לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-02-2019, 15:15
  emr emr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.06.18
גש"פ 181 במלחמת יום הכיפורים

גש"פ 181 במלחמת יום הכיפורים

בין כוחות השריון שנלחמו ברמת הגולן במלחמת יום הכיפורים היה גדוד השריון הפיקודי 181. גדוד של טנקי שרמן בפיקודו של ראובן בן אלון.
בספרות וברחבי הרשת הגדוד כמעט ונעלם. המידע שהצלחתי ללקט הוא זה:

1. בספר "תולדות מלחמת יום הכיפורים" בהוצאת מערכות שכתה אלחנן אור עמוד 207, כתוב
"עד 7 באוקטובר בערב ריכז גש"פ 181 כ – 30 טנקים בבית המכס העליון, וכן סופחה אליו פלוגה מחטיבת גולני בזחל"מים. הגדוד הוכפף לאוגדה 36, ומבוקר ה – 8 באוקטובר החל לסרוק משני צידי הכביש המרכזי ("ציר יבשה"). לאחר 08:00 בא הגש"פ במגע עם 15 כלי רק"ם של האויב מרביתם נגמ"שים שהעמיקו לחדור עד "צקלג 48" באזור עין סמסם – צנובר וקרבו למחנה ירדן. האויב סולק, לאחר חילופי שנמשכו עד הצהרים, ובהם נפגעו כשליש מכליו. (של מי ?, של הסורים מה קרה ליתר? הערה שלי) הגש"פ מוקם אחר הצהרים לאבטחת נפח." סוף ציטוט.
בספר "הסורים על הגדרות" עמוד 186 התיאור דומה – המיקום: איזור מחנה קרן
2. באותו ספר – עמוד 216. "בתאריך 9.10 הנחיתו מסוקים סורים מצפון לנפח 75 חיילים. לוחמי סיירת מטכ"ל וחיילי חי"ר עם מספר טנקים מהגש"פ השמידו את הנוחתים"
3. בספר "הסורים על הגדרות" עמוד 191 בתיאור הקרב על עמק הבכא 9.10,
"שעה לאחר הגעתו של הכוח שבפיקודו של יוסי בן חנן (הערה שלי, בערך 110:30) הגיעה תגבורת נוספת, הכוח המכונה 'פצירה'. הייתה זאת פלוגת טנקים שנייה מסוג שרמן של גדוד השריון הפיקודי. (הערה שלי, "השנייה", היכן הראשונה ?) הפלוגה הופנתה לתפוס את גבעת הבוסטר. הכוח תודרך ע"י מג"ד 74 (נפשי) ועלה למשימתו.
4. בדף פייסבוק של "קבוצת חובבי היסטוריה,
מוזכר אחד המפקדים בגדוד – אבנר דיטל שנהרג בצומת רפיד בתאריך 22.10.
ז"א שהגדוד או חלקו הועבר לדרום רמת הגולן.
5. כמו כן, מצפון לתל סאקי יש אנדרטת זיכרון לגדוד[

האם יש למישהו מידע נוסף על הגדוד.

כמו כן, מה ידוע למי מכם על האירוע של ההיתקלות עם הסורים בתאריך 8.10 (סעיף 1)

נערך לאחרונה ע"י emr בתאריך 05-02-2019 בשעה 15:23.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-02-2019, 21:08
  HSI HSI אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.16
פוסט נוסף ובו מידע על הגדוד
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי emr שמתחילה ב "ראשית, תודה על התשובה באשר..."

קישור לפוסט נוסף מהפורום ובו מידע על הגדוד

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emr
באשר לאפשרות שהכוח היה שייך לחטיבה 43 שלכאורה נפגעה קשה בלילה של 6-7.10 ע"י פלוגת טייגר נסוגה והצטרפה ללחימה רק בתאריך 9.10. אני מכיר את הגרסה הסורית (הספר של מלובני ופגישה אתו) ואפשרות שזה הכוח נראית לי הגיונית. מה שלא ברור הוא כיצד הכוח הסורי שרד והסתתר במערב לכוחות שלנו עד 8.10.

בכמה מקורות נטען כי הכוח הסורי שהגיע לצנובר היה דווקא מחטיבה 51. כידוע, הן 51 והן 43 השתתפו בקרב על נפח ב-7 לאוקטובר וכנראה הכוח הסורי הנ"ל (אחד המקורות טוען כי היה זה נגמ"ש בודד) עבר בין כוחות צה"ל ומצא עצמו למחרת בבוקר באיזור צנובר.
ישן 05-07-2019, 16:55
  HSI HSI אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.16
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי emr שמתחילה ב "גש"פ 181 במלחמת יום הכיפורים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emr
2. באותו ספר – עמוד 216. "בתאריך 9.10 הנחיתו מסוקים סורים מצפון לנפח 75 חיילים. לוחמי סיירת מטכ"ל וחיילי חי"ר עם מספר טנקים מהגש"פ השמידו את הנוחתים"
3. בספר "הסורים על הגדרות" עמוד 191 בתיאור הקרב על עמק הבכא 9.10,
"שעה לאחר הגעתו של הכוח שבפיקודו של יוסי בן חנן (הערה שלי, בערך 110:30) הגיעה תגבורת נוספת, הכוח המכונה 'פצירה'. הייתה זאת פלוגת טנקים שנייה מסוג שרמן של גדוד השריון הפיקודי. (הערה שלי, "השנייה", היכן הראשונה ?) הפלוגה הופנתה לתפוס את גבעת הבוסטר. הכוח תודרך ע"י מג"ד 74 (נפשי) ועלה למשימתו.

בחלק א' של המסמך על חטיבה 7 במלחמת יום הכיפורים (שאליו קישרתי כאן) מוזכרים השרמנים מספר פעמים, למשל בעמודים 29, 200, 215, 245, 294.
בעמוד 200 נכתב כי פלוגת שרמן הגיעה לרכס הבוסטר בסביבות השעה 09:00 ובעמוד 215 נכתב כי הפלוגה השניה (פצירה) הגיעה בסביבות השעה 11:00.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:49

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר