לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-05-2018, 19:05
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מאמר אנטישמי בהארץ מביע הבנה לנאומו של אבו מאזן"

אני קראתי כמה וכמה פעמים
לא מצליח למצוא את מה שאתה מתאר
אתה עושה הכללות והשלכות שהיא לא עשתה
ואתה גם מחלק הנחות, כי זה נח
לפני שאתה קורא לי גם אנטישמי, העולם לא שחור ולבן.
ישראל לא 100% צודקת והפלשתינאים לא 100% אשמים.
כאשר מסכימים לקביעה הזו יש מה לדבר
כאשר חושבים שזה כן 100% נגד 100% אז כל מאמר הופך לאנטישמי, יותר ויותר ככל שהזמן עובר ומתרגלים לתופעה שהיא כבר עובדה.
היא עוד מציינת את הביקרות מצד ה"אמת" של הניו יורק טיימס שקראו לעבאס להתפטר. והם אנטישמים ידועים לא ? אבל עומדים לצד האמת.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-05-2018, 08:43
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אתה חושב שיש מקום להאשמת הקורבן בגזענות?
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אני חושב שזו פרשנות שלך,..."

האם יש בכלל מקום לתת לגיטימציה לשנאת האחר בשל עיסוקם או מעשיהם של חלק מבני קבוצתו?
כי זה בדיוק מה שהיא עשתה. זה לא משנה כמה הסתייגויות היא דחפה לעניין. יש כאן מתן פתח להצדקת שנאת האחר בשל זהותו.
אני לא יודע אם יצא לך בארצות הברית לספוג סטריאוטיפים בשל זהותך כיהודי. לי יצא. יצא לי גם לראות בארץ שזה נעשה כלפי בני קבוצות אחרות. בעיני זה מחריד ששופטים מישהו שלא בשל אישיותו ומעשיו שלו. לכן הגבתי בחריפות כזאת על המאמר הזה. ואגב, כבר התפרסם ב"הארץ" לפני כמה שנים מאמר ברוח דומה נגד הומוסקסואלים (אחרי שהומוסקסואל מוצהר נבחר כח"כ מטעם הליכוד) וזה שכביכול יש רומן ביניהם ובין הפאשיזם תוך איזכור כמה דמויות הומוסקסואליות שהשתלבו במפלגה הנאצית. זה קומם אותי באותה מידה.
אבל אולי זה לא מפתיע בהתחשב בכך שמדובר בעיתון שבעברו פרסומים גזעניים נגד העלאת יהודי צפון אפריקה בימי ראשית המדינה.
ישן 07-05-2018, 12:26
מנהל

כמובן שזה היה ההקשר לדבריו של הרצל!
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "לזכרוני - זה היה ההקשר של דבריו של הרצל"

הרצל, שבעצמו היה יהודי מתבולל שהאמין בהתבוללות כפתרון לבעיית היהודים היה המום מכך שגם כשהיהודי הוא הכי מתבולל והכי מתאים עצמו לסביבתו הוא עדיין מושא לשנאה.

שאלת ה"למה" היא שאלה שרבים טובים וחכמים ניסו להתמודד איתה. אגב, גם אנטישמים ניסו להתמודד איתה בכנות (למשל ג'ורג' אורוול הנפלא שידע כי יש לו אמונות אנטישמיות).
לדעתי האישית, זה נובע בעיקר משתי סיבות:
1. העברה בין דורית: השינאה ליהודים החלה בעיקר (היו ניצנים עוד לפני זה) עם הנצרות שראתה ביהדות מתחרה והכניסה לראש של מאמיניה שהיהודים הם רוצחי ישו. המוסלמים לאחר מכן היו בעלי גישה דומה גם אם מתונה יותר (בזמנו). גם כשהאירופאי הפסיק להיות מאמין הוא עדיין ינק את התיעוב ליהודי ופשוט הלביש אותו על סיבות אחרות.
2. שנאת הזר והשונה. לבני אדם נטיה טבעית להעדיף את בני קבוצתם שלהם ולחשוד בבני קבוצות אחרות. היהודים היו הזר הנצחי והזרות שלהם הועצמה דרך האפליה שלה היו נתונים ודרך זה שלאור האיומים השונים שהיו נתונים להם
ולמה שיהודים יצדיקו אנטישמיות? למרבה המזל, תמיד היה מדובר במיעוט קטן מקרב היהודים. זו אינה תופעה נדירה שבני קבוצת מיעוט יאמצו בסופו של דבר את הסטראוטיפים והסלידה שמופנים כלפיהם. חוץ מזה, תמיד יהיו כאלה שינסו להתקבל על ידי קבוצת הרוב דרך זה שיצאו נגד בני קבוצתם שלהם.
ישן 07-05-2018, 13:34
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
הרצל היה יהודי חילוני, לא מתבולל.
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כמובן שזה היה ההקשר לדבריו של הרצל!"

למרות שאביו והוא עצמו חשבו להתנצר - הם לא עשו זאת: לא התנצרו ולא התחתנו עם גויים.
בהעדר מדינה יהודית - בנו כבר התנצר.
מצד אחד, הוא תיאר ביומנו, איך לפני נאום חשוב בקונגרס, הוא הלך לבית הכנסת, ועד כמה הדבר ריגש אותו.
מצד שני - הוא לא מל את בנו, שנימול לאחר מותו של הרצל.

החזון שלו - היה בעל שני נדבכים:
הצלה פיזית מפרעות גירושים ונסיונות השמדה שהוא חשש מהם, בצדק,
והצלה רוחנית - כיוון שהוא הבין שללא מדינה יהודית, החילוניות היהודית תתבולל או תסבול מאפליה מזעזעת.
דתיים לא היו צריכים את הרצל כדי לרצות מדינה יהודית, או לטיפוח זהות בת-קיימא.

שאלת ה"למה" היא נקודתית:
כשיהודי תומך בעמדות אנטישמיות מחרידות, לא מדובר בשנאת הזר.
לפי מה שראיתי,
לרוב מדובר באדם שהזדהותו היהודית נמוכה מאוד - והוא אף חש דחיה מהיהודים, כיוון שבפשטות הוא חפץ להיות לא-יהודי.
הדבר יוצר דיסטננס קוגנטיבי, והוא יעשה הכל כדי למחוק אותה זהות יהודית.
ע"י אימוץ השקפה הפוכה.
ישן 07-05-2018, 14:57
צלמית המשתמש של ai22

מתבולל - זו הגדרה פשוטה
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ההגדרות אינן מתמטיות...."

יהודי שביצע אקט שיוציא אותו מהעם היהודי - המרת דת או חתונה עם גויה.
ולכן צאצאיו - לא יהיו יהודים כלל.
זה שונה מיהודי חילוני, שלא ביצע אקט כזה.
וצאצאיו יהיו יהודים, או יחליטו להתבולל.

צאצאיו של דרייפוס - התבוללו. עקב שמם המפורסם, יש להם מודעות לכך שהם צאצאי יהודים, אבל לא יהודים בעצמם.
צאצאיו של הרצל - נהרגו, התנצרו והתאבדו. לא נותר מהם איש.

באותו סטאטוס של יהודי חילוני יש סתירה מובנית:
יהודי-חילוני-צרפתי שלא סובל מרדיפה או אפליה - יתבולל בסבירות גבוהה, וצאצאיו יהיו צרפתים בלבד.
ולכן דווקא רדיפתו תוך סבל רב - מאפשרים לו להנחיל סטאטוס זה לצאצאיו.
מן הסתם שימור הסבל - אינו דבר סביר, או רצוי,
ולכן רק עליה למדינת לאום - תאפשר לו לשמר סטטוס זה באופן עקבי.

זה חידושו של הרצל.
ישן 06-05-2018, 01:31
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "קשקוש. יש אבני יסוד מוסריות פשוטות"

הכותבת לא הצדיקה את דברי אבו מאזן.
היא בציבה הרבה שאלות שלה עצמה אין תשובות.
יכול להיות שהמאמר מאד מתנשא וכתוב בצורה שמעצבנת לא מעט, רק לפי התגובות פה אפשר ללמוד את זה.
אבל הנה מנסה להתפתח דיון, ואתה מגיע עם דלי מים לשפוך על אלה שרק מבקשים הכוונה, ואומר שמי שלא מבין הוא מקרה אבוד.
אני עדיין לא מוצא אנטישמיות של הכותבת, היא השתמשה בהמון סימני שאלה ובמעט מאד סימני קריאה.
היא אפילו שואלת (בצורה מתנשאת וקצת שטחית אני מסכים) מה גרם לאבו מאזן להתעסק בנושאי טאבו שכאלה.
חוצמזה שלנפנף בדגל האנטי גזענות בישראל זה קצת לא קשור.
פתאום אסור להכליל בגלל מעשים של בודדים ?

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 05-05-2018, 22:34
  רם אדמון רם אדמון מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 08.03.15
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אם אתה זקוק לנימוק, אין לי איך לעזור לך"

הכותבת לא הצדיקה פגיעה בקבוצת אוכלוסיה, אלא ציינה כי קיים קשר לא מוצדק,
כמו שקיים קשר בין הכאת רופאים, לשירות בלתי מתקבל על הדעת אותו מקבלים חולים... מה שלא עושה את ההכאה למוצדקת .
או כמו שההתבצרות החמושה של עוזי משולם, בגלל ההעלמות בלתי מתקבלת על הדעת של ילדים...גם היא בעייתית....
אך אולי הנ"ל עדיף על חוסר תגובה....כמו מבלי המועדונים שהמשיכו להיכנס למועדונים....כאשר יוצאי אתיופיה נשארים בחוץ....
ומי ששואל מה הקשר בין התייחסות בלתי מתקבלת על הדעת שהתייחסו אנשים לילדי תימן, לבין החתמת כל היהודים....הקשר הוא כי בשני המקרים רובנו מסרב לדון בעניין בפתיחות וללא חשש....
ישן 05-05-2018, 21:02
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מאמר אנטישמי בהארץ מביע הבנה לנאומו של אבו מאזן"

תינוקות בני שנה ופחות לא התעסקו בשום הלוואות ואותם רצחו בשואה ראשונים. ואילו בני עמו של טהו מאזן, רוב גניבות הרכבים מבוצע על ידם, והוא לא יסכים אפילו לגרש אותם, גן אם ישלמו להם 100 %
פיצויים.
*

אני לפעמים מנסה להבין את כת השמאל שמזמן הפכה לקבוצת אנטי ישראלית השאלה האם הם באמת דפוקים הזויים חולמניים או לא איכפתים או שזה חולי כפייתי דומה לאנורקסיה או שהם פשוט שמאלנים מקצוענים הכוונה שפשוט משלמים להם ליהיות אנטי ישראל דה פאקטו...

(העתקתי מאחת התגובות ברשת)

https://sites.google.com/site/hamedinai/

ישן 06-05-2018, 19:45

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "גרמנים רצחו יהודים בשם הרעיון..."

לא נכון כלל וכלל. היהודים היו האזרחים הכי טובים בגרמניה. הם גם לא הרשו ליהודים לעזוב את המדינה, רק לרצוח. הכול היה מתוך שנאה תהומית שאין לה שום היגיון. במלחמת עולם השניה הם הקריבו כל כך הרבה גרמנים בני עמם למטרה הזו של שנאה.

אני מניח שאתה יודע את כל זה, ואין שום הסבר הגיוני למה הטמטום המעושה הזה. בדיוק כמו שאין הסבר לשנאה התהומית של הנאצים ימח שמם וזכרם. אחרי המלחמה כאשר הם קיבלו חלק ממנת המכות שהם עשו ליהודים התחילו להתפכח ונם עצמם אין להם שום הסבר הגיוני להתנהגותם אז. טירוף מוחלט. אם הנקודה שהנך מנסה להוביל אתה תטעם אפילו קצת מהתוצאות, אני לא מאחל לך את זה חס וחלילה. שתחזור בתשובה בחסד ורחמים.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 06-05-2018 בשעה 19:52.
ישן 07-05-2018, 13:20

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הכותבת הזו לא מייצגת את כל השמאלנים"

הבעייה בשמאל שהם לא מסוגלים להעביר ביקורת אחד על השני או לסטות ימינה מהקו של השמאל. ואם זה קורה, זה רק לרגע קט, וממשיכים שוב כמו עדר.

לדוגמה, בהתחלה אבי גבאי ניסה להיות שמאל שונה, נאמן למדינה, לעם ישראל. ומייד עצרו אותו. מירצו אותו ויישרו אותו.

https://www.fresh.co.il/vBulletin/s...ad.php?t=602489

https://www.fresh.co.il/vBulletin/s...ad.php?t=602742

אותו דבר עם זנדברג. שאפילו רק קיבלה ייעוץ מקצועי מימני עשו לה זובור.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 07-05-2018 בשעה 13:24.
ישן 07-05-2018, 22:11
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
איפה עוד אותם אלה ש"עמוק בשמאל" ומביעים ביקורת על המאמר של הגב' הלא כ"כ מכובדת?
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הכותבת הזו לא מייצגת את כל השמאלנים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
ההכללה שלך לא טובה בהרבה משלה.
גם כשהייתי עמוק בתוך השמאל הייתי מגיב לדברים שלה בדיוק באותה צורה כמו שאני מגיב היום, וכמוני עוד הרבה בשמאל.

בחיפוש מהיר לא הצלחתי למצוא כאלה, אם כי אני אישית נמנע מלהכנס לאתר "אל-עארד" ושלוחותיו, כך שיתכן ופספסתי ביקורת קטנה פה ושם. אני אתפלא אם תמצא מישהו מוכר מהשמאל שיצא כנגד האנטישמיות של אותה קשקשנית, אני חושש שהרבה מאוד מהם חושבים - בסתר או שלא - בדיוק כמוה...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 08-05-2018, 00:37
  רם אדמון רם אדמון מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 08.03.15
זה אנושי להשמיץ/לעשות דמוניזציה לאחר, לקבוצה המתחרה....

זה עושה אותנו ליותר טובים בתחרות הקיימת.....
לנו יש תחמושת יחודית ה'אנטישמיות', שאנו לעתים עושים בה שימוש שלא לצורך, משום רגישות יתר, חוסר ביטחון עצמי, קושי בזיהוי אויב.....
אזרוק מהמותן כמה אנקדוטות שאולי קשורות,
מתנדבים בקיבוץ שהייתי בו ,אכלו על שולחן, כשדגל ישראל משמש כמפה...נכנס לחדר איש קיבוץ, והתרעם על הביזוי....לפני כמה ימים במסגרת חגיגות השבעים, ראיתי חוגגים אוכלים על שולחן עטוף בדגל ישראל...
מה חושבים עלינו...? הכרתי אחת שהגיע עם קבוצת מתנדבים מאורגנת לקיבוץ, בגלל כי גילו כי מחזיקה גם בדרכון גרמני...סולקה מהקיבוץ....מה הם יכולים לחשוב עלינו...?דיברתי עם איש או"ם לשעבר, על פי סיפוריו לא אהב אותנו, בין השאר סיפר לי על תופעת ה'גוי של שבת'... כדוגמה שלא מתקבלת על דעתו...מה לעשות...לזר קשה להבין זאת....מתנדבים שחזרו לארצם, התראיינו אצל כתב, מה שהפך לכתבה גדולה שכותרתה: 'הקיבוץ- גן עדן או גיהנום'...כמובן שנכתבו שם גם דברים שלא נעימים לאנשי הקיבוץ...אך מי שהתעמק בנכתב, כנראה הבין כי נכתבו עובדות, ומה לעשות, חלקם לא נעימות....אז בין השאר רציתי לומר כי יש גם אי הבנות, לא צריך לראות צל הרים כהרים....איך אמר הנשיא לשעבר מובארק [אנטישמי?]...תאכלו יותר פול, זה מרגיע...
ישן 08-05-2018, 08:32
מנהל

גם נפיחה זה דבר אנושי....
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "זה אנושי להשמיץ/לעשות דמוניזציה לאחר, לקבוצה המתחרה...."

לא כל מה שהוא אנושי הוא לגיטימי או רצוי ולא כל מה שאנשים פולטים זה לזה בפרטיות, ברצינות, חצי רצינות או צחוק משתווה למאמר שמתפרסם בעיתון מרכזי.
לגבי הכללות-כולנו עושים את זה אבל צריכים להיות מודעים לכך שאנחנו טועים שכשאנו עושים זאת. אני חייתי בקיבוץ תקופה לא קצרה. הרבה מתנדבים מאוד אהבו את החיים שם. עד כדי כך שנתקעו לתקופות ממושכות. היו קקות בקיבוץ אבל היו גם הרבה אנשים טובים שהתייחסו אליהם כראוי. מי שבוחר להכליל על הכלל דווקא מהקקות הרי שאו שיש לו אישיות מהסוג של :חצי הכוס הריקה" או שיש לו איזשהי הטיה שלילית מראש והוא מתייחס רק למקרים השליליים כי זה מחזק את העמדה הראשונית שלו.

אני כמובן לא מדבר על תופעות חברתיות נפוצות שהם הרבה מעבר לקומץ או בודדים. למשל, אין ספק שבהודו יש בעיה של התייחסות מטרידה כלפי נשים מערביות שאינן מכוסות כדבעי. זה לא כל הגברים ההודים אבל זו מאסה גדולה מספיק על מנת שנשים שמטיילות שם יצטרכו בהחלט לחשוש יותר מאשר כשהן מטיילות במקומות אחרים. אבל לא על זה כותבת המאמר מדברת.
ישן 13-05-2018, 19:29
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אל תעוף על עצמך, פרו-שמית היא ממש לא
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "הכל מתחיל מ-'דעות', דעה..."

לצפייה בציוץ המקורי באתר Twitter,
לצפייה בציוץ המקורי באתר Twitter, לחצו כאן..

מעניין שלכל מדינה מגיע לה שיקריאו בקול את השם של העיר ממנו שודרה הקראת הנקודות, רק למדינה אחת ויחידה לא מגיע... ואל תקשקש על שזה "לא אנטישמיות" - אותם דברים הקטנים האלה, זה מפלטם של הנבלים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 17-05-2018, 10:04
צלמית המשתמש של ai22

הרי היא כנראה מדמיינת שהיא נאנסה או משקרת. הבחור מכובד ובעל עסק מצליח
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "אנו סבורים כי יש..."

וגם אשתו תיפגע אם נמשיך לעסוק בעניין,
ואיומי הרצח היו רק בגלל שהיא הכעיסה אותו,
אז בוא "נחליק עניינים". נעביר מעטפה ונסגור את הסיפור בשקט.
מה דעתך?

הרי זו בפועל - הגישה שאתה מציע.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי רם אדמון
אנו סבורים כי יש אנטישמיות...לא ? מטבע הדברים אנשים לא שופטים תמיד המציאות בצורה מדויקת.....למה לפחד מהמחשבה כי אולי ,לפעמים, מידי פעם, אנחנו טועים באבחנה, שוגים בדיאגנוזה? זה אנושי לא להיות מושלמים...ערבים חושבים עלינו דברים שגויים....נוצרים גם לא מבינים אותנו תמיד...אולי גם אנחנו שוגים באבחון אחרים...?
הערבים - הרי העתיקו במקרים רבים את האנטישמיות של הנאצים. במדוייק.
לא בטעות או במקרה - אלא כשיטה.

ולאירופים - אין באמת עניין לעסוק במריבות של לבנטינים:
כשתשאל אירופאי מהרחוב מה ההבדל בין יהודים, סונים, שיעים, כורדים - וכו',
תגלה שלעיתים קרובות הם מתקשים להבדיל.
הם יאפשרו למאות אלפי יהודים למות במלחמה בישראל בלי להניד עפעף,
בדיוק כמו שהם נותנים למאות אלפי סורים למות במלחמה בסוריה בלי להניד עפעף.
והם לא יוותרו על עיסקה של מליונים עם איראן רק בגלל רצח עם זה או אחר.

כך זה לא שהם ממש שונאים יהודים - כמו שהם בפועל אדישים לגורלנו, כשלצורך כך הם צריכים לעשות משהו.
הרי גם יתכן ורוב תושבי גרמניה ופולין לא פינטזו על השמדת-עם של כל היהודים,
אלא רק היו אדישים לגורלנו.
וגם האמריקאים והבריטים לא פינטזו על השמדת-עם של כל היהודים כשהם סרבו לעצור את משלוחי המוות,
זה רק היה לא נוח - ונמוך בסדרי העדיפויות.

אבל מבחינתנו,
זה לא דיון תיאורטי על עם אפריקאי או לבנטיני,
זה לא דיון על פלונית שנאנסת באכזריות ע"י השכן שלה,
אלא מאוד אישי.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 17-05-2018 בשעה 10:30.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:18

הדף נוצר ב 0.67 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר