות לאומית.
כולם מבינים שצריך לשלם יותר לקבל פחות כדי ליצב את כלכלת המדינה וכולם חושבים שהכוונה לשכן שלהם ושלגבי עצמם יש סיבות ממש טובות להמשיך באותה שגרת הכנסות הוצאות. לפיד שכל חייו עברו עליו בעמדת היפיוף המבטיח בחר להיות המבוגר האחראי שאומר 'אי אפשר'. הוא מודע לכך ש'אי אפשר' שלו יש בו גם מההודאה בכך ש'הולכתי אתכם שולל' ובכל זאת הוא מעדיף להודות ולא להזיק למשק.

אז... אני לא מתכוון להצביע לו ואפילו לא מבטיח להתאפק מלהעביר דאחקה על האיש פה ושם כשיספק לי כהרגלו סיבות לדבר - אבל אני בהחלט חושב שצריך להעריך את האומץ שלו לעשות את שעשה. לעמוד מול: מעשנים, עניים, חרדים, שמאלנים, בני מעמד ביניים וגם בעלי משכורות עליון בעת ובעונה אחת - זה לא קל. יתכן שמלך הלייקים סגר את הדף בפייסבוק והתחיל לעבוד. יהיו סטטוסיו צרורים בספר התקציב.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-05-2013, 16:59

מן הסתם באותו מקום שהיה האומץ הזה [גם אצל שטייניץ וביבי ובייגה וסילבן והירשזון] במו"מ
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "איפה היה האומץ הזה בזמן המו"מ..."

מול מערכת הבטחון בענין נכסי הנדל"ן האדירים של המדינה עליהם היא שולטת, מול התאחדות הגנרלים על הפנסיה התקציבית המופרזת ממנה הם נהנים מגיל צעיר [לעיתים תוך קבלת שכר מקבילה מהצבא על ביצוע אותה עבודה שעשו במדים], מול קיבוצי מרכז הארץ ומושביה לגבי שימוש לא חקלאי באדמות חקלאיות, מול אגודות המשלמות שכר לחבריהן אך לא משלמות מס חברות למרות שהן פועלות כחברות לכל דבר, מול רשויות מקומיות שמתנהלות בשחיתות או בבזבזנות זועקות לשמיים, מול פונקציונרים באוצר שהופכים ליועצים בשכר גבוה של כאלה אותם צ'יפרו ומולם עבדו יום לאחר עזיבת השרות הציבורי, מול אילי הון שמקבלים זכיונות תמוהים בלשון המעטה ושמים קצוץ על מי שנתן להם את הזכיון, מול בנקאים שנותנים הלוואות בלי חשבון לאילי הון ממונפים ומגישים את החשבון לפתחו של הציבור, מול האוניברסיטאות המחזיקות גדודים של 'חוקרים קוסמופוליטיים' במדעי הרוח היושבים על האדמות היקרות ביותר בערים מרכזיות במגדלי שן מוקפי דשא שאנחנו מממנים את השקייתו ואת אי הבניה עליו ומושכים משכורות קבועות ושמנות מבלי לתת תפוקה קבועה ולפעמים אפילו פועלים נגד המדינה ומוסדותיהם, מול ענפי תרבות שלמים הממומנים ע"י מי שלא ממש נהנה מהם ויושבים גם הם במקום בו יעלו את ערך הנדל"ן של מי שכבר יש לו, אצל מעלימי מס סדרתיים לפי מקצוע ומגזר, אצל רמאי קצבאות, אצל עשרות אלפי אנשים המשוייכים לעשירונים בינוניים לפי הכנסתם משכר אך בפועל הם נטועים במאיון העליון בשל הקומבינות של הוריהם [אחחח... ימי הסוציאליזם] ואינם מחוייבים להגיש הצהרת הון ואינם ממוסים על רווחי הון גדולים למדי.... וכן הלאה...

או בקיצור - יש ללפיד כמו לקודמיו ולבאים אחריו עוד הרבה מקומות בהם ניתן לחפש כסף חוץ מאשר אצל חרדים ומתנחלים או אצל משתכרים מעמל כפם הממוסים כבר היטב.

ובכל זאת, האומץ של לפיד לאבד את מקומו הבטוח כ'מאמי הלאומי' ולא לפרוש או ליזום משבר שירסק את המשק - ראוי לעניות דעתי למחמאה.

ישן 09-05-2013, 21:55

סבבה, אז אם אתה רק מוכן לחתום לי כאן למטה על מה שכתוב...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "גם אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Smilop
אני קורא את השורה הראשונה, קטע קטן מהאמצע ואת הסוף ומרגיש כאילו קראתי הכל

אני, ירון סגמני, מורה בזאת למנהל הבנק שלי, להעביר את כל חסכונותי, רכושי, נכסי דלא נידי שברשותי, יהלומי הכתר ותכשיטי המשפחה לרשות הוד מעלתה הגברת שרה נתניהו, הנשואה למר בנימין נתניהו שהוא המנהיג הנערץ עלי וכמובן
לכל הדעות בחור חביב ומוכשר וכמו כן מוריש את אלבומי הבולים שלי, אוסף המחקים הריחניים ועטיפות הבזוקה לגברת היקרה הנ"ל ומתחייב לצאת לדו קרב חרבות כנגד כל מי שיפגע חלילה בכבודה שהרי אין כמוה בכל היקום יפה וטובת לבב משמחת אנוש וחי
ואין עוררין על הדבר

חתימה כאן בבקשה ___________ X
ישן 14-05-2013, 09:47
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
איני רואה הבדל קלדרון ללבנת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "מילה חמה ליאיר לפיד [כן, כן... ממני למרות העלאת המיסים והקיצוצים הצפויים]"

האם טחו עיניך מראות את ההבדל התהומי בין שתי הח"כיות ?

אלמלא ההשוואה לא הייתי מגיב.
אני מסכים בכל לב לחלק הפרודוקטיבי של התייחסותך (הקטע המודגש). אכן לפיד לקח על עצמו משימה, שאף אחד (כולל הצעקנים הגדולים נגדו) לא היה מוכן. הוא נאלץ לטפל בבור תקציבי שנעשה ע"י אנשים בלתי אחראים, שראו את חיי הרגע על פני מצב האומה. הם יכלו להתפאר במצבה המצויין לכאורה של מדינת ישראל, כאשר הבור הולך ומעמיק. יצרו בור לכאורה ללא תחתית.
כידוע בור אינו מתמלא מחולייתו והיום חייבים לעשות הרבה על מנת לכסותו - אחרת אנא באים אנו.
ישנם נושאים (מה שמכונים בשפת העם גזירות), שניתן לעשותם כהרף עין וישנם כאלו הדורשים זמן. לנו אין סבלנות - רוצים הכל מיד ובמיוחד לא כואב. חייבים לתת לשר האוצר זמן ולשפוט אותו לקראת תקציב 2015.

על "טיפול" ב"ועדים הגדולים" - וכרז לפני שנים. רפורמה כזאת או אחרת - לא צלחה בחברת החשמל כמו בנמלים. טיפול ב"טייקונים" חייב להעשות בתקיפות ובנחישות - מבלי לשפוך את התינוק עם המים. גם זה הוא הליך שלא ניתן לבצעו מהיום להיום. אפילו השנוי בתקציב צה"ל (כל הכבוד ש"הצלחו" לקצץ , על הניר בינתיים, 3 מליארד) - מחייב הערכות מיוחדת. וכו'.

תנו לשר לעבוד

גלוי נאות: אינני מתומכיו של לפיד ומפלגתו ולא הצבעתי בעבורו בבחירות.
ישן 27-05-2013, 16:12
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "מילה חמה ליאיר לפיד [כן, כן... ממני למרות העלאת המיסים והקיצוצים הצפויים]"

זה אפילו לא מגיע למדרגת קשקוש בלבוש.

מצד אחד, לפיד מפיל עלי מס של 35% בנוגע להפרשות לפנסיה. כאילו שאין לי מספיק צרות והפנסיה בארץ כל כך נפלאה שאפשר לחיות ממנה בכיף, בלי להזדקק לחסכונות אמיתיים משלך. אבל נגיד שהמצב הכלכלי קשה. חייבים לקבל "החלטות קשות". בלה בלה. נסגור את הגירעון המטורף ואז איש תחת גפנו ותחת תאנתו יצבור לפנסיה.

אבל מצד שני, מסתבר שהמצב כל כך טוב שבמסגרת הדיל עם ההסתדרות, שבמסגרתו הבטיחו לא לשבות כולם חוץ מכמעט כולם (רמז: זו כמעט [TEX]\varnothing[/TEX]), הוא גם מוסיף להם 1% לפנסיה. זו הדגמה אחת מני רבות לנכלוליות, לאווילות ולרשעות של הנ"ל. זה לאו דווקא שהמספרים זהים, אלא שאם לדפוק את מעמד הביניים שקורס תחת העול וגו' זה בלתי-נמנע, בניגוד להבטחותיו אין מקום למתנות חינם; ואם המצב כזה נפלא שיש כסף למתנות חינם - למה הוא מפיל את זה עלי?

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 27-05-2013, 19:15
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "מה שכתבתי למעלה לא היה רמז..."

ברור. ידוע לכולי עלמא שזו הסיבה העיקרית שאנשים עושים בגרויות אחרי הצבא! זה שהבגרויות שלהם מהתיכון טובות מדי והם רוצים להוריד את הציון כדי לא להראות אליטיסטים...
זה שזו לא הסיבה שציינת לגבי עצמך באשכול אליו קישרתי זה עניין אחר...

בא לך להמשיך להציע לי את מי כדאי לי לשרוף? אתה יכול להמשיך, אבל זכור שאינני מחויב לקבל את המלצותיך. כרגע, אילו הייתי צריך לבחור את מי לשרוף אני הייתי באזור לסוף, ואילו מישהו אחר מהאשכול הזה היה נמצא די קרוב לראש הרשימה.

ישן 27-05-2013, 18:53
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אני אף פעם לא זוכר את ההבדל..."

בעיות הראיה שלך אינן באחריותי.

ציטוט מהלינק שלך:
4 פעמים השכר הממוצע במשק תקרת השכר אשר הפקדות המעסיק עד 7.5% ממנה יוכרו לחברה כהוצאה בשנת המס ולא ייזקפו כהכנסה חייבת בידי העובד (רלוונטי גם עבור בעל שליטה)
מה זה "יוכרו לחברה"? יוכרו כמה? כידועים בציבור? כסלבס לצורך השתתפות ברוקדים עם כוכבים? לא. יוכרו כהוצאה מוכרת בניכוי. ניכוי של מה? ניכוי מההכנסות לצרכי מס. בנוסף - "לא ייזקפו כהכנסה חייבת בידי העובד". לא יקבל זיכוי עליהם, אלא מראש לא ייחשבו כהכנסה.

זה הופך הודות לדוצ'ה ל-2 משכורות במקום 4.

זה שאתה לא רואה אנשים שאינם תושבי קבע, ולא מבין שהמשמעות דה-פקטו היא שהמס נמוך יותר, כך שביטול נקודות הזיכוי הללו משמעותן העלאת המס, גם אם קוראים לזה "ביטול נקודות זיכוי" במקום "העלאה" הם, כנרמז לעיל, מחוץ לתחום אחריותי.

ישן 27-05-2013, 19:33
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "בעיות הראיה שלך אינן..."

אתה מאוד חביב.

מהלינק: "סכום זיכוי ממס מירבי- הזיכוי ממס הינו בשיעור 35%".
ומי בכלל דיבר על מגן המס לחברה? אנחנו עוסקים בשכר העובד, שהרי כתבת בהודעה שפתחה את המיני שרשור הזה "לפיד מפיל עלי מס של 35% בנוגע להפרשות לפנסיה". ועל זה עניתי שאני לא רואה סיבה לתת לך פטור/ניכוי/זיכוי (באמת שנטפלת לחלק הכי שולי בהודעה) על ההפרשות שלך. הסיבה- אין לממשלה זכות להכריח אותי ישירות או בעקיפין לחסוך לפנסיה, במיוחד כשההנחה הזאת שלא משנה איך קוראים לה לא רלוונטית לשכבות החלשות (שלא מגיעות לסף המס), כלומר הן מסבסדות את האמידים יותר.

לעניין לא תושבי הקבע- מי אמר שאני לא רואה אותם? מה זה משנה האם אני רואה אותם או לא? פישוט מערכת המס הוא אינטרס של כולנו, בשל עלויות קיומה של המערכת עצמה ועלות שכירת מעכרים שונים כדי להתעסק איתה. אני מבין שביטול נקודות זכות הוא למעשה העלאת המס, אני נגד כל ההתחכמויות הללו והסבסודים הצולבים, בהן גם אותן נקודות זכות לנשים שאני מבין מדבריך שאתה מתעב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:24

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר