לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-08-2013, 09:32
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "ידוע האם עדיין יש באיזור אוניות מלחמה רוסיות?"

יש דיווחים סותרים, לפני כחודשיים פורסם שמשרד ההגנה הרוסי הודיע שרוסיה פינתה את האנשים והכלים הצבאיים שלה מנמל טרטוס באמצעות ספינות שנישלחו לשם כך והחליפה אותם באזרחים.
מייד הופיעו בתקשורת ידיעות סותרות מטעם אותו משרד הגנה בסגנון "לא היה פינוי, נמל טרטוס משמש כנמל פעיל של הצי הרוסי לכל דבר...."
http://www.telesurtv.net/articulos/2013/06/27/gobierno-de-rusia-niega-haber-retirado-sus-tropas-de-siria-256.html

נמל לימסול בקפריסין, מאי 2013: המשחתת Admiral Panteleyev עוגנת בדרכה לטרטוס
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 24-08-2013 בשעה 09:40.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-08-2013, 09:13
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
למה אתה חושב שהמניעים של אסד לתקוף את ישראל בתגובה, יהיו אותם המניעים של סדאם?
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "למה לו לתקוף את ישראל? מה יצא..."

אני מסכים שזה יהיה טיפשי מבחינת אסד לפתוח חזית נוספת מול ישראל בנקודה הזו (או בעצם, בכל נקודה שהיא), אבל ישנן אלף ואחת סיבות שהוא יכול להחליט שבגללן הוא מתקיף את ישראל - כמו למשל, מה רע בתרחיש של "אם השטן הגדול תוקף אותנו, אנחנו נתקוף את השטן הקטן בחזרה".
זה אסד, FFS... אינטיליגנציה זה לא הצד החזק שלו, הוא הרי תקף את עמו שלו בנשק כימי כשברור לו לגמרי מה עלולות להיות ההשלכות...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 25-08-2013, 07:12
  yanivib137 yanivib137 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.06
ע"פ אהוד יערי (שבד"כ צודק בהערכותיו לגבי סוריה ולבנון)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "היערכות כוחות הקואליציה מול סוריה כהכנה לתקיפה - אוג'-ספט' 2013"

ע"פ אהוד יערי (שבד"כ צודק בהערכותיו לגבי סוריה ולבנון) הערכה שלו היא
שתהיה תקיפה נקודתית סמלית אמריקאית על סוריה - בעיקר כדי לצאת ידי חובה.
אף אחד במערב לא רוצה לראות את סוריה הופכת לאפגניסטן ולכן בהעדר גוף מורדים סורי מרכזי
ששולט ברוב הפלגים, המערב מעדיף אסד מוחלש שיש לו מה להפסיד ולכן הוא רציונלי ושולט בנשק האסטרטגי שלו על פני חבורות של אלקעידה שיבעירו את הגולן,המזה"ת ואולי חלקים מאירופה (סוריה זה כאן קרוב).

לכן מעריך יערי שהתקיפה לא תהיה כזאת שתשנה את מאזן הכוחות של המורדים-צבא אסד אלא יותר
תפגע נקודתית במטרות סמליות בלבד.
ישן 26-08-2013, 00:19
  Cabrio Cabrio אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.07.12
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי ofermar שמתחילה ב "כן...מעורר שאלות המהלך של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ofermar
אסד צריך רק לפתוח ערוץ 2 כדי לדעת שהמתקפה תהיה קצרה ונקודתית

מה שמעלה את האופציה שהיא לא תהיה כל כך קצרה ונקודתית...

ועכשיו ברצינות - מה ייצא לארה"ב מפעולה נקודתית (שלא תפיל את אסד - תשמעו כמה זה מצחיק, ששליט כה חלש יישאר בשלטון אחרי תקיפה אמריקנית)? יישקם את כוח ההרתעה שלה זה לא.
אין לארה"ב מה לפחד ֹֹ- אל קעידה לא יתפוס את השלטון כל כך מהר שם, כי הם יחמשו את צבא סוריה החופשי (מה לעשות 1 - זה חלק ממדיניות החוץ ושמירה על האינטרסים שלך, לפעמים זה לא זבנג וגמרנו, מה לעשות 2 - זה מה שאובמה בישל לעצמו, אם הוא היה מתערב לפני שנתיים לא היה שום אל קעידה והשלטון היה מועבר באופן אוטומטי לצבא סוריה החופשי)

אז בקיצור -
אם המטרה היא להפיל את אסד - לדעתי פעולה נקודתית תספיק, כי המשטר שלו גם ככה מתנדנד, ואם ייפגעו במספיק מוקדי שליטה, ובעיקר - בחיל האוויר שלו - המורדים ינצחו.
אם המטרה היא להחזיר את כוח ההרתעה האמריקני - זו צריכה להיות פעולה גדולה, אגרסיבית, שכוללת תקיפות אוויריות (מה לעשות) וגם אזורים אסורים לטיסה.

הכוחות נמצאים באזור, והכל ערוך לכך.

לדעתי זה מה שיקרה (נודה על האמת שאני גם קצת מקווה בלב...) , אבל לך תידע - אם יש מישהו שיודע לעשות חצי עבודה והחלטות גרועות, זה אובמה.

אגב, הנושא הזה מעלה את השאלה - אם תהיה גם פעולה אווירית, האם נזכה לראות סוף סוף את הראפטור בפעולה? לא זכור לי שהוא מוצב באחת המדינות שם באזור, ועם הנוכחות הרוסית באזור קשה להאמין שהאמריקאים יערבו אותו אם אי חשיפת היכולות שלו היא אכן הסיבה שלא עירבו אותו עד כה, אבל לך תידע?

נערך לאחרונה ע"י Cabrio בתאריך 26-08-2013 בשעה 00:46.
ישן 26-08-2013, 10:53
  Cabrio Cabrio אינו מחובר  

כי העולם לא כל כך שחור ולבן.
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "נחמד לקשקש ברשת, נכון? הרי..."

צריך להפסיק עם הדמגגויה של "ארה"ב אחרי שתי מלחמות" וכד'. עזוב שהמשבר הכלכלי כלל לא נוצר בגלל המלחמות (זכור לך מצב בהיסטוריה שבו ארה"ב נכנסה למשבר כלכלי ממלחמה ?!) אלא בגלל בנקאים חמדנים ששניפחו בועת משכנתאות (עניין פיננסי, שכן גורם למשברים כלכליים). אני מדבר על משהו אחר - אם המצב רע עכשיו, זה אומר שצריך לתת לו להפוך לגרוע יותר ?! תבין, העולם לא כל כך פשוט, יש המון גורמים שמשפיעים על כל דבר. ואם לפני חצי שנה כשאמרתי שאם ארה"ב לא תכנס לסוריה אז היא עלולה לאבד את הנפט מערב הסעודית - אני חושב שהיום יהיה מי שיבין אותי (אחרי שהסעודים כבר הטילו על אובמה אולטימטום לעצור את הסנקציות על הצבא במצרים או שהם מתחילים לדבר עם הרוסים). Wake Up ! ראינו את זה בשידור חי עכשיו, הרוסים נדחפים לכל חור - ואם אסד ואיראן ינצחו את העימות הזה - כל המזרח התיכון יהיה בשלטון רוסיה. מפה עד איבוד אחיזה בנפט הדרך קצרה - ואז תנחש מה יקרה? המצב הכלכלי ידרדר עוד יותר (מפחיד לחשוב עד כמה יותר). אז יופי, אני ברק אובמה ואני פציפיסט ופייסן ודואג לכלכלה האמריקאית קודם כל ובלה בלה.... - האמת היא שהבן אדם הזה הוא בדיחה מהסוג שמזמן לא היה בנשיאות ארה"ב, ואני הייתי קורא לו גם טיפש.

ישן 26-08-2013, 12:25
  הפוסל במומו הפוסל במומו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.07
לאמריקאים לא אכפת מהסורים. הם יגיבו רק על מנת לשמור על מעמדם והאינטרסים שלהם באזור
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי Cabrio שמתחילה ב "כי העולם לא כל כך שחור ולבן."

האמריקאים קלטו שהם בקריסה אצל בנות הברית שלהם באזור. שלא מאמינים להם ובהם יותר.
הפעולה לא נועדה להפלת אסד, אלא כדי לגרום לסעודיה, ירדן מצרים ושחקנים אחרים באזור לזכור שארה"ב
היא עדיין הגורם המשמעותי כאן, לא משנה כמה שגיאות עשו האמריקנים.
לפני יומיים אמר זאת אובאמה באופן כמעט מפורש: "אינטרסים אמריקאים באזור נפגעים".

אני מניח שאסד יחטוף מהלומה חד פעמית מאוד משמעותית, כזו שתנדנד אותו אך לא תפיל אותו.
לפי האפקט שזה יעשה על בנות הברית של ארה"ב באזור, האמריקאים יחליטו אם להתקדם לעוד מכות...
להזכירכם - סדאם חוסיין עשה שימוש הרבה יותר מאסיבי בנשק כימי, ולאף אחד לא ממש היה אכפת.
אתם מוזמנים לנסות ל"תקשר" עם "עלי הכימי". הוא כבר יספר לכם....
ישן 26-08-2013, 13:45
  סלעי סלעי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.09
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי Cabrio שמתחילה ב "כי העולם לא כל כך שחור ולבן."

תודה על ההסבר על מהותו של העולם. בשיעור הבא תסביר את THE MEANING OF LIFE? ולעניין:

1. תספר על הדמגוגיה הזו למשפחות אלפי ההרוגים.
2. לא כתבתי שארה"ב במשבר כלכלי כתוצאה מהמלחמה אלא הוספתי את הנתון הזה, כנדבך נוסף.
3. "אם המצב רע עכשיו" - אז אחריותה העולמית של ארה"ב לטפל בו? או שאתה שולח גם משלנו להרג בשם הזעם הקדוש?
4. "כל המזרח התיכון יהיה בשלטון רוסיה" - א. היינו בסרט הזה, שרדנו. אפילו ארה"ב שרדה; ב. מי שצריך להתעורר זה אתה, לא מדובר על רוסיה אלא על סין. ג. מי שמשרטט כאן עולם שחור ולבן (במקרה הזה - שחור בלבד) הוא אתה, לא אני. ומכיוון שאתה מפחד ("מפחיד לחשוב עד כמה") - אז לא בריא לעבוד מתוך פחד, כך ששתה כוס מים והרגע.
5. אין לזה שום קשר לברק אובמה בסיטואציה העולמית שנוצרה, אבל האלרגיה שלך לאובמה לא קשורה לעובדות.
ישן 27-08-2013, 12:21
  Cabrio Cabrio אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "תודה על ההסבר על מהותו של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סלעי
תודה על ההסבר על מהותו של העולם. בשיעור הבא תסביר את THE MEANING OF LIFE? ולעניין:

1. תספר על הדמגוגיה הזו למשפחות אלפי ההרוגים.
2. לא כתבתי שארה"ב במשבר כלכלי כתוצאה מהמלחמה אלא הוספתי את הנתון הזה, כנדבך נוסף.
3. "אם המצב רע עכשיו" - אז אחריותה העולמית של ארה"ב לטפל בו? או שאתה שולח גם משלנו להרג בשם הזעם הקדוש?
4. "כל המזרח התיכון יהיה בשלטון רוסיה" - א. היינו בסרט הזה, שרדנו. אפילו ארה"ב שרדה; ב. מי שצריך להתעורר זה אתה, לא מדובר על רוסיה אלא על סין. ג. מי שמשרטט כאן עולם שחור ולבן (במקרה הזה - שחור בלבד) הוא אתה, לא אני. ומכיוון שאתה מפחד ("מפחיד לחשוב עד כמה") - אז לא בריא לעבוד מתוך פחד, כך ששתה כוס מים והרגע.
5. אין לזה שום קשר לברק אובמה בסיטואציה העולמית שנוצרה, אבל האלרגיה שלך לאובמה לא קשורה לעובדות.

1. לאלפי ההרוגים אין קשר לדיון. ארה"ב לא מתכוונת ולא צריכה התערבות קרקעית במקרה הזה, בדומה לקוסובו. מעבר לכך, אלפי ההרוגים היו למען מטרה (אם היא מוצדקת או לא, זה משהו אחר - אבל היה מדובר באינטרס של ארה"ב)
2. מקבל, אכן לא כתבת כך. אך בכל מקרה - אוסיף ואומר שעלות המבצע תחזור דולר לדולר - אם באמצעות ייצור נשק שיספק עבודה לאלפי אמריקאים, ואם באמצעות עיסקאות מסוימות או אינטרסים אמריקאים. דרך אגב - נוכחות ואינטרסים עולים לעיתים יותר ממבצע (לפחות בסדר גודל כזה) - במענקים וסיוע למינהם.
3. לא דיברתי על מצבו של העם הסורי, ולא הילדים שנטבחים שם. אני מדבר על אינטרסים אמריקאים טהורים, מדיניים וכלכליים. אם אני חושב שארה"ב והמערב לא יכולים לשבת בצד כשפשעים כל כך נוראיים קורים, זה משהו אחר...
4. פה אתה טועה לטעמי. א - לא מדובר כלל וכלל בסין. סין צריכה את ארה"ב לא פחות משהיא צריכה אותה - מי שצורך חלק נכבד מהתוצרת הסינית היא ארה"ב, ואם היא תפסיק לצרוך אותה - חלק נכבד מ 1.3 מיליארד סינים יהיה בבעיה. מה גם, שקודם כל - לסין אין היסטוריה של "השתלטות" על מדינות (לפחות במזרח התיכון) כפי שיש לארה"ב ורוסיה, אז נדמה לי שהחשש מסין קצת מוגזם גם מזווית זו. ועוד דבר - דה פקטו, במציאות - מי שמבצעת מהלכים חודרניים, מספקת נשק מתקדם ומושכת בחוטים - היא רוסיה. ולא סין. מה לעשות? עובדה. החשש מסין מוגזם לדעתי. כמו כן, כתבת שרוסיה כבר שלטה באזור בעבר ושרדנו. נכון, שרדנו, אבל בצורה הרבה יותר קשה ומדממת. אמנם עימותים כמו לבנון ועזה הם עדיין מנת חלקנו לצערנו, אך תסכים איתי שאלה עימותים קטנים שלא מהווים סכנה על קיום המדינה.
5. יש לזה קשר חזק מאוד לברק אובמה. אין לי חשק להתחיל לענות על זה אפילו בגלל הבוז שאני חש לבן אדם (אולי גם הוא לי, נו) אבל למען הדיון שחשוב - קח שתי דוגמאות. א' - אם מר ברק אובמה היה תומך במובארק, שהיה בעל ברית חזק של ארה"ב במשך 30 שנה ולא בוגד בו - אז קודם כל לא היה הסכסוך והאנדרלמוסיה שהיום במצרים. אבל לא, מיסטר אובמה בחר באחים המוסלמים (!) לכונן דמוקרטיה (!) במצרים. הדבר הזה נתן לגיטימציה להרבה גורמים מוסלמים קיצוניים, והרבה התחיל לרחוש מסביב בעולם. ב' - סוריה. אם ארה"ב הייתה תוקפת בסוריה לפני שנתיים, היה נמנע הרג של 100 אלף איש ובעיקר - לא היה שם אל קעידה או ג'בהת אל נוסרה כמו שהיום. השלטון היה עובר מיד לצבא סוריה החופשי. אם היה פועל - הוא היה מנקה את המורסה לפני שהתעצמה. הוא לא פעל, ולכן קיבל גרורות, וקיבל התערבות של חיזבאללה ואיראן, וקיבל גועל נפש אחד גדול במזרח התיכון. אז כן, זה היה ממש על קצה המזלג - אובמה מאוד קשור למה שקורה היום.

נערך לאחרונה ע"י Cabrio בתאריך 27-08-2013 בשעה 12:30.
ישן 27-08-2013, 17:35
  סלעי סלעי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי Cabrio שמתחילה ב "[QUOTE=סלעי]תודה על ההסבר על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cabrio
1. לאלפי ההרוגים אין קשר לדיון. ארה"ב לא מתכוונת ולא צריכה התערבות קרקעית במקרה הזה, בדומה לקוסובו. מעבר לכך, אלפי ההרוגים היו למען מטרה (אם היא מוצדקת או לא, זה משהו אחר - אבל היה מדובר באינטרס של ארה"ב) אני לא יודע מה ארה"ב מתכוונת. בכלל לא בטוח שאין צורך בהתערבות קרקעית (אולי דווקא זה הצורך החשוב ביותר וספק אם יתבצע). על המטרה יש חילוקי דעות, כולל על האינטרס, וכולל על הדרך אליו. זה די קריטי וגם קשור.
2. מקבל, אכן לא כתבת כך. אך בכל מקרה - אוסיף ואומר שעלות המבצע תחזור דולר לדולר - אם באמצעות ייצור נשק שיספק עבודה לאלפי אמריקאים, ואם באמצעות עיסקאות מסוימות או אינטרסים אמריקאים. דרך אגב - נוכחות ואינטרסים עולים לעיתים יותר ממבצע (לפחות בסדר גודל כזה) - במענקים וסיוע למינהם. אפשר לשחק עם התחשיבים בהרבה דרכים, אבל בשורה התחתונה, כשבתקופתו של בוש הגרעון גדל פי כמה ממש שירש, וכשמאות רבות של מיליארדי דולרים הוצאו על המלחמות, קצת קשה לאזן את הספרים (אפילו אם מייצרים נשק שגם משלמים עבורו אותם משלמי מיסים)... לגבי נוכחות ואינטרסים - גם על זה אפשר להתווכח בהזדמנות, אבל אנחנו לא באשכול הנכון בהקשר העירקי/אפגני.
3. לא דיברתי על מצבו של העם הסורי, ולא הילדים שנטבחים שם. אני מדבר על אינטרסים אמריקאים טהורים, מדיניים וכלכליים. אם אני חושב שארה"ב והמערב לא יכולים לשבת בצד כשפשעים כל כך נוראיים קורים, זה משהו אחר... ואם האמריקאים רואים את האינטרסים שלהם אחרת ממך?
4. פה אתה טועה לטעמי. א - לא מדובר כלל וכלל בסין. סין צריכה את ארה"ב לא פחות משהיא צריכה אותה - מי שצורך חלק נכבד מהתוצרת הסינית היא ארה"ב, ואם היא תפסיק לצרוך אותה - חלק נכבד מ 1.3 מיליארד סינים יהיה בבעיה. מה גם, שקודם כל - לסין אין היסטוריה של "השתלטות" על מדינות (לפחות במזרח התיכון) כפי שיש לארה"ב ורוסיה, אז נדמה לי שהחשש מסין קצת מוגזם גם מזווית זו. ועוד דבר - דה פקטו, במציאות - מי שמבצעת מהלכים חודרניים, מספקת נשק מתקדם ומושכת בחוטים - היא רוסיה. ולא סין. מה לעשות? עובדה. החשש מסין מוגזם לדעתי. כמו כן, כתבת שרוסיה כבר שלטה באזור בעבר ושרדנו. נכון, שרדנו, אבל בצורה הרבה יותר קשה ומדממת. אמנם עימותים כמו לבנון ועזה הם עדיין מנת חלקנו לצערנו, אך תסכים איתי שאלה עימותים קטנים שלא מהווים סכנה על קיום המדינה. לגבי סין - אתה טועה בגדול, וגם עוסק בנושאים הלא נכונים. ראשית, איפה אמרתי שסין לא צריכה את ארה"ב או משהו דומה לכך? אבל, ושוב בקיצור נמרץ - סין כבר כמה וכמה שנים בתהליכי הרחבה של ההשפעה שלה באופן חזק ודומיננטי. אפריקה היא דוגמא קיצונית, אבל המזהת"כ מעניין את סין מאוד. לא סוריה - היא לא מעניינת כמעט אף אחד לכשעצמה והאנטרסים הספציפיים בה מועטים ביותר כמעט לכולם. אבל סין בתחרות - גם עם רוסיה וגם עם ארה"ב - השפעה באזור, וזה חלק גם מהסיפור עם איראן. סין, בקיצור, הרבה יותר חשובה מרוסיה. לכולם.
5. יש לזה קשר חזק מאוד לברק אובמה. אין לי חשק להתחיל לענות על זה אפילו בגלל הבוז שאני חש לבן אדם (אולי גם הוא לי, נו) אבל למען הדיון שחשוב - קח שתי דוגמאות. א' - אם מר ברק אובמה היה תומך במובארק, שהיה בעל ברית חזק של ארה"ב במשך 30 שנה ולא בוגד בו - אז קודם כל לא היה הסכסוך והאנדרלמוסיה שהיום במצרים. אבל לא, מיסטר אובמה בחר באחים המוסלמים (!) לכונן דמוקרטיה (!) במצרים. הדבר הזה נתן לגיטימציה להרבה גורמים מוסלמים קיצוניים, והרבה התחיל לרחוש מסביב בעולם. ב' - סוריה. אם ארה"ב הייתה תוקפת בסוריה לפני שנתיים, היה נמנע הרג של 100 אלף איש ובעיקר - לא היה שם אל קעידה או ג'בהת אל נוסרה כמו שהיום. השלטון היה עובר מיד לצבא סוריה החופשי. אם היה פועל - הוא היה מנקה את המורסה לפני שהתעצמה. הוא לא פעל, ולכן קיבל גרורות, וקיבל התערבות של חיזבאללה ואיראן, וקיבל גועל נפש אחד גדול במזרח התיכון. אז כן, זה היה ממש על קצה המזלג - אובמה מאוד קשור למה שקורה היום.
מכיוון שאני לא נביא (לא בתרחישי "מה אם" ולא באופן כללי) הרי שאין לי מושג אם תקיפה אמריקאית בסוריה לפני שנתיים הייתה מביאה לתוצאה שאתה מנבא. התקיפה בעיראק הביאה ללא פחות הרוגים, וסביר שיותר. לגבי מצרים - אלוהים יודע מה היה שם בלי אובמה, אני לא יודע. אז אתה יכול להמשיך לנבא - אני לא. אני כן מסתכל על התמיכה של אובמה במדינת ישראל מבחינה בטחונית ורואה דברים גדולים שלא היו לפניו, גם בעידן המלך בוש השני. כל זה לא אומר שאובמה הוא כוס התה שלי - הוא לא. אבל הסתכלות צרה ושטחית כנראה שמרגיזה אותי יותר.
ישן 28-08-2013, 22:35
  סלעי סלעי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "רוב הדברים שם עדיין בתחום..."

העניין עם טאיוון מצויין שם בהקשר של שנות ה 50, לא של היום. בכל מקרה, לא מדובר רק בעניין כלכלי, בראש ובראשונה משום שכלכלה, פוליטיקה ואינטרסים בינ"ל הולכים יד ביד. דוגמא קטנטנה - מי חברות מועצת הבטחון של האו"ם? נכון, יש חמש קבועות, אבל יש הצעות קונקרטיות להרחבת מספר הקבועות, כשהודו ויפן מהמובילות את המהלך. אם מדינות אפריקה משחקות לפי הכללים שסין מתווה הרי שזה מצמצם את התמיכה ביפן ובהודו, שסין לא רוצה שם. זו דוגמא קטנה ומוחשית. דוגמאות גדולות יותר ניתן לראות גם בנושא הנפט (זו לא רק כלכלה - מה בעצם כן רק כלכלה? - אלא גם שאלה של יחסי כוחות והשפעה בינ"ל). ככל שמדינה או קבוצת מדינות (באפריקה או אפריקה) נתונות תחת חסות כלכלית או תלויות במדינה אחרת (ארה"ב, רוסיה, סין - תבחר אתה) הרי שהמדינה האחרת יכולה, במידה כזו או אחרת, להשפיע על המדיניות של המדינה שתחת חסותה, להשיג ממנה תמיכה, למשל בקרן המטבע הבינ"ל, למשל בנמלים בהם יכולות ספינות הצי להרגיש בבית ועוד. זה בקיצור נמרץ.
ישן 26-08-2013, 23:57
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי ofermar שמתחילה ב "רון בן ישי כבר ענה לשאלתי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ofermar
. מכאן שהמועד המוקדם ביותר שבו עשויה הפעולה להתחיל הוא ביום רביעי, והחל ממועד זה יש להיות בכוננות מוגברת".

לאור ההערכה, הביא עמו בן ישי כלי גילוח, עוד כמה חולצות ובגדים תחתונים, לאולפן YNET, שם הוא בכוננות הזנקה לערוצי הטלויזיה השונים בעת הצורך.

דריכות נרשמה גם אצל מספר אלופים במיל, שהתקינו במכוניתם קולב עם מספר חולצות מגוהצות, לכל פניה שלא תהיה מערוצי הטלויזיה.

שאלה אחת לי לרון בן ישי ושאר הפרשנים -
כיצד יסבירו את אי הגעת ספינות אייג'יס לאזור? מה, לא כדאי להביא קצת כדורי הרגעה לציבור הישראלי? לכשיגיעו אלה, אעבור לכוננות...צפייה בפרשנים יודעי הכל.
ישן 30-08-2013, 14:35
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
בטוח שרק טיקונדורגה מצויידות ב SM3?
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=Fang] אני מניח שטל..."

SM3 שוגר ממשחתות בורקה כבר לפני 6 שנים וכיום כמעט 20 ספינות כאלו מצוידות ב SM3... למעשה רוב מערך ה SM3 של ארה"ב נמצא על משחתות בורקה ורק מיעוטן על הסיירות, שעתידות לצאת משירות בהדרגה בשנים הקרובות (ועל כן גם לא משדרגים נוספות כמותן) ...
ה RAMAGE היא אחת ממשחתות ה SM3 וה STOUT שבדרך היא ספינה נוספת המצוידת בטילים אלו... אפשר להניח ששתי משחתות אלו יוצבו להגנת שמי ישראל מפני שיגור טק"ק אפשרי מכיוון סוריה או אירן (כפי שגם היה במקצת התרגילים המשותפים בשנים האחרונות) בעוד ש 3 האחרות ישמשו בעיקר כפלטפורמות לשיגור טומהוקים, לצד הצוללות הגרעיניות האמריקניות והבריטיות.

ללא קשר, שימוש בספינות וצוללות הנמצאות הן בים האדום, הן במפרץ הפרסי והן בים התיכון מעניק למתכננים האמריקנים גמישות טקטית ויאפשר תקיפת המערכים הסורים ממספר כיוונים בו זמנית ו/או במדורג (הגם שאפשר לתכנת את הטומהוק לטוס במסלול היקפי ולהגיע משום מקום, לא משנה בכלל נקודת השיגור, במלחמת המפרץ כזכור הטומהוקים טסו צפונה מהמפרץ הפרסי מעל אירן ורק אז "שברו" מערבה לעבר בגדד ומטרות נוספות, וזאת כדי לעקוף את רצועות הטק"א העירקיות בדרום המדינה).

http://en.wikipedia.org/wiki/Aegis_..._Defense_System

A total of five US Navy Ticonderoga class cruisers and 16 Arleigh Burke class destroyers have BMD capability as of November 2010.[2][17] In 2010, all remaining Ticonderoga class cruisers that have SPY 1B systems (CG-59–CG-73) will be refitted with TBMD engagement technology.

Ticonderoga class cruisers equipped with anti-ballistic missile capability include the USS Lake Erie, USS Shiloh and USS Port Royal.

Arleigh Burke class destroyers so equipped include the USS Wilbur, USS Stout, USS John S. McCain, USS Russell, USS Paul Hamilton, USS Ramage, USS Fitzgerald, USS Stethem, USS Benfold, USS Milius, USS Decatur, USS O'Kane.

An additional three ships have been refitted for Long Range Surveillance and Tracking (LRST): USS John Paul Jones, USS Hopper, and USS Higgins, with plans to add engagement capabilities by 2010.

On November 12, 2009, the Missile Defense Agency announced that six additional US Navy destroyers would be upgraded to participate in the program. In fiscal 2012, USS Carney, USS Ross, and USS Donald Cook will be upgraded. USS Cole, USS McFaul and USS Porter will be upgraded in fiscal year 2013. The goal of the program is to have 21 ships upgraded by the end of 2010; 24 in 2012; 27 around 2013 and 38 at the end of FY 2015.[18][19]

וידאו של שיגורים של SM3 ממשחתות בורקה...

Stellar Athena

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

Stellar Charon

ישן 27-08-2013, 08:08
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "היערכות כוחות הקואליציה מול סוריה כהכנה לתקיפה - אוג'-ספט' 2013"

כוחות בריטיים באזור, בבסיס ה RAF בקפריסין (Akrotiri) מטוסי טורנדו GR4.
בדרך לאזור קפריסין הפריגטה HMS Montrose וצוללת גרעינית שנושאת טילי טומהוק (כניראה HMS Tireless הנמצאת באזור סואץ)
כוח משימה בריטי נימצא באזור הים התיכון הספרדי בראשות נושאת המסוקים HMS Illustrious, הפריגטה HMS Westminster, ספינת הנחיתה האמפיבית HMS Bulwark וספינות סיוע, ניתן יהיה להביאם לאזור.
בבסיסי חיל האוויר בירדן מוצבים מטוסי F-16 אמריקאיים במסגרת תרגיל עם הירדנים, המטוסים האלה יימסרו לירדנים בתום התרגיל ו/או הפעילות.

15.07.13 גיברלטר: הצוללת HMS Tireless עוברת בדרכה אל תעלת סואץ מסיבות אחרות לגמרי

מהעיתונות הבריטית הבוקר

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 27-08-2013 בשעה 08:29.
ישן 27-08-2013, 11:49
  udp udp אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.05
איפה מדינת ישראל נמצאת בכל הסיפור הזה?

איפה מדינת ישראל נמצאת בכל הסיפור הזה?
לדעתי האישית, זה הזמן להיערך לתקוף בלבנון- ולהשמיד את מאגרי הנשק שחיזבאללה צבר מ-2006, ולתת מכה חזקה ביותר לארגון הטרור של נסראללה, שתשתק את האיום לתקופה ארוכה מאוד.
בראייתי, חיזבאללה בלבנון עכשיו מאוד חלש מכיוון שרוב הלוחמים שלו נלחמים בסוריה (קראתי שההערכות הן 10,000 לוחמים, מי יכול לאמת?)
המערב הולך להיכנס לסוריה ככה שמהחזית הזו אנחנו יכולים להיות "רגועים", ולנטרל את האיום מלבנון שמרחף עלינו כבר כמה שנים בזמן שהוא ככל הנראה הכי חלש.
זה אולי יתן לאסד את התירוץ לשגר עלינו טילים, אבל עד כמה זה יהיה יעיל?
יש לנו עורף יחסית קשה ודי מתורגל כבר כנגד התקפות טילים\רקטות, מה גם שבכל מקרה כל הרעיון של התקיפה בסוריה היא לשתק את מאגרי הטילים\רקטות האלה - ככה שלאורך זמן זה לא יחזיק ואזרחי ישראל יחזיקו מעמד כנגד התקפה שכזו.

לבנון- אני חושב שבהרגשתנו זה משהו בלתי נמנע וזה רק עניין של זמן - בכל מקרה נספוג אש תמ"ס מהחזית הזו, אם זה לא יגיע עכשיו בזמן שהמערב יתקיף, אז זה יגיע עוד כמה שנים כשהם יהיו יותר חזקים ממה שהם היום.
כנראה שהעזתים לא ישבו בשקט, אבל כבר למדנו איך מטפלים בהם במקביל לחזית צפונית.

צה"ל צריך לנצל את חלון ההזדמנות הנדיר הזה, שבראיה אסטרטגית רחבה יותר תאפשר תקיפה עתידית באיראן בידיעה שהזרוע המבצעת בחצר הצפונית של מדינת ישראל מוכה וחבול קשות ואין באפשרותו להגיב בצורה משמעותית אם בכלל.
לא כל יום המערב נערך לתקיפה בחצר האחורית שלנו כנגד מדינה שנמצאת בשרשרת הטרור בראשות איראן, האינטרס שלנו הוא כניסה קרקעית של כוחות מערביים לסוריה, שתאפשר לנו להשמיד את מאגרי הטילים בלבנון בלי להתעסק בכאב ראש מסוריה.

כל זה כמובן הוא לפי הדעה האישית שלי - קצין צה"ל במיל'
כל מה שנכתב מתבסס על סמך מקורות פתוחים.
ישן 27-08-2013, 13:19
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
ארה"ב ונאט"ו לא הולכות לשטח את כל סוריה...
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "אם הרוסים יכניסו צבא נוסף לסוריה: ספינות,חיילים,שיריון,מטוסים מה ארה"ב ובריטניה יעשו?"

או לפחות לא בהתחלה.

אפשר רק באמצעות האוויר והים לשתק את כל חיל האוויר, בסיסי הטילים, והמפקדות הראשיות של הצבא הסורי - עם כמות נפגעים רוסית מזערית.

אתה לא צריך להכניס לשם דיביזיות של אברהמסים.

נ.ב

גם אם ייפגעו כוחות רוסים, קשה לי להאמין שרוסיה תצהיר על כך, רוסיה נמצאת במצב הנוכחי במיעוט כוחות קיצוני.

רק הצבא האמריקאי לבד יכול בקלות לנצח במלחמה קונבנציונאלית את הצבא הרוסי, אז תוסיפו למשוואה את נאט"ו, בריטניה, קנדה, ושאר בעלות הברית, וכמובן צה"ל.

מה שמעניין מכל הסיפור הזה שלא שמענו את סין אפילו פעם אחת, ומזה אני הכי מודאג, אי אפשר לדעת מה הם מבשלים.

נערך לאחרונה ע"י Narion בתאריך 27-08-2013 בשעה 13:29.
ישן 27-08-2013, 18:42
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי כרקדי שמתחילה ב "כמה שאלות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי כרקדי
1.למה אסד עשה שימוש בנשק כימי? האם הוא לא ידע שמהלך כזה יגדיש את הסאה ויתן לגיטימציה בין לאומית למתקפה נגדו?

2.מה תהיה מטרתה המוצהרת של מתקפה אמריקאית כנגד סוריה? ענישה על הפרה של דין בין לאומי? הפלת השלטון?

3.מה מטרתה הלא מוצהרת של ארה"ב.האם השלטון האמריקאי רואה באוסף אנשי הג'יהד והאלקעידה שנלחמים שם בצבא הסורי תחליף לגיטימי לשלטון של אסד? האם האמריקאים ויתרו על החלומות העיראקים-היומרניים שלהם לכונן בכוח הזרוע משטרים דמוקרטים?

1. כבר נהרגו מעל למאה אלף, מה זה עוד 1000 אנשים בהתקפה כימית?
מה גם שכבר היו סימנים בעבר על שימוש בנשק כימי, אם כי אז דובר על מתקפה בסדר גודל קטנה הרבה יותר (רק מספר עשרות הרוגים).

2. הפלת שלטון, והקמת שלטון פרו מערבי, גם מצב של אנרכיה הוא עדיף על שלטון פרו מזרחי.

3. מאזן כוחות בין מעצמות:
סוריה היא מדינה חשובה לכוח הרוסי\סיני מכיוון שהיא נושקת לים התיכון שמלא במדינות מברית נאט"ו.
אם רוסיה תאבד את סוריה, היכולת שלה לשלוט בים התיכון בעת מלחמה יוגבל מאוד.

ישן 29-08-2013, 00:17
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
תזכורת לסיבוב האחרון בין ארה"ב וסוריה לפני 20 שנה - דצמבר 1983

24 שנים אחרי שהתערבו בלבנון בפעם הראשונה, הצטרף בסוף אוגוסט 1982 גדוד הנחתים ה-32 ובו 800 חייל ל 1200 הצרפתים והאיטלקים כדי לוודא קיום את הסכם הפסקת האש והפרדת הכוחות בביירות, במסגרתו בין היתר התפנו כוחות אש"פ מהעיר והכוחות הסורים נסוגו לבקעה (אנקדוטה - בשגרירות האמריקנית בעיר הייתה מוצבת כדרך קבע מחלקה ובה כ 20 לוחמי מרינס לאבטחת המקום אולם בינם ובין הגדוד הנ"ל לא היה קישור מבצעי או פיקודי כלשהו). המהלך בוצע בהוראת הדרג המדיני כנגד התנגדות של ראשי המטות המשולבים ומפקד חיל הנחתים דאז. הנחתים החזיקו מספר עמדות ברחבי העיר, פטרלו לאורך הקו הירוק שחצה את העיר ואף החלו לאמן את יחידות צבא לבנון שעוד נותרו. ב 1 לדצמבר 1982 שונה שמה של היחידה מגדוד 32 לגדוד 22. ב 18 לאפריל נהרגו 63 בני אדם, רבים מהם אמריקנים, בפיצוץ משאית תופת בשערי שגרירות ארה"ב בעיר, פעולה אותה יזמו אנשי חיזבאללה. במאי 1983 הוחלף הגדוד ה 22 בגדוד ה 24 וחזר לארה"ב (משם יצא למבצע URGENT FURY, הפלישה לגרנדה). באותו החודש כזכור גם נחתם הסכם השלום בין ישראל ללבנון. בסוף אוגוסט 1983 היו מספר תקריות אש, כאשר מיליציות דרוזיות שיעיות פרו-סוריות הפגיזו את עמדות הנחתים באזור שד"ת הבינ"ל של ביירות בתותחים ובמרגמות והסבו להם 2 הרוגים וכתריסר פצועים. זו הייתה גם הפעם הראשונה שתותחים אמריקנים השיבו אש למקורות הירי.

ב 1 לספטמבר 1983 פינה צה"ל את הבירה הלבנונית ונסוג לקו האוולי. הצעד בוצע ללא תיאום עם האמריקנים (מחשש שידליפו את המידע) והמיליציות השונות מהרו לנצל את הואקום ולתפוס את עמדותינו בעיר עצמה ובגבהות וברכסים המשקיפים עליה. ב 6 לספטמבר שוב פתחו המיליציות הדרוזיות באש ארטילרית על כוחות הנחתים והרגו 2 אמריקנים נוספים ופצעו אחרים. על מנת לשתק את מקורות הירי נכנסה לפעולה הפריגטה Bowen ממשפחת הנוקס ואכן הירי הופסק. לאורך השבועיים הבאים עשו האמריקנים שימוש מסיבי בהרעשת חופים לשיתוק מקורות ירי שפגעו הן בנחתים והן בחיילי צבא לבנוני, דאז עדיין נוצרי כמעט לגמרי. ב 16 לספטמבר הצטרפה המשחתת ג'ון רוג'רס ממשפחת הספרואנס ל Bowen ושתיהן הפגיזו את העמדות של הסורים ובעלי בריתן ממזרח לביירות ובהרי השוף. לאורך עשרת הימים הבאים הצטרפו לחגיגה הארטילרית גם הסיירת הגרעינית וירג'ינה וגם הארתור רדפורד, משחתת נוספת ממשפחת ספרואנס. ב 23 לספטמבר תקפו מטוסי סופר אטנדרט של הצי הצרפתי עמדות סוריות בבקעת הלבנון. ב 25 לספטמבר הגיע אוניית הקרב הניו ג'רזי לחופי לבנון, שם תשהה עד פברואר 1984. לאורך תקופה זו פעלה הספינה מספר פעמים, עם בתותחי ה 16 אינטש המסיביים שלה ועם בתותחי ה 5 אינטש (אבל לא במשגרי הטומהוק החדשים לגמרי). עם זאת, תקריות האש לא פסקו ולא פחתו גם במהלך אוקטובר ומספר נחתים נוספים נהרגו בהפגזות ואחרים נפצעו.

שיא השיאים ב 23 לאוקטובר 1983 חדרה משאית תופת של חיזבאללה לבסיס הנחתים וקטלה באבחה כ 240 חיילים וקצינים, כמעט רבע מאנשי גדוד 24 וספיחיו. מומחי ה FBI שבדקו את האתר כינו את האירוע כפיצוץ הקונבציונלי הגדול ביותר מאז מלחמת העולם השנייה. במקביל הותקף גם המתחם הצרפתי וכ 60 חיילים צרפתים נהרגו גם כן. שבועיים לאחר מכן (במקביל למכה שחטפנו אנחנו באסון צור השני) שוב תקפו מטוסי הצי הצרפתי מטרות סוריות בבקעת הלבנון. ב 19 לנובמבר 1983 שבו חיילי הגדוד ה 22 מגרנדה ישירות לביירות והחליפו את גדוד 24 המשותק למחצה. 3 ימים לאחר מכן הודיע שר ההגנה האמריקני קספר ויינברגר שהפיגוע הנורא בוצע על ידי האירנים בסיוע מלא של המשטר הסורי. ב 24 לנובמבר הגיע נומ"ט קנדי, ועליה כנף קרב 3 בהרכב תקני מלא, למזרח הים התיכון והחלה לשגר מטוסי F-14 מצוידים בפודי TARPS לגיחות צילום מעל לבנון. ב 3 לדצמבר שיגרו הסורים 10 טילי נ"מ כלפי צמד מטוסים כאלו בעת שצילם את עמדותיהם במרכז המדינה. הייתה זו הפעם הראשונה שהסורים עצמם פעלו בגלוי כנגד ארה"ב. במקביל הגיעה לאזור נומ"ט אינדפנדס ועליה כנף קרב 6 בהרכב תקני מלא היישר מהים הקריבי, שם נטלה אף היא חלק בפלישה לגרנדה. ב 4 לדצמבר שוב הפגיזו המיליציות הדרוזיות את מתחם חיל הנחתים והרגו 8 נחתים ופצעו אחרים.

בתמורה יצאה ארה"ב ליום קרב מרוכז כנגד הסורים, תוך הפעלת אש מסיבית - הן הרעשת חופים ממספר ספינות, ובהן גם הניו ג'רזי, שירתה בתותחי ה 16 אינטש הענקיים שלה בפעם הראשונה מאז מלחמת ויאטנם 15 שנים קודם לכן (הכוונה ירתה בקרב ולא באימון כמובן), והן בהפצצה של כ 12 מטוסי קורסייר ו 16 מטוסי אינטרודר שהמריאו מסיפון הנומ"טים JFK ואינדפנדס ששייטו במזרח הים התיכון, כאשר כוח הליווי כולל 2 פראולרים ו 2 טומקטים. המטרות היו סוללות נ"מ ומתקני מכ"ם של הסורים במרחב שממזרח לבירה הלבנונית ונדמה שרובן נפגעו. אם זאת, הסורים הגיבו בעצמה רבה ושיגרו כ 40 טילי נ"מ מדגמים שונים, שהפילו 2 מטוסים אמריקנים. הראשון, קורסייר A-7E מטייסת הפצצה VA-15 מהאינדפנדס, נפגע מטק"א סורי מצפון לביירות. הטייס, מפקד כנף הקרב 6, נטש בהצלחה בים בסמוך לג'וניה, נמשה על ידי דייג נוצרי והועבר למתחם הנחתים בשלום. השני, אינטרודר A-6E TRAM מטייסת הפצצה VA-85 מהקנדי, נפגע מטזק"א SA-7 מעל הכפר סלוואן שממזרח לביירות, הטייס נהרג אך הנווט רוברט גודמן נפל בשבי הסורים, נלקח לביירות ,עבר עינויים והוחזר מקץ חודש בתיווך של הכומר ג'סי ג'קסון. גופת הטייס נמסרה לשגרירות האמריקנית בביירות ופונתה בדרך הים. גודמן אגב היה לאמריקני הראשון שנפל בשבי האויב מאז תום מלחמת ויאטנם 11 שנים קודם לכן.
תמונות של המטוסים ניתן למצוא באתר ACIG כאן

הסיבות לכשלון היחסי הייתה הערכת חסר של אויב ונחישותו להילחם וכן הוראות פתיחה באש בעיתיות שחייבו את הטייסים לרדת לגובה 3K רגל כדי לזהות את המטרות בוודאות. המנחוס של האוויראים האמריקנים החל כבר חודש לפני כן, כאשר הקנדי איבדה בתוך פרק זמן קצר 2 מטוסי F-14 ומטוס תובלה מדגם גרייהאונד בתאונות. אגב, נומ"ט זו פקדה את נמל חיפה בסוף השבוע שלפני יום הקרב. חילופי האש בין המיליציות הפרו-סוריות והנחתים נמשכו גם בדצמבר ואל תוך ינואר 1984, כאשר ספינות אמריקניות ובהן גם הניו-ג'רזי שוב מפגיזות מטרות סוריות במרחב ביירות ובהרי השוף. ב 22 לפברואר התפנו הנחתים סופית אל אוניותיהם ובכך תמה הנוכחות האמריקנית הגלויה בלבנון. במרץ 1984 ביטלה ממשלת לבנון את הסכם השלום האמריקני. באותו החודש נחטף איש ה CIA בביירות, קולונל בקלי, בידי חיזבאללה, הוא הוחזק בידיהם כשנה, עונה קשות ולבסוף הוצא להורג ביוני 1985, במקביל לנסיגת צה"ל לרצועת הבטחון.

המחקר של ראנד

Chapter 6: Lebanon: 1982-1984
http://www.rand.org/pubs/conf_proce...9-chapter6.html

When America Attacked Syria
http://blogs.cfr.org/zenko/2012/02/...attacked-syria/

AMERICAN FASCISM
http://www.thehypertexts.com/American%20Fascism.htm

עוד על חיל הנחתים בביירות ב 1983 ראו כאן

תמונות

השגרירות האמריקנית בביירות אחרי הפיצוץ

פיצוץ מתחם הנחתים

ספינות הצי

ה JFK

האינדיפנדס

הסיירת וירג'יניה

הפריגטה BOWEN

ה "ארתור רדפורד" (על שם האדמירל הראשון שהיה ל CJCS ושאגב גם היה שחקן מרכזי במרד האדמירלים שהוזכר באשכול אחר)

וכמובן הניו ג'רזי הנצחית

מטוס A-6E Tram

הנשיא רייגן מברך את סגן רוברט גודמן עם שובו לארה"ב בתחילת ינואר 1984, מימינו הכומר ג'סי ג'קסון

קוריוז מעניין, 9 שנים אחרי שנפל בשבי הסורים, הופיע רוברט גודמן בפרק בסדרה WINGS OF THE GULF ששודרה ב 1992, שם הוא מספר על חלקו במלחמת המפרץ כנווט אינטרודר בטייסת הפצצה VA-36 שפעלה מעל סיפון התיאודור רוזוולט. גודמן השתחרר ב 1995 בדרגת סא"ל אחרי 17 שנות שירות.

Wings over the Gulf : In Harm's Way

חופי הנחיתה בביירות ואזורי האחריות של הכוחות השונים

נערך לאחרונה ע"י strong1 בתאריך 29-08-2013 בשעה 00:41.
ישן 31-08-2013, 06:47
  zorg zorg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.10

ניתוח המצב לדעתי.

אובמה והעולם המערבי לא הגדירו כמו שצריך את המטרות.
במקום סתם להעניש את אסד ולתת תחושה שהמערב רוצה להפיל את אסד, כאשר לא בטוח שמי שעומד מולו הוא יותר טוב ולהצטייר כאימפריליסטים מערביים שמנסים להתערב בכל דבר, אובמה מההתחלה היה צריך לומר שכל המטרה היא לדאוג שלא יהיו זוועות נוספות של שימוש בנשק כימי ולחכות לדו"ח של האו"ם (גם אם הוא לא שווה כלום), במקום זאת כל יפי הנפש בעולם החלו להשוות את התקיפה בסוריה לעירק ולאפגניסטן וארה"ב מצטיירת שוב כבריון שעומד להתערב ולהרוס מדינה ערבית נוספת ואסד מצטייר כשליט לגיטימי.

אם אסד נתפס עד עכשיו כדיקטטור שטובח בעמו, עכשיו כל אירגוני השמאל החלו לחבק אותו.
ויש להם באירופה יותר עוצמה ממה שחושבים.

כמו הארגון ההזוי (והחזק להפליא) הזה
http://www.answercoalition.org
שהפך את אסד לקדוש מעונה שנלחם בתעמולה ובאיפריאליזם האמריקאי.

לגבי ישראל, ישראל צריכה לשתוק ולא להתערב בשום צורה בדיבורים על תקיפה בסוריה ובשיח אם כן היה שימוש בנשק כימי, או לא, אלא לשחרר הצהרות 'פרווה' שאין לה עניין כל כוונה להתערב במלחמה בסוריה ושהיא תעניש את מי שינסה לפגוע בה.

נערך לאחרונה ע"י zorg בתאריך 31-08-2013 בשעה 06:54.
ישן 31-08-2013, 11:43
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

אתה משווה את 1991 ל2013?
בתגובה להודעה מספר 137 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "הרבה חוסר דיוקים , ב 91 עירק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cu1
הרבה חוסר דיוקים ,
ב 91 עירק לא שוטחה ב 48 שעות ובקושי בחודש.
לגבי אין מענה לטילי שיוט , על הנייר למערכות טילי ה BUK שנרכשו מרוסיה בשנים האחרונות יש יכולות ליירט טילי שיוט , להזכירך גם טומהוקים יורטו במלחמת המפרץ על ידי נשק אנטי אווירי (אומנם לא בכמויות גדולות).
בנוסף עצם זה שאין הפתעה בהתקפה מאפשר לסורים להערך אליה - פינוי בסיסים , הכנסת נשק לבונקרים או העברתו למקמות צפופי אוכלסיה, פרוק מסוקים והכנסתם לבונקרים ועוד.

טוב שלא לקחת לדוגמא את מלחמת העולם השנייה.

חיל האוויר האמריקאי הוא הגדול, העוצמתי, והמתקדם ביותר בעולם.

אם ארה"ב באמת תהיה מעוניינת, היא תוכל בקלות להוציא לפועל את התקיפה האווירית הגדולה ביותר שבוצעה איי פעם.
הBUK לא שווה כלום אם יש ל"א שמשבש לו את המכ"ם, או לחילופין טילים מתקדמים שנורים אל עבר ממטרות מגובה אווירי, וממרחק רב (בדומה לצורת התקיפה של חיל האוויר ההישראלי בעת האחרונה).

לדעתי אתה קצת מזלזל ביכולת של הצבא האמריקאי.

בנק המטרות בסוריה הוא לא כל כך גדול, אפשר בקלות למוטט את הכל דרך האוויר.

ישן 31-08-2013, 13:53
  Cu1 Cu1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.11
בתגובה להודעה מספר 138 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אתה משווה את 1991 ל2013?"

תראה , אני ממש לא מאלה שחושבים שההגנה האוורית הרוסית הי בלתי חדירה והכי טובה בעולם וכולי (יש מספיק אנשים בפורום שמייחסים לה יכולות מיתיות).
אבל מצד שני בהפעלה מדודה שלוקחת בחשבון אזרחים היכולת לשטח מדינה ב 48 גם היא קצת מוגזמת .
ברור שאפשר לזרוק מספר פצצות אטום ומדינה בגודלה של סוריה תחדל להתקיים אבל זה בלי לקחת בחשבון שום פרמטרים.
אין לספק שארצות הברית יכולה לפגוע בכל נקודה בסוריה ולחדור את ההגנות שלה.
אגב חלק מהטענות של סוגדי יכולות ההגנה האוורית הרוסית לגבי התקיפות שכביכול ישראל עשתה ללא שהם התגלו הם שהתקיפות נעשו באזורים שלא היו מחוסים על ידי הטילים החדשים, יתכון ובחלקו זה נכון.
ישן 31-08-2013, 14:01
  ofermar ofermar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.12
בתגובה להודעה מספר 134 שנכתבה על ידי zorg שמתחילה ב "ניתוח המצב לדעתי. אובמה..."

ניתוח מבריק zorg, במיוחד תשומת הלב לאימוץ הנראטיב הסורי-איראני-רוסי ע"י ארגוני שמאל ברחבי העולם המערבי ובגיבוי התקשורת האולטרא ליברלית. שני נראטיבים חברו כאן יחדיו לכדי תפיסת עולם מעוותת. ראשון, הנראטיב של השמאל הליברלי מדבר על אימפריאליזם אמריקאי שמחפש רק את הרווח הכספי בכל קונפליקט. היות ושיקולים אלה אכן הנחו את מנהיגי ארה"ב בעבר, כגון מקרה עיראק, הרי שמבחינתם יש סימוכין לטיעוניהם. שני, המשבר בסוריה יצר צורך אצל ההנהגה הסורית ובני בריתה לספק נראטיב משכנע לאירועים. לפי נראטיב זה ארה"ב ובנות בריתה חברו לאל-קאעידה (כן כן..אזניכם השומעות) בכדי להפיל את שלטונו של אסד, שהוא הוא המגן האחרון של האינטגריטי הערבי במזרח התיכון. הוא שלא נכנע ומתכופף בפני הפריץ האמריקאי. חיזבאללה, למשל בהקשר זה, עוזר לאסד להתגונן מפני מזימה זו. טוב הגיון רב אין כאן אלא בליל שקרים שנועד להצדיק את המאבק האמיתי של צורר ובני בריתו בבני עמו המתקוממים (גם אם בהמשך בגיבוי אל-קאעידה).
הנראטיב של השמאל הליברלי מתלבש כאן על הנראטיב הסורי כאשר כל אחד מהם כביכול מצדיק את חברו. רק הסלידה מארה"ב והביקורת העצמית החולנית של "נאורי" המערב, מעוורת את עיניהם מלראות את המטרות האמיתיות אותן הם משרתים. היקפה של התופעה אכן מעוררת דאגה, במיוחד שהיא מגיעה מהחוגים האינטלקטואלים והתקשורתיים המשפיעים על הדרג הפוליטי.
ישן 31-08-2013, 18:32
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
דעתי
בתגובה להודעה מספר 134 שנכתבה על ידי zorg שמתחילה ב "ניתוח המצב לדעתי. אובמה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי zorg
ניתוח המצב לדעתי.
אובמה והעולם המערבי לא הגדירו כמו שצריך את המטרות.

המטרות הוגדרו וסומנו ואפילו הוכנסו לטילי השיוט שעל המשחתות והצוללות מדגם OHIO שנושאות 154 טילים כ"א. מטרת התקיפה הינה להעניש את אסד על מנת להרתיע אותו מלחזור ולהפעיל את נשק הגז נגד המורדים. כרגע כולם מחכים לפקודה של אובמה לתקוף.
הבעיה של אובמה היא, שהוא טיפס על עץ גבוה ואין לו ברירה אלא לתקוף אחרת הוא יאבד את האמינות שלו שגם ככה היא לא בשמים.
בעיה נוספת שיש לו היא, שהציבור האמריקאי לא מעוניין להכנס למלחמה גדולה או קטנה בעיקר מפני שלא אסד ולא המורדים הם אוהבי ארה"ב, ארה"ב לא מאויימת ע"י אף אחד מהצדדים וזה לא איכפת לה מי ישלוט בסוריה.
אנחנו מאחלים לשני הצדדים השמדה הדדית.

ציטוט:
לגבי ישראל, ישראל צריכה לשתוק ולא להתערב בשום צורה בדיבורים על תקיפה בסוריה ובשיח אם כן היה שימוש בנשק כימי, או לא, אלא לשחרר הצהרות 'פרווה' שאין לה עניין כל כוונה להתערב במלחמה בסוריה ושהיא תעניש את מי שינסה לפגוע בה.

ישראל חייבת לעקוב מקרוב אחרי מה שנעשה בסוריה, וזה מה שהיא עושה ואני לא אתפלא אם המידע בחלקו או כולו, הועבר לארה"ב ע"י ישראל.
ישן 31-08-2013, 21:57
  ofermar ofermar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.12
בתגובה להודעה מספר 150 שנכתבה על ידי Private שמתחילה ב "[QUOTE=Cu1]הקונגרס מתכנס שבוע..."

אכן זו הכוונה, לתמונה הרחבה יותר. איזה מסר עולה מההתנהלות האמריקאית וכיצד הוא מובן ע"י הצד האחר, במיוחד האיראנים? כמי שמומחים בהישרדות וערמומיות פוליטית, מהלך כזה יכול להיתפס כאישור להמשיך להמרות את פי ארה"ב, ביודעם שבארה"ב עייפו ממלחמות, שקועים בחובות וצריכים את תמיכת העם לפני כל פעולה, במיוחד עם מדינה שאין להם סכסוך ישיר עמה.
לגבי סוריה, לדעתי בשאר אל אסד דווקא כן יזהר לעשות שימוש בנשק כימי שוב. במובן זה האיום האמריקאי והצבת המשחתות באיזור כן יצר איזה מסר מרתיע, אפילו בלי שירו טיל אחד. יש שיחלקו עלי. אם כך בסוריה חוזרים לעניינים, לאחר פסק זמן קצר, חוזרים הצדדים הניצים למלחמה פחות או יותר במקום בו הפסיקו.
לגבי רוסיה, דומני שבטווח הזמן הקצר, פוטין הרוויח כמה נקודות כמנהיג חזק ואמין שעמד מול אובמה ויכל לו. אולם בטווח הארוך, המשך מלחמת האזרחים והשחיקה בבת בריתו היחידה באזור, לצד מיצובו כתומכו של דיקטטור אכזר, עוד יהיו לו לרועץ. ימים יגידו.
ישן 31-08-2013, 21:50
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

הרשה לי לגלות לך סוד...
בתגובה להודעה מספר 155 שנכתבה על ידי Taurus84 שמתחילה ב "זה הזמן שכל אלה שצידדו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Taurus84
זה הזמן שכל אלה שצידדו בהמנעות מתקיפה באיראן עד כה, בטענה שארה"ב תעשה זאת יותר טוב ויותר חזק מאיתנו, שיאכלו את הכובעים שלהם.

אין לסמוך על ארה"ב בענייני בטחון שכאלה.

עד הדקה ה91, ישראל עדיין תסמוך על ארה"ב.

קצת הזוי שאנחנו מפקידים את הגורל שלנו בידי מנהיג שמפחד מהצל של עצמו.

אני לא אופתע בכלל אם בסוף בכלל לא תצא ההתקפה לפועל (אפילו סופר ממוקדת, כמו שאובמה טורח לציין).
בשבוע הקרוב יש לו מפגש עם מנהיגי העולם, ורוב הסיכויים שיאכלו לו שם את הראש בעניין התקיפה.

לדעתי בפרק זמן הזה צרפת גם תצא מהקואליציה, ויש סיכוי גדול שהקונגרס האמריקאי יהיה נגד התקיפה (כידוע, לציבור האמריקאי מעניין את הביצה השמאלית הטבח בסוריה).

ישן 01-09-2013, 16:56
  שקר כלשהו שקר כלשהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.09.08
בתגובה להודעה מספר 159 שנכתבה על ידי mUSHROOM1232 שמתחילה ב "אובמה לדעתי בונה על זה..."

התחלתי בתגובה שמנתחת את המהלך של אובמה בראיה פוליטית פנים אמריקאית, אבל בעודי מקליד, בחצי אוזן שמעתי את יעקב אחימאיר ואלון פנקס (בערוץ 2) מציפים את מרבית התובנות שפיתחתי. אני מניח שרבים אחריי יעלו את הנקודות הרלבנטיות, על המהלך שמגדיל את תוחלת הרווח הפוליטי של נשיא אמריקאי בעמדת הפסד-הפסד.

התובנה החריגה שלי היא דווקא בסוגיית הגרעין האיראני.
לעניות דעתי הצנועה, המהלך האחרון עשוי דווקא לחזק את הסבירות לתקיפה צבאית של ארה"ב על אדמת איראן. שחיקת כושר ההרתעה מחלישה מנופים דיפלומטיים ועלולה בטווח הארוך לחשק את הנשיא לפעולה התקפית, בהעדר אפשרויות אחרות ומתוך עמדת חולשה מדינית. ייתכן שאובמה לא ירשה לעצמו להחליק מסמוס קו אדום נוסף, עליו ישלם מחיר פוליטי גדול מזה שאינו מוכן לשלם היום.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:27

הדף נוצר ב 0.26 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר