לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-05-2018, 21:41
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
ילד בן 13 התעורר לחיים אחרי שההורים שלו חתמו לקצור את אבריו

http://www.foxnews.com/health/2018/...his-organs.html
Trenton McKinley, of Mobile, Ala., was hospitalized two months ago after a small utility trailer he was in flipped over.

“I hit the concrete and the trailer landed on top of my head. After that, I don't remember anything," Trenton told FOX10.

Trenton said he believes he went to heaven before he came back to life.

"I was in an open field walking straight,” Trenton recalled. "There's no other explanation but God. There's no other way. Even doctors said it."

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 06-05-2018 בשעה 21:45.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-05-2018, 08:40

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "יכול להיות שיש לך קושי בהבנת הנקרא באנגלית"

האם זה לא שכנועים?

“When he came back, they said he would never be normal again. They told me the oxidation problems would be so bad to his brain, that he would be a vegetable if he even made it.”

עכשיו קראתי שוב ונדהמתי שכנראה גם מנעו ממנו פעולות החייאה בכדי שלא לקלקל את האברים:

"Five kids needed organs that matched him,” Reindl said. “It was unfair to keep bringing him back, because it was just damaging his organs even more."

*

ובאשר למתקפות אישיות, אני משתדל להימנע.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 07-05-2018 בשעה 08:43.
ישן 07-05-2018, 10:54
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
לא מדובר במצב רפואי - אלא בפרשנות עליה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זה לא "שכנועים". זה הבהרת המצב הרפואי שלו באותו זמן"

פירוט המצב הרפואי - צריך לכלול את כל החלופות האפשריות, כולל סיכוי, זניח ככל שיהיה, להתאוששות והחלמה.
כך למשל - החוק הישראלי מחייב.

במדינות אחרות - החוק מאוד שונה. שם הוא לא נוטה לטובת החולה והאינטרס האישי שלו - אלא באופן סטטיסטי - לטובת כלל החולים.
וכך במקרה זה - איבריו על גוסס שסיכוייו נמוכים, עלולים להילקח תוך גרימה למותו - כדי להציל חולים שסיכויי ההתאוששות שלהם גבוהים.
מבחינה זו - החוק הישראלי נוטה מאוד לטובת החולה.

אני מקבל לחלוטין את גישת המדינאי - בכל הנוגע לתרומות איברים במדינות אחרות,
כולל מדינות מערביות ולכאורה "מתקדמות",
שבפועל מפגינות זילות בחיי החולה כמדיניות חוקית - כמו במקרה זה.

עם זאת,
במדינת ישראל, שבה החוק החמיר מאוד לטובת החולה - קשה להצדיק גישה זו של המדינאי.
החוק הישראלי אף מאפשר לאדם כמו המדינאי, שאינו סומך על רופאים שעלולים להיות מוטים - להעזר באיש מקצוע דתי או חרדי - כדי להבין האם תרומת איברים זו עלולה להיות כרוכה בהמתה, בין אם בצד המוסר את האיברים - או בצד המקבל.
ישן 07-05-2018, 11:03
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
שוב, עובדתית הם לא קצרו את את האברים מייד כשקיבלו הסכמה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "לא מדובר במצב רפואי - אלא בפרשנות עליה"

אני לא מתמצא בחוקים ובתקנות במדינות אחרות אבל ממה שאני מבין ברפואה (במידה מועטה) אין אפשרות להשתמש ברוב האיברים להשתלה אם הם נקצרים לאחר המוות, וככל שמחכים יותר זמן כשמדובר באדם שמערכותיו אינן מתפקדות כך גובר הסיכון שהאיברים ייפגעו.
לכן, ברגע שמחליטים שיש מוות מוחי, ויש הסכמה מצד קרובי המטופל, קוצרים את אבריו ללא שהיות. מה עוד שבכל רגע נתון יש מי שזקוק באופן המידי ביותר לאברים אלו להצלת חייו.
במקרה הזה הרופאים המתינו. משתמע מהכתבה שהם נתנו ארכת זמן מסוימת כדי לראות האם יהיה שינוי במצב החולה. לא היו עושים זאת אילו היו קובעים באופן וודאי מוות מוחי.
במלים אחרות, אני לא רואה שהמערכת הרפואית פשעה או התרשלה כאן. להיפך אני רואה זהירות.
ישן 07-05-2018, 13:00
צלמית המשתמש של ai22

זה מפורט בכתבה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אנחנו לא יודעים איזה מידע סיפקו להורים"

ציטוט:
“All I saw was a stretcher with his feet hanging out. He was dead a total of 15 minutes. When he came back, they said he would never be normal again. They told me the oxidation problems would be so bad to his brain, that he would be a vegetable if he even made it.”
...
A day before doctors were going to take Trenton off of life support, the 13-year-old began showing signs of brain activity and movement. Trenton began breathing on his own and woke up speaking full sentences in late March

משמע:
הם בכלל לא חיכו לסימני מוות כלשהם,
הסתפקו בקביעה שאין לו סיכוי שלא להפוך ל"צמח", התחילו לתכנן איך איבריו יחולקו, ולזמן חולים להתרמה, ללא כל דחיפות,
שהרי למעט העדר תודעה ונשימה עצמית, איבריו פועלים ויכולים לשרוד שנים במצב "צמח", ממנו ידוע שניתן להתאושש, גם אם בסבירות נמוכה.
בפועל - זה בדיוק מצב של לרצוח אדם גוסס, בטענה שסיכוייו נמוכים, בלי לתת לו שום סיכוי להתאושש.

באופן מחריד,
יש גם חולים השרויים במצב הנקרא "תסמונת הנעילה": למרות שאין להם נשימה ורופאים טוענים שהם בקומה, ומציעים להמיתם ולתרום איבריהם,
הם מודעים לסביבתם, אך לא מסוגלים לתקשר,
ואם לא הורגים אותם, לאחר חודשים הם "משתחררים", ומתארים לקרוביהם מה שהתרחש בעת שרופאים קבעו שלכאורה היו מתים ו"חסרי תודעה".

בגלל מצבים אלו בדיוק, הרבנים היהודים דורשים בדיקות מחמירות,
והחוק בישראל שונה כדי לאפשר עמידה בכך.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 07-05-2018 בשעה 13:06.
ישן 07-05-2018, 13:40
מנהל

הסיכוי שהמוח יתאושש ממצב של 15 דקות ללא אספקת חמצן הוא אפסי
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "זה מפורט בכתבה"

מבחינה זו, הרופאים צדקו אם באמת זה מה שאמרו. כמובן, תמיד יש מקרי קיצון נדירים שבנדירים. אבל האמירה הזאת לאם הייתה בהחלט מדוייקת מבחינה רפואית.
קשה לי להאמין שהרופאים היו קוצרים את אבריו בטרם בדקו שאין פעילות חשמלית בגזע המוח שלו (מה שאני חיפשתי זה אם הרופאים אמרו לה את זה). ממה שאני יודע על החוק בארה"ב, הגדרת המוות המוחי כוללת את גזע המוח.
הסיכוי שמישהו יחזור לחיים אחרי שגזע המוח הפסיק לעבוד הוא אפסי עד לא קיים ולכן בהחלט יש מקום להפסיק את פעולת מכונות ההחייאה (אנחנו לא מדברים כאן על המתה אקטיבית, חלילה) לשם הצלה וודאית של חיי אנשים אחרים.
ישן 07-05-2018, 14:41
צלמית המשתמש של ai22

נמוך - לא אפסי
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הסיכוי שהמוח יתאושש ממצב של 15 דקות ללא אספקת חמצן הוא אפסי"

כי אין וודאות כמה זמן בפועל לא הייתה אספקת חמצן, לרוב זו הערכה.
מבחינה רפואית, ניתן לבצע בדיקה שתאפשר לדעת בוודאות מה מצב המוח - האם הייתה קריסה מבנית שלא תאפשר התאוששות?
או שמדובר בהערכות, וסבירות - שלא אומתו...

ידוע כבר שבדיקת פעילות חשמלית (EEG) - אינה מדוייקת.
בתור התחלה - מדידה לא נכונה עלולה לייצר אבחנת-טעות, במיוחד במצב בו הפעילות חלשה עקב טראומה,
והיו תקדימים רבים, שיש מי שיעדיף לכנות "ניסים" ויש מי שיקרא להם "רשלנות" או "עידוד קצירת איברים".
מרגע שיש תקדים, והבנה טובה יותר, להגיד שזה לא יתכן, ולא למצות את הבדיקות - זה פשוט שקר.
לא "נדיר שבנדירים", אלא: "חסכנו על חשבון הבן שלך, והחוק מאפשר זאת".

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
הסיכוי שמישהו יחזור לחיים אחרי שגזע המוח הפסיק לעבוד הוא אפסי עד לא קיים ולכן בהחלט יש מקום להפסיק את פעולת מכונות ההחייאה (אנחנו לא מדברים כאן על המתה אקטיבית, חלילה) לשם הצלה וודאית של חיי אנשים אחרים.
הם לא טענו בכלל שגזע המוח הפסיק לתפקד,
כי מצב כזה - מוגדר מוות מוחי ולא תרדמת.
הם טענו - שאם הוא ישרוד הוא ישאר "צמח".
והם בכלל לא חיכו כדי לברר אם הוא ישאר צמח, למרות שידוע כבר - שיש מצבי "צמח" שחולים משתקמים מהם, ויש בדיקות שמסוגלות לחזות שיקום.
כי במצב "צמח", גזע המח לא נהרס.
ובמדינות שונות בארה"ב - קביעת המוות שונה.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 07-05-2018 בשעה 14:44.
ישן 08-05-2018, 08:38
מנהל

אני אתעקש על "אפסי"...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "נמוך - לא אפסי"

אם אדם מת קלינית משמעות הדבר היא שהלב לא פועם והדם לא זורם בגוף ולכן ממילא לא מגיע למוח. לכן אם אדם היה מת קלינית 15 דקות, הרי שבמשך זמן זה לא הגיע דם למוח שלו. המקרה היותר נפוץ הוא של טביעה- מי שנמצא מתחת למים 15 דקות הרי שלגוף שלו לא נכנס אוויר וממילא חמצן לא הגיע למוח. גם כאן יש מקרים מאוד נדירים שאנשים הוחזרו לחיים, ואפילו בלי פגיעה ממשית אחרי שהות ממושכת מתחת למים. מדובר במקרים ספורים שבהם מדובר היה במים קרים מאוד.
לגבי המקרה הנידון- אין לנו די מידע. אני מניח (אין לי דרך לדעת בוודאות) שהרופאים לא היו קוצרים את האברים בטרם ווידאו מוות מוחי. אולי אני נאיבי אבל ממה שאני יודע כך הרופאים אמורים לפעול.
ישן 08-05-2018, 09:51
צלמית המשתמש של ai22

כשאדם טבע 15 דקות - יש לך וודאות שלא נכנס לגופו אוויר 15 דקות
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני אתעקש על "אפסי"..."

כשילד קיבל מכה בראש, ולאחר 15 דקות הגיע אמבולנס וגילה שהוא לא נושם,
יכולה להיות הערכה שבמשך 15 דקות הוא לא נשם - אבל לא וודאות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
לגבי המקרה הנידון- אין לנו די מידע. אני מניח (אין לי דרך לדעת בוודאות) שהרופאים לא היו קוצרים את האברים בטרם ווידאו מוות מוחי. אולי אני נאיבי אבל ממה שאני יודע כך הרופאים אמורים לפעול.
אכן נאיבי.
בכל מדינה, קביעת זמן מהוות מתבצע לפי החוקים באותה מדינה.
בישראל - אלו חוקים מחמירים באופן קיצוני,
ולהניח שגם במדינת אלבמה המצב דומה - זו נאיביות או היתממות.
ציטוט:
An individual who, in the opinion of a medical doctor licensed in Alabama, has sustained either (1) irreversible cessation of circulatory and respiratory functions, or (2) irreversible cessation of all functions of the entire brain, including the brain stem, is dead. A determination of death must be made in accordance with accepted medical standards.
לעומת ישראל,
קביעת המוות באלבמה - לא מתבצעת לפי מבחנים מחמירים הקבועים בחוק,
אלא על פי דעתו של הרופא, לפי סנדרטים מקובלים.
ואם (כמו במקרה זה) הרופא לא צופה התאוששות, ואין באותו הזמן נשימה עצמאית או פעילות לב - הוא רשאי להכריז על מוות, בעת שהמטופל מחובר למכשירים.

אגב,
החוק בשנת 1979 היה מחמיר יותר, ודרש מרופא שני לוודא מוות.
בשנת 2000 החוק השתנה והפך מקל וקצר יותר.

לפי טענת האם:
ציטוט:
"We said yes, as that also ensured that they would continue to keep Trenton alive to clean his organs for the donation,"

הרופאים כבר הסבירו למשפחה שהוא מת, ושבמידה ולא תהיה תרומה הוא ינותק מהמכשירים.
והשאירו אותו בחיים, כדי שגופו יתנקה מהתרופות.
האם מודיעים למשפחה שבנם מת, לפני שבדקו שהוא אמנם מת?
לא סביר כלל.

ואמנם,
היות והמשפחה אישרה את התרומה, הרופאים דחו את הניתוק מהמכשירים, עד שגופו יתנקה מהתרופות ויהיה מתאים להשתלה.
ויום לפני שהרופאים תכננו לבצע את הכרזת המוות הרשמית וניתוח ההשתלה - הילד ה"מת" התעורר.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 08-05-2018 בשעה 09:54.
ישן 07-05-2018, 11:22
צלמית המשתמש של ai22

תרומת איברים מאדם חי באופן שמסכן בריאות באופן נמוך בלבד הותרה
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "ברצינות רגע, יש רבנים (לא..."

ע"י הרב עובדיה יוסף,
ונהוגה באופן נרחב בהתנחלויות למשל.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
ברצינות רגע, יש רבנים (לא פסיכים) שמתנגדים לתרומת איברים באופן גורף? לא מתווכחים על הגדרת המוות, אלא בכלל?
תרומת איברים ע"י כרטיס אד"י, נאסרה מסיבות שונות - ע"י הרבנים המשמעותיים, כל עוד הבדיקות לא היו מדוייקות, כל עוד החוק לא היה חד משמעי, וכל עוד העומדים מאחורי הכרטיס, סירבו להתאים את הנוסחים לדרישות ההלכה.
ב2018, הנוסח שונה לדרישת הרבנים, לפני כן החוק שונה באופן התואם את דרישות ההלכה.
בעקבות שינוי הנוסח - רבני הציונות הדתית תומכים בבמובהק תרומת איברים ואף בחתימה על כרטיס אד"י, וקובעים שבהינתן אישור רב - מדובר במצווה גדולה וחובה.

קיים כרטיס חלופי שזכה בעבר לתמיכה רבנית, אבל עם תיקון כרטיס אד"י - הצורך בו התייתר, והרבנים שתמכו העבירו תמיכה לכרטיס אד"י.
לרוב גם החרדים - תומכים בתרומה, גם אם לא בחתימה מקדימה - בתנאי של אישור רבני.

הרב שמואל אוירבאך זצ"ל (אותו אחד שאוסר להתגייס) היה מגדולי האוסרים שנותרו, בטענה שיתכן והמכשור לא מדוייק, ושהטכניקות החדשניות טועות, ולכן התיר רק תרומה במצב מוות לבבי (מה שמונע אפשרות לתרומת לב בישראל).
יש הנסמכים על קביעתו, למרות שקביעה זו נעשתה לפני שינוי החוק ובעת שאכן היה נכון שהמכשור לא היה מדוייק, ורוב הרבנים התנגדו כמותו,
וזאת - כיוון שלעומתם לא חזר בו כאשר המצב השתנה.

באופן פרדוקסלי, לשיטת האוסרים דווקא מותר לקבל תרומת איברים רק בחו"ל - מכיוון שרוב התורמים גויים,
וכיוון שהתורמים הגויים מפקירים את חייהם לטובת הצלת יהודי - הדבר הופך להם למצווה גדולה.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 07-05-2018 בשעה 11:24.
ישן 07-05-2018, 13:14
צלמית המשתמש של ai22

הגישה המחמירה היא של הרב שמואל אוירבאך
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "1. תודה על הפירוט. 2. אני..."

המתיר לתרום רק במצב בו הלב עצמו מת (ובכך לא מאפשר כל סיכוי לתרומת לב או ריאה),
אבל מתיר לקבל תרומה בחו"ל - מגוי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
השאלה, היא אם יש כאלה שאוסרים בצורה גורפת. האם המדינאי מסתמך על דעה הילכתית, או שהוא סתם מטריל?
לי נראה שהוא מסתמך על קביעות הלכתיות מלפני מספר עשורים, אז המצב היה שונה מאוד.
תרומה מאדם חי הייתה מסוכנת מאוד לתורם,
ולא הייתה זמינות של כלי מדידה מדוייקים, לווידוא שהמוח הרוס באופן חסר תקנה.
ובהתאם - היו מקרים רבים של "חזרה מהמוות".

שים לב - שברוב העולם המערבי,
גם היום אין זמינות לציוד כזה,
וחלק מהרופאים שם טוענים שאסור לרכוש ציוד כזה, שכן הוא יוריד את כמות התורמים הפוטנציאלים.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 07-05-2018 בשעה 13:16.
ישן 08-05-2018, 09:17

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "הגישה המחמירה היא של הרב שמואל אוירבאך"

כל הגישות המחמירות זה סתם לנקות את המצפון.

אם יש גישה מחמירה באמת, רוב הסיכויים שהאברים כבר לא מספיק טריים ומתאימים להשתלה. רוב ההשתלות באים ולפעמים גם מתבצעים במדינות שערך חיי אדם לא כל כך יקרים להם, או רופאים פשרניים בנושא הזה.

אך בכדי לנקות את המצפון, יש את כל פסקי הלכה האלו. עדיף אם לא היה אותם, כי אז היו יודעים פשוט כפשוטו שקצירת אברים קשורה לרצח וחייבים להפסיק את זה.

ישן 08-05-2018, 10:28
צלמית המשתמש של ai22

לפי הגישה המחמירה - אכן רוב האיברים לא מספיק טריים
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "כל הגישות המחמירות זה סתם..."

ולפי גישה זו - לא ניתן להשתיל לב או ריאה של אדם אחר כלל.
כליות ורשתית, שורדים זמן מסויים לאחר המוות, ולכן הם מתאימים להשתלה גם כשהלב והריאות כבר הפסיקו לתפקד.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamedinai
אם יש גישה מחמירה באמת, רוב הסיכויים שהאברים כבר לא מספיק טריים ומתאימים להשתלה. רוב ההשתלות באים ולפעמים גם מתבצעים במדינות שערך חיי אדם לא כל כך יקרים להם, או רופאים פשרניים בנושא הזה.
כל ההשתלות שלא מבוצעות בישראל, מבוצעות
גם במדינות שערך חיי אדם לא כל כך יקרים להם,
וגם הרופאים פשרניים בנושא הזה.
ואתה לא יכול להחליט בשביל הגויים בחו"ל מתי להרוג זה את זה למען קצירת איבריהם.

חוק המחייב 2 בדיקות המוודאות הרס מבני בגזע המח (מרגע שנהרסו כלי הדם המובילים דם לגזע המוח, אין שום אפשרות פיזית להשתקמות) לצורך השתלה,
לא קיים באף מדינה אחרת.
במדינות שאינן ישראל אין גם חוק המחייב וודאות מוחלטת ע"י בדיקה חד-משמעית אחת להרס כזה.
ומסתפקים בבדיקה שטחית של פעילות עצבית.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:03

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר