לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-07-2013, 11:45
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "[QUOTE] איסור מימון גורף..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hzhz
למה הכוונה ב"גורמים"?

נראה שזה מאוד גורף.
"האיחוד האירופי הפיץ ב-30 ביוני הנחיה מחייבת לכל 28 המדינות החברות שאוסרת כל מימון, שיתוף פעולה, מתן מלגות, מענקי מחקר ופרסים לגורמים שנמצאים בהתנחלויות היהודיות בגדה המערבית, בירושלים שמעבר לקו הירוק ויישובי הגולן. בנוסף קובעת ההנחיה כי כל הסכם עתידי שייחתם עם ישראל חייב לכלול סעיף שקובע כי ההתנחלויות אינן חלק ממדינת ישראל הריבונית ולכן אינן חלק מההסכם".

אני מפרש את זה ככה: אם אדם ישראלי, עסק ישראלי או גוף ממשלתי ישראלי נמצא מעבר לקו הירוק אז אסור להתנהל מולו ו/או לנהל איתו עסקים.

http://www.haaretz.co.il/news/polit...emium-1.2072599
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-07-2013, 11:51
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
זהבה גלאון: "האיחוד האירופי עושה עם ישראל חסד"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "האיחוד האירופי החליט שההתנחלויות יוחרמו"

יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון אמרה כי "האיחוד האירופי עושה עם ישראל חסד כשהוא מסמן את הגבול שממשלת ישראל נכשלה לסמנו. לא מדובר בחרם על ישראל, אלא בהבחנה בין ישראל לבין ההתנחלויות והכיבוש. ההחלטה היא תוצאה של הקיפאון המוחלט בתהליך המדיני והמשך הבנייה בהתנחלויות ובמאחזים. כעת מקבלת ההצהרה של האיחוד האירופי שההתנחלויות לא חוקיות ביטוי דה פקטו במדיניות".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4405627,00.html

תרגום: "אני לא מכבדת את רצון אזרחי ישראל שבבחירות האחרונות לא הצביעו בהמוניהם למפלגה שלי ולכן אני שמחה שגורם חיצוני רב עוצמה מנסה לאנוס את ישראל להתיישר לפי המצע של מרצ".

ישן 16-07-2013, 18:40
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "מצטער שזה נשמע קצת רע, אבל:"

ראשית, לאחל מוות למאה חפים מפשע, זה לא רק נשמע רע - זה באמת רע.
שנית, לא ברור לי מאיפה הגעת למסקנה המוזרה שזה יגרום להם להבין אותנו טוב יותר: ב11.3.2004 בוצע פיגוע נוראי במדריד עם כמעט 200 הרוגים - והוא הביא לבחירתה של ממשלה שאמרה שתלך עוד יותר לקראת המחבלים, ואף הוציאה את ספרדמהקואליציה של ארה"ב. ב7.7.2005 בוצע פיגוע נוראי בלונדון עם למעלה מ50 הרוגים, ואני חושב שגם אתה יודע היכן עומדת דעת הקהל הבריטית ביחס אלינו...

אתה מבין, כאשר המנטאליות היא כזו של חיפוש שקט, אתה לא מאשים את מי שגורם לרעש, אלא את מי שהמרעיש אומר שמעצבן אותו, בתקווה שזה יגרום למרעיש להפסיק לחולל מהומה...
אם יהיה פיגוע גדול באירופה, יותר סביר שהאירופאים החכמים יגידו שזה בגלל שלא נסוגנו מהשטחים, ולא בגלל שהפונדמנטליזם האסלאמי הוא רצחני.

אגב, החרם האירופי אינו רק על "ההתנחלויות", אלא על כל מה שנמצא מעבר לקווי ה4 ביוני 1967, החל בחלקים מכביש מס' 1 (מיני ישראל, למשל...), דרך כל רמת הגולן וכלה בשכונות צפון, דרום ומזרח י-ם, שמתגוררים בהן כ200,000 יהודים-ישראלים.
ישן 16-07-2013, 18:53
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
אוקיי, והפיגוע בתאומים הוביל לכיבוש עיראק ואפגינסטאן...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ראשית, לאחל מוות למאה חפים..."

ומלחמת חורמה באל קאעידה.

כמובן שצר לי על אובדן האמריקאים.

אבל זה רק מוכיח שפיגוע בקנה מידה גדול כן יכול לגרום לדברים.

הסיבה לכך שספרד החליטה להבליג - אינה ידועה לי, אם כי עליך לקחת בחשבון שהמצב הפיננסי שלה בקאנטים, וכנראה שאין להם ממש כסף מיותר לניהול מלחמה מהצד.

בעניין בריטניה:

צר לי, אבל אתה טועה.

אומנם האנגלים לא ממש מחבבים אותנו (במיוחד אנשי האקדמיה שלהם, שהם על גבול האנטישמים).

אבל בכל הקשור למלחמה בטרור - היא בין המובילות בעולם, היא בעלת הברית העיקרית של ארה"ב בתחום הזה, והיא משקיעה משאבים רבים.

זה גם ידוע שקיים שיתוף פעולה פורה בין הMI6 למוסד.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 16-07-2013, 19:06
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אוקיי, והפיגוע בתאומים הוביל לכיבוש עיראק ואפגינסטאן..."

ההבדלים בין האמריקנים למערב אירופאים הם כ"כ גדולים, שהניסיון שלך לחפש תקדים אמריקני לסוגייה אירופית, הוא חסר תוחלת לגמרי:
1. האמריקנים לא מתמודדים עם מיעוט אסלאמי בסדר גודל שיכול להכריע בחירות. אירופה כן.
2. האמריקנים הם אומה שמרנית ודתית (נוצרית) לאין שיעור יותר מכל אומה מערב אירופית.
3. ארה"ב תפסה את מעמדה כמעצמה מעורבת ביובל פלוס האחרונים, בעוד שמערב אירופה העדיפה לשלם את חלקה בתקציב נאט"ו, ונמנעה בקנאות ממעורבות מאסיבית במלחמות רחוקות (למעט הבריטים - וגם הם היו שותף זוטר בכל המלחמות, למעט פוקלנד, שהייתה מלחמה שלהם).
4. מערב אירופה סובלת מתסביכים של פוסט קולוניאליזם - ארה"ב כמעט ולא נטלה חלק בתפישת המושבות הגדולה בל סוף המאה ה19 - תחילת המאה ה20, וברובה הגדול נטולת כל רגשות אשם בעניין.

יש עוד ועוד הבדלים - אבל כל אחד ואחד מאלה שצויינו למעלה, אמור להספיק בכדי להבין מדוע פיגוע לונדון ומדריד כן יכולים ללמד אותנו על תגובה אירופית לטרור אסלאמי, ומדוע הפיגוע בתאומיפ לא יכולית ללמד אותנו על תגובה כזו...

ולגבי הבריטים: אני מניח שאתה יודע על השת"פ בין הMI6 למוסד בערך כמוני (ז"א, כלום מעבר למה שכותבים עיתונאים שלא יודעים כלום), ועל כן הקביעה המרשימה שלך על השת"פ הנפלא יכולה להיות נכונה, ויכולה להיות מופרכת. העמדה הבריטית הרשמית ביחס לישראל, היא קרירה, ומי שמובילה את הקו העויין של האיחוד האירופי ביחס לישראל, היא נציבת החוץ של האיחוד, קתרין אשטון, שלטוב ולרע, היא בריטית...

הבריטים אכן סייעו לאמריקנים במלחמותיהם בעשור הקודם (ודעת הקהל שם, עדיין רותחת על כך, אגב - ממש לא רק הפרופוסרים באקדמיה...), אך השתתפות זו הולכת ופוחתת. להציג מעורבות זו כעדות ליחס חיובי לישראל, זה מופרך מהיסוד. אם כבר, אזי הדבר רק הגדיל את מחוייבותם להראות שלמרות סיועם לאמריקנים, הם עדיין ביקורתיים כלפינו (והוכיחו זאת בשלל התבטאויות בעצם ימי המלחמה באפריל 2003).
ישן 16-07-2013, 19:19
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

אכן , עדיף רומן עם הסינים
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "מה הוא כבר יכול לעשות?"

עלינו להתייחס לאירופה כאל יבשת שוקעת שבטווח הארוך אולי אפילו הבינוני הקשר שלה איתנו ילך ויתנתק וזה יקרה , מהסיבות שהוזכרו כאן קודם על ידי כמה מהכותבים , גם אם נכנע לכל התכתיבים שלה. עלינו לחפש נתיבי סחר אחרים ולא להסתמך על אירופה עם כל הצער שבדבר.

מה ביבי יכל לעשות?
* לזמן את כל שגרירי אירופה לנזיפה
* לא להכריז על בנייה ב - e1 אלא להעלות דחפורים לשטח.
* לתת לאירופאים מעמד של מדינה אינטרסנטית בסכסוך בינינו ובין הפלסטינים ולנתק אותה מכל מעורבות במשא ומתן כלשהו למעט שחרור שבוים ישראלי
* למנוע מהאירופים להעביר כסף לעמותות פוליטיות בישראל.

ישן 16-07-2013, 19:37
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אכן , עדיף רומן עם הסינים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
* לזמן את כל שגרירי אירופה לנזיפה
* לא להכריז על בנייה ב - e1 אלא להעלות דחפורים לשטח.
* לתת לאירופאים מעמד של מדינה אינטרסנטית בסכסוך בינינו ובין הפלסטינים ולנתק אותה מכל מעורבות במשא ומתן כלשהו למעט שחרור שבוים ישראלי
* למנוע מהאירופים להעביר כסף לעמותות פוליטיות בישראל.

אתה לא יכול לדעת שזה לא השלב הבא...

בעניין סין:

הבעיה הכי גדולה איתה, זה שהיא נחשבת היום לאויבת הכי גדולה של ארה"ב.

ככה שאני דיי בספק אם האמריקאים ייראו את זה בעין יפה שישראל מחזקת את היחסים עם סין, על חשבון הדרדרות היחסים עם אירופה (שהיא בעלת הברית המובהקת ביותר של ארה"ב).

ישן 17-07-2013, 22:41
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "מה הוא כבר יכול לעשות?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
הוא בחיים לא יעשה משהו ברמה של איום החזרת שגרירים אירופאים, או ניתוק יחסים.

אירופה מאוד חשובה למשק ההישראלי.

לדעתי הנוסחא לכל התסביך הזה, זה שפשוט צריכים לגרום לאירופאים להבין שלא ידחפו את האף שלהם יותר מדיי עמוק, ושעדיף להם לקחת צעד אחד אחורה.

אוליי רומן קטנטן עם הסינים יכול לתרום לזה.

איך הגעת לניתוק יחסים? |ללא הרגשה|
קשה להתחיל לדבר על אירלנד הכבושה? על קטלוניה הכבושה? על חבל הבאסקים הכבוש?
לארגן כנסים, לממן ספרים, סרטים. אולי לאתר "ארגוני צדקה" באסקים או איריים ולהעביר להם "תרומות" שכל מטרתן "בניית אומה"? כמובן שאצטער מאוד אם הם יחליטו להשתמש בתרומות האלה כדי לפוצץ אוטובוסים ספרדיים או בריטים, ובמקרה כזה ברור לי לחלוטין שחשוב שישראל תגנה את האלימות משני הצדדים ותקרא למו"מ מיידי!

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 16-07-2013, 23:28
  כרקדי כרקדי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.11.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "האיחוד האירופי החליט שההתנחלויות יוחרמו"

תזכורת:
כ
החלטת האום מספר 3379

אומנם מדובר בהחלטות שונות,הראשונה בעלת השלכות הצהרתיות בלבד ואילו השניה בעלת הצהרות מעשיות,אך אם נבחן על כף המאזיים את התהודה הציבורית והמוראלית הרי שלהצהרה של גוף בין לאומי השומטת את הקרקע המוסרית עליה מדינת ישראל עומדת,יש משקל רב הרבה יותר לעומת פגיעה קונקרטית בחלק מסויים בעם.ואף על פי כן,דבר לא נשתנה (חוץ משם של שדרות האום ששונו לשדרות הציונות,כך עפ"י ויקיפדיה),השמיים לא נפלו,ואף לא נצפו ארמדות אירופאיות בדרכם לחופי ישראל.

להחלטות פופוליסטיות מן הסוג הזה יש נטיה ברורה להתמסס מעצמן,למגינת ליבם של ח"כ גלאון ושאר ששי ההתערבות הזרה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:27

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר