לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-02-2014, 23:15
  משתמשת נקבה אורחת לרגע... אורחת לרגע... אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.01.14
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Eran שמתחילה ב "איפה סאמי??? לפרוטוקול יש..."

אני מכירה את הרוסים של הפורום... בוא נראה:
אחד עזב
השנייה היא בת (ומה לעשות, אני לא "בוחשת בחלבה")
את השלישי והרביעי כבר בקושי רואים.. הם חמודים וחכמים (וציניים), אבל צעירים מדי בשבילי, בהרבה... אחד מהם עדיין חייל בצבא הגנתנו!

כשעבר עלי השיגעון החולף הזה של להפוך ליהודייה משיחית יצא לי לדבר בטלפון עם איזה בחורצ'יק עם מבטא רוסי (היה לו שם לא שגרתי שנשמע לי יווני)...קצת הסתקרנתי לדעת איך הוא נראה, אבל כאמור זה לא יצא לפועל...

החבר הראשון שלי (בצבא) היה רוסי מקסים שהביא לי פרחים ושר לי עם הגיטרה שירים של שלמה ארצי והביטלס...
כנראה שיש דברים שיישארו איתי תמיד...מקווה שיום אחד אתקל באותו אחד שיגרום ללב שלי לפעום בחוזקה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-03-2014, 23:27
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "זה לא מה שאני מכיר, אבל ניחא...."

לפי מה שכתוב בויקי, רוב המחקרים הגנטיים לא תומכים ברעיון של התערבבות עם גויים, למרות שככל הנראה כן התרחשה התערבבות מצומצמת:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99...%93%D7%99%D7%9D

"שאלת הדמיון התורשתי בין יהודים המתגוררים בקהילות שונות ברחבי העולם מעוררת עניין רב בשיח הציבורי בישראל ובתפוצות, בייחוד לאור ההבדלים החזותיים בין יהודים מארצות שונות.[72][73] עוד בשלהי המאה ה-19 זיהו אנתרופולוגים וחוקרי תורת הגזע פנוטיפים שחורים בגזע היהודי ופנוטיפים יהודיים בשבטים שונים באפריקה, כחלק מהשיח המדעי והפסבדו-מדעי באירופה.[74][73] קיבוץ הגלויות שחל עם הקמת מדינת ישראל הקל על מציאת הבסיס התורשתי למחלות נדירות השכיחות יותר אצל יהודים. לשם כך הקים פרופ' ריצ'רד גודמן את המאגר הגנטי הישראלי הלאומי, המכיל כיום מידע על למעלה מאלף נבדקים, ילידי ארצות שונות.[75] מחקרים בגנטיקה אבולוציונית אנושית שהחלו להתפרסם בשלהי שנות התשעים של המאה העשרים בחנו את הדמיון התורשתי בין יהודים מתפוצות שונות, על סמך מקטעים קטנים על כרומוזום Y או הגנום המיטוכונדריאלי של מספר נבדקים שנדגמו מכל קבוצות אוכלוסייה. כרומוזום Y עובר מאב לבנו ולכן מעיד על השושלת האבהית של הנבדק, ואילו גנום מיטוכונדריאלי עובר מהאם לצאצאיה ולכן מעיד על השושלת האמהית של הנבדק/ת.

במאמר משנת 1997 נטען כי סממן תורשתי מסוים בכרומוזום Y שכיח באופן חריג בקרב כהנים יהודיים בימינו, ללא קשר לארץ מוצאם.[76] לטענת החוקרים, ממצא זה מעיד כי רבים מהכהנים חולקים אב קדמון משותף שחי לפני אלפיים עד שלושת אלפים שנה.‏[77] מחקרים מקיפים יותר העלו כי אותו מאפיין תורשתי "כוהני" שכיח גם בקרב אוכלוסיות לא-יהודיות במזרח התיכון, ומוצאו באב קדמון משותף שחי לפני 3.5 ± 18.5 אלפי שנים.[78][79] כך למשל נמצא המאפיין התורשתי הלז בקרב כשליש מהנבדקים מתימן, כרבע מהנבדקים מעומאן וכחמישית מהנבדקים מהנגב, מעיראק ומכורדיסטן, כולם לא יהודיים. ממצאים אלה מעידים כי המאפיין התורשתי "הכוהני" קדום באלפי שנים מהעם היהודי עצמו, והימצאו או היעדרו אינם מעידים כשלעצמם על מוצאו הכהני של הנבדק, או אפילו על יהדותו.[80]

במחקר נוסף שהתפרסם בשנת 2000 נדגמו מקטעים מכרומוזום Y של 336 זכרים יהודים משבע תפוצות שונות, לצד 1,035 זכרים לא-יהודיים מ-22 קבוצות אוכלוסייה.[81] לטענת החוקרים, הדמיון התורשתי שנמצא בין הנבדקים היהודיים מן הגלויות השונות תומך באפשרות כי מקורן באוכלוסייה ישראלית (Israelite population) משותפת שחוותה הסתעפות גאוגרפית ובעקבותיה – התפתחות עצמאית.‏[82]

במחקר משנת 2001 שנערך על ידי פרופ' אריאלה אופנהיים מהאוניברסיטה העברית ועמיתיה, נדגמו מקטעים מכרומוזום Y של 526 נבדקים המייצגים שש אוכלוסיות מזרח תיכוניות (אשכנזים, ספרדים, יהודים ישראליים ממוצא כורדי, כורדים מוסלמיים, ערבים מוסלמיים מישראל ומהרשות הפלסטינית ובדואים מן הנגב).[83] המחקר בדק את הדמיון התורשתי בין הקבוצות הנבדקות במטרה למצוא האם יהודי ספרד ויהודי אשכנז הם בני אותו עם קדום. אחת ממסקנות המחקר הייתה כי יש דמיון רב בין כרומוזום Y של יהודים ממוצא כורדי, ספרדי ואשכנזי. החוקרים העריכו כי השינויים בכרומוזום בקרב האשכנזים עשויים להיות תוצאה של התבוללות בקנה מידה קטן עם הסביבה האירופית. כמו כן הראה המחקר על קרבה תורשתית בין היהודים לבין עמים תושבי צפון הסהר הפורה - כגון: כורדים, טורקים וארמנים, שייתכן שמקור הקרבה בין היהודים והאוכלוסיות הנ"ל הוא באוכלוסיות הילידות הקדומות במזרח התיכון. כמו גם העיד המחקר כי קיים קשר גנטי כלשהו בין היהודים לבין הערבים מישראל ומהרשות הפלסטינית, אך הצביע שקרבה גנטית זו הינה פרה-היסטורית ומעידה על אב קדמון משותף בתקופה הנאוליתית. לפי המחקר, שתי הקבוצות האחרונות הן בעלות קרבה תורשתית בעיקר לשבטים באזור תימן.

בשנת 2004 רפאל פלק כתב כי הממצאים המתפרסמים בספרות המדעית בנושא מוצא היהודים עודם ראשוניים, וניתן להעניק להם פרשנות שונה בתכלית מזו המצוטטת בציבור הרחב.[84]

בשנת 2008 דווח כי מוטציות השכיחות בגנום המיטוכונדריאלי של נבדקים משבטים ברברים בצפון אפריקה אינן מאותרות כלל אצל נבדקים מיהדות צפון אפריקה. זאת אף מסורות מסוימות על התגיירותם של מספר שבטים לפני עליית האסלאם. ממצא זה מחליש את הסברה כי יהדות צפון אפריקה גדלה באופן משמעותי הודות להתייהדות המונית, או לנישואי תערובת בין יהודים לבין ערבים או ברברים מצפון אפריקה.[85]

שני מחקרים רחבי-היקף שהתפרסמו ביוני 2010 דיווחו על מידה גבוהה של דמיון תורשתי בין קהילות יהודיות מארצות שונות באירופה, באסיה, באפריקה וחצי האי ערב.‏[86]‏[87][88][89][90] ממצאים אלה תומכים בסברה כי מידת ההתבוללות של יהודים עם לא-יהודים הייתה משנית למדי בהשוואה לקשרי החיתון בין יהודים לבין עצמם, בתוך הקהילה ועם קהילות יהודיות מארצות אחרות. באחד המחקרים נטען עוד, כי כתוצאה מקשרי חיתון חוזרים ונשנים בין אותן שושלות יהודיות, מידת הדמיון התורשתי בין שני יהודים זרים זה לזה דומה לזו של שני בני דודים מדרגה חמישית באוכלוסייה שאינה מתחתנת בתוך המשפחה.‏[86] מידה גבוהה במיוחד של דמיון תורשתי בין בני הקהילה נמדדה בקרב יהודים מאיראן ומעיראק, קהילות שנפרדו מיהדות אירופה ומיהדות סוריה לפני כ- 100-150 דורות.‏[86] לאור זאת הציעו החוקרים כי גיורים ההמוניים בתקופה ההלניסטית והרומית של ארץ ישראל הביאו לשינוי משמעותי במטען התורשתי של ששת מיליון היהודים שחיו בתחומי הקיסרות הרומית.‏[86]

ב-8 באוקטובר 2013 פורסם בכתב העת המקוון "נייצ'ור קומיוניקיישנס ג'ורנל" מחקר גנטי בנושא "מוצאם המיטוכונדרי של יהודי אשכנז" שנערך על ידי מרטין ריצ'רדס מאוניברסיטת לידס שבבריטניה יחד עם חוקרים נוספים. לפי המחקר, בעוד שמחקרים גנטיים שנערכו בשנים האחרונות הובילו לקבלה רחבה על ההשערה שמוצא השושלות הגנטיות העיקריות שנמצאו אצל היהודים אשכנזים, המהווים את רובו של העם היהודי, הוא בלבנט, הרי שניתוח מפורט יותר מעלה שרק מוצא הגברים שייסדו את הקהילות הוא במזרח התיכון, ואילו כרומוזום X, שמקורו באמהות הקדומות, הוא כ-80% ממקור אירופאי בן כ-10,000 עד 20,000 שנה, כ-8% מזרח תיכוני והשאר ממוצא אינו ברור. לפי המחקר, הגל הגדול הראשון של היטמעות נשים מקומיות ביהדות אשכנז אירע ככל הנראה לפני כאלפיים שנה באיטליה, עם אירועים מאוחרים יותר שאירעו במערב אירופה ובמרכזה.‏[91] לדברי ריצ'רדס התרומה הניכרת ביותר ליהודי אשכנז מגיעה מצפון איטלקים, מה שלדעתו מעיד על כך שמוצא יהודי אשכנז הוא ביהדות רומא העתיקה. על המחקר כולו מתח ביקור הגנטיקאי הישראלי הבכיר דורון בהר שערך מחקר על יהודי אשכנז ב-2006, והגיע למסקנות אחרות, בראיון ל"ניו יורק טיימס" טען בהר שאת טענותיו שיפריכו את תוצאות מחקרו של ריצ'רדס יחווה קודם במאמר אקדמי ורק אחר כך יוציא הודעה לתקשורת.‏[92]

מחקרים אלו ואחרים תומכים בתפיסה המסורתית, שלפיה קהילות היהודים בעולם מקורן באוכלוסיות ישראליות קדומות שהוגלו. בעיתונות מצוטטים מחקרים כעין אלה כהפרכה לתאוריות שלפיהן רבים מיהודי העולם מקורם בגויים שקיבלו על עצמם את היהדות בתהליך של גיור המוני, כמו במקרה הידוע של הכוזרים. ‏[93][94]‏[95]‏[96] אף כי ייתכן שקבוצות כמו הכוזרים התבוללו בקבוצות יהודיות שונות – במקרה של הכוזרים, ביהדות אשכנז – השפעתם על המטען התורשתי הזכרי של נבדקים אשכנזיים כיום נמוכה למדי.[97]‏[98] נטען כי עצם קיומה של אסמכתא מדעית לדמיון תורשתי לעם ישראל השפיע על גיבוש זהותם של בני שבט הלמבה ושל קהילת בני ישראל בהודו, כמו גם על הגדרתם העצמית למול שכניהם.[74]".
ישן 02-03-2014, 11:02
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "לא מביך קצת כל טיעוני טוהר..."

יהודי וטוהר גזע לא הולך ביחד, ובכל מקרה זו לא הכוונה בהבדלה.

תבין, ישנה בורות מסוימת בציבור הישראלי לעולים בכל הקשור מברה"מ לשעבר. הקונוטציה היום לגביהם שהם לא יהודים לרוב, שתיינים, חסרי הזדהות עם זהותה היהודית של המדינה וכו'. ובכן זה נכון ולא נכון. אני פשוט מתקשה לקבל את זה שיהודים צברים שאבותיהם הגיעו מאותם מקומות שהגיעו מהם העולים בשנות התשעים, יקראו לעצמם אשכנזים ולהם רוסים כאילו במשך הגלות התקיימה קהילה אשכנזית ורוסית(מי שלא יודע, רוב יהודי אשכנז היגרו למזרח אירופה והתיישבו בפולין ותחום המושב-אוקראינה,בלרוסיה,ליטא ומזרח פולין). אני לא מוכן לכך שבגלל 300,000 גוים שאין להם קשר לעם היהודי, יהודי שבא אתם ביחד, יקוטלג כמוהם. אותו דבר הייתי גם טוען לגבי הכללה בין דנים או שבדים תכולי עיניים יפים וטמירים לבין יהודים שבאו מאותו מקום.

לצורך העניין,אין הבדל מהותי בין ח"כ אבישי ברוורמן לבין נגיד דימה ברוורמן שאת הראשון לא היית מגדיר רוסי למרות שכנראה אבותיו באו מאותו אזור שפעם היה פולין והיום או אוקראינה או אזור אחר.

אבל, כן יש הבדל מסוים. יהודי ברית המועצות חיו תחת משטר שניסה לבולל אותם ולהכרית מהם כל זהות יהודית. למרות זאת, הרבה יהודים ידעו שצריך להתחתן עם יהודיות ולהפך. לצערי, יש גם הרבה מקרים הפוכים שקרו. לכן הרבה מאוד יהודים שעלו לפה, באו בלי הרבה רקע והבנה על מה זה יהדות בכלל. עם זאת, היה להם רצון להיות חלק מהחברה הישראלית היהודית ויש להם עדיין. כמובן שאני מדבר על הרוב ואי אפשר להכליל.

אם אתה מגדיר את פלוני כרוסי כי הוא עלה מאוקראינה ב91, אז גם את שמעון פרס תגדיר כרוסי, יותר נכון בלרוסי.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 02-03-2014 בשעה 11:14.
ישן 02-03-2014, 13:35

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "1. אני לא מבין תקטע לבלבל את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tom.Cruise
1. אני לא מבין תקטע לבלבל את יהדות רוסיה, שאגב כוללת הרבה יהודים שלא קשורים כלל למזרח אירופה (קווקזים וכו'), עם יהדות אשכנז . זה לא אותן קהילות, ולא בהכרח אותם מנהגים.

2. 300K ? זאת הגזמה... וגם רוב אותם "גויים" שעלו ברוסיה נקראו יהודים, ויש להם שורשים יהודים לא פחות מלהרבה "יהודים" כשרים, אבא, סבים, וכו' . ממש muggles מהארי פוטר יש לך פה...

3. אני רוצה שתבאר לי את ההבדל, בבקשה ממך, בין יהודים שעלו מרוסיה, פולין, ורוסים סלאבים אוריגינל...

1. אם תקרא בהודעות מלמעלה, תראה שהבדלתי את יוצאי קווקז ומדינות הסטן לבין מדינות מזרח אירופה שמהם עלו רוב היהודים הן בתחילת המאה ה20 והן בתחילת שנות התשעים.
2. יהודי הוא מי שנולד לאמא יהודייה. לא מסכים? זה נושא אחר לדיון.
3. אני רואה את הכיוון שאתה מנסה להוליך אותי אליו,לא תצליח. יהודים הם יהודים, עם שיש לו מסורת, תרבות ואפיון שונה אחר מהעמים האחרים, בדיוק כמו לכל עם אחר.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 02-03-2014 בשעה 13:55.
ישן 03-03-2014, 20:04
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "יהודי וטוהר גזע לא הולך ביחד,..."

זה כל מה שמטריד אותך? אתה ממש קטנוני.
סתם לידיעתך, לפני קום המדינה וקצת אחריה יהודי גרמניה נקראו "יקים" בעוד אשכנזים אחרים- לא. מה זה אומר? שכשהאוכ' עוד לא התערבבה, בהחלט היתה הבדלה בין אשכנזי לאשכנזי (הרומנים למשל נחשבו נחותים יותר על ידי אשכנזים אחרים, היום אני לא מכיר הבדלות כאלו, אולי רק אצל זקנים מאוד). היום- אין. עוד דור או שניים גם הרוסים של היום ייחשבו אשכנזים, אם רק יפסיקו את הגטו שהם מקימים לעצמם (חלקם), כמו למשל בשמות (אין הרבה יוצאי גרמניה שעוד קוראים לעצמם הנס והנריך, משום מה אני כן רואה אלכסים וכדומה גם אצל ילדים שנולדו בארץ).

אגב, חלק מהסטיגמות כמובן נכונות. נראה לך באמת שאם רוסיה היא מדינת השיכורים העולמית פחות או יותר, זה לא יחלחל גם ליהודים שבאו ממנה?
ישן 03-03-2014, 20:10
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "זה כל מה שמטריד אותך? אתה ממש..."

ספציפית אלכס היא לא דוגמא טובה במיוחד. כלומר היום אולי כן, אבל בעבר השם אלכס היה שם כבוד יהודי לאלכסנדר הגדול. אאז"נ אפילו היה מנהג של לקרוא על שמו כל ילד שלישי.
הבעיה היא בשמות אחרים, ספציפית כאלה בעלי קונטוציות נוצריות. בעיה דומה קיימת גם בקהילה האתיופית.

מצד שני הקהילות הותיקות בארץ עוברתו לפעמים בכפייה, לא מרצון. ידוע שב"ג הכריח אנשים לעברת את שם המשפחה אם הם רוצים להתקדם בתפקיד ציבורי ומוכרים הסיפורים על פקידי משרד הפנים שנתנו שמות עבריים די שרירותיים לעולים חדשים החל משנות ה40 ועד לדעתי לעלייה הראשונה מאתיופיה.

הערת אגב בקשר לשיכרות-
סבתי עליה השלום עלתה ארצה ממדינה מרכז-מזרח אירופאית. כשבמקרה שמעה שאני יוצא לפאב לשתות כשהייתי בצבא היא תפסה אותי ואמרה לי שלהשתכר זה מנהג של גויים. שבגולה איך שהגויים היו מקבלים את המשכורת הם היו הולכים לשרוף הכל על אלכוהול וזה משהו שיהודים לעולם לא עשו.
כמובן שהיו יהודי שעשו זאת, אבל זה היה מנהג שהקהילה היהודית סלדה ממנו.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 03-03-2014 בשעה 20:14.
ישן 03-03-2014, 20:53
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אני מניח "שבעבר" זה כמה מאות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
אני מניח "שבעבר" זה כמה מאות שנים אחורה לפחות? אני עדיין לא חושב שהיום תינוק להורים ממוצא רוסי ייקרא אלכס ככבוד לאלכסנדר ההוא.

מקור השם אלכס הוא דווקא מאיזור יוון, ככה שפרקטית גם מי שלא קורא לכבודו הוא לא ממש רוסי

כמו שאמרתי- "היום אולי כן", עדיין אני מכיר שיש אנשים שנותנים את השם אלכסנדר ע"פ המסורת אפילו אם הם לא מודעים שהמסורת היא לאלכסנדר הגדול. תחשוב על צברים של תחילת המדינה, נגיד אלכס חולה אהבה.
אבל כאמור זה סתם קוריוז.
ציטוט:
דווקא לגבי האתיופים עברתו לרובם את השם כשהגיעו, לפחות למי שלא היו מבוגרים ממש (מכאן הבדיחה על כך שלכולם קוראים אברהם).

כמו שאמרתי- לעלייה הראשונה. העולים החדשים יותר מאתיופיה וגם הרבה מהאתיופים הצברים מחזיקים בשמות גלותיים.
ציטוט:
אני לא יודע ממה סלדו היהודים (אולי היותר אדוקים מהם, מה שלא רלוונטי לעולים מרוסיה) אבל ישראל הפכה למדינה השניה באירופה (נדמה לי, או בעולם?) בנושא שכרות בני נוער. מקרה?

במזרח אירופה של ראשית-אמצע המאה המונח חילוני לא היה קיים. הקומוניזם מחק את זה (ואתו מרבית הבדלנות של הקהילה היהודית) ומכאן (חלק) מההסבר להבדל בנושא אלכוהול בין העולים הישנים לחדשים.

בכל מקרה אני מסכים עם הסייפא שלך.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 03-03-2014, 21:52

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "זה כל מה שמטריד אותך? אתה ממש..."

העליה מסוף שנות השמונים ותחילת שנות התשעים הוכיחה שהיא לא הושפעה מתרבות האלכוהול(שלא הייתה ברוטאלית כל כך בימי המשטר האדום),אדרבא, הם ברובם הביאו למדינה הון אנושי בהרבה תחומים ותרמו תורמה ניכרת לחברה הישראלית באותם תחומים. מאמצע שנות התשעים ועד עכשיו, הגיעו לפה כבר רוב אלה שהדביקו את הסטיגמה של השתיינות. דרך אגב, וודקה הייתה בארץ עוד לפני העלייה הגדולה.

בקשר לאלה שמסתגרים, אני מסכים איתך. זוג צעיר "רוסי" שפה במדינת ישראל קוראים לילד שלהם שנולד פה בשם רוסי גלותי, מבחינתי זו בושה, אבל זו דעתי האישית.אני אגיד אותו דבר על אמריקאים שחיים פה ונותנים שם אנגלו סכסי במקום שם יהודי עברי. אלה שמסתגרים, אני יכול להניח ממה שראיתי בחיי שרובם אינם יהודים או חסרי כל קשר ליהדות בגלל חינוך מהבית על אף שהם יהודים לפי ההלכה.

אפשר לציין לטובה את חב"ד שבימינו שמשתדלים כבר שם לקרב יהודים לזהות שלהם, וזה מקל עליהם את העליה לפה. מבחינת היסטורית זה מעניין שחסידות חב"ד שנוסדה והתקיימה בעיקר ברוסיה ובתחום המושב היום היא זאת שמשקמת את החיים היהודיים במדינות חבר העמים.

ישן 03-03-2014, 22:09
  Tom.Cruise Tom.Cruise אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.14
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "העליה מסוף שנות השמונים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TIMON the mongoose
העליה מסוף שנות השמונים ותחילת שנות התשעים הוכיחה שהיא לא הושפעה מתרבות האלכוהול(שלא הייתה ברוטאלית כל כך בימי המשטר האדום),אדרבא, הם ברובם הביאו למדינה הון אנושי בהרבה תחומים ותרמו תורמה ניכרת לחברה הישראלית באותם תחומים. מאמצע שנות התשעים ועד עכשיו, הגיעו לפה כבר רוב אלה שהדביקו את הסטיגמה של השתיינות. דרך אגב, וודקה הייתה בארץ עוד לפני העלייה הגדולה.

נכון. בהתחלה באו כל היהודים, איישו פה את כל משרות הרופאים, וכו'. בנתיים בברה"מ גילו את הספירט. ואז כל הגויייים גילו שהם יכולים לבוא לארץ, לקבל פה סל קליטה, והוציאו לכולנו שם רע....
בחייך טימון... אתה הרי משלנו... מה אתה מבלבל במוח....

קח, שיר על עלייה לארץ:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

ועל יצור בלתי ליגאלי של שיכר:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
ישן 03-03-2014, 22:12
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "העליה מסוף שנות השמונים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TIMON the mongoose

זה כנראה קשור לעובדה שראשית העלייה אחרי נפילת ברה"מ הייתה יותר אידיאולוגית מהעליות המאוחרות יותר שהיו יותר סוציאליות.
ציטוט:
בקשר לאלה שמסתגרים, אני מסכים איתך. זוג צעיר "רוסי" שפה במדינת ישראל קוראים לילד שלהם שנולד פה בשם רוסי גלותי, מבחינתי זו בושה, אבל זו דעתי האישית.אני אגיד אותו דבר על אמריקאים שחיים פה ונותנים שם אנגלו סכסי במקום שם יהודי עברי. אלה שמסתגרים, אני יכול להניח ממה שראיתי בחיי שרובם אינם יהודים או חסרי כל קשר ליהדות בגלל חינוך מהבית על אף שהם יהודים לפי ההלכה.

שם זה חצי ניחא. הרבה יותר מטריד גני ילדים ובתי ספר רוסיים.
אגב אנגלו-סכסיים, אני מכיר לא מעט ואף אחד מהם לא נושא בשם לועזי, כל המייקל-שון-דיוויד שאני מכיר הם ישראלים ממוצא מזרחי.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:37

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר