לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #2  
ישן 05-01-2018, 09:19
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון
 
חבר מתאריך: 26.11.05
הודעות: 8,345
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yneta1 שמתחילה ב "מינויים בכירים, הענקת דרגות וחילופי תפקידים - 2018"

קישור לאשכול הקודם (2017)
https://www.fresh.co.il/vBulletin/s...ad.php?t=600974

ע"פ המפורסם שרהב"ט לא אישר את נומה כראש אמ"ן וקבע את היימן,
מסכים עם הכתבה שאנחנו עדים להתערבות מאד אקטבית של שרהב"ט בתהליכים בתוך צה"ל (חלקם דילגו על הרמטכ"ל ו/או ביטלו החלטות שלו, דוגמה: הקרדיט לשידרוג שיזפון ניתן לראש מז"י לקשנ"ר ולמב"ס, מינוי בכירים משלו כמו המתפ"ש וראש אמ"ן ).
לא מסכים עם הכתבה שהיהלום בכתר הקדנציה של הרמטכ"ל זה הרפורמה במז"י (זה התבקש במסגרת תר"ש גדעון שהיו בו לא מעט גורמים, כל אחד אחר היה עושה זאת).
לטעמי "היהלום" הוא הקמת חטיבת הקומנדו, רק שמתברר שזה יהלום די עכור שהרמטכ"ל מנסה לשדרג עכשיו (לפחות מבחינת תדמית) על מנת בכל זאת להיכנס להיסטוריה כמי שהגה וייסד אותה ללא כל קשר אם הדבר טוב או לא, אותו דבר עם פקודת השירות המשותף.
לא אתפלא אם גם כאן ובעוד נושאים ניראה התערבות של שרהב"ט עד לסיום כהונת הרמטכ"ל בעוד שנה.


נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 17-01-2018 בשעה 10:31.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #7  
ישן 17-01-2018, 22:52
  strong1 strong1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 13.11.04
הודעות: 15,046
מיחזור רעיונות
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "איזה מיזוג ואיזה איחוד ואיזה..."

כאשר נכנס דן חלוץ לתפקיד הרמטכ"ל ביוני 2005 הוא החליט למנות דווקא את איש ח"א עמוס ידלין לראש אמ"ן על פני בני גנץ, דאז אלוף פיקוד הצפון, שראה עצמו עד אז כמועמד המוביל לרשת את האלוף זאבי פרקש בתחילת 2006.

כדי למנוע את פרישתו של בני גנץ בטרם עת נתפרה עבורו "חבילת שימור" (כמנהג חברות הסלולר באותן השנים) במסגרתה הוא קיבל את "מז"י המשודרגת" - ובכלל זאת העברה סיטונאית של חילות וחטיבות מאגפים אחרים (בעיקר על חשבון אט"ל, שבגדול שונמך לחטיבה בראשות אלוף) + העצמת חטיבת ההדרכה לדמוי מה"ד בראשות אלוף כסגן מז"י + הבטחה לשדרוג עתידי של הזרוע מגוף הבונה כוח לגוף המפעיל כוח בזמן מלחמה.

במסגרת זאת היו אמורים להיסגר כל הגייסות וכל הפיקודים המרחביים למעט אחד שהיה מקבל אחריות על כל פעילות הבט"ש במדינה ("פיקוד הבט"ש") ומנגד זה מז"י כגוף שיפעיל את הכוחות בזמן מלחמה ("פיקוד הלחימה"), לצד פיקוד העורף. בגדול חלוץ התכוון לרכז את כל צבא היבשה המתמרן - מהטירון ועד מפקדי האוגדות (כזכור בוטלו מפקדות הגיס) - תחת בני גנץ. כל זה נארז כידוע בשלל מצגות פאוורפוינט מלאות באז-וורדז על "סינרגיה והתייעלות", "ניתן לקטיושות להחליד", "עידן התמרון היבשתי מאחורינו", "נחילי כו"מ משתבללים כפתרון להכל", "ח"א כפתרון קסמים להכל" ועוד... התוצאות העגומות לא איחרו להגיע.

הנה חלפו להן תריסר שנים והכל חוזר. רק מה, אביגדור ליברמן מבין דבר או שניים, תכף כבר שנתיים בתפקיד וכבר לא חושש להתעמת עם פיקוד הצבא (האפרורי גם ככה) ובעיקר זוכר מן הסתם איך נגמר סיפור "המז"י המשודרגת הזו" בפעם הקודמת (אשכנזי עשה ריוויינד להכל)... אני מניח שאין לו שום כוונה להיות משופד על ידי ועדת חקירה שתגיע בעקבות מחדלי המלחמה הבאה, שחלקם ישוייכו מן הסתם למהלך הזה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #8  
ישן 31-01-2018, 18:24
  Jaguar890 Jaguar890 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 16.02.16
הודעות: 199
תא"ל דוד זיני, נכנס לתפקידו כמפקד עוצבת "עידן"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yneta1 שמתחילה ב "מינויים בכירים, הענקת דרגות וחילופי תפקידים - 2018"

מערכת אתר צה"ל | 31.01.2018

היום (רביעי) מונה תא"ל דוד זיני למפקד עוצבת "עידן".

טקס החילופים נערך במפקדת האוגדה בנחשונים, במעמד מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה, מפקדי האוגדה ולוחמיה, בני משפחה ומוזמנים נוספים. תא"ל דוד זיני מחליף בתפקידו את תא"ל אבי גיל, אשר כיהן בתפקיד במהלך השנתיים האחרונות.

"עוצמתו העיקרית של צה"ל נמצאת באיכות האנשים, ברוח הלחימה ובתחושת המסוגלות הפועמת בקרביים", אמר באירוע מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה. "אבי היקר, הובלת את האוגדה בשנתיים האחרונות בדרכך ובצלמך, דרך של לוחם נמרץ אך מפוכח ומנוסה, מפקד שמברר באופן מתמיד את המציאות העכשווית ומגביה מעוף כדי לראות מה עשוי להתרחש בעתיד"."בתקופה האחרונה, אנו עדים לכך שהרצון לפגע בגזרת יהודה ושומרון אינו פוחת. לצד המאמצים הטכנולוגיים כנגד הטרור, פעילות הלוחמים בשטח מוכחת מדי יום", המשיך אלוף נומה. "גם בשבוע האחרון, אנו עדים לפועלם של לוחמים בשטח שהביאו לסיכול טרור והגברת הביטחון. מפקד פלוגה מחטיבת כפיר שהגיע עם חייליו לגדר היישוב איתמר בעקבות התראה של תצפיתנית סיכל חדירה ליישוב ופגיעה בתושבים. אירוע זה, כמו רבים אחרים, מוכיח את ההון האנושי הקיים באוגדה זו, המתמחה בלחימה בטרור בזירה הפלסטינית".

"את הפיקוד על האוגדה העברנו לפני מספר דקות לתת-אלוף דוד זיני, לוחם עתיר ניסיון, מפקד מקצועי ומנהיג משכמו ומעלה, איש צנוע ותלמיד חכם", הדגיש אלוף נומה. "נבחרת מיני רבים להיות מי שימשיך להצמיח את האוגדה על אנשיה בשנים הקרובות, אנו סומכים עלייך ואנשי הפיקוד כולו יעמדו לימינך במסע".

באירוע, נפרד מעוצבת "עידן" המפקד היוצא, תא"ל אבי גיל: "בעשור האחרון אני בוחר להתחיל את דברי הפרידה שלי מהיחידות בשיר ישראלי ההולם את המעמד. החלטתי שהיום אוותר על כך ואגש ישר לעניין, אירועי הבוקר הביאוני לחרוג ממנהגי. לא אפתח עם שיר, אלא עם משורר. הבוקר הלך לעולמו חיים גורי. לוחם פלמ"ח, מפקד, איש תרבות ורוח. חתן פרס ישראל, מאושיות המדינה בתקומתה"."אולי אתחיל בזה שלפני כשנתיים, כשעמדתי כאן במעמד כניסתי לתפקיד, התבוננתי בחבורת האנשים המצומצמת הזו, ולא הצלחתי לשער או לדמיין איזו אנרגיה אצורה בעשייתם", הוא הוסיף. "עד מהרה למדתי את כוח שילובם של אנשים מצוינים, החדורים תחושת שליחות, רוח של מסגרת צבאית מנצחת, ומעל הכול- משימה צבאית המהווה מצפן ברור ואתגר אישי וקבוצתי".

"זיני חברי, אתה מגיע לאוגדה בנקודת פתיחה שניתן רק לחלום עליה - אחרי הקמה ופיקוד על חטיבת הקומנדו, אחרי שורת תפקידים בהם הממשק שלך עם מערך המילואים היה משמעותי ואיכותי - ממפקד חטיבה, דרך מפקד מרכז האש, וכשבאמתחתך שנים רבות של פיקוד בחוד החנית", ציין תא"ל גיל. "תמצא כאן חבורת אנשים מצוינת, טובי הארץ הזו, המאמינה בעצמה ובמסוגלותה. אנשים, שיחד איתך ובהובלתך, בדרכך הייחודית, תצליחו לעמוד בכל משימה. מאחל לך, לאוגדה ולאנשיה הצלחות וניצחונות. אני משוכנע שכך יהיה. איננו רודפי מלחמות, אנו עם שוחר שלום המעוניין לשמור על חירותו בארץ ישראל. אולם, בטוח אני כי כשתדרשו לקרב, תגיעו ותכריעו".במהלך הטקס, תא"ל דוד זיני, נכנס לתפקידו כמפקד עוצבת "עידן" : "אני מקבל היום את הפיקוד על עוצבת 'עידן' אוגדת העתודה הרב-זירתית של צה"ל, ברגשות מעורבים. בשמחה גדולה על הזכות ובכובד ראש ביחס לאתגר הגדול, מתוך הבנה עמוקה של גודל האחריות הכרוכה בתפקיד זה ובמשימת העתודה בפרט. לא סוד כי ייעודנו כאוגדת עתודה גורם לעיתים חוסר ודאות, אתגר במציאת הצפון ובעיקר תחושת פער, הנראה באופן ראשוני כקשה לגישור. בין ההבנה עד כמה מורכבת היא משימת עתודה, לבין הכלים והמשאבים הנראים כתנאי לייצור הכשירות הנדרשת למשימה זו".

"אין בכוונתי לפתור מתח זה אלא לסמן את העקרונות שיהוו מפתח להפיכתו ליתרון. מערך המילואים מהווה עוצמה ייחודית לצה"ל, מערך שאם לא היה קיים, היה נכון להמציא אותו. בעולם העסקי משלמים הון עתק על אנשים בעלי ניסיון. המפתח טמון באיכות הפיקוד וברוח הגייסות", הוא הבהיר. "פקודיי ומפקדיי, אני מבטיח לכם לעשות כל שביכולתי על מנת להביא אתכם לקרב מוכנים ולהוביל אתכם בקרב לניצחון, למען העם והמדינה. מודה על הזכות לפקד עליכם ולהימנות בין שורותיכם. יחד נגיע ונכריע".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:55

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2018 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר