לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-08-2016, 05:31
  ארדיכל ארדיכל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.07
כף הרגל בארגמן

אני מניח שכולם כבר מכירים את אתר כף הרגל בארגמן: אדם זרטל ז"ל מצא בסקר בקעת הירדן כמה אתרים המורכבים מגדר נמוכה המתווה צורה של כף רגל, כאשר הגדול והמרשים ביניהם הוא האתר ליד ארגמן. ככל שאני זוכר היה כבר אשכול שהיה מיועד לנושא, אבל לא מצאתי אותו.
הפעם אני רוצה להתמקד בחדשות מאתר כף הרגל ליד ארגמן:
קודם כל - תיאור האתר. הוא שרוע למרגלות ההרים, בבקעה נסתרת, ומורכב כאמור מגדר אבנים. וזהו. אתר מינורי מאד בצורתו, עדין אפילו, שבו מעשה יד אדם אינו מנסה לגבור על הטבע אלא להחמיא לו. אני חוזר: כל מה שיש באתר, וראיתי כבר לא מעט גברים מתרגשים להפליא, עד דמע, כשהם היו שם - זו גדר אבן מתפתלת בגובה של כחצי מטר... ונוף קדומים.
אלא שמישהו החליט שראוי שהאתר יהיה נגיש לכולם, וכ-ו-ל-ם משמעותו הגעה באוטובוסים. אם כך יש להכשיר בצמוד לאתר מגרש חניה לאוטובוסים. עד כאן - סביר, אם כי ניתן היה להרחיק מעט את האוטובוסים מהאתר ה(קדוש?). אבל אוטובוסים מתקשים לחנות בשיפוע, ולכן ה"מישהו" הזה נאלץ ליישר ולפלס את החניון, ולשם כך היה צורך להגביה את המגרש בכמה מטרים. עכשיו המגרש מתנשא מעל האתר, ומפנה אליו קיר תמך ענק עשוי סלעים מנוסרים. למילה "מגמד" אין ביטוי מוחשי יותר ממה שקורה כאן.
וזה עוד לא הכל. כי לאחר שהם הביאו (ניחוש שלי) המון סלעים לשטח, כדי לפלס את החניון, הם "נתקעו" עם כמות גדולה של סלעים. מה עושים? אה, בונים מגדל. לקח מי שלקח את הסלעים שנותרו, סידר אותם בצורת טבעת, והציב מעליה עוד טבעת כזאת, ועוד אחת ועוד אחת, עד שנוצר מגדל, דמוי שומרה, בגובה העולה על 10 מטר. כולו סלעים ענקיים שמישהו חצב בצורה של אבני משחק.
והרי זעמי: אתה מגיע לאתר נדיר ביופיו ועדינותו, מוצא שם מגרש חניה ענק נתמך בקירות שגיאים, לידו מתנוסס מגדל גבוה ומשונה, ומנסה להבין למה הביאו אותך לכאן. ואז, בהיחבא כמעט, מתגלות כמה אבנים שרועות על הארץ, ומישהו ינסה להסביר לך שזה בשבילן. מה באמת? זה לא רסיסי אבן שניתזו מבניית המגדל? או החניה?
עד כמה אפשר להיות חסרי רגישות? למה נותנים לכל מנופאי פוץ לבנות מגדלים באתר שאולי - אולי - הוא אחד האתרים הקדושים ביותר בא"י לעם היהודי? ברור לי שלא אחזור לכאן. אין מה לראות, אלא אם כן אתם חובבי הז'אנר של עבודות עפר אימתניות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:21

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר