לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-11-2021, 19:03
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
שאלה: למה ה"ערד" ולא הבארט REC7?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי aw1 שמתחילה ב "רובה ערד לימ"מ"

אני ארחיב: ראשית למה נבחר דווקא ה"ערד" מעבר לשיקולים של פטריוטיות ותמיכה בתעשיה המקומית? האם אכן מדובר ברובה שיותר טוב מה-M4A1 ומרובים דוגמת הבארט REC7?

שנית: מאחר שהבארט REC10 בקליבר 7.62 מ"מ משרת כרובה צלפי סער בצה"ל ובימ"ס של משמר הגבול, אני משער (אבל לא יודע) שהבארט REC10 משרת גם בימ"מ באותה נישה: רובה צלפים חצי-אוטומטי שמחליף את ה-Mk 11 השחוקים והישנים. מאחר שבימ"מ משרת גם הבארט MRAD (בתור רובה צלפים בריחי) יהיה הגיוני להניח שמטעמי תחזוקה ולוגיסטיקה אפשר כבר להשלים את כל המשפחה ולרכוש גם את הבארט REC7, קרבין בקליבר 5.56 מ"מ. אני משער שגם רובה זה נבחן על הימ"מ, השאלה היא למה לא רכשו אותו והאם הוא פחות טוב מה"ערד"?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
IWI ערד

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
בארט REC7
דף ה-D9 של MathKnight

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-11-2021, 09:11
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
לפעמים אני לא מבין אותך
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "שאלה: למה ה"ערד" ולא הבארט REC7?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ArmouredDov_D9
אני ארחיב: ראשית למה נבחר דווקא ה"ערד" מעבר לשיקולים של פטריוטיות ותמיכה בתעשיה המקומית? האם אכן מדובר ברובה שיותר טוב מה-M4A1 ומרובים דוגמת הבארט REC7?

אני באמת מנסה להבין על סמך מה הגעת לתובנה הזאת? איפה הנתונים שגרמו לך להחליט סתם ככה שהימ"מ - יחידה שלא סופרת אף אחד כשזה מגיע למקצועיות ותג מחיר - בחרה כלי נשק בגלל שיקולים לא רלוונטיים כמו לוקאל פטריוטיות? האם עלה בדעתך שאחרי כל המבחנים שהם ערכו לכלי הנשק, שאני די בטוח שלא היו סלחניים או חפיפניקים (בניגוד לכמה מקומות אחרים במדינה), פשוט התקבלה המסקנה העניינית שהנשק הזה הוא הכי טוב והכי נכון?

ישן 05-05-2022, 21:34
  milumnik milumnik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.11.20
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Duke of Judea שמתחילה ב "רובה הערד בשימוש הימ"מ"

יופי של תמונות. ניתן לראות שהנשק שונה מעט מהגירסה המקורית שהוצגה לפני כמה שנים (עם מערכת מסילות ארוכה יותר שמכסה את ווסת הגזים) וגם את המשתיקים החדשים של OSS והכוונות החדשות של מפרולייט שהימ"מ רכש לאחרונה.

כפי שציינתי באשכול אחר, בהנחה שהפיילוט בימ"מ עם הערד יצליח, לצה"ל סוף סוף יהיה את הסולם שהוא חיפש לרדת מהעץ עם האימוץ החלקי של התבור ב- 20 השנה האחרונות. אני מעריך שנראה את הערד נקלט בהדרגה ביחידות הקומנדו, ומשם לגדס"רים עד להחלפה גורפת של התבורים בעוד מספר שנים.

פרט לשוק המקומי, IWI עשתה צעד נבון עם הערד. השוק הצבאי העולמי לרובי בולפאפ כמעט ונעלם, בצד ההיצע יש מעט מאד יצרנים גדולים של AR, ובצד הביקוש יש לא מעט מדינות שלא יכולות לרכוש את הרובים של HK משיקולים תקציב או מדיניות אבל ישמחו לקנות את הערד.

נערך לאחרונה ע"י milumnik בתאריך 05-05-2022 בשעה 21:48.
ישן 06-05-2022, 06:03
  aw1 aw1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.10
הכוונת החדשה
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי milumnik שמתחילה ב "יופי של תמונות. ניתן לראות..."

הכוונת היא Mepro True Vision.

https://www.meprolight.com/product/tru-vision/

לא מבין מה היתרון שלה מול ה-M5. היא קצרה יותר, זה אולי יתרון לאפשרות הצמדה אביזרים נוספים אך אינני חושב שזה קריטי, יש מספיק מקום על המסילות. החיסכון שלה במשקל זניח לעומת ה-M5 (רק 15 גר'). מצד שני, חלון התצוגה קטן יותר בכוונת החדשה, חסרון ופגיעה בגמישות התפעול.

נושא השימוש האינטנסיבי במשתיקים מעניין. ברובי קלעים וצלפים היתרונות ברורים, ברובי סער ובמיוחד בלש"ב זה בהחלט יעזור בנטרול רעש הירי בחללים סגורים הפוגע במיקוד ובקשב לסביבה אך מצד שני מסרבל את הנשק. אולי זה רק לצורך הצילום??. מעניין.

נערך לאחרונה ע"י aw1 בתאריך 06-05-2022 בשעה 06:11. סיבה: כתיב
ישן 10-05-2022, 07:26
  milumnik milumnik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.11.20
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי aw1 שמתחילה ב "תהיות"

כמה הערות:
- אין הבדל בין עמעם למשתיק זה אותו דבר בדיוק. הממציא, מקסים, קרא לזה משתיק באנגלית לפני 100 שנה וכך זה עדיין נחשב מבחינה פורמלית בארה"ב אצל ה- ATF. עמעם הוא פשוט כינוי יותר מודרני.
- כיסוי וסת הגזים הוא נפוץ מאד בנשקים חצי אוטומטיים בשביל להשיג מסילה יותר ארוכה לאביזרים ראה לדוגמה MCX וחלק מגירסאות ה- SCAR. קשה לראות בתמונות אבל בד"כ אפשר להגיע מהצד דרך אחד החרכים במסילה ולשנות עם קליע או מהפרונט של הנשק תלוי באורך.
- זה נראה כמו אורך קנה סטדרנטי של 11.5" פלוס מסילה יותר ארוכה עד הסטרשף. גם הבארט REC10 החדש שנרכש בצה"ל הוא עם מסילה ארוכה יותר מהסטנדרטית (פלוס התמונות באתר של IWI הן מלפני שלוש שנים).
- אין קשר בין ווסת הגזים ל- 300BLK. החלפת קליבר מחייבת החלפת קנה שעושים עם הבורג הענקי שאתה רואה בסוף המסילה.

נערך לאחרונה ע"י milumnik בתאריך 10-05-2022 בשעה 07:35.
ישן 10-05-2022, 08:52
  aw1 aw1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.10
ווסת גזים
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי milumnik שמתחילה ב "כמה הערות: - אין הבדל בין..."

לי לא ברור אם האריכו את המסילה איך הקנה נשאר באותו אורך אלא אם כן (וזו כנראה התשובה ) הוא היום בולט פחות מאשר בדגם עם המסילות הקצרות יותר וזה לא משנה אם בכל מקרה שמים עליו משתיק. אגב, הערד יכול לירות גם אוטומט מלא אלא אם כן האפשרות נוטרלה. למה בכלל להאריך מסילה/מתפסים? נראה שגם מקודם יש מספיק מקום למגדיל+ כוונת, או כוונת לילה וגם ציין. כלןמר שלושה פריטים. אם אכן הקנה/סתרשף ממש קרוב לסוף המתפסים איך יפתחו זיגים או יוציאו קנה מבעד חלון בלי להחשף אם לא רוצים משתיק?
לדעתי הווסת נדרש לווסת את הגזים בין ירי תחמושת על קולית ותת קולית (לדוגמא 300 BLK), אם מחליפים קנה קצר/ארוך ואם מרכיבים משתיק. ללא קשר ברור שנדרש גם להחליף קנה..

נערך לאחרונה ע"י aw1 בתאריך 10-05-2022 בשעה 09:04.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:48

הדף נוצר ב 0.37 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2022 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר