לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-06-2014, 13:03
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
הותר לפרסום: נתפס רוצחו של נצ"מ ברוך מזרחי, והוא ממשוחררי עסקת שליט

השב"כ התיר לפרסום בצהריים (יום ב') כי פענח את פיגוע הירי שבו נרצח סנ"צ ברוך מזרחי בערב פסח בדרום הר חברון. לדברי השב"כ, המפגע, זיאד עוואד (42), משוחרר עסקת שליט, פעיל חמאס ותושב אידנא שבדרום הר חברון, נעצר ב-7 במאי. עוואד נכלא בעבר בגין רצח פלסטינים שנחשדו בשיתוף פעולה.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...&cat=875&loc=10

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

הדבר העצוב ביותר בסיפור הזה, הוא שאינו מפתיע כלל. לכולם היה ברור שכשאתה משחרר מאות רוצחים אלימים לבתיהם, סביר שלפחות חלקם יחזרו לעסוק במה שהם מכירים היטב: רצח.
אין כאן לאן להסיט את האחריות. מי שלחצו לשחרור המחבלים, ויותר מהם, מי שנכנע ללחץ הזה, ושחרר את המחבלים - לא יכולים להגיד שלא ידעו.
הנרצח, אזרח ישראלי שהיה בדרכו לחגוג את ליל הסדר עם משפחתו, נסע ברכבו עם אשתו וילדיו. הוא נרצח מן המארב בידי אדם שהיה אמור לשבת בכלא כרגע, והסיבה היחידה לכך שלא היה בכלא, היא התנהלות מופקרת של גורמים שונים במערכת הציבורית החל בתקשורת, וכלה בראש הממשלה, שדאג יותר לכותרת חיובית ליומיים וחצי, מאשר למה שידע שיקרה (ואף כתב עליו בהרחבה בכל ספריו בעבר).

מעבר לכך שמדינת ישראל צריכה לשבור באופן חד-צדדי את הפרדיגמה ההזוייה שהדרך היחידה להגיע להבנות עם לוקחי בני ערובה, היא באמצעות כניעה להם - עליה לשבור את התפיסה שהפרת הסכמים היא עניין לא רציני. כל משוחררי עסקת שליט חתמו על התחייבות שלא לעסוק בטרור, ואיכשהו לכולם היה ברור שזה חתימה על קרח. מכיוון שהם הפרו את ההתחייבות שלהם, ברור לגמרי שגם אנו לא מחוייבים לה יותר. צריך לתפוס כל אחד מהנבלות ששוחררו, לבטל את החנינות שקיבלו (כמו שמותר לדרוך על פסה"ד שהרשיע אותם ולשחרר אותם לאלתר, כך ניתן לדרוך על החנינה שקיבלו, להחזיר את העונש המקורי...).

עניין המחבלים הכלואים הוא מאוד רגיש אצל הפלסטינים. הגיע הזמן שמדינת ישראל תתחיל להפנים שיש לה קלף מיקוח יוצא דופן, לא בשחרור של הפושעים האלה, אלא באמצעות הכבדה מוצדקת ומתבקשת של תנאי כליאתם (לא, לא ברמה של ביטול ערוצי טלוויזיה וצמצום קל של ביקורי משפחות), אלא ברמה של כליאתם בתנאי בידוד, בלי טלוויזיה, בלי ביקורים, בלי "שווישים" שמייצגים אותם מול הכלא - הם נכלאו כפושעים בודדים, וצריך לטפל בהם כפושעים בודדים. עם כל הכבוד לחשש מאי-שקט בבתי הסוהר, ומהפרות סדר ע"י פלסטינים - האנשים האלה לא יושבים בכלא סתם. הגיע הזמן שהכלא שלהם ייראה כמו כלא, ושאלה שרצו לשחררם באמצעות חטיפות, יבינו שהם רק מזיקים להם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-06-2014, 13:44
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי cohort שמתחילה ב "כי פרט לכך שהוא מאדמן את האתר הזה"

אני חושב ש"השנית" שלך מתמצת את התחושה שמעיקה על רובנו פה.
המרחק בין מה שברור שיש לעשותו, לבין מה שנעשה בפועל, הוא לא המרחק שבין רצוי למצוי, כפי שהיו רוצים לשכנע אותנו - אלא המרחק שבין מה שרצוי לנו, לבין מה שרצוי למי שקובע פה.
אני לא טוען, חלילה, שיש מי שמרוצה מפיגועים (טוב, גם כאלה ישנם, אבל לא אליהם אני מתכוון...), אלא שיש כאלה שהאינטרס שלהם הוא קיומו של "תהליך מדיני" שגם כשברורים משמעויותיו והשלכותיו, ישנה התנגדות כרונית להפסקתו בגלל נזקים אישיים כאלה ואחרים. התהליך הזה הוא ביזנס כ"כ מכניס ומעורבים בו אנשים מכ"כ הרבה מקומות ותחומים (הון, פוליטיקה, "ארגונים חוץ ממשלתיים", תקשורת ועוד ועוד), שפשוט אין כמעט מי שדואג לאינטרס הציבורי.
באשר לחלק הראשון - זה תינוק מאוד חמוד...
ישן 23-06-2014, 19:40
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "והנה התשובה שלך..."

אין לי שום טענות למשפחת שליט, הם עשו כל מה שהם יכולים לכדי להציל את הבן שלהם ואי אפשר להאשים אותם בשום דבר. אני כן בא בטענות לאלו שהם לא משפחת שליט והפעילו לחץ על הממשלה כדי שישחררו אסירים. וכמובן שאני בא בטענות לאדון ביבי, הרי זה הוא שהחליט לשחרר אסירים בסופו של דבר. ועוד דבר, עצם העובדה שמי שתמך בשיחרור מחבלים לא החליט איזה מחבלים ישוחררו לא משנה כלום. כל אסיר פלסטינאי שיושב בכלא יושב שם כי תכנן לפגוע בישראלים/ניסה לפגוע בישראלים/הצליח לפגוע בישראלים. כל אחד כזה שמשוחרר, ולא משנה מי הוא ספציפית, מהווה סכנה לשלומם של ישראלים אחרים.

ישן 23-06-2014, 20:40
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הטיעון הוא נורא פשוט: ככל..."

עכשיו רק צריך שתראה נתונים, שמאז עסקת שליט יש עליה משמעותית במספר הפיגועים. (מה שלא נכון) כדי להסביר שהתאוריה שלך מבוססת.

היא לא.
מטרת מערכת הביטחון היא לאפשר חיים בטוחים לאזרחי המדינה.
אומנם חיילים הם אלו המגינים ואלו המשלמים את המחיר.
אבל גם החיים שלהם יקרים.
לפני עסקת שליט הסברת בבטחון של איש מקצוע שמדובר באנשים שהשחרור שלהם הוא נשק שובר שוויון, שעבודה של שנים תרד לטימיון ושבעצם בשחרור שלהם ייפתחו שערי גהנום.
סיפרת על אוטובוסים שיתפוצצו וטילים שיעופו.
בסוף יש פיגוע נורא, של מחבל בודד, שכמוהו היו ויהיו לצערנו הרב כל עוד נחיה בארץ הזאת.
מדינת ישראל לוקחת על עצמה סיכונים יותר גדולים ומשלמת לא פעם מחיר יותר גדול בשביל דברים שהרווח האמתי שלהם הרבה פחות ברור מרווח של חייל או אזרח שהשתחרר מהשבי.
(למרות שמבחינת משפחת מזרחי המחיר היה אינסופי)

ישן 23-06-2014, 15:43
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "אני באמת לא מבין את הטיעון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hellfrost
אני באמת לא מבין את הטיעון הזה...

זה לא כאילו יש מחסור במחבלים עם מוטיבציה, ומידה מסויימת של הכשרה, שסתם מסתובבים חופשי. מה זה משנה עוד כמה מאות, או פחות כמה מאות?

זה לא כאילו את אותו הפיגוע לא יכול היה לבצע מחבל שלא שוחרר בעסקת שליט...

לפי הקו המחשבה הזה אין בכלל טעם להתאמץ להכניס מחבלים לכלא כי בכל מקרה תמיד יהיה מישהו אחר שבסופו של דבר יוציא לפועל פיגוע. אם אין שום חשיבות להחזקת מחבלים בכלא אז אפשר פשוט לשחרר את כולם.

כשאתה מחזיק מחבל בכלא אתה גם מעניש אותו על העבירה שביצע וגם מציל את החיים של האנשים שאותו מחבל היה רוצח אילו היה חופשי.

נערך לאחרונה ע"י צ'אקי. בתאריך 23-06-2014 בשעה 15:45.
ישן 24-06-2014, 22:39
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "[QUOTE=hellfrost]אני באמת לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
לפי הקו המחשבה הזה אין בכלל טעם להתאמץ להכניס מחבלים לכלא כי בכל מקרה תמיד יהיה מישהו אחר שבסופו של דבר יוציא לפועל פיגוע. אם אין שום חשיבות להחזקת מחבלים בכלא אז אפשר פשוט לשחרר את כולם.

כשאתה מחזיק מחבל בכלא אתה גם מעניש אותו על העבירה שביצע וגם מציל את החיים של האנשים שאותו מחבל היה רוצח אילו היה חופשי.

לא.
לפי קו המחשבה הזה, לשחרור של מספר מחבלים, זניח ביחס למספר המחבלים שחופשיים ממילא, יש השפעה מעטה על היכולת של הפלשתינאים להוציא פיגועים. לשבכ ולצהל יש הרבה יותר השפעה נגדית על היכולת שלהם.

חוץ מזה עדיין יש טעם בענישה, בלהוציא להורג מחבלים, ובגביית מחיר מהצד השני.
ישן 23-06-2014, 14:05
  לב כל-רואה לב כל-רואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.02.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הותר לפרסום: נתפס רוצחו של נצ"מ ברוך מזרחי, והוא ממשוחררי עסקת שליט"

הדרך הנכונה להפסיק את התופעה הארורה הזו, היא לפתוח במלחמת חורמה.
כן. כל חטיפת בן אדם מצדיקה מלחמת חורמה כנגד החוטפים.
בינינו, כל אחד מאיתנו היה מקווה שהמדינה תעשה את המוות לחוטפים שלו, במידה והוא היה נחטף.
אנחנו מדברים כאן על חיי אדם (!!!) שנמצאים בסימן שאלה.

יש להגיב באלימות ובהרתעה קשה כנגד החוטפים האלו.
גם באמצעות מבצעי הצלה, גם באמצעות תקיפות צבאיות, וגם באמצעות הוצאה להורג של אסירים שהם רוצחים מורשעים. צריך לתלות אותם בכיכרות העיר למען יראו וייראו.
מפחידה אתכם המילה "אלימות" ? ומה חשבתם? שצבא זה לא אלימות? שצבא זו תנועה אידיאולוגית של מחוות למען שלום עולמי ?

אם אנחנו מעוניינים להחזיר את החטופים בריאים ושלמים,
עלינו להבהיר לחוטפים שהעונש שיקבלו מאיתנו יהיה קשה הרבה יותר במידה והחטופים לא יוחזרו אלינו בשלום.

אבל ברור לי שיהיו פה כמה חבר'ה שיגידו שזה מטורף. זה לא מוסרי. זה לא צודק.
כל עוד תמשיכו לחשוב שהארץ שייכת להם ולא לנו בלבד, ושהם הצד הצודק בסיפור, לא תוכלו לנצח אותם.
אתם מוזמנים לארוז את המזוודות ולהגר לארה"ב. שם תמצאו שלום טוב יותר.

אני רואה איך מדינת ישראל קורסת מבחינה ערכית, למרות כוחה הפיזי הרב.
הכל בגלל חוסר התחושה בצדקת הדרך שלנו.
ישן 23-06-2014, 19:42
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הותר לפרסום: נתפס רוצחו של נצ"מ ברוך מזרחי, והוא ממשוחררי עסקת שליט"

האם דמו של רס"ן ניר פורז שונה מדמו של נצ"מ מזרחי?
אם כולם שווים, אז למה הסיכון שלוחם יפגע בנסיון חילוץ הוא זניח לעומת הסיכון שאדם אחר חייל או אזרח ייפגע כתוצאה משחרור בני הערובה.

אני רק מזכיר, מדינת ישראל ממש לא ששה למו"מ מדינת ישראל פשוט לא מסוגלת לפתור זאת אחרת.
בשום שלב ישראל לא הצליחה לדעת איפה שליט נמצא
ואפילו היום, בשטח שרובו בשליטתנו, כאשר אין שום חסמים על הצבא, צה"ל, לצערנו הרב, לא מצליח למצוא את שלושת הנערים.

ואני רק מציין, שמדינת ישראל לא הצליחה למצוא חייל בשטח של 100 קמ"ר הנמצא יחסית בשליטתנו ומכיל לא מעט משתפי פעולה, אז שלא יספרו לנו על מסוגלות להגיע לתוצאות משמעותיות במרחק של אלפי קילומטרים בניסיון תקיפה של מספר מתקנים גרעיניים בו זמנית.

נערך לאחרונה ע"י eshely77 בתאריך 23-06-2014 בשעה 20:10.
ישן 23-06-2014, 22:07
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "זו דרך אחת לנסח את הדברים,..."

אני ממש לא מתעלם.
שוב תראה מה שכתבתי בסוף השרשור. אני ממש לא מקל ראש בשחרור מחבלים.

אני מודה שאני טוען שהגודל של הסיכון הוא פחות מכפי שמציירים.
כי בוא נגיד שהדרישה של המחבלים לשחרור החטופים הייתה לקבל ראש נפץ גרעיני.
או לחלופין, הדרישה שלהם לשחרורם הייתה נסיגה מלאה וחד צדדית מכל שטחי הגדה. (שזה לא דבר רע כשלעצמו אבל זה לא קשור)
ומנקודת ההנחה שצה"ל לא מסוגל להביא לשחרורם בדרכים אחרות.
אז במקרה כזה, אני חושב שבצער רב היינו צריכים לגזור למוות את דינם של גל-עד, אייל ונפתלי.

אחרי עסקת שליט ציפיתי לקטסטרופה, אני לא צוחק, האמנתי לנבואות הזעם של אורי.
הן לא התממשו, ברור לי שזה סיכון וסיכון גדול לכלל אזרחי ישראל.
ברור לי שכל מני רכזים וחוקרים, יצטרכו לעבוד יותר שעות ואולי יהיה צורך ביותר מעצרים וגם ברור לי שחלק מהם יחזרו לבצע פיגועים.
אני רק לא חושב שמדובר באנשים ללא תחליף. אם הם לא יבצעו את הפיגועים אז יגיע רע אחר שינסה לפגוע בנו. סך הכל כדי לנסוע עם הטוסטוס ולדפוק צרור לרכב של אנשים שנוסעים לחג, אתה לא צריך להיות לוחם בסיירת מטכ"ל, מספיק להיות סתם רוצח שפל.
כאלו תמיד יהיו.

ישן 24-06-2014, 09:12
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "הוא התאים בדיוק לזמנו-חבל שהוא נגדע ע"י מרצח לשם שנוי שבא מתוכנו"

העובדה שהוא הסכם טוב היא שאף ממשלה לא ביטלה אותו? אתה רציני?!
הסכם שצד אחד לא כיבד אותו באף שלב משלביו, והצד השני נאלץ להתעלם ממנו בעקבות הפרות הצד הראשון, לא באמת מצריך הליך פורמאלי של ביטול הסכמים.
ולראייה:
1. 150 הסכמים שחתם אש"ף בלבנון בשנות השבעים בעניין הפסקת אש, שכולם הופרו על ידו.
2. הסכם השלום בין בריטניה לנפוליון ב-1803.
3. הסכם ריבנטרופ מולוטוב.
4. הסכמי וורסאי.
5. הסכמי לוקארנו.
6. הסכמי הצי בוושינגטון

אני יכול להמשיך עד אין קץ, אבל הרעיון אמור להיות ברור לך: העובדה שהסכם שמופר ללא הספק, עד שהפך לחסר ערך, לא מבוטל באופן רשמי - לא מהווה ראייה לכך שהוא הסכם טוב.

באשר לתהייה שתעלה "מדוע לא כבשנו הכל ולא גירשנו אותם חזרה לטוניס", ענה לך יוסי ביילין בעצמו:
"חלון ההזדמנות שניתן לשמאל ב-92' היה מקרי. רבין התחפש לבגין וכך ניצחנו את הבחירות. ההזדמנות הזאת לא תחזור, העם הזה ימני בעמדותיו, אנחנו חייבים להשאיר להם מציאות מדינית שלא יוכלו לשנות אותה".
זהו הסכם אוסלו - עונש שקשה מאוד להתנער ממנו סופית, חרף היותו אסון מהתחלה ועד סוף.
ישן 23-06-2014, 20:52
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "האם דמו של רס"ן ניר פורז שונה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
ואני רק מציין, שמדינת ישראל לא הצליחה למצוא חייל בשטח של 100 קמ"ר הנמצא יחסית בשליטתנו ומכיל לא מעט משתפי פעולה, אז שלא יספרו לנו על מסוגלות להגיע לתוצאות משמעותיות במרחק של אלפי קילומטרים בניסיון תקיפה של מספר מתקנים גרעיניים בו זמנית.

אני מקווה שאתה סתם כותב את הדברים האלה ולא באמת מתכוון אליהם. הרי ברור שזה שתי יכולות שונות בעליל שאין ביניהן כלום.

וגם העניין השולי שהנחת המוצא שגויה, החטופים באותה מידה יכולים להיות עכשיו בעזה או סיני (למעשה אם הם בחיים זאת הסבירות הגבוהה יותר).

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 23-06-2014, 20:53
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "או שנכה את החמאס מכה כזאת..."

בשבוע האחרון כל מה שצהל רוצה לעשות לחמאס הוא עושה.
הוא עוצר את מי שהוא רוצה, השב"כ חוקר אותם, יש מחסומים, החיים בגדה נהיו הרבה יותר קשים. (ושלא יהיה ספק, אין לי בעיה עם זה) כשהמטרה היא מצד אחד למצוא קצה חוט, ומצד שני שאולי משהו יגיד זה כל כך בלתי נסבל שאולי נגיד להם משהו ושהם יפסיקו.

להזכירך שרפנו את כל דרום לבנון וחלקים לא קטנים מלבנון עצמה כדי להעביר לחיזבאללה את אותו המסר, לא ממש עבד לנו.

ואז אני שוב חוזר גם אליך אל השאלה, קבוצה עצמאית שלא מקבלת הנחיות מהנהגת החמאס מחזיקה בנערים ורוצה שחרור מחבלים.
אתה משחרר ומטיל על מערכת הביטחון היקרה שלנו את המשימה להגן עלינו גם עם עוד 300 נבלות ברחוב או שבשם העיקרון הקדוש של אורי והברווז אתה משאיר אותם להנמק בשבי החמאס או להיות מוצאים להורג.

כי זאת השאלה היחידה.

ישן 23-06-2014, 20:59
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "בשבוע האחרון כל מה שצהל רוצה..."

ציטוט:
ואז אני שוב חוזר גם אליך אל השאלה, קבוצה עצמאית שלא מקבלת הנחיות מהנהגת החמאס מחזיקה בנערים ורוצה שחרור מחבלים.

ברור לך שהסבירות לזה נמוכה?

האפשרות תמיד קיימת, אבל הלוגיסטיקה, המודיעין והתכנון שנדרשים להוציא לפועל חטיפה מוצלחת והחזקת חטופים מצריכה הרבה יותר מאספסוף.
אם הם אכן נחטפו ועדיין בידיים של קבוצה קטנה ועצמאית הם כבר נרצחו, כי אין מצב שקבוצה קטנה כזאת יכולה להחזיק 3 חטופים חיים באיו"ש מבלי שמישהו ידע על כך.
כן יכול להיות שקבוצה קטנה ביצעה את הפעולה ומיד העבירה את החטופים לחמאס או ארגון גדול אחר ואז כל מה שעושים לגיטימי.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 23-06-2014, 21:33
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אז בסדר הם מקבלים הוראות..."

ציטוט:
אז בסדר הם מקבלים הוראות מהחמאס,
אמצתי את השיטה של מיק, הקצנתי אותה.
התחלת להוציא להורג חמסניקים שיושבים בכלא.
אחרי החמסניק השלישי הם אומרים לך שתוציא להורג עוד אחד מהם והם יהרגו את אחד הנערים.
כי שוב, זאת השאלה.
אורי, הברווז ואולי גם אתה אומרים שאסור למצמץ.
אז אתה שוב לא ממצמץ?

כי אני משחרר את המחבלים, מקווה שמשהו כמו נתניהו ינהל את המו"מ כך שישוחררו כמה שפחות ונותן לגוף הזה שמקבל 50מליארד שקל בשנה את המשימה לעשות את המירב להגן עלי ועלינו גם כשהמחבלים הללו התווספו לאלו שכבר שם.

אתה מדבר על ספוקלציות, אני מדבר על עובדות.

אתה אמרת שאיזה קבוצה עצמאית מצ'וקמקת ביצעה את החטיפה על דעת עצמה ומחזיקה בחטופים בחיים, אני רק הארתי פנס על הטעויות שלך.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 24-06-2014, 06:44
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אז בסדר הם מקבלים הוראות..."

בשניה ששיחררת המוני רוצחים מהכלא עבור בני ערובה - נתת את שיא המוטיבציה לחטיפה הבאה. נכון, לחטיפה הבאה עדיין אין פנים ושם, אבל אם נצליח להבהיר שחטיפות מובילות אך ורק לזה שהשמים נופלים מבחינתם, ולא לכניעה ושחרור סיטונאי של רוצחים - יש סיכוי שהמוטיבציה לחטוף חיילים או אזרחים תצנח.

וכן, עם כל הכאב שבדבר, אין לשחרר יותר מ-3 בני אדם מהכלא עבור שלושה חטופים. מבחינת שחרור מחבלים - זו המשוואה היחידה שבאה בחשבון מבחינתי. גם לגבי עסקת שליט - חשבתי אז, ואני חושבת גם היום, שהיא היתה טעות איומה, ושגם במחיר חייו, עד כמה שהדבר נורא לכתוב, אסור היה להכנע לדרישות חמא"ס. למה? במקרה שליט זה אפילו יותר ברור לי. שליט היה חייל. חייל ששירת על גבול הרצועה וידע שחייו בסכנה. וכן, חייו של חייל במשימה מבצעית (גם אם נחטף תו"כ) יכולים להסתיים. הבעיה העיקרית של מדינת ישראל, והיא לא התחילה היום או אתמול, אלא אחרי הטראומה של מלחמת יו"כ, היא חוסר היכולת להכיל את העובדה שבמלחמה יש הרוגים. שאין דבר כזה מלחמה סטרילית. שחיילים מטרתם היא להגן על אזרחים ולא להיפך. זו הסיבה לאיך שנראינו בכל מבצע צבאי גדול מאז 73 (להוציא את אנטבה), ולהפסקת מבצעים צבאיים ומלחמות כאשר מניין ההרוגים מתחיל לעלות.

אני מתפללת ששלושת החטופים (שהם אזרחים, ולא חיילים, ולכן סיכון חיילים במבצע צבאי עבורם הוא טבעי ונכון בעיני) עדיין בחיים. השקט שמגיע מכיוון אירגוני הטרור מפחיד אותי וגורם לי לחשוב שאולי מאוחר מדי לכל הדיון הזה...

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 23-06-2014, 22:23
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אתה באמת לא מבין את ההבדל בין..."

ציטוט:
אתה באמת לא מבין את ההבדל בין הרוג פוטנציאלי לבין הרוג ודאי.

בוא נראה:
הרוג ודאי - יש (ברוך מזרחי).
חזרה ודאית לניסיונות לביצוע פיגועים - יש (http://www.haaretz.co.il/.premium-1.2195262).

עדיין אתה טוען שמדובר בפוטנציאל ?

ציטוט:
כפי שכתבתי, (אתה קורא את התגובות) אני מוכן וחושב שנכון לקחת את הסיכון בשחרור המחבלים, מתוך הבנה שעלול להיות לזה מחיר ומתוך הבנה שח"ו אני או האנשים היקרים לי עלולים להיות אלו שמשלמים את המחיר.

קוראים לזה ערבות הדדית.

לא, קוראים לזה עצימת עיניים אל מול הוכחות אמפיריות מובהקות לכך ששחרור אלפי מחבלים תמורת חטופים בודדים רק מגביר את המוטיבציה והיכולת של ארגוני טרור לבצע פיגועים וחטיפות.
ישן 23-06-2014, 21:17
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אני רק רוצה להבין, אם בעזרת..."

אני רוצה להתייחס לכל הנקודות שהעלית בתגובותיך:
1. אני סברתי בזמן שחרור המחבלים, ועודני סבור, שהעסקה גרמה, גורמת ותגרום נזק אדיר לישראל. החטיפה כעת, שכולנו מקווים שתסתיים בטוב, היא תולדה ישירה של אותה עיסקה. רציחתו של ברוך מזרחי ז"ל, היא אירוע ראשון. להציג אותה כאירוע יחיד ואחרון, זו נבואת נחמה שאין לה על מה להסתמך. הלוואי ואתה תצא צודק. איכשהו, יותר סביר שהחארות ששוחררו יבצעו עוד פיגועים, אם לא יעצרו/יחוסלו בהקדם.

2. אני מסרב לפרדיגמה שקובעת ששתי האפשרויות היחידות שלנו בהתמודדות מול מחבלים היא או להכנע להם ולשחרר בני ערובה, או לתת לבני הערובה להירצח. יש לנו המון מנופי לחץ, שנכון שהפסאודו-נאורים מנסים להשכיח זאת מאיתנו, אבל בהחלט אפשר וצריך לעשות בהם שימוש - גם בלי לפרוץ בכוח למקום מסתור, וגם בלי להיכנע לתביעות המחבלים.

3. ייתכן שאין לנו כל יכולת לחלץ בני ערובה. נניח. זה לא מלמד בשום דרך על יכולת חה"א באיראן, שיכולה להיות מצויינת, ויכולה להיות איומה ונוראה. אני מעריך שיכולותינו גבוהות משמעותית מכפי שאתה חושב, אף על פי שהסירוס העקבי של כוחותינו, בוודאי לא עוזר להם...

4. ולשאלה האחרונה, למרות שכאמור אני מפקפק בפרדיגמה שמאחוריה (זו שאומרת, או כניעה או הפקרת הנערים) : אני כאזרח רוצה שהנערים יחזרו להוריהם. בהנחה שהייתה מוטלת על כתפיי האחריות הלאומית הכוללת, באופן שבו היא מוטלת על מי שבחרו בקריירה פוליטית - אזי, כן, עליהם לבחור באופציה המסוכנת פחות מבחינת הציבור כולו. ראש ממשלה אמור להיות מסוגל לעמוד בלחצים, ולא לבחור באפשרות שאולי תביא לו מחיאות כפיים (שכן ידוע את מי החלטתו תציל - אבל ממש לא ידוע את מי החלטתן תהרוג...).
ישן 24-06-2014, 05:27
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
תלוי כמה ומי
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אני רק רוצה להבין, אם בעזרת..."

ככלל, אני לא חושש לומר מפורשות שלא הייתי מסכים לשיחרור מאסיבי של מחבלים (לאו דווקא רוצחים-דווקא דגי הרקק הם בדקך כלל אלו שרצחו לאחר שיחרורם) בתמורה לחטופים. אם זה אומר שהם יינמקו תקופה ארוכה בשבי זו טרגדיה אבל לפעמים אין מנוס מהקרבת המעטים להצלת הרבים. כשאני התגייסתי לצבא (וגם אתה, אני מניח) ידעתי שיש סיכוי כלשהו שאהרג למען בטחון כלל הציבור, כולל משפחתי שלי. החטופים אומנם לא בחרו במצבם אבל גם חייל שמגוייס בגיוס חובה לא בוחר במצב המסוכן שהוא נכנס אליו.
שיחרור מחבלים בדרך כלל נושא בחובו איומים קשים מנשוא. כמוך, גם לי רווח שבניגוד לציפיות לא הייתה עליה בפיגועים מאז עיסקת שליט. מצד שני, זאת בעיקר תוצאה של מאמץ מאסיבי ועקבי של השב״כ וניתוק מוצלח של רצועת עזה. מאידך גיסא, פיגוע החטיפה הנוכחי הוא ללא ספק תוצאה של הצלחת עיסקת שליט (הצלחה מבחינת החמאס). עם כל עיסקה אנחנו הופכים כל ישראלי למטרה לחטיפה.
ישן 23-06-2014, 21:42
מנהל פורום סטודנטים

אומנם אני עונה לשאלתו של מיק.
אבל אני אשרשר לסוף , כי אחרת המעקב נהיה מעייף.

לא את הכל רואים דרך החור של הגרוש ולא כל ההחלטות הן קרות ומחושבות ברמת הסוחר בשוק.

טכנית, שלשה נערים או חייל אחד, אם הם ימותו או יחיו, לא יעלו ולא יורידו לביטחונם של כלל אזרחי ישראל.
ולכן, מבחינה טכנית, פשוטה, ההחלטה הנכונה היא כמובן לא להיענות לדרישות המחבלים.

אבל המלחמה הזאת שאנחנו מנהלים היא יותר מורכבת, והניצחון הפיזי הוא תולדה של ניצחון ערכי.

אורי מאשים את השמאל בסירוס הצבא, אבל אורי מדבר שטויות. לצבא יש שר ביטחון מצוין וממש לא פחדן, לצבא יש מלא כסף וחופש פעולה. אם הצבא מפגין לפעמים העדר מסוגלות, זה רק בגלל שהוא ראי שמשקף את פניה של החברה הישראלית, שרובה לא ממש מצביעה למרץ או לעבודה ורובה לא ממש עסוקה בלחבק ערבים בשעות הפנאי.
גם טורי הדעות בעיתונים, אפילו בהארץ לא עסוקים בלספר עד כמה סובלים האנשים בגדה ועד כמה צריך לעצור את המבצע.

המעז מנצח,
בדרך כלל אנחנו חושבים על זה רק בשאלה של תעוזה בשדה הקרב עצמו.
אבל התעוזה היא גם ערכית.
מתוך הנחה ותפילה, שגיל-עד, נפתלי ואיל עדיין בחיים, אז מדובר באנשים עם שמות ופנים, וזה שם אותם במקום אחר לגמרי מההרוג הפוטנציאלי שיגיע מעסקה לשחרור מחבלים.
ואני לא מזלזל בהרוג הפוטנציאלי ,- זה יכול להיות אני או משהו שיקר לליבי. את שלושתם אני לא מכיר ואם אודה על האמת, אם היה זה פיגוע ירי שהיה מתרחש לפני שבוע, סביר להניח שהיום לא הייתי זוכר את השם שלהם.

אנחנו נלחמים על הזכות לחיות כאן, ואנחנו נלחמים גם על הדרך בה נחיה כאן. על איזה מחנה משותף ערכי שהופך את כל הברדק הזה שנקרא מדינת ישראל למשהו שנכון וראוי לחיות למענו.
ובמסגרת הדבר הזה שהוא נכון וראוי לחיים, אז אחד מהם זה שכאזרח המדינה אני מוכן ליטול על עצמי את הסיכון הלגמרי לא תאורטי שכרוך בשחרור מחבלים כדי להבטיח בוודאות את החיים של שלשה אזרחי המדינה שאם אסרב לקחת את הסיכון הזה בוודאות ימותו.
ומצד שני אני מצפה שמערכת הביטחון תעשה ככל ביכולת כדי להגן עלינו מפני האויבים. (איזה קטע זה היה אם משטרת ישראל הייתה מתייחסת לפניות טלפוניות של משהו שנחטף?)

ואורי, אני ממש מקווה שאתה צודק ושצהל הוא לא בינוני כמו שאני חושב.

ישן 23-06-2014, 21:54
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אומנם אני עונה לשאלתו של מיק...."

החשיבות של יכולת קבלת החלטות היא לדעת לקבל החלטה נכונה גם (ובעיקר) מבחינה שכלית ולא רק רגשית. זאת הסיבה שבוחרים בנבחרי ציבור- קודם כל כדי לקבל החלטות קשות. בשביל זה הם מקבלים כסף ומכוניות- לא בשביל לשכנע אותם להצביע בעד הצעת החוק שלך.

אין ספק שהחלטה של לא לשחרר חטוף היא נוראית ובטח לא אחת שאני הייתי רוצה לקבל על עצמי, עם זאת- זוהי ההחלטה הנכונה.
קל מאוד ליפול במלכודת הטווח הקצר. בטווח הקצר אין ספק ש3 ילדים, או חיילים או סתם אזרחים בגירים שמוצאים להורג (או שגורלם נשאר לא ידוע, כי ייתכן שהם כבר מתים ומנסים לנהל עליהם מו"מ כעל אנשים חיים) נראה כמו האופציה הגרועה ביותר ומה זה לשחרר כמה מחבלים שבסה"כ רצחו מאות או אלפי ישראלים אחרים, הם הרי חתמו על חוזה שהם לא יחזרו לדרך הטרור.

אפעס, הטווח הארוך- שוב, זה שבו מדינאים אמורים לעסוק הוא טיפה שונה. אם שרשרת שחרור המחבלים הייתה נקטעת קודם אז לא היו שלושת הילדים החטופים ולא היה גלעד שליט ולא היו רגב וגולדווסר וכו'.

אז האם 3 ילדים שנמקים בשבי זה נורא? אין על כך ויכוח.
אבל האם 3 ילדים שמשוחררים תמורת 3081 מחבלים שירצחו אלפי ישראלים ותגרור חטיפה של 6 ילדים שישוחררו בעבור 6162 מחבלים שירצחו אלפי ישראלים נוספים ותגרור חטיפה של 9 ילדים וכו' היא אופציה נוראית יותר? אני מקווה שברור שכן...

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 24-06-2014, 07:16
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אומנם אני עונה לשאלתו של מיק...."

ראשית, אורי בדר"כ מדבר שטויות...
שנית, הניסיון המתחכם לעשות הבדלה בין "הרוג פוטנציאלי" ל"הרוג ודאי", היא חסרת בסיס. במציאות של שחרור מחבלים רצחניים, הרוגים פוטנציאליים הופכים מהר מאוד להרוגים וודאים (במספר שתמיד יהיה גדול לפחות כמו מספר ההרוגים הוודאים במידה ולא בוצעה עיסקה), והעובדה שפשוט אינך יודע עדיין איך קוראים להם, לא הופכת את מותם לפחות מצער לכשיקרה - היא רק הופכת אותו לניתן למניעה...

אני חסיד קטן מאוד של יומרות לערכיות-יתר מצד זה או אחר של המפה. באופן אישי, אני לא רואה ערכיות גבוהה יותר בלסכן את כל האוכלוסיה בשם התהפכות הקרביים הטבעית-לגמרי הנובעת מהידיעה שצעיר משלנו מוחזק בידי הצד המפלצתי שם, שמשום-מה לא מתחבט בסוגיות ערכיות.

אני לא עושה איתם תחרות במי ערכי יותר, שכן הפסיכים ביותר אצלנו, הם פחות רצחניים מהמיינסטרים בצד השני. אם אתה מצליח לפספס את זה, אז חבל - אבל על כל חלקת קבר של ברוך גולדשטיין יש לך אבו מאזן שקורא כיכר ע"ש דלאל מוגרבי (וכאמור, אבו מאזן הוא לכאורה הסמן המתון שם).

ולסיום, אני עדיין רוצה להזכיר שאיש לא הציע להפקיר את החטופים, מכיוון שבניגוד אליך, אני לא מסכים לקביעה השקרית כאילו האלטנטיבה היחידה לשחרור מחבלים, היא להניח לחטופים למות. ישנן אינספור אפשרויות שאפשר וחובה לנסות - גם אם עיתון "הארץ" סבור שהן גורמות לסבל קשה לצד השני (אלה שמצטלמים כשהם מנופפים בשמחה בשלוש אצבעות).
ישן 24-06-2014, 12:03
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "רק צה"ל וכוחות הבטחון ישמרו עלינו"

דן, סילוף ההיסטוריה יכול לעבוד רק כאשר הצד השני אינו מודע לה...
לפני אוסלו היו ה-ר-ב-ה פחות נרצחים יהודים. השטות בעניין "הימנעות מפירוק הרש"ף" כבר נענתה על ידי באותו ציטוט בייליני. מה לעשות שיצרו תכתיב בשטח שאי אפשר להתמודד עימו, חרף נזקיו הקשים. הניסיון להציג את המציאות המחורבנת שנכפתה עלינו בעקבות אוסלו, כהוכחה לחשיבות השת"פ עם הפלסטינים, מקבילה לטענה שאם הבאת לשכונה גנגסטר שגובה ממך פרוטקשן בתמורה לכך שלא ירביץ לך, ואינך יכול לסלקו - אזי נכונו לא להרביץ לך, היא הוכחה לכך שהיה נכון להביא אותו הנה...

השת"פ עם הפלסטינים מועיל בעיקר להם (והוא מאוד-מאוד מוגבל - לא סתם לא סומכים עליהם בכל הנוגע לחיפושים, וצה"ל נכנס לעומק שטחי A כדי לחפש בעצמו את המחבלים, למרות שבמקור הם היו האמורים לטפל בטרור "בלי בג"ץ ובצלם").

אוסלו היה אסון, שהפך למציאות שצריך להתמודד עימה, והדרך שבה מתמודדים עימה, היא באמצעות שחיקתו ההדרגתית לאורך שנים. הירידה בטרור מאז שנת 2002 נובעת מכך שמתעלמים מאוסלו, ולא בזכות ההסכם. העלייה בטרור בין 1994 ל1996 ובין 2000 ל2002, נבעו מכך שהסכם אוסלו כובד על ידינו בשעה שהצד השני חרבן עליו. ברגע שהתחלנו גם אנו לפעול ללא התחשבות ב"ריבונות" הפלסטינית, הטרור פחת.
ישן 24-06-2014, 10:43
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ראשית, אורי בדר"כ מדבר..."

לגבי האופציות האחרות בשחרור החטופים.
זה הצליח מצוין עם רון ארד, עם נעדרי סולטן יעקב, עם נחשון וקסמן, עם אירוע החטיפה הראשון בהר דב. (לא זוכר את השמות חוץ מאביטן וסוואד או משהו דומה) גם היציאה למלחמת לבנון השניה הניבה תוצאות מעולות בהחזרת החטופים. (הייתה מלחמה מוצדקת, רק שבסוף נעננו לדרישות החיזבאללה)
בעצם, אם חושבים על זה. למעט כשמדובר בפיגוע מיקוח. קרי המחבלים נמצאים במקום בו הם השתלטו על בני הערובה ומנהלים משם מו"מ.
אף אירוע חטיפה, אולי למעט אנטבה שדי דומה לדוגמה שציינתי מעל, לא הסתיים בשחרור החטופים.
ושנינו יודעים שמערכת הבטחון תעדיף לבצע מבצעים גדולים על פני כניעה.
ושוב, למרות הטענות שלך, יש יד חופשית לצה"ל ולשב"כ לעשות את מה שהם מוצאים לנכון על מנת להגיע לתוצאות.
כרגע יש מספר לא קטן של חטיבות שנמצאות באיו"ש, שב"כ שלם על הרגליים ולצערנו, אין כלום.

אה, וכמה אלפי מוג'הדינים מצליחים להשתלט על חלקים גדולים מהמזרח התיכון.

ישן 24-06-2014, 12:05
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "לגבי האופציות האחרות בשחרור..."

ציטוט:
זה הצליח מצוין עם רון ארד, עם נעדרי סולטן יעקב

האם ארגון כלשהו בא ואמר "רון ארד ונעדרי סולטו יעקב בידינו- אלה הם דרישותינו"?
אני אחסוך לך- לא.

אתה משווה תפוחים לתפוזים.
ציטוט:
עם נחשון וקסמן

כן, אבל היא עבדה מעולה בסבנה ובאוגנדה, למשל. זה חוכמה קטנה מאוד להעלות רק כשלנות ולא לדבר בכלל על ההצלחות המסחררות.
פעולת וקסמן נכשלה בגלל שגיאה טקטית נקודתית, לא בגלל ששחרור בני ערובה במבצע צבאי זה דבר לא נכון.
ציטוט:
עם אירוע החטיפה הראשון בהר דב.

שוב, אתה שוגה בפרטים. את עדי אביטן, עומר סוואד ובני אברהם שיחררו תמורת מחבלים לאחר שניהלנו עליהם מו"מ כמעט מהרגע הראשון כחטופים חיים- אע"פ שהיו עדויות מוצקות על כך שהם מתים עד כדי כך שהמשפחה ישבה עליהם שבעה לאורך כל הזמן.
ציטוט:
כרגע יש מספר לא קטן של חטיבות שנמצאות באיו"ש, שב"כ שלם על הרגליים ולצערנו, אין כלום.

כי בשביל לשחרר חטופים צריך מודיעין קונקרטי שכרגע כנראה אין לצה"ל. החטיבות שפועלות באיו"ש פועלות בעיקר כדי לייצר את המודיעין הנדרש בשביל לשחרר את החטופים ולא בשביל למצוא את החטופים (נדבך של הפעילות שלהם הוא חיפוש על עיוור, אבל הוא משני)

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 25-06-2014, 07:54
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "לגבי האופציות האחרות בשחרור..."

זה השוואה חסרת ערך.
מנופי הלחץ שלנו על אמל, בשעה שהחזיק ברון ארד, היו זניחים בהשוואה למנופים שיש לנו באיו"ש ובעזה (אתה יודע, אפילו המים שהם שותים, מגיעיםפ לברזים שלהם בחסדנו...). בשלב השני כלל לא ידענו היכן רון ארד ובידי מי הוא מוחזק, כך שדי קשה להפעיל לחץ על אותו גורם...
שאר הדוגמאות שהבאת (סלטאן יעקב, הר דב וכד'), מחופרכות באותה מידה: אין לנו מושג, למרבה הצער, האם נעדרי סלטאן יעקב שרדו את הקרב, ובידי מי הוחזקו, אם שרדו אותו. אחרי פעולת חזבאללה שבה נהרגו ונחטפו גופותיהם של שלושת לוחמי ההנדסה בהר דב , הגיבה ישראל ברפיון מעורר חלחלה, כך שלטעון שהופעלו שם מנופי לחץ, זה אפילו לא מצחיק.

הקביעה כאילו יש יד חופשית לכוחותינו לעשות מה שהם מוצאים לנכון, היא מגוחכת על פניה. אין מצב שאתה באמת חושב שהיכולת שלנו מוגבלת לחיפוש בבתים, ואין לנו יכולת לענישה מאסיבית יותר. יכולת הענישה שלנו באיו"ש ורצועת עזה היא בלתי מוגבלת, ועומדת על הקשת המלאה שבין לעשות נו נו נו (פלוס-מינוס מה שעושים בדר"כ), לבין הפיכת השטחים למגרש כורכר גדול שעליו יוקם קניון ללא סניפים של מקדונלדס (שמתנגדת לכיבוש המשחית...). לטעון כאילו כעת עושים כל מה שאפשר מהפן הצבאי, זה טמינת ראש בחול, שאין דרך שלא לגלגל עליה עיניים...

אף אירוע חטיפה לא הסתיים בשחרור חטופים ב-י-ש-ר-א-ל, וזה בגלל שבישראל תמיד יושבים נאורים שבכלל לא חושבים שהדרך לשחרר חטופים (למעט במבצע צבאי ישיר) היא ביצירת מחיר בלתי נסבל עבור החוטפים ותומכיהם. מחוץ לישראל כבר הוכח בצורה מוחצת ע"י המודיעין הצבאי הסובייטי, שאפילו חזבאללה הגדול ונורא, ניתן ל"שכנוע".
מעשה שהיה כך היה:
בסתיו 1985 הלחימה בין אמל (שנתמך אז בידי סוריה) לבין חזבאללה (שנתמך ע"י איראן), הגיעה למצב של עימות ישיר בין סוריה לחזבאללה, וסוריה הפעילה לחץ ישיר על מפקדות חזבאללה בבקעא. יצאה הוראה לחטוף דיפלומטים סובייטיים, כדי שבריה"מ תלחץ על אסד האבא לחדול מהתקפתו. בעקבות ההוראה, נחטפו 4 דיפלומטים סובייטיים: אולג מירין, ניקולאי סבירסקי, ואלרי מירקוב וארקדי קאטקוב. אחרי מספר ימים רצה חזבאללה להראות שהם רציניים, וברחובות בירות נמצאה גופתו הירוייה של ארקדי קאטקוב, שניסה להמלט, ולאחר מכן שנתפ]ס, הופרד מחבריו. ואז הסובייטים התעצבנו...
לבירות נשלחה חולייה מבצעית של המודיעין הצבאי, ובמהירות רבה זיהתה את החמולה האחראית לחטיפה (חזבאללה, היה ועודנו, ארגון ערבי - שלחמולות שיעיות חזקות יש בתוכו השפעה עצומה), והעלימה את אחד מבניה. עברו יימים ספורים, וראש החמולה קיבל חבילה שהכילה בתוכה את ראשו של הקרוב האבוד, כשבתוך פיו תקוע איבר מינו, עם פתק מצורף שמסביר שאם לא ישוחררו שלושת הדיפלומטים לאלתר, יגיעו חבילות נוספות. אני משער שאתה יכול לנחש לבד שהדיפלומטים שוחררו ללא שריטה בתוך פחות מיממה...
אני לא מציע לנהוג בדיוק באותה צורה, אבל חשוב שתבין שיש דרכים נוספות לשחרור בני ערובה, שאינן כניעה מוחלטת לדרישות החוטפים. אני יכול לבשר לך שאף דיפלומט סובייטי/רוסי לא נשרט מאז בלבנון, בעידן שבו דיפלומטים אירופאיים נסעו בבירות כשהם מלווים בחיל פרעה ופרשיו...

אגב, לסיפור הזה יש כמה וכמה גירסאות (כל פעם משתנה זהותו של החטוף השיעי, ומשתנה איבר הגוף שנשלח למשפחתו - אבל בכולם הסוף הוא זהה - שלושת הדיפלומטים הסובייטים משתחררים לאלתר...)
ההכרח בגביית מחיר מהאוייב עקב החטיפה, הוא הכרחי לא רק להתמודדות עם החטיפה הנוכחית, אלא כדי לשנות את התפישה הפלסטינית (המאוד-מאוד-מאוד נפוצה, וזוכה לתמיכה כמעט מקיר לקיר) שהדרך להביא לשחרור מחבלים כלואים, היא באמצעות חטיפת ישראלים. פלסטינים צריכים להבין שיש מחיר כבד מאוד, שרבים רבים מהם, יחושו אותו באופן אישי, אם יינזקו ישראלים.
ישן 25-06-2014, 08:36
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "זה השוואה חסרת ערך. מנופי..."

בלבנון 2 דרום לבנון די נהפכה למגרש גדול שאפשר היה להקים עליו קניון.
רוקנו אותו מתושבים, מספיק שמשהו שם אולי נסע על אופנוע וזאת הייתה אינדיקציה לירות עליו טיל בעלות של מאות אלפי שקלים ולהרוג אותו.
על ירי הטילים לישראל הפילו בניינים שלמים ברובע הדחייה, לאו דווקא מפקדות.
אף אחד לא היה מוגן, הם אפילו לא החזיקו בחיילים חיים וזה היה ידוע לנו.
הרסנו לחיזבאללה תשתית שהוא בנה במשך שנים.
ובשום נקודת זמן הם לא אמרו בואו נדבר על הגופות רק תפסיקו לירות עלינו.

והזכות לשתות מים מברז זה זכות לא חסד. אנחנו לא מאפשרים להם לשתות מים פשוט יש לנו את היכולת להפסיק להם את אספקת המים.
אני מניח שאם נעשה כזה דבר אז יראה לך לגיטימי שהם ישלחו חולייה מאומנת שתיעלם מהעיניים של השב"כ ושתזהם את מאגר המים בספיר.

אגב, הדיון הוא כל כך תאורטי, באופן מכאיב אפילו לקיחת אחריות של איזה שהוא ארגון עדיין אין.

ישן 25-06-2014, 10:53
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "בלבנון 2 דרום לבנון די נהפכה..."

בלבנון 2 ישראל קשרה לעצמה את הידיים במידה כזו, שיחס ההרוגים בין ישראל לבין האוייב, היה פחות מ1 ל10, יחס שמצביע על איפוק שהוא מעבר לגבול הנלעג, כאשר מביאים בחשבון את סיחי הכוחות בינינו לבינם. יחס נפגעים בסגנון עופרת יצוקה (שגם בה, למרות התעמולה ההיסטרית, הייתה הקפדה דרמטית על אזהרה של אזרחית מכניסה לאזורי לחימה, עד כדי פגיעה באגורם ההפתעה) היה מתאים יותר לתיאוריה שלך.
התשתית של חזבאללה לא נהרסה, למרבה הצער, אלא רק נפגעה באופן שאפשר שיקום מהיר להחריד, עד כדי צבירת עוצמה גדולה לאין שיעור מכפי שהייתה קודם.

תראה, אני יודע שאני גזען ולא-הומני ולא מדבר את השפה של הנאורים, אבל אם יש לנו היכולת להכאיב להם בדרכים בלתי נסבלות (מהסוג שהם היו מנסים לעשות ללא צל של ספק, לו אך יכלו), ואנחנו (כולנו, גם אלה שאתה כל הזמן מנסה להתנשא עליהם ביומרה ליתר-נאורות...), נמנעים מכך - אזי כן, אנו מפגינים חסד כלפיהם...
לא יודע איך לבשר לך את זה, אבל ניסיונות לפגוע במקורות המים שלנו, היו, ינשם ויהיו - והם עושים זאת למרות שברור לגמרי שגם המוני ערבים ייפגעו, אם אי-פעם יצליחו בכך. טלי יכולה לספר כמה פעמים ביום מנוטרים מאגרי המים שלנו כדי לוודא ש"אלמונים" לא מנסים לבצע בהם זיהום ביולוגי/כימי. עליך להבין שהניסיון לייצר גזרה שווה בינינו לבינם, אמנם נראה יפה, ובלי ספק גורם להתנפחות החזה מגאווה על תחושת הנאורות שזה גורם - אבל המציאות היא שאנחנו הצד הטוב בסיפור הזה. הגרועים ביותר אצלנו, הם פחות גרועים מהמיינסטרים אצלם.

וחזרה לעניין גביית המ חיר: יש לנו יכולת לגרום לכך שהתופעה של חבר'ה משועשעים שזוקרים שלוש אצבעות למצלמה, תהיה הרבה פחות נפוצה. אם הם יבינו שההשלכות של החטיפה הן כאלה שמורגשות בכל מקום.

אני יודע שזה לא כיף על ישראל בתור הצד הטוב (זה מקלקל את תחושת המיוחדות של הנאור היחיד בתוך חבורת הבבונים הגזענים...), אבל האמת היא שגם אם נטיל עוצר מלא, נסגור להם ת'שאלטר, ונפסיק כל בדל של הטבה שמקבלים מחבלים כלואים - עדיין אנחנו הטובים והם הרעים. יודע למה? כי הקיצוני ביותר אצלנו לא מציע מה שאצלם הוא מובן לכל, לגבי מה שצריך לעשות לנו, לו רק יכלו...
ישן 25-06-2014, 00:52
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06

נוטים לשכוח, שחטיפת גלעד שליט הובילה למבצע "גשמי קיץ"- מבצע שבו נהרגו קרוב ל300 מחבלים ועוד כ100 אזרחים. כלומר, החמאס כן ספג מכה, ואני בספק אם 400 הרוגים שווים להם את השחרור של 1000 אסירים חיים. אבל העובדה היא, שהם ממשיכים לראות בחטיפות מהלך רצוי- כי הם שמו כזה דגש על שחרור אסירים רוצחים (שמשום מה חלק מהישראלים תופס כשבויי מלחמה שיש לשחרר ולא כרוצחים שפלים), שמה זה 400 הרוגים...

אז יש לי רעיון- להענות לדרישות שלהם ולשחרר 1000 אסירים, כמו בעסקת שליט. רק לפני זה, להכניס למאסר 2000 פלשתינים, ושה1000 ישוחררו מתוכם. ולהבהיר שכל ה2000 נתפסו בשביל לשמש קלפי מיקוח בעסקה. ככה, זה באמת לא ישתלם להם. כל פעם שיחטפו ישראלים, מספר האסירים שלהם רק יגדל משמעותית.

ישן 25-06-2014, 13:49
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
לא אני לא דברתי אתם - נציגי מדינת ישראל דברו אתם.
בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב ""לא ברי מיקוח מבחינת..."

כפי הנראה צריכים "להכניס לך כל דבר עם כפית לפה" - אינך מסוגל להסיק מסקנות. אם העצירים היו ברי מיקוח אז מדוע "התנדבה" ממשלת ישראל לשחרר דווקא מרצחים שנשפטו למאסרי עולם ?

לא המו"מ חייב להתנהל בהתאם לקווים שמגדירים שני הצדדים. כל צד מחליט היכן עובר הקו האדום שלו והיכן הוא מוכן לוותר. ממשלת ישראל החליטה משקוליה היא את מי לשחרר. נכון שאתה תנמק זאת בלחץ השמאלנים - אבל הלחצים הם חלק משקולי הממשלה בהקשר להחלטותיה.

מדוע לדעתך אין חוק ביחס לארגון שחטף 3 ילדים בדרכם הביתה. ? תחילה תוודא מיהו האירגון - עד כה לא ידוע. אמנם קיימות הנחות וקביעת אחריות - על החמאס ? על אבו-מאזן ? אח"כ תוודא מה גורלם של החטופים - שגם הוא לוט בערפל למרות הניחושים והרמזים החצי גלויים. אז תוכל לבא חשבון עם החטופים בהתאם לחוק. עד אז כל המאמצים והאמצעים חייבים להיות במציאת החטופים תחילה ואח"כ את חוטפיהם , את שולחיהם ואצ המסייעים בידם.

ישנם רבים, במיוחד בפורום זה, הטוענים שהדרך עם חמא"ס, היא להתחיל להרוג כל פעיל חמא"ס.
יש המדקדקים הטוענים שאין כל הבדל בין אבו-מאזן והחמאס וה"צדיקים הגדולים" טוענים בכלל שיש להרוג כל ערבי. מענין היכן אתה נמצא במשוואת דמים זו ?

בהחלט שתמיד תמיד אני בעדנו - לא לצריך אלא חייב ומנסה לפעול ( בעצם לכתוב ) בכוון זה.
ישן 25-06-2014, 21:39
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לא אני לא דברתי אתם - נציגי מדינת ישראל דברו אתם."

דן, אני תמיד מלא התפעלות מהיכולת האינסופית שלך להתחסדות...
מגיע בנאדם, תומך במהלך שמביא לאסון נוראי - ואז במקום להגיד שטעה, הוא מתחבא מאחורי אדיוטים בכירים שתמכו באותו מהלך.
אני יודע שהקונספט של להגיד מה אתה חושב, הוא נורא מורכב, ושאתה מתחמק ממנו כל פעם (בין אם זה כשמבקשים ממך את דעתך בעניין קווים אדומים בגבולוץת, בין אם מכשמדובר על תגובה לטרור, ובין אם בנושא הנוכחי), אבל אתה כתבת דבר מאוד מאוד מעניין: אתה כתבת שמשהו הוא "בלתי קביל", מכיוון שהאוייב לא מסכים לו. כשנשאלת על הנושא, הסברת שההוכחה לכך היא שהממשלה הקודמת (אחרי שנכנעה ללחץ פנימי, הרבה יותר מכפי שנכנעה ללחץ חיצוני), ויתרה על הרעיון של גביית מחיר מהאוייב, והעדיפה לשחרר רוצחים במסגרת עסקה. מסתבר שבאותו רגע, זה הפך עבורך למטב ע היחיד שאין בלתו. אם נכנעו למחבלים בעבר - אזי ישנו חובה קדושה לעשות זאת לנצח, ולעזאזל תוןצאות הכניעה.
מציע מישהו לשנות דפוס חשיבה - וישר אתה זועק שזה "בלתי קביל". למה בלתי קביל? כי זה יקלקל לצד השני...

הפלפול הנלעג של "לבוא חשבון עם החטפים בהתאם לחוק", זה משחק שתכליתו להתחמק מכל תמיכה בפעולה שאינה כניעה לחוטפים. לפי שיטתך אם ישנו נחשים בשדה, ואחד מהם הכיש ילד, אתה לא תהרוג את כל הנחשים שיש שם, אלא תחפש את הנחש הספיציפי, ואז תעצור אותו לתשאול והעמדה לדין. אין לי ספק שאתה חושב שאתה נאעור ("ישראך היפה", כאמור), אבל במציאות הדרך שלך מבטיחה שעוד ילדים יוכשו ע"י נחשים.

שאלת מה לדעתי צריך לעשות עם חמא"ס, אבו מאזן ו"כל ערבי". ובכן, מה שצריך לעשות, זה לגרום לחמא"ס להתחרט על הרגע שחשבו שפטנט גלעד שליט יצליח להם שוב. צריך לגרום להם לחשוב שהחזקת 3 ילדים ברשותם, זו סכנה קיומית עבורם, ואם זה אומר שצריך להרוג בכירים שלהם עד שהרמז יובן, אזי כן, אני לא מתנגד לרעיון כלל וכלל.אתה מבין, דן - אני בעדנו. אני לא משקיף מהצד, ואני לא מהאו"ם (מישהו שטוען שהוא משקיף מהצד, אבל בעצם תומך בצד השני, וחושב שזה עושה אותו לנאור יותר).
באשר לאבו מאזן - עימו צריך לנהוג בהתאם להתנהגותו שלו. כל זמן שלא יפריע לפעילות כוחותינו, לא צריך להתייחס אליו. אם כן יפריע, במעשה או במחדל (הסתרת מחבלים, ארגון התפרעויות בצמתים וכד'), אזי יש להגיב ביד קשה שתבהיר לו שזה לא משתלם.
באשר ל"כל ערבי": עכשיו סקרנת אותי - אתה טוען שיש כאן מישהו שקורא להרוג כל ערבי? אנא מצא לי את אותו אדם שהציע להרוג כל ערבי. הבעייה של השמאל האנטי ציוני הוא שבגלל שקשה להם עם העובדה שאין מקבילה בימין לרעיונות הקיצוניים שלהם, אז הם ממציאים אנשים עם עמדות כאלה...

איש לא רוצה "להרוג את כל הערבי ערבים שרוצים להרוג את כל היהודים, ולו רק יכלו לעשות כן - זה בדיוק מה שהיו עושים. שוב, אין טעם לנסות לעשות גזירה בינינו לבינם. זה לא אמין, לא רציני - ולמרות שהיית רוצה לחשוב כך, זה לא גורם לך להיראות נאור יותר.
ישן 26-06-2014, 05:27

בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "דן, אני תמיד מלא התפעלות..."

דן, אני תמיד מלא התפעלות מהיכולת האינסופית שלך להתחסדות...
מגיע בנאדם, תומך במהלך שמביא לאסון נוראי - ואז במקום להגיד שטעה, הוא מתחבא מאחורי אדיוטים בכירים שתמכו באותו מהלך.
אני יודע שהקונספט של להגיד מה אתה חושב, הוא נורא מורכב, ושאתה מתחמק ממנו כל פעם (בין אם זה כשמבקשים ממך את דעתך בעניין קווים אדומים בגבולוץת, בין אם מכשמדובר על תגובה לטרור, ובין אם בנושא הנוכחי), אבל אתה כתבת דבר מאוד מאוד מעניין: אתה כתבת שמשהו הוא "בלתי קביל", מכיוון שהאוייב לא מסכים לו. כשנשאלת על הנושא, הסברת שההוכחה לכך היא שהממשלה הקודמת (אחרי שנכנעה ללחץ פנימי, הרבה יותר מכפי שנכנעה ללחץ חיצוני), ויתרה על הרעיון של גביית מחיר מהאוייב, והעדיפה לשחרר רוצחים במסגרת עסקה. מסתבר שבאותו רגע, זה הפך עבורך למטב ע היחיד שאין בלתו. אם נכנעו למחבלים בעבר - אזי ישנו חובה קדושה לעשות זאת לנצח, ולעזאזל תוןצאות הכניעה.
מציע מישהו לשנות דפוס חשיבה - וישר אתה זועק שזה "בלתי קביל". למה בלתי קביל? כי זה יקלקל לצד השני...

הפלפול הנלעג של "לבוא חשבון עם החטפים בהתאם לחוק", זה משחק שתכליתו להתחמק מכל תמיכה בפעולה שאינה כניעה לחוטפים. לפי שיטתך אם ישנו נחשים בשדה, ואחד מהם הכיש ילד, אתה לא תהרוג את כל הנחשים שיש שם, אלא תחפש את הנחש הספיציפי, ואז תעצור אותו לתשאול והעמדה לדין. אין לי ספק שאתה חושב שאתה נאעור ("ישראך היפה", כאמור), אבל במציאות הדרך שלך מבטיחה שעוד ילדים יוכשו ע"י נחשים.

שאלת מה לדעתי צריך לעשות עם חמא"ס, אבו מאזן ו"כל ערבי". ובכן, מה שצריך לעשות, זה לגרום לחמא"ס להתחרט על הרגע שחשבו שפטנט גלעד שליט יצליח להם שוב. צריך לגרום להם לחשוב שהחזקת 3 ילדים ברשותם, זו סכנה קיומית עבורם, ואם זה אומר שצריך להרוג בכירים שלהם עד שהרמז יובן, אזי כן, אני לא מתנגד לרעיון כלל וכלל.אתה מבין, דן - אני בעדנו. אני לא משקיף מהצד, ואני לא מהאו"ם (מישהו שטוען שהוא משקיף מהצד, אבל בעצם תומך בצד השני, וחושב שזה עושה אותו לנאור יותר).
באשר לאבו מאזן - עימו צריך לנהוג בהתאם להתנהגותו שלו. כל זמן שלא יפריע לפעילות כוחותינו, לא צריך להתייחס אליו. אם כן יפריע, במעשה או במחדל (הסתרת מחבלים, ארגון התפרעויות בצמתים וכד'), אזי יש להגיב ביד קשה שתבהיר לו שזה לא משתלם.
באשר ל"כל ערבי": עכשיו סקרנת אותי - אתה טוען שיש כאן מישהו שקורא להרוג כל ערבי? אנא מצא לי את אותו אדם שהציע להרוג כל ערבי. הבעייה של השמאל האנטי ציוני הוא שבגלל שקשה להם עם העובדה שאין מקבילה בימין לרעיונות הקיצוניים שלהם, אז הם ממציאים אנשים עם עמדות כאלה...

איש לא רוצה "להרוג את כל הערבי ערבים שרוצים להרוג את כל היהודים, ולו רק יכלו לעשות כן - זה בדיוק מה שהיו עושים. שוב, אין טעם לנסות לעשות גזירה בינינו לבינם. זה לא אמין, לא רציני - ולמרות שהיית רוצה לחשוב כך, זה לא גורם לך להיראות נאור יותר.
ישן 26-06-2014, 06:26

צריך להמשיך להאכיל אותך בכפית
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "דן, אני תמיד מלא התפעלות..."

נכון שכל המחשבות שלי בהקשר לסיכסוך ופתרונו מורכבות מאד, בדיוק כפי שהסיכסוך מורכב בעצמו. אין בידי ואני מניח גם בידיך, כל הנתונים המדוייקים ולכן ההתייחסות שלי היא כללית, עם כוונים ולא התייחסות פרטנית ספציפית. אני מניח שבידי הממשלה ישנם נתונים, שעל פיהם ניתן לקבוע מדיניות. אף על פי כן, לא מעטים הנושאים בהם לדעתי הממשלה טועה והולכת בכוון שגוי - בדיוק כפי שאתה סבור לגבי נושאים שפתרון הממשלה שונה משלך.

אין אצלי דפוס פעולה אחד שאין בלתו - כל מקרה לגופו, בהתאם לתנאים המיוחדים הכוללים הקיימים. כתבתי בפירוש ש"המו"מ חייב להתנהל בהתאם לקווים שמגדירים שני הצדדים. כל צד מחליט היכן עובר הקו האדום שלו והיכן הוא מוכן לוותר. " הפרגמתיות הוא שם המשחק ולא הקבעון כדרכך - לך קיים תמיד פתרון אחד והוא לא ולא ולא.

"לבוא חשבון עם החוטפים בהתאם לחוק", זה אינו פלפול ואינו משחק שתכליתו להתחמק . מדינה חייבת לפעול על פי החוק והראיה, שממשלת ישראל הנוכחית, מנסה, למורת רוחי לשנות את החוק על מנת לכבול את ידיה. אני מקווה שהדבר לא יצלח בידה אבל אז לא יהיו לי טענות - כי הפעולה תהיה על פי החוק.הקיים.

הדוגמא שלך לנחשים היא דוגמא של מי שאינו מבין בנחשים. נחשים גם ממיתים, לעתים נדירות, אבל מביאים תועלת רבה לבני האדם. לחסל את הנחשים ( כל הנחשים ) היא טעות גדולה. יש ללמוד כיצד לחיות ולהזהר מנחשים. מלבד זה קיים הבדל גדול בין נחשים לבין בני האדם.
מכל תמיכה בפעולה שאינה כניעה לחוטפים. לפי שיטתך אם ישנו נחשים בשדה, ואחד מהם הכיש ילד, , ואז תעצור אותו לתשאול והעמדה לדין. אין לי ספק שאתה חושב שאתה נאעור ("ישראך היפה", כאמור), אבל במציאות הדרך שלך מבטיחה שעוד ילדים יוכשו ע"י נחשים.
לאחר הדוגמא עם הנחשים : "אתה לא תהרוג את כל הנחשים שיש שם, אלא תחפש את הנחש הספיציפי ", אתה עוד מעיז לשאול " מיהו אותו בן אדם שהציע להרוג כל ערבי ?" וקיימים רבים בפורום שכותבים זאת באופן גלוי ולא מתחמק כמותך.

אתה שואל מה לעשות עם החמאס - אתה יודע היטב את עמדתי מאז ומעולם. יש להלחם בו במלוא היכולת. לפגוע ברוצחים, במסייעים ובמשלחים ואפילו בבכירים. כמובן שיש להמנע מפגיעה המונית בלתי מכוונת ספציפית. לצה"ל ולכוחות הבטחון קיימת היכולת.

אני מסכים שעם אבו-מאזן יש לנהוג בהתאם להתנהגותו שלו. אבל לצערי מדינת ישראל אינה פועלת בכוון זה. במקום לחזק אותו, כאשר הוא משתף פעולה - "חונקים" אותו ומוכיחים שהטרור משתלם. ההכרזות הממשלה מצויינות - אבל על פניו לא נראית כל התקדמות בשטח לקראתן. הן בחברי ממשלה והן בקרב חברי הליכוד, נשמעות קריאות המנוגדות להצהרות ראש הממשלה. קטונתי לדעת מה נעשה בחדרי חדרים במו"מ ומהו חלקם של הצדדים בהכשלת השיחות - אני יכול לשפוט רק את הניראה לעין ולצערי לא נראית כל תנועה באיזה שהוא כוון.
ישן 26-06-2014, 08:42
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "צריך להמשיך להאכיל אותך בכפית"

המחשבות שלך בקשר לסכסוך, הן מורכבות פחות מקופסה של דופלו (לגו לתינוקות...). אתה פשוט מדקלם את הסיסמא האחרונה מבית היוצר של השמאל הקיצוני, ומרגיש מצויין עם זה...
התגובה שלך למשל שלי על הנחשים, רק ממחישה את הניסיון לפלפול-בגרוש, במטרה לייצר מסך עשן סביב העובדה שאין לך באמת מה להגיד מלבד כניעה כניעה כניעה (כמובן, בשם הנאורות...). אין ספק שיכולת להגיב לעניין, אבל במקום זאת, התחלת להתבחבש סביב סוגיית מיני נחשים, ולא סביב הנמשל המאוד-פשוט: נחשים=מחבלים. אני די משוכנע שחוץ ממך, כולם הבינו את זה - ואני חושד שגם אתה הבנת את זה, אבל אין לך באמת דרך לענות על זה (כל העלק "בהתאם לחוק" לא נובע באמת מאיזושהי דאגה לחוקיות-יתרה, אלא מתוך רצון למנוע פעילות נוספת שתקלקל את "שיקום תהליך השלום" - לו באמת החוק היה מעניין אותך כהוא-זה, היית מתנגד בחריפות לכל חנינה למחבלים שהורשעו בבית משפט, שהופכת את הרעיון של שיוויון בפני החוק, לסוג של בדיחה...).

דבריך המתחסדים בנוגע לדרך שבה יש לנהוג בחמא"ס, הם בעצם קריאה להבלגה. גם לך ברור שחמא"ס מסתתר מאחורי אוכלוסייה אזרחית, ולכן כשאתה מסייג כל תמיכה בפעולה נגדו,\ בכך שאזרחים לא ייפגעו, הרי שבעצם אתה מביע התנגדות לפעולה נגדו.
באשר לאבו מאזן - משעשע לראות איך אתה תומך בחיזוקו כשהוא לכאורה אומר דברים חיוביים - אבל בשום מקרה לא הבעת תמיכה בפעולה חריפה נגדו, כאשר אמר וביצע פעולות בעייתיות (למשל, קריאת כיכר ע"ש רוצחת ההמונים דלאל מוגרבי, למשל, המשך ההסתה בספרי הלימוד שלהם, למשל הפעילות העקבית שלו שתכליתה התנגדותו לישראל כמדינה יהודית ועוד ועוד ועוד...). איש לא יכול לקחת ברצינות אדם שטוען שהוא בעד תגובה, אבל בעצם מציע רק מחוות ולא סנקציות...
ישן 26-06-2014, 08:59

חבל על כל מילה - חבל על כל תגובה
בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "המחשבות שלך בקשר לסכסוך, הן..."

אתה תמיד מעוות למרות שאתה יודע את עמדתי בהקשר להסתה הקיימת כנגד היהודים ומדינת ישראל - כמובן שהיא חייבת להפסק באחת כתנאי לכל הסכם אפשרי. אתה גם יודע היטב את עמדתי בהקשר לקיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית ולא אבו מאזן יקבע את אופיה אלא כלל אזרחיה.
נכון אני מציע מחוות - הסנקציות הן דרך הפעולה המקובלת, אין כל צורך להציע אותן.
המלצתך לפגוע בחמאס "טוטאל" ועוד לשאול מי תומך בהרג מסיבי של ערבים - זוהי שיאה של התמימות
באשר לנחשים שאל את בוגי - אפילו הוא הציע להשמר ולהזהר מהם ולנעול נעלים גבוהות ולא לחסל אותם
ישן 26-06-2014, 14:41
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "חבל על כל מילה - חבל על כל תגובה"

לא, אני לא יודע את דעתך. דעתך היא תמיד סוג של פלפול חסר-ערך של הסתתרות מאחורי "הממשלה תגיע להסכם ואני אתמוך בו"...
המשחק הקבוע של "הפסקת הסתה היא תנאי להסכם", מהווה גם היא סוג של פזמון חוזר ומשעמם. אני לא שואל אותך אם במסגרת הסכם עליהם להפסיק את ההסתה, אלא מה צריך לעשות ע-כ-ש-י-ו כדי להביא אותם לעשות זאת...

סנקציות הן דרך הפעולה המקובלת רק בעיני התעמולה הערבית וצרכניה המקומיים. במציאות, המחבלים ממשיכים עדיין לקבל משכורת אפילו לתוך בתי הסוהר בישראל. מי שחי במזה"ת וחושב שהיחס לפלסטינים זה "סנקציות", צריך לגשת לרופא עיניים כדי שיבדקו את ה tunnel vision שלו. מספיק מבט קצר ימינה או שמאלה כדי להבין איך ב-א-מ-ת נראות סנקציות בעולם הערבי...

אני מבין שלא הבנת את משל הנחשים, אבל במקום לשאול למה התכוונתי, עדיף להפסיק ולחפור בזה כל הזמן. אני מבטיח שאם תשאל, אני אסביר - גם אם הנמשל אמור היה להיות מובן מאליו...
ישן 27-06-2014, 04:32

בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא, אני לא יודע את דעתך. דעתך..."

בהחלט שלא אתמוך בכל הסכם שתגיע אליו הממשלה. אבל אין לי כל ברירה אלא לקבל אותו ובמקביל לפעול על מנת להחליף את הממשלה. בכל מקרה טענתי היא שלממשלה מידע מקיף יותר ואני מקווה מעמיק יותר מהמידע המצוי בידי האזרחים - אפילו בידי האזרח אורי. ךפיכך, פוטנציאל קבלת ההחלטות שלהם ברגע נתון גבוה מיכולתו של כל מי שנמצא מחוצה לה. זה אינו מבטיח, שתתקבלנה ההחלטות הנכונות.

הפסקת הסתה היא במיידי וככל שתוקדם ייטב והסכוי להסדר יגדל. אבל כמובן שכל הסכם חייב בראש וראשונה לכלול תנאי של הפסקת ההסתה.

תבוא בטענות אל מי שמכנה את השנוי התהומי ביחס אל האסירים כסנקציות. איך אתה מכנה את השנוי הדרסתי בתנאי האסירים הבטחוניים. יתכן ונתנו להם תנאים מופלגים, אבל לקחת אותם בחטף.

הגם אתה אורי ממליץ שנאמץ את "חוקי" ונוהגי המדינות הסובבות אותנו. בהן אין ערך לאדם. אם כך לא יפריע לך להפוך למדינה בו ישלטו ערבים ( אני כבר אינני מדבר אל הפלסטינאים - אלא אל כל הארגונים הצצים השקם וערב וכל ייחודם הוא בהרג.)

הבנתי גם הבנתי - פשוט לדעתך חייבים למחוץ את ראש כולם - כל הנחשים ללא הבחנה. אל תתמם אחרי משלים ונחשים. אני הבעתי את דעתי באמצעות הנחשים בדרכי שלי.
ישן 27-06-2014, 17:19
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
אפילו לא הבנת את התגובה שלי
בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אני יודע לשייך אותם ל LSD"

לא מפתיע, כשמדבריך עולה כי רמת ההבנה שלך בדברים רבים שואפת לאפס מלמטה... כשתצליח אתה לשייך את כל העננים הורודים וחדי הקרן השמנמנים ל LSD שלבטח לקחת ולא להבטחות הפלסטינים - שובה אלינו. עד אז - אני ממליץ על חדר לבן ויפה בבת-ים, לבל תפגע בעצמך ו/או באחרים. למרות שכבר מאוחר מדי ותודות להזיות אלו היו כבר נפגעים רבים, לעולם לא מאוחר לצמצם את כמותם. ולפני שתגיד לי, כרגיל, כי דרכי היא זו שמובילה לנרצחים ולאבדון, אגיד לך כי לחזור על דבר שטות מליון פעמים - לא הופכו למציאות, אלא רק הופך אותך לפאתטי והזוי. הייתי מרחם עליך, אבל קודמים לך כל אותם הנפגעים שציינתי, שלא איתנו עוד בזכות כנופיית אוסלו, אתה יודע. הייתי אומר כי מדובר בתמימות, אבל זה כבר חצה את גבול התמימות אל עבר רשלנות פושעת או מכירת עמך בעבור כסף אירופאי - אין לי אפשרות להבדיל, אולם אתן לך להינות מהספק. שבת שלום. או, אני מתנצל "סוף שבוע נעים", לאלו הרואים ביהדות דת בלבד ולא לאום ולא מחשיבים עצמם כחלק ממנה.

ישן 25-06-2014, 23:55
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "להכניס למאסר 2000 פלשתינים"

ציטוט:
ישנם אסירים במלאי, שאין אפשרות להוציא נגדם כתבי אישום. אסירים אלו אינם ב"רי מיקוח" מבחינת הפלסטינאים וחייבים להיות משוחררים על ידינו ללא כל תנאי.

מאיפה ההחלטה שעלינו לנהל משא ומתן לפי התנאים שלהם? למה ההנחה שחייבים להיכנע לטרוריסטים? כי הם "משוגעים"?
אנחנו גם הצד הצודק בסיפור, גם הצד החזק יותר צבאית, וגם הצד החזק יותר כלכלית. רק שאצלנו פשתה איזו הנחה שעלינו להתכופף לדרישות של אוייבנו, כי אחרת "אוי ואבוי מה יעשו לנו"...

ציטוט:
הפלסטינאים מעונינים בשחרור מרצחים שפוטים וכמה שיותר זה יותר טוב מבחינתם. כוחות הבטחון אינם זקוקים לתמריץ בתפיסת כאלו, העמדתם לדין וכליאתם לתקופות ארוכות ממשך חייהם. הלוואי ויצליחו ללכוד רבים ואשמים ככל האפשר.

יופי טופי שהם מעוניינים. ישראל מעוניינת בהפחתה רבה ככל האפשר של הטרור, וזה מה שצריך לעניין אותנו.

ציטוט:
הצעתך איננה קבילה ולא תסייע למניעת חטיפות.

מי שמך לקבוע אם הצעתי קבילה או לא? מילא הייתה טוען שאינה מוצאת חן בעינייך כלל וכלל.

אולי הצעתי לא תסייע למנוע חטיפות, אולם זאת שלך כבר הוכחה כמעודדת חטיפות. ולמרות זאת, יש לך את היוהרה לבוא ולחזור עליה, ולטעון שהצעה אחרת אינה קבילה?

ישן 26-06-2014, 06:58

בתגובה להודעה מספר 117 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "[QUOTE]ישנם אסירים במלאי,..."

משא ומתן מתנהל על פי התנאים של של שני הצדדים - אחרת אין מו"מ. מי קבע שחייבים להכנע -

לממשלה שיקולים רבים, שמרביתם אינם ידועים לציבור הרחב, בהקשר לקבלת החלטותיה - הטובות כמוהן גם השגויות.

נכון אנחנו הצד החזק יותר צבאית, וגם הצד החזק יותר כלכלית, אפילו הצד הצודק במגמה להפסקת הרצח והטרור. מהיכן נובעת אצלך ההנחה שעלינו להתכופף לדרישות של אוייבנו,. אנחנו שומרים על עמדותינו בהתאם לתנאים הקיימים ובהתאם לשיקולי הממשלות באותה העת.

אתה צודק בהחלט ש"ישראל מעוניינת בהפחתה רבה ככל האפשר של הטרור, וזה מה שצריך לעניין אותנו. "

לא אני קבעתי שהצעתך אינה קבילה . הצדדים המתדיינים קבעו זאת ווההסכם שהושג כלל אך ורק שפוטים, שחלקם מרצחים, ולא כללו עצורים הכלואים ללא משפט.

הצעתי למניעת סכנת החטיפות איננה מקובל עליך ועל שכמותך וממשלת ישראל אינה פועלת בכוון. פעולת המניעה חייבת להעשות זמן רב לפני החטיפה ולא כאשר היא קורית. כאשר היא קורית, כבר מאוחר מדי . אינני בטוח שההצעה להסדר תעודד חטיפות כאשר הוא יגיע ליישום. אני מסכים שבדרך, יהיו מצבים לא קלים מצד מתנגדי ההסדר. מהצד שלנו הפגנות על גבול האלימות ומהצד השני פעולות רצח וטרור ואם יצליחו גם חטיפות. לפיכך חייבים לקצר את מועד ההעה להסדר ואת משך בצועו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:23

הדף נוצר ב 0.26 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר