לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-07-2013, 00:19
  משתמש זכר channb channb מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "אין לו את הביצים לעשות את..."

א' הנושא הוא לא אם יעשה או לא. היחס המתנשא הזלזול והבוז הם הנושא.
ב' מציאותית אתה לא צודק: הוא תכנן קיצוץ מהותי מאוד מתקציב הישיבות למעלה מ50%. תקציב תגבור יהדות לסמינרים והאולפנות קוצץ רטרואקטיבית מתחילת השנה ב65%. בוטלה התמיכה בתלמידי חו"ל (והם תורמים המון למדינה - גם חומרנית במט"ח גם ערכית, ובהמשך בתרומות נדיבות מאוד - ובודאי שלא פחות מכל תכניות הנוער של הסוכנות למיניהם), קוצצו תמיכות למוסדות תרבות תורנית בהיקף נרחב מאוד, ובקיצור משרדו קיצץ היכן שרק אפשר.

אל תחשוב שהנ"ל מציל את מדינת ישראל מדובר בכספים קטנים ברמה הלאומית (ע"ע ההטבות לחברות הענק. הרווחים הכלואים בחברות שמשרתים את כל בעלי ההון), זו התנכלות לשמה, שעכשיו אנו גם יודעים מה עומד מאחוריה.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 18-07-2013 בשעה 00:23.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-07-2013, 02:07

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "מה הקשר בין התורה ולימוד ליבה..."

כן, אותך כבר איבדנו. בחן את עצמך בליבה יהודית (מדובר בידע יהודי בסיסי ביותר):
1. באילו תאריכים חלים החגים הבאים - (בלי גוגל, והאם אתה מזהה את ראשי התיבות): ר"ה יוה"כ פסח שבועות סוכות חנוכה פורים.
2. מיהם שלשת האבות.
3. מיהן ארבעת האמהות.
4. מהם חמשת חומשי התורה.
5. מדוע לדעתך התורה רלוונטית גם היום.
6. אילו ברכות מברכים על הנחת התפילין. באילו מימות השנה לא מניחים תפילין. האם פעם הנחת תפילין ואם כן מתי בפעם האחרונה.
7. מהם עשרת הדברות (כלומר מהו התוכן שלהם).
8. אילו חיבורים חיברו המחברים הבאים: רמב"ם, רבי יוסף קארו, רבי יהודה הנשיא, רש"י (אני מקווה שלפחות הוא מוכר לך), הרי"ף.
9. האם אתה יודע מהי ברכת המזון.
10. מדוע לא אוכלים את גיד הנשה.

עבור יהודי הנ"ל יותר חשוב ממשפט פיתגורס - האמן לי.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 18-07-2013 בשעה 02:11.
ישן 18-07-2013, 09:57

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי עמליה שמתחילה ב "הנושאים שהזכרת וכל לימודי..."

גם בהנחה שאת צודקת, ישנם פערים חינוכיים וערכיים בחברה, שבגינם החילונים לומדים מעט מאוד ליבה יהודית והחרדים מעט מאוד ליבה של לימודי חול. האם בגלל זה נכון שמי שהגיע לשלטון יכפה את אורח חייו ודעותיו על השני באמצעות עצירת כמעט כל התיקצוב למוסדותיו. כיצד היה הציבור החילוני מגיב לו שר חינוך חרדי היה עוצר את התיקצוב לכל מוסד חילוני שלא מלמד ליבה יהודית?

לכל קהילה בארץ מוסדות משלה וזו מהותה של הדמוקרטיה ולא ייתכן שמי שמגיע לשלטון יסגור את מוסדותיו של השני. זהו מהלך אנטי דמוקרטי במובנו הקלאסי ביותר.

לגופו של ענין בנוגע לליבה אגיב בהזדמנות אחרת אני לא מעוניין להטות את נושא האשכול.
ישן 18-07-2013, 14:50
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "בנוגע לסוף: ככל שלא יימצא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
בנוגע לסוף: ככל שלא יימצא פסול ערכי או משפטי אחר אז כן, בעצם אין לך ברירה. אתה לא יכול לכפות אותם ללמד את מה שאתה חושב שצריך ללמד.

אתה לא יכול לכפות עליהם, אבל אתה בהחלט יכול להציב את זה כתנאי לקבלת תקציבים למימון אותה הוראה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
מדוע שבארצות נוצריות לא יכפו לימודי נצרות למשל. היכן עובר הגבול לדעתך?

קצת מצחיק שאתה מציג את זה כדוגמה קיצונית, בעודך חי במדינה יהודית, שכופה לימודי יהדות.
אם אתה שואל אותי, הרי שהמצב האידאלי הוא שהחינוך יופרט, וכל אחד יבחר לקנות לילדיו את החינוך שהוא רוצה עבורם, אבל כל עוד זה לא קורה, והמדינה היא זו שמתקצבת את החינוך, אז הממשלה היא זו שתקבע איפה עובר הגבול, ואם העם לא יאהב את הגבול שהממשלה בחרה, הוא יבחר בפעם הבאה בממשלה אחרת.

ישן 18-07-2013, 15:06

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=channb]בנוגע לסוף: ככל..."

המדינה כופה לימודי יהדות?!
העתקה מויקיפדיה:
התוכנית מחולקת לשלושה אשכולות: בכיתה א' נלמד אשכול שפות וספרות, אשכול מתמטיקה, טבע, מדע וטכנולוגיה ואשכול מיומנויות הגוף. בכיתות ב'-ו' מתווסף אשכול מורשת, רוח וחברה. לכל מוסד חינוך מותאם מספר שעות הלימוד בכל אשכול, וכן הגדרות מקצוע שונות. דוגמה לכך היא שבמוסדות חינוך ערביים לא יילמד מקצוע התנ"ך, אלא לימודי מורשת.

המדינה כופה לימודי מורשת בלבד ואני בטוח שאתאיסטים יוכלו ללמד דארווין כמורשת מבלי להיפגע תקציבית.

אם אתה שואל אותי, הרי שהמצב האידאלי הוא שהחינוך יופרט, וכל אחד יבחר לקנות לילדיו את החינוך שהוא רוצה עבורם

אני שמח לראות שאתה מסכים שלכל אחד הזכות להקנות לילדיו וכו' עם ההמשך אני חלוק וכל עוד החינוך לא הופרט מגיע לי שוויון זכויות ותקציב שווה לילדי, ביחד עם הזכות לחנכם באופן התואם את אמונתי.

מעבר לכך (וללא כל קשר לנושא הליבה) אתה לא רואה את גודל האבסורד הנ"ל דורש שיקראו לו הרב ואוי ואבוי למי שלא, ומאידך עומד וסוגר דה פאקטו את הישיבות. עושה מעשה זמרי ומבקש שכר כפנחס.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 18-07-2013 בשעה 15:15.
ישן 18-07-2013, 15:41

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "המדינה כופה לימודי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
המדינה כופה לימודי יהדות?!
העתקה מויקיפדיה:
התוכנית מחולקת לשלושה אשכולות: בכיתה א' נלמד אשכול שפות וספרות, אשכול מתמטיקה, טבע, מדע וטכנולוגיה ואשכול מיומנויות הגוף. בכיתות ב'-ו' מתווסף אשכול מורשת, רוח וחברה. לכל מוסד חינוך מותאם מספר שעות הלימוד בכל אשכול, וכן הגדרות מקצוע שונות. דוגמה לכך היא שבמוסדות חינוך ערביים לא יילמד מקצוע התנ"ך, אלא לימודי מורשת.

המדינה כופה לימודי מורשת בלבד ואני בטוח שאתאיסטים יוכלו ללמד דארווין כמורשת מבלי להיפגע תקציבית.

תנ"ך הוא מקצוע חובה בבגרות בבתי ספר יהודיים, כך שגם אם אתה לא מעוניין ללמוד אותו, המדינה מחייבת אותך. אני לא יודע מה יקרה מבחינה תקציבית לבית ספר שיבחר שלא לעשות זאת (הלכה למעשה אני לא מכיר אף בית ספר כזה), אבל עצם ההתניה של קבלת תעודת בגרות היא כפיה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
אם אתה שואל אותי, הרי שהמצב האידאלי הוא שהחינוך יופרט, וכל אחד יבחר לקנות לילדיו את החינוך שהוא רוצה עבורם

אני שמח לראות שאתה מסכים שלכל אחד הזכות להקנות לילדיו וכו' עם ההמשך אני חלוק וכל עוד החינוך לא הופרט מגיע לי שוויון זכויות ותקציב שווה לילדי, ביחד עם הזכות לחנכם באופן התואם את אמונתי.

יש הבדל בין הזכות שלך לקנות בכספך מה שאתה רוצה, לרבות חינוך מכל סוג שהוא עבור ילדיך, לבין זכותך לקבל כסף מהמדינה עבור כל מה שאתה רוצה.
איך שאני רואה את זה, אין פה חוסר שוויון - המדינה החליטה שהיא מממנת חינוך מסוג X, וזה יהיה החינוך שיהיה בחינם. כל מי שרוצה שילדיו יתחנכו בחינוך מסוג X, יכול לקבל זאת, ללא הבדל דת גזע ומין. מי שרוצה חינוך אחר, מוזמן לשלם עליו מכספו. לכן למרות שבהחלט יש כאן כפייה מסויימת של ערכים, כפי שכתבתי קודם, אין כאן אפליה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
מעבר לכך (וללא כל קשר לנושא הליבה) אתה לא רואה את גודל האבסורד הנ"ל דורש שיקראו לו הרב ואוי ואבוי למי שלא, ומאידך עומד וסוגר דה פאקטו את הישיבות. עושה מעשה זמרי ומבקש שכר כפנחס.

אני רואה הרבה דברים שאינם מובנים לי אצל הדתיים. רק השבוע שמעתי רב חרדי מכנה יהודים דתיים אחרים עמלק. האם רב כזה ראוי להיות מכונה רב?

ישן 18-07-2013, 16:00

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=channb]המדינה כופה..."

הויכוח חוזר על עצמו אך אתייחס לסוף.
אני לא מסוגל להבין כיצד אדם מתיימר מצד אחד להיקרא רב (מר תקראו לי הרב) ומצד שני פוגע היכן שהוא רק יכול בכל מוסד חינוכי תורני. הישיבות כולן ספגו קיצוצים משמעותיים, (כולל הציוניות שמדברים על פגיעה בסד"ג של 40% מהתקציב). הנ"ל ומפלגתו מדברים על פגיעה והגבלה של ישיבות ההסדר.

עניינו של עמלק הוא ניצול רפיון תורני וחולשה רוחנית בעם ישראל לשם הפגיעה בו. ויבוא עמלק וילחם עם ישראל ברפידים - על שרפו ידיהם מן התורה (רש"י על פי המדרש). ובהקשר זה אכן נכון אמר הרב הנ"ל שהללו נוהגים כעמלק.

אני גם לא מבין את ההתייפיפות ואת התביעה להגשת הלחי השנייה. הנ"ל פוגעים תקציבית בכל חלקה טובה, מקדמים סנקציות פליליות נגד לומדי תורה, ומנהלים מסע רדיפה והשמצות נגד המגזר החרדי מאז שהחרימו את הציבור הזה במסגרת הברית הלא קדושה. הרבה פחות נעים לספוג את מה שהנ"ל מעוללים. לצערי והגם שלא האמנתי בכך מלכתחילה, מיום ליום אני מגיע למסקנה שהאיש פשוט שונא את התורה ולומדיה (גם במגזר הציוני).

נכון, זה לא פוליטיקלי קורט לכנות מישהו עמלק. אבל זה הרבה פחות פוליטיקלי קורקט לחסל תקציבית מגזר שלם. גם הקוזקים היו מסוגלים להצדיק את מעשיהם... הם פשוט כתבו את החוק....

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 18-07-2013 בשעה 16:04.
ישן 18-07-2013, 20:08
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אם המדינה היא זו שמעבירה את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
אם המדינה היא זו שמעבירה את התקציבים, זה בהחלט בסמכותה להכתיב חלק מהתכנים שיועברו. המדינה מתקצבת חינוך, מפני שהיא מאמינה שזה אינטרס לאומי וזכות בסיסית של כל ילד לקבל סל כלים מסוים לפני צאתו לעולם. אם מוסדות מסוימים מסרבים להעניק לילדים את אותם כלים, אז אין שום סיבה שהם יקבלו תקצוב ממשלתי.
אם מחר יקום בית ספר ערבי, שלא ילמד את תלמידיו שום דבר חוץ מהאתוס הפלשתיני ולימודי איסלאם, האם גם אותו תטען שהמדינה צריכה לממן?

המדינה לוקחת לה הרבה סמכויות לא מוסריות, זאת לא הפואנטה.
יש בעיה עם זה שהממשלה מחייבת אותך לשלם לה כסף, אבל מתנה את חלוקתו בחזרה בעמידה באמות מידה מסויימות. ואז אתה בא וטוען שאותו אדם חייב לעמוד באותן אמות מידה כדי ליהנות מהכסף שהוא שילם?
ישן 18-07-2013, 22:46

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit][b]אם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
המדינה לוקחת לה הרבה סמכויות לא מוסריות, זאת לא הפואנטה.
יש בעיה עם זה שהממשלה מחייבת אותך לשלם לה כסף, אבל מתנה את חלוקתו בחזרה בעמידה באמות מידה מסויימות. ואז אתה בא וטוען שאותו אדם חייב לעמוד באותן אמות מידה כדי ליהנות מהכסף שהוא שילם?

בעולם מושלם המדינה לא הייתה לוקחת לאזרחים כסף, וכל אחד היה יכול לעשות בכספו כל מה שהוא רוצה.
עם זאת, אנחנו חיים בעולם לא מושלם, שבו המדינה כן לוקחת כסף לאזרחים, ומחליטה מה נכון ומה לא נכון לעשות עם הכסף הזה. אם היא הייתה לוקחת את הכסף רק בשביל לחלק אותו בחזרה כדי שכל אחד יוכל לעשות איתו מה שהוא רוצה, זה היה ממש מטומטם.

ישן 18-07-2013, 10:22
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
אני גם מקווה שאתה יודע מה שאמר הגר"א לגבי הרמב"ם עצמו
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "אני מקווה שאתה יודע מה כתב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
אני מקווה שאתה יודע מה כתב הגר"א בביאורו בנוגע לפילוסופיה הארורה שהטעתה את הרמב"ם (זהו כמעט ציטוט).

אני מודע לנ"ל לספר איל משולש לכתבי ר' ישראל משקלוב לספר קול התור לכתבי הרב מיימון כולל התקופה הגדולה ועוד אבל זה לא משתווה בחשיבותו עם התורה - לא מתחיל.
כדאי שתלמד את ספר נפש החיים של גדול תלמידיו. ושוב לא נוכל להקיף דיון זה בפורום.

ציטוט:
על אף התנגדותו של הגר"א לפילוסופיה, לא זִלזל הגר"א בחכמי ישראל שנמשכו אחריה, ובכמה מקומות אף מביא הגר"א מדבריהם[57]. יש שציינו בהקשר זה, שהגר"א טרח במציאת מקורות לכל פרט מדברי המורה נבוכים (ח"ג פנ"ב) המפורסמים שהביא הרמ"א (בתחילת השו"ע): "שויתי ה' לנגדי תמיד (תהלים טז, ח) הוא כלל גדול בתורה ובמעלות הצדיקים"[58].

יש המעידים שכשבאו למחות בפני הגר"א שיעור בספר מורה נבוכים (ההולך בדרך הפילוסופיה) אמר בחֳרי-אף[59]: "מי יעיז לדבר נגד כבוד הרמב"ם וספרו (- מורה נבוכים), אשר מי יתנני ואהיה עמו במחיצתו בגן עדן[60]" (ספר עליות אליהו[61], מהדורת וילנה תרט"ז, דף יח. בהערה, בשם עד ראיה - הרב ישראל גורדון זצ"ל).

מאידך בביאור הגר"א לשולחן ערוך (יו"ד סי' קעט ס"ק יג), נמצאו לשונות חריפים מאד על הרמב"ם:

"הרמב"ם... נמשך אחר הפילוסופיה ולכן כתב שכשפים ושמות ולחשים ושדים וקמיעות הכל הוא שקר. אבל כבר הכו אותו על קדקודו שהרי מצינו הרבה מעשיות בגמ' על פי שמות וכשפים ... והפילוסופיה היטתו ברוב לקחה לפרש הגמרא הכל בדרך הלציי ולעקור אותם מפשטן, וח"ו איני מאמין בהם ולא מהם ולא מהמונם אלא כל הדברים הם כפשטן אלא שיש בהם פנימיות לא פנימיות של בעלי הפילוסופיה שהם חיצוניות אלא של בעלי האמת". גם על דברי הרמ"א (יו"ד רמו, ד) שלימוד החכמות נקרא אצל חז"ל "טיול בפרדס" כתב בביאור הגר"א (שם אות יח[62]):

"אבל לא ראו את הפרדס לא הוא ולא הרמב"ם. ולשון הרב [- הרמ"א] אינו מתוקן שאם זהו פרדס היאך אמר אבל לא כו' אין לך קיבול שכר יותר מזה כמ"ש (סוכה כח א וב"ב קלד א) דבר קטן הוויות דאביי ורבא דבר גדול וכו'." יש שפקפקו על יחוס דברים אלו (בשני המקומות) לרבנו הגר"א זצ"ל, והעידו בשם רבי מנשה מאיליה זצ"ל שזייפן (מעובדי בית הדפוס) – שרבי מנשה הכירו – הכניס דברים אלו לביאור הגר"א ולא יצאו מקולמוסו של הגר"א[63]. מאידך רבי יצחק מאלצאן זצ"ל (בהערתו לספר אבן שלמה, פרק יא, סי' ד, הערה ג[64]) מעיד ששמע מ'איש אמונים' שכן נמצא בכתב יד קודשו של רבנו הגר"א, וכ"כ בעוד ספרים[65].

לעניות דעתי התנגדותו של הגר"א לרמב"ם (שלא בטוח שהייתה כנ"ל) אם הייתה, היא עקב התנגדות הרמב"ם לתורת הקבלה.

אבל נחזור לעינינינו - יש את התורה שהיא מאד חשובה ויש עוד דברים שעומדים במישור אחר שגם הם חשובים לא פחות לפחות בעיני לא מעט מרבותינו:
הרלב"ג (ממציא האינדוקציה) , הרמב"ם, הגר"א הרמח"ל (ידע את כל המדעים עד גיל 12 ושכל תלמידיו למדו באוניברסיטת פאדובה), המהר"ל (חברו של טיכו ברהה) ושעל שמו נקרא אחד המכתשים בירח ותלמידו דוד גנז שעבד במצפה הכוכבים של טיכו ברהה יחד עם יוהנס קפלר ועוד ועוד...

ישן 18-07-2013, 10:39

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "אני גם מקווה שאתה יודע מה שאמר הגר"א לגבי הרמב"ם עצמו"

א. לא אני הוא שאשפוט גדולי עולם אלו. בכל מקרה היכולות המדהימות שלהם הופכות את ההישגים שלהם למשהו שלא כל אחד מסוגל אליו וזה בלשון המעטה. אין כל ראיה שהנ"ל ייחסו לתורה ומדעים חשיבות שווה. וברור שזה לא נכון לגבי הרמח"ל. (ז' החכמות הן קליפה חיצונית לתורה, והם עסקו בהם א' כדי להשלים את הידע התורני שלהם בבחינת מבשרי אחזה. ב' היה בכך תיקון וסדר עבודה).
ב. על כך נאמר רבותא למחשב גברי? אוכל למנות אין ספור גדולי עולם שלא עסקו בנ"ל. בעניינים אלו צריך ללכת אחר פסקי גדולי הדורות. ותוכל מצידי להתחיל ברמב"ם בהלכות תלמוד תורה לעבור לדברי הרשב"א בתשובותיו בנוגע לפילוסופיה ומדעים ומשם לשלחן ערוך בהלכות תלמוד תורה.
ג' מאוד קל לקטלג אנשים מדעית - פלוני התנגד לקבלה ופלוני תמך בה ולכן חלק עליו. בפועל זה מאוד שטחי רדוד וגם חוטא לאמת. מדובר בגדולי הדורות שהקיפו את כל התורה ובכללזה סוגיות פילוסופיות עמוקות. אכן יש ביניהם הבדלי גישות אבל צריך להבין את תוכנם ואת נקודות המחלוקת (מסופקני אם אלו שכתבו את הערך עליו אתה מסתמך הבינו זאת).
ד. למד את ספר נפש החיים זה ייתן לך פרופורציות אחרות.
ה. לא אוכל באמת להקיף ולהתייחס לנ"ל עניינית באופן הראוי. אך שוב אציין שאני חולק עליך מכל וכל ושום דבר מהנ"ל אינו חדש לי.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 18-07-2013 בשעה 10:45.
ישן 18-07-2013, 13:39

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אף אחד לא סוגר את המוסדות..."

אין שום סיבה בעולם שהילדים החרדים יתוקצבו בכ10% לעומת מקביליהם החילונים. והפסקת תקצוב בסד"ג כזה היא אפליה בלתי מתקבלת על הדעת. לחילופין תפטור אותנו ממסים והנח לנו למממן לבד את מסדותינו.
כיצד היית מגיב לו שר חינוך חרדי היה כופה לימודי ליבה יהודית באותה צורה בדיוק.
מעבר לכך נושא הליבה מנוצל בצורה דמגוגית וצינית לצורך מטרות אחרות לגמרי, והפסקת תיקצוב הישיבות היא ללא קשר ללימודי ליבה. (חלקן על תיכוניות). הסמינרים לומדים ליבה באופן מלא, ובכל זאת קוצצו להם תקציבים משמעותיים מאוד (תיגבור יהדות למשל). בקיצור קיצצו בחינוך החרדי היכן שרק יכלו. והנ"ל רודף אותנו.

בעבר התייחסתי לנושא הליבה ואחזור על עקרי הדברים:
א' בבתי הספר החרדים לומדים ליבה חלקית - בביה"ס היסודי.
ב' רוב לימודי הליבה הם לימודים שלא תצטרך בהמשך החיים. מה שכן רלוונטי הם מתמטיקה ואנגלית.
ג' ישנם הרבה עיסוקים בהם לא נדרשים הכישורים הנ"ל. ישנם הרבה שמתפרנסים - יפה מאוד - ממסחר, וגם בקרב בעלי מקצוע לא כל הנ"ל נדרש, למשל עו"ד לא מתעסק במשוואות טריגונומטריות וכו'.
ד' מי שכן צריך לנ"ל יוכל להשלים זאת במספר שנים וכפי שהדבר נעשה באקדמיה החרדית המונה אלפי תלמידים בשנתון.
ה' ליבה יהודית היא דבר חשוב בהרבה עבור ילד יהודי. במערכת החינוך החילונית ישנם בוגרים שלא יודעים את שמות החדשים העבריים, לא יודעים מתי חלים החגים, לא מבינים מדוע התורה והדת רלוונטיים, ועוד. - בורות בכל קנה מידה. אני מציע ל"רב" פירון להתמקד בכך.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 18-07-2013 בשעה 13:53.
ישן 18-07-2013, 13:53

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "אין שום סיבה בעולם שהילדים..."

ילדים חרדים יקבלו 100% ממקביליהם החילוניים, אם ילמדו בבתי ספר שמלמדים את כל התכנים שנדרשים על ידי המדינה בתמורה להעברת התקציבים, וילדים חילונים יקבלו 10% מילדים חילונים אחרים, אם יבחרו ללמוד במוסדות שלא עומדים בדרישות.
האפליה היא לא של ילדים כאלה על פני ילדים אחרים, אלא של מוסדות שאינם עומדים במה שנדרש מהם, מול מוסדות שכן עומדים בדרישות, והדרישות, כפי שכבר ציינתי קודם, הן בהחלט לגיטימיותף כל עוד המוסדות שואפים להיות ממומנים מכספי מדינה.

ולגבי מיסים - רוב רובם של החרדים לא נמצאים בשכבה הסוציו-אקונומית שתרוויח ממעבר למודל כמו זה שאתה מתאר, ובהיותך אדם אינטליגנטי אתה יודע את זה. כמגזר, החרדים מקבלים מהמדינה (ביטחון, בריאות, תשתיות, חינוך וכו') הרבה יותר ממה שהם משלמים במיסים, גם אם בתחומים מסויימים הם מקבלים פחות מהחילונים.

ישן 18-07-2013, 14:04

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "ילדים חרדים יקבלו 100%..."

בגישה ובקביעה הנ"ל אתה בעצם מייצר כפיה ערכית על ציבור אחר מבלי שאתה מודה בכך. ושוב אני שואל ואנא אל תתעלם מה היה קורה לו זה היה הפוך?
האפליה כלפי הילדים משום שכרגע אין שום אופצייה חילופית שתתאים לאורח חייהם.
מה לגבי הסמינרים שם זה לא קשור לליבה. כנ"ל לגבי הישיבות העל תיכוניות.

מסים כוללים מע"מ מסי מקרקעין מס ירושה ועוד. ישנם לא מעט חרדים עשירים ולא מעט חילונים עניים. בנושא החינוך למשל ילד חילוני לאורך חייו מקבל הרבה יותר מפי 10 לעומת מקבילו החרדי, אני מזמין אותך לבדוק כיצד נראים המוסדות.
עם כל יום שעובר יותר ויותר חרדים עובדים לפרנסתם ומשלמים מס הכנסה ומדובר על למעלה מ80% מהמגזר. בד בבד מעוניינים לגדל את ילדיהם בהתאם לאומונתם ואורח חייהם. מר פירון שולל זאת.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 18-07-2013 בשעה 14:23.
ישן 18-07-2013, 15:25

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "בגישה ובקביעה הנ"ל אתה בעצם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
בגישה ובקביעה הנ"ל אתה בעצם מייצר כפיה ערכית על ציבור אחר מבלי שאתה מודה בכך. ושוב אני שואל ואנא אל תתעלם מה היה קורה לו זה היה הפוך?

למה מבלי שאני מודה בכך? אני מודה בכך בפה מלא - המדינה במקרים רבים כופה את ערכיה. היא כופה את ערכיה כאשר היא מחוקקת חוק שאוסר עלי לרצוח אנשים, למרות שיכול להיות שמבחינת הערכים שלי זה דווקא סבבה לרצוח אנשים, היא כופה את ערכיה כשהיא מחייבת אותי להתחתן בחתונה אורתודוקסית או בחו"ל, אם אני מעוניין שהיא תכיר בנישואיי, והיא כופה את ערכיה כשהיא דורשת ממוסדות לימוד להעביר תכנים מסוימים בתמורה למימון של אותם מוסדות לימוד.
למעשה כל אקט של חקיקה או של החלטות בממשלה הוא כפיה של ערכים בצורה זו או אחרת.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
מסים כוללים מע"מ מסי מקרקעין מס ירושה ועוד. ישנם לא מעט חרדים עשירים ולא מעט חילונים עניים.

יש. אבל בראייה מגזרית החרדים הרבה יותר עניים מאשר החילונים.
אגב, אין מס ירושה בישראל.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
בנושא החינוך למשל ילד חילוני לאורך חייו מקבל הרבה יותר מפי 10 לעומת מקבילו החרדי, אני מזמין אותך לבדוק כיצד נראים המוסדות.

אני ממש לא בטוח שאתה צודק. יש לך נתונים לגבות את זה?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
עם כל יום שעובר יותר ויותר חרדים עובדים לפרנסתם ומשלמים מס הכנסה ומדובר על למעלה מ80% מהמגזר. בד בבד מעוניינים לגדל את ילדיהם בהתאם לאומונתם ואורח חייהם. מר פירון שולל זאת.

80% מהחרדים עובדים?! יש לך תימוכין לנתון הזה? ממה שאני מכיר מדובר בפחות מ-50%:
http://www.kikarhashabat.co.il/%D7%...7%A0%D7%A7.html

מעבר לחוסר הדיוק במספרים, אכן יש מגמה של השתלבות בשוק העבודה במגזר החרדי, וזו מגמה מבורכת. היא נצרה בעקבות פעולות שעשו הממשלות בעבר, שבזמנו הוצגו על ידי רבים במגזר ככפיה.

נערך לאחרונה ע"י benny.zhit בתאריך 18-07-2013 בשעה 15:52.
ישן 18-07-2013, 15:49

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=channb]בגישה ובקביעה..."

א. ברור שתפקידה של המדינה לכפות סדרי חיים תקינים ואני לא מבין את ההשוואה לרצח. בנוגע לנישואים אין כפיה לגבי מי שלא יהודי או מי שמגדיר עצמו כבן דת אחרת. לגבי המגזר היהודי זו בחירה של הרוב החילוני. מי שרוצה בכך יכול לשנות ולנתק את עצמו מהציבור האורתודוכסי.
ב. בראיה מגזרית אני מכיר חרדים מאוד אמידים ואני מכיר חילונים עניים. מעבר לכך שיש דמגוגיה מסוימת בהקשר לנ"ל, אתה מתעלם מנושא הדיווח. אני לא מתכוון להעלמה אלא לכך שיש חרדים רבים המחזיקים למשל בהשקעות נדל"ן בארץ ובחו"ל ורווחי הון אלו אינם זוכים להתייחסות הראויה בהערכת מצבו הכלכלי של המגזר. מציאות זו היא ממש טרנד במגזר ומדובר באחוזון גבוה למדי.
ג. 10% - התייחסתי למצב לאחר הקיצוץ כפי שמתואר בכתבה בכלכליסט. יש תקציבים שלא נלקחו שם בחשבון ולכן זה נמוך יותר.
ד. השאלה מיהו חרדי. הנתונים שאתה מצטט מתייחסים לגברים בלבד ובקרב אוכלוסייה מצומצמת וזהו שורש ההבדל. חוק טל מעולם לא נחשב לכפיה. הקמת האקדמיה החרדית נעשתה בסוף שנות ה90 מתוככי המגזר עצמו וללא שום השפעה חיצונית.
ישן 18-07-2013, 16:01

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "א. ברור שתפקידה של המדינה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
א. ברור שתפקידה של המדינה לכפות סדרי חיים תקינים ואני לא מבין את ההשוואה לרצח. בנוגע לנישואים אין כפיה לגבי מי שלא יהודי או מי שמגדיר עצמו כבן דת אחרת. לגבי המגזר היהודי זו בחירה של הרוב החילוני. מי שרוצה בכך יכול לשנות ולנתק את עצמו מהציבור האורתודוכסי.

אז אנחנו מסכימים שהמדינה כופה את ערכיה בכל מקרה.

אגב - מי שמסכל כל חקיקה שי נישואים אזרחיים זה הדתיים ולא החילונים, אבל זה נושא אחר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
ב. בראיה מגזרית אני מכיר חרדים מאוד אמידים ואני מכיר חילונים עניים. מעבר לכך שיש דמגוגיה מסוימת בהקשר לנ"ל, אתה מתעלם מנושא הדיווח. אני לא מתכוון להעלמה אלא לכך שיש חרדים רבים המחזיקים למשל בהשקעות נדל"ן בארץ ובחו"ל ורווחי הון אלו אינם זוכים להתייחסות הראויה בהערכת מצבו הכלכלי של המגזר. מציאות זו היא ממש טרנד במגזר ומדובר באחוזון גבוה למדי.

אני מכיר ערבים ששירתו בצה"ל, וסיני בגובה 236 ס"מ. זה לא מלמד על הכלל. דיון הצד הזה מיותר לגמרי, כי הוא לא באמת רלוונטי לנושא, אבל כל מי שביקר פעם או פעמיים בשכונות חרדיות בירושלים, בני ברק, צפת וכו', ראה שמרבים החרדים חיים בעוני מחפיר, גם אם בודדים מחזיקים בתים בניו-יורק, ונוסעים במכוניות פאר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
ג. 10% - התייחסתי למצב לאחר הקיצוץ כפי שמתואר בכתבה בכלכליסט. יש תקציבים שלא נלקחו שם בחשבון ולכן זה נמוך יותר.

אני בטוח שיש גם תקציבים לחרדים שלא נלקחו בחשבון.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
ד. השאלה מיהו חרדי. הנתונים שאתה מצטט מתייחסים לגברים בלבד ובקרב אוכלוסייה מצומצמת וזהו שורש ההבדל. חוק טל מעולם לא נחשב לכפיה. הקמת האקדמיה החרדית נעשתה בסוף שנות ה90 מתוככי המגזר עצמו וללא שום השפעה חיצונית.

בכתבה שהפנתי אליה יש נתונים גם לגבי גברים וגם לגבי נשים.
ממש לא התכוונתי לחוק טל - החוק הזה לא עשה שום דבר חיובי בשום תחום. התכווני יותר לקיצוצים בקצבאות כאלה ואחרות, שאילצו את החרדים לצמצם את הילודה שלהם, ולצאת לשוק העבודה.

ישן 18-07-2013, 16:41

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "א. סדרי חיים כן, אמונה דתית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
א. סדרי חיים כן, אמונה דתית ואורח חיים ובכלל זה חינוך - לא. לחרדים היום אין כח להשפיע ולא ניתן לתלות בהם את הסטטוס של חוקי הנישואין.
ב. אין לך שום יכולת ללמוד מביקור כזה או אחר.
ג. כבר אין - סמוך על פירון.
ד. לא קראתי את הכתבה אבל ביחס לכלל המגזר זה פשוט לא נכון ולא צריך להיות סטטיסטיקאי בשביל זה.
ה. קיצבאות הילדים הוגדלו למשך תקופה קצרה בלבד ולאחר מכן קוצצו השפעתן לטוב ולמוטב קטנה בהרבה ממה שאתה מייחס להם. אין מה להשוות בין הנ"ל לבין הקיצוץ העמוק והמקיף שהנ"ל מבצע בכל הקשור לחינוך תורני וללא כל הבדל מגזרי. כנ"ל.

אנחנו הולכים במעגלים.
בשורה התחתונה למדינה בהחלט יש זכות לבחור איזה חינוך היא מממנת ואיזה חינוך לא. מדינת ישראל עושה את זה מאז ומעולם, וכמוה גם מדינות מערביות ודמוקרטיות אחרות - בכולן (בכל אלה שאני מכיר לפחות) יש תוכניות לימודים מחייבות שבתי הספר שזוכים למימון מהמדינה חייבים לעמוד בהם.

ישן 18-07-2013, 16:48

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=channb]א. סדרי חיים..."

בשורה התחתונה זו נקודת המחלוקת: אני סבור שהמדינה לא יכולה לכפות אותי כיצד לחנוך את ילדי וששלילת תקציבים לצורך המטרה הנ"ל היא אנטי דמוקרטית.

בטרם נסיים אזכיר כי נושא האשכול לא היה הליבה. [הנ"ל מקצץ בכל מה שניתן ללא קשר לליבה, סמינרים וישיבות על תיכוניות למשל]. כאמור אני תוהה מה מניע אותו: האינטרס של כל שר הוא לשמר את תקציב משרדו ולדאוג לאינטרסים של המקבלים את שירותיו הנ"ל פועל בדיוק הפוך. אזכיר בנוסף שמנהל האגף מר יהודה פינסקי התפטר, וניתן להניח שהוא פגע בסמכויותיו ובעצם קיומו של האגף.

לא נותר לי אלא להסיק את המסקנה העגומה שהנ"ל שונא ומבקש להשמיד את עולם הישיבות (גם הציוניות) בפרט ואת החינוך החרדי בפרט.
אל תאמר הרב פירון אלא אמור מעתה ה-רהב פירון.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 18-07-2013 בשעה 17:08.
ישן 18-07-2013, 19:13
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "בשורה התחתונה זו נקודת..."

האינטרס של כל שר הוא לשמר את תקציב משרדו? אתה מתכוון בוודאי לכך שהאינטרס של כל שר, שהוא עבד לבירוקרטיה הוא לשמר את תקציב משרדו.
תפקידו של שר הוא לפעול בתחום אחריותו באופן שמקדם את המדינה . אם הוא מגלה שבמשרדו נשפכים תקציבים על פרוייקטים שאין למדינה עניין במימונם - חובתו המוסרית היא למנוע מהם תקצוב ולהפסיק את בזבוז הכסף הציבורי.

הרב פירון (הקטע שלך של פסילת סמיכה לרבנות של כל רב שלא חש חובה להתלבש כמו איכר פולני מהמאה ה18, הוא לא לעניין...) פועל בהתאם למערכת הערכים שבה הוא מאמין. החרדים, שרובם בכלל לא מקבלים את מדינת ישראל כראשית צמיחת גאולתנו (חלקם, להזכירך, אפילו מאשימים את הציונות בשואה...) לא צריכים לקטר כאשר הנציג הרשמי של המדינה הציונית מציע להם לממן לבד את המוסדות הפרטיים שלהם (והאמת היא שהוא אפילו לא מציע את זה, אלא רק מקצץ בתקציבים שלהם).

קראתי את האשכול עד עכשיו, וראיתי את ה"מבחן בליבה יהודית" שעשית, ומעבר לכך שאני מערער על הזכות שלקחת לעצמך להגדיר מהי הליבה היהודית (גם אני יכול לתת לך שאלות שעוסקות במורשת העם היהודי, כמו למשל, מי נלחם בקרב אלעשה? מיהו בוסתנאי? מתי ביקר בארץ בנימין מטודלה? מי היה מתתיהו אנטיגונוס?), הרי שהבעייה הראשית שלי היא עם החוצפה שבקביעה שמותר לך לדרוש כסף מהמדינה, אבל אסור למדינה לקבוע סייגים לשימוש בכסף שהיא נותנת.

אגב, אם לדעתך המערכת הממלכתית כ"כ משופעת בהשקעות ותקציבים, מדוע שלא תשלחו ילדיכם אליה? אה, כן, כי הם ילמדו את ילדיכם להיות נרקומנים וזונות כמו כל בוגרי החינוך הממלכתי, או סתם עמלקים כמו בוגרי הממ"ד...
ישן 18-07-2013, 20:49
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "צר לי דעתך כבר ידועה לי ואין..."

אתה מעלה שוב את הנושא של הרבנים רוזן ודרוקמן, אחרי שהבאתי את דבריו של הרב רוזן (שבשום פנים ואופן לא הגדירם כזיופים, והעובדה שאתה ממשיך בשקר הזה, היא תופעה מעציבה - אם כי צפוייה למדי), שלא הצלחת להשיב להם?
זה מעבר למגוחך. אתה מייחס לרב רוזן טענות שהוא עצמו מתכחש להן - ואז נשען על הטענות המומצאות, כדי להטיח דיבה ברב דרוקמן. זה בערך כמו שאני אגיד שהרב שך אמר על הרב אלישיב שהוא מועל בכספים של בנק לאומי, ואשתמש בדברים שטענתי שהרב שך, כהוכחה שהר אלישיב הוא מועל בכספים. בפועל, הרב שך מעולם לא טען כך, אבל מה זה משנה? העלילה כבר קיימת...

אגב, סחטין על ההתמדה בהגדרת הרב דרוקמן כ"דרוקמן" סתם. מעניין איך תגיב אם כל האחרים כאן יתחילו לכתוב על "עובדיה", "שך", "אלישיב", "רוקח", "אלתר", "הגר", ושאר האנשים שאתה רואה כמנהיגים רוחניים.

בכל מקרה, סחטין על הניסיון להסיט את הנושא. אני מצדי מחכה שתסביר לי את ההגיון המושחת (אין מילה אחרת) שהמטרה של שר היא לדאוג שהתקציב שלו יישאר כפי שהיה, ולא, למשל, לקדם את טובת הציבור במסגרת משרדו (גם אם זה אומר לקצץ בתקציבים שייצגו בזבוז).
ישן 19-07-2013, 11:32
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
דיברת על זכויות המגיעות ואני הוספתי תזכורת קטנה
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "ואיך כל זה קשור לקיצוץ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
ואיך כל זה קשור לקיצוץ תקציבים לסמינרים ולישיבות ציוניות?
עד כמה שזכור לי אסא נענש בגין גיוס תלמידי חכמים הוא לא נענש על כך שהוציא חתן מחופתו. לתשומת לבך.

גם על חובות זה הקשר.
ומה הקשר לגיוס תלמידי חכמים?
אין קשר משתי סיבות:
1. מדובר על ציבור שלם- לא כל הציבור הם תלמידי חכמים (עם כל הרצון להציג עצמם ככאלה).
2. אם תלמיד חכם יתנדב לשרת למען קידוש השם כנ"ל אז זה הוא מיוזמתו עשה וזה לא נכנס לגדר שהזכרת.

אכן יש בעיה בגיוס תלמידי חכמים בכפיה- זה דבר שיכול לפגוע בעם ישראל. אבל בא וננתח מה קרה כאן:
החרדים אומרים שכולם תלמידי חכמים מה שבוודאי אינו נכון --> הציבור שאינו דתי, אפשר לעבוד עליו קצת ולפעמים לא הרבה וכל הזמן --> מה שגרם לו לבסוף לשפוך את התינוק עם המים ולנסח חוק שעלול לגייס גם תלמידי חכמים --> מה שעלול לגרום נזק לעם ישראל.

מה המסקנה: שהחרדים ישתפו פעולה ויורו למי שאינו תלמיד חכם להתגייס ולא לילל ולעשות עצרות בניו יורק (חילול השם לעיני הגויים שלדעתי הוא יותר חמור!) אחרת הנזק שעלול לבא מגיוס תלמידי חכמים אמיתיים יהיה על ראשם.

ישן 18-07-2013, 19:16
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "בוודאי שכולם ישבו וילמדו..."

בוא נתחיל בזה שאצלכם כל אלה שרשומים כלומדי תורה, באמת ילמדו תורה...
לפני שאתה רץ לעשות מבחני בקיאות לחילונים בתחום "הליבה הידוית" (או מה שהחלטת להגדיר כליבה יהודית), מוטב שתבדוק מה עושים אלפי השב"בניקים שמסתובבים באפס מעשה באמצע השבוע ברחבי ירושלים (אין לי מושג מה קורה בבני ברק, אלעד, מודיעין עילית וביתר עילית - אבל אני נועז ומרשה לעצמי להמר שהמצב שם אינו שונה באופן דרמטי...).

אני אהיה הראשון לתמוך בשחרור גורף של כל החרדים משירות צבאי (יודע מה? אתמוך גם בשחרורם מעבודה, ואציע לממן כל בית אב בסכום של 15,000 נטון בחודש), אם בסוף כל שנה יעמדו כולם במבחן בקיאות שייכתב וייבדק בידי רבנים עמלקים בולטים...
ישן 18-07-2013, 18:38
  אורנגוטן אורנגוטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.13
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "אני חולק עליך - ולא רק אני...."

התגובות שלך מאפיינת בצורה מושלמת כמעט את מרבית הרעות החולות של הכת החרדית. וזה עוד מפי דובר רהוט ואינטיליגנטי למדי.
פתחת בביזוי ולעג לאדם ( טוב נו לא ממש אדם, בכל זאת הוא מזרוחניק, ועוד חוזר בתשובה) שלמד תורה יותר שנים מרוב רובו של הציבור החרדי, ובודאי מעסקניו הזוכים לתואר המשומש הזה למרות שבניגוד אליו לא עברו הסמכה לרבנות (גם אם הם עבריינים מורשעים או סוטי מין שברחו למרוקו)
המשכת בחצי אמת שנועדה לגייס את החרדלי"ם לצידך: הפגיעה האיומה בישיבות ההסדר תהיה להאריך את שירותם הצבאי מ16 ל17 חודשים. צריך אולי להזכיר ששירות צבאי של אזרח רגיל הינו 36 חודשים.
בנוגע לקיצוץ עצמו:
למד את ילדיך מה שתרצה ( כמובן שבכת החרדית ללמוד תורה זה לא חס וחלילה תנ"ך,ספרים של רבנים ציונים ( וגם לא גרסאות לא מצונזרות של ספרים של רבנים לא ציוניים).
יש כמובן מלכוד קטן. עד עכשיו, כמו בנוגע לגיוס החובה לצבא, היו לך זכויות יתר: כספים יחודיים למסגרות שונות ואי קיומם של קריטריונים סבירים לתקצוב מערכות חינוך. השגת אותם בזכות הכוח הפוליטי של המגזר שלך ( וגם בגלל רשלנות של המדינה והתבטלות של מגזר מסוים בפניכם). אלא שהמאזן הפוליטי השתנה וזכויות היתר שלך יצומצמו הדרגתית.
כמובן שאף אחד לא מתכון לבטלן חס ושלום. עוד יצטרכו לגנוב סוסים עם הפוליטיקאים שלכם.
מה שמעניין בעיני היא התגובה הבכיינית מצד אחד והוולגרית והארסיות מצד שני.
אין ספק שלנתק את הסם מהנרקומן זה כואב, אבל הייתי בטוח שאתה שייך לציבור שרגיל להמית את עצמו בעולמה של תויירע. היות וזה אמור להיות קשה פי כמה משירות צבאי קרבית חשבתי שלא תתבכינו כמו ילדות.
אבל מילא זה, להתחנף במשפט אחד למזרוחניקים (כולנו באותה סירה, מקצצים בהסדר) ואז להצדיק את הכינוי הגרוע ביותר שאפשר לתת ליהודי או כל אדם באשר הוא במסגרת פלפול מקושקש שלא מחזיק מים? זה כבר פאתטי
בעצם לא כל כך. זה ממלא אותי בזעם ( עד כדי כך שנרשמתי והגבתי)
הסיומת של אחת התגובות שלך מרהיבה עם פליק פלאק בזוי במיוחד.
קודם אתה מסביר שלא מדובר בעמלק הפיזי. אז לא צריך לרצוח את כל הדתיים הלאומיים ומנהיגיהם.
ואז אתה משוה אותם לקוזקים. כמובן, יכול להיות שתטען שהתכונת לקוזקים במובן האתני, או שאולי לפולקלור הצבעוני, למסורת רכיבה על סוסים ולהגנה על אזורי הספר של האימפריה הרוסית כלוחמים לא סדירים.
אני נוטה להאמין שהתכונת כפשוטו: שי פירון קוזאק עמלק שמחסל את החרדים, רוצה לבטל תורה ולהוציא אותם לשמד.
וכל זה כי רוצים למתן את זכויות היתר שלך וחבריך.
נרקומנים אמרנו?
ישן 18-07-2013, 21:02

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי אורנגוטן שמתחילה ב "התגובות שלך מאפיינת בצורה..."

ברוך הבא אני מגיב לך (על אף שדי סיימתי) כי אני מבין שטרחת להירשם רק כדי להגיב לנ"ל
א' הפגיעה היא בתקציב ישיבות ההסדר בסד"ג של כ-40%
ב' אין טעם להשמיץ את הציבור החרדי כציבור ואני נמנע מלעשות זאת לגבי כל ציבור אחר. יש לי ביקורת מהותית כלפי אישים שונים חלקם במגזר הד"ל (בהם הרבנים פירון ודרוקמן). מנגד יש אישים בציבור זה שאני מאוד מעריך.
ג' התייחסתי באריכות לחוסר הצדק במדיניות שמוביל הנ"ל לאורך האשכול חזרה גנרלית תהיה חסרת טעם. אדגיש רק שוב שביחס לקיצוץ האדיר בתקציבי החינוך היסודי לא מדובר ב"קצפת" אלא בתקציבי החינוך הבסיסיים ביותר אותם מקבל כל מגזר אחר כמובן מאליו. מעבר לפגיעה הציבורית אל תשכח שמאחורי כל קיצוץ כזה עומד איש צוות הוראה שנפגע קשות.

אכן יש לי תרעומת עצומה, היא מתחזקת שבעתיים לאור העובדה שמדובר ב"רב" לכאורה שהתורה היתה אמורה להיות חשובה לו, ושהיתה צריכה להיות לו הבנה בנוגע לחשיבותה. לא רק שלא זה המצב, אלא שמתברר שהוא פועל בכל דרך אפשרות נגד לומדי התורה, בבחינת תלמיד העולה על רבו (לפיד). וזה באמת לא קשור לא לליבה ולא לגיוס הנושאים הללו משניים וכמעט ולא רלוונטיים ביחס לרדיפה המדוברת.
ישן 18-07-2013, 03:29
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "שר החינוך איים: "אם תתנגדו לחוק, לא אעביר שקל לעולם התורה""

לפיד אחד ו 18 אנשי שמאל קיצוני יש ב"יש עתיד",אבל המקרה זה הם צודקים ב 100% לשם שינוי וצריך אפילו לחסל את כל הישיבות שמשלם המסים משלם עליהן, כי זה לא מועיל למדינת ישראל בכלום ואל תתחיל עם השטויות שלך שבלי התורה לא נוכל לחיות.

מי שרוצה ללמוד תורה באופן החרדי שאתה מדבר עליו כמו שאתה רוצה תשלמו מהכיס הפרטי שלכם בלבד את הכל. השיעורים של התורה והתורה בעל פה זה די ויותר לרוב העם וזה מספיק ולא צריך להיות חרדי בשביל להיות יהודי בניגוד לדברים שלך.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 18-07-2013, 20:37
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

שניים מהאנשים שמנית הם שמאל קיצוני.
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "18 אנשי שמאל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
18 אנשי שמאל קיצוני?

במפלגה של לפיד יש רוב לשמאל, אבל יש גם עליזה לביא, פנינה תמנו-שטה, דב ליפמן, מאיר כהן (שעד ל2012 היה חלק מהמפלגה של ליברמן, שאני משער שתסכים שאינו מאבות השמאל...), וכמובן גם הרב שי פירון (תושב ההתנחלות הוכבשנית אורנית) הוא לא בדיוק מאושיות השמאל הקיצוני.

__________________________________________________ _____________________

פירון לקח כסף מהקרן החדשה. (שלא לדבר על השחיתות האישית שלו כשלקח חצי מהכנסות העמותה שלו בתור משכורת)
עליזה לביא - גם לקחה כסף מהקרן החדשה
תרשה לי לפקפק בקשר החזק של מאיר כהן לימין בכלל ולליברמן בפרט. מאז שנבחר כהן עוסק בזכויות "פליטים" בזכויות בדואים.. מה מאפיין אנשים כאלה?
ליפמן הוא כנראה באמת לא שמאל, איש מעניין.
על פנינה תמנו שטה לא ידוע לי הרבה פרט לזה שהייתה אשת תקשורת וזה לבד לא ממש מחבר אותה לימין או אפילו למרכז..

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 18-07-2013, 20:54
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "שניים מהאנשים שמנית הם שמאל קיצוני."

מהקרן החדשה לקחו כסף גם ימנים מטומטמים. אם לקיחת כסף מארגונים רקובים היא מדד לעמדה פוליטית, אזי תופתע לגלות כמה רחוק הגיע תמנון הניף...
מאיר כהן אינו ימין מוהבק - אבל ודאי שאינו שמאל קיצוני.

האמת היא שרוב מפלגתו של לפיד הם אינטרסנטים מובהקים, שנצמדו לשולי גלימתו של כוכב הטלוויזיה הפופולארי שהכניס אותם לכנסת (בדיוק כמו אבא שלו). לנסות לחפש שם אידיאולוגיה, זה צעד שמראש נדון לכשלון. אפילו אלה שבאמת מייצגים עמדות שמאל קיצוני (יעל גרמן, עפר שלח ועדי קול) היו מוכנים לבלוע סיטואציה של פתיחת קמפיין באריאל, ואת העובדה שראש מפלגתם כינה את הח"כים הערבים בשם המכליל "זועביז".

יש עתיד זו מפלגת-כלום קלאסית. יש בה יותר שהגיעו מהשמאל, אבל היא מוכיחה הלכה למעשה שהם יילכו לכל אשר תישאם הרוח, ובלבד שזה מה שאמר המנהיג שהביאם עד הלום...
ישן 18-07-2013, 21:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "בגדול אני מסכים אתך. אני לא..."

האם יש שוטר שעומד בכניסה לכולל ומונע מהם ללמוד? יש הבדל בין להפסיק לסבסד, לבין למנוע פיזית - אלא אם כן אתה טוען שעולם התורה יקום ויפול על תקציב המדינה?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 18-07-2013, 22:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אם לא יממנו את הקולנוע..."

לא האוניברסיטאות ולא הקולנוע יפלו אם תבטל את המימון הממשלתי. יהיו הרבה מאוד שינויים, ובמקרה של המחקר המדעי - לרעה - אבל הם לא יפסיקו להתקיים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 18-07-2013, 21:31
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "האם יש שוטר שעומד בכניסה..."

הרבה לפני שמדינת ישראל קמה, בקהילות יהודיות בכל רחבי העולם יהודים למדו תורה.
הם למדו תורה בלי מקצועות ליבה. זה מה שיהודים עושים.
זה מוזר, גם בעיניים שלי בית מדרש מלא באנשים שלומדים מהבוקר עד הערב בלי מבחן ובלי יכולת להרוויח מזה משהו היא לפעמים לא נקלטת.
אבל זה מה שיהודים עושים אלפי שנים.
העולם השתנה, חלק מהשינוי זה שצריך לימודי ליבה. אבל חלק אחר של השינוי זה שהמדינה כבבועה של הקהילה מממנת את מערכת החינוך.
אז אותה קבוצה שבוחרת להמשיך לעשות את מה שיהודים עושים כבר אלפי שנים תהיה זאת שתקופח בצורה דרמטית.
ואל תבין אותי לא נכון. אני בעד לימודי ליבה.
אני חושב שלימוד התורה רק ירוויח אם תלמידי הישיבות לא יהיו בורים. (וכתגובה לשאלון שכתב חנאב אני יכול לכתוב שאלון מקביל שלצערי הרב בחור ישיבה מצטיין לא יוכל לענות עליו למרות שבעיניי הוא חשוב לא פחות)
אבל אני לא חושב ששר חינוך במדינת ישראל, שאמורה להיות בית לעם ישראל, יכול לקפח ככה את לומדי התורה.
בכוח זה לא ילך.

ישן 18-07-2013, 21:56
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "בוא נראה 10 שאלות שהן גם כאלה..."

האמת שחשבתי על זה וקשה לי לדעת.
אגב, בגלל זה כתבתי תלמידי ישיבה מצטייניים. קרי, אני לא יודע מה לצפות מזה שהוא מתחת לממוצע.
אבל בוא נחשוב יחד,
מתמטיקה
1. משפט פיתגורס
2. משוואה ריבועית
ביולוגיה
3. מה זה תא? או מה היא היחידה העצמאית הבסיסית המרכיבה את הגוף.
4. תפקיד: הלב, הריאות והכליות.
היסטוריה
5. מי נלחם נגד מי במלחמת העולם הראשונה והשניה.
6. מי שלט בארץ ישראל לפני הבריטים.
אישים
7. מי היה אלברט איינשטיין.
8. מי היה אייזיק ניוטון.
9. מי היו האחים רייט
10. מי היה אפלטון.
כימיה
10. מה זה אטום.
12. העקרונות של הטבלה המחזורית.
ספרות
13. כאן קצת קשה לי, כי אני כותב את השאלות על פי הדברים שידעתי בכיתה יב' (הייתי תלמיד גרוע מאוד) אבל ספרים תמיד קראתי. אז אני לא בטוח מה המינימום המצופה.

עוד דברים
14. מה זה פרס נובל
15. מה זה גאות ושפל בים.
16. מי גילה את אמריקה
17. אולי אפילו דברים מפתיעים כמו למה הרמב"ם הגיע למצריים. (מעניין כמה מתלמיד ישיבות חרדיות יודעות שהרמבם כתב בכלל בערבית)

אבל אשמח לשמוע את ההצעות שלך לנושא.

ישן 18-07-2013, 22:31
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "הרבה לפני שמדינת ישראל קמה,..."

אשלי - אם למדתי דבר כלשהו, הוא שרק בכוח דברים הולכים. לאף אחד אין אינטרס לוותר, אלא אם כן יש משהו שמחייב אותו לעשות זאת.

מבחינתי שילמדו מה שהם רוצים, אני רק לא רוצה לשלם על תכנית לימוד שמבדלת את האוכלוסיה המדוברת משאר האוכלוסיה, ומוציאה אותה בלתי מוכנה לחלוטין לחיים יצרניים.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 18-07-2013 בשעה 22:33.
ישן 18-07-2013, 22:43
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אני בעד שאנשים ייהנו מיגיע..."

כל עוד לפוליטיקאים יש כוח לתת כספים, יהיו מי שימצאו דרך "לחלוב" את תקציב המדינה - חקלאים, תעשיינים, ערבים, חרדים וכולי.

ישן 18-07-2013, 22:48
  אורנגוטן אורנגוטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.13
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "הרבה לפני שמדינת ישראל קמה,..."

[QUOTE=eshely77]הרבה לפני שמדינת ישראל קמה, בקהילות יהודיות בכל רחבי העולם יהודים למדו תורה.
צר לי, אבל אני נאלץ לחלוק עליך.
ודאי שהיו יהודים בכל קהילה שהגו ולמדו, אלא שהחלק הקטן של הקהילה שאכן עסק בחיי הגות ולימוד למד "ליבה" ועוד איך. לא רק זה אלא שחלק ניכר גם עבד ולמד. רש"י גם לא מומן על ידי הקהילה שלו כלל והיה כנראה מומחה לגידול גפנים וסוחר. הרמב"ן היה רופא. הרשב"ם גידל צאן ועבודתו מתכתבת עם פירושים נוצריים לתורה ומעידה על ידע מדעי מסויים.
כמובן שבשום מקום שאני לפחות מכיר בעולם היהודי לא הייתה תופעה כמו חברת ה"לומדים" שקיימת בישראל, ולו רק משום האילוצים הכלכליים, כך שהטיעון שמדינת ישראל מונעת מיהודים ללמוד ולהחזיר עטרה ליושנה היא מופרכת.
אולי מיותר להזכיר אבל בכל זאת: גם כיום החברה החרדית בכל מקום חוץ מישראל אינה מורכבת מלומדי תורה כעיסוק עיקרי ברובה.ליטאים, חסידים ושאר תת הגדרות, הגם שיש תקופה שגם ילמדו, ברור שיוצאים לעבוד.
צריך לומר שגם בישראל זוהי תופעה חדשה יחסית שנבעה בעיקר מהזרמת תקציבים לאחר עליית בגין לשלטון.
הדבר המרכזי הוא שהטיעון שמדינת ישראל מועלת בתפקידה (שאני אישית ודאי חולק על היקפו) ומונעת מיהודים ללמוד לא עומד במבחן הסטורי. אם כבר, ההיפך הוא הנכון: היא נדיבה יתר על המידה, והביאה להשחתה ולניוול עולם הישיבות

נערך לאחרונה ע"י אורנגוטן בתאריך 18-07-2013 בשעה 23:09.
ישן 19-07-2013, 08:23
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile

ציטוט:
הרבה לפני שמדינת ישראל קמה, בקהילות יהודיות בכל רחבי העולם יהודים למדו תורה.
זה מוזר, גם בעיניים שלי בית מדרש מלא באנשים שלומדים מהבוקר עד הערב בלי מבחן ובלי יכולת להרוויח מזה משהו היא לפעמים לא נקלטת.
אבל זה מה שיהודים עושים אלפי שנים.

הכל נכון ולא נכון כאחד. נכון, למדו תורה. לא נכון - לא ר-ק למדו תורה. רוב היהודים בעיירות באירופה עבדו למחייתם - חלבנים, חייטים, קצבים, חנוונים (כמו כל המשפחה של סבתא שלי) מורים למקצועות חול (אביו של סבי, שהיה חרדי אדוק, והיה פרופסור ללטינית)מורים למקצועות קודש, רופאים ועוד ועוד. מעטים מאד היו אלה שהקדישו את כל עיתותיהם ללימוד תורה, פשוט מכיוו שאותם הקהילה המקומית מימנה, והקהילה מימנה רק מי שבאמת הוכר כעילוי. כל השאר, היו מגיעים לבית המדרש לאחר שעות העבודה או בסופי שבוע.

המושג חרדי הוא מושג חדש, והפטנט שלהם לחיות על חשבון כל השאר כאן בארץ (מפתיע, אבל בקהילות החרדיות בארה"ב ובאירופה אנשים מוצאים את הדרך ללמוד גם לימודי חול, שלא נדבר על מוסדות יהודיים שמעניקים גם תארים בלימודי חול, כמו ישיבה יוניברסיטי, או ישיבת בולטימור לה הסכם עם אונ' בולטימור וג'ונס הופקינס להענקת תארים משולבים) כשהם טוענים שהם לומדים תורה ואסור בתכלית האיסור למנוע מהם ולו שעה אחת (ואני מחזירה לתגובתו של אורי לגבי אלפי השב"בניקים שמסתובבים ברחובות ירושלים באמצע שבוע עבודה) על מנת ללמד מתמטיקה או אנגלית, גם זה חדש יחסית...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 19-07-2013, 00:24

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "יש לך תימוכין? מאוד יפתיע..."

תתחיל מכאן
http://www.jewishpress.com/news/jew...nds/2013/07/03/

Private Jewish day schools and yeshivas get hundreds of millions of dollars through tax credit programs.

לעיתים זה גבולי

http://www.thejewishweek.com/news/n...eral-tech-funds

כעיקרון ישנם אין ספור רשויות שניתן לנצל בקרבן סעיפים שונים לצורך זכיה בהטבות. בראש ובראשונה שלושת רשויות המס (הפד. המדינה והעיר -בד"כ משולב עם המדינה, ששיטת הזיכויים ממס מאפשרת ניצול הטבות מס שמתורגמות לכסף למוסדות). מדובר על מענקים לתלמידים ברמת הפד - FSA והמדינה. כמו כן לעיתים ניתן לנצל תקציבי מחקר. ולסיום אל תשכח שלימודים תורניים מוכרים כלימודי תואר בארה"ב וניתן לקבל בגינם מענקי מחקר זאת למגינת ליבם של כתבי הג'ואיש וויק. מספיק להתקין ספריה תורנית ממוחשבת והתקציב נוצל כחוק ואני מבטיח לך שעשו זאת.
ישן 19-07-2013, 00:51
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "תתחיל..."

הם לא מקבלים סנט אחד יותר ממה שכל מוסד חינוכי אחר מקבל. זה ההבדל.

ואגב, בארה"ב אתה יכול ללמוד מה שאתה רוצה באוניברסיטה פרטית. אתה משלם על זה.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 19-07-2013 בשעה 00:53.
ישן 19-07-2013, 01:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "הם גם לא מקבלים פחות וזה גם..."

בארץ הם ממש לא מקבלים פחות. סטודנט באוניברסיטה בארץ מקבל מלגת מחיה? מה ההבדל בין שכר הלימוד שמשלם מי שלומד בישיבה ומי שלומד באוניברסיטה, ולטובת מי ההבדלים האלה?

לימודי תלמוד ממש לא מקבילים למה שלומדים בישיבה בארץ. לך תראה את תכנית הלימודים של yeshiva university לעומת ישיבה מן המניין בברוקלין או בארץ.

ואגב, אתה רוצה להסביר לי מה מונע (או יותר נכון, מי מונע) בדיוק לפתוח מכללה פרטית בארץ ללימודי תלמוד? אני הכי בעד שיקבלו בדיוק אותו יחס (וסבסוד) שמקבל סטודנט הרב תחומית בהרצליה.

ישן 19-07-2013, 06:11

בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "בהשוואה תקציבית הישיבות..."

א, כבר פורסם שהישיבות מקבלות 100 מיליון לחודש, וסטודנטים שלא לומדים בישיבה לא זוכים לכאלה תקציבים. זה דבר לא תקין ולא יעזור לך כלום.

ב, התורה ודת (כל דת) לא תוכל לממן או לקדם את המדינה ישראל כמו מתמטיקה, פיזיקה, ביולוגיה וככה הלאה.

ג, לא מצאו הוכחה שקרה רוב מה שרשום בתנ"ך ורוב מה שרשום בתנ"ך כנראה לא קרה בכלל או נרשם בהפרש של כמה דורות, ולכן גם עבר ניפוח ולא צריך תואר ללמוד את זה עם תואר וכל מורה דרך במסלול הראשוני בלבד יוכל לומר לך את זה ולכל אדם חרדי אחר. ככה שאתה מבקש מהמדינה לתקצב משהו שהוא שקר ברובו למעשה סתם לידע כללי.
ערים בתנ"ך כנ"ל לא מצאו הוכחה שרובם היו קיימות בכלל.

אפשר גם להביא לדיון מורה דרך או משהו עם תואר בנושא והוא יוכל להרוס לך את הטיעון נקודה אחרי נקודה לגבי חשיבות הדת שאתה חושב שהיא צריכה להיות חובה לכולם כולל לנו החילוניים ובמילים אחרות לא מגיע לכם חצי ממה שאתם מקבלים כיום מהמדינה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 19-07-2013 בשעה 06:22.
ישן 19-07-2013, 08:03
  משתמש זכר Private Private אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "א, כבר פורסם שהישיבות מקבלות..."

ציטוט:
ג, לא מצאו הוכחה שקרה רוב מה שרשום בתנ"ך ורוב מה שרשום בתנ"ך כנראה לא קרה בכלל או נרשם בהפרש של כמה דורות, ולכן גם עבר ניפוח ולא צריך תואר ללמוד את זה עם תואר וכל מורה דרך במסלול הראשוני בלבד יוכל לומר לך את זה ולכל אדם חרדי אחר. ככה שאתה מבקש מהמדינה לתקצב משהו שהוא שקר ברובו למעשה סתם לידע כללי.
ערים בתנ"ך כנ"ל לא מצאו הוכחה שרובם היו קיימות בכלל.

יש לי תחושה שיש לך שנאה עמוקה לדת.
רק אציין בנקודה הזאת שראיתי בעברי סרטים שמוכיחים המון דברים מהתנ"ך. ובפרט את מכות מצרים. זה היה בערוץ 8 בזמנו והסבירו מה קרה באותה תקופה. כמובן שהם נתנו הסבר טבעי לכל התופעות אבל מפה ללהגיד שרוב מה שרשום בתנ"ך כנראה שלא קרה בכלל זה בורות. אתה לא יודע. אתה לא יכול לדעת. נקודה.

אני באמת לא מבין את הנטייה לשחרר אמירות חסרות בסיס לאוויר.

ציטוט:
אפשר גם להביא לדיון מורה דרך או משהו עם תואר בנושא והוא יוכל להרוס לך את הטיעון נקודה אחרי נקודה לגבי חשיבות הדת שאתה חושב שהיא צריכה להיות חובה לכולם כולל לנו החילוניים ובמילים אחרות לא מגיע לכם חצי ממה שאתם מקבלים כיום מהמדינה.

ואני יכול להביא לך לדיון מורה דרך או מישהו עם תואר בנושא שיוכל להרוס גם לך את הטיעון נקודה אחרי נקודה לגבי חשיבות הדת שאתה חושב שהיא לא צריכה להיות חובה לכולם כולל לנו החילונים...

איך זה קשור?
ישן 19-07-2013, 09:21

בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי Private שמתחילה ב "[indent][QUOTE]ג, לא מצאו..."

יציאת מצרים לא הייתה מעולם ואין לה הוכחה אחת לקיום שלה.
יש מספר תאוריות מאיפה המקור של היהדות באמת ולא הסיפור שרשום בתנ"ך.
הכוח הצבאי של שלמה אין לזה הוכחה אחת לקיום להן.
ערים רבות בתנ"ך לא נמצאו מעולם.
מכות מצרים לרובן יש הוכחות,אבל יש כאלה שאי אפשר להוכיח אותם ולא הוכיחו אותן עד היום.
אפשר לפסול עוד הרבה דברים מהתנ"ך.

מנהג שמירת השבת נוסף אחרי חורבן הבית בשביל שהיהודים ישמרו על היהדות שלהם, על ידי כל אנשי הדת שברחו ושרדו ובניגוד למה שהרבנים מספרים הוא לא היה תמיד כמו שהם אומרים שהוא היה והתנ"ך נכתב על ידי מספר סופרים, ולכן יש חוסר דיוק והרבה מאוד סיפורים שלא היו מעולם או נופחו. היום תראה מנהגים דומים כמו שמירת השבת אחרי חורבן הבית עם הבגדים שהחרדים הולכים איתם והאיסור לנסוע בשבת וכו... שמיועדים להפריד את החרדים משאר היהודים בישראל והרבנים של החרדים מונעים מהם לחשוב בעצמם. אנשי דת תמיד התאימו את הדת לצרכים שלהם וזה ככה בכל דת.

כל 3 הדתות יש להן בסיס של שקרים היהדות, הנצרות והאסלאם.
התנ"ך הוא ספר חביב, אבל לראות בו אמת למה שהיה אי אפשר לעשות את זה.

יש מנהגים טובים בדת כמו 7 ימים שבעה, לעלות לקבר של המת, לתת למת כבוד פעם בשנה ,חגים כמו פסח שהם מאחדים את המשפחות בארוחות חג, חתונות, אבל מעבר לזה כל הדת היא בלוף ולא יותר מזה עד שלא תהיה הוכחה שיש אלוהים או גילוי של רוב הערים בתנ"ך וספרים שגנזו אותם ולא נכנסו לתנ"ך. אנשים לא צריכים רב שיגיד לנו כיצד לחיות או לחשוב וכאן הנקודה שלי הכי חשובה.

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 19-07-2013 בשעה 09:24.
ישן 19-07-2013, 06:43
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "בהשוואה תקציבית הישיבות..."

טוב, אתה טיפה מבלבל. ב YU יש גם לימודים תורניים.
יש שם גם את אחד מבתי הספר הטובים בעולם לרפואה. בית הספר ע"ש איינשטיין.
אין להם בעיה להעסיק גויים.

ודבר נוסף, חשבתי בלילה על השאלון ונזכרתי בחרדים שעבדתי אתם.
ממש לא אנשי שוליים והבורות שלהם הייתה ברמה שהם לא ידעו לשים את כפר סבא על מפת ארץ ישראל.
ואני לא מתכוון לילדים בני 15 אני מתכוון לאנשים בגילאי 20-50.
כפי שכתבתי, למהלך הזה שקרה יש אחריות מאוד גדולה של ההנהגה החרדית.
והחלק שמצער אותי תמיד, שדווקא אתה, שעושה רושם של אדם מאוד אינטלגנט, לא מבין שצריך להתבצע שינוי ולא מוכן להצביע לבד על הבעיות שיש במגזר החרדי, גם בתחום החינוך.

ישן 19-07-2013, 06:46
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בהשוואה תקציבית, הישיבות מקבלות הרבה יותר ממכללות פרטיות באותו סטטוס. הרבה הרבה יותר.
בהשוואה מוחלטת תלמיד ישיבה לא משלם גם את ה-10000 ש"ח שסטודנט באוניברסיטה מסובסדת משלם, או מקבל קצבת מחיה, ולא משנה אם זה בא ישירות מתקציב האוניברסיטה או מסביב, אבל מאותו כיס.

הלאה - בא נמשיך עם YU. בלימודי תורה ב YU לומדים: נשים, ולא יהודיים למיניהם,כולל נשים שמלמדות גברים. אם YU רק יחשבו למנוע ממשהו ללמוד תורה על סמך מינו או שיוכו הדתי, הם יאבדו כל תקצוב פדרלי ומדינתי ויחטפו תביעות ענק שירוששו אותם. נסה זאת בישיבה הקרובה למקום מגוריך. ואגב, לימודי התורה בבוקר של חלק מהתלמידים לא נחשבים חלק מתכנית הלימודים בדיוק מהסיבה הזו. (אני כבר לא מדבר על כך שחלק מהפרופסורים באוניברסיטה הם לא יהודיים כמו בעלה הנוצרי ממוצא סיני של חוקרת שעובדת איתי).

נ.ב. - אתה רוצה לומר לי שאלה הקורסים שתלמיד ישיבה לומד בארץ?
http://www.yu.edu/revel/courses/

נ.נ.ב - בית המדרש הגבוה בלייקווד הוא פרטי. הווה אומר שהוא לא מקבל תקציב סדיר מניו ג'רזי או מהממשל הפדרלי. הזכיה שלו ב-10 מליון דולר של המדינה השנה לשם הקמת מבנים יכולה בדיוק להיות ארון הקבורה שלו, מכיוון שהתלמידה הראשונה שתתבע אותם על אי קבלתה תחייב את המדינה לקחת חזרה את הכסף - זו חלק מההתניה של קבלת כספי ציבור בארה"ב. ראשי הישיבה יודעים זאת, ונמנעים באופן הדוק מלהודות בכך שהקבלה ללימודים מוגבלת לגברים יהודיים בלבד.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 19-07-2013 בשעה 07:08.
ישן 19-07-2013, 08:40

בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "בהשוואה תקציבית, הישיבות..."

אתייחס רק לנושא הלימודים את התקציב אשאיר להזדמנות אחרת, התייחסתי לכך באריכות באשכולות אחרים, ואין לי כח לחזור על הדיון כרגע. (עקרי הדברים היו שהישיבות מספקות שירות חשוב באמצעות הכשרת כ"א נדרש למדינת ישראל. ושלמעשה עלות ההכשרה של כ"א בהיקפים הנדרשים במסגרת אקדמאית היה עולה הרבה יותר מאשר תקציב הישיבות. דיין מקביל למשל לתואר שלישי. אכן בהקשר המצמצם של קיצבת המחיה, אברך מקבל תקציב שלא קיים במקבילה האקדמאית אבל ביחס לעוד 101 תקציבים האקדמיה מקבלת הרבה יותר. בשורה התחתונה תקציב הישיבות משתלם למדינה במתכונתו).

הנקודה שהבאתי בנוגע ללייקווד היא שלימודי תלמוד נחשבים לצורך ניקוד ללימודי תואר, ומדוע לא בארץ? בהקשר זה הזכרתי שתוכניות הלימוד בבית המדרש של YU מקבילות לגמרי לנלמד בישיבות. כפי שהזכרת בעצמך העובדה שנשים ולא יהודים לומדים או לא לומדים במוסד אינה קשורה להכרה בלימוד הנ"ל לצורך התואר, (ועובדה שגם בלייקווד לימודים אלו נחשבים). ההגבלות שאתה מדבר עליהן קשורות לתקצוב כפי שהזכרת אך לא לעצם ההכרה בלימודים.
באופן ענייני אני לא מבין את טענתך שההכרה בלימודים לצורך תואר צריכה להיות קשורה בפתיחת הקורס לכל מאן דבעי. (מה הקשר בין נושא התיקצוב שתלוי בהפרדת דת ומדינה ובכל הפרמטרים החוקתיים, לבין ההכרה בלימודים כאקדמאיים).

מעבר לכך כנושא משני הזכרתי שהישיבות בארה"ב משיגים בסופו של יום ובדרכים עוקפות תקציבים נדיבים מאוד, בהקשר זה לא ערכתי כל השוואה בינם לYU וגם לא ערכתי השוואה ישירה בין תיקצוב זה למצב בארץ. (זה אכן לא ניתן להשוואה בשל פרמטרים שונים לגמרי).

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 19-07-2013 בשעה 08:59.
ישן 19-07-2013, 16:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "אתייחס רק לנושא הלימודים את..."

ומה מונע מכל ישיבה בארץ לקבל מעמד של מכללה פרטית? הרי מכון לב כבר קיים.

ישן 19-07-2013, 16:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "אתייחס רק לנושא הלימודים את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
אתייחס רק לנושא הלימודים את התקציב אשאיר להזדמנות אחרת, התייחסתי לכך באריכות באשכולות אחרים, ואין לי כח לחזור על הדיון כרגע. (עקרי הדברים היו שהישיבות מספקות שירות חשוב באמצעות הכשרת כ"א נדרש למדינת ישראל. ושלמעשה עלות ההכשרה של כ"א בהיקפים הנדרשים במסגרת אקדמאית היה עולה הרבה יותר מאשר תקציב הישיבות. דיין מקביל למשל לתואר שלישי. אכן בהקשר המצמצם של קיצבת המחיה, אברך מקבל תקציב שלא קיים במקבילה האקדמאית אבל ביחס לעוד 101 תקציבים האקדמיה מקבלת הרבה יותר. בשורה התחתונה תקציב הישיבות משתלם למדינה במתכונתו).
ועדיין, כל אברך מוציא הרבה פחות ומקבל הרבה יותר ממקבילו החילוני. כשההשוואה מתבצעת אל מול מכללות פרטיות, בדומה לסטטוס של ישיבה, ההבדל גדול בהרבה.

הנקודה שהבאתי בנוגע ללייקווד היא שלימודי תלמוד נחשבים לצורך ניקוד ללימודי תואר, ומדוע לא בארץ? בהקשר זה הזכרתי שתוכניות הלימוד בבית המדרש של YU מקבילות לגמרי לנלמד בישיבות. כפי שהזכרת בעצמך העובדה שנשים ולא יהודים לומדים או לא לומדים במוסד אינה קשורה להכרה בלימוד הנ"ל לצורך התואר, (ועובדה שגם בלייקווד לימודים אלו נחשבים). ההגבלות שאתה מדבר עליהן קשורות לתקצוב כפי שהזכרת אך לא לעצם ההכרה בלימודים. לדעתי הישיבות עצמן לא מעוניינות לקבל מעמד של מכללה פרטית, בגלל הדרישות החוקיות הכרוכות בכך. מכון לב חי וקיים ופועל במתכונת של ישיבה גבוהה. מי שרוצה יכול.
באופן ענייני אני לא מבין את טענתך שההכרה בלימודים לצורך תואר צריכה להיות קשורה בפתיחת הקורס לכל מאן דבעי. (מה הקשר בין נושא התיקצוב שתלוי בהפרדת דת ומדינה ובכל הפרמטרים החוקתיים, לבין ההכרה בלימודים כאקדמאיים).אני לא מדבר על הכרה בתואר, כי אם על תקציבים. מצידי שילמדו ליצנות ביזנטית, אם זה מה שרוצים

מעבר לכך כנושא משני הזכרתי שהישיבות בארה"ב משיגים בסופו של יום ובדרכים עוקפות תקציבים נדיבים מאוד, בהקשר זה לא ערכתי כל השוואה בינם לYU וגם לא ערכתי השוואה ישירה בין תיקצוב זה למצב בארץ. (זה אכן לא ניתן להשוואה בשל פרמטרים שונים לגמרי).

הישיבות בארה"ב מקבלות מהממשל בדיוק כמו אוניברסיטאות פרטיות, ואפילו פחות, תלוי ברמת ההכרה של המדינה בהן.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:41

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר