לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-08-2015, 11:03
צלמית המשתמש של יוני.1
  יוני.1 יוני.1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.04.13
חובש כיפה ללהט"ב "צריך לדאוג שיהרגו את כולכם, אני אדאג לכך"

ההסתה נמשכת: "צריך להרוג את כולכם"

השנאה לקהילת הלהט"ב מסרבת לגווע • תושב ת"א מואשם שתקף את הרקדן עידו תדמור: "אדקור אותך"

כתב האישום עולה כי ב-12 באוגוסט, כאשר ישב תדמור עם שלושה מחבריו בבית קפה בעיר, איים עליו נביאן שידקור אותו ואמר "צריך לדאוג שיהרגו את כולכם, אני אדאג לכך". בתחילת האירוע החל הנאשם לצעוק לעבר תדמור כי אין מקום להומואים בארץ, והוא ושכמותו הם הסיבה לריקבון בישראל ויש להעיף אותם מכאן.
כמו כן, האשים נביאן את תדמור ואת חברי הקהילה כי הם הגורמים למלחמות בתוך הארץ ומסיתים את העם נגד חובשי הכיפות,
http://www.israelhayom.co.il/article/307693

הוא בסך הכל הולך בדרכה של תורה.

חתימתך העצומה בגודלה, והחורגת בכמה סדרי גודל מחוקי החתימות, הוסרה. הסרת חתימה היא פעולה ארוכה יחסית, וכך גם כתיבת ההסבר הזה. אם תחליט לצפצף שוב על החוקים, בפעם הבאה יעשה דבר אחר שמסיר את החתימה בקליק אחד: חסימת משתמש. לשיקולך.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-08-2015, 05:42
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אתה מתיחס לזה כאילו שזה דבר שולי"

כמו שיוני כתב מעלי, הומו=רוצח ?

כשנאמר דרכה של התורה, הכוונה היא בדיוק למורה שמלמד שעל רצח יש עונש מוות, ועל משכב זכר יש גם עונש מוות.
על רצח יבוא שוטר ועל הומוסקסואליות ? גם יבוא שוטר ?
אז פעם כן, ופעם שוטרים היו מרביצים להומואים, וזו בושה גדולה, ואגב רצ כמדומני דאגו לביטול הפליליות של זה.
והיום בספר החוקים אין שום אזכור לזה.
ודרכה של התורה זה כי ככה כתוב בספר החוקים שיש לו יותר פרשנויות מלכל ספר אחר בעולם.
ואנשים שלוקחים את החוק הדתי לידיהם בדרך כלל לא סרים לחוקי המדינה.
אז כן, חובת ההוכחה וההפרכה היא על מי שמאמין בספר החוקים הזה

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 21-08-2015, 12:24
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
אני סבור שאתה שוגה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "כמו שיוני כתב מעלי, הומו=רוצח..."

ניתן להקביל זאת למישהו שבוצע פשע כלשהו נגדו ומסיבה כלשהי, הפושע לא קיבל את ענשו הראוי (לדוגמה: שוחרר בגלל פרט טכני כלשהו) אם הוא יכלא אותו אצלו בבית לתקופה המצויינת בספר החוקים - הוא עדיין יעמוד לדין על חטיפה, מהסיבה הפשוטה שגם אם הוא מילא את לשון החוק - הוא פעל כך שלא בסמכות. האם חובת ההוכחה מוטלת עליך אם מישהו לוקח את החוק לידיים ומעניש את הפושע בצורה בה הוא אמור היה להיות מוענש?

כל הדינים הכתובים בתורה וציון העונש שלהם - רק לבי"ד הייתה הסמכות לבצע. גם כיום, כשאין סנהדרין, התורה לא השתנתה ויש דין מוות על כמה וכמה עבירות, אולם, איכשהו, לא זכורים לי יותר מדי מקרים בהם משפחה חרדית רצחה את אחד מבניה על כך (בניגוד למגזר הערבי, שם "רצח על רקע חילול כבוד המשפחה" הוא נפוץ ולא קשור לרמת ההשכלה). לכל היותר - המשפחה תתיחס אל החוטא כמת: תשב עליו שבעה ותנתק עימו קשר. גם זה לא הכי יפה, אולם עדיין חוקי. יכול להיות שגם הם יודעים שאסור לרצוח וכשהריגה מבוצעת ללא סמכות בי"ד חוקי - בזה בדיוק מדובר?

TL;DR: חובת ההוכחה חלה על התביעה במשפטו העתידי של שליסל ועליהם בלבד.

ישן 21-08-2015, 15:08
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אולי כבודו יאיר את עיני הדלות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maorhag
ושוב פעם עם המוסר-אני לרגע לא זז מהעמדה המוסרית שהדבר הזה הוא שיקוץ גמור, רק שאני כופר בהטלת האשמה למעשה אקטיבי על מי שמלמד מוסר תיאורתי.

זאת אומרת שאין לך בעיה להחזיק ספר חוקים משלך ולדבוק בו למרות שיש ספר חוקים אחד ויחיד למדינה.
ואתה עדיין לא מבין איפה הבעיה ?
כל עוד אתה מאמין שזה שיקוץ גמור שדינו מיתה, אבל אף אחד לא מוסמך (עדיין) להיות התליין, אתה בדיוק תומך במעשה שנעשה.
והטלת האשמה היא על כל מי שמאמין בספר החוקים הזה.
אתה גם מחכה ומצפה ליום שבו המדינה אכן תהפוך להיות מדינת הלכה דתית, יבוא המשיח, ותקום סנהדרין 2.0 שתתחיל להטיל מומים באנשים ולסקול אותם, ולמסמר אותם למשקופים, זה מה שכתוב בספר החוקים שחותר (יחד עם לא מעט ממאמינו) תחת חוקי המדינה.
אתה פשוט לא מבין את המשמעות של ללמד ספר חוקים שכזה, או שאתה כן מבין, ולא מבין למה ליוני יש בעיה עם זה שאתה חותר תחת חוקי המדינה.
בשני המקרים אתה לוקח אחריות על המקרה הזה, והבא.

john reese

ישן 22-08-2015, 20:50
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
תגדיר "לדבוק בו"
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "[QUOTE=maorhag] ושוב פעם עם..."

אם ב"לדבוק בו" אתה מתכוון שאני אעשה ככל העולה בידי לשנות את חוקי המדינה והתנהלות רשויות החוק כדי שיתאימו אליו-הרי שאכן אני בהחלט מודה באשמה.
אם ב"לדבוק בו" אתה מתכוון לקום ולעשות מעשה שלא על פי חוק- חובת ההוכחה היא עליך איפה הציבור הדתי קורא לאנשים לעבור על החוק (ואני בספק אם זה קיים בכלל,ואם כן אז במקרי קיצון מאוד נדירים ובטח שלא יותר מציבורים אחרים).
אולי סוף סוף תבינו את העניין- זכותי המלאה לאחוז בהשקפת עולם מסוימת שסותרת לחלוטין את המציאות היום ואפילו לשאוף להחיל אותה על פי חוק במדינה,כל עוד לא פעלתי או עודדתי אחרים לעשות מעשה שנוגד את החוק הרי שאין שום אשמה עלי.
כמו שלך מותר לקוות שיום אחד המדינה תאשר גילוי עריות או כל סטיה אחרת שאתה חושק בה, ככה זכותי לקוות ולפעול שהמדינה יום אחד תתלה את כל אוהדי מכבי.
האשמה מתחילה אך ורק בקריאה אקטיבית לעבירה על החוק ואני לא פגשתי עדיין אחת כזו-אתה מוזמן למצוא ולהביא כי אני פשוט לא מכיר.

ישן 23-08-2015, 04:28
צלמית המשתמש של maorhag

ממש לא.
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אתה מקווה שיום אחד יהיה גזר..."

אין לי עניין במותו של איש,ובכלל לא נכנסתי לאיסור הספיציפי הזה. הנקודה היא שזכותי להחזיק בהשקפת עולם מטורללת לעיני מאן דהו וזה בסיס הדמוקרטיה.
אם כבר תרצה הסתכלות תורנית אז לפי הבנתי הדלה אין שום מצב בתורה שבית דין מוציאים להורג במספרים גדולים. חוקים חזקים נועדו לשמר שיגרה ולאיים על מי שיסטה ממנה,במצב שכבר השיגרה הופרה אין עניין לכנס את בית הדין שיהרוג את כל עם ישראל. כשסנהדרין ראו שרבו עוברי עבירה הם פשוט זזו מלשכת הגזית ובכך ביטלו את סמכותם לדון דיני נפשות.
ככה שלא,אני לא בעד חוק כזה. אני כן בעד הוקעה ציבורית של כל סממן לחולי הזה. חוסר הכרה מוחלט בשום מוסד מדיני, החזרת המעשה הזה למקום השמור לו בהיסטוריה מימים ימימה, באופן כללי הייתי שמח לראות מצב שבו החברה מוקיעה את המעשה הזה בכל הבט ציבורי.

ישן 22-08-2015, 23:32
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "תגדיר "לדבוק בו""

ציטוט:
כמו שלך מותר לקוות שיום אחד המדינה תאשר גילוי עריות או כל סטיה אחרת שאתה חושק בה, ככה זכותי לקוות ולפעול שהמדינה יום אחד תתלה את כל אוהדי מכבי.
האשמה מתחילה אך ורק בקריאה אקטיבית לעבירה על החוק ואני לא פגשתי עדיין אחת כזו-אתה מוזמן למצוא ולהביא כי אני פשוט לא מכיר.

זה מה שאתה חושב עלי ? או על חילוניים ? שאנחנו מייחלים ליום שבו אבות ישכבו עם בנותיהם ?
ואתה ממשיך לקרוא להומוסקסואליות סטייה אם זה הכיוון בדבריך.
אתה כל כך שונא את אוהדי מכבי שאתה מייחל למותם ואתה שואף לתלייתם על פי חוק, זו בדיוק הסטייה שאתה חושב שאתה לא לוקה בה. זו סטייה מדרך המוסר, זה להחזיק מערכת מוסר שלדעתך ולצערך עדיין אינה נחלת הכלל.
ההבדל בין שליסל לרבים אחרים זה האומץ, ולא שום מוסר.
כיבוד חוקי המדינה לדתיים אדוקים שכמותו נובע מפחד ומאי רצון לשבת בכלא, לא כי זה בסדר מבחינתם ששני גברים אוהבים אחד השני ומנסים לקבל זכויות שוות במדינה.
להגיד אחרת זו צביעות. עד שלא תצהיר שזה לא שיקוץ, הרוצח הבא משחיז את הסכין...

john reese

ישן 23-08-2015, 01:00
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "[QUOTE=maorhag] כמו שלך מותר..."

ציטוט:
זה מה שאתה חושב עלי ? או על חילוניים ? שאנחנו מייחלים ליום שבו אבות ישכבו עם בנותיהם ?

ממש לא. אני לא חושד באיש שהוא קרוב לזה אפילו. אבל אני כן חושב שבהשקפת העולם החילונית-ליברלית כפי שפגשתי אותה עד כה אין שום סיבה ושום מניעה למה לאסור ע"פ חוק דברים כאלה. וזכותך להחזיק בהשקפת עולם כזו (עד כמה שהיא מגעילה בעיני) ואף לשאוף לחוקק אותה.

ציטוט:
אתה כל כך שונא את אוהדי מכבי שאתה מייחל למותם ואתה שואף לתלייתם על פי חוק, זו בדיוק הסטייה שאתה חושב שאתה לא לוקה בה. זו סטייה מדרך המוסר, זה להחזיק מערכת מוסר שלדעתך ולצערך עדיין אינה נחלת הכלל.

לא יודע אם אתה לא הבנת אותי או אני לא הבנתי אותך,אז רק הבהרה: זו היתה מטאפורה-דוגמה להשקפת עולם קיצונית שזכותי להחזיק בה. למותר לציין שאין לי עניין לא באוהדי מכבי (חיפה? ת"א? ג'לג'וליה?) ולא הפועל ואני מאחל כישלון זהה לכולם.
ציטוט:
ההבדל בין שליסל לרבים אחרים זה האומץ, ולא שום מוסר.
כיבוד חוקי המדינה לדתיים אדוקים שכמותו נובע מפחד ומאי רצון לשבת בכלא, לא כי זה בסדר מבחינתם ששני גברים אוהבים אחד השני ומנסים לקבל זכויות שוות במדינה.

לא מסכים. חסרות דמויות עם כיפה על הראש ואומץ? לרועי קליין היה אומץ לקפוץ על רימון אבל לא היה לו אומץ לשבת בכלא? לאלירז פרץ? עמנואל מורנו? דרור ויינברג? ועוד ועוד...
כל אלה היו מספיק אמיצים כדי לההרג על מה שהם מאמינים בו אבל לא היה להם אומץ כמובן כדי לשבת בכלא אם וכאשר היו תופסים אותם.הגיוני סה"כ.
ציטוט:
להגיד אחרת זו צביעות. עד שלא תצהיר שזה לא שיקוץ, הרוצח הבא משחיז את הסכין...

לא צביעות-מורכבות. אני מתנגד בכל נימה בנפשי לתועבה הזו, ואני מתנגד בכל נימה בנפשי לרצח. העולם מורכב,ככה זה.

ישן 23-08-2015, 04:49
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "[QUOTE]זה מה שאתה חושב עלי ?..."

ציטוט:
לא יודע אם אתה לא הבנת אותי או אני לא הבנתי אותך,אז רק הבהרה: זו היתה מטאפורה-דוגמה להשקפת עולם קיצונית שזכותי להחזיק בה. למותר לציין שאין לי עניין לא באוהדי מכבי (חיפה? ת"א? ג'לג'וליה?) ולא הפועל ואני מאחל כישלון זהה לכולם.
.

אני חושב שאני הבנתי אותך טוב מאד, והבנתי שזאת דוגמה, אבל לא להשקפת עולם קיצונית.
אתה קצת מכיר אותי לדעת שאני שונא את רב העולם, אבל אני לא מייחל למותו של אף אחד, ואני אשתמש בזה בתור דוגמה. ובתנך יש הרבה אויבים ליהדות, ודינם של לא מעט מהם מיתה. וזה לא מקובל לא בתור דוגמה ולא בתור קודקס/ספר חוקים/קוד אתי/משאלת לב וכו'

פה בדיוק אנחנו נבדלים, במה שמותר לך לייחל לו ובמה שלא

john reese

ישן 23-08-2015, 11:50
צלמית המשתמש של maorhag

וואלה.
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "[QUOTE=maorhag]לא יודע אם אתה..."

אז מוות הוא דבר שלילי קטגורית ללא אבחנה בין טוב לרע?
כלומר אם למשל אני מקווה למותו של המחבל שרצח בדם קר את בני משפחת פוגל הי"ד זה בהכרח שלילי.
ואם אני מיחל למותו/מנסה לקבוע בחוק את מותו של פדופיל סדרתי שאנס עשרות נערות בחייו אז אני פושע לשיטתך.
ואם אני יהודי בשושן הבירה ואני מצפה ליום שבו המן הרשע יתלה על העץ אז זה כמובן מעיד על סטיה התנהגותית שצריכה טיפול דחוף אצל בעל מקצוע.
אתה מבין,אני,בניגוד אליך, רואה בסילוק הרע מהעולם (וכרגע לא נכנס להגדרה של מהו רע) כדבר טוב.
ואני,שוב בניגוד אליך, לא חושב שסילוק הרע הזה יכול להעשות סטרילית כשכולם מאושרים ושמחים.
קוראים לזה מציאות,תנסה קצת.

ישן 25-08-2015, 00:58
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "וואלה."

קוראים לזה מציאות, תנחת בהחלט.
חבל שלשם אתה בורח, כי אני ממש לא מנותק מהמציאות.
אולי כתבתי מהר מדי אבל זה די מובן.
כל דוגמה שתביא לרצון שלך להרוג מישהו בגלל שמשהו בו לא מוצא חן בעיניך, היא בערך כמו להשתמש בדוגמת האמת של סקילת גייז בגלל שזה לא מסתדר לך עם ספר החוקים.
למה לתלות אוהדי מכבי כשיש חך דוגמה חיה ? או לצערנו מתה.
לא חושב שתמצא מישהו שקורא לתליית חרדים משום סיבה כלשהי.
עכשיו המן הרשע עבר איזשהו משפט בידי המלך על משהו שהוא עשה.
הוא הרי המן הרשע.
רק אל תגיד לי שהם גם רשעים ולכן.....

john reese

ישן 25-08-2015, 01:16
צלמית המשתמש של maorhag

תפסיק שניה ללכת מסביב
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "קוראים לזה מציאות, תנחת..."

שימוש בעונש מוות כדי לבער רוע הוא לגיטימי לגמרי,אם על זה אתה חולק אז תאלץ להסביר התנגדות גם למוות לרוצחים,פדופילים וכו'.
עכשיו נשאר רק להגדיר מהו רוע ומהו טוב. לך יש את הקודקס שלך- ערכי הדמוקרטיה הקדושה/ליברליזם מערבי מתקדם/ אגדות סינדרלה, You name it, לי יש מערכת ערכים אחרת. מה שם את השקפת העולם שלך לגבי טוב ורע מעל שלי?
כל זה בהנחה שכל הדיון שלנו הוא לא על עוצמת העונש-עונש הוא בסה"כ ביטוי להוקעה של תופעה שלילית מסוימת. בהקשר הזה זה לא מאוד משנה אם העונש הוא מוות או מלקות או כלא, אתה מן הסתם חולק על הקודקס של מה מותר ומה אסור. היה ותסכים שהמעשה מאוס אני מניח ששאלת הפרופורציה של העונש היא פחות משמעותית כאן.
ולכן,שוב, בשאלת הגדרת הערכים יש לי דיעה שונה משלך,במה היא פחות לגיטימית?

ולגבי המן הרשע-הצחקת אותי,עשה לעצמך טובה וקרא (שוב?) את מגילת אסתר. אולי הדוגמה הכי גרועה להליך שיפוטי ולצדק היא תלייתו של המן שנעשתה נטו בגלל קריזה של מלך טיפש ורשע.

ישן 25-08-2015, 07:32
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "תפסיק שניה ללכת מסביב"

ציטוט:
שימוש בעונש מוות כדי לבער רוע הוא לגיטימי לגמרי,אם על זה אתה חולק אז תאלץ להסביר התנגדות גם למוות לרוצחים,פדופילים וכו'.
עכשיו נשאר רק להגדיר מהו רוע ומהו טוב. לך יש את הקודקס שלך- ערכי הדמוקרטיה הקדושה/ליברליזם מערבי מתקדם/ אגדות סינדרלה, You name it, לי יש מערכת ערכים אחרת. מה שם את השקפת העולם שלך לגבי טוב ורע מעל שלי?
כל זה בהנחה שכל הדיון שלנו הוא לא על עוצמת העונש-עונש הוא בסה"כ ביטוי להוקעה של תופעה שלילית מסוימת. בהקשר הזה זה לא מאוד משנה אם העונש הוא מוות או מלקות או כלא, אתה מן הסתם חולק על הקודקס של מה מותר ומה אסור. היה ותסכים שהמעשה מאוס אני מניח ששאלת הפרופורציה של העונש היא פחות משמעותית כאן.
ולכן,שוב, בשאלת הגדרת הערכים יש לי דיעה שונה משלך,במה היא פחות לגיטימית?

ולגבי המן הרשע-הצחקת אותי,עשה לעצמך טובה וקרא (שוב?) את מגילת אסתר. אולי הדוגמה הכי גרועה להליך שיפוטי ולצדק היא תלייתו של המן שנעשתה נטו בגלל קריזה של מלך טיפש ורשע.

1. אני מתנגד עקרונית לעונש מוות. בכלל. לגבי מחבלים אני בעד, והדעה שלי לגבי איך ולמה יוצאת דופן, אבל זה לא קשור לדיון.

2. ברור שמערכת הערכים שלי עדיפה על שלך. מערכת הערכים שלך מבוססת על סכיזופרניה, שקרים, ומנגנון לשליטה חברתית מלפני 3000+ שנה.

3. בתוצאות, בפועל, מערכת הערכים שלך חולנית ומזיקה לאנושות, למי שמאמין בה ולסובבים אותם.

4. מערכת הערכים המוסרית, בחברה שפויה, עומדת תמיד מעל החוק. אפשר למצוא לזה גם מקורות ביהדות....

5. ברור שאין דינו של רוצח סתם, כדינו של רוצח מסיבות שאפשר להצדיק.

ישן 25-08-2015, 07:55
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
החברה הדתית על כל חסרונותיה, עולה לאין שיעור על מקבילתה החולנית..
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "[QUOTE=maorhag]שימוש בעונש..."

כמו שציין רב בדרשתו ביום שישי - רק במהפכה הצרפתית השיגה החברה המערבית שיוויון זכויות וביטול המעמדות, בעוד שבחברה שלנו זה קיים כבר 3300 שנה...

אתה מדבר על מערכת ערכים שעה שאין לכם באמת משהו כזה.

ואתה הבבואה של אותה חברה.. ממש בקרוב זה הולך להתפוצץ לכם בפרצוף ואני הראשון שאהנה מזה.

ישן 26-08-2015, 09:03
צלמית המשתמש של רועי AZ

אתה צריך להבין שמה שאתם מייצגים הוא שורש הבעיות בעולם.
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הוא הגרסא היהודית לאנשי כנסיית ווסטבורו"

אתה (בניגוד לאחרים כולל זה שאני מצטט) אדם יהודי, המפנה גבו למקורותיו ורומס אותם ברגל גסה ועיוות ומתיימר להיות בן העולם הכביכול אוניברסלי נאור ומתקדם...

שעה שההיפך הוא הנכון..

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard

3. דאע"ש זה באמת שטויות... הבעיה האמיתית היא שאומות העולם לא עומדות מולם... אבל יהיה טוב...

אתה מבין, אומות העולם, שאתה כ"כ מתיימר להיות חלק מהם ושואף להנחיל לעצמך ולילדיך ולידי ישראל את ערכיהם, חושפים שוב בפעם המי יודע כמה את פרצופן האמיתי...

אז כן, אני ממש שמח שדאע"ש הוא זה שיפוצץ את הבלון השקרי הזה..

ישן 25-08-2015, 16:35
צלמית המשתמש של רועי AZ

חוששני שהתרבות השניה לא יודעת מה זה פגמים.. או מגדירה פגמים לפי אופנות חולפות וגחמות
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "בגדול, יש כאן שתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רם אדמון
בגדול, יש כאן שתי תרבויות,

השניה רואה כמטרה לשפר מדור לדור, ולכן מחפשת פגמים בהתנהלותה,

כשחיפוש דרך נחשב ליתרון, עושים גם טעויות,

מי שנשאר בעבר, מטבע הדברים נוח לו להתפאר בעבר,

ולא עפ"י אמת צרופה.

אין מה לחפש דרך, שעה שזו הותוותה כבר ע"י מי שמכיר ויצר את כל הדרכים ואמר לך מה הכי טוב.

אני "נשאר בעבר", שכן הוא למעשה ההווה והעתיד יחדיו...

שנאמר - עם שאינו מכבד את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל..

ישן 26-08-2015, 12:01
צלמית המשתמש של רועי AZ

נו ומה יש יותר? כמו אותו רוצח, או רם אדמון ודומיו..?
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "דווקא המשנה והתלמוד הן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
יותר מדאיגים אותי אנשים שחושבים שהם אלו שיודעים מה נכון לפי איך שהם מרגישים בפנים,
כי אלו האנשים שמתעלמים ממוסכמות וחוקים, בדיוק כמו אותו רוצח.

ישן 28-08-2015, 21:36
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "אין לי בעיה עם המשנה..."

כל מעשה שנעשה על ידי בני אדם מתבצע כתוצאה ממוסכמות חברתיות כלשהן.
אבל אם התכוונת להגיד שבחברות דתיות או לאומיות יש יותר מקרי מוות אלים (רצח, מלחמות, הוצאות להורג וכדומה), אתה טועה.
חברות שבטיות וחמולתיות הרבה יותר אלימות מחברות דתיות ולאומיות, ויש על זה מספר מחקרים מרתקים.

ככל שבסיס המבנה החברתי רחב יותר (ודת זה הבסיס הכי רחב ששימש בסיס לקהילה עד כה), היכולת למצוא מכנה משותף עם האחר גדולה יותר, ולכן האלימות פוחתת.
מי שמנסה להרוס את הבסיסים למבנים החברתיים הוא זה שיוצר אלימות ופוגע בחופש ובזכויות האוכלוסיה.

ישן 25-08-2015, 14:08
צלמית המשתמש של maorhag

אני מבין שבחרת להתיחס דווקא לאנקדוטה
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "מלך טיפש ורשע ועדיין אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
מלך טיפש ורשע ועדיין אתה מרשרש ברעשן ושמח על מותו של המן
הדוגמאות שאתה נותן כולן מגיעות מאתו קו מחשבה שאתה יותר טוב מאחרים
וזו אגב ההתנגחות הקבועה נגד השמאל שבאה מעדה של אנשים שבטוחים שיגיע היום שכל העמים ישתחוו לעם היהודי שאלוהים מאחוריו

אני שמח על מותו של המן, זה ממש לא אומר שהיה כאן הליך שיפוטי תקין. אחשוורוש תלה את המן בצורה תמוהה מאוד אחרי שהוא בעצמו הסכים להשמיד את היהודים ונתן להמן את הרשות על זה הוא הולך ותולה אותו על אותו מעשה ממש? זה נקרא אצלך הליך שיפוטי? תמהני.
מעניין אם לזה נצליח להוציא ממך תשובה עניינית...

ישן 25-08-2015, 14:36
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אני מבין שבחרת להתיחס דווקא לאנקדוטה"

לא ממש מעניין אותי המן או אחשורוש.
אבל אתה זה שבוחר דוגמאות ואנקדוטות ואנלוגיות ואחרי זה מתפלא למה מתפלאים. ראה מקרה COHORT שכל הדוגמאות שלו מגיעות ממח חולני ומעוות (אונס ורצח ילדים וכו')
אתה מייחל למות המן הרשע (בין אם הליך צדק או לא ), אתה מביא כדוגמה שזכותך לייחל למותם של אוהדי מכבי, וכל הויכוח הוא על ספר החוקים שאתה מחזיק שבו מציינים שמשכב זכר דינו מיתה (כן, כן, צריך בית משפט מיוחד וכו).
אתה מצד אחד מחליט שזכותך להחזיק בספר חוקים שמייחל למותם של ציבורים אלו ואחרים (שלא ממש פגעו לך או נכנסו לך לפרטיות) ומצד שני מתפלא למה אני נטפל לזה או אחר, ומדבר על אי הרצון המוחלט שלי להרוג אף אחד.
התשובות שלי כולן עניניות לחלוטין, הבעיה היא בתהום הזה ביננו. אתה מתייחס לדברים עתיקים ולא מותאמים למציאות כאקסיומה ודברי אלוהים חיים.
ואז כל מה שאומר לא יהיה רלבנטי לגביך, כי אקסיומה היא לא משהו שאפשר/צריך להוכיח

john reese

ישן 25-08-2015, 15:03
צלמית המשתמש של maorhag

לא
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לא ממש מעניין אותי המן או..."

אני הולך למקרי קיצון ומנסה לגזור מהם עקרונות בעוד שאתה בוחר להתפס לדוגמאות ולא למהות.לתומי חשבתי שכל בר דעת יבין שתליית אוהדי כדורגל היא כ"כ לא מציאותית שהיא נועדה אך ורק לצורכי הקצנה, מתברר שטעיתי.
גם ויכוח על מידת העונש הוא לא מאוד רלוונטי בעיני כי בתכלס השאלה האמיתית פה היא על מה מותר ומה אסור, עונש הוא רק נגזרת של זה. ובשאלה מה מותר ומה אסור אני מחזיק בתפיסה אחרת,כזאת שמשום מה אתה טוען שהיא לא לגיטימית. עכשיו נשאר לך רק להסביר במה שלך יותר טובה או למה אין לי זכות להאמין בתפיסה אחרת משלך?

ישן 25-08-2015, 21:41
צלמית המשתמש של maorhag

ומי אמר
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "תודה. תליית אוהדי כדורסל זה..."

שהגישה של לא להפלות,לא להדיר ולא להכנס לצלחת של אף אחד היא נעלית יותר? שוב,אתה טוען לעליונות של ערכים מסוימים וכשאני שואל אותך למה אתה עונה שהם מקיימים את עצמם,יופי,התקדמנו.

למשל ב"לא להכנס לצלחת של אף אחד" קל לראות שהכוונה היא אגואיזם טהור. כי כשאכפת לך מהאחר,מה לעשות, אתה במידה מסוימת כן מתערב לו בעניינים. אם אתה תופס שהאחר ואתה קשורים ותקועים באותה ספינה אז מאוד אכפת לך מה הוא קודח בתא שלו.
בקיצור, אנחנו יכולים להתווכח עד מחר, אבל בשיח פוסט מודרני אין לך שום קריטריון אובייקטיבי למה מערכת הערכים שלך טובה יותר, המקסימום שאתה יכול לטעון הוא שהיא טובה בעיניך.
אני כמובן שולל את כל הרלטיביזם המוסרי הזה ולי אין שום בעיה בלטעון שמערכת הערכים שלי נעלית מכולם ואני טוען לאמת המוחלטת (שלא קיימת לשיטתכם) וממילא כל השאר בטלים. עכשיו נשאר רק השלב של ההוכחות והראיות, שאני בכוונה לא נכנס אליו כי הוא לא ייגמר, רק באתי להראות שמנק' המבט החילונית פוסט מודרנית הגורסת כי כל האמיתות שוות אין לך שום הצדקה להתקומם כנגד שום שיטה,לא משנה כמה קיצונית בעיניך.

ישן 25-08-2015, 22:04

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "ומי אמר"

ציטוט:
בקיצור, אנחנו יכולים להתווכח עד מחר, אבל בשיח פוסט מודרני אין לך שום קריטריון אובייקטיבי למה מערכת הערכים שלך טובה יותר, המקסימום שאתה יכול לטעון הוא שהיא טובה בעיניך.
אני כמובן שולל את כל הרלטיביזם המוסרי הזה ולי אין שום בעיה בלטעון שמערכת הערכים שלי נעלית מכולם ואני טוען לאמת המוחלטת (שלא קיימת לשיטתכם) וממילא כל השאר בטלים. עכשיו נשאר רק השלב של ההוכחות והראיות, שאני בכוונה לא נכנס אליו כי הוא לא ייגמר, רק באתי להראות שמנק' המבט החילונית פוסט מודרנית הגורסת כי כל האמיתות שוות אין לך שום הצדקה להתקומם כנגד שום שיטה,לא משנה כמה קיצונית בעיניך.

לפחות 17 פעם הסברתי לך שאתה טועה ושמה שכתבת למעלה זה שטויות, כי:

1. זאת תפיסה ניהליסטית, ולא פוסט מודרניסטית, שאף אחד לא לוקח ברצינות.

2. השקפת העולם של החברה המערבית היא מודרניסטית, ולא פוסט מודרניסטית.

3. מהסיבות שמניתי למטה, חובתה של חברה חילונית דמוקרטית ליבראלית ופלורליסטית לשלול את תפיסת העולם שלך ולהתגונן מפניה, הן באמצעות חינוך, והן באמצעים חברתיים במסגרת החוק.

ישן 25-08-2015, 22:55

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "ו17 פעם אמרתי לך שאתה מדבר בקודים"

איזה קודים?

לא יודע מה זה 'אמת מוחלטת', אבל אני לא צריך להמציא מעשיות בשביל לתקף את תפיסת העולם שלי...

בוא רגע, לצורך הדיון, נניח שאלוהים לא קיים, וכל ההלכה והספרות היהודית הן המצאות של בני תמותה. איפה זה משאיר את כל האידיאולוגיה ותפיסת העולם שלך? מבחינה יוטליטרית (תועלת לאנשים)? מבחינה מוסרית?

אני לא צריך אמת מוחלטת...
לי מספיק לשאוף לטובתי האישית, ולטובתם של בני האדם שסובבים אותי במובן הכי רחב שאני יכול. וזהו. אני לא צריך שהאידיולוגיה החברתית שלי תהיה מושלמת רק לעשות כמיטב יכולתי והבנתי.

אם אידיולוגית אתה לא מעמיד את טובתם של בני האדם בראש הערכים שלך, אז אנחנו אויבים אידיאולוגיים. אם אתה פועל נגדם טובתם של בני האדם הסובבים אותך, אז אנחנו אויבים ממש. ואתה עושה את שניהם.

ולא מעניין אותי שאתה עושה את זה בגלל שאתה מאמין באלוהים. מעניין אותי רק איך המעשים, והאידיולוגיה החברתית שלך נמדדים לפי תפיסת העולם שלי.

ישן 25-08-2015, 23:13
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "איזה קודים? לא יודע מה זה..."

ואתה בכנות לא רואה איך הדת, בדיוק כמו כל אידאולוגיה חברתית אחרת, שמה את טובתם של בני האדם בראש מערכת הערכים שלה?
הרי ברור לך שחופש יתר גורם ליותר נזק מתועלת, בדיוק כמו כפיית יתר.

ההבדל בין כל מערכות האמונה, מדתות מזרח תיכוניות, דרך הפילוסופיות של המזרח, ועד לפילוסופיה מערבית, הוא באיך משפרים את טובת האוכלוסיה, ומי נכלל באוכלוסיה הרלוונטית.
לא בשאלה האם יש לשפר את טובתם של בני האדם...

ישן 26-08-2015, 00:21
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "1. שים לב לשני המשפטים בסוף...."

ציטוט:
. שים לב לשני המשפטים בסוף. לא מעניין אותי ההצהרות והנימוקים, אלא המעשים, וה'דוקטורינה' כפי שאני תופס אותם.

איך שאתה תופס אמונה מסויימת, ואיך שמאמיניה תופסים אותה, לרוב מאוד שונה.
עד שלא תוכל להבין את נקודת מבטם, תוכל להיות רק קנאי לאמונה שלך.

ציטוט:
2. לא. לפחות לגבי הדתות המונוטאיסטיות, שאותן אני פחות או יותר מכיר, אני חושב שהן מקדשות שלושה דברים: ציות ואמונה באל, שמירה והגנה על הממסד הדתי והחברתי, שימור הסדר החברתי.

ואף פעם לא שאלת את עצמך "למה".
למה הדתות האלו רואות בסדר חברתי יציב דבר חיובי?
דת, כמו כל מבנה חברתי אחר, נועדה כדי לשפר את הרווחה בחברה.
בטח שלא כדי להפחית אותה.
----
ציטוט:
3. יש לי בעיה עקרונית עם אידיולוגיות שמפרידות ל'הם' ו'אנחנו' לפי קווים שרירותיים...

מאחר ועדיין לא נתקלתי באידאולוגיה כלשהי שנתנה מענה לכלל המין האנושי, מסתבר שיש לך בעיה עקרונית עם כל סוגי האמונה, דתית ולא דתית.
בניסוח אחר - הטענות שלפיהן אתה פוסל את היהדות בהכרח פוסלות גם את האידאולוגיות שלך.

ישן 25-08-2015, 23:22
צלמית המשתמש של maorhag

האם ישנה אמת מוחלטת?
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "איזה קודים? לא יודע מה זה..."

כזו שהיא נכונה וכל מה שסותר אותה שקר? אם כן, מה מקור הסמכות שלה?
אם יש כזו-הרי שכולנו צריכים לסור למרותה ולמחוק כל אמונה אחרת הנוגדת אותה. אם אתה גורס שאין אחת כזו וכל אמת היא שווה לחברתה, הכל "נרטיב" ואין קריטריון מוחלט לצדק ורשע ולטוב ורע, אז איך אתה תוקף אדם אחר שהולך בדרך הסותרת את שלך אם אתה לא טוען ששלך היא עליונה?
אני פועל נגד טובתם של אנשים? לך תסתובב קצת בשכונות דתיות וחרדיות ותראה דאגה אמיתית לזולת. אצל החרדים למשל מפעל החסד הוא בהקף לא יאומן.
כמובן,אם אתה מגדיר "טוב" כהתמסטלות על חוף הים עם 2-3 בחורות (או בחורים,כבר לא יודע מה הולך היום) אז אני אויב האנושות בהתגלמותו הרשעית ביותר.

מדהים איך הפלורליזם שמסוגל לקבל את השונה נעצר כשהשונה כבר לא חושב כמוני. אין לי בעיה עם שלילה של אחרים,באמת,רק חלאס להעמיד פני אנשים נאורים ומתקדמים המקבלים את הזולת-בדיוק עד שזה לא מתאים להם.

ישן 25-08-2015, 23:38

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "האם ישנה אמת מוחלטת?"

1. לא. אין אמת מוחלטת. לפחות אני לא מכיר כזאת. כל מה שיש זה העולם כפי שאני תופס אותו. תנסה להבין את מה שאני אומר לך... אני לא צריך לטעון לעליונות מוסרית קוסמית קסומה, בשביל לטעון לעליונות מוסרית. מבחינתי אתה פוגע בי ובסביבה שלי מסיבות שהן בעיני הזויות. לכן אתה מעמיד את עצמך כאויב שלי.

2. בהחלט אתה פוגע בטובת בני אדם אחרים, הומואים, ערבים, בני דתות אחרות, ואתה מנסה ומצליח לפגוע בחרות שלי ושל הקבוצה שלי. ( אתה- החברה הדתית, אבל גם אישית)

3. עזרה לזולת יש בכל קהילה מלוכדת, גם בקיבוץ....

4. שוב, אתה מבלבל פלורליזם עם אובדנות. אין לי בעיה עם אנשים שונים כל עוד הם לא פוגעים בי. אתה מנסה לפגוע בי, וברוב בני האדם במדינת ישראל.

ישן 27-08-2015, 12:51
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "[QUOTE=maorhag]אלא אם אני..."

ואני מכה נמרצות את כל הסביבה שלי, אונס קטינות מטריד ילדים ובסה"כ עושה מה שטוב לי ולמשפחה שלי (סה"כ אונס קבוצתי זה די כיף,תנסה קצת). זה נראה לי הכי נכון שאני יכול לעשות לי ולחברה הקרובה שלי.
מכאן אני גוזר את העליונות המוסרית שלי.

בנימה קצת יותר רצינית: מה שאתה מתאר הוא לא מוסר. אמירה כמו "אני לא אגנוב כדי שלא יגנבו ממני" היא אגואיזם טהור ולא יותר מזה.
אתה לא טוען לשום עליונות מוסרית,תמצאות הטענה שלך היא "עזוב אותי באמאש'ך תן לי להתנהג איך שבא לי ואני לא אפריע לאף אחד". ההגדרה שלך לטוב היא פרסונלית לחלוטין, כל אחד יכול להגדיר אחרת מהו טוב לפי הקריטריון שקבעת.
מבלי להשוות כמובן, אבל לפי אותה השקפה מה רע למשל בהתנהגות של הנאצים? הם עשו מה שהם חושבים שטוב להם ולסביבה שלהם ודרשו מכל העולם להתנהג בהתאם. עזוב שזה היה רצח יהודים-הם באמת האמינו שזה מה שיביא לטוב להם ולעולם!

ישן 28-08-2015, 15:08

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "[QUOTE=Benjamin Willard]אתה..."

אני לא...

אני מבין, שהיית באיזה הרצאה של איזה רב, והוא הסביר לך, שהחברה החילונית מבוססת על פוסט מודרניזם, אבל בתכלס סיפר לך על ניהליזם ועל רלטיביזם מוסרי, והבעיות שרליטיביזם מוסרי מעמיד. ועכשיו, במקום לקרוא ולנסות להבין מה שאני כותב, אתה פשוט מקיא את מה ששמעת בלי קשר למה שאני אומר. זה לא מעניין לנהל ככה דיון. יותר חשוב, זה פשוט לא נכון. אנחנו יכולים להכנס פה לדיון על אקזיסטנציאליזם וכד', אבל זה פשוט לא רלוונטי. התפיסה המוסרית שלי, ושל החברה החילונית, איפשהו מושפעת מזה, אבל ממש לא נמצאת שם...

תנסה לקרוא שוב מה שכתבתי...
הגישה שלי בגדול אומרת קודם כל, שבני האדם קודמים לכל, האינטרסים שלהם, וטובתם. אח"כ, תעשה מה שטוב לך, ומה שטוב לבני האדם שסובבים אותך (במובן הרחב). שזה בגדול וריאציה פוזיטיבית של "מה ששנוא עליך אל תעשה לחבריך" (המקור הוא נגטיבי). בנוסף אני רואה במי, שפועל אחרת, רשע ואויב. עכשיו אפשר להכנס לוויכוח על מה זה 'טוב', והתשובה שלי לזה תכלול ליברליזם עם איזון מסויים של דעת הרוב.

עכשיו בוא תסביר לי בבקשה איך הנאצים או פדופילים מסתדרים עם "מה ששנוא על זולתך וגו' ", ואיך הם בדיוק מעמידים את האינטרסים וטובתם של בני האדם שסובבים אותם כערך?

ישן 27-08-2015, 14:56
צלמית המשתמש של רועי AZ

באותו מקום בדיוק..

ציטוט:
בוא רגע, לצורך הדיון, נניח שאלוהים לא קיים, וכל ההלכה והספרות היהודית הן המצאות של בני תמותה. איפה זה משאיר את כל האידיאולוגיה ותפיסת העולם שלך? מבחינה יוטליטרית (תועלת לאנשים)? מבחינה מוסרית?.

מי שברא אותך ואת כל העולם הזה נתן את רוב המצוות והערכים כשכליים כלומר שתעשה אותם גם בלי ציווי אלוקי.. והם כוללים את המצוות שמצווים בהם מי שאינם יהודים... בילט אין.

לנו היהודים ספציפית הוא נתן גם דברים שפחות מובנים ואנחנו חייבים לעשות AS IS רק כי אנו עמו ומוכיחים את הביטחון בקיומו יום יום..

אבל היות והוא כן קיים, רק אתה זה שמתעלם ממנו, האידאולוגיה שלנו מקבלת משנה תוקף...

ישן 27-08-2015, 16:03
צלמית המשתמש של רועי AZ

אז עכשיו אני הולך להרוס לך את התדמית שלי..
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "רועי, ברצינות קראת את התנ"ך?..."

פרסמו באינטרנט לפני יומיים, תמונות של הומואים שהוצאו להורג בסקילה לאחר שניצודו ע"י דאע"ש..

זו בדיוק אחת ההוצאות להורג ביהדות. ככה בדיוק במס' פעמים בודד זה אכן אירע בעבר.

ופתאום כשאתה מקבל המחשה ולא מדמיין... אז זזתי באי נוחות בכסא ובלשון המעטה. מודה ששאלתי את עצמי שאלות.....

יחד עם זאת, הגעתי מהר מאוד להבנה שמה שהיה נכון ומוצדק אז, מעוקר מן השורש היום. ועובדה - גם הסנהדרין לא מיהרו להוציא כך להורג.

למה בדיוק הגעתי, לא אלאה אותך. (שאז אתה תפסיק להתדיין ותתחיל להשתלח)

אבל אני מקבל את התורה כמו שהיא, ללא ערעור וללא פקפוק.

ישן 27-08-2015, 16:47
צלמית המשתמש של רועי AZ

אם הוא לא היה קיים, לא היה דיון בכלל.. :) אם בכל זאת הייתי פה לא הייתי מקיים את תורתו
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "1. השאלה לא הייתה אם אתה מקבל..."

ציטוט:
1. השאלה לא הייתה אם אתה מקבל או לא... הרעיון היה להסביר למאור שהאידיולוגיה שלו מבוססת על הנחה יסודית, בעצם שניים, שבלעדיהן כל האידיולוגיה שלו היא רעה. הראשונה, שאלוהים קיים. השנייה, שההלכה היהודית היא רצון האל. זה היה רק כחלק מהוויכוח ההוא...

תמיד יש מי שאוהב לתת את המשל, שאתה רואה מישהו חותך בבשרו החי של מישהו אחר או כורת חלק מגופו, ואתה בעצם לא מסתכל על התמונה בכללותה, שמדובר בניתוח מציל חיים.

לקחת את הדברים הלא נעימים שבתורה, ואתה מתייחס רק אליהם מבלי להתייחס לעובדה שמדובר בתהליך הבראה של החברה ובצדק המוחלט
..

2. אני סקרן לאיזה מסקנות הגעת... מבטיח לא להשתלח

אם אתה קורא את התורה, אתה לא יכול להתעלם מהנוכחות של הקב"ה לכל אורכה. מי שהיה חי אז, והיה בדור שיצא ממצריים ראה את הקב"ה בחוש במעמד הר סיני ואת הניסים שמתוארים וכתובים לפני ואחרי. (מה שאתה בעצם רוצה, לראות בחוש.)

אתה לא יכול לראות את הקב"ה בחוש ואחרי זה לעשות בניגוד לרצונו ולא לשאת בתוצאות (סקילה למשל) וזה נובע לא מתוך יצר נקם, כי אם שמירה על הסדר ומניעת הפקרות. (ולמרות זאת בהרבה מקרים זה לא עזר)

המעורבות הישירה של הקב"ה פסקה בחורבן בית שני, עד היום למעשה. ולכן כשאתה חוטא השמיים אולי לא מתקדרים ואתה לא תחטוף מכת ברק. אבל זה לא אומר שהנהגת הבורא את עולמו לא קיימת כבר.

עצם קיומו, הוא שנותן לי גושפנקא לנהוג בדרך הנוגדת את דרכך. למרות שדרכי היא גם דרכך ואתה בוחר לא ללכת בה.

עצם קיומו, הוא שהכתיב את מעמד הכהנים על כל המתלווה אליו. כמוך, היו כאלה כהנים שבחרו לא ללכת בדרכו והשחיתו וקלקלו וגם שילמו מחיר (בני עלי למשל)

זה לא סותר שמעמד הכהנים, זו ה"הכתבה" בין היפות ביותר של הקב"ה בתורה (אם אפשר לומר על אחרות שהן פחות יפות). יש לבני ישראל מי שאמון על הקשר איתו ויש מי שמעביר את ברכתו אליהם, וזה כל תפקידו בחיים..

בהתאם בני ישראל לא יהיו כפויי טובה ויכירו בטובתו של מעמד הכהנים שהוא בעצם טובתם ויעשו מה שצריך לעשות בהתאם למעמד.

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 27-08-2015 בשעה 16:50.
ישן 25-08-2015, 22:43
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "ומי אמר"

אני יותר נחמד מבנגמין כי אני מוכן להכנס לעומק ולחפור, למרות שברמת המאקרו הוא צודק, אבל אני מוכן לזרום איתך במיקרו.
בא נדבר ספיציפית, ואני מזהיר שזה עלול להיות לא נעים(הדוגמאות).
נכנסת לי לצלחת ומצאת שרימפס, בשר בקר נא (לא מומלח, לא כשר ולא צלוי) שוחה ברוטב יוגורט.
עכשיו אני שואל ברצינות, כי אתה כתבת שאכפת לך.
מה אכפת לך מה יש לי בצלחת ? יש הוכחה כלשהי ששרימפס יקצר את חיי ? שבקר נא יקצר את חיי ?שהיוגורט שהבשר שוחה בו יגרום לי מחלות כלשהן ? עכשיו זה לא רק זה, היו ובטח עוד יהיו נסיונות להגביל ייבוא ומכירה של בשר לא כשר. כלומר לא רק שאתה נכנס לי לצלחת, אתה אפילו לא מעונין לתת לי להגיע אליה.
עכשיו אם אני בספינה איתך, ואני קודח את אהוב ליבי (אם התכוונת או, ככה יצא, המילה קודח) בחדר לידך. הכי הרבה שזה יכול להפריע לך זה אם זה בלילה ואנחנו דופקים לך על הקיר ואתה לא יכול לישון. אחרת איזו סיבה שבעולם יש לך להכנס למיטה שלי (אינך רוצה להצטרף מן הסתם) ? מחלות לא יהיו כי אנחנו נשואים באושר ועברנו כל הבדיקות.
שירת נשים ? פה ממש אין לי מה לומר, אישה ששרה לא מעוררת לי אסוציאציות מיניות, אלא אם זה קליפ של ניקי מינאז' למשל. אבל זו כבר שאלה של טעם.
אני מקווה שהתורה אינה מבקרת התרבות האולטימטיבית בנוסף....

אני מוכן להמשיך איתך לעוד דוגמאות, תביא גם דוגמאות לאיך הקודקס הזה נחוץ לי, או נחוץ לך להתגונן מפני (שזה גם לגיטימי, אבל אינני פוגע בך בשום צורה).
לזרוק סיסמאות זה סבבה, אבל כשאתה יורד לרמת הארוחת צהריים שלי, וחיי המין שלי וחיי התרבות שלי, זו כבר הגזמה פרועה.

john reese

ישן 25-08-2015, 23:01
צלמית המשתמש של maorhag

אתה נכנס לפרטים כשברור שאנחנו דנים על מסגרת
בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אני יותר נחמד מבנגמין כי אני..."

אתה מחפש את המשמעות בכל מצווה ומצווה כשאני מדבר איתך על הקונספט הכללי של קיום תורה ומצוות הוא טוב וההפך רע. חלק מהמצוות אנחנו לא יודעים את הטעם שלהן,חלק גזירה,חלק אנחנו מבינים טעם חלקי. מה שכן אנחנו יודעים שאם הקב"ה נתן אותם ואמר שהן הטוב אז הן הטוב.

אתה רוצה את זה בקיצור?
הקב"ה ברא את העולם=> כבורא העולם הוא נתן מערכת חוקים שנקראת "תורה" => המטרההכללית של כל התורה בנסתר או בנגלה היא לעבוד את הקב"ה=> לפיכך,כל דבר שמקרב אותנו אל המטרה הנ"ל יקרא להלן "טוב" וכל דבר המרחיק ממנו יקרא "רע"=> כל ישראל ערבים זה בזה, האינדיבידואל לא חי לבד=> כל מעשה שאחד מישראל עושה משפיע על הכלל=> כל מעשה שאדם עושה הוא בהחלט "עניינו" של חברו בהיותו חלק מאותו כלל.

נלך לדוגמה שלך: אתה אוכל שרימפס= אתה עושה מעשה אסור=על מעשה אסור יש עונש. 2 סיבות למה זה אמור לעניין אותי במישור התיאורתי:
1. אכפת לי ממך (עד כמה ציני שזה נשמע,באמת!) וכחבר/אח/קרוב תפקידי לעצור אותך לפני שאתה פוגע בעצמך (דהיינו עושה מעשה אסור וחוטף בשבילו)
2. אתה חלק מקבוצה. אני כיחיד לא יכול להגשים את האידאל של עם ישראל. אם כולם יהיו רשעים ואני צדיק עדיין המצב על הפנים. העבירות שלך בתוך הקבוצה פוגעות בכולם,כולל בי.

עכשיו תגיד,"אבל אני לא מאמין בכל זה". יופי,אבל אני כן. גם ילד ששולח את היד לשקע חשמל לא "מאמין" שיקרה לו רע,תפקידי בתור אחד שבטוח שזה רע לעצור אותו.

ישן 22-08-2015, 20:55
צלמית המשתמש של maorhag

נכון,דיברנו.
בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "דיברנו על זה כבר... אתה מיתמם..."

ציטוט:
דיברנו על זה כבר...
אתה מיתמם כי אתה מלמד קוד אתי, שבאופן טבעי נמצא מעל החוק...

ולא מלמד אותו כהיסטוריה אלא כמה שצריך להיות.
להאמין בשטויות האלה צריך להיות מוגדר הפרעה נפשית. וללמד ולחנך אליהן עברה על החוק.

וכבר כתבתי לך,כמו שכתבתי למצפון למעלה- לימוד השקפת עולם,ואפילו חתירה ליישום השקפת העולם במערכת החוק, איננו עבירה פלילית אלא אבן יסוד במשטר דמוקרטי.
ובפעם המיליון, באותה מידה שזכותו של ערבי להאמין באללה ולנסות לגרום לכולנו להתפלל חמש פעמים ביום על פי חוק, זכותי להאמין במערכת ערכים שונה ולנסות להשפיע בכיוון שלה.
זה בעצם מה שעושים כל המגזרים בישראל- כל אחד מושך לכיוון האידאולוגי שהוא מושך בו,אתה יכול לא להסכים עם הכיוון אבל זה לא הופך אותו ללא חוקי. אני מתפלא איך הפלורליזם הקדוש לא תקף כשמדובר בדיעות שלא נוחות לכם...
ואגב, ההערות המעניינות בכל תגובה שלך כמה אתה חושב שמדובר בהפרעה נפשית, כמה שזה מטורלל, כמה שכל המאמינים צריכים אשפוז וכו' וכו' לא ממש מוסיפות לדיון ענייני. הבנו,אתה נגד,הלאה.

ישן 22-08-2015, 21:07
צלמית המשתמש של רועי AZ

אנחנו מקיימים את התורה רק כי אנחנו יודעים ומכירים בקיומו של מי שהכתיב אותה..
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "או שתשנה את התורה, או שהוא..."

ואנחנו יודעים שאפשר לעשות ה-כ-ל עם התורה הזו, כולל לעוות אותה ולשנות אותה ולהבין אותה איך שבא לנו.. ואפילו לא לקיים אותה כלל.

אבל אנחנו גם מבינים שיהיו לכך השלכות חמורות.

(אני כבר לא מדבר על עומקה של תורה והיותה הקודקס החברתי העליון המוסרי והנכון ביותר, מתוקף היותה מוכתבת ע"י מי שמכיר הכי טוב את האדם וברא אותו ואת חוקי התורה חופפים)

אז אנחנו לא נשנה את התורה. ניסו כבר, בכל מיני דרכים. היא תמיד שרדה יחד עם מקיימיה.

ישן 28-08-2015, 01:32
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אתה לא יכול לשבור את הקיר..? לנסות לעבור אותו?"

אתה ממש לא פוקח עיניים.
ואני התעלמתי מהקיר, הוא וירטואלי בעיני, בעיניך הוא לא.
אני לא יודע אם אתה שם לב, או אכפת לך בכלל, אבל אני מאד מודע להבדלים שביננו ואני מנסה לציין את זה, המסקנה שאני מגיע אליה כל פעם מחדש היא שאין לנו שפה משותפת אחרי דיון מאד מאד קצר.
לזה בדיוק אני קורא קיר.
אתה מקבל דברים בלי להבין או לחקור אותם, רק כי ככה כתוב.
זה קיר.
אז אני שובר אותו.
אתה יכול להסביר לי מה המשמעות של אוכל כשר לעומת אוכל לא כשר ? בא ננסה דוגמה ספציפית.
איפשהו באשכול הזה אמר לי מאור שאם אני אוכל שרימפס אני אענש, כי זה אסור.
ואני אומר, אוקי, אני רוצה לאכול שרימפס. אבל אסור. אסור זה קיר. אז אני שובר אותו, ואוכל שרימפס. ולא מקבל עונש.
עכשיו מן הסתם תכנס השאלה מה זה עונש, ואיך ניתן לקשר עונש למעשה האסור, ואיך ניתן להוכיח לאיזה מעשה אסור ניתן איזה עונש, ומה אם לא מוצאים עונש, אז אולי זה לא כזה אסור, אז אמשיך לאכול.
לוגיקה די פשוטה. תכניס יד לשקע תתחשמל ואולי חו"ח תמות. זה אחלה עונש לקבל על מעשה אסור. אם רק קיבלתי זרם חזק וכואבת לי היד שבוע והתפחמה לי האצבע לחודש, זה עונש חינוכי, לא מתתי וכנראה לעולם לא אכניס יותר אצבע לשקע.
אתה יכול לייצר לי משוואה כזו לגבי כשרות ?

john reese

ישן 28-08-2015, 10:14
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני לא יכול להסביר לך על כשרות, בזמן שאתה מכחיש את הבסיס...
בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתה ממש לא פוקח עיניים. ואני..."

לא קיבלתי עלי כשרות כי ככה בא לי או משעמום...

קודם השתכנעתי שקיים בסיס מוצק לכך ש.. (ואני בכוונה מתמצת לך את זה בפשטות)

א. אין אפשרות ליחס אקראיות/מקריות לעולם הזה ולבריאה הזו..

ב. אין אפשרות ליחס אקראיות לעובדה המוצקה, של הישרדות המסורת והעם שלך ושלי ספציפית בניגוד לכל היגיון סביר...

ג. עומק התורה וגדולתה, לאחר קריאת פרשנויות ולמידת רבדים יותר פנימיים, מבלי להתייחס רק לדברים השליליים שבה. בדיוק כשם שתתייחס רק לאפשרות שתתפחם מהתחשמלות ולא תיקח במשוואה בכוללת את כל המהפכה שהביא החשמל לחיינו.. זה סביר בעיניך לעשות כן?

ד. לי אישית ארעו דברים שאין לי הסבר אחר זולתם. (זולת זה שקיים מישהו שם למעלה שמכוון דברים).

אז אתה יכול לקחת כל מרכיב ומרכיב במשוואה ולהתווכח איתי עליו. אז אני מחדש לך שהשלם גדול מסך חלקיו למרות ששלושת הסעיפים הראשונים חזקים מספיק לעמוד כל אחד בפני עצמו..

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 28-08-2015 בשעה 10:16.
ישן 28-08-2015, 15:40
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "זה חרטא כל מה שכתבת. זה בדיוק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
זה חרטא כל מה שכתבת.
זה בדיוק הקיר הזה.
בראשית ברא אלוהים את השמים ואת הארץ ואל תשאל אותי איך ולמה ומדוע, פשוט תקבל את האקסיומה ותגיד אמן.

האפשרות השניה שהם נוצרו כך סתם לפני X מיליארד שנה והכל בסדר.

וכך לגמרי באקראי, לפני Z מיליון שנים נוצר האדם וכל הזמן מחפשים אב קדמון חדש.

והאקלים בכדה"א והשמש והירח שקשורים קשר הדוק. זה הכל מקרי.

העיקר לזרוק מספרים, להגיד כמה מילים מפוצצות כמו פחמן 14 ולך תוכיח..

את זה אתה מקבל באמן גדול...

אל תדבר איתי על השרדות כאשר יש לך את השואה במשוואה. קורבנות אדם לא במשחק שלי.

למה אתה כל הזמן נדבק לשואה, כאילו העם היהודי קיים רק מאז. לאן נעלמים אצלך 2000 שנים אחורה?

למה אתה לא מתייחס לעובדה שתאור השואה מופיע בספר דברים פרק כ"ח כמה שעתיד להתרחש אם לא ישמרו כשרות (ועוד כל יתר החוקים והמשפטים)?

למה אתה לא מתייחס לעובדה שאת השואה ביצעו דווקא בני התרבות מערבית שאתה כ"כ גאה להשתייך אליה ולבעוט ולרמוס את זו המקורית שלך?

זה מדהים איך אנשים אשכרה מאמינים בשדים ופיות ומוכנים למות בשבילם.

זה בדיוק העניין... למה שתשמור כשרות באמת? למה שבת?! מה יקרה?

פתח את דברים פרק כ"ח ותראה שמה שכתוב שם אכן קרה. ויקרה יותר גרוע לפי ספר יחזקאל.

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 28-08-2015 בשעה 15:42.
ישן 29-08-2015, 20:42
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 122 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתה מערבב פה בשר וחלב אני..."

ישן 30-08-2015, 03:26
צלמית המשתמש של רועי AZ

מי שעושה לעצמו הנחה גדולה, זה מי שמתחמק בעקביות
בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אז במאמר המצורף לא באמת נאמר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
אז במאמר המצורף לא באמת נאמר משהו מעבר לגם אם אין סיבה רפואית/פיזית אז יש סיבה רוחנית וציווי של אלוהים, אז כמו שאני מקבל עוד איסורים בלי לחשוב למה לא אקבל גם את זה.
זו הנחה גדולה מאד שאדם עושה לעצמו, למה לחשוב לבד אם אפשר פשוט להגיד אמן.

משאלות לגיטימיות שהופנו אליו ולא טורח לסתור אותן. בניגוד לגראוצ'ו, יש לי עקרונות ואם אתה לא אוהב אותם תיאלץ להתמודד כי אין לי אחרים. מה שאני מחזיק בו חזק מעל כל עקרון אחר.

אתה מוכן לאמץ ספר חוקים שרובו לא רלבנטי במיוחד עם התפתחות המחקרים והמדע, ואני זה שיודע לשאול.
ואני שואל למה. ואין לך באמת תשובות לתת לי לצערי (או לשמחתי למען האמת)

לספר חוקים אין ולא יהיה שום קשר למדע שסותר עצמו חדשות לבקרים. לצד איסורים כאלו ואחרים התורה כוללת בעיקר כללים להתנהגות בסיסית כבני אדם. היא כוללת את הכרת הטוב, עזרה לחלש, ביטול האגו הנפוח מחשיבות עצמית, התחשבות בזולת, פיתוח האישיות ועוד כמה דברים ממש יפים. אני מבין שאת כל אלה אין לך, או שאתה די מתקשה עם זה, זה לא אומר שזו לא האמת או שזה לא נכון....

ישן 31-08-2015, 08:16
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 129 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "נו באמת 2 מה בדיוק אתה אומר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
לאיזה מוסכמות שלא הצלחתי להסביר את פישרן אני אומר אמן ?
ברמה של כשרות כן ? אל תביא לי קניבליזם וגילוי עריות וכד׳

1. דת זה בהכרח דבר רע. לא משנה מהן החלופות.
2. לא לגיטימי להחזיק בעמדה מוסרית שסותרת את החוק ("זאת אומרת שאין לך בעיה להחזיק ספר חוקים משלך ולדבוק בו למרות שיש ספר חוקים אחד ויחיד למדינה. ואתה עדיין לא מבין איפה הבעיה ?")
3. עונש מוות זה בהכרח דבר רע. לא משנה מהן החלופות.
4. לאחרים אסור לייחל לדברים שלדעתך לא לגיטימיים ("פה בדיוק אנחנו נבדלים, במה שמותר לך לייחל לו ובמה שלא").
5. לא להתערב בחיי אחרים נעלה מוסרית על התערבות בחיי אחרים ("נקודת המוצא שלך לא מקובלת עלי, ולא רק עלי מן הסתם. למה לא ? או למה שלי טובה יותר? כי אני לא מפלה, לא מדיר, לא נכנס לאף אחד לצלחת או למיטה. אתה עושה את כל הארבעה.")

כל אחד מהסעיפים האלו מייצג אמונה שלך, שבשמה אתה פוסל אמונות של אחרים.
ובכולן מספיק שתבדוק אותן לעומק, ומהר מאוד תראה שאתה מסתייג מרובן.

1. דת היוותה ומהווה בסיס חברתי לקהילה, ובכך הקטינה ומקטינה אלימות פנים קהילתית (עוד לא התקיים בסיס חברתי שהפחית אלימות בין קהילתית. אני יודע שהיית רוצה שזה יהיה קיים, אני דן במציאות ובהשלכות שלה, לא ברצונות).
2. לאסור על אנשים להחזיק בעמדות שהן נגד החוק? אני באמת צריך להסביר את הסעיף הזה?
3. תשווה את העלויות ואת כמות הסבל לנאשם, ותראה שיש למוות מהיר הרבה יתרונות על פני מאסר עולם. ובבקשה על תגיע לטיעון של קדושת החיים, אתה הרי מנסה לטעון שלא מדובר באמונות.
4. אז עכשיו אנחנו קובעים לאחרים למה מותר להם לייחל? מי אמר משטרת מחשבות ולא קיבל?
5. אי אפשר להתקיים בלי להתערב בחיי אחרים. בכך שאתה אוכל את האוכל שלך וקונה בגדים אתה מתערב בחיי אחרים, ואם קנית בגדים מבנגלדש או מוצר ממוחשב (פלאפון, טאבלט, לפטופ) אתה בהכרח מימנת עבדות שגם התנ"ך מגדיר כלא לגיטימית.

ישן 31-08-2015, 14:42
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 130 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=מצפון] לאיזה מוסכמות..."

צר לי אבל אני לא נכנס לויכח הזה איתך עכשיו.
אתה עושה זום אאוט ומסתכל על הכל בעיניים בינאריות, ככה אתה עושה, ככה ההוא עושה.

אני נמצא בזום אין, מדבר על נושא ספציפי, ביקשתי הסבר על כשרות, מאחר ובהודעה קודמת נאמר שהשואה באה כתגובה על אי שמירת כשרות ועוד חטאים.
לא מבין את הכיוון שלך, וכרגע לא מעוניין ללכת למקום אחר.
יש לך מה לעזור לרועי או לי בהסבר למה אסור לאכול שריפמס ולמה זה יעלה לי ולסובבים אותי בחיי ?
רק זה מעניין אותי כרגע, לא המוסכמות של כל חברה, משטרת המחשבות ועונש מוות כן או לא . (לא)

john reese

ישן 31-08-2015, 18:17
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 131 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "צר לי אבל אני לא נכנס לויכח..."

1. אם אתה בוחר להתמקד רק בפרטים, אף פעם לא תוכל להגיע להסכמה על שום דבר, כי במיקרו אין אף פעם שתי דעות זהות.

2. למי שמחזיק בתפיסה שבורא עולם ברא את הכל כרצונו ושרצונו מפורש בשולחן ערוך - אסור לאכול שרימפס כי זה חלק מהתוכנית האלוהית שיהיה שרימפס ואדם שיבחר בטוב לא יאכל אותו.
לאדם כזה גם חשוב שאתה לא תאכל שרימפס, בדיוק כמו שלך חשוב שאדם אחר לא ישרף בחיים.

3. באותה מידה כל העמדות שלך שציינתי מבוססות על אמונות אקסיומטיות..אתה יכול להסכים עם האקסיומה או לא להסכים איתה, או פשוט לבחור אקסיומות לפי מידת התועלת/נזק שהן גורמות לסביבה כמוני. אבל לטעון שהדעה שלו לא לגיטימית כי היא אקסיומה בעוד לך יש אקסיומות לא מבוססות באותה מידה - זה מגוכח.

ישן 01-09-2015, 14:17
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 132 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "1. אם אתה בוחר להתמקד רק..."

למה אתה חושב שאני מחפש להגיע להסכמה ?
אני יודע שאין הסכמה, יש בתי קברות שמלאים באנשים שחשבו שיגיעו להסכמה והתבדו והתאדו.
אני מדבר ברמת המיקרו כי שם אפשר לדבר על סוגיות של היום יום.
סוגיות בהן אני שואל למה, והדתי אומר אמן.
לא מעניין אותו להסביר שאני לא מוכן לקבלן בלי הסבר, כמו כשרות.
וחמור מזה, כמו האמונה שאי שמירת כשרות הביאה להשמדה המונית של יהודים.
לא באמת מעניין אותי הווצרות הדת, מנגוני השליטה וכו.
זו היסטוריה עצובה בעיניי, כי היום אנשים הורגים אנשים ומוכנים למות בשמה.
אותי מעניין מה אעשה היום בבוקר ואיך אגיע לראות גם את מחר, ואת השבוע שאחריו.
וזה לא נובע משטחיות או גשמיות יותר, אלא מפרקטיות

john reese

ישן 01-09-2015, 14:25
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "למה אתה חושב שאני מחפש להגיע..."

1. אני חושב שכולם הבינו שמפריע לך שהוא מתבסס על אקסיומות. רק שהאענה שלי היא שגם אתה מתבסס על אקסיומות, אחרות, ולכן הביקורת שלך עליו פוסלת את העמדות שאתה מציג.
2. אתה שם הרבה דגש על כך שאנשים הורגים בשם הדת, רק שאתה מפספס את כל האנשים שלא נהרגו בגלל שהיה בינם מכנה דתי משותף.
המבנה החברתי הרחב ביותר אחרי הדת הוא השבט.
חברות שבטיות הרבה יותר אלימות מחברות דת, ולו רק בגלל שהן הרבה יותר קטנות מה שמגביר את האלימות הבין קבוצתית.
אבל מכיוון שלא מעניין אותך ההיסטוריה ומבנים חברתיים, אתה פשוט לוקח נקודת דאטא ומוציא אותה מהקשרה כדי להגיע למסקנות שיתמכו באקסיומות שלך.
בדיוק כמו כל מאמין אחר.

ישן 31-08-2015, 07:07
צלמית המשתמש של רועי AZ

סליחה, אם אתה טוען לריקנות מתוכן, לפחות תסתור את מה שכתבתי
בתגובה להודעה מספר 127 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "נו באמת אני מגיב להודעה ריקה..."

עדיין לא הפרכת את כל הכתוב בהודעותיי.

חצי אשכול אתה פשוט מתחמק מלתת תשובה על הבסיס שעליו אני עומד בקיום הכתוב בספר החוקים...

האם אתה יכול לסתור מהותית את מה שכתבתי על ספר החוקים הזה ארבע הודעות מעל?

ישן 01-09-2015, 14:08
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "ובמונחים שלך...?"

תהליך איטי של התפתחות עד שהאדם קיבל קצת שכל
לא נכנס לזה כי זה לא ויכוח מדעי פה
אבל החברים מההודעות למעלה עזרו לי להבין שאתה לא מחפש משמעות אתה כבר יש לך אותה.
אני מחפש היגיון ואתה הדגמת את זה בצורה הכי פשוטה
אם הרופא אומר לך קח X Y Z אתה אומר אמן ולוקח, הוא הרי רופא, מה אתה יודע.
אני חושב שרופאים יכולים לטעות, ואבדוק ואפילו אשאל שאלות, לדעת לפעם הבאה ולהבין מה קורה עכשיו.
אתה מקבל את דברי האלוהים כפי שהם כתובים בתורה כפי שהם. בחרת להכנע, בחרת להחליט שככה היה, וככה יהיה. אתה מקבל על עצמך את כל האיסורים ואתה לא שואל למה, כי אלוהים ביקש.
ומה או מי זה אלוהים ? הוא גם ביקש שלא נפריע לו בזה, ולא נערער על סמכותו ולא נעקוף אותו.
אני לא, ותמיד אשאל למה ומדוע ותסביר ותדגים.
אנחנו שוב באותו מקום, אתה בטוח שאתה יודע, ואני שואל למה.

john reese

ישן 01-09-2015, 20:22
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 148 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "קיבל שכל ממי?"

אין פה תנאים לקיום הדיון הזה ,לא לי וגם לא לך.
רוצה לייצר אוסף סיסמאות והכרזות שרירותיות ? סבבה
אני לא שותף.
הדיון פה לא היה על הבריאה וכיצד התחיל העולם.
אם אתה צריך את זה בשביל להסביר לי למה חגבים כשרים ושרימפסים לא, אני מוותר מראש.
אם אתה מחפש לגיטימיות לסקילת הומואים בסיפור הבריאה , גם בזה אינני מעוניין.

אני מחפש להשתמש בשכל ולא באין שכל.
אין שכל זה ככה זה וזה הכי טוב, תראה 2000 שנה אחורה זה בדיוק הדיון ברייקר בשבילי.
כנראה שתם אם זה הכיוון שאתה מתעקש עליו

john reese

ישן 01-09-2015, 22:16
צלמית המשתמש של רועי AZ

ואני רואה פה התחמקות שרירותית..
בתגובה להודעה מספר 150 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אין פה תנאים לקיום הדיון הזה..."

מי נתן לך את השכל?

איך נוצרה אצל האדם אפשרות לרחם על..

אם לשיטתך היה אדם לפני כך וכך שנים - ניאנדרטל - האם אתה יודע להצביע על הנק' בזמן שבו נהפך האדם להיות מה שהוא היום..

מי יצר את האוויר ואיתו את הצורך של האדם בו לקיומו הבסיסי?

אלה שאלות שזכותי לשאול והן רלוונטיות בהחלט לדיוננו..

תשובות בבקשה...?

ישן 02-09-2015, 03:00
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 151 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "ואני רואה פה התחמקות שרירותית.."

אין לי את התשובות כאמור.
אבל זה בגלל שאין לי הידע המספיק לספק את התשובות.
לא התחמקות, ולא הודאה בטעות, פשוט כמו שציינתי אין פה את התנאים לקיום של הדיון הזה.
מי ייצר את האוויר ? זאת שאלה טובה, בערך כמו מי ייצר את אלוהים.
כמו שאחד הוא התשובה לשני, יש גם תשובה לראשון.
כאשר אתה יוצא מנקודת הנחה, בידיעה ברורה שזו האמת לאמיתה ואין מלבדה, שאלוהים ייצר את הכל, ואף אחד לא ייצר את אלוהים, כי אלוהים הוא הכל יכול היחידי בעולם, ביקום, ב X, אין שום אפשרות לייצר דיון אמיתי.
מדיון על הומואים ושרימפס, אתה גררת אותי לבריאת האדם והעולם, אז אני מקבל שאני מתחמק.
לא זה היה הדיון, ואם זה הבסיס להסבר על שרימפס, אז גם לא יהיה דיון.

john reese

ישן 02-09-2015, 07:39
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 152 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אין לי את התשובות כאמור. אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
אין לי את התשובות כאמור.

לי יש.

אבל זה בגלל שאין לי הידע המספיק לספק את התשובות.

לי יש.

כאשר אתה יוצא מנקודת הנחה, בידיעה ברורה שזו האמת לאמיתה ואין מלבדה, שאלוהים ייצר את הכל, ואף אחד לא ייצר את אלוהים, כי אלוהים הוא הכל יכול היחידי בעולם, ביקום, ב X, אין שום אפשרות לייצר דיון אמיתי.

על מה מבוססת הק' הנחה הזו? על ספר הספרים ומה שכתוב בו ושאכן התרחש במציאות, כולל הסיפור המורכב של העם שלך ומה יקרה אם תאכל שרימפס...

תפתח את הספר ותראה שמישהו חשב עלייך לפני 3000 שנה.

למה אתה לא עושה את זה?

יש'ך עותק של הספר בכלל?

זה לא משהו שאינו בר השגה, אני כרגע לא מדבר איתך על להאמין במה שלא גלוי לנגד עינייך.

הספר הוא בהחלט מוחשי, פתח אותו, את אותו ספר ששרד את כל הניסיונות להשמידו/לצנזרו ושבלעדיו הייתי בדיוק כמוך.

ותקרא.

לא מבין משהו? אני פה.

מדיון על הומואים ושרימפס, אתה גררת אותי לבריאת האדם והעולם, אז אני מקבל שאני מתחמק.
לא זה היה הדיון, ואם זה הבסיס להסבר על שרימפס, אז גם לא יהיה דיון.

אחרי שתעשה את זה, לא אתחמק ממך. מבטיח.

ישן 02-09-2015, 14:06
צלמית המשתמש של רועי AZ

לא הבנתי, האם הכתוב אצלם מתאר דברים שאכן התרחשו במציאות?
בתגובה להודעה מספר 154 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "גם להינדים יש ספר שמתאר את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
גם להינדים יש ספר שמתאר את יחסי המין בין האל לאלה, ה"אוהם" זה צליל הגמירה ואז העולם נולד.
והאל נראה חצי פיל חצי בן אדם.
וזה כתוב בספר הספרים שלהם
והם לא רק שרדו, יש מלא הודים, זאת אומרת שהאל היה איתם ולא נגדם.
אז אם זה כתוב בספר עתיק זה בטוח נכון. וואוו, ככה אתם מחנכים את הילדים שלכם ? מפחיד ועצוב.

האם לך יש מציאות אחרת מזו של העם היהודי?

האם אתה מכחיש את העם היהודי?

ישן 02-09-2015, 14:47
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 157 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "כן אבל!"

קודם כל זה יפה שאתה מסוגל להבין את זה, הצד השני לדיון מסתבר לא מסוגל.

בתגובה לתוספת שלך, אנחנו יכולים לשחק משחק ארוך של השוואת מקרים פרטניים שסתם יתיש את שנינו.

אני חושב שכל אותם מקרים מסתמכים על:
1. עדות שמיעה (כתוב בתנך ש 600,000 בתי אב צפו באירוע, אבל זה עדיין מקור אחד שמספר לנו על זה. הרי אם בספר אחר כתוב שמליון בתי אב צפו באירוע אלוהי אחר, אתה לא היית מקבל את הטיעון הזה. באותה מידה מי שמאמין באותו ספר ולא מאמין בתנך לא מקבל את הטיעון שלך...).
2. מקרים מודרניים יחסית, שאתה מייחס אותם לאלוהים, "מצפון" למקריות, והינדי לאחד מאלפי האלילים שלו. כמו שהם לא ישכנעו אותך באמונתם שזה מקרי, או שאליל כלשהו אחראי לנס, אתה לא תוכל לשכנע אותם שמדובר בנס אלוהי.

עד כאן אנחנו מסכימים?

כדי לקבל את מה שהאחר אומר, אנשים צריכים לצאת מנקודות מבט שהן לפחות דומות.
נקודות המבט שלכם סותרות אחת את השניה לחלוטין.

ישן 02-09-2015, 15:20
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 158 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "קודם כל זה יפה שאתה מסוגל..."

בתגובה לתוספת שלך, אנחנו יכולים לשחק משחק ארוך של השוואת מקרים פרטניים שסתם יתיש את שנינו.

לך על זה.. עוד לא התחלתי.

2. מקרים מודרניים יחסית, שאתה מייחס אותם לאלוהים, "מצפון" למקריות, והינדי לאחד מאלפי האלילים שלו. כמו שהם לא ישכנעו אותך באמונתם שזה מקרי, או שאליל כלשהו אחראי לנס, אתה לא תוכל לשכנע אותם שמדובר בנס אלוהי.

מקרה "מודרני" שקשור בעם שלי ומופיע בספר שלי לגבי אותו עם - יכול לבוא אותו הינדי ולטעון משהו לגבי זה?

אם בא לפה אחד בשם מארק טווין בזמנו ומתאר את העזובה:

ציטוט:
"...המדבריות הללו ריקים מאדם, תלים דהויים אלה של שממה... טול אותו תל חרבות, כפר נחום; טול את טבריה, כפר אווילי המתנמנם בצל ששת דקליו האבלים; אותו מורד שומם שבו דהרו חזירי מעשה הנס אל תוך הים, ובלי ספק חשבו כי מוטב להם לבלוע שדים ורוחות ואף לטבוע במים, מלהוסיף לחיות במקום כזה... טול אגם חדגוני, קודר ונטול מפרש זה, הנח בתוך טבעת גבעות צהובות וגדות נמוכות ותלולות... כל הדברים האלה – אם אינם מהווים חומר מצוין לשיר ערש מרדים, הרי לא ייתכן שיר ערש בעולם."

כשבספר הספרים כתוב (מודגש באדום) -

ציטוט:

הרמב"ן מתאר תיאור היסטורי בפירושו לתורה (ויקרא פרק כו פסוק טז) "ונתתי את עריכם שממה את מקדשיכם ולא אריח בריח ניחחכם" . "והשמותי אני את הארץ ושממו עליה אויבכם היושבים בה" וכן מה שאמר בכאן (בפסוק לב) ושממו עליה אויביכם, היא בשורה טובה מבשרת בכל הגליות שאין ארצנו מקבלת את אויבינו, וגם זו ראיה גדולה והבטחה לנו, כי לא תמצא בכל הישוב ארץ אשר היא טובה ורחבה ואשר היתה נושבת מעולם והיא חרבה כמוה, כי מאז יצאנו ממנה לא קבלה אומה ולשון, וכולם משתדלים להושיבה ואין לאל ידם:

כלומר רק ארץ ישראל היא המתנהלת על פי מעשינו, מעשיו של עם ישראל, שרק היא בניה של ארץ ישראל, ברגע שאנחנו באים לארץ היא מאירה לנו פנים ונותנת את פריה וצמחה בעין יפה וברגע שאנחנו גולים היא שוממה ולא רק לנו אלא גם לגויים.

יכול איזה אידיוט, לדחוף לי לדיון את "צליל הגמירה"?

עד כאן אנחנו מסכימים?

לא!!

כדי לקבל את מה שהאחר אומר, אנשים צריכים לצאת מנקודות מבט שהן לפחות דומות.
נקודות המבט שלכם סותרות אחת את השניה לחלוטין..

אם ממש רוצים כדי להצדיק אורח חיים מעוות אז אפשר הכל. הכל!

ישן 02-09-2015, 15:35
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 159 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "בתגובה לתוספת שלך, אנחנו..."

1. ברור לי שלא נצליח להתיש אחד את השני, ולו רק בגלל שבחלק לא קטן מהדעות שלנו אנחנו די דומים. אולי יפתיע אותך לדעת שזה נכון גם לגבי ולזה המתכנה כאן בנימין ווילארד.

2. מקרה "מודרני" (כלומר כזה שיש לו עדויות ממקורות רבים ומתועדים) שנוגע לעם שלו, ומתאים למה שכתוב בספר שלו. יש לא מעט ספרים שאנשים טוענים שחזו את שיקרה, מהספרות ההינדית העתיקה ועד לנבואות נוסטרדמוס למינהן.
שוב, אני לא שואל האם אתה תקבל את הטענה שהספר שלו קדוש לאור העובדה שהוא הצליח למצוא דמיון בין המתואר בספר למציאות.
אני שואל האם ברור לך שגם הוא יכול לטעון את אותו הדבר, לגבי ספר אחר, ולכן לשלול את קדושת התנ"ך?

(ודרך אגב, אני לא מאמין שהספר קדוש. אלו חלק מהרעיונות שמובעים בו שמכילים קדושה. כמעט כל אלו שאני מתקשה איתם, כבר באו פרשנים, מתקופת הזוגות ועד תקופת האחרונים, ומצאו להם סייגים ואילוצים שהופכים אותם ללא רלוונטים עד ימות המשיח).

ואת הספר של מארט טווין אני מכיר, וגם את התנך. למעשה סביר שאתה מכיר את שולחן ערוך יותר טוב ממני, ואני מכיר את התנ"ך יותר טוב ממך.

בהנחה ואתה מקבל את מה שכתבתי בסעיף 2, על מה אנחנו לא מסכימים?

ישן 02-09-2015, 16:53
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 159 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "בתגובה לתוספת שלך, אנחנו..."

אני מניח שאדיוט אתה קורא למיליארדי הינידים, לידיעתך מדי יום נשמעים הרבה יותר זמזומי ״אוהמ״ משמע ישראל. ואם קראת לי אידיוט זה גם בסדר, אם אתה לא מסוגל לשמור על דרך ארץ כיצד בכלל תוכל להכיל את התורה.

666 הולך על דרך ההגיון הבינארי, ומנסה להציג לך משוואות סותרות.
אני מנסה לדבר ברמה הכי בסיסית, של מה שהעיניים רואות ומה העיניים שומעות.
וספר עתיק ככל שיהיה, במיוחד כזה שמתאר ניסים, לא תקף בעיני כי אני רוצה גם לראות.
אני לא מאמין.
אתה מהצד השני לא שואל למה, אתה מקבל את זה כככה.
אני שואל למה השמש זורחת כל בוקר ? למה אסור לי לאכול שרימפס?
אתה אומר עזוב אותך, אלוהים ברא את השמש (הוא גם ברא את המדע למרות שהוא לפעמים סותר אותו) והתפריט של היום נמצא בספר, אל תתווכח אחרת יקרו לך דברים רעים.

פעם לא ידעו יותר מדי, היום כן.
מוזר שאתה מוכן לקחת תרופה שתציל את חייך שהומצאה אתמול, אבל אתה מתייחס לניסים שמתוארים בתנך כעובדה מוגמרת שאסור לערער עליה או לתהות לאמיתותה.

john reese

ישן 02-09-2015, 17:16
צלמית המשתמש של רועי AZ

אם אתה איש אמת, תקרא את כל התגובה ותענה אחד לאחד!
בתגובה להודעה מספר 165 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אני מניח שאדיוט אתה קורא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
אני מניח שאדיוט אתה קורא למיליארדי הינידים, לידיעתך מדי יום נשמעים הרבה יותר זמזומי ״אוהמ״ משמע ישראל. ואם קראת לי אידיוט זה גם בסדר, אם אתה לא מסוגל לשמור על דרך ארץ כיצד בכלל תוכל להכיל את התורה.

האם אתה קובע אמיתות כלשהיא לפי אומדן מספרי? באמת?

וספר עתיק ככל שיהיה, במיוחד כזה שמתאר ניסים, לא תקף בעיני כי אני רוצה גם לראות.
אני לא מאמין.

ואם הניסים הללו עדיין מתרחשים..? התרחשו בעבר הלא רחוק..? בדיוק כמו הדוגמא עם מארק טווין שהבאתי לעיל?

ומה בדבר כל אלה:

ציטוט:

"אינני יכול לשפוט את העם היהודי על פי הכללים המקובלים של ההיסטוריה האנושית. העם היהודי הוא משהו מעבר לזמן." ~ ז'אן-פול סארטר, פילוסוף צרפתי

"לפי הקריטריון המטריאלסטי [החומרני] והפוזיטיבי [ההפך מחומרני], צריכה הייתה אומה זו לעבור מן העולם. קיומה הוא תופעה מסתורית ומופלאה, המעידה כי חיי אומה זו מתנהלים בכח גזרה קדומה." ~ ניקולאי ברדייב, פילוסוף רוסי

"דבר מתמיה, הוא לראות את העם היהודי הזה שורד שנים כה רבות, כשהוא נתון תמיד לעינוי, ...הוא דבר שסותר את עצמו, הריהו שורד למרות עוניו." ~ בלז פסקל (1623-1662), פילוסוף ומתמטיקאי צרפתי

"שמירת הזהות הלאומית מצד אומה ללא עצמאות מדינית, ללא שפה מדוברת אחידה, אומה שאינה מרוכזת, אלא מפוזרת על כל קצוות תבל, ולמול רדיפות נוראות רצופות – זוהי תופעה כה לא רציונאלית שלמולה ניצב כל היסטוריון פעור פה." ~ ארנולד טוינבי, מגדולי ההיסטוריונים של המאה ה-20, אשר חקר את עלייתן ושקיעתן של 21 תרבויות (1889-1975)

"יש לעם היהודי היסטוריה שאינה כשל כל העמים. כתבתי פעם שהיהודים הם תאונה של ההיסטוריה, משהו שאיננו תואם את הכללים המקובלים של ההיסטוריה." ~ פרופסור ג'ורג' פרידמן, סוציולוג והיסטוריון צרפתי נודע

"עם זה התגבר על שורה מדהימה של צרות ופגעים שעל פי דרך הטבע אין לעמוד בהם. התקיימות ממושכת זו בניגוד להיגיון ההיסטורי היא הדבר המופלא ביותר והמצריך הסבר, אף כי גם אריכות הימים כשלעצמה מפליאה היא למדי." ~ הרמן ווק (1915), סופר אמריקאי

"מה זה יהודי? שאלה זו אינה מוזרה כפי שזה יכול להיראות תחילה. הבה נראה איזה מן יצור מיוחד הוא זה, שכל שליטי עולם וכל העמים העליבוהו ודיכאוהו וגירשוהו ורמסהו, רדפהו, שרפו, והטביעו, והוא, על אפם ועל חמתם, ממשיך לחיות ולהתקיים. מה זה יהודי - שלעולם לא הצליחו לפתותו בשום פיתויים שבעולם שמדכאיו הציעו לו בלבד שיתכחש לדתו ויטוש את אמונת אבותיו. יהודי - הנו סמל הנצח. הוא שלא יכלו להשמידו לא טבח ולא עינויים; לא אש ולא חרב האינקוויזיציה לא הצליחו להכחידו. הוא אשר ראשון בישר דבר ה'; הוא אשר זמן רב כל-כך שמר על הנבואה ומסרה לאנושות כולה. עם כזה לא יכול להיעלם. יהודי הנו הנצחי - הוא התגשמות הנצח." ~ לב טולסטוי

"המצרים, הבבלים והפרסים עלו ומלאו את העולם בשאון הדר ויפעה, עד שהועם הזוהר והם שקעו ועברו מן העולם. היוונים והרומאים הלכו בעקבותיהם. עוררו רעש עצום ונעלמו. עמים אחרים הופיעו, נשאו ברמה את לפידם לזמן מה, אך הוא נשרף באש של עצמו. ועתה, הם יושבים בצל או אבדו בכלל. היהודי ראה את כולם, הכה את כולם, והוא היום מה שהיה מאז ומעולם. אינו מראה סימני שקיעה, לא תשישות של זקנה, אין האטה בכישוריו, וערנותו לא קהתה. כולם בני תמותה בעולם, מלבד היהודים. כל הכוחות חולפים אך הוא נשאר. מהו סוד נצחיותו?" ~ מארק טווין (1856-1904)

"הדת היהודית מדברת על סוף שיבוא לעולם הזה, ועל הופעתו של עולם אחר, מבוסס על עולמנו זה, אך מסודר בצורה שונה. דבר נוסף המוצא חן בעיני: המתים, יהודים ואחרים, ישובו לתחייה ויחדשו חייהם על האדמה. (בניגוד לתפישה הנוצרית, לפיה למתים היהודים אין 'קיום' אחר מאשר בתוך קברם), והם עתידים להיוולד מחדש לחיים בעולם החדש. עולם חדש זה – הוא הסוף האידיאלי". לשאלתו של בני לוי: "מה בכל זאת תופס את לבך?" עונה סארטר: "המטרה. זו שכל יהודי מחזיק בה, במודע או שלא במודע, אשר צריכה, בסופו של דבר, לאחד את האנושות. זהו סוף במובן החברתי והדתי, אשר מצוי אך ורק אצל העם היהודי. עבורי, המשיחיות היא דבר חשוב, שהיהודים לבדם הגו בצורה כזו, היכולה לשמש גם את הלא-יהודים למטרות מוסריות נוספות ...מכיוון שמטרתם של הלא-יהודים – אליהם אני משתייך – היא המהפכה. ולמה בדיוק אנו מצפים מן המהפכה? – להיעלמותה של החברה העכשווית ולהחלפתה בחברה צודקת יותר, שבה יוכלו בני האדם לקיים יחסים טובים בינם לבין עצמם. כלומר, חברה בה היחסים מבוססים על המוסר. רעיון זה של סוף אחרון למהפכה הוא, באופן כלשהו, הרעיון היהודי: המשיחיות והגאולה. כמובן, תתעוררנה בעיות כלכליות עצומות, אבל בניגוד לקרל מארכס ולמארכסיסטים, בעיות אלה אינן העיקר. הפתרון שלהן הוא אמצעי, ובמקרים מסוימים, להשגת הדו-קיום התוך-אנושי של מרכיבי החברה. לכן, המציאות היהודית צריכה להישאר בתוך רעיון המהפכה הלא-יהודית. היא צריכה להעניק לה את הכוח המוסרי".~ ז'אן-פול סארטר.

"הפרסים, היוונים, הרומאים טואטאו מעל פני האדמה, ושבט פעוט שראשיתו קדמה ללידת אותן אומות גדולות, עודנו קיים בטהרתו בתוך חורבות ארצו. אם יש דבר בקרב האומות הנושא עליו חותם של נס, כאן, לפי דעתי, טבוע הנס בבהירותו". ~ רנה שאטובריאן, סופר, מדינאי ודיפלומט צרפתי, הנחשב למייסד התנועה הרומנטית בספרות הצרפתית.

"כל יהודי בפני עצמו יודע שהוא רגיל בתכלית, אולם בהסתכלות כוללת, דומה שאנו מעורבים בדברים מופלאים וחסרי פשר... מספר היהודים בעולם קטן מטעות סטטיסטית במפקד האוכלוסין הסיני. ואף על פי כן, אנו ממשיכים לחרוג מגודלנו המספרי. דברים גדולים, כך נדמה, קורים סביבנו ולנו" - מילטון הימלפרב.

"היהודים שכחו שהם בני מלכים... היהודים לבדם ניצבו בהר סיני, ורק בהם משוקעים הקולות והברקים של הדיבור האלוהי. הם, לדאבון לבנו, שכחו זאת, אבל המקרא לא שכח, ובכל זאת אסור לזלזל בעדים מתכחשים אלה. הם עתידים באחד הימים להיזכר מיהם ולהיות מה שנועדו להיות" ~ אהרון אפלפלד(וצ), 'והזעם עוד לא נדם', עמ' 24.

"חידת עולמים זו שנקראה שאלת-היהודים עדיין מזעזעה את הרוחות גם בימינו כבימים מקדם. משוללת פתרון, כשאלת רבּוּע העגוּל, עומדת היא, בהבדל מזו, עוד גם עתה בשוּרה הראשונה של שאלות היום. סבּת הדבר היא, כי השאלה הזאת אינה ענין לעיון בלבד, אלא החיים בפועל הם כאִלו מחַדשים נעוריה יום יום ודורשים בחָזקה למצוא לה פתרון". ~ יהודה לייב פינסקר(וצ)

"אנו עם עתיק. תחילת קיומנו לפני קרוב ל־4,000 שנה, בימי אברהם, יצחק ויעקב. נדדנו רבות במהלך השנים, התגברנו על האויבים הגדולים ביותר וביססנו מחדש את ההגדרה העצמית שלנו בביתנו ההיסטורי, ארץ ישראל. מסעו של העם היהודי לאורך ההיסטוריה לימד אותנו שני דברים: לעולם אל תוותר על התקווה, תמיד תהיה דרוך." ~ בנימין נתניהו, נאום באו"ם, אוקטובר 2013.
"בזמננו מומשו חזונם של הנביאים. כפי שאמר הנביא עמוס: 'ושבתי את שבות עמי ישראל, ובנו ערים נשמות ויישבו, ונטעו כרמים ושתו את יינם, ועשו גינות ואכלו את פרים, ונטעתים על אדמתם ולא ינטשו עוד.' גבירותיי ורבותיי, עם ישראל חזר לביתו ולעולם לא ייעקר ממנה שוב". ~ בנימין נתניהו, נאום באו"ם, אוקטובר 2013.

"תגיד, מה הסוד של העם היהודי?" ~ נשיא טורקמניסטן, ספרמירט ניאזוב(וצ), לשמעון פרס.

האם לפסוק:

"וְאַף גַּם זֹאת בִּהְיוֹתָם בְּאֶרֶץ אֹיְבֵיהֶם, לֹא מְאַסְתִּים וְלֹא גְעַלְתִּים, לְכַלֹּתָם לְהָפֵר בְּרִיתִי אִתָּם, כִּי אֲנִי ה' אֱלֹהֵיהֶם". (ויקרא כו, מד

יש קשר לכל מה שחושבים עלינו הגויים בציטוטים שהבאתי??

(ויקרא כו, לח-לט):
וַאֲבַדְתֶּם בַּגּוֹיִם וְאָכְלָה אֶתְכֶם אֶרֶץ אֹיְבֵיכֶם. וְהַנִּשְׁאָרִים בָּכֶם יִמַּקּוּ בַּעֲוֹנָם בְּאַרְצֹת אֹיְבֵיכֶם וְאַף בַּעֲוֹנֹת אֲבֹתָם אִתָּם יִמָּקּוּ.

האם המשפט הזה התקיים, או לא?!

ישן 03-09-2015, 07:55
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 169 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לא ממש, זה שאלוהים אמר כל אחד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
לא ממש, זה שאלוהים אמר כל אחד יודע לקרוא
למה הוא אמר ? זו התשובה שחסרה

אלוהים אמר עוד כל מיני דברים, שבינתיים המציאו להם כל מיני פתרונים ודרכים עוקפות
פלטה של שבת, מכונת גילוח, טלטולים למינהם ועוד שכלולים והמצאות
כלומר מבינים למה אסור לעשות x וממציאים דרך לעקוף על מנת לשמור על ה x
כשרות ? רק לאלוהים הפתרונים (ולקצבים שמוכרים בשר חמור עם מדבקת כשר למהדרין)

פלטה של שבת זו גרסא מתקדמת של כירה (תנור חמר) גרופה וקטומה (גחלים שנחתו והם מכוסים כדי שלא יחתו בהם שוב ואז מבעירים אש)

מכונת גילוח היא שילוב של מס' אלמנטי גזיזה, שמותרים מן התורה, בניגוד לתער שהוא אלמנט אחד בלבד ואסור מן התורה..

אין ספק, בניגוד לחסידויות, שרק מחמירים - בני ספרד נוהגים להקל איפה שאפשר בהתאם לתורה.

לגבי כשרויות, יש הרבה רמאים כמוך, שמסוגלים בשביל כסף לעשות הכל, אז?

זה אומר שכולם כאלה? לא.

אתה כזה . קטן בשביל למתוח ביקורת על דת או דתיים.

ישן 03-09-2015, 14:14
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 171 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "[QUOTE=מצפון]לא ממש, זה..."

דרך ארץ אין ולא תהיה לך, תקרא לי אידיוט, תקרא לי נוכל.
איך אני יודע על הקצבים האלה ? עבדתי בלתפוס אותם ולעצור אותם, בשביל אנשים כמוך.
שרואים מדבקת כשרות ואומרים אמן.
אל תגיד לי תודה, אבל נוכל תקרא למישהו אחר.

אפשר להתקדם ?

אז אתה יודע מה אסור שיקרה, והמצאת מכונת גילוח.
והמצאת מעלית של שבת, שעובדת על אוטומט.
כלומר אתה יודע מה אסור שיקרה, ואתה ממציא המצאות להימנע ממנו. זה שימוש בשכל, זה לא סתם ככה החלטתי וזהו נכון ?
אז בא נמשיך, למה משכב זכר אסור ? אולי אם נשים קונדום זה ינמע מגע ואז לא יהיה משכב זכר ?
ולמה כשרות אסור לעקוף ? ולמה בכלל אסור לאכול שרימפס אבל חגבים מותר ? ולפי המדינאי השתלת איברים זה אסור אבל רב הדתיים מאמצים בחום לליבם לב של אדם מת אחר בשביל לחיות, אז אולי יקנחו גם בשרימפס שזה מה שהבעלים הקודם של הלב אהב לאכול ? למה אתה לא מסוגל לנסות ולהסביר דברים ? להגיד שכל כך הרבה שנים של שרידות לא צריכות בכלל שננסה להסביר אלא לקבל כמו שזה לא עובד אצלי. למה זו שאלה וככה זאת אף פעם לא תשובה.

בא תנסה להפעיל את המח שלך ולהסביר דברים.
אני לא עונה לך על המגילות הארוכות כי זה לא מוביל לשום מקום. אנחנו מנסים כבר מספר ימים להבין מה עומד מאחורי האיסורים, ואתה בורח לכמה העם היהודי גדול ואלוהים מלך מלכי העולומות.
אתה מוכן לענות לי לעניין בלי לשאול כל הזמן למה אנחנו כאן ? האם זה מקרי ? ולהדביק ציטוטים?

john reese

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 03-09-2015 בשעה 14:21.
ישן 03-09-2015, 14:50
צלמית המשתמש של רועי AZ

כל מה שאני מנסה להסביר לך שיש מי שהחליט שלא נאכל שרימפס..
בתגובה להודעה מספר 172 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "דרך ארץ אין ולא תהיה לך, תקרא..."

ואני גם מציג בפנייך למה אני בטוח שקיים אחד כזה, למרות ששנינו לא רואים אותו.

אתה לא יכול לעקוף כשרות כי אין דבר כזה שרימפס כשר שרימפס מוגדר כלא כשר ליהודי!

כשיש לך פלטה ומעלית שבת, אתה נמנע מחילול שבת. ברגע שאתה לא עשית פעולה ישירה בשבת עצמה והדבר נעשה מעצמו, אז הכל בסדר גם אם תכנתת אותו טרם השבת. יש שביתת אדם ובהמה בשבת אבל אין שביתת כלים בשבת.

משכב זכור אסור, כי
א. אתה נוגד את דרך הטבע (שאלוהים הכתיב) שהזיווג בין גבר ואשה נועד להביא ילדים לעולם.

ב. משכב זכור נהוג בידי גויים ואסור ליהודי! (בדיוק כמו שאסור לקעקע ולגלח בתער את שיער הראש)

משכב זכור הוא נגד רצון הבורא ומעוות את מה שהוא יצר.

לשים קונדום לא מבטל את האיסור, הוא סתם מביא לידי שפיכת זרע לבטלה (ואסור בשימוש גם במשכב רגיל) - ומחטיא את המטרה - להביא ילדים לעולם - המצווה הראשונה בתורה!

עכשיו לתת לך הסבר למה שרימפס לא וחגבים כן? לא הכל ברור ונהיר לנו מדוע הקב"ה החליט כך. הוא עליון והוא הקובע ואנחנו לא עסוקים בלשאול שאלות אלא בלקיים את המצוות.

זכותך לשאול את השאלות, אבל במינון הנכון. אם תתעסק רק בזה, תפספס את העיקר.

אגב, יש לך ילדים נכון? אתה מציב להם גבולות? אתה תמיד תמיד אומר להם למה אתה אוסר א ב ג?

בכל מקרה, למה שתציב להם גבולות? זה סתם מגביל ומעצבן. וזה לבטח לא מחנך ומעצב אותם ואת אישיותם.. נכון??

אם לא הייתי בטוח בקיומו, אחרי שהבנתי שהעולם לא נברא באקראי ושבספר הספרים מופיעות נבואות בשמו שהתקיימו באמת נראה לך שהייתי חי ההיפך ממך?

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 03-09-2015 בשעה 14:53.
ישן 03-09-2015, 15:38
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 173 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "כל מה שאני מנסה להסביר לך שיש מי שהחליט שלא נאכל שרימפס.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ
אתה תמיד תמיד אומר להם למה אתה אוסר א ב ג?

בכל מקרה, למה שתציב להם גבולות? זה סתם מגביל ומעצבן. וזה לבטח לא מחנך ומעצב אותם ואת אישיותם.. נכון??

אם לא הייתי בטוח בקיומו, אחרי שהבנתי שהעולם לא נברא באקראי ושבספר הספרים מופיעות נבואות בשמו שהתקיימו באמת נראה לך שהייתי חי ההיפך ממך?

זה שאתה חי ההיפך ממני זו רק הפסד שלך.
גבולות ללא הסברים, ככה אתה נוהג לחנך ?
זה נראה לך מקובל ונורמלי ולחנך ילדים שיש גבולות אבל לא על הכל הם יקבלו הסבר ?
איזה גבול שאתה מציב לילד לא דורש הסבר ? אולי יש דברים שגדולים מדי מוחו והבנתו הקטנים, אבל יגיע היום בו יהיה הסבר ל 100% ממה שאסור ומה שמותר. אתה מכיר או מעוניין במצב אחר ?
תמצא לי משהו שאני לא עושה כי אסור ואין לו הסבר , ואולי אבין לאן אתה חותר.
נתתי לך הרבה אופציות לסיים את הדיון, הוא מתיש וארוך ודי מעצבן.
אני קיבלתי את התשובה שלי, והיא שאתה לא מחפש תשובה, אתה יודע אותה. אתה מקבל שאסור ומציית בנאמנות ומוכן לסקול ולשרוף את מי שיעשה מה שאסור. אתה לא מפעיל את השכל הישר, אין צורך אתה אומר. לפני אלפי שנים מישהו חשב בשבילך כבר.

john reese

ישן 03-09-2015, 15:50
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 174 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ]אתה תמיד תמיד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
זה שאתה חי ההיפך ממני זו רק הפסד שלך.

ממש לא, טוב לי מאוד עם מה שאני עכשיו ואני מרגיש שלמות, כי אני מבין שיש טעם לחיים הללו באמת, והם לא מסתכמים במרדף בלתי פוסק אחרי החומר ואני ממש מבין שאם אנשים מתים לפני גיל 70 אז כנראה שהעולם הזה הוא שקרי ויש מי שמחליט אחרת על חיי האדם משיקולים שלו ומתוקף זכותו בתור מי שנתן אותם לאדם.

איזה גבול שאתה מציב לילד לא דורש הסבר ? אולי יש דברים שגדולים מדי מוחו והבנתו הקטנים, אבל יגיע היום בו יהיה הסבר ל 100% ממה שאסור ומה שמותר. אתה מכיר או מעוניין במצב אחר ?

האי איזה יופי, איך היטבת לתאר את המצב! יש לך מצב מכוון שבו המוח שלך ממש קטן מלהבין את הכל. הוא יכול להבין רק חלק. ואכן בבוא היום אם תהיה ראוי אתה תבין למה אמרו לך לא על שרימפס!

תמצא לי משהו שאני לא עושה כי אסור ואין לו הסבר , ואולי אבין לאן אתה חותר.
נתתי לך הרבה אופציות לסיים את הדיון, הוא מתיש וארוך ודי מעצבן.
אני קיבלתי את התשובה שלי, והיא שאתה לא מחפש תשובה, אתה יודע אותה.

נכון כי היא כתובה בספר הספרים שכתב אותו זה שהמציא את כל העולם ואת השיטה. אתה מחפש תשובה שעה שזו אמורה להיות מונחת לך בארון הספרים.

אתה מקבל שאסור ומציית בנאמנות ומוכן לסקול ולשרוף את מי שיעשה מה שאסור. אתה לא מפעיל את השכל הישר, אין צורך אתה אומר. לפני אלפי שנים מישהו חשב בשבילך כבר.

אגב, ניכר שגם אתה יודע את התשובה ולא מחפש אחת. למה אתה כן ואני לא?

למה אתה לא מתייחס לעובדה הפשוטה שבאותו ספר שנכתב לפני 3300 שנה ושכתוב בו אסור אסור אסור, גם כתוב שהעם שאתה נמנה עליו יהיה נצחי למרות כל הסבל שהוא עתיד לעבור ושאם לא תעשה כך וכך יקרה כך וכך ואכן קרה כך וכך??

ישן 05-09-2015, 12:01
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 177 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "הסיטואציה שבה מופרכות תיאוריות ומומצאות אחרות, חדשות, היא היא המגוכחת והמגכיחה המדע.."

זה נראה לך מגוכך כי אתה לא מורגל בשפה ובהתנהלות.

נסה להסתכל על המשנה והתלמוד מנקודת מבט של בור ועם הארץ, אדם שלא יודע דבר עליהם.
פעם אחר פעם הוא יתקל במצב בו מספר אנשים, תלמידי חכמים מלומדים ובעלי שם, סותרים אחד את דבריו של השני, לכל אחד דעה אחרת על אותו נושא, ובחלק מהמקרים אחד אומר בפרוש ובהחלטיות שזה שבא לפניו טועה.

סביר מאוד להניח שאותו אדם, בבורותו, יחשוב שכל הדת הזו מאוד מגוכחת. איך יתכן שתורה אחת ירדה מסיני, ויש פה כל כך הרבה אנשים שנחשבים למובילים בדורם, והם אפילו לא מסוגלים להסכים על דבר פשוט ויומיומי?

כדי לפשט את הדברים לרוב המוחלט של האוכלוסיה, דורות מאוחרים יותר כתבו ספרים שעיקרם תשובות, ולא התפלפלויות.
בסופו של התהליך בעל הטורים כתב את ארבעת הטורים, והרב קארו את שולחן ערוך ורבי ישראליס השלים את מפת השולחן.

התהליך של הקהילה המדעית מאוד דומה, רק שהיהדות נמצאת אחרי מאות שנים של "אחרונים".
הקהילה המדעית נמצאת עדיין בשלב של האמוראים...

ישן 05-09-2015, 12:20
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
זה תמיד מגוחך שכותבים מגוכח או מגוכך במקום מגוחך :)
בתגובה להודעה מספר 181 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "זה נראה לך מגוכך כי אתה לא..."

וברצינות יותר, הנושא אינו רק סמנטי, כפי שעלול אולי לעלות מדבריך. ההפרכה של תיאוריות מדעיות אינה מגחכת את המדע אלא היא לב לבו. המדע ניחן בצניעות שאין לאמונה. הוא חוקר ולומד ומשתדל לדעת ולהבין "כמיטב יכולו" אבל אין לו "אמת מוחלטת" שהדת מתיימרת לה בהעדר צניעותה. המדע אינו "נעלב" אם מתגלית סתירה. להיפך, הוא גאה ואסיר תודה על כל תיקון.

וכמובן, חובה להעיר כי כמות התיאוריות שהופרכו כביכול, ועליהן אוהבים המאמינים לחגוג, היא נמוכה למדי - בעיקר במאה האחרונה בה התגבשו אמצעים משוכללים להוכחה. יתר על כן גם חלק מ"ההפרכות" הוא בעצם אינה הפרכה - אלא הרחבה. כך למשל תורת היחסות לא הפריכה את חוקי ניוטון. היא רק תחמה אותן לסביבה שאותה הכיר ניוטון. היא קבעה שבסביבה אחרת, במהירויות שניוטון לא ידע לזהות ולמדוד - ההתנהגות היא אחרת.

ישן 05-09-2015, 14:04
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 182 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "זה תמיד מגוחך שכותבים מגוכח או מגוכך במקום מגוחך :)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Big Joe
וברצינות יותר, הנושא אינו רק סמנטי, כפי שעלול אולי לעלות מדבריך. ההפרכה של תיאוריות מדעיות אינה מגחכת את המדע אלא היא לב לבו. המדע ניחן בצניעות שאין לאמונה. הוא חוקר ולומד ומשתדל לדעת ולהבין "כמיטב יכולו" אבל אין לו "אמת מוחלטת" שהדת מתיימרת לה בהעדר צניעותה. המדע אינו "נעלב" אם מתגלית סתירה. להיפך, הוא גאה ואסיר תודה על כל תיקון.

וכמובן, חובה להעיר כי כמות התיאוריות שהופרכו כביכול, ועליהן אוהבים המאמינים לחגוג, היא נמוכה למדי - בעיקר במאה האחרונה בה התגבשו אמצעים משוכללים להוכחה. יתר על כן גם חלק מ"ההפרכות" הוא בעצם אינה הפרכה - אלא הרחבה. כך למשל תורת היחסות לא הפריכה את חוקי ניוטון. היא רק תחמה אותן לסביבה שאותה הכיר ניוטון. היא קבעה שבסביבה אחרת, במהירויות שניוטון לא ידע לזהות ולמדוד - ההתנהגות היא אחרת.

1. מתנצל על הטעות, אני דיסלקט. שים לב שאני גם עורך חלק גדול מההודעות שלי, בגלל שגם אחרי שבדקתי פעמיים, יש לי שגיאות כתיב.

2. אתה צודק בכל מה שאמרת, רק שאתה מפספס חצי מהדיון.
היהדות הרבנית (בגדול מחורבן הבית השני ועד ימינו) בנויה על התפלפלות, והעלאת דוגמות, תהליך של Peer review , בחינה של הדוגמות לאורך השנים, ואז התאמה נוספת שלהם למציאות, וחוזר חלילה.
הבעיה העיקרית של היהדות הרבנית בימינו היא שהיא עצרה את התהליך המאוד בריא הזה במאה ה 16.
בסבב הראשון, בטווח שבין תקופת הזוגות לתקופת הסבוראים, בתקופה של 800 שנים, רוב מצוות הדת השתנו בצורה דראסטית, נוהלו וויכוחים "תיאולוגיים" (שרובם המוחלט נגע לחיי היום יום של האוכלוסיה), התגבשה צורת חיים שונה מאוד, הדיונים והמסקנות תועדו ונכתבו כמו בכל פרוטוקול של כל פרלמנט, והחוקים והנהלים החדשים הוסברו לכלל האוכלוסיה.
800 שנה אחרי שהסבב הזה הסתיים, הוא נפתח מחדש, הפעם עם פחות שינויים כי המציאות השתנתה בצורה פחות דראסטית, ובמשך 850 השנים הבאות הגאונים התחילו שוב, כמו בתקופת הזוגות, להוביל את העם. תקופה זו הסתיימה במאה ה 16, עם שוני אחד מובהק.
במקום תיעוד של הדיונים, העמדות השונות, והמסקנות שהיה במשנה ובגמרא, הם יצרו ספרי נהלים שהגדירו רק מה צריך לעשות. כדי להבין את ה"למה" ומה כל אחד טען וחשב, היה צריך לחזור ולקרוא את הספרים המקוריים של אותם ראשונים ואחרונים.

במאה ה 16 התהליך נעצר, וכבר 400 שנה, מאז שאיזראליס כתב את ה"תיקונים" שלו לשולחן ערוך, אין תקופת זוגות/גאונים חדשה.

לכן טענתי שהתהליך של הפרכת טענות קודמות, עימות חוות דעת מומחים והתאמת התיאוריה לממצאים הקיימים לא כזו שונה בין היהדות למדע. הליטאים יותר שמרנים ומחמירים, ספרדים/בבלים יותר חדשנים/מקלים, אבל את ההבדלים האלו תמצא באותה מידה גם בקהילה המדעית.
יש בינם הבדלים מהותיים אחרים, אבל בפן הזה - ההבדל בינם משני.

ישן 05-09-2015, 12:07
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 189 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "זה חדש לך שהדתות..."

ציטוט:
זה חדש לך שהדתות המונוטאיסטיות אלימות מיסודן? והיהדות מתונה יחסית לאחרות.

אהמממ...
הן הרבה פחות אלימות מתרבויות שבטיות,
וגם בהשוואה לדתות פוליתאיסטיות הן לא בהכרח יותר אלימות.
רוב הדתות הפוליתאיסטיות שאנחנו מכירים הן לא הנותאיסטיות כמו ההינדואיזם והשינטו, שמאפשרות אמונה בהרבה אלים במקביל.
רובן עודדו אלימות על רקע דתי, לא פחות מהמונותאיסטיות.
אנחנו פשוט לא מכירים את זה כי מחוץ לספרי ההיסטוריה, הדתות האלו לא שרדו...

ישן 05-09-2015, 10:43
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 167 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "זה לא יפה שאתה קורא לי..."

אז בוא ננסה להגיד לך את אותו הדבר שוב, בצורה קצת אחרת.
כל עוד שני הצדדים מתעקשי לראות רק את הצד שלהם, ןלא להבין איך העולם נראה בעיני אחרים, הם עושים את אותה הטעות, ואין להם שום דרך למצוא פשרה (טוב, חוץ מלהרוג את השני).
תתחיל בלהבין מה האחר חושב ולמהץ
אתה לא צריך לקבל את הדעות והרציונליזציה שלו, ובטח שלא להאמין בהם.
אבל כל עוד אתה מסרב להבין שבדיוק כמו שלך יש אקסיומות, גם לו יש אקסיומות שבהנחה ומישהו מקבל אותן, מגיעים למערכת האמונות שאותו אדם מחזיק בה.

ישן 11-09-2015, 00:52
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 192 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "שאלה והערה"

ציטוט:
איזו "פשרה" אצה מצפה בין שתי אמונות? איך זה בכלל יכול לקרות?

אני מאמין במתודה המדעית, בתורה הליברליסטית וביהדות.
וזה בדיוק הסדר שאני מאמין בהם.
פונדמנטליסטים לא מסוגלים לעמוד בעובדה ששתי עובדות שהם מאמינים בהן סותרות,
99% מהאנשים מסתדרים עם זה בלי שום בעיה.

ציטוט:
ולנושא אקסיומות. אילו אינן מהוות בסיס לאמונה. אקסיומה היא מושג מדעי, לא אמוני, ויש רק מעט מאוד כאלה. מערכת אמונות אינה מערכת אקסיומות. אקסיומות אי אפשר להוכיח, אבל גם אי אפשר להפריך, למרת שמותר לנסות. אמונות אסור להפריך...

אקסיומה לרוב מוגדרת כהנחה שכל כך ברורה מאליה, שהיא לא צריכה שום הוכחה....
זו בדיוק ההגדרה של אמונה.
לכן אני טוען שאני *מאמין* במתודה המדעית.

ישן 02-09-2015, 08:42
צלמית המשתמש של יוני.1
  יוני.1 יוני.1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 199 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "בני אדם מודרניים התפתחו..."

באירופה נעלמה האוכלוסייה הניאנדרטלית לאחר שהיגרו לשם בני-המין האנושי המודרני שמוצאם באפריקה, אך לא ברור עדיין אם הם שהכחידו את הניאנדרטלים, ישירות או בעקיפין באמצעות תחרות, או שהם הטמיעו את הניאנדרטלים בתוכם כתוצאה מרביית כלאיים. חקר הגנום של הניאנדרטלים מראה שהם היו אוכלוסייה נפרדת מאוד מן האדם המודרני, ועם זאת, מחקרים אחרונים גילו עדות לרביית כלאיים פורייה ביניהם, אם כי בשיעור נמוך.
חתימתך העצומה בגודלה, והחורגת בכמה סדרי גודל מחוקי החתימות, הוסרה. הסרת חתימה היא פעולה ארוכה יחסית, וכך גם כתיבת ההסבר הזה. אם תחליט לצפצף שוב על החוקים, בפעם הבאה יעשה דבר אחר שמסיר את החתימה בקליק אחד: חסימת משתמש. לשיקולך.

ישן 03-09-2015, 15:23
צלמית המשתמש של רועי AZ

הבה ונעשה יחדיו כבוד לכמה מגדולי הבורים בתולדות האנושות..
בתגובה להודעה מספר 206 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אלה שטוענים שהאבולוציה היא..."

"אינני יכול לשפוט את העם היהודי על פי הכללים המקובלים של ההיסטוריה האנושית. העם היהודי הוא משהו מעבר לזמן." ~ ז'אן-פול סארטר, פילוסוף צרפתי

"לפי הקריטריון המטריאלסטי [החומרני] והפוזיטיבי [ההפך מחומרני], צריכה הייתה אומה זו לעבור מן העולם. קיומה הוא תופעה מסתורית ומופלאה, המעידה כי חיי אומה זו מתנהלים בכח גזרה קדומה." ~ ניקולאי ברדייב, פילוסוף רוסי

"דבר מתמיה, הוא לראות את העם היהודי הזה שורד שנים כה רבות, כשהוא נתון תמיד לעינוי, ...הוא דבר שסותר את עצמו, הריהו שורד למרות עוניו." ~ בלז פסקל (1623-1662), פילוסוף ומתמטיקאי צרפתי

"שמירת הזהות הלאומית מצד אומה ללא עצמאות מדינית, ללא שפה מדוברת אחידה, אומה שאינה מרוכזת, אלא מפוזרת על כל קצוות תבל, ולמול רדיפות נוראות רצופות – זוהי תופעה כה לא רציונאלית שלמולה ניצב כל היסטוריון פעור פה." ~ ארנולד טוינבי, מגדולי ההיסטוריונים של המאה ה-20, אשר חקר את עלייתן ושקיעתן של 21 תרבויות (1889-1975)

ישן 03-09-2015, 15:56

בתגובה להודעה מספר 207 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "הבה ונעשה יחדיו כבוד לכמה מגדולי הבורים בתולדות האנושות.."

1. אתה בור.

2. המושג "טיעון מתוך בורות" לא אומר שהטוען בור באופן כללי... זה כינוי לסוג מסויים של טיעונים אפולגטיים (הגנה על קיומו של אלוהים)... טיעון מתוך בורות זה תופעה כלל אנושית בלי שום קשר לאלוהים. זאת דרך פסיכולוגית של בני אדם להתמודד עם מה שהם לא יודעים, או לא יכולים לדעת ע"י המצאת סיפור. לרוב האנשים יש נטייה לנסות למצוא את הסיפור הכי הגיוני וסביר, אבל הרבה מאוד מחפשים את ההסבר הכי חזק וכוללני.

בגדול במקרה הדתי זה הולך ככה: "אני לא יודע איך נוצר העולם. אז בוא נמציא סיפור שלם על אלים שיצרו את העולם" ; או "אני לא יודע איך נוצרו החיים, אז בטח מישהו עם כוח אינסופי יצר הכל" וכו' וכד'....

וצריך לציין שגם אנשים מאוד אינטליגנטיים נופלים בזה.

וחשוב לציין שזה תמיד טיעונים חסרי ערך לחלוטין, שלא מעידים על כלום.

3. כל הציטוטים שהבאת וגם למעלה למצפון לא מוכיחים שיש אלוהים. הם לא מוכיחים שום דבר לגבי העם היהודי. יש עשרות דוגמאות אחרות (צוענים, דרוזים, 17 סוגים של הינדיסים, כל מיני סינים) לעמים שיכולי לטעון שהם "מיוחדים", וכל זה בולשיט אחד גדול שלא מוכיח כלום.

4. אפילו אם אלוהים קיים, הוא אל רע ומרושע, וצריך למחוק את זכרו מעל פני האדמה.

ישן 03-09-2015, 16:30
צלמית המשתמש של רועי AZ

אתה מתגרה בגורל וחבל.. לא רוצה להביא אותך לאזור הזה.
בתגובה להודעה מספר 210 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "עוד לא פגע בי ברק... הדיון..."

אבל הסעיף הרביעי שכתבת מבהיר לי הכל. ובעיקר כמה אני צודק.

כל הויכוח הזה התפתח בעקבות הרצון של המצפון שנשה את התורה.

זה לא יקרה.

אנחנו הדתיים (מאור AI ואני) נחיה עפ"י מה שכתוב בתורה, ואין לנו שום שמץ של כוונה להתנצל על כך. לי יש כוונה גם להלחם על כך אם אצטרך.

אתה יכול לעשות בחייך מה שאתה רוצה, אל תכפה עלי את דעתך. ואל תנסה לשנות.

ישן 03-09-2015, 21:25
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתור דתי? עוד חילול שבת..
בתגובה להודעה מספר 218 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "תחבורה ציבורית בשבת פוגעת גם..."

נוסף על הקיים ושאולי יביא לעוד הרבה אחרים.

בעל עקרונות לא יכול להסכים לכך, למרות שהרצון והחילול קיימים גם קיימים..

מה רע לך בלשמור על הקיים? נוצר כאן מרקם די שברירי..

או שבעצם אצלך שכנות ומרקם זה רק עם הערבים....

ישן 04-09-2015, 05:24
צלמית המשתמש של יוני.1
  יוני.1 יוני.1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 218 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "תחבורה ציבורית בשבת פוגעת גם..."

עמוק עמוק הדתיים מרגישים מפגרים ברוב המצוות שהם עושים.
כשדתי רואה אותך עושה חיים בשבת זה פוגע בו כי הוא רואה שלא קורה לך שום דבר ושהחיים על כדור הארץ ממשיכים.
הסיבה שדתיים רוצים לכפות אליך את מנהגייהם היא שהם רוצים להרגיש פחות מפגרים, בני אדם נוטים ללכת עם הזרם, ללכת עם הרוב.
ברגע שדתי מרגיש רוב הוא ירגיש יותר בסדר עם המנהג המפגר שלו כי כולם עושים את אותו מנהג מפגר, מה שהופך את המנהג ללא מפגר.

לדעתי זאת אחת הסיבות שדתיים כל כך לחוצים על מניין, ככול שיש יותר מתפללים זה נראה להם יותר הגיוני לדבר עם חבר דמיוני.

ישן 04-09-2015, 09:20
צלמית המשתמש של רועי AZ

מפגרים?
בתגובה להודעה מספר 222 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "עמוק עמוק הדתיים מרגישים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוני.1
עמוק עמוק הדתיים מרגישים מפגרים ברוב המצוות שהם עושים.
כשדתי רואה אותך עושה חיים בשבת זה פוגע בו כי הוא רואה שלא קורה לך שום דבר ושהחיים על כדור הארץ ממשיכים.

הסיבה שדתיים רוצים לכפות אליך את מנהגייהם היא שהם רוצים להרגיש פחות מפגרים, בני אדם נוטים ללכת עם הזרם, ללכת עם הרוב.

הדתיים חיים משבת לשבת. אני חי ככה. לשאר הימים אין משמעות בעיניי. השבת יוצאת ואני כבר מחכה לזו שאחריה ומרגיש שאת זו לא מיציתי כראוי..

ברגע שדתי מרגיש רוב הוא ירגיש יותר בסדר עם המנהג המפגר שלו כי כולם עושים את אותו מנהג מפגר, מה שהופך את המנהג ללא מפגר.

בוא ותסביר לי ילד גוי, מה רע בשמירת שבת? הרחק מכל הטירוף של השבוע, ריצות, עבודה? בלי פלאפונים מטרטרים, רק עם אוכל טוב, מנוחה וחיי משפחה.

כן חיי משפחה, מה שלגוי שאמא שלו גויה מאוקראינה ואבא ערבי - אין.

יושבים יחד לשולחן, משוחחים יחד, אוכלים יחד מה שכמעט קורה במהלך השבוע - והכל ברוגע, בניחותא בלי לחץ.

לדעתי זאת אחת הסיבות שדתיים כל כך לחוצים על מניין, ככול שיש יותר מתפללים זה נראה להם יותר הגיוני לדבר עם חבר דמיוני.

הדתיים לחוצים על מניין כדי להספיק להתפלל לפני מי שיצר אותם. גוי לא יכול להבין את זה

ישן 03-09-2015, 17:14
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 228 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "1. תחיו איך שאתם רוצים, רק אל..."

ציטוט:
1. תחיו איך שאתם רוצים, רק אל תציקו לי ולסביבה שלכם, וזה כולל מסיונריות יהודית.
אתה מדבר על הטנקים של חב"ד שמציעים להניח תפילין או אלה מברסלב שרוקדים כמו משוגעים ברחובות?

זכותם של אלה ואלה.. זו מדינה דמוקרטית.

2. אני מבטיח לך שאני אעשה מאמץ שילדי ישראל יתחנכו בצורה שמעודדת אתאיזם, את שלילת הדתות בכלל והדת היהודית בפרט, ואנסה לעשות אסימילציה לדתיים בתוך החברה החילונית. אתה יכול לצרוח עד מחר, אבל הרציונליזם ינצח.

אני משתין עלייך ועל הניסיונות שלך בקשת. אנחנו מספיק חזקים בשביל להתגבר על עלוב נפש כמוך..

השיטה של הלפידים פשטה רגל פעם אחר פעם.

3. אתה מכיר את "בעיית הרוע?" אלוהים הוא רשע, או שלא אכפת לו, או שאינו קיים כלל. בכל מקרה אין סיבה "ללכת בדרכו". ועד שמישהו יוכיח לי אחרת, אני נצמד ל"כנראה לא קיים"

ישן 04-09-2015, 09:38
צלמית המשתמש של רועי AZ

אין לך מה לענות אז עברת לשטויות בדרג פסים אישיים..
בתגובה להודעה מספר 230 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתה רק מחכה לרגע שתוכל לסגור..."

(כי כל האשכול אתה רק כותב שטויות)

קשה לך לכתוב... "רועי אתה צודק, או לכל הפחות, יש היגיון בדברייך, אבל לא בא לי לקבל עלי את מצוות היהדות".

אתה יכול לא לקבל ואין לי בעיה עם זה, או שבעצם כן אבל זב"שך .. אבל תכבד את אלה שכן.

אני סיימתי להגיב לשטויות, אלא אם אתה רוצה להמשיך להתנצח על הדת ואני רק התחלתי בכיוון..

ישן 04-09-2015, 12:31
צלמית המשתמש של רועי AZ

ודברייך הם ההיגיון הצרוף אני מבין..
בתגובה להודעה מספר 232 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אין בדבריך שום הגיון. כל הקונספט של אמונה מנוגד להגיון"

לתת תשובה לשאלה הפשוטה, איך מי שכתב ספר לפני נניח 1000 שנה ולא 3300, ידע לנבא במדויק את מצבו הדמוגראפי, הגיאופוליטי, לאורך כל שנות קיומו של עם ואת ההבטחה המפורשת להיותו נצחי...

בתשובתך אתה יכול להשתמש בחומר העזר שנתתי במעלה האשכול למר מצפון.

ישן 07-09-2015, 07:38
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
קטעים יוסיף ייסר אותכם בקוואנטים ואני אייסר אותכם במיתרים...
בתגובה להודעה מספר 249 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "ןתורת הקוונטים פשוטה? :)"

וברצינות-
אין ספק שמאז דארווין תורת האבולוציה התקדמה בצעדי ענק, וודאי מרגע שנכנסו כל הגילויים בתחום הגנטיקה (ספק אם דארווין היה מודע לנסויים של מנדל).
הבעיה שלא השתנתה היא שיש אלמנטים מרכזיים בתורה שלא ניתן להוכיח אותם באותה רמת הוכחה כמו, למשל, בפיזיקה או כימיה קלאסיות. זה מתבסס על רמת הסקה די מורכבת.
בעיני זה לא משנה: תורת האבולוציה והברירה הטבעית הם קודם כל מודל מאוד מועיל להבנת תופעות וחקירתן. זה לא גוף ידע שפותח על מנת לערער על קיומו של אלוהים...
למעשה, יש זרמים מרכזיים בנצרות (למשל הכנסייה האנגליקנית) שמכירים בתורת האבולוציה ורואים בה פשוט מנגנון ביצוע של אלוהים.
מה שיש כאלו שלא מבינים פה, הוא שתיאוריה מדעית איננה השערה כי אם מערכת של קשרים בין משתנים. חלקם קשרים מבוססים מאוד וחלקם משוערים. התיאוריה מתפתחת כל הזמן כי היא מהווה מקור להשערות חדשות- יש קשרים שמופרכים ויש כאלו שלא. קורה שבסופו של דבר תיאוריה נזנחת לחלוטין אבל יותר נפוץ שהיא עוברת שיכלולים.
ישן 07-09-2015, 09:46
צלמית המשתמש של רועי AZ

תסביר בבקשה..
בתגובה להודעה מספר 250 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "יוסיף ייסר אותכם בקוואנטים ואני אייסר אותכם במיתרים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
הבעיה שלא השתנתה היא שיש אלמנטים מרכזיים בתורה שלא ניתן להוכיח אותם באותה רמת הוכחה כמו, למשל, בפיזיקה או כימיה קלאסיות. זה מתבסס על רמת הסקה די מורכבת.
.

ישן 07-09-2015, 10:33
מנהל

אי אפשר להוכיח בניסוי או תצפית ישירה התפתחות אורגניזם אחד מאורגניזם אחר
בתגובה להודעה מספר 251 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "תסביר בבקשה.."

זאת בניגוד לכל מיני חוקי טבע כימיים ופיזיקלים שאפשר להדגים בניסויי מעבדה או תצפיות ישירות.
במקרה של התפתחות מינים ממינים אחרים מה שיש לנו זה בעלי חיים קיימים וקדמונים, שיש להם מאפיינים משותפים רבים שמאפשרים לנו להסיק מוצא משותף ואף שרשרת התפתחות.
זה משאיר פתח להשערות חליפיות למוצא המינים, גם אם דחוקות.
למשל, זה אפשרי תיאורטית שכח עליון ברא את בעלי החיים כולם כפי שהם וחלקם פשוט נכחדו עם השנים (נגיד, בתיבת נוח). אין לזה שום עדות פוזיטבית, אבל גם אי אפשר להפריך את זה.
אם שמים את ההסבר הזה בצד (ואני יודע שלך אין שום כוונה כזאת...) אזי אין לנו (ולא היה לנו מאז דארווין ווואלס) מודל יותר טוב מהאבולוציה להסברת מגוון בעלי החיים שחיים היום וחי בעבר.
מה שחשוב הוא שמודל האבולוציה והברירה הטבעית נותן לנו מקור להשערות שמרחיבות את הידע האמפירי שלנו, ונותן לנו כיווני מחשבה- למשל ביחס לפיתוח תרופות או חיסונים לחיידקים שעמידים לפתולוגיות, או היכולת שלנו ללמוד ממינים אחרים על אופן פעולות המערכות הביולוגיות בגופנו (עם, שוב, השלכות רפואיות חשובות ביותר).
אני מאמין שללא מודל האבולוציה כל המהפיכה הגנטית לא הייתה מתרחשת.
ישן 07-09-2015, 13:19
צלמית המשתמש של רועי AZ

כתבת .."אלמנטים בתורה שאי אפשר להוכיח באותה רמה"..
בתגובה להודעה מספר 252 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אי אפשר להוכיח בניסוי או תצפית ישירה התפתחות אורגניזם אחד מאורגניזם אחר"

למה כוונתך?

ב. הבעיה שלי עם עניין המחקר המדעי, היא שאתה (וכולכם) מפספס את העיקר. אתה בעיקר מחפש איך אבל לא למה? אז זה ממש נחמד לחשוב שהשליטה המוחלטת היא אצלך.. אבל.... אתה טועה.

ישן 07-09-2015, 17:02
צלמית המשתמש של רועי AZ

כשאתה כותב את..
בתגובה להודעה מספר 254 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הסברתי...."

ציטוט:
אין לזה שום עדות פוזיטבית, אבל גם אי אפשר להפריך את זה.

ובאותו ספר שאתה מדבר עליו, מופיעות בהמשך הבטחות ונבואות שהתקיימו ע"י אותו "כוח עליון שאמנם אין עדות פוזיטיבית אבל אי אפשר להפריך" את העובדה שהוא ברא את היקום בכלל לא רק את בעלי החיים..

והן התממשו אחד לאחד ואתה אוני ההוכחה המוחצת והחותכת לכך....

איך אתה משקלל את כל זה?

ישן 08-09-2015, 09:17
צלמית המשתמש של רועי AZ

נהיית מומחה לנבואה אהה? ומה קשור נוסטרדמוס?
בתגובה להודעה מספר 256 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני שמח ששאלת זאת"

ולמה הנבואות שכן התגשמו הן כלליות בעינייך שעה שהן מפורטות ספציפית לאיך יהיה מה יהיה ולמי כל זה יקרה?

ושאלה חשובה יותר, מדוע אתה חושב שלא התגשם?? כבר עכשיו ישנן נבואות שמתגשמות בעוד אנו מתכתבים והאמת היא שאפילו מכל מה שהתגשם, אנחנו רק בהתחלה...

אם תפסיק לאכול שינקיין בחלב ותמשיך במה שהתחלת (אני מבין שאתה לא מכחיש לחלוטין את יהדותך) ותהיה מעל הכל איש אמת, אתה מהר מאוד תגיע לתובנה שתורתך אמת אלוהים הוא האמת המוחלטת וקיומנו תלוי בעצם אמיתתו...☺

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 08-09-2015 בשעה 09:27.
ישן 08-09-2015, 12:32
צלמית המשתמש של רועי AZ

אמר זה שמדבר בדברים שאין לו מושג ירוק בהם כלל..
בתגובה להודעה מספר 264 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "ההתחמקויות והתחכמויות שלך אינן תחליף לתגובה עניינית. הם בהחלט מקלט..."

הפנתי אותך למשהו מאוד מסוים שמופיע בתורה, ברור שלא תפתח ותסתכל במה מדובר ולא תשאל שאלות. אז אני מתחמק..

נסה להפריך את כל מה שכתבתי באשכול. ואולי תהיה רשאי לדבר על אחרים

ישן 08-09-2015, 14:39
צלמית המשתמש של רועי AZ

יש ויש.. לא אחד, הרבה...
בתגובה להודעה מספר 266 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אתה עכשיו כתבת מהרהורי לבך. כשאתה מתבקש להביא סימוכין אתה מתחכם/מק"

אתה אולי רגיל לאחיזות עיניים למינהם כולל תאריכים שמות ומקומות, אבל לא, זה לא עובד כך בתנ"ך..

דברים פרק כ"ח מחכה לך..

עד אז, אין הבדל בינך לאחמדינג'ד..

ישן 08-09-2015, 19:33
צלמית המשתמש של רועי AZ

מה אתה בן 2?
בתגובה להודעה מספר 269 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ספר דברים מזכיר תאי גזים ואת היטלר?"

(סליחה על התגובה)

אתה באמת מצפה שיאזכרו שמות ותאריכים?

והעובדה שזה יכול היה להתרחש בזמנים אחרים, מה זה אומר? האם זה מבטל את הנבואה, הופך אותה ללא רלוונטית?

אבל קבלו (אתה וג'ו)

כו וְהָיְתָה נִבְלָתְךָ לְמַאֲכָל, לְכָל-עוֹף הַשָּׁמַיִם וּלְבֶהֱמַת הָאָרֶץ; וְאֵין, מַחֲרִיד (צריך הסבר?)

כח יַכְּכָה יְהוָה, בְּשִׁגָּעוֹן וּבְעִוָּרוֹן; וּבְתִמְהוֹן, לֵבָב

וְהָיִיתָ, רַק עָשׁוּק וְרָצוּץ--כָּל-הַיָּמִים. לד וְהָיִיתָ, מְשֻׁגָּע, מִמַּרְאֵה עֵינֶיךָ, אֲשֶׁר תִּרְאֶה.

לז וְהָיִיתָ לְשַׁמָּה, לְמָשָׁל וְלִשְׁנִינָה--בְּכֹל, הָעַמִּים, אֲשֶׁר-יְנַהֶגְךָ יְהוָה, שָׁמָּה

(להזכיר לך את הקריקטורות של עיתוני התקופה?)

וְעָבַדְתָּ אֶת-אֹיְבֶיךָ, אֲשֶׁר יְשַׁלְּחֶנּוּ יְהוָה בָּךְ, בְּרָעָב וּבְצָמָא וּבְעֵירֹם, וּבְחֹסֶר כֹּל; וְנָתַן עֹל בַּרְזֶל, עַל-צַוָּארֶךָ, עַד הִשְׁמִידוֹ, אֹתָךְ. (עבודות כפיה?)

נ גּוֹי, עַז פָּנִים, אֲשֶׁר לֹא-יִשָּׂא פָנִים לְזָקֵן, וְנַעַר לֹא יָחֹן. (תיאור של גרמני משהו...לא?)

מט יִשָּׂא יְהוָה עָלֶיךָ גּוֹי מֵרָחֹק מִקְצֵה הָאָרֶץ, כַּאֲשֶׁר יִדְאֶה הַנָּשֶׁר (מעניין איזה נשר.. אולי סמל כלשהוא)

סה וּבַגּוֹיִם הָהֵם לֹא תַרְגִּיעַ, וְלֹא-יִהְיֶה מָנוֹחַ לְכַף-רַגְלֶךָ; וְנָתַן יְהוָה לְךָ שָׁם לֵב רַגָּז, וְכִלְיוֹן עֵינַיִם וְדַאֲבוֹן נָפֶשׁ.

ישן 08-09-2015, 19:54
צלמית המשתמש של רועי AZ

ושלא ניבא דבר..
בתגובה להודעה מספר 271 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אתה פתטי. נוסטרדמוס כבר יותר משכנע..."

תגיד אחמדי.. יש'ך הסבר לתהיות של כל מיני פילוסופים לתהיות שהעלו במהלך השנים על שרידות היהודים?

ציטוט:

והאם זה נוגד את ההבטחה בתורה ש..

"וְאַף גַּם זֹאת בִּהְיוֹתָם בְּאֶרֶץ אֹיְבֵיהֶם, לֹא מְאַסְתִּים וְלֹא גְעַלְתִּים, לְכַלֹּתָם לְהָפֵר בְּרִיתִי אִתָּם, כִּי אֲנִי ה' אֱלֹהֵיהֶם". (ויקרא כו, מד).

ישן 09-09-2015, 16:16
צלמית המשתמש של Big Joe

"קיצור תולדות השרידות היהודית"
בתגובה להודעה מספר 274 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "קדימה, אני ממתין..."

קשה מאוד לנהל דיון עם מי שמתבטא כך: "אתה אולי רגיל לאחיזות עיניים למיניהם כולל תאריכים שמות ומקומות, אבל לא, זה לא עובד כך בתנ"ך..", כלומר פוסל מלכתחילה את העובדות...

השרידות של עם ישראל היא תופעה מרתקת, אבל ההסבר אינו דורש שום כוח עליון. (אולי להיפך). מה גם שציניקנים יאמרו שמונחי הנצח טרם הסתיים הסיפור ואיש לא ערב לכך שהוא ישרוד בעוד 500 שנה...

אין שום ספק בייחוד של התרבות היהודית. עובדה היא ששתי התרבויות הגדולות ביותר של העולם המערבי מסתכות עליה ורואות בה את שרשיהן. מערכת החוק והמוסר היהודי שהיו יוצאי דופן ומתקדמים לתקופתם, מצד אחד ליכדו את היהודים סביבה, ומצד שני הפליאו את התרבויות הזרות בכל המרחב.

התוצאה הייתה שהעם היהודי שיחק תפקיד כפול בהיסטוריה. גם מושא חיקוי והערצה – וגם שק חבטות. האנטישמיות ומעמקיה הינה תופעה, שעד היום היסטוריונים וסוציולוגים מנסים להבינה – אך מצד שני היא הייתה גם מעין "קליפה" ששמרה על קיומו.

אי אפשר להכחיש עובדה מיוחדת. את פאר היצירה התרבותית שלו יצר העם היהודי דווקא בתנאי מצוקה של כיבוש זר או גלות, בעוד שבימים שבהם הוא חי מתחת לגפנו ותאנתו – הוא "השמין ובעט".

חשוב מאוד, בנסיון להבין את השרידה, לדבר על המסורת והנחלתה. בעוד שבעמים רבים הועברה מסורת בעל פה מאב לבן, וסופה שהתמסמסה יחד עם קיומו של העם, היהדות השכילה כבר במועד מוקדם לא רק לשים על הנייר את עקרונותיה, אלא גם להנחיל את ידיעת הקריאה והכתיבה – כסממן לאומי. עד אמצע המאה ה-18, ואולי אפילו תחילת המאה ה-19, לא היה שום עם ששיעור יודעי קרוא וכתוב אפילו התקרב לזה של היהודים (קרוב ל-100%).

כאשר כל יהודי היה חשוף מגיל 3 לאותם ערכים ועקרונות כמו דורות רבים לפניו – היה זה אך טבעי שהלכידות תישאר. הכבוד שנתנה היהדות ללימוד ולהישגיות (על חשבון נפוטיזם ועושר), החזיק את החברה במתח מתמיד ומאתגר. (ולא אכנס להתדרדרות שחלה מאז הכניסה החסידות את "שושלות" האדמורים).

זה בקיצור מקוצר "הסוד" של השרידות היהודית. אין צורך בערוב של שום "כוח עליון".

ישן 09-09-2015, 18:59
צלמית המשתמש של רועי AZ

ברור שלא צריך כוח עליון.. אבל כל מה שכתבת לא מסביר איך כל ההישרדות היהודית
בתגובה להודעה מספר 276 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב ""קיצור תולדות השרידות היהודית""

מקבלת משנה תוקף בעקבות ההבטחה של אותו כוח עליון שמופיעה בספר הספרים.

אתה יכול לצטט מגילות שלמות, ניתוחים פילוסופיים וסוציולוגיים עד צאת נשמתך. אבל הכל כתוב בתורה אז מה שווה כל הבירבורים שלך?

איך אתה מתמודד עם מה שכתב מארק טויין על הארץ המובטחת בבואו אליה מופתע מהעזובה והשיממון כשבאותו ספר תורה מבטיח הכוח העליון את הדבר הבא:

ציטוט:
לא. ונתתי את-עריכם חורבה, והשימותי את-מקדשיכם; ולא אריח, בריח ניחוחכם. לב והשימותי אני, את-הארץ; ושממו עליה אויביכם, היושבים בה. לג ואתכם אזרה בגויים, והריקותי אחריכם חרב; והייתה ארצכם שממה, ועריכם יהיו חורבה.

ישן 09-09-2015, 22:10
צלמית המשתמש של Big Joe

אהה. עכשיו אתה מנכס את הציונות?
בתגובה להודעה מספר 279 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "בינתיים אותן הארצות מסביב נשארו אותו דבר"

אז קודם כל, הסרנו את מרק טווין מהמשוואה. הוא לא רלוונטי.

עכשיו נגש לציונות. זאת היא תנועה לאומית חילונית, שהוקמה ופעלה בניגוד גמור לדעתה של היהדות האורטודוקסית. ההתישבות הציונית הייתה התרסה גמורה כנגד חוסר המעש של אלו שחיכו למשיח. הרעיון של הקמת בית יהודי, היה כולו מבוסס על הלאומיות שצמחה באירופה בחצי השני של המאה ה-19, והיא מעולם לא עלתה על דעתם של האורטודוקסים והמאמינים.

המדינה הוקמה ע"י הציונים החפשים מדת. לכן זה לא מקרה שמגילת העצמאות אינה מזכירה את שם ה'. המדינה שהוקמה הביא דמוקרטיה מערבית מודרנית - לא מדינת הלכה.

מה לזה ולנבואות?

ישן 10-09-2015, 13:38
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני אענה לך הכי בכנות שבעולם..
בתגובה להודעה מספר 280 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אהה. עכשיו אתה מנכס את הציונות?"

הרב קוק נדמה לי כתב על זה את דעתו.

אבל להגיד לך שיש מי שבאמת יודע חשבונות שמיים? משה רבינו, שהיה שליח הבורא רצה לדעת את דרכיו ומה החשבונות שלו ולא קיבל מידע.. ככה אנחנו.

להגיד לך שאני מבין הכל הכל? לא.

אני כן יכול להגיד לך, שכשם שאלוהים מקיים את הבטחותיו לעונש, הוא באותה מקיים את הבטחותיו לשכר טוב.

כשם שאין צדיק שיעשה טוב ולא יחטא.. גם יהודים שלא בדיוק מאמינים, אבל עושים דבר או שניים טוב - זוכים, למה? אולי נדע בהמשך אולי לא..

אחד מגדולי ישראל האחרונים טבע את הרעיון הבא - אין עניין לעבוד את הבורא כשכל דרכיו ידועות. כי אז זו חברות ולא אלוהות.

ישן 10-09-2015, 17:23
צלמית המשתמש של רועי AZ

עובדות בשטח שנקבעו ע"י אחד ויחיד..
בתגובה להודעה מספר 284 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "מניפסט אמוני שהוא יפה לך כמאמין, אבל אינו קשור לעובדות בשטח"

אתה וחברייך פה בפורום, מבטלים כלאחר יד הוכחות חותכות לקיומו של הבורא, לאמת התורה ולעובדות מוצקות ומבוססות בשטח.

לידיעתך זו ההיסטוריה גם שלך.

הבאתי לך כתובים מפורשים בתנ"ך. הבאתי לך דעות של "גדולי עולם" על העם שלך. דוגמאות מפורטות.

לא היית מסוגל לכתוב ולו סתירה אחת פעוטה, זולת לכתוב שהכל שטויות, לשלול אחרים גדולים ממך בתירוצים קלושים ולהאשים אותי בהתחמקויות..

אתה מסוגל להביא לי איזו תשובה מפורטת? אתה מסוגל לסתור את דבריי כראוי?

ישן 10-09-2015, 18:48
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 286 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אין שום צורך לסתור את דבריך - אין בהם שום ממש. שום עובדה"

העובדה שאתה בור בעברית ובתורה לא אומר שאין קשר למציאות.

הבאתי פסוקים ברורים בתורה.. בחרת שלא להבין למרות שהעברית פשוטה ולא הצלחת לסתור. אתה בבעיה.

כשלא היה לך מה לכתוב על נושא מארק טוויין והמשפטים הברורים בתורה שמוכיחים קשר הדוק בין הדברים, עברת להאשים אותי בניכוס הציונות ושאר בבל"ת.

אתה מתחמק. וגם אחמדי קטן.

ישן 10-09-2015, 16:51
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 276 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב ""קיצור תולדות השרידות היהודית""

בעם היהודי מתקיימות ארבעה תופעות שונות אחת מהשנייה שהן ייחודיות בקנה מידה עולמי.
1:קיום - לאורך למעלה מ3000 שנה
2.השפעה דתית - אין צורך לפרט
3. כישרון - במדעים,בספרות,באומנות וכו'
4.שיבה - ולא פעם אחת אלא פעמיים,תוסיף לזה גם את ההצלחה העצומה של מדינת ישראל בכל התחומים.

אפשר להגיד שבגלל שהיהודים השפיעו על העולם אז שנאו אותם ובגלל ששנאו אותם הם שרדו - אבל זה עדיין הסבר בעייתי כי הוא לא מסביר את הכישרון היהודי העצום. למדנות היתה יכולה לגרום ליותר אחוזים של אנשים שהולכים לאוניברסיטה, אני בספק אם היא יכלה לגרום להצטיינות בכמויות כל כך עצומות. (למשל:למעלה מ30 אחוז מזוכי פרס הנובל האמריקאים הם יהודים,כמות אלופי השחמט, העובדה שהפיזיקה המודרנית היא במידה רבה מוצר יהודי וכו') ההסבר הזה גם לא מצליח להבהיר למה היתה שנאה כל כך עמוקה ליהודים ברמה שהצליחה להביא להשמדת עם יחידה במינה בהיסטוריה ומצליחה היום להוציא לרחובות עשרות אלפי אירופאים שטופי מוח להפגין למען השמדתה של ישראל.
בסיפור של העם היהודי יש משהו יוצא מדרך הטבע.
ישן 10-09-2015, 17:28

בתגובה להודעה מספר 292 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "1. לחלוטין כן. 2. גאוטמה..."

ציטוט:
1. לחלוטין כן.
2. גאוטמה בודהה וקונפיוציוס מוסרים שכן.
3. לא יודע... צריך לברר... לא נראה לי שיש בזה משהו קסום...
4. הקטע עם פרסי הנובל אכן מגניב...

קצת אומלל לעבור מ'אותות ומופתים' ל "יש לנו צרופי מקרים משעשעים זה בטוח אלוהים!"

לגבי קיום של למעלה מ3000 שנה - אני לא אומר שאין דברים כאלו בכלל, אני אומר שזה נדיר.
ב. זה שהיו דתות שהתפשטו הרבה מאוד זה ידוע, אף אחת,אבל אף אחת, לא התקרבה אפילו להצלחה של היהדות. רוב העולם,חוזר שנית - רוב העולם מקבל את העקרונות הבסיסיים של היהדות ואת כתבי הקודש הבסיסיים שלה (הנוצרים מקבלים אותם לחלוטין והמוסלמים טוענים שהם סולפו אבל עדיין רוחשים כבוד ומתבססים על ה"תווארת" אם אני זוכר נכון את הביטוי)

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 10-09-2015 בשעה 17:32.
ישן 10-09-2015, 17:50

בתגובה להודעה מספר 293 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "[QUOTE=Benjamin Willard]1...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
לגבי קיום של למעלה מ3000 שנה - אני לא אומר שאין דברים כאלו בכלל, אני אומר שזה נדיר.
ב. זה שהיו דתות שהתפשטו הרבה מאוד זה ידוע, אף אחת,אבל אף אחת, לא התקרבה אפילו להצלחה של היהדות. רוב העולם,חוזר שנית - רוב העולם מקבל את העקרונות הבסיסיים של היהדות ואת כתבי הקודש הבסיסיים שלה (הנוצרים מקבלים אותם לחלוטין והמוסלמים טוענים שהם סולפו אבל עדיין רוחשים כבוד ומתבססים על ה"תווארת" אם אני זוכר נכון את הביטוי)

א. לא תבור. זה לא נדיר. אפשר למצוא עשרות דוגמאות...

ב. סבבה. זה מוסיף איזשהו תוקף ליהדות? לתאולוגיה היהודית? לנכונות המיתוסים ביהדות? לא. ושוב, למה היהדות ולא בודהיזם?

ישן 09-09-2015, 13:18
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני חייב לציין שמזמן לא ראיתי כזה אילוץ של טמטום...
בתגובה להודעה מספר 311 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מזמן לא ראיתי אילוץ כזה של הטקסט..."

אתה מדבר איתי על עמים אחרים, שעה שאני מדבר על קורות זה היהודי הן במה שנכתב בספר הספרים שלו והן בקורותיו בפועל..והן מה שכתוב והן מה שקרה בפועל זההים לחלוטין...

עכשיו היות ואני יודע שאתה גם מבחין בזה בדיוק כמוני, ואתה לא יכול להתמודד עם האמת, אז אתה מאלץ את עצמך לצאת חומוס ובלבד שתמשיך את מדיניות הספקנות ההזויה שלך בניגוד למציאות כפי שהיא...

שאלת בהודעה המטופשת השניה היכן אני רואה התערבות אלוהית כלשהיא אז אקנח את תשובתי בזה:
ז הִנְנִי מֵבִיא אוֹתָם מֵאֶרֶץ צָפוֹן, וְקִבַּצְתִּים מִיַּרְכְּתֵי-אָרֶץ--בָּם עִוֵּר וּפִסֵּחַ, הָרָה וְיֹלֶדֶת יַחְדָּו: קָהָל גָּדוֹל, יָשׁוּבוּ הֵנָּה. ח בִּבְכִי יָבֹאוּ, וּבְתַחֲנוּנִים אוֹבִילֵם--אוֹלִיכֵם אֶל-נַחֲלֵי מַיִם, בְּדֶרֶךְ יָשָׁר לֹא יִכָּשְׁלוּ בָּהּ:

לצרף גם תמונות..?

ישן 10-09-2015, 04:04
מנהל

כשאתה מגדף אתה משכנע במיוחד....
בתגובה להודעה מספר 312 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אני חייב לציין שמזמן לא ראיתי כזה אילוץ של טמטום..."

לפחות תגדף במסגרת של משפט הגיוני....
ושוב לא הבנת...
יש לנו כאן איזו אמירה כללית על כל מיני זוועות שמתרחשות בעולם מפעם לפעם, כולל לעם היהודי. לנבא שתיקרה מתישהו זוועה כזו זה כמו לנבא שמתישהו לך יהיה כאב ראש.
ולא נתת שום הוכחה להתערבות כח עליון. לא אלוהים הביא את הציונים לארץ ישראל אלא הם החליטו להגיע. החליטו אגב בעיקר משום שנמאס להם לחכות להתערבות כוח עליון. וכמובן, רוב היהודים לא הגיעו לארץ, בין שאר האלמנטים שלא עולים בקנה אחד עם הנבואה...
ושוב, התנ״ך מלא בנבואות ספציפיות שלטענת הטקסט המקראי גם התממשו. למשל, כל סיפור הכלבים שליקקו את הדם של אחאב ממש בהתאם לנבואה של אליהו. אין לך אף נבואה ספציפית ביחס לימינו שהתממשה. יש לך רק פרשנויות מתחכמות בדיעבד.
הספקנות שלי היא בדיוק התגובה הנכונה מול רמת עדויות כאלו.
ישן 10-09-2015, 11:40
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 318 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כשאתה מגדף אתה משכנע במיוחד...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס

ושוב לא הבנת...
יש לנו כאן איזו אמירה כללית על כל מיני זוועות שמתרחשות בעולם מפעם לפעם, כולל לעם היהודי. לנבא שתיקרה מתישהו זוועה כזו זה כמו לנבא שמתישהו לך יהיה כאב ראש.

אתה בהחלט צודק. חלק נכבד ממה שכתוב בפרק מתייחס באופן כללי, לא רק לתקופה שלפני השואה אלא גם לאלפי השנים קודם.. אבל לפחות תודה שרמת הדיוק והירידה לפרטים מפתיעה קצת... קצת. טיפהל'ה.

אבל יש עוד משהו. גדולי הגויים הבחינו במשהו שאתה מסרב להבחין בו. והבאתי ציטוטים מדבריהם.

למה הם מכוונים דבריהם ספיציפית לנו? למה הם לא מתייחסים לעמים אחרים כפי שאתה עושה?

אולי כי בכל זאת אנחנו מיוחדים ויש מתכון סודי ביותר למיוחד הזה?

ולא נתת שום הוכחה להתערבות כח עליון. לא אלוהים הביא את הציונים לארץ ישראל אלא הם החליטו להגיע. החליטו אגב בעיקר משום שנמאס להם לחכות להתערבות כוח עליון.

ברור. אותם אודים ניצולים מאש ששרדו בניגוד לכל היגיון סביר (בלי שום קשר לבורא), ניצלו מרעב כבד ומחלות קשות ועינויי תופת. ניצלו ובאו היישר לתוך לוע הארי הערבי, בעל הצבאות העצומים והמאמונים וניצחו אותם אחרי שעברו קורסי קומנדו במארינס.. (סליחה על הציניות)

ואז, ב 1956 ויותר מזה ב 1967 אחרי שנחפרו שוחות, והיתה אווירת שואה שניה בארץ אותם ציונים נצחו ניצחון כביר.. אבל מה, במקום להודות לבוראם, הם מצאו להם אלוהים אחרים, עם רטיה על העין. ואז ב 73' אותו אלוהים עם הרטיה רצה לשים קץ לחייו וישראל, שאותה הציונים הקימו היתה על סף השמדה....

מה שקרה אח"כ, בעגה שלנו זה נקרא ניסי ניסים. או ניסים גלויים.

וכמובן, רוב היהודים לא הגיעו לארץ, בין שאר האלמנטים שלא עולים בקנה אחד עם הנבואה...

עדיין עולים חבריקו..

ושוב, התנ״ך מלא בנבואות ספציפיות שלטענת הטקסט המקראי גם התממשו. למשל, כל סיפור הכלבים שליקקו את הדם של אחאב ממש בהתאם לנבואה של אליהו. אין לך אף נבואה ספציפית ביחס לימינו שהתממשה. יש לך רק פרשנויות מתחכמות בדיעבד.
הספקנות שלי היא בדיוק התגובה הנכונה מול רמת עדויות כאלו.

מ'כפת לך? תחזור בתשובה. אז תשמור שבת ולא תאכל כמה דברים. גם אם אין כלום, אז לא הפסדת. כי אם אכן יש, אתה תשלם על כל שניה חילול שבת וכל ביס שתקעת..

ישן 10-09-2015, 04:55
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 312 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אני חייב לציין שמזמן לא ראיתי כזה אילוץ של טמטום..."

אם כבר אז צריכים לחקור כיצד שרד העם היהודי למרות האלוהים שלו
אוקי אז חטאו, אוקי אז הלוו בריבית אכלו חזיר ולא שמרו שבת
אבל להשמיד אותם ?
ועוד להעזר בגרמנים ?
האלוהים דאג שימספרו את העם שלו, עם קעקועים שהוא אסר כן ?
דאג שהעם הכי מסודר בעולם יהיה אחראי על העונש הנוכחי, נבנו מקלחות מיוחדות, עשו סבון מהמחללים, הסיעו ברכבות, שמו טלאים, ממש לקחו ברצינות את התפקיד שאלוהים תפר להם, הרגו ירו קברו השמידו את העם הנבחר בצורה כל כך אכזרית ששום סופר לא היה יכול לדמיין אפילו, והתעלו על כל התיאורים שבאכזרים בתנך .
ובזה אתה מתגאה בתור הוכחה לקיום האלוהים סביב העם היהודי ? זה מד שמלמדים ילדים דתיים ? לזה הם גדלים ?
צריך להיות שוטה ממש ממש גדול
אבל ממש גדול, לנפנף בזה בתור הוכחה לקיום אלוהים של יהודים או אלוהים כלשהו
אני מעדיף את הגרסה עם הפיל, יש להם חומר הרבה יותר טוב לעשן

john reese

ישן 10-09-2015, 11:14
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני אענה לך עם דברים שגולש אחר כתב לא אני...
בתגובה להודעה מספר 324 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אם כבר אז צריכים לחקור כיצד..."

ציטוט:
אני לא חושב שהיהדות קפאה על שמרייה...
תנועת ההשכלה שברה אותה...
שפינוזה הוביל לאתאיזם ולחילוניות... והרפורמים עשו רפורמות... ואפילו חובשי הכיפה והמסורתיים מתקדמים לאט...
אתה גם צריך לזכור שיהדות אשכנז בגדול הושמדה...

בספר דברים פרק כ"ח כתוב ככה -

טו וְהָיָה, אִם-לֹא תִשְׁמַע בְּקוֹל יְהוָה אֱלֹהֶיךָ, לִשְׁמֹר לַעֲשׂוֹת אֶת-כָּל-מִצְו‍ֹתָיו וְחֻקֹּתָיו, אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם--וּבָאוּ עָלֶיךָ כָּל-הַקְּלָלוֹת הָאֵלֶּה, וְהִשִּׂיגוּךָ. ותקרא את ההמשך.

אתה מבין?

בנימין כתב מפורש, מה עשו יהודים. רפורמות. ורפורמות זה נגד מה שכתוב בפרק כ"ח ובואופן כללי נגד ריבונו של עולם.

כל זמן, שאנו מנסים להתקרב למה שנוגד את חוקי התורה, אז מקבלים על הראש.

נניח ולשיטתך אין בורא לעולם, ואנחנו לא קשורים אליו. אבל בספר שנכתב לפני 3300 שנה, כתוב מה יקרה ליהודים שיעזבו את דתם. ובאופן לא מפתיע ,כתובים שם דברים שאכן התרחשו בשואה הנוראה

ואגב, כתוב גם מה קורה עם מי שכן מקיים.

עכשיו, אני יודע שאתה לא מסוגל להתמודד עם מה, שאני בכל אופן, חושב שזו האמת. אבל לא ברור לי מה קשה לך לקבל את זה לפחות ברמה מסוימת של קבלה.

יש ספר ויש מציאות? אז אל תלך לפי הספר, אבל תעזוב את מי שכן הולך, לנפשו.

ישן 10-09-2015, 15:18
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 325 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אני אענה לך עם דברים שגולש אחר כתב לא אני..."

אתה צוחק נכון ?
כל האשכול הארוך והמתיש זה רק בגלל שאתה לא מניח לי לנפשי, ואני דווקא כן מניח לנפשך.
הגענו עד למטה פה במדרגות וזו התובנה שלך ?
אבל את הדיון על למה אתה כופה עלי אי-תחבורה בשבת, עזבת באמצע.
את ההסבר על כשרות, עזבת באמצע.
את ההתערבות בחייי הפרט של החילונים, אתה דואג לכתוב בכל מקום אפשרי.
אז מה קורה פה ?
אני לא מדבר על אידיוט, זה לא נראה ככה, אבל אתה מסתובב במעגלים, עושה לכולם סחרחורת, ולא מגיע לשום מקום.
תאמין, תקיים, תתלבש, תאכל ותשתה רק מה שאתה אוהב ורוצה אבל אל תכפה עלי, ואל תכס לי לצלחת, למיטה או לתחבורה - אם כל זה היה מתקיים לא היתה פה אפילו הודעה אחת באשכול הזה

john reese

ישן 07-09-2015, 13:56
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 247 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "התגובה האגרסיבית שלך באה לכסות על בורותך?"

התגובה שלי אגרסיבית כי הגבת באגרסיביות דומה תוך התהדרות ב"השכלה ממדענים" וגיבוב מלל של מי שקרא פעם משהו בתחום וחושב שמתוך זה הוא יכול להבין עד כדי לתת פה מעין הרצאה כתובה על היות האבולוציה תורה מדעית מוכחת מעל כל ספק.

בוא אני אגלה לך סוד - יש לי סוג של השכלה אקדמית בתחום. אני יודעת על מה אני מדברת. הברירה הטבעית כתורה שלמה לא הוכחה מעולם, אלא לא-הופרכה וחוזקה ע"י תצפיות וניסויים. לחזק תיאוריה זה עדיין לא להוכיח אותה.
בוא אני אסכם - הברירה הטבעית לא הוכחה, אבל יש לה חיזוקים רבים וחלקים מתוכה אכן קיבלו הוכחה, ואכן אין היום תאוריה טובה יותר שיכולה להפריך אותה. זה עדיין לא עושה אותה "תורה מדעית מוכחת מעל כל ספק". הברירה הטבעית היא לא הוכחה מתמטית לשום דבר.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 07-09-2015, 14:34
צלמית המשתמש של Big Joe

ההתיחסות שלי למדענים הייתה עניינית, אחרי שנשלחתי ללמוד אבולוציה פה באשכול...
בתגובה להודעה מספר 332 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "התגובה שלי אגרסיבית כי הגבת..."

ואשר להתחפרות הסמנטית שלך ב"ברירה טבעית", לא השתכנעתי. אני מעדיף להשען על דוקינס, שמשתמש במושג אבולוציה. הברירה הטבעית היא המכניזם העיקרי של האבולוציה.

ואגב, דוקינס גם טוען בעקשנות לא פחותה ממך שלאור הראיות שהצטברו "לטובתה" של האבולוציה היא הוכחה. אני מעדיף אותו. (חובב מדענים שכמוני).

גם לגבי תיאוריה מדעית, למרות תגובתך המזלזלת אני אמשיך לדבוק במקורות טובים ממך. למשל מילון אוקספורד: "מכלול או מערכת של רעיונות או של היגדים המוחזק כהסבר או כהנהרה לקבוצה של עובדות או של תופעות; השערה שאומתה או בוססה באמצעות תצפית או ניסוי, והיא מוצעת או מתקבלת כמסבירה את העובדת הידועות; ביטוי של מה שמוחזק כחוקים הכללים,כעקרונות או כסיבות של דבר ידוע או נצפה"

ישן 07-09-2015, 16:43
מנהל

אין אמת מוחלטת בפילוסופיה של המדע
בתגובה להודעה מספר 333 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "ההתיחסות שלי למדענים הייתה עניינית, אחרי שנשלחתי ללמוד אבולוציה פה באשכול..."

ולכן, גם בויכוח בינכם אף אחד לא יכול לצאת צודק באופן מוחלט
ככלל, נכון הוא שבמדעי החיים וההתנהגות נזהרים מאוד מהביטוי "הוכחה" ומעדיפים לדבר על חיזוק (אישוש) והפרכה. אתן דוגמא קטנה לסיבה לכך-
אם נשער שכל העורבים שחורים, כל עורב שחור שנראה יהווה חיזוק/אישוש להשערה. האם זוהי הוכחה מוחלטת מעל לכל ספק? לא. זאת משום שמספיק שנראה עורב לבן אחד וכל ההשערה נזרקה לפח. האם ריאלי שנדגום את כל העורבים בעולם על מנת שנגיע לאותה הוכחה אולטימטיבית? לא ממש.
לכן מקובל יותר לדבר על כך שתיאוריה או השערה הן חזקות אם הן כאלו שאפשר להפריך אותן טכנית (אם אל ניתן-זוהי תיאוריה חסרת ערך מדעי) אבל לא הצליחו להפריך אותן.
גם ברמת בדיקת ההשערות השוטפת שולט עקרון ההפרכה. אנחנו עוסקים בדרך כלל בדחיית השערות אפס ולא בקבלת ההשערה האלטרנטיבית.
ישן 09-09-2015, 14:10

בתגובה להודעה מספר 333 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "ההתיחסות שלי למדענים הייתה עניינית, אחרי שנשלחתי ללמוד אבולוציה פה באשכול..."

דוקינס דביל. ודביל יהיר.

והייתי מאוד מאוד נזהר מלהסתמך על דברים שהוא כותב ולחזור על טיעונים שלו. חלקם פשוט שגויים.

אם אתה מחפש אתאיסטים לא דבילים, אז יש לך את סאם האריס, היצ'נס, ודנט.

---
ואגב, כל ההתעסקות שלו עם "האבולוציה" כטיעון לאתאיזם (או אפילו רציונליזם) היא מפגרת. הדת היהודית יכולה לחיות בכיף עם המדע וכל דבר שיתגלה או ימצא. ו"האבולוציה" לא מתנגשת עם "אלוהים" בשום צורה...

זה שרועי בוחר להתווכח על זה, זה כי הוא משום מה מתעקש לקבל על עצמו תיאולוגיה שמקבילה לדע"אש, משום מה...

נערך לאחרונה ע"י Benjamin Willard בתאריך 09-09-2015 בשעה 14:18.
ישן 10-09-2015, 03:45
מנהל

את היצ׳נס כבר אי אפשר למצוא...
בתגובה להודעה מספר 338 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "דוקינס דביל. ודביל..."

נפטר לפני כמה שנים מסרטן.
למרות שחיבבתי מאוד את היצ׳נס שהיה איש מאוד שנון, מבחינת איכות הטיעונים בנושא הזה הוא לא תמיד הרשים אותי. ובכלל, הוא נהג לפסוק דברים בפסקנות גם כשהם היו שגויים והעדיף תמיד את הפרובוקציה.
לדוקינס יש טיעונים טובים מאוד נגד התאיזם (לא יודע אם בהכרח מקוריים שלו) אבל גם הוא הסתבך בסתירות.
אגב, דוקינס לא בהכרח רואה באבולוציה הוכחה נגד הדת (בדיוק מהסיבה שציינת בשרשור). שמעתי אותו מציין לחיוב את ראש הכנסיה האנגלית על כך שהכריז על כך שהוא מקבל את האבולוציה כעובדה.
ובכלל, דומני שדוקינס בעיקר מגיב לאלו ששוללים את האבולוציה מסיבות דתיות.
ישן 10-09-2015, 13:53

בתגובה להודעה מספר 344 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "דוקינס אינו "דוחף" אתיאיזם. הוא פשוט מחזיר מלחמה שערה לבריאתנים"

לטעמי הוא מאוד לא משעשע... להפך הוא דיי מעיק...

וזה בהחלט העיסוק הציבורי העיקרי אם לא היחיד שלו. הוא פרופסור ומרצה, אבל מכירים וזוכרים אותו בעיקר בזכות זה שהוא 'אוונג'ליסט' בשם ה New Atheism . אני גם דיי סבבה עם רוב העמדות שהוא מייצג, ומדבר בשמן, הוא פשוט עושה את זה בצורה ממש מעפנה, לדעתי.

במקום לריב עם אנשים בורים ומפגרים, ולשכנע אותם בנכונות האבולוציה, שמחר עלולה להתברר כתאוריה שגויה, חלקית או חסרה (וזה יהיה סבבה לגמרי מבחינת המדע), ובהתחשב בעובדה שחוץ מהדתיים שתיאולוגית נמצאים במאה ה7 לספירה, לאבולוציה, נכונותה, או למפץ הגדול לצורך העניין, אין שום קשר לאומונתם הדתית, עדיף אם הוא היה מתעסק עם 40% מהקהילה המדעית בארה"ב שהם דתיים / מאמינים באלוהים.

ראיתי את ההרצאות שלו בטד... כמעט נפטרתי מרוב התנשאות.

ישן 10-09-2015, 16:30

בתגובה להודעה מספר 360 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "קודם כל, סרטון עם קטעים קצרים..."

הוא לא הביע דעות סותרות,הוא היה אנטי ישראלי באופן נחרץ והקטעים המלאים (שכבר ראיתי אותם בעבר) רק מחזקים את הטענה שלי.
הוא סובר שלא היה הצדקה מוסרית להקמתה של מדינת ישראל,שהפלשתינים נמצאים תחת "כיבוש אכזרי" ,הוא התבטא נגד תוכנית הגרעין ה"לא חוקית" של ישראל והוציא את זה בשיתוף פעולה עם אדוארד סעיד .
המחויבות שלו לליברליזם ולזכויות אדם כנראה עצרה כשזה הגיע למדינה הליברלית ומשמרת זכויות האדם היחידה במזרח התיכון.
ואם אתה חושב שהמתנחלים תומכים ב"גניבת אדמות של אנשים אחרים" אז אתה לא ממש מבין בנושא.

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 10-09-2015 בשעה 16:34.
ישן 03-09-2015, 10:41
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 151 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "ואני רואה פה התחמקות שרירותית.."

הבעיה בתפיסה שלך היא ש 'דג בבל' די מפריך אותה.
ציטוט:
דג בבל-הוא דג קטן,צהוב ועלוקתי וכפי הנראה הוא גם הדבר המוזר ביותר בגלקסיה.הוא ניזון מאנרגיית הגלים שהוא קולט,לא ממוחו של נושאו,כי אם ממוחותיהם של מי שסובבים אותו.הוא סופג את כל התדירויות המנטאליות,התת-הכרתיות מאנרגיית גלי מוח זו וניזון ממנה.אחר כך הוא מפריש למוחו של נושאו מטריצות טלאפאתיות הנבנות מהרכבת תדירות המחשבה ההכרתיות על אותות עצביים,הנקלטים ממרכז הדיבור של המוח ששידרם.התוצאה המעשית של כל זה היא שאם תתקע דג בבל באוזנך,תוכל מייד להבין כל מה שנאמר לך בכל שפה, מכל משפחה דקדוקית שהיא.תבניות הדיבור שאתה שומע למעשה,הן תוצאות אפנון של מטריצות גלי המוח שהוזנו לתוך מוחך על ידי דג הבבל שלך.

כיוון שזהו צירוף מקרים בלתי מובן באופן מוזר כל כך שמשהו שימושי באופן מבלבל את המוח כל כך התפתח באופן מקרי לחלוטין כל כך, בחרו כמה הוגים לראות בכך הוכחה סופית ונחרצת לאי קיומו של אלוקים.
הטיעון נשמע כמו:"אני מסרב להוכיח שאני קיים" אמר אלוקים "שכן הוכחה נוגדת אמונה,ובלי אמונה אין אני ולא כלום."
אבל אמר האדם.דג הבבל תוקע אותך, לא? לא מתקבל על הדעת שהתפתח במקרה.זה מוכיח שאתה קיים,ולפיכך,על פי טיעוניך שלך,אינך קיים. מ.ש.ל.
אוה,אמר אלוקים על זה לא חשבתי.ובו במקום מתפוגג בעננת היגיון.

ישן 04-09-2015, 12:17
מנהל פורום סטודנטים

אנסה להסביר לך את הרעיון...
בתגובה להודעה מספר 365 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "נראה לי שמשמרות של 30 שעות עושות לך נזק....."

אתה מתעקש לנהל ויכוח על אמיתות התורה ועל קיומו של אלוהים תבוני.

מבלי להתייחס לטיעונים עצמם...
אתה טועה במהות.
בבסיס האמונה באל, כל אל שהוא, עומדת האמונה עצמה.
ואמונה, כפי שכבר הסביר האדמו"ר ד.אדמס כשמה כן היא.
וזאת היא נקודת הבסיס.
בבסיסך אתה אדם מאמין, יכול להיות שאתה מאמין בגלל שקיומו של אלוהים גרם לך להאמין שיש אל ויכול להיות שאתה מאמין כי אבלוציונית החיים של אדם מאמין הם טובים יותר. (תוכל להתחיל מספרו של ויקטור פרנקל האדם מחפש משמעות)

אמונה באל הופכת את החיים לטובים יותר, העדר אמונה מתאימה לאנשים קשוחים, כאלו שיוצאים מנקודת הנחה שהגורל שלהם תלוי בידיים שלהם ולא 'מכתוב' כלום בשום מקום.
אלו חיים הרבה יותר מורכבים.

כל הנסיונות שלך להוכיח את קיומו של האל נופלות תחת 'דג בבל'

ואם תחשוב על זה, משה רבנו, ההוא שעמד על הר סיני וקיבל לוחות הברית, ביקש מרבונו של עולם את ההוכחה האבסולוטית לקיומו (שמות ל"ג) וגם הוא לא יכול היה לקבל זאת.

ישן 04-09-2015, 12:25
צלמית המשתמש של רועי AZ

מכל הבבל"ת ששפכת, אתייחס רק לזה
בתגובה להודעה מספר 366 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אנסה להסביר לך את הרעיון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
ואם תחשוב על זה, משה רבנו, ההוא שעמד על הר סיני וקיבל לוחות הברית, ביקש מרבונו של עולם את ההוכחה האבסולוטית לקיומו (שמות ל"ג) וגם הוא לא יכול היה לקבל זאת.

משה רבינו לא רצה הוכחה אבסולוטית אלא ידיעה אבסולוטית לגבי דרכיו של הבורא.. לא צריך הוכחה שאתה ממנוה להיות שליח שלו לעיני כל העם.

במקום לכתוב גבב של מלל, ולכנות שונאי ישראל כאדמו"רים תראה איך אתה מתקרב לבוראך ומעניק לחייך קצת יותר משמעות..

ישן 04-09-2015, 12:42
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני מנסה לנהל דיון, מקשה מאוד
בתגובה להודעה מספר 368 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "ראשית כליטאי - אדמו"ר היא לא..."

ואז זה שמולי מתחיל לרדת לפסים אישיים..

מעניין למה?

אני מקווה שממך אולי תבוא הישועה, ניתן לך גם הזדמנות.

נסה לסתור את מה שכתבתי לאחרים, בדבר הכתוב בתורה לגבי נצחיות העם היהודי וקורותיו שהתרחשו במדויק.

ישן 04-09-2015, 14:52
צלמית המשתמש של רועי AZ

אתה מבין שמכחישי שואה, על אף העדויות החיות והצילומים עדיין מכחשים גם אחרי שבעים שנה
בתגובה להודעה מספר 374 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אתה חוצפן גס רוח"

בלבד..

יבוא אחד כמוך, וכמו שאתה כותב על ספר התנ"ך וקורות ישראל לאורך שנות קיומו, יגיד אותו דבר בדיוק עוד אלף שנה על השואה.

אבל בעצם מכחישי השואה לא צריכים אלף שנה. כבר עכשיו עושים זאת.

אני מתקרב לשמונים הודעות ומתמודד בכבוד. זה אתה ודומייך שמתקשים מול טיעונים חותכים..

מצפון אמר שאני מת לסגור את החילונים בגטאות.. הוא רק לא יודע שהגישה שלו ושל כולכם בעצם היא היא שהביאה את אותן גטאות לפני שבעים שנה... ויצרו אותם אלה שאתם מנסים להדמות להם....

מודרנה עאלק..

ישן 05-09-2015, 23:15
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 385 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "מי אמר שאמונה באלוהים חייבת..."

לא בטוח שירדתי הפעם לסוף דעתך.

הטענה שלי היא שהיותי אדם מאמין לא נובעת ממקור שכלי. ייתכן שכפי שהרב קוק כתב היא שהסיבה לכך היא שהאלוקות היא למעלה מהשכל.
אך מאחר והכלים שיש בידי לתפוס את העולם הם הכלים השכליים והרגשיים ואני תופס את הדברים או בעזרת אחד מהם או בעזרת שילוב של שניהם. ומאחר וקיומו של האל לא מסתדר עם שום דבר שכלי
ודווקא הטיעונים המביכים כמעט שניתן לקרוא בשרשור הזה מראים ששכלית הנושא הוא בלתי נתפס.
הרי שאנו נשארים עם הרגש.
רגש שאומר לנו שיש בורא לעולם.
האם הרגש הזה הוא נכון? האם אותו בורא עולם רוצה שמחר בבוקר אניח תפילין? האם הוא מסתייג מאכילת חזיר? האם מפריעות לו תפילות של מוסלמים בהר הבית?
אין לי מושג.
הרי עצם זה שאני כותב את הדברים גורם לרעיון להראות חסר שכל.
ולכן אנחנו נשארים עם רגש - ורגש זה כלי חשוב.
אך מאחר ואין כאן הוכחה ולא תהיה הוכחה אנחנו נשאר עם אמונה.
וכשיבוא הרגע והלב יפסיק לפעום והמוח לא יקבל חמצן ומיליונים רבים של תאי הגוף שלנו יעברו לנשימה אנארובית, יצברו חומצה לקטטית ויתחילו בתהליך של מוות תאי.
והאטומים שלנו יתפזרו בחלל האינסופי אז אולי נקבל תשובה האם יש לכל זה משמעות.
ועד אז אנחנו צריכים להשתדל להיות אנשים טובים יותר.

ואני חוזר לראשית של מה שכתבתי (איתך יהיה לי תמיד כבוד לנהל דיון, אם כי אני כותב אחת לכמה ימים) ייתכן ולא הבנתי את אשר התכוונת אליו הפעם. כך שאולי התשובה שלי איננה עניינית.

ישן 06-09-2015, 12:18
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 388 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אנסה להסביר"

.

ברגע שתפיסת קיומו של האל תעשה על סמך הבנה שכלית הרי שממילא לא יהיה מדובר באמונה.
אגב, גם תפיסה שכלית יכולה להיות מוטעית לחלוטין.
למרות שאני לא מבין איך המחשב עובד, אני מבין בצורה שכלית שהוא נבנה על ידי בני אדם, אני לא מאמין שהוא כזה, אלא מבין על סמך החושים שלי ויכולת המחשבה שלי. אין לי תחושה פנימית ביחס למחשב.
אותו הדבר מתייחס גם לשולחן. אני לא מאמין שהשולחן קיים, אלא אני מבין שהוא ישנו. למרות שבפועל השולחן מכיל אוסף של מולקולות המורכבות מאטומים הנמצאים בתנועה אין סופית, אני מבין וקולט את השולחן כגוף מוצק שאיננו זז. אני לא מאמין בקיומו, אני מבין וחש שיש לי הוכחה, גם אם מעט מוטעית, בקיומו כמוצק שלא נע.

אם נפתח זאת קצת יותר, אז חלק מהנפילות הגדולות ביותר של עם ישראל באו בסמוך לרגעים בהם תפיסת קיומו של הבורא לא הייתה על סמך אמונה אלא על סמך השכל הישר.
רגע אחרי ממעמד הר סיני, אותו טקס שעפ"י ריה"ל הוא בסיס ההוכחה לקיומו ולאמיתות האל כפי שהוא נתפס ביהדות, דווקא אחרי האירוע הזה - שמביא את קיומו של האל בצורה שכלית, מגיע חטא העגל.
רגע אחרי קריעת ים סוף, אירוע המאפשר הבנה שכלית שיש כוח מלמעלה, דווקא אז וילונו כל עדת בני ישראל.
רגע אחרי כיבוש יריחו בצורה ניסית מוחלטת, דווקא אז עוברים על ציווי האל ומועלים בחרם.

שמעתי לא מעט הוכחות שיכליות לקיומו של האל - רובן נשמעות כמו 'אופיום' להמונים שמסופק כיום דרך ערוצי הדברות ושות' וחלקן אומנם נשמעים הגיוניים וחכמים, אך בסופו של דבר מדובר בעיגולי מטרה המקיפים את החץ לאחר שהוא כבר פגע במטרה.
הקהל שבוחר להקשיב לדברים ובוודאי אלו אשר הדברים נוגעים בליבו, הם כאלו שמלכתחילה האמונה באל קיימת אצלם. בדיוק כמו שאצל מלך כוזר כבר הייתה אמונה באל הוא רק לא ידע באיזה עליו לבחור.
ומרגע שקיימת אותה אמונה, שטיבה לא ברור, ניתן לבחור באל המתאים.

והטענה שאמת מוחלטת דורשת יכולת שיכלית היא לעניות דעתי בדיוק הפוכה.
המדע בנוי על ספקות, השכל בנוי על הנחות ועל שלילתן. האמת המוחלטת מבטלת את הצורך באותה שיכליות. ברגע שאני מקבל דברי התורה כאמת מוחלטת, הזכות שלי להפעיל את ההיגיון היא מוגבלת. אני לא רשאי לבקר את משה רבנו, את יהושע את הזקנים, את התנאים, את הראשונים והאחרונים. אפילו את גדולי הדור אינני רשאי לבקר על פי ההיגיון הפרטי שלי - שכן הם אוחזים באותה אמת מוחלטת שאני הקטן לא יכול להבין.
ואם נחשוב על זה, במידה וכשנלך לעולם שכולו טוב נגלה שאין עולם כזה, אזי נבין שדווקא תפיסת העולם הטוענת שישנה אמת מוחלטת ושהיא נמצאת בידיים של משהו משרתת את חוסר היכולת שלנו להטיל ספק ולהגיע לאמת.

ישן 08-09-2015, 21:53
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 389 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב ". ברגע שתפיסת קיומו של האל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
.

למרות שאני לא מבין איך המחשב עובד, אני מבין בצורה שכלית שהוא נבנה על ידי בני אדם, אני לא מאמין שהוא כזה, אלא מבין על סמך החושים שלי ויכולת המחשבה שלי. אין לי תחושה פנימית ביחס למחשב.
אותו הדבר מתייחס גם לשולחן. אני לא מאמין שהשולחן קיים, אלא אני מבין שהוא ישנו. למרות שבפועל השולחן מכיל אוסף של מולקולות המורכבות מאטומים הנמצאים בתנועה אין סופית, אני מבין וקולט את השולחן כגוף מוצק שאיננו זז. אני לא מאמין בקיומו, אני מבין וחש שיש לי הוכחה, גם אם מעט מוטעית, בקיומו כמוצק שלא נע.

יפה, כמו שאתה מבין בצורה שכלית שהמחשב נבנה ע"י בני אדם, אותו השכל בדיוק צריך להבין שאת האדם עצמו ברא מישהו עליון לאין שיעור מעליו. מישהו שחנן את האדם ביכולת שכלית ומוטורית, מוכרח שיהיה כך ולא אחרת!

אם אתה יודע שיש תנועה מולקולרית (והאר"י ידע זאת לפנייך) אבל מבין את השולחן כמוצק שלא נע, מוכרח שיהיה כאן מתכנן תבוני של אותו חומר או כל חומר אחר.

ואני אוסיף - אם אתה לא רואה קרני רנטגן וקרני רדיו ושאר ירקות, אלא רק תוצאות שלהן חייב ומוכרח, שמישהו עליון יצר הן את אותם קרניים, והן את היעדר היכולת שלך לראות אותם!!

האם אתה מתאר לעצמך מצב בו היינו בעלי יכולת לראות את אותם דברים הנסתרים מאיתנו? מה היה קורה איתנו לו כן?

אם נפתח זאת קצת יותר, אז חלק מהנפילות הגדולות ביותר של עם ישראל באו בסמוך לרגעים בהם תפיסת קיומו של הבורא לא הייתה על סמך אמונה אלא על סמך השכל הישר.
רגע אחרי ממעמד הר סיני, אותו טקס שעפ"י ריה"ל הוא בסיס ההוכחה לקיומו ולאמיתות האל כפי שהוא נתפס ביהדות, דווקא אחרי האירוע הזה - שמביא את קיומו של האל בצורה שכלית, מגיע חטא העגל.
רגע אחרי קריעת ים סוף, אירוע המאפשר הבנה שכלית שיש כוח מלמעלה, דווקא אז וילונו כל עדת בני ישראל.
רגע אחרי כיבוש יריחו בצורה ניסית מוחלטת, דווקא אז עוברים על ציווי האל ומועלים בחרם.

נכון! ושאלתי אנשים פעם, אם אלה שציינת אכן כך נפלו, אז מה רוצים מהחילונים בדורנו?

אבל כמה לוחמים בשייטת או בחיה"א שעברו מסלול מכשולים עצום ומסלול סופר מפרך נפלו על כלום והודחו?

כך זה עם יהודי, ככל שהוא מתקדם וככל שהוא מגיע לדרגות רוחניות נעלות, מלווה אותו היצר הרררעע.. זה שאומר לו, אל תעשה, תעשה נגד, כדאי לך לעשות הפוך. ואז היהודי יכול להתגבר עליו בכל מיני דרכים, או ליפול, ואז מיד לקום ולא לוותר.

שמעתי לא מעט הוכחות שיכליות לקיומו של האל - רובן נשמעות כמו 'אופיום' להמונים שמסופק כיום דרך ערוצי הדברות ושות' וחלקן אומנם נשמעים הגיוניים וחכמים, אך בסופו של דבר מדובר בעיגולי מטרה המקיפים את החץ לאחר שהוא כבר פגע במטרה.

אולי כי זה ההיגיון הפשוט וזהו?

הקהל שבוחר להקשיב לדברים ובוודאי אלו אשר הדברים נוגעים בליבו, הם כאלו שמלכתחילה האמונה באל קיימת אצלם. בדיוק כמו שאצל מלך כוזר כבר הייתה אמונה באל הוא רק לא ידע באיזה עליו לבחור.
ומרגע שקיימת אותה אמונה, שטיבה לא ברור, ניתן לבחור באל המתאים.

לא נכון באופן גורף!

הזכות שלי להפעיל את ההיגיון היא מוגבלת.

בשביל מה, מה זה נותן? אחרי זה אתה חושב מחשבות מטומטות כמו השורות הבאות למטה ומפספס את העיקר ..

אני לא רשאי לבקר את משה רבנו, את יהושע את הזקנים, את התנאים, את הראשונים והאחרונים. אפילו את גדולי הדור אינני רשאי לבקר על פי ההיגיון הפרטי שלי - שכן הם אוחזים באותה אמת מוחלטת שאני הקטן לא יכול להבין.

ואם נחשוב על זה, במידה וכשנלך לעולם שכולו טוב נגלה שאין עולם כזה, אזי נבין שדווקא תפיסת העולם הטוענת שישנה אמת מוחלטת ושהיא נמצאת בידיים של משהו משרתת את חוסר היכולת שלנו להטיל ספק ולהגיע לאמת.

ואם תגלה שכן יש.. אני ממש מרחם עלייך..

ישן 10-09-2015, 08:17
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 391 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77]. למרות..."

החלק המבעס בתגובה שלך היא שהייתה לי תקווה לנהל דיון פורה, כזה שילמד אותי דברים עם תבור, כנראה שאאלץ להסתפק ברועי.
אם נסכם את האפעס הוכחה שלך לקיומו של בורא עולם.
העולם הוא דבר כל כך מורכב ומרשים ולכן חייב להיות משהו שייצר אותו.
הטענה הזאת מובילה לטיעון הבא:
"מאחר ומוכרח שיהיה כוח עליון לאין שיעור מהאדם שהוא זה שחנן אותו ביכולת שיכליות ומוטריות, הרי שבהכרח חייב להיות כוח עליון לאין שיעור מאותו הכוח על מנת לאפשר לו את אותו הכוח האין סופי שיאפשר ליצור את האדם"
או במילים אחרות - למי אלוהים אומר בבוקר 'מודה אני'?
או השאלה ברמת גן - מה היה לפני אלוהים ומי ברא את אלוהים....

מעניין אותי איפה כתוב בזוהר על כך שהעולם בנוי מאטומים שאלקטרונים מקיפים במהירות עצומה את הגרעין.
אגב, חז"ל ורמב"ם לא הבינו נכון את מבנה גרמי השמיים, הם גם לא הבינו את קיומו של העדר חיכוך.
וכמובן שאתה מזדעזע מדברי הכפירה שלי - כי תפיסת היהדות שלך היא רדודה.
אין שום כפירה להגיד שרמב"ם טעה, שרבא ואביי טעו ושרבי עקיבא טעה.
או לחלופין שדוד המלך חטא, ושיעקב אבינו לא היה מושלם.
רק בתפיסה העקומה והרדודה, המובילה לרוע, שיוצאת מבית המדרש של ערוץ הדברות ושות' האנשים הללו הם מלאכים שלעולם לא טועים.
האלוקות כפי שהיא מתגשמת בתפיסת העולם היהודית היא דת של בני אדם. לא בשמיים היא ולא מעבר לים. לכל האנשים הללו היה יצר הרע ויצר הטוב. הייתה להם תפיסת עולם והיגיון.
לפעמים יצר הרע ניצח לפעמים ההיגיון טעה.
בדיוק כמו אצל כולנו.

לגבי לראות דברים נסתרים מאיתנו...
אתה כנראה לא מעודכן. אנחנו מצליחים לראות גלי קול - קוראים לזה תמונה אולטרסאונד.
אנחנו רואים גלים אלקטרומגנטיים - נעים להכיר MRI

לגבי שאר הדברים...
אני אחרי תורנות.

ישן 10-09-2015, 13:54
צלמית המשתמש של רועי AZ

תבור המסכן כנראה הבין שהוא מדבר לקיר...
בתגובה להודעה מספר 394 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "החלק המבעס בתגובה שלך היא..."

עכשיו אני מבין שאתה שואל את השאלות שלא קיבלת עליהן תשובה, ובגין זה עזבת את האמת

ואתה למעשה כמו ילד בגן שלקחו לו את הסוכריה..

אין מי שברא את אלוהים, כי אלוהים הוא לא חומר. ואם היה נברא, הוא לא היה בעל כל הכוחות והיכולות כולם. את הזמן הוא יצר בשבילך. הוא מעל כל זה.

אלוהים לא אומר מודה אני. הוא אמר והיה העולם... ומחדש בטובו בכל יום מעשה בראשית.

ישן 10-09-2015, 17:30
צלמית המשתמש של רועי AZ

ישיעיהו ליבוביץ' היה דתי אדוק ששמר שבת ואכל כשר והניח תפילין
בתגובה להודעה מספר 403 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "זורקים את התנ"ך לפח? מפסיקים..."

ציטוט:
זורקים את התנ"ך לפח?

מקשיבים לישאיהו ליבוביץ'?

מפסיקים להיות יהודים?

...

וכיבד מאוד את התנ"ך.. תקשיב לו בזה?

ישן 10-09-2015, 21:35
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 398 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אם הבנתי נכון אתה דוגל בסוג..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
אם הבנתי נכון אתה דוגל בסוג של אמונה שלא מבוססת על הוכחות אלא על מעין תחושה פנימית.
הבעייה היא שבאופן מפתיע התחושה הפנימית הזאת גורמת ל99 אחוז מהאנשים להאמין בדיוק באל שההורים שלהם האמינו בו...
אני לא פוסל את הגישה שלך,שהיא בסופו של דבר גישה שנמצאת בקונצנזוס היהודי (הרב קוק התבטא בצורה דומה) - אני פשוט לא מבין אותה.
לכן הנתיב של ההוכחות השכליות במטרה להגיע לאמונה הוא מצד אחד יותר שברירי (כי הוא כפוף למתודה המדעית ותמיד מוטל בספק) ומצד שני אני לא מצליח לראות שום נתיב אחר. אחרים טוענים שהם מצליחים,אני לא..

אני לא בטוח אם נכון להגיד עלי שאני דוגל במשהו...
בחרתי באיזו שהיא נקודת זמן של חיי להשתדל ולשמור תורה ומצוות.
נקודת הייחוס שלי היא לאו דווקא השולחן ערוך אלא יותר הרוח של סבתי ז"ל ושל אימי שתחיה.
קרי - מעוניין לשמור על יסודות הבית היהודי - שבת, כשרות וטהרת המשפחה.

קראתי לא מעט מחשבת ישראל ופילוספיה כללית. בסופו של דבר מבחינתי לאוכל לא כשר יש טעם של נקיפות מצפון. קרי, המניעה והבחירה להקפיד על כשרות לא מגיעה ממקום רציונאלי.

על פי תפיסתי את האלוקות כבני אדם עלינו להתמודד עם מורכבותם של הדברים.
הרבי מקוצק אמר "אין שלם מלב שבור" השלם ביותר הוא דווקא הלא שלם, המורכב.
אבל האנשים פוחדים ממורכבות.
הם מעדיפים עולם פשוט - או שאתה מאמין או שאתה אפיקורס. או שאתה איש ארץ ישראל השלמה שלא רואה את קיומם של בני האדם האחרים או שאתה שמאלן מנער גדרות שלא מכיר בזכותו של העם היהודי למדינה בארץ ישראל. גם בתחום שלי נוח יותר שהדברים ברורים. או רפואה מערבית - אנטיביוטיקות וחיסונים או רפואה אלטרנטיבית וכל הרופאים שרלטנים המקבלים כסף מחברות התרופות.

זה נוח לברוח לקיצוניות, במקום לחשוב ולהתחבט על דרכי החיים עצמם, ברגע שהדברים ברורים אזי צריך בסך הכל לדון בטקטיקה.

לשיטתי, ריבונו של עולם דווקא דורש מאיתנו את ההתלבטות את העדר הוודאות ואת המחשבה.
הוא נטע בתוכנו את היכולת להבחין בין טוב לרע - והגירוש מגן עדן פירושו שלעתים נתקשה להבדיל מי הטוב ומי הרע. ולפעמים דווקא ההוא שמנפנף בדגל וציציותיו משתלשלות וזועק אהבת ישראל או לחלופין פרוע השער עם הגיטרה המדבר בלהט על אהבת האדם שניהם לעתים מייצגים דווקא את הרע.

לגבי המשך דרכם של ההורים.
כאן אני ממש כופר.
לשיטתי, רבש"ע כפי שאני תופס אותו, רלוונטי רק לי כיהודי. כפי שהאלים ההודים וכפי שהם עובדים אותם רלוונטים להודים, והטקסים היפניים רלוונטים רק ליפנים.
אני לא כופר באל אחד. אך אני טוען שעמים שונים וקבוצות שונות עובדות אותו הדבר בדרך שהיא נכונה להם. לכן כאשר הבנות ההודיות מהכיתה שלי, מבריקות כל הדעות, הביאו איתן את האלילים שלהן זה היה נראה הגיוני, טבעי ונכון. וכשבחור ישראלי חוזר מהודו אם תובנות חדשות על הקיום הוא נראה נלעג במקרה הטוב או כמו משהו שאכל פטריה אחת יותר מדי במקרה הסביר.

ואם נחזור לראשיתם של הדברים, אני בעצם הפסקתי את הדיונים הפנימיים עם עצמי לגבי מחשבת ישראל. אני עושה מה שאני רוצה, מה שאני מוצא לנכון ומקפיד שעניינים שבן אדם למקום יישארו פרטיים. אני ממשיך להתלבט בין טוב לרע וסקרן לדעת מה יקרה רגע אחרי שמליארדי התאים המרכיבים את גופי יתפרקו וישתחררו לחלל.

ברמה האישית ביותר.
אם אתה באזור באר שבע, הקפה עלי, המטבח כשר לגמרי.

ישן 10-09-2015, 21:59

בתגובה להודעה מספר 411 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "[QUOTE=תבור - tar 21]אם הבנתי..."

הגישה שלך ליהדות באמת נשמעת לי מעניינת ומספקת ברמה האישית ויכול להיות שלדת אחרת,הבודהיזם אולי, אפשר לגשת בצורה של "זאת הדרך שלי לגשת לאינסוף ואני לא פוסל גישות אחרות". אבל היהדות שאני מכיר היא דת של אל קנא שלא יישא אלוהים אחרים על פניו,היא טוענת לאחיזה באמת המוחלטת ולדחייה נחרצת של כל דרך אחרת לאלוהות.בזמנים ש"יד ישראל תקיפה" היא גם מצווה על דברים שאין שום אפשרות למצוא להם הצדקה אם לא משוכנעים במאה אחוז שהם צו אלוהי ולכן אני לא מצליח לראות שום דרך אליה שלא תהיה מבוססת על הוכחות שכליות ולוגיות.
באופן פרסונלי אדם יכול לטעון שהייתה לו סוג של התגלות שהשאירה אותו משוכנע לחלוטין שמשה אמת ותורתו אמת אבל אדם כזה לא יוכל להגיד שום דבר לאנשים אחרים שישכנע אותם וצריך לבדוק טוב טוב האם הוא לא הושפע מכל מיני הולכות שולל שהמוח האנושי יכול לייצר,כרופא אתה בטח מכיר את הנושא יותר טוב ממני.
לכן,אני אולי לא אוהב את הסגנון של רועי אבל הדרך שלו לאמונה נראית לי דרך לגיטימית והגיונית ובלא מעט דברים אני גם מסכים איתו.אני לא רואה שום דרך אחרת.שוב, אולי יש - אני לא רואה כזאת.

ותודה על ההצעה,סביר להניח שאני אמשיך לשמר כמיטב יכולתי את הניתוק המוחלט בין הפורום לחיים האמיתיים אבל שוב - תודה על ההצעה

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 10-09-2015 בשעה 22:02.
ישן 10-09-2015, 22:58
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 412 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "הגישה שלך ליהדות באמת נשמעת..."

כמה נתונים ששכחו לספר לך לגבי הדת היהודית או נכון יותר סיפרו אבל לא הדגישו.
הראשון - מועלם לא הייתה כאן מדינת הלכה, קרי בפועל חוקי התורה, אל נקם, עם לבדד ישכון, הריסת אלילים והשמדת עמים, מעולם לא קרו.
גם בנוכחות הנביאים המקושרים ביותר, הממלכות האדירות ביותר אף אחד לא כיוון למדינת הלכה כפי שבישיבה הקרובה לביתך מציירים אותה. (וזה לא משנה אם מדובר בכיפות סרוגות, ש"סניקים או חסידים)

כשהגיע הרגע לבצע רצח עם, אז שאול המלך בחר לסרב פקודה. דויד המלך בכלל לא נכנס לפינה הזאת ואיך שהוא אף אחד לא מחה את זכר עמלק
עם לבדד ישכון? על זה שלמה המלך בטח לא שמע ובעצם כל המלכים כולם.
איסור עבודה זרה, מניח שקראת בספר מלאכים.
ועיון בחייהם של חכמי המשנה בעין קצת יותר חכמה מזאת של 'כה עשו חכמנו' תגלה לך תמונה דומה.

והנקודה היא שהם כולם חיו בשלום עם הפער בין תפיסת הדת והאלוקות כפי שמלמדים אותך כיום לבין זאת שהם חיו בה. היה מיעוט שלא - הם הובילו את מרד בר-כוכבא, את המרד הגדול, את הגבורה של הסיקריקים.
והתלמוד הבבלי כולו הוא הפקת הלקחים הגדולה ביותר מאותה קיצוניות.
בתלמוד הבבלי אתה מוצא הקפדה על קוצו של יוד של הלכה בחיים האישייים. אבל איך שהוא לא יוצאת משם קריאה נרגשת או דיון מעמיק על מחיית זכר עמלק, על כיבוש הארץ, על עם לבדד ישכון.
כן עם לבדד ישכון ברמה הפרקטית - לא לשתות מיינם או לאכול מלחמם. אבל קריאה לבידוד?

בעצם, עזוב את התלמוד הבבלי.
לך לאבות האומה.
אברהם אבינו, בחר לאפשר לאשתו לשכב עם פרעה. הסכים לעבור באשת איש. מחזיק פילגשים מבנות הכנענים.
יצחק דווקא יש בו תמימות מקסימה אבל הבן שלו מצליח לעבוד עליו? וגם הוא כמובן החזיק פילגשים.
יעקב אבינו, מנהל לעצמו משק בית עם ארבע נשים, יש לו בן מועדף, הנשים שלו סוחרות במשכב לילה אתו, מצליח לעקוץ יפה את לבן הארמי. (מעניין מה היה הידע שלו שם בגנטיקה - פרשת וישב)
איך זה מתיישב עם אלוקות קשה ונוקשה. אם העדר פשרנות?

קיצוניות משרתת את אלו שרוצים לנהל לנו את החיים. אז מראים לנו פנים שנוח להם להראות לנו בהלכה. בפועל העסק הרבה יותר מורכב ופלואידי ממה שמראים לנו.

ושוב, הדיון הזה לא משנה את הבחירה לקבל את ההלכה בתור הבסיס לכל.

וההזמנה עודנה פתוחה...

ישן 11-09-2015, 11:12
צלמית המשתמש של רועי AZ

הבעיה עם השאלות שלך והקביעות המעורפלות
בתגובה להודעה מספר 413 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "כמה נתונים ששכחו לספר לך לגבי..."

היא לא ניסיון כנה ואמיתי לשפוט. אלא הגאווה הסרוחה שטבועה בך, להוריד גדולים ממך לרמת הרחוב שלך (אתה לעומתם זה ההבדל) כי אתה לא מסוגל להבחין בהבדל הזה.

אם בגמרא כתוב "כל החושב שדויד חטא אינו אלא טועה" - אתה תגיד על זה אמן!!

כי אתה ברמת הרחוב, לעומת מי שהתדיין על זה בגמרא בכל פרמטר אפשרי! ואתה קטן מאוד מאוד מכדי לשפוט מישהו או להרהר אחריו.

הציווי

(י) וְעָשִׂיתָ עַל פִּי הַדָּבָר אֲשֶׁר יַגִּידוּ לְךָ מִן הַמָּקוֹם הַהוּא אֲשֶׁר יִבְחַר ה' וְשָׁמַרְתָּ לַעֲשׂוֹת כְּכֹל אֲשֶׁר יוֹרוּךָ: (יא) עַל פִּי הַתּוֹרָה אֲשֶׁר יוֹרוּךָ וְעַל הַמִּשְׁפָּט אֲשֶׁר יֹאמְרוּ לְךָ תַּעֲשֶׂה לֹא תָסוּר מִן הַדָּבָר אֲשֶׁר יַגִּידוּ לְךָ יָמִין וּשְׂמֹאל:

מכוון בדיוק לגאוותנים כמוך, שחושבים שהם יודעים יותר טוב!

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 11-09-2015 בשעה 11:16.
ישן 12-09-2015, 21:10
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 414 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "הבעיה עם השאלות שלך והקביעות המעורפלות"

חשבתי מה לכתוב לך.
סך הכל על פניו כתבת משהו ענייני (בגסות רוח ובגאוותנות של אחד היודע הכל אבל בכל זאת ענייני.
שזה כבר משמח.
וחשבתי להסביר על גאווה כפי שאני מבין אותה מחד, לעומת הציווי של לא בשמיים היא מאידך והאדם שנברא בצלם.
ובכל זאת בסופו של דבר נתקעתי באלימות הנפוצה שלך - הם יגידו לך ואתה תגיד אמן.
ובשבת בבוקר בבית הכנסת, מול עיניי נח דף של זה של הרב שלך - זמיר - מהדברות.
והכותרת היה כתוב כך.
"המאה השביעית של האלף השישי" בעבר כבר היללת אותו כגדול הרבנים, כאחד שיודע הכל.
וכאן, בכותרת שהוא בחר להפיץ לפרשת השבוע לקראת סוף השנה. הוא יוצא נלעג.
ראשית אסביר, אנחנו בשנת התשע"ה בואך התשע"ו במילים אחרות שנות 5775 לבריאת העולם.
זמיר, שחשוב לו להיות קליט הצליח להעביר מסר על אחרית הימים בזה שאנו במאה השביעית של האלף השישי.
אנחנו בהחלט באלף השישי, שכן בספירת הזמן כאשר מציינים מספר זאת אומרת שהתקופה חלפה. (יום הולדת שנה היא כאשר הילד שנה בעולם ויום הולדת 6000 תהיה כאשר העולם יהיה קיים 6000 שנים) ולכן אנחנו במאה השמינית ולא במאה השביעית.
ולמה כל זה רלוונטי לפלסטר האלים שכתבת, כי לאדם כמוך לעולם לא היה סיכוי לשים לב לטעות/סתירה פנימית/ דמגוגיה בגרוש (אינני מכיר מספיק את הכותב כדי לדעת מה מהבאים נכון לגביו) אבל מאחר ומבחינתך הוא נושא בתואר רב, הדברים שהוא אומר נוגעים לליבך הרי שאסור להטיל בו ספק וצריך ללכת עפ"י "ככל אשר יורוך" ולכן אין לך יכולת לברר את האמת.
עפ"י שיטתי כולנו בני אדם וכולנו שפיטים.
אני כותב שטויות, תצלבו אותי, אני טועה תעמידו אותי על טעותי.
והכלל תופס כמובן לכולם.

ובמידה ותרצה לצפות בתפיסה קצת אחרת.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

ישן 13-09-2015, 01:51
צלמית המשתמש של maorhag

חוששני שיש פה כמה אי דיוקים
בתגובה להודעה מספר 413 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "כמה נתונים ששכחו לספר לך לגבי..."

1.בתקופת חזקיהו למשל,נעצו חרב בבית המדרש עד שלא נמצא תינוק שלא בקיא בדיני טומאה וטהרה הקשים (סנהדרין צד,בתקופת דוד ושלמה היתה סנהדרין והיא אכן החלה את חוקי התורה על העם. נחמיה עולה מבבל ופותח בסדרה של צעדים כפיתיים בעיקר בתחומי שמירת השבת והתבוללות.
אני מסכים שלא תמיד (בלשון המעטה) זה היה,אבל בהחלט יש תקדימים.

2. שאול לא "סרב פקודה" אלא פירש לא נכון את כוונת המשורר. בפועל הוא אכן נלחם בעמלק והשמיד את כולם,כולל נשים וטף,למעט אגג מלך עמלק ועל זה הוא נענש.
דוד בהחלט "נכנס לפינה הזו" והכה את עמלק כמפורש בשמואל ב פרק א. (ואז אצלנו לא לומדים תנ"ך?)
3. עבודה זרה אכן היתה,מיותר לציין שלמורת רוחם של הנביאים שהזכרת. אני מנסה להבין לאן אתה חותר? היו התנהגויות בעייתיות,בשום שלב הנביאים/חכמים לא הצדיקו אותן. אדרבה, התנ"ך מלא בנבואות ובתוכחות נגד ההתנהגות הזו. כלומר הם ממש לא "חיו בשלום" עם זה. כשאליהו מכנס את כל ישראל בכרמל ואומר להם "אם ה' הוא האלוהים לכו אחריו..וכו'" אז הוא השלים עם עבודה זרה? איפה אתה רואה פה מימד של השלמה או אפילו קבלה?
מרד בר כוכבא ממש לא היה מיעוט.רוב חכמי ישראל דאז ובראשם רבי עקיבא תמכו בו-אם לא לכתחילה אז דיעבד.

4. אבות האומה- אף אחד מההתנהגויות שתיארת לא עברו על שום הלכה. אין איסור לקחת עוד נשים, בודאי שאברהם לא עבר באשת איש פשוט בגלל שזה פיקוח נפש ולתת ש"יעבדו עליך" זה עוד לא עבירה פלילית בפעם האחרונה שבדקתי.

בברכת שנה טובה ומתוקה!

נערך לאחרונה ע"י maorhag בתאריך 13-09-2015 בשעה 01:55.
ישן 13-09-2015, 11:32
מנהל פורום סטודנטים

מעניין
בתגובה להודעה מספר 416 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "חוששני שיש פה כמה אי דיוקים"

- חזקיה? אתה מתכוון לאבא של מנשה? המלך הרע ביותר בהגדרה על פי ספר מלאכים? האם יש סיכוי שדור אחד של שלטון על פי ההלכה - שאני בספק אם היה כזה - הצליח להוביל למלכותו של מנשה וכי בתוך דור אחד הכל נשכח.
סנהדרין בתקופת שלמה, אני מניח שזאת הייתה סנהדרין כל כך חזקה שהיא פשוט מצאה צידוק הלכתי לזה ששלמה המלך הפר במפורש את כל האיסורים החלים על המלך עפ"י ספר דברים.

-דויד המלך השמיד עד חרמה את עמלק, קרי המלך החזק ביותר שהיה כאן הצליח להשמיד לגמרי את עמלק? אנשים נשים וטף כפי שציפו משאול? האם אתה עומד מאחורי זה? האם המן היה היחיד שנשאר?

- היחס לעבודה זרה בהחלט היה שלילי, מלחמות חורמה כנגדו? אליהו הנביא בהחלט כן. אבל בתור משהו סיסטמי, עקבי. לא ממש

- אבות האומה - כאן אתה ממש מפתיע, להזכירך, אשת איש זה יהרג ובל יעבור, לא פחות ולא יותר. עוד על אבות האומה? מעניין למה היה לרחל חשוב כל כך לגנוב את האלילים של אבא שלה? סך הכל מדובר ברחל אימנו למה היא הייתה צריכה לסכן את כולם בשביל אלילים? כסף הרי לא היה חסר ליעקב בשלב הזה ואולי היא יכלה לגזול משהו שהוא קצת פחות עבודה זרה. ויעקב אבינו שלא מצליח לגרום ליוסף לחזור לארץ. ו 12 שבטי יה שבסך הכל עברו על 'גונב איש ומכרו'...

ושלא תבין לא נכון, הסיפורים הללו על החולשות של הדמויות המובילות בתנ"ך בעיניי זה הקסם והייחוד והשיעור הגדול ביותר שאפשר לקבל. קדושים ומלאכים - אנשים שאי אפשר להעביר עליהם ביקורת יש בדתות אחרות. אם אתה גורו אתה לא שפיט, במקרה כזה המאמינים שלך מצליחים לקבל את המעשים הנוראיים שלך.
לא ביהדות כפי שאני מבין אותה.
הרי היה אפשר לערוך את התנ"ך, להשמיט את הקטעים הקשים לעיכול. החולשות שלנו ושל אבות האומה אולי הופכות אותנו ואותם ללא מושלמים לחשופים לביקורת אבל לא פחות הן משאירות אותם אנושיים.

ככל שהכוח של הממסד הרבני גדל כך הזכות להטיל ספק ולחלוק קטנה. הרי ברגע שאתה אומר שאסור להטיל ספק באברהם, במשה, בהלל הזקן אז זה ממשיך לרמב"ם לחזון איש ונגמר באיזה רב מערוץ הדברות.

אולי עוד דבר, חלקנו בטח ערך הבוקר פרוזבול.
הבסיס שלימדו אותך בתורה שבע"פ זה שאמורא לא חולק על תנא ואף אחד לא חולק על תורה שבכתב.
הילל הזקן תיקן פרוזבול. הוא לקח לעצמו את הזכות לקחת מצוות עשה בסיסית מהתורה ולבטל אותה. איך הוא היה יכול?

ישן 13-09-2015, 14:42
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 422 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "מעניין"

ציטוט:
חזקיה? אתה מתכוון לאבא של מנשה? המלך הרע ביותר בהגדרה על פי ספר מלאכים? האם יש סיכוי שדור אחד של שלטון על פי ההלכה - שאני בספק אם היה כזה - הצליח להוביל למלכותו של מנשה וכי בתוך דור אחד הכל נשכח.
סנהדרין בתקופת שלמה, אני מניח שזאת הייתה סנהדרין כל כך חזקה שהיא פשוט מצאה צידוק הלכתי לזה ששלמה המלך הפר במפורש את כל האיסורים החלים על המלך עפ"י ספר דברים.

אבא של מנשה כן כן. הוא היה צדיק גמור ונעשו לו ניסים עצומים כמתואר בתנ" (נפילת צבא רבשקה למשל). חזקיהו לא היה המלך היחיד הצדיק (נתווספו לו יהושפט ואסא),אם כי אתה צודק שהם היו נדירים.
אני לא מוצא בסיס לקביעה שלך כי שלטון של מלך צדיק הוביל בהכרח לנפילה מיידית,תמוה קצת.
סנהדרין בתקופת דוד שלמה בהחלט היתה,בראשה עמד בניהו בן יהוידע (בחלק מהזמן) ומצאנו מקורות שדוד נטל ממנה רשות לצאת למלחמה והתיעץ איתה בכמה וכמה נושאים. זה נכון ששלמה עבר עבירות,אבל הן היוצאות מן הכלל שהרי שלמה היה נביא ובודאי לא אדם מן השורה ו"אשרי מי שחטאיו ספורים". למה אתה מניח שסנהדרין הצדיקו את מה שהוא עשה?

*בהערת אגב,אתה ממשיך לקרוא לו ספר "מלאכים" כאשר שמו הנכון הוא ספר "מלכים",אם לא מדובר בשגיאה אשמח להסבר.

ציטוט:
-דויד המלך השמיד עד חרמה את עמלק, קרי המלך החזק ביותר שהיה כאן הצליח להשמיד לגמרי את עמלק? אנשים נשים וטף כפי שציפו משאול? האם אתה עומד מאחורי זה? האם המן היה היחיד שנשאר?

אני אמרתי השמיד? מצאנו שנלחם בהם. אתה כתבת שלא מצאנו מי שהתעסק ותיארת את שאול כאחד ש"סירב פקודה"- אני סה"כ העמדתי דברים על דיוקם: שאול השמיד את עמלק למעט אדם אחד (!) וגם דוד אחריו נלחם בהם.

ציטוט:
- היחס לעבודה זרה בהחלט היה שלילי, מלחמות חורמה כנגדו? אליהו הנביא בהחלט כן. אבל בתור משהו סיסטמי, עקבי. לא ממש

מי אתה רוצה שילחם? הנביאים כולם צועקים על זה רק שלא תמיד היה עם מי לדבר. מה אתה רוצה שהם יעשו? בדור שעושק יתום ואלמנה אתה מצפה שמישהו בכלל יקשיב למחאה על איסור ע"ז?

ציטוט:
- אבות האומה - כאן אתה ממש מפתיע, להזכירך, אשת איש זה יהרג ובל יעבור, לא פחות ולא יותר. עוד על אבות האומה? מעניין למה היה לרחל חשוב כל כך לגנוב את האלילים של אבא שלה? סך הכל מדובר ברחל אימנו למה היא הייתה צריכה לסכן את כולם בשביל אלילים? כסף הרי לא היה חסר ליעקב בשלב הזה ואולי היא יכלה לגזול משהו שהוא קצת פחות עבודה זרה. ויעקב אבינו שלא מצליח לגרום ליוסף לחזור לארץ. ו 12 שבטי יה שבסך הכל עברו על 'גונב איש ומכרו'...

לשכב עם אשת איש זה יהרג ובל יעבור, לוותר על אשתך לטובת אדם אחר זה אפילו לא איסור (כמובן,רק מצד האדם האחר זה איסור). האמת שזה כ"כ פשוט שאני מנסה להבין מה אתה טוען, הרי ברור שרק מעשה אקטיבי מצידי הוא יהרג ובל יעבור..
הפירוש הפשוט של מעשה רחל הוא שהיא רצתה לבער את העבודה זרה כמפורש בילקוט שמעוני:
"אמרה: מה אנא מיזל לי ונשבוק הדין סבא בקלקוליה? לפיכך: ותגנוב רחל את התרפים" (אמרה: אני הולכת והוא נשאר בקלקולו? בגלל זה גנבה את התרפים)
. ובכלל זה תלוי איך מפרשים את המילה "תרפים"-לפי הרמב"ן למשל מדובר בחפץ שניתן לחזות בו שעות/עתידות ובגלל זה היא רצתה אותו.
12 השבטים אכן חטאו,אבל לא במה שאתה חושב. מבלי לפרוש את כל היריעה אני רק אגיד שהם חטאו יותר ב"הוו מתונים בדין" מאשר בכל דבר אחר. מי שיודע מהם השבטים מבין שלא יתכן להבין דברים כפשטם. הם ישבו ודנו דין את יוסף בדין "רודף" ומכאן כל ההמשך.

ציטוט:
ושלא תבין לא נכון, הסיפורים הללו על החולשות של הדמויות המובילות בתנ"ך בעיניי זה הקסם והייחוד והשיעור הגדול ביותר שאפשר לקבל. קדושים ומלאכים - אנשים שאי אפשר להעביר עליהם ביקורת יש בדתות אחרות. אם אתה גורו אתה לא שפיט, במקרה כזה המאמינים שלך מצליחים לקבל את המעשים הנוראיים שלך.
לא ביהדות כפי שאני מבין אותה.
הרי היה אפשר לערוך את התנ"ך, להשמיט את הקטעים הקשים לעיכול. החולשות שלנו ושל אבות האומה אולי הופכות אותנו ואותם ללא מושלמים לחשופים לביקורת אבל לא פחות הן משאירות אותם אנושיים.

ככל שהכוח של הממסד הרבני גדל כך הזכות להטיל ספק ולחלוק קטנה. הרי ברגע שאתה אומר שאסור להטיל ספק באברהם, במשה, בהלל הזקן אז זה ממשיך לרמב"ם לחזון איש ונגמר באיזה רב מערוץ הדברות.

ופה כל העניין. המחלוקת הידועה על לימוד תנ"ך. לצערי מטבע הדברים בדיון פתוח בפורום קשה למצות את כל המקורות ולרדת לעומק אבל מה שניתן ננסה: אי אפשר,פשוט אי אפשר לגשת לתנ"ך בלי הנחות קדומות. הוא פשוט בלתי קריא בלי להזדקק לפירוש חז"ל.
ובכלל יש דברים שהדעת לא סובלת, מי שיודע מה זה נביא ומה נדרש מהאדם כדי להגיע למעלה הזו פשוט לא מסוגל להבין איך "מפילים" על נביאים חטאים שהיו מזעזעים גם את אחרון עברייני הרחוב.
דוד ושלמה והאבות היו נביאים. תאר לעצמך אדם גדול וחשוב שאתה מעריך מאוד מאוד, עכשיו תחשוב שיבואו ויגידו לך שהוא חוטא באשת איש ובשפיכות דמים,זה מסתבר?
דוד, שכתוב עליו "וה' עימו", שהיה נביא, שכתב את ספר תהילים ובנו זכה להקים את בית המקדש, הוא יחטא בכזו חומרה? אני לא טוען שהוא לא חטא, אני טוען שממש לא במה שנדמה לך.

האבות-"האבות הן המרכבה" כסא של הקב"ה בעולם. היעלה על הדעת שבמרכבה של המלך ימצא טינוף? בכלל, כל אלו שהיו יסוד לאומה לא יעלה על הדעת שהשורש שלהם רקוב כפי שמנסים להוציא אותם, כי ביסוד של היסוד לא תתכן כזו פגימה.

ציטוט:
אולי עוד דבר, חלקנו בטח ערך הבוקר פרוזבול.
הבסיס שלימדו אותך בתורה שבע"פ זה שאמורא לא חולק על תנא ואף אחד לא חולק על תורה שבכתב.
הילל הזקן תיקן פרוזבול. הוא לקח לעצמו את הזכות לקחת מצוות עשה בסיסית מהתורה ולבטל אותה. איך הוא היה יכול?

התשובה כ"כ ברורה שאני מניח שאתה לא באמת שואל אלא מחכה לתשובה כדי להנחית,ובכל זאת:
הלל לא ביטל כלום. בתורה עצמה קיים מנגנון שחובות של בית דין לא משמטים,ככה שאם אתה מוסר את חובותיך לבית דין אז שמיטה לא חלה עליהם. זה היה תמיד,רק שהוא יצר מערכת לכתחילה שכולם ימסרו חובות לבית דין וממילא הרעיון יאבד את הטעם שלו-אבל ברור שהוא לא מסוגל להתנגש חזיתית באיסור תורה ולבטל אותו. מה שהוא עשה באופן פשוט זה ניצל 'פירצה' (שלא קיימת שם במקרה) בחוק כדי לעקוף אותו אבל פשוט שאם היא לא היתה קיימת אז לא היה לו מה לעשות...
ולמה הוא עשה את זה? לא כמו הרפורמים שעושים את זה בשביל עצמם. הוא עשה את זה כדי לקיים את רוח התורה עצמה שהתפספסה פה בדרך,הוא היה מספיק גדול לגזור עקרונות יסוד בתורה ולהתאים את השאר לפיהם,במסגרת האפשר כמובן.
להרחבה על היכולת להתאמה הלכתית מתוך ראיה עקרונית תורנית ממליץ לך על מאמרו של הרב סולובייצ'יק "זה סיני",מרתק.

ישן 16-09-2015, 20:16
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 423 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "[QUOTE] חזקיה? אתה מתכוון..."

1. מלכים/מלאכים, טעות כתיב טיפשית. תודה על התיקון.
2. מקבל את הדיוק לגבי אברהם - למרות שזכור לי איזה משהו בנושא, אולי אחרי תורנות יהיה לי זמן לחפש.
3. פרוזבול - לא ולא ולא. כן, אני מכיר את השיטה, את המנגנון שעומד מאחורי. ולא ולא ולא. כפי ששמת לב חקלאים בארץ, בוודאי שומרי תורה ומצוות שינו מדרכם במהלך השנה האחרונה ועדיין נושפע מהנושא בחצי השנה הקרובה. גם ברמה האישית, הגינה שלי מתה. לבנקאים דתיים ובכל תחומי החיים הכלכליים לא הייתה שום משמעות. הלל הבין שזה עובד, לצערנו, אני דווקא הייתי שמח לאמץ את שמיטת הכספים ועוד יותר את שמיטת הקרקעות ביובל. איזון בריא לשוק החופשי. הלל גרם לכך שמצווה מהותית שאמורה הייתה להשפיע ולעצב את החברה הישראלית תהפוך להיות לא רלוונטית.
הטכניקה? נו היא מספקת אותך? היה רעיון אלוקי גדול - והלל החליט שהרעיון הזה לא יכול להתקיים.
אני מניח שבמדינת ההלכה שעלולה לקום כאן יום אחד יצטרכו גם להתמודד עם זה "כי-ימצא איש, נערה בתולה אשר לא-אורשה, ותפשה, ושכב עימה; ונמצאו. כט ונתן האיש השוכב עימה, לאבי הנערה--חמישים כסף; ולו-תהיה לאישה, תחת אשר עינה--לא-יוכל שלחה, כל-ימיו" או שאולי זה יהיה תעריף האונס לבתולות, תשלום של 50 שקל כסף ונישואין לנצח ללא יכולת גירושין. (הגבר יוכל כמובן לקחת נשים אחרות) או שאולי יחליטו גם כאן ללכת כנגד הכתוב?
4. המהות, כן, אני לא מפחד מהתנ"ך, לא מפחד מהמורכבות ומתעקש לא לקבל את ההתייחסות הכמעט אלוהית לאנשים הללו. וכפי שאפשר לשים לב זה התחיל בהחלטה לייחס מעמד שונה מהמעמד האנושי לאברהם אבינו ומשה רבנו, זה זלג גם לדויד. שלמה - שחד משמעית חטא , האיש שלאחריו המלכות נקרעה לשניים עדיין מקבל מעמד מיוחד לגמרי. אבל זה נמשך לתנאים, לאמוראים, לאחרונים ובעצם זה ממשיך גם בימנו.
אז לא ולא. כולם בני אדם, עם יצר טוב ויצר רע. עם שיקולים שלעתים לא עניינים אלא נובעים מיצר הרע שלהם. החל מגיבורי התנ"ך וכלה ברבנים של ימנו אנו.
ואולי אחזור לנקודה שפעם העלתה - זה שאני מצביע על פסול בשלמה המלך, לא משפיע כהוא זה על החובה לשמור שבת. ולכן לא צריך לפחד מהדברים הללו.
הנקודה היא שכשאני מסתכל בעין בוחנת על שלמה המלך. אז העין שלי על אלו הנושאים כיום בתואר רב נהפכת להיות ביקורתית פי אלף. כי אצל הדמויות מהעבר אני בעיקר לא יודע - לא הייתי שם, לא יודע מה הפער בין המציאות לבין מה שנכתב והבחינה היא מתוך סקרנות ורצון ללמוד.
ככל שמתקרבים בדורות המבחן נהפך להיות הרבה יותר רלוונטי.
הממסד הרבני הוא זה שבוחר לגדל את הדמויות מהעבר ויש לו אינטרס גדול לכך.

ישן 16-09-2015, 22:49
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 427 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "1. מלכים/מלאכים, טעות כתיב..."

ציטוט:
3. פרוזבול - לא ולא ולא. כן, אני מכיר את השיטה, את המנגנון שעומד מאחורי. ולא ולא ולא. כפי ששמת לב חקלאים בארץ, בוודאי שומרי תורה ומצוות שינו מדרכם במהלך השנה האחרונה ועדיין נושפע מהנושא בחצי השנה הקרובה. גם ברמה האישית, הגינה שלי מתה. לבנקאים דתיים ובכל תחומי החיים הכלכליים לא הייתה שום משמעות. הלל הבין שזה עובד, לצערנו, אני דווקא הייתי שמח לאמץ את שמיטת הכספים ועוד יותר את שמיטת הקרקעות ביובל. איזון בריא לשוק החופשי. הלל גרם לכך שמצווה מהותית שאמורה הייתה להשפיע ולעצב את החברה הישראלית תהפוך להיות לא רלוונטית.
הטכניקה? נו היא מספקת אותך? היה רעיון אלוקי גדול - והלל החליט שהרעיון הזה לא יכול להתקיים.
אני מניח שבמדינת ההלכה שעלולה לקום כאן יום אחד יצטרכו גם להתמודד עם זה "כי-ימצא איש, נערה בתולה אשר לא-אורשה, ותפשה, ושכב עימה; ונמצאו. כט ונתן האיש השוכב עימה, לאבי הנערה--חמישים כסף; ולו-תהיה לאישה, תחת אשר עינה--לא-יוכל שלחה, כל-ימיו" או שאולי זה יהיה תעריף האונס לבתולות, תשלום של 50 שקל כסף ונישואין לנצח ללא יכולת גירושין. (הגבר יוכל כמובן לקחת נשים אחרות) או שאולי יחליטו גם כאן ללכת כנגד הכתוב?

תרשה לי להציע מבט אחר: הלל בגדלותו ידע לקרוא את הטעם שמאחורי הפסוקים וידע אילו מצוות הם עיקר הרוח והמהות ואלו מצוות הם מכשירים טכניים שמשרתים את האידאל. הלל סבר שהחסד והעזרה לזולת הם עיקר ואילו מצוות שמיטת הכספים היא כלי. ברגע שהכלי לא משרת את המטרה שלו,ובמקרה של הלל זה אפילו גרם להפך המטרה שלו, אז מנסים לעקוף את הכלי. אלא מה? אנחנו לא רפורמים. אין אפשרות לבטל ישירות מצווה מהתורה. מה עושים? בודקים האם בתוך התורה יש לי כלים להתמודד עם המצב ככה שהעיקרון הגדול של חסד ודאגה לעני ישמר. את אותו מודל מצאנו בכמה מקומות בהלכה שאין אפשרות לבטל פרט מסוים בשל כל מיני סיבות אז פשוט עוקפים אותו-בשפה הלכתית קוראים לזה "הערמה" ויש מקומות שהיא מותרת לכתחילה.

לכן אני חושב שכל ההסתכלות שלך פה לא נכונה. הרעיון האלוהי הגדול הוא עזרה לחלש,השמיטה היא רק פרט טכני. הרעיון האלוהי הגדול הוא דאגה לאותה נערה מסכנה! במונחים של פעם זה בהחלט הדבר הכי טוב שניתן לעזור לה. היום זה לא עוזר? נדאג לפתרונות אחרים, כמובן בלי להתנגש במצווה מהתורה. היא הרי לא חייבת להתחתן איתו.
אתה שוכח שיש מערכת אזרחית משלימה לחוקי התורה שתפקידה לדאוג לתיקון החברה ולהעניש שלא ע"פ דין כשצריך ולחוקק תקנות ולהוסיף על דין תורה לפי צורך השעה. אני מדבר כמובן על המלך,או בקריאה רלוונטית להיום- חוקי מדינת ישראל (בחלקם).

ציטוט:
4. המהות, כן, אני לא מפחד מהתנ"ך, לא מפחד מהמורכבות ומתעקש לא לקבל את ההתייחסות הכמעט אלוהית לאנשים הללו. וכפי שאפשר לשים לב זה התחיל בהחלטה לייחס מעמד שונה מהמעמד האנושי לאברהם אבינו ומשה רבנו, זה זלג גם לדויד. שלמה - שחד משמעית חטא , האיש שלאחריו המלכות נקרעה לשניים עדיין מקבל מעמד מיוחד לגמרי. אבל זה נמשך לתנאים, לאמוראים, לאחרונים ובעצם זה ממשיך גם בימנו.
אז לא ולא. כולם בני אדם, עם יצר טוב ויצר רע. עם שיקולים שלעתים לא עניינים אלא נובעים מיצר הרע שלהם. החל מגיבורי התנ"ך וכלה ברבנים של ימנו אנו.
ואולי אחזור לנקודה שפעם העלתה - זה שאני מצביע על פסול בשלמה המלך, לא משפיע כהוא זה על החובה לשמור שבת. ולכן לא צריך לפחד מהדברים הללו.
הנקודה היא שכשאני מסתכל בעין בוחנת על שלמה המלך. אז העין שלי על אלו הנושאים כיום בתואר רב נהפכת להיות ביקורתית פי אלף. כי אצל הדמויות מהעבר אני בעיקר לא יודע - לא הייתי שם, לא יודע מה הפער בין המציאות לבין מה שנכתב והבחינה היא מתוך סקרנות ורצון ללמוד.
ככל שמתקרבים בדורות המבחן נהפך להיות הרבה יותר רלוונטי.
הממסד הרבני הוא זה שבוחר לגדל את הדמויות מהעבר ויש לו אינטרס גדול לכך.

רק שוב,זה פשוט לא מסתבר. האם מי שכתוב עליו שהוא הוא המרכבה זול בעיניך? האם כשהכתוב בעצמו מעיד על דוד "בכל דרכיו משכיל וה' עימו " יתכן שהוא פושע מהזולים שברחובות? אני לא טוען שהוא לא חטא,אני טוען שהחטא הוא לא מה שמיחסים לו. חטא מוסרי אולי.

אמוראים,שהחיו מתים,שחלקם ידעו לברוא חיות ע"פ ספר יצירה, עליהם אתה מדבר?
שוב,אני מסכים שאיש לא חסין מפני חטא,השאלה היא מהו החטא ומה מכלול האישיות של האדם.
תגיד לי שדוד חטא נקודתית בחטא מוסרי ותיקן את דרכיו מיד-הבנתי. אבל תגיד לי שדוד עבר על גילוי עריות ושפיכות דמים כאחרון הפושעים בשוק? אתה יודע מה זה נביא? לאיזו דרגה צריך כדי להגיע לשם? היתכן שרוח ה' תשרה על כלי כ"כ מאוס?

אני חושב שאתה פשוט נבהל מהקיצוניות של קידוש הרבנים כאלוהים עד כדי כך שברחת לקיצוניות השניה של זלזול בהם וסירוב לקבל כל מעלה שבהם,שהרי "הרב פלוני אלמוני אנס,והרב ההוא גנב".

ישן 17-09-2015, 11:28
מנהל פורום סטודנטים

השומעות אוזנך מה שאצבעותך מקלידות?
בתגובה להודעה מספר 428 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "[QUOTE]3. פרוזבול - לא ולא..."

הלל הצליח להבין את המצווה טוב יותר מהאלוקות עצמה?
רבש"ע שברא את העולם ונתן את התורה במעמד הר סיני תכנן חברה בה שמיטת חובות תהיה מובנית.
האיש אשר יצר את האדם ושם בו יצר טוב ויצר רע, בתור מנגנון כנגד יצר הרע החליט לייצר חברה בה חוב נמחק תוך שבע שנים לכל היותר.
אותו בורא שברגע שאמר ויהי עולם כבר ידע שיום אחד יהיה כספומט וכרטיס אשראי, שנרצה לקנות בתשלומים וששישים שנה אחרי הקמת מדינת ישראל מחירי הדירות ירקיעו שחקים...
אותה אלוקות כתבה במפורש שחוב יהיה לכל היותר לשבע שנים והלל הזקן החליט שצריך לעקוף את החוב הזה. זה נשמע לך הגיוני?

ועכשיו מגיע מאור, ואומר שגם הוא הקטן מבין את הציווי האלוקי טוב יותר מהאלוקות עצמה. ולמרות שכתוב בפירוש, דיו על גבי קלף, שאדם התופס בתולה אשר לא אורשה ואונס אותה, במידה והוא מוכן להיות נשוי לה לנצח ללא אפשרות לגירושין, מאור החליט שאפשר יהיה להשית על אותו אדם עונש אחר?

המממ... בעצם אפשר פשוט להגיד שלימוד התנ"ך הוא לא בשבילנו, אנחנו צריכים להשאיר אותו לרבנים, לכאלו שידעו ללמוד אותו עפ"י הבנתם ועלינו לקבל את דבריהם.
וגם ההבנה שלנו להגדרה הבסיסית של "לא בשמיים היא ולא מעבר לים..." גם אותה על לנו חס וחלילה להבין בעצמנו אלא צריך שמשהו יוריד לנו את ההסבר לציווי הזה לרמתנו.

ושוב אומר לא ולא ולא.
אינני חושב שאני יודע מה היא הכוונה האלוקית, שלא כמו רועי, מדינאי ושות' אינני מתיימר.
גם אין לי מושג מה יקרה באחרית הימים.
וכמוני, כך גם כל אחד אחר.
והיהדות או הישראליות כפי שאני מבין אותה, ניתנה לכולנו בצורה שווה. לחסידים נשאיר את האדמו"רות ולנוצרים את האפיפיור. עד אז כולנו נלמד ונשתדל להיות אותנטיים, קרי להגיע למסקנות כפי שהן ולא כפי שהן משרתות את יצר הרע שלנו.
ולעיתים ננהג באומץ, כפי שנהג הלל הזקן. ומי יודע ייתכן ובמידה ויש גן עדן אזי רבש"ע אומר לו, אם לא הייתה משכנתא ל 25 שנה אלא לכל היותר לשבע שנים אזי לא היה משבר דיור במדינת ישראל, ועכשיו לך תתקן...
אינני יודע.
אבל מבחינתי אין דרך אחרת.

מבחינת היחס לרבנים, הוא לא נגזרת של איזה רב שאנס או גנב. ככלל כאשר היוצא מן הכלל הוא נדיר אזי הוא לא ממש רלוונטי. אלא מהמהות בלבד.

ישן 17-09-2015, 12:56
צלמית המשתמש של maorhag

לא הבנת אותי
בתגובה להודעה מספר 429 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "השומעות אוזנך מה שאצבעותך מקלידות?"

מאיפה הבאת את ה"יותר טוב מאלוהים"? זו ממש היתה כוונת התורה! מה עומד מאחורי המצוות אם לא ערכים? מה עומד מאחורי שמיטת חובות? בבירור עומד הרצון לשמוט את החובות של העניים והחלשים,התורה גם הזהירה על זה: "השמר לך פן יהיה דבר עם לבבך בליעל לאמור: קרבה שנת השבע שנת השמיטה, ורעה עיניך באחיך האביון ולא תתן לו". הלל ראה שפספסנו את הקטע והוא פעל לתקן את זה אבל ע"פ מה הוא פעל? ע"פ רוח הדברים ולא מעצמו!
וברור שלא עוקפים את הקב"ה נגד רצונו,אלא שזהו רצונו המקורי שתשמוט חובות לעני,ובאו בני אדם וקלקלו והפסיקו להלוות והפרו את כל הרצון המקורי שלו ועכשיו צריך לתקן.

לגבי אונס-לא המצאה שלי בכלל. קודם כל אם היא לא רוצה פשוט שהיא לא חייבת להנשא לו,ובימינו ודאי שהיא לא תרצה. וגם את משפט המלך לא אני המצאתי,הכל מפורש במקורות. ככה שבודאי ניתן להשית עליו כל מיני עונשים חוץ מדין תורה לפי מה שהשעה צריכה.

ממש לא אמרתי להשאיר כלום לרבנים,אם כי באמת מצינו בגמרא כמה ומכה עניינים שלא אומרים אותם בציבור,כולל פסוקים שלא מתרגמים כדי שעמי הארצות לא יבואו ויבינו דברים לא נכונים.
היום כל טמבל יכול לפתוח תנ"ך עם רש"י וללמוד,שום בעיה.
ומה הקשר "לא בשמיים היא"?

מה הפשט "היהדות נתנה לכולנו בצורה שווה"? תורה נתנה לכולם בהר סיני. רק למה שאדם שעסק בה חמש דקות בשנה ידע באותו עומק כמו אחד שעסק בה חמש שעות ביום?

ישן 31-08-2015, 14:32
צלמית המשתמש של רועי AZ

בודאי שאין דרך להפריך אמונה דתית.
בתגובה להודעה מספר 445 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "האמונה היא בעיני מעבר לשכל ולמחשבה"

בייחד כשהיא מגובה ב -

א. ספר הספרים (שמופיעים בו שלל נבואות שהתקיימו),

ב. עבר עשיר ומאוד ייחודי של עם שראשיתו כתוב בספר הספרים, וספר הספרים הוא הגושפנקא לקיומו ולמיקומו הגאוגרפי ושאותו עם הטביע את חותמו לכל אורך שנות קיומו, שמשום מה אתה טורח לנתק את השרשת איפשהו, רק שיתאים לך...

ג. גרסא בלתי ניתנת להפרכה לכך שהעולם הזה, על נפלאותיו ומורכבותו לא בלתי תלוי או אקראי או נוצר באקראי ושאותה גרסא כתובה באותו ספר הספרים.

ד. חרף כל הניסיונות לעוות את המציאות/ להשמיד/ להעלים את הספר הזה, יחד עם העם שמחזיק בו - שניהם שרדו באורח פלא.

ה. העם הזה, שמחזיק בספר הזה, ובו הבטחה מפורשת לזכותו על ארצו - שאתה כמובן מכחיש מכל וכל - חוזר לארצו לאחר 2000 שנה באורח נס.

האם כל זה סטטיסטיקה בעינייך?

ישן 22-08-2015, 22:49
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "חובש כיפה ללהט"ב "צריך לדאוג שיהרגו את כולכם, אני אדאג לכך""

אתם מפספסים את הנקודה העיקרית.

רק הכנסת רשאית לחוקק חוקים (למעט חוקי עזר עירוניים, שגם הם צריכים לעמוד בדרישות ותנאים מסויימים).
רק למדינה (או מי שהוסמך על ידה) יש את הסמכות לאכוף את החוק.
רק למדינה (או מי שהוסמך על ידה) יש את הסמכות לשפוט.
רק המדינה (או מי שהוסמך על ידה) רשאי להעניש.

המדינה העניקה לבתי דין רבניים, סמכות בתחומים מסוימים, התחום הפלילי אינו בסמכות בית המשפט הרבני.
המדינה הנהיגה בתי משפט לנושאים מאוד מוגדרים כגון בית דין לעבודה או בית דין לענייני משפחה. שגם הם פועלים במגבלות מסוימות ואינם רשאים לעסוק בפלילים.

ברוב מקרים בתי הדין השונים משתדלים לא לערב תחומים ותחום של בית משפט לענייני משפחה לא ידונו בו בבית דין לענייני עבודה וכדומה.

מכך יוצא שלשום גורם (דתי או חילוני) אין סמכות לקבוע שרצח הוא חוקי. ועבריין המואשם ברצח יישפט לפי סדר הדין הפלילי, גם אם הרצח בוצע על פי דיני תורה/קוראן/הברית החדשה או כל ספר דתי זה או אחר.

ישן 25-08-2015, 10:11
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
מענה לנבוכים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "חובש כיפה ללהט"ב "צריך לדאוג שיהרגו את כולכם, אני אדאג לכך""

כבר בתלמוד כתוב על אלו שעושים מעשה זמרי ומבקשים שכר כפינחס.

זה מובן מעצמו שחוקי המדינה חייבים לשמור, וכמו שכתוב והווי מתפלל בשלומה של מלכות, במיוחד כשמדובר בנפש. וגם מובן שאם יתחילו לבצע מעשים כאלו, זה עלול להיות כבומרנג ויצוצו חלילה גם פאנחוסים מטורפים מצד השני, ונתדרדר למלחמת אחים רחמנא ליצלן.

והנה גם עם קצת היגיון תורני:

1. פנחס היה מסוגל לבצע "הלכה ואין מורין כן", כי הוא היה בדרגה אחרת לגמרי. זו הייתה סיטואציה שבו גם משה רבינו גם כל הסנהדרין נעלמה מהם הלכה, ורק פנחס נזכר. וגם זה היה כאשר משה רבינו ענה לו שאם הוא זה שנזכר, עליו גם לבצע. אין לנו היום לא את משה רבינו ולא אנשים בדרגה של פינחס. והשיקול דעת בהחלט מוטעה ומעוות ולכן זו לא קנאת ה', אלא רצח פשוטו כמשמעו.

2. כוהן הוא איש החסד http://abc770.org/article/node/463 , ופינחס בן אלעזר בן אהרון הכוהן בצע את המעשה שלו מתוך חסד ולא מתוך אכזריות חס וחלילה. כיום אין כאלו שהם מסוגלים להיות בעלי חסד תוך כדי מעשה כזה, ושלא יתערב בזה שום אכזריות או רוע לב וכדומה. וקל וחומר ממצוות ייבום שעושים רק חליצה ולא ייבום, כי לא מסוגלים שיהיה הכוונה אך ורק לשם שמיים, כידוע.

3. גם בהקשר לפינחס רבותינו ז"ל כתבו שהיו לו כמה ניסים, ואם הוא לא היה מסוגל להכניס את הקידון בדיוק בעת שביצעו אותו המעשה, ובאותו מקום, אז היה אסור לו.

כל מי שרוצה, יכול להוסיף עוד ועוד הסברים.

כל התגובה הזו הייתה מיותרת אם לא היו כאלו שנבוכים ולא יודעים מה לענות לאלו שמבקשים שכר כפינחס.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

ישן 25-08-2015, 11:54
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
אנן בחביבותא תליא מילתא
בתגובה להודעה מספר 459 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "מי נבוך?"

http://www.ateret4u.com/online/f_01...eportNum0008_L2
חדי רבי שמעון ואמר, (חבקוק ג ב): ה' שמעתי שמעך יראתי, (אמר) התם יאות הוה למהוי דחיל, אנן בחביבותא תליא מלתא, דכתיב (דברים ו ה) ואהבת את ה אלוקיך, וכתיב (שם ז ח) מאהבת ה אתכם, וכתיב (מלאכי א ב) אהבתי אתכם אמר ה'. זוהר חלק ג דף קכח/א
תרגום: שָׂמַח רַבִּי שִׁמְעוֹן וְאָמַר, (חבקוק ג) ה' שָׁמַעְתִּי שִׁמְעֲךְ יָרֵאתִי. שָׁם רָאוּי לִהְיוֹת יָרֵא. אָנוּ בַּחֲבִיבוּת תָּלוּי הַדָּבָר, שֶׁכָּתוּב (דברים ו) וְאָהַבְתָּ אֵת ה' אֱלֹהֶיךְ, וְכָתוּב (שם ז) מֵאַהֲבַת ה' אֶתְכֶם, וְכָתוּב (מלאכי א) אָהַבְתִּי אֶתְכֶם וְגוֹ'.

http://chabad.org.il/Magazines/Arti...&CategoryID=467
בזוהר הקדוש (ח"ג קכח,א.) - "התם (במתן תורה) יאות הוה למהוי דחיל, אנן בחביבותא תליא מילתא", שצריך-להיות התנועה דאהבה..

ההכנה למתן-תורה צריכה להיות על-ידי אהבת ישראל, שכל בני-ישראל יהיו יחד "כאיש אחד", כמו שכתוב במתן-תורה "ויחן", לשון יחיד, "כאיש אחד בלב אחד".

אהבה היא הדרך (לא רק למצוות עשה, אלא) גם למצוות לא-תעשה..

אהבת ישראל: האהבה צריכה להיות לכל בני-ישראל בשווה, מבלי הבט על פשעי הזולת, שהרי האהבה להזולת צריכה להיות כמו האהבה לעצמו, כמו שכתוב "ואהבת לרעך כמוך", והרי בנוגע לאהבת עצמו נאמר "על כל פשעים תכסה אהבה".

וכאשר ישנה אצלו האהבה לזולת באופן זה (מבלי הבט על מעמדו ומצבו כו') - אזי מעורר גם את האהבה מלמעלה אליו באופן זה, כמו שכתוב "אהבתי אתכם אמר הוי'", מבלי הבט על מעמדו ומצבו הלא טוב.

ועל-ידי זה - ביכולתו לילך למתן-תורה ולקבל את התורה, ובדרך ממילא - לקבל גם את "טבעת הקידושין" שנתן הקב"ה במתן-תורה, שזהו מה שכתוב "ונתתי גשמיכם בעתם ונתנה הארץ יבולה גו'"

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 25-08-2015 בשעה 12:15.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:14

הדף נוצר ב 0.72 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר