לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-07-2013, 16:23
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
דטרויט - העיר שנחרבה על ידי האיגודים המקצועיים

דטרויט הייתה המרכז של תעשיית הרכב האמריקאית, בימי הזוהר של תעשייה מפוארת (לשעבר) זו. דטרויט הייתה עיר גדולה ומפוארת בעבר, הרביעית בגודלה בארה"ב עם כמעט שני מיליון תושבים, בשנת 1950. אולם, מאז, החלה התדרדרות איטית אך מתמשכת ובטוחה של תעשיית הרכב, ובייחוד של העיר דטרויט עצמה. הסיבה העיקרית לכך הם האיגודים המקצועיים שהשתלטו על התעשייה, בחסות חוקי עבודה מתקדמים שנתנו להם כוח בלתי מוגבל, שחוקק הנשיא רוזבלט, המתקדם, בשנות ה-30.

האיגודים השתמשו בכוח שניתן להם, כמו שהם תמיד עושים. הם ערכו שביתות חוזרות ונשנות, באופן קבוע, מדי שנה או שנתיים, כל פעם במפעל אחר. הם קיבלו כל הזמן העלאות שכר, עד שהשכר של פועלי הרכב הגיע לרמות אסטרונומיות של כ- 75 דולר לשעה, שזה הרבה מעבר למה שמפעלי הרכב יכלו להרשות לעצמם. כאשר לא יכלו יותר לתת העלאות שכר – נתנו חברות הרכב העלאות בהטבות סוציאליות, בייחוד פנסיות וביטוחים רפואיים, כי אלה הוצאות שלא צריך לשלם מייד, אלא בעוד עשר, עשרים שנה, ונוח למנהלי המפעלים להבטיח הטבות שלא ישלמו בקדנציה שלהם, אלא בעתיד. אבל העתיד הגיע, בהכרח, והנטל הכספי על חברות הרכב היה גדול, והן לא יכלו לעמוד בתחרות מול היפאנים.

http://www.kav.org.il/b1386.html

-----------------------------------------------------------------------

סוציאליזם חזירי במיטבו. אני מקווה שבארץ לא נגיע למצב אבסורדי כזה. כשאני חושב על זה, כבר הגענו למצב כזה. מנופאי בנמל שמרוויח 30,000 ש"ח זה בדיוק כמו פועל במפעל רכב שמרוויח 75$ לשעה, רק שבמקרה שלנו הכסף מגיע מהמס שכולנו משלמים ולא מהקופה של חברה פרטית.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-07-2013, 16:43
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
מעבר לאובססיה הבלתי נשלטת שלך, לצאת נגד איגודים מקצועיים..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "דטרויט - העיר שנחרבה על ידי האיגודים המקצועיים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
רק שבמקרה שלנו הכסף מגיע מהמס שכולנו משלמים ולא מהקופה של חברה פרטית.

(ועוד להביא קישורים לאתרים אובייקטיביים..)

שאלה פשוטה לי אלייך... הכסף שמשולם מהקופה של חברה פרטית, מהיכן הוא מגיע אל אותה קופה?

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 14-07-2013 בשעה 16:45.
ישן 14-07-2013, 21:51
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "מעבר לאובססיה הבלתי נשלטת שלך, לצאת נגד איגודים מקצועיים.."

שים לב שהפוסט מדבר גם על העיר עצמה שפשטה רגל, בגלל האיגודים המקצועיים של עובדי העיריה. ועכשיו, בגלל שהקודמים שדדו את הקופה הציבורית והעתירו על עצמם זכויות ופנסיות לרוב, לנוכחיים לא נותר כלום. דומה למצב של העובדים ששדדו את הדורות הבאים על ידי הפנסיה התקציבית, מה שהביא למצב שלעובדים כיום יש פנסיות נמוכות הרבה יותר.

ולגבי אובססיה- כשלוועדים יש אובססיה לסחוט את המדינה, זה מה שקורה.

http://www.globes.co.il/news/articl..._moreart icles

שים לב לביזיון- הם שובתים כי הממשלה החליטה להקים עוד נמל ושתהיה עוד תחרות. מבין את גועל הנפש? ולכן אני טוען כי לחברה ממשלתית לא צריכה לעמוד הזכות לשבות. יבואן פורד לא היה יכול לשבות כנגד כוונה לייבא את קרייזלר לארץ, זה לא היה עוזר לו. רק מונופול ממשלתי מפגר יכול להתעמר בנו כך.
ישן 14-07-2013, 23:19
צלמית המשתמש של רועי AZ

יופי.. אתה חייב להחזיר בסגנון הכל עובר עליך..
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "מעבר לאובססיה שלך להיות חלק..."

ציטוט:
מעבר לאובססיה שלך להיות חלק מארגון שמתנהג בצורה מאפיונרית, תשובה פשוטה לי אליך: תבדוק מה ההבדל בין חברה פרטית לחברה ציבורית לחברה/ארגון/משרד ממשלתי.

נשבר לי באמת מכל הויכוחים הללו.. בטח פתחת את האשכול פה (כי בסקופים אני חסום) כי ממש משעמם לך בחיים ואתה מחפש להתווכח איתי על הנושא שכבר מיצה את עצמו.

אותי זה לא מעניין מה ההבדל בין חברה זו או אחרת. אתה מקבל שירות, (שיש ויכוח מהותי לגבי רמתו) מחברה כזו או אחרת, ואיכשהו אתה עדיין צריך - מה לעשות - לשלם על זה. הועדים קיימים כדי לוודא שהתשלומים מתחלקים כראוי.

ישן 15-07-2013, 15:44

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "יופי.. אתה חייב להחזיר בסגנון הכל עובר עליך.."

מה קרה רועי? מגיבים לך באותה הדרך שבה אתה מגיב ופתאום אתה נעלב? לך מותר להגיב איך שבא לך וכשמחזירים לך באותו המטבע פתאום זה לא בסדר? אני שמח לראות שכלום לא השתנה אצלך ושאתה ממשיך לרדת לפסים אישיים כל פעם שאין לך יכולת להגיב לעניין. הנסיונות הלא ממש מוצלחים שלך לשנות את נושא הדיון ולהפוך אותו לדיון עלי ממש משעשעים. רק כדי להרגיע את הפרנויה שלך, האשכול נפתח פה לא בכדי שתוכל להשתתף בו אלא כי ע"פ חוקי הפורום זה המקום שבו הוא אמור להיפתח. אתה זוכר מה זה חוקים? אלו הדברים האלה שאם היית פועל על פיהם לא היית נחסם מסקופים והיית יכול להמשיך להגיב גם שם. מה אתה יודע..... מסתבר שהעולם לא נסוב כולו סביבך.....

הוועד דואג לתשלום ראוי? משעשע. 30,000 ש"ח למנופאי בנמל זה לא תשלום ראוי, זו גנבה של כספי ציבור וזה נעשה בחסותם של אנשים כמוך. ברוב המקרים לוועד אין שום יכולת לקבוע מה הוא תשלום ראוי מכיוון שאין לו את הכלים הדרושים לזה. כל מה שיש להם הוא רצון (לגיטימי) להרוויח כמה שיותר וכלי לסחוט מהמעסיק שלהם מה שהם רוצים. כמו כל אירגון שמשתמש בשיטות מאפיונרית גם ארגוני העובדים לא יוותרו על הכלי שמאפשר להם לסחוט את הקופה הציבורית וילחמו עליו בכל הכוח (ע"ע הנסיונות של עובדי הנמלים למנוע הקמת נמל פרטי שיוכיח כמה גרוע ויקר השרות שהם נותנים, וימנע מהם לסחוט את הקופה מתי שבא להם).

ישן 15-07-2013, 16:27
צלמית המשתמש של רועי AZ

נעלב? אל תחמיא לעצמך יותר מדי... בסה"כ תהיתי מהיכן האובססיה
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "מה קרה רועי? מגיבים לך באותה..."

ציטוט:
מה קרה רועי? מגיבים לך באותה הדרך שבה אתה מגיב ופתאום אתה נעלב? לך מותר להגיב איך שבא לך וכשמחזירים לך באותו המטבע פתאום זה לא בסדר? אני שמח לראות שכלום לא השתנה אצלך ושאתה ממשיך לרדת לפסים אישיים כל פעם שאין לך יכולת להגיב לעניין. הנסיונות הלא ממש מוצלחים שלך לשנות את נושא הדיון ולהפוך אותו לדיון עלי ממש משעשעים. רק כדי להרגיע את הפרנויה שלך, האשכול נפתח פה לא בכדי שתוכל להשתתף בו אלא כי ע"פ חוקי הפורום זה המקום שבו הוא אמור להיפתח. אתה זוכר מה זה חוקים? אלו הדברים האלה שאם היית פועל על פיהם לא היית נחסם מסקופים והיית יכול להמשיך להגיב גם שם. מה אתה יודע..... מסתבר שהעולם לא נסוב כולו סביבך.....

לפתוח אשכולות נגד ועדי עובדים ועובדים עצמם, ולטעון שהם גנבים ומאפיונרים אלימים וסחטניים - ולהכפיש ולהכליל ציבורים שלמים (מעניין איפה ה"חוקים" שלך בכל הקשור לעניין הזה, או שהם פשוט לא משרתים את האג'נדה שלך ואתה עיוור אליהם כשזה מגיע לדעותיך .....)

אני מפורום סקופים נחסמתי, שעה שביודעין החלטתי שאני עובר על תקנון הפורום ומוכן לשאת בהשלכות.

הוועד דואג לתשלום ראוי? משעשע. 30,000 ש"ח למנופאי בנמל זה לא תשלום ראוי, זו גנבה של כספי ציבור וזה נעשה בחסותם של אנשים כמוך. ברוב המקרים לוועד אין שום יכולת לקבוע מה הוא תשלום ראוי מכיוון שאין לו את הכלים הדרושים לזה. כל מה שיש להם הוא רצון (לגיטימי) להרוויח כמה שיותר וכלי לסחוט מהמעסיק שלהם מה שהם רוצים. כמו כל אירגון שמשתמש בשיטות מאפיונרית גם ארגוני העובדים לא יוותרו על הכלי שמאפשר להם לסחוט את הקופה הציבורית וילחמו עליו בכל הכוח (ע"ע הנסיונות של עובדי הנמלים למנוע הקמת נמל פרטי שיוכיח כמה גרוע ויקר השרות שהם נותנים, וימנע מהם לסחוט את הקופה מתי שבא להם).

שוב, אתה מבין שזה שלושים אלף שקל למנופאי בראייתך. אותה ראיה קפיטליסטית צרה, המעבה עד כדי להתבקע, את כיסיהם של הנוכלים והגנבים האמיתיים - אגב הרצון לעשוק את אלו, שקורעים את התחת בעבודה (אתה יודע, לא כל עבודה היא לשבת מול מחשב במשרד ממוזג) ושתקועים על מנוף בשיא החום ובשיא הקור, לילות כימים - ויש כאלה גם בשבתות וחגים כחול (במקומות אחרים) - ויש להם ותק וניסיון עצום וההסכמי השכר שעליהם הנציגים שלהם והנהלותיהם חתומים - אושרו ע"י האוצר.

אז כן - אף ברווז צהבהב מדושן עונג וקפיטליסט - לא יקבע מה מגיע להם ומה לא, כי הם מדושני עונג בזכות עבודת הכפיים הקשה שהם מועסקים בה. והם ראויים להערכה על אף שהם אינם עובדי היי טק.

ישן 15-07-2013, 21:08
צלמית המשתמש של רועי AZ

כפי שכתבתי באשכול זה בשתי הודעות נפרדות ובעוד הרבה מקומות אחרים - אינני מכליל.
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "כתבת הרבה שטויות שאין טעם..."

ציטוט:
איך יכול להיות שכשאתה מכליל קבוצות שלמות (למשל חברות הקבלן, הטייקונים וכו') זה בסדר, אבל כשלטענתך אני עושה את אותו הדבר זה בניגוד לחוקים? פעם צבוע תמיד צבוע....

אתה עושה זאת על כ-ו-ל-ם בלי יוצא מן הכלל..

אבל ה"שטויות" שאני כתבתי - הם בפועל, יותר חזקים, כמציאות הוגנת יחסית, מהשטויות שאתה כותב...

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 15-07-2013 בשעה 21:25.
ישן 15-07-2013, 22:43

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "זה היה הכי נוח.. ולא, אל תבקש ממני למצוא עוד אשכולות כי אין לי עניין להתאמץ בשבילך"

נכון. שנינו יודעים את האמת כי היא כתובה שחור על גבי פורום באשכול הזה ממש. ככלב השב על קיאו אתה שוב מכליל בצורה ברורה מיד לאחר שטענת שאתה בכלל לא עושה דברים כאלה (הכללות).
ציטוט:
מעסיקים בשוק החופשי שיעסיקו בכמה שבא להם. כי שם אין ועדים, כי הבעלים לא יתנו לזה יד. וכי הבעלים משלם בקושי על עבודה בשבת וחג ולא משלם בכלל על משמרות לילה. ושם אין ותק, כי המעסיק מפטר אחרי פרק זמן, כדי לא לתת זכויות לעובדים עם ותק...ובכלל משלם כראות עיניו (את חשבון הבנק שלו שצריך לתפוח עוד ועוד על חשבון הפועלים השחורים שמה לעשות, לא למדו מנהל עסקים וחלק לא למדו בכלל.. או עריכת דין)..

זה מצחיק שלא היית יכול להתאפק אפילו שעה כדי שהשקר שלך לא יחשף בכזו קלות

ישן 15-07-2013, 23:26
צלמית המשתמש של רועי AZ

טוב הנה תפסת אותי פעם אחת.. אצלך זה שיטתי ושינאתי על כלום.
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "נכון. שנינו יודעים את האמת כי..."

ציטוט:
נכון. שנינו יודעים את האמת כי היא כתובה שחור על גבי פורום באשכול הזה ממש. ככלב השב על קיאו אתה שוב מכליל בצורה ברורה מיד לאחר שטענת שאתה בכלל לא עושה דברים כאלה (הכללות).

זה מצחיק שלא היית יכול להתאפק אפילו שעה כדי שהשקר שלך לא יחשף בכזו קלות

אצלי זה לפחות מוצדק ומוצק על ניסיון אישי שלי ..

אין לך ולו פעם אחת שלא הכללת. בינתיים, אותך לא הכפשתי וכיניתי מאפיונר, גנב, סחטן ואלים (ולא - "קפיטליסט מדושן עונג" או "ברווז צהוב" - זו איננה הכפשה) - ואתה גם יודע טוב מאוד שמילים כלעיל הן עילה לתביעת דיבה...

אבל עזוב, הקנאה מעבירה אותך על דעתך. קשה לך לקבל את העובדה הפשוטה, שאנשים מקבלים שכר דומה לשלך, למרות שאין להם תואר מהנדס.. מהסיבות האמיתיות והמוצדקות לשכרם אתה מתעלם כי נוח לך.

העובדה היבשה והפשוטה - גם אם הכל היה מושלם עם הנמלים ולא היה יוקר מחיה, השכר - ולא שום דבר אחר - הוא מקור הבעיה אצלך וצרות העין שלך.

ישן 16-07-2013, 13:01
צלמית המשתמש של רועי AZ

בבקשה תוכיח..מעניין מה יהיה התירוץ התורן...
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "רועי, אם אתה מתעקש לשקר לפחות..."

ציטוט:
רועי, אם אתה מתעקש לשקר לפחות תעשה את זה בחוכמה ואל תעשה את זה בפורום שבו ניתן להוכיח את השקרים שלך בקלות. לגבי שאר הטענות המטופשות והשקריות שלך אתה מוזמן להמשיך לעשות מעצמך צחוק, רק אל תשכח להצטרף לוועד העובדים של הליצנים בפורום לפני זה כדי שלא ידפקו אותך במשכורת בסוף החודש.

אני עושה מעצמי צחוק.. אתה תמשיך להתפתל מעצבים על ועדים, אתה כבר יותר פתטי מאלה שצועקים שצריך לסיים את הכיבוש על כל נאד ובכל הזדמנות.

ישן 15-07-2013, 21:24
צלמית המשתמש של רועי AZ

על שחיתות ועבירות מס צריך לשלם עם ועד בלי ועד, עם הפרטה או בלעדיה..
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "לך ולי אין אפשרות לדעת כמה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
לך ולי אין אפשרות לדעת כמה שווה עבודתו של מפעיל מנוף. מי שיכול "לדעת" הוא מי שמעסיק אותו בשוק חופשי. ואכן, ישנם מקצועות שניתן להשוות למגזר הפרטי ולגלות כמה הם "שווים". אתה רוצה לטעון שמלגזן במפעל פרטי גם משתכר 20 אלף? מפעיל עגורן באתר בניה? כמה אמור לדעתך להרוויח מנהל מוזיאון שלא קיים? לדעתי אפס. ובנמל?
http://www.themarker.com/dynamo/1.1910403

אם זה היה תלוי בי, הייתי מקים את משטרת הסוציאליזם של ההסתדרות, כדי שתפטר ותעצור את אלה שבזים לעקרונותיה ולהשליכם לצינוק..

מעסיקים בשוק החופשי שיעסיקו בכמה שבא להם. כי שם אין ועדים, כי הבעלים לא יתנו לזה יד. וכי הבעלים משלם בקושי על עבודה בשבת וחג ולא משלם בכלל על משמרות לילה. ושם אין ותק, כי המעסיק מפטר אחרי פרק זמן, כדי לא לתת זכויות לעובדים עם ותק...ובכלל משלם כראות עיניו (את חשבון הבנק שלו שצריך לתפוח עוד ועוד על חשבון הפועלים השחורים שמה לעשות, לא למדו מנהל עסקים וחלק לא למדו בכלל.. או עריכת דין)..

אז כן.. זו בעיה.

ישן 15-07-2013, 23:10
צלמית המשתמש של רועי AZ

התנהגות חזירית ומנקרת עיניים, של מי שנמנה על מעמד הצווארון הכחול
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "[QUOTE] אם זה היה תלוי בי,..."

ראויה להוקעה בסגנון שהזכרתי (כמו שאני חושב שבבוגדים במדינה מהצד השמאלי, צריך להתנהג בהתאם). אתה לא יכול להילחם על השקפות מסוימות אבל לנהוג בקיצוניות ההפוכה ולעוות את מה שאתה שואף לו ומה שאתה מייצג בפועל ...

ישן 14-07-2013, 20:11
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אני מוצא את זה מוזר שבדוגמא..."

אני מוצא את זה מוזר שאף אחד לא קלט שאתה עושה בכוונה.
איפה אתה רואה פה שוק חופשי?

"הסיבה העיקרית לכך הם האיגודים המקצועיים שהשתלטו על התעשייה, בחסות חוקי עבודה מתקדמים שנתנו להם כוח בלתי מוגבל, שחוקק הנשיא רוזבלט, המתקדם, בשנות ה-30"

"בשנות ה- 1970 הציל הנשיא קארטר את חברת קרייזלר מפשיטת רגל, על ידי הלוואה ממשלתית (שהוחזרה בהמשך). "

וכך הלאה.
אז למרות שהבנת בדיוק למה הכוונה פה, אסביר שוב- ועדי העובדים הללו תפסו את כולם בביצים, בזכות החוקים שהעניקו להם כוח. כשתעשיית הרכב האמריקאית הגיעה למשבר, הממשל חילץ אותם על חשבון כל האזרחים- הלוואה, הגבלות ייבוא וכו'.
אבל, אי אפשר לעבוד על כולם כל הזמן. עם כל כך הרבה הגנות ממשלתיות, אתה לא מתקדם לשום מקום, אתה נשאר מפגר מאחור, לא יעיל. האמריקאים עוד ייצרו מפלצות זוללת דלק בזמן משבר הנפט. רק חברה שלא מפחדת מקריסה יכולה להתנהג כך. אז החלה הפלישה היפנית לארה"ב (שהמשיכה בשנות ה-80 ביתר שאת בתחום העסקים, ואפילו בתחום ההתנהגות הארגונית).

אחרי שהבלוף נחשף, ואחרי שב-2008 שוב התעשיה הצריכה סיוע ממשלתי, אותה עיר שהסתמכה על תעשיה מפגרת נפלה יחד איתה. תחשוב מה היה קורה לו בשנות ה-60-70 היתה התייעלות פנימית בתעשיה הזאת. מפעלים לא היו קמים במדינות אחרות, ליפנים היה קשה יותר לפרוץ פנימה.

אז מה שנכון להגיד פה הוא שלמרות הסוציאליזם, השוק החופשי בסוף ניצח בגלל טעמי הצרכן. רק שבגלל שזה הגיע במכה, הרבה אנשים נפגעו מכך.

ולגבי העיר עצמה-

"עיריית דטרויט, שגם היא הייתה נתונה לחסדי האיגודים המקצועיים, פשטה את הרגל, ואין לה מאיפה לשלם, לא את הפנסיות, ולא את הביטוח הרפואי של הפנסיונרים, לא את המשכורות של העובדים הנוכחיים, שמספרם הצטמצם מאד, ולא את האג"חים שהם הנפיקו ביד רחבה"

"חדלות הפירעון של דטריוט מטיל צל גדול על כל שוק האג"חים העירוניים בארה"ב שמגלגל כמעט 4 טריליון דולר... זה כבר כסף גדול, גדול גם במונחים של הכלכלה האמריקאית... ודטרויט איננה, כמובן, העירייה היחידה שנמצאת בגירעונות ענקיים, ומתקשה לעמוד בהתחייבויותיה. הכול מאותה סיבה: המשכורות הענקיות, הפנסיות וההטבות שסוחטים האיגודים המקצועיים, בייחוד ממוסדות ציבור כמו העיריות. וגם, יש להודות, נטייתם הטבעית של פוליטיקאים עירוניים, כמו של כל הפוליטיקאים, לבזבז כסף גדול בלי חשבון. "

ולברווז- אני שמח שאתה נכנס לאתר הזה, אני מרגיש שזה קצת בזכותי

נערך לאחרונה ע"י shruki בתאריך 14-07-2013 בשעה 20:14.
ישן 14-07-2013, 21:58
  כינוי שקר כלשהו כינוי שקר כלשהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.10
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "בו רק נהיה הוגנים ונגיד שגם..."

זו "בעיה" גלובאלית, לפולקסווגן יש מפעלים בברזיל בדיוק כמו שלפורד יש מפעלים בבלגיה ובטורקיה. מה גם שלא מעט מפעלים מועברים למדינות המזרח.
אני לא מתיימר להבין בכלכלה, אבל:
עלויות היצור והשינוע יותר נמוכות:
כשאתה משלם לעובד פחות, העלות של החזקת מפעל יורדת, ממשלות נוטות לתת תמריצים למפעלים שיבואו ויפתחו עסקים (הקלות במס ואני יכול לשאר שאפילו חוזי אספקה כאלו ואחרים, בחלק מהמקומות). מה גם שעלויות השילוח יורדות כשאתה מייצר בכמה מרכזים - לדוגמא: טויוטה פריוס - חלקים מהמתכות שמרכיבות את המצברים מיובאים מאפריקה ליפן, מורכבים שם ואז נשלחים לכל העולם. אני מניח שאפשר לצמצם את עלויות ההרכבה והשילוח ברגע שאתה מרכיב רכב (לא בהכרח מתכנן) באירופה, ואז משלח אותו באירופה - גם אם תקנה מפעל קיים ואפילו אם תבנה חדש.
ישן 21-07-2013, 23:22
  moti.rubin moti.rubin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.02.13
קצת מספרים על דטרויט
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "דטרויט - העיר שנחרבה על ידי האיגודים המקצועיים"

העיר דטרויט הגישה בקשה לפשיטת רגל ביום חמישי, הבקשה נדחתה על ידי בית המשפט בתואנה שתהיה פגיעה בלתי הפיכה בתנאים הפנסיונים של עובדי עיריית דטרויט ופורשיהם.
וקצת מספריםעל דטרויט - סה"כ חוב 18 מילארד דולר בהתאם להתפלגות הבאה : 2.9 מילארד חוב עירוני כללי, 5.9 מילארד חוב תפעולי של מחלקת המיים והביוב - בעיקר הלוואת טווח ארוך לשיקום המערכת והקמת מפעל טיהור שפכים. 3.5 מילארד חוב פנסיוני ל כ30 אלף עובדי עירייה לדורותיהם. 5.7 מילארד חוב ביטוח רפואי לפורשי עיריית דטרויט לדורותיהם. שמעתם נכון יותר מחצי מהחוב (9.2 מילארד דולר) הוא בעבור חבות פנסיונית (פנסיה + ביטוחים רפואיים) ל 30 אלף איש. החוב הממוצע לאדם הוא 306,000 דולר. בית המשפט דחה את בקשת העיר לפשיטת רגל בגלל הפגיעה בזכויות הפנסיונרים. 700,000 איש גרים היום בדטרויט, עיר שפעם היו בה 2 מיליון תושבים. 700 אלף איש שחים בעיר שהפסיקה לתפקד ומוחזקים היום בני ערובה בידי קבוצה של אנשים שמהווה 5% מהם.
ישן 22-07-2013, 00:30

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "האם החוב הוא ממוצע לשנה?"

לא ודאי שלא, החובות הפנסיונים של העיר דטרויט מייצגים את סה"כ החובות נכון לסוף חודש יוני
החוב הממוצע = סה"כ החוב חלקי מספר האנשים באיגוד וזה כולל את העובדים בפועל ואת העובדים שפרשו זה מכבר. אין לי מושג בכמה גדלה החבות הפנסיונית כל חודש.
לא האיגודים המקצועיים של תעשית הרכב הרסו את דטרויט, האיגודים המקצועיים של עובדי הממשל המקומי (בארה"ב כל עירייה נחשבת לממשל מקומי) עשו זאת. המצב בדטרויט זהה לחלוטין למצב בכל שאר ערי ארה"ב
הסיבה לכך היא פשוטה, פוליטיקאי נבחר לזמן מוגבל (לפחות לפי תפיסתו) ולמרות שרובם מודעים להלשכות הכלכליות של ההחלטות שלהם אף אחד מהם לא רוצה להסתכסך עם ועד העובדים שיכול במידה רבה של סבירות להביא לכך שהוא לא ייבחר לכהונה שניה. הכל פוליטי.
ישן 22-07-2013, 17:51

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אני חייב להבין משהו.. חישבת 306000 דולר לעובד.."

לא ודאי שלא, החובות הפנסיונים של העיר דטרויט מייצגים את סה"כ החובות נכון לסוף חודש יוני.
בוא אני אתן לך דוגמה מהמקום שאני גר בו. חלק מהזמן אני מתגורר בארצות הברית בתת מחוז של מונטרי שיש בו 500 בתים. למחוז יש חברת מים שמספקת לבתים תשתית ומים. אנחנו - בעלי הבתים - בעלי חברת המים. חברת המים המקומית מנוהלת על ידי מנהל מקצועי ומפוקחת ע"י חמישה חברי מועצת מנהלים שנבחרים בבחירות המתנהלות במקביל לבחירות (לנשיאות או לקנוגרס, תלוי באיזו שנה) עד לפני 12 שנה התנהלה החברת מים בסבירות יחסית, האנשים במועצת המנהלים היו שמרנים בהשקפתם הכלכלית ותנאי השכר לעובדים היו בהתאם. הנ"ל הזדקנו ולא הגישו את מועמדותם בבחירות נוספות ונבחרו אנשים המייצגים את קו המחשבה הליבראלי. המנהל המקצועי של חברת המים - שעבד בחברה אז כ 20 שנה - ביקש ממועצת המנהלים שתצרף אותו לתוכנית פנסיה לעובדי ממשלת קליפורניה. הם צרפו אותו ושילמו אז כ 100,000 דולר בעבור החבות הפנסיונית הרטרואקטיבית והתחייבו לו לפנסיה כוללת של 1,000,000 דולר בעבור 35 שנות עבודה. לפני 4 שנים פוטר המנהל כי לא ביצע את תפקידו נאמנה, 500 בעלי הבתים עדיין מחוייבים לשלם את הפנסיה במלואה, כיוון שנשארו למנהל כ 16 שנה לפני הפרישה, וכיוון שחברת המים לא שילמה חלק מהחבות (כיוון שלא היה לה כסף) החוב שנשאר לבעלי הבתים לשלם בעבור תוכנית הפנסיה שלו הוא $750,000. כשכל מה שחברת המיים גובה הוא כ $75,000 פעם בחודשיים או כחצי מיליון דולר בשנה, ומזה אמורה לשלם משכורות ל 3 עובדים במשרה מלאה ולחסוך מספיק כסף בשביל להחליף תשתית שמתכלה (מיכלים, צנרת, רכב, כלי עבודה וכולי). כיוון שלחברה אין כסף, וכיוון שלפי החוק כולנו מחוייבים לשלם את החוב הפנסיוני של אותו עובד כל בעל בית נדרש לשלם סכום של $1500 דולר רק בעבור החוב הפנסיוני של אותו עובד,(יש לציין שהפנסיה הזאת היא בנוסף לתנאים אחרים שהיו לאותו עובד שגולמו לתשלום של בערך 250,000 דולר ביום הפיטורין שלו). הסכום הזה שווה לכמעט שנתיים דמי שימוש ממוצעים, והוא בנוסף לדמי השימוש. אצלנו מדובר בעובד אחד, כשאתה מתייחס למקומות כמו סאן פרנסיסקו/לוס אנג'לס או סתם מחוז כמו מונטרי מדובר על בין עשרות למאות עובדים. הציבור פשוט לא יכול לממן את זה. אז נכון תנאי הפנסיה של כולם לא זהים אבל העיקרון דומה. דרך אגב החוב הפנסיוני הכולל של מדינת קליפורניה לאירגוני הפנסיה השונים של עובדי המדינה הוא כ 500 מילארד דולר, הסכום מהווה בערך 20% מסה"כ החובות של כלל החובות הממשלתים במדינת קליפורניה. (ממשלתי = State & Local Government. Non Federal)
רק שתבין החוב הפנסיוני של עיריית San Bernadino לאירגון העובדים CalPers הוא 13 מיליון דולר. החוב של העיר Stockton הוא כ 700 מיליון דולר, החוב לאירגון CalPers הוא 125 מיליון בערך 17.4%. אלו מספרים שבסופו של דבר אי אפשר לעמוד בהם.
ישן 22-07-2013, 18:30
צלמית המשתמש של רועי AZ

די הלכתי לאיבוד בכל מה שכתבת...
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי moti.rubin שמתחילה ב "לא ודאי שלא, החובות הפנסיונים..."

ואני חייב לציין שלא ברור לי מדוע לתושבים יש בעלות על חברת מים...

ומי אלו חברי מועצת המנהלים שמאשרים פנסיות כאלה ואחרות?

ואני מבין שהתושבים משלמים כי הם בעלי חברת המים..

וכמה אתה חושב שאמורה להיות משכורתו הפנסיונית של עובד כזה או אחר?

ישן 22-07-2013, 19:20

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "די הלכתי לאיבוד בכל מה שכתבת..."

1. לתושבים יש בעלות על חברת מים, כיוון שאנחנו כולנו גרים קרוב לכמה מקורות מיים וזו הדרך שבה בחרו התושבים לנצל את המשאב שעומד לרשותם. בארה"ב התושבים שולטים על התשתיות בין אם זה מים, תשתיות כבישים או מערכת החינוך. כל הנ"ל מפוקחות ע"י פוליטיקאים מקומיים.
2. חברי מועצת המנהלים הם חלק מאותם 500 בעלי בתים. הם עומדים לבחירות כל 4 שנים (כל בעל בית בעל אזרחות אמריקאית יכול להגיש מועמדות) הם למעשה פוליטיקאים מקומיים בדיוק כמו ראש עיריית סאן פרנסיסקו או לוס אנג'לס
3. משכורתו הפנסיונית ? אין אפשרות מעשית לשלם פנסיות (ברשות הממשלתית) ללא הגדלה חסרת פרופורציות של נטל המס על האזרחים. בסופו של דבר חשבון זה משחק סכום אפס. מה שאתה לא מבין זה שהפנסיות של אירגון עובדי מדינת קליפורניה הם 100% במימון המעביד. זה לא סביר בעיני.
ישן 22-07-2013, 20:18
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי moti.rubin שמתחילה ב "1. לתושבים יש בעלות על חברת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי moti.rubin
1. לתושבים יש בעלות על חברת מים, כיוון שאנחנו כולנו גרים קרוב לכמה מקורות מיים וזו הדרך שבה בחרו התושבים לנצל את המשאב שעומד לרשותם. בארה"ב התושבים שולטים על התשתיות בין אם זה מים, תשתיות כבישים או מערכת החינוך. כל הנ"ל מפוקחות ע"י פוליטיקאים מקומיים.

לא מתמצא בעניין והאמת שזה קצת נראה לי מוזר אבל, היי! זו אמריקה!

2. חברי מועצת המנהלים הם חלק מאותם 500 בעלי בתים. הם עומדים לבחירות כל 4 שנים (כל בעל בית בעל אזרחות אמריקאית יכול להגיש מועמדות) הם למעשה פוליטיקאים מקומיים בדיוק כמו ראש עיריית סאן פרנסיסקו או לוס אנג'לס

אז האחריות היא על חברי מועצת המנהלים... האם הם יכלו למצוא חלופות? האם הם היו נתונים ללחץ כלשהוא?

3. משכורתו הפנסיונית ? אין אפשרות מעשית לשלם פנסיות (ברשות הממשלתית) ללא הגדלה חסרת פרופורציות של נטל המס על האזרחים. בסופו של דבר חשבון זה משחק סכום אפס. מה שאתה לא מבין זה שהפנסיות של אירגון עובדי מדינת קליפורניה הם 100% במימון המעביד. זה לא סביר בעיני.

אז ממה בדיוק מ/יתקיים אדם שפרש לגמלאות?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:51

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר