לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-10-2015, 10:46
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
צבאי נשק להגנה עצמית: רישיון, אקדחים ועוד'

בעקבות המעורבות של אזרחים בנטרול מחבלים בשבועות האחרונים הורה השר ארדן להרחיב את מעגל הרשאים לשאת נשק. למשל, קצינים מדרגת סגן ולא סרן, לוחמי סיירות ואפילו מורים חרדים. "אזרחים מיומנים מכפילים הכוח במאבק בטרור"
עומרי אפרים

על רקע גל הטרור של השבועיים האחרונים אישר הבוקר (ד') השר לביטחון פנים גלעד ארדן הקלות בקבלת רישיון נשק שייכנסו לתוקף מיידית. בהודעה שפרסם כתב השר: "בשבועות האחרונים סייעו אזרחים רבים למשטרת ישראל לנטרל מחבלים שביצעו פיגועים. אזרחים מיומנים בהפעלת נשק הם גורם מכפיל כוח במאבק מול הטרור ולכן פעלתי למתן הקלות בתקופה זו".

לכתבה המלאה הכוללת פירוט ההקלות: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4711166,00.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-10-2015, 11:46
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "באתר של המשרד לבטחון פנים..."

ציטוט:
3. אזרחים בוגרי הקורסים הבאים יוכלו לקבל רישיון נשק:
א. רשות שדות התעופה- בוגר קורס מאבטחים אחיד בבית ספר להכשרת מאבטחים ברשות שדות התעופה.

ב. שב"כ- בוגר קורס מאבטחים בשב"כ ברמת הכשרה שנקבעה ע"י הרשות המוסמכת.

ג. בוגר קורס מאבטחים במוסד הכשרה מונחה ומאושר משטרת ישראל, רמה מתקדם א׳ לפחות, שעבד בגוף מונחה משטרה שנתיים לפחות.

בכל מקרה יקח עוד כמה ימים עד שיגיע לאתר של הבט"פ.
בעבר היה מאוד קל לקבוע תור לפקיד כלי ירייה בחיפה - תוך שבועיים היה תור. מניח שזה לוקח יותר זמן היום, עם כל הבקשות. בכל מקרה, ממליץ לשלוח להם בדואר את כל הטפסים, כולל בדיקת רופא ושאר האישורים (אישור מקום מגורים מהיישוב/אישור יחידה/אישור קורס) ואז מקבלים בדואר את כל הטפסים לאישור קניה ויש צורך להגיע לפקיד רק פעם אחת.....
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 17-10-2015, 18:55

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "אז לאחר שליחת הטופס אם אאושר..."

זה מה שאני עשיתי:
1. הורדתי את הטופס מהאתר של הבט"פ
2. החתמתי רופא משפחה
3. הבאתי אישור מהיישוב על מגורים
4. הבאתי אישור מהמועצה כי אני תושב
5. הדפסתי חשבון חשמל עם שמי וכתובתי (לבקשתם)
6. צילמתי חוגר מילואים ותז
שלחתי את הכל ללשכת רישוי כלי יריה בחיפה
אחרי 3 שבועות קיבלתי אישור מותנה לרישיון. אשר דורש: לבצע הכשרה במטווח מורשה בסוג כלי היריה אותו אני מתכון לרכוש ולהביא להם אישור על כך וכן שטר מכר מהחנות, או להגיע עם המוכר, במידה ואני קונה מאדם פרטי

מצאתי את האקדח אותו חיפשתי בחנות, ביצעתי מטווח, שילמתי, קיבלתי אישור על המטווח ושטר מכר
הגעתי לפקיד בחיפה אחרי קביעת תור בטלפון. קיבלתי ממנו רישיון זמני ואישור לרכישת תחמושת וכן חתמתי לו על התקנת כספת.
חזרתי לחנות, אספתי את האקדח.
אחרי חודש הגיע רישיון קבוע בדואר
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

נערך לאחרונה ע"י amitaikl בתאריך 17-10-2015 בשעה 19:02.
ישן 18-10-2015, 10:39

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "האמת ששלחתי כבר טופס אבל לא..."

יש צורך בחתימה על הצהרת בריאות. ניתן להוריד מהאתר של המשרד לבט"פ
לפי התהליך שלהם יש להגיע איתה לריאיון, אבל לשלוח מראש זה פשוט מקצר ומזרז.
שיהיה בהצלחה!
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 14-10-2015, 11:15
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "נשק להגנה עצמית: רישיון, אקדחים ועוד'"

בצד ההקלה המבורכת כולל הקלה בהחלפת נשק.

יש הכבדה. השר דורש לעבור לאימון פעם בשנה. ולבחון את הרמה הנדרשת.

לטעמי שוב פעל כאן הלחץ של המצב בשטח.
מה יקרה כשיחזור השקט ?
היכן יאופסנו כלי הנשק? האם יחזרו לכספות ?
האם שוב המשרד יתחיל לאסוף נשק מהציבור תוך התעלמות מזכות הקנין?

האם ננצל את ההזדמנות לשיפור תרבות הנשק ?
האם נחדש את משמר הישוב שמוסמס ע"י המשטרה? {2003}
האם נשתמש במשמר הישוב למעקב אחר נושאי הנשק באשר הם ?

כתבתי לשר ארדן מכתב מנומק
טרם נתקבלה תגובה.

הערה - משמר הישוב הוקם על מנת לאפשר למי שאינו יכול לתרום 16 שעות חודשיות כמתמיד, אך מוכן לשמור בישובו 4 שעות בחודש ולטווח פעמיים בשנה, לקבל לכך נשק משטרתי או של הישוב הראוי ולהשתלב בפעילות המשא"ז (ביטוח) מפקדי החבלים במג"ב עשו הכל כדי למסמס את הפקודה כיוון שלא זיכתה אותם בנקודות בסיכומי האקסל החודשיים. כך הוחמצה הזדמנות למתן נשק, תחת פיקוח צמוד של הרב"ש / מפקד החבל ושליטה בנשק. מעבר להתנגדות מפקדי החבלים שתקעו עקבים בקרקע "יתד" בא הטימטום של המשרד לביטחון פנים וצמצם את כלי הנשק בישובים למספר חרפתי {בכוונה איני מפרט}.

בנוסף הדרישות האוויליות שהנשק יהא בנשקיה וינתן רק לפעילות. אתם מתארים לכם בוקר מקיבוץ דליה שאמור לצאת עם שחר ניגש וחותם על נשק... ב 11 בצהריים מחזיר אותו. אחה"צ שוב חותם עליו ובלילה מחזיר שוב. איזה עונש לבוקר איזה עונש לאחראי הנשק ? {איפה AKAM כשלא צריך אותו?) או הדרישה המטופשת מרפתן באשדות יעקב לחתום על נשק ב 02:45 לפנות בוקר לקראת החליבה של 03:00 ולהחזיר ב 11:00 עם גמר העבודה? זה נשמע הגיוני ? כשהייתי אחראי על נשק של אגודת ספורט בהתנדבות {גם את זה טרח המשרד הנכבד לפרק אחרי שדרש אבטחה לרובי אוויר בטעינה בודדת כמו למאגי"ם} ניסו לכפות עליי ביקורת בין 09:00 בבוקר ל 14:00 בצהריים. כשסרבתי שאלו אותי מתי אני יכול... עניתי בין 21:00 ל 03:00 - ענו לי אלו לא שעות עבודה מקובלות... אבל לדרוש מרב"ש / רבש"ץ ? למה לא. המשרד הזה על פקידיו הוא חרפה ! יש לקבוע תבחינים לפקידי הרישוי ויפה שעה אחת קודם !!!

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 14-10-2015, 12:50
  Byte Me Byte Me אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.15
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "בצד ההקלה המבורכת כולל הקלה..."

אילן השאלה כמה זמן ייקח עד שההקלות ייכנסו לתוקף, בנוסף מה יקרה שהמצב יירגע?
האם הם יבטלו את אותן הקלות, ואז אלה שלא אישרו להם יהיו בלי רישיון.
אני חושב שברגע שיירגע המצב התקנות יבוטלו, והמשרד יחזור לאסוף נשק מהאזרחים, הם עמלים לילות כימים על צימצום הנשק הפרטי ואני לא צופה שזה ישתנה.
אותי יותר מטריד שנותנים נשק בלי לעשות אימונים רצינים, ובלי קורסים ממשלתיים שמסבירים מתי ואיך מותר להשתמש בנשק. אני בעד הקלה רצינית במתן רישונות נשק, אבל אני מפחד שאנשים שלא כשירים יקבלו.
לצערי אוהבי הנשק, לא מתאגדים ומתאחדים על מנת ליצור לחץ שיביא לסדר והיגיון במתן רישיונות הנשק.
צריך לתת יד יותר חופשית במתן הרישיונות תוך הקפדה על כשירות, אני חושב שכל אדם שיש ברשותו נשק צריך להתאמן עליו לפחות פעם בשנה אימון רציני ולא לתת כמה כדורים במטווח, ולעבור רענון נהלים אחת לכמה שנים.

נערך לאחרונה ע"י Byte Me בתאריך 14-10-2015 בשעה 12:57.
ישן 18-10-2015, 10:53
צלמית המשתמש של צ'פס
  צ'פס צ'פס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.04.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "בצד ההקלה המבורכת כולל הקלה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilanb
בנוסף הדרישות האוויליות שהנשק יהא בנשקיה וינתן רק לפעילות. אתם מתארים לכם בוקר מקיבוץ דליה שאמור לצאת עם שחר ניגש וחותם על נשק... ב 11 בצהריים מחזיר אותו. אחה"צ שוב חותם עליו ובלילה מחזיר שוב. איזה עונש לבוקר איזה עונש לאחראי הנשק ? {איפה AKAM כשלא צריך אותו?) או הדרישה המטופשת מרפתן באשדות יעקב לחתום על נשק ב 02:45 לפנות בוקר לקראת החליבה של 03:00 ולהחזיר ב 11:00 עם גמר העבודה? זה נשמע הגיוני ? כשהייתי אחראי על נשק של אגודת ספורט בהתנדבות {גם את זה טרח המשרד הנכבד לפרק אחרי שדרש אבטחה לרובי אוויר בטעינה בודדת כמו למאגי"ם} ניסו לכפות עליי ביקורת בין 09:00 בבוקר ל 14:00 בצהריים. כשסרבתי שאלו אותי מתי אני יכול... עניתי בין 21:00 ל 03:00 - ענו לי אלו לא שעות עבודה מקובלות... אבל לדרוש מרב"ש / רבש"ץ ? למה לא. המשרד הזה על פקידיו הוא חרפה ! יש לקבוע תבחינים לפקידי הרישוי ויפה שעה אחת קודם !!!

כבר שנים שאין בדליה בוקרים, רק רועים...

ישן 15-10-2015, 05:08
  yruas yruas אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.09
לא זה ולא זה
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי פורטן שמתחילה ב "האם כוונת הממשלה היא..."

"הנחיות" הממשלה אינם "הנחיות"

כמי שחקר את הנושא לעומק בשנה וחצי האחרונות אני יכול להגיד בביטחון מלאשהממשלה אומרת דבר אחד לתקשורת אבל מבחינה חוקית ומעשית ההנחיות לא השתנו אחרי הטבח בהר נוף וכרגע על פי הידוע לי הנחיה רשמית מן המשרד לביטחון פנים עוד לא יצא. בלי הנחיה רשמית של השר למנכ"ל בגיבוי יעוץ משפטי נלווה - הנהלים בפועל לא משתנים והכרזות כאלו ואחרות בתקשורת נועדו לצרכים פוליטיים אך לא מעשיים.

המשרד לביטחון פנים השקיע המון מאמצים בשנתיים שלוש האחרונות בהחרמת כלי נשק מאזרחים שומרי חוק - הכל בתואנה שקרית שנשק פרטי מסכן את הציבור, סטטיסטית זוהי טענה שקרית שגובתה בנתונים של נשק ארגוני ששם כלל לא בוצע הידוק נהלים מאחר ורצח נשים ע"י בעליהם כתוצאה משימוש בנשק ארגוני שימש עילה להחרה מן ציבור בעלי הנשק הפרטי.

לצערי נתניהו וארדן לא אומרים אמת לציבור בנושא זה כלל וכלל ומה ששומעים בתקשורת יש לבדוק מול גורמי המשרד לביטחון פנים בכדי לדעת אם בכלל נעשו פעולות מעשיות או סתם דיבור סרק לתקשורת
ישן 14-10-2015, 22:12
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "שאלה של בור: מצד אחד טוב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yishain11
האם לא סביר שמחבל ינסה לתקוף אדם עם נשק לא שלוף כדי לקחת ממנו את הנשק?

סביר מאוד,
לכן במיוחד בשביל זה ישנם פיתוחים כמו זה:
http://www.israeldefense.co.il/he/c...%91%D7%98%D7%97

פשוט בלתי אפשרי להוציא את האקדח, ולא משנה כמה מתאמצים, ישנו כפתור שחרור ייעודי לשחרור מהיר ומן הסתם הטרוריסט \ מפגע הפשוט שלא מכיר את הנרתיק הנ"ל, לא ממש יודע איך לשחרר.

בכל אופן, ייעוד הנרתיק הוא לספק התראה של מספר שניות לבעל הנשק כי קיים חשש לגניבת הנשק.

הלוואי וכל נושאי האקדחים בישראל היו מסתובבים עם נרתיקים כאלה או מהמשפחה הדומה.

לצערי אני נתקל המון בנושאי נשק (בעיקר שומרים פשוטים עם נשק ארגוני) שמסתובבים עם נרתיקי עור \ בד פשוטים וללא כל הגנה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 15-10-2015, 08:43
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
אני רק אניח את זה כאן...
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אני נגד זה שאזרחים ישאו נשק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
אני נגד זה שאזרחים ישאו נשק ברמה העקרונית...
http://www.fresh.co.il/vBulletin/t-...יח_לירות_במחבלת

ואיפה העצמאות של האזרח המבקש להגן על עצמו? - דר´ גבריאל בן-עמי

בימים אלה חגגנו את יום העצמאות - היום שבו אנו מציינים את היותנו למדינה יהודית חופשית, שאזרחיה מסוגלים להגן על עצמם בכוחות עצמם. ביום זה אנו נוהגים להפגין את העובדה שעוצמתנו הצבאית וכלי הנשק שלנו הם האמצעי המעשי, המאפשר לנו לחיות ולהתקיים באזור רווי שנאה ואלימות, וזאת בין השאר בפתיחת מחנות הצבא בפני אזרחים ובמ?פגנים צבאיים. על רקע זה, לא מובנת נחישותה של המדינה לצמצם ככל האפשר את מספר כלי הירייה ברישיון המוחזקים בידי אזרחים שומרי חוק.

להיות בעלים של כלי נשק פרטי בישראל זה לא תענוג. מעבר לעלויות הכספיות של רכישת הנשק והליכי הרישוי התקופתיים שלו, יש תחושה שבעלי הנשק הפרטי הם סוג של אויב הציבור, או לפחות איום פוטנציאלי על שלום הציבור. גישה זו מתבטאת ביחסן של הרשויות הממונות על רישוי הנשק, בעיניהם החשדניות של המאבטחים ובהתרבותם של בתי העסק האוסרים על נושאי נשק כניסה לתחומם, משל היו מחבלים או פושעים פליליים בכוח.

מיתוס התפוצה של הנשק הפרטי

בניגוד לתמונה המצטיירת בכלי התקשורת, כאילו מדינת ישראל מפזרת רישיונות נשק בקלות לכל דיכפין, קשה מאוד במדינת ישראל להשיג רישיון לכלי ירייה. אדם צריך להוכיח עילה ראויה, דרגה ביטחונית מתאימה, מקצוע הכרוך בנשיאת מזומנים או חפצי ערך רבים וכדומה. נחוצות גם חוות דעת של רופא, רקע פסיכיאטרי תקין וחפות מכל עבירה פלילית. תנאים אלה מצמצמים מאוד את מספר האזרחים המורשים לשאת נשק.

ובכל זאת, ולמרות שלא רבים במדינת ישראל מחזיקים ברישיון לכלי ירייה (בדרך כלל אקדח יחיד) - לעתים קרובות עולה הטענה כי נשק רב מדי מצוי בידי האזרחים. זו נשמעת במיוחד בעקבות אירוע חריג שבו מאבטח שקיבל לרשותו נשק פולט כדור או נער מוצא אקדח, שהורה בלתי אחראי השאיר בבית, ופוגע בעצמו או בחברו. בכל פעם שמתרחש אירוע כזה, מזדרז משרד הפנים להצר עוד את צעדיהם של מחזיקי הנשק ברישיון, כדי לצמצם ככל האפשר את מספרם. הוא לא עוצר רק בכלי ירייה כמו אקדחים ורובים בעלי קליבר גדול, אלא מחיל את אותן תקנות גם על רובים ואקדחים קטני קליבר ועל רובים מופעלי אוויר המיועדים לספורט.

אין ספק שנשק בידיים בלתי אחראיות מסוכן ביותר,בהיותו חפץ בעל פוטנציאל הרס רב. מצד שני, אדם שמבקש לבצע רצח, יכול לעשות זאת כמעט בכל כלי שיבחר - יהיה זה מברג, סכין, אלה, או טרקטור. הסטטיסטיקה מלמדת שבשנים האחרונות התבצעו יותר מקרי רצח באמצעות סכין מטבח פשוטה מאשר באמצעות כלי ירייה. האם משרד הפנים הזדרז לאסור מכירה של סכינים או אחזקתם?

ובכלל, האם יש קשר בין כמות כלי הנשק ברישיון לבין שימוש פרוע ופלילי בנשק פרטי? האם מדיניות של צמצום מספר כלי הנשק הפרטיים מתאימה למצב הביטחוני של מדינת ישראל? האם צמצום כמות כלי הירייה ברישיון אמנם תביא לירידה בפשיעה?

בחינת העובדות מראה, כי מספר המקרים בהם עשו בעלי נשק פרטי ברישיון שימוש פלילי בנשקם קטן מאוד. במרבית המקרים בהם נעשה שימוש כזה, היו אלה מאבטחים בלתי מיומנים, שבאופן מפתיע הליכי הרישוי לגביהם דווקא קלים ומהירים מאוד - יותר קלים ומהירים מאלה שצריך לעבור אזרח רגיל. משום מה, כאשר מדובר בחברת שמירה קבלנית, המבקשת לספק כלי ירייה למאבטחים שהיא שוכרת, ההליכים קלים ומהירים, ואמות המידה הרבה פחות מחמירות מאלה שבהן נמדד אזרח מן השורה המבקש לרכוש נשק. יתר על כן, הכשרתם של המאבטחים חלקית ומיומנותם בתפעול הנשק ובאבטחתו - נמוכה. לאחרונה קבע ראש ענף אבטחה במשטרת ישראל, תנ"צ מאיר בן-ישי, כי לאור הכשרתם הבלתי מספקת של המאבטחים - "רמת האבטחה בישראל מתחת לאדמה". הקצין אף שקל להמליץ עקב כך לאזרחים להימנע מלהגיע למרכזי קניות מסוימים.

נשק פרטי - השלמת מערך האבטחה הלאומי

אין להתעלם מן המציאות הביטחונית הקשה שבה אנו מצויים. בכל רגע ובכל מקום עלול מחבל להתנפל על אזרח יהודי כדי לרצחו נפש. ברור שאי-אפשר להציב חייל או שוטר בכל מקום ומקום, אולם הימצאות נשק פרטי בידיהם של אנשים מיומנים ומוסמכים עשויה להוות פתרון משלים לכוחות הביטחון. ולראייה, מספר בלתי מבוטל של פיגועי טרור בשנים האחרונות נבלם על ידי אזרחים, שעשו שימוש נכון ומיומן בנשק הפרטי שניתן להם. הדרך שבה הסתיימו שלושת פיגועי הטרקטור בירושלים וכן הרצח בישיבת "מרכז הרב" בעיר, היא דוגמה לכך.

אין להתעלם גם מרמת הפשיעה הגבוהה בישראל ומאוזלת ידה של המשטרה בשמירה על ביטחון האזרחים. אין זה סוד, כי שכונות שלמות ואזורים שלמים בארץ אינם מוגנים דיים על ידי המשטרה. תושבי הנגב והגליל, למשל, מורגלים זה שנים להפרות חוק פרועות באזוריהם: גניבות של כלי רכב וציוד חקלאי, גביית דמי חסות מבעלי עסקים או סתם נהיגה פרועה ומסכנת חיים על הכבישים. הפרות חוק אלו מתרחשות מתחת לאפה של המשטרה, אשר בדרך כלל אינה עושה דבר כדי למנוע אותן ולהגן על האזרחים שומרי החוק. אין להסיק מן הדברים, כי תופעה זו מצדיקה את נטילת החוק לידיים במקום המשטרה, אבל במקרים קיצוניים יש חשיבות להימצאות נשק להגנה עצמית בידי אזרחים, כאשר המשטרה אינה נמצאת במקום כדי להגן עליהם.

וכי מה אמור לעשות אזרח שומר חוק, המגלה באישון לילה כי פורצים חדרו לביתו - האם עליו ליטול את הסיכון שהם יחוסו על חייו ועל חיי בני ביתו ויסתפקו רק בלקיחת רכושו? האם עליו להניח כי אלו לא ינסו, כבדרך אגב, לאנוס את בתו או את אשתו? אילו אמצעים עומדים לרשותם של אזרחים המתגוררים במקומות שאותם אין המשטרה נוהגת לפקוד? האם עליהם להפקיר את חייהם, את שלומם ואת רכושם לידי פושעים חסרי מצפון? איזה כלי הגנה עומד לרשותה של אשה המתגוררת בגפה, המגלה באישון לילה כי אדם זר חדר לדירתה כדי לאנוס או לרצוח אותה? האם לא הגיוני לאפשר לאנשים כאלו, לפחות למי מהם שמעוניין בכך, להצטייד בכלי נשק להגנה עצמית? האם הימצאות נשק בידי אזרחים אלו לא תהווה הרתעה?

באשר לטענה כי יש קשר בין כמות כלי הנשק המוחזקים ברישיון בידי אזרחים לבין רמת הפשיעה, די לבחון את רמת הפשיעה במספר מדינות המקלות יותר באחזקת נשק פרטי מאשר מדינת ישראל. קנדה, למשל, מתאפיינת ברמת פשיעה נמוכה, למרות מדיניות מתירנית של אחזקת נשק פרטי, הדומה לזו הנהוגה בארה"ב. ברבות ממדינות אירופה רמת הפשיעה נמוכה הרבה יותר מאשר בישראל, ובכל זאת הן מאפשרות לאזרחים שומרי חוק רבים להחזיק בנשק פרטי. דווקא בבריטניה, בה נאספו כל כלי הירייה על ידי השלטונות, ואזרח כמעט שאינו יכול לקבל רישיון להחזקת כלי ירייה, חלה עלייה בפשיעה החמורה, שכן כמו?ת כלי הנשק ללא רישיון שבידי הפושעים לא פחתה במקביל, וכך נתנה להם מדיניות זו יתרון על פני האזרחים שומרי החוק.

נכון שבארה"ב, שבה מוחזק נשק רב בידי אזרחים, רמה הפשיעה גבוהה ויש שימוש רב בכלי ירייה, אך יש לזכור, כי גם אם את הכותרות הגדולות עושים מקרים של ירי המוני באמצעות כלי נשק ברישיון, מרבית מקרי הפשיעה בהם מעורבים כלי ירייה מתבצעים בנשק בלתי חוקי, כלומר על ידי עבריינים ולא על ידי אזרחים שרכשו נשק וקיבלו רישיון כחוק. אחד הלקחים שנלמדו מאירועי הטבח ההמוני במוסדות הלימוד (דוגמת קולומביין) הוא דווקא הצורך לצייד מורים בנשק להגנה עצמית, כדי לאפשר להם לעצור את התוקפים בטרם החלו במסע הרצח שלהם.

גם הקמת מיליציה היא לא תמיד עבירה

אבל מעבר לשאלות המעשיות והעובדתיות, עומדת שאלה ערכית חשובה: אם יש סמכות למדינה לשלול מאזרחים אחזקה של נשק להגנה עצמית? זוהי סוגייה קלאסית של חירויות הפרט מול ריבונות המדינה. בין הגישה האמריקנית, שמעגנת בחוקה את זכותם של אזרחים לשאת נשק, לבין הגישה הבריטית, הגורסת שאין להתיר לאזרחים להחזיק כלי נשק - יש גישות ביניים, המבקשות לאזן בין עוצמת המדינה לבין עוצמת הפרט.

בהרצאות "פוליטיקה כייעוד" קובע הסוציולוג הגרמני מקס ובר, שהריבונות המדינית נמדדת במידת הבלעדיות של המדינה על אמצעי האלימות כלפי חוץ וכלפי פנים. כלומר, במונופול שלה על הצבא ועל המשטרה. האבות המייסדים של האומה האמריקנית מיסדו בחוקה את חלוקת הבלעדיות על השימוש באמצעי האלימות בין הממשל לבין האזרחים. כך מבטיח התיקון השני לחוקה האמריקנית את זכותם של האזרחים לשאת נשק ולהתאגד במיליציה אזרחית, במקביל לזכותה (או חובתה) של המדינה להחזיק בגופים חמושים לשם שמירה על הביטחון. שאר מדינות העולם החליטו אחרת ובחוקותיהן לא חלקו עם האזרחים את המונופול שלהן על השימוש באמצעים אלימים, ובוודאי שלא התירו לאזרחיהן להקים מיליציות פרטיות. אבל מדינות רבות מאוד בעולם המערבי חוקקו חוקים, המתירים לאזרחיהן מידה לא קטנה של חירות ברכישת נשק והחזקתו למטרות ספורט והגנה עצמית.

כל איסור או צמצום של זכות האזרח להחזיק נשק להגנה עצמית משמעותם אחת - הגדלת ריבונות המדינה ועוצמתה על חשבון היחיד. אין זו שאלה של בעלות על עוד מוצר צריכה או עניין ביורוקרטי גרידא. זוהי שאלה רבת משמעות, הנוגעת לריסון כוחה של המדינה ולהגבלת עוצמתה למינימום הנחוץ. גם כאן מצויה בדרך כלל חלוקה בין ליברליזם קלאסי, המבקש לשמור על זכותו של האזרח להגן על עצמו באמצעות הנשק (בעיקר כאמצעי הרתעה) מפני פושעים ועל חירותו מפני המדינה, לבין גישות קולקטיביסטיות, ובכללן סוציאליזם, פאשיזם ואטאטיזם, השוללות את זכותו של הפרט להגן על רכושו ועל נפשו בעצמו ומייחדות תפקיד זה אך ורק למדינה.

מדינת ישראל הולכת ומשתחררת מכבלי האידיאולוגיה והכלכלה הריכוזיים שאיפיינו את מרבית שנותיה ומבססת משק קפיטליסטי נמרץ, תוסס ותחרותי, המאפשר לאזרחים רבים עלייה הולכת וגדלה ברמת חייהם. מצער כי ביחסה לזכותו של האזרח הפרטי לשאת נשק ולהגן על חייו, רכושו וחירותו כשאין המדינה מסוגלת לכך - היא דווקא מתרחקת מהעקרונות הליברליים.

פורסם במגזין מראה - גליון

קרדיט ל"הסליק":
http://www.haslik.co.il/index.php?m...ct&lang=he&id=7

ישן 17-10-2015, 17:18
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אני רק אניח את זה כאן..."

קראתי... יש פה כמה טענות חלשות עטופות בדמגוגיה, ובגדול הצעה להפוך את ישראל למערב הפרוע בשביל להילחם בעריצות מדומיינת, ובשם הבטחון האישי... ובמערב הפרוע לא היה הרבה בטחון אישי...

אני חושב שככל שיאפשרו יותר נשק חוקי, כך תגדל כמות הנשק הבלתי חוקי, עבריינים ומחבלים יוכלו להשיג נשק ביתר קלות, יהיו יותר הרוגים מאירועים פלילים, תאונות, והתאבדויות.

בנוסף לכך, הטענה שהמשטרה לא מתפקדת, ולכן צריך שהאזרחים יהיו חמושים היא מטופשת לחלוטין. במקום לשלוח אזרחים לירות אחד בשני, אני חושב שצריך כחברה לדחוף את המדינה למלא תפקידה, שהוא מניעת פשעים, שמירה על הסדר, אכיפת החוק, וענישה ו/או שיקום. אני לא מוכן שהמדינה שלי תפשוט רגל ותנטוש אותי לבדי. בשביל מה אני משלם מיסים?

ושוב, הטיעונים האלה ואחרים, הם משניים, בעיני. לדעתי, לרשויות החוק צריך להיות מונופול מוחלט על הפעלת כוח, וזה לא הגיוני לחלק לאזרחים כלי הרג, ביחוד אם זה היעוד היחיד שלהם.
ישן 16-10-2015, 09:18
  Byte Me Byte Me אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.15
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "יש פה איזה קונצנזוס שזה..."

כיום מי שרוצה להשיג נשק למטרות פליליות\טרור יכול לקנות נשק בצורה בלתי חוקית, יתרה מזאת אדם שירצה לבצע פשע בוודאות לא ישתמש בנשקו הפרטי כי גם לאקדחים יש מזהה יחודי שנותר על הקליע.
בשביל לפגוע\ליטול את חייו של אדם, אתה לא צריך אקדח ואנו רואים זאת ברחובות, למעשה אפילו סכין היא לא הכרחית כמעט כל דבר ניתן להפוך לכלי נשק.
במצב שנוצר לאזרח שומר חוק אין כמעט כל יכולת להגן על עצמו, לא ייתכן שבמדינה דמוקרטית אין לאזרח את הזכות והאמצעיים להגן על עצמו על הקרובים שלו ועל זכות הקניין שלו. בנוסף במצב שבו כמעט כל בן 18 מקבל נשק לשלוש שנים, ולאחר מכן ב20 שנים הבאות כל שנה כמעט הוא מחזיק נשק לשבועיים-חודש ולעיתים יותר, יגידו לו לא אדוני אתה לא רשאי לשאת אקדח מסכן.
אינני שואף למתרינות כמו בארה"ב, אני רוצה יותר מבחני כשירות אני רוצה הסמכה ראשונית מורכבת יותר שכוללת אימוני ירי ואימוני ירי מתקדמים בשלבי ההכשרה הראשוניים אימוניים קצת יותר רציניים בכל מועד חידוש רישיון, אבל אני כן שואף שכל אדם שרוצה להחזיק באקדח יהיה ראשי לכך אם הוא עומד בתנאי הסף. אני מוכן לשלם יותר בשביל שיהיה פה רפורמה אמיתית בכל הקשור לתרבות הנשק, אני חושב שזאת זכותו של כל אזרח(שעשה צבא) לשאת אקדח, אבל זאת חובתו להיות כשיר להשתמש בו, במיוחד במציאות מורכבת כמו שלנו.
ישן 15-10-2015, 10:42
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
חזרתו של הקמפיין ההיסטרי והמטופש - האקדח על שולחן המטבח
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "נשק להגנה עצמית: רישיון, אקדחים ועוד'"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4711690,00.html

"הקריאה לשאת נשק - סכנת אלימות במשפחה"

הישראלים נוהרים לחנויות לרכוש אמצעים להגנה עצמית וכלי נשק, אך יש מי שחושב שקריאת גורמים ברשויות לאזרחים לשאת נשק חמורה ולא אחראית. "כלי נשק שיושגו ברישיון ישמשו לאירועים פליליים ובמקרי אלימות במשפחה"

א. באמת שכבר לא נשאר לי כוח להתווכח עם התגובות ההסטריות, שמתעלמות מסטטיסטיקה ומהגיון בריא ופונות אל הרגש, וכמה שלא תפריך אותן או תביא מקורות, תמיד תחזורנה בצרחות עידוד של התקשורת ו"פאנלים" של ארגוני נשים, בבחינת שקר שחוזרים עליו הרבה הופך לאמת.

ב. אנחנו בתקופה שאזרחים נרצחים על ימין ועל שמאל, מדברים על נושאים חשובים כמו זכות האדם להגנה עצמית מפני פושעים ומחבלים, האם אזרח עם נשק אחראי וזהיר יותר מחייל טירון, האם למדינה צריך להיות מונופול מוחלט על אלימות וכו', ואין שום התייחסות רצינית בתקשורת, אבל אישה אחת נרצחת פעם בכמה שנים ע"י בעלה שמשום מה התקבל לחברת אבטחה סוג ז' וקיבל רשיון ארגוני, ופתאום כל הכותרות מלאות בטיעונים נגד כל סוג של נשק שהוא בידי אזרח, כי כידוע כל הגברים אלימים ורוצחים, והדרך היחידה של בעל לרצוח את אשתו שהוא מכה באופן קבוע היא עם האקדח שקיבל מהעבודה.
כמובן שאף אחד לא מדבר על היכולת של נשים להתגונן מתוקף באמצעות נשק.

ג. כל פעם שיש סיכוי לחקיקה נורמלית בנושא הנשק (אני לא אגיד מקלה כי המגבלות שיש היום לדעתי מוגזמות לחלוטין) תמיד יהיה איזה בעל אינטרס שיעלה את טיעון האלימות במשפחה, כאילו זה רלוונטי למשהו. הייתי שמח לראות מי "רתם" את ארגוני הנשים למאבק נגד אזרחים חמושים בתקופת אינטיפאדה.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 15-10-2015 בשעה 10:51.
ישן 19-10-2015, 01:30
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי שרקן שמתחילה ב "כל מנהלי המטווחים, מדריכי..."

[QUOTE=שרקן]כל מנהלי המטווחים, מדריכי הירי ובעלי חנויות הנשק מאוחדים בדעה שלא צריך "לפתוח את הסכר" ולחלק נשק לכל דורש.

לכולם ברור שנשק חייב להיות רק (מוסתר) על מותנו של אזרח אחראי, מיומן, מאומן וראוי.

חילוקי הדעות עם הממסד ועם ארגוני ה"אנחנו בעד לנקות את הרחובות מנשק חוקי (על מנת שרק העבריינים יהיו חמושים...)", הם רק על התבחינים.

לדעתם של קובעי המדיניות (למשל), סבתא חביבה מחיספין שבגולן, יכולה לרכוש נשק רק בגלל מקום מגוריה ואילו הנכד הסטודנט שלה, שהיה מדריך לוט"ר בצבא וגר בתל אביב - לא יוכל.

הדעה שלנו - שונה.

זו האמת כולה על רגל אחת.[/QUOTE
נאה דרשת
לא הייתי עושה זאת טוב יותר

ישן 18-10-2015, 14:03
צלמית המשתמש של סיורניק

מסתבר שיש אלטרנטיבה להקלות השגת נשק לאזרח - מתן סמכויות מוגזמות לשוטרים והאזרח הפשוט נשאר חסר כוח.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4712802,00.html

משום מה אני מרגיש שאת זה המתנגדים לנשק פרטי יאהבו מאוד - אין צורך בנשק האח הגדול יגן עלינו.
השמאלנים מתים על זה כי "עד עכשיו הערבים חיו ככה כאזרחים סוג ב".

אני לא רוצה להצטייר כחובב קונספירציות או איזשהו מורד בשלטון, אבל אני לא אוהב את הרעיון בכלל, חוקים כאלו "לשעת חירום" בדר"כ מטבעם מתרחבים עם הזמן, לא מתבטלים וישמשו גם לחיפושי סמים או סתם מי שלא בא טוב לשוטר בעין. מצטרף יפה למאגר הביומטרי.
לדעתי זו התפתחות מסוכנת ובעיקר מיותרת.

צודק ליאור שאומר כל הזמן שהבעייה היא בצד של המחוקק.
אין לי טענות לשוטר האינדיבידואל שעושה את העבודה במסגרת הסמכויות שלו, אני בטוח שחוק כזה יקל עליו את העבודה הקשה, אבל בדמוקרטיה העם הוא עדיין הריבון, אזרח הוא אינו נתין של השלטון ויש לשים מגבלות על הרשויות.

עם כל האהבה וההערכה שיש לי למשטרת ישראל ולמה שהם עושים בימים האחרונים, אני עדיין מעוניין לשמור פה על לפחות מינימום של זכויות אזרח, מצד אחד לא מצפה לבטחון מוחלט של 100% או שיהיה שוטר בכל פינה שיגן עליי ומצד שני בוודאי לא מעוניין שכל אזרח יוגדר מיידית כחשוד שניתן לרמוס את זכויותיו ללא הצדקה חוקית.

נחיה ונראה לאן זה מתפתח...

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 18-10-2015 בשעה 14:21.
ישן 19-10-2015, 09:13
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי Boltik שמתחילה ב "לא אני לא מבין שהשוטרים יעשו..."

נניח לרגע שכל השוטרים מקצוענים, ואין אף שוטר נקמן שסתם רוצה למרר לך את החיים כי יצאת עם אחותו.

לטעמך כל שוטר שירצה יוכל גם לבצע חיפוש במחשב שלך, שמא יש לך פורנוגרפיה אסורה? כמה פעמים ביום היית מוכן לסבול חיפוש כזה בלי להתעצבן?

אולי כדאי לעשות לך ביקורת מס כל חודש ללא סיבה נראית לעין, כי יש סיכוי שימצאו משהו?

אולי אם עשינו חיפוש כדאי גם לתשאל אותך במשך כמה שעות שמא תעלה איזשהו סימן מחשיד שלא ראינו קודם. זה לא שהזמן שלך חשוב, ואלי בכל זאת נמצא משהו...

הכי חשוב - השכן שלך שמתנדב במשטרה או שיש לו בן-דוד שוטר, יהיה חסין מהחיפושים הסתמיים האלו בגלל קרבה אישית, זה באמת לא מפריע לך?

תבין שאתה אזרח בעל זכויות, ביניהן הזכות לפרטיות והזכות לקניין. אתה לא חייב דין וחשבון לאף אחד כל עוד אין חשד ממשי / סביר שעשית משהו אסור.
הזכויות שלך הן טבעיות מעצם היותך אדם בעל ערך. המגבלות הן (או צריכות להיות) על המדינה - אסור לפגוע בזכויות אלא אם יש סיבה טובה מאוד.

בעיקרון במדינה דמוקרטית, באופן די פשטני לאזרח מותר לעשות הכל חוץ ממה שאסור לו בחוק, ולממשלה אסור לעשות כלום חוץ ממה שמותר לה בחוק.

ישן 19-10-2015, 12:55
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי Boltik שמתחילה ב "תעזוב דמגוגיה זולה. אנחנו..."

דמגוגיה זולה? אני מראה לך לאן הגישה שלך לוקחת אותנו בטווח הארוך. כל טמבל יכול להעביר חוק, בעיקר כשהוא לא כפוף אליו. אז המחוקקים יקחו ממך את האפשרות לשאת נשק (להם יש אבטחה), יטילו עליך מיסים כראות עיניהם חדשות לבקרים והכל בסדר כי זה עבר בתהליך דמוקרטי?

אם כבר חיפוש אז למה לא לקחת גם טביעות אצבעות? אם טביעות אצבעות אז למה לא DNA? ולמה לא לשמור את הכל במאגר? כמובן רק את הפרטים שלך ושלי. חבר הכנסת עצמו לא ייעצר ברחוב חלילה או שהשוטר ימצא עצמו ללא עבודה.

חוק שעובר בכנסת הוא לא תורה מסיני. יושבים שם בני אדם והם יכולים להעביר חוקים דפוקים ואפילו דיקטטוריים בלי להתכוון, עם תוצאות הרסניות שהם לא חשבו עליהן בכלל. חלק מהדמוקרטיה היא גם לשים מגבלות לרשויות ולמנוע מהדמוקרטיה להפוך לדיקטטורה או לפגוע בזכויות טבעיות באופן לא מידתי ובלי הצדקה.

אם האזרחים לא יעמדו על הרגליים האחוריות ויבהירו לנבחרים שיש גבול (כמובן רק בדרכים החוקיות והדמוקרטיות) ואנחנו לא מוכנים שירמסו את זכויותינו (בעוד חברי הכנסת הנ"ל כמובן לא יעברו חיפושים סתם כך ברחוב) אז באמת מגיע לנו.

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 19-10-2015 בשעה 12:58.
ישן 19-10-2015, 08:57
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "איך זה לעשות דמוניזציה לאנשים..."

אין שום דמוניזציה. רק תיאור המציאות כפי שאני רואה אותה. הדיון קצת חורג מתחום צו"ב אבל רלוונטי לנושא, כי הוא משפיע ישירות על איך אזרח יפעל במצב של פיגוע:

1. פעילי שמאל העלו את הטענה הזו (שהערבים חיים ככה תחת כיבוש אז הגיע הזמן שהיהודים גם ירגישו מה זה כיבוש) לא פעם ולא פעמיים - בפייסבוק, בטוקבקים וכו'.
לשמחתי אין לי דוגמאות מחברים שמעלים את הטענה הזו בחיים האמיתיים כי מישהו כזה לא יישאר חבר שלי, אבל אני בטח אוכל למצוא ציטוט של פוליטיקאי שאומר משהו דומה, אם יהיה לי כוח.

2. שמאל מדיני וכלכלי מעצם הגדרתו הוא בעד יותר כוח לממשלה על חשבון זכויות הפרט - אמרת בעצמך שלדעתך לממשלה צריך להיות מונופול מוחלט על שימוש בכוח, ושהגנה עצמית של הפרט לא מצדיקה פגיעה בעקרון זה. ההשקפה הזו היא שמאל פר-אקסלנס.

ישן 19-10-2015, 12:22
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "מזל שמבחינה כלכלית וזכויות..."

אנחנו מסכימים ברוב הנקודות, אבל כל הכוח הרצון הטוב של הממשלה להגן עליך ועליי לא עוזר כשזה רק אתה ומישהו שתוקף אותך בשביל כסף, קנאה, איסלאם או כל סיבה אחרת.
אתה לא עבריין, אתה לא מסתובב בסמטאות חשוכות לחפש צרות עם זונות וסוחרי סמים ביומיום שלך, ועדיין אתה עלול להיקלע למצב בעייתי כשאין בהישג יד חייל או שוטר. מה תעשה אז? תלך מכות עם אנשים שיש להם נשק חם או אפילו "רק" סכין?

גם השלטון הכי חזק וסמכותי (ודיקטטורי) לא מצליח למנוע לחלוטין פשע או פיגועים, לפי הגישה שלך זה בסדר שאתה לוקח על עצמך את הסיכון, אבל על הדרך אתה גם שולל ממני ומאחרים את הזכות הבסיסית להגן על חיינו.

מי שלא מעוניין בנשק שלא יסתובב עם נשק, אבל אל תכפה את הגישה שלך עליי (דרך חקיקה וכו')

ישן 19-10-2015, 12:10
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "הבוקר שמעתי משהו שמאוד מחזק..."

בארץ יש קונצנזוס חזק בעד הצבא, שגם מחלחל לשאר כוחות הבטחון.
הימין הוא לא ליברלי כי אנחנו במצב מתמיד של מלחמת קיום (אמיתית) ולא הספיקה לצמוח כאן תודעה של זכויות אזרח בסיסיות. היחידים שעוסקים בזכויות אדם הם ארגוני נישה שבעד מחבלים, מסתננים וכו', לא באמת ליברלים אמיתיים שאכפת להם מהאזרח הממוצע.

מבחינה בטחונית זה עוזר למדינה למלא את תפקידה נגד האויב הערבי מבחוץ, אבל קורים לפעמים מצבים אבסורדיים שעל פגיעה באזרח יש פחות זעם ציבורי מאשר על פגיעה בחייל, כי חיילים הם "הילדים של כולנו", כולנו היינו בעברנו חיילים וכו'.
או לחילופין, מוכנים לסכן את כלל האזרחים ע"י שחרור מחבלים כדי שלא ייפגע חייל אחד חטוף.
או שמוכנים לדרוס את הפרטיות שלנו באמצעות מאגר ביומטרי כדי "להגן עלינו מטרור".

גם בנושא העבריין שנורה ע"י השוטר בבת ים אני רואה תגובות בסגנון "לא ייתכן שעבריין ירוץ אל שוטר עם סכין ולא יירה" אבל אם אזרח יעז לירות כהגנה עצמית אז אומרים שיש פה מערב פרוע.

יש פה אנשים ששכחו שהמדינה באה לשרת את האזרח, ולא להפך. אני כמעט תמיד תומך בצה"ל נגד הערבים שבאים להשמידנו ובמשטרה אגרסיבית כלפי עבריינים, כל שביקשתי הוא שלאזרח הפשוט שומר החוק תהיה אותה יכולת ואותה לגיטימציה להגן על עצמו ומשפחתו כמו שיש לחייל או שוטר, כי אני לא יכול תמיד לסמוך על כך שיהיה חייל או שוטר בכל פינה שאני מסתובב בה (ולא צריך להיות במדינה דמוקרטית שאינה תחת כיבוש צבאי).

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 19-10-2015 בשעה 12:12.
ישן 19-10-2015, 13:12

בדיוק כתב מישהו באיזה עמוד פייסבוק שהוא התקשר לקו לזימון תורים ואמרו לו שאין צורך לקבוע תור ואפשר פשוט להגיע.
אני שמח שלמי שיגיע לשם עדיין אין נשק, כי אני רק יכול לדמיין איזה תורים יהיו שם עכשיו...
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 23-10-2015, 14:30
  AKAM AKAM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.05
תגבור

יש תגבור ,
יש יותר כוח אדם
יש עוד משרד שנותן טפסים ,חחח ולא מוכן לסיעה ...
ומי שרוצה רק לתת טפסים ? עדיף שישלח בדואר
זה מה שלמדתי מביקור קצר ביותר השבוע .

בכבאות אגב הרבה יותר קצר,חח סוגרים עסקים וזהו.

ולגבי סכנה למוות במשפחה ,כתוצאה מהוספת הרישיונות ,
הרי בכל מקרא מדובר בבני דודים, נו אז שוין !.

ולמה שרק לבן דוד אחד תהיה אפשרות להחזיק (אגם בלי רישיון ) ?

אגב סיבוב ברחובות עפולה ,סיור חמוש עם נשק בהיכון של יס"מ כל שהוא,אזרחים מביטים בך במבט
חודר,המאבטח בתחנת האוטובוסים עם ידיים מאחורי הגב ומבט מודד ,מאבטחים בכל פינה,חיילים באפודים זוהרים של משטרה עם נשק תלוי מאחורי הגב !!!
אנשי קבע עם נשק כנ"ל ברחובות .

לא עדיף לצאת עם שחפ"ץ ?

שבת שלום

הינה אקם מגיב מר' צופה מרחוק .

נערך לאחרונה ע"י AKAM בתאריך 23-10-2015 בשעה 14:34.
ישן 24-10-2015, 14:24
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי AKAM שמתחילה ב "תגבור"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AKAM
יש תגבור ,
יש יותר כוח אדם
יש עוד משרד שנותן טפסים ,חחח ולא מוכן לסיעה ...
ומי שרוצה רק לתת טפסים ? עדיף שישלח בדואר
זה מה שלמדתי מביקור קצר ביותר השבוע .

בכבאות אגב הרבה יותר קצר,חח סוגרים עסקים וזהו.

ולגבי סכנה למוות במשפחה ,כתוצאה מהוספת הרישיונות ,
הרי בכל מקרא מדובר בבני דודים, נו אז שוין !.

ולמה שרק לבן דוד אחד תהיה אפשרות להחזיק (אגם בלי רישיון ) ?

אגב סיבוב ברחובות עפולה ,סיור חמוש עם נשק בהיכון של יס"מ כל שהוא,אזרחים מביטים בך במבט
חודר,המאבטח בתחנת האוטובוסים עם ידיים מאחורי הגב ומבט מודד ,מאבטחים בכל פינה,חיילים באפודים זוהרים של משטרה עם נשק תלוי מאחורי הגב !!!
אנשי קבע עם נשק כנ"ל ברחובות .

לא עדיף לצאת עם שחפ"ץ ?

שבת שלום

הינה אקם מגיב מר' צופה מרחוק .

1/2 נרגעתי

ישן 22-10-2017, 04:34
  vitaman vitaman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.09
כמה דוגמאות עם נשק ומה קורה בלי
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי first lightning שמתחילה ב "חומר למחשבה"

"אלי כהן- בשנת 1984 שמע מחלון משרדו ברחוב המלך ג'ורג' בירושלים יריות, וזיהה מחבל עם רימון בידו. המחבל נהרג על ידו לאחר מרדף. התפוצצות הרימון הביאה לפציעתו."

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%9C%D7%99_%D7%9B%D7%94%D7%9F_(%D7%94%D7%9 C%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%93)

פירוט רשימת מקבלי העיטורים והצל"שים של משטרת ישראל:
•לאזרח - הרב נחמיה לביא ז"ל, הוענק עיטור האומץ האזרחי. בתאריך 30.10.15 בהיותו בביתו, שמע הרב נחמיה לביא ז"ל זעקות של אישה. הרב יצא מביתו כשהוא מודע לסביבה העוינת ולסכנה הנשקפת ממנה, נתקל במחבל ונאבק בו בכל כוחותיו ובכך עיכב את מהלכיו. למרבה הצער, המחבל, שהיה חמוש בסכין הצליח לדקור את הרב נחמיה והוא נרצח.

•לאזרח - עופר בן ארי ז"ל, הוענק עיטור האומץ האזרחי. בתאריך 23.12.15, נסע עופר ז"ל מכיוון שער יפו למנהרת צה"ל בירושלים. במהלך נסיעתו הבחין בשני מחבלים חמושים בסכינים בעודם דוקרים אזרחים שחלפו במקום. עופר ז"ל ירד מרכבו כשבידו מוט ברזל ורץ לעבר המחבלים. במקביל שלוש שוטרות משמר הגבול שמעו צעקות מתיירים ורצו אל עבר המקום עליו הצביעו. השוטרות נטרלו את המחבלים, ולמרבה הצער, האזרח עופר בן ארי ז"ל נקלע במהלך ריצתו אל עבר המחבלים לתוך קו האש ונהרג.

•לאזרח - אחסאן חרבי ולאזרח אריק רוקח, הוענק עיטור מופת אזרחי בגין נטרול שני מחבלים שנכנסו ליישוב בית חורון וביצעו פיגוע דקירה. ביום 25.01.16 חדרו שני מחבלים ליישוב ודקרו שתי נשים. כתוצאה מהדקירות אחת מהנשים מתה מפצעיה. אחסן (מאבטח היישוב) ואריק רצו יחד לכיוון המחבלים, כאשר אחסאן העביר את אקדחו לאריק ונשאר חמוש ברובה. כשזיהו את המחבלים הורה אחסאן לאריק לחפות עליו, צמצם למרחק של מטרים בודדים מהמחבלים, ירה לעברם ונטרלם.

•לאזרח - חגי קליין הוענק עיטור האומץ האזרחי ולאזרח אלירן שוע הוענק עיטור המופת האזרחי בגין התנהלותם המקצועית תוך נחישות וקור רוח במהלך פיגוע ירי שבוצע ע"י שני מחבלים חמושים במתחם שרונה, ת"א, ביום 08.06.16.

forumpics.a7.org/?file=20160922214939.doc

ישן 26-10-2017, 06:19
  שרקן שרקן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.02

לצערי, יש כמה ארגונים שמתנגדים לנשק אזרחי (שזה לגיטימי) ובוחרים בדרכים נלוזות של הטיה והטעיה (שזה כבר לא לגיטימי).

כל נסיון להגיב להם בפורומים הרלוונטיים נתקל באחת מהשתיים: או העלמת התגובה או התעלמות על מנת שהתגובה לא תצבור רייטינג.

ואני לא מתכוון לתגובות מתלהמות אלא לתגובות שפשוט מניחות נתונים שסותרים את השקרים.

ולגופו של עניין, המושג "חברה חמושה היא חברה מנומסת" (שטבע רוברט א הינליין) מתמצת את האמת בה אנו חיים.

והאמת היא שאנו חיים במציאות בה הרחובות מלאים בנשק לא חוקי שנמצא בידי עבריינים אלימים ובידי טרוריסטים.

הרעיון של "לנקות את הרחובות מנשק", בר ביצוע רק כשמדובר ב... נשק החוקי (שהשלטונות יכולים לשים עליו יד בנקל כי מיקומו ידוע ובעליו יצייתו לחוק אם ייקראו לוותר עליו).

הבעייה היא שלרשויות אין יכולת לנקות את הרחובות מהנשק הלא חוקי שכמותו ומיקומו הם בגדר נעלם.

ובמציאות בה אין ואקום, ניקוי הנשק החוקי (שמשמש כהגנה והרתעה כנגד הנשק הלא חוקי) יביא בהכרח להגברת האלימות החמושה.

הטיעון האידיוטי (אין מילה עדינה יותר) ש"לא צריך נשק כי בטווח של דקות יש שוטרים וחיילים חמושים" זהה לטיעון ש"לא צריך מטף, גלגלון כיבוי וערכת עזרה ראשונה כי בקרבת מקום יש תחנות מד"א וכב"א"

פיקוח הדוק? בוודאי! איסורמוחלט? רק אם רוצים לראות אזרחים מסוגרים ופשע חמוש שולט.

ועוד משהו קטן: את יעילותו של הנשק הפרטי לא באמת ניתן למדוד כי המושג "חברה חמושה היא חברה מנומסת" יכול להתפרש גם כ"חברה חמושה היא חברה בה העבריין יודע שהוא עלול לעמוד מול קנה האקדח של הגברת המיומנת
שהוא רוצה לשדוד ולכן הוא יוותר על הסיכון"
ישן 17-07-2018, 14:54
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
אתה מסתכל על נמלה במיקרוסקופ - ונתקף בחרדה מהמפלצת הענקית
בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "זה עדיין האיום המרכזי על..."

האיום הזה - הוא איום פוטנציאלי.
לא איום בפועל.

למרות אותם "גלי פיגועים עצומים",
היקף הפיגועים ופגיעות בפועל - זעום.
ועיקר הפיגועים והפגיעות - הם עדיין טרור מאורגן.
וגם עם שניהם ביחד, היקף ההרוגים בשל פעילות לאומנית היא הנמוך בתולדות המדינה.

בהעדר מימוש האיום בפועל,
ההתמקדות עוברת מאוייב חיצוני - לאוייב הפנימי.
להפחתת הרוגים ע"י שימוש במק-פורק,
למלחמה בהתאבדויות חיילים,
להפחתת מעורבות חיילי צה"ל בתאונות דרכים.
להפחתת מות חיילים מיותר בגלל טיפול רפואי לקוי.
ולמניעת רצח אזרחים-בידי-אזרחים באמצעות נשק חם.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
אין שום סיבה שמחר לא יתפרץ עוד אחד כזה. בהתחשב ביכולות של השב"כ וצה"ל לסכל טרור מאורגן זאת הדרך היחידה שנשארה לפלשתינים באיוש ובירושלים לפגוע בנו.
אני בהחלט מסכים שאם איום זה יהפוך מאיום פוטנציאלי לממשי,
צריך לשקול את הגדלת כמות מחזיקי הנשק.
ושבנתיים - השר הממונה צריך להערך לכך.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 17-07-2018 בשעה 14:58.
ישן 17-07-2018, 15:05
צלמית המשתמש של ai22

שינוי התבחינים הוא לאפשר ל"לשעברים" לקבל רשיון
בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "לפי הסטטיסטיקה הזאת הרוצחים..."

אם החיילים מהווים סיכון - חיילים לשעבר מהווים סיכון.
והגדלה גורפת של היקפי הנשק - תגרום נזק.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ענקנמן
וכמובן, הסטטיסטיקה היא בדיחה כי היא לא בודקת איך השתנה מספר הרציחות עם עליה בכמות הנשק, רק איך השתנה מספר הרציחות בנשק חם.
דווקא את זה היה,
ונצפתה עלייה - בדיוק בגלל ההגדלה בזמינות הנשק.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ענקנמן
כלומר, שינוי בתבחינים לא יסכן אף אחד.
זה כבר עניין אחר.
לא אמרתי שאסור לשנות את התבחינים,
רק אמרתי שבהעדר איום ממשי, ההצעה להתרה גורפת - היא סוג של טירוף.
במהלך האינתיפאדה השניה, הרחבת זמינות הנשק הצילה הרבה חיים,
הרבה יותר מהיקף הרציחות.
ואם איום כזה יחזור - אז הרחבה דומה היא מאוד סבירה.

בהעדר איום בפועל,
אין הצדקה לשינוי גורף בתבחינים,
אבל כמובן שניתן לבצע התאמות ושינויים תקופתיים,
ולבחון את השפעתם.
ישן 17-07-2018, 17:28
  jhonny jhonny אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.16
בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "זה הטיימינג"

חרטא בפיתה וכותרת מטעה.
אין שם איזכור לאזרחים עם רישיון נשק פרטי כפי שנרמז בכותרת-למעשה בגוף הכתבה לא מוזכר אף מקרה של נשק פרטי ברשיון.
לשוטרים וחיילים אין בכלל רשיון.
מדובר באגודה שהאג'נדה שלה הוא לפרק את האזרחים מנשקם,
העובדות הן שמרבית הפיגועים באינטיפדה הנוכחית נעצרו בידי אזרחים נושאי נשק פרטי.
בעקבות מקרי הרצח בנשק ארגוני החומרו הבחינות והתבחינים.
שיעורי הרצח בנשק בלתי חוקי הם רוב מוחלט ונשק ברישיון כולל התאבדות מהווה כ2%.
למיטב זכרוני שיעורים גבוהים בהרבה של מקרי רצח מבוצעים באמצעות סכינים כלים קהים ואלימות בלתי חמושה.
כך שהתועלת עולה בהרבה על הנזק,
וכמו כן יועלו מאוד הדרישות מנושאי הנשק.
כמו כן כמו שכתבתי לפני הבירוקרטיה של המשרד והצבא בהחלט הופכת את יישום המדיניות של השר למאתגרת.
עד היום קשה לקבל מספרים מדויקים גם האגודה לתרבות הנשק אוספת נתונים ממקורות גלויים המתועדים בדוחות חודשיים ושנתיים.
על איזה נתונים האגודה הזו מסתמכת? לא יודע.
והמצב ב13 שנה האחרונות השתנה משמעותית.
ישן 18-07-2018, 09:58
צלמית המשתמש של ai22

ההצעה של ארדן היא להתרה די גורפת
בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי jhonny שמתחילה ב "איזו התרה גורפת? גם היום..."

ציטוט:
בימים אלה משלימים במשרד לביטחון הפנים תוכנית להרחבת התנאים לקבלת רישיון, כך שכמעט כל מי שהשלים שירות קרבי בצה"ל יהיה זכאי לרישיון.

ב-2016, ביוזמת ארדן, נוספו לרשימת הזכאים מי ששירתו כקצינים בדרגת סגן ומעלה ועדיין משרתים במילואים, יוצאי יחידות מיוחדות, חקלאים, מורי דרך ואנשי מגן דוד אדום.
הרחבת ההיתרים שבוצעה לפני שנתיים - בוצעה כתגובה לגל פיגועים ונשמעת סבירה.
סביר גם - לאסוף סטטיסטיקה שנתית על כמות הפיגועים שנבלמו בידי בעלי נשק פרטי, לצד כמות הרציחות שבוצעה בידי מחזיקי נשק פרטי, ברשיון, ונשק פרטי גנוב,
ולפי סטטיסטיקות אלו - להרחיב את מעגלי ההיתרים, או לבצע שינויים.

מה שלא סביר - זה לטעון שלמרות שגל הפיגועים דעך, והאיום פחת - צריך דווקא להגדיל בסדרי גודל את מעגל הזכאים.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי jhonny
בנתיים הבטפ החליט לבחון תבחין מחדש כל 3 במקום 10 שנים והתוצאה ששוק היד השניה מוצף כלים והמחירים יורדים.
אם היה מימוש עצום של הפריבילגיה המחירים היו יורדים וזה לא קורה.
במדינת ישראל נשק הוא יותר נטל מעזר.
יש לך מחויבויות חוקיות מפה עד הודעה חדשה וזכויות אין.
אני זוכר שבעבר התלוננו מאוד על המחירים הגבוהים
לפי הנתונים שראיתי -
הייתה ירידה עקבית במספר הרשיונות החל מתקופת הסכמי אוסלו ועד שנת 2014.
מאז 2014 מספר הרשיונות דווקא נמצא בעליה,
כך שאם יש ירידה במחירי היד-2 בשנים האחרונות - היא לא נובעת מהיקף הזכאים והמממשים.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 18-07-2018 בשעה 10:01.
ישן 17-07-2018, 19:26
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06

אני חושב שבארץ מאד חסרה מדיניות ברורה ועקבית יחד עם תשתית חוקית ברורה הקובעת את האסור, המותר והמצופה מנושאי הנשק.

האם אזרח הנושא נשק ברישיון אמור להשתמש בו במטווחים ומניעת פח"ע בלבד, או שמא גם להגנה עצמית והגנת הזולת?
מהי הגנה עצמית או הגנת הזולת המצדיקה שימוש בנשק?
האם הגנה על רכוש מצדיקה שימוש בנשק אישי בידי אזרחים?
מהו תוקפן של תקנות/הוראות הניתנות ע"י גורמי רישוי ואכיפה בעל פה או בכתב ואינן מוסדרות בחוק?
כעקרון, ככל שחוק גמיש יותר לפרשנות משפטית, כך תוקפו ותועלתו לאזרח שומר חוק פגים.

אם תיקוני "חוק דרומי" לחוק העונשין (על 500+ סעיפיו) הוא הטיעון המשפטי הכי טוב שיש לנושאי הנשק, חבריי נושאי הנשק, אתם בצרה. לפי המצב היום, צודקים המקטרגים. כיום אדם שיעשה שימוש בנשקו מחוץ למטווח ולא לצורך מניעת פח"ע מבצע התאבדות (או בפועל או באופן עקיף כי הוא מחרב את חירותו ואת שמו הטוב).

ישנה תשתית חוקית בעולם שניתן להסתייע בה במדינות כגון ארה"ב, אנגליה או למשל דרא"פ. לא אתיימר לקבוע איזו גישה טובה יותר לנו, למרות שבהחלט יש לי דעה בעניין.

נערך לאחרונה ע"י MONOCHROME בתאריך 17-07-2018 בשעה 19:50.
ישן 22-08-2018, 19:09
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 129 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "לא היבנתי. חירניקים יותר..."

אני לא יודע אם לא קראת מה שאמרתי או שאתה סתם פורק עליי תסכולים.

- הוחלט להוריד את הסף של קבלת רשיון לנשק כך שאנשים שעברו הכשרה ארוכה בנשק בצבא ולכן הם ברמת אחריות ובטיחות גבוהים יחסית יהיו זכאים לרשיון לנשק.
- מכיוון שאין מדיד בירוקרטי אמיתי ופשוט מספיק, בחרו לצורך העניין בסף רובאי (בדיוק כפי שלפני כן המדיד היה דרגת כתף, וכך סרן מהשלישות היה זכאי לנשק אבל סגן מהצנחנים לא).
- רובאי 05, אף על פי שכולל בתוכו גם לוחמים בשריון ותותחנים (למשל) אשר עברו שירות והכשרה ארוכים, כולל בתוכו גם חבר'ה שנפלטו במיסי 05 מחטיבות החי"ר אחרי שלושה חודשים (או פחות).
- רובאי 07 מעיד בהכרח שהאדם סיים לפחות 8 חודשי הכשרה ועבודה צמודה עם נשק.
- מטבעה של הבירוקרטיה בחרו באופציה ה"בטוחה יותר" ולכן לצערנו הרבה מאוד אנשים שצריכים להיות זכאים לרשיון לנשק לא זכאים כיום.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 09-01-2023, 20:47
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile

אנחנו חיים בתקופה דינמית ובהתאם הרגולציה משתנה ללא הרף, אזרחים הרוצים נשק להגנה עצמית נדרשים לעבור אצל הבט"פ מסלול לא קל ולא קצר
בסופו של דבר כשעברו את הרף הזה צריכים לבחור את האקדח מתוך מבחר עצום שמציף את השוק.
סוחרי הנשק יזמינו את החתן המאושר להתנסות אבל ירי של כמה כדורים בכל אקדח לרוב יוציא אותו יותר מבולבל כי הכדורים פוגעים גם בכיס ובארץ שלנו זה מאד כואב
אשמח לנסות ולעשות סדר בדברים, אפילו במעט ולכן עזרתכם נדרשת.
כל מידע והסבר מוצק יתקבלו בברכה, מביני העניין מוזמנים לפרט על התבחינים, התהליך, הסיכוי
ובצד השני על דגמי אקדחים (לא על בתי מסחר כפרסומת אם כי אפשר להזכיר אותם בשוטף), תחמושת, נשיאה, הסלקה, אחסנה וכו'
שידכנו את הפוסט הזה לאשכול הותיק כי הוא מכיל ערך רב

משרד הבט"פ, האגף לרישוי כלי יריה
https://www.gov.il/he/departments/t...il-landing-page

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 10-01-2023 בשעה 07:59.
ישן 10-01-2023, 08:38
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 132 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "אנחנו חיים בתקופה דינמית..."

יש בפייסבוק כמה קבוצות שכבר קיבצו יפה את כל המידע הזה, וגם עונות על שאלות שאנשים שואלים בושא.
אני ארשה לעצמי להשאיר פה לינק לשתיים שלוש קבוצות רלוונטיות:

1. החופש לשאת נשק בישראל - https://www.facebook.com/groups/256317591085677

2. מדיניות, חוק וכלי ירייה בניהול עו"ד פרי נובוטני - https://www.facebook.com/groups/firearmspolicy

3. הסליק, אתר הנשק הישראלי - https://www.facebook.com/groups/179549025433651

כשיהיה לי קצת זמן אעשה העתק-הדבק של חלק מהמאמרים על תהליך הוצאת הרשיון, איך לבחור אקדח ראשון, איך לבחור ציוד מתאים, איפה להתאמן וכו'

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 10-01-2023 בשעה 08:43.
ישן 11-01-2023, 07:14
  דיין 300 דיין 300 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.22
כמה הערות/הארות
בתגובה להודעה מספר 132 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "אנחנו חיים בתקופה דינמית..."

1. המסלול בבט"פ כיום הרבה יותק קל מלפני מספר שנים בודדות, ארוך? תלוי ביחס למה, לחדש דרכון לוקח יותר זמן... יש פה בעיה רוחבית במתן שירות במשרדים האלה.

2. השוק הישראלי איננו מוצף ואין מבחר. זה מסתכם ברוב המקרים בגלוק, גלוק, גלוק, אולי זיג ואולי אולי סמית, יש כאלה שפוזלים לסי-זד ופה בגדול זה נעצר.
אם תסתכל על השוק העולמי לא תמיד זה גלוק, 1911 ותופי לפעמים מכבבים כנשקים מאוד פופולריים, בארץ אנשים לא מוכנים אפילו לנסות במטווח.

3. גם באקססוריז אין מבחר גדול, היצע הנרתיקים למשל דל באופן יחסי, רוצה נרתיק טוב, תזמין מחו"ל או קוסטום.

4. למרות הכל, עובדתית, רוב האקדחים נמצאים רוב הזמן בכספות.
ישן 13-01-2023, 21:50
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 134 שנכתבה על ידי דיין 300 שמתחילה ב "כמה הערות/הארות"

אני מניח שעם ישראל כמו עם ישראל רץ אחרי מותגים, אמנם אנשים מתאימים לעצמם את הכלי אבל חשוב מאד המותג.
ומותג מוכר ומוכח עולה כסף, אבל לא תמיד הוא הבחירה הכי נכונה.

אני נושא עלי אקדח 9 מ"מ כל יום כבר שנים רבות.
בעבר הרחוק קניתי ברטה 92F, גוש ברזל גדול וכבד שקרע הרבה חולצות.
לפני כשלוש שנים החלטתי להשתדרג לפולימרי קטן ומודרני אז נכנסתי לרתע ב"ש.
הציעו לי גלוק 19 או זיג P365 שניהם בתוספת של כ 3800 ש"ח או טאורוס G2 בתוספת 2000 ש"ח.
יריתי בשלושתם, לגלוק ידית האחיזה היתה ממש לא נוחה והזיג היה מאד קטן, הכי נוח לי היה הטאורוס אז קניתי אותו (גם איתו היו הפגיעות הכי טובות).
לרוב אני יורה בחידושי רישיון וריענונים, אבל בשנה האחרונה הצטרפתי למשטרת ישראל כמתנדב אז אני יורה יותר.
לאקדח שתי מחסניות 12 כדור כ"א אשר עלי כל הזמן (אחת בכלי ואחת בנרתיק).

אני חבר בקבוצות האלה בפייסבוק (גם בקבוצת זיג זאואר), ורואה איך האנשים מלהיבים אחד את השני במותגים ואביזרים.
כנראה עבד גם עלי אז ניגשתי לפני כחודש שוב לרתע והחלטתי לבדוק את הזיג P365x Macro החדש.
נראה ומרגיש ממש טוב: ידית אחיזה טובה, הדק מעולה ותושבת לכוונת השלכה
המחיר? 5800 ש"ח........ אז ברחתי
בעצם קניתי מחסנית 17 כדור לאקדח שלי והלכתי, ההבדל בין האקדחים לא שווה את ההבדל בכסף
בארה"ב הטאורוס G2C/G3C (מיתוג מחדש של ה G2) עולה כ 250$ ו P365x Macro כ 800$.

אגב, בדקתי גם את הבול SAS II, אקדח מדהים עם איכות בניה מעולה, אבל עולה למעלה מ 10K
עוד דבר, אני חייב לבדוק את העניין הזה של כוונות השלכה.
ניסיתי ציין לייזר והתאכזבתי, כשמאפסים במטווח הוא מדוייק אבל זה לא פרקטי כי כשמכניסים ומציאים את האקדח מהנרתיק הציין זז אפילו מילמטרים והכיוון בורח.
יאללה נשמע מכם

אתר להשוואות אקדחים
https://www.handgunhero.com/

G2 עם מחסנית 17 כדור ושתי מחסניות ה 12 כדור בנרתיק כפול

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 19-01-2023 בשעה 17:21.
ישן 13-01-2023, 22:10
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 135 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "אני מניח שעם ישראל כמו עם..."

ה"עדר" הולך על גלוק כי כמעט כל מוסדות המדינה משתמשים בו (יחידות מיוחדות, יחידות אבטחה, משטרה וכו') אז זה מה שמכירים. עוד יש שאריות של יריחו וסי-זד אבל הרוב גלוק.
חוץ מזה אין לנו תרבות של שפע בנשק כמו לאמריקאים ומותר לנו רק נשק אחד, אז לך תשכנע מישהו לקחת אקדח מסוג 1911 או בכלל מברזל.
גם שוק האפטרמרקט קיים בעיקר עבור גלוק, לך תמצא חלפים וחלקים או אפילו נרתיק מתאים שלא בהכנה אישית לאקדחים "אקזוטיים" כמו HK או S&W או קימבר.

על חברת בול שמעתי רק טובות מבחינת האיכות והשירות, אבל לא יצא לי להתנסות והם מוצר פרימיום, המחיר בהתאם.

לגבי כוונת השלכה, כנראה שזה העתיד ורוב היצרנים הרציניים מתחילים לייצר מראש עם התאמה לכוונת. צריך להתרגל לזה, למרות שזה עשוי לפגוע בהסלקה (אפשר להתגבר על זה).

לייזר פחות רלוונטי לאזרחים לדעתי, היתרונות שלו לא באמת באים לידי ביטוי במתאר הגנה עצמית, לעומת פעולה צבאית או משטרתית יזומה כחלק מיחידה. וגם דורש אימון אינטנסיבי כדי להיות מהיר ומדוייק, יותר מכוונות השלכה לדעתי.

התלבטות שיש לי מבחינת EDC היא האם פנס עדיף שיהיה על הנשק, או בנפרד. לא בהכרח רוצה לכוון קנה (ולשלוף נשק) בכל מקרה שצריך להאיר משהו ברחוב או בבית.

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 13-01-2023 בשעה 22:14.
ישן 13-01-2023, 23:09
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "ה"עדר" הולך על גלוק כי כמעט..."

הגלוק 19 נחשב לאקדח ה CC או EDC הכי נמכר בשוק האזרחי והכי נפוץ אצל המוסדות
אני לא התחברתי אליו

לייזר פחות רלוונטי לאזרחים לדעתי, היתרונות שלו לא באמת באים לידי ביטוי במתאר הגנה עצמית, לעומת פעולה צבאית או משטרתית יזומה כחלק מיחידה. וגם דורש אימון אינטנסיבי כדי להיות מהיר ומדוייק, יותר מכוונות השלכה לדעתי.
הסברת יפה את מה שמייד הרגשתי, בגלל זה זנחתי אותו (מונח בארון, לא משתמש בו)

לגבי כוונת השלכה, כנראה שזה העתיד ורוב היצרנים הרציניים מתחילים לייצר מראש עם התאמה לכוונת. צריך להתרגל לזה, למרות שזה עשוי לפגוע בהסלקה (אפשר להתגבר על זה)
ראיתי לא מעט אקדחים עם כוונות השלכה וזה ממש לא מפריע בנרתיק ובשליפה
אני מתכנן לנסות את זה, אם אראה שההבדל ביכולת הוא משמעותי אז אולי כדאי להחליף לאקדח מותאם לזה

בקשר לפנס ואקדח, לא יודע למה צריך לקשור ביניהם? אבל אני לא מבין גדול בתחום
אני רואה הרבה הולכים עם זה, נראה בעייתי מבחינת התאמת נרתיק מתאים, שליפה והחזרה לנרתיק

ישן 23-01-2023, 01:37
  Blackfin25 Blackfin25 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.09
בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "ה"עדר" הולך על גלוק כי כמעט..."

אני אמנם מגיב לתגובה שלך אבל זה לא משהו אישי כן
כנראה שהגלוק 19 הוא אחד מהאקדחים היותר נמכרים בארה"ב ובעולם לאור המוניטין.
יש עוד עשרות סוגים שונים ברובם 9MM שנמכרים ה סיג P320 ג"כ נמכר בכמויות רבות
ולאחרונה קטגוריית הסופר מיקרו כגון P365 גלוק 43, סמית אנד ווסון שילד,Springfield Armory Hellcat
Taurus GX4, Ruger Max 9 ודומיהם הפכו למאוד פופולריים כאן.

ועכשיו מה שתופס תאוצה יותר חזקה הם דגמי הביניים שבין סופר מיקרו למיקרו כגון P365 MICRO
43X גלוק , HELCAT PRO , P365XL ודומיהם.

עכשיו מנסיוני וניסיון חברי בתחום כשאנחנו מציבים יורה לא מנוסה עם אקדח סאב-קומפקט או מיקרו מול מטרה בטווח מטרות אקדח חמישה שבעה עד עשרה מטרים התוצאות עגומות ביותר,גם עם יורים יותר מנוסים התוצאות לא ממש מעודדות, עכשיו כשאני מכניס אלמנט של לחץ וסטרס כגון טיימר אז אלוהים ישמור ויציל.
תן להם אקדח מעט יותר גדול כגון ה-19 ו P320 והתוצאות הראשוניות בד"כ הרבה יותר מעודדות.

האקדח האישי שלי היה פעם גלוק 19 דור ארבע, למה פעם כי חוץ מהחלק התחתון של גוף האקדח עצמו כמעט כל היתר הם שיפורים ותוספות שנוחות ועובדות עבורי טוב יותר, האם אני יכול לירות ולפגוע היטב עם 19 סטנדרטי או P320 ודומיהם אז בהחלט שכן.

לגבי המחירים אז כמובן שכאן הם הרבה הרבה יותר שפויים ואפילו לדוגמא בול שהוא אקדח ישראלי פנטסטי מהדגם הזה ניתן להשיג בסביבות $1500

https://www.usa.bularmory.com/produ...sas-ii-tac-4-25

גלוק 19 דור 5 ניתן לקנות ב-$550 סמית M&P דגם 2.0 ב-9MM ניתן לקנות ב-$400 ופחות, טאורוס G3C ב $220 בערך, אפילו המחירים של כדורי 9MM לאימון ותחמושת בכלל חוזרים למחירים השפויים טרם שיא הקוביד-19.

אני אישית וכל חברי המאמנים או שבתחום הביטחון כולם נושאים פנס על גוף הנשק עצמו ובד"כ גם פנס איכותי קטנטן לגיבוי. וכן רוב גופי השיטור והאבטחה המקצועית הם עם פנס איכותי על הנשק

כוונת לייזר אני בכלל לא בעד על אקדח ובפרט כשצריך להפעיל תחת לחץ.
סמן לייזר איכותי על נשק ארוך כמו ביחידות המיוחדות בהחלט כן.

כוונות השלכה לאקדח מה שנקרא פה RDS אני מאוד בעד וכמובן שמצריך לא מעט אימון אבל התוצאות שבאות כשאתה לומד לעבוד עם זה נכון הם פשוט מדהימות ולא לי הם לא פוגעים בהסלקה, והם תופסות תאוצה בקרב אלו שבתחום כולל מוסדות וגופי שיטור מאורגנים שמעבירים קורסים ספציפיים בשימוש בנשק עם כוונות מהסוג הנ"ל.

נרתיקים חגורות ואביזרים בארה"ב יש למכביר לרוב האקדחים הפופולריים וכל אחד שבתחום יש לו מגירות מלאות בדברים שהוא שכח מתי השתמש בהם לאחרונה.

99% מהזמן אני נושא את האקדח מוסלק בתצורת אפנדיקס והנרתיקים שעובדים היטב עבורי הם של
TENICOR HOLSTERS ושל חברת TIER- 1 CONCEALD

https://tenicor.com/

https://www.tier1concealed.com/

כשאני נושא נשיאה גלויה הנרתיק הוא בד"כ של SAFARILAND ברמת שמירה-3 (RETENTION LEVEL) על חגורה מותאמת עם אביזרים שונים בהתאם לצורך כגון חוסמי עורקים נרתיק עזרה ראשונה מכשירי קשר מחסניות נוספות וכו'

https://safariland.com/collections/...ention-holsters

אם אוכל לעזור במשהו אז בבקשה תשאלו כאן אשתדל לענות כמיטב יכולתי

כל טוב לכולם.
ישן 18-01-2023, 07:30
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 135 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "אני מניח שעם ישראל כמו עם..."

לי יש יתרון בגלל שאני גר בארה"ב רוב הזמן. העלות והנגישות של נשק ותחמושת פה הרבה יותר נוחות מאשר בארץ. למרות זאת, לדעתי האישית, לפני שמחליטים על איזה נשק לקנות ולשאת, חייבים לירות בו מספיק כדורים בשביל לדעת אם יהיה נוח או לא. נכון שזה יקר אבל בהתחשב בזה שיום אחד החיים שלך ושל אלה היקרים לך עלולים להיות תלויים במיומנות ובנוחות של האקדח, הרי שזה בדיוק המקום לא להתקמצן.

העיצה הכי טובה שיש לי לתת היא שאין אקדח אחד שנכון לכולם. שני יורים באותה רמת מיומנות וניסיון יכולים לחוות הבדלים חריפים בנוחות שלהם עם אקדח ספציפי. אם כבר הוזכר הגלוק הפופולרי (ואיתו גם הספרינגפילד XD שהוא גם פולימרי ופופולרי למדי), לי האקדחים האלה תמיד מרגישים קלים מדי ולא נוחים בעליל. אדם אחר יחזיק את המשקולת שאני נושא באופן גלוי בעבודה ובטח ישאל את עצמו אם זה אקדח או אלה מיניאטורית.

אצלנו יש שלושה אקדחים. לי יש לנשיאה גלויה ברטה 92C ולנשיאה מוסלקת סמית' אנד ווסון M&P Shield. שניהם בקוטר 9מ"מ. אשתי נושאת ביום יום אקדח תופי נטול פטיש סמית' אנד ווסון Bodyguard בקוטר 38. ספיישל.

הברטה 92 קומפקט הוא נפלא לנשיאה גלויה. טעון במלואו עם 13+1 כדורים הוא שוקל קצת יותר מקילוגרם. אני נושא אותו בעבודה כבר תשע שנים וקצת. עד היום יריתי בו בסביבות ה6000 כדור פחות או יותר. היו לי עד היו רק שתי תקלות ואחת מהן הייתה לחלוטין טעות אנוש. עד מרחק של 20 מטר אני (שיורה בדיוק סביר לכל היותר) מסוגל לפגוע במטרת אדם באופן עקבי ויעיל. אישית אני רגיל למשקל שלו ומאחר ואני נושא אותו עם ציוד נוסף די כבד, המשקל לא מפריע לי.

כנשק מוסלק ברישיון, אני נושא את ה-Shield כבר חמש שנים. האקדח הזה תוכנן מראש כנשק גיבוי\מוסלק ובנוי היטב למטרה זו. אין הרבה זיזים וחלקים שיתפסו על הבגדים בקלות. אין לו פטיש גלוי שיכול להיתקע. טעון במלואו (8+1) ועם ציין לייזר מתחת לקנה, הוא שוקל 700 גרם. הדיוק שלו (בייחוד עם כוונות הברזל של היצרן) הוא עד 10 מטר לכל היותר.

גברת רוג נושאת עליה את הסמית' Bodyguard בקוטר 38. ספיישל. פחות מחצי קילו כשהוא טעון במלואו (5 כדורים), קטן, נטול פטיש, לאקדח הזה יש יכולת לא רעה בכלל בהתחשב בגודל שלו. מושלם להסלקה, יכול לשבת בכיס או על חגורה פנימית בלי להראות שום סימן לכך שהוא קיים. באופן טבעי, אקדח תופי טומן בחובו אמינות גבוהה בהרבה. אמנם התוף נושא רק חמישה כדורים אבל דוגרי, עם תחמושת מודרנית, אין שום סיבה שיהיה צורך ביותר מזה כנגד מטרה אחת. החיסרון היחידי הוא שהקנה הקצרצר הזה מגביל את הטווח האפקטיבי לעשרה מטר לכל היותר.

הBodyguard בא עם ציין לייזר מובנה שיושב מעל שמורת ההדק. הכפתור המפעיל אותו יושב איפה שבאקדח סטנדרטי יהיה הפטיש. כשיד ימין אוחזת באקדח, פרק האגודל יושב באופן טבעי על הכפתור ומפעיל את הציין עצמאית.

השאלה הגדולה היא באיזה מתאר אתה מצפה להפעיל את הנשק. אם אתה הולך עם נוחות ואמינות, הBodyguard לוקח בקלות ועם תחמושת חלולת-חוד בלחץ גבוהה, אתה יכול לצפות בכיף לעצור את המטרה במהירות ויעילות כל זמן שהמטרה קרובה. אם אתה מניח שטווח הפעולה לא יהיה במרחק של פחות מחמישה מטר, הברטה נפלא. כן, אני יודע, הוא כבד טיכו אבל כשמגיע רגע האמת הוא לא יאכזב.

לגבי צייני לייזר וכוונות השלכה - הציין לייזר על הShield שלי יושב מתחת לקנה. צריך להתאמן על שליפה שלא תזעזע אותו (אבל דוגרי, כשנושאים נשק, צריך להתאמן על שליפה והגעה למצב ירי כך או אחרת). עד היום בכל אימון שליפה וירי, הציין לייזר שימש אותי הייטב. כוונת השלכה תעבוד על נשק גדול יחסית (כמו הברטה) אבל ברגע שעוברים לנשק קטן יותר לנשיאה מוסלקת, זה סיבוך פוטנציאלי שלא יועיל.

ישן 18-01-2023, 18:06
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 139 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "לי יש יתרון בגלל שאני גר..."

האם לדעתך אדם מן היישוב ללא הכשרה או נסיון בנשק יכול לקבל החלטה בעצמו איזה נשק הכי מתאים "לפי תחושה"?
יש גישה שאומרת שמי שחדש בתחום "לא יודע מה שהוא לא יודע" ועדיף להתאים את האדם לאקדח ע"י הרבה אימונים ונשיאה לאורך זמן מאשר להתאים את האקדח לאדם לפי התחושה הראשונית. כנ"ל נרתיקים וצורת נשיאה - אקדח זה דבר שצריך להתרגל אליו ורק עם קצת ידע ונסיון תוכל להבין מה לחפש באקדח וממה להימנע (כך טוענים חלק מהמומחים בתחום).

בדרך כלל מטווח בארץ יתן לך לירות 5-10 כדורים בכל אקדח (מתוך מבחר קטן יחסית) ולא ייתן לך את כל היום לבדוק ולהחליט.
ברגע שהחלטת על אקדח בישראל אתה די "תקוע" איתו כי פרוצדורה להחליף היא ארוכה ומעצבנת, כי הרשיון הוא לאקדח ספציפי.
אז אם החלטת על גלוק 19C ואז גילית שלא באמת טוב לך והתוצאות לא טובות גם לאחר הרבה אימונים ופתאום בא לך דווקא ברטה, זה סיפור מעצבן להחליף.

ישן 19-01-2023, 01:48
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "האם לדעתך אדם מן היישוב ללא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיורניק
האם לדעתך אדם מן היישוב ללא הכשרה או נסיון בנשק יכול לקבל החלטה בעצמו איזה נשק הכי מתאים "לפי תחושה"?

אדם כזה לא צריך לשאת נשק. בלי הכשרה וניסיון, אדם נושא נשק יותר מסוכן לעצמו מאשר לאויב.

ציטוט:
יש גישה שאומרת שמי שחדש בתחום "לא יודע מה שהוא לא יודע" ועדיף להתאים את האדם לאקדח ע"י הרבה אימונים ונשיאה לאורך זמן מאשר להתאים את האקדח לאדם לפי התחושה הראשונית. כנ"ל נרתיקים וצורת נשיאה - אקדח זה דבר שצריך להתרגל אליו ורק עם קצת ידע ונסיון תוכל להבין מה לחפש באקדח וממה להימנע (כך טוענים חלק מהמומחים בתחום).

ראה, אני לא מומחה ואינני מתיימר לדעת יותר מהמומחים. אין ספק שאפשר להתאים את האדם לאקדח, לפחות חלקית. עם זאת, אני חושב שאדם עם ניסיון בסיסי יוכל להרגיש די במדוייק אם אקדח נוח לו או לא - וכאן אני שוב חוזר לנקודה הראשונה שהיא שאדם בלי ניסיון והכשרה לא צריך לשאת נשק.

ציטוט:
בדרך כלל מטווח בארץ יתן לך לירות 5-10 כדורים בכל אקדח (מתוך מבחר קטן יחסית) ולא ייתן לך את כל היום לבדוק ולהחליט.

וזו בעיה בפני עצמה. בארה"ב, אתה נכנס למטווח, משלם על שכירת האקדח ועל תחמושת (בדרך כלל 50 כדור) ועל המטווח עצמו. אין הגבלה על כמה אקדחים אתה יכול לשכור ואין הגבלה על כמה פעמים אתה יכול לרכוש תחמושת. כשבאתי לרכוש את האקדח שלי לאחר כניסה לתחום האבטחה פה, ביליתי שלוש שעות במטווח, יריתי בשישה או שבעה אקדחים בקוטרים שונים ואחרי חמישים כדור מכל אחד (100 מהברטה ו100 מהזיג P239 בקוטר סמית' 40. שהיו הפיינליסטים שלי). עלה לי סביבות המאה עשרים דולר בסוף היום (2013). היום היה בטח עולה בסביבות ה200 דולר לעשות את זה. לא מעט כסף אבל האקדח שנסגרתי עליו (הברטה) יושב לי טוב ביד ובמקרה הצורך ישרת אותי היטב.

ציטוט:
ברגע שהחלטת על אקדח בישראל אתה די "תקוע" איתו כי פרוצדורה להחליף היא ארוכה ומעצבנת, כי הרשיון הוא לאקדח ספציפי.
אז אם החלטת על גלוק 19C ואז גילית שלא באמת טוב לך והתוצאות לא טובות גם לאחר הרבה אימונים ופתאום בא לך דווקא ברטה, זה סיפור מעצבן להחליף.

זה שורש הבעיה. את הגישה הזו צריך לעדכן לדעתי. בקליפורניה, לנשיאה מוסלקת צריך רישוי לאקדח ספציפי אבל אפשר לעשות רישוי לעד ארבעה אקדחים שונים כך שאם אחד לא מתאים, אפשר לנסות אחד אחר. לנשיאה גלויה בעבודה (אם אתה עובד באבטחה או מספר מקצועות אחרים שמתירים זאת) אתה עושה רישוי לא לאקדח ספציפי אלא לקליבר ספציפי (ואפשר עד שלושה קליברים שונים).

עד שלא מתקנים את הבעיה הזו, יהיה קשה לאנשים להיסגר על האקדח הנכון עבורם.

ישן 19-01-2023, 10:51
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 141 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=סיורניק]האם לדעתך אדם..."

"אדם כזה לא צריך לשאת נשק. בלי הכשרה וניסיון, אדם נושא נשק יותר מסוכן לעצמו מאשר לאויב."

אאוץ'! איזה מין אמריקאי אתה?

Shall Not Be Infringed!!!

הבעיה בארץ היא שמשתמשים ב"הכשרה" ו"מקצועיות" כתירוץ כדי לסחוט כספים מאזרחים שחייבים בחוק לעבור הכשרות ואימונים, ואין סוף לרמת המיומנות שאפשר לדרוש. בסוף אי אפשר לדרוש מסבתא שלי לעבור אימונים של לוחם ימ"מ רק כדי לקבל אפשרות להגן על עצמה מתוקפים צעירים וחזקים.

לראייתי הדבר היחיד שאזרח צריך הוא הכשרה בבטיחות בנשיאת הנשק ביומיום וכללי הבטיחות. לא מעניין אותי כמה מהר הוא שולף יורה ופוגע, רק שלא יפלוט כדורים ולא יתנהג ברשלנות עם הנשק. ברמה הכי בסיסית, ומעבר לזה מי שרוצה להיות יותר מקצועי מוזמן לשלם עבור אימונים נוספים.

ברגע שפתחת את הדלת להכשרה ואימונים כתנאי להחזקת נשק, פתחת דלת לצמצום מלאכותי של הזכות להגנה עצמית, ומכונה להדפסת כסף עבור המטווחים המורשים שיש להם עכשיו לקוחות שבויים.

ישן 20-01-2023, 04:22
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 142 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב ""אדם כזה לא צריך לשאת נשק...."

ציטוט:
"אדם כזה לא צריך לשאת נשק. בלי הכשרה וניסיון, אדם נושא נשק יותר מסוכן לעצמו מאשר לאויב."

אאוץ'! איזה מין אמריקאי אתה?

Shall Not Be Infringed!!!

ראשית כל, אני ישראלי, יליד הארץ, קיבוצניק. אמנם באחת-עשרה השנים האחרונות גר בארה"ב אבל לא חושב שאני אמריקאי. אפשר להוציא את הבחור מהקיבוץ, אי אפשר להוציא את הקיבוץ מהבחור.
הבעיה העיקרית פה בארה"ב זה בדיוק עצם זה שיש כל כך הרבה אנשים שיש להם נשק ואין להם שום ניסיון או כישורים. בכל פעם שאני הולך למטווח, תמיד יש לפחות אידיוט אחד או שניים שכל כך לא יודעים מה הם עושים שאתה פשוט רוצה לחפש מחסה.

ציטוט:
הבעיה בארץ היא שמשתמשים ב"הכשרה" ו"מקצועיות" כתירוץ כדי לסחוט כספים מאזרחים שחייבים בחוק לעבור הכשרות ואימונים, ואין סוף לרמת המיומנות שאפשר לדרוש. בסוף אי אפשר לדרוש מסבתא שלי לעבור אימונים של לוחם ימ"מ רק כדי לקבל אפשרות להגן על עצמה מתוקפים צעירים וחזקים.

צריך ליצור סטנדרט אחיד שהוא בר השגה ולא יותר מזה. פה בקליפורניה, כדי לשאת נשק בפומבי (גלוי אם אתה עובד בתפקיד שמתיר זאת, מוסלק באופן כללי) אתה צריך לעבור מטווח עם מבחן בתוספת למבחן כתוב שכל ילד בן חמש יכול לעבור. אופי המטווח לרישוי משתנה ממחוז למחוז אבל בדרך כלל זה ירי 50 כדור מטווחים שונים של בין חמישה מטרים לעשרים וחמישה מטרים. אצלי במחוז המטווח קורא לירי של עשרה כדורים ממרחק חמישה מטרים, 20 ממרחק של עשרה מטרים, 10 ממרחק של 15 מטרים ו10 ממרחק של עשרים מטר - ואתה צריך לפחות 40 פגיעות בתוך האיזור של 8-9-10 נקודות במטרת אדם.

סבתא שלך לא צריכה לעבור אימונים של לוחם ימ"מ אבל היא כן צריכה להיות מסוגלת לתפעל את הנשק ביעילות ובדיוק. לזה גם תוסיף שאם סבתא שלך לא מסוגלת לדאוג שהנשק לא יילקח ממנה על ידי אנשים רעים, הרי שזו צרה. הרבה מקרי רצח פה התחילו כשפושע חטף נשק לאדם שנשא אותו באופן חוקי...

ציטוט:
לראייתי הדבר היחיד שאזרח צריך הוא הכשרה בבטיחות בנשיאת הנשק ביומיום וכללי הבטיחות. לא מעניין אותי כמה מהר הוא שולף יורה ופוגע, רק שלא יפלוט כדורים ולא יתנהג ברשלנות עם הנשק. ברמה הכי בסיסית, ומעבר לזה מי שרוצה להיות יותר מקצועי מוזמן לשלם עבור אימונים נוספים.

ברגע שפתחת את הדלת להכשרה ואימונים כתנאי להחזקת נשק, פתחת דלת לצמצום מלאכותי של הזכות להגנה עצמית, ומכונה להדפסת כסף עבור המטווחים המורשים שיש להם עכשיו לקוחות שבויים.

ארגוני הטרור יודו לך אם תיתן לכל יוצמח וטרמח שמסוגל לעבור מבחן בטיחות לשאת נשק ביומיום...

ישן 20-01-2023, 08:01
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=סיורניק]"אדם כזה לא..."

בארה"ב הזכות לשאת נשק (RTC שזה ר"ת של Right To Carry) מעוגנת בחוקה וזה גובר על הדרישה הבסיסית למיומנות בנשק.
המדינות בארה"ב מתחו אותו לכל מיני כיוונים מסיבות פוליטיות, פרוגרסיביות וכו'

בג'ורג'יה לדוגמה אפשר לרכוש ולשאת נשק בתנאים מסויימים גם בלי רישיון
https://giffords.org/lawcenter/stat...rry-in-georgia/

על האימפקט של החוק הזה יש כתבות ודיעות מכל הצדדים ולכל הכיוונים
https://news.stanford.edu/2017/06/2...t-carry-states/

במסצ'וסטס חייב רישיון ואפילו החמירו את התנאים

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

ישן 19-01-2023, 13:58
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 145 שנכתבה על ידי לוגיין שמתחילה ב "באיטליה אחרי שניסו לדחוף לי..."

מטווח הוא בית עסק שרוצה להיות רווחי, בדרך כלל הוא מחובר לחנות נשק / יבואן, אז במקרים מסויימים יש להם אינטרס למכור לך חברה מסויימת או דגם מסויים. או לחילופין למכור לך נשק יד שנייה שקיים בסטוק בעשרות / מאות אחוזים מעל המחיר שהם קנו אותו.

נתחיל בזה שאם אין לך רשיון או בתהליך הוצאת רשיון, אסור לך בכלל לירות בנשק (חוץ ממקרים מיוחדים כמו צלחות חרס או רובה קליבר זעיר 0.22), אז אף מטווח לא ייתן לך לבצע ירי סתם לשם ההתנסות ללא רשיון.

אם אתה בתהליך הוצאת רשיון, בסופו של דבר הם עסק שנותן שירות, אז יכול להיות שיתנו לך להתנסות בכמה סוגים של אקדח, אבל רק עד גבול מסויים כי הם רוצים להתמקד בלקוחות שבאו לקנות, קבוצות חידוש רשיון, קבוצות מאבטחים וכו'. לא מאמין שיתנו לך לירות מאות כדורים בעשרה אקדחים עד שתחליט מה מתאים לך, כי הזמן שלהם מושקע בהרבה לקוחות אחרים שפחות "מציקים" (אלא אם מכירים אותך באופן אישי)

אם כבר יש לך נשק ואתה רוצה לבדוק אם כדאי להחליף, מאמין שיתנו לך יותר זמן ויחס, בעיקר אם אתה מתמקד מראש במספר קטן יותר של כלים ולא בא לנסות הכל.

ברוב המקומות גם לא יקחו סיכון על רמת הבטיחות שלך אז לא יאפשרו לתרגל שליפות, החלפת מחסניות, סוגי ירי במצבים שונים וכו אלא אם מכירים אותך מביקורים קודמים כאדם בטיחותי.
לרוב האזרחים האימון הסטנדרטי במטווח הוא "ירי חופשי" בהשגחת מדריך, בלי יותר מדי תרגולים או תכנים מקצועיים מתקדמים. בשביל זה צריך להירשם לקבוצת אימון כמו "מגן", IDPA וכו' או לשכור מדריך וחומת מפגע באופן פרטי (אם המטווח מאפשר)

ישן 20-01-2023, 11:24
  לוגיין לוגיין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.09.06
בתגובה להודעה מספר 148 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "התירוץ הרשמי הוא שפעם מישהו..."

זה משהו שהפתיע אותי כאן, זה בסדר, וזה מקובל וזה הגיוני שיהייה לך נשק בבית ואתה תיקח אותו למטווח בשביל הכיף. יש פה ספקטרום ענק של חובבים החל מתחרויות "extra ordinanza" בנשק עתיק ועד ירי מעשי. גם בלי האפקט של התחרות, אם יש לך אקדח בבית שירשת מסבא שלך ופעם בחודש בא לך לירות בו במטווח, תהנה!

הם אפילו מתעקשים לא לערבב בין הקטגוריות, הזכאות לנשק להגנה עצמית זה משהו אחד, ובעלות על נשק למטרות ספורט זה משהו אחר. בד"כ, אחד מוביל לשני, אז מי שרוצה לשאת נשק מגיע אחרי תקופה שהוא כבר היה פעיל במטווח.

לגבי התאבדויות, תאונות ותרבות נשק בעייתית, זה אחד הדברים שהכי מפחידים את המועדוני ירי. אז מטווחים מורשים חייבים בסדרה של הוראות בטיחות מחמירות והם עושים ריענונים, קורסים תקופתיים וגם לחץ חברתי לא קטן. למרות זאת היו בשנה האחרונה 2-3 מקרי מוות שקשה להבין אם היו התאבדות או תאונה. דווקא בתחום הטרור/ פשיעה אין הרבה קשר, המאפיה בד"כ מעדיפה לבריח נשק מחו"ל, והם לא ממש רוצים להרשם למועדונים הרשמיים.
ישן 19-01-2023, 16:22
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 146 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "מטווח הוא בית עסק שרוצה להיות..."

עסקי נשק בארץ זה זוועה, לרוב יש להם מטווח צמוד והם עמוסים באימון חב' אבטחה.
חוצמזה יש להם מח' מכירות נשק וציוד היקפי ואז הם כמו פאנצ'ר מאעכר - מנסים לדחוף לך את מה שטוב להם ולא את מה שמתאים לך.
הסבלנות והזמן שלהם מוגבלים אז השיטה היא להפעיל עליך לחץ בכדי שתבחר אחד מתוך מקסימום שלושה, רצוי זה עם הרווח הכי גדול בשבילם.
"נו מה החלטת? למה אתה מתלבט? תיקח את הזיג הוא הכי טוב...."
(בודאי שהוא הכי טוב כי הם יבואנים שלו ויש עליו את הרווח הגדול ביותר)

הייתי רוצה לבדוק עוד אקדחים אבל זה היה בלתי אפשרי באותו מעמד, גם בבתי מסחר אחרים היתה חוויה דומה

זה הצעצוע שניסו לדחוף לי במחיר מופקע ודחיתי על הסף

זה אקדח שמאד מתאים לי, נראה אותם נותנים עליו הצעה סבירה יחד עם כוונת השלכה

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 19-01-2023 בשעה 16:26.
ישן 13-01-2023, 22:24
צלמית המשתמש של סיורניק

הגשת בקשה לכלי יריה- שרשור מרכז מידע.

בשנים האחרונות היו כמה שינויים בקריטריונים,
שרשור זה נועד לשמש מדריך נבוכים לסבך הבירוקרטי נכון ל 22/05/21 .

כלל ראשון:
כל המידע על הקריטריונים מופיע באתר של האגף לרישוי כלי יריה,
כלל איזה מסמכים נדרשים להגשה.

כלל שני:
אדם יכול לעמוד בקריטריון אחד ולא לעמוד בשני ולקבל סירוב כי הגיש על הלא נכון.
יכול לקבל תוצאה חיובית במחשבון אבל שלילית בפועל מחוסר מסמכים או מאינדיקציה מודיעינית או בריאותית.
ולכן:
חשוב לקרוא את הרשימה בצורה יסודית ולהבין באיזה קריטריון עומדים בצורה הכי טובה.

יש קריטריונים טובים יותר שאינם משתנים כמו הכשרה דרגה צבאית או שירות עבר,
ויש קריטריונים פחות "חזקים" כמו מקום מגורים שיכולים להשתנות אך מאפשרים קבלת רשיון לאנשים שאינם עומדים בתבחינים אחרים ואינם בעלי רקע בלחימה.

רשימת תנאי הסף התבחינים והמסמכים הנדרשים:
https://www.gov.il/.../policies/firearm_licensing_criteria

סרטון הסבר:

לצפייה במקור באתר YouTube,

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן..

מחשבון בדיקת זכאות:
https://www.gov.il/.../general/firearm_license_calculator

הגשת הבקשה בפועל והסבר על התהליך:
https://www.gov.il/.../issue_firearms_license_to_a...

עורכי דין ומשרדים ה"מתמחים בהשגת רשיון"

עו"ד עם מומחיות בתחום המשפטי של הנשק והרישוי הם חלק חשוב ומוערך בקהילה אך אינם נדרשים לתהליך הגשת הבקשה ואינם יכולים להשפיע על הקריטריונים לקבלה או אי קבלה של רשיון למעט מקרים חריגים של רישום משטרתי כזה או אחר והגשת עררים על סירוב, או חתימות בנושא עבודה בישוב זכאי.
ישנם לאחרונה משרדי עו"ד המבטיחים לבדוק זכאות לרשיון נשק תמורת תשלום מראש - חשוב להבין שקל ופשוט מאוד לאדם הרגיל לבדוק אם הוא זכאי לרשיון ובחינם, לכן יש להיזהר ובדרך כלל אין סיבה טובה לשלם כספים רבים למישהו שיגיד לך בסוף שאתה זכאי או לא. אין למשרדים אלו שום אפשרות להגדיל את סיכוייך לרשיון נשק, ואין להם כל השפעה על התהליך.

חשוב להבין שהאחריות המוטלת על בעל הרשיון בישראל מאוד משמעותית.
למעשים ולמחדלים של אדם בנשק ברשיון חלים עליו אישית ויכולים להיות להם תוצאות חמורות.
ולכן יש לו את החובה להכיר היטב את הכלי שהוא מחזיק, לאחסנו ולשאתו בצורה אחראית ולהתאמן עד לרמת מיומנות וביטחון בתפעול, בזיהוי האיום ובמצב החוקי המאפשר הפעלה שכזו.

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 13-01-2023 בשעה 22:27.
ישן 22-01-2023, 20:33

שלום לכולם. לא כתבתי או הגבתי תקופה דיי ארוכה.
יש לי בליל של דברים בראש שאני רוצה לכתוב קצת קשה לי לעשות סדר...
נתחיל כך אני בניו יורק המדינה לא העיר, מדיניות נשיאת הנשק השתנתה לאחרונה בארה"ב ע"י בית המשפט העליון וגם כמובן זה אמור להיות תקף בניו יורק, אבל כמו בכל מקום שנשלט ע"י הפרוגרסיבים אז הם השליטים יוצאים תמיד בכל מיני חוקים חדשים גרועים ומכבידים מהקודמים. במדינת ניו יורק אתה כרגע (מעל 25 שנים) לא יכול להיכנס למטווח ולשכור אקדח נקודה! אתה כן יכול לשכור נשק ארוך ולירות בו, באותה מידה אתה לא יכול להיכנס ולקנות אקדח ללא רישיון לאקדח וגם לא יתנו לך לנגוע ולהחזיק אקדח בחנות ללא הצגת רישיון תקף לאקדח.
בעיר ניו יורק וכל חמשת הרובעים אתה לא יכול לקנות נשק ארוך (שכלעצמו תהליך יותר קל מאשר רישיון לאקדח) ובוודאי לא אקדח ללא קבלת רישיון קודם לכן, במקרה הטוב זה תהליך בירוקרטי ארוך של מעל לחצי שנה לנשק ארוך ויכול גם לקחת שנה ויותר לאקדח, (נשק לא חוקי יש למכביר)
בנוסף בעל נשק חוקי לאקדח יהיה מוגבל במחסנית שיכולה להכיל עד עשרה כדורים למרות שאורגינלית המחסנית יכולה להכיל גם 20 כדורים, נשק ארוך ימכר אך ורק עם מחסנית של עד חמישה כדורים אבל ניתן אונליין לקנות מחסנית של עד עשרה כדורים,לא ישלחו אונליין מחסנית של מעל עשרה כדורים (עדיין לא שמעתי על עבריין שנעצר עם אקדח לא חוקי עם מחסנית חוקית של עשרה כדורים)

לגבי מדיניות נשיאת הנשק בעיר ניו יורק וחמשת הרובעים שהם מנהטן, ברוקלין, ברונקס, קווינס ,וסטטן איילנד. עקב זאת שהמדיניות השתנתה אחרי שנים של התדיינות בבית המשפט העליון שקבע שוב שכל אזרח רשאי ויש לו הזכות להגן על עצמו, אז בעיר ניו יורק החליטו שאזרח שומר חוק למהדרין רשאי להגיש בקשה לנשיאת נשק בתנאים מאוד מסויימים וכמובן שהוא חייב להיות ללא עבר פלילי
בגדול יש שבעה סוגי רישיונות נשק שונים בעיר ניו יורק, העיקריים הם רישיון נשק להגנה עצמית בביתך שלך ולהתאמן במטווח מורשה בלבד, הנוסף הוא רישיון אך ורק לבית העסק ולמטווח בלבד.
הנוסף הוא לנשיאה מוסלקת בלבד לצורך הגנה עצמית ולמטווח לצורך אימון.

אפרט בקצרה את הקריטריונים העיקריים הנדרשים (ויש מצב שאשמיט כמה מהם ולא בכוונה)

במקרה וצלחת את כל המכשולים אז בתהליך הסופי אתה תעבור ראיון אישי אצל חוקר משטרתי מהאגף של רישיונות הנשק

כל המסמכים שיוצרפו חייבים להיות חתומים לפני ובידי נוטריון מאושר, המבקש צריך להיות לפחות בגיל 21 ללא עבר פלילי, סיבה סבירה מדוע אתה דורש רישיון נשיאת נשק, ללא עבר רפואי מנטלי, במקרה והיה בכוחות הביטחון שוחרר בכבוד, אזרח חוקי או בעל גרין כארד תקף מעל חמש שנים, חייב להביא 4 המלצות אופי טוב מארבע אנשים שונים שהם לא קרובי משפחה שמכירים אותו לפחות חמש שנים, מקומות עבודה קודמים ונוכחים, כתובת והוכחת כתובות, במקרה וגרים איתו אשתו חברתו או ילדים מעל גיל 18 הם צריכים להמציא תצהיר חתום בידי נוטריון שהם מודעים לבקשת רישיון הנשק והסכמתם לכך,
הצהרה חתומה שהמבקש מכיר את חוקי נשיאת הנשק ויקבל אימון מתאים (מגוחך) בידי הגורמים המאושרים והמוסמכים לכך,הצהרה חתומה ממקום העבודה שיודעים ומאשרים עבורך את הבקשה לנשיאת נשק, אתה תצטרך להביא תצהיר ממדינת ניו יורק שרשומים שם כל הפעמים שנעצרת בידי אנשי החוק כולל כל הפעמים של עבירות תעבורה שונות כגון עבירת חגורת בטיחות, רמזור אדום, מהירות ודומיהם, תצטרך גם להביא בתצהיר את החלטת בית המשפט בעניינך, כל שקר או אי אמירת אמת באחד מהמסמכים המצורפים הנ"ל היא עילה לפסילת הבקשה, וסתם ד"א החוקר יודע עליך כבר הכל ופשוט רוצה לבדוק את רמת האמינות שלך. אצרף את הקישור הרלוונטי למקרה ואתם מעונינים להתרשם בעצמכם

https://www.nyc.gov/html/nypd/downl...rmsComplete.pdf

ועכשיו לנקודה העיקרית היכן ניתן לנשוא עליך נשק מוסלק עקב השינוי בהחלטה של בית המשפט העליון לאחרונה שמתיר נשיאת נשק חוקי ברישיון בלבד להגנה עצמית, "והתגוננות" של הפרוגרסיבים כנגד האזרח נושא הנשק המוסלק שומר החוק למהדרין.

אכתוב היכן אסור וכבר תבינו היכן מותר... היגיון אין פה.

אסור בכל בנין ציבורי, אסור בכל סוג של תחבורה ציבורית, אסור בכל סוג של מבנה רפואי, אסור בכל מבנה חינוכי, אסור בכל מבנה תפילה דתי, אסור בכל מבנה פדרלי, אסור בכל חנות שאין עליה שלט שמותר ומאשר, אסור בבית של חברים אם לא קיבלת הודעה מפורשת שמותר לך, אסור ברחובות מסוימים במנהטן באיזור טיימס סקוור והבורסה ליהלומים.
במקרה ותיתפס עם נשק חוקי וברישיון עליך במקומות הנ"ל , תעצר, נשקך יוחרם, רישיונך ילקח, ותעבור חיפוש מקיף בביתך וכל הנשקים יוחרמו, ובהצלחה רבה מכאן תצטרך הרבה מאוד כסף לעו"ד טובים.

לגבי סוגי נשק שמוצעים למכירה ונסיוני האישי שלי כתלמיד ומאמן מדריך ירי ולחימה עם מגוון אנשים שונים אשתדל לכתוב בקרוב.
כל טוב לכולם
ישן 22-01-2023, 20:59
  איש123 איש123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.14
בתגובה להודעה מספר 156 שנכתבה על ידי Blackfin25 שמתחילה ב "שלום לכולם. לא כתבתי או הגבתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Blackfin25
ועכשיו לנקודה העיקרית היכן ניתן לנשוא עליך נשק מוסלק עקב השינוי בהחלטה של בית המשפט העליון לאחרונה שמתיר נשיאת נשק חוקי ברישיון בלבד להגנה עצמית, "והתגוננות" של הפרוגרסיבים כנגד האזרח נושא הנשק המוסלק שומר החוק למהדרין.

אכתוב היכן אסור וכבר תבינו היכן מותר... היגיון אין פה.

אסור בכל בנין ציבורי, אסור בכל סוג של תחבורה ציבורית, אסור בכל סוג של מבנה רפואי, אסור בכל מבנה חינוכי, אסור בכל מבנה תפילה דתי, אסור בכל מבנה פדרלי, אסור בכל חנות שאין עליה שלט שמותר ומאשר, אסור בבית של חברים אם לא קיבלת הודעה מפורשת שמותר לך, אסור ברחובות מסוימים במנהטן באיזור טיימס סקוור והבורסה ליהלומים.
במקרה ותיתפס עם נשק חוקי וברישיון עליך במקומות הנ"ל , תעצר, נשקך יוחרם, רישיונך ילקח, ותעבור חיפוש מקיף בביתך וכל הנשקים יוחרמו, ובהצלחה רבה מכאן תצטרך הרבה מאוד כסף לעו"ד טובים.

במקומות שציינת אסור לשאת נשק מוסלק, או שאסור בכלל לשאת נשק?
ישן 24-01-2023, 00:32

בתגובה להודעה מספר 160 שנכתבה על ידי איש123 שמתחילה ב "[QUOTE=jhonny] אתה יודע..."

די מדויק ונכון לא קשור לחקיקה, ההדק של הגלוקים של משטרת ניו יורק עד לשנה האחרונה הוסב להדק זוועתי של כ 12 פאונד בממוצע חמש וחצי קילו, כשהדק אורגינלי הוא בסביבות 2.5 ק"ג. הרעיון היה למנוע פליטת ירי מכיון שחלילה בגלוק אין ניצרה קלאסית,הפליטות התרחשו לפני המון שנים כשעברו מסמיתים תופיים עם הדק פעולה כפולה בלבד לגלוקים.
עכשיו מכיוון שחלק נכבד משוטרי ניו יורק בקושי עוברים את הכשרת הירי השנתית וההדק הנ"ל בטוח לא תורם להצלחה, אז הוחלט בשנה שעברה לעבור להדק הגלוק המקורי וכל השוטרים החדשים מקבלים גלוקים עם הדק רגיל.
ד"א כל הזיגים 226 והסמיתים 5946 הישנים (עדיין בשרות אצל שוטרים וותיקים) הם בעלי הדק פעולה כפולה בלבד וגם בממוצע 10-12 פאונד.

עצוב שרמת הירי הממוצעת של שוטרי ניו יורק היא לא גבוהה בלשון המעטה אבל עדיין מלמדים אותם שכשיש ירי או סכנת חיים לבצע מה שנקרא MAG DUMP בד"כ כשזה קורה עקב רמת הירי רוב הכדורים לצערנו לא פוגעים במטרתם . בארה"ב ד"א עד כמה שידוע לי אין מושג כזה שמלמדים באקדמיות המשטרתיות ירי לפלג גוף תחתון כאמצעי לעצור תקיפה ואין גם ירי אזהרה לאוויר פשוט זה לא קיים בלקסיקון, ירי יתבצע אך ורק למרכז מסה. מלמדים גם את התרגיל שנקרא מוזמביק מכיוון שלא רק פעם אחת הפושעים לבשו אפודי מגן.

שכחתי לכתוב בתגובה הקודמת כל האיזורים בניו יורק שאסור לאזרח מן השורה לנשוא נשק נקראים
GUN FREE ZONE

פרשת השוחד (לא פעם ראשונה) פרשה של בערך שנת 2015 שני שוטרים חוקרים ששוחדו, ויהודי לא חכם במיוחד שהיה המשחד העיקרי ובגללו הפרשה נחשפה.
ישן 29-01-2023, 03:37

בתגובה להודעה מספר 162 שנכתבה על ידי jhonny שמתחילה ב "לא 2.5 3.5-4 2.5 כבר חשב הדק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jhonny
לא 2.5
3.5-4
2.5 כבר חשב הדק תחרותי ולא להגנה עצמית או דיוטי.
לא מכיר את הנהלים האלה של משטרת ניו יורק אבל מדיניות זה מאוד לוקלי.4
מן הסתם בניו יורק לא יהיה ירי לאוויר וגם באזרחות בארץ אין
זה קטע של הצבא אי הכרה בכוח המשיכה.

אני מדבר בקילוגרמים אתה מדבר על פאונדים.
ההדק הרישמי של הגלוקים הקומקפקטים כגון ה-19 והפול סייז כגון ה-17 הם הדקי כח משיכה של 5.5 פאונדים = 2.5 קילוגרם בערך
בד"כ הסאבקומפקט כגון ה-43 הם בממוצע 6.5 פאונד עוד כחצי קילוגרם בערך.

לפני בערך כחודש גלוק יצאה רשמית עם הדק ביצועי (לא תחרותי והטרמינולגיה חשובה פה ליחידות משטרתיות ולאזרחים כאחד) עם משיכה של בערך 3.5 פאונד שניתן לקנות אותו כאביזר ולא מובנה באקדח הוא מתאים לגלוקים דור חמש, אבל כבר יש מומחים שיודעים להתאים אותו גם לדור ארבע ושלוש.

https://store.teamglock.com/gun-par...ce-trigger.html
ישן 30-01-2023, 02:25
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 172 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "אפרופו נשק באמריקה"

הטיעון שלי היא שאמנם תפוצת הנשק הנרחבת מקלה על אמריקאים לעשות מעשי טבח כאלה אבל בדוגרי, הבעיה איננה בתפוצת הנשק אלא בחברה האמריקנית.

לפני שלושה או ארבעה חודשים, איזה פסיכי אחד שזכותו לשאת נשק נלקחה ממנו בגלל שהוא הביע כוונות רצחניות, נכנס לטנדר שלו (פורד 250 אאז"נ), חיכה במגרש חנייה מחוץ למקום העבודה שלו וכשיצא הבוס שלו, דרס את הבוס ועובד ונוסף למוות. עובד שלישי הצליח לחמוק מפגיעה. הדורס ניסה לברוח, המשטרה רדפה אחרי ובסופו של דבר הוא נהג (כנראה במכוון) מעבר לשול הכביש והתדרדר לתהום. על זה לא היו כותרות ואף אחד לא שם זין כי דוגרי, רק שני הרוגים (לא כולל הרוצח) ולא היו כלי נשק מעורבים בסיפור

ישן 30-01-2023, 18:50
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 173 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "הטיעון שלי היא שאמנם תפוצת..."

אני מציע שתבדוק נתונים על אלימות נשק בין מדינות בארה"ב. אתה תגלה שבאופן עקבי מדינות עם מדיניות נשק מקלה סובלות מיותר אלימות ממדינות מחמירות. בניגוד לשקרים של פוקס מדינת ניו יורק היא מהמדינות הבטוחות ביותר וכך גם העיר. בדיקה מהירה של מקרי הטבח ההמוניים (למרות הפרופיל התקשורתי הגבוה זו קטגוריה נפרדת ונדירה) תגלה לך שרובם אירעו בטקסס.

התוצאה הברורה ביותר של חימוש אזרחים היא שלכל סכסוך שכנים או ויכוח על מקום חניה יש פתאום פוטנציאל להפוך לסכסוך מזויין ואלים הרבה יותר. על כל אזרח אמריקאי שמנע פשע עם נשק אישי יש לך מישהו שהרג עובר אורח תמים כשכיוון לפושע נמלט (רק לאחרונה נהרגה ילדה בת תשע ביוסטון אחרי שמישהו שנשדד וירה בשודד הנמלט פגע דווקא בה ובהגיון האמריקאי לא יוגש אפילו כתב אישום).
לנתונים אתה יכול לבדוק את האתר של הCDC.

https://www.cdc.gov/nchs/pressroom/...ity/firearm.htm

ישן 30-01-2023, 21:36
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 176 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "לא איתי אתה מתוווכח אלא עם..."

אני לא מרגיש צורך מיוחד לעשות בשביל אדוני עבודת מחקר. אתה מוזמן לקרוא מקורות אמינים ולנסות להבין את הנתונים שמאחורי הססטיסטיקה (למשל מה ההגדרה של אלימות בנשק, אילו מקרים לא נכללים בסטטיסטיקה ועוד), ובאותה הזדמנות להרהר בזכויות פרט ומדוע צריך לשמור עליהן.

מוזמן גם לחפש כמה מקרי אלימות בנשק (לנפש) היו בישראל בשנות ה-60, 70, 80, 90 והלאה ולחשוב האם המגבלות המשמעותיות שהוטלו על נשק אזרחי החל מרצח רבין תרמו למשהו חוץ מליצירת עוד קורבנות אלימות ללא יכולת להתגונן

ישן 31-01-2023, 23:56
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 174 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "אני מציע שתבדוק נתונים על..."

ציטוט:
אני מציע שתבדוק נתונים על אלימות נשק בין מדינות בארה"ב. אתה תגלה שבאופן עקבי מדינות עם מדיניות נשק מקלה סובלות מיותר אלימות ממדינות מחמירות. בניגוד לשקרים של פוקס מדינת ניו יורק היא מהמדינות הבטוחות ביותר וכך גם העיר. בדיקה מהירה של מקרי הטבח ההמוניים (למרות הפרופיל התקשורתי הגבוה זו קטגוריה נפרדת ונדירה) תגלה לך שרובם אירעו בטקסס.

לפי נתוני הארכיב לאלימות עם נשק חם (Gun Violence Archive) בין 2013 ל2019, חמש המדינות עם הכי הרבה מעשי רצח המוניים היו (מהחמורה לפחות חמורה) קליפורניה ואילינוי (עם מדיניות נשק מחמירה), פלורידה וטקסס וניו-יורק במקום החמישי.

(מקור: https://worldpopulationreview.com/s...otings-by-state )

בכל מקרה, אני לא טענתי שהנשק לא תורם (להיפך) אלא אמרתי שהבעיה עמוקה יותר מעצם תפוצת הנשק. אם היום היית לוקח את כל כלי הנשק מהאזרחים בארה"ב הטירוף הבסיסי שמאחורי הנטייה האמריקנית לאלימות חסרת רסן היה מוצא דרכים אחרות.

ישן 25-02-2023, 16:34
  jhonny jhonny אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.16
בתגובה להודעה מספר 181 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "סוף השבוע הכי גרוע עד..."

יש בעיה תרבותית של האדרת רוצחים בארה"ב, ובעיה חמורה של מערכת בריאות הנפש לא מתפקדת.
הרוצח מבפאלו קיבל ביקור מהמשטרה לאחר שבית הספר שלו התריע על מסוכנות.
זה לא מנע ממנו לרכוש כלים באופן חוקי גם במדינת ניו יורק וגם בפנסילבניה.
גם פה לעבריינים אין בעיה להשיג נשק.
לא תראה שמישהו מפיק סרט על עבריינים כאלה.
קוקאין אסור לחלוטין בכלל מדינות ארה"ב.
יש מדינה בארה"ב שאי אפשר להשיג בה קוקאין בנסיעה של חצי שעה?
(למרות 40 שנה ויותר של המלחמה בסמים כולל מבצעים צבאיים וסמי צבאיים במדינות שכנות?).
אלימות נגד נשים מאוד נפוצה, ורצח נשים באמצעות נשק חוקי מאוד נדיר,
ועוד יותר נדיר שמדובר על נשק פרטי של אזרחים.
אם רוצים לחסל לגמרי רצח הנשים צריך לאסור על סכיני מטבח, מערוכים ולקצץ ידיים.
ד"א גם ברצח בתור קטגוריית עברה רוב הנרצחים הם גברים.
יש מיקוד בנשים כי מקבלים על זה כסף מארגוני הקרן החדשה.
רצח גברים במיוחד ערבים לא מזיז לאף אחד.

נערך לאחרונה ע"י jhonny בתאריך 25-02-2023 בשעה 16:37.
ישן 24-02-2023, 23:37
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 179 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[quote]אני מציע שתבדוק נתונים..."

מסכים עמך.
אני משער שאם מנתחים את נתוני אלימות בנשק בארץ, ובייחוד אלימות נגד נשים, התמונה שתתקבל היא
כי לרוב- מי שמבצע פשע עם נשק- עושה זאת עם נשק ארגוני ולא היה עומד בתבחינים של קבלת רשיון נשק פרטי.
אני כותב רוב- כי למרבה הצער והזוועה, יש גם מקרים כמו קצין משטרה ואזרחים נושאי נשק פרטי ברשיון
שפושעים גם הם.
וכמובן שבארץ קל מאוד לראות שנשק פלילי מסתובב חפשי לגמרי - אך לעתים לא קרובות פוגע באזרחים.
האזרחים אצלנו נפגעים בשיעור ניכר ממטעני חבלה!
אני בעד נשק פרטי לפי תבחינים מושכלים.
נשק הוא אפשרות.
אם אין- לא ניתן לבחור להשתמש - גם אם המצב דורש זאת.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:55

הדף נוצר ב 0.41 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר