לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-01-2016, 17:24
  aw1 aw1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.10
רובי צלפים חדשים לצה"ל

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=438250

ידיעה שהביא STRONG1 באשכול ציוד יחידתי חדש מתוך ה"במחנה" האחרון. לדעתי שווה אשכול נפרד.

צה"ל מתכוון לנפק את ה בארט MRAD גם לצלפים ביחידות החי"ר.
ידיעה זו פרושה שה MRAD מקבל ביקורות טובות מאד בימ"מ (וגם כנראה משרד הבטחון קיבל מחיר טוב.)
זה גם אומר שכנראה התייאשו מ HTR 2000 ברק, או לחילופין רוצים להוסיף כלים אבל מסוג אחר.
וגם.. ה MRAD מסוגל להחליף קליברים כלומר לא רק ה 0.338 תופס תאוצה אלא גם ה M24 יוחלף כי הבארט החדש מסוגל בשינוי קל לירות תחמושת 7.62.
באותה ידיעה נאמר שגם ה SR-25 יוחלף. רובה חצי אוטומטי זה ששמועות על בעיות אמינות שלו בתנאי חול מסתובבות גם אצלנו וגם בארה"ב עם הניסיון באפגניסטן, נקלט גם בארה"ב תחת M110 רק לפני כעשור לערך, מוחלף באיטיות גם שם ע"י ה FN SSR. לא ברור מהכתבה איזה כלי יחליף כאן את ה SR-25.

נערך לאחרונה ע"י aw1 בתאריך 23-01-2016 בשעה 17:24. סיבה: תוספת
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-01-2016, 18:19
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי aw1 שמתחילה ב "רובי צלפים חדשים לצה"ל"

מסכים איתך שזה בהחלט שווה אשכול נפרד.

אם צה"ל בחר בבארט MRAD הוא כנראה שאל לחוות דעת הימ"מ שמשתמשים בו כבר זמן מה וכנראה שהם משיגים איתו תוצאות טובות ומקבצים מדויקים מאוד, והמליצו על הרובה לצה"ל. כנראה שה-MRAD יחליף את ה-HTR 2000 וה-M24 עדיין יישאר בשירות כי הוא פשוט זול יותר, ועדיין מדויק ואמין מאוד. דווקא חשבתי שבצה"ל היו מרוצים מה-HTR 2000 ("ברק") ושפגעו איתו בדיוקים מצוינים (צלף אחד טען בפני שקיבץ ברבע דקת קשת עם ה"ברק", ושהרובה מקבץ בדרך כלל ב-1 עד 0.5 דקת קשת).

בקשר ל-SR-86, מדובר ברובה צלפים גרמני תוצרת מאוזר. הוא מדויק מאוד, אבל כנראה בגלל שהוא ישן למדי ויש בעיית חלפים רובי ה-SR-86 שעוד ישנן בשירות היחידות המיוחדות ייצאו בהדרגה. האם ה-MRAD מדויק כמו ה-SR-86 בקליבר 7.62 מ"מ? אם היחידות המיוחדות רוצות רובה מדויק לטווחים של עד 700-800 מטר, שייבדקו את הטנגו 51. היצרן מתחייב למקבצים של 0.25 דקת קשת (לפי היצרן של ה-MRAD, חברת בארט, ה-MRAD מקבץ ב-0.5 דקת קשת עם תחמושת match grade).

במקום ה-SR-25 צריך רובה צלפים חצי-אוטומטי מדויק ואמין, שיהיה בעל דיוק 0.5 דקת קשת לפחות, דיוק שדרוש ליישומי לוחמה בטרור ובפרט אירועי משבר ובני ערובה.

אגב, קראתי שוב את הכתבה - וכנראה שחידוש מערך רובי הצלפים מתוכנן כרגע רק ליחידות המובחרות (מיוחדות + פלס"רים) ולא לכלל החי"ר.
דף ה-D9 של MathKnight

נערך לאחרונה ע"י ArmouredDov_D9 בתאריך 23-01-2016 בשעה 18:35.
ישן 24-01-2016, 14:03
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי aw1 שמתחילה ב "שאלה טובה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי aw1
על פי תו"ל נוכחי ולא רק בצה"ל רובה קלעים/צלפים חצי אוטומטי בקליבר הגדול יותר 7.62 (מתקרבים כבר בדיוק ובטווח לנתוני רובים צלפים בריח..רק שאילן לא יהרוג אותי...) הם כלים ייעודיים אך בגדול כלי מסייע, לא כלי להסתערות.
לצורך תפקיד קלע מסורתי שיכול גם להשתתף בהסתערות ש את רובי הקלעים בקוטר 5.56 עם קנה ארוך יותר וכוונת מגדילה לקלעים, כרגע זה המיקרו עם קנה 42 ס"מ. וM4 עם אותו עיקרון.
המשפט המסוים הזה בכתבה קצת לא ברור. אם זה היה כתב בעיתון יומי הייתי אומר שזה שטויות..אבל זה מאמר מתוך ב"מחנה".

הורג רק במקרים של מוצא אחרון

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 03-07-2016, 19:28

השוואה בין רובי הצלפים 338

נכון להיום יש 4 רובי 0.338 שרלוונטיים לצה"ל וכוחות הביטחון:

* ה"ברק" HTR 2000, רובה בריחי שנרכש ב-2008. לפי מפרט צה"ל יעיל עד ל-1200 מטר.
* מקמילן TAC-338, רובה בריחי ותיק שנמצא בשימוש היחידות המיוחדות. יעיל עד לטווח של 1600 מטר לפי שימושו ב-NAVY SEALS.
* בארט MRAD - בשימוש הימ"מ ונבחן על ידי צה"ל, יעיל עד לטווח של 1500 מטרים.
* IWI DAN - רובה ישראלי, יעיל לטווח של עד 1200 מטר, נמצא בשימוש ה-SAS הבריטיים.

ארבעת הרובים ממלאים את אותה נישה (למעט ה-MRAD הרב-תכליתי רב-קליברי): רובה לטווח רחוק בקליבר 0.338 לפואה מגנום. אני מניח שלמספר אנשים פה יצא להתנסות ולירות ברובים האלה ולחוות דעה על דיוקם, איכותם ורושם כללי. אם אפשר, אשמח לשמוע איזה רובה הכי אהבתם ואיזה מבחינתכם הכי עדיף לצה"ל מבחינת איכות, אמינות, דיוק וטווח ירי.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 05-05-2017, 09:53
  aw1 aw1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.10
צבא ארה"ב מרחיב את השימוש ברובי 7.62

קליבר 7.62 מ"מ חוזר לאיטו למרכז הבמה. התהליך שהחל במלחמת אפגניסטן ממשיך.
פרויקט ה CSASS רובה חצי אוטומטי לצבא האמריקאי עם קנה מקוצר שבו זכה ה HK G28 מתרחב.
האמריקאים מתכוונים להכניס לכל מחלקה של 10 אנשים רובה 7.62 מקוצר (קנה 41 ס"מ). לתפקיד קלע. רובה זה במגיע מקום ה SR-25 הנקרא בארה"ב M110 עם קנה 50 ס"מ שבד"כ מצוות אחד למחלקה של 10 איש.
הרעיון הינו המשך המגמה של רובי קלעים בקליבר 7.62 קצרים וקלים הנכנסים בעולם לתפקיד מסורתי של רובים צלפים כבדים ומסורבלים ועל חשבון רובי סער בקליבר 5.56 מ"מ .
מה אצלנו? כבר כמעט לפני שנה פורסם שצה"ל בוחן באופן דומה את הנושא ויש מועמדים שעוברים בחינה..בנתיים יוק.

http://soldiersystems.net/2017/05/0...2-rifle-update/
ישן 12-05-2017, 18:52
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
יש לי תחושה שאתה טועה
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "יש לי סוג של תחושה (לא יודע..."

בשטח קטן ונשלט - הן מבחינת מודיעין והן מבחינת אש - כמו רצועת עזה, אין בעיה להרים כלי מאוייש או לא מאוייש לאוויר ולגמור את הסיפור תוך חצי שעה. הבעיה מתחילה בפעילות שמתקיימת בשטח פתוח וללא כיסוי שכזה, כמו מדבריות אפגניסטן או הערים של עירק/סוריה/סומליה/תמשיך לבד.

כואב ומתסכל ככל שזה יישמע, כאשר יש לך צבא שמצד אחד יש לו מנעד רחב ביותר של יכולות בכל מימד אפשרי אך מצד שני הוא כבול באחוז כמעט מוחלט לגבולות מדיניים ברורים - העדיפות היא להשיג 100% הישגים במינימום סיכון. למה לשלוח צלף לאמצע עזה אם אפשר לעשות את זה ע"י שיגור של תמוז מחפיז שחונה בשדות של מערב הנגב (וזה קרה הרבה יותר מאשר שימוש בכלי טיס כלשהם)?

אז כן, לטווחים ארוכים יותר קל להשתמש בטנק או מטוס שגם ככה מצויידים לכך - את החי"ר מציידים ומאמנים להילחם על הגבעה הקרובה ואולי הצד השני שלה, וזהו בערך.

ותיקון אחד אחרון: במקומות הנדרשים, מבינים היטב ומצויין את החשיבות של הצלפים וגם מציידים ומאמנים בהתאם - זה פשוט קורה במעט מאוד מקרים.

ישן 12-05-2017, 20:03
  jhonny jhonny אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.16
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "יש לי תחושה שאתה טועה"

לדעתי זה שילוב של גם חוסר מוכנות לסכן חיילים ואני מסכים שלרוב התרחישים של סיכול ממוקד במב"מ תרחיש הצלף לא רלוונטי, והסיכון לצלף ולצוות המבצע והחילוץ גדול מדי.
בנוסף ההעדפה לכלי הנשק כסעיף הוצאה גם נובע מהקושי למדוד את יעילת ההשקעה ואת העובדה שפשוט אין סטנדרטים ולא .מודדים.
טיל שעולה 100K ומוריד רכב מ10 ק"מ הרבה יותר קל לאשר מאשר 100K לתוכנית הכשרה אימון ותחזוקת יכולת לX חיילים.
ליחידות שאין חישוב תקציבי ברור שיכולים לקחת כל יכולת שיחשבו שמתאימה אל הקצה.
לדעתי השדרוגים העיקריים למערך הזה יכולים ומציאותי שיבאו מתחום עזרי האימון וההדמיה, שיורידו את העלויות והלוגיסטיקה שנדרשת לאימונים ויחסית קל להעביר אותה .
ישן 12-05-2017, 21:52

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "יש לי תחושה שאתה טועה"

אני מבין שהרבה יותר בטוח ומהיר לשגר טיל תמוז מהיבשה או מהאוויר כדי לבצע סיכול ממוקד בטרוריסטים בתוך עזה או רפיח, מאשר להחדיר צלף ללב המאפלייה.
אך במלחמות כמו מלחמת לבנון השנייה ומבצע צוק איתן הייתה ביקורת רבה על השימוש, או ליתר דיוק, על חוסר השימוש, בצלפים. בלבנון השנייה זה אפילו הוגדר ככישלון, אני מקווה שבצוק איתן לפחות היה שיפור ניכר בנושא.
אבל גם במשימות שבהן לא צריך להחדיר צלף ללב שטח האויב, כגון מלחמה בצלפי אויב בגבול רצועת עזה או במחבלים באיו"ש, אני מרגיש (ואולי אני טועה) שצה"ל לא מנצל את הצלפים בצורה המיטבית. לפני שנה בערך הייתה חוליית טרור מהג'יהאד האסלאמי שביצעה פיגועי צליפה עם רובה ע'ול 0.5 (גרסה איראנית לשטייר HS 50), ובסוף מי שסיכל את החולייה היו דווקא צלפי הימ"מ, שנחשבים ליותר טובים באופן ניכר מאשר צלפי החי"ר בצה"ל. אני מניח שצלפי היחידות המיוחדות בצה"ל הם ברמה הרבה יותר גבוהה מצלפי החי"ר (לא יודע איך הם לעומת הימ"מ, כי בכל זאת, צלפי הימ"מ מתאמנים ופועלים באופן קבוע שנים רבות (5-20 שנה, תלוי בוותק), בעוד שצלף מיוחדות סדיר פועל 3-5 שנים באופן שוטף וקבוע, ואח"כ רק במילואים) ואני גם לא יודע מה הרמה שלהם ביחס לצלפים אחרים בעולם.
דף ה-D9 של MathKnight

נערך לאחרונה ע"י ArmouredDov_D9 בתאריך 12-05-2017 בשעה 21:56.
ישן 12-05-2017, 23:54
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05

צלף בסופו של יום הוא זול, אם עושים את זה חכם.
ללמוד קליעה טובה ולהתאמן בה אפשר גם עם טוטו.
לאחר הקורס אפשר להסתפק באימונים של 3-4 כדורים לאימון ולעשות את זה נכון ומלמד.
החשוב הוא לצבור ניסיון ולהרחיב את הידע בשטח.
צריך לשמר יכולת כדי לתת מענה לא בדיוק אבל כמו שימור יכולת הצניחה.
אין טעם לשגר זוג צלפים לתוככי עזה הסיכוי שיתגלו בעידן הטרמי גדול.
יש טעם להשתמש בצלף כל אימת שניתן והוא יתן לך יתרון.

כדי שיהיו צלפים טובים :
א. תשתית קליעה טובה - לטעמי אין.
ב. העברת מקל הידע. אין בכלל צה"ל.
ג. להתחיל להתיחס לעיקר ולא לטפל. הרבה יותר חשוב צלף עם אמינות נפ"מ מאשר כמה אלפיות מדייק הנשק. יש לך נשק תקין תוציא ממנו את מה שהוא יודע לעשות, לא רק 1/2.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 05-07-2017, 18:14
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
לכל אחד יתרונות וחסרונות
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "מה בעצם ההבדל בין מושתק..."

משתיק אינטגרלי מקובע על הקנה ואינו מאפשר הסרה, רק החלפת קנה. לצורך ביצוע ההשתקה, קודחים בקנה חורים דרכם עוברים הגזים אל חציצי המשתיק - מה שבהכרח מביא לאובדן אנרגיה והורדת מהירות הקליע. בנוסף כל תקלה במשתיק משביתה את הנשק. מצד שני, מרויחים קומפקטיות ונוחות.

משתיק חיצוני מאריך מאוד את הנשק, במיוחד ברובי צלפים שגם ככה יחסית ארוכים. למעט משתיקים מהסוג היקר והאיכותי שמגיעים עם מתאם מהיר, לרוב נדרשת הברגה ע"ג הקנה (בדרך כלל במקום הסתרשף) שבעצמה שוחקת לאורך זמן את ההברגה. ראה דוגמה לרובה ברק עם משתיק חיצוני, בשימוש צלפי אגוז (צילום דו"צ):

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:12

הדף נוצר ב 1.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2017 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר